Benőke

Itt megismerheted a többieket, illetve Te is bemutathatod kedvenceidet. Úgy működik mint egy kisebb blog.

Moderátor: Axolotl moderátor

Válasz küldése
benoke
Fórumozó
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2015.03.01. 18:40
Tartózkodási hely: Szombathely

Benőke

Hozzászólás Szerző: benoke »

Sziasztok!
Barbi és Krisztián vagyunk Szombathelyről. Már 2 hónapja boldog axolotl tulajdonosok. :) Eleinte voltak nehézségeink de úgy érzem belejöttünk. Sokat segített a fórum, szinte mindent megtalálunk amire kíváncsiak vagyunk. Benőke jól érzi magát az almacsigával és (ha vannak) a neonhalakkal vagy dániókkal. Szépen eszik és növekszik. Van hogy egész nap a bújóból figyel, de legtöbbször az akvárium elejéből nézeget minket vagy épp sétálgat.
Imád a növényeken lustizni. :)
Csatolok pár képet róla.
Csatolmányok
CAM02467.jpg
CAM02467.jpg (2.36 MiB) Megtekintve 6652 alkalommal
hajasbaba :)
hajasbaba :)
CAM02448.jpg (1.94 MiB) Megtekintve 6652 alkalommal
CAM02434.jpg
CAM02434.jpg (1.39 MiB) Megtekintve 6652 alkalommal
CAM02433.jpg
CAM02433.jpg (1.37 MiB) Megtekintve 6652 alkalommal
benoke
Fórumozó
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2015.03.01. 18:40
Tartózkodási hely: Szombathely

Gyarapodott a család

Hozzászólás Szerző: benoke »

Megtaláltuk a szörnyünk számára a megfelelő társat egy fehér kis axi személyében! :) Sajnos még nagyon kicsi, így egy darabig külön akváriumban neveljük. Reméljük hamarosan összeengedhetjük őket. A picinek még nincs neve, mivel nem tudjuk, hogy fiú-e vagy lány.
Remekül érzi magát, nagyon aktív és sokat eszik. :)
Csatolmányok
CAM02565.jpg
CAM02565.jpg (2.08 MiB) Megtekintve 6634 alkalommal
CAM02564.jpg
CAM02564.jpg (2.61 MiB) Megtekintve 6634 alkalommal
CAM02562.jpg
CAM02562.jpg (2.71 MiB) Megtekintve 6634 alkalommal
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Gyarapodott a család

Hozzászólás Szerző: Maya »

benoke » Ma, 17:55 írta:Megtaláltuk a szörnyünk számára a megfelelő társat egy fehér kis axi személyében! :) Sajnos még nagyon kicsi, így egy darabig külön akváriumban neveljük. Reméljük hamarosan összeengedhetjük őket. A picinek még nincs neve, mivel nem tudjuk, hogy fiú-e vagy lány.
Remekül érzi magát, nagyon aktív és sokat eszik. :)
Szia, Üdv a fórumon!

A vadasotok nagyon szépecske. Viszont ez a kis fehér elég satnyácska, mármint kopoltyú ügyileg, remélem mielőbb helyrepofozódik.

Maya
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
benoke
Fórumozó
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2015.03.01. 18:40
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Gyarapodott a család

Hozzászólás Szerző: benoke »

benoke » 4 perccel ezelőtt írta:
Maya » 12 perccel ezelőtt írta:
benoke » Ma, 17:55 írta:Megtaláltuk a szörnyünk számára a megfelelő társat egy fehér kis axi személyében! :) Sajnos még nagyon kicsi, így egy darabig külön akváriumban neveljük. Reméljük hamarosan összeengedhetjük őket. A picinek még nincs neve, mivel nem tudjuk, hogy fiú-e vagy lány.
Remekül érzi magát, nagyon aktív és sokat eszik. :)
Szia, Üdv a fórumon!

A vadasotok nagyon szépecske. Viszont ez a kis fehér elég satnyácska, mármint kopoltyú ügyileg, remélem mielőbb helyrepofozódik.

Maya
Szia!
Bocsi, az előbb valamiért üres hozzászólást küldtem el.
Na szóval ma vettük meg a picit mert a boltos nő kijelentette hogy hiába várom hogy nagyobb legyen, mert nálunk nem fog megnőni..
Ma elhoztuk és egyből meg is etettük. (Majdnem annyit evett mint amennyit a nagy szokott, gondolom nem etették rendesen..)
A vadast is ilyen állapotban vettük, de rendbejött, remélem a pici is hamar megszépül. :)
Csatolmányok
és ilyen most :)
és ilyen most :)
CAM02466.jpg (2.24 MiB) Megtekintve 6622 alkalommal
mikor megvettük ilyen volt
mikor megvettük ilyen volt
received_898590173520536.jpeg (15.05 KiB) Megtekintve 6622 alkalommal
benoke
Fórumozó
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2015.03.01. 18:40
Tartózkodási hely: Szombathely

Helyzetjelentés

Hozzászólás Szerző: benoke »

Sziasztok!
Maya tanácsára összeresztettük a két szépséget és meglepően hamar összebarátkoztak. Eleinte nem nagyon figyeltek egymásra, de már észrevehetően keresik egymást és feltűnt, hogy együtt sokkal aktívabbak. :)
Csatolmányok
egy kis öngyilkos hajlamú neonhal :))
egy kis öngyilkos hajlamú neonhal :))
CAM02674.jpg (1.51 MiB) Megtekintve 6608 alkalommal
éés megtört a jég :)
éés megtört a jég :)
received_935936189785934.jpeg (66.53 KiB) Megtekintve 6608 alkalommal
első lépés az új akváriumban :)
első lépés az új akváriumban :)
received_934391123273774.jpeg (69.81 KiB) Megtekintve 6608 alkalommal
received_935936276452592.jpeg
received_935936276452592.jpeg (69.02 KiB) Megtekintve 6608 alkalommal
received_935936299785923.jpeg
received_935936299785923.jpeg (70.72 KiB) Megtekintve 6608 alkalommal
benoke
Fórumozó
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2015.03.01. 18:40
Tartózkodási hely: Szombathely

Fejlődés

Hozzászólás Szerző: benoke »

Örömmel jelentjük, hogy a pici axink egyre szebb!
Csatolok is egy képet a változásról. :)
Csatolmányok
PicsArt_1433172816310.jpg
PicsArt_1433172816310.jpg (664.62 KiB) Megtekintve 6592 alkalommal
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Fejlődés

Hozzászólás Szerző: Maya »

benoke » 12 perccel ezelőtt írta:Örömmel jelentjük, hogy a pici axink egyre szebb!
Csatolok is egy képet a változásról. :)
Valóban nagyon szépecske lett. :) Látszik, hogy jó soruk van. :)
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
benoke
Fórumozó
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2015.03.01. 18:40
Tartózkodási hely: Szombathely

Összegzés

Hozzászólás Szerző: benoke »

Sziasztok!
Sok minden történt az elmúlt hetekben. A kis Frici utolérte a nagyot a növekedésben, és elkezdett előjönni az arcán a feketeség, vagyis a mintája. Cuki kis álarca lesz! :)
Túl vagyunk az első gombán is sajnos.. a pici kopoltyúján megjelent egy gombapamacs, aminek esélye sem volt a metilénnel szemben. A gombát a nagy melegnek tudom be, gyakran 26 fokra melegedett a víz, szóval örülök is az enyhülésnek.
Azóta teljes vízcserét csináltunk, a pici egy éjszakára külön volt, de már minden visszatért a rendes kerékvágásba.
Remekül érzik magukat együtt! Megkóstoltattuk velük a fagyasztott halat (teknősöknek szánt fagyasztott kishal kereskedésből), imádják és nem is drága. :)
Kaptak NovoLotl tápot, amit néha a csiga is megkóstol.. Remélem ez nem nagy baj.
Megvalósítottuk a kókuszdiós növény"cserepet", ami nagyon nagyon mutatós!
Csatolmányok
WP_20150606_010.jpg
WP_20150606_010.jpg (1.62 MiB) Megtekintve 6562 alkalommal
CAM02938.jpg
CAM02938.jpg (2.14 MiB) Megtekintve 6562 alkalommal
CAM02934.jpg
CAM02934.jpg (1.45 MiB) Megtekintve 6562 alkalommal
CAM02933.jpg
CAM02933.jpg (1.17 MiB) Megtekintve 6562 alkalommal
CAM02919.jpg
CAM02919.jpg (2.28 MiB) Megtekintve 6562 alkalommal
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Összegzés

Hozzászólás Szerző: Maya »

benoke » 2015.06.22. 20:40 írta:Sziasztok!
Sok minden történt az elmúlt hetekben. A kis Frici utolérte a nagyot a növekedésben, és elkezdett előjönni az arcán a feketeség, vagyis a mintája. Cuki kis álarca lesz! :)
Túl vagyunk az első gombán is sajnos.. a pici kopoltyúján megjelent egy gombapamacs, aminek esélye sem volt a metilénnel szemben. A gombát a nagy melegnek tudom be, gyakran 26 fokra melegedett a víz, szóval örülök is az enyhülésnek.
Azóta teljes vízcserét csináltunk, a pici egy éjszakára külön volt, de már minden visszatért a rendes kerékvágásba.
Remekül érzik magukat együtt! Megkóstoltattuk velük a fagyasztott halat (teknősöknek szánt fagyasztott kishal kereskedésből), imádják és nem is drága. :)
Kaptak NovoLotl tápot, amit néha a csiga is megkóstol.. Remélem ez nem nagy baj.
Megvalósítottuk a kókuszdiós növény"cserepet", ami nagyon nagyon mutatós!
Szia!
Gombásodásért inkább a magas ph ami felelős, főleg nyáron érdemes némi ph csökkentés. Én eddig az összes gombát lekezeltem metilénkékkel, boltiból max több kell, de érdemes porból keveri és magad készíteni el a kívánt sűrűséget. 100% vízcsere miért volt? A 100% vízcsere és a szűrő éjjeli kikapcsolása illetve csapvíz alatti mosását betiltanám egyszerűen, a legrosszabb amit az ember tehet a szerencsétlen biológiával. Nem ez az akvárium karbantartásának módja, gondoljunk bele egy 5-600 literes akváriumnál nincs 100% vízcsere, de még az én 370 lityósomba is belerokkanna a család ha havonta 100% vízcseréznék (vízszámla), egy elégséges szűrés mellett 7-10 naponta 30% bőven elég. :) A csiga nyugodtan eheti az axitápot, neki is szüksége van etetésre, axitáp neki már prémium minőség, de spirulina algatabletta is nagyon jó csiguszoknak. A fagyasztott hallal érdemes etetni, de ne egy hónapban mindennap aztán egyszer legyen csak más, változatos étrendre kell törekedni, heti 1-2x halas etetésnél nem javasolnék többet.

A kókuszos cserép tetszik... így még nem gondoltam volna, én nagyobb lukat hagytam volna a tetején, ha szárról hozna hajtásokat a növény ki tudjanak bújni és növekedni.

Axik pedig szépek, jó soruk van. ;)
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
benoke
Fórumozó
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2015.03.01. 18:40
Tartózkodási hely: Szombathely

Benőke & Frici

Hozzászólás Szerző: benoke »

Sziasztok!
A 100%-os vízcserét úgy emlékeztem itt olvastam
de ezek szerint gombásodás után mégsem szükséges.. Többet nem fog előfordulni! Lényeg, hogy helyreállt a biológia és sikeresen meggyógyultunk.
A nagy meleg miatt tele van fagyasztott palackokkal az aksi, ezért kevés képet tudok csinálni róluk, ráadásul Benőkének volt 2-3 hete amíg nem volt hajlandó kibújni a bújóból, csak a fejét dugta elő.
Máig el sem hiszem hogy lehet ekkora különbség két axi személyisége között. :)
Csatolmányok
CAM03297.jpg
CAM03297.jpg (1.8 MiB) Megtekintve 6508 alkalommal
Éhes nézés
Éhes nézés
CAM03242.jpg (2.41 MiB) Megtekintve 6508 alkalommal
CAM03289.jpg
CAM03289.jpg (1.38 MiB) Megtekintve 6508 alkalommal
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Benőke & Frici

Hozzászólás Szerző: Maya »

benoke » Tegnap, 16:46 írta:Sziasztok!
A 100%-os vízcserét úgy emlékeztem itt olvastam
de ezek szerint gombásodás után mégsem szükséges.. Többet nem fog előfordulni! Lényeg, hogy helyreállt a biológia és sikeresen meggyógyultunk.
A nagy meleg miatt tele van fagyasztott palackokkal az aksi, ezért kevés képet tudok csinálni róluk, ráadásul Benőkének volt 2-3 hete amíg nem volt hajlandó kibújni a bújóból, csak a fejét dugta elő.
Máig el sem hiszem hogy lehet ekkora különbség két axi személyisége között. :)
Szia!
Talán a nagyon régi ősidőkből származó hozzászólások között lehetett ilyen, de az is nagyon súlyos esetekre vonatkozott. Gombásodást mindig elindítja valami, hiszen a gomba mindig jelen van az akváriumba, csupán egy jóó rothadó kaja vagy növénydarab kell hozzá, illetve elég az állat legyengült immunrendszere. Gombásodás súlyosságától függően és a külön vödrös kezelést szoktam javasolni, pár csepp közvetlenül nulláról a területre, aztán az axi mehet is a dolgára (nem a vízbe csepegtetni és várni a csodát).

Hosszútávon kicsike lesz az az akvárium és szűrés, de erre akkor fogsz rájönni, mikor először bedurran majd a víz.

Axik személyisége között még ennél nagyobb lépések is vannak, mindegyikük egy külön kis világ, végtelenül meg lehet figyelni őket, a személyiségük alakulását. Ők még elég babákok, most jön majd egy dacos "kamaszkor", jönnek fel a hormonok, aztán normális felnőttek lesznek. 1-2 éves korukig tartó időszak a legszebb fénykoruk. :) Utána nagy dög felnőttek lesznek. :)

Maya
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
benoke
Fórumozó
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2015.03.01. 18:40
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Benőke & Frici

Hozzászólás Szerző: benoke »

Maya » Tegnap, 17:46 írta:
benoke » Tegnap, 16:46 írta:Sziasztok!
A 100%-os vízcserét úgy emlékeztem itt olvastam
de ezek szerint gombásodás után mégsem szükséges.. Többet nem fog előfordulni! Lényeg, hogy helyreállt a biológia és sikeresen meggyógyultunk.
A nagy meleg miatt tele van fagyasztott palackokkal az aksi, ezért kevés képet tudok csinálni róluk, ráadásul Benőkének volt 2-3 hete amíg nem volt hajlandó kibújni a bújóból, csak a fejét dugta elő.
Máig el sem hiszem hogy lehet ekkora különbség két axi személyisége között. :)
Szia!
Talán a nagyon régi ősidőkből származó hozzászólások között lehetett ilyen, de az is nagyon súlyos esetekre vonatkozott. Gombásodást mindig elindítja valami, hiszen a gomba mindig jelen van az akváriumba, csupán egy jóó rothadó kaja vagy növénydarab kell hozzá, illetve elég az állat legyengült immunrendszere. Gombásodás súlyosságától függően és a külön vödrös kezelést szoktam javasolni, pár csepp közvetlenül nulláról a területre, aztán az axi mehet is a dolgára (nem a vízbe csepegtetni és várni a csodát).

Hosszútávon kicsike lesz az az akvárium és szűrés, de erre akkor fogsz rájönni, mikor először bedurran majd a víz.

Axik személyisége között még ennél nagyobb lépések is vannak, mindegyikük egy külön kis világ, végtelenül meg lehet figyelni őket, a személyiségük alakulását. Ők még elég babákok, most jön majd egy dacos "kamaszkor", jönnek fel a hormonok, aztán normális felnőttek lesznek. 1-2 éves korukig tartó időszak a legszebb fénykoruk. :) Utána nagy dög felnőttek lesznek. :)

Maya
Szia!
Külön vödrös kezelés megvolt, a metiléntől szinte azonnal levált a gomba.
Nagyobb akvárium beszerzése is hamarosan sorra kerül, de sajnos a régi szobámba ez volt a legnagyobb, ami elfért. Természetesen az már külső szűrővel fog párosulni.
Kíváncsian várom a rosszalkodásokat. :)
Már így is rengetegszer arra kelek, hogy csapkodják a vizet.. hát még ha ennél is rosszabbak lesznek. :P
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Benőke & Frici

Hozzászólás Szerző: Maya »

benoke » Ma, 05:51 írta: Szia!
Külön vödrös kezelés megvolt, a metiléntől szinte azonnal levált a gomba.
Nagyobb akvárium beszerzése is hamarosan sorra kerül, de sajnos a régi szobámba ez volt a legnagyobb, ami elfért. Természetesen az már külső szűrővel fog párosulni.
Kíváncsian várom a rosszalkodásokat. :)
Már így is rengetegszer arra kelek, hogy csapkodják a vizet.. hát még ha ennél is rosszabbak lesznek. :P
Nagyon élvezd ki ez a "cuki" időszakukat, mert nagy lusta vízilovak lesznek. :D Én is hallom éjjelente még ezektől a dög felnőttektől is, hogy pakolásznak ütik-vágják a köveket az üvegnek vagy "nem férnek el" (370 literben...), vagy túrnak kaja után... aztán ha csitt-csatt megvolt néhány csobbanás - na azért van háló, majd 3 pukkanós levegővétel és jön a reggel. :D Kész szimfónia amit előadnak.
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
benoke
Fórumozó
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2015.03.01. 18:40
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Benőke & Frici

Hozzászólás Szerző: benoke »

Maya » 1 perccel ezelőtt írta:
benoke » Ma, 05:51 írta: Szia!
Külön vödrös kezelés megvolt, a metiléntől szinte azonnal levált a gomba.
Nagyobb akvárium beszerzése is hamarosan sorra kerül, de sajnos a régi szobámba ez volt a legnagyobb, ami elfért. Természetesen az már külső szűrővel fog párosulni.
Kíváncsian várom a rosszalkodásokat. :)
Már így is rengetegszer arra kelek, hogy csapkodják a vizet.. hát még ha ennél is rosszabbak lesznek. :P
Nagyon élvezd ki ez a "cuki" időszakukat, mert nagy lusta vízilovak lesznek. :D Én is hallom éjjelente még ezektől a dög felnőttektől is, hogy pakolásznak ütik-vágják a köveket az üvegnek vagy "nem férnek el" (370 literben...), vagy túrnak kaja után... aztán ha csitt-csatt megvolt néhány csobbanás - na azért van háló, majd 3 pukkanós levegővétel és jön a reggel. :D Kész szimfónia amit előadnak.
Épp most hozták rám a szívrohamot... Gondoltam kicserélem a jeges palackot, hogy szinten tartsam éjjelre a hőmérsékletet, és látom, hogy Frici lebeg...imád lebegni vagy a növényeken feküdni, de ahogy kiszedtem a palackot úgy azzal a lendülettel odébb lebegett, be a szűrő elé, ami kicsit arrébbfújta. Azt hittem valami baja van.. benyúltam, hogy megérintsem a fejét, mire akkorát locsált hogy a fejemről folyik a víz. :D Na akkor kaptam a második szívrohamot.. :)
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Benőke & Frici

Hozzászólás Szerző: Maya »

benoke » Ma, 20:27 írta:
Maya » 1 perccel ezelőtt írta:
benoke » Ma, 05:51 írta: Szia!
Külön vödrös kezelés megvolt, a metiléntől szinte azonnal levált a gomba.
Nagyobb akvárium beszerzése is hamarosan sorra kerül, de sajnos a régi szobámba ez volt a legnagyobb, ami elfért. Természetesen az már külső szűrővel fog párosulni.
Kíváncsian várom a rosszalkodásokat. :)
Már így is rengetegszer arra kelek, hogy csapkodják a vizet.. hát még ha ennél is rosszabbak lesznek. :P
Nagyon élvezd ki ez a "cuki" időszakukat, mert nagy lusta vízilovak lesznek. :D Én is hallom éjjelente még ezektől a dög felnőttektől is, hogy pakolásznak ütik-vágják a köveket az üvegnek vagy "nem férnek el" (370 literben...), vagy túrnak kaja után... aztán ha csitt-csatt megvolt néhány csobbanás - na azért van háló, majd 3 pukkanós levegővétel és jön a reggel. :D Kész szimfónia amit előadnak.
Épp most hozták rám a szívrohamot... Gondoltam kicserélem a jeges palackot, hogy szinten tartsam éjjelre a hőmérsékletet, és látom, hogy Frici lebeg...imád lebegni vagy a növényeken feküdni, de ahogy kiszedtem a palackot úgy azzal a lendülettel odébb lebegett, be a szűrő elé, ami kicsit arrébbfújta. Azt hittem valami baja van.. benyúltam, hogy megérintsem a fejét, mire akkorát locsált hogy a fejemről folyik a víz. :D Na akkor kaptam a második szívrohamot.. :)
Szimplán lebegve beszunyált mi? :D
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
benoke
Fórumozó
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2015.03.01. 18:40
Tartózkodási hely: Szombathely

Benőke & Frici

Hozzászólás Szerző: benoke »

Ahogy mondod. :D
CAM03313.jpg
CAM03313.jpg (1.14 MiB) Megtekintve 6489 alkalommal
benoke
Fórumozó
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2015.03.01. 18:40
Tartózkodási hely: Szombathely

Mindennapok

Hozzászólás Szerző: benoke »

Sziasztok!
Nem tudom megunni a kis szörnyeket, hihetetlen miket művelnek, főleg éjszakánként. Rombolnak, zúznak, törnek.. élmény erre kelni éjjel 3x. :D
Karáncsonyi ajándékuk egy nagy-nagy akvárium lesz, amit remélhetőleg már nem nőnek ki.
Sajnos Benőke imád a sötétben bújkálni, ritkán lehet lekapni, (csak ha éhes) viszont éjszaka ő az aktívabb, vakuzni meg persze nem szeretnék. :)
Az egész család az akvárium elé tódul, ha esetleg kikászálódik. Frici pedig minden reggeli készülődésem hatalmas szemekkel figyeli. :)
Csatolmányok
CAM03634.jpg
CAM03634.jpg (2.45 MiB) Megtekintve 6436 alkalommal
received_1003192309726988.jpeg
received_1003192309726988.jpeg (30.79 KiB) Megtekintve 6436 alkalommal
WP_20150924_17_56_52_Rich.jpg
WP_20150924_17_56_52_Rich.jpg (1.84 MiB) Megtekintve 6436 alkalommal
benoke
Fórumozó
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2015.03.01. 18:40
Tartózkodási hely: Szombathely

Új lakhely

Hozzászólás Szerző: benoke »

Sziasztok!
Fantasztikus áron tudtunk venni egy nagyobb akváriumot a "kis" lakóknak. 112 l-es, 80x35x40 cm-es.
Külső szűrővel (Tetra Tec 1200), aljzattisztító pumpával, növényekkel (igaz csak a mohát hagytuk meg, a többi elég csigás volt), mindenféle apró hasznos dologgal.
Hibátlanul működik (eddig), nem ereszt, és ami a legjobb, ha ezt az akváriumot is kinövik, akkor már nem kell a külső szűrőn agyalni. Ez volt a legnagyobb félelmem, hogy nem találunk "olcsón". Sokkal bonyolultabbnak képzeltem és hangosabbnak. Tökéletesen működik.
Az emberke akitől vettük hajlandó volt előttünk szétszedni az egészet, hogy tényleg nem ereszt az aksi, és megmutatta hogyan kell össze- illetve szétszerelni a szűrőt. Tegnap éjfélig az összeszereléssel bajlódtunk, ma vettem az akváriumba egy nagy-nagy anubiast, gömbmohát és neonhalakat, dániókat. Az axik vidáman és persze sikeresen vadásznak. (Legutóbb 5 kishalat (1500 Ft-unkat) zabálták fel egy éjszaka alatt.. :)
A háttér még a régi, azt sajnos elfelejtettem venni rá, de holnap is van nap.
Egyszerűen imádom az egészet, annyira gyönyörű. :)
Persze még a növényesítéshez idő kell.
Szép estét nektek! :)
Csatolmányok
CAM04892.jpg
CAM04892.jpg (1.16 MiB) Megtekintve 6373 alkalommal
CAM04898.jpg
CAM04898.jpg (1.27 MiB) Megtekintve 6373 alkalommal
a bújóban nem kosz van!! :) :D
a bújóban nem kosz van!! :) :D
CAM04893.jpg (1.49 MiB) Megtekintve 6373 alkalommal
benoke
Fórumozó
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2015.03.01. 18:40
Tartózkodási hely: Szombathely

Bokrosodunk

Hozzászólás Szerző: benoke »

Ha nem látom, el sem hiszem. Elkezdtek hajtani a növényeim. Sajnos csak ezt az egy képet engedi feltölteni, pedig ezen van a legkisebb hajtás. Már épp gondolkodtam azon, hogy ki kellene dobnom ezeket a növényeket, mert nem nőnek, ráadásul barnulnak is. Úgy tűnik a nagy akváriumban az alaposabb szűrés csodát tett. Azóta nem romlott a növények állapota, a régi levelek lepotyognak és hajtanak a pici egészséges levelek. A nagy anubias is elkezdett hajtani. Annyira jó látni, hogy pici világos kis bokrok jelentek meg a "kókuszcserépben".
Csatolmányok
CAM05255.jpg
CAM05255.jpg (1.38 MiB) Megtekintve 6365 alkalommal
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Új lakhely

Hozzászólás Szerző: Maya »

benoke » 2015.11.09. 19:21 írta:Sziasztok!
Fantasztikus áron tudtunk venni egy nagyobb akváriumot a "kis" lakóknak. 112 l-es, 80x35x40 cm-es.
Külső szűrővel (Tetra Tec 1200), aljzattisztító pumpával, növényekkel (igaz csak a mohát hagytuk meg, a többi elég csigás volt), mindenféle apró hasznos dologgal.
Hibátlanul működik (eddig), nem ereszt, és ami a legjobb, ha ezt az akváriumot is kinövik, akkor már nem kell a külső szűrőn agyalni. Ez volt a legnagyobb félelmem, hogy nem találunk "olcsón". Sokkal bonyolultabbnak képzeltem és hangosabbnak. Tökéletesen működik.
Az emberke akitől vettük hajlandó volt előttünk szétszedni az egészet, hogy tényleg nem ereszt az aksi, és megmutatta hogyan kell össze- illetve szétszerelni a szűrőt. Tegnap éjfélig az összeszereléssel bajlódtunk, ma vettem az akváriumba egy nagy-nagy anubiast, gömbmohát és neonhalakat, dániókat. Az axik vidáman és persze sikeresen vadásznak. (Legutóbb 5 kishalat (1500 Ft-unkat) zabálták fel egy éjszaka alatt.. :)
A háttér még a régi, azt sajnos elfelejtettem venni rá, de holnap is van nap.
Egyszerűen imádom az egészet, annyira gyönyörű. :)
Persze még a növényesítéshez idő kell.
Szép estét nektek! :)
Szia!

Éjszakai állatok lévén, éjjel van pakolgatás. :) Csitt-csatt dirr-durr majd az ugrási kísérlet, minden éjjel ezt hallani.
Az akvárium mérete jobb, de én ebbe 2-nél több állatot nem tartanék. Nekem is van egy ilyen méretűm, azt hiszem Diversa set volt fénykorában, de baba axi nevelőnek használom, illetve guppi tenyészetnek. Rájában érdemes neonhalat venni kajának 20 db esetében 80 ft/db áron van. :)
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Bokrosodunk

Hozzászólás Szerző: Maya »

benoke » Tegnap, 14:46 írta:Ha nem látom, el sem hiszem. Elkezdtek hajtani a növényeim. Sajnos csak ezt az egy képet engedi feltölteni, pedig ezen van a legkisebb hajtás. Már épp gondolkodtam azon, hogy ki kellene dobnom ezeket a növényeket, mert nem nőnek, ráadásul barnulnak is. Úgy tűnik a nagy akváriumban az alaposabb szűrés csodát tett. Azóta nem romlott a növények állapota, a régi levelek lepotyognak és hajtanak a pici egészséges levelek. A nagy anubias is elkezdett hajtani. Annyira jó látni, hogy pici világos kis bokrok jelentek meg a "kókuszcserépben".
Érdemes egy kis Easy Carbo-t is használni mint folyékony CO2 forrás, az üvegen szereplő mennyiségben, akár naponta is. Növények is, axik is szeretik a hatásukat. Egy ideális szűrés mellett természetes, hogy tovább élnek a növények is, én személy szerint a világításhoz sem ragaszkodom, de minimális mennyiségben szükség van rá.
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
benoke
Fórumozó
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2015.03.01. 18:40
Tartózkodási hely: Szombathely

Felújítás

Hozzászólás Szerző: benoke »

Sziasztok!
Kicsit felújítottuk az akváriumot. Próbáltunk minél több növényt beletenni, és a levegőztető ronda szivacsát is lecseréltük egy porlasztókőre.
Csináltattunk akváriumra szabott szekrényt, így sokkal mutatósabb mint az íróasztalon. Persze a háló a tető alatt maradt, hogy ne tudjanak a tetőnek se ugrani.
Kaptak egy enyhe ledes világítást, talán még nem zavaró nekik. A képen erősnek tűnhet a felvitt fényerő miatt, hogy látszódjon valami.
Most ettek egy-egy gilisztát, amin rendesen összevesztek, de már pihengetnek. :)
Csatolmányok
WP_20160215_20_56_04_Pro.jpg
WP_20160215_20_56_04_Pro.jpg (1.77 MiB) Megtekintve 6189 alkalommal
WP_20160217_17_50_40_Pro.jpg
WP_20160217_17_50_40_Pro.jpg (1.52 MiB) Megtekintve 6189 alkalommal
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Felújítás

Hozzászólás Szerző: Maya »

benoke » Ma, 18:44 írta:Sziasztok!
Kicsit felújítottuk az akváriumot. Próbáltunk minél több növényt beletenni, és a levegőztető ronda szivacsát is lecseréltük egy porlasztókőre.
Csináltattunk akváriumra szabott szekrényt, így sokkal mutatósabb mint az íróasztalon. Persze a háló a tető alatt maradt, hogy ne tudjanak a tetőnek se ugrani.
Kaptak egy enyhe ledes világítást, talán még nem zavaró nekik. A képen erősnek tűnhet a felvitt fényerő miatt, hogy látszódjon valami.
Most ettek egy-egy gilisztát, amin rendesen összevesztek, de már pihengetnek. :)
Szia!
Személy szerint a "ronda szivacsot" jobban szeretem mint a porlasztókövet, hiszen egy mini biológia telepszik meg benne amit nagyon jó használni új akvárium indításakor, vagy akkor ha valami malőr történik a szűrőben, esetleg túlságosan ki lesz pucolva, ilyenkor nagyon jó, hogy van mihez nyúlni. Én eléjük teszek egy nagyobb bokrosabb anubiast és már nem látszódik. :D De ez csak az én dilinyós Mayás gondolatom, természetesen porlasztóval is tökéletes. Tetőt azért nem szoktuk javasolni, mert a nyári időszakban a fokozott párolgás ami hűtést fog generálni, egy fedett akváriumot nehéz hűteni, maximum Sendys megoldással, tetőbe épített ventikkel megoldható.

Led hány lumenes? Fénycsövekkel ellentétben lednél a lumenszám számít, gondolom neked sincs szándékodban megvakítani az állatokat.
Igazság szerint fénycsöveim volta eddig, de tavaly nyáron kitaláltam, hogy megveszem életem első ledjét, 1 hónapig kerestem a megfelelőt, izgatottan hazahoztam beüzemeltem és bumm. A guppis akváriumban 6-7 féle ALGA NŐTT a növények pedig szenvedtek, még fény nélkül is sokkal jobban bírták a növények mint ezzel a leddel (ami nem a legolcsóbb volt, inkább középkategóriás), igaz minden érték stimmelt, viszont olyan lehetetlen spektrumba adta le a fényt, hogy csak az algák élvezték. Megbolondultam az algáktól. Így kénytelen voltam a led-et száműzni, nekem nem vált be, de aszondják a drágább fajtáknál nincs ilyen probléma. Remélem te nagyobb sikerrel jársz. :D

Összhatás szép! Több gazt! Digitális hőmérő pontosabb!

Maya
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
benoke
Fórumozó
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2015.03.01. 18:40
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Felújítás

Hozzászólás Szerző: benoke »

Maya » Ma, 21:11 írta:
benoke » Ma, 18:44 írta:Sziasztok!
Kicsit felújítottuk az akváriumot. Próbáltunk minél több növényt beletenni, és a levegőztető ronda szivacsát is lecseréltük egy porlasztókőre.
Csináltattunk akváriumra szabott szekrényt, így sokkal mutatósabb mint az íróasztalon. Persze a háló a tető alatt maradt, hogy ne tudjanak a tetőnek se ugrani.
Kaptak egy enyhe ledes világítást, talán még nem zavaró nekik. A képen erősnek tűnhet a felvitt fényerő miatt, hogy látszódjon valami.
Most ettek egy-egy gilisztát, amin rendesen összevesztek, de már pihengetnek. :)
Szia!
Személy szerint a "ronda szivacsot" jobban szeretem mint a porlasztókövet, hiszen egy mini biológia telepszik meg benne amit nagyon jó használni új akvárium indításakor, vagy akkor ha valami malőr történik a szűrőben, esetleg túlságosan ki lesz pucolva, ilyenkor nagyon jó, hogy van mihez nyúlni. Én eléjük teszek egy nagyobb bokrosabb anubiast és már nem látszódik. :D De ez csak az én dilinyós Mayás gondolatom, természetesen porlasztóval is tökéletes. Tetőt azért nem szoktuk javasolni, mert a nyári időszakban a fokozott párolgás ami hűtést fog generálni, egy fedett akváriumot nehéz hűteni, maximum Sendys megoldással, tetőbe épített ventikkel megoldható.

Led hány lumenes? Fénycsövekkel ellentétben lednél a lumenszám számít, gondolom neked sincs szándékodban megvakítani az állatokat.
Igazság szerint fénycsöveim volta eddig, de tavaly nyáron kitaláltam, hogy megveszem életem első ledjét, 1 hónapig kerestem a megfelelőt, izgatottan hazahoztam beüzemeltem és bumm. A guppis akváriumban 6-7 féle ALGA NŐTT a növények pedig szenvedtek, még fény nélkül is sokkal jobban bírták a növények mint ezzel a leddel (ami nem a legolcsóbb volt, inkább középkategóriás), igaz minden érték stimmelt, viszont olyan lehetetlen spektrumba adta le a fényt, hogy csak az algák élvezték. Megbolondultam az algáktól. Így kénytelen voltam a led-et száműzni, nekem nem vált be, de aszondják a drágább fajtáknál nincs ilyen probléma. Remélem te nagyobb sikerrel jársz. :D

Összhatás szép! Több gazt! Digitális hőmérő pontosabb!

Maya
Akkor azt hiszem nyárra mindenképp száműzzük a tetőt, amúgyis hűteni kell majd palackokkal.
A leddel kapcsolatban a papíron annyit találtam hogy max 7,2 W/m, ami elvileg (neten azt találtam) 420 lumennek felel meg.
Viszont ez nem fénycső, hanem szalag, tehát nem melegszik, legalábbis ahogy hozzáérünk egyáltalán nem meleg, és a színeket és azok erősségét is tudom állítani 7 fokozatban. Ebből azt veszem le hogy a 420 lumen valószínű a 7. fokozat lehet. Mi viszont a legkisebbet használjuk, de javíts ki a hülyeséget beszélek, mert nem nagyon értek az ilyen elektronikai dolgokhoz. :D
Növények még jönnek, de nehéz kifogni egy-egy szép darabot.
Várom a további tanácsokat! :)
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Felújítás

Hozzászólás Szerző: Maya »

benoke » Tegnap, 23:45 írta:
Maya » Ma, 21:11 írta:
benoke » Ma, 18:44 írta:Sziasztok!
Kicsit felújítottuk az akváriumot. Próbáltunk minél több növényt beletenni, és a levegőztető ronda szivacsát is lecseréltük egy porlasztókőre.
Csináltattunk akváriumra szabott szekrényt, így sokkal mutatósabb mint az íróasztalon. Persze a háló a tető alatt maradt, hogy ne tudjanak a tetőnek se ugrani.
Kaptak egy enyhe ledes világítást, talán még nem zavaró nekik. A képen erősnek tűnhet a felvitt fényerő miatt, hogy látszódjon valami.
Most ettek egy-egy gilisztát, amin rendesen összevesztek, de már pihengetnek. :)
Szia!
Személy szerint a "ronda szivacsot" jobban szeretem mint a porlasztókövet, hiszen egy mini biológia telepszik meg benne amit nagyon jó használni új akvárium indításakor, vagy akkor ha valami malőr történik a szűrőben, esetleg túlságosan ki lesz pucolva, ilyenkor nagyon jó, hogy van mihez nyúlni. Én eléjük teszek egy nagyobb bokrosabb anubiast és már nem látszódik. :D De ez csak az én dilinyós Mayás gondolatom, természetesen porlasztóval is tökéletes. Tetőt azért nem szoktuk javasolni, mert a nyári időszakban a fokozott párolgás ami hűtést fog generálni, egy fedett akváriumot nehéz hűteni, maximum Sendys megoldással, tetőbe épített ventikkel megoldható.

Led hány lumenes? Fénycsövekkel ellentétben lednél a lumenszám számít, gondolom neked sincs szándékodban megvakítani az állatokat.
Igazság szerint fénycsöveim volta eddig, de tavaly nyáron kitaláltam, hogy megveszem életem első ledjét, 1 hónapig kerestem a megfelelőt, izgatottan hazahoztam beüzemeltem és bumm. A guppis akváriumban 6-7 féle ALGA NŐTT a növények pedig szenvedtek, még fény nélkül is sokkal jobban bírták a növények mint ezzel a leddel (ami nem a legolcsóbb volt, inkább középkategóriás), igaz minden érték stimmelt, viszont olyan lehetetlen spektrumba adta le a fényt, hogy csak az algák élvezték. Megbolondultam az algáktól. Így kénytelen voltam a led-et száműzni, nekem nem vált be, de aszondják a drágább fajtáknál nincs ilyen probléma. Remélem te nagyobb sikerrel jársz. :D

Összhatás szép! Több gazt! Digitális hőmérő pontosabb!

Maya
Akkor azt hiszem nyárra mindenképp száműzzük a tetőt, amúgyis hűteni kell majd palackokkal.
A leddel kapcsolatban a papíron annyit találtam hogy max 7,2 W/m, ami elvileg (neten azt találtam) 420 lumennek felel meg.
Viszont ez nem fénycső, hanem szalag, tehát nem melegszik, legalábbis ahogy hozzáérünk egyáltalán nem meleg, és a színeket és azok erősségét is tudom állítani 7 fokozatban. Ebből azt veszem le hogy a 420 lumen valószínű a 7. fokozat lehet. Mi viszont a legkisebbet használjuk, de javíts ki a hülyeséget beszélek, mert nem nagyon értek az ilyen elektronikai dolgokhoz. :D
Növények még jönnek, de nehéz kifogni egy-egy szép darabot.
Várom a további tanácsokat! :)
(A számítás jó.) Az nagyon kevés, mármint axik szempontjából oké, egyáltalán nem bántja őket, viszont növényes szempontból nagyon laza. Amit még axik elviselnek és a növényeknek is jó az egy olyan 3600-5000 lumen között van. (Pl. http://www.aquamorf.hu/Kunstfelsen/Welcome.php ilyesmik, csak nem ebből az olcsó verzióból). A fénycsőből is van kevésbé melegedő, pl a régi T8 az rendesen tudta a vizet is melegíteni míg az új T5 már kevésbé. A led kifejezetten nem melegíti a vizet, viszont maga a led szalag melegszik. Nem tudom sikerült-e érthetően elmagyaráznom, a led rendkívül hűtésigényes, ráteszem a kezemet a tetőre és lángol, miközben a fénycsőnél csak meleg volt, eközben a víz a fénycsővel volt melegebb. Ezt a ledszalagot maxon nyugodtan járathatod, viszont az algák korai megjelenésénél kapd el a problémát (ha lesz ilyen).
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Válasz küldése