Felnőttek etetése! (10 cm feletti testhossz felett)

Moderátor: Axolotl moderátor

Avatar
liquid
Adminisztrátor
Hozzászólások: 284
Csatlakozott: 2010.12.04. 11:02

Felnőttek etetése! (10 cm feletti testhossz felett)

Hozzászólás Szerző: liquid »

Az idősebb (kb. 10 centi fölötti) axolotl-nek már lehet adni nyers, apróra vágott, jól megmosott májat, "száraz" csirke, valamit marhahúst is. Tapasztalatom szerint a friss húst nagyobb étvággyal fogyasztják, mint a mélyhűtöttet. Amerikában a nagy axolotl-tenyészeteknél 5mm-es puha lazaceleséggel etették az állatokat, sajnos egyenlőre ilyet nem találta még Magyarországon, de bármilyen haleleség megfelel ami nem a víz tetején úszik, ugyanis két axolotl-öm közül csak az egyiket tudtam nagynehezen rávenni, hogy a víz felszínéről egyen, és ő sem mindig teszi. Disznóhúst/májat nem szabad nekik adni, ugyanazon okból amiért pl. a teknősöknek sem: a disznó húsában sokkal több a baktérium, mint a marha és a baromfi húsokban. Az azóta már megnőtt axolotl-jeim imádnak neonhalakra vadászni, valamint az úszkáló vörös szúnyoglárvákat is összekapkodják. A lárvákból nem szabad egyszerre sokat betenni a vízbe, mert gyorsan kikelnek belőle a - bár ártalmatlan, de lehet zavaró :) - szúnyogok.

Etetésük két három naponta elég, ugyanis normális állapotok között lassú az emésztésük. Nekem volt olyan is hogy egyik nap adtam nekik, másik nap is próbáltam, de nem fogadták el, elfordítják a fejüket ha elég a kaja :) A teljesen kifejlett állatoknak elég hetente kb. kétszer enni adni.

FONTOS! a száraz eleséget kerüljük, az nem tesz jót nekik, a kis "pellet"-ből is a puhább verziót válasszuk, a szárazeleség felsértheti a szájukat és beljebb is, ami pusztuláshoz is vezethet. A gyakran emlegetett Szív-mixet sem ajánlom, mert abban van spenót és növényi anyag, pedig az axolotl nem mindenevő, csak ragadozó(=húst hússal)!
Kerüljük továbbá a lisztkukacot is, mert túl zsíros és veseproblémákhoz vezethet a túlzott etetése.

Végül: a fagyasztott kishal (INTERSPAR polcain megtalálható nagyobb kiszerelésben) a legjobb választás, mert a bensőségek és a szálkák tartalmaznak kálciumtól kezdve mindent amire szükségük lehet. (személy szerint én csak ilyennel etetem őket)
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Chantall
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 198
Csatlakozott: 2012.10.11. 11:08

Mit ehet?

Hozzászólás Szerző: Chantall »

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy milyen dolgokat ehetnek az axolotlok? Eddig élő tubifexet, szárított és fagyott szúnyoglárvákat kaptak, illetve ma tücsköt? Van még olyan élő eleség amiket szeretnek, és ehetnek?

Előre is köszi a választ
Chantall
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Mit ehet?

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Sarah írta:Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy milyen dolgokat ehetnek az axolotlok? Eddig élő tubifexet, szárított és fagyott szúnyoglárvákat kaptak, illetve ma tücsköt? Van még olyan élő eleség amiket szeretnek, és ehetnek?

Előre is köszi a választ
Tücsökre majd hozzáértőfog válaszolni. A többiről pedig olvashatsz az előző hozzászólásban illetve az etetés fórumban.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Zsucy
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2011.01.20. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest VI.ker.

Re: Mit ehet?

Hozzászólás Szerző: Zsucy »

Sarah írta:Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy milyen dolgokat ehetnek az axolotlok? Eddig élő tubifexet, szárított és fagyott szúnyoglárvákat kaptak, illetve ma tücsköt? Van még olyan élő eleség amiket szeretnek, és ehetnek?

Előre is köszi a választ
Szia!
Én adtam neki sórákot, halat, vízibolhát. Ezeket nagyon szeretik, de a legjobban a vörös szúnyoglárvát imádják, amitől úgy nőnek, mint a gomba! Egyébként, ha jóllaknak nagyon nagyra dagadnak! Nagyobb lesz a pocakjuk, mint a fejük. :D Olyankor az enyémek 3, sőt néha 4 napig sem fogadják el a kaját!
Csatolmányok
Evés után a kis dagik :D
Evés után a kis dagik :D
Zsucy
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Chantall
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 198
Csatlakozott: 2012.10.11. 11:08

Élő eleség

Hozzászólás Szerző: Chantall »

Sajnos élőszúnyoglárvát nem tudtunk szerezni...a tubifex..meg nagyon macerás...de a tücsköt azt szeretik és olvastam valahol hogy ehetnek is. de akkor a sórákra meg a szúnyoglárvára még rákérdezek a kereskedőnél.
Köszönöm még egyszer a segítségeteket.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Uzsidoboz 2012.05.09. 10:20-kor.
Ok: Nem volt témacím, módosítottam
Chantall
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Élő eleség

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Sarah írta:Sajnos élőszúnyoglárvát nem tudtunk szerezni...a tubifex..meg nagyon macerás...de a tücsköt azt szeretik és olvastam valahol hogy ehetnek is. de akkor a sórákra meg a szúnyoglárvára még rákérdezek a kereskedőnél.
Köszönöm még egyszer a segítségeteket.
Élő helyett mehet a fagyasztott szúnyog is. Élő esetében pedig kérdezd meg a boltost, ha normális, hogy egy nagykeres adagot vennél, rendeljen le neked. Ez egy liter. 1 hétig elvan hűtőben, a többit átmosod és lefagyasztod. Néha megéri beruházni rá. Én is így csinálom.
Tubifex közel se olyan macerás mint az élő szúnyoglárva és nem túl tápláló.
Élő kishalat is lehet adni nekik, szigorúan díszhalat a boltból, és lehetőség szerint magyar tenyészetből. Tóból kifogott snecikkel akár meg is ölheted őket.
Fagyasztott hal: az egyik legjobb választási lehetőség. Kérdezz rá. Teknősöknek szokták vinni kajának. Minden benne van amire szükségük van, és imádják.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Chantall
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 198
Csatlakozott: 2012.10.11. 11:08

változatos táplálás

Hozzászólás Szerző: Chantall »

Sziasztok!

A csirkemellet kifogjuk próbálni..de ma földigiliszta lesz a menü, mert esett az eső... Kell a változatosság...a tubifex büdös..így én nem szívesen adtam...hiába mostam folyton őket..csak bebüdösödtek..ezért inkább rendes gilisztákat kapnak. :) Meg van száraz szúnyoglárva is...de azt csak este szoktak kapni..napi 3x esznek kis adagokat így nem bántják egymást.
Nagyon szeretik ám a hasukat...irtó mohók...szerencsére ők olyanok, mint a párom és mindent megesznek..nem olyan válogatósak mint én.
Díszhalak közül melyiket szabad nekik adni? Gondolom itt is van különbség. Van mellettük kb 10 algaevő kiscsiga is..de mintha fogynának...jól sejtem hogy az axik csemegéznek belőlük? ???
Red cherry garnélák lesznek még beköltöztetve szintén, mert megeszik az algát...csak félek hogy őket meg az axik megeszik...ennek mennyi lehet a valószínűsége??? ???
A fagyasztott halat szeretik? Az élőhalnál engedjem hogy levadásszák ők(azaz engedjem be a halacskákat az akváriumba,,had ússzanak és majd az axik levadásszák) vagy adjam csipeszről őket? Tudom sok a kérdés..de nem akarok nekik rosszat ezért kérdezek ennyit.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Uzsidoboz 2012.05.09. 10:23-kor.
Ok: Témacímet adtam a könnyebb kereshetőség és átláthatóság érdekében
Chantall
Way
Fórumozó
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2012.12.14. 10:29

Red Cherry

Hozzászólás Szerző: Way »

Érdekelne, hogy az axik meg a redcherryk, hogy jönnek ki egy mással. Mondjuk az enyémek jó bambák, ma kaptak előszőr élőhalat. Ha a szájának úszott, akkor alibiből oda kapott. Beletanulnak a vadászásba? Őlyan 9cm esek lehetnek.

Moderáció:
Kérlek, a magyar helyesírásnak megfelelően írj hozzászólást: mondatok nagy kezdőbetűvel kezdődnek, a vesszők érthetőbbé teszik a mondat tagolását. Köszönöm!
A témacím adás már jó volt :)
Sendy
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Red Cherry

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Way írta:Érdekelne, hogy az axik meg a redcherryk, hogy jönnek ki egy mással. Mondjuk az enyémek jó bambák, ma kaptak előszőr élőhalat. Ha a szájának úszott, akkor alibiből oda kapott. Beletanulnak a vadászásba? Őlyan 9cm esek lehetnek.
Redcherryhez nem értek, majd talán Liquid tud rá választ adni.
Az élőhal vadászatra szerintem idővel rákapnak. Mivel eddig nem valószínű, hogy vadászniuk kellett, lassan indulnak be az ösztönök. Az élőhal mellé mindenképp etesd őket a megszokottal is, nehogy az legyen, hogy egyik megtanul vadászni és feleszi a halakat, míg a másik nem jut élelemhez, mert nem jön rá a vadászat fortélyára, vagy lassabb mint a másik. Ha 1-2 nap után még élnek a halak, akkor őket is kéne etetni, mert az agyonéheztetett lefogyott hal megbetegedhet, illetve nem olyan magas a tápértéke se.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Chantall
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 198
Csatlakozott: 2012.10.11. 11:08

adható díszhalak

Hozzászólás Szerző: Chantall »

Sziasztok!

Milyen fajta halakat ehetnek az axik? Van olyan kereskedésben kapható édesvízi hal amit nem ehetnek? Vagy bármelyiket megehetik? Csak mert barátom vett egyet ma,de fogalma sincs mi a neve, ugyanis a kereskedő csaj nem tudta a nevét.
Kicsit bosszant, hogy ilyen tudatlanok dolgoznak ott.
Chantall
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: adható díszhalak

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Sarah írta:Sziasztok!

Milyen fajta halakat ehetnek az axik? Van olyan kereskedésben kapható édesvízi hal amit nem ehetnek? Vagy bármelyiket megehetik? Csak mert barátom vett egyet ma,de fogalma sincs mi a neve, ugyanis a kereskedő csaj nem tudta a nevét.
Kicsit bosszant, hogy ilyen tudatlanok dolgoznak ott.
A legelterjedtebb a neonhal amit vesznek nekik. Szép színes, gyorsan mozog, kicsike, bárgyú halfaj. Mellé nekem még dániót ajánlottak a boltban. Sok hal vagy tüskés, vagy megcsipkedi az axik kopoltyúját. Ami szóba jöhet még szerintem: dánió, guppi. Párodnak nem kellett volna olyan halat megvenni aminek nem tudják a nevét és nem tudnak róla semmit. Ilyen helyen nem veszünk semmit, mert még a végén pórul járunk. Jobb lett volna, ha előtte inkább megnézi, hogy itt a fórumon neonhalat emlegetjük mindig.Ha használható fényképet küldtök róla akkor vagy kapásból megmondjuk, vagy leviszem ide a kereskedésbe a képet megmutatni. Szerintem nincs olyan hal amit Klári ne ismerne. Ha nem is pontos neve alapján, de fő faját, jellemét biztosan ismeri. Nekem a halak adásával két fő problémám van, egyik hogy az élő állat, hal... nekem nem veszi be a lelkem, de nem is ez miatt írtam, hanem hogy idehaza iszonyatos mennyiségű hal külföldi import selejt. Ezek betegesek, mindenféle ismeretlen kórokat hordoznak magukban, és 1-3 hét alatt elpusztulnak. Persze amikor megérkeznek még jól néznek ki, csak nem maradnak életben és akár egy ilyen hal is kiírthatja az egész akváriumot. Sokat vagyok lent a kereskedésben és iszonyatosan sokan jönnek ilyen panaszokkal Klárihoz. Neki hazai tenyészetből vannak a halai, azok meg is maradnak és nem betegesek. Elmennek emberek másik kereskedésbe mert ott 30 ft-tal olcsóbb az egyik hal, aztán 3 hét múlva jön Klárihoz, hogy mindene kipusztult, és hogy inkább már csak tőle venne halat.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Chantall
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 198
Csatlakozott: 2012.10.11. 11:08

adható díszhalak

Hozzászólás Szerző: Chantall »

Szia!

Sikerült egy képet szereznem...én is mondtam neki hogy ne vegyen meg akármilyen halat, mert nem mindegyik jó.
Van bent egy anci..meg pár csiga ...ők az algaevőink. De volt egy darabig egy neon is meg egy másik...annak se tudta a nevét..de annak csak megjegyezni nem tudta...a neonhalacska bevégeztetett 3 nap után.
Ennek viszont nem tudom a nevét és nem örülök neki hogy ott van. Remélem megfelel a kép.
A válaszodat előre is köszönöm!!!
Csatolmányok
Ezen a képen látszódik a halacska...sajnos nem tudtam jobbat szerezni...de fogok!
Ezen a képen látszódik a halacska...sajnos nem tudtam jobbat szerezni...de fogok!
Chantall
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: adható díszhalak

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Sarah írta:Szia!

Sikerült egy képet szereznem...én is mondtam neki hogy ne vegyen meg akármilyen halat, mert nem mindegyik jó.
Van bent egy anci..meg pár csiga ...ők az algaevőink. De volt egy darabig egy neon is meg egy másik...annak se tudta a nevét..de annak csak megjegyezni nem tudta...a neonhalacska bevégeztetett 3 nap után.
Ennek viszont nem tudom a nevét és nem örülök neki hogy ott van. Remélem megfelel a kép.
A válaszodat előre is köszönöm!!!
Szia!

Holnapra meglesz a hal neve, van ilyen itt lent is, lemegyek délelőtt rámutatok és megfaggatom Klárit.:) Anci viszont nem jó, mert tüskés, előző fórumon volt ebből problémája másnak. Azt inkább vigyétek vissza a boltba. Azt még Klári is mondta hogy semmiképp se vigyek. Még régen kérdeztem tőle, hogy algazabálásra mit tudnék esetleg, és adott 3 almacsigát, akik azóta is elvannak és pucerájoznak. Almacsigánál sem mindegy, hogy melyiket viszitek, mert 3 típusa van és csak egy abból a hulladékevő. Nálam mindent bepuszilnak: rothadó növény részeket, alga,aljzaton maradt tubi és vörösszúnyog, de még a májra is rácuppannak, továbbá a májat evett axi kakát is szépen bepuszilják. Mikor etetés van, nyargalnak a csiguszok ezerrel.
Az jutott eszembe, hogy holnap ha nem kell sietnem, akkor viszek fényképezőgépet, és lefotózom azokat a halakat, amiket lehet adni, és felteszem ide a fórumba névvel, jellemmel, javallattal, ellenjavallattal együtt. Ha nagyon sok időm lesz akkor viszont lehet, hogy az összes halat lefényképezem (jó szórakozás lesz, mert amilyen pici a bolt, annyira hatalmas a választék). Én pedig jobban szeretem a jogtiszta képeket.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Chantall
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 198
Csatlakozott: 2012.10.11. 11:08

neonhal

Hozzászólás Szerző: Chantall »

Az ancit békén hagyják az axik....általában a szűrőnél tanyázik. Vannak kis csigáink..egyik közülük jól meg is nőt...és a száraz eledelt is megeszik meg a fagyasztott szúnyoglárvát és a növénymaradékot is. Az ötleted nagyon jó, nagyon örülnék olyan képeknek..így tudnánk mit ehetnek és mit nem :) De egy szép almacsigát is amit javasolt szívesen költöztetnék be...de lesz bent egy raj neon is..így mindig lesz friss eleség náluk :) Imádják az élőeleséget a drágáim, és mióta nálunk/pármnál vannak jól esznek a farkuk is nagyon szép lett...már nem olyan hiányos és meg is erősödtek. Sok mindent tanultam innen...de ez a hal téma érdekel nagyon. Mert egészséges , és boldog axiknak szeretnék a tulajdonosa lenni.
Csatolmányok
Mellékelek egy képet a csigáról, ami az akváriumban van! Mindig valamelyik növényen van!
Mellékelek egy képet a csigáról, ami az akváriumban van! Mindig valamelyik növényen van!
Chantall
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: adható díszhalak

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Sarah írta:Szia!

Sikerült egy képet szereznem...én is mondtam neki hogy ne vegyen meg akármilyen halat, mert nem mindegyik jó.
Van bent egy anci..meg pár csiga ...ők az algaevőink. De volt egy darabig egy neon is meg egy másik...annak se tudta a nevét..de annak csak megjegyezni nem tudta...a neonhalacska bevégeztetett 3 nap után.
Ennek viszont nem tudom a nevét és nem örülök neki hogy ott van. Remélem megfelel a kép.
A válaszodat előre is köszönöm!!!
A hal neve ékfoltos razbóra. Adható mint elő eleség, nincs vele baj. Csak 2 percre befutni volt időm, de amit megtudtam:
Dánió - olcsó, nem csipked,jó eleség, főként ezt viszik a teknősösök is
Neonhal - színes, olcsó, nem csipked, jó eleség
Anci mehet, ha nem akarja megenni az axi. Amíg kicsi addig nem szúr, ha nagyobb, akkor szúrhat.
Pleco viszont tilos, mert mérge is az.
Aranyhal nem adható.
Szifó nagyon csipked, nem adható.
Guppi, Molli fenntartással, mert csipkedheti a kopoltyút.
Lazacok mind jók kivéve kettőt: serpa és ciklámen lazac, mert ezt a kettőt tilos.
A többi pár száz forintos hal közül bármelyik adható axieleségként, ha éppen nincs más. De ár érték arányban dánió és neonhal, vagy olcsóbb lazacok.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Chantall
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 198
Csatlakozott: 2012.10.11. 11:08

eleség

Hozzászólás Szerző: Chantall »

Szia!
Köszönöm szépen a gyors válaszodat! Én a neont részesítem előnyben, nem tudom miért. :)
Szerencsére a mi kis karbantartóhalunkat nem részesítik figyelemre az axikáim :D
Azt hallottam a csirkemájról, hogy vigyázni kell vele,mert nem túl tápláló, és nagyon hízlal...de itt meg olvasom, hogy lehet adni..sőt adtok is neki,,,szóval nem értek én már lassan semmit. Adható vagy sem? :$
Chantall
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: eleség

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Sarah írta:Szia!
Köszönöm szépen a gyors válaszodat! Én a neont részesítem előnyben, nem tudom miért. :)
Szerencsére a mi kis karbantartóhalunkat nem részesítik figyelemre az axikáim :D
Azt hallottam a csirkemájról, hogy vigyázni kell vele,mert nem túl tápláló, és nagyon hízlal...de itt meg olvasom, hogy lehet adni..sőt adtok is neki,,,szóval nem értek én már lassan semmit. Adható vagy sem? :$
Tubi tudtommal ami hízlal, a csirkemáj nem.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
liquid
Adminisztrátor
Hozzászólások: 284
Csatlakozott: 2010.12.04. 11:02

Re: eleség

Hozzászólás Szerző: liquid »

Sendy írta: Tubi tudtommal ami hízlal, a csirkemáj nem.
Igen, a tubifex-et sem szabad egyoldalúan etetni, bár a lisztkukacnál jobban hízlaló étel szinte nincs is. A vegyes etetés a legjobb, azzal bármilyen nemű etetési problémát ki lehet küszöbölni. ( mondom én aki csak apróhalat ad nekik :) )
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Giliszta?

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Sarah írta:Most van egy kis étvágya..valszeg tücsköt se nagyon fogunk venni..kipróbáljuk majd a jól átmosott földigilisztát. Milyen tapasztalataitok vannak a földigilisztával?-Eszik az axik rendesen?? Tücskön és halon kívül milyen élő eleséget esznek meg??
Sarah
Földigilisztához csak annyit tudok hozzáfűzni, hogy tudtommal nem jó amit te szedsz ki a földből, mert nem mindegyik megfelelő
Az pedig, hogy mit ehet mit nem, a táplálkozási témákban látható. Összegezve pedig itt olvashatod: http://axolotl.hu/viewtopic.php?f=8&t=44
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Frissült lista

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Figyelem!

Frissült a táplálkozási összefoglaló lista, érdemes újra elolvasnotok.

http://axolotl.hu/viewtopic.php?f=8&t=44
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Way
Fórumozó
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2012.12.14. 10:29

Sikeres vadászat

Hozzászólás Szerző: Way »

Sziasztok!Eddig az axiim nem igen akartak kishalra vadászni, elmentem 2napra itthonról és mire hazajöttem, 6-ból csak 3 mareggelre már 1 maradt. Úgyhogy nagy az öröm lehet,hogy ma el is ugrok az állat kereskedésbe venni kishalat(még jól is néznek ki az akváriumban :) ).
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Sikeres vadászat

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Way írta:Sziasztok!Eddig az axiim nem igen akartak kishalra vadászni, elmentem 2napra itthonról és mire hazajöttem, 6-ból csak 3 mareggelre már 1 maradt. Úgyhogy nagy az öröm lehet,hogy ma el is ugrok az állat kereskedésbe venni kishalat(még jól is néznek ki az akváriumban :) ).
Gratula!
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
vic70
Fórumozó
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2011.01.26. 15:01

Giliszta, de mégis hogyan?

Hozzászólás Szerző: vic70 »

Sziasztok!
Egy nagyon hülye kérdésem lenne.Vettem gilisztát horgászboltban.De hogy kell az axiknak adni?
Gondolom,hogy megmosva.És utána?Daraboljam fel,vagy csak dobjam élve a vízbe,a többit a szörnyek elintézik?
Aki adott az axijának gilisztát,milyen tapasztalata van róla?Kissé változatosabbá szeretném tenni az étrendjüket,ma csirkemájat kaptak :).Eddig csak fagyasztott halacskát.
Köszi a választ.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Giliszta, de mégis hogyan?

Hozzászólás Szerző: Sendy »

vic70 írta:Sziasztok!
Egy nagyon hülye kérdésem lenne.Vettem gilisztát horgászboltban.De hogy kell az axiknak adni?
Gondolom,hogy megmosva.És utána?Daraboljam fel,vagy csak dobjam élve a vízbe,a többit a szörnyek elintézik?
Aki adott az axijának gilisztát,milyen tapasztalata van róla?Kissé változatosabbá szeretném tenni az étrendjüket,ma csirkemájat kaptak :).Eddig csak fagyasztott halacskát.
Köszi a választ.
Hát őőőő... a kérdés ritka érdekes. Ha kicsik a giliszták akkor egészben mehetnek, ha nagyok akkor darabolni kéne szerintem, de majd utánakérdezek holnap.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
liquid
Adminisztrátor
Hozzászólások: 284
Csatlakozott: 2010.12.04. 11:02

Re: Giliszta, de mégis hogyan?

Hozzászólás Szerző: liquid »

vic70 írta:Sziasztok!
Egy nagyon hülye kérdésem lenne.Vettem gilisztát horgászboltban.De hogy kell az axiknak adni?
Gondolom,hogy megmosva.És utána?Daraboljam fel,vagy csak dobjam élve a vízbe,a többit a szörnyek elintézik?
Aki adott az axijának gilisztát,milyen tapasztalata van róla?Kissé változatosabbá szeretném tenni az étrendjüket,ma csirkemájat kaptak :).Eddig csak fagyasztott halacskát.
Köszi a választ.
Szia!

Én egyben adtam nekik, bár ha nagyon hosszú akkor félbevághatod, mert nem biztos, hogy le tudják nyelni.
Arra figyelj, hogy ne maradjanak megevetlen(szép szó) giliszták, mert volt, hogy 2 hónapra rá pucoltam az akváriumot és élő! gilisztát szedtem ki az aljzatból :)
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
vic70
Fórumozó
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2011.01.26. 15:01

Re: giliszta de mégis hogyan???

Hozzászólás Szerző: vic70 »

Sziasztok!
Köszi a gyors választ!!!!
vic70
Fórumozó
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2011.01.26. 15:01

giliszta

Hozzászólás Szerző: vic70 »

Sziasztok!
Ma kaptak először gilisztát,hát mit ne mondjak,úgy nyelték,mint kacsa a nokedlit.Hallgattam rátok,-mint mindig :) - és egészben adtam,de egy-két hosszabb egyedet félbevágtam.
Ma megyek neonhalért és dánióért,hadd legyenek az axik edzésben.
Tudom,hogy nem ide tartozik,de megkérdezném,a valiznérián és az anubiason kívül van még megfelelő növény?
A csirkemájtól pedig nagyon szép lett a hajuk :) :) :)
Üdv Vic70
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: giliszta

Hozzászólás Szerző: Sendy »

vic70 írta:Sziasztok!
Ma kaptak először gilisztát,hát mit ne mondjak,úgy nyelték,mint kacsa a nokedlit.Hallgattam rátok,-mint mindig :) - és egészben adtam,de egy-két hosszabb egyedet félbevágtam.
Ma megyek neonhalért és dánióért,hadd legyenek az axik edzésben.
Tudom,hogy nem ide tartozik,de megkérdezném,a valiznérián és az anubiason kívül van még megfelelő növény?
A csirkemájtól pedig nagyon szép lett a hajuk :) :) :)
Üdv Vic70
Örülök, hogy ilyen jól alakulnak a dolgaitok. Igazából minden akvarisztikai, terrarisztikai növény jó aminek erős masszív levele van. Aztán a növény majd eldönti akar-e maradni vagy sem. Majd készítek egy cikket, amint lesz időm.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
vic70
Fórumozó
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2011.01.26. 15:01

csonti

Hozzászólás Szerző: vic70 »

Sziasztok!
Egy nőismerősöm tévedésből csontit hozott giliszta helyett.Adhatom a szörnyeknek?Nem lesz tőle bajuk?Volt már aki adott nekik?Mi a tapasztalat róla?
Avatar
SashaCross
Fórumozó
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2011.09.30. 11:19

Re: csonti

Hozzászólás Szerző: SashaCross »

Szerintem amíg kukac alapú bármit szívesen becuppognak, tekintve hogy nagyobb korukban lazán megeszik a csirke vagy marha húst is. :D
Avatar
SashaCross
Fórumozó
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2011.09.30. 11:19

Re: csonti

Hozzászólás Szerző: SashaCross »

vic70 írta:Az oké,de olyan gusztustalan az a sok hemzsegő nyű :)
Ellenben ( remélhetőleg) tisztábbak, mint az amit mondjuk egy dögből szednél ki. (; És elég husisak is.
Én volt hogy vettem belőle Hueynak ( a bordás gőtémnek) ínyencség gyanánt.

Plusz, végülis máig létezik hogy velük tisztítják ki az elhalt hámsejtektől hemzsegő nagyobb sérüléseket (már ahol vagy ha beleegyezik az ember) szóval néha kifejezetten hasznosnak is nevezhetőek! :D
Igaz, a mi és állataink szempontjából azt hiszem a fő érv az az hogy szaftosak és puhák. :D
Avatar
yopeet
Fórumozó
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2011.12.22. 22:50
Tartózkodási hely: Pusztaszabolcs

Mivel próbálkozzak?

Hozzászólás Szerző: yopeet »

Sziasztok!
2 napja vagyok büszke Axolotl tulajdonos, de már most aggódom. Nem hajlandó enni, nem tudom mit csináljak. Egyenlőre csak állatkereskedéses fagyasztott hallal próbálkozom, de nem nagyon tetszik neki. Vagy lehet, hogy még nem éhes, mert aznap kaphatott enni mikor elhoztam?
Előre is köszönöm a választ.
Szthy
Avatar
yopeet
Fórumozó
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2011.12.22. 22:50
Tartózkodási hely: Pusztaszabolcs

almacsiga

Hozzászólás Szerző: yopeet »

Sendy írta:
Sarah írta:Szia!

Sikerült egy képet szereznem...én is mondtam neki hogy ne vegyen meg akármilyen halat, mert nem mindegyik jó.
Van bent egy anci..meg pár csiga ...ők az algaevőink. De volt egy darabig egy neon is meg egy másik...annak se tudta a nevét..de annak csak megjegyezni nem tudta...a neonhalacska bevégeztetett 3 nap után.
Ennek viszont nem tudom a nevét és nem örülök neki hogy ott van. Remélem megfelel a kép.
A válaszodat előre is köszönöm!!!
Szia!

Holnapra meglesz a hal neve, van ilyen itt lent is, lemegyek délelőtt rámutatok és megfaggatom Klárit.:) Anci viszont nem jó, mert tüskés, előző fórumon volt ebből problémája másnak. Azt inkább vigyétek vissza a boltba. Azt még Klári is mondta hogy semmiképp se vigyek. Még régen kérdeztem tőle, hogy algazabálásra mit tudnék esetleg, és adott 3 almacsigát, akik azóta is elvannak és pucerájoznak. Almacsigánál sem mindegy, hogy melyiket viszitek, mert 3 típusa van és csak egy abból a hulladékevő. Nálam mindent bepuszilnak: rothadó növény részeket, alga,aljzaton maradt tubi és vörösszúnyog, de még a májra is rácuppannak, továbbá a májat evett axi kakát is szépen bepuszilják. Mikor etetés van, nyargalnak a csiguszok ezerrel.
Az jutott eszembe, hogy holnap ha nem kell sietnem, akkor viszek fényképezőgépet, és lefotózom azokat a halakat, amiket lehet adni, és felteszem ide a fórumba névvel, jellemmel, javallattal, ellenjavallattal együtt. Ha nagyon sok időm lesz akkor viszont lehet, hogy az összes halat lefényképezem (jó szórakozás lesz, mert amilyen pici a bolt, annyira hatalmas a választék). Én pedig jobban szeretem a jogtiszta képeket.
Helló!
Érdekelne az a 3 almacsigafajta. Hogy tudnám megkülönböztetni őket ha az eladó véletlen nem tudja?
Előre is köszi
Szthy
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re:almacsiga

Hozzászólás Szerző: Sendy »

yopeet írta:Helló!
Érdekelne az a 3 almacsigafajta. Hogy tudnám megkülönböztetni őket ha az eladó véletlen nem tudja?
Előre is köszi
Szia!

Időm sajnos 0, net is kölcsibe van, így csak egy linket adok. http://www.applesnail.net/content/multi ... garian.htm
Ebben minden benne van az almacsigákról amire szükséged lehet.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
kaloczir
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2011.10.05. 21:50
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mivel próbálkozzak?

Hozzászólás Szerző: kaloczir »

yopeet írta:Sziasztok!
2 napja vagyok büszke Axolotl tulajdonos, de már most aggódom. Nem hajlandó enni, nem tudom mit csináljak. Egyenlőre csak állatkereskedéses fagyasztott hallal próbálkozom, de nem nagyon tetszik neki. Vagy lehet, hogy még nem éhes, mert aznap kaphatott enni mikor elhoztam?
Előre is köszönöm a választ.
Szia!

Még én is eléggé kezdő vagyok, de az én tapasztalatom az volt, hogy amikor én is elhoztam, akkor az enyém sem nagyon akart enni. Biztos megviseli őket a környezetváltozás. Szerintem megpróbálhatnád a fagyasztott vörösszúnyog lárvát. Az enyémek, ha nem akarnak halat enni, ami elég sokszor előfordul már, akkor a szúnyog lárvát tuti, hogy megeszik. Kis kockákra szoktam felvágni és azt nagyon kedvelik. Bubimnak szinte könyörögni kell, hogy egyen, de ezt mindig megeszi. Egy próbát megér, ettől baja nem lesz. :)
kaloczir
Avatar
yopeet
Fórumozó
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2011.12.22. 22:50
Tartózkodási hely: Pusztaszabolcs

neonhal

Hozzászólás Szerző: yopeet »

Sziasztok!
Vettem Maxikámnak kb 1 hete 14 db neon halat:) Ma ha jól számoltam már csak 7 db van :) Már biztos, hogy eszik. Remélem nem lesz baja a sok "kajától" ? De örülök, mert így tudom, hogy legalább eszik:)
Szthy
Avatar
LeviBoy01
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2011.12.15. 19:44

Re: neonhal

Hozzászólás Szerző: LeviBoy01 »

Szia!
mennyiért vetted a neonhal darabját? Nálunk 250 Ft/db. Én zebrahalakat szoktam neki venni, de az is ugyanannyi. Nem tudtok esetleg valami nagyon olcsó halat, amit megeszik, olyan 100 Ft körül? Köszi!
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: neonhal

Hozzászólás Szerző: Sendy »

LeviBoy01 írta:Szia!
mennyiért vetted a neonhal darabját? Nálunk 250 Ft/db. Én zebrahalakat szoktam neki venni, de az is ugyanannyi. Nem tudtok esetleg valami nagyon olcsó halat, amit megeszik, olyan 100 Ft körül? Köszi!
Az ár kereskedő függő. Nálunk vannak 120-ért dániók meg nem tudom mik, amik adhatók élő eleségként. Molli,guppi (csipkedheti a kopoltyút, viszont a guppi szaporítható otthon), dánió ami még a neonhalon kívül szóba jön mint pár százas ajánlat :)
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
yopeet
Fórumozó
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2011.12.22. 22:50
Tartózkodási hely: Pusztaszabolcs

Re: neonhal

Hozzászólás Szerző: yopeet »

Sendy írta:
LeviBoy01 írta:Szia!
mennyiért vetted a neonhal darabját?
Az ár kereskedő függő. pár százas ajánlat :)
Hello!
100 Ft-ért vettem őket. A kereskedésben (Szfvár) több féle neon is volt, elég vicces volt, mert mikor megtudta az eladó, hogy be akarom rakni az axim mellé, kissé meglepődött és akkor mondta, hogy biztos a simából kérek. Igaza volt :)
Szthy
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Haltáp

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Lüdi esetén került szóba, hogy felzabálja a haltápot. Ez nem probléma, mert beteg axit én is vízben péppé áztatott haltáppal etettem fülcseppentővel szájába cseppentve. Arra figyeljetek, hogy lehetőség szerint ne egyen növényevő halnak szánt tápot. Nem tudok konkrétumokat, de egyszer az orvos kérdezte, hogy kap-e valamiféle növényi jellegű kaját, mert ha nem, akkor kizár néhány lehetőséget, hogy mi lehet Axel baja.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
liquid
Adminisztrátor
Hozzászólások: 284
Csatlakozott: 2010.12.04. 11:02

Re: Haltáp

Hozzászólás Szerző: liquid »

Sendy írta:Arra figyeljetek, hogy lehetőség szerint ne egyen növényevő halnak szánt tápot.
Igen, ez nagyon fontos és nagyon sok helyen olvastam énis, hogy az axolotl csak és kizárólag húsevő, a növényi eredetű dolgoktól beteg lehet.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Zsucy
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2011.01.20. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest VI.ker.

testalkat

Hozzászólás Szerző: Zsucy »

Sziasztok!
Ti mit tapasztaltatok, a nőstény axik kövérebbek, mint a hímek? Az én leányom jóval ducibb :D , mint a fiúk. Pedig ugyanannyit eszik, mint a fiúk.
Zsucy
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
kaloczir
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2011.10.05. 21:50
Tartózkodási hely: Budapest

Re: testalkat

Hozzászólás Szerző: kaloczir »

Zsucy írta:Sziasztok!
Ti mit tapasztaltatok, a nőstény axik kövérebbek, mint a hímek? Az én leányom jóval ducibb :D , mint a fiúk. Pedig ugyanannyit eszik, mint a fiúk.
Szia Zsucy!

Ezen már én is gondolkodtam, meg keresgéltem, mert az enyémekkel is ez a helyzet. Sajnos nagyon keveset írnak róluk.
kaloczir
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: testalkat

Hozzászólás Szerző: Sendy »

kaloczir írta:
Zsucy írta:Sziasztok!
Ti mit tapasztaltatok, a nőstény axik kövérebbek, mint a hímek? Az én leányom jóval ducibb :D , mint a fiúk. Pedig ugyanannyit eszik, mint a fiúk.
Szia Zsucy!

Ezen már én is gondolkodtam, meg keresgéltem, mert az enyémekkel is ez a helyzet. Sajnos nagyon keveset írnak róluk.
Nekem is a lányok voltak a kövérebbek egy picivel, de a hímet se kellett félteni. Szerintem leginkább egyénfüggő, hogy kinek mekkora étvágya van.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
liquid
Adminisztrátor
Hozzászólások: 284
Csatlakozott: 2010.12.04. 11:02

Re: testalkat

Hozzászólás Szerző: liquid »

Zsucy írta:Sziasztok!
Ti mit tapasztaltatok, a nőstény axik kövérebbek, mint a hímek? Az én leányom jóval ducibb :D , mint a fiúk. Pedig ugyanannyit eszik, mint a fiúk.
Nálam a lány a kicsi és az egyik fiú akkora hogy alig fér be a feje a bújóba :D
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Zsucy
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2011.01.20. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest VI.ker.

Re: testalkat

Hozzászólás Szerző: Zsucy »

liquid írta:
Zsucy írta:Sziasztok!
Ti mit tapasztaltatok, a nőstény axik kövérebbek, mint a hímek? Az én leányom jóval ducibb :D , mint a fiúk. Pedig ugyanannyit eszik, mint a fiúk.
Nálam a lány a kicsi és az egyik fiú akkora hogy alig fér be a feje a bújóba :D
Akkor ez úgy látszik alkati kérdés. :D :D
Zsucy
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Stella
Fórumozó
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2012.01.28. 05:20
Tartózkodási hely: Berlin

Lazaceleség

Hozzászólás Szerző: Stella »

Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni, hogy a fent említett Amerikában használt 5mm puha lazaceleségnek van valami hivatalosabb vagy konkrétabb neve? Ha valaki tudná, megpróbálnék utána nézni Berlinben. Mert így nem találtam egyenlőre semmit. Illetve az a kérdésem lenne még, hogy a felnőtt axik tudják a mértéket, hogy mennyit egyenek egyszerre? Kb hány neonhalacskát vagy fagyasztott halat vagy kukacot esznek meg?
Válaszotokat előre is köszönöm! :)
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Lazaceleség

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Stella írta:Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni, hogy a fent említett Amerikában használt 5mm puha lazaceleségnek van valami hivatalosabb vagy konkrétabb neve? Ha valaki tudná, megpróbálnék utána nézni Berlinben. Mert így nem találtam egyenlőre semmit. Illetve az a kérdésem lenne még, hogy a felnőtt axik tudják a mértéket, hogy mennyit egyenek egyszerre? Kb hány neonhalacskát vagy fagyasztott halat vagy kukacot esznek meg?
Válaszotokat előre is köszönöm! :)
A lazaceleség kérdéshez nem tudok hozzáfűzni. Az axik szó szerint hányásig tudják magukat zabálni, és még akkor is tolná tovább. Amennyiben neon halról beszélünk, ha túleszi magát az axi, akkor már szerintem nem fog utána rongyolni, hogy még egyet bekapjon, örül, hogy nem durran szét. A többi nem mozgó eleségnél pedig jó ha mi tartjuk a határt. Ha túleszik magukat, akkor kihányják, nem halnak bele, mint a halak, de azért ne erre játszunk, inkább figyeljünk oda a mértékletességre.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Stella
Fórumozó
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2012.01.28. 05:20
Tartózkodási hely: Berlin

Lazaceleség

Hozzászólás Szerző: Stella »

Köszönöm a választ. Ma megszereztem a JBL 2012- es katalógusát. Abban van egy új, kimondottan Axiknak való étel. De szerintem csak valami táplálék kiegészítő vagy vitamin lehet. Nem tudom. Akit esetleg érdekel a neve JBL NovoLotl ill. JBL NovoLotl XL a nagyobbaknak. Valaki ismeri vagy tudja mi lehet? Ez is 5 mm. :) Sajnos ahol eddig jártam üzlet, azt sem tudják mi az az axi, nem hogy ismerjék az új eledeleket. Remélem előbb utóbb találok valami normális kereskedést. Azt hittem nagyobb városban könnyebb dolgom lesz.
Avatar
Stella
Fórumozó
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2012.01.28. 05:20
Tartózkodási hely: Berlin

Re: csonti

Hozzászólás Szerző: Stella »

vic70 írta:Sziasztok!
Egy nőismerősöm tévedésből csontit hozott giliszta helyett.Adhatom a szörnyeknek?Nem lesz tőle bajuk?Volt már aki adott nekik?Mi a tapasztalat róla?
Szia!
Kipróbáltad a csontit? Hogy fogadták? Bevált?
Válasz küldése