Szaporodás

Moderátorok: Monique, Axolotl moderátor

Avatar
Monique
Mániákus fórumozó
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2012.05.02. 23:48
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fehér-barna peték

Hozzászólás Szerző: Monique »

Maya írta:Épp, hogy hazaértem és arra lettem figyelmes, hogy van pár pete a virágaimon, azt gondoltam talán valamelyik almacsiga elhibázta, de sehol se volt petecsomó, ők amúgy is a szárazra petéztek. Maradt a 60db garnéla ami nem hiszem, hogy így szaporodna. Végül észrevettem, hogy a vadasom rakja a petéket...
De édes :) Megtartod őket?
Ági
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Fehér-barna peték

Hozzászólás Szerző: Maya »

Ági írta:
Maya írta:Épp, hogy hazaértem és arra lettem figyelmes, hogy van pár pete a virágaimon, azt gondoltam talán valamelyik almacsiga elhibázta, de sehol se volt petecsomó, ők amúgy is a szárazra petéztek. Maradt a 60db garnéla ami nem hiszem, hogy így szaporodna. Végül észrevettem, hogy a vadasom rakja a petéket...
De édes :) Megtartod őket?
Meg! :) Ha már ennyit tettek a fajfenntartásért én nem állok az útjukba. :D Vadasom aki egész nap a bújóban ül, most fel le úszik az akvárium minden pontját bejárja, megfelelő helyet keres a petéknek. Most 5 élő növényem van, van választék, nagy gonddal kiválasztja az ágat amire lerakja, majd a hátsó lábait összefűzi a levélen, néha kicsit dörzsöli is magát, de szépen lassan rakosgatja a petéket. Nagyon lassan rakja őket és nagyon meggondolja, hogy hova. :D
Mostanra már az összes növényt telepakolta. :)
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Monique
Mániákus fórumozó
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2012.05.02. 23:48
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fehér-barna peték

Hozzászólás Szerző: Monique »

Maya írta:
Ági írta:
Maya írta:Épp, hogy hazaértem és arra lettem figyelmes, hogy van pár pete a virágaimon, azt gondoltam talán valamelyik almacsiga elhibázta, de sehol se volt petecsomó, ők amúgy is a szárazra petéztek. Maradt a 60db garnéla ami nem hiszem, hogy így szaporodna. Végül észrevettem, hogy a vadasom rakja a petéket...
De édes :) Megtartod őket?
Meg! :) Ha már ennyit tettek a fajfenntartásért én nem állok az útjukba. :D Vadasom aki egész nap a bújóban ül, most fel le úszik az akvárium minden pontját bejárja, megfelelő helyet keres a petéknek. Most 5 élő növényem van, van választék, nagy gonddal kiválasztja az ágat amire lerakja, majd a hátsó lábait összefűzi a levélen, néha kicsit dörzsöli is magát, de szépen lassan rakosgatja a petéket. Nagyon lassan rakja őket és nagyon meggondolja, hogy hova. :D
Mostanra már az összes növényt telepakolta. :)
Hát igen, ez egész napos "meló" náluk :D
Ági
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Petékkel kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Maya »

Ma kihalásztam az összes petét, nem volt kis munka, mindenhová jutott, több száz van és még ki tudja mennyi a kövek között. Az akvárium tiszta nyálka nem kevés technokolt használt a drágám, minden ragad a növényekről le se tudom szedni a petéket, növényestül átraktam őket. Így is hasfalsérve van nem tudom hová fért el benne ennyi pete, de jól eszik, biztos nagyon kifáradt. A hím is kezd megnyugodni, tegnap nagyon letargikus volt, szerintem őt is megviselte ez a helyzet. Viszont mint pár száz gyerek friss szülője felmerült bennem néhány kérdés.

Sötétben legyenek a peték vagy maradhatnak félhomályban? (nem közvetlen napfény alatt)
Milyen gyakran cseréljek rajtuk vizet? (végül is semmi koszt nem termelnek a peték)
Ha kikelnek akkor csak vizi bolhával tudom etetni őket vagy van még más is az étlapon? Illetve nem találtam a neten értelmes magyarázatot a sórák kikeltetésre, ha valaki csinált már ilyet, tudna segíteni, hogy akkor mégis hogyan kell?
Illetve bármiféle tippnek, tapasztalatnak örülök a témában, mit hogyan érdemes csinálni.
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Monique
Mániákus fórumozó
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2012.05.02. 23:48
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Petékkel kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Monique »

Maya írta:Ma kihalásztam az összes petét, nem volt kis munka, mindenhová jutott, több száz van és még ki tudja mennyi a kövek között. Az akvárium tiszta nyálka nem kevés technokolt használt a drágám, minden ragad a növényekről le se tudom szedni a petéket, növényestül átraktam őket. Így is hasfalsérve van nem tudom hová fért el benne ennyi pete, de jól eszik, biztos nagyon kifáradt. A hím is kezd megnyugodni, tegnap nagyon letargikus volt, szerintem őt is megviselte ez a helyzet. Viszont mint pár száz gyerek friss szülője felmerült bennem néhány kérdés.

Sötétben legyenek a peték vagy maradhatnak félhomályban? (nem közvetlen napfény alatt)
Milyen gyakran cseréljek rajtuk vizet? (végül is semmi koszt nem termelnek a peték)
Ha kikelnek akkor csak vizi bolhával tudom etetni őket vagy van még más is az étlapon? Illetve nem találtam a neten értelmes magyarázatot a sórák kikeltetésre, ha valaki csinált már ilyet, tudna segíteni, hogy akkor mégis hogyan kell?
Illetve bármiféle tippnek, tapasztalatnak örülök a témában, mit hogyan érdemes csinálni.
Saját tapasztalataimat tudom leírni.
Én őket se világítottam meg, ahogyan a nagyoknál is igyekszem lehúzva tartani a redőnyöket. Kivéve amikor válogattam ki belőlük a rosszakat, de akkor is csak mert sötétben nem láttam volna :))
Én akkor cseréltem rajtuk először vizet, amikor már úgy gondoltam ill. láttam, hogy az összes gyerkőc kibújt. Akik nagyon sokáig nem bújtak ki, azokat is átraktam, még egy esélyt adva, de igazság szerint mivel kicsi volt a burokban a helyük, ezért úgy is fejlődtek "gerincferdüléssel". Így ők rövidesen el is hullottak.
Szerintem először a burkot kajálják. Szóval miután mind kibújt, és átköltöztettem őket másik edénybe, én sórákot adtam nekik, amik addigra ki is keltek. A vízibolha szerintem nagy volt nekik, mivel láttam, hogy nem tudnak velük mit kezdeni, bár próbálták őket levadászni. Nekem már a 7.nap kibújtak az elsők, szóval előre szerezz be pár csomag sórákot. Így nézett ki amit én vettem (http://acro-asia.com/images/sera%20artemia%20mix.jpg). Állatos boltban segítenek, de amúgy szerezz be nagy szájú 1,5 literes flakont (Cappy, Nestea), hogy beférjen a porlasztó. Kb 1 liter vizet raksz bele, beleszórod a tasak tartalmát, és porlasztóval 2 nap után fogyasztható. Amint nagyobbak lesznek mehet a vízibolha, majd a többi.
Ági
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Petékkel kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Maya »

Ági írta:
Maya írta:Ma kihalásztam az összes petét, nem volt kis munka, mindenhová jutott, több száz van és még ki tudja mennyi a kövek között. Az akvárium tiszta nyálka nem kevés technokolt használt a drágám, minden ragad a növényekről le se tudom szedni a petéket, növényestül átraktam őket. Így is hasfalsérve van nem tudom hová fért el benne ennyi pete, de jól eszik, biztos nagyon kifáradt. A hím is kezd megnyugodni, tegnap nagyon letargikus volt, szerintem őt is megviselte ez a helyzet. Viszont mint pár száz gyerek friss szülője felmerült bennem néhány kérdés.

Sötétben legyenek a peték vagy maradhatnak félhomályban? (nem közvetlen napfény alatt)
Milyen gyakran cseréljek rajtuk vizet? (végül is semmi koszt nem termelnek a peték)
Ha kikelnek akkor csak vizi bolhával tudom etetni őket vagy van még más is az étlapon? Illetve nem találtam a neten értelmes magyarázatot a sórák kikeltetésre, ha valaki csinált már ilyet, tudna segíteni, hogy akkor mégis hogyan kell?
Illetve bármiféle tippnek, tapasztalatnak örülök a témában, mit hogyan érdemes csinálni.
Saját tapasztalataimat tudom leírni.
Én őket se világítottam meg, ahogyan a nagyoknál is igyekszem lehúzva tartani a redőnyöket. Kivéve amikor válogattam ki belőlük a rosszakat, de akkor is csak mert sötétben nem láttam volna :))
Én akkor cseréltem rajtuk először vizet, amikor már úgy gondoltam ill. láttam, hogy az összes gyerkőc kibújt. Akik nagyon sokáig nem bújtak ki, azokat is átraktam, még egy esélyt adva, de igazság szerint mivel kicsi volt a burokban a helyük, ezért úgy is fejlődtek "gerincferdüléssel". Így ők rövidesen el is hullottak.
Szerintem először a burkot kajálják. Szóval miután mind kibújt, és átköltöztettem őket másik edénybe, én sórákot adtam nekik, amik addigra ki is keltek. A vízibolha szerintem nagy volt nekik, mivel láttam, hogy nem tudnak velük mit kezdeni, bár próbálták őket levadászni. Nekem már a 7.nap kibújtak az elsők, szóval előre szerezz be pár csomag sórákot. Így nézett ki amit én vettem (http://acro-asia.com/images/sera%20artemia%20mix.jpg). Állatos boltban segítenek, de amúgy szerezz be nagy szájú 1,5 literes flakont (Cappy, Nestea), hogy beférjen a porlasztó. Kb 1 liter vizet raksz bele, beleszórod a tasak tartalmát, és porlasztóval 2 nap után fogyasztható. Amint nagyobbak lesznek mehet a vízibolha, majd a többi.
Fuhh köszi! Még csak az első napnál járunk de már aggódok, hogy mi lesz...olyan sokan vannak. Még két kérdés maradt bennem, hőfok ugyanúgy mint a nagyoknak? És a rosszak, hogy néznek ki? Jelenleg a legtöbb fehér-barna de van néhány amibe rendellenesen több a fehér. (és biztos, hogy az összes vadas)
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Monique
Mániákus fórumozó
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2012.05.02. 23:48
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Petékkel kapcsolatos kérdések

Hozzászólás Szerző: Monique »

Maya írta:
Ági írta:
Maya írta:Ma kihalásztam az összes petét, nem volt kis munka, mindenhová jutott, több száz van és még ki tudja mennyi a kövek között. Az akvárium tiszta nyálka nem kevés technokolt használt a drágám, minden ragad a növényekről le se tudom szedni a petéket, növényestül átraktam őket. Így is hasfalsérve van nem tudom hová fért el benne ennyi pete, de jól eszik, biztos nagyon kifáradt. A hím is kezd megnyugodni, tegnap nagyon letargikus volt, szerintem őt is megviselte ez a helyzet. Viszont mint pár száz gyerek friss szülője felmerült bennem néhány kérdés.

Sötétben legyenek a peték vagy maradhatnak félhomályban? (nem közvetlen napfény alatt)
Milyen gyakran cseréljek rajtuk vizet? (végül is semmi koszt nem termelnek a peték)
Ha kikelnek akkor csak vizi bolhával tudom etetni őket vagy van még más is az étlapon? Illetve nem találtam a neten értelmes magyarázatot a sórák kikeltetésre, ha valaki csinált már ilyet, tudna segíteni, hogy akkor mégis hogyan kell?
Illetve bármiféle tippnek, tapasztalatnak örülök a témában, mit hogyan érdemes csinálni.
Saját tapasztalataimat tudom leírni.
Én őket se világítottam meg, ahogyan a nagyoknál is igyekszem lehúzva tartani a redőnyöket. Kivéve amikor válogattam ki belőlük a rosszakat, de akkor is csak mert sötétben nem láttam volna :))
Én akkor cseréltem rajtuk először vizet, amikor már úgy gondoltam ill. láttam, hogy az összes gyerkőc kibújt. Akik nagyon sokáig nem bújtak ki, azokat is átraktam, még egy esélyt adva, de igazság szerint mivel kicsi volt a burokban a helyük, ezért úgy is fejlődtek "gerincferdüléssel". Így ők rövidesen el is hullottak.
Szerintem először a burkot kajálják. Szóval miután mind kibújt, és átköltöztettem őket másik edénybe, én sórákot adtam nekik, amik addigra ki is keltek. A vízibolha szerintem nagy volt nekik, mivel láttam, hogy nem tudnak velük mit kezdeni, bár próbálták őket levadászni. Nekem már a 7.nap kibújtak az elsők, szóval előre szerezz be pár csomag sórákot. Így nézett ki amit én vettem (http://acro-asia.com/images/sera%20artemia%20mix.jpg). Állatos boltban segítenek, de amúgy szerezz be nagy szájú 1,5 literes flakont (Cappy, Nestea), hogy beférjen a porlasztó. Kb 1 liter vizet raksz bele, beleszórod a tasak tartalmát, és porlasztóval 2 nap után fogyasztható. Amint nagyobbak lesznek mehet a vízibolha, majd a többi.
Fuhh köszi! Még csak az első napnál járunk de már aggódok, hogy mi lesz...olyan sokan vannak. Még két kérdés maradt bennem, hőfok ugyanúgy mint a nagyoknak? És a rosszamk, hogy néznek ki? Jelenleg a legtöbb fehér-barna de van néhány amibe rendellenesen több a fehér. (és biztos, hogy az összes vadas)
Hőfok ugyanannyi. Azok a rosszak amik nem szabályos bogyók mint a legtöbb, hanem nagyobb, fehér és olyasmi mint egy vattagombóc.
Ági
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Növendék haltáp

Hozzászólás Szerző: Maya »

Jelenleg 3naposak a kis axijaim alig 1centisek, 3 adagból eddig csak egy adag sórákot tudtam kikeltetni azt is 3napig, de a mostani adag 4-5nap alatt se volt hajlandó kikelni, pedig mindent a leírás szerint csinálok, kivéve, hogy 17-18fok van a lakásba, valamelyik nap 30fokos vízzel hígítottam fel őket, erre mind elpusztult. Azt az egy adagot láttam, hogy szépen ették. Ma vettem vízibolhát de túl nagy még nekik.

Utolsó lehetőségként, sokat hallottam már a híres növendék haltápról, már csak az a kérdés milyen fajta, márka? Milyet érdemes, díszhalaknak valót esetleg külön másik halfajtásat?
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Zsucy
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2011.01.20. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest VI.ker.

Re: Növendék haltáp

Hozzászólás Szerző: Zsucy »

Maya írta:Jelenleg 3naposak a kis axijaim alig 1centisek, 3 adagból eddig csak egy adag sórákot tudtam kikeltetni azt is 3napig, de a mostani adag 4-5nap alatt se volt hajlandó kikelni, pedig mindent a leírás szerint csinálok, kivéve, hogy 17-18fok van a lakásba, valamelyik nap 30fokos vízzel hígítottam fel őket, erre mind elpusztult. Azt az egy adagot láttam, hogy szépen ették. Ma vettem vízibolhát de túl nagy még nekik.

Utolsó lehetőségként, sokat hallottam már a híres növendék haltápról, már csak az a kérdés milyen fajta, márka? Milyet érdemes, díszhalaknak valót esetleg külön másik halfajtásat?
Szia!
Milyen vízibolhát vettél, mert van belőle többféle méretű! A legkisebbet (cyclops) biztos meg tudják enni! A daphnia még nagy nekik! ;)
Zsucy
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Növendék haltáp

Hozzászólás Szerző: Maya »

Zsucy írta:
Maya írta:Jelenleg 3naposak a kis axijaim alig 1centisek, 3 adagból eddig csak egy adag sórákot tudtam kikeltetni azt is 3napig, de a mostani adag 4-5nap alatt se volt hajlandó kikelni, pedig mindent a leírás szerint csinálok, kivéve, hogy 17-18fok van a lakásba, valamelyik nap 30fokos vízzel hígítottam fel őket, erre mind elpusztult. Azt az egy adagot láttam, hogy szépen ették. Ma vettem vízibolhát de túl nagy még nekik.

Utolsó lehetőségként, sokat hallottam már a híres növendék haltápról, már csak az a kérdés milyen fajta, márka? Milyet érdemes, díszhalaknak valót esetleg külön másik halfajtásat?
Szia!
Milyen vízibolhát vettél, mert van belőle többféle méretű! A legkisebbet (cyclops) biztos meg tudják enni! A daphnia még nagy nekik! ;)
Sajnos ahol vettem csak egy fajta volt és azok elég hatalmasak voltak... Esetleg a fagyasztott is jó?
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Zsucy
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2011.01.20. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest VI.ker.

Re: Növendék haltáp

Hozzászólás Szerző: Zsucy »

Maya írta:Sajnos ahol vettem csak egy fajta volt és azok elég hatalmasak voltak... Esetleg a fagyasztott is jó?
A fagyasztottat még szerintem nem fogják megenni, mert még nem túl jó a szaglásuk, és csak a mozgó dolgokra harapnak rá! Ezért nem jó a növendék haltáp sem, mert nem mozog és nem esznek belőle. :$
Zsucy
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Chantall
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 198
Csatlakozott: 2012.10.11. 11:08

Utódok gondozása!

Hozzászólás Szerző: Chantall »

Februárban úgy gondolták az axiaink hogy ideje lenne már kicsinyeket nevelgetni...meg is tettek ennek érdekében mindent...és ahogy észrevettük a kicsiket a párommal mi is.
Külön raktuk a petéket hogy ne legyen bajuk...a halott petéktől megszabadultunk..rendre időre ki keltek a kicsik...minden szép és jó volt...vettük sórákot meg halnevelőtápot meg sok mindent..küln helyen voltak külön lélegeztetővel..és szépen fejlődtek egyszer csak azt vettük észre hogy már csak 3 db van a majd 30ból...majd következő napra egysem volt.
Mit rontottunk el? Mert ha szaporodnak akkor szívesen megtartanánk párat és nevelgetnénk őket. Mit adjunk nekik enni? (tudom én hogy kicsinek kannibalizmusra hajlamosak...de egynek akkor is maradnia kellett volna..ezt mondta Danken MClod is..a hegylakó) szóval segítséget kérek hogy a következő alkalommal ügyesebbek legyünk.
Chantall
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Növendék haltáp

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Zsucy írta:
Maya írta:Sajnos ahol vettem csak egy fajta volt és azok elég hatalmasak voltak... Esetleg a fagyasztott is jó?
A fagyasztottat még szerintem nem fogják megenni, mert még nem túl jó a szaglásuk, és csak a mozgó dolgokra harapnak rá! Ezért nem jó a növendék haltáp sem, mert nem mozog és nem esznek belőle. :$
Nem híres neves a növendék haltáp, csak a semminél az is jobb, és sokáig eláll száraz táp mivolta miatt és mesterséges tápláláshoz bevált. Nem akarom terjeszteni mint a vírust, hisz nem a legjobb ételfajta, de vannak olyan esetek, amikorra még ennél jobb megoldást nem dolgoztam ki. Fix márkájú ízlett a legjobban az axiknak eddig azokból amiket kipróbáltam. Ez nagyon apró szemcsés, a vízben megdagad, és megdagadt puha állapotában etethető az állattal. Igazából kevés vízben oldva, egy massza lesz belőle. A kicsik nem hiszem hogy rámozdulnának, hisz ez nem mozog, és lehet nincs meg bennük az ösztön, hogy mit kéne vele tenni. Ettől függetlenül meg lehet próbálni kiegészítő (nem helyettesítő) ételként, vagy vész esetén (nem kel ki a sórák, és nem kaptál semmi olyat amit tudnál enni adni nekik), hogy megcsinálod a masszát és cseppekben szétfoszlatod a vízben, hogy mozogjon is és a mérete is megfelelő legyen a kicsik számára. Ekkor viszont fokozottan figyelni kell, hogy esznek-e belőle, mennyien esznek belőle, mennyit esznek belőle. Ha valamelyikőtök kipróbálta, örülnék, ha megosztaná a tapasztalatát. Beteg felnőtteknél cseppentővel a szájhoz tartva cseppentgettem a vízben ezt a pépet a szájukba, és az amúgy semmit sem evő axi is elfogadott néhány 1-2 ml-nyi ilyen pépet. Idővel rájött, hogy ha picit nyitja a száját, akkor odanyomom neki, és csak nyelni kell. De ez innen már nem ide tartozó téma, csak tisztázni akartam azt az esetet amikor a növendék haltáp bevált. :)
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Utódok gondozása!

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Chantal írta:Februárban úgy gondolták az axiaink hogy ideje lenne már kicsinyeket nevelgetni...meg is tettek ennek érdekében mindent...és ahogy észrevettük a kicsiket a párommal mi is.
Külön raktuk a petéket hogy ne legyen bajuk...a halott petéktől megszabadultunk..rendre időre ki keltek a kicsik...minden szép és jó volt...vettük sórákot meg halnevelőtápot meg sok mindent..küln helyen voltak külön lélegeztetővel..és szépen fejlődtek egyszer csak azt vettük észre hogy már csak 3 db van a majd 30ból...majd következő napra egysem volt.
Mit rontottunk el? Mert ha szaporodnak akkor szívesen megtartanánk párat és nevelgetnénk őket. Mit adjunk nekik enni? (tudom én hogy kicsinek kannibalizmusra hajlamosak...de egynek akkor is maradnia kellett volna..ezt mondta Danken MClod is..a hegylakó) szóval segítséget kérek hogy a következő alkalommal ügyesebbek legyünk.
Egy kérdés merül fel bennem igazán: ettek rendesen a kicsik? Mármint láttad őket rendesen degeszre tömni magukat? Mert lehet ott volt a probléma. A másik ami eszembe jut, hogy valami a vízben megváltozott hirtelen, amit nem tudtak elviselni (phváltozás, rothadás stb). A 30-ból három darab, majd egy sem dolgot úgy érted, hogy meghaltak, vagy úgy hogy eltűntek?
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Növendék haltáp

Hozzászólás Szerző: Maya »

Sendy írta:
Zsucy írta:
Maya írta:Sajnos ahol vettem csak egy fajta volt és azok elég hatalmasak voltak... Esetleg a fagyasztott is jó?
A fagyasztottat még szerintem nem fogják megenni, mert még nem túl jó a szaglásuk, és csak a mozgó dolgokra harapnak rá! Ezért nem jó a növendék haltáp sem, mert nem mozog és nem esznek belőle. :$
Nem híres neves a növendék haltáp...
A fő probléma az, hogy múlthéten elromlott a fűtés, így 17-18fokba nem kelnek ki a sórákok 5nap után se, ma rájöttem, hogy van fűtőszálam, nemrég raktam be hozzájuk. Ma 3 helyen néztem meg a vízibolhát de mindenhol csak a nagy fajtát kapni, egyik helyen azt mondták, hogy majd télen lesz, mikor már fagy mert ezeket a jég alól halásszák ki. De ha valaki tud olyan helyet, Budapesten ahol tudok venni apró vízibolhát, örülnék ha megosztaná velem. Holnap pedig veszek növendék haltápot, megpróbáljuk azt is. A peteburkon kívül pedig még csak nagyon kevés sórákot ettek szegénykék, ma kicsi (nagyon kicsi) zacskó élő sórákot tudtam venni, de túl sokan vannak, hogy elég legyen nekik.
Köszönöm a válaszokat és a segítséget!
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Növendék haltáp

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Maya írta:A fő probléma az, hogy múlthéten elromlott a fűtés, így 17-18fokba nem kelnek ki a sórákok 5nap után se, ma rájöttem, hogy van fűtőszálam, nemrég raktam be hozzájuk. Ma 3 helyen néztem meg a vízibolhát de mindenhol csak a nagy fajtát kapni, egyik helyen azt mondták, hogy majd télen lesz, mikor már fagy mert ezeket a jég alól halásszák ki. De ha valaki tud olyan helyet, Budapesten ahol tudok venni apró vízibolhát, örülnék ha megosztaná velem. Holnap pedig veszek növendék haltápot, megpróbáljuk azt is. A peteburkon kívül pedig még csak nagyon kevés sórákot ettek szegénykék, ma kicsi (nagyon kicsi) zacskó élő sórákot tudtam venni, de túl sokan vannak, hogy elég legyen nekik.
Köszönöm a válaszokat és a segítséget!
Mivel eteted a nagyokat? Mert ha mondjuk vörösszúnyoglárvával vagy tubival, megpróbálhatod nagyon nagyon apróra vágni és úgy be nekik a vízbe, hátha el tudnak belőle valamit szopogatni. Legalább egy próbálkozás, hátha. Esetleg péppé turmixolni valahogy (tudom idióta ötlet, hogy hogyan csináld, de jobb ötletem nincs). Én a fagyott lárvát éles késsel aprítanám mint a petrezselymet szokás annyira apróra hogy a vége egy pép legyen és azt próbálnám ki, hátha... Igazából minden falat számíthat most. Ha valamit kipróbálsz , légyszi oszd meg a tapasztalatokat. Nekem sajnos semmi nincs, nem tudom mekkora a sórák, vagy az a vizibolha ami már túl nagy :) Vízibolhát nem lehet valahogy leturmixolni vagy aprítani? :)
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Zsucy
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2011.01.20. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest VI.ker.

Re: Növendék haltáp

Hozzászólás Szerző: Zsucy »

Sendy írta:
Zsucy írta:A fagyasztottat még szerintem nem fogják megenni, mert még nem túl jó a szaglásuk, és csak a mozgó dolgokra harapnak rá! Ezért nem jó a növendék haltáp sem, mert nem mozog és nem esznek belőle. :$
Nem híres neves a növendék haltáp, ......)
Az a baj, hogy a kicsiknél kivitelezhetetlen, hogy így, ilyen formában etesd őket, mert általában rengetegen vannak, és nem tudod egyesével mindegyik előtt csepegtetni a cuccot :) . Amikor én növendék haltápot adtam az újszülötteknek rá sem mozdutak :(, hiába próbáltam több adagban beszórni . Szerintem a piciknél ez nem működik. :(
Zsucy
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Növendék haltáp

Hozzászólás Szerző: Maya »

Sendy írta:
Maya írta:A fő probléma az, hogy múlthéten elromlott a fűtés, így 17-18fokba nem kelnek ki a sórákok 5nap után se, ma rájöttem, hogy van fűtőszálam, nemrég raktam be hozzájuk. Ma 3 helyen néztem meg a vízibolhát de mindenhol csak a nagy fajtát kapni, egyik helyen azt mondták, hogy majd télen lesz, mikor már fagy mert ezeket a jég alól halásszák ki. De ha valaki tud olyan helyet, Budapesten ahol tudok venni apró vízibolhát, örülnék ha megosztaná velem. Holnap pedig veszek növendék haltápot, megpróbáljuk azt is. A peteburkon kívül pedig még csak nagyon kevés sórákot ettek szegénykék, ma kicsi (nagyon kicsi) zacskó élő sórákot tudtam venni, de túl sokan vannak, hogy elég legyen nekik.
Köszönöm a válaszokat és a segítséget!
Mivel eteted a nagyokat? Mert ha mondjuk vörösszúnyoglárvával vagy tubival, megpróbálhatod nagyon nagyon apróra vágni és úgy be nekik a vízbe, hátha el tudnak belőle valamit szopogatni. Legalább egy próbálkozás, hátha. Esetleg péppé turmixolni valahogy (tudom idióta ötlet, hogy hogyan csináld, de jobb ötletem nincs). Én a fagyott lárvát éles késsel aprítanám mint a petrezselymet szokás annyira apróra hogy a vége egy pép legyen és azt próbálnám ki, hátha... Igazából minden falat számíthat most. Ha valamit kipróbálsz , légyszi oszd meg a tapasztalatokat. Nekem sajnos semmi nincs, nem tudom mekkora a sórák, vagy az a vizibolha ami már túl nagy :) Vízibolhát nem lehet valahogy leturmixolni vagy aprítani? :)
A nagyokat mindig mással szúnyoglárva, tubi, máj, giliszta,tücsök,hal (jelenleg mindenből van fagyasztott, direkt mindig sok élőt hozok aztán én fagyasztom le).
Ezt a turmixolós dolgot meggondolom (robotgéppel pl simán menne), az a baj, hogy az se mozog, de lehet, hogy elég büdös ahhoz hogy ráharapjanak talán.
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Zsucy
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2011.01.20. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest VI.ker.

Re: Növendék haltáp

Hozzászólás Szerző: Zsucy »

Maya írta: De ha valaki tud olyan helyet, Budapesten ahol tudok venni apró vízibolhát, örülnék ha megosztaná velem.
A 6.kerületben az Atlantisz faunában általában van kicsi fajta (cyclops), de kérdezd meg telefonon: 06-70/701-75-50. Amikor kicsik voltak az enyémek, én mindig ott vettem nekik. :)
Zsucy
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Zsucy
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2011.01.20. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest VI.ker.

Re: Növendék haltáp

Hozzászólás Szerző: Zsucy »

Sendy írta:Mivel eteted a nagyokat? Mert ha mondjuk vörösszúnyoglárvával vagy tubival, megpróbálhatod nagyon nagyon apróra vágni és úgy be nekik a vízbe, hátha el tudnak belőle valamit szopogatni. Legalább egy próbálkozás, hátha. Esetleg péppé turmixolni valahogy (tudom idióta ötlet, hogy hogyan csináld, de jobb ötletem nincs). Én a fagyott lárvát éles késsel aprítanám mint a petrezselymet szokás annyira apróra hogy a vége egy pép legyen és azt próbálnám ki, hátha... Igazából minden falat számíthat most. Ha valamit kipróbálsz , légyszi oszd meg a tapasztalatokat. Nekem sajnos semmi nincs, nem tudom mekkora a sórák, vagy az a vizibolha ami már túl nagy :) Vízibolhát nem lehet valahogy leturmixolni vagy aprítani? :)

Amikor én vettem az enyémeket Ági Szonjától, ő azt mondta, hogy a szúnyoglárvát és a tubit le szokta reszelni nekik! Nem tudom hogyan kivitelezi, de szerintem nem hülyeség, mert ezeknek biztos, hogy erősebb szaguk van, mint a haltápnak.
Zsucy
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Növendék haltáp

Hozzászólás Szerző: Maya »

Zsucy írta:
Maya írta: De ha valaki tud olyan helyet, Budapesten ahol tudok venni apró vízibolhát, örülnék ha megosztaná velem.
A 6.kerületben az Atlantisz faunában általában van kicsi fajta (cyclops), de kérdezd meg telefonon: 06-70/701-75-50. Amikor kicsik voltak az enyémek, én mindig ott vettem nekik. :)
Ma jártam ott (is) és csak a nagy fajta volt, ott mondták, hogy tél közepén lesz majd...
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Zsucy
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2011.01.20. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest VI.ker.

Re: Növendék haltáp

Hozzászólás Szerző: Zsucy »

Maya írta:
Zsucy írta:
Maya írta: De ha valaki tud olyan helyet, Budapesten ahol tudok venni apró vízibolhát, örülnék ha megosztaná velem.
A 6.kerületben az Atlantisz faunában általában van kicsi fajta (cyclops), de kérdezd meg telefonon: 06-70/701-75-50. Amikor kicsik voltak az enyémek, én mindig ott vettem nekik. :)
Ma jártam ott (is) és csak a nagy fajta volt, ott mondták, hogy tél közepén lesz majd...
Sajnos más ötletem nincs!! :(
Zsucy
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Monique
Mániákus fórumozó
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2012.05.02. 23:48
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Növendék haltáp

Hozzászólás Szerző: Monique »

Maya írta:Sajnos ahol vettem csak egy fajta volt és azok elég hatalmasak voltak... Esetleg a fagyasztott is jó?
Déli pályaudvarnál a Leguánban voltál már?
Ági
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Chantall
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 198
Csatlakozott: 2012.10.11. 11:08

Re: Utódok gondozása!

Hozzászólás Szerző: Chantall »

Sendy írta:
Chantal írta:Februárban úgy gondolták az axiaink hogy ideje lenne már kicsinyeket nevelgetni...meg is tettek ennek érdekében mindent...és ahogy észrevettük a kicsiket a párommal mi is.
Külön raktuk a petéket hogy ne legyen bajuk...a halott petéktől megszabadultunk..rendre időre ki keltek a kicsik...minden szép és jó volt...vettük sórákot meg halnevelőtápot meg sok mindent..küln helyen voltak külön lélegeztetővel..és szépen fejlődtek egyszer csak azt vettük észre hogy már csak 3 db van a majd 30ból...majd következő napra egysem volt.
Mit rontottunk el? Mert ha szaporodnak akkor szívesen megtartanánk párat és nevelgetnénk őket. Mit adjunk nekik enni? (tudom én hogy kicsinek kannibalizmusra hajlamosak...de egynek akkor is maradnia kellett volna..ezt mondta Danken MClod is..a hegylakó) szóval segítséget kérek hogy a következő alkalommal ügyesebbek legyünk.
Egy kérdés merül fel bennem igazán: ettek rendesen a kicsik? Mármint láttad őket rendesen degeszre tömni magukat? Mert lehet ott volt a probléma. A másik ami eszembe jut, hogy valami a vízben megváltozott hirtelen, amit nem tudtak elviselni (phváltozás, rothadás stb). A 30-ból három darab, majd egy sem dolgot úgy érted, hogy meghaltak, vagy úgy hogy eltűntek?
Értsd úgy ahogy írtam egy sem maradt...valószínűleg a maradék kettő harcolt és mind kettő megsérült közben. Így előfordulhatott hogy belepusztultak a sérüléseikbe,,,és a végén csigák megehették őket. Megmondom neked őszintén hogy a kicsik tényleg kicsik voltak...maximum egy centisek...így nem igazán tudtam megállapítani hogy tele van e hasuk. Vettem keltetni való sórákot..azt mondta az eladó csajszi hogy nem kell külön keltetnem a vízibolhákat elég ha beleszórok a egy keveset az axik vízébe és kikelnek és így az axik le tudják vadászni őket. Egyébként gondolom hogy ettek mert a kikelésükhöz képest nőttek mire eltűntek teljesen. De volt olyan halnevelő tápom ami folyós volt..csak attól meg a víz olyan nemszép volt...ezért azt nem adtuk nekik inkább. A vízre figyeltünk félig akváriumi víz volt félig meg csapvíz amit előtte állni hagytunk majd egy napig...abban keltek ki ..és nem is cseréltük nekik a vizet...bár volt egy növény bent..meg ennek hála jó pár kiscsiga(mert a növényen volt csiga pete amiből keltek ki ezek a nyavalyások) De fürgék voltak a kicsik...csak úgy cikáztak...nem hiszem hogy a csigák le tudták volna vadászni őket. Így nem tudom hogy mi lehetett a végzetük...Valakinek valami tipp?
Chantall
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Növendék haltáp

Hozzászólás Szerző: Maya »

Monique írta:
Maya írta:Sajnos ahol vettem csak egy fajta volt és azok elég hatalmasak voltak... Esetleg a fagyasztott is jó?
Déli pályaudvarnál a Leguánban voltál már?
Még nem, de pénteken akkor benézek oda. :)
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Monique
Mániákus fórumozó
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2012.05.02. 23:48
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Növendék haltáp

Hozzászólás Szerző: Monique »

Maya írta:
Monique írta:
Maya írta:Sajnos ahol vettem csak egy fajta volt és azok elég hatalmasak voltak... Esetleg a fagyasztott is jó?
Déli pályaudvarnál a Leguánban voltál már?
Még nem, de pénteken akkor benézek oda. :)
Mindenképp hívd fel őket előtte, mert amikor én vettem akkor nagyok voltak, szóval egyáltalán nem biztos, hogy van!
Ági
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Növendék haltáp

Hozzászólás Szerző: Maya »

Lereszeltem vörös és fehér szúnyoglárvát de hozzá se szagoltak. :( Pedig elég apróra sikerült reszelni őket. Holnap végig fogom telefonálni az összes Pesti állatkerekedést, vizibolháért...
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Növendék haltáp

Hozzászólás Szerző: Maya »

Ma apró/kicsi fajta vízibolhát kajtattam egész nap, felhívtam 16boltot, és EGYIKBE se kapni. Néhány helyen volt vízibolha de csak a nagy fajta...

Naszóval, általam felhívott boltok:
Leguán
Vadvilág
Kis teki
Teki-Lak
Mezoo
Westend-Kutsera
Korallszirt
AquaDepo
Árkád-Noé
Rája
Atlantisz fauna
Récsey Center
Geiger díszhal
Zsilinszky díszhal
Coralcornel
Vadon díszállat-kereskedés

Esetleg valaki tud még mondani Budapesti akvarisztikát? Kifogytam az ötletekből, úgy tűnik ilyen vízibolhát nem fogok tudni most venni. Egy nagyon kevés sórákom kikelt mára (egy hét után), vettem növendék haltápot amit úgy látom, hogy kicsit csipegetnek, nagyon apró lemezes, mert nem volt más fajta.
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
PBorsó
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2012.09.15. 00:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Növendék haltáp

Hozzászólás Szerző: PBorsó »

Maya írta: Esetleg valaki tud még mondani Budapesti akvarisztikát? Kifogytam az ötletekből, úgy tűnik ilyen vízibolhát nem fogok tudni most venni. Egy nagyon kevés sórákom kikelt mára (egy hét után), vettem növendék haltápot amit úgy látom, hogy kicsit csipegetnek, nagyon apró lemezes, mert nem volt más fajta.
Telefonszámot sajnos nem tudok, de ha van türelmed kikirándulni a kies 16. kerületbe, itt van egy kis horgászbolt és díszállat kereskedés az Örstől 10 percre ( http://16.kerulet.ittlakunk.hu/holmi/ku ... -diszallat - itt van email cím, bár nem tudom mennyire használják, 1165 Budapest, Veres Péter út 108., a 4 hévmegállótól 30 mp séta). Édesanyám volt osztálytársa az eladó, nagyon jó fej, bármit beszerez, amit kérnek tőle (mikor megtudta, hogy axim lesz, azt is felajánlotta, hogy szerez, ma voltam nála, megemlítettem a tebang levelet, és már jövőhétre lesz is). Szóval szerintem ő tud szerezni, és azért is érdemes megnézni a helyet, mert az eladó is érti a dolgát és nagyon nagy a halválaszték (van egy csomó különlegesség).
Remélem ez segít!
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Növendék haltáp

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Maya írta:Ma apró/kicsi fajta vízibolhát kajtattam egész nap, felhívtam 16boltot, és EGYIKBE se kapni. Néhány helyen volt vízibolha de csak a nagy fajta...
Holnap megejtek egy telefont, hátha utolérem havert. Akvarisztikával nem foglalkozik, de ha ő nem tud szerezni, akkor szerintem senki :( Sórákokat folyamatosan próbáld keltetni, vizet tudsz melegíteni ha egy izzót teszel fölé az is melegíti a vizet, és akkor hamarabb kikelnek.

Itt van még pár bolt:
http://www.diszallatuzlet.hu/ajanlott-uzletek/
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Növendék haltáp

Hozzászólás Szerző: Maya »

PBorsó írta:
Maya írta: Esetleg valaki tud még mondani Budapesti akvarisztikát? Kifogytam az ötletekből, úgy tűnik ilyen vízibolhát nem fogok tudni most venni. Egy nagyon kevés sórákom kikelt mára (egy hét után), vettem növendék haltápot amit úgy látom, hogy kicsit csipegetnek, nagyon apró lemezes, mert nem volt más fajta.
Telefonszámot sajnos nem tudok, de ha van türelmed kikirándulni a kies 16. kerületbe, itt van egy kis horgászbolt és díszállat kereskedés az Örstől 10 percre ( http://16.kerulet.ittlakunk.hu/holmi/ku ... -diszallat - itt van email cím, bár nem tudom mennyire használják, 1165 Budapest, Veres Péter út 108., a 4 hévmegállótól 30 mp séta). Édesanyám volt osztálytársa az eladó, nagyon jó fej, bármit beszerez, amit kérnek tőle (mikor megtudta, hogy axim lesz, azt is felajánlotta, hogy szerez, ma voltam nála, megemlítettem a tebang levelet, és már jövőhétre lesz is). Szóval szerintem ő tud szerezni, és azért is érdemes megnézni a helyet, mert az eladó is érti a dolgát és nagyon nagy a halválaszték (van egy csomó különlegesség).
Remélem ez segít!
Köszönöm, szerencsére az örsön van a sulim így szerintem, holnap akár be is tudok menni! Még egyszer köszi csak már kifogytam az ötletekből...

Sendy: Folyamatos keltetem őket eddig 2 üvegbe ma már csak egybe, legalább 5-6adagot kezdtem el keltetni, mondták, hogy ha van fűtőszálam tegyem be, na nekem van 28 fokra állítottam tegnap óta kelnek, remélem, holnapra megkel mind... Most egy kicsivel jobb, hogy az erősebb levegőztetőt beraktam hozzájuk, mert a ki nem kel sórákok is ott keringenek és ők meg bekapkodják őket. Nagyon hálás lennék neked is meg ismerősödnek is ha tudnátok szerezni, mert fogalmam sincs most mivel etessem őket...
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Növendék haltáp

Hozzászólás Szerző: Maya »

PBorsó írta:
Maya írta: Esetleg valaki tud még mondani Budapesti akvarisztikát? Kifogytam az ötletekből, úgy tűnik ilyen vízibolhát nem fogok tudni most venni. Egy nagyon kevés sórákom kikelt mára (egy hét után), vettem növendék haltápot amit úgy látom, hogy kicsit csipegetnek, nagyon apró lemezes, mert nem volt más fajta.
Telefonszámot sajnos nem tudok, de ha van türelmed kikirándulni a kies 16. kerületbe, itt van egy kis horgászbolt és díszállat kereskedés az Örstől 10 percre ( http://16.kerulet.ittlakunk.hu/holmi/ku ... -diszallat - itt van email cím, bár nem tudom mennyire használják, 1165 Budapest, Veres Péter út 108., a 4 hévmegállótól 30 mp séta). Édesanyám volt osztálytársa az eladó, nagyon jó fej, bármit beszerez, amit kérnek tőle (mikor megtudta, hogy axim lesz, azt is felajánlotta, hogy szerez, ma voltam nála, megemlítettem a tebang levelet, és már jövőhétre lesz is). Szóval szerintem ő tud szerezni, és azért is érdemes megnézni a helyet, mert az eladó is érti a dolgát és nagyon nagy a halválaszték (van egy csomó különlegesség).
Remélem ez segít!
Ma megjártam a boltot, nagyon-nagyon jó hely, ez eddig a 2. jónak mondható kereskedés amit láttam (az első a Teki-Lak volt), az eladó pasi is nagyon rendes volt, sajnos nekik se volt, és ő is csak azt tudta mondani, hogy majd télen a jég alól. :( Utána még fél órát beszélgettünk axolotl-ok, betták és vitorlások szaporodásáról. :D Vettem fagyasztott kicsi vizibolhát. Csodák csodájára eszik, meg a növendék haltápot is!!! Örülök, hogy esznek végre valamit, kis rotring hegyek, még ceruzának se mondanám őket, de most már látom a hasukba, hogy legalább van benne valami.

A sórákom 2nap alatt a 28fokos vízben nem keltek ki, azt hiszem hanyagolom ezt a sórákos dolgot...
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Növendék haltáp

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Maya írta:Ma megjártam a boltot...
Sajnos nem értem utol haveromat :(
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

20 nap után újra peték?!

Hozzászólás Szerző: Maya »

Ma reggelre egy elég váratlan dologgal fogadtak az axijaim, a vadasom ismét lepetézett, pontosan 20napja petézett le és most megint. Pár napig láttam, hogy a fehérrel nagyon táncolnak egymás körül, azt gondoltam csak nagyon szeretik egymást, tegnap este a vadasom fel le úszkált magamba meg is jegyeztem, hogy olyan mintha petét akarna rakni, akkor bolondult meg így. Reggelre az egy növényt ami volt (azóta tettem be neki még egyet) telerakta, a szűrőt (amit mostanában kikapcsolok mert túl erősen fúj) végig a szűrő kábelét és még mindig rakja! Nem értem hová fér el benne ennyi! Hasfalsérve van, mindig telezabálja magát és még 200 újabb petének is van hely.

A kicsik most 5-6-7naposak, ki mikor kelt ki. A fagyasztott vizibolha, növendék haltáp kombó pedig bejött. 3nap alatt levegőzetővel, 30fokos vízben nem keltek ki a sórákjaim, ez a sera nagyon gagyi, valahonnét rendelni fogok egy olyat aminek legalább a 90%-a kikel, mert ennek alig 20-30%-a.

A kicsik és az újabb peték:
PICT0011.JPG
PICT0015.JPG
PICT0034.JPG
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Monique
Mániákus fórumozó
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2012.05.02. 23:48
Tartózkodási hely: Budapest

Re: 20 nap után újra peték?!

Hozzászólás Szerző: Monique »

Maya írta:Ma reggelre egy elég váratlan dologgal fogadtak az axijaim, a vadasom ismét lepetézett, pontosan 20napja petézett le és most megint....
Az nem semmi :O És most mi lesz az új petékkel?
Ági
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: 20 nap után újra peték?!

Hozzászólás Szerző: Maya »

Monique írta:
Maya írta:Ma reggelre egy elég váratlan dologgal fogadtak az axijaim, a vadasom ismét lepetézett, pontosan 20napja petézett le és most megint....
Az nem semmi :O És most mi lesz az új petékkel?
Nem tudom, hogy normális-e, hogy ilyen gyakran petézik. :O A fehéremet nagyon megviseli ez az egész szaporodás dolog, rajta jön ki inkább. Elvileg ők is maradnak, de remélem most egy évig nem látok egy petét se! :D
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
PBorsó
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2012.09.15. 00:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Növendék haltáp

Hozzászólás Szerző: PBorsó »

Maya írta: Ma megjártam a boltot, nagyon-nagyon jó hely, ez eddig a 2. jónak mondható kereskedés amit láttam (az első a Teki-Lak volt), az eladó pasi is nagyon rendes volt, sajnos nekik se volt, és ő is csak azt tudta mondani, hogy majd télen a jég alól. :( Utána még fél órát beszélgettünk axolotl-ok, betták és vitorlások szaporodásáról. :D Vettem fagyasztott kicsi vizibolhát. Csodák csodájára eszik, meg a növendék haltápot is!!! Örülök, hogy esznek végre valamit, kis rotring hegyek, még ceruzának se mondanám őket, de most már látom a hasukba, hogy legalább van benne valami.

A sórákom 2nap alatt a 28fokos vízben nem keltek ki, azt hiszem hanyagolom ezt a sórákos dolgot...
Örülök, hogy tetszett. Én itt szerzek be mindent, a "probléma", hogy nekem is mindig fél-3/4 óra míg ott vagyok a plusz beszélgetés miatt :D A héten szerzek be innen egy almacsiguszt.

És gratuláció az új alomnyi petéhez, remélem nem lesz baja a boldog szülőknek!
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Kicsik

Hozzászólás Szerző: Maya »

A többszázas banda mai napon megfeleződött nem tudom miért, kaja volt elég, személy szerint nem láttam, hogy támadnák egymást, de valószínűleg ez áll a dolgok mögött. Az egyik dobozból több mint 50-60halt meg a másikban csak 2db, pedig minden körülmény ugyanaz a kettőben. Az új adag még nem kezdett el mocorogni de jövőhéten ők is biztosan kikelnek.
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Kicsik

Hozzászólás Szerző: Maya »

Nem értem! Ugyanaz a víz, ugyanaz a ph, ugyanaz a porlasztó, ugyanaz levegő, ugyanaz a doboz, minden ugyanaz, a kaja is. Az egyik dobozba több mint 300al indultunk, 35en vannak jelenleg, a másik dobozba 200an voltak, most ott 150. Minden ugyanaz mégis az egyik dobozba naponta a fele hal meg a másikba meg egy se! Ma is pl, 11 meghalt a másikba egy se, és nem is tudom a helyhiányra fogni, mert ahol 150en vannak egy hete nem halt meg egy se. Nem értem én ezt, valami nagyon agresszív dolgot tehettem a vizükbe, az egyetlen eltérés, hogy nekik anyag virágcserép a dísz a másik bandának pedig zöld műnövény, azon kívül minden ugyanaz.

Az új adag pedig mocorog, 2-3napon belül meglesznek ők is!
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Zsucy
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2011.01.20. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest VI.ker.

Re: Kicsik

Hozzászólás Szerző: Zsucy »

Maya írta:Nem értem! Ugyanaz a víz, ugyanaz a ph, ugyanaz a porlasztó, ugyanaz levegő, ugyanaz a doboz, minden ugyanaz, a kaja is. Az egyik dobozba több mint 300al indultunk, 35en vannak jelenleg, a másik dobozba 200an voltak, most ott 150. Minden ugyanaz mégis az egyik dobozba naponta a fele hal meg a másikba meg egy se! Ma is pl, 11 meghalt a másikba egy se, és nem is tudom a helyhiányra fogni, mert ahol 150en vannak egy hete nem halt meg egy se. Nem értem én ezt, valami nagyon agresszív dolgot tehettem a vizükbe, az egyetlen eltérés, hogy nekik anyag virágcserép a dísz a másik bandának pedig zöld műnövény, azon kívül minden ugyanaz.

Az új adag pedig mocorog, 2-3napon belül meglesznek ők is!
Nekem amikor voltak picik, egy hét leforgása alatt az összes elpusztult! :( Szerintem valami volt a vízben, valamivel bevittem oda valamit. Lehet, hogy a kezeddel valami bejutott.
Amikor vettem én a mostani nagy axikat, kb. 2 hetesen Ági Szonjától, ő mondta, hogy van olyan, hogy valamiért az összes elpusztul, meg van olyan, hogy mind életben marad!
Én mindenesetre mindent úgy csináltam a kicsikkel, mint anno a nagyokkal.
Szerintem nem a te hibád!!
Zsucy
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Monique
Mániákus fórumozó
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2012.05.02. 23:48
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kicsik

Hozzászólás Szerző: Monique »

Maya írta:Nem értem! Ugyanaz a víz, ugyanaz a ph, ugyanaz a porlasztó, ugyanaz levegő, ugyanaz a doboz, minden ugyanaz, a kaja is. Az egyik dobozba több mint 300al indultunk, 35en vannak jelenleg, a másik dobozba 200an voltak, most ott 150. Minden ugyanaz mégis az egyik dobozba naponta a fele hal meg a másikba meg egy se! Ma is pl, 11 meghalt a másikba egy se, és nem is tudom a helyhiányra fogni, mert ahol 150en vannak egy hete nem halt meg egy se. Nem értem én ezt, valami nagyon agresszív dolgot tehettem a vizükbe, az egyetlen eltérés, hogy nekik anyag virágcserép a dísz a másik bandának pedig zöld műnövény, azon kívül minden ugyanaz.

Az új adag pedig mocorog, 2-3napon belül meglesznek ők is!
Ugyanez volt velem is :( Szerintem se a te hibád
Ági
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Beltenyészet?

Hozzászólás Szerző: Maya »

Kissi provokatív kérdést dobok fel, mit gondoltok ti a beltenyészetes axikról? Napokban ötlött fel bennem ez a kérdés, az eladott kis axik újdonsült gazdái örömködtek, hogy egy év múlva lehet, hogy nekik is lesznek gyerekei? A témáról csak annyit tudok, hogy én tűzzel-vassal tiltakozok, hogy az én akváriumomba különböző nemű testvér be nem teszi a lábát. Láttam rengeteg beltenyészetes kutyát például, gnómok voltak, kinövéseik, valamiből több vagy kevesebb volt nekik, hatalmas szervi problémáik voltak és a magas orvosi számlák után is fiatalon meghaltak. Úgy gondolom semelyik állatnak nem tesz jót a beltenyészet, valószínűleg bizonyos szintig az egész fogságban tartott része egy hatalmas beltenyészet, miért kell ezt még fokozni a nagyon közeli rokonokkal? Az első generáción lehet nem fog kiütni, de a másodiknál már biztosan. Nem értem ezeket, ha tenyészetet akar akkor miért nem vesz két különböző helyről axit? Vagy őket már annyira nem érdekli milyen kölykök lesznek, csak eladja gyorsan aztán kit érdekel? Vélemények? Ne kövezettek meg. :D
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Monique
Mániákus fórumozó
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2012.05.02. 23:48
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Beltenyészet?

Hozzászólás Szerző: Monique »

Maya írta:Kissi provokatív kérdést dobok fel, mit gondoltok ti a beltenyészetes axikról? Napokban ötlött fel bennem ez a kérdés, az eladott kis axik újdonsült gazdái örömködtek, hogy egy év múlva lehet, hogy nekik is lesznek gyerekei? A témáról csak annyit tudok, hogy én tűzzel-vassal tiltakozok, hogy az én akváriumomba különböző nemű testvér be nem teszi a lábát. Láttam rengeteg beltenyészetes kutyát például, gnómok voltak, kinövéseik, valamiből több vagy kevesebb volt nekik, hatalmas szervi problémáik voltak és a magas orvosi számlák után is fiatalon meghaltak. Úgy gondolom semelyik állatnak nem tesz jót a beltenyészet, valószínűleg bizonyos szintig az egész fogságban tartott része egy hatalmas beltenyészet, miért kell ezt még fokozni a nagyon közeli rokonokkal? Az első generáción lehet nem fog kiütni, de a másodiknál már biztosan. Nem értem ezeket, ha tenyészetet akar akkor miért nem vesz két különböző helyről axit? Vagy őket már annyira nem érdekli milyen kölykök lesznek, csak eladja gyorsan aztán kit érdekel? Vélemények? Ne kövezettek meg. :D
Pont a beltenyészettől való félelmem miatt akartam egy axit örökbe fogadni első körben. Aztán párom győzött meg, hogy magányos lesz szegény, ezért végül belementem a kettőbe, így lett a fehérem meg a vadasom. Izgultam, mert itt azt olvastam, hogy valószínűleg különböző neműek lesznek, de hála a jó égnek két fiacskám lett, szóval megnyugodtam, de bennem is motoszkált a kérdés sokáig.
Ági
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Chantall
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 198
Csatlakozott: 2012.10.11. 11:08

Re: Beltenyészet?

Hozzászólás Szerző: Chantall »

Monique írta:
Maya írta:Kissi provokatív kérdést dobok fel, mit gondoltok ti a beltenyészetes axikról? Napokban ötlött fel bennem ez a kérdés, az eladott kis axik újdonsült gazdái örömködtek, hogy egy év múlva lehet, hogy nekik is lesznek gyerekei? A témáról csak annyit tudok, hogy én tűzzel-vassal tiltakozok, hogy az én akváriumomba különböző nemű testvér be nem teszi a lábát. Láttam rengeteg beltenyészetes kutyát például, gnómok voltak, kinövéseik, valamiből több vagy kevesebb volt nekik, hatalmas szervi problémáik voltak és a magas orvosi számlák után is fiatalon meghaltak. Úgy gondolom semelyik állatnak nem tesz jót a beltenyészet, valószínűleg bizonyos szintig az egész fogságban tartott része egy hatalmas beltenyészet, miért kell ezt még fokozni a nagyon közeli rokonokkal? Az első generáción lehet nem fog kiütni, de a másodiknál már biztosan. Nem értem ezeket, ha tenyészetet akar akkor miért nem vesz két különböző helyről axit? Vagy őket már annyira nem érdekli milyen kölykök lesznek, csak eladja gyorsan aztán kit érdekel? Vélemények? Ne kövezettek meg. :D
Pont a beltenyészettől való félelmem miatt akartam egy axit örökbe fogadni első körben. Aztán párom győzött meg, hogy magányos lesz szegény, ezért végül belementem a kettőbe, így lett a fehérem meg a vadasom. Izgultam, mert itt azt olvastam, hogy valószínűleg különböző neműek lesznek, de hála a jó égnek két fiacskám lett, szóval megnyugodtam, de bennem is motoszkált a kérdés sokáig.
Sziasztok!
Az elmúlt napokban gondolkoztam erről pont. Mert ugye tőled van két vadasam, meg Győrből egy fehérem. Ha az egyik vadas lány lesz és azzal szaporodik a fehérem még ok. Csak félek hogy nehogy a másik fiú legyen mert akkor gondok lesznek. Reménykedek hogy mind a két vadasam egy nemű legyen, bármilyen is az. Mert nem szeretnék ebbe a bajba belekerülni. Anno a fehéreimet egy helyről vettem és egyszerre és szaporodtak is...és van egy gyanúm hogy testvérek is voltak, és hogy ez is közrejátszott abban hogy a kicsik nem maradtak életben. De inkább pusztuljanak el (tudom gonoszan hangzik) sem mint valami betegségük, vagy rendellenességük legyen e miatt. Legalábbis nekem ez a véleményem. Bár még a vadasak nem ivarérettek...így még van egy kis időm,..bár szerintem már nem sok. De ki tudja...addig még sok hó leesik kis hazánkban. :)
Chantall
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Beltenyészet?

Hozzászólás Szerző: Maya »

Chantall írta:
Monique írta:
Maya írta:Kissi provokatív kérdést dobok fel, mit gondoltok ti a beltenyészetes axikról?...
Pont a beltenyészettől való félelmem miatt akartam egy axit örökbe fogadni első körben. Aztán párom győzött meg, hogy magányos lesz szegény, ezért végül belementem a kettőbe, így lett a fehérem meg a vadasom. Izgultam, mert itt azt olvastam, hogy valószínűleg különböző neműek lesznek, de hála a jó égnek két fiacskám lett, szóval megnyugodtam, de bennem is motoszkált a kérdés sokáig.
Sziasztok!
Az elmúlt napokban gondolkoztam erről pont. Mert ugye tőled van két vadasam, meg Győrből egy fehérem. Ha az egyik vadas lány lesz és azzal szaporodik a fehérem még ok. Csak félek hogy nehogy a másik fiú legyen mert akkor gondok lesznek. Reménykedek hogy mind a két vadasam egy nemű legyen, bármilyen is az. Mert nem szeretnék ebbe a bajba belekerülni. Anno a fehéreimet egy helyről vettem és egyszerre és szaporodtak is...és van egy gyanúm hogy testvérek is voltak, és hogy ez is közrejátszott abban hogy a kicsik nem maradtak életben. De inkább pusztuljanak el (tudom gonoszan hangzik) sem mint valami betegségük, vagy rendellenességük legyen e miatt. Legalábbis nekem ez a véleményem. Bár még a vadasak nem ivarérettek...így még van egy kis időm,..bár szerintem már nem sok. De ki tudja...addig még sok hó leesik kis hazánkban. :)
Nekem is van egy olyan kis vadasom, nyáron már ők is ivarérettek lesznek. :) Nem látszik nálatok még semmi, én látom már, hogy kislány lesz. A másik még ha a "baj" meg is történik, mert én is a szemtelen lányt befogom rakni a többi közé akkor egyszerűen ki kell önteni a petéket, mielőtt még kikelnének, vagy olyannak adni őket aki felfogja azt agyilag, hogy nem szaporíthatja őket. De komolyan az emberek nem fogják fel, hogy miért nem jó a beltenyészet, néha odaszólnék, hogy gondolj már bele mi lenne ha a bátyáddal összeállnál aztán a ti gyerekeitek is... Fuh, nagyon fel tudok háborodni ezen.
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Beltenyészet?

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Kicsit off lesz amit írok, de még is ide tartozik.

Nagyon büszke vagyok rátok és a fórumra, hogy ennyire tisztán látjátok a helyzetet, és ilyen jól álltok hozzá.

Ami van axi szerintem alapból is eléggé beltenyészet sajnos már most, és nem kéne nagyon fokozni ezt.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Puncs
Fórumozó
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012.12.30. 19:00

Peték

Hozzászólás Szerző: Puncs »

Sziasztok!
3 axim van, az egyiknek(megfigyeléseim szerint) picinyei lesznek.
Valahol azt olvastam, hogy hidegebb vízbe fogja lerakni a petéit.
Ez tényleg így van?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Maya 2013.02.02. 17:03-kor.
Ok: Kérlek csak egyszer küld el a hozzászólásodat, a regisztrált felhasználók hozzászólásait a moderátoroknak jóvá kell hagyni.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Peték

Hozzászólás Szerző: Maya »

Puncs írta:Sziasztok!
3 axim van, az egyiknek(megfigyeléseim szerint) picinyei lesznek.
Valahol azt olvastam, hogy hidegebb vízbe fogja lerakni a petéit.
Ez tényleg így van?
A hideg vízhez köze van de nem úgy ahogy te olvastad, a hímeket serkenti, ha szaporodás előtt pár nappal hideg vízbe tesszük őket elősegíti a spermatermelődést, utána pár napon belül valószínűleg megtörténik az ívás. Ha tényleg terhes, ajánlok sok-sok növényt az akváriumba amire tudja tenni a petéket, ha nincs növény nagyon sokat fog körözni, hogy kiválassza a megfelelő helyet a kicsiknek.
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Puncs
Fórumozó
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012.12.30. 19:00

Re:Peték

Hozzászólás Szerző: Puncs »

Értem, és kb. nem tudod mennyi idő kell neki, hogy lerakja a petéit?
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Re:Peték

Hozzászólás Szerző: Maya »

Puncs írta:Értem, és kb. nem tudod mennyi idő kell neki, hogy lerakja a petéit?
Ívás után rögtön 1-2nap múlva, maga a petézés jó sokáig tart el fél-nap vagy egész nap közbe az anyuka nagyon kifárad. Mikor ívnak szinte olyan mintha táncolnak a hím mindig fellöki a nőstényt próbál alá jutni egy pillanatra se hagyja békén ez is eltart pár órán át közbe végigtáncolják az egész akváriumot.
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Válasz küldése