Axolotl általános információk, érdekességek, kérdések

Milyen állat az Axololt? Kinek való? Mik a kezdeti lépések a beszerzésük előtt?

Moderátor: Axolotl moderátor

Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Fórumozói összefoglaló

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Dragon írta:Sziasztok! Őszintén bevallom, ...
Szia!

Üdv a fórumon!

Összefoglaltad egy hozzászólásba azokat az infókat amik a fórum megfelelő részeiben megtalálhatóak már egy ideje. Nekem újdonság leginkább csak az volt, hogy Tamás ismerősének ilyen idős axija van, másnak biztos hasznos lesz az összefoglaló. Köszönjük!
Legközelebb légyszi a megfelelő fórumokba írd az oda tartozó infókat, mert mások ott fogják keresni. ;)

További jó fórumozást!
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Társ?

Hozzászólás Szerző: Sendy »

gelledina írta:...Sir Lancelot gazdija vagyok...
Szia!

Az akvárium hosszú távon eléggé kicsi. 80 literes kéne minimum (jó hosszú és alacsony), szóval ezen gondolkozz el, hogy mikor tudsz beruházni rá, mert egy axinak is az jobb lenne. Nekünk hosszú alacsony akváriumunk van kb 80 literes és mindig azt látom, hogy lehetne hosszabb, nagyobb, hogy jobban tudjon benne úszkálni.
Ahol viszont 1 axi kényelmesen elfér ott 2-3 is, csak ügyelj arra, hogy mindenkinek legyen elegendő búvóhelye, mert úgy jársz mint Liquid, hogy a három axi egymást nyomorgatva lökdösődnek a bújóban mert épp mindenki ott akar lenni :)
Felnőtt axi mellé is lehet beszoktatni másikat, de figyelni kell a méretbeli nem túl nagy különbségre, illetve az akvárium hálóval való elválasztása is megfontolandó pár napig. De békés társas axiknál a hálót nem tartom annyira nagyon fontosnak. Az egyedül tartott axi viszont antiszocabb lesz, és nekimehet a másiknak, tehát ha egyedül volt, és mellé akarsz társat, akkor mindenképp hálóznék pár napig. Vegyél neki élő növényeket, gömbmohákat, ganézó almacsigákat. Ezek feldobják őket, van némi szórakozásuk.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Uzsidoboz
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2012.04.04. 22:35
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Kezdeti kérdéssorozat

Hozzászólás Szerző: Uzsidoboz »

Sziasztok!
Nekem még nincs axim de remelem napokon belül beköltözik hozzam lehetőleg 2 apróság.
Napok óta olvasom a fórumot szerintem az egészet vegigolvastam.
De igy is lenne pár kérdésem. Állatkereskedesből vegyem? Vagy pl láttam hirdetést ahol pici (4-5cm) axik eladók.
Mindkettő esetében sejtem utaznom kell Bp-re ugyanis Balatonfüreden lakom. Az allatkereskedesekrol sokan irtatok rosszakat. A hirdetés feladojának írtam emailt, és elég szimpatikus dolgokat válaszolt. Vagy ha valaki tudja hol kapok axit veszprem megyében akkor szóljon.
A másik az akvárium. Nézegettem már többet is de nekem egyik sem tűnt pont jónak. A párom azt mondta majd ő csinál egyet. Jó az ezermester a háznál, a kérdés csak az mekkora lenne az ideális alapterulet 2 állatkának. Azt olvastam hogy mennyi a minimum stb, csak kiváncsi vagyok :) nektek mekkora van?
Nézegettem "berendezéseket" de a freshnapfban kaphatók baromi bénák. Pl barlang szerű izé kb egyáltalán nem volt max a horcsoglakok között. Ti milyet szereztetek be? Miből van? Mekkora?
A szűrőkhöz totál analfabéta vagyok. Azt a részt atolvasom majd mégegyszer :) de ha van valami amire nagyon figyeljek, szóljatok.
És még valami. Ha ideiglenesen betenném őket egy pici akváriumba amíg a nagy teljesen el nem készül az mekkora lehet minimum? Csak mert felajanlottak nekem egyet kölcsön de csak annyit tudok róla hogy elég pici. Igazából csak 1-2 hétig kellene.

Bocsi a helyesírásért, de telefonrol írtam nektek, és innen igy sikerült :)

Örülök hogy rátok találtam, és előre is köszönöm a segítséget!
Üdv: Uzsi
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Kezdeti kérdéssorozat

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Uzsidoboz írta:...Nekem még nincs axim de remelem napokon belül beköltözik hozzam lehetőleg 2 apróság....!
Szia!

Üdv a fórumon!

Rád van bízva hogy kereskedés, vagy házi. Én a házi tenyészetre szavaznék, mert a bolti az fene tudja, hogy szegény mit élt át míg a boltba került, hány hete nem etették és társai, vagy mennyire genetikailag göthös. Ha házi tenyészetből szaporodót veszel, akkor nagyobb az esélyed, hogy egészséges akár szaporodóképes állatkához jutsz.
Veszprém megyében nem tudok, de tatabányára tudnak hozatni nagykerből megrendelésre abba a boltba ahova én járok. Ha érdekel a téma akkor privben keress meg ez ügyben.
Akvárium: a házi akváriumot nem javaslom, kivéve ha párodnak van tapasztalat az akvárium készítésében. Axiknak elég nagy akvárium kell (minimum 60-70 liter). Egy ekkora akváriumot precízen és szakértéssel, megfelelő ragasztóval, megfelelő üvegből, üvegvastagságból kell készíteni. A házilag barkácsolt akváriumok szokása, hogy sokáig semmi bajuk és mikor már azt mondod, hogy ez már tuti kibírja, akkor lesz az, hogy mire hazaérsz melóból, el van ázva a lakás és halottan találod az állataidat a padlón. Vagy "csak" folyamatosan szivárogni fog az akvárium magában hordozva azt, hogy bármikor elengedheti magát. Én ezzel nem játszanék. Én készítettem az akváriumot (6 hónap garanciásat) akváriumkészítővel.
Nekem kb 37x 65cm alapterületű 30 cm magas akváriumom van. http://sendy.hanzo.hu/keptar/thumbnails.php?album=17 A képeken látni fogod, hogy kaptak egy saját hátteres aksit később (de gondolom azt már elolvastad a fórumon, hogy én hogy csináltam).
Nekem folyami kavics van (szerintem olvastad, hogy honnan lehet ilyet szerezni), élő és mű növények, mert ling-ling feszt kinyírja az élő növényeket, és akkor műt rakok be, mert nincs az az anyagi keret, amit ő tönkre ne tenni vizinövényileg. A hátteremről már beszéltem, saját készítésű barlang és hasonlók. Ling-ling imádja.
Szűrőknél egy dologra figyelj nagyon oda: nézd meg hogy hány literre jó :) ne vegyél 30 literig való szűrőt 100 literes akváriumba. Ezt mondjuk elég nehéz elrontani, de tényleg csak erre kell nagyon odafigyelni. Azon kívül nagyon mindegy. Nekem sima fanfilter plus1 szivacsos van max járaton a 70 literhez, + van egy 30 literig használható picike fanfilter amiben az a fehér szűrőanyag van (nem jut eszembe a neve) szűrőkosszal, az lassú fokozaton megy, és azt soha nem takarítom (najó, néha egy icipicikét, de mindig dzsuvásan hagyom), ez csinálja nekem a biologiai lebomlásos szűrést. Kereskedésben kértem hogy az egyik nagyon koszos szűrő szivacsát nyomogassák ki nekem egy zacsiba, azt hazahoztam, felszívtam a szűrőbe a koszt és azóta be van állva a vizem jól, és ling-ling haja is nőni kezdett.
Hát azt kéne tudni, hogy mennyire pici az a kölcsönaksi és hogy mekkorák lesznek az axik. 10 literes terráriumban buborékoztatva a levegőt egy felnőtt axi elvan 2-3 hétig szűkösen (nekem ekkora a karantén). De nem mindegy hogy az a 10 liter akvárium vagy terrárium (előbbi magasabb keskenyebb, azaz kevesebb hasznos terület van axi szempontból, utóbbi szélesebb, alacsonyabb). De két 10 cm körüli axi 10 literes terráriumban 2 hetet ki tud húzni. Derítsd ki a méreteit az akváriumnak mindenképpen.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Titkos3
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2012.01.17. 19:07
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kezdeti kérdéssorozat

Hozzászólás Szerző: Titkos3 »

Szia!

Én állatkereskedésből vettem mindkettőt, sajnos a kicsit megette a nagy, de a nagy egészséges, és kb. 3 éves. Nagy akvit inkább vegyél. Én méretre csináltatva vettem, mert máshogy nem fért be. Az akvim 108 literes. A búvóhelyet egy díszhalkereskedésben vettem, mint "kerámia akváriumi dísz", kb 35 centi, az axi el tud tűnni benne. A növényeim élnek, de fény és meleg hiányában 2,5 év alatt nem nőttek semmit. Úgy kértem, hogy árnyéktűrő növényeket szeretnék. Szűrőknél a legolcsóbb belső szűrőt választottam, akkoriban még 3300Ft-ért. Nekem a kisebb axim 2 hétig egy 12 literes akviban élt, aztán kicsit megnőtt, áttettem a nagyba, de este átmászott a háló (amit akkor tettem ki, elválasztásnak) mellett, és a nagy megette :( .

Szívesen, ezért van a fórum :D .

Üdv
Titkos3
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Cites engedély?

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Már volt téma máshol, de itt van igazán a helye.
Amit sikerült kiderítenem. Amennyiben tényleg Cites II B függelékes, akkor van belőle annyi, hogy ne kelljen papírozni, és a védelem és besorolás az élőhelyére vonatkozik, mert ott szigorúan veszélyeztetett faj. Kérek rá papíros állásfoglalást, de az idő lesz.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
liquid
Adminisztrátor
Hozzászólások: 284
Csatlakozott: 2010.12.04. 11:02

Re: Cites engedély?

Hozzászólás Szerző: liquid »

Sendy írta:Már volt téma máshol, de itt van igazán a helye.
Amit sikerült kiderítenem. Amennyiben tényleg Cites II B függelékes, akkor van belőle annyi, hogy ne kelljen papírozni, és a védelem és besorolás az élőhelyére vonatkozik, mert ott szigorúan veszélyeztetett faj. Kérek rá papíros állásfoglalást, de az idő lesz.
http://www.lab.fws.gov/idnotes/IDA912.PDF

A. mexicanum is listed in Appendix II of CITES and is available only from
captive-bred colonies.

a mieink captive-bred coloniesből valóak :)
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Orr

Hozzászólás Szerző: Maya »

Van egy nagyon jó kérdésem, ami a 6éves unokatesómban fogalmazódott meg igazából, miközben gubbasztott az akvárium előtt. Miért van orra? Nekem is feltűnt, hogy van 2 orrnyílásuk (vagy hasonlójuk), de használják valamire, van valami szerepe? :O

Emellett az axik tudnak egymással kommunikálni??? ???
Kicsit fura kérdések, angol oldalakon találtam szakszerű választ, de azt nem tudtam lefordítani.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Titkos3 2012.05.10. 08:26-kor.
Ok: Áthelyeztem ide, mert itt jobb helyen van!
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Uzsidoboz
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2012.04.04. 22:35
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Orr

Hozzászólás Szerző: Uzsidoboz »

Maya írta:Van egy nagyon jó kérdésem, ami a 6éves unokatesómban fogalmazódott meg igazából, miközben gubbasztott az akvárium előtt. Miért van orra? Nekem is feltűnt, hogy van 2 orrnyílásuk (vagy hasonlójuk), de használják valamire, van valami szerepe? :O

Emellett az axik tudnak egymással kommunikálni??? ???
Kicsit fura kérdések, angol oldalakon találtam szakszerű választ, de azt nem tudtam lefordítani.
Na ezek nekem is tetszenek :D
A szaglásukról nem tudok semmit sem mondani, de szerintem van nekik mindenképp...
És kommunikálni valamilyen módon persze hogy kommunikálnak, minden állat kommunikál valahogy ha nem is hangokkal, akkor a viselkedésükkel (testbeszéddel) tuti jókat dumcsiznak :D
De kiváncsi vagyok ki mit gondol erről!
Üdv: Uzsi
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Orr

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Maya írta:Van egy nagyon jó kérdésem, ami a 6éves unokatesómban fogalmazódott meg igazából, miközben gubbasztott az akvárium előtt. Miért van orra? Nekem is feltűnt, hogy van 2 orrnyílásuk (vagy hasonlójuk), de használják valamire, van valami szerepe? :O

Emellett az axik tudnak egymással kommunikálni??? ???
Kicsit fura kérdések, angol oldalakon találtam szakszerű választ, de azt nem tudtam lefordítani.
A linket dobd be ide, hátha valaki le tudja fordítani a lényeget.

Szerintem van szaglásuk, mert a vörösszúnyogot mindig kiszagolja nekem a vízből, és mielőtt valamit megeszik, mindig orral nekimegy, aztán ha megvolt a szagminta akkor hammm. A kezemet is mindig megszagolja és arra nem szokott rámozdulni, csak ha nagyon éhes és nincs nálam kaja.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Uzsidoboz
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2012.04.04. 22:35
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Orr

Hozzászólás Szerző: Uzsidoboz »

Sendy írta:
Maya írta:Van egy nagyon jó kérdésem, ami a 6éves unokatesómban fogalmazódott meg igazából, miközben gubbasztott az akvárium előtt. Miért van orra? Nekem is feltűnt, hogy van 2 orrnyílásuk (vagy hasonlójuk), de használják valamire, van valami szerepe? :O

Emellett az axik tudnak egymással kommunikálni??? ???
Kicsit fura kérdések, angol oldalakon találtam szakszerű választ, de azt nem tudtam lefordítani.
A linket dobd be ide, hátha valaki le tudja fordítani a lényeget.

Szerintem van szaglásuk, mert a vörösszúnyogot mindig kiszagolja nekem a vízből, és mielőtt valamit megeszik, mindig orral nekimegy, aztán ha megvolt a szagminta akkor hammm. A kezemet is mindig megszagolja és arra nem szokott rámozdulni, csak ha nagyon éhes és nincs nálam kaja.
Én is elolvasnám, bár lefordítani úgysem tudom. Viszont az enyémek be szokták támadni a kezem, meg az üres csipeszt is, sőt az egyik a hőmérőt szokta kajának nézni, de azt csak akkor ha épp etetek...
Üdv: Uzsi
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
liquid
Adminisztrátor
Hozzászólások: 284
Csatlakozott: 2010.12.04. 11:02

Re: Orr

Hozzászólás Szerző: liquid »

Maya írta:Emellett az axik tudnak egymással kommunikálni?
Kicsit fura kérdések, angol oldalakon találtam szakszerű választ, de azt nem tudtam lefordítani.
Re,
Utánaolvastam, röviden összefoglalom :)

Szaglás: Éles szaglásuk van, nekik is vannak receptoraik az orrukban, nagyrészt arra támaszkodnak, ugyanis rosszul látnak. Az akváriumban tartott axik is megtalálják a pelleteket akármilyen messze is van tőlük.

Kommunikáció: Nagyrészt vizuális, "párzás" előtt a fiúk körbe körbe úszkálnak a lányok előtt-körül, illetve kémiai anyagokat is választanak ki, amik jelzik az ivarérettséget és a "párzásra" való hajlamot.

Aki mélyrehatóbban szeretne olvasni, annak pár kulcsszó a google-hez: "axolotl smelling" "axolotl communication"

Videó a táncról - két fiú, de ezen jól látszik:D - (középső gombbal kattintsatok, akkor új tab-on nyitja meg, nem ebben az ablakban)
http://www.youtube.com/watch?v=2tz4NdACGeY


:)
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Cites engedély?

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Sendy írta:Már volt téma máshol, de itt van igazán a helye.
Amit sikerült kiderítenem. Amennyiben tényleg Cites II B függelékes, akkor van belőle annyi, hogy ne kelljen papírozni, és a védelem és besorolás az élőhelyére vonatkozik, mert ott szigorúan veszélyeztetett faj. Kérek rá papíros állásfoglalást, de az idő lesz.
Nem kell semmilyen származási lap kicsi országunkon belüli adásvételhez (persze számla vagy ilyesmi adóügyi izé az kell/kéne). Kérek majd felügyelőségtől hivatalos állásfoglalást erre, szóbelit már kaptam.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
liquid
Adminisztrátor
Hozzászólások: 284
Csatlakozott: 2010.12.04. 11:02

Re: Cites engedély?

Hozzászólás Szerző: liquid »

Sendy írta:
Sendy írta:Már volt téma máshol, de itt van igazán a helye.
Amit sikerült kiderítenem. Amennyiben tényleg Cites II B függelékes, akkor van belőle annyi, hogy ne kelljen papírozni, és a védelem és besorolás az élőhelyére vonatkozik, mert ott szigorúan veszélyeztetett faj. Kérek rá papíros állásfoglalást, de az idő lesz.
Nem kell semmilyen származási lap kicsi országunkon belüli adásvételhez (persze számla vagy ilyesmi adóügyi izé az kell/kéne). Kérek majd felügyelőségtől hivatalos állásfoglalást erre, szóbelit már kaptam.
A hivatalos lapon azt olvastam, hogy ez csak a vadon élőkre vonatkozik, otthon tenyésztettekre nem.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
fufi.13
Fórumozó
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2012.05.13. 19:16
Tartózkodási hely: Győr

Simogatás

Hozzászólás Szerző: fufi.13 »

Sziasztok! Hozzá lehet őket szoktatni a simogatáshoz?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Uzsidoboz 2012.05.16. 21:01-kor.
Ok: Témacímet adtam a könnyebb kereshetőség és átláthatóság érdekében, kérlek ezentúl majd adj te is, köszönöm
Avatar
Uzsidoboz
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2012.04.04. 22:35
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Simogatás

Hozzászólás Szerző: Uzsidoboz »

fufi.13 írta:Sziasztok! Hozzá lehet őket szoktatni a simogatáshoz?
Ha sokat nyúlkálsz be akkor megszokják. Pl ha eteted őket stb. Az enyémek hagyják magukat simizni és meg is foghatom őket, nem ijednek meg...
Liquid szerint csak azért mert azt hiszik kaját adok, csak épp nem látják... Mondjuk nem édes kis szőrgombóc kutyusok akiket babusgatni lehet, de azt el tudod érni, hogy ne féljenek tőled.
Üdv: Uzsi
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Simogatás

Hozzászólás Szerző: Sendy »

fufi.13 írta:Sziasztok! Hozzá lehet őket szoktatni a simogatáshoz?
Szia!

Nekem volt amelyik szerette, és a kezembe úszott, és nem kaját keresett benne, csak ott tespedett és lehetett finoman simogatni a vízben. A többi viszont utálja, ha hozzányúlok.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Titkos3
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2012.01.17. 19:07
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Simogatás

Hozzászólás Szerző: Titkos3 »

fufi.13 írta:Sziasztok! Hozzá lehet őket szoktatni a simogatáshoz?
Nekem csak evés közben engedi.
Titkos3
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Cites engedély?

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Észak-Dunántúli Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Vízügyi Felügyelőség tájékoztatást adott az axik cites kötelezettségeiről.
Levelükben megengedték a fórumon való megjelenést is az állásfoglalásuknak, továbbá mellékelték a kitöltendő nyomtatványt is, szóval nagyon rendesek voltak. Úgy érzem, hogy megér egy külön topikot, így majd a doksit ott fogom elhelyezni délután, vagy hétvégén. Előzetesen: van egy ajánlott nyomtatvány, amit ajánlott töltetni az eladó/elajándékozóval és akkor rendben lesz minden.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Place
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2012.05.10. 21:18

Hiperaktív axik

Hozzászólás Szerző: Place »

Sendy írta:Akkor azért. Amúgy nekem sem voltak bújósak, és Ling-ling sem volt valami nagy bújós, az akvárium is egész sötét, de az utóbbi hónapokban napokig néha ki se jön a barlangjából.
Sokszor olvasom itt a fórumon: napokig nem esznek, napokig ki se jönnek, kézbeszoktatás...

Az én 3 axim fel tudná zabálni a holdat is, folyamatosan keresik a kaját, pedig napi 1,5-szer etetem őket. Rohamosan nőnek 21 fokos vízben. Megállás nélkül mászkálnak vagy úsznak, néha 2-3 percre állnak meg három lábon, egyet meg levegőztetnek. :D Simán kézbe lehet őket venni, lehet őket simogatni, sőt néha lökdösni kell, hogy menjen arrébb. Nomeg állandóan az ujjaimat rágják.
Az akvárium kívül üveg, belül azonban víz.
Egy szépen berendezett akvárium látványához azért tudunk nagyon ragaszkodni, mert egy darab múltunkból, abból a paradicsomból, amiből kiűzettünk.
Avatar
Monique
Mániákus fórumozó
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2012.05.02. 23:48
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hiperaktív axik

Hozzászólás Szerző: Monique »

Place írta:
Sendy írta:Akkor azért. Amúgy nekem sem voltak bújósak, és Ling-ling sem volt valami nagy bújós, az akvárium is egész sötét, de az utóbbi hónapokban napokig néha ki se jön a barlangjából.
Sokszor olvasom itt a fórumon: napokig nem esznek, napokig ki se jönnek, kézbeszoktatás...

Az én 3 axim fel tudná zabálni a holdat is, folyamatosan keresik a kaját, pedig napi 1,5-szer etetem őket. Rohamosan nőnek 21 fokos vízben. Megállás nélkül mászkálnak vagy úsznak, néha 2-3 percre állnak meg három lábon, egyet meg levegőztetnek. :D Simán kézbe lehet őket venni, lehet őket simogatni, sőt néha lökdösni kell, hogy menjen arrébb. Nomeg állandóan az ujjaimat rágják.
Milyen idosek vagy mekkorak? Csak mert eddig az enyemek is nagy ehenkoraszok voltak. Most majdnem 20centisek, es mar nem fogadjak el mindennap a kajat. Es ennek ellenere elegge jo husban vannak.
Ági
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
PBorsó
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2012.09.15. 00:16
Tartózkodási hely: Budapest

Beszerzés előtti kérdések

Hozzászólás Szerző: PBorsó »

Sziasztok!
Előre is elnézést, ha egy kicsit hosszú leszek :)
Már elég régen megszerettem az axolotlokat: mivel "biológus" családból származom, már a "szakmai" érdeklődésem is megvolt ezek iránt a varázslatos állatok iránt, és ezt csak tetézte a Pendragon legenda olvasása :) ugyanakkor eddig még nem gondolkodtam a tartásukon - nem is tudtam, hogy lehet.
A mai napon azonban belefutottam a férjemmel néhány fehér és sárga (arany?) axolotlba egy állatkereskedésbe, és teljesen beleszerettünk mindketten. Épp mostanában szerettünk volna akváriumot berendezni (van is még édesanyáméktól egy kb 50-60 l-es), eredetileg halakkal terveztük belakatni. Miután hazaértünk minden infót megpróbáltam összeszedni róluk, itt a fórumon is igyekeztem minél többet elolvasni, de így is maradtak kérdéseim, amik nagyon egyszerűnek és talán kiábrándítónak hatnak, de sajnos a praktikum nagy úr :P
- Először is azt szeretném kérdezni, hogy mennyire drága egy (két) ilyen állatka tartása?
- Kell-e neki pár (erre sehol nem találtam egyértelmű választ)?
- Vannak-e helyek ahonnan semmiképp nem szabad őket beszerezni (más állatok esetén már van feketelistás állatkereskedésem)?
- Olvastam, hogy a nagyok 2-3szor esznek egy héten, de azt nem, hogy mennyit (mármint miből mennyit - pl halból?)
- Hogy lehet hűteni a vizüket (most költöztünk társasházba és nem tudjuk milyen lesz a nyár)?

Igazából gyerekkorom óta voltak állataim (csincsilla, macska, nyúl, kutya... sorolhatnám) de vízi élőlényekkel még nem próbálkoztam önállóan (a szüleim halait leszámítva, de azok 1 hétig voltak max rám bízva), szóval kicsit bizonytalan vagyok.

Előre is köszi a választ!
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Beszerzés előtti kérdések

Hozzászólás Szerző: Maya »

PBorsó írta:Sziasztok!
Előre is elnézést, ha egy kicsit hosszú leszek :)
Már elég régen megszerettem az axolotlokat: mivel "biológus" családból származom, már a "szakmai" érdeklődésem is megvolt ezek iránt a varázslatos állatok iránt, és ezt csak tetézte a Pendragon legenda olvasása :) ugyanakkor eddig még nem gondolkodtam a tartásukon - nem is tudtam, hogy lehet.
A mai napon azonban belefutottam a férjemmel néhány fehér és sárga (arany?) axolotlba egy állatkereskedésbe, és teljesen beleszerettünk mindketten. Épp mostanában szerettünk volna akváriumot berendezni (van is még édesanyáméktól egy kb 50-60 l-es), eredetileg halakkal terveztük belakatni. Miután hazaértünk minden infót megpróbáltam összeszedni róluk, itt a fórumon is igyekeztem minél többet elolvasni, de így is maradtak kérdéseim, amik nagyon egyszerűnek és talán kiábrándítónak hatnak, de sajnos a praktikum nagy úr :P
- Először is azt szeretném kérdezni, hogy mennyire drága egy (két) ilyen állatka tartása?
- Kell-e neki pár (erre sehol nem találtam egyértelmű választ)?
- Vannak-e helyek ahonnan semmiképp nem szabad őket beszerezni (más állatok esetén már van feketelistás állatkereskedésem)?
- Olvastam, hogy a nagyok 2-3szor esznek egy héten, de azt nem, hogy mennyit (mármint miből mennyit - pl halból?)
- Hogy lehet hűteni a vizüket (most költöztünk társasházba és nem tudjuk milyen lesz a nyár)?

Igazából gyerekkorom óta voltak állataim (csincsilla, macska, nyúl, kutya... sorolhatnám) de vízi élőlényekkel még nem próbálkoztam önállóan (a szüleim halait leszámítva, de azok 1 hétig voltak max rám bízva), szóval kicsit bizonytalan vagyok.

Előre is köszi a választ!
Üdv itt :)
Szerintem jobb, ha az ember mindenre rákérdez, minthogy olyat csináljon amivel árt az állatoknak, jól tetted, hogy írtál. Remélem tudok segíteni neked.

Maga a tartásukat úgy érted, hogy "mennyit" esznek meg egy hónapban? Viszonylag sokat (nálam) ügyesebbek 5000-et fizetnek egy hónapba, kevésbé ügyesek (mint én) akár 15000-et is, de ez változó. Valójában azon múlik, hogy mit szeretnek és mit hajlandóak megenni. A kezdeti időszakba rengeteget kell költeni az akváriumra, arra fel kell készülni. (akvárium,szűrő,levegőztető,dekoráció,növények,bújók,kövek, ph-beállító szerek, stb)

Az nekem is kérdés, hogy szükségük van-e társra, egyedül is nagyon jól elvannak, csak majd később nehezebb lesz más axival összeszoktatni, ha akarsz esetleg még egyet. Viszont mikor együtt vannak, akkor azt látom, hogy szeretik egymás közelségét... Mindenki maga dönti el, hányat akar tartani.

Nekem személy szerint nincs feketelistám, vannak helyek ahol rosszul vannak tartva, de nagyon strapabíróak és sok odafigyeléssel bármiből felgyógyulnak.

Mennyiséggel nekem is sok problémám volt, most akkor mennyit adjak nekik? Nagyon egyszerű a válasz, amikor kezd jó kerek lenni a hasa akkor már elég volt, csak a hasát kell nézni. De gyakran ha már nem kérnek többet kiköpik vagy elfordítják a fejüket.

Télen a legtöbb helyen nincs baj a hűtéssel, társasházba én személy szerint ha lejjebb lehet venni, akkor az ő "szobájukba" lejjebb venném a fűtést. A nyár viszont szörnyű, társasházba még rosszabb, lefagyasztott jégakku, pet palackok, gyakori vízcsere (a vizüket állni kell hagyni, hogy a klór kipárologjon belőle, ez nagyon fontos, jó ha egy napig, de 6-10óra is elég) Nekem a ventilátoros módszer nagyon bevált, vannak akvarisztika ventilátorok is (drágák) és egyszerű számítógép ventilátorok is (olcsók) ezekkel kell fújatni a vizet, és valójában a párolgás amit okoz az hűt, nálam 4db 2fokot tud csökkenteni. Ha ez sem volt elég, próbáljuk megkeresni a lakás leghűvösebb részét és oda átköltöztetni őket nyárra. Más jelenleg nem jut eszembe...

Remélem, hogy segítségedre voltam :)
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Beszerzés előtti kérdések

Hozzászólás Szerző: Sendy »

PBorsó írta:...- Először is azt szeretném kérdezni, hogy mennyire drága egy (két) ilyen állatka tartása?...
Mennyibe kerül a tartás?
Ha már mindent megvettél (akvárium, aljzat, növények, szűrés, levegőztetés, világítás) akkor néha egy-egy crystal tabletta (pár száz forint 20 db és nekem egy év alatt fogy el), metilénkék félévente-évente egy tubus (150 Ft). Víz kell ugye a tartásukhoz és kaja, néha állatorvosi kezelés, ha betegek, no meg némi áram amit az elektromos kütyük fogyasztanak. Kajánál tudod őket drágán etetni (folyamatosan élőhallal), vagy vannak olcsóbb megoldások is (csirkeszív, csirkemáj (150-200 ft-os adag elég fél-egy hónapra)), a vörösszúnyoglárva közepes árfekvés (380 Ft kb egy tábla az kb egy hét nálunk - 1 felnőtt állat van-)
Kell-e pár?
Többen jobban elvannak, de elvan egyedül is, vannak anciszocabbak köztük és vannak társaságkedvelőbbek. Társ nélküli axihoz almacsigát javaslok társnak.
Feketelistás hely?
Igazából nincs, van hely ahol rosszul tartják őket, de ha meg akarod őket menteni akkor ott veszel állatot, de ezzel csak jót teszel a boltosnak, el tudta adni a betegebb, rosszul tartott állatot, így folytatni fogja sajnos. Viszont van fehérlistásnak nevezhető hely: Ágiszonja tenyésztő. Az ő állatait dicsérni szokta akinek van.
Mennyit eszik?
Felnőtt Ling-lingem általában két-három naponta kap vagy 1-2 db másfél kockacukor nagyságú csirkeszívet vagy csirkemájat, vagy 6 kocka fagyott vörösszúnyoglárvát. Remélem ez támpont.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
PBorsó
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2012.09.15. 00:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Beszerzés előtti kérdések

Hozzászólás Szerző: PBorsó »

Köszönöm mindkettőtök válaszát, nagyon hasznos volt! Holnap szerezzük be az összes alkatrészt (átvesszük mástól az akváriumát, úgyhogy lesz mit takarítani) és rakom rendbe az akváriumot, szellőztetem ki a vizet, és ha minden igaz kedden érkezik az új lakó :) Már nagyon várjuk!
szenner
Fórumozó
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2012.05.01. 22:46

Furcsa viselkedés szűrőindításkor

Hozzászólás Szerző: szenner »

Sziasztok!

Már kb fél éve megvan az axolotlom, semmi baj vele, jól érzi magát, de mostanában azt csinálja, hogy felúszik a víz tetejére, és mintha beleharapna a vízfelszínbe. Mintha levegőt akarna ,,enni,,. A másik furcsaság, ami szintén 1-1,5 hete kezdődött, hogy a szűrőt, amikor bekapcsolom (nem megy 24 órában, kb 12-16 óra/nap) elégé felpörög a hal, és mintha ki akarna ugrani a vízből. Háromszor volt már, hogy felugrott a szűrőre, majd 5-10 másodperc múlva visszaugrott a vízbe.
Az akváriumban nem történt semmi változás, a takarítás is ugyanúgy megy, mint mindig, szóval tényleg nem értem, mitől van. Szerintetek?
Talán szárazföldre vágyik?
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Furcsa viselkedés szűrőindításkor

Hozzászólás Szerző: Sendy »

szenner írta:Sziasztok!

Már kb fél éve megvan az axolotlom, semmi baj vele, jól érzi magát, de mostanában azt csinálja, hogy felúszik a víz tetejére, és mintha beleharapna a vízfelszínbe. Mintha levegőt akarna ,,enni,,. A másik furcsaság, ami szintén 1-1,5 hete kezdődött, hogy a szűrőt, amikor bekapcsolom (nem megy 24 órában, kb 12-16 óra/nap) elégé felpörög a hal, és mintha ki akarna ugrani a vízből. Háromszor volt már, hogy felugrott a szűrőre, majd 5-10 másodperc múlva visszaugrott a vízbe.
Az akváriumban nem történt semmi változás, a takarítás is ugyanúgy megy, mint mindig, szóval tényleg nem értem, mitől van. Szerintetek?
Talán szárazföldre vágyik?
Szia!

Szárazföldre tutira nem vágyik.
A levegőharapás tipikus módja a tüdős légzésnek. Ezzel semmi gond, az a fura inkább, hogy eddig nem láttad, hogy csinálja.
A szűrőről kéne kép, hol helyezkedik el és hasonlók. Mennyi idő alatt "pörög" fel az axi a szűrő bekapcsolását követően, mit takar az hogy felugrik a szűrőre. Ha menekülne a vízből, akkor valami gond lesz a szűrővel. Vagy túl nagy lesz hirtelen a vízkeringetés, és nem bírja, vagy rezgés lesz az akváriumban ami nem tetszik neki, amire pedig gondolni se merek, hogy esetleg hibás valahol a szűrő és esetleg valami elektromosságféle éri az axit. Vedd le a szűrőt minimális teljesítményre és úgy próbáld meg bekapcsolni, akkor mi a reakció, ha akkor is csinálja akkor a vízkeringési és rezgési elméletet el lehet vetni.
Egyre nagyon figyelj, legyen valamiféle hálós tető az akváriumon, mert könnyen kiugorhat. Üvegtető nem jó, csak átmeneti megoldásnak.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Fetti
Fórumozó
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012.09.19. 22:28

Csak pár alapkérdés

Hozzászólás Szerző: Fetti »

Sziasztok!

3 hónapja vagyok boldog tulajdonosa 3-4 db axolotl-nek, és érdeklődnék pár dolog iránt :)

Milyen növényt lehet berakni nekik?
Milyen rendszerességgel kell a tisztítást elvégezni?
Hogyan tudhatom meg melyik hím, melyik nőstény?
Általában közepes méretű Tubit veszek, de így hetente kell vennem.. kérhetek tanácsot arra, hogyan tároljam őket? (az egynegyedét mindig kidobom, mert bepenészedik)
Normális ha nagyon rövid idő alatt (kb 1 hét) óriásit nőttek?


Köszi mindenkinek: Dávid
Fetti
Fórumozó
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012.09.19. 22:28

Csak egy pár alapkérdés

Hozzászólás Szerző: Fetti »

Sziasztok!

nem SOS dolog, de lenne pár "fontosabb" kevésbé fontosabb kérdésem. 3 hónapja lettem 4db kis axinak boldog tulajdonosa, és volna pár kérdésem :)

1., Milyen növényeket viselnek el? Hol kaphatók ilyen növények (BP) és kb milyen árban?
2., Honnan tudom meg melyik nőstény, melyik hím?
3., Tubifexből általában közepest veszek, mert mikor nagyot vettem (ami jobban megéri ugye), akkor az 1/4-ét ki kellett dobnom, mert bepenészedett, így valami tubifex tartási segítséget kérnék.
4., Szeretném majd idővel szaporítani őket, hogyan, milyen körülmények között tegyem ?

Mindent nagyon szépen köszönök: Dávid
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Csak pár alapkérdés

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Fetti írta:Sziasztok!

3 hónapja vagyok boldog tulajdonosa 3-4 db axolotl-nek, és érdeklődnék pár dolog iránt :)

Milyen rendszerességgel kell a tisztítást elvégezni?
Hogyan tudhatom meg melyik hím, melyik nőstény?
Általában közepes méretű Tubit veszek, de így hetente kell vennem.. kérhetek tanácsot arra, hogyan tároljam őket? (az egynegyedét mindig kidobom, mert bepenészedik)
Normális ha nagyon rövid idő alatt (kb 1 hét) óriásit nőttek?


Köszi mindenkinek: Dávid
Kedves Dávid!

Üdv a fórumon! Szinte az összes infó megtalálható a fórumon amit kérdeztél. A többiek egyszer már vették az időt és fáradtságot, ne várd el, hogy ezt újra megtegyék, amikor rá se kerestél a kérdéseidre. Az ő idejük ugyanannyit ér mint a tiéd. Azzal, hogy kétszer felteszed a kérdéseket, nem kapsz előbb választ. Most utoljára kivételt teszek még, és válaszolok.
Milyen növény? http://axolotl.hu/viewtopic.php?f=9&t=22
Milyen gyakran kell takarítani őket? Hogy tiszta legyen a vizük. Ha vörösszúnyoggal etetek akkor hetente kell aljzatszívást végeznem, ha szívvel, akkor pár hetente, és csak a heti szűrőtisztítás van, meg részleges vízcsere, vagy az elpárolgott víz lágy vízzel való pótlása.
Nemek megállapítása? Ha van egy hímed és nőstényed, akkor az a hím amelyiknek dudor van a végbelénél, a lánynak nincs (alig van). Ha teszel fel értékelhető minőségű fényképet akkor meg tudjuk mondani, elmondani nehéz. Valahol van a fórumon kép, de most nincs időm keresgélni.
Tubifex: az egyik legrosszabb kaja. http://axolotl.hu/viewforum.php?f=8 itt elolvashatsz mindent a kajákról. A tubit naponta háromszor át kell mosni friss vízzel, és mosás között 5-10 percet állni hagyni hogy a szmetyós rész feljöjjön, így akár 1-2 hétig is lazán elvannak.
Normális a gyors növés? Igen, olyanok mint akiket húznak, ha van kellő életterük, és nem rosszak az életkörülményeik.
Szaporítás:http://axolotl.hu/viewforum.php?f=7
A következő kettőt olvasd el kérlek nagyon alaposan:
http://axolotl.hu/viewtopic.php?f=3&t=5#p398
http://axolotl.hu/viewtopic.php?f=3&t=32

Ui: nem vagyok házisárkány, csak sajnos valakinek a fórumot össze kell fogni és szigorúak a szabályaink. Ha már hozzászoktál, akkor be fogod látni, hogy ezek a szabályok hasznosak.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Fetti
Fórumozó
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012.09.19. 22:28

Re: Csak pár alapkérdés

Hozzászólás Szerző: Fetti »

Sziasztok!

Köszönöm szépen a választ. Nem magyarázkodásként, de éjszaka már késő volt, és kapkodtam, így nem olvastam el mit írt az üzenet elküldése után, és megijedtem, hogy nem jelent meg a szövegem ^.^... ezért újra elküldtem, és ekkor megláttam, hogy húúúha... ebből letolás lesz ^.^... mellyel teljesen egyet is értek :)

Sajnos még nem tapasztaltam ki az oldal működését, ezért nem "kerestem" rá a kérdéseimet, de már megtaláltam, hogy hol tudok keresni, így ezentúl rákeresek minden kérdésemre :)

Köszönöm a letolást, teljesen jogosnak tartom!

Üdv: Dávid
kornelkahh
Fórumozó
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2012.10.29. 15:13

Mennyibe kerül egy axi tartása?

Hozzászólás Szerző: kornelkahh »

Helló! Új vagyok még, és még nincsen axim. Majd akarok venni egyet. Minimum mennyibe kerülne egy tartása?
A színe az mind1, mivel gondolom hogy az albínó az drágább mint a többi. Köszönöm előre is a segítséget! ;)
Avatar
Zsucy
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2011.01.20. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest VI.ker.

Re: Mennyibe kerül egy axi tartása?

Hozzászólás Szerző: Zsucy »

kornelkahh írta:Helló! Új vagyok még, és még nincsen axim. Majd akarok venni egyet. Minimum mennyibe kerülne egy tartása?
A színe az mind1, mivel gondolom hogy az albínó az drágább mint a többi. Köszönöm előre is a segítséget! ;)
Szia!

Üdv itt a fórumon!
Készülj fel, hogy az elején jó sok pénzt fogsz költeni a mindenféle kütyükre (porlasztó,kavics)! :D Javaslom, hogy olvasd át a fórumot mielőtt megveszed őket, hogy mi és miből milyen kell! Egyébként, szerintem nem egy vészesen nagy összeg, amit havonta rájuk kell költeni, attól függ, hogy mit adsz nekik enni, mit szeretnek jobban, mennyire változatosan eteted őket!
Mekkorát szeretnél? Itt a fórumon most több embernek is vannak picik, érdemes érdeklődnöd!

További jó olvasgatást itt a fórumon és sok boldogságot a kis jövevényekhez. :D
Zsucy
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
kornelkahh
Fórumozó
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2012.10.29. 15:13

Re: Mennyibe kerül egy axi tartása?

Hozzászólás Szerző: kornelkahh »

Zsucy írta: Szia!

Üdv itt a fórumon!
Készülj fel, hogy az elején jó sok pénzt fogsz költeni a mindenféle kütyükre (porlasztó,kavics)! :D Javaslom, hogy olvasd át a fórumot mielőtt megveszed őket, hogy mi és miből milyen kell! Egyébként, szerintem nem egy vészesen nagy összeg, amit havonta rájuk kell költeni, attól függ, hogy mit adsz nekik enni, mit szeretnek jobban, mennyire változatosan eteted őket!
Mekkorát szeretnél? Itt a fórumon most több embernek is vannak picik, érdemes érdeklődnöd!

További jó olvasgatást itt a fórumon és sok boldogságot a kis jövevényekhez. :D
Köszi. De a porlasztó az minek? :D Bocsi, de még nem volt axim. De min. mekkora akvárium kell egynek?
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Mennyibe kerül egy axi tartása?

Hozzászólás Szerző: Sendy »

kornelkahh írta:
Zsucy írta: Szia!

Üdv itt a fórumon!
Készülj fel, hogy az elején jó sok pénzt fogsz költeni a mindenféle kütyükre (porlasztó,kavics)! :D Javaslom, hogy olvasd át a fórumot mielőtt megveszed őket, hogy mi és miből milyen kell! Egyébként, szerintem nem egy vészesen nagy összeg, amit havonta rájuk kell költeni, attól függ, hogy mit adsz nekik enni, mit szeretnek jobban, mennyire változatosan eteted őket!
Mekkorát szeretnél? Itt a fórumon most több embernek is vannak picik, érdemes érdeklődnöd!

További jó olvasgatást itt a fórumon és sok boldogságot a kis jövevényekhez. :D
Köszi. De a porlasztó az minek? :D Bocsi, de még nem volt axim. De min. mekkora akvárium kell egynek?
Üdv a fórumon!

Kérlek olvasd át az axolotl szakinformációkat és utána a megfelelő helyre tedd fel kérdéseidet. Ne feledkezz meg a házirendről se, mert itt én vagyok a hétfejű sárkány aki betartatja azokat a szabályokat és nagy nagy sértődések szoktak belőle lenni, én meg nem győzöm magyarázkodni, hogy de benne van a szabályban és ezek a szabályok titeket szolgálnak, értetek vannak, hogy ne legyen itten őskáosz :)
Porlasztó: levegőbuborékokat juttat a vízbe, oxigéndús lesz tőle a víz
Mekkora akvárium? 70 liternél kisebbe ne gondolkodj :)
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
yopeet
Fórumozó
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2011.12.22. 22:50
Tartózkodási hely: Pusztaszabolcs

Ugat?

Hozzászólás Szerző: yopeet »

Sziasztok!

Nemrégiben arrébb helyeztem az akváriumom, az ágyamnál a fejemtől ~30 cm-re helyezkedik el.
Nem sokkal ez után vettem észre, hogy a fehér axim "ugat" :D Fel is vettem, és a családból kételkedőknek lejátszottam, mert csak este mikor egyedül vagyok akkor hallom:)
Nektek is szokott ugatni?
Szthy
Avatar
Monique
Mániákus fórumozó
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2012.05.02. 23:48
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Ugat?

Hozzászólás Szerző: Monique »

yopeet írta:Sziasztok!

Nemrégiben arrébb helyeztem az akváriumom, az ágyamnál a fejemtől ~30 cm-re helyezkedik el.
Nem sokkal ez után vettem észre, hogy a fehér axim "ugat" :D Fel is vettem, és a családból kételkedőknek lejátszottam, mert csak este mikor egyedül vagyok akkor hallom:)
Nektek is szokott ugatni?
Én még nem tapasztaltam ilyet :)) Ha tudod feltölthetnéd :)
Ági
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Ugat?

Hozzászólás Szerző: Maya »

yopeet írta:Sziasztok!

Nemrégiben arrébb helyeztem az akváriumom, az ágyamnál a fejemtől ~30 cm-re helyezkedik el.
Nem sokkal ez után vettem észre, hogy a fehér axim "ugat" :D Fel is vettem, és a családból kételkedőknek lejátszottam, mert csak este mikor egyedül vagyok akkor hallom:)
Nektek is szokott ugatni?
Az a pukkanós hangra gondolsz mikor feljönnek levegőért? Nálunk gyakran hallani, de inkább mély pukkanás szerű hangja van.
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Veszélyes növénycserép

Hozzászólás Szerző: Maya »

Amerikai eset, velünk ne történjen meg, óvatosan a műanyag növénycserepekkel, jól ássuk el kövekkel, hogy véletlenül se akadjon bele!

http://www.caudata.org/forum/attachment ... ag0900.jpg
http://www.caudata.org/forum/attachment ... ag0905.jpg
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
yopeet
Fórumozó
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2011.12.22. 22:50
Tartózkodási hely: Pusztaszabolcs

Re: Ugat?

Hozzászólás Szerző: yopeet »

Maya írta:
yopeet írta:Sziasztok!

Nemrégiben arrébb helyeztem az akváriumom, az ágyamnál a fejemtől ~30 cm-re helyezkedik el.
Nem sokkal ez után vettem észre, hogy a fehér axim "ugat" :D Fel is vettem, és a családból kételkedőknek lejátszottam, mert csak este mikor egyedül vagyok akkor hallom:)
Nektek is szokott ugatni?
Az a pukkanós hangra gondolsz mikor feljönnek levegőért? Nálunk gyakran hallani, de inkább mély pukkanás szerű hangja van.
Nekem nem pukkanós, megmutattam egy ismerősömnek és megkérdezte hogy kiskutya? :D De igen a levegős hang :D Az én fehérem tényleg olyan mintha ugatna :)
Szthy
Avatar
Monique
Mániákus fórumozó
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2012.05.02. 23:48
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Veszélyes növénycserép

Hozzászólás Szerző: Monique »

Maya írta:Amerikai eset, velünk ne történjen meg, óvatosan a műanyag növénycserepekkel, jól ássuk el kövekkel, hogy véletlenül se akadjon bele!

http://www.caudata.org/forum/attachment ... ag0900.jpg
http://www.caudata.org/forum/attachment ... ag0905.jpg
Ó szegény, legutóbb mikor takarítottam az enyémeknél, kivettem a tartóból a növényeket, mert pont ezen aggódtam, hogy ez megtörténik :(
Ági
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Veszélyes növénycserép

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Monique írta:
Maya írta:Amerikai eset, velünk ne történjen meg, óvatosan a műanyag növénycserepekkel, jól ássuk el kövekkel, hogy véletlenül se akadjon bele!

http://www.caudata.org/forum/attachment ... ag0900.jpg
http://www.caudata.org/forum/attachment ... ag0905.jpg
Ó szegény, legutóbb mikor takarítottam az enyémeknél, kivettem a tartóból a növényeket, mert pont ezen aggódtam, hogy ez megtörténik :(
Hát igen... ezért mondom mindig, hogy művésziek a balesetekben az axik. Mindenre gondolni kell, amiben elakadhat, fennakadhat, beleszorulhat, eltörhet, kiugorhat, lenyelhet... jobb ha paranoiásak vagytok!
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Hiperaktív axik

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Monique írta:
Place írta:Sokszor olvasom itt a fórumon: napokig nem esznek, napokig ki se jönnek, kézbeszoktatás...

Az én 3 axim fel tudná zabálni a holdat is, folyamatosan keresik a kaját, pedig napi 1,5-szer etetem őket. Rohamosan nőnek 21 fokos vízben. Megállás nélkül mászkálnak vagy úsznak, néha 2-3 percre állnak meg három lábon, egyet meg levegőztetnek. :D Simán kézbe lehet őket venni, lehet őket simogatni, sőt néha lökdösni kell, hogy menjen arrébb. Nomeg állandóan az ujjaimat rágják.
Milyen idosek vagy mekkorak? Csak mert eddig az enyemek is nagy ehenkoraszok voltak. Most majdnem 20centisek, es mar nem fogadjak el mindennap a kajat. Es ennek ellenere elegge jo husban vannak.
A fiatalok éhenkórászok, állandóan mozognak, nem bújnak úgy el, minden érdekli őket... amint felnőnek, ellustulnak, inkább a barlangokban töltik idejüket, és csak akkor jönnek ki, ha éhesek, néha úgy kell könyörögni, hogy nyisd ki a szádat, had nyomjam bele a kaját. Nálam volt olyan hogy 10 centire volt az axi, látta kajáltatás van, kitátotta ott a száját és várt. Én meg odatoltam a kaját a szájába, ráharapott. Legközelebbi etetésnél már alapból ezzel kezdte, és két hétig így kellett etetnem őfelségét, ő meg nem mozdult volna a kajáért, étvágya pedig rendben volt.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Titkos3
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2012.01.17. 19:07
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Veszélyes növénycserép

Hozzászólás Szerző: Titkos3 »

Sendy írta:
Monique írta:
Maya írta:Amerikai eset, velünk ne történjen meg, óvatosan a műanyag növénycserepekkel, jól ássuk el kövekkel, hogy véletlenül se akadjon bele!

http://www.caudata.org/forum/attachment ... ag0900.jpg
http://www.caudata.org/forum/attachment ... ag0905.jpg
Ó szegény, legutóbb mikor takarítottam az enyémeknél, kivettem a tartóból a növényeket, mert pont ezen aggódtam, hogy ez megtörténik :(
Hát igen... ezért mondom mindig, hogy művésziek a balesetekben az axik. Mindenre gondolni kell, amiben elakadhat, fennakadhat, beleszorulhat, eltörhet, kiugorhat, lenyelhet... jobb ha paranoiásak vagytok!
Tényleg bármi megtörténhet! Mondjuk ez elég aggasztó.:O Nálam fennakadás egy tárgyra még nem fordult elő, de egyszer volt olyan, hogy a régi axim egy gilisztát vagy egy óráig öklendezett, mert túl nagy volt neki.:( Majd nagyon fogok vigyázni ;)!
Titkos3
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Méreckedés

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Lemértem ma Ling-ling lányom súlyát. Felnőtt nőstény. Lehet kapaszkodni:
21,5 deka, és olyan izmos, hogy alig bírtam két kézzel lefogni, feszítette ki magát a kezemből, és még csak meg se erőltette szerintem magát.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Só és metilén

Hozzászólás Szerző: Maya »

Nemrégiben egy újonc axitartóval beszélgettem, nemrég egy tenyésztőtől elhozott 2db kicsi axit. Akik az ő tanácsait követően hamar el is pusztultak, ő nem akar balhét kirobbantani ellene, ezért megkért, hogy nélkülözzem a neveket, az esetét viszont megírom.

A tenyésztő tanácsaira miszerint tegyen a vízbe metilént, első nap a dobozon megtalálható mennyiséget használta (25csepp/5l) 75csepp metilént tett a 15liter vízbe, később 3nagy kanál jódmentes sót. Másnapra láthatóan bajuk volt az axiknak, kis csöppségek voltak hátsó lábak nélkül. 3.napra mind a ketten meghaltak. Közbe kaptak vízibolhát. Beszélt velem, elmondtam neki, hogy tilos a só, ő ezek után írt a tenyésztőnek.

Ő ezt válaszolta rá: „A sótól kizárt, hogy bajuk legyen. Én évek óta így csinálom, tuti hogy attól nem lehet bajuk. Különben az egész állományom elpusztulna. Régen sajnos sokszor így volt. Mióta sózom a vizet, azóta nincsen baj. És metilénkéket is használok, mert különben azonnal halpenészesek lesznek. Mondjuk az igaz, hogy nekem nem bolti van, hanem laborban bekevert. Lehet a bolti, az sokkal töményebb vagy erősebb, azt nem tudom. De az biztos, hogy ha ezeket nem használnám, akkor mindegyik elpusztulna nagy eséllyel. „

Szegénykém két pad közé esett, nem tudja, hogy most nekem higgyen vagy a másik tenyészőnek, így visszaigazolást várok tőletek a sóval kapcsolatban. Jó lenne, ha tudnátok páran írni, nem muszáj de valami szakértőbb, meggyőzőbb véleménnyel, miszerint a só ölte meg őket, maga a metilén nem egy gyilkos szert a bolti hígítottak semmire nem károsak.

A só használatáról én annyit tudok, hogy nagyon súlyos gombásodás esetén lehet, nagyon kevés sóval nagyon rövid sófürdőt tartani, illetve nyáron aki a melegbe küzd a gombával nagyon keveset tehet az akváriumba.

Tudom, hogy többeteknek van tőle itt axija és nem tudom, kinek mesélte el a sós ötletét, így remélhetőleg tiszta vizet tudok önteni mindenki poharába. Véleményem szerint egy édesvízi élőlénynek semmi szüksége sóra.
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Monique
Mániákus fórumozó
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2012.05.02. 23:48
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Só és metilén

Hozzászólás Szerző: Monique »

Maya írta:Nemrégiben egy újonc axitartóval beszélgettem, nemrég egy tenyésztőtől elhozott 2db kicsi axit. Akik az ő tanácsait követően hamar el is pusztultak, ő nem akar balhét kirobbantani ellene, ezért megkért, hogy nélkülözzem a neveket, az esetét viszont megírom.

A tenyésztő tanácsaira miszerint tegyen a vízbe metilént, első nap a dobozon megtalálható mennyiséget használta (25csepp/5l) 75csepp metilént tett a 15liter vízbe, később 3nagy kanál jódmentes sót. Másnapra láthatóan bajuk volt az axiknak, kis csöppségek voltak hátsó lábak nélkül. 3.napra mind a ketten meghaltak. Közbe kaptak vízibolhát. Beszélt velem, elmondtam neki, hogy tilos a só, ő ezek után írt a tenyésztőnek.

Ő ezt válaszolta rá: „A sótól kizárt, hogy bajuk legyen. Én évek óta így csinálom, tuti hogy attól nem lehet bajuk. Különben az egész állományom elpusztulna. Régen sajnos sokszor így volt. Mióta sózom a vizet, azóta nincsen baj. És metilénkéket is használok, mert különben azonnal halpenészesek lesznek. Mondjuk az igaz, hogy nekem nem bolti van, hanem laborban bekevert. Lehet a bolti, az sokkal töményebb vagy erősebb, azt nem tudom. De az biztos, hogy ha ezeket nem használnám, akkor mindegyik elpusztulna nagy eséllyel. „

Szegénykém két pad közé esett, nem tudja, hogy most nekem higgyen vagy a másik tenyészőnek, így visszaigazolást várok tőletek a sóval kapcsolatban. Jó lenne, ha tudnátok páran írni, nem muszáj de valami szakértőbb, meggyőzőbb véleménnyel, miszerint a só ölte meg őket, maga a metilén nem egy gyilkos szert a bolti hígítottak semmire nem károsak.

A só használatáról én annyit tudok, hogy nagyon súlyos gombásodás esetén lehet, nagyon kevés sóval nagyon rövid sófürdőt tartani, illetve nyáron aki a melegbe küzd a gombával nagyon keveset tehet az akváriumba.

Tudom, hogy többeteknek van tőle itt axija és nem tudom, kinek mesélte el a sós ötletét, így remélhetőleg tiszta vizet tudok önteni mindenki poharába. Véleményem szerint egy édesvízi élőlénynek semmi szüksége sóra.
:O Ez furcsa, mert ha ezt javasolta a tenyésztő, akkor gondolom ő is így neveli a kicsiket, de akkor hogy maradnak meg mégis? ??? Bár amikor én sórákot keltettem, akkor én se gondoltam bele h sós vizet öntök közéjük, bár keltetéskor annak jórésze kicsapódott
Ági
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
SzySza
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2013.02.15. 20:18
Tartózkodási hely: Kartal

Re: Só és metilén

Hozzászólás Szerző: SzySza »

Monique írta:
Maya írta:Nemrégiben egy újonc axitartóval beszélgettem...
:O Ez furcsa, mert ha ezt javasolta a tenyésztő, akkor gondolom ő is így neveli a kicsiket, de akkor hogy maradnak meg mégis? ??? Bár amikor én sórákot keltettem, akkor én se gondoltam bele h sós vizet öntök közéjük, bár keltetéskor annak jórésze kicsapódott
Igen, a tenyésztő is így neveli a piciket és semmi bajuk nincsen, láttam én is, de egyszerűen nem tudom felfogni, hogy mitől haltak meg az enyémek :( Maya szerint a só a fő ok. Elég jártasnak tűnik ő is, hogy adjak a véleményére.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Maya 2013.02.16. 22:57-kor.
Ok: Kérlek a hosszú idézeteket rövidítsd le és ne tegyél ennyi felesleges entert.
SzySza
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Só és metilén

Hozzászólás Szerző: Maya »

Monique írta: :O Ez furcsa, mert ha ezt javasolta a tenyésztő, akkor gondolom ő is így neveli a kicsiket, de akkor hogy maradnak meg mégis? ??? Bár amikor én sórákot keltettem, akkor én se gondoltam bele h sós vizet öntök közéjük, bár keltetéskor annak jórésze kicsapódott
Igen ott egy része kicsapódott, de azért nem 3nagy kanál só van a kis tasakokban, hanem egy fél kávéskanálnyi. Ekkora mennyiség simán megölte őket. Én se értem, hogy tudta rávenni az axikat, hogy márpedig sós vízben fogtok élni!
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Só és metilén

Hozzászólás Szerző: Maya »

Kiegészíteném annyival, hogy a tenyésztő azt vallja 10literenként kell 2evőkanálnyi só. Én elkezdeném az ő bőrét csiszolópapírral dörzsölni...
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Válasz küldése