Gombás megbetegedések

Moderátor: Axolotl moderátor

Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Gombaféleség

Hozzászólás Szerző: Sendy »

brezva írta: Csak azért félek visszatenni még az akváriumba,mert eléggé lesoványodott és ha továbbra sem elég erős enni ,akkor....
Este csinálok képet és megmutatom.
Kínáld mindenféle finom étellel, próbáld etetni.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
brezva
Fórumozó
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2012.10.01. 15:05
Tartózkodási hely: Dánia

Re: Gombaféleség

Hozzászólás Szerző: brezva »

Sendy írta:
brezva írta: Csak azért félek visszatenni még az akváriumba,mert eléggé lesoványodott és ha továbbra sem elég erős enni ,akkor....
Este csinálok képet és megmutatom.
Kínáld mindenféle finom étellel, próbáld etetni.
Akkor ma megpróbálom visszatelepíteni az akváriumba.Megpróbálom májjal kínálni. sok embernek volt jó tapasztalata vele.
(Este készitettem közeli képeket és ezen ha ráközelitünk jól látszik a gomba formája.)
Csatolmányok
IMAG0719.jpg
IMAG0718.jpg
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Gombaféleség

Hozzászólás Szerző: Sendy »

brezva írta:
Sendy írta:
brezva írta: Csak azért félek visszatenni még az akváriumba,mert eléggé lesoványodott és ha továbbra sem elég erős enni ,akkor....
Este csinálok képet és megmutatom.
Kínáld mindenféle finom étellel, próbáld etetni.
Akkor ma megpróbálom visszatelepíteni az akváriumba.Megpróbálom májjal kínálni. sok embernek volt jó tapasztalata vele.
(Este készitettem közeli képeket és ezen ha ráközelitünk jól látszik a gomba formája.)
Higított metilénnel azért kezelgesd továbbra is, mert ahogy elnézem nem múlt el a másik szertől se. Ha jól látom a képen, akkor a helyzet már valamivel jobb. Az lesz a nagy kérdés, hogy eszik-e, milyen a hangulata és a kedve.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
brezva
Fórumozó
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2012.10.01. 15:05
Tartózkodási hely: Dánia

Re: Gombaféleség

Hozzászólás Szerző: brezva »

Most raktam vissza az axit ugyanis mostanra melegedett fel a vize eléggé. Eléggé rosszul viselte. Először még az egyensúlyérzéke is labilis volt. Billegett és nem tudott lemerülni, majd nehezen leült az ajzatra. A hátán mára lett valós seb. ezt most láttam amikor vissza került az akváriumba. Egy helyena gerince mellett az egész bőrfelszín hiányzik.Látom az izmait. :( Borzasztó. Nem is fotózom le mert nem mindenkinek való a látvány. Sajnos nagyon lebénult a vízben. Nem is mozgott. Megemelgettem és semmi, csak lebegett mint egy darab fa. Azt hittem meghalt, ezért kivettem egy dobozba, hogy eltemssem. Mikor a konyhába értem nagyon picit megmozdult ezért újra betettem a űtőbe. De nem sok reményt fűzök hozzá. :$ NEm tudom mi lesz vele.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Gombaféleség

Hozzászólás Szerző: Sendy »

brezva írta:Most raktam vissza az axit ugyanis mostanra melegedett fel a vize eléggé. Eléggé rosszul viselte. Először még az egyensúlyérzéke is labilis volt. Billegett és nem tudott lemerülni, majd nehezen leült az ajzatra. A hátán mára lett valós seb. ezt most láttam amikor vissza került az akváriumba. Egy helyena gerince mellett az egész bőrfelszín hiányzik.Látom az izmait. :( Borzasztó. Nem is fotózom le mert nem mindenkinek való a látvány. Sajnos nagyon lebénult a vízben. Nem is mozgott. Megemelgettem és semmi, csak lebegett mint egy darab fa. Azt hittem meghalt, ezért kivettem egy dobozba, hogy eltemssem. Mikor a konyhába értem nagyon picit megmozdult ezért újra betettem a űtőbe. De nem sok reményt fűzök hozzá. :$ NEm tudom mi lesz vele.
Sajnálom. Hűtőben tartsd, ha már csak seb van, és nincs gomba akkor nem kell metilén. A hűtőben igen sok mindenre képesek, pici esély még van. Próbáld 5 fokon tartani a vizét.
Egy axinál a halált elég nehéz megállapítani, főleg ha le van gyengülve az állat, erre azért figyelj mielőtt a még élő állatot eltemeted. Nekem volt hogy 3 napig mozdulatlan volt a hűtőben, semmire se reagált, aztán 4. nap megmozdult, igaz 6. napra meghalt, de 3 nap teljes mozdulatlanság után még élt, és hiába emeltem ki a vízből, vagy értem hozzá, vagy figyeltem a kopoltyúját, semmi életjelet nem adott.
A lehető legbiztosabb jel a halálra, az amikor másnap már kezd bomlani a tetem. Van lehetőséged eutanáziára is ha úgy gondolod, hogy ez már számára nem élet és szenved, és mondjuk olyan állapotban van, hogy azon látni hogy már csak épphogy nem halt meg.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
brezva
Fórumozó
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2012.10.01. 15:05
Tartózkodási hely: Dánia

Re: Gombaféleség

Hozzászólás Szerző: brezva »

:( :( Szegény szörnyecském ma reggel meghalt. Hosszú szenvedésen ment keresztül, de ez csak rosszabb lett volna ha nincs ez a forum. Nagyon köszönöm nektek, főleg neked Sendy a sok jó tanácsot és az együttérzést. Egyenlőre nem fogok rohannni a boltba új állatért, de talán később.Meg kell gondolni. Nem gondolná az ember, hogy ennyire hozzánk nől egy ilyen csunyácska állat. :$ Kb5cm-en került hozzám , most meg volt 26 cm. Ez nem olyan, mint amikor az akváriumban megdöglik egy hal. Abból mindig van extra..

Köszönöm a segítségeteket és további jó axi gondozást.
Sziasztok, Ági

Búcsúzóul egy kép a még egészséges korszakból
Csatolmányok
2012-04-12 21.29.08.jpg
Avatar
Zsucy
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2011.01.20. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest VI.ker.

Re: Gombaféleség

Hozzászólás Szerző: Zsucy »

brezva írta::( :( Szegény szörnyecském ma reggel meghalt. Hosszú szenvedésen ment keresztül, de ez csak rosszabb lett volna ha nincs ez a forum. Nagyon köszönöm nektek, főleg neked Sendy a sok jó tanácsot és az együttérzést. Egyenlőre nem fogok rohannni a boltba új állatért, de talán később.Meg kell gondolni. Nem gondolná az ember, hogy ennyire hozzánk nől egy ilyen csunyácska állat. :$ Kb5cm-en került hozzám , most meg volt 26 cm. Ez nem olyan, mint amikor az akváriumban megdöglik egy hal. Abból mindig van extra..

Köszönöm a segítségeteket és további jó axi gondozást.
Sziasztok, Ági

Búcsúzóul egy kép a még egészséges korszakból
Sajnálom! :(
Zsucy
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Gombaféleség

Hozzászólás Szerző: Maya »

brezva írta::( :( Szegény szörnyecském ma reggel meghalt. Hosszú szenvedésen ment keresztül, de ez csak rosszabb lett volna ha nincs ez a forum. Nagyon köszönöm nektek, főleg neked Sendy a sok jó tanácsot és az együttérzést. Egyenlőre nem fogok rohannni a boltba új állatért, de talán később.Meg kell gondolni. Nem gondolná az ember, hogy ennyire hozzánk nől egy ilyen csunyácska állat. :$ Kb5cm-en került hozzám , most meg volt 26 cm. Ez nem olyan, mint amikor az akváriumban megdöglik egy hal. Abból mindig van extra..

Köszönöm a segítségeteket és további jó axi gondozást.
Sziasztok, Ági

Búcsúzóul egy kép a még egészséges korszakból
Részvétem!
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Monique
Mániákus fórumozó
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2012.05.02. 23:48
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Gombaféleség

Hozzászólás Szerző: Monique »

brezva írta::( :( Szegény szörnyecském ma reggel meghalt. Hosszú szenvedésen ment keresztül, de ez csak rosszabb lett volna ha nincs ez a forum. Nagyon köszönöm nektek, főleg neked Sendy a sok jó tanácsot és az együttérzést. Egyenlőre nem fogok rohannni a boltba új állatért, de talán később.Meg kell gondolni. Nem gondolná az ember, hogy ennyire hozzánk nől egy ilyen csunyácska állat. :$ Kb5cm-en került hozzám , most meg volt 26 cm. Ez nem olyan, mint amikor az akváriumban megdöglik egy hal. Abból mindig van extra..

Köszönöm a segítségeteket és további jó axi gondozást.
Sziasztok, Ági

Búcsúzóul egy kép a még egészséges korszakból
Részvétem :(
Ági
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

A szokásos gombásodás kicsit másképp

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Ling-lingem a napokban elkezdte elhagyni a kopoltyúszőreit. Kapott részleges vízcserét, a nagyja szemetet felszívtam az aljzatról, de ez semmit nem segített, két nappal később begombásodott a kopoltyúja. Nem a jól megszokott lágy pamacsos szerkezet, hanem masszív, tömött szerkezetű fehér pamacsok lepték el a kopoltyúját, de jól megtermett hatalmas borsónyi darabok. Annyira agresszív, hogy a kopoltyúnyúlványok meg is duzzadtak tőle, helyenként még véres is. Alaposan bemetiléneztem a gombát, de nem akarta annyira befogni mint ami lenni szokott, szóval ez lehet hogy egy másik gombafaj, vagy fene tudja. Most eléggé kék a víz, mert tömény oldatot használtam, meglátjuk mennyit ér. Lehet elviszek egy pamacsot dokinknak hogy kukkantson rá, mi ez. Most várakozok fél napot, hátha leesnek a telepek, ha nem akkor további iintézkedések lépnek folyamatba. Légyszi drukkoljatok, hogy rendbe jöjjön, ilyen durva gombásodása még nem volt.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Monique
Mániákus fórumozó
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2012.05.02. 23:48
Tartózkodási hely: Budapest

Re: A szokásos gombásodás kicsit másképp

Hozzászólás Szerző: Monique »

Sendy írta:Ling-lingem a napokban elkezdte elhagyni a kopoltyúszőreit. Kapott részleges vízcserét, a nagyja szemetet felszívtam az aljzatról, de ez semmit nem segített, két nappal később begombásodott a kopoltyúja. Nem a jól megszokott lágy pamacsos szerkezet, hanem masszív, tömött szerkezetű fehér pamacsok lepték el a kopoltyúját, de jól megtermett hatalmas borsónyi darabok. Annyira agresszív, hogy a kopoltyúnyúlványok meg is duzzadtak tőle, helyenként még véres is. Alaposan bemetiléneztem a gombát, de nem akarta annyira befogni mint ami lenni szokott, szóval ez lehet hogy egy másik gombafaj, vagy fene tudja. Most eléggé kék a víz, mert tömény oldatot használtam, meglátjuk mennyit ér. Lehet elviszek egy pamacsot dokinknak hogy kukkantson rá, mi ez. Most várakozok fél napot, hátha leesnek a telepek, ha nem akkor további iintézkedések lépnek folyamatba. Légyszi drukkoljatok, hogy rendbe jöjjön, ilyen durva gombásodása még nem volt.
Szurkolok nagyon! Az én egyik aximnak is massziv fehér vmi van az egyik kopoltyúnyulványon. Nem borsónyi, de nagyon pici volt és terjedt. Most megállt, de egy másik nyulvány végén is megjelent. Metilén szintén nem hat rá
Ági
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: A szokásos gombásodás kicsit másképp

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Monique írta:
Sendy írta:Ling-lingem a napokban elkezdte elhagyni a kopoltyúszőreit. Kapott részleges vízcserét, a nagyja szemetet felszívtam az aljzatról, de ez semmit nem segített, két nappal később begombásodott a kopoltyúja. Nem a jól megszokott lágy pamacsos szerkezet, hanem masszív, tömött szerkezetű fehér pamacsok lepték el a kopoltyúját, de jól megtermett hatalmas borsónyi darabok. Annyira agresszív, hogy a kopoltyúnyúlványok meg is duzzadtak tőle, helyenként még véres is. Alaposan bemetiléneztem a gombát, de nem akarta annyira befogni mint ami lenni szokott, szóval ez lehet hogy egy másik gombafaj, vagy fene tudja. Most eléggé kék a víz, mert tömény oldatot használtam, meglátjuk mennyit ér. Lehet elviszek egy pamacsot dokinknak hogy kukkantson rá, mi ez. Most várakozok fél napot, hátha leesnek a telepek, ha nem akkor további iintézkedések lépnek folyamatba. Légyszi drukkoljatok, hogy rendbe jöjjön, ilyen durva gombásodása még nem volt.
Szurkolok nagyon! Az én egyik aximnak is massziv fehér vmi van az egyik kopoltyúnyulványon. Nem borsónyi, de nagyon pici volt és terjedt. Most megállt, de egy másik nyulvány végén is megjelent. Metilén szintén nem hat rá
Ahogy lejjebb vittem a ph szintet (ecettel, más nem volt itthon), jobban megfogta a metilén és már 2 nagyon nagy 1 közepes és 1 kicsi pamacs levált (fellazult a kopoltyú felszínéről és csipesszel picit meghúzva szépen levált), igaz fájt szegény Ling-lingnek de utána már nem görnyedten tartotta a kopoltyúit, hanem szépen. Még van 2-3 telep, most külön 10l liter beállított ph-jú szűrt vízben van mert annyira fáj a fejem, hogy nem bírom kitakarítani a nagy akváriumot.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: A szokásos gombásodás kicsit másképp

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Helyzetjelentés pár órával később: most vettem észre, hogy az összes körme hiányzik. Egy hete még megvoltak... A vize iszonyatosan lúgos, az egészet szétborítom ma. Az elkülönítőben megszabadultunk még pár gombateleptől, de van egy nagyon nagy a kopoltyúnyúlványok alatt a mélyedésben. Nem férek hozzá és nagyon fájlalja és viszket is. Újabb metilénkezelést kapott az a gombatelep, és majd mindig megcsípem a szélét ahol csak gomba van és finoman meghúzom, hátha leválik mint a másik pár órával ezelőtt. Nem tudok mit tenni, le kell szedni, mert beeszi magát a bőr alá. A 6,5-7-es víz metilénnel kedvezőtlen a gombának, könnyebben elhagyja az állatot. Jövő héten pedig szerzek tebangot.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Monique
Mániákus fórumozó
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2012.05.02. 23:48
Tartózkodási hely: Budapest

Re: A szokásos gombásodás kicsit másképp

Hozzászólás Szerző: Monique »

Sendy írta:Helyzetjelentés pár órával később: most vettem észre, hogy az összes körme hiányzik. Egy hete még megvoltak... A vize iszonyatosan lúgos, az egészet szétborítom ma. Az elkülönítőben megszabadultunk még pár gombateleptől, de van egy nagyon nagy a kopoltyúnyúlványok alatt a mélyedésben. Nem férek hozzá és nagyon fájlalja és viszket is. Újabb metilénkezelést kapott az a gombatelep, és majd mindig megcsípem a szélét ahol csak gomba van és finoman meghúzom, hátha leválik mint a másik pár órával ezelőtt. Nem tudok mit tenni, le kell szedni, mert beeszi magát a bőr alá. A 6,5-7-es víz metilénnel kedvezőtlen a gombának, könnyebben elhagyja az állatot. Jövő héten pedig szerzek tebangot.
Akkor szépen haladsz.
Raknék képet összehasonlításként, a legcsúnyább állapotról, de most nem engedi a fórum. Azóta már összébb ment neki, de annyira be van ülve neki a bojtok közé, hogy én nem is mernék ott csipeszelni. :(
Ági
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: A szokásos gombásodás kicsit másképp

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Monique írta:
Sendy írta:Helyzetjelentés pár órával később: most vettem észre, hogy az összes körme hiányzik. Egy hete még megvoltak... A vize iszonyatosan lúgos, az egészet szétborítom ma. Az elkülönítőben megszabadultunk még pár gombateleptől, de van egy nagyon nagy a kopoltyúnyúlványok alatt a mélyedésben. Nem férek hozzá és nagyon fájlalja és viszket is. Újabb metilénkezelést kapott az a gombatelep, és majd mindig megcsípem a szélét ahol csak gomba van és finoman meghúzom, hátha leválik mint a másik pár órával ezelőtt. Nem tudok mit tenni, le kell szedni, mert beeszi magát a bőr alá. A 6,5-7-es víz metilénnel kedvezőtlen a gombának, könnyebben elhagyja az állatot. Jövő héten pedig szerzek tebangot.
Akkor szépen haladsz.
Raknék képet összehasonlításként, a legcsúnyább állapotról, de most nem engedi a fórum. Azóta már összébb ment neki, de annyira be van ülve neki a bojtok közé, hogy én nem is mernék ott csipeszelni. :(
Privbe írd meg légyszi, mit írt ki a fórum, hogy nem ment fel a kép.
Én nem fényképeztem a kapkodások közepette. Nos most már csak nagyon apró fonalak vannak itt ott, és egy kisebb pamacs még a kopoltyúgödörben. A nagyon nagyot sikerült kiszednem, igaz nagyon fájt szegénynek, de nem vérzett. Most már nem járkál fel 2 percenként levegőért, szépen kitátva tartja a kopoltyúit, és vörösebbek, egészségesebbek. Épp most ganalyozom az akváriumot. Vettem desztvizet meg szűrőt a kancsóba aztán ilyenekből kapja a vizet, hogy 7-es vize legyen. Teszek majd még pici ecetet, aztán meglássuk holnap reggel mi lesz. Étvágyával nincs baj hála égnek, csak már fél tőlem, hogy megint bántani akarom. Amit kiszedtem utoljára több mint fél cm-es átmérőjű pamacs volt a középső kopoltyú mögött. Elhiheted, hogy én is orvosi csipesszel nyúlok csak hozzá, az elég hosszú és precíz, tudok vele nagyon finoman is fogni meg erősen is ha kell. De még így is horror, oda hátra benyúlni, megfogni a szélét és ha megmozdul az állat, vagy ugrik akkor azonnal elengedni és ügyelni nehogy megsértsd. Senkinek nem ajánlom a műveletet, csak nagyon vész esetén.
Még nem merem kimondani még hangosan, de szerintem rendbe fog jönni. Már a duzzadás is lement a kopoltyúkról hála égnek, nem is vérzik sehol a gombától, nem is vakarózik. Jól rám ijesztett a kisasszony.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: A szokásos gombásodás kicsit másképp

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Kipecáztam az utolsó nagy telepet is.
gomba.jpg
Viszonyításként egy normál palackos kupakot tettem oda. Láthatók vércseppek helyenként és elhalt kopoltyúdarabok a gombában. Még ezeken kívül voltak nagyon picik, azokat nem pecáztam össze.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: A szokásos gombásodás kicsit másképp

Hozzászólás Szerző: Maya »

Sendy írta:Kipecáztam az utolsó nagy telepet is.
gomba.jpg
Viszonyításként egy normál palackos kupakot tettem oda. Láthatók vércseppek helyenként és elhalt kopoltyúdarabok a gombában. Még ezeken kívül voltak nagyon picik, azokat nem pecáztam össze.
Úristen ezek hatalmasok! Ennyi simán kinyírt volna egy kisebb axit...
Jobbulást neki, remélem rendbe jön!
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: A szokásos gombásodás kicsit másképp

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Maya írta:
Sendy írta:Kipecáztam az utolsó nagy telepet is.
gomba.jpg
Viszonyításként egy normál palackos kupakot tettem oda. Láthatók vércseppek helyenként és elhalt kopoltyúdarabok a gombában. Még ezeken kívül voltak nagyon picik, azokat nem pecáztam össze.
Úristen ezek hatalmasok! Ennyi simán kinyírt volna egy kisebb axit...
Jobbulást neki, remélem rendbe jön!
Köszönjük!

Helyzet: reggelre nem gombásodott vissza, ami jó hír. Kicsit kedvetlen, hamarosan megpróbálom friss szívvel megetetni, tegnap vettem a kedvencét. Elég gyakran jár még fel levegőért, és kicsit görcsösen tartja a kopoltyúit, remélem nem visszagombásodás miatt.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: A szokásos gombásodás kicsit másképp

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Ma már hajlandó volt enni Ling-ling. Kapott tebang levelet is. A kopoltyúja még tépett itt-ott a gombától, de már sokkal szebb, és picivel dúsabb, hosszabb is. Nem volt egyszerű művelet.

Ez az eset is igazolja az általam ajánlott gombakezelésem működését, aminek örülök, mert egyre több a bizonyíték, hogy egy szinte mindenki által semmibe vett enyhe gyógyszerrel és némi odafigyeléssel, az erős gombásodás is legyőzhető.

Gombakezelés főbb lépései még egyszer:
- gombateszt metilénkékkel, ha kicsit is festi, gombakezelés lép életbe
- pH ellenőrzés, és az értékre reagálás, hogy a pH 6,8-7,2 legyen (ha nincs mérő, akkor teljes vízcsere ajánlott)
- erős gombásodás esetén az állatot elkülönítőbe tenni (azért mert ott könnyebben kezelhető, jobban állítható, cserélhető a vize, mint a teljes akváriumban, különben ott is maradhatna, a többieket nem fogja megfertőzni), és 6,8-7,2-es vizet készíteni neki (ha más nincs akkor csapvíz szellőztetve 1 órát, de jobb ha 1 desztvíz 3 csapvíz)
- metilénnel 1-2 cseppet közvetlenül a gombára cseppenteni (bolti metilén jó, legjobb 1-4 mg/ml töménységű, ennél erősebbet ne használjunk!). Fontos: sebbe, szembe, szájba tilos használni!
- ha az állat vize nagyon kékül, akkor 2 óra múlva vízcsere, beüzemelhető aktív szenes szűrés is, nincs szükség vízben a metilénre, csak ami a gombán van kék
- a gombákat finom simogatással megpróbálhatjuk 2-4 órával később leválasztani, főleg ha az állat dörgölőzik, és vakarózik. Súlyos esetekben (borsónyi tömött gócok, testrész duzzadás, testrész körbetelepedés), nagyon nagyon óvatosan rendes csipesszel (amivel lehet nagyon finoman fogni és nem hegyes) a gomba fehér legszélét megcsippenteni és finoman meghúzni. Fontos: az állat minden esetben reagálni fog, főleg ha ez a kopoltyút érinti. Ugrani fog, menekülni, csapkodni. Ilyenkor kell ügyelni hogy az állatot nehogy megsebezzük, és abban a pillanatban ahogy mozdul az állat, el kell engedni a gombát, mert ha túl szorosan nőtt oda és még nem kezdett elhalni, az adott testrészt letéphetjük vele. Általában az a pillanat amikor még fogod a gombát és az állat már mozdul és te amint észleled már engeded el, elegendő szokott lenni a gomba leválásához. Ha nem akkor 2-3 óra múlva kell újra próbálkozni és közben még egyszer lemetilénezni. Metilénezni első nap max 5-ször javaslok.
- a levált gombákat azonnal eltávolítani a vízből
- lehetőség szerint teljes akváriumpucolás és utána pH beállítás.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Chantall
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 198
Csatlakozott: 2012.10.11. 11:08

tanács

Hozzászólás Szerző: Chantall »

Sziasztok!
Vetettem a párommal metilént. Szeretném ha tanácsot adnátok, hogy mire kell figyelnem. Mert bár nem gombás a haja...de szeretném időben észrevenni ha az lesz és egyből el szeretném kezdeni a kezelését is. Ezért szereztük be a gyógyszert neki.
Szóval: Miről ismerem fel ha gombás megbetegedése van és hogy használjam a szert? Vagy a metilént önthetem a törött farkára is fertőtlenítőnek?
Előre is köszönöm a válaszotokat.
Chantal



Moderáció: Legyél szíves olvasd el a topikot mielőtt kérdést teszel fel, mert lehet, hogy találsz már válaszokat! Mi vettük a fáradságot, hogy egyszer leírjuk! Ez nem kukacoskodás, de nekünk is időbe telik újból leírni!
Köszönettel: Zsucy
Chantall
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: tanács

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Chantal írta:Sziasztok!
Vetettem a párommal metilént. Szeretném ha tanácsot adnátok, hogy mire kell figyelnem. Mert bár nem gombás a haja...de szeretném időben észrevenni ha az lesz és egyből el szeretném kezdeni a kezelését is. Ezért szereztük be a gyógyszert neki.
Szóval: Miről ismerem fel ha gombás megbetegedése van és hogy használjam a szert? Vagy a metilént önthetem a törött farkára is fertőtlenítőnek?
Előre is köszönöm a válaszotokat.
Chantal
Ez jó! Mindig legyen otthon metilén, mert sokat lehet vele kezdeni. A gombásodás jele fehér vattaszerű elváltozás bárhol az állaton,de főként lábujjak, sérülések, kopoltyú. Ha ilyesmi megjelenik, egy csepp metilén közvetlenül arra a területre, és ha kékül, akkor gomba, és hatni is fog rá. Fontos: vérző, mély sebbe, szembe, szájba tilos használni. Ha a törött farokvég gombásodni kezdene akkor ügyelj rá hogy csak a gomba kapjon metilént és a sebtől óvatosan kavard el a vizet, hogy a lehető legkevesebb kerüljön a sebbe.
A gombásodásról ebben a topikban olvashatsz bővebben, ha lesz időd, kérlek tedd is meg, sok dolog le van írva alaposan, van amit már háromszor is leírtam, nem tenném meg újból, lentebb képek is vannak, hogy felismerd hogy néz ki.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: A szokásos gombásodás kicsit másképp

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Sendy írta:Ma már hajlandó volt enni Ling-ling.. ..
Étvágy rendben, de a víz pH-ja megőrjít. Megint 8,6. Nem hittem az otthoni méréseknek, behoztam melóba, megmérettem, és tényleg ilyen durva a víz már megint. Kértem kis analitikai sósavat és megpróbálom belőni a vizet. Pedig már a tebang is bent van a vízben...
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
PBorsó
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2012.09.15. 00:16
Tartózkodási hely: Budapest

Tebang

Hozzászólás Szerző: PBorsó »

Nem tudtam hova írjak, de mivel ide passzolónak érzem leginkább, ide teszem.
Néhány napja vettem tebang levelet, 2 napja van bent az akváriumban, egy kb 30%-os vízcsere és ajzatszívás után tettem be. Előtte megnéztem a víz ph-ját - igaz nem laborban bevizsgálva, hanem sima indikátorlappal (amin 3 kocka van és 0,5-ös pontossággal mér elvileg) - akkor is és most is 3 percig volt a lapocska a vízben. Akkor 7,5 és 8 közöttit mutatott, most kb éppen eléri a 7-et. Tudom, hogy ez nem pontos, de akkor is bizalomgerjesztő információ a gombásodás megelőzéséhez :)
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Tebang

Hozzászólás Szerző: Sendy »

PBorsó írta:Nem tudtam hova írjak, de mivel ide passzolónak érzem leginkább, ide teszem.
Néhány napja vettem tebang levelet, 2 napja van bent az akváriumban, egy kb 30%-os vízcsere és ajzatszívás után tettem be. Előtte megnéztem a víz ph-ját - igaz nem laborban bevizsgálva, hanem sima indikátorlappal (amin 3 kocka van és 0,5-ös pontossággal mér elvileg) - akkor is és most is 3 percig volt a lapocska a vízben. Akkor 7,5 és 8 közöttit mutatott, most kb éppen eléri a 7-et. Tudom, hogy ez nem pontos, de akkor is bizalomgerjesztő információ a gombásodás megelőzéséhez :)
Nekem sajnos nem igazán tudja levinni valami miatt, de lehet hogy a háttér lúgosítja a vizemet... még nyomozok.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Zsucy
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2011.01.20. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest VI.ker.

Re: Tebang

Hozzászólás Szerző: Zsucy »

Sendy írta:
PBorsó írta:Nem tudtam hova írjak, de mivel ide passzolónak érzem leginkább, ide teszem.
Néhány napja vettem tebang levelet, 2 napja van bent az akváriumban, egy kb 30%-os vízcsere és ajzatszívás után tettem be. Előtte megnéztem a víz ph-ját - igaz nem laborban bevizsgálva, hanem sima indikátorlappal (amin 3 kocka van és 0,5-ös pontossággal mér elvileg) - akkor is és most is 3 percig volt a lapocska a vízben. Akkor 7,5 és 8 közöttit mutatott, most kb éppen eléri a 7-et. Tudom, hogy ez nem pontos, de akkor is bizalomgerjesztő információ a gombásodás megelőzéséhez :)
Nekem sajnos nem igazán tudja levinni valami miatt, de lehet hogy a háttér lúgosítja a vizemet... még nyomozok.
Sendy! Akkor is lúgos a vízed, amikor kiengeded a csapból, vagy csak az akváriumban lesz az?
Zsucy
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Tebang

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Zsucy írta:
Sendy írta:
PBorsó írta:Nem tudtam hova írjak, de mivel ide passzolónak érzem leginkább, ide teszem.
Néhány napja vettem tebang levelet, 2 napja van bent az akváriumban, egy kb 30%-os vízcsere és ajzatszívás után tettem be. Előtte megnéztem a víz ph-ját - igaz nem laborban bevizsgálva, hanem sima indikátorlappal (amin 3 kocka van és 0,5-ös pontossággal mér elvileg) - akkor is és most is 3 percig volt a lapocska a vízben. Akkor 7,5 és 8 közöttit mutatott, most kb éppen eléri a 7-et. Tudom, hogy ez nem pontos, de akkor is bizalomgerjesztő információ a gombásodás megelőzéséhez :)
Nekem sajnos nem igazán tudja levinni valami miatt, de lehet hogy a háttér lúgosítja a vizemet... még nyomozok.
Sendy! Akkor is lúgos a vízed, amikor kiengeded a csapból, vagy csak az akváriumban lesz az?
7,6 ami a csapból jön, de 8,5 lesz utána az akváriumban. Akárhányszor takarítom, vagy főzöm, vagy akármi.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Chantall
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 198
Csatlakozott: 2012.10.11. 11:08

Gombás kopoltyú

Hozzászólás Szerző: Chantall »

Sziasztok!
Azt hiszem nálunk is bekövetkezett, ami már sokatoknál. Az én drága nagyfejűmnek mintha gomba lenne a kopoltyúján.
Egy kis gombostűnyi valami van a hajacskáján.Fura , mert többen írtátok hogy leeszi a haját és szegényke megkopaszodik.
Csináltam részleges vízcserét...teljeset sajnos nem tudok az akvárium méretéből adódóan...de két napig cseréltem a vizet. Minden nap több mint 20 litert cseréltem le. Plusz metilénkéket is használok. Teszek a kopoltyúra és a vízbe is, a vadasokon nem látszik semmi. Hála nektek sok információt szereztem a kezelésére, ezért nem írtam eddig. Csak annyit szeretnék még kérdezni hogy mit tudok még csinálni? Főleg hogy nem kopaszodott meg az axi..el sem burjánzott a gomba...a többi nem kapta (még) el, a fehér jókedvű és jó étvágyú. A metilénkéken kívül és részleges vízcserén kívül mit tehetek még? Vagy csak vegyek fel várakozó pozíciót?
Válaszotokat előre is köszönöm.
Chantall
Avatar
Monique
Mániákus fórumozó
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2012.05.02. 23:48
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Gombás kopoltyú

Hozzászólás Szerző: Monique »

Chantall írta:Sziasztok!
Azt hiszem nálunk is bekövetkezett, ami már sokatoknál. Az én drága nagyfejűmnek mintha gomba lenne a kopoltyúján.
Egy kis gombostűnyi valami van a hajacskáján.Fura , mert többen írtátok hogy leeszi a haját és szegényke megkopaszodik.
Csináltam részleges vízcserét...teljeset sajnos nem tudok az akvárium méretéből adódóan...de két napig cseréltem a vizet. Minden nap több mint 20 litert cseréltem le. Plusz metilénkéket is használok. Teszek a kopoltyúra és a vízbe is, a vadasokon nem látszik semmi. Hála nektek sok információt szereztem a kezelésére, ezért nem írtam eddig. Csak annyit szeretnék még kérdezni hogy mit tudok még csinálni? Főleg hogy nem kopaszodott meg az axi..el sem burjánzott a gomba...a többi nem kapta (még) el, a fehér jókedvű és jó étvágyú. A metilénkéken kívül és részleges vízcserén kívül mit tehetek még? Vagy csak vegyek fel várakozó pozíciót?
Válaszotokat előre is köszönöm.
Esetleg finoman megdörzsölheted az ujjaddal, hátha lejön, de semmiképp ne kezdd el cibálni, mert az fáj neki! Amúgy pedig várni kell.
Ági
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
PBorsó
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2012.09.15. 00:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Gombás kopoltyú

Hozzászólás Szerző: PBorsó »

Chantall írta:Sziasztok!
Azt hiszem nálunk is bekövetkezett, ami már sokatoknál. Az én drága nagyfejűmnek mintha gomba lenne a kopoltyúján.
Egy kis gombostűnyi valami van a hajacskáján.Fura , mert többen írtátok hogy leeszi a haját és szegényke megkopaszodik.
Csináltam részleges vízcserét...teljeset sajnos nem tudok az akvárium méretéből adódóan...de két napig cseréltem a vizet. Minden nap több mint 20 litert cseréltem le. Plusz metilénkéket is használok. Teszek a kopoltyúra és a vízbe is, a vadasokon nem látszik semmi. Hála nektek sok információt szereztem a kezelésére, ezért nem írtam eddig. Csak annyit szeretnék még kérdezni hogy mit tudok még csinálni? Főleg hogy nem kopaszodott meg az axi..el sem burjánzott a gomba...a többi nem kapta (még) el, a fehér jókedvű és jó étvágyú. A metilénkéken kívül és részleges vízcserén kívül mit tehetek még? Vagy csak vegyek fel várakozó pozíciót?
Válaszotokat előre is köszönöm.
Én naponta kétszer lemetiléneztem, és rá fél-1 órára kicsit megsimogattam a kopoltyúját. 1-2 nap alatt helyre jött a második gombásodás. Elsőre 1 éjszakát vödörben töltöttek hideg vízben, jól bemetilénezve, de akkor nagyon sok volt a gomba. És sokat segített a tebang levél a vízminőségen.
Avatar
Chantall
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 198
Csatlakozott: 2012.10.11. 11:08

Re: Gombás kopoltyú

Hozzászólás Szerző: Chantall »

PBorsó írta:Én naponta kétszer lemetiléneztem, és rá fél-1 órára kicsit megsimogattam a kopoltyúját. 1-2 nap alatt helyre jött a második gombásodás. Elsőre 1 éjszakát vödörben töltöttek hideg vízben, jól bemetilénezve, de akkor nagyon sok volt a gomba. És sokat segített a tebang levél a vízminőségen.
A tebang levelet csak úgy belerakjátok a vízbe? Most akarok ép vetetni hogy legyen kéznél. Mert írtátok hogy jó és Sendy is sokszor ajánlotta már. Csak ép azt nem tudom hogy pontosan hogy is kell használni
Chantall
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Gombás kopoltyú

Hozzászólás Szerző: Maya »

Chantall írta:Sziasztok!
Azt hiszem nálunk is bekövetkezett, ami már sokatoknál. Az én drága nagyfejűmnek mintha gomba lenne a kopoltyúján.
Egy kis gombostűnyi valami van a hajacskáján.Fura , mert többen írtátok hogy leeszi a haját és szegényke megkopaszodik.
Csináltam részleges vízcserét...teljeset sajnos nem tudok az akvárium méretéből adódóan...de két napig cseréltem a vizet. Minden nap több mint 20 litert cseréltem le. Plusz metilénkéket is használok. Teszek a kopoltyúra és a vízbe is, a vadasokon nem látszik semmi. Hála nektek sok információt szereztem a kezelésére, ezért nem írtam eddig. Csak annyit szeretnék még kérdezni hogy mit tudok még csinálni? Főleg hogy nem kopaszodott meg az axi..el sem burjánzott a gomba...a többi nem kapta (még) el, a fehér jókedvű és jó étvágyú. A metilénkéken kívül és részleges vízcserén kívül mit tehetek még? Vagy csak vegyek fel várakozó pozíciót?
Válaszotokat előre is köszönöm.
A beteg szerintem axit tedd külön,(így látod a javulást és a leeső gomba se kerül vissza az akváriumba) nem lenne jó ha mindegyiken végigmenne a gomba, a hőmérsékletre figyelj a gomba meleg vízbe gyorsan szaporodik, én megemlítek egy jó kis akvárium puceválást, mivel fogalmunk sincs honnét jött a gomba. (Hol mi rohad) A metilént csak közvetlenül a gombára cseppentve használd, ha a vízbe van vagy mellé megy semmit se ér. Jó esetbe egy hét alatt lezajlik, agresszív gombánál lehet egy hónap is. Az is fontos hogy naponta többször metilénezd le.
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Gombás kopoltyú

Hozzászólás Szerző: Maya »

Chantall írta:
PBorsó írta:Én naponta kétszer lemetiléneztem, és rá fél-1 órára kicsit megsimogattam a kopoltyúját. 1-2 nap alatt helyre jött a második gombásodás. Elsőre 1 éjszakát vödörben töltöttek hideg vízben, jól bemetilénezve, de akkor nagyon sok volt a gomba. És sokat segített a tebang levél a vízminőségen.
A tebang levelet csak úgy belerakjátok a vízbe? Most akarok ép vetetni hogy legyen kéznél. Mert írtátok hogy jó és Sendy is sokszor ajánlotta már. Csak ép azt nem tudom hogy pontosan hogy is kell használni
Sok jó hatása van, de pikk-pakk nem tünteti el a gombát, 1levél/50l/hét csak bele kell rakni, de 3-4 napig ereszti a színét és barnás lesz tőle a víz.http://akvaklub.hu/news.php?readmore=19 Itt olvashatsz utána.
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Chantall
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 198
Csatlakozott: 2012.10.11. 11:08

Re: Gombás kopoltyú

Hozzászólás Szerző: Chantall »

Maya írta:
Chantall írta:
PBorsó írta:Én naponta kétszer lemetiléneztem, és rá fél-1 órára kicsit megsimogattam a kopoltyúját. 1-2 nap alatt helyre jött a második gombásodás. Elsőre 1 éjszakát vödörben töltöttek hideg vízben, jól bemetilénezve, de akkor nagyon sok volt a gomba. És sokat segített a tebang levél a vízminőségen.
A tebang levelet csak úgy belerakjátok a vízbe? Most akarok ép vetetni hogy legyen kéznél. Mert írtátok hogy jó és Sendy is sokszor ajánlotta már. Csak ép azt nem tudom hogy pontosan hogy is kell használni
Sok jó hatása van, de pikk-pakk nem tünteti el a gombát, 1levél/50l/hét csak bele kell rakni, de 3-4 napig ereszti a színét és barnás lesz tőle a víz.http://akvaklub.hu/news.php?readmore=19 Itt olvashatsz utána.
Köszönöm szépen az információt! :) Akkor így fogom alkalmazni mindenképp :) Remélem segít majd a gondokon. :)
Chantall
Avatar
Chantall
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 198
Csatlakozott: 2012.10.11. 11:08

Re: Gombás kopoltyú

Hozzászólás Szerző: Chantall »

Chantall írta:
Maya írta: Sok jó hatása van, de pikk-pakk nem tünteti el a gombát, 1levél/50l/hét csak bele kell rakni, de 3-4 napig ereszti a színét és barnás lesz tőle a víz.http://akvaklub.hu/news.php?readmore=19 Itt olvashatsz utána.
Köszönöm szépen az információt! :) Akkor így fogom alkalmazni mindenképp :) Remélem segít majd a gondokon. :)
Sziasztok!
Vannak fejlemények csak nem a legjobbak...tegnap este vettem észre hogy elég nagy..lencserméretű gomba van a fehérem kopoltyúján. Étvágya még mindig van. -ma kapott egy kocka szúnyogot. -és a tegnap külön is raktam, és láttam hogy vált le a gombából valamennyi..ma is metiléneztem kicsit. Remélem sikerül. Hétfőm szét kapom az akváriumot és akkor teljesen ki lesz takarítva és köveket is cserélek majd. Más ötletem már nincs. :(
Chantall
Avatar
PBorsó
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2012.09.15. 00:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Gombás kopoltyú

Hozzászólás Szerző: PBorsó »

Chantall írta:Sziasztok!
Vannak fejlemények csak nem a legjobbak...tegnap este vettem észre hogy elég nagy..lencserméretű gomba van a fehérem kopoltyúján. Étvágya még mindig van. -ma kapott egy kocka szúnyogot. -és a tegnap külön is raktam, és láttam hogy vált le a gombából valamennyi..ma is metiléneztem kicsit. Remélem sikerül. Hétfőm szét kapom az akváriumot és akkor teljesen ki lesz takarítva és köveket is cserélek majd. Más ötletem már nincs. :(
Szia!
Szerintem ne ijedj meg! Az enyéimen is nagy gombák nőttek, de nem lett baj. 1 estét egy lavórban és egy fazékban töltöttek, simogattam a gombájukat és rendbe jöttek. Biztos láttad a képeket Sendy axijáról, hogy mekkora gombái voltak, és ő is jól van.
Meg fog gyógyulni a nagyfejűd ;)
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Gombás kopoltyú

Hozzászólás Szerző: Maya »

Chantall írta:
Chantall írta:
Maya írta: Sok jó hatása van, de pikk-pakk nem tünteti el a gombát, 1levél/50l/hét csak bele kell rakni, de 3-4 napig ereszti a színét és barnás lesz tőle a víz.http://akvaklub.hu/news.php?readmore=19 Itt olvashatsz utána.
Köszönöm szépen az információt! :) Akkor így fogom alkalmazni mindenképp :) Remélem segít majd a gondokon. :)
Sziasztok!
Vannak fejlemények csak nem a legjobbak...tegnap este vettem észre hogy elég nagy..lencserméretű gomba van a fehérem kopoltyúján. Étvágya még mindig van. -ma kapott egy kocka szúnyogot. -és a tegnap külön is raktam, és láttam hogy vált le a gombából valamennyi..ma is metiléneztem kicsit. Remélem sikerül. Hétfőm szét kapom az akváriumot és akkor teljesen ki lesz takarítva és köveket is cserélek majd. Más ötletem már nincs. :(
Fontos, hogy naponta többször metilénezd min. háromszor, de mikor nekünk volt egy nagyon gonosz gombánk volt hogy napi hétszer metiléneztem és csak úgy múlt el. Próbáld csipeszel nagyon finoman fogd meg a gomba szélét és minimálisan kezd húzni, ha nem jön akkor hagyjad, de ezt nagyon finoman kell csinálni, a gomba rá van nőve a kopoltyújára, ha erősen megrántod azzal együtt leszakadhat. Én még azt is csináltam, hogy hideg jégakkus vízben volt, 12-15fokon(nehogy szaporodjon a gomba), tebang levélkével. Esetleg tudsz felrakni képet, hogy mekkora most a gomba? Metilén is idő, csak így fog elmúlni.
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Chantall
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 198
Csatlakozott: 2012.10.11. 11:08

Re: Gombás kopoltyú

Hozzászólás Szerző: Chantall »

Maya írta: Fontos, hogy naponta többször metilénezd min. háromszor, de mikor nekünk volt egy nagyon gonosz gombánk volt hogy napi hétszer metiléneztem és csak úgy múlt el. Próbáld csipeszel nagyon finoman fogd meg a gomba szélét és minimálisan kezd húzni, ha nem jön akkor hagyjad, de ezt nagyon finoman kell csinálni, a gomba rá van nőve a kopoltyújára, ha erősen megrántod azzal együtt leszakadhat. Én még azt is csináltam, hogy hideg jégakkus vízben volt, 12-15fokon(nehogy szaporodjon a gomba), tebang levélkével. Esetleg tudsz felrakni képet, hogy mekkora most a gomba? Metilén is idő, csak így fog elmúlni.
Szépen gyógyul az axikám. :) Ennek igazán örülök..de még a metilénes vízben van, még egy pár napot...biztos ami biztos...tegnap hazahoztam 20 baby neont és 11 zebradániót..3 dániót átraktam a nagy akváriumba az ott lévő két leopárd dánió mellé..egyet meg a fehér aximhoz kíváncsiságból hogy van e étvágya. -és nem telt el fél óra de a dániót már meg is ette az nagy fehérem :) Legalább étvágya van..így lesz ereje legyőzni a betegséget. Neten hol tudnék jófajta de azért nem horror árban lévő tebang levelet beszerezni?
Chantall
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Gombás kopoltyú

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Chantall írta:
Maya írta: Fontos, hogy naponta többször metilénezd min. háromszor, de mikor nekünk volt egy nagyon gonosz gombánk volt hogy napi hétszer metiléneztem és csak úgy múlt el. Próbáld csipeszel nagyon finoman fogd meg a gomba szélét és minimálisan kezd húzni, ha nem jön akkor hagyjad, de ezt nagyon finoman kell csinálni, a gomba rá van nőve a kopoltyújára, ha erősen megrántod azzal együtt leszakadhat. Én még azt is csináltam, hogy hideg jégakkus vízben volt, 12-15fokon(nehogy szaporodjon a gomba), tebang levélkével. Esetleg tudsz felrakni képet, hogy mekkora most a gomba? Metilén is idő, csak így fog elmúlni.
Szépen gyógyul az axikám. :) Ennek igazán örülök..de még a metilénes vízben van, még egy pár napot...biztos ami biztos...tegnap hazahoztam 20 baby neont és 11 zebradániót..3 dániót átraktam a nagy akváriumba az ott lévő két leopárd dánió mellé..egyet meg a fehér aximhoz kíváncsiságból hogy van e étvágya. -és nem telt el fél óra de a dániót már meg is ette az nagy fehérem :) Legalább étvágya van..így lesz ereje legyőzni a betegséget. Neten hol tudnék jófajta de azért nem horror árban lévő tebang levelet beszerezni?
Ha nem igazán hat a metilén, akkor próbálj meg más márkát beszerezni. Nem csak a kis fehér flakonos kék kupakos létezik, és az néha elég gyenge. Végső esetben, ha nagyon nem akarja az igazat, akkor privben egyezkedünk, hogy honnan lehet töményebbet beszerezni. Van hogy egyből megadja magát a gomba, van hogy hetekig kell vele szívni. Én legutóbb eléggé töménnyel estem Ling-lingnek de ha láttad a képeket, megérted miért. Ott nem voltam biztos, hogy túléli, és egy nap alatt keletkezett. De volt akinél hetekig küzdöttem a gombával. Egy a lényeg, egy víz pH-t mindenképp nézz, mert 8 fölött nagyon lassan fog gyógyulni, míg mondjuk 6,8-as vízben nekem önmagától is gyógyult már meg.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Chantall
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 198
Csatlakozott: 2012.10.11. 11:08

Re: Gombás kopoltyú

Hozzászólás Szerző: Chantall »

Sendy írta: Ha nem igazán hat a metilén, akkor próbálj meg más márkát beszerezni. Nem csak a kis fehér flakonos kék kupakos létezik, és az néha elég gyenge. Végső esetben, ha nagyon nem akarja az igazat, akkor privben egyezkedünk, hogy honnan lehet töményebbet beszerezni. Van hogy egyből megadja magát a gomba, van hogy hetekig kell vele szívni. Én legutóbb eléggé töménnyel estem Ling-lingnek de ha láttad a képeket, megérted miért. Ott nem voltam biztos, hogy túléli, és egy nap alatt keletkezett. De volt akinél hetekig küzdöttem a gombával. Egy a lényeg, egy víz pH-t mindenképp nézz, mert 8 fölött nagyon lassan fog gyógyulni, míg mondjuk 6,8-as vízben nekem önmagától is gyógyult már meg.
Szia! Most kicsit nagyobb kiszerelésű metilént vettünk és hat is már. :) Szépen javul..a héten fogjuk kitakarítani teljesen az akváriumot (és ezáltal új öklömnyi méretű köveket is teszünk bele) így talán segít majd a helyzeten. A vadasaim haja teljesen egészséges...így nem tudom mi lehetett..de egy időben a nagy akváriumba is tettem pár cseppet, megelőzendően. Ez a fajta nem tudom hogy töményebb e, vagy csak nagyobb kiszerelésű, de beszereztünk belőle kettőt is, hogy kéznél legyen. Tebang levelet hajtok jó ideje, de sehol nem kapok, pedig megpróbálnám még azt is. Nem tudtok esetleg egy netes oldalt ahol beszerezhető?
Csatolmányok
metilénkék.jpg
metilénkék.jpg (8.59 KiB) Megtekintve 17090 alkalommal
Chantall
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Gombás kopoltyú

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Chantall írta:Szia! Most kicsit nagyobb kiszerelésű metilént vettünk és hat is már. :) Szépen javul..a héten fogjuk kitakarítani teljesen az akváriumot (és ezáltal új öklömnyi méretű köveket is teszünk bele) így talán segít majd a helyzeten. A vadasaim haja teljesen egészséges...így nem tudom mi lehetett..de egy időben a nagy akváriumba is tettem pár cseppet, megelőzendően. Ez a fajta nem tudom hogy töményebb e, vagy csak nagyobb kiszerelésű, de beszereztünk belőle kettőt is, hogy kéznél legyen. Tebang levelet hajtok jó ideje, de sehol nem kapok, pedig megpróbálnám még azt is. Nem tudtok esetleg egy netes oldalt ahol beszerezhető?
Valszeg ez a metilén jobb minőségű mint a kicsi flakonos, az néha baromira híg, máskor kellően sűrű.
http://www.tropus-szeged.hu/akvarisztik ... nocatappa/ ezt találtam.
Nálunk 150ft/db áron árulnak tenyérnyi méretűeket. Ha nagyon nem kapsz sehol, akkor veszek neked 3-4 db-ot és elküldöm közepes borítékban, talán nem tüntetik el a postán.
Nekem szinte soha nem volt egyszerre több állat gombás. Mindig csak egy. Ne kérdezd miért, de mikroszkóp alatt bevizsgált bőrdarabokon az egészséges állatnál is kimutatható volt a gomba jelenléte.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Bolti metilénkék

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Ma körbenéztem két akvarisztikában is, nézelődtem, jegyzeteltem, és most következzék egy kis számolás:

Bolti metilénkékek 2,4 mg/ml-es sűrűségűek. 1 literbe 5 csepp kell a leírás szerint, 25 csepp 1 ml. 5 cseppben azaz ötöd ml-ben 0,48mg metilén kerül. Tehát a bolti alkalmazásban 0,48mg/l-es vizet készítesz. Az orvosi előírás 4 mg/l volt. Azaz az orvosi oldat 8,3-szer töményebb mint a bolti előírás. Így már érthető, hogy a bolti alkalmazás miért halottnak a csók, illetve ha még ennél is kevesebbet teszünk a vízbe, miért nem csinál semmit. Halkan jegyzem meg, hogy az orvosi alkalmazáskor sem vitte le a gombát, de az állatok megsínylették, szóval ne tessék alkalmazni.
Viszont számolgassunk:
Az általam használt gombátlanításkor 4 mg/ml-es metilént használok közvetlenül a gombára cseppentve víz alatt. Ez literben kifejezve 4000 mg/l-es vizet jelentene, ami 8333,3-szor töményebb oldatot eredményez a gombára nézve mint a bolti. Így már érthető, hogy miért hatásos a gombára nézve a kezelés. A gomba közvetlenül megkapja a halálos dózisát miközben az állat bőrével nem lép reakcióba mert fél-egy perccel később már sehol sincs a metilénkék, mert szétment az akváriumvízben, és mondjuk 5 csepp ebből (nagyon erős agresszív több helyen levő gombásodás esetén) 0,8mg metilénkéket jelent esetemben a 70 liternyi vízre, ami 0,0114 mg/l-es vizet jelent, ami az állatra nézve ártalmatlan és töredéke a boltival, a bolti használati utasítás szerinti 0,48 mg/l-es bekékült víznek, ami nem is fog hatni.
Bolti metilén esetén közvetlenül cseppentve a gombára 2400mg/l-es víz lenne, ami 5000-szer töményebb mint a bolti előírt használat. Ebből 5 csepp a fent említett 0,48mg metilént tartalmazza ami 70 liter vízben 0,0068mg/l-es vizet jelent és nem 0,48 mg/l-eset ahogy az fent már kifejtettem.

Tudom ez elsőre eléggé száraz és bonyolultnak tűnik, de nem az:
Metilénkék alkalmazás.jpg
Metilénkék alkalmazás.jpg (60.79 KiB) Megtekintve 16029 alkalommal
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
tiffani
Fórumozó
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2012.06.08. 23:15

Sikeres kezelés

Hozzászólás Szerző: tiffani »

Sziasztok!
Ma észrevettem az egyik axim kopoltyújának végén egy apró fehér csomót. (Mondjuk olyan délben)
A kezelése az ajánlott metilénkékes volt, 2,5 mg/ml töménységűt vettem. (kb fél 3 körül kezdtem el a metilénkékes kezelést) Különtettem az axit, és az ajánlottak szerint megcsináltam a rácseppentést, és befestett a kopoltyúja hátulsó részén egy fél-1 centi közötti csíkot. Kis idő múlva cseréltem vizet, majd újra cseppentettem, összesen kb 3 alkalommal.
Időközben a gomba szépen kezdett leválni, az utolsó cseppentéskor pedig a metilén már nem festette a kopoltyúját :) Ezután le is tudtam szedni, és most ( este 10 óra) az axi kopoltyúja gombamentes, egy apróka gombát szedtem le róla.

Szóval miután időben észrevettem a gombát, a metilénkékkel könnyen és gyorsan tudtam kezelni.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Sikeres kezelés

Hozzászólás Szerző: Sendy »

tiffani írta:Sziasztok!
Ma észrevettem az egyik axim kopoltyújának végén egy apró fehér csomót. (Mondjuk olyan délben)
A kezelése az ajánlott metilénkékes volt, 2,5 mg/ml töménységűt vettem. (kb fél 3 körül kezdtem el a metilénkékes kezelést) Különtettem az axit, és az ajánlottak szerint megcsináltam a rácseppentést, és befestett a kopoltyúja hátulsó részén egy fél-1 centi közötti csíkot. Kis idő múlva cseréltem vizet, majd újra cseppentettem, összesen kb 3 alkalommal.
Időközben a gomba szépen kezdett leválni, az utolsó cseppentéskor pedig a metilén már nem festette a kopoltyúját :) Ezután le is tudtam szedni, és most ( este 10 óra) az axi kopoltyúja gombamentes, egy apróka gombát szedtem le róla.

Szóval miután időben észrevettem a gombát, a metilénkékkel könnyen és gyorsan tudtam kezelni.
Nagyon szépen köszönöm, hogy megosztottad velünk tapasztalatodat! Örülök, hogy ilyen jól működött nálad is a módszerem.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Metilénkék

Hozzászólás Szerző: Maya »

Sokat emlegettük már a híres-neves metilénkéket, itt az ideje megmutatnunk micsoda is ez.
Használatáról most nem írok, bővebben itt nézhettek utána: http://axolotl.hu/viewtopic.php?f=6&t=9#p182

Biztonságosan használható:

Leggyakrabban a Neptun metilénkékjével találkozhatunk a polcokon, 10ml és 40ml-es változatával. (üvegcséjük nagyon eltérő, de ugyanaz belül) Töménységük 2,5mg/ml, elég gyenge, kisebb gombásodás hetekig is elhúzódhat.
neptun10&40ml.JPG
Természetesen nem csak ez a fajta létezik de, fontos csak olyan fajta metilénkéket vegyünk amin konkrétan szerepel a metilékék szó.


Könnyen és végzetesen összekeverhető szerek:

Napokban a Haldoktor Protostop piacra dobta akváriumfertőtlenítő szerét, aminek nemcsak üvege, színe, de hatásai is hasonlóak a neptunos metilénhez, de nem az! A szer mérgező lehet kétéltűekre, használata a tilos! Hiába ajánlja, boltos, szomszédasszony, akárki, tilos.
haldoktorprotostop.JPG
Még hasonlóan összekeverhető a neptun másik termékével, a Parakill-el ami szintén egy akváriumfertőtlenítő, hatásai hasonlóak, ez is tilos!
parakillneptun.jpg
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Szilvi
Fórumozó
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2013.05.24. 15:22
Tartózkodási hely: Neu-Ulm

Kis kopoltyúgomba

Hozzászólás Szerző: Szilvi »

Sziasztok!
Múlthéten kaptam 2 axit, tegnap Nyx (11 cm, albino) kopoltyúján egy fél gombostüfejnyi gombásodás jelent meg, majd pár óra múlva Mimi (9,5 cm, szintén albino) lábán is láttam egy még kisebb pamacsot, eddigre már itt elolvastam, hogy metilénkéket kell szereznem. Én Németországban élek,de azért nagy bizakodva elindultam, volt ahol tudták miröl beszélek, de kijelentették hogy, ilyet itt egyáltalán nem lehet kapni, volt ahol meg csak néztek mint egy idiótára. Oda nem tudtam elmenni ahonnan vannak, de este lejebb vittem víz ph-ját, most 6,5 és 7 között van kb. Elolvastam a német fórumokat, hogy mit tesznek az itteniek, szerintük sófürdö a megoldás, 1 l vízbe 1 tk mosogatógép só, amiben az axinak napi 20 percet kéne áznia. Ezt a lehetöséget passzoltam, föleg hogy többen írták hogy a kezelés után még napokig sokkos állapotban vannak. Ma reggel elmentem az állatkereskedésbe, ott adtak egy esha exit nevü szert, mondta a nö hogy ök mindig ezzel kezelik az axikat. Gondoltam ha korábban már kaptak, jobb ha adok nekik, mintha hagyom továbbterjedni a gombát. Délelött bekevertem nekik az akváriumba és most a gomba sokkal "lazábbnak" néz ki. Ez jó jel ugye? Sajnos nem tudok képet csinálni semmi nem látszik olyan homályosra sikerülnek.
Tudtok esetleg valamit erröl az esha exit-röl? Használta már valaki? Metilénkék van ebben is, meg azon kívül malacitzöld és még 2 fertötlenítöszer.
Elvileg még 2 napig kéne adni a vízhez, ha senkinek nincs negatív tapasztalata, akkor csinálom, aztán írok, hogy mi lett.

Szilvi
Szilvi
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Kis kopoltyúgomba

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Szilvi írta:Sziasztok!
Múlthéten kaptam 2 axit, tegnap Nyx (11 cm, albino) kopoltyúján egy fél gombostüfejnyi gombásodás jelent meg, majd pár óra múlva Mimi (9,5 cm, szintén albino) lábán is láttam egy még kisebb pamacsot, eddigre már itt elolvastam, hogy metilénkéket kell szereznem. Én Németországban élek,de azért nagy bizakodva elindultam, volt ahol tudták miröl beszélek, de kijelentették hogy, ilyet itt egyáltalán nem lehet kapni, volt ahol meg csak néztek mint egy idiótára. Oda nem tudtam elmenni ahonnan vannak, de este lejebb vittem víz ph-ját, most 6,5 és 7 között van kb. Elolvastam a német fórumokat, hogy mit tesznek az itteniek, szerintük sófürdö a megoldás, 1 l vízbe 1 tk mosogatógép só, amiben az axinak napi 20 percet kéne áznia. Ezt a lehetöséget passzoltam, föleg hogy többen írták hogy a kezelés után még napokig sokkos állapotban vannak. Ma reggel elmentem az állatkereskedésbe, ott adtak egy esha exit nevü szert, mondta a nö hogy ök mindig ezzel kezelik az axikat. Gondoltam ha korábban már kaptak, jobb ha adok nekik, mintha hagyom továbbterjedni a gombát. Délelött bekevertem nekik az akváriumba és most a gomba sokkal "lazábbnak" néz ki. Ez jó jel ugye? Sajnos nem tudok képet csinálni semmi nem látszik olyan homályosra sikerülnek.
Tudtok esetleg valamit erröl az esha exit-röl? Használta már valaki? Metilénkék van ebben is, meg azon kívül malacitzöld és még 2 fertötlenítöszer.
Elvileg még 2 napig kéne adni a vízhez, ha senkinek nincs negatív tapasztalata, akkor csinálom, aztán írok, hogy mi lett.

Szilvi
Kedves Szilvi!

A gond a szerben a malachitzöld, ami okozott már itt a fórumon halált. Idegméreg hatású. Maximálisan ellenezzük mindennemű használatát. Liquid xantakridin nevű szerrel szokott gombátlanítani, de az ellen is van némi ellenjavallat. Nem tudom milyen fertőtlenítőszer van ebben amit neked adtak. Mindenképpen metilénkéket kéne valahonnan szerezned, pancsolt löttyök veszélyesek. De őszintén szólva neptun márkán kívül más márkában nem láttam még metilénkéket, és ez magyar, nem visz ki külföldre....
A szer használatát azonnal felfüggeszteném és aktív szénnel semlegesíteném az akváriumot. A gombásodásra a pH-t 6,8-ra vinném le, és tebang levelet (vagy tebang löttyöt, kérget) raknék az akváriumba, Maya szerint igen jól működik. Ha pedig legközelebb jössz az országba, tuningold fel magad metilénkékkel :)
Maga a szer egy indikátor, szóval ha van laborban dolgozó ismerősöd, tudsz por alakban szerezni, volt már rá példa aki külföldön így oldotta meg. 4mg/ml töménységű kell. Orvosi könyvekben még van említés a káliumpermanganátos fertőtlenítésről, de azt még amúgy se fogsz tudni szerezni külföldön, mert rendkívül szigorították a birtoklását és kiadását mert kábítószerkészítési alapanyag, pedig régen feszt ezt írták fel felfázásokra meg nőgyógyászati fertőzésekre ülőfürdőhöz.
Ettől függetlenül persze használatod ezt a szert amit felírtak, ha úgy ítéled meg, de én nagyon aggódnék a használatától, igaz biztos van olyan fertőzés aminél merném kockáztatni, mert amúgy megölné az állatot a fertőzés.

Üdv:
Sendy
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Szilvi
Fórumozó
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2013.05.24. 15:22
Tartózkodási hely: Neu-Ulm

Re: Kis kopoltyúgomba

Hozzászólás Szerző: Szilvi »

Szia Sendy!

Köszönöm szépen a gyors válaszod!
Az elöbb úgy láttam, hogy a gomba már levált, és ránézésre mindketten jól vannak, de akkor semmiképp nem adok nekik többet. A malachitzöldböl 0,31 mg/1ml van benne, ez nagyon sok? Kezdjek aggódni? A másik kettöt nem tudom fordítani: ethacridinlactat és methylrosaliniumchlorid. Remélem legalább ezek nem veszélyesek.
Metilénkéket meg rendelek netröl, csak az 1-2 hét, ennyit nem akartam várni.

Szilvi
Szilvi
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Kis kopoltyúgomba

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Szilvi írta:Szia Sendy!

Köszönöm szépen a gyors válaszod!
Az elöbb úgy láttam, hogy a gomba már levált, és ránézésre mindketten jól vannak, de akkor semmiképp nem adok nekik többet. A malachitzöldböl 0,31 mg/1ml van benne, ez nagyon sok? Kezdjek aggódni? A másik kettöt nem tudom fordítani: ethacridinlactat és methylrosaliniumchlorid. Remélem legalább ezek nem veszélyesek.
Metilénkéket meg rendelek netröl, csak az 1-2 hét, ennyit nem akartam várni.

Szilvi
Aktív szenet használj, és csinálj 30%-os vízcserét mellé! Az semlegesíti a maradék vegyszert. A tebang levél elméletben segít megelőzni a gombásodást. A szert nem tudom hogyan alkalmaztad, így nem tudom, hogy sok vagy kevés mennyiség. Ha jól vannak és két nap múlva is jól lesznek, akkor nem kell aggódni. A másik két szernek utánanézek, ismerős a nevük, de nem vágok minden vegyületet kapásból. Metiléned mindig legyen otthon, létfontosságú gyógyszer axik esetén.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Szilvi
Fórumozó
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2013.05.24. 15:22
Tartózkodási hely: Neu-Ulm

Re: Kis kopoltyúgomba

Hozzászólás Szerző: Szilvi »

Sendy írta: Aktív szenet használj, és csinálj 30%-os vízcserét mellé! Az semlegesíti a maradék vegyszert. A tebang levél elméletben segít megelőzni a gombásodást. A szert nem tudom hogyan alkalmaztad, így nem tudom, hogy sok vagy kevés mennyiség. Ha jól vannak és két nap múlva is jól lesznek, akkor nem kell aggódni. A másik két szernek utánanézek, ismerős a nevük, de nem vágok minden vegyületet kapásból. Metiléned mindig legyen otthon, létfontosságú gyógyszer axik esetén.
60 literhez 10 cseppet raktam, nem tudom ez így használható információ, vagy sem.
A tebangot meg a metilénkéket megrendelem és köszi az utánanézést is!
Szilvi
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Kis kopoltyúgomba

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Szilvi írta:
Sendy írta: Aktív szenet használj, és csinálj 30%-os vízcserét mellé! Az semlegesíti a maradék vegyszert. A tebang levél elméletben segít megelőzni a gombásodást. A szert nem tudom hogyan alkalmaztad, így nem tudom, hogy sok vagy kevés mennyiség. Ha jól vannak és két nap múlva is jól lesznek, akkor nem kell aggódni. A másik két szernek utánanézek, ismerős a nevük, de nem vágok minden vegyületet kapásból. Metiléned mindig legyen otthon, létfontosságú gyógyszer axik esetén.
60 literhez 10 cseppet raktam, nem tudom ez így használható információ, vagy sem.
A tebangot meg a metilénkéket megrendelem és köszi az utánanézést is!
Ez a mennyiség nem egetrengető. A többivel majd jelentkezem.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Válasz küldése