Akvárium növényzet (élő és mű)

Moderátor: Axolotl moderátor

KatViki
Fórumozó
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2013.12.04. 13:34
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Új nővény?

Hozzászólás Szerző: KatViki »

North » Ma, 16:50 írta:
Maya » 12 perccel ezelőtt írta: Csak csatlakozni tudok a kolléganőhöz, felesleges más növényfajokkal kísérletezni mert úgyis elpusztulnak. Nálam sok anubias van (7-9tő) elég erdős-bokrosnak tűnik tőle az akvárium, szeretnek is a növények közt mászni bújni-túrni, ez az állapot mindenkinek jó. A növény se haldoklik és az állatoknak is van növényük, ha veszel sok tő anubiast az is ugyanolyan otthonossá varázsolja az akváriumot, mint bármelyik másik egzotikus méregdrága növény.

Gömb mohákat szeretik, axija válogatja mennyire, van amelyik labdázik vele, beviszi a barlangjába és még a gazditól is óvja, van amelyik rajta alszik, de nálam olyan is van aki tudomást se vesz róla.

Mivel ragasztottad fel a barlang tetejére? (Sok ragasztó meleg és víz hatására oldódik) A talajon több "hasznát" veszik.
Valóban jól benéztem a két növénykét. :) Hogy nem viziek.
Pillanatragasztóval ragasztotam oda a mohát. Pénteken történt művelet, azóta nem vált fel.
Igen, van gömbmoha is. Meg jávai moha is. A bújóra meg egy Monosolenium tenerum van felragasztva.
Én azt javaslom, hogy azonnal vedd ki a növényt és a bújót, ami pillanatragasztós lett, és vissza se tedd az akváriumba... tudniillik, a pillanatragasztóból cián oldódik ki, ami ugye semmilyen élőlénynek nem tesz jót...
Növénynek pedig nagyon tudom egyébként ajánlani az agancsos microsoriumot, nekem nagyon bevált, imádják az axik, és még szaporodik is az eléggé sötét akváriumomban.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Új nővény?

Hozzászólás Szerző: Sendy »

North » Tegnap, 18:57 írta:
Sendy » 21 perccel ezelőtt írta:
North » 46 perccel ezelőtt írta:Ahol vettem a mohát, ott mondta a srác, h ez pont nem ragad rá magától semmire, ők is pillanatragasztóval hidalják át a problémát. A jávai mohák azok kötözve vannak, mert majd magutól is ott maradnak. De ez a monosolenium ez nem fog víz alatt ott maradni magától.
Hol vetted?
GreenAqua
Sejtettem :D De akkor azt is mondták, hogy csak géles jó, ugye?
Ettől függetlenül én nem tennék pillanatragasztót a vízbe. Nagyon jó hely a Greenaqua, de természetesen nem minden tanácsukkal vagy megoldásukkal értek 100%-ban.
Elméletben pillanat ragasztóból teljes kötés után már nem oldódik semmi, de attól még ott van. Ha a mohát esetleg kiásták onnan az axik, akkor az ott maradt ragasztó ha rücskös, akár sebesülést is okozhat. Én sokkal inkább javasolnék olyan mohafajt, ami megtapad magától, vagy turmixos megoldással beoltani a kérdéses tárgyat. Anno a Greenaquás fiúkat kérdeztem meg, hogy ajánljanak axikhoz növényeket, hát elég szegényes volt a paletta.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
KatViki
Fórumozó
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2013.12.04. 13:34
Tartózkodási hely: Budapest

Monosolenium és egyéb moha rögzítés

Hozzászólás Szerző: KatViki »

Kicsit utána kérdezgettem ennek a növénynek, és azt derítettem ki, hogy nagy a fény és széndioxid igénye. Egyébként ugyanúgy tapad meg az érdesebb felületeken, fán, kövön mint más mohafélék, csak egy kis idő kell neki. A rögzítéshez tökéletesen lehet alkalmazni hálót vagy cérnát, esetleg befőttes gumit (hogy ne akadjon be az állat) erről rakok is fel képeket, hogy hogyan.

A pillanatragasztásról pedig annyit, hogy jött már le vevőnk, hogy egyik napról a másikra lehullottak a halai és végül kiderült, hogy megragasztott valami tárgyat pillanatragasztóval, hagyta is teljesen megszáradni, aztán betette az akváriumba.

Én inkább a felkötözős megoldást ajánlom, biztosan bevált és semmiképp sem káros.
Hálós módszer, itt hagyni kell egy kis időt, hogy a növény átnőljön a szálak között
Hálós módszer, itt hagyni kell egy kis időt, hogy a növény átnőljön a szálak között
DSCN3168-vi.jpg (65.94 KiB) Megtekintve 5561 alkalommal
A cérnával való kötözés hasonló mint a befőttes gumis, ennél ha ügyesek vagyunk elrejthetjük a növényben a szálakat
A cérnával való kötözés hasonló mint a befőttes gumis, ennél ha ügyesek vagyunk elrejthetjük a növényben a szálakat
IMG_1796.jpg (92.2 KiB) Megtekintve 5561 alkalommal
Avatar
baxter
Fórumozó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2013.07.31. 22:04
Tartózkodási hely: Pest megye

Békalencse

Hozzászólás Szerző: baxter »

Halihó!

Tegnap egy marék békalencsével gazdagítottuk az akváriumunk növényállományát. Átrágtam magam a fórumon, de nem találtam semmit a békalencséről, mint lehetséges axitűrő növényről. A Facebook oldalon két alkalommal (nem túl bőven) meg van említve, szóval arra gondoltam rákérdezek, volt-e már kisebb-nagyobb tapasztalatok ezzel a növénnyel? Utánaolvasva nem igazán találtam negatívumokat, mert könnyű szaporítani/megritkítani, árnyékot ad, jó nitrit-nitrát megkötő és az algák elől elzabálja a tápanyagokat. Annyi kétségem maradt, hogy amikor a szörnyek feljönnek levegőért, akkor nem tüdőzhetik le egy nagy slukkal a békalencsét is? ???
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Maya 2014.02.22. 15:36-kor.
Ok: Nem adtál meg témacímet! Javítottam, de kérlek olvasd el a házirend ezen részét és alkalmazd is a jövőben! Köszi!
üdv:
baxter
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Békalencse

Hozzászólás Szerző: Maya »

baxter » Ma, 13:51 írta:Halihó!

Tegnap egy marék békalencsével gazdagítottuk az akváriumunk növényállományát. Átrágtam magam a fórumon, de nem találtam semmit a békalencséről, mint lehetséges axitűrő növényről. A Facebook oldalon két alkalommal (nem túl bőven) meg van említve, szóval arra gondoltam rákérdezek, volt-e már kisebb-nagyobb tapasztalatok ezzel a növénnyel? Utánaolvasva nem igazán találtam negatívumokat, mert könnyű szaporítani/megritkítani, árnyékot ad, jó nitrit-nitrát megkötő és az algák elől elzabálja a tápanyagokat. Annyi kétségem maradt, hogy amikor a szörnyek feljönnek levegőért, akkor nem tüdőzhetik le egy nagy slukkal a békalencsét is? ???
Határozottan axitűrő viszont pár dologra oda kell figyelni. Ne takarja el teljesen a vízfelület 100%, mert a víz nem tud levegőzni, szellőzni, párologni, illetve az alatta levő növények nem jutnak elég fényhez. Utolsó sorban pedig az axik nem tudnak hol feljönni levegőért. Annyira nem buták, hogy megegyék, viszont egyes példányokat zavarhat, megijedhetnek tőle és nem ott fognak levegőt venni. Nyugodtan mehet axis akváriumba, csak kordában kell tartani, mert nagyon kis szapora. Vízfelszín 60-70%-ánál többet nem hagynám, hogy elfedjen.
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Békalencse

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Maya » Tegnap, 15:40 írta:
baxter » Ma, 13:51 írta:Halihó!

Tegnap egy marék békalencsével gazdagítottuk az akváriumunk növényállományát. Átrágtam magam a fórumon, de nem találtam semmit a békalencséről, mint lehetséges axitűrő növényről. A Facebook oldalon két alkalommal (nem túl bőven) meg van említve, szóval arra gondoltam rákérdezek, volt-e már kisebb-nagyobb tapasztalatok ezzel a növénnyel? Utánaolvasva nem igazán találtam negatívumokat, mert könnyű szaporítani/megritkítani, árnyékot ad, jó nitrit-nitrát megkötő és az algák elől elzabálja a tápanyagokat. Annyi kétségem maradt, hogy amikor a szörnyek feljönnek levegőért, akkor nem tüdőzhetik le egy nagy slukkal a békalencsét is? ???
Határozottan axitűrő viszont pár dologra oda kell figyelni. Ne takarja el teljesen a vízfelület 100%, mert a víz nem tud levegőzni, szellőzni, párologni, illetve az alatta levő növények nem jutnak elég fényhez. Utolsó sorban pedig az axik nem tudnak hol feljönni levegőért. Annyira nem buták, hogy megegyék, viszont egyes példányokat zavarhat, megijedhetnek tőle és nem ott fognak levegőt venni. Nyugodtan mehet axis akváriumba, csak kordában kell tartani, mert nagyon kis szapora. Vízfelszín 60-70%-ánál többet nem hagynám, hogy elfedjen.
Cáfolnám az állítást, hogy annyira nem buták, hogy megegyék. Nálunk egy hónapig nyugodtan ott lehettek, majd a víziteheneim úgy gondolták, hogy valódi tehenekké válnak és elkezdték elkapkodni a vízfelszínről, és utána vagy lenyelték vagy öklendeztek tőle, így végül kénytelen voltam lemondani az úszó növényekről.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
baxter
Fórumozó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2013.07.31. 22:04
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Békalencse

Hozzászólás Szerző: baxter »

Azt hiszem egy hónap távlatából kijelenthetem, hogy ez a békalencse project befürdött. Szépen lassan eltűntek, mára csak pár darab maradt meg. Szerencsére nem a lények falták be, hanem az esőztető és a levegőztetők összhatása miatti viszonylag nagy felszínközeli vízmozgás okozta a békalencsénk kipusztulást.
üdv:
baxter
livcike
Fórumozó
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2014.10.26. 21:30

Akvárium növényzeten megint

Hozzászólás Szerző: livcike »

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni abban,hogy a képen látható növényen megjelenő pöszmösz jellegű az gomba vagy esetleg valami baktérium,etetes soran kioldodott maradek lehet? Nem szeretném,ha az axolotlomat megtámadná valami gombás fertőzés.:S
Előre is köszönöm a választ.
Csatolmányok
received_10201743868077902.jpeg
received_10201743868077902.jpeg (57.53 KiB) Megtekintve 5247 alkalommal
received_10201743868157904.jpeg
received_10201743868157904.jpeg (38.96 KiB) Megtekintve 5247 alkalommal
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Akvárium növényzeten megint

Hozzászólás Szerző: Maya »

livcike » Tegnap, 22:47 írta:Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni abban,hogy a képen látható növényen megjelenő pöszmösz jellegű az gomba vagy esetleg valami baktérium,etetes soran kioldodott maradek lehet? Nem szeretném,ha az axolotlomat megtámadná valami gombás fertőzés.:S
Előre is köszönöm a választ.
Szia!

Nem hiszem hogy gomba lenne, ekkora baktériumot pedig nem tudsz mutatni nekem :) (a legnagyobb óriásbaktérium is 0,1-0,3 mm nagyságú). Sima egyszerű kosznak nevezném, egyszerűen simítsd le a növényről majd takarításkor porszívózd le az aljzatról. Ha gomba is lenne, hiszen számtalan fajtája van, ritkán telepednek meg növényen, inkább fákon szoktam látni gombásodást. Ha biztosra szeretnél menni, nézz rá mikroszkóp alatt, akár küldd el nekünk a képet és szakértőnek tovább tudjuk küldeni. Gomba csak nem egészséges, legyengült immunrendszerű állaton fog megtelepedni, egészségesen semmiképp (egyedi helyzetekben lehetséges).

Ami ennél a kis kosznál veszélyesebb, az az aprócska Fan vagy Resun szűrő amit látok ott a sarokban. Az sokkal veszélyesebb, illetve veszélyesebb anyagok lehetnek a vízben bármely gombánál. Ma már egyszer leírtam a problémámat ezzel kapcsolatban, felidézem.

"A látható kis Fan szűrő harmat kevés, egy pofon a semminek, normális szűrő beszerzését javasolom, lehetőleg külső szűrőt....Ezzel a kis Fan szűrővel ez a nagy probléma amit AVCS cikkébe olvashatsz(http://axolotl.hu/viewtopic.php?p=5078#p5078), baromi kicsi a szűrőfelülete alig tud rajta képződni valamiféle biológia szűrés, inkább csak egy apró mechanikai szűrést végez, a kémiait megse említem hiszen, hová tennéd a szűrőanyagokat? Axolotl-oknál elengedhetetlen az erős és minőségi szűrés, ennek a hiánya arányosan látszik is az állatok kopoltyúin." Némi referencia az eredeti hozzászólással együtt: http://axolotl.hu/viewtopic.php?p=5294#p5294
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Akvárium növényzeten megint

Hozzászólás Szerző: Sendy »

livcike » Tegnap, 22:47 írta:Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni abban,hogy a képen látható növényen megjelenő pöszmösz jellegű az gomba vagy esetleg valami baktérium,etetes soran kioldodott maradek lehet? Nem szeretném,ha az axolotlomat megtámadná valami gombás fertőzés.:S
Előre is köszönöm a választ.
Kedves livcike!

Ez első körben úgy fest mint egy haldokló, algásodó átokhínár. Olyasmi a "pöszmösz" mint induló akváriumoknál a hajalgaszerű lerakódás, de ez csak tipp, sajnos az első képen csak annyit látok, hogy a növény nem tűnik életerősnek, a levelei sárgásak, kissé áttetszőek. Jó volna további éles kép a növényről illetve a "pöszmöszről". Esetleg olajos vízfelszín nem tapasztalható? Növényrothadás, milyen más élő növények vannak az akváriumban, azok állapota milyen? Egyes pöszmöszök már már ecset vagy agancsalgagyanúsak, de sajnos nem megállapítható pontosan a képről. Fontos kérdés, hogy ez csak a növényen található meg, vagy tereptárgyakon, szűrő beszívó nyílásánál is? Esetleg fusd át az algaleírásunkat, hátha az alapján jobban felismered: http://axolotl.hu/viewtopic.php?p=4343#p4343
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
livcike
Fórumozó
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2014.10.26. 21:30

Re: Akvárium növényzeten megint

Hozzászólás Szerző: livcike »

Sendy » Tegnap, 12:23 írta:
livcike » Tegnap, 22:47 írta:Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni abban,hogy a képen látható növényen megjelenő pöszmösz jellegű az gomba vagy esetleg valami baktérium,etetes soran kioldodott maradek lehet? Nem szeretném,ha az axolotlomat megtámadná valami gombás fertőzés.:S
Előre is köszönöm a választ.
Kedves livcike!

Ez első körben úgy fest mint egy haldokló, algásodó átokhínár. Olyasmi a "pöszmösz" mint induló akváriumoknál a hajalgaszerű lerakódás, de ez csak tipp, sajnos az első képen csak annyit látok, hogy a növény nem tűnik életerősnek, a levelei sárgásak, kissé áttetszőek. Jó volna további éles kép a növényről illetve a "pöszmöszről". Esetleg olajos vízfelszín nem tapasztalható? Növényrothadás, milyen más élő növények vannak az akváriumban, azok állapota milyen? Egyes pöszmöszök már már ecset vagy agancsalgagyanúsak, de sajnos nem megállapítható pontosan a képről. Fontos kérdés, hogy ez csak a növényen található meg, vagy tereptárgyakon, szűrő beszívó nyílásánál is? Esetleg fusd át az algaleírásunkat, hátha az alapján jobban felismered: http://axolotl.hu/viewtopic.php?p=4343#p4343
Nagyon köszönöm a válaszokat, úgy döntöttem szanálom a növényt az akváriumból...
Válasz küldése