Axolotl általános információk, érdekességek, kérdések

Milyen állat az Axololt? Kinek való? Mik a kezdeti lépések a beszerzésük előtt?

Moderátor: Axolotl moderátor

Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Só és metilén

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Maya írta:Kiegészíteném annyival, hogy a tenyésztő azt vallja 10literenként kell 2evőkanálnyi só. Én elkezdeném az ő bőrét csiszolópapírral dörzsölni...
Kicsit hosszú lesz, de ezt tőlem megszokhattátok. Várnék visszajelzést majd, hogy egyértelmű voltam-e, sikerült-e letisztázni SzySza részéről a dolgokat.

Kezdem a metilénnel:
Metilénkék a legenyhébb és legártatlanabb gombásodás ellen való szer. Mivel mint írtam, ez a legenyhébb, így nagyon sokan totálisan hatástalan vacaknak tartják. A bolti metilén minősége (ha a kis szemcseppentőset veszed, és nem valami márkásabbat) változó. Hol sokkal sokkal hígabb, hol töményebb. Jó volna tudni, hogy a tenyésztő milyen töménységűt szerez be laborba, de kétlem hogy hígabbat, mint a bolti, mert annak nincs értelme és nem is hatna semmit. Nekem azért van laboros, mert orvosi szakkönyvi töménységűt tudok belőle kikeverni, amit az boltiból kizárt.
A metilénkék használatáról: tapasztalat szerint csak akkor hatásos, ha közvetlenül a gombára csepegtetjük, ha a vízbe, akkor csak a jó szerencsén és az állat immunrendszerén múlik, hogy mi történik. Az orvosi metilénoldat 4mg metilénkék 1 liter vízhez. Ebben az állatot ha jól rémlik 24 óráig kéne áztatni. Nos kipróbáltam: 2 mg/literig jutottam el fokozatos metilénadagolással és közel 7 óra múlva vettem ki az állatokat ugyanis nulla reakciót mutattak. Semmire se reagáltak a vízben (mozgás, bökdösés, kézbe vétel, kopoltyúbizergálás, és látszólag nem is lélegeztek), ellenben még az orrlyukaik belülről is csont kékek voltak. A gomba túlélte. Már a 2 mg/literes oldat is annyira tömény hogy nagyon erős fénnyel kellett megvilágítanom az állatokat, hogy lássam a vízben, pedig 5 literben voltak, akváriumban, de nem láttam szinte át rajta. Tehát így az orvosi módszert nem erőltetném, az állatok sokkot kapnak, a gomba éli világát tovább. Hozzáteszem, hogy a bolti metilén ráírt mennyiséget ennyi vízbe csepegtetve ég és föld volt a különbség. Az orvosi sokkal töményebb volt. Ellenben ha 1-4 mg/ml-es metilénből egy-két cseppet a gombára csöppentünk akár 2-5 órával később megszűnhet a gombásodás. Ezzel a módszerrel olyan axikat sikerült itt a fórumon megmenteni akikre amúgy biztosan a halál várt volna, az is csoda hogy életben maradtak. Nem annyira, de elég durva eset az is ami nálam történt nem olyan rég.
Kép
Igen ez egy normál üdítős kupak, azok meg a gombák, és ezek csak a nagyok, volt még harmad ekkorából még egy ekkora csokor.
A teljes cikk első hozzászólása: http://axolotl.hu/viewtopic.php?f=6&t=9#p2593
Sajnálom hogy az állatot nem fényképeztem le hogy milyen állapotban volt, de nem volt lelkierőm, annyi ilyen esetet dokumentáltam már, hogy féltem ezek lennének az utolsó fényképei, mert ebbe belehal.
Állatorvosunk rábólintott erre az eljárásra, és mivel ő is látta hatásosságát, már nem gondolja a metilénről, hogy hatástalan szer.
A lényeg lényege: a metilénből hogy tényleg hasson olyan töménységű oldat kell, amit maga az állat már nem visel jól. Ha a gombára közvetlenül csepegtetünk tömény metilént akkor a gomba sokkot kap és le tud válni az állatról. A metilén arra jó, hogy az erős gombát leválassza a bőrről, amit ki tudunk pecázni a vízből, és arra, hogy kezdődő, vagy már gyógyuló gombásodásnál az apró gombafonalakat megölje az állaton, mert a metilén csak a gombával lép reakcióba. Ha kék marad, akkor gomba, így egyben teszteled és már kezeled is. De megkékíteni csak akkor tudod, ha közvetlenül oda cseppentesz. Metilénes vízben áztatva nem kékül be a gomba. A bolti metilének hígítás nélkül alkalmasak ezen kezelésre.
Mivel a metilén egy vegyszer, így fölösen nem szabad vele terhelni a vizet, mert amire szeretnénk úgy se fog hatni, az állatnak nem árt, de nem is használ, így axik esetén mindig a lehető legvegyszermentesebb vizet kell biztosítani.
Metilén zárószó: a leírtak hiteles tapasztalatok, és állatorvosunknak sem volt kifogása a módosított metilénkezelési eljárásom ellen, csak elismerte, hogy igen, ez hat a képes és látható bizonyítékok szerint. Ennél több érvelést ne várjatok tőlem, mert nem tudok adni.

Só:
Sose használtam, nem tudtak róla meggyőzni, így tapasztalatom nincs. Liquid amerikai tenyésztők tanácsára ha jól tudom használja, de valami 50 literre egy csapott evőkanál nem jódozott sót használ, és nem volt még a sónak betudható problémája.
Kiegészítés:
Megkérdeztem Liquidet, aki sóz:
83 literbe két evőkanál sót tesz (nem csapott és nem púpos, valahol a kettő között) teljes akváriumpucoláskor, és működő akváriumba 2-3 havonta egy evőkanálnyit.

Amiket én olvastam, hallottam és rá a kontráim.
Állítás:Állítólag élőbbé varázsolja a vizet, mert a csapvízben nincs meg minden ásványi anyag.
Kontra:A konyhasóban leginkább csak nátriumklorid van, ami mellette van, az csak laborkísérletekben számít, élővilágnál nem.
Állítás: Megállítja, megelőzi a gombásodást.
Kontra: Persze, a só elég sok mindent megakadályoz, nem véletlenül lehet sóban sok mindent tartósítani, mert szinte semmi sem éli túl :) A sós vízben levő állatok bizonyítottan kevesebbet lesznek gombásak, de beszélni nem tudnak, hogy jól is érzik-e magukat.
Állítás: Használj axihoz is sót, jó az.
Kontra: Egzotikus állatorvos: tilos.
Állítás: A hagyományos sófürdők erős gombásodásnál nem használnak, ezért 3-5szörös vagy még több sóval telített oldatba mártják az állatokat, hosszabb, rövidebb időre. Lásd neten van sokféle ilyen tipp és leírás, nem szemezgetnék részletekkel.
Kontra: Alátámasztom, ahogy metilén esetén is csak a közvetlen kezelés hat a gombára, így az alapból enyhe ártalmatlannak mondható sós víz semmit nem ér. De az ilyen erős sóoldatokban nem egy hal halt már meg, és nem véletlenül akarnak szerencsétlenek kiugrálni, meg vérzik a kopoltyújuk, mert marja az oldat. Nekem ezek a leírások elegek voltak, hogy soha ne használjak erős sóoldatot. Egyik helyen írta valami állatorvos, hogy vagy az állatot vagy a gombát öli meg az erős só oldat, és hogy ez állatkínzás kategória, ezért ő ezt elítéli, vannak más gombaellenes lehetőségek, amik kevésbé fájdalmasak az állatnak.

Ezekből mindenki eldöntheti saját magának hogy akar-e sót használni vagy sem. A személyes véleményem, hogy Liquid által használt mennyiség valószínűleg nem árt, és nem is zavarja az állatokat, de nem is biztos hogy megvéd a gombásodástól, vagy hogy meggyógyítja a már kialakult gombásodást. Ha valakinek van ezzel tapasztalata, szívesen várjuk a fórumon.

Gombásodás megelőzésére és enyhe kezdődő gombásodás kezelésére a legállatbarátabb eljárás: a pH levitele 6,8-ra. 8 felett a gomba virul, viszont 6,5-6,8-nál magától elpusztul a vízben. Teszteltem itthon gombát lúgosabb 9pH és savasabb 6pH vízben. A savasabb vízben igen hamar szétfoszlott, mállott a vízben, míg a lúgosban kivirágzott. Ha olyan gombásodásod van amit 50 literbe 1 cs. evőkanál só, vagy a bolti metilén ráírt használata megakadályoz, akkor az nem volt erős, agresszív gombásodás és egy pH csökkentés szinte biztosan magától meggyógyította volna. 7,5 alatti pH-n még volt példa klasszikus gombásodásra a fórumon emlékeim szerint. Akinek gombásodott mind felette volt, de inkább 8 feletti.

Szóval ha kicsinyeim lennének, vagy petéim, akkor tuti 6,5-6,8-as vízben tartanám őket, a gombásodást megelőzvén, majd ahogy telnek a hetek a kis axik növekedésében, emelném a pH-t 7,5re fokozatosan, mert ennyi nagyjából a normál csapvíz pH-ja az országban. Mire eladhatóak lesznek és önállóak, addigra legyen meg az átlag pH hogy ne érje őket csapásként amikor hazaviszik, de amíg sebezhetők és gombásodásra hajlamosabbak, addig 6,8-as vizet adnék nekik. Az axik amúgy is jobban torelálják a savasabb mint a lúgosabb vizeket, a gombákkal ellentétben.

A tenyésztő által leírtakra nem nagyon szeretnék reagálni, vitát szítani, mert amiket állít eléggé hiányosak egy teljes kép kialakulásához, és így nem tudok rá rendesen reagálni. Tenyésztéssel, és sóval nincs tapasztalatom, így csak véleményezek. Azt könnyen elképzelhetőnek tartom, hogy a sós, metilénes vízzel azért kisebb az elhullás, mert a gyengék nem bírják, ők meghalnak, de tutira nem tudnak begombásodni. Mert ha valaki begombásodik akkor az ott robbanthatja a vízflórát és lehet hogy a kicsiken is pillanatok alatt megtelepszik a gomba és megöli őket. De nem volt egyértelmű a leírásából hogy gombában haltak-e meg a kicsik anno neki mindig. Mert ha igen, akkor van más módszer is. Mivel azt írja, hogy azonnal penészednének, akkor könnyen előfordulhat, hogy a vize nem megfelelő pH-jú, azonnal meg tud telepedni a gomba és gyilkolni, ezt próbálja a helytelen metilén és brutális sómennyiséggel kompenzálni. Mivel itt a fórumon többeknek voltak kicsinyei és volt elhullás, de az nem gombában, így külön érdekes amit írt, pedig ő tapasztalt tenyésztő, tehát nála kéne inkább kevesebb gombásodásnak lenni. A sóra viszont nem tudok mit mondani, sem a mennyiségre azon kívül hogy csoda hogy bármi is túléli hosszú távon, mert ilyen sóoldatokban 5-15 perces fürdőket szoktak alkalmazni. A meghalt kicsiken kéne boncolást végezni, akkor egyből kiderülne mik okoznak korai sorozatos elhullást és tudnánk ellene tenni is. Ekkor a megelőzés is egyszerűbb lenne, nem pedig ez az átkozott sötétben matatás. Mielőtt valaki szól... igen, van aki ilyen boncolásokat végez, és nagyon hasznosak tudnak lenni, én is azért boncoltattam a nagyjaimat, mikor nem tudtuk, miben haltak meg, és ez az infó később igen hasznos volt itt a fórumon is. De mivel nekem nem voltak kicsinyeim, nem ilyen ilyen elhalásom, így sajnos boncoltatni sem tudtam.

Zárszó:
Az akvarisztika egy nagyon bonyolult dolog. Az eladók, tenyésztők nagy része olyanok mint a javasasszonyok tele tévhitekkel és babonákon alapuló eljárásokkal, amiket terjesztenek mint a kolerát. Egymásról egymásra terjesztik az igét ami mint a mondák, szépen lassan torzulnak. Nagyon kevés állatorvos vagy szakképzett tenyésztő van aki tényleg értékes akvarisztikában, amiket hallottam, olvastam, illetve saját állatorvosunk véleménye és tapasztalata teljesen ellentmond a javasasszonyokéval. Példák: állatorvos: sót ne, javasasszony: naná, "hempergesd bele, jó az neki" (persze ha utána ki is sütöd) , állatorvos: ilyen bolti löttyöket ne, javasasszony: mennyé vegyé malachitzöldet (külön téma ez a lötty és igen volt hogy javasasszony szintű orvos írta fel és halált is okozott, mert nem tudta, hogy axiknál mérgezően hathat, pedig neten olvasható ez az infó). Pontosan ezek miatt van ez a fórum, mi itt igyekszünk mindent letisztázni és olyan tanácsokat adni amik mind orvosilag mint tapasztalatilag alá vannak támasztva, és működnek. Nyitottak vagyunk bármire, új eljárásokra, tapasztalatokra, de minden esetben a dolgok mélyére ásunk.

Némi elgondolkodtatónak a fentiekhez úgy általánosságban egy emberi esetet hoznék fel: gyomorfekélyt arzénnal kezeltek régen, mert jó volt rá, az más kérdés hogy idővel halálos volt, és folyamatosan mérgezte a pácienst.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Só és metilén

Hozzászólás Szerző: Sendy »

SzySza írta:
Monique írta:
Maya írta:Nemrégiben egy újonc axitartóval beszélgettem...
:O Ez furcsa, mert ha ezt javasolta a tenyésztő, akkor gondolom ő is így neveli a kicsiket, de akkor hogy maradnak meg mégis? ??? Bár amikor én sórákot keltettem, akkor én se gondoltam bele h sós vizet öntök közéjük, bár keltetéskor annak jórésze kicsapódott
Igen, a tenyésztő is így neveli a piciket és semmi bajuk nincsen, láttam én is, de egyszerűen nem tudom felfogni, hogy mitől haltak meg az enyémek :( Maya szerint a só a fő ok. Elég jártasnak tűnik ő is, hogy adjak a véleményére.
Sajnos nem tudok sok infóval szolgálni.
Az ahogy tartja őket számunkra felfoghatatlan, hogy tudják túlélni, ezt a sómennyiséget. Nem lehet hogy keveri a kávés és evőkanalat? Nem egyszer láttam már olyat, aki folyamatosan összekeverte őket, de mindig jóhoz nyúlt, jót mutatott de a nevét félremondta.
Boncolás nélkül elég nehéz vádaskodni, hogy mi volt tényleg a halál oka. Lehet a só, lehet, hogy alapból volt valami bajuk, lehet hogy nem ettek rendesen...
Miben nyilvánult meg pontosan, hogy látszott rajtuk, hogy nincsenek jól? Amennyire csak tudod, minden apró részlet, akármilyen jelentéktelen. Pontos méret, hasméret, szín, forma, lábujjak száma, úszóhártya, kedvetlenség, kedv, kopoltyúk, levegőért felúszás, vakarózás, vízhőfok....
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
SzySza
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2013.02.15. 20:18
Tartózkodási hely: Kartal

Re: Só és metilén

Hozzászólás Szerző: SzySza »

Leírom, amit Mayának is írtam:
"A tenyésztőtől 12-én kedden hoztam el őket. Hazahoztam, aznap vettem az akváriumot is. Bele tettem az akiba a vizet, és a metilént. 5 literbe 25 cseppet (ahogy a dobozra van írva) 15 liter vizet tettem be. Aznap még nem volt szűrő-levegőztető, se só. A tenyésztő mondta, só nélkül is tehetem őket a vízbe. Szerda reggel betettem őket a vízbe, amiben akkor csak metilén volt. (75 csepp, mert annyi kellett 15 literbe) Akkor írtam neked is, hogy nem gond-e a kékség, bele lehet-e tenni a kicsiket. A pici axikat hagytam reggelig az üvegben, hogy a vízből kimenjen a klór, és ugye szerda reggel betettem őket. Este mikor hazaértem hoztam a szűrőt, és a sót. bele tettem 3 nagykanál sót a vízbe. (só előtt nem láttam rajtuk, hogy lenne gond, ezt bevallom.) Aztán csütörtök reggel jött, láthatóan nem volt velük baj, adtam cyclopsot nekik, a tenyésztő szerint a vízcsere nem kell míg ilyen aprók. Csütörtök estére már vacakul volt az albínóm, külön tettem egy pohár sós vízbe. Nem csinált semmit. Aztán csak sima vízbe tettem. Picit talán élénkebb lett. Péntek reggelre meghalt . Majd láttam, hogy a gold is kezd fura lenni, őt is külön tettem sima hideg vízbe. Mire haza értem pénteken, ő is halott volt :( "
Tehát a kérdésre pontosan válaszolva, amiket kihagytam: A rosszullétet én abban véltem felfedezni, hogy csak ültek lent és semmi reakció, majd mikor bekapcsoltam nekik a légbefúvót (ilyen piciknél szerintem kicsit erős lehet a nyomása, pedig nem valami bivaly a gép.) akkor csak forogtak, mint akiket gördítenek lefelé egy dombról. Először az albínón láttam. Nem nőtt, csak volt, míg a goldenen azért látszott, hogy növöget. Miután az albínóm meghalt péntek reggelre, az arany is hasonlóakat kezdett produkálni (sűrűn jött a felszínre levegőért, az akvárium szélénél mint a bolond jött fel levegőért, csaknem ugrált, előtte ette a cyclopsot, direkt figyeltem, utána nem kellett neki .) Külön tettem sima hideg vízbe őt is, remélvén, hogy meg tudom menteni, majd elmentem dolgozni. Estére már ő sem élt :( Eléggé letaglózott, hiszen én a tenyésztő szerint elmondottak alapján jártam el.
Pontos méret: 2 centi; hasméret: teljesen normálisnak tűntek; szín: ha a hasuk színe lényeges, akkor olyan sötétpirosat mondanék, egészségesnek nézett ki; forma: teljesen normális; lábujjak száma: két hátsó lábuk még nem nőtt ki, olyan pindúrkák voltak; úszóhártya: farkukon szépnek tűnt, kézen nem volt; kedvetlenség, kedv: eleinte vidámnak tűntek úszkáltak, nézegették a tükörképüket, majd ez csökkent, végül semmit nem csináltak csak lent gubbasztottak; kopoltyúk: mindkét oldalt 3-3 szépen fejlődtek; levegőért felúszás: kb mint akik megkergültek :(; vakarózás: nem volt; vízhőfok: 17-18 fok körüli hőmérséklet van a szobámban.
Összességében egészségesnek tűntek, fotót csatolok majd, van 1-2.
Teljesen el vagyok keseredve, rosszul érzem magam, mert én nem akartam ezeket a csöppségeket bántani :(
SzySza
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
SzySza
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2013.02.15. 20:18
Tartózkodási hely: Kartal

Só és metilén

Hozzászólás Szerző: SzySza »

Itt van néhány fotó magyarázattal:
13-a szerda este. Reggel kerültek a vízbe, ilyen picik voltak, és itt még egész aktívak.
13-a szerda este. Reggel kerültek a vízbe, ilyen picik voltak, és itt még egész aktívak.
Szintén 13-a este.
Szintén 13-a este.
Itt látni a hasuk színét.
Itt látni a hasuk színét.
13-a szerda este 10 óra. Szűrő körül úszkáltak előszeretettel.
13-a szerda este 10 óra. Szűrő körül úszkáltak előszeretettel.
Golden egyedül 14-én este miután külön tettem az albínót. Másnap estére ő is meghalt :(
Golden egyedül 14-én este miután külön tettem az albínót. Másnap estére ő is meghalt :(
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Maya 2013.02.17. 10:19-kor.
Ok: Nem adtál meg témacímet! Javítottam, de kérlek olvasd el a házirend ezen részét és alkalmazd is a jövőben! Köszi!
SzySza
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Só és metilén

Hozzászólás Szerző: Maya »

Sendy írta:
Maya írta:Kiegészíteném annyival, hogy a tenyésztő azt vallja 10literenként kell 2evőkanálnyi só. Én elkezdeném az ő bőrét csiszolópapírral dörzsölni...
Kicsit hosszú lesz, de ezt tőlem megszokhattátok. Várnék visszajelzést majd, hogy egyértelmű voltam-e, sikerült-e letisztázni SzySza részéről a dolgokat...
Az lehet magyarázat erre a só és metilén mennyisége, hogy emlékeim szerint nála nagyon meleg a lakás télen-nyáron, nyáron átlag 26fok? Mert melegbe ugye gyorsabban tenyészik a gomba, lehet ettől retteg így? Este utána járogattam mennyi só kell egy tengeri akváriumhoz, és hát kb. azt csinált belőle... Mondjuk nyáron szerencsére kicsapódik belőle a só nagy része és ha tényleg meleg van nála akkor ott a kanálnyi sók kicsapódnak. Legalább ennyivel kevesebb marad az axiknak.
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Só és metilén

Hozzászólás Szerző: Sendy »

SzySza írta:Leírom, amit Mayának is írtam:...
A leírtak szerint míg nem volt só, nem volt bajuk, aztán a só után lettek rosszul. Az hogy mentek fel levegőért megkergülve az nekem azt jelenti, hogy nem bírták a sós vizet. A leírtak alapján valószínűsíthetőleg tényleg a só okozta a halálukat, de legalábbis nagyon nagyon közre játszott benne. Ami még szóba kerülhet, hogy milyen márkájú, milyen fajta só volt, de őszintén szólva, ez a mennyiség akármilyen sóból brutális.
A szűrő túl erős volt, ilyen kicsiket leginkább levegőztetni szokták csak tudásom szerint. Vagy ha túl erős a szűrő akkor legalacsonyabb fokozatra kell venni és kell belerakni perlon vattát, vagy egy darab rongyot hogy kevésbé tudjon szívni, és akkor kevésbé is tud nyomni és akkor nincs sodrási sokk, ami szintúgy nem túl jó.

Off, de mivel még nincs saját topikod ide írnám:
Megértem, hogy el vagy keseredve, hogy ki vagy borulva, és magad hibáztatod. Amit tanácsolnék: próbálj kicsit megnyugodni, olvasd végig az egész fórumot (a szaktopikokat), alakíts ki magadban egy képet arról, hogyan ajánljuk az axik tartását, és utána fogj bele még egyszer. Ha kérdésed van, tedd fel, nagyon szívesen válaszolunk. Ha már úgy érzed, hogy lelkileg, tudásilag is kész vagy, akkor fogj bele még egyszer, és ne hagyd hogy bárki bármilyen baromsággal befolyásoljon a tartásukat illetően. Sokan veszekedtek már itt tenyésztőkkel, eladókkal, állatorvosokkal, és sajnos általánosságban az az igaz, hogy az itteni tudás volt az, ami segített, ami életet mentett, vagy amivel megelőzhetőek voltak balesetek. Sajnos nem mindenki jut el időben a fórumunkhoz, és nekik már nem tudunk segíteni, pedig próbálunk. Nem egy fórumozót hívtam fel és buzdítottam, tartottam benne a lelket, próbáltam tanácsot adni, kerítettem szombat este hatkor szakorvost aki ért axikhoz...
Mi itt csak olyan tanácsokat adunk, amiket bevállalunk, amiket magunk is alkalmazunk, amikről bizonyítani és alátámasztani tudjuk, hogy az úgy jó, és nem utolsó sorban ami szerintem az egyik legfontosabb, hozzáértő szakorvos által rábólintott.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Só és metilén

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Maya írta:
Sendy írta:
Maya írta:Kiegészíteném annyival, hogy a tenyésztő azt vallja 10literenként kell 2evőkanálnyi só. Én elkezdeném az ő bőrét csiszolópapírral dörzsölni...
Kicsit hosszú lesz, de ezt tőlem megszokhattátok. Várnék visszajelzést majd, hogy egyértelmű voltam-e, sikerült-e letisztázni SzySza részéről a dolgokat...
Az lehet magyarázat erre a só és metilén mennyisége, hogy emlékeim szerint nála nagyon meleg a lakás télen-nyáron, nyáron átlag 26fok? Mert melegbe ugye gyorsabban tenyészik a gomba, lehet ettől retteg így? Este utána járogattam mennyi só kell egy tengeri akváriumhoz, és hát kb. azt csinált belőle... Mondjuk nyáron szerencsére kicsapódik belőle a só nagy része és ha tényleg meleg van nála akkor ott a kanálnyi sók kicsapódnak. Legalább ennyivel kevesebb marad az axiknak.
Nem hallottam olyanról hogy a hőt sóval próbálják meg kompenzálni. Szívesen elolvasnám az indoklást.
Melegbe a gomba gyorsabban nő, ez tény, de ha ennyire retteg tőle, akkor miért nem állítja alacsonyabbra a pH-t és miért nem hűti az akváriumokat? A ventis fúvatás nem igényel nagy beruházást, túl nagy tudást se, és 2-3 fokot simán jelent. Ha még vezérlőt is épít hozzá, akkor meg 2-4 tizedes eltéréssel stabilan tudja tartani a vízhőfokot. Melegben a gombára a vízbe cseppentett metilén még annyit se ér mint máskor sajnos, tapasztaltam.

Hozzátenném: Liquid sóz, de neki külső szűrője van, ami azért nem mindegy, a belső szivacsoshoz képest.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
SzySza
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2013.02.15. 20:18
Tartózkodási hely: Kartal

Re: Só és metilén

Hozzászólás Szerző: SzySza »

Sendy írta:
SzySza írta:Leírom, amit Mayának is írtam:...
A leírtak szerint míg nem volt só, nem volt bajuk, aztán a só után lettek rosszul. Az hogy mentek fel levegőért megkergülve az nekem azt jelenti, hogy nem bírták a sós vizet. A leírtak alapján valószínűsíthetőleg tényleg a só okozta a halálukat, de legalábbis nagyon nagyon közre játszott benne. Ami még szóba kerülhet, hogy milyen márkájú, milyen fajta só volt, de őszintén szólva, ez a mennyiség akármilyen sóból brutális.
Köszönöm. Két napja folyamatosan a fórumot olvasgatom, Mayával konzultálok, rengeteget segített már a fórum is és Maya is .:) Amiért ezúton is köszönet! Én kezdő axisként kikérdeztem egy elég ismert tenyésztő véleményét, mindent megbeszéltünk mindent elmondott amit tudnom és alkalmaznom kell. De ezek szerint valami hiba csúszott az elmondottakba. Én hittem, és kezdőként megfogadtam egy gyakorlott axis tanácsait, és látod, nem volt jó vége. Látom, hogy itt nagyon segítőkész mindenki, és tapasztalatok, tanácsok is vannak bőven. Innentől fogva csak és kizárólag a fórumra és Rátok fogok hagyatkozni. A só sima coopos vákumozott só. Jód nélküli. De mint írtad, ekkora mennyiségnél már édes mindegy a minőség, a legjobbtól is meghaltak volna. Lelkileg már rendbe vagyok, csak hát mégis két pici életről beszélünk, akikhez nagy reményekkel álltam hozzá, és mégis meghaltak. Ami azért esik rosszul, mert soha nem volt erre precedens nálam. 3 kutyám van, jó pár hörcsög átfutott a kezemen, baby-k, kicsik, nagyok egyaránt, és mindegyik a végelgyengüléstől halt meg, soha semmi ilyen baleset nem történt. A hörcsöggel rohangáltam állatorvoshoz mikor tüdőgyulladása volt, hogy megmentsem, és sikerült. Nem sajnáltam rá időt, pénzt energiát. Elnézést, hogy kicsit eltértem a témától, de ez a fő ok, amiért bánt most ez az egész. Félek, hogy mi van, ha a következő körben is ez lesz a vége.
SzySza
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Só és metilén

Hozzászólás Szerző: Sendy »

SzySza írta:... A só sima coopos vákumozott só. Jód nélküli. De mint írtad, ekkora mennyiségnél már édes mindegy a minőség, a legjobbtól is meghaltak volna. ...
A coopos só szerintem jó választás volt, mert az ilyen "gagyi" sajátmárkás sókba nem raknak semmi egyebet, mert vannak drágább "minőségibb" sók, amikre rá is van írva, hogy nátriumklorid, E(ezerhatszázbizbaz), E(ezermittommi), csomósodásmentesítő, fehérítő... Jellemzően az ilyen sóknak nem nagyon szokott ízük se lenni. Azokat azért mellőzném végképp akvarisztikában, mert az biztosan nem kell az állatoknak.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
SzySza
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2013.02.15. 20:18
Tartózkodási hely: Kartal

Re: Só és metilén

Hozzászólás Szerző: SzySza »

Sendy írta:
SzySza írta:... A só sima coopos vákumozott só. Jód nélküli. De mint írtad, ekkora mennyiségnél már édes mindegy a minőség, a legjobbtól is meghaltak volna. ...
A coopos só szerintem jó választás volt, mert az ilyen "gagyi" sajátmárkás sókba nem raknak semmi egyebet, mert vannak drágább "minőségibb" sók, amikre rá is van írva, hogy nátriumklorid, E(ezerhatszázbizbaz), E(ezermittommi), csomósodásmentesítő, fehérítő... Jellemzően az ilyen sóknak nem nagyon szokott ízük se lenni. Azokat azért mellőzném végképp akvarisztikában, mert az biztosan nem kell az állatoknak.
Én a következő próbálkozásomon gondolkodom. Tegnap teljesen kimostam az akváriumot, kifőztem a köveket, kimostam a szűrőt. Tettem vizet az akiba, hogy szellőzzőn, és legyen némi baktériumkultúra, mire jön az új kis jövevény. Ha minden jól alalkul akkor a jövőhéten jön. :) Mit tegyek még bele? szűrő, hogy addig is szűrje ki a rossz baktériumokat, ha vannak? Kavicsok alulra persze ez alap. Metilén, 1-2 cseppben még nem színez vizet? Vagy teljesen felesleges, kivéve ha a gombára kell cseppenteni? Ebben szeretnék egy pici segítséget kérni, hogy a kicsi axinak tökéletes helye legyen :) Növényem még nincs, de gombmohát mindenképp szeretnék beszerezni 2-3-4 dbot.
SzySza
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Só és metilén

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Amúgy kérdésem, ha ez a tenyésztő annyira nagyon profi axikban, adott-e igazolólapot az állatok eredetét illetően, ugyanis védett fajról beszélünk. Mert ha nem, akkor szerintem nem nagyon van miről beszélni továbbiakban szaktudást illetően. Nálunk hatósági állásfoglalás is szerepel ugyebár, ajánlott nyomtatvánnyal együtt a fórumon, nem véletlenül.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
SzySza
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2013.02.15. 20:18
Tartózkodási hely: Kartal

Re: Só és metilén

Hozzászólás Szerző: SzySza »

Sendy írta:Amúgy kérdésem, ha ez a tenyésztő annyira nagyon profi axikban, adott-e igazolólapot az állatok eredetét illetően, ugyanis védett fajról beszélünk. Mert ha nem, akkor szerintem nem nagyon van miről beszélni továbbiakban szaktudást illetően. Nálunk hatósági állásfoglalás is szerepel ugyebár, ajánlott nyomtatvánnyal együtt a fórumon, nem véletlenül.
Nem kaptam semmilyen igazolólapot, de még csak szó se esett róla.
SzySza
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Só és metilén

Hozzászólás Szerző: Sendy »

SzySza írta:Én a következő próbálkozásomon gondolkodom. Tegnap teljesen kimostam az akváriumot, kifőztem a köveket, kimostam a szűrőt. Tettem vizet az akiba, hogy szellőzzőn, és legyen némi baktériumkultúra, mire jön az új kis jövevény. Ha minden jól alalkul akkor a jövőhéten jön. :) Mit tegyek még bele? szűrő, hogy addig is szűrje ki a rossz baktériumokat, ha vannak? Kavicsok alulra persze ez alap. Metilén, 1-2 cseppben még nem színez vizet? Vagy teljesen felesleges, kivéve ha a gombára kell cseppenteni? Ebben szeretnék egy pici segítséget kérni, hogy a kicsi axinak tökéletes helye legyen :) Növényem még nincs, de gombmohát mindenképp szeretnék beszerezni 2-3-4 dbot.
Szűrő mehet, de működnie nem kell. Esetleg egy kis szűrőkosz, vagy egy kis élő akváriumvíz mástól (ne a tenyésztőtől) kölcsönkérni 1-2 litert és azzal be tudod izzítani az élővilágot. Növény mindenképp jó bele ha csak pár gömbmoháról is beszélünk. Metilén nem kell, csak ha látható gombapamacs van az állaton és oda rá a gombára kell cseppenteni. Bújó kell még, ahová a fény, a sodrás elöl el tudnak bújni.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Só és metilén

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Megkérdeztem Liquidet, aki sóz:
83 literbe két evőkanál sót tesz (nem csapott és nem púpos, valahol a kettő között) teljes akváriumpucoláskor, és működő akváriumba 2-3 havonta egy evőkanálnyit.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
SzySza
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2013.02.15. 20:18
Tartózkodási hely: Kartal

Re: Só és metilén

Hozzászólás Szerző: SzySza »

Sendy írta:Megkérdeztem Liquidet, aki sóz:
83 literbe két evőkanál sót tesz (nem csapott és nem púpos, valahol a kettő között) teljes akváriumpucoláskor, és működő akváriumba 2-3 havonta egy evőkanálnyit.
15 literbe 3 ev. :-\ Mostmár teljesen ki vagyok okosítva, nem fog több ilyen elő fordulni. Én egy pici sót se teszek innentől.
SzySza
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Zsucy
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2011.01.20. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest VI.ker.

Re: Só és metilén

Hozzászólás Szerző: Zsucy »

SzySza írta:Én a következő próbálkozásomon gondolkodom. Tegnap teljesen kimostam az akváriumot, kifőztem a köveket, kimostam a szűrőt. Tettem vizet az akiba, hogy szellőzzőn, és legyen némi baktériumkultúra, mire jön az új kis jövevény. Ha minden jól alalkul akkor a jövőhéten jön. :) Mit tegyek még bele? szűrő, hogy addig is szűrje ki a rossz baktériumokat, ha vannak? Kavicsok alulra persze ez alap. Metilén, 1-2 cseppben még nem színez vizet? Vagy teljesen felesleges, kivéve ha a gombára kell cseppenteni? Ebben szeretnék egy pici segítséget kérni, hogy a kicsi axinak tökéletes helye legyen :) Növényem még nincs, de gombmohát mindenképp szeretnék beszerezni 2-3-4 dbot.
Szia!
Gomba ügyben, hogy tutira menj, én tennék még a helyedben tebang levelet a vízbe! A hatásairól már több helyen is van róla szó itt a fórumon, szerintem már lehet, hogy egyesek agyára megyek vele :) , de az én tapasztalatom szerint megéri beletenni. Nekem szerencsére még dolgom gombával!
Sok sikert az új jövevényhez. :)
Zsucy
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
SzySza
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2013.02.15. 20:18
Tartózkodási hely: Kartal

Re: Só és metilén

Hozzászólás Szerző: SzySza »

Zsucy írta:
SzySza írta:Én a következő próbálkozásomon gondolkodom. Tegnap teljesen kimostam az akváriumot, kifőztem a köveket, kimostam a szűrőt. Tettem vizet az akiba, hogy szellőzzőn, és legyen némi baktériumkultúra, mire jön az új kis jövevény..
Szia!
Gomba ügyben, hogy tutira menj, én tennék még a helyedben tebang levelet a vízbe!
Köszönöm :-):-) utána nézek .
SzySza
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
SzySza
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2013.02.15. 20:18
Tartózkodási hely: Kartal

Ellustulás

Hozzászólás Szerző: SzySza »

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Tudom, lehet néha túl aggódom a dolgot, de inkább ez, mint ne is törődjek vele.

Szóval tegnap jöttek meg a picikéim, szépen ettek, vörös szúnyoglárva volt a vacsora, jól meg is nőtt a pocak.
A szobában kb 18-20 fok van, a víz 16-17fokos. Tegnap jöttek mentek, ismerkedés volt az új hellyel, ma egész napos lustálkodás volt, kövek közt, alatt bújtak meg. Most kaptak 2 kocka szúnyoglárvát az orruk elé de odébb mentek. Nincs velük gond ugye? Csak lusták. Tudom talán túlon túl is paranoiás vagyok.. bocsi.


Időközben Maya megnyugtatott. Csak én vagyok rá görcsölve. :)) Köszönöm!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Maya 2013.02.23. 20:25-kor.
Ok: Nem adtál meg témacímet! Javítottam, de kérlek olvasd el a házirend ezen részét és alkalmazd is a jövőben! Köszi!
SzySza
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Ellustulás

Hozzászólás Szerző: Sendy »

SzySza írta:Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Tudom, lehet néha túl aggódom a dolgot, de inkább ez, mint ne is törődjek vele.

Szóval tegnap jöttek meg a picikéim, szépen ettek, vörös szúnyoglárva volt a vacsora, jól meg is nőtt a pocak.
A szobában kb 18-20 fok van, a víz 16-17fokos. Tegnap jöttek mentek, ismerkedés volt az új hellyel, ma egész napos lustálkodás volt, kövek közt, alatt bújtak meg. Most kaptak 2 kocka szúnyoglárvát az orruk elé de odébb mentek. Nincs velük gond ugye? Csak lusták. Tudom talán túlon túl is paranoiás vagyok.. bocsi.


Időközben Maya megnyugtatott. Csak én vagyok rá görcsölve. :)) Köszönöm!
Ha nem éhesek, nem esznek :) Pár nap múlva már ismerni fogod az étvágyukat, akkor már nem leszel paraanyu :)
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
SzySza
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2013.02.15. 20:18
Tartózkodási hely: Kartal

Re: Ellustulás

Hozzászólás Szerző: SzySza »

Sendy írta:
SzySza írta:Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Tudom, lehet néha túl aggódom a dolgot, de inkább ez, mint ne is törődjek vele.

Szóval tegnap jöttek meg a picikéim, szépen ettek, vörös szúnyoglárva volt a vacsora, jól meg is nőtt a pocak.
A szobában kb 18-20 fok van, a víz 16-17fokos. Tegnap jöttek mentek, ismerkedés volt az új hellyel, ma egész napos lustálkodás volt, kövek közt, alatt bújtak meg. Most kaptak 2 kocka szúnyoglárvát az orruk elé de odébb mentek. Nincs velük gond ugye? Csak lusták. Tudom talán túlon túl is paranoiás vagyok.. bocsi.


Időközben Maya megnyugtatott. Csak én vagyok rá görcsölve. :)) Köszönöm!
Ha nem éhesek, nem esznek :) Pár nap múlva már ismerni fogod az étvágyukat, akkor már nem leszel paraanyu :)
Paraanyu, ez tetszik :-). A kezdőség átka. A múltkori eset be tett, őket már szeretném jól felnevelni. Az volt a baj, hogy nem voltam otthon, és apum mondta, hogy csak vannak és néznek, attól ijedtem meg kicsit, főleg hogy előző nap jöttek mentek meg bújtak. De megnyugodtam.:-) Nekem volt egy sanda gyanúm , hogy az előző napi bezabálás az oka a nem évesnek.:-)
SzySza
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
SzySza
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2013.02.15. 20:18
Tartózkodási hely: Kartal

Csigák

Hozzászólás Szerző: SzySza »

Sziasztok!

Lenne egy kis gondom. Az gyerkőcök köszönök szuperül vannak, ellenben az egyik almacsigám... ma még jött-ment odalent az aljzaton, aztán egyszer csak annyit látok, hogy úszik a víz tetején.. A háza sem túl szép. Már akkor is ilyen volt mikor múlt pénteken vettem, na de nem ennyire. :S Ötlet? Létezik, hogy ennek a csigának befellegzett?
A két csiga
A két csiga
Nem csukja be azt a lemezt teljesen...
Nem csukja be azt a lemezt teljesen...
2013-03-03 18.22.31.jpg
SzySza
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Csigák

Hozzászólás Szerző: Maya »

SzySza írta:Sziasztok!

Lenne egy kis gondom. Az gyerkőcök köszönök szuperül vannak, ellenben az egyik almacsigám... ma még jött-ment odalent az aljzaton, aztán egyszer csak annyit látok, hogy úszik a víz tetején.. A háza sem túl szép. Már akkor is ilyen volt mikor múlt pénteken vettem, na de nem ennyire. :S Ötlet? Létezik, hogy ennek a csigának befellegzett?
2013-02-27 21.08.30.jpg
2013-03-03 18.22.02.jpg
2013-03-03 18.22.31.jpg
Nálam is fogyó eszköz a csiga, amelyik a lemezét nem csukja be az tuti kinyúvadt. A másikat tedd félre ha elmászik holnapra még él. Általában vagy éhen halnak, vagy megfagynak mert alapvetően meleg vízben érzik magukat otthon, de van hogy 2napig lebegnek a víz tetején összecsukva.
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Csigák

Hozzászólás Szerző: Maya »

SzySza írta:Sziasztok!

Lenne egy kis gondom. Az gyerkőcök köszönök szuperül vannak, ellenben az egyik almacsigám... ma még jött-ment odalent az aljzaton, aztán egyszer csak annyit látok, hogy úszik a víz tetején.. A háza sem túl szép. Már akkor is ilyen volt mikor múlt pénteken vettem, na de nem ennyire. :S Ötlet? Létezik, hogy ennek a csigának befellegzett?
2013-02-27 21.08.30.jpg
2013-03-03 18.22.02.jpg
2013-03-03 18.22.31.jpg
A házuk meg a kalcium hiánytól repedezett.
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
SzySza
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2013.02.15. 20:18
Tartózkodási hely: Kartal

Re: Csigák

Hozzászólás Szerző: SzySza »

Maya írta:
SzySza írta:Sziasztok!

Lenne egy kis gondom. Az gyerkőcök köszönök szuperül vannak, ellenben az egyik almacsigám... ma még jött-ment odalent az aljzaton, aztán egyszer csak annyit látok, hogy úszik a víz tetején.. A háza sem túl szép. Már akkor is ilyen volt mikor múlt pénteken vettem, na de nem ennyire. :S Ötlet? Létezik, hogy ennek a csigának befellegzett?
2013-02-27 21.08.30.jpg
2013-03-03 18.22.02.jpg
2013-03-03 18.22.31.jpg
A házuk meg a kalcium hiánytól repedezett.
Külön tettem pohárba, vízbe... erre azt nézem közeledik felém O_o
Tök hülye ez a csiga. Vissza raktam, most megint jön-megy. Na köszi az infót azért, legalább tudom, hogy csak szórakozott velem.
SzySza
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Monique
Mániákus fórumozó
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2012.05.02. 23:48
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Csigák

Hozzászólás Szerző: Monique »

SzySza írta:
Maya írta:
SzySza írta:Sziasztok!

Lenne egy kis gondom. Az gyerkőcök köszönök szuperül vannak, ellenben az egyik almacsigám... ma még jött-ment odalent az aljzaton, aztán egyszer csak annyit látok, hogy úszik a víz tetején.. A háza sem túl szép. Már akkor is ilyen volt mikor múlt pénteken vettem, na de nem ennyire. :S Ötlet? Létezik, hogy ennek a csigának befellegzett?
2013-02-27 21.08.30.jpg
2013-03-03 18.22.02.jpg
2013-03-03 18.22.31.jpg
A házuk meg a kalcium hiánytól repedezett.
Külön tettem pohárba, vízbe... erre azt nézem közeledik felém O_o
Tök hülye ez a csiga. Vissza raktam, most megint jön-megy. Na köszi az infót azért, legalább tudom, hogy csak szórakozott velem.
Nekem is volt, hogy begubozva lebegett a csiga, azt hittem elpusztult, külön raktam és kiderült semmi baja. Amikor az egyik elpusztult akkor persze ugy találtam meg a kövek között...
Ági
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
SzySza
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2013.02.15. 20:18
Tartózkodási hely: Kartal

Re: Csigák

Hozzászólás Szerző: SzySza »

Monique írta:Nekem is volt, hogy begubozva lebegett a csiga
Most már én se aggódom, hogy döglött csiga van az akváriumban.. külön tettem, 10 perc múlva kijött a pohárból és mászott felém...jól meg is ijedtem.:D
SzySza
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Gitta
Fórumozó
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2013.02.11. 21:45

Re: Csigák

Hozzászólás Szerző: Gitta »

SzySza írta:
Monique írta:Nekem is volt, hogy begubozva lebegett a csiga
Most már én se aggódom, hogy döglött csiga van az akváriumban.. külön tettem, 10 perc múlva kijött a pohárból és mászott felém...jól meg is ijedtem.:D
Sziasztok! A csiga-kérdés nálunk is minden napos, jelenleg szegények eléggé nagy stresszben élnek, mert Nessie úgy döntött, hogy új játszótársai lesznek, ha szeretnék, ha nem... :D Egyébként szépek, egészségesek, bár kérdéses, hogy meddig húzzák, mert a kis uraság rendszeresen lelökdösi őket az aksi faláról, a földön meg görgeti őket...(megjegyzem, erre a labdázásra kapott két gömbmohát, de azok nem kötik le, a csigusz mégiscsak nagyobb élmény... :D ) Emellett viszont észrevettem egy másik érdekességet is: Nessie egyedül van, és szerintem magányos, unja magát...az aksi két oldalfala visszatükröződik, és sokszor játszik a saját tükörképével, sőt, olyan, mintha udvarolgatna magának...nagyon aranyos, de kicsit sajnálom is...lehetséges, hogy társra vágyik? Elvannak ők egyedül, vagy jobban érzik magukat társaságban? Ha igen, ti mit javasoltok, lányt, fiút keressek mellé? (Nessie szerintem fiú, mert kissé duzzadt a kloákája) Köszi a válaszokat!
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Csigák

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Gitta írta:
SzySza írta:
Monique írta:Nekem is volt, hogy begubozva lebegett a csiga
Most már én se aggódom, hogy döglött csiga van az akváriumban.. külön tettem, 10 perc múlva kijött a pohárból és mászott felém...jól meg is ijedtem.:D
Sziasztok! A csiga-kérdés nálunk is minden napos, jelenleg szegények eléggé nagy stresszben élnek, mert Nessie úgy döntött, hogy új játszótársai lesznek, ha szeretnék, ha nem... :D Egyébként szépek, egészségesek, bár kérdéses, hogy meddig húzzák, mert a kis uraság rendszeresen lelökdösi őket az aksi faláról, a földön meg görgeti őket...(megjegyzem, erre a labdázásra kapott két gömbmohát, de azok nem kötik le, a csigusz mégiscsak nagyobb élmény... :D ) Emellett viszont észrevettem egy másik érdekességet is: Nessie egyedül van, és szerintem magányos, unja magát...az aksi két oldalfala visszatükröződik, és sokszor játszik a saját tükörképével, sőt, olyan, mintha udvarolgatna magának...nagyon aranyos, de kicsit sajnálom is...lehetséges, hogy társra vágyik? Elvannak ők egyedül, vagy jobban érzik magukat társaságban? Ha igen, ti mit javasoltok, lányt, fiút keressek mellé? (Nessie szerintem fiú, mert kissé duzzadt a kloákája) Köszi a válaszokat!
Úgy vettem észre, társaságban jobban elvannak. Hogy mennyire hiányzik nekik egy társ, nem tudom. Linl-lingemnek hiányzik, azt tudom. Ő antiszoc volt mikor a többiekhez bekerült, félt mindentől, mert előtte egyedül volt. 1 nappal később viszont már nem tudott nélkülük meglenni. Mindig bújt valakibe bele ezerrel, olyan nem volt, hogy ő egyedül legyen néhány percnél tovább. Ez pár hét után normalizálódott, nem bújt már annyira. Aztán a többiek sajnos meghaltak.
Mindegy milyen neműt választasz, ha azonosat, nem fognak rivalizálni, ha ellenkezőt, akkor majd a petéket időnként le kell szívnod és kidobni, ha nem akarsz kicsiket.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
aximaxi
Fórumozó
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2013.03.17. 10:56

Fórum olvasása nélküli kérdések 2.

Hozzászólás Szerző: aximaxi »

Sziasztok!

Most akarok majd venni egy axit csak nem tudom hogy lehet-e rakni bele vízmelegítőt, és szűrőt?
Esetleg ha valaki meg tudná még mondani hogy mennyi vizet és vízhőmérsékletet igényel annak
nagyon örülnék! Előre is köszi !
aximaxi
Fórumozó
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2013.03.17. 10:56

Fórum olvasása nélküli kérdések 1.

Hozzászólás Szerző: aximaxi »

Sziasztok!

Még most akarok venni egy axit és nem igazán tudom hogy mit eszik és ha valaki meg tudná mondani akkor annak nagyon örülnék és még azt hogy naponta hányszor kell adni neki enni? Vagy hogy egyáltalán kell-e naponta adni neki enni? Előre is köszi! :|
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Fórum olvasása nélküli kérdések 1.

Hozzászólás Szerző: Sendy »

aximaxi írta:Sziasztok!

Még most akarok venni egy axit és nem igazán tudom hogy mit eszik és ha valaki meg tudná mondani akkor annak nagyon örülnék és még azt hogy naponta hányszor kell adni neki enni? Vagy hogy egyáltalán kell-e naponta adni neki enni? Előre is köszi! :|
Kedves aximaxi!

Az összes kérdésedre a fórumon külön topikok vannak létrehozva részletes válaszokkal. Ezek alapvető dolgok az axik tartását illetően. Mi vettük a fáradtságot hogy leírjuk, kérdéseid egy részére már legalább 10-szer válaszoltam, kérlek szentelj arra időt hogy odakattintasz és elolvasod. Az egész fórum 2-3 óra alatt töviről hegyire végigolvasható, és olyan alapvető tévhiteket tisztázunk le mint a mivel etesd, milyen akvárium, milyen felszerelés, tető, milyen betegségek. A fórumon kívüli információk (julis néni mondta, haverom mondta, a postás szerint, az állatkereskedő, a tenyésztő mondta) közel sem biztonságosak, nem egy esetben egy egy ilyen tévhit és rossz információ halálos kimenetelű volt, de jobb esetekben is a betegséges topikokban kötöttek ki az emberek, ahelyett hogy elolvasták volna a fórumot mielőtt az egészbe nekivágnak.

Ha ez megvan, akkor kérlek, olvasd el és alkalmazd a házirendet. Javítottam és áthelyeztem a hozzászólásaidat a házirendnek megfelelően.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
SzySza
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2013.02.15. 20:18
Tartózkodási hely: Kartal

Re: Fórum olvasása nélküli kérdések 1.

Hozzászólás Szerző: SzySza »

aximaxi írta:Sziasztok!

Még most akarok venni egy axit és nem igazán tudom hogy mit eszik és ha valaki meg tudná mondani akkor annak nagyon örülnék és még azt hogy naponta hányszor kell adni neki enni? Vagy hogy egyáltalán kell-e naponta adni neki enni? Előre is köszi! :|
Ahogy már Sendy anyánk le írta. Ha már mindenki vette a fáradtságot és le írta az infókat, akkor vedd a fáradtságot és olvasd el a fórumot. Én is egy hónapja vagyok axik mamija, és mielőtt jöttek hozzám A-Zig át olvastam a fórumot, aztán kérdeztem ha valami nem volt világos. Egy napot rá lehet szánni erre, ha egészséges boldog állatokat akarsz.
Ha erre se vagy képes az ő érdekükben akkor inkább ne szerezz axit. Bocsi, ez az én véleményem.
SzySza
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
aximaxi
Fórumozó
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2013.03.17. 10:56

Axit halakkal lehet együtt tartani?

Hozzászólás Szerző: aximaxi »

szeretném megkérdezni hogy fehet e az axit halakkal mtartani?
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Axit halakkal lehet együtt tartani?

Hozzászólás Szerző: Sendy »

aximaxi írta:szeretném megkérdezni hogy fehet e az axit halakkal mtartani?
Kedves aximaxi!

A fórum keresője tökéletesen működik, használd kérlek mielőtt olyan általános kérdést teszel fel, amit már előtted páran biztosan feltettek. Én csak annyit írtam be hogy "halakkal" és máris kidobta a számodra értékes információt amit lentebb linkelni fogok. Legközelebb kérlek vedd azt a 45 másodpercnyi időt, hogy használod a keresőt. Továbbá olvasd el a házirendet és a fórum szerkezetét és a megfelelő topikba írj, mert többet kell moderálni mint amennyi a válasz megírása.
Köszönöm!


http://axolotl.hu/viewtopic.php?f=5&t=3 ... kkal#p3433
A lényeg:
Sendy írta:Az axis akváriumban axolotl van, almacsiga mint takarítóbrigád és esetleg táplálékhalak. Másnak nem nagyon van helye.
http://axolotl.hu/viewtopic.php?f=8&t=44&p=74#p74
A lényeg:
Sendy írta:élő hal
Tilos lista:
Pleco (mérge van), aranyhal, szifó (megcsipkedi a kopoltyút), Serpa és ciklámen lazac
Fenntartással adható:
Guppi, Molli (csipkedheti a kopoltyút, egyéne válogatja, oda kell figyelni)
Adható:
Dánió - legolcsóbb
Neonhal - színe és ára miatt kedveltebb
Lazacok (a tiltó listában szereplő két fajta kivételével)
A többi pár száz forintos hal közül elméletben bármelyik adható, amelyik nem szerepel a tiltó vagy fenntartással listában és nyugodt halfaj tüske, méreg nélkül. De igazából kár 800 ft-ért venni ugyanakkora méretű halat amiből van pl 200ft-ért is. Leginkább ajánlott a dánió és neonhal az ár értéket tekintve. Illetve ezek viselkedése ismert. Ismeretlen fajtájú hal esetén sérülések léphetnek fel.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
tamascsak
Fórumozó
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2013.03.03. 20:49

Kopoltyú hátracsapás

Hozzászólás Szerző: tamascsak »

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy az axink néha a "haját" hátra csapkodja az mit jelenthet?:) és ha felúszik a vízfelszínre és kidugja egy pillanatra a száját? Köszi
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Maya 2013.03.22. 19:20-kor.
Ok: Nem adtál meg témacímet! Javítottam, de kérlek olvasd el a házirend ezen részét és alkalmazd is a jövőben! Köszi!
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Kopoltyú hátracsapás

Hozzászólás Szerző: Maya »

tamascsak írta:Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy az axink néha a "haját" hátra csapkodja az mit jelenthet?:) és ha felúszik a vízfelszínre és kidugja egy pillanatra a száját? Köszi
A kopoltyú hátracsapása javarészt semmit, nálam akkor csinálják mikor friss vizet öntök be, ilyenkor ásítozni is szoktak. Felúszáskor pedig levegőt vesz, de nem muszáj szájjal, néha az orrukat dugják ki.
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Kopoltyú hátracsapás

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Maya írta:
tamascsak írta:Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy az axink néha a "haját" hátra csapkodja az mit jelenthet?:) és ha felúszik a vízfelszínre és kidugja egy pillanatra a száját? Köszi
A kopoltyú hátracsapása javarészt semmit, nálam akkor csinálják mikor friss vizet öntök be, ilyenkor ásítozni is szoktak. Felúszáskor pedig levegőt vesz, de nem muszáj szájjal, néha az orrukat dugják ki.
A kopoltyú hátracsapkodás és legyezés két funkciót lát el megfigyeléseim szerint. Ha valami szűk helyre vagy gubancos tereptárgyba akarnak bebújni, hátracsapják, hogy ne akadjon el. A másik meg hogy legyeznek, csapkodnak a kopoltyúkkal ha kevesebb az oxigén, ahogy a halak is mozgatják a kopoltyúikat.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
kimbike
Fórumozó
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2013.02.28. 20:42

Miért nem nőnek?

Hozzászólás Szerző: kimbike »

Sziasztok!


Hatalmas problémám lenne. Vettem 2 db kis csodát 2 nap híján egy hónapja.Egy 25l akváriumba vannak amibe 10cm a víz bő arassz. Szárított tubifexel etettem őket 2,6cmesen hoztam el őket és még mindig ugyan akkorák. Csomó problémám volt . Eleinte a tubifexből mint kiderült sokat raktam be és elkezdet rohadni a vízbe amitől beszürkült a víz így lecseréltem de a kicsi axim a farkánál fogva elkezdett felemelkedni.Akkor uténa olvastam valószinüleg co2 túltengés volt a vízben.Nah most ez megszünt mind 2 a víz alján van .De semmit nem nőttek most be is rendeztem beraktam pár kavicsot nekik néhány művirág levelet és effektive sötét helyen vannak.Semmit nem nőttek talán hátul a kis farkukon azaz uszony szerű szélesedett. Hetente le kell cserélnem a vízet mert olyan szürke lesz hogy leírhatatlan.Szüröt nem tudok betenni és porlasztott se mert a fejük tetején keringenek szegények olyan örvényt csinál mind 2 a vízbe.Elvileg 2 hónaposak és nincs 3 cm.Mennyinek kéne lenniük?Mivel ettesem őket adjak inkább vörös szúnyog lárvát nekik?Hogy oldjam meg a víz koszosságát. Jah amikor vízet cserélek egy edénybe rögtön rakok ki a következő takarításra hogy tudjon "szellőzni" a klór miatt.Vagy csipesszel huzogassam az orruk elött és amennyit megesznek annyit megesznek ??? S vegyem ki a többit hogy ne koszolodjon a víz? Miért nem nőnek? 16-18C között van a vízük és teljesen bevannak lassúlva.Ma azt hittem meghalt az egyik benyúltam és nagyon finoman megmozgatam és teljesen hagyta magát aztán gyorsan elúszott. Kérlek segítsetek. Akitől vettem azt mondja hogy a társai már 4,5cm.Meg amikor megvettem azt mondta kb havonta mindig a duplájára nő.Akkor most kb 5 cm kéne lenniük. :(((
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Miért nem nőnek?

Hozzászólás Szerző: Sendy »

kimbike írta:Sziasztok!


Hatalmas problémám lenne. Vettem 2 db kis csodát 2 nap híján egy hónapja.Egy 25l akváriumba vannak amibe 10cm a víz bő arassz. Szárított tubifexel etettem őket 2,6cmesen hoztam el őket és még mindig ugyan akkorák. Csomó problémám volt . Eleinte a tubifexből mint kiderült sokat raktam be és elkezdet rohadni a vízbe amitől beszürkült a víz így lecseréltem de a kicsi axim a farkánál fogva elkezdett felemelkedni.Akkor uténa olvastam valószinüleg co2 túltengés volt a vízben.Nah most ez megszünt mind 2 a víz alján van .De semmit nem nőttek most be is rendeztem beraktam pár kavicsot nekik néhány művirág levelet és effektive sötét helyen vannak.Semmit nem nőttek talán hátul a kis farkukon azaz uszony szerű szélesedett. Hetente le kell cserélnem a vízet mert olyan szürke lesz hogy leírhatatlan.Szüröt nem tudok betenni és porlasztott se mert a fejük tetején keringenek szegények olyan örvényt csinál mind 2 a vízbe.Elvileg 2 hónaposak és nincs 3 cm.Mennyinek kéne lenniük?Mivel ettesem őket adjak inkább vörös szúnyog lárvát nekik?Hogy oldjam meg a víz koszosságát. Jah amikor vízet cserélek egy edénybe rögtön rakok ki a következő takarításra hogy tudjon "szellőzni" a klór miatt.Vagy csipesszel huzogassam az orruk elött és amennyit megesznek annyit megesznek ??? S vegyem ki a többit hogy ne koszolodjon a víz? Miért nem nőnek? 16-18C között van a vízük és teljesen bevannak lassúlva.Ma azt hittem meghalt az egyik benyúltam és nagyon finoman megmozgatam és teljesen hagyta magát aztán gyorsan elúszott. Kérlek segítsetek. Akitől vettem azt mondja hogy a társai már 4,5cm.Meg amikor megvettem azt mondta kb havonta mindig a duplájára nő.Akkor most kb 5 cm kéne lenniük. :(((
Tubifexet mosni kell ha élő, és ilyen picik nem tudom, tudnak-e már tubit enni, vagy nekik még bolha való. Fagyasztott vörösszúnyogot ha meg tudják enni, azt kell venni Ruto márkát. Ne az olcsó szar magyart, mert attól még betegebbek lesznek, meg kell venni a Ruto - Bloodworm vörösszúnyogot az szép egészséges, de valszeg késsel apróra kell vágni. Az akváriumvízbe kéne szűrő, lehet kapni picike 30 literig való szűrőket ami tud porlasztani és szabályozható, és ha van esőztetője akkor még jobb, akkor végképp nem bántja a vizet. Enélkül ne is várd hogy kellő oxigén legyen a vizedben, persze hogy szürkül, mert nem jó. Nincs élő növényed, ami szintén ront, felhalmozódik az ammónia, nitrit és nitrát, ami mérgező, tehát nem ártana venni egy jbl 6 in 1 gyorstesztet és megnézni mi is van a vizedben. Mert ammóniafelhalmozódás egyik mellékhatása és tünete hogy nem nőnek benne az állatok. A vizet 18-21 fokra kéne inkább belőni, akkor elkezdenek majd mozogni is.
Tehát: minőségi normális táplálás, rendesen berendezett és működtett akvárium, rendes hőmérséklet és vízteszt.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
kimbike
Fórumozó
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2013.02.28. 20:42

Re: Miért nem nőnek?

Hozzászólás Szerző: kimbike »

Nagyon köszönöm
Avatar
SzySza
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2013.02.15. 20:18
Tartózkodási hely: Kartal

Fehér folt, szürkés farok

Hozzászólás Szerző: SzySza »

Csók a kis családnak.

Lenne egy pici problémám. Én kezdek megint kissé paraanyu lenni vagy van alapja a feltételezésemnek?
Az első két fotón látni talán, fehéres foltocska, mintha gomba lenne...persze, mióta megvannak gomba parám van. (Szegényt muszáj volt így megfognom, hogy tudjak közeli képet csinálni.)
A másik kettőn pedig talán látni, hogy minta el lenne szürkülve a farka. Én eddig ilyesmit csak Mayánál láttam, de nála az egész axi elszürkült. Mostmár talán kezd a színe visszatérni, lehet én aggódom túl, de át kell esni 1-2 ilyenen, mire bele jövök ebbe a részébe is.
láb tövénél véltem egy fehérebb foltot felfedezni
láb tövénél véltem egy fehérebb foltot felfedezni
Ismét
Ismét
Én szürkébbnek látom a farkát mint őt. Nem ilyen szokott lenni
Én szürkébbnek látom a farkát mint őt. Nem ilyen szokott lenni
2013-03-27 20.02.52.jpg
SzySza
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Fehér folt, szürkés farok

Hozzászólás Szerző: Maya »

SzySza írta:Csók a kis családnak.

Lenne egy pici problémám. Én kezdek megint kissé paraanyu lenni vagy van alapja a feltételezésemnek?
Az első két fotón látni talán, fehéres foltocska, mintha gomba lenne...persze, mióta megvannak gomba parám van. (Szegényt muszáj volt így megfognom, hogy tudjak közeli képet csinálni.)
A másik kettőn pedig talán látni, hogy minta el lenne szürkülve a farka. Én eddig ilyesmit csak Mayánál láttam, de nála az egész axi elszürkült. Mostmár talán kezd a színe visszatérni, lehet én aggódom túl, de át kell esni 1-2 ilyenen, mire bele jövök ebbe a részébe is...
Nézd meg metilénnel, ha elkékül gomba, ha nem, akkor nem. Szerintem csak pigmentál, gyakran sötétülnek-világosodnak nálam is.
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
SzySza
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2013.02.15. 20:18
Tartózkodási hely: Kartal

Re: Fehér folt, szürkés farok

Hozzászólás Szerző: SzySza »

Maya írta:
SzySza írta:Csók a kis családnak.

Lenne egy pici problémám. Én kezdek megint kissé paraanyu lenni vagy van alapja a feltételezésemnek?
Az első két fotón látni talán, fehéres foltocska, mintha gomba lenne...persze, mióta megvannak gomba parám van. (Szegényt muszáj volt így megfognom, hogy tudjak közeli képet csinálni.)
A másik kettőn pedig talán látni, hogy minta el lenne szürkülve a farka. Én eddig ilyesmit csak Mayánál láttam, de nála az egész axi elszürkült. Mostmár talán kezd a színe visszatérni, lehet én aggódom túl, de át kell esni 1-2 ilyenen, mire bele jövök ebbe a részébe is...
Nézd meg metilénnel, ha elkékül gomba, ha nem, akkor nem. Szerintem csak pigmentál, gyakran sötétülnek-világosodnak nálam is.
Nincs gombánk, de a színeződés nekem még mindig fura, de akkor betudom a növésnek.
SzySza
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Mofli
Fórumozó
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2013.04.07. 09:49
Tartózkodási hely: Budapest

halak

Hozzászólás Szerző: Mofli »

Sziasztok!

Nem tudtam, hogy hova írjam a kérdésem, talán ide fér be leginkább.
Olvastam, hogy halakat felesleges tartani velük, mert úgyis megeszik. Hamizás céljából ezért neonhalakat veszünk kb. hetente. (El is tűnnek.)Viszont az hallottam, hogy a házmester harcsákkal lehet őket együtt tartani, nem bántják egymást. 2 hete betettünk két ilyen halat, és tényleg, azóta is virul mindenki. Mi a véleményetek? Teljesen kezdő vagyok, ezért kérdezném, hogy lehet-e bajuk az axiknak?
Köszönöm!

Üdv, Kitti
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: halak

Hozzászólás Szerző: Maya »

Mofli írta:Sziasztok!

Nem tudtam, hogy hova írjam a kérdésem, talán ide fér be leginkább.
Olvastam, hogy halakat felesleges tartani velük, mert úgyis megeszik. Hamizás céljából ezért neonhalakat veszünk kb. hetente. (El is tűnnek.)Viszont az hallottam, hogy a házmester harcsákkal lehet őket együtt tartani, nem bántják egymást. 2 hete betettünk két ilyen halat, és tényleg, azóta is virul mindenki. Mi a véleményetek? Teljesen kezdő vagyok, ezért kérdezném, hogy lehet-e bajuk az axiknak?
Köszönöm!

Üdv, Kitti
Személy szerint nem tartanám őket együtt, az axi úgyis megfogja enni szegénykémet. A harcsának nem tudom milyen szájszerve van, algázók tilosak. Megpróbálok utánajárni. Axis akváriumba csak axi legyen, csiga és táplálékhalak.
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Mofli
Fórumozó
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2013.04.07. 09:49
Tartózkodási hely: Budapest

Re: halak

Hozzászólás Szerző: Mofli »

Maya írta: Személy szerint nem tartanám őket együtt, az axi úgyis megfogja enni szegénykémet. A harcsának nem tudom milyen szájszerve van, algázók tilosak. Megpróbálok utánajárni. Axis akváriumba csak axi legyen, csiga és táplálékhalak.
Szia!
Köszönöm! :)
Üdv, Kitti
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Maya 2013.05.07. 19:03-kor.
Ok: Kérlek olvasd át a házirendben az idézésre vonatkozó részt.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: halak

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Maya írta:
Mofli írta:Sziasztok!

Nem tudtam, hogy hova írjam a kérdésem, talán ide fér be leginkább.
Olvastam, hogy halakat felesleges tartani velük, mert úgyis megeszik. Hamizás céljából ezért neonhalakat veszünk kb. hetente. (El is tűnnek.)Viszont az hallottam, hogy a házmester harcsákkal lehet őket együtt tartani, nem bántják egymást. 2 hete betettünk két ilyen halat, és tényleg, azóta is virul mindenki. Mi a véleményetek? Teljesen kezdő vagyok, ezért kérdezném, hogy lehet-e bajuk az axiknak?
Köszönöm!

Üdv, Kitti
Személy szerint nem tartanám őket együtt, az axi úgyis megfogja enni szegénykémet. A harcsának nem tudom milyen szájszerve van, algázók tilosak. Megpróbálok utánajárni. Axis akváriumba csak axi legyen, csiga és táplálékhalak.
Házmester a melegebb vizet szereti, és nem tanácsos vele együtt tartani, mert a házmester is aljazttúró, aljzatlakó, könnyen összeveszhetnek. Axis akváriumba axi, almacsiga, illetve táplálékhal rakható ajánlásunk szerint.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Pattandia
Fórumozó
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2012.04.07. 14:18

Kézben fogás helyett bögre!

Hozzászólás Szerző: Pattandia »

Sziasztok!

Olvastam, és már máshol is hallottam, hogy a takarításkor történnek a balesetek.

Hacsak nem kell ától cettig kinyalni az akváriumot, akkor én nem is szoktam kivenni őket. Simán kotorászok mellettük, csak vigyázok rájuk, hogy ne akkor mozgassam a kavicsokat meg a bújókat, amikor arra járnak, meg ne toljak a lábukra semmit. Akár ez is lehet opció - a prevenció -, bár ahány axi, annyi hákli. :)

De van egy jól bevált tippem, hogyan lehet őket biztonságosan kivenni! Tereljétek be őket egy nagyobbacska bögrébe vagy egy befőttesüvegbe, ahol forduljanak meg, majd a kezeteket az alkalmatosság száján tartva emeljétek ki az állatkát, és így vigyétek át a másik akváriumba, vödörbe vagy lábosba, ahol a víz alatt ki lehet engedni. Hogy ne legyen akaratán kívül nyakatekert testhelyzetre kényszerítve, a bögrét döntsétek meg 45 fokos szögben. Így nem tud sem a kezeitek közül kicsúszni, sem a bögréből kiugrani. :) Szerintem ez fontos! Talán így az axi se esik úgy kétségbe, hogy most mi ez a hirtelen molesztálás, pláne, ha az a bögre vagy befőttesüveg addig is az akvárium részét képezte, és az egyik kedvenc barlangja, amit a kicsi agyával a biztonságérzettel társít.

Puszi!
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Kézben fogás helyett bögre!

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Pattandia írta:Sziasztok!

Olvastam, és már máshol is hallottam, hogy a takarításkor történnek a balesetek.

Hacsak nem kell ától cettig kinyalni az akváriumot, akkor én nem is szoktam kivenni őket. Simán kotorászok mellettük, csak vigyázok rájuk, hogy ne akkor mozgassam a kavicsokat meg a bújókat, amikor arra járnak, meg ne toljak a lábukra semmit. Akár ez is lehet opció - a prevenció -, bár ahány axi, annyi hákli. :)

De van egy jól bevált tippem, hogyan lehet őket biztonságosan kivenni! Tereljétek be őket egy nagyobbacska bögrébe vagy egy befőttesüvegbe, ahol forduljanak meg, majd a kezeteket az alkalmatosság száján tartva emeljétek ki az állatkát, és így vigyétek át a másik akváriumba, vödörbe vagy lábosba, ahol a víz alatt ki lehet engedni. Hogy ne legyen akaratán kívül nyakatekert testhelyzetre kényszerítve, a bögrét döntsétek meg 45 fokos szögben. Így nem tud sem a kezeitek közül kicsúszni, sem a bögréből kiugrani. :) Szerintem ez fontos! Talán így az axi se esik úgy kétségbe, hogy most mi ez a hirtelen molesztálás, pláne, ha az a bögre vagy befőttesüveg addig is az akvárium részét képezte, és az egyik kedvenc barlangja, amit a kicsi agyával a biztonságérzettel társít.

Puszi!
Kedves Pattandia!

Jó lenne, ha erről legközelebb csinálnál képeket, hogy hogyan oldod meg, és feltennéd ide, mert egy kép száz szónál többet ér. Mondjuk az én vízitehenemhez nem tudom mekkora edény kéne, amivel ezt a műveletet el tudnám végezni :) Valszeg többet sérülne, mintha kézben kivenném. Kisebbeknél biztosan gond nélkül működik a technika.

Üdv:
Sedny
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Kézben fogás helyett bögre!

Hozzászólás Szerző: Maya »

Pattandia írta:Sziasztok!

Olvastam, és már máshol is hallottam, hogy a takarításkor történnek a balesetek.

Hacsak nem kell ától cettig kinyalni az akváriumot, akkor én nem is szoktam kivenni őket. Simán kotorászok mellettük, csak vigyázok rájuk, hogy ne akkor mozgassam a kavicsokat meg a bújókat, amikor arra járnak, meg ne toljak a lábukra semmit. Akár ez is lehet opció - a prevenció -, bár ahány axi, annyi hákli. :)

De van egy jól bevált tippem, hogyan lehet őket biztonságosan kivenni! Tereljétek be őket egy nagyobbacska bögrébe vagy egy befőttesüvegbe, ahol forduljanak meg, majd a kezeteket az alkalmatosság száján tartva emeljétek ki az állatkát, és így vigyétek át a másik akváriumba, vödörbe vagy lábosba, ahol a víz alatt ki lehet engedni. Hogy ne legyen akaratán kívül nyakatekert testhelyzetre kényszerítve, a bögrét döntsétek meg 45 fokos szögben. Így nem tud sem a kezeitek közül kicsúszni, sem a bögréből kiugrani. :) Szerintem ez fontos! Talán így az axi se esik úgy kétségbe, hogy most mi ez a hirtelen molesztálás, pláne, ha az a bögre vagy befőttesüveg addig is az akvárium részét képezte, és az egyik kedvenc barlangja, amit a kicsi agyával a biztonságérzettel társít.

Puszi!
Érdekes. Bár a 30centis lovakat nem tudom, hogy játszanám be egy ilyenbe, mert bennük van jó kis erő. Már kikísérleteztem egy ugrásbiztos fogást. Az enyémek inkább beszarnának, hogy megmozdult a barlangjuk és akármikor kivehetik őket. Egyik-másik megszokja, hogy néha ki van véve, de valamelyik soha, axija válogatja.
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Válasz küldése