Julcsi

Itt megismerheted a többieket, illetve Te is bemutathatod kedvenceidet. Úgy működik mint egy kisebb blog.

Moderátor: Axolotl moderátor

Válasz küldése
Julcsi
Fórumozó
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2015.03.30. 15:21
Tartózkodási hely: Koroncó

Julcsi

Hozzászólás Szerző: Julcsi »

Sziasztok!
Julcsi vagyok, 21 éves. Imádom az állatokat. Az első állatom egy aranyhörcsög volt, aki több mint 4 évig volt velem. Miután ő meghalt, az elsődleges szempont az új házi kedvenc kiválasztásában az élettartama volt, mivel nagyon fájt Mazsi elvesztése. Így lettek utána csincsilláim, akik akár 20 évig is élhetnek. :) Ők azóta is velem vannak, és remélem még nagyon sokáig így is lesz. Az Axolotl-ról idén év elején hallottam először. Régebben már láttam róluk képet, tudtam, hogy van ilyen állat, de a nevét nem tudtam. Azt meg végképp nem, hogy tartani is lehet őket, így nagyon megörültem, amikor megláttam párat az egyik kisállat kereskedésben. :) A kereskedőt egyből ki is faggattam...most már tudom, hogy a kereskedőkre nem szabad hallgatni, de akkor annyira lelkes voltam, hogy eszembe se jutott, hogy esetleg félre informálhat. Megtudtam tőle, hogy szoba hőmérsékletű csapvíz kell neki...most már tudom, hogy ez nem ilyen egyszerű, de sose volt akváriumom, hát elhittem. Aztán amikor megtudtam, hogy 30 évig is élhetnek, már tudtam, hogy kell. :) Szereztem egy 60 literes akváriumot. Azt mondta akkora elég. Vettem is kettő fehér axit. Majd egy ismerősöm a segítségemre sietett...vagyis inkább az axik segítségére. Beállította a vizet, nem lett gond. Aztán utána persze igyekeztem mindent megtudni az axikról, na meg az akvarisztikáról. Még mindig akad bőven kérdőjel, de igyekszem. :) Azóta a kisebbik sajnos elpusztult. Ő már akkor fura volt, amikor vettem. Kisebb volt mint a többi, vékonyabb is, pedig egyidősek voltak. Gondoltam, biztosan ki van közösítve, bántják (a farka is tépett volt), szóval mindenképp hazahozom. Pár hónapig nem is volt semmi, majd hirtelen nagyon elkezdett romlani az állapota. Tiszta gomba lett, vérzett is a gombás rész alatt, piros foltok lettek rajta, a szája meg olyan volt, mintha csücsörítene, és az is piros volt neki. Végül szegényem meghalt. :( Ha jól emlékszem, 2 nap alatt zajlott le ez az egész. A másik viszont teljesen egészséges volt és azóta is az. Smaugnak hívják és már meghaladta a 30 cm-t is. Hihetetlenül gyorsan megnőtt. :)
Most végre elkészült a szobám, így csináltattam is egy megfelelő méretű (100x40x30) akváriumot neki, hogy végre kényelmesen elférhessen. Ma érkezett meg. Most nem fogom elkapkodni, mindent tökéletesen akarok csinálni. Ha kész lesz, akkor pedig szeretnék Smaugnak társat/társakat. :)
Válasz küldése