Akvárium aljzat, háttér, bújók

Moderátor: Axolotl moderátor

Avatar
liquid
Adminisztrátor
Hozzászólások: 284
Csatlakozott: 2010.12.04. 11:02

Akvárium aljzat, háttér, bújók

Hozzászólás Szerző: liquid »

Ha már megvan az akvárium akkor jöhetnek a belevalók! :)

Aljzatnak ne túl apró és ne éles kavicsot válasszunk, mert túl sokat lenyelhetnek belőle, illetve megsértheti őket mind kívülről, mind belülről egyaránt. Láttam már csemperagasztóval bevont kavicsokat is aljzatnak, sőt, aljaz nélkül is lehet tartani őket, ami megkönnyíti a takarítást, de esetlegesen stressz forrása lehet (nem tud megkapaszkodni az állat a talajon, ami frusztrálhatja), valamint nem olyan szép az összképe az akváriumnak.

Háttérnek valami sötétet válasszatok, ha egyáltalán szükségesnek tartjátok, ezzel csökkentve az akváriumba beszűrődő fény mennyiségét. Jó ötlet a háttér, mert eleve egyfajta stresszes állapot az ha a vízszint alatt kilátnak az állatok, de ez nem kötelező. (nekem sincs)

A bújók/barlangok nagyon fontosak, mert bár bírják a fényt, a szemükön nincs szemhéj, így az erős/zavaró fény ellen nem tudnak védekezni, csak ha elbújnak egy jókis sötét barlangba. Az enyémben kettő is van, mert a harmadik jövevénnyel együtt egyszer bezsúfolták magukat mindhárman a kis bújóba, aztán alig tudtak kijönni :) Így beszereztem egy másikat mellé. Itthon a bújókban töltik a legtöbb idejüket, onnan lesnek kifelé.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Kavicsok

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Kicsit részletesebben a kavicsokról:

A kavics aljzat egyik legnagyobb előnye, hogy tisztán tartja az akváriumot. Le tud ülepedni aminek le kell, így nem fog annyira zavarosodni az akvárium. Személy szerint, én is akármit csinálhattam, ha nem volt kavics, akkor 5 nap után teljes vízcsere és forró mosás volt a program. Több mint 2 hete van kavicsom, azóta kristálytiszta a víz. Mellesleg az Axololt-ok is jobban szeretik a kavicsos aljzatot, nem csúszkálnak rajta, tudnak kapaszkodni, tudnak ásni, túrni, felfedezni a kavicsok között.

Fajtái:
  • - természetes (folyami, márvány...)
    - mesterséges (üveg, műanyagos bevonatú, festett)
Méret szerint az axololt-ok szempontjából:
  • - apró kavics (1-2mm):
    • hátránya: nehéz takarítani, sokat nyelhetnek belőle és nehezebben köpik ki mint a többi kavicsot, és az apró szemek könnyebben tömíthetik el a beleket
    - kis kavics (4-8mm):
    • előnye: ezt jobban ki tudják köpni, illetve talán könnyebben végigmegy a bélrendszeren és kisebb a tömődési esély
      hátránya: lenyelhetik és tömődést okozhat
    - közepes kavics (8-20 mm):
    • hátránya: ez lenyelve komoly problémát okozhat a mérete miatt, mert előfordulhat hogy már nem tudja kiköpni, vagy a gyomorfele megszorul
    - nagy kavics (20mm< )
    • előnye: ezt nem tudják lenyelni
      hátránya: nehezen beszerezhető (főleg szín szerint)
Kavics felszíne:
  • - kerekített: csak ez ajánlott Axolotl alá. Ők szeretik túrni a kavicsokat élelem után kutatva, azon közlekednek, alszanak, élnek, időnként menekülő úszás során az aljzatba csapódva érkeznek meg. A kerekített kavicson nem tudnak balesetet szenvedni.
    - éles, pattintott: egy éles kavics komoly problémákat tud okozni: lenyelve felsértheti a beleket, nekiúszva kívülről komoly sérüléseket okozhat. Ilyet ne használjunk!
Ideális kavics véleményem szerint a 2 centinél nagyobb fekete vagy sötét színű folyami kavics. Ezen jól mutatnak a világos axik, ami nekünk kívülről bámészkodóknak nagyon jó látvány, nekik pedig kényelmes biztonságérzetet ad, mert sötét. Nos ezt igen nehéz beszerezni, ha az embernek nincs efféle ismerete. Nagykerekben hiába próbálkoztok, ha találtok is, eszméletlenül drága lesz.
Tippek ilyen kavicsok beszerzéséhez: az egyik legköltséghatékonyabb módja a sóderválogatás, vagy Dunapartra kisétálás némi vödörrel. Itt kedvetekre válogathattak a színekből, formákból, méretekből. Hátránya, hogy pár órád rámegy. Ha ennél kényelmesebb megoldást szeretnétek és nem sajnáljátok rá a pénztárcát, akkor az Oázis Kertészet boltjaiban találhattok viszonylag olcsón. Én még sajnos nem jutottam el személyesen ilyen helyre, így se árat, se forma és színválasztékot nem tudok mondani, de az biztos, hogy ott lehet kapni sokfélét és az összes többi forráshoz képest ez a legolcsóbb.

Update: 2012.05.30 Sendy:

A homok:
homokot sem rakunk be axiknak, mert lenyelve eltömítheti a beleket jobban mint a kisebb kavicsok. Ebből adódóan egy halálesetről tudok.

Update 2013.06.30. Sendy
Módosítanám az ajánlott kőfajta méretét minimum 4 cm-re. 2 cm-es átmérőjű kavicsot egyes axik még hajlamosak a szájukba venni, és igen nehéz a szájukból kiszabadítani, így inkább 4-5 cm-nél nagyobb átmérőjű köveket használjunk és ne lehetőség szerint minél kerekdedebbet, hogy sehogy se férjen be a nagy szájukba.

Elrettentésül a nem megfelelő kavics témához:
http://axolotl.hu/viewtopic.php?f=6&t=153#p4092
http://axolotl.hu/viewtopic.php?f=6&t=153#p4088
http://axolotl.hu/viewtopic.php?f=6&t=153#p4203
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
vic70
Fórumozó
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2011.01.26. 15:01

Ez a kavics vajon jó?

Hozzászólás Szerző: vic70 »

Sziasztok!Szerintetek ez a kavics,ami a képen látható,jó lesz az axik alá?
kb 1 és 2 cm szemnagyságú kavics
kb 1 és 2 cm szemnagyságú kavics
IMG_00491.jpg
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sendy 2011.02.08. 16:47-kor.
Ok: Nem adtál témacímet, legközelebb légyszi figyelj rá, most én adtam egyet. Kétszer szúrtad be ugyanazt a képet, a másodikat pedig nem szúrtad be, használd legközelebb az előnézet funkciót, hogy ellenőrzid a hozzászólás kinézetét.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Ez a kavics vajon jó?

Hozzászólás Szerző: Sendy »

vic70 írta:Sziasztok!Szerintetek ez a kavics,ami a képen látható,jó lesz az axik alá?
Ha elolvastad a hozzászólásod előtti hozzászólást akkor nagyjából már tudhatod a választ. Amíg ilyen kicsi az axi, addig megfelel, de ahogy nőni fog, már nem lesz túl ideális. Ezt a méretet még pont le tudja nyelni, és nehezebben tudja kiköpni vagy hátul kinyomni. Én személy szerint azt tanácsolom, hogy kezdj az általam ajánlott kavicshoz hasonlót beszerezni. 2 cm-nél nagyobb folyami kavicsszerű kő (akár kerek márvány is jó). 3-4 cm az ideális, vagy a még annál nagyobb.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
vic70
Fórumozó
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2011.01.26. 15:01

Re: Ez a kavics vajon jó?

Hozzászólás Szerző: vic70 »

oké,köszi a választ.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sendy 2011.02.08. 23:26-kor.
Ok: Kérlek olvasd el a szabályzatot! Ha egy témára válaszolsz, az idézet gombot használd, vagy az új üzenet témájában add meg mire válaszolsz. Köszi.
vic70
Fórumozó
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2011.01.26. 15:01

Szavannafa és szőlőgyökér?

Hozzászólás Szerző: vic70 »

Sziasztok!A szavannafa vagy a szőlőgyökér lenne jobb a szörnyeimnek?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sendy 2012.05.12. 19:13-kor.
Ok: Kérlek olvasd el a házirend témacím adás részét ismételten! Ennek megfelelően javítottam a hozzászólást.
Avatar
liquid
Adminisztrátor
Hozzászólások: 284
Csatlakozott: 2010.12.04. 11:02

Re: Szavannafa és szőlőgyökér?

Hozzászólás Szerző: liquid »

vic70 írta:Sziasztok!A szavannafa vagy a szőlőgyökér lenne jobb a szörnyeimnek?
Szia!
A szörnyeid bármilyen növényt szeretni fognak, ami nem sérti meg őket :) De a növény kétséges hogy kibirja-e a környezetet. Csak azt tudom mondani amit énis csináltam: próbáld ki, ha elrohad, akkor nemjó :)
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
vic70
Fórumozó
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2011.01.26. 15:01

Re: Szavannafa és szőlőgyökér?

Hozzászólás Szerző: vic70 »

Szia!Eddig szavannafa volt benne...azt szerették,csak gondoltam a szőlőgyökér talán jobb.De ha mindegy,akkor marad így. :)
Aivilys
Fórumozó
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2012.12.14. 10:29

Szőlőtöke előkészítése hogyan?

Hozzászólás Szerző: Aivilys »

Sziasztok!

Hogyan kell előkészíteni a szőlőtőkét mielőtt berakom hozzájuk ? azt már olvastam, hogy áztassam  de hogy meddig kellene forralni, majd áztatni és, hogy utána van –e vmi teendő vele :D

Köszönöm!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sendy 2012.05.12. 19:14-kor.
Ok: Kérlek olvasd el a házirend témacím adás részét ismételten! Ennek megfelelően javítottam a hozzászólást.
Avatar
liquid
Adminisztrátor
Hozzászólások: 284
Csatlakozott: 2010.12.04. 11:02

Re: Szőlőtöke előkészítése hogyan?

Hozzászólás Szerző: liquid »

Aivilys írta:Hogyan kell előkészíteni a szőlőtőkét mielőtt berakom hozzájuk ?
Szia!

Legalább 1 hétig áztasd, de minél tovább, annál jobb. Előtte és utána forrázd le.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Way
Fórumozó
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2012.12.14. 10:29

vasfa

Hozzászólás Szerző: Way »

Nekem van egy vasfám is az akváriumban és szerintem mindig az ,,fogja,, meg a vizet. Áztattam már. Mit lehetne vele még csinálni? Még egy kérdés: van valami jó víztisztító tabletta? Mondjuk ránézek még arra a topicra.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Sendy 2011.09.09. 11:44-kor.
Ok: A hozzászólást javítottam ékezetekkel, mondatközi és végi jelekkel, illetve javítottam a rossz ragozásokat és félrefogalmazásokat. Kérlek legközelebb figyelj ezekre!
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: vasfa

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Way írta:Nekem van egy vasfám is az akváriumban és szerintem mindig az ,,fogja,, meg a vizet. Áztattam már. Mit lehetne vele még csinálni? Még egy kérdés: van valami jó víztisztító tabletta? Mondjuk ránézek még arra a topicra.
Crystal tabletta jól működik zavarosodásnál. A tiszta jó vízhez pedig célszerű szűrőkoszt használni, ami beállítja a víz flóráját. Vasfához nem értek, arra majd hozzáértő válaszol. Az érett jó akváriumvíz amúgy sárgás.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
yopeet
Fórumozó
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2011.12.22. 22:50
Tartózkodási hely: Pusztaszabolcs

A dekor fám engedi a színét

Hozzászólás Szerző: yopeet »

Helló!
Nem tudom, lehet hogy szavannafám, lehet hogy vasfám van, de áztattam is több mint 1 hétig és forraltam is rendesen, de még mindig engedi a színét. Bírja az akvárium pár napig vízcsere után, de ma meguntam és kivettem. Nincs más lehetőségem ,hogy végre ne barnítsa be nekem a vizet? Valaki tippek? Ha nincs több lehetőség akkor maximum az egyik polcomon fog díszelegni..
Előre is köszi a válaszokat:)
Szthy
Avatar
liquid
Adminisztrátor
Hozzászólások: 284
Csatlakozott: 2010.12.04. 11:02

Re: A dekor fám engedi a színét

Hozzászólás Szerző: liquid »

yopeet írta:Helló!
Nem tudom, lehet hogy szavannafám, lehet hogy vasfám van, de áztattam is több mint 1 hétig és forraltam is rendesen, de még mindig engedi a színét. Bírja az akvárium pár napig vízcsere után, de ma meguntam és kivettem. Nincs más lehetőségem ,hogy végre ne barnítsa be nekem a vizet? Valaki tippek? Ha nincs több lehetőség akkor maximum az egyik polcomon fog díszelegni..
Előre is köszi a válaszokat:)
Szia!

Nagyonnagyon sokat kell áznia mire végre abbahagyja a szineresztést. De ha már kifőzted és ázott is napokig, akkor ha megszinezi a vizet az nem gond.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
vic70
Fórumozó
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2011.01.26. 15:01

Re: A dekor fám engedi a színét

Hozzászólás Szerző: vic70 »

Pedig a szörnyek szeretik a sötét vizet.Legalábbis nálam :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sendy 2012.05.12. 19:16-kor.
Ok: Kérlek olvasd el a házirend témacím használati részét ismételten! Ennek megfelelően javítottam a hozzászólást. A hozzászólásod súrolja az OFF határt, kérlek erre is figyelj oda.
Zsomb
Fórumozó
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2012.12.14. 10:29

Nagyméretű üvegkavics!

Hozzászólás Szerző: Zsomb »

Sziasztok!

Hosszas keresgélés után szerintem találtam egy megfelelő aljzatot az axiknak!
http://www.selyemviragok.hu/index.php?i ... lapszam=1#
Szerintetek jó választás? Ugye nem fog leolvadni a festék, vagy az a anyag rajta, üvegkavicsként hirdetik, nagyméretű
ezt nem bírják lenyelni, ha veszek 3-4zsákot 54 literhez gondolom akkor ezzel ki tudom váltani a jelenlegi 5mm-es kvarc aljzatot.
Homokon is gondolkodtam, de apró szemcséi miatt eltömíthetik a szűrőt + axi is benyelhet párat.
Ha megfelelőnek tartjátok megrendelem, ha nem találtam még 1 alternatívát itt is.
http://kreativdiszkont.hu/foszforeszkal ... alo_kavics
vagy
http://kodesign.hu/cms/dekoracios_kavicsok.html

Köszi!
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Nagyméretű üvegkavics!

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Zsomb írta:Sziasztok!

Hosszas keresgélés után szerintem találtam egy megfelelő aljzatot az axiknak!
http://www.selyemviragok.hu/index.php?i ... lapszam=1#
Szerintetek jó választás? Ugye nem fog leolvadni a festék, vagy az a anyag rajta, üvegkavicsként hirdetik, nagyméretű
ezt nem bírják lenyelni, ha veszek 3-4zsákot 54 literhez gondolom akkor ezzel ki tudom váltani a jelenlegi 5mm-es kvarc aljzatot.
Homokon is gondolkodtam, de apró szemcséi miatt eltömíthetik a szűrőt + axi is benyelhet párat.
Ha megfelelőnek tartjátok megrendelem, ha nem találtam még 1 alternatívát itt is.
http://kreativdiszkont.hu/foszforeszkal ... alo_kavics
vagy
http://kodesign.hu/cms/dekoracios_kavicsok.html

Köszi!
Szia!

Felejtsd el messziről a fluoreszkálót és a dekorkavicsok nagy részét, mert gondot okozhatnak. Nem jók sajnos, a fluoreszkáló biztosan festékkel van lekenve ami eresztheti a vegyi anyagokat egy akváriuman. Egy díszköcsögben vízben biztos jól nézne ki, ott nincs mit megmérgezni, nincsenek bacik akik esetleg kikezdjék a felszínét. Folyami kavicsot keressél, vagy akvarisztikához és terrarisztikához alkalmazható kavicsot. Az axis kavicsokat nem árt időnként átforrázni, átfőzni. Az üvegkavics azon kívül hogy iszonyatos színe van szerintem, kellene belőle neked kb 10-15 zsák, mert annyira kevés egy adag, és nem tudom hogy bírná a főzést. Nekem kb 7 kg folyami kavics van az akváriumban és ez 1 réteget jelent az akvárium alján. És azok 2-7 cm átlag méretben vannak. Természetes kavicson mutatnak jól az axik és azon is érzik jól magukat. Az üveg kavics törhet, pattanhat, akkor élet lesz, és azon ugyanaz az érzésük lesz mint az akvárium aljzaton: túlságosan sima, nincs rajta kapaszkodó felület, tehát nem jó. Egy axi idiótán nézne ki egy diszkós akváriumban, ahhoz színes halak kellenek, pl neonok, sügerek, esetleg tengervizes akvárium. A sötét kavicsokat szeretik, sötét hátteret, sok növénnyel (lehetőleg nagy bokros élő növények), és ezek között néznek ki igazán nagyon jól az axik. A homok pedig egyenesen tiltott. Kérlek olvasd el a téma második hozzászólását, ha eddig nem tetted meg, amiben részletesen kifejtem, hogy milyen kavics az ideális. Kavicsbeszerzési tipp is van.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Uzsidoboz
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2012.04.04. 22:35
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Aljzat

Hozzászólás Szerző: Uzsidoboz »

Nézegetek külföldi oldalakat és fórumokat, és lett egy csomó kérdésem, most megpróbálom mindet az adott témában feltenni...

Szóval, a kis kavicsos aljzat tudom miért nem jó stb. De mi van a homokkal? Azt olvastam az tilos!!! De miért? Rengeteg olyan képet látni a neten ahol homok van alattuk. Bár én biztos nem tenném alájuk, szörnyű lehet takarítani....

A másik hogy megtaláltam a régi fórumot... Ott is olvasgattam, és ott írta valaki hogy csemperagasztóba köveket nyomkodott aljzatnak. Ez milyen ötlet? Így nem tud a kövek alatt összegyűlni a sok dzsuva... Vélemény?
Üdv: Uzsi
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Aljzat

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Uzsidoboz írta:Nézegetek külföldi oldalakat és fórumokat, és lett egy csomó kérdésem, most megpróbálom mindet az adott témában feltenni...

Szóval, a kis kavicsos aljzat tudom miért nem jó stb. De mi van a homokkal? Azt olvastam az tilos!!! De miért? Rengeteg olyan képet látni a neten ahol homok van alattuk. Bár én biztos nem tenném alájuk, szörnyű lehet takarítani....

A másik hogy megtaláltam a régi fórumot... Ott is olvasgattam, és ott írta valaki hogy csemperagasztóba köveket nyomkodott aljzatnak. Ez milyen ötlet? Így nem tud a kövek alatt összegyűlni a sok dzsuva... Vélemény?
Homok: ugyanúgy beletúr az axi, lenyeli és ez sokkal könnyebben eltömíti a beleket, és belehalhat,

Csemperagasztóba kavicsok.... hááát akár működhet is, de én nem csinálnám. Ott is lesznek rések, amikbe bemegy a szmetyó, de az életben ki nem pucolod onnan. Másrészt a ronda csemperagasztó ott lesz mindenhol a kövek között. Olyan lesz mintha sóderes betonkocka lenne az akvárium alján. Ha viszont úgy csinálod, hogy alig látszik ki a ragasztó, akkor meg már túl sok a rés ami tömődik kosszal. Másrészről Ling-ling még a nagy kavicsokat is képes arrébb lökni a fejével mikor úgy nekiindul a kajakeresésnek. Ha ezek oda lennének fixen rögzítve, komolyan aggódnék a csepp agyáért. Láttad a képtáramat, hogy nálam most milyen. Ha hasonló aljzati hatásban gondolkozol, azt csemperagasztóval nem tudod kivitelezni, mert ronda lesz.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
LeviBoy01
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2011.12.15. 19:44

Kagyló

Hozzászólás Szerző: LeviBoy01 »

Place írta:Azok a borsók az akvárium üvegén vannak, levegőbuborékok. Holnap intézem a kékítést, ha addig újra kijön rajta. Most már egy órája a vízben van, és eddig semmit nem produkált.

Amint visszatettem a gyökeret egyből rámozdultak. Ott is van az albínó a képen. A vadas a gyökéren ücsörög.

Két nagy fotó:

http://www.sii.atw.hu/b.jpg
http://www.sii.atw.hu/bb.jpg
Én azt a kagylót nagyon gyorsan kivenném, ameddig valameik axó meg nem vágja magát vele. ;)
Avatar
Place
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2012.05.10. 21:18

Re: Kagyló

Hozzászólás Szerző: Place »

Már más okból kivettem. Sajnálom mert amúgy szerettek elbújni mögé. Formájuk és az Axik mérete miatt pont kényelemesen elfértek a kagylók alatt. Amúgy "csiszolt" a széle nem éles, korábban évtizedeken át edződött akváriumban. Mondjuk jelenleg elképzelhetetlennek tartom, hogy a 4 centis Axi felnyársalja magát a 7 centis kagylón... de kivettem.
Az akvárium kívül üveg, belül azonban víz.
Egy szépen berendezett akvárium látványához azért tudunk nagyon ragaszkodni, mert egy darab múltunkból, abból a paradicsomból, amiből kiűzettünk.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Kagyló

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Place írta:Már más okból kivettem. Sajnálom mert amúgy szerettek elbújni mögé. Formájuk és az Axik mérete miatt pont kényelemesen elfértek a kagylók alatt. Amúgy "csiszolt" a széle nem éles, korábban évtizedeken át edződött akváriumban. Mondjuk jelenleg elképzelhetetlennek tartom, hogy a 4 centis Axi felnyársalja magát a 7 centis kagylón... de kivettem.
Kagylókat amúgy sem szabad betenni, ahogy tengeri kütyüket sem. Majd megkérdem miért, de google is ezeket dobta ki. Emlékeim szerint ki tudnak válni olyan dolgok belőlük, ami megölheti az állatokat.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
liquid
Adminisztrátor
Hozzászólások: 284
Csatlakozott: 2010.12.04. 11:02

Re: Kagyló

Hozzászólás Szerző: liquid »

Sendy írta:
Place írta:Már más okból kivettem. Sajnálom mert amúgy szerettek elbújni mögé. Formájuk és az Axik mérete miatt pont kényelemesen elfértek a kagylók alatt. Amúgy "csiszolt" a széle nem éles, korábban évtizedeken át edződött akváriumban. Mondjuk jelenleg elképzelhetetlennek tartom, hogy a 4 centis Axi felnyársalja magát a 7 centis kagylón... de kivettem.
Kagylókat amúgy sem szabad betenni, ahogy tengeri kütyüket sem. Majd megkérdem miért, de google is ezeket dobta ki. Emlékeim szerint ki tudnak válni olyan dolgok belőlük, ami megölheti az állatokat.
Kagylót és egyéb ilyen állatot a mésztartalma miatt nem szabad, keményítik a vizet.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Titkos3
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2012.01.17. 19:07
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kagyló

Hozzászólás Szerző: Titkos3 »

liquid írta:Kagylót és egyéb ilyen állatot a mésztartalma miatt nem szabad, keményítik a vizet.
Liquidnek igaza van, keményíti a vizet és a pH-t meg növeli.
Titkos3
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Place
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2012.05.10. 21:18

Sebesülési lehetőség?

Hozzászólás Szerző: Place »

Moderáció: hozzászólás előzménye: http://axolotl.hu/viewtopic.php?f=9&t=41&p=1408#p1405
Sendy


A veszekedést tetézi párom gondolata, mely szerint az Axik magukat nagyobb korukban fel fogják nyársalni ezeken a gyökereken. Mint szőlőgyökér jellemzője, azon vannak göcsörtösebb nyúlványok, de semmi éles, vagy hegyes, főként nem kemény dolog. Ő mégis fél, mert olvasta valahol, hogy egy Axi eltört egy hőmérőt olyan sebességgel úszott neki....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sendy 2012.05.12. 20:00-kor.
Ok: Ezt a beszélgetést áthelyeztem.
Az akvárium kívül üveg, belül azonban víz.
Egy szépen berendezett akvárium látványához azért tudunk nagyon ragaszkodni, mert egy darab múltunkból, abból a paradicsomból, amiből kiűzettünk.
Avatar
Uzsidoboz
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2012.04.04. 22:35
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Sebesülési lehetőség?

Hozzászólás Szerző: Uzsidoboz »

Place írta:Moderáció: hozzászólás előzménye: http://axolotl.hu/viewtopic.php?f=9&t=41&p=1408#p1405
Sendy


A veszekedést tetézi párom gondolata, mely szerint az Axik magukat nagyobb korukban fel fogják nyársalni ezeken a gyökereken. Mint szőlőgyökér jellemzője, azon vannak göcsörtösebb nyúlványok, de semmi éles, vagy hegyes, főként nem kemény dolog. Ő mégis fél, mert olvasta valahol, hogy egy Axi eltört egy hőmérőt olyan sebességgel úszott neki....
A fejjel széttört hőmérőt meg a párod itt olvashatta a fórumon, mert Sendy axija volt az elkövető :)
Üdv: Uzsi
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Place
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2012.05.10. 21:18

Re: Sebesülési lehetőség?

Hozzászólás Szerző: Place »

Esélyes, hogy itt olvasta, mivel ez az egyetlen axis fórum amit találtunk magyar nyelven. :D
Az akvárium kívül üveg, belül azonban víz.
Egy szépen berendezett akvárium látványához azért tudunk nagyon ragaszkodni, mert egy darab múltunkból, abból a paradicsomból, amiből kiűzettünk.
Avatar
liquid
Adminisztrátor
Hozzászólások: 284
Csatlakozott: 2010.12.04. 11:02

Re: Sebesülési lehetőség?

Hozzászólás Szerző: liquid »

Place írta:Esélyes, hogy itt olvasta, mivel ez az egyetlen axis fórum amit találtunk magyar nyelven. :D
Szia!
Igen, Sendy irta anno :)
Nekem nem sérültek meg ilyenektől, ez egy esetben történhet, ha valamivel rájuk ilyesztesz, de ha kerülöd azt hogy pl amikor harap a kaja felé és a másik mellette van, illetve tisztitásnál gyors mozdulatokat teszel, akkor -szerintem- ilyen nem fordulhat elő. tud olyan gyorsan mozdulni, hogy megsértse magát, de megölni tuti nem :) Az axolotl a világon a legjobb gyógyulóművész, pár puklival megúszod ha épp nem figyelsz oda. Olvastam, hogy az axik fél gerincét / agyát kiszedték laboratóriumban, és mindent visszanövesztett, a gyikok elbújhatnak :)
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Sebesülési lehetőség?

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Uzsidoboz írta:
Place írta:Ötlet?
A fejjel széttört hőmérőt meg a párod itt olvashatta a fórumon, mert Sendy axija volt az elkövető :)
Üdv Place!

A hőmérős eset nálam történt, és simán azért mert egy csiga nekiment az axinak álmában, de egymást is képesek megijeszteni annyira, hogy majdnem kiugrik a másik az akváriumból.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Sebesülési lehetőség?

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Place írta:Tessék fotó a gyökerekről:
http://www.sii.atw.hu/axagyok.jpg
http://www.sii.atw.hu/axgyok.jpg
Én nem tenném be őket ismerve az én axijaim bulldozer üzemmódját. Nem csak a hőmérővel voltak problémáink.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Place
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2012.05.10. 21:18

Re: Sebesülési lehetőség?

Hozzászólás Szerző: Place »

Sendy írta:
Place írta:Tessék fotó a gyökerekről:
http://www.sii.atw.hu/axagyok.jpg
http://www.sii.atw.hu/axgyok.jpg
Én nem tenném be őket ismerve az én axijaim bulldozer üzemmódját. Nem csak a hőmérővel voltak problémáink.
Én úgy gondolkodtam, hogy ez fa... tehát valamilyen szinten puha. Nem tud úgy éles lenni mint egy kő vagy egy törött agyagcserép.
Az akvárium kívül üveg, belül azonban víz.
Egy szépen berendezett akvárium látványához azért tudunk nagyon ragaszkodni, mert egy darab múltunkból, abból a paradicsomból, amiből kiűzettünk.
Avatar
Place
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2012.05.10. 21:18

Agyagcserép

Hozzászólás Szerző: Place »

Agyagcserép, -korsó, kerámia bújók? Sűrűn látni akváriumban.
Mit kell tudni róla?
Előkészítés?
Honnan lehet okosan beszerezni (nem aquaribolt, ott irreálisan drága)?
Milyen anyagból? Mázolt/mázolatlan? Porcelán?

Hasonló anyagból, más formában etetőtányér?

Kép
Az akvárium kívül üveg, belül azonban víz.
Egy szépen berendezett akvárium látványához azért tudunk nagyon ragaszkodni, mert egy darab múltunkból, abból a paradicsomból, amiből kiűzettünk.
Avatar
Uzsidoboz
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2012.04.04. 22:35
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Agyagcserép

Hozzászólás Szerző: Uzsidoboz »

Place írta:Agyagcserép, -korsó, kerámia bújók? Sűrűn látni akváriumban.
Mit kell tudni róla?
Előkészítés?
Honnan lehet okosan beszerezni (nem aquaribolt, ott irreálisan drága)?
Milyen anyagból? Mázolt/mázolatlan? Porcelán?

Hasonló anyagból, más formában etetőtányér?
Szia!
Én épp valamelyik nap voltam itt a helyi piacon van egy keramikus... Fillérekért megcsinál agyagból bármit, annyit kért rajzoljam le kb mit akarok meg mondjak méreteket. A kerámia natúran mehet ha jól tudom, minél kevesebb cucc van rajta annál veszélytelenebb, így én így fogom kérni.
Bár van egy bújóm amit boltban vettem (lassan kinövik) azon van máz...
Amúgy volt olyan ötletem is, hogy veszek sima virágcserepet és fektetve beteszem, vagy félbetöröm és megcsiszolom, vagy csinálok rá "ajtót" ...
Üdv: Uzsi
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Place
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2012.05.10. 21:18

Re: Agyagcserép

Hozzászólás Szerző: Place »

Uzsidoboz írta: Én épp valamelyik nap voltam itt a helyi piacon van egy keramikus... Fillérekért megcsinál agyagból bármit, annyit kért rajzoljam le kb mit akarok meg mondjak méreteket.

Amúgy volt olyan ötletem is, hogy veszek sima virágcserepet és fektetve beteszem.
Meg tudod adni az elérhetőségét? Van műhelye?

Én is fektetve készülök betenni egész virágcserepet. Gondolkodtam a félbetörésen, de félek, hogy úgy törik/reped el, hogy mentetetlen és kuka. Inkább kibélelem nagyobb kövekkel -> beásom a felét a talajba.
Az akvárium kívül üveg, belül azonban víz.
Egy szépen berendezett akvárium látványához azért tudunk nagyon ragaszkodni, mert egy darab múltunkból, abból a paradicsomból, amiből kiűzettünk.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Agyagcserép

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Etetőtál: én olyat javasolnék, ami vagy olyan égetett mázas ami nem oldódik, nincs külön festve stb, vagy nagy lapos kavics, vagy egy rész az akváriumban ahol csupasz üvegrész van, vagy masszív kerekített szélű üvegetetőt tennék be. Az ok, hogy mint a vérebek tudják túrni, csipkedni a kaját. Egy sima égetett agyagnak azért van némi dörzsiség a felületén, amivel esetleg kidörzsölhetik a szájukat. Nekem Ling-ling órákig képes túrni orral az aljzatot és támadni be szájjal a köveket, hátha talál még valamit.
Bújóknál a lényeg, hogy ne legyen lehetőleg éles felület rajta, amivel kárt tud tenni magában. Legyen kellően nagy, hogy később is beférjen. Szerencsés a hosszúkás forma, mert ők is azok, egy kerek barlangban azért be kell görgülniük, de azt is szeretik. Ling-lingem szereti a féltetőket is és onnan skubizni kifele a világot.
Nekem az akváriumi háttérhez van hozzáépítve a barlang, némi féltető.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Homok

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Homokot ugye nem rakunk be axi alá, mert ahogy túrja, lenyeli, eltömítheti a beleket és belehalhat. Ebből kiműteni is elég nehéz lenne, egy kavicsot könnyebb eltávolítani, mint ezeket a homokdugókat a belekből. Az aljzatos cikket frissítettem ezzel az infóval:
http://axolotl.hu/viewtopic.php?f=9&t=23&p=94#p94
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Place
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2012.05.10. 21:18

Cserép

Hozzászólás Szerző: Place »

Vettem szabvány kerámia cserepet egy-két százasért OBI-ban. Laza fél óra alatt Sarokcsiszolóval félbe lehet vágni és simára csiszolni. Most jön a főzési fázis.

Jól emlékszem? Olvastam már itt valahol, hogy 2-szer fel kell forralni, de nem találom a hozzászólást. Meddig kell főzni?
Az akvárium kívül üveg, belül azonban víz.
Egy szépen berendezett akvárium látványához azért tudunk nagyon ragaszkodni, mert egy darab múltunkból, abból a paradicsomból, amiből kiűzettünk.
Avatar
Monique
Mániákus fórumozó
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2012.05.02. 23:48
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Cserép

Hozzászólás Szerző: Monique »

Place írta:Vettem szabvány kerámia cserepet egy-két százasért OBI-ban. Laza fél óra alatt Sarokcsiszolóval félbe lehet vágni és simára csiszolni. Most jön a főzési fázis.

Jól emlékszem? Olvastam már itt valahol, hogy 2-szer fel kell forralni, de nem találom a hozzászólást. Meddig kell főzni?
http://axolotl.hu/viewtopic.php?f=9&t=41#p61
Ági
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Place
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2012.05.10. 21:18

Nem használják a bújókat...

Hozzászólás Szerző: Place »

Nálam nem használják a bújókat. Ott van kettő is, jó méret, jó irány. Viszonylag ritkán vannak benne. Tegyük hozzá az akvárium maga sötét helyen van.
Az akvárium kívül üveg, belül azonban víz.
Egy szépen berendezett akvárium látványához azért tudunk nagyon ragaszkodni, mert egy darab múltunkból, abból a paradicsomból, amiből kiűzettünk.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Nem használják a bújókat...

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Place írta:Nálam nem használják a bújókat. Ott van kettő is, jó méret, jó irány. Viszonylag ritkán vannak benne. Tegyük hozzá az akvárium maga sötét helyen van.
Akkor azért. Amúgy nekem sem voltak bújósak, és Ling-ling sem volt valami nagy bújós, az akvárium is egész sötét, de az utóbbi hónapokban napokig néha ki se jön a barlangjából.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Schrodt13
Fórumozó
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2013.01.23. 21:33
Tartózkodási hely: Budapest 13.ker

Re: Kavicsok

Hozzászólás Szerző: Schrodt13 »

Sendy írta:Kicsit részletesebben a kavicsokról
Olvastam, de mégis kíváncsi vagyok, erről mi a véleményetek? Kifejezetten axolotloknak.
http://www.aquaterratec.de/Alles-fuer-A ... 5_268.html
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Kavicsok

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Schrodt13 írta:
Sendy írta:Kicsit részletesebben a kavicsokról
Olvastam, de mégis kíváncsi vagyok, erről mi a véleményetek? Kifejezetten axolotloknak.
http://www.aquaterratec.de/Alles-fuer-A ... 5_268.html
1-3 mm, innentől kezdve nálam bukta ez az aljzat, akármilyen hiperszuper is szerintük. Takarítani is sokkal gányabb mint a nagy kavicsokat.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Oázis kertészet

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Itt a reklám helye :)
Minap voltam az Oázis kertészetben itt Tatabányán. Van folyami kavicsuk 1650ft/25 kg kiszerelésben. Jó nagy méretes kavicsok(átlag 5 cm, vagy annál nagyobb, kevés a kisebb), amik biztonságosan alkalmazhatók axik esetén. Az egyetlen probléma, hogy sajnos világosak, kevés bennük a sötét színű, de ez részletkérdés igazából.
Sajnos a honlapjukon nem találtam róla semmit, amit belinkelhettem volna
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Kavicsméret

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Utánaolvasgattunk, tapasztaltabbak is lettünk, így mostantól az ajánlott minimális kőméret folyami kavics esetén a minimum 4-5 cm-es átmérő. A kavics lehetőség szerint kerekded legyen, hogy sehogy se férjen be a szájukba. Egyes axik még a 2 cm-es átmérőjű követ is képesek a szájukba venni. Ritka, de már előfordult.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Kavicsméret

Hozzászólás Szerző: Maya »

Sendy » 2013.06.30. 18:50 írta:Utánaolvasgattunk, tapasztaltabbak is lettünk, így mostantól az ajánlott minimális kőméret folyami kavics esetén a minimum 4-5 cm-es átmérő. A kavics lehetőség szerint kerekded legyen, hogy sehogy se férjen be a szájukba. Egyes axik még a 2 cm-es átmérőjű követ is képesek a szájukba venni. Ritka, de már előfordult.
Alátámasztásul egy kép, kínai eset. Hirtelen feldagadt az axi feje, állatorvos kezelte antibiotikummal, de nem jött rendbe, végül a torkába észrevették a követ amit nem tudott lenyelni. Egy 2,5cm-átmérőjű követ, mindenre képesek, ajánlom otthon mindenkinek átválogatni a köveket, csak a 4cm-nél nagyobb átmérőjű kövek maradhatnak.
66273705201305041102391996246084577_000.jpg
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Kavicsméret

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Maya » 11 perccel ezelőtt írta:
Sendy » 2013.06.30. 18:50 írta:Utánaolvasgattunk, tapasztaltabbak is lettünk, így mostantól az ajánlott minimális kőméret folyami kavics esetén a minimum 4-5 cm-es átmérő. A kavics lehetőség szerint kerekded legyen, hogy sehogy se férjen be a szájukba. Egyes axik még a 2 cm-es átmérőjű követ is képesek a szájukba venni. Ritka, de már előfordult.
Alátámasztásul egy kép, kínai eset. Hirtelen feldagadt az axi feje, állatorvos kezelte antibiotikummal, de nem jött rendbe, végül a torkába észrevették a követ amit nem tudott lenyelni. Egy 2,5cm-átmérőjű követ, mindenre képesek, ajánlom otthon mindenkinek átválogatni a köveket, csak a 4cm-nél nagyobb átmérőjű kövek maradhatnak.
66273705201305041102391996246084577_000.jpg
Maya, esetleg az le van írva, hogy hogyan vették észre a kavicsot és hogyan szedték ki? Mert most minden felvizesedett fejűre azt fogják hinni az emberek, hogy kavicsot nyelt, pedig ez olyan ritka eset mint nálam volt a hőmérőtörés.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Kavicsméret

Hozzászólás Szerző: Maya »

Sendy » 2013.07.02. 21:16 írta:
Maya » 11 perccel ezelőtt írta:
Sendy » 2013.06.30. 18:50 írta:Utánaolvasgattunk, tapasztaltabbak is lettünk, így mostantól az ajánlott minimális kőméret folyami kavics esetén a minimum 4-5 cm-es átmérő. A kavics lehetőség szerint kerekded legyen, hogy sehogy se férjen be a szájukba. Egyes axik még a 2 cm-es átmérőjű követ is képesek a szájukba venni. Ritka, de már előfordult.
Alátámasztásul egy kép, kínai eset. Hirtelen feldagadt az axi feje, állatorvos kezelte antibiotikummal, de nem jött rendbe, végül a torkába észrevették a követ amit nem tudott lenyelni. Egy 2,5cm-átmérőjű követ, mindenre képesek, ajánlom otthon mindenkinek átválogatni a köveket, csak a 4cm-nél nagyobb átmérőjű kövek maradhatnak.
66273705201305041102391996246084577_000.jpg
Maya, esetleg az le van írva, hogy hogyan vették észre a kavicsot és hogyan szedték ki? Mert most minden felvizesedett fejűre azt fogják hinni az emberek, hogy kavicsot nyelt, pedig ez olyan ritka eset mint nálam volt a hőmérőtörés.
Sajnos ennél bővebb kórtörténet nincs...Egyet tehetünk, benézünk a szájába.
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Monique
Mániákus fórumozó
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2012.05.02. 23:48
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Oázis kertészet

Hozzászólás Szerző: Monique »

Sendy » 2013.05.02. 08:50 írta:Itt a reklám helye :)
Minap voltam az Oázis kertészetben itt Tatabányán. Van folyami kavicsuk 1650ft/25 kg kiszerelésben. Jó nagy méretes kavicsok(átlag 5 cm, vagy annál nagyobb, kevés a kisebb), amik biztonságosan alkalmazhatók axik esetén. Az egyetlen probléma, hogy sajnos világosak, kevés bennük a sötét színű, de ez részletkérdés igazából.
Sajnos a honlapjukon nem találtam róla semmit, amit belinkelhettem volna
Vajon csak a tatabányaiban van, vagy másik üzletükben is? Pl. hozzám a pasaréti lenne közel. Egyre több helyen látom, hogy a 2-3 centis köveket is bekapkodjak :/ Ideje lenne nagyobbra váltanom...
Ági
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Oázis kertészet

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Monique » Ma, 10:56 írta:
Sendy » 2013.05.02. 08:50 írta:Itt a reklám helye :)
Minap voltam az Oázis kertészetben itt Tatabányán. Van folyami kavicsuk 1650ft/25 kg kiszerelésben. Jó nagy méretes kavicsok(átlag 5 cm, vagy annál nagyobb, kevés a kisebb), amik biztonságosan alkalmazhatók axik esetén. Az egyetlen probléma, hogy sajnos világosak, kevés bennük a sötét színű, de ez részletkérdés igazából.
Sajnos a honlapjukon nem találtam róla semmit, amit belinkelhettem volna
Vajon csak a tatabányaiban van, vagy másik üzletükben is? Pl. hozzám a pasaréti lenne közel. Egyre több helyen látom, hogy a 2-3 centis köveket is bekapkodjak :/ Ideje lenne nagyobbra váltanom...
Elméletben az árukészlet azonos, és kavicsból összesen volt 6 féle választék volt (tört márvány, apró kavics, axinak jó folyami kavics...). Mellesleg már folyik a tárgyalás, megrendelés hogy 5 kg-os kiszerelésben axitartáshoz jó kavicsot lehessen kapni. Akinek ilyenre szüksége lenne, örülnék ha itt http://axolotl.hu/viewtopic.php?f=13&t=140 jelezné nekem: mekkora az akvárium alapterülete (cmxcm), hol lakik, hol tudja még a környéken átvenni. Majd valahogy leátlagolom hogy 5 kg mekkora alapterületet fog be, mert ugye csalókás.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Monique
Mániákus fórumozó
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2012.05.02. 23:48
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Oázis kertészet

Hozzászólás Szerző: Monique »

Sendy » 2013.07.09. 13:53 írta:
Monique » Ma, 10:56 írta:
Sendy » 2013.05.02. 08:50 írta:Itt a reklám helye :)
Minap voltam az Oázis kertészetben itt Tatabányán. Van folyami kavicsuk 1650ft/25 kg kiszerelésben. Jó nagy méretes kavicsok(átlag 5 cm, vagy annál nagyobb, kevés a kisebb), amik biztonságosan alkalmazhatók axik esetén. Az egyetlen probléma, hogy sajnos világosak, kevés bennük a sötét színű, de ez részletkérdés igazából.
Sajnos a honlapjukon nem találtam róla semmit, amit belinkelhettem volna
Vajon csak a tatabányaiban van, vagy másik üzletükben is? Pl. hozzám a pasaréti lenne közel. Egyre több helyen látom, hogy a 2-3 centis köveket is bekapkodjak :/ Ideje lenne nagyobbra váltanom...
Elméletben az árukészlet azonos, és kavicsból összesen volt 6 féle választék volt (tört márvány, apró kavics, axinak jó folyami kavics...). Mellesleg már folyik a tárgyalás, megrendelés hogy 5 kg-os kiszerelésben axitartáshoz jó kavicsot lehessen kapni. Akinek ilyenre szüksége lenne, örülnék ha itt http://axolotl.hu/viewtopic.php?f=13&t=140 jelezné nekem: mekkora az akvárium alapterülete (cmxcm), hol lakik, hol tudja még a környéken átvenni. Majd valahogy leátlagolom hogy 5 kg mekkora alapterületet fog be, mert ugye csalókás.
Ellátogattam a két legközelebbi Oázisba. Nekem nem jöttek be az ott kapható kövek. Viszont az egyik helyen dekorációként használtak egyet, ami nagyon megtetszett, de nem árulták, vagy kifogytak, pontosan az ottani eladók se tudták megmondani. Ami kicsit bosszantó volt nekem, hogy a csomagolásra hiába volt ráírva, hogy 40-60mm nagyságú kövek vannak benne, mikor ránéztem, vagy 10 olyan kicsit láttam benne ami nem megfelelő mert 15-20mm volt. Nem nyugodtam bele, Budakesziről hazafele találtam egy másik kertészetet, a Budai kertcentrumot. Na az vitte a pálmát, megvoltak ott is azok a csomagolt kövek mint az Oázisban, de mellette volt még jónéhány másik is, sőt voltak olyanok amiből egyesével lehetett szemezgetni. A legjobb pedig, hogy megtaláltam azt a követ amit az Oázisban kinéztem magamnak :D és abból is egyesével lehetett válogatni. Bár elég nagyocska, de a 4kg az én 120x40-es akváriumom kb 1/4-ét töltötte ki. Majd csatolok képet, ha beszereztem az elegendő mennyiséget.
Ági
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Válasz küldése