Szűrők, vízpumpák, légpumpák és porlasztók

Moderátor: Axolotl moderátor

Avatar
liquid
Adminisztrátor
Hozzászólások: 284
Csatlakozott: 2010.12.04. 11:02

Szűrők, vízpumpák, légpumpák és porlasztók

Hozzászólás Szerző: liquid »

Fontos, hogy meglegyen a megfelelő oxigén-utánpótlás a vízben, így porlasztót (a vízmennyiséghez megfelelőt) mindenféleképpen vegyünk az akváriumba, ami lehetőleg éjjel-nappal működjön.

Szűrőnek egyértelműen a külső szűrőket ajánlom, mert sokkal kevesebbszer kell őket takarítani, bár ez egy kezdő akváriumba túl nagy pénzbefektetés lehet, így egy a mérethez megfelelő liter/óra vízszűrésű belső szűrő is tökéletes, ezeket körülbelül kéthetente ajánlott kipucolni.

Szűrőanyagnak a biológiai kerámia és/vagy vattaszűrőt mindenféleképpen alkalmazzuk, ajánlott a szénszűrő réteg is, mert ez semlegesíti a mérgező anyagokat, ami a bomlásnál kerülhet a vízbe. Figyeljünk oda, hogy a szénszűrő szintén semlegesít minden más idegen anyagot, így pl. a metilénkéket és egyéb fertőtlenítő- és gyógyszereket is, így ha ilyen szerek használatára kerülne sor, a szénszűrő réteget a kezelés idejére helyettesítsük vattával.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Azúr
Fórumozó
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2011.06.07. 17:00

Kerámia? Vatta? Szénszűrő?

Hozzászólás Szerző: Azúr »

liquid,
Mik azok a kerámia és/vagy vattaszűrő, szénszűrő (réteg), hogyan kell őket alkalmazni? ??? (a szűrőkhöz értek legkevésbé :$ )
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sendy 2012.05.12. 19:27-kor.
Ok: Kérlek olvasd el a házirend témacím adás részét ismételten! Ennek megfelelően javítottam a hozzászólást.
Azúr
Avatar
liquid
Adminisztrátor
Hozzászólások: 284
Csatlakozott: 2010.12.04. 11:02

Re: Kerámia? Vatta? Szénszűrő?

Hozzászólás Szerző: liquid »

Azúr írta:liquid,
Mik azok a kerámia és/vagy vattaszűrő, szénszűrő (réteg), hogyan kell őket alkalmazni? ??? (a szűrőkhöz értek legkevésbé :$ )
A kerámia a mechanikus szűrő a vattával együtt. Ez a nagyobb részecskéket szűri ki a vizből, amit pl a baktériumok nem tudnak lebontani stb. A szénszűrő pedig semlegesiti a mérgeket és vegyi anyagokat, amik a bomlás közben szabadulnak fel. A szűrőm fentről lefele nekem ilyen: vatta - kerámia - szivacs - szén
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
szadaxo
Fórumozó
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012.12.14. 10:29

Növények kontra axik

Hozzászólás Szerző: szadaxo »

Hello,
Aqua Kertészkedem, és van is egy nagyon szép akváriumom. Arra gondoltam ,hogy axikat fogok tartani benne.
Olvastam ,hogy érzékenyek a fényre, de a nővényeknek fény kell, maradhat-e a világítás, hogy ha sok búvót helyezek el nekik ?
Mennyire ártalmas nekik a nővényi ültető talaj?
Mennyire ártalmas a CO2 rendszer az axiknak? Vajon a növényi tápszer?

Segítségeteket előre is köszönöm!!!
Avatar
liquid
Adminisztrátor
Hozzászólások: 284
Csatlakozott: 2010.12.04. 11:02

Re: Növények kontra axik

Hozzászólás Szerző: liquid »

szadaxo írta:Hello,
Aqua Kertészkedem, és van is egy nagyon szép akváriumom. Arra gondoltam ,hogy axikat fogok tartani benne.
Olvastam ,hogy érzékenyek a fényre, de a nővényeknek fény kell, maradhat-e a világítás, hogy ha sok búvót helyezek el nekik ?
Mennyire ártalmas nekik a nővényi ültető talaj?
Mennyire ártalmas a CO2 rendszer az axiknak? Vajon a növényi tápszer?

Segítségeteket előre is köszönöm!!!
Szia!

A CO2 rendszerről nincs infóm, és hirtelen google sem dobott semmit axikkal kapcsolatban, de szerintem egy egészséges O2 tartalmú vízben nem lehet túlzott gond, mert Ph és O2 terén eléggé strapabíróak.
Fényre akkor érzékenyek, ha nincs sötét hely ahova elbújhatnak, ha sok a növény és van 1-2 ksi barlang, akkor semmi bajuk a világítással.
Az ültető talaj mit tartalmaz? Mert a talajt gyakran beszippantják és attól lehet bajuk.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Növények kontra axik

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Egyet tudnod kell: Az axik a növények ellenségei. Nekem most tettek megint tönkre egy microsoriumot... Ling-ling belemászott és abban aludt. Ez elég volt ahhoz, hogy most ledobta az összes levelét és sárgul, meg pusztul.
Imádnak a növényekben bandázni, ami gyengébb, azt tönkreteszik. Az is elég már egy-egy növénynek ha egy 25 centis axi ráfekszik, hátha még létrának használja, vagy épp belemászik és izomból elkezd benne ugrálni :)
A gömbmohákat focilabdának használják, illetve nekem 2-öt már cafatokra szedtek hobbiból.
Ezt át kell gondolnod mielőtt axizásba kezdesz. Ők nagyon jól érzenék magukat a sok növény között, de a növényeid nem tudom mennyire díjaznák az axikat. Ha csinálsz fényképet és növénylistát akkor átnézem az akváriumot, hogy mi az ami megmaradna, és mi az ami nem való nekik. Hozzáteszem, hogy rendszersen kiássák a növényeket nekem, így már csak kosárban tartom őket és nagy 3-4 cm-es kavicsokból csinálok köré egy dombot, de nem mintha viszatartná őket, a kövek másnapra szanaszét vannak és a kosaras növény meg az akvárium közepén benne egy fetrengő axival.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
kaloczir
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2011.10.05. 21:50
Tartózkodási hely: Budapest

Szűrő és porlasztó

Hozzászólás Szerző: kaloczir »

Sziasztok!

Kezdő vagyok axolotl tartás terén, de nem is az állattal van problémám. Olvastam, hogy mi kell az akváriumba, és a porlasztónál megakadtam. Vettünk egy akváriumot, van benne szűrő (belső), de hogy porlasztó van-e benne azt nem írja a papír. A szűrő és a porlasztó kapcsolatban vannak egymással? Létezhet olyan, hogy külön kellett volna porlasztót venni? Kompletten vettük az akváriumot mindennel együtt.

Előre is köszönöm a segítséget!
kaloczir
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Szűrő és porlasztó

Hozzászólás Szerző: Sendy »

kaloczir írta:Sziasztok!

Kezdő vagyok axolotl tartás terén, de nem is az állattal van problémám. Olvastam, hogy mi kell az akváriumba, és a porlasztónál megakadtam. Vettünk egy akváriumot, van benne szűrő (belső), de hogy porlasztó van-e benne azt nem írja a papír. A szűrő és a porlasztó kapcsolatban vannak egymással? Létezhet olyan, hogy külön kellett volna porlasztót venni? Kompletten vettük az akváriumot mindennel együtt.

Előre is köszönöm a segítséget!
Szia!

A szűrőhöz szoktak adni egy átlátszó, vagy enyén sárgás-zöldes kb 15 cm-es csődarabot. A csődarab valahova ráhúzható ami vagy a szűrőn van vagy az a valami a szűrő kifújónyílására rápasszol. A csőre elméletben egy tekerhető "bigyó" is való még a másik végére. A cső végének és ennek a "bigyónak" ki kell lógnia a vízből. A bigyót ki kell nyitni. Amikor a szűrőt bekapcsolod, akkor a víz nyomása levegőt szív be fentről a csövön át és levegőt juttat az akváriumba.
A levegőztető egy másik kütyü ami egy porlasztókőbe nyomja bele a levegőt és a porlasztókő lyukmérete adja meg buborékok nagyságát. Axikhoz külön levegőztető nem kell, bőven elég amit a szűrő tud a vízbe juttatni. A levegőztetők berregnek és bugyognak a szűrők csak bugyognak.
Amúgy ha ennyire kezdő vagy, akkor nem szégyen kifaggatni az eladót. Ha nem tud segíteni vagy bunkó, ott kell hagyni és keress egy normális helyet, mert hosszútávon sok jó nem fog ott neked kisülni.
Ha nem boldogulsz azok alapján amit leírtam akkor csinálj légyszi fényképeket a szűrőről és az alkatrészeiről meg az akváriumról, hogy mit kaptál, aztán megoldjuk a dolgot.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
kaloczir
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2011.10.05. 21:50
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Szűrő és porlasztó

Hozzászólás Szerző: kaloczir »

Sendy írta:
kaloczir írta:Kezdő vagyok axolotl tartás terén
Szia!...
Szia!

Köszönöm a válaszodat! A szűrőm egy belső szűrő, halkan búg és fodrozza a vizet. Ha nincs ilyen porlasztó, akkor elpusztul az axi? Vagy ettől függetlenül oxigénhez jut? Mindenféle képpen keresek egy rendes kereskedést és utána érdeklődöm a dolognak, de addig is köszi a segítséget!
kaloczir
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Szűrő és porlasztó

Hozzászólás Szerző: Sendy »

kaloczir írta:Szia!

Köszönöm a válaszodat! A szűrőm egy belső szűrő, halkan búg és fodrozza a vizet. Ha nincs ilyen porlasztó, akkor elpusztul az axi? Vagy ettől függetlenül oxigénhez jut? Mindenféle képpen keresek egy rendes kereskedést és utána érdeklődöm a dolognak, de addig is köszi a segítséget!
Én is belső szűrőről beszéltem.
Délután leugrottam állatkereskedésbe, és mondta Klári (övé a bolt), hogy elég sok komplett akvárium van aminek olyan szűrője van ami nem buborékoltat. Általában az olcsó gagyi akváriumok ezek. Pl Obiban szigorúan tilos ilyet venni, mert az a típus igen sokszor egyszer csak elengedi az egyik üveget. Nem minőségi a ragasztása.
Három lehetőséged van:
1. nem veszel semmit, mert az axik azért elvannak, mert fel tudnak menni levegőt venni. De ezt hosszútávon semmiképp nem ajánlom. Én nem tartanám őket 1 napnál tovább vízbe juttatott oxigén nélkül. Az okés, hogy estére pl a szűrőt lekapcsolod, ha zavar a zaja, a buborékolás. De reggel vissza kell kapcsolni.
2. veszel normális belső szűrőt pl Fanfilter plust. Ez egy igen egyszerű szivacsos és tud levegőztetni is. De gondolkodhatsz összetettebb szűrőben is ha az anyagiak megengedik és szeretnél. Én lassan egy éve szivacsossal vagyok, és a kezdeti akvarisztikai nehézségek leküzdése óta nincs baj a vizemmel.
3. veszel egy levegőztetőt (porlasztót), hozzá csövet (szilikonost), és egy porlasztókövet
A lényeg hogy vagy olyannal menjél és döntsél aki ért hozzá, vagy olyan helyre menjél ahol értenek hozzá és szívesen segítenek.
Nekünk a halak (másik akvárium) miatt úgy is megy a levegőztető, így a levegőztető is nyomja a bubit a vízbe és a szűrő is.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
liquid
Adminisztrátor
Hozzászólások: 284
Csatlakozott: 2010.12.04. 11:02

Re: Szűrő és porlasztó

Hozzászólás Szerző: liquid »

kaloczir írta: Szia!

Köszönöm a válaszodat! A szűrőm egy belső szűrő, halkan búg és fodrozza a vizet. Ha nincs ilyen porlasztó, akkor elpusztul az axi? Vagy ettől függetlenül oxigénhez jut? Mindenféle képpen keresek egy rendes kereskedést és utána érdeklődöm a dolognak, de addig is köszi a segítséget!
Szia!

Oxigénhez jut igen, ha felmegy levegőért, de a haja nagyon ronda lesz ha a vízben nincs elég oxigén.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
kaloczir
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2011.10.05. 21:50
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Szűrő és porlasztó

Hozzászólás Szerző: kaloczir »

liquid írta:
kaloczir írta: Szia!

Köszönöm a válaszodat! A szűrőm egy belső szűrő, halkan búg és fodrozza a vizet. Ha nincs ilyen porlasztó, akkor elpusztul az axi? Vagy ettől függetlenül oxigénhez jut? Mindenféle képpen keresek egy rendes kereskedést és utána érdeklődöm a dolognak, de addig is köszi a segítséget!
Szia!

Oxigénhez jut igen, ha felmegy levegőért, de a haja nagyon ronda lesz ha a vízben nincs elég oxigén.
Liquid és Sendy!

Köszönöm a segítséget, nagyon hasznosak a tanácsok. Pénteken elmentem egy állatkereskedésbe, szerencsére borzasztóan kedvesek voltak, mindent elmagyaráztak, válaszoltak a kérdéseimre, úgyhogy most már minden rendben lesz. Vagyis nagyon remélem. Vettem levegőztetőt az akváriumba, szűrő is van, be is rendeztem az aximnak. Jól néz ki szerintem, de úgy látom, hogy neki is tetszik. De erről majd a bemutatkozómban.
Még egyszer köszi a segítséget!
kaloczir
Avatar
LeviBoy01
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2011.12.15. 19:44

80 literhez mekkora?

Hozzászólás Szerző: LeviBoy01 »

Sziasztok!
Ma vettem egy 80 literes akváriumot, mert az axom eddig egy 12 literesben volt és azt szeretném kérdezni, hogy milyen vagyis mekkora szűrő/levegőztető kell egy 80-as akváriumba? Ha esetleg tudnátok egy adott típust is mondani, akkor azt megköszönném, mert nem hinném, hogy ami most van a 12-esbe az elég legyen a 80-asba is. Köszi előre is! Üdv!
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: 80 literhez mekkora?

Hozzászólás Szerző: Sendy »

LeviBoy01 írta:Sziasztok!
Ma vettem egy 80 literes akváriumot, mert az axom eddig egy 12 literesben volt és azt szeretném kérdezni, hogy milyen vagyis mekkora szűrő/levegőztető kell egy 80-as akváriumba? Ha esetleg tudnátok egy adott típust is mondani, akkor azt megköszönném, mert nem hinném, hogy ami most van a 12-esbe az elég legyen a 80-asba is. Köszi előre is! Üdv!
Többféle szűrő van, agyagos, szivacsos, többszintű, külső, belső, aktív szenes.... A legjobb a külső szűrő, de piszok drága. Nekem fanfilter plus 1 van ha jól rémlik, ez szivacsos, és 70 liter körül van a vizem. Nagy segítség hogy a dobozukra mindig rá van írva, hogy mekkora akváriumhoz való. Ha határeset vagy, tehát nagyon közel van szűrő felső határa az akvárium vizéhez, akkor vegyél eggyel erősebbet, mert leszabályozni le tudod és úgy is ahogy tömődik, úgy csökken a teljesítménye, viszont ha gyengét veszel, akkor hiába járatod maxon, mert nem fog mindent átszűrni. Levegőztetőben pedig tudnak segíteni az eladók, nekem nem a legkisebb, hanem eggyel nagyobb van (ennyit tudok :) ). De az axiknak elég ha a szűrőre rárakod a levegőztető fejet. Ők ugye tüdős-kopoltyúsak. Szóval nem muszáj külön beruházni levegőztető gépre, az amúgy is búg mint állat :)
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
liquid
Adminisztrátor
Hozzászólások: 284
Csatlakozott: 2010.12.04. 11:02

Re: 80 literhez mekkora?

Hozzászólás Szerző: liquid »

LeviBoy01 írta:Sziasztok!
Ma vettem egy 80 literes akváriumot, mert az axom eddig egy 12 literesben volt és azt szeretném kérdezni, hogy milyen vagyis mekkora szűrő/levegőztető kell egy 80-as akváriumba? Ha esetleg tudnátok egy adott típust is mondani, akkor azt megköszönném, mert nem hinném, hogy ami most van a 12-esbe az elég legyen a 80-asba is. Köszi előre is! Üdv!
Szia!
nekem ez van: http://www.youtube.com/watch?v=kF5X38G2 ... r_embedded
volt már másik külső szűrőm is, de erre soksok év gari van és ez eddig a legtutibb, az előző a kukában landolt egy év után...
a legkisebb 700as elég a 85 literesemhez.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
LeviBoy01
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2011.12.15. 19:44

Csigák mint tisztítók

Hozzászólás Szerző: LeviBoy01 »

Köszi a tippeket! Tudom, hogy nem ide való, de ha már erre járok megkérdezem. Az axok mellé milyen fajta csigákat ajánlotok, amit nem esz meg, stb.? Köszi!
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Csigák mint tisztítók

Hozzászólás Szerző: Sendy »

LeviBoy01 írta:Köszi a tippeket! Tudom, hogy nem ide való, de ha már erre járok megkérdezem. Az axok mellé milyen fajta csigákat ajánlotok, amit nem esz meg, stb.? Köszi!
Almacsigát ajánlok, abból is a takarítófajtát. Neten ha rákeresel pontos leírások vannak, továbbá a pontos leíráshoz a link a fórumon is megtalálható valamerre.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
LeviBoy01
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2011.12.15. 19:44

Re: Csigák mint tisztítók

Hozzászólás Szerző: LeviBoy01 »

Köszi a gyors választ! Közbe én is utánaolvastam. Hamarosan beszerzek párat.
Avatar
Uzsidoboz
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2012.04.04. 22:35
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Szűrőt hova és hogy?

Hozzászólás Szerző: Uzsidoboz »

Nos mint kezdő volna pár kérdésem. Azt már tudom hogy a szűrő szinte mindegy milyen csak vízmennyiségnek megfelelő teljesítményű legyen. Na és itt jön a gond. Hova tegyem? Ahogy néztem ezek elég nagyok és rondák is. Egyáltalán egy térben lehet az axival? Valahogy el kell választani tőle? Hogy? Az egyedi háttér nagyon szép meg amögé gondolom el lehet rejteni is, de olyanom egy darabig tuti nem lesz :( ti mit csináltok a szűrővel?
A másik hogy több helyen is olvastam a szűrőkosz jótékony hatásáról. Ezt hogy kell pontosan elképzelni? Mi is ez pontosan? Hogy működik?
Köszi mindent!
Üdv: Uzsi
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Szűrőt hova és hogy?

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Uzsidoboz írta:Nos mint kezdő volna pár kérdésem. Azt már tudom hogy a szűrő szinte mindegy milyen csak vízmennyiségnek megfelelő teljesítményű legyen. Na és itt jön a gond. Hova tegyem? Ahogy néztem ezek elég nagyok és rondák is. Egyáltalán egy térben lehet az axival? Valahogy el kell választani tőle? Hogy? Az egyedi háttér nagyon szép meg amögé gondolom el lehet rejteni is, de olyanom egy darabig tuti nem lesz :( ti mit csináltok a szűrővel?
A másik hogy több helyen is olvastam a szűrőkosz jótékony hatásáról. Ezt hogy kell pontosan elképzelni? Mi is ez pontosan? Hogy működik?
Köszi mindent!
A szűrők mind rondák és még rondábbak. Vannak különféle eltakarásos technikák: háttérbe komplett beépítéssel (pl az én akváriumom http://sendy.hanzo.hu/keptar/thumbnails.php?album=18 )

A háttérnél egy vékony takarófallal úgymond optikai takarással és némi műnövénnyel való eltakarás. Azaz ha sötét kavicsos készített háttér veszi körbe amibe be van faragva a sarokba a szűrő és elé egy műnövényt teszel, nem látszik.
Képekkel: http://sendy.hanzo.hu/keptar/albums/gyi ... 120151.jpg jobb hátsó sarokban látsz egy lyukat, oda kerül a szűrő.
http://sendy.hanzo.hu/keptar/albums/gyi ... 120155.jpg
Végeredmény:
http://sendy.hanzo.hu/keptar/albums/gyi ... 120169.jpg
Kicsit sötét a kép, de eléggé oda kell hajolnod és kukkolni, hogy kiszúrd a szűrőt. Normál akvárium bambuláskor abszolút nem látszik.
Egy hét alatt elkészíthető egy ilyen háttér, és anyagilag sem túl nagy összeg. Ha az én általam követett technikát szeretnéd alkalmazni, akkor a legkritikusabb részt (színezőport) küldök borítékban postán. 1-1 evőkanálnyinál több nem nagyon kell úgy se :)

Axival is lehet egy térben a szűrő, csak a beállítására figyelj, hogy ne legyen túlságosan erős a vízáramlás.

A szűrőkoszról írok majd ha hazaértem melóból (kb fél óra ) :)
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Szűrőkosz

Hozzászólás Szerző: Sendy »

A híres neves szűrőkosz

Mindenki azt hiszi, hogy ez valami nagy dolog, pedig nem. A hatását lassú folyású szűrőben fejti ki. Célszerű a fő szivacsos szűrő mellé beszerezni egy picikét is ami nem baj ha csak 30 literig jó. Egy jól beállt vizü akváriumból (értelemszerűen nem sós viziből, vagy hasonló különlegességűből) kiszedjük a szűrőt és annak koszát belenyomkodod a zacskóba, tálba. Jó alaposan pucold bele a koszt a tálkába, majd a saját szűrőddel szívd fel, járasd benne addig a szűrőt míg a víz tiszta nem lesz. Máris kész a szűrőkkoszos szűrő. Ezt csordogálóra állítsd be, hogy csak éppen csurogjon belőle a víz.
Hatása: a lassú vízfolyás és a baktériumok szépen lebomlasztják azokat a dolgokat amik nem kellenek a vízbe, és beállítják a baciflórát is.
Pucolni: ezt a szűrőt nem kell pucolni igazán. Ha már nem folyik semennyire, úgy el van dugulva, akkor egy picit kell kiöblögetni, és visszarakni. A lényeg hogy sok kosz maradjon benne, hogy tovább dolgozhassanak a bacik.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Csigák mint tisztítók

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Sendy írta: Neten ha rákeresel pontos leírások vannak, továbbá a pontos leíráshoz a link a fórumon is megtalálható valamerre.
http://www.applesnail.net/content/multi ... garian.htm
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
dorafarkas
Fórumozó
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2011.12.18. 22:27

Atman külső szűrő oxigénellátása

Hozzászólás Szerző: dorafarkas »

Sziasztok! Két axolotlomnak most szereltem be egy atman at-3335 külsőszűrőt. A tájékoztatójában azt írták, hogy az akváriumba visszapupmált víz oxigénben nem túl dús, és ezen lehet javítani úgy, ha a visszavezető csövet közel teszem a vízfelszínhez.
Elég ez az oxigénellátáshoz, vagy érdemes még egy külön porlasztót beüzemelni?
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Atman külső szűrő oxigénellátása

Hozzászólás Szerző: Sendy »

dorafarkas írta:Sziasztok! Két axolotlomnak most szereltem be egy atman at-3335 külsőszűrőt. A tájékoztatójában azt írták, hogy az akváriumba visszapupmált víz oxigénben nem túl dús, és ezen lehet javítani úgy, ha a visszavezető csövet közel teszem a vízfelszínhez.
Elég ez az oxigénellátáshoz, vagy érdemes még egy külön porlasztót beüzemelni?
Liquid a külső szűrősünk, ő biztos tud válaszolni. Én csak annyit, hogy ha a szokásosnál nem járnak fel többet levegőért akkor valszeg elég ami a vízben van oxigén.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
liquid
Adminisztrátor
Hozzászólások: 284
Csatlakozott: 2010.12.04. 11:02

Re: Atman külső szűrő oxigénellátása

Hozzászólás Szerző: liquid »

dorafarkas írta:Sziasztok! Két axolotlomnak most szereltem be egy atman at-3335 külsőszűrőt. A tájékoztatójában azt írták, hogy az akváriumba visszapupmált víz oxigénben nem túl dús, és ezen lehet javítani úgy, ha a visszavezető csövet közel teszem a vízfelszínhez.
Elég ez az oxigénellátáshoz, vagy érdemes még egy külön porlasztót beüzemelni?
Szia!
Elégségesnek elég, de ha nincs sok növény, vagy ha túl sok van, akkor is fogyni fog rendesen az oxigén, ők nem halak, sokkal többre van szükségük. Ajánlott egy porlasztó is :)
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
dorafarkas
Fórumozó
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2011.12.18. 22:27

Rezgő szűrő

Hozzászólás Szerző: dorafarkas »

Sziasztok!
Nem igazán tudtam más helyet ennek a kérdésemnek, szóval...:
van egy atman belső szűrőm az akváriumban, plusz egy külső is. A belső szűrő "munka" közben eléggé rezeg a motorja miatt. Szerintetek ez nem zavarja az állatokat? Vagy a vízben nem érzékelhető ez a rezgés? Esetleg a hangja...?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sendy 2012.11.04. 15:11-kor.
Ok: Légyszi adj témacímet, és a megfelelő topikba írj legközelebb! Köszi! ;)
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Rezgő szűrő

Hozzászólás Szerző: Sendy »

dorafarkas írta:Sziasztok!
Nem igazán tudtam más helyet ennek a kérdésemnek, szóval...:
van egy atman belső szűrőm az akváriumban, plusz egy külső is. A belső szűrő "munka" közben eléggé rezeg a motorja miatt. Szerintetek ez nem zavarja az állatokat? Vagy a vízben nem érzékelhető ez a rezgés? Esetleg a hangja...?
Szia!
Nem tudom mit jelent nálad az "eléggé rezeg". Igazából amik nekem vannak belsők, mindnek van egy rezgése, plusz ugye a vizet is kavarja rendesen. Nem hiszem, hogy túlzottan zavarná az állatokat. Letesztelheted, hogy ha egy hétig nem megy, akkor az állatok nyugodtabbak-e. Ha nagyon rezeg, akkor viszont lehet, hogy valami belekerült (csiga pl) vagy valami nem rendesen van benne összerakva (volt hogy kihagytam egy kis pöcköt :) ) akkor azt javítani kell.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Chantall
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 198
Csatlakozott: 2012.10.11. 11:08

Külső szűrő

Hozzászólás Szerző: Chantall »

Sziasztok!
Azt hiszem most jött el az ideje hogy beszerezzek egy külső szűrőt az akváriumba..a kicsi már nem bírja olyan jól. Persze azt is megtartanánk..ha másért nem akkor azért hogy biztosan jó legyen a víz. Kinek milyen tapasztalata van ilyen téren?
Chantall
Avatar
Monique
Mániákus fórumozó
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2012.05.02. 23:48
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Külső szűrő

Hozzászólás Szerző: Monique »

Chantall írta:Sziasztok!
Azt hiszem most jött el az ideje hogy beszerezzek egy külső szűrőt az akváriumba..a kicsi már nem bírja olyan jól. Persze azt is megtartanánk..ha másért nem akkor azért hogy biztosan jó legyen a víz. Kinek milyen tapasztalata van ilyen téren?
Nekem nincs és nem is volt, de fentebb liquid ajánlotta a jbl cristalprofi-t
Ági
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
havica
Fórumozó
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2013.03.10. 12:47
Tartózkodási hely: Oroszlány

Re: Szűrő és porlasztó

Hozzászólás Szerző: havica »

Csudajó ez az oldal! Én is új gazdi vagyok, tele bizonytalansággal és félelemmel, hogy valamit rosszul csinálok... épp most jöttem rá, hogy a szűrőm szabadban lógó végéről nem vettem le a sipkát...
Az adminisztrátoroktól és más válaszolóktól olyan kedves, segítőkész válaszokat olvasok, hogy eláll a szavam! liquid a napokban nagyon sokat segített, ezúton is köszönöm!
Már sajnálom, hogy nem bukkantam rá erre a fórumra, mielőtt beköltöztettem a porontyaimat, de most igyekszem bepótolni az olvasást.
Sendy írta:
kaloczir írta:Szia!

Köszönöm a válaszodat! A szűrőm egy belső szűrő, halkan búg és fodrozza a vizet. Ha nincs ilyen porlasztó, akkor elpusztul az axi? Vagy ettől függetlenül oxigénhez jut? Mindenféle képpen keresek egy rendes kereskedést és utána érdeklődöm a dolognak, de addig is köszi a segítséget!
Én is belső szűrőről beszéltem.
Délután leugrottam állatkereskedésbe, és mondta Klári (övé a bolt), hogy elég sok komplett akvárium van aminek olyan szűrője van ami nem buborékoltat. Általában az olcsó gagyi akváriumok ezek. Pl Obiban szigorúan tilos ilyet venni, mert az a típus igen sokszor egyszer csak elengedi az egyik üveget. Nem minőségi a ragasztása.
Három lehetőséged van:
1. nem veszel semmit, mert az axik azért elvannak, mert fel tudnak menni levegőt venni. De ezt hosszútávon semmiképp nem ajánlom. Én nem tartanám őket 1 napnál tovább vízbe juttatott oxigén nélkül. Az okés, hogy estére pl a szűrőt lekapcsolod, ha zavar a zaja, a buborékolás. De reggel vissza kell kapcsolni.
2. veszel normális belső szűrőt pl Fanfilter plust. Ez egy igen egyszerű szivacsos és tud levegőztetni is. De gondolkodhatsz összetettebb szűrőben is ha az anyagiak megengedik és szeretnél. Én lassan egy éve szivacsossal vagyok, és a kezdeti akvarisztikai nehézségek leküzdése óta nincs baj a vizemmel.
3. veszel egy levegőztetőt (porlasztót), hozzá csövet (szilikonost), és egy porlasztókövet
A lényeg hogy vagy olyannal menjél és döntsél aki ért hozzá, vagy olyan helyre menjél ahol értenek hozzá és szívesen segítenek.
Nekünk a halak (másik akvárium) miatt úgy is megy a levegőztető, így a levegőztető is nyomja a bubit a vízbe és a szűrő is.
Éva
North
Fórumozó
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2013.12.03. 11:57
Tartózkodási hely: Bp.

Áramlás

Hozzászólás Szerző: North »

Jövök megint újabb kérdéssel, problémával.
Szerintem erős az áramoltatóm... Claro 600as van egy 54 lityis akváriumban. Max 600l/h teljesítménnyel. A gyártó szerint maximum 75 literes akváriumhoz való. Teljesen levettem a teljesítményét, de még így is erősnek találom. Hogy miért? Tesztjelleggel 18 neonhallal üzemel a "víz". Amint bekapcsolom a szűrőt a neonok sodródni kezdenek, egy ideig evickélnek árral szemben, majd az akvárium szűrős oldalánál megtelepszenek és néznek ki a fejükből. Van amelyik egyenesen beúszik a szűrő alá. Amint kikapcsolom a gépet, úszni kezdenek és "benépesítik" a teret. Hiába van a kimeneti nyílás előtt egy tereptárgy... A helyzet nem változik.
Tényleg erős lenne a szűrő? Perpill két növényke van benne, most akarok beleapplikálni még kettőt. De kétlem, hogy segítene valamit.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Áramlás

Hozzászólás Szerző: Maya »

North » Ma, 18:01 írta:Jövök megint újabb kérdéssel, problémával.
Szerintem erős az áramoltatóm... Claro 600as van egy 54 lityis akváriumban. Max 600l/h teljesítménnyel. A gyártó szerint maximum 75 literes akváriumhoz való. Teljesen levettem a teljesítményét, de még így is erősnek találom. Hogy miért? Tesztjelleggel 18 neonhallal üzemel a "víz". Amint bekapcsolom a szűrőt a neonok sodródni kezdenek, egy ideig evickélnek árral szemben, majd az akvárium szűrős oldalánál megtelepszenek és néznek ki a fejükből. Van amelyik egyenesen beúszik a szűrő alá. Amint kikapcsolom a gépet, úszni kezdenek és "benépesítik" a teret. Hiába van a kimeneti nyílás előtt egy tereptárgy... A helyzet nem változik.
Tényleg erős lenne a szűrő? Perpill két növényke van benne, most akarok beleapplikálni még kettőt. De kétlem, hogy segítene valamit.
Lényegében nem nagy probléma, hogy erős az áramlás. Belső és külső szűrőkről is elmondható, hogy a leírásban szereplő teljesítmény sosem a valóságot fedi, annál mindegyik kicsit kevesebbet tud, teljesítményt szűrőanyagok nélkül, külső szűrők esetében emelőmagasság nélkül mérik. Az a gagyi 600l/h-s teljesítménye biztosan nem annyi. Nálam a (külső) 750l/h-s a 120 literesbe nagyon szépen szűr, egyáltalán nem viszi az axikat. A nagyba a 300-literest egy 1050l/h-s külső szűri, vízfelszínt erősen viszi, sodorja a halakat, engem nem zavar a leli világuk, úgyis megeszik őket, az axikat viszont egyáltalán nem viszi az aljzaton. Számít azért a vízmagasság is, alacsonyabb vízszint mellett simán viheti az axikat is, ez azért már őket is zavarja. Növények nem fogják visszafogni, sok növényfajta pedig nem szereti az erős áramlást. Belső szűrőt úgy kell elhelyezni, hogy a beszívó része legyen alul a kiáramló része pedig a vízfelszínhez közel, lehetőleg esőztetős legyen. Nem igazán szeretünk belső szűrőt használni, külső szűrők több szempontból sokkal jobbak. Ha mindenképp belső szűrőt szeretnél, javasoljuk Eheim biopower és aquaball szériákat. Nálam 22cm-es vízmagasság van általában, erről elmondhatom, hogy nem zavarja őket ha a vízfelszínnél nagy az áramlás, de ekkora vízmagasságot nem mindegyik axinál lehet alkalmazni, növendékeknél 15cm-es vízmagasságot javaslunk.
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Áramlás

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Maya » Tegnap, 21:08 írta:
North » Ma, 18:01 írta:Jövök megint újabb kérdéssel, problémával.
Szerintem erős az áramoltatóm... Claro 600as van egy 54 lityis akváriumban. Max 600l/h teljesítménnyel. A gyártó szerint maximum 75 literes akváriumhoz való. Teljesen levettem a teljesítményét, de még így is erősnek találom. Hogy miért? Tesztjelleggel 18 neonhallal üzemel a "víz". Amint bekapcsolom a szűrőt a neonok sodródni kezdenek, egy ideig evickélnek árral szemben, majd az akvárium szűrős oldalánál megtelepszenek és néznek ki a fejükből. Van amelyik egyenesen beúszik a szűrő alá. Amint kikapcsolom a gépet, úszni kezdenek és "benépesítik" a teret. Hiába van a kimeneti nyílás előtt egy tereptárgy... A helyzet nem változik.
Tényleg erős lenne a szűrő? Perpill két növényke van benne, most akarok beleapplikálni még kettőt. De kétlem, hogy segítene valamit.
Lényegében nem nagy probléma, hogy erős az áramlás. Belső és külső szűrőkről is elmondható, hogy a leírásban szereplő teljesítmény sosem a valóságot fedi, annál mindegyik kicsit kevesebbet tud, teljesítményt szűrőanyagok nélkül, külső szűrők esetében emelőmagasság nélkül mérik. Az a gagyi 600l/h-s teljesítménye biztosan nem annyi. Nálam a (külső) 750l/h-s a 120 literesbe nagyon szépen szűr, egyáltalán nem viszi az axikat. A nagyba a 300-literest egy 1050l/h-s külső szűri, vízfelszínt erősen viszi, sodorja a halakat, engem nem zavar a leli világuk, úgyis megeszik őket, az axikat viszont egyáltalán nem viszi az aljzaton. Számít azért a vízmagasság is, alacsonyabb vízszint mellett simán viheti az axikat is, ez azért már őket is zavarja. Növények nem fogják visszafogni, sok növényfajta pedig nem szereti az erős áramlást. Belső szűrőt úgy kell elhelyezni, hogy a beszívó része legyen alul a kiáramló része pedig a vízfelszínhez közel, lehetőleg esőztetős legyen. Nem igazán szeretünk belső szűrőt használni, külső szűrők több szempontból sokkal jobbak. Ha mindenképp belső szűrőt szeretnél, javasoljuk Eheim biopower és aquaball szériákat. Nálam 22cm-es vízmagasság van általában, erről elmondhatom, hogy nem zavarja őket ha a vízfelszínnél nagy az áramlás, de ekkora vízmagasságot nem mindegyik axinál lehet alkalmazni, növendékeknél 15cm-es vízmagasságot javaslunk.
Különbség van a kiáramló és a beszívó áramlás között. A kiáramlót általában utálják, a beszívót pedig jellemzően szeretik, még akkor is ha az 1050liter/óra. Megfigyelhető, hogy időről időre a beszívó ághoz mennek "wellnesselni".
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
North
Fórumozó
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2013.12.03. 11:57
Tartózkodási hely: Bp.

SOS szivárgás

Hozzászólás Szerző: North »

Helóka!

Éppen üzemelném be az új tankot,
berendezés: pipa
vízzel feltöltés: pipa
külső szűrőre rákötés: pipa
beindítás... szivárgás.

Szűrő típusa: Tetra 1200 EX
Szivárgás helye: A fejben, a pumpánál az a fehér szilikon lapocska nem zár jól.

Szóval mivel ilyen jól sikerült izolálnom a dolgot a kérdésem/kérésem a következő:

Hogyan, mivel szigeteteljem le a pumpához szükséges nagy rést? Ugyani megvagyok én pumpa nélkül is, fel tudom tölteni a szűrőt manuálisan is.
Ezzel kapcsolatban az akvarista.hu honlapon találtam egy bejegyzést, ahol az egyik felhasználó szintén a pumpa leszigetelésével oldotta meg a szivárgás kérdését. Az lenne a kérésem felétek, hogy akinek van aktív profilja az akvarista.hu honlapon, az kérdézze már meg "raccon" felhaaszánlót, hogy pontosan hogyan tette a szigetelést. Sajnos frissen regelteknek 25 hozzászólás és min. 2 hét kell, h privát üzenetet írhassanak.

Segítségeteket előre is köszönöm.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: SOS szivárgás

Hozzászólás Szerző: Sendy »

North » Ma, 02:21 írta:Helóka!

Éppen üzemelném be az új tankot,
berendezés: pipa
vízzel feltöltés: pipa
külső szűrőre rákötés: pipa
beindítás... szivárgás.

Szűrő típusa: Tetra 1200 EX
Szivárgás helye: A fejben, a pumpánál az a fehér szilikon lapocska nem zár jól.

Szóval mivel ilyen jól sikerült izolálnom a dolgot a kérdésem/kérésem a következő:

Hogyan, mivel szigeteteljem le a pumpához szükséges nagy rést? Ugyani megvagyok én pumpa nélkül is, fel tudom tölteni a szűrőt manuálisan is.
Ezzel kapcsolatban az akvarista.hu honlapon találtam egy bejegyzést, ahol az egyik felhasználó szintén a pumpa leszigetelésével oldotta meg a szivárgás kérdését. Az lenne a kérésem felétek, hogy akinek van aktív profilja az akvarista.hu honlapon, az kérdézze már meg "raccon" felhaaszánlót, hogy pontosan hogyan tette a szigetelést. Sajnos frissen regelteknek 25 hozzászólás és min. 2 hét kell, h privát üzenetet írhassanak.

Segítségeteket előre is köszönöm.
Nincs oda regem sajnos, nem szeretem azt a helyet, kaotikus túlságosan és elvesznek az értelmes hozzászólások. Az ilyen garanciális hiba, vidd vissza a szűrőt, hogy rossz tömítést adtak hozzá. Akváriumot pontosan ezek miatt a hibák miatt indítunk külön üresjáratban. Leteszteljük, hogy nem ereszt az akvárium, nem ereszt a szűrő, minden technika rendben, utána még úgy is 3 hét a biológia beállása, addig állat úgy se kerülhet bele, így kiderül van-e valami garanciális probléma.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
North
Fórumozó
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2013.12.03. 11:57
Tartózkodási hely: Bp.

Re: SOS szivárgás

Hozzászólás Szerző: North »

Sendy » Ma, 06:12 írta:
North » Ma, 02:21 írta:Helóka!

Éppen üzemelném be az új tankot,
berendezés: pipa
vízzel feltöltés: pipa
külső szűrőre rákötés: pipa
beindítás... szivárgás.

Szűrő típusa: Tetra 1200 EX
Szivárgás helye: A fejben, a pumpánál az a fehér szilikon lapocska nem zár jól.

Szóval mivel ilyen jól sikerült izolálnom a dolgot a kérdésem/kérésem a következő:

Hogyan, mivel szigeteteljem le a pumpához szükséges nagy rést? Ugyani megvagyok én pumpa nélkül is, fel tudom tölteni a szűrőt manuálisan is.
Ezzel kapcsolatban az akvarista.hu honlapon találtam egy bejegyzést, ahol az egyik felhasználó szintén a pumpa leszigetelésével oldotta meg a szivárgás kérdését. Az lenne a kérésem felétek, hogy akinek van aktív profilja az akvarista.hu honlapon, az kérdézze már meg "raccon" felhaaszánlót, hogy pontosan hogyan tette a szigetelést. Sajnos frissen regelteknek 25 hozzászólás és min. 2 hét kell, h privát üzenetet írhassanak.

Segítségeteket előre is köszönöm.
Nincs oda regem sajnos, nem szeretem azt a helyet, kaotikus túlságosan és elvesznek az értelmes hozzászólások. Az ilyen garanciális hiba, vidd vissza a szűrőt, hogy rossz tömítést adtak hozzá. Akváriumot pontosan ezek miatt a hibák miatt indítunk külön üresjáratban. Leteszteljük, hogy nem ereszt az akvárium, nem ereszt a szűrő, minden technika rendben, utána még úgy is 3 hét a biológia beállása, addig állat úgy se kerülhet bele, így kiderül van-e valami garanciális probléma.
A szűrő használt, kaptuk, nem garis már. Házi barkács kell. :D
Természetesen üresben ment minden, azt a finom két kilónyi szűrőkoszt sajnálom. :(
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: SOS szivárgás

Hozzászólás Szerző: Sendy »

North » 4 perccel ezelőtt írta:A szűrő használt, kaptuk, nem garis már. Házi barkács kell. :D
Természetesen üresben ment minden, azt a finom két kilónyi szűrőkoszt sajnálom. :(
Fényképezd le, hogy mi a gond. Eheimnél tudom, hogy lehet ilyen tömítéseket külön kapni.
Alapvetően a pumpás szűrők leggyengébb pontja a pumpa, az pusztul meg először vagy az kezd el folyni sajnos. Greenaqua fórumon körbenéztél már hátha ott van leírva megoldás?
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: SOS szivárgás

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Sendy » 2 perccel ezelőtt írta:
North » 4 perccel ezelőtt írta:A szűrő használt, kaptuk, nem garis már. Házi barkács kell. :D
Természetesen üresben ment minden, azt a finom két kilónyi szűrőkoszt sajnálom. :(
Fényképezd le, hogy mi a gond. Eheimnél tudom, hogy lehet ilyen tömítéseket külön kapni.
Alapvetően a pumpás szűrők leggyengébb pontja a pumpa, az pusztul meg először vagy az kezd el folyni sajnos. Greenaqua fórumon körbenéztél már hátha ott van leírva megoldás?
http://akvakertesz.hu/threads/tetratec- ... 81/page-14 itt van egy topik erről
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
KatViki
Fórumozó
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2013.12.04. 13:34
Tartózkodási hely: Budapest

Re: SOS szivárgás

Hozzászólás Szerző: KatViki »

Egy tömítéssel lesz a probléma, 90%-ban a fej és a vödör közötti szokott szivárogni. Ez a gumi elöregedése vagy hiánya miatt lehet, mondtad, hogy szét volt szedve a szűrő, akkor könnyen elveszhetett. Sajnos nekünk nincs hozzá ilyen gumigyűrűnk, de talán lehet hozzá kapni valahol, esetleg egy szerelvény boltban utánanéznék a helyedben.
Persze így látatlanban én sem tudom megmondani, hogy pontosan hol van a probléma, de ez egy jó támpont, hogy megtudd nézni a gumi alkatrészek állapotát.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: SOS szivárgás

Hozzászólás Szerző: Sendy »

KatViki » 36 perccel ezelőtt írta:Egy tömítéssel lesz a probléma, 90%-ban a fej és a vödör közötti szokott szivárogni. Ez a gumi elöregedése vagy hiánya miatt lehet, mondtad, hogy szét volt szedve a szűrő, akkor könnyen elveszhetett. Sajnos nekünk nincs hozzá ilyen gumigyűrűnk, de talán lehet hozzá kapni valahol, esetleg egy szerelvény boltban utánanéznék a helyedben.
Persze így látatlanban én sem tudom megmondani, hogy pontosan hol van a probléma, de ez egy jó támpont, hogy megtudd nézni a gumi alkatrészek állapotát.
A leírása alapján nem a fej-vödör fekete körtömítéssel van baj, amit bárhol kapni 1000-1200 Ft-ért, hanem a manuális szűrőfeltöltő pumpánál szivárog a szilikonlap. Több fórumon problémát jelent, és a pumpás szűrőknek ez az átka, mint már írtam ma.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
North
Fórumozó
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2013.12.03. 11:57
Tartózkodási hely: Bp.

Re: SOS szivárgás

Hozzászólás Szerző: North »

Sendy » Ma, 11:14 írta:
KatViki » 36 perccel ezelőtt írta:Egy tömítéssel lesz a probléma, 90%-ban a fej és a vödör közötti szokott szivárogni. Ez a gumi elöregedése vagy hiánya miatt lehet, mondtad, hogy szét volt szedve a szűrő, akkor könnyen elveszhetett. Sajnos nekünk nincs hozzá ilyen gumigyűrűnk, de talán lehet hozzá kapni valahol, esetleg egy szerelvény boltban utánanéznék a helyedben.
Persze így látatlanban én sem tudom megmondani, hogy pontosan hol van a probléma, de ez egy jó támpont, hogy megtudd nézni a gumi alkatrészek állapotát.
A leírása alapján nem a fej-vödör fekete körtömítéssel van baj, amit bárhol kapni 1000-1200 Ft-ért, hanem a manuális szűrőfeltöltő pumpánál szivárog a szilikonlap. Több fórumon problémát jelent, és a pumpás szűrőknek ez az átka, mint már írtam ma.
Pontosan a manuális feltöltő pumpánál szivárog a víz, a fehér szilikon lap. Megtaláltam én is azt a topicot az akvakertészen, ott van a lentebb említett "raccon" felhasználó, csak írni nek tudok regelni a SPAM szűrőjük miatt, ami szerint 25 hozzászólás és 2 hét kell, h privátot írhassak bárkinek is.
Ezért tettem itt fel a kérdésemet, hátha tud valaki profi, házi szigetelésre tippet adni és/vagy megkérdezni raccon-t, aki már házilag leszigetelte a saját pumpáját.

A pumpát pedig használtam kaptam akváriumostól, ebből kell gazdálkodni. A szűrőbetéteket már lecseréltem meg minden, csak ez a fránya szivárgás ne lenne... :(
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: SOS szivárgás

Hozzászólás Szerző: Sendy »

North » Ma, 16:33 írta:
Sendy » Ma, 11:14 írta:
KatViki » 36 perccel ezelőtt írta:Egy tömítéssel lesz a probléma, 90%-ban a fej és a vödör közötti szokott szivárogni. Ez a gumi elöregedése vagy hiánya miatt lehet, mondtad, hogy szét volt szedve a szűrő, akkor könnyen elveszhetett. Sajnos nekünk nincs hozzá ilyen gumigyűrűnk, de talán lehet hozzá kapni valahol, esetleg egy szerelvény boltban utánanéznék a helyedben.
Persze így látatlanban én sem tudom megmondani, hogy pontosan hol van a probléma, de ez egy jó támpont, hogy megtudd nézni a gumi alkatrészek állapotát.
A leírása alapján nem a fej-vödör fekete körtömítéssel van baj, amit bárhol kapni 1000-1200 Ft-ért, hanem a manuális szűrőfeltöltő pumpánál szivárog a szilikonlap. Több fórumon problémát jelent, és a pumpás szűrőknek ez az átka, mint már írtam ma.
Pontosan a manuális feltöltő pumpánál szivárog a víz, a fehér szilikon lap. Megtaláltam én is azt a topicot az akvakertészen, ott van a lentebb említett "raccon" felhasználó, csak írni nek tudok regelni a SPAM szűrőjük miatt, ami szerint 25 hozzászólás és 2 hét kell, h privátot írhassak bárkinek is.
Ezért tettem itt fel a kérdésemet, hátha tud valaki profi, házi szigetelésre tippet adni és/vagy megkérdezni raccon-t, aki már házilag leszigetelte a saját pumpáját.

A pumpát pedig használtam kaptam akváriumostól, ebből kell gazdálkodni. A szűrőbetéteket már lecseréltem meg minden, csak ez a fránya szivárgás ne lenne... :(
Az akvakertészen van regem, és tudok privet küldeni, amit tudok (nem ígérem hogy ma) ráírok.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
kezdőaxolotltartó
Fórumozó
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2014.06.01. 16:40

Belső szűrő 100 literre?

Hozzászólás Szerző: kezdőaxolotltartó »

Hello. 100 liter vízhez jó 320liter/órás belső szűrő, ha nem akkor milyen kell? (Kevés növénnyel.)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Dancika 2014.06.05. 22:38-kor.
Ok: Nem adtál meg témacímet! Javítottam, de kérlek olvasd el a házirend ezen részét és alkalmazd is a jövőben! Köszi!
Dancika
Fórumozó
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2014.03.13. 13:41
Milyen minőségben vagy a fórumon: Moderátor
Tartózkodási hely: Baja

Re: Belső szűrő 100 literre?

Hozzászólás Szerző: Dancika »

kezdőaxolotltartó » 8 perccel ezelőtt írta:Hello. 100 liter vízhez jó 320liter/órás belső szűrő, ha nem akkor milyen kell? (Kevés növénnyel.)
Először is szeretnénk felhívni a figyelmed újra a témacím fontosságára. Magadnak és másoknak könnyítenéd meg a keresést az oldalon.
Egy 100 literes aksinak, mivel nem töltöd fel teljesen a nettó térfogata valószínűleg 80-90 liter között mozog. Ekkora vízmenyiségnek a szűrését még meg lehet oldani belső szűrővel, de ezt nagyba befolyásolja a szűrő márkája. Olcsó kínai szűrőnek a tényleges pumpateljesítménye nem feltétlen egyezik meg a csomagoláson lévővel. Ha tudnál terméknevet vagy linket küldeni megmondanánk hogy minőségi szűrővel van dolgod vagy szemfényvesztés.
Ne légy teszetosza, fogd és tegyed oda! :)
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Belső szűrő 100 literre?

Hozzászólás Szerző: Sendy »

kezdőaxolotltartó » Tegnap, 22:06 írta:Hello. 100 liter vízhez jó 320liter/órás belső szűrő, ha nem akkor milyen kell? (Kevés növénnyel.)
Az axololtok igényesek a vízminőségre így külső szűrőt ajánlunk szinte csak. Azt mondtad, hogy jól akarod csinálni, akkor ne gondolkodj belső szűrőben. Külső szűrő stabilabb vízminőséget, jobb biológiát készít mint egy belső, hiszen nem 2-3 deci szivacs van benne hanem 3-5 liternyi változatos szűrőanyag. A víz korrigálását is könnyebb speciális szűrőanyagokkal elintézni.

Ha belső, ha külső, akkor is minimum 500 liter/per óra márkás esetén (Eheim).
Külső szűrő esetén megfizethető kategóriában Eheim pártiak vagyunk. Kicsit drágább, de mégéri, amikor nem áztatja el az egész lakást egy gagyi kínaihoz képest, 3 év garó, minimum 10 év alkatrészbiztosítás a gyártó részéről.
http://fisch.hu/akvarista/webshop/produ ... k-gy-13945 Ezt a típust 80-120 liter netto vízig axik esetén lehet használni.

Fontos kiemelni azt, amire kevesen gondolnak. Kellő erő kell a szűrőbe, mert egy axolotlos akvárium minimum 1 méter hosszú. Axolotl esetén nem literben adjuk meg az életteret, hanem méretekben és literben. 100 literes akvárium axolotl esetén 100cmx33cm és 30 cm magasságú akváriumot jelent, ami 99 liter bruttó térfogat. Az egész vizet át kell mozgatnia a szűrőnek. Ekkora hossznál már két oldalról szoktak szűrőt berakni és megküldeni, hogy legyen kellő áramlás és szűrés, vagy izombrutál szűrőt raknak alá és Lily pipevel "megcsavarva" a vizet oldják meg a kellő áramlást. Egy 320 literes kis szűrőcske az akvárium feléig fogja biztosítani a kellő szűrét, a másik felén már alig lesz áramlás, így egyenletlen lesz az akvárium.

Nálam 110 cm-nél az 1050 liter/órás szűrő ideális/talán kicsit erős, de az eggyel gyengébb meg nem tolná el a vizet az akvárium végéig. Nálam ez 8-szoros forgatást jelent óránként. Részben nálam ezért van agancsalga.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Klaudia
Fórumozó
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2014.12.21. 13:28

Zavarosodó víz

Hozzászólás Szerző: Klaudia »

Sziasztok,
Én hiába takarítom ki teljesen az akváriumot másnap ugyan olyan zavaros a víz, mint takarítás előtt, pedig van vízszűrő az akviba.

Mit tegyek hogy másnap is, vagy akár 3-4 napig is szép, átlátható legyen az akvárizm?

Üdv: klau
Klaudia
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Zavarosodó víz

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Klaudia » 53 perccel ezelőtt írta:Sziasztok,
Én hiába takarítom ki teljesen az akváriumot másnap ugyan olyan zavaros a víz, mint takarítás előtt, pedig van vízszűrő az akviba.

Mit tegyek hogy másnap is, vagy akár 3-4 napig is szép, átlátható legyen az akvárizm?

Üdv: klau
Kedves Klau!

Szeretnélek megkérni, hogy olvasd el és tartsd be a házirend szabályzatát, mert folyamatosan megsérted. http://axolotl.hu/viewtopic.php?f=36&t=32

Remélem Te is érzed, hogy a kérdés amit feltettél, kérdés is meg nem is, amolyan nesze semmi fogd meg jól, és adj egy tuti tippet amitől majd jó lesz. Ez pontosan az a kérdés amit az eü témakörben szoktak feltenni: Jaj beteg az állat nagyon rosszul van segítsetek, lebeg. Erre sem lehet mit válaszolni mert nincs hozzá semmi információ. Szükséges az akvárium mérete, nem a liter, az nem mond semmit, hanem szélesség, magasság, mélység, vízoszlop magassága, aljzat, dekoráció, szűrő márkája, típusa, teljesítménye (l/óra). Továbbá hogy milyen baktériumindító és baktériumjavító készítményeket használsz, hány naponta. Hogyan takarítod az akváriumot, használsz-e JBL biotopolt (kötelező), minden lépésről lépésre onnan hogy odalépsz az akvárium elé, odáig, hogy a végén kezet mosol a csapnál és megtörlöd. A háziorvosod sem úgy gyógyít, hogy odamész és annyit mondasz, hogy Doktor úr, beteg vagyok, gyógyítson meg. Elmondod a tüneteidet, mi volt a kórelőzmény stb. Az akvarisztika sem különb. Az akvarisztika egy olyan hobbi, amihez tudás kell, és sajnos a hozzászólásaidból kitűnik, hogy nagyon nagy lemaradásban vagy, tanulnod kell, pótolni a hiányosságokat. Ne vedd ezt a szívedre, nagyon kevesek készek az akvarisztikára mikor belevágnak és utána jönnek rá, hogy mindent rosszul csinálnak, abszolút nem értenek hozzá. A lényeg, hogy amikor szembesülsz a tudatlansággal, akkor bezárkózol, és azt mondod, hogy én akkor is jobban tudom aminek a vége szinte mindig állatkínzás, vagy pedig időt szánsz rá, és elkezdesz olvasni, tanulni, hogy az állataid boldog életet élhessenek. Hörcsögöt tartani vagy kutyát egyszerű, az akvarisztika viszont egy vízi élővilág, egy komplett mini élővilág, ahol nem elég csak a víz meg az állat, szükségesek baktériumok, élőlények stb stb. A fórum azért jött létre, hogy segítsen eligazodni, megtenni az első lépéseket. Ezért is jött létre az akvarisztia csodálatos világa kezdeményezés ami az akvarisztika alapjaiból kezd felépülni. A tanácsaim:
Kezd az elején, a házirenddel http://axolotl.hu/viewtopic.php?f=36&t=32, majd a fórumkalaúzzal http://axolotl.hu/viewtopic.php?f=36&t=182 ami igaz nincs kész, de a meglévő részeit már tudod használni.
Olvasd el Az akvarisztika csodálatos világa cikkeinket, és jegyzetelj, értelmezd, tanuld, magold ha kell a szárazabb részeket. http://axolotl.hu/viewtopic.php?f=47&t=210
Maya személyes kedvence az élő és mesterséges víz cikkem, ami pont azt magyarázza el, hogy mi a különbség az elképzelt akvarisztika és a valóság között, hogy hogyan kell természetanyát utánozni: http://axolotl.hu/viewtopic.php?p=4827#p4827
Nagyon fontos az axikalauz is: http://axolotl.hu/viewtopic.php?f=35&t=175

Ha ezeket végigolvastad, már magad is tudni fogod hogy mitől zavaros a vized, mi a probléma, és pofon egyszerűnek fog tűnni az egész, de ha ezek után sem jössz rá, hogy mi okozza a gondot, akkor minden apró részletet leírva átnézzük, hogy hol lehet a hiba. Volt olyan, akinél 3 hét után derült ki egy apró nagyon rossz mozdulat, amit akváriumtakarításkor elkövet és okozza állatai halálát. Azóta boldog akvarista, mindenki él és virul, nőnek a növények stb, pedig már a feladásban a teljes csődben gondolkozott.

Fontos, hogy az egész fórumot olvasd végig, nagyon sok tapasztalat, információ van fent. Sajnos az időnk kevesebb mint a tudásunk, így sok minden még mindig nem került publikációban, de ha azt a témát érinti egy kérdés, akkor dióhéjban mindent megválaszolunk.

Üdv:
Sendy
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Julcsi
Fórumozó
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2015.03.30. 15:21
Tartózkodási hely: Koroncó

Meleg a víz

Hozzászólás Szerző: Julcsi »

Sziasztok!
Most készül Smaugnak egy nagyobb hely. A szűrő csövére az van írva, hogy 16/22 mm. Ez mit jelent? Kosarat szeretnék rá rendelni, de nem tudom, hogy mekkora kell rá. Vagy egyáltalán kell rá kosár (még kezdő vagyok)? A szívás erőssége miatt mindenképp akarok rá, de amilyen nagy csomagokat letesz ez a kis "szörnyeteg", azokat gondolom nem szívná fel kosárral. Vagy azokat szedjem össze majd külön?
Másik: A szűrőnek van vízmelegítő része, amit nem kapcsolok be neki. Külön konnektor van hozzá, szóval biztos, hogy nem megy...viszont a víz 25 fokos (21-22 fok van a szobában). Nagyon kicsit meleg a szűrő teteje, nem tudom ez normális e. Felmelegítheti e az a vizet ennyire?
A szűrő Eheim Professionel.
Csatolmányok
IMG_1825[1].JPG
IMG_1825[1].JPG (1.93 MiB) Megtekintve 19241 alkalommal
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Meleg a víz

Hozzászólás Szerző: Maya »

Julcsi » Ma, 20:29 írta:Sziasztok!
Most készül Smaugnak egy nagyobb hely. A szűrő csövére az van írva, hogy 16/22 mm. Ez mit jelent? Kosarat szeretnék rá rendelni, de nem tudom, hogy mekkora kell rá. Vagy egyáltalán kell rá kosár (még kezdő vagyok)? A szívás erőssége miatt mindenképp akarok rá, de amilyen nagy csomagokat letesz ez a kis "szörnyeteg", azokat gondolom nem szívná fel kosárral. Vagy azokat szedjem össze majd külön?
Másik: A szűrőnek van vízmelegítő része, amit nem kapcsolok be neki. Külön konnektor van hozzá, szóval biztos, hogy nem megy...viszont a víz 25 fokos (21-22 fok van a szobában). Nagyon kicsit meleg a szűrő teteje, nem tudom ez normális e. Felmelegítheti e az a vizet ennyire?
A szűrő Eheim Professionel.
Szia!
A cső mérete 16/22 mm. Gyári kosárat érdemes a szívóágra venni,(http://www.tropus-szeged.hu/akvarisztik ... r-7471800/) nehogy a szívás ereje az axikban kárt tegyen, illetve nagy darabok pl. növénydarabkák ne dugítsák el az előszűrőt és motort. A szűrő pedig inkább a biológiáért és minimális kémiáért felel, sajnos szűrőtől függetlenül fel kell takarítani. A szűrés mellett is ugyanúgy szükséges a mulm és egyéb aljzaton megrekedő hulladék összeszedése és a vízcsere is. Mivel ez egy elég régi típusú szűrő így melegít, amiket az utóbbi években gyártottak maximum 0,5-1 fokot számít a melegedés, de működés közben az ilyen régebbi fajták sokat melegednek. Szóval a szűrőtől ez természetes, axis akváriumba nem szerencsés... főleg nyáron. Ha jól látom ez Prof. széria. Nálam az egyik Prof III. szériás és nulla a melegedése, viszont Experience sorozatnak van egy minimális. Évjáratok szerint javították ki mindig az előző széria apróbb hibáit. Teljesítményre elpötyög ahogy látom, de a belső elrendezése nem tetszik... én jó kis ülepítőt alakítanék az aljába.


Maya
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Julcsi
Fórumozó
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2015.03.30. 15:21
Tartózkodási hely: Koroncó

Re: Meleg a víz

Hozzászólás Szerző: Julcsi »

Maya » 2015.11.05. 21:10 írta:
Julcsi » Ma, 20:29 írta:Sziasztok!
Most készül Smaugnak egy nagyobb hely. A szűrő csövére az van írva, hogy 16/22 mm. Ez mit jelent? Kosarat szeretnék rá rendelni, de nem tudom, hogy mekkora kell rá. Vagy egyáltalán kell rá kosár (még kezdő vagyok)? A szívás erőssége miatt mindenképp akarok rá, de amilyen nagy csomagokat letesz ez a kis "szörnyeteg", azokat gondolom nem szívná fel kosárral. Vagy azokat szedjem össze majd külön?
Másik: A szűrőnek van vízmelegítő része, amit nem kapcsolok be neki. Külön konnektor van hozzá, szóval biztos, hogy nem megy...viszont a víz 25 fokos (21-22 fok van a szobában). Nagyon kicsit meleg a szűrő teteje, nem tudom ez normális e. Felmelegítheti e az a vizet ennyire?
A szűrő Eheim Professionel.
Szia!
A cső mérete 16/22 mm. Gyári kosárat érdemes a szívóágra venni,(http://www.tropus-szeged.hu/akvarisztik ... r-7471800/) nehogy a szívás ereje az axikban kárt tegyen, illetve nagy darabok pl. növénydarabkák ne dugítsák el az előszűrőt és motort. A szűrő pedig inkább a biológiáért és minimális kémiáért felel, sajnos szűrőtől függetlenül fel kell takarítani. A szűrés mellett is ugyanúgy szükséges a mulm és egyéb aljzaton megrekedő hulladék összeszedése és a vízcsere is. Mivel ez egy elég régi típusú szűrő így melegít, amiket az utóbbi években gyártottak maximum 0,5-1 fokot számít a melegedés, de működés közben az ilyen régebbi fajták sokat melegednek. Szóval a szűrőtől ez természetes, axis akváriumba nem szerencsés... főleg nyáron. Ha jól látom ez Prof. széria. Nálam az egyik Prof III. szériás és nulla a melegedése, viszont Experience sorozatnak van egy minimális. Évjáratok szerint javították ki mindig az előző széria apróbb hibáit. Teljesítményre elpötyög ahogy látom, de a belső elrendezése nem tetszik... én jó kis ülepítőt alakítanék az aljába.


Maya
Köszönöm. A kosarat megrendeltem hozzá. "jó kis ülepítőt alakítanék az aljába" Ez mit jelent? Hogyan kell csinálni? :$ Olvastam, hogy 25°C fölé ne igen menjen a víz hőmérséklete. De azért gondolom a 24-25°C se épp jó neki. A mostani helyén 22°C van, nyáron folyamatosan hűtöttem, de így is volt, hogy 25°C-os lett a vize. De persze az nem ugyanaz, mint hogy állandóan 25 legyen szegénynek. Mennyire vészes ez a hőmérséklet? Egy hete indítottam be az akváriumot. A meglévőből is raktam bele vizet, illetve kaptam egy Tetra Bactozym tablettát, hogy szippantsam fel a szűrővel. Növényeket nem ajánlottak bele, mert hogy akkor erősebb szűrés kellene neki, így műnövényeket rendeltem neki. Jelenleg itt tartok, de szeretnék majd neki hűtést csinál(tat)ni, mert a jégakku túl hamar kiolvad mindig, meg gondolom a hőmérséklet ingadozás se tesz olyan jót neki. Meg egyszerűbb is, ha van ami folyamatosan hűti.
Válasz küldése