Sérülések, törések, balesetek

Moderátor: Axolotl moderátor

Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Sérülések, törések, balesetek

Hozzászólás Szerző: Sendy »

sérülések törések balesetek
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Kisebb sérülések

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Minden axival előfordulhat, hogy nekimegy valaminek, vagy elakad valamiben és kisebb sérülést szenved.
Teendők: nézzétek át az állatot alaposan, hogy hol és mekkora sérüléseket szerzett. Tanácsos lefényképezni minden nap, így vissza tudod nézni mikor milyen volt, illetve dokinak vagy fórumba is könnyebb így tanácsot adni. Ha tudjátok mi okozta a sérülést, akkor távolítsátok el azt a tárgyat az akváriumból. Az akváriumvizet vegyétek hűvősebbre (19-20 fok). Ekkor jobban regenerálódnak. Naponta kétszer ellenőrizzétek a sebeket, mert nagyon hamar el tudnak gombásodni. Ha gombásodás indulna, akkor bolti metilénkéket feles hígításban cseppentsetek a vízben a gombára, ellenőrizzétek az akváriumvizet ph-ra. A lúgosabb vízben könnyebben kialakul és jobban nő a gomba, és nem utolsó sorban erőszakosabban eszi a állatot. Ha a seb nem gombásodik akkor csak figyelgessétek az állatot, begyógyul majd. A zúzódások, puklik náluk is előfordulhatnak. A sebek a szivárvány minden színében fognak majd pompázni mielőtt meggyógyulnak (piros-lilás, majd mélylilás, elkezd zöldülni, barnulni, sárgulni, majd szépen bőrszínű lesz). Ami a legfontosabb: amíg van étvágyuk, nincs nagy gond!

A legjobb ha a megelőzhető baleseteket elkerülitek biztonsági óvintézkedésekkel:

semmi éles, vagy törhető (pl üveg hőmérő) tárgy ne legyen az akváriumban
aljzatnak a kerek nagy kavicsok ideálisak, azokkal nem tudnak kárt tenni magukban
szúnyoghálót feszítetek ki az akvárium tetejére
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Sylph

Hozzászólás Szerző: Sendy »

SashaCross írta:Ha a lábuk és a kopoltyúik is visszanőnek teljes mértékben, így van ez a 'szakadásokkal' is?
Miután Ginkot betettem a helyére (megvétele után) vettem észre hogy van egy elég nagy 'luk' a hátán lévő hártyában, ami azóta meg sem moccant (nem szűkült össze de nem is nőtt). Az vajon örökre ott marad szegénynek? :O
Eü topikos kérdés ez, majd át is helyezem egyszer, de most rohanvást válaszolok:
Igen be fog gyógyulni, nekem ennél valamivel kisebb volt Ling-lingen ami begyógyult teljesen, de hónapok kellettek hozzá.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
liquid
Adminisztrátor
Hozzászólások: 284
Csatlakozott: 2010.12.04. 11:02

Re: Sylph

Hozzászólás Szerző: liquid »

SashaCross írta: Umm, és felmerült egy kérdés is.
Ha a lábuk és a kopoltyúik is visszanőnek teljes mértékben, így van ez a 'szakadásokkal' is?
A hátán lévő lyuk nálam nem teljesen nőtt vissza, de nem is baj, így kicsit változatos, rögtön meg tudom különböztetni a többiektől :)
Amúgy érdekes tény: az axolotl-nak a kioperált gerinc visszanövesztése, és az agyának kis része sem nagy kunszt. :)
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
nyuszko21
Fórumozó
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2012.12.14. 10:29

Feji sérülés

Hozzászólás Szerző: nyuszko21 »

Lüdikémnek pár napja észre vettük, hogy a pofijánál mintha felhasadt a bőre. Nem is zavart addig, míg észre nem vettük, hogy úgy tűnik, hogy terjed, s lassan már a szeménél van a hasadék, a közelébe duzzadt.
Vad színű az axolotlom, de a sebesülésénél fehér színű a seb, szerintem a húsa szegénykémnek.
Egy almacsigával valamint egy tornyos csigával s egy hallal lakik( a hal nem nagy méretű, egy pöttyöcske volt az oldalán) de ezek az állatkák már egy ideje megvannak, 1 hónapja legalább együtt laknak, így szerintem nem ezek okozták a balesetét.
Mi már gombára vagy vírusos betegségre is gondoltunk.
Jelenleg az akváriumból ki van véve, fűtés nélküli kimosott fagyis dobozba(amit szépen kitakarítottam) van, be van rakva hozzá a műanyag növénykéje.
Meg fog gyógyulni?
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Feji sérülés

Hozzászólás Szerző: Sendy »

nyuszko21 írta:Lüdikémnek pár napja észre vettük, hogy a pofijánál mintha felhasadt a bőre. Nem is zavart addig, míg észre nem vettük, hogy úgy tűnik, hogy terjed, s lassan már a szeménél van a hasadék, a közelébe duzzadt.
Vad színű az axolotlom, de a sebesülésénél fehér színű a seb, szerintem a húsa szegénykémnek.
Egy almacsigával valamint egy tornyos csigával s egy hallal lakik( a hal nem nagy méretű, egy pöttyöcske volt az oldalán) de ezek az állatkák már egy ideje megvannak, 1 hónapja legalább együtt laknak, így szerintem nem ezek okozták a balesetét.
Mi már gombára vagy vírusos betegségre is gondoltunk.
Jelenleg az akváriumból ki van véve, fűtés nélküli kimosott fagyis dobozba(amit szépen kitakarítottam) van, be van rakva hozzá a műanyag növénykéje.
Meg fog gyógyulni?
Kérlek olvasd el a fórumon található információkat, mert van némi probléma a tartási módszereddel.
1. Axolotlolt nem fűtünk, sőőőőt, hűteni kell. Ideális hőmérséklet: 20-21 fok
2. Éles szélekkel rendelkező, vagy törhető tárgyat (kavics,hőmérő sbt) , éles részekkel állatot (tornyos csiga, tüskével rendelkező halak) nem teszünk mellé, mert csak egyszer ijedjen meg, vagy mérgesedjen be és ha nekimegy, igen komoly sérüléseket szerezhet, akár halálhoz is vezethet.
3. A fagyis doboz nekem roppant puritánnak hangzik. Nem tudom mekkora Lüdi, de én 10 liternél nem adtam soha alább 14 cm-es axinál se ha elkülönítőbe került. És ilyenkor jön igazán csak szóba a hűtés és a levegőztetés. Elkülönítve inkább 18-19 fok kell nekik. Csak a hűtőszekrény esetén rakom őt 4-5 liter vízbe, hogy csak kicsit kelljen úsznia, hogy levegőt tudjon venni, mert ott nincs ugye buborékoztatás.
Nem találtam városnevet, hogy merre laksz, de ha terjed a seb, akkor egzotikus szakállatorvosnak minél előbb meg kell mutatni. Fénykép és pontos adatok hiányában viszont ennél többet nem tudok írni. Nem javasolok semmit, mert lehet csak ártanál vele. Hideg vízbe, levegőztetve és legalább 5 liter vízbe kerüljön.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
liquid
Adminisztrátor
Hozzászólások: 284
Csatlakozott: 2010.12.04. 11:02

Re: Feji sérülés

Hozzászólás Szerző: liquid »

nyuszko21 írta:Lüdikémnek pár napja észre vettük, hogy a pofijánál mintha felhasadt a bőre.
Szia!

Azt tudom csak megerősíteni amit Sendy mondott, minél hidegebb a víz, az axiknak annál erősebb a regenerálódása, így 18 fok körül tartsd. Ha fehér a seb, valószínű megtámadta valami, így a tiszta víz lehet nem elég már. Ha ninc s akörnyéken szakorvos, akkor napi 1-2 alkalommal tedd enyhén sós (1-2 kávéskanál literenként) vízbe 15 percre. Én ha fertőzést látok, akkor xantakridint (sárgászöld vegyszer, még auchanban is lehet kapni) szoktam tenni a vízbe amiben van. Ebből csak nagyon pici kell, a doboza írt mennyiség felét szoktam használni ha hosszabb távon benne tartom őket. A rövid sós fürdő és a xantakridin nálam megoldja a gombás fertőzéseket általában.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
nyuszko21
Fórumozó
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2012.12.14. 10:29

Re: Feji sérülés

Hozzászólás Szerző: nyuszko21 »

Tudom, hogy nem kell fűteni az axolotl vizét, de minálunk a szobahőmérsékleten a víz: 15 -17 fok, amibe szegény Lüdim nem mozog csak vegetál.
A fűtéssel tudom elérni neki a 19-20 fokot, nyáron fűtés nélkül volt 18 fok az akváriumba.
A tornyos csigát nem fogom kidobni, főleg, hogy az axolotlot nem bántja, de Lüdi sem bántja, elvannak egymás mellett.
A halam nem rendelkezik tüskével, még annak idején direkt utána néztem, hogy ne legyen semmi baja az axolotl-nak, direkt úgy lett kinézve a szakboltba.
A fagyisdobozzal kapcsolatba hirtelen ötlet, lehet hogy puritán, de hirtelen csak ennyi jutott az eszembe mégis jobb, ha ott hagytam volna a vízbe, hogy terjedjen.
A hűtőszekrényt sokan nem javasolták, csak végszükség esetén, az axolotlom eszik, szóval a sebesülésen kívül nincs semmi baja.
Egzotikus állatorvos a közelbe nincs, vagyis nem tudok róla. Borsod megyébe lakom, közel a határhoz.
A én csak tanácsot kértem, nem kioktatást.
Liquidnak köszönöm a választ.
Avatar
liquid
Adminisztrátor
Hozzászólások: 284
Csatlakozott: 2010.12.04. 11:02

Re: Feji sérülés

Hozzászólás Szerző: liquid »

nyuszko21 írta:Tudom, hogy nem kell fűteni az axolotl vizét, de minálunk a szobahőmérsékleten a víz: 15 -17 fok,
A fűtéssel tudom elérni neki a 19-20 fokot, nyáron fűtés nélkül volt 18 fok az akváriumba.
Hol laksz, az északi sarkon? :D Mit meg nem adnék, hogyha fűtenem kellene a vizet, hogy 18 fok legyen :)) főleg nyáron, amikor felmegy 28 fokra is néha :S
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
nyuszko21
Fórumozó
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2012.12.14. 10:29

Re: Feji sérülés

Hozzászólás Szerző: nyuszko21 »

Hiába nevetsz, de nem az északi sarkon, csak Magyarországon északon, a Borsod megyébe. Sajnos a mi házunk vályog ház, vagyis nyáron hűt, de sajnos télen is hűt, rossz helyre lett építve a ház, de ha lehet ennél jobban nem írnám le, mert az axolotlom a lényeg, s nem a ház, meg a fűtés.
Én is hidd el, örülnék, ha nem kellene fűteni, főleg nyáron. Három hőmérővel mértük meg a víz hőmérsékletét, még elhinném, hogy egy hőmérő rossz, de már három? Főleg három fajta?
A lényeg, hogy Lüdi jobban van,bár eddig sem volt rosszul, csak a sebecske aggaszt, nemsokára próbáljuk ki a sós vizet, hátha segít, de azért még ezzel kapcsolatba utána olvasok még, s ha ez nem segít, akkor jön a vegyszeres megoldás, s ha az sem, akkor a hűtő.
Szakorvos tudtommal nincs a közelbe, nem egyszerűen lett szegénykém beszerezve annak idején.
Avatar
liquid
Adminisztrátor
Hozzászólások: 284
Csatlakozott: 2010.12.04. 11:02

Re: Feji sérülés

Hozzászólás Szerző: liquid »

nyuszko21 írta: Szakorvos tudtommal nincs a közelbe, nem egyszerűen lett szegénykém beszerezve annak idején.
Olvasd el a betegségek összes fórumát, több helyen is írnak/unk a gombákról stb, mielőtt beleteszed bármibe :)
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Feji sérülés

Hozzászólás Szerző: Sendy »

nyuszko21 írta:Szakorvos tudtommal nincs a közelbe, nem egyszerűen lett szegénykém beszerezve annak idején.
Nem kioktatni akartalak, ha olyannak érzed, nézd el kérlek, 1,5 hónapja 8 óra munka után 4-6 órában lakásfelújítást csinálunk (falvakolás, csiszolás, glettelés, csempebontás - szóval nem a takarítgatok és festegetek szintű könnyed fizikai munkást), mellette több állatom folyamatosan beteg volt/van illetve kettő már meg is halt sajnos, amiből csak szemezgetve : kézből etetés, gyógyszerbekönyörgés, folyamatos figyelés, éjszakai ügyelet és gőzölés orrszívás fulladás esetén, no meg persze naponta kétnaponta szomszéd városba szakorvoshoz rohangálás, szóval csöppedt kimerült vagyok, örültem hogy annyira sikerült egyáltalán összeszedni a gondolataimat.
Ha csinálsz fényképet a sebről, akkor konzultálok szakorvossal, illetve itt a fórumon láttunk már sok mindent, lehet hogy kép alapján felismerjük. A sós vízzel óvatosan: jód nélküli sót használhatsz csak és kizárólag, mert elvesztheti annyira a kopoltyúit, hogy soha nem nőnek vissza. Olyankor elkezd szárazföldi üzemmóddá alakulni, de ez nagyon nagyon nagyon ritka esetben nem végződik halállal. Szakorvos mondta. Ő ezért nem javasolja a sózást.
A tornyos csigára visszatérve: nem úgy gondoltam hogy bántani fogják egymást. Tipikus példa a mienk: egy hőmérő a vízben ugye nem bántja az axit, hisz nem megy oda a hőmérő, nem bökdösi, nem csinál semmit csak van. Axelhez álmában odament az egyik almacsiga és ahogy ment a csiga, meglökte kicsit Axelt (már amennyire egy almacsiga tud lökdösödni, a lényeg hogy hozzáért). Axel úgy megijedt ettől, hogy izomból úszni kezdett és fejjel betalálta a hőmérőt. Annyira hogy az szilánkokra tört a vízben. Axel fejét felvágta a hőmérő, feldagadt a feje, vérzett is, és jó pár percig csak vergődött a vízben, azt se tudta hol van, mi történt. Ennyi erővel egy tornyos csigára is simán "karóra szúrhatja" önmagát mindenféle szándékosság nélkül. Bődületes erő van bennük. Nekem szúnyogháló hat csipesszel van rögzítve tető gyanánt. Egyszer úgy elkezdett felfele úszni Ling-ling hogy 4 csipesz repült el mert feltépte annyira a szúnyoghálót, hogy a csipeszek nem bírták. Pedig nem gagyi csipeszek. És mindezt azért mert az egyik csiga hozzáért a kopoltyújához míg ő aludt.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
nyuszko21
Fórumozó
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2012.12.14. 10:29

Re: Feji sérülés

Hozzászólás Szerző: nyuszko21 »

Sendy írta:
nyuszko21 írta:Szakorvos tudtommal nincs a közelbe, nem egyszerűen lett szegénykém beszerezve annak idején.
Nem kioktatni akartalak, ha olyannak érzed, nézd el kérlek, 1,5 hónapja 8 óra munka után 4-6 órában lakásfelújítást csinálunk (falvakolás, csiszolás, glettelés, csempebontás - szóval nem a takarítgatok és festegetek szintű könnyed fizikai munkást), mellette több állatom folyamatosan beteg volt/van illetve kettő már meg is halt sajnos, amiből csak szemezgetve : kézből etetés, gyógyszerbekönyörgés, folyamatos figyelés, éjszakai ügyelet és gőzölés orrszívás fulladás esetén, no meg persze naponta kétnaponta szomszéd városba szakorvoshoz rohangálás, szóval csöppedt kimerült vagyok, örültem hogy annyira sikerült egyáltalán összeszedni a gondolataimat.
Ha csinálsz fényképet a sebről, akkor konzultálok szakorvossal, illetve itt a fórumon láttunk már sok mindent, lehet hogy kép alapján felismerjük. A sós vízzel óvatosan: jód nélküli sót használhatsz csak és kizárólag, mert elvesztheti annyira a kopoltyúit, hogy soha nem nőnek vissza. Olyankor elkezd szárazföldi üzemmóddá alakulni, de ez nagyon nagyon nagyon ritka esetben nem végződik halállal. Szakorvos mondta. Ő ezért nem javasolja a sózást.
A tornyos csigára visszatérve: nem úgy gondoltam hogy bántani fogják egymást. Tipikus példa a mienk: egy hőmérő a vízben ugye nem bántja az axit, hisz nem megy oda a hőmérő, nem bökdösi, nem csinál semmit csak van. Axelhez álmában odament az egyik almacsiga és ahogy ment a csiga, meglökte kicsit Axelt (már amennyire egy almacsiga tud lökdösödni, a lényeg hogy hozzáért). Axel úgy megijedt ettől, hogy izomból úszni kezdett és fejjel betalálta a hőmérőt. Annyira hogy az szilánkokra tört a vízben. Axel fejét felvágta a hőmérő, feldagadt a feje, vérzett is, és jó pár percig csak vergődött a vízben, azt se tudta hol van, mi történt. Ennyi erővel egy tornyos csigára is simán "karóra szúrhatja" önmagát mindenféle szándékosság nélkül. Bődületes erő van bennük. Nekem szúnyogháló hat csipesszel van rögzítve tető gyanánt. Egyszer úgy elkezdett felfele úszni Ling-ling hogy 4 csipesz repült el mert feltépte annyira a szúnyoghálót, hogy a csipeszek nem bírták. Pedig nem gagyi csipeszek. És mindezt azért mert az egyik csiga hozzáért a kopoltyújához míg ő aludt.
Próbálok majd róla fényképet készíteni, s feltenni, ki tudja, hogy kinek volt már hasonló gondja. Amúgy normálisan eszik, igyekszek változatosan táplálni. Amúgy sajnos nem garantálom a minőségi fényképeket, mert vakuval nem fényképezhetem.

Az állatokkal kapcsolatba: nagyon sok helyen olvastam, hogy nyugodtan lehet együtt csigákkal, vagy esetleg halakkal is. Nem kicsi csiga, hanem nagy, az axolotl el tud tőlük bújni, bár általában a vízfelszínén szoktak mászkálni, a vizi növényeken(átokhínár).
A halnál csak annyi megkötést találtam, hogy ne legyen csipkelődő, s kisebb legyen, mint a szája, hiszen direkt enni valónak vettem,hogy meg tudja enni, s látom, hogy az axolotlom néha ráközelít, s majdnem elkapja.
A hőmérő a víz alján van, vízszintesen elfektetve,rajta pár kavics( több állatkereskedésnél láttam ezt) de szerintem majd az akvárium falára kívülről tapaszthatót fogom használni, bár nem hiszem, hogy nagyon megbízható.

A sóval kapcsolatba, sajnos nem találtam semmit sem, inkább ez ügybe rád hallgatok, főleg, hogy még szakorvossal is konzultáltál már.
A fent említett gomba ölőt javasolod? Mert biztató, s ki is próbálnánk, de ezek után már attól is tartok.
Sajnálom az axolotlod, szerencsére a mi állatkánt csak este felé szokott nagyobb kavicsokat bökdösni, mi meg aludni nem tudunk tőle.
Szabadulni még nem próbált meg, sok búvóhelyet , s nagyon sok művirágot raktunk be neki, de még többet fogok neki szerezni.
Avatar
liquid
Adminisztrátor
Hozzászólások: 284
Csatlakozott: 2010.12.04. 11:02

Re: Sérülések, törések, balesetek

Hozzászólás Szerző: liquid »

Sóból egyértelmű, hogy csak tisztát szabad, bár a szárazföldi módra egy kis jódtól nem hinném hogy áttér, az genetikai dolog és kevesebb mint 1% az esély rá :)
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Feji sérülés

Hozzászólás Szerző: Sendy »

nyuszko21 írta:Próbálok majd róla fényképet készíteni, s feltenni, ki tudja, hogy kinek volt már hasonló gondja. Amúgy normálisan eszik, igyekszek változatosan táplálni. Amúgy sajnos nem garantálom a minőségi fényképeket, mert vakuval nem fényképezhetem.

Az állatokkal kapcsolatba: nagyon sok helyen olvastam, hogy nyugodtan lehet együtt csigákkal, vagy esetleg halakkal is. Nem kicsi csiga, hanem nagy, az axolotl el tud tőlük bújni, bár általában a vízfelszínén szoktak mászkálni, a vizi növényeken(átokhínár).
A halnál csak annyi megkötést találtam, hogy ne legyen csipkelődő, s kisebb legyen, mint a szája, hiszen direkt enni valónak vettem,hogy meg tudja enni, s látom, hogy az axolotlom néha ráközelít, s majdnem elkapja.
A hőmérő a víz alján van, vízszintesen elfektetve,rajta pár kavics( több állatkereskedésnél láttam ezt) de szerintem majd az akvárium falára kívülről tapaszthatót fogom használni, bár nem hiszem, hogy nagyon megbízható.

A sóval kapcsolatba, sajnos nem találtam semmit sem, inkább ez ügybe rád hallgatok, főleg, hogy még szakorvossal is konzultáltál már.
A fent említett gomba ölőt javasolod? Mert biztató, s ki is próbálnánk, de ezek után már attól is tartok.
Sajnálom az axolotlod, szerencsére a mi állatkánt csak este felé szokott nagyobb kavicsokat bökdösni, mi meg aludni nem tudunk tőle.
Szabadulni még nem próbált meg, sok búvóhelyet , s nagyon sok művirágot raktunk be neki, de még többet fogok neki szerezni.
Nyugodtan használhatsz vakut. 1-2 villanásba nem vakul meg, és ha kicsit távolabbról (fél méter) csinálod zoommal akkor nem is ijeszti meg őket. Az én képeim 95%-a vakus.

Gombaölővel most mi is küzdünk. Amit írnak az orvosi könyvek: káliumpermanganát (ezt nem nagyon lehet már beszerezni, mert tiltott dologra használható és ezért fokozottan ellenőrzött lett, mellesleg hajlamosak a besokkolásra tőle az axik és nagyon nem mindegy az adagolása), metilénkék ( 4mg/l 12 órán át , vagy ami nekem bevállt, közvetlenül a gombára cseppenteni 1-2 cseppet. Ha nem tudsz ilyet csináltatni, akkor jó a bolti is ) A többi holmitól óv az állatorvosunk. Most megpróbál szerezni valami speckó méregdrága (6-7 e ft) szert, ami képes leölni a bőrbe bejutott gombát is. Még nem elismert a "halgyógyászat" idehaza, így főként a bolti löttyök (amik közel se olyanolyan töménységüek még véletlenül se) és a különböző egyeseknek be másoknak nem vált be "kuruzslások" vannak. A mi állatorvosunk díszhalakat szokott boncolni, illetve ha bármi kétely vagy kérdés felmerül, veszi a fáradtságot és feltelefonál az egyetemre a főfőszakikhoz. Láttam nem egyszer dolgozni, apró műtéteket végrehajtani, ismerem őt jól, én adok a véleményére, tudására. Amikor kellett, akkor francia szakértővel is konzultált.

Nem ehhez a témához kapcsolódik, de az axik sokkal sokkal jobban szeretik az élő növényeket. Nekem volt mindenféle, de mindig csak és kizárólag az élőbe másztak bele, másztak rájuk. A műnövényeket messziről kerülték.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
nyuszko21
Fórumozó
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2012.12.14. 10:29

Re: Feji sérülés

Hozzászólás Szerző: nyuszko21 »

Gombaölővel most mi is küzdünk. Amit írnak az orvosi könyvek: káliumpermanganát (ezt nem nagyon lehet már beszerezni, mert tiltott dologra használható és ezért fokozottan ellenőrzött lett, mellesleg hajlamosak a besokkolásra tőle az axik és nagyon nem mindegy az adagolása), metilénkék ( 4mg/l 12 órán át , vagy ami nekem bevállt, közvetlenül a gombára cseppenteni 1-2 cseppet. Ha nem tudsz ilyet csináltatni, akkor jó a bolti is ) A többi holmitól óv az állatorvosunk. Most megpróbál szerezni valami speckó méregdrága (6-7 e ft) szert, ami képes leölni a bőrbe bejutott gombát is. Még nem elismert a "halgyógyászat" idehaza, így főként a bolti löttyök (amik közel se olyanolyan töménységüek még véletlenül se) és a különböző egyeseknek be másoknak nem vált be "kuruzslások" vannak. A mi állatorvosunk díszhalakat szokott boncolni, illetve ha bármi kétely vagy kérdés felmerül, veszi a fáradtságot és feltelefonál az egyetemre a főfőszakikhoz. Láttam nem egyszer dolgozni, apró műtéteket végrehajtani, ismerem őt jól, én adok a véleményére, tudására. Amikor kellett, akkor francia szakértővel is konzultált.

Nem ehhez a témához kapcsolódik, de az axik sokkal sokkal jobban szeretik az élő növényeket. Nekem volt mindenféle, de mindig csak és kizárólag az élőbe másztak bele, másztak rájuk. A műnövényeket messziről kerülték.
Akkor metinkéket vagy mit próbálunk beszerezni vagy xantakridint, amit nem olyan rég említettek. A káliupenganátot nem próbálom ki, mert nekem nagyon drasztikusnak hat.
A párom vegyész, majd tudni fogja, hogy lehet beszerezni.
A szakorvosotok tpikus haldoki, irigyellek érte, hogy arra felé van olyan.
(Neten sok helyen azt olvastam, hogy az élő növényeket kitúrják, ez miatt döntöttünk a műnövény mellett, valamint ahogy észre vettem, ő is megszokta, előszeretettel van a közelébe.
Avatar
liquid
Adminisztrátor
Hozzászólások: 284
Csatlakozott: 2010.12.04. 11:02

Re: Feji sérülés

Hozzászólás Szerző: liquid »

Sendy írta:...közvetlenül a gombára cseppenteni 1-2 cseppet...
...Most megpróbál szerezni valami speckó méregdrága (6-7 e ft) szert, ami képes leölni a bőrbe bejutott gombát is...
Két gondolat. Metilénkéket közvetlen a sebre nembiztos hogy jó ötlet.
A xantakridin is képes beszívódni a szövetekbe, szóval bőr alatt is képes hatni :)
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
nyuszko21
Fórumozó
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2012.12.14. 10:29

Re: Feji sérülés

Hozzászólás Szerző: nyuszko21 »

Az a kérdés, hogy Kazincbarcikán mit lehet kapni...parancs ki lett adva a páromnak, hogy valamelyiket szerezze be :D
(sajnos Auchan nincs, aldi, lidl, tesco, meg ilyenek vannak. Még gondoltunk a mezőgazdasági boltra is, okoskodás, hogy gombaölők ott is vannak, s hátha ott valamelyik van, még ha csak érdeklődés képpen is.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Feji sérülés

Hozzászólás Szerző: Sendy »

nyuszko21 írta:Az a kérdés, hogy Kazincbarcikán mit lehet kapni...parancs ki lett adva a páromnak, hogy valamelyiket szerezze be :D
(sajnos Auchan nincs, aldi, lidl, tesco, meg ilyenek vannak. Még gondoltunk a mezőgazdasági boltra is, okoskodás, hogy gombaölők ott is vannak, s hátha ott valamelyik van, még ha csak érdeklődés képpen is.
Bármilyen halas helyen kell lennie metilénkéknek. Alapvegyszer. Nyilt sebbe tényleg nem jó, csak gombára lehet közvetlenül cseppenteni. Ezért is lenne jó a fénykép ha sikerül. Ha párod laborban dolgozik, akkor valszeg van metilénkék. Én is melóban a laborból szoktam kunyizni. A xantakridinnel pedig volt valami problémája az orvosnak, részben az hogy nem tudni mi van benne, és van különbség a hal és a kétéltűek kezelése között. De mindenkinek szíve joga azzal kezelni az állatát, amivel gondolja. Eléggé szélsőséges nézetek és praktikák vannak. Liquiddel mi se tudunk ebben közös nevezőre jutni azon kívül, hogy ő elfogadja az én módszerem én az övét de nem alkalmazzuk egymásét.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
nyuszko21
Fórumozó
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2012.12.14. 10:29

Re: Feji sérülés

Hozzászólás Szerző: nyuszko21 »

Kép

Sajnos ennél jobb képet nem tudtam készíteni, nem akart fényképnek modellt állni, vagy túl homályos lett a fénykép.
nyuszko21
Fórumozó
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2012.12.14. 10:29

Re: Feji sérülés

Hozzászólás Szerző: nyuszko21 »

XAntakridint meg metinkéket sikerült beszerezni.
A szakboltba azt javasolták, hogy elsőnek xantakridint vagy mit adjunk, majd mikor jobban lesz, akkor metinkéket, mert állítólag megnyugtatja.
A xantakridinnek a üvegcséjén rá van írva, hogy 25 liter vízhez, zárójelbe, hogy literenként 5 csepp.
Az eladó azt mondta, hogy lehet többet is bele csöpögtetni a vízbe, de attól nem lesz semmi baja? Naponta kell csöpögtetni a vizet? Jelenleg naponta vízcsere, a víz hőmérséklete nem változik.
Hogy merjem így etetni vegyszeres vízbe( Ha bele csöpögtetem a xantakridint, akkor már az vegyszer.
Akkor merjem közvetlenül a sebre csöpögtetni?
nyuszko21
Fórumozó
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2012.12.14. 10:29

Re: Feji sérülés

Hozzászólás Szerző: nyuszko21 »

Még valami...Mivel a szeme közelébe van a sebecske, így nagyon félek közvetlenül a sebre csöpögtetni, mert véletlenül a szemébe csöpögtetném( nem tud néha nyugton maradni a kezembe).
Avatar
liquid
Adminisztrátor
Hozzászólások: 284
Csatlakozott: 2010.12.04. 11:02

Re: Feji sérülés

Hozzászólás Szerző: liquid »

Az eladóra innentől ne hallgass. :) A metilénkék megnyugtat? iszok egy felest akkor :)) xantakridinből lehet többet mint ami rá van irva? tuti nem. én feleannyit szoktam. sebre pedig semmit ne csöpögtess, sőt ha sebes, akkor méginkább féladagot mindenből szerintem.

Sendy a papirformát követi, énpedig a gyakorlatot ami évek óta működik nálam. Persze ez viztől/helytől/kajától függ, igy lehet neked mindkettő jó, lehet egyik sem. Minden ajánlást gondolj át és kezd kicsiben, tapasztald ki neked mi a jó melyik problémára, éncsak ezt tudom javasolni.

Magába az éles akváriumba csak akkor szoktam rakni vegyszert ha mind3 axin jelentkeznek a tünetek. Ha csak az egyiken, akkor napi 1-2X-es különfürdő szerintem.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
nyuszko21
Fórumozó
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2012.12.14. 10:29

Re: Feji sérülés

Hozzászólás Szerző: nyuszko21 »

Lüdike elkülönítve van a többektől(csiga, hal, hogy ne súlyosbítsák a helyzetét), a xantakridines vízbe mennyi ideig lehet hagyni? Írtad, hogy napi 1X vagy 2X, de mennyi időre?
Én a fele mennyiséget tettem a vízbe, mert egy csöppet pesszimista vagyok, jobban féltem az axolotl-om ettől.
A metinkék utólag kapja, amikor már jobban lesz ( amúgy mintha gyógyult volna a sebe), de inkább naponta fényképezem, hogy jobban lássam a fejleményeket.
Avatar
liquid
Adminisztrátor
Hozzászólások: 284
Csatlakozott: 2010.12.04. 11:02

Re: Feji sérülés

Hozzászólás Szerző: liquid »

15-20 percet irnak külföldi axi tartók :)
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
nyuszko21
Fórumozó
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2012.12.14. 10:29

Re: Feji sérülés

Hozzászólás Szerző: nyuszko21 »

Köszönöm a választ.
Mi eddig egy csöppet hosszabb időre hagytuk, de most már csak 5-10 percekre, nehogy valami legyen. Szerintem mintha gyógyulna a seb, a párom szerint nem.
Az igazság szerint nem tudom.:)
Avatar
SashaCross
Fórumozó
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2011.09.30. 11:19

Re: Sylph

Hozzászólás Szerző: SashaCross »

liquid~ Most hogy ennyit vártam, tényleg összébb húzódott az a lyuk is! :D Bár szintén nem teljesen. Egyébként nekem is kifejezetten tetszik. Olyan 'harcviselt'-nek tűnik tőle. :D

A gerinc/agy visszanövesztés durva... vajon hány Axi pusztult már el ennek (és képességei tesztelésének/kutatásának) kikísérletezéseiben. >__>
Avatar
kaloczir
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2011.10.05. 21:50
Tartózkodási hely: Budapest

Seb a semmiből...

Hozzászólás Szerző: kaloczir »

Sziasztok!

Bubikámnak lett két sérülése. Nem tudom mi történhetett, de az oldalán és a farkán felsértette valami a bőrt. Nem vérzik, de azért aggódom, mert eléggé látványos a seb. Kell valamit csinálnom vele, vagy rendbe jön majd magától?

Előre is köszi a választ!
kaloczir
Avatar
kaloczir
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2011.10.05. 21:50
Tartózkodási hely: Budapest

Seb a semmiből...

Hozzászólás Szerző: kaloczir »

Seb
Seb
Teszek fel egy képet is róla. Nem tudom, hogy ez nagy sérülésnek számít-e, kb. fél centis. A farkánál pedig egy centis. A képen látszik mind a kettő.
kaloczir
Avatar
liquid
Adminisztrátor
Hozzászólások: 284
Csatlakozott: 2010.12.04. 11:02

Seb a semmiből...

Hozzászólás Szerző: liquid »

kaloczir írta:Teszek fel egy képet is róla. Nem tudom, hogy ez nagy sérülésnek számít-e, kb. fél centis. A farkánál pedig egy centis. A képen látszik mind a kettő.
Valami éles tárgyat keress az akváriumban, tuti megijedt valamitől, vagy csak jókedvében ugrált és megsértette magát. A seb nem tűnik nagynak, de figyeld mindennap, nehogy elfertőződjön.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Seb a semmiből...

Hozzászólás Szerző: Sendy »

kaloczir írta:Teszek fel egy képet is róla. Nem tudom, hogy ez nagy sérülésnek számít-e, kb. fél centis. A farkánál pedig egy centis. A képen látszik mind a kettő.
Éles tárgy van az akváriumban, ahogy Liquid mondja. Ha még nem cserélted le a kavicsaidat, akkor 90%-ban azok okozták. Visszanéztem a fórumra felrakott képeidet, és volt nem egy-két veszélyesen hegyes, éles kavics. Itt a cikkem a helyes akváriumi aljzatról: http://axolotl.hu/viewtopic.php?f=9&t=23#p94
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
kaloczir
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2011.10.05. 21:50
Tartózkodási hely: Budapest

Seb a semmiből...

Hozzászólás Szerző: kaloczir »

Sendy írta:
kaloczir írta:Teszek fel egy képet is róla. Nem tudom, hogy ez nagy sérülésnek számít-e, kb. fél centis. A farkánál pedig egy centis. A képen látszik mind a kettő.
Éles tárgy van az akváriumban, ahogy Liquid mondja. Ha még nem cserélted le a kavicsaidat, akkor 90%-ban azok okozták. Visszanéztem a fórumra felrakott képeidet, és volt nem egy-két veszélyesen hegyes, éles kavics. Itt a cikkem a helyes akváriumi aljzatról: http://axolotl.hu/viewtopic.php?f=9&t=23#p94
Köszönöm a válaszokat! Én is a kövekre gyanakszom, mert más sérthette fel a bőrét. A hétvégén ki is cserélem. Ennek a jó oldala, hogy az akváriumot is ki tudom takarítani teljesen. :)
Remélem Bubi hamar meggyógyul. Majd jelentkezem, hogy mi a helyzet.
kaloczir
nyuszko21
Fórumozó
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2012.12.14. 10:29

Re: Feji sérülés

Hozzászólás Szerző: nyuszko21 »

Lüdike jól van, most már mindent megenne, még az ujjamat is.
A halakat vadássza már az akváriumba, a békára is feni a fogát, s ha ép jól lakott, akkor a csigát követi.
A halacska is, amíg Lüdi nem volt a közelébe, látványosan depressziós volt, de mióta Lüdi vissza került,az életkedve is vissza jött, Lüdivel járőrözik az akváriumba.
Persze, az etetéssel vagyok gondba. Ha haltápot adok a halnak, Lüdi bezabálja.
Ha közelítek az akváriumhoz, Lüdi felúszik a felszínre, s szó szerint követeli a kaját, de erről majd az etetés fórumnál írok többet.:)
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Feji sérülés

Hozzászólás Szerző: Sendy »

nyuszko21 írta:Lüdike jól van, most már mindent megenne, még az ujjamat is.
A halakat vadássza már az akváriumba, a békára is feni a fogát, s ha ép jól lakott, akkor a csigát követi.
A halacska is, amíg Lüdi nem volt a közelébe, látványosan depressziós volt, de mióta Lüdi vissza került,az életkedve is vissza jött, Lüdivel járőrözik az akváriumba.
Persze, az etetéssel vagyok gondba. Ha haltápot adok a halnak, Lüdi bezabálja.
Ha közelítek az akváriumhoz, Lüdi felúszik a felszínre, s szó szerint követeli a kaját, de erről majd az etetés fórumnál írok többet.:)
Örülök, hogy jobban vagytok. A haltápról az etetésben írok mindjárt.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Betti
Fórumozó
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2012.01.21. 18:12
Tartózkodási hely: Budapest

Láb nélkül

Hozzászólás Szerző: Betti »

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem...
'11 szeptembermen vettünk 2 Axit, de az eggyiknek nem volt lába és azt mondták hogy majd visszanő neki. De ez nem történt meg. Vissza fog az még nőni neki valamikor? :O
Avatar
yopeet
Fórumozó
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2011.12.22. 22:50
Tartózkodási hely: Pusztaszabolcs

Re: Láb nélkül

Hozzászólás Szerző: yopeet »

Betti írta:Sziasztok!
Lenne egy kérdésem...
'11 szeptembermen vettünk 2 Axit, de az eggyiknek nem volt lába és azt mondták hogy majd visszanő neki. De ez nem történt meg. Vissza fog az még nőni neki valamikor? :O
Szia!
Az enyémnek a farkán a hártyából hiányzik egy darab. Ahogy olvasgattam a fórumon, úgy rémlik, hogy csak sokára fog meggyógyulni. A Maxikám december óta van nálunk, de a farkán semmi változás. Szerintem türelemmel kell lenni, de majd valaki aki jártasabb Ő biztos tud valami konkrétabbat mondani. :)
Szthy
Avatar
liquid
Adminisztrátor
Hozzászólások: 284
Csatlakozott: 2010.12.04. 11:02

Re: Láb nélkül

Hozzászólás Szerző: liquid »

Betti írta:Sziasztok!
Lenne egy kérdésem...
'11 szeptembermen vettünk 2 Axit, de az eggyiknek nem volt lába és azt mondták hogy majd visszanő neki. De ez nem történt meg. Vissza fog az még nőni neki valamikor? :O
Szia!

Minél idősebb annál lassabban nő vissza. A nagyon fiataloknak 3-4 hét is lehet mire a lábfejük visszanő. Biztosan vissza fog nőni neki.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Betti
Fórumozó
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2012.01.21. 18:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Láb nélkül

Hozzászólás Szerző: Betti »

liquid írta:
Betti írta:Sziasztok!
Lenne egy kérdésem...
'11 szeptembermen vettünk 2 Axit, de az eggyiknek nem volt lába és azt mondták hogy majd visszanő neki. De ez nem történt meg. Vissza fog az még nőni neki valamikor? :O
Szia!

Minél idősebb annál lassabban nő vissza. A nagyon fiataloknak 3-4 hét is lehet mire a lábfejük visszanő. Biztosan vissza fog nőni neki.
Köszönöm, akkor várok türelemmel. :)
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Láb nélkül

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Betti írta:Sziasztok!
Lenne egy kérdésem...
'11 szeptembermen vettünk 2 Axit, de az eggyiknek nem volt lába és azt mondták hogy majd visszanő neki. De ez nem történt meg. Vissza fog az még nőni neki valamikor? :O
A kereskedésbe ahova járok, egyszer lábatlan axik érkeztek. 3 hónap alatt nőtt ki nekik, de ők fiatalok voltak. Továbbá az egyiknek a farkából hiányzott kb 1,5 cm, úgy hogy a farokvége porc vagy mi van ott nekik, is hiányzott. Ő senkinek se kellett a "hibája" miatt, majd végül én vittem haza. Mostanra a farkán semmi se látszik, mintha soha nem is lett volna sérülése.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
nyuszko21
Fórumozó
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2012.12.14. 10:29

Re: Feji sérülés - a megvilágosodás

Hozzászólás Szerző: nyuszko21 »

Lüdike megint.
Rájöttem, hogy szerezte a múltkori csúnya sebesülést, s este miért szokott nagy csörgés lenni az akváriumba.
Vadászta a csigát, s bemászott volna a csiga után a csiga házba.
A csiga túlélte, Lüdikét úgy kellett kirángatni a csiga házból( nagyra nővő csigát szereztem be, de nem gondoltam volna, hogy bemászik a csiga után a csiga házba).
NA mindegy, nem ez a lényeg.
Ma vettem észre, hogy az oldalán van egy kisebb dudor. Nem tudom mi, nem sérülés, nem baleset, vagy nem tudom. Lüdi jól van, zabálna állandóan( már nem evésnek mondom, mert eléggé falánk jószág, furcsa módon a halat, békát nem akarja zaklatni).
Szóval mi lehet az a dudor? Nem látszik nagyon, csak oldalról, hogy meg van egy csöppet duzzadva,de alig lehet észre venni. Gondoltam már arra is, hogy annyira eszegetik, hogy ez már a kövérség jelei, s vissza kell fognom az étvágyát, de meglepően az utóbbi időbe nem csak hogy hízott, hanem nőtt is.
Avatar
Betti
Fórumozó
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2012.01.21. 18:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Láb nélkül

Hozzászólás Szerző: Betti »

Sendy írta:
Betti írta:Sziasztok!
Lenne egy kérdésem...
'11 szeptembermen vettünk 2 Axit, de az eggyiknek nem volt lába és azt mondták hogy majd visszanő neki. De ez nem történt meg. Vissza fog az még nőni neki valamikor? :O
A kereskedésbe ahova járok, egyszer lábatlan axik érkeztek. 3 hónap alatt nőtt ki nekik, de ők fiatalok voltak. Továbbá az egyiknek a farkából hiányzott kb 1,5 cm, úgy hogy a farokvége porc vagy mi van ott nekik, is hiányzott. Ő senkinek se kellett a "hibája" miatt, majd végül én vittem haza. Mostanra a farkán semmi se látszik, mintha soha nem is lett volna sérülése.
Igen, miis azért vettük meg Őt mert ilyen kis "hibás" volt. :)
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Feji sérülés - a megvilágosodás

Hozzászólás Szerző: Sendy »

nyuszko21 írta:Lüdike megint.
Rájöttem, hogy szerezte a múltkori csúnya sebesülést, s este miért szokott nagy csörgés lenni az akváriumba.
Vadászta a csigát, s bemászott volna a csiga után a csiga házba.
A csiga túlélte, Lüdikét úgy kellett kirángatni a csiga házból( nagyra nővő csigát szereztem be, de nem gondoltam volna, hogy bemászik a csiga után a csiga házba).
NA mindegy, nem ez a lényeg.
Ma vettem észre, hogy az oldalán van egy kisebb dudor. Nem tudom mi, nem sérülés, nem baleset, vagy nem tudom. Lüdi jól van, zabálna állandóan( már nem evésnek mondom, mert eléggé falánk jószág, furcsa módon a halat, békát nem akarja zaklatni).
Szóval mi lehet az a dudor? Nem látszik nagyon, csak oldalról, hogy meg van egy csöppet duzzadva,de alig lehet észre venni. Gondoltam már arra is, hogy annyira eszegetik, hogy ez már a kövérség jelei, s vissza kell fognom az étvágyát, de meglepően az utóbbi időbe nem csak hogy hízott, hanem nőtt is.
Az axik szeretnek mindenhova bebújni, és szeretik a csigákat "foglalkoztatni". Egy hatalmas csiga, házzal, nekik kész játszótér. A dudor könnyen lehet hogy ott megsértette a bőrét és vízhólyagszerű valami képződött. Nekünk is volt dudor, mikor Axel lefejelte a hőmérőt. Ha nem múlik el 2 hét alatt, akkor érdemes körbejárni a témát. A csigával pedig valamit kéne kezdeni, mert ennek így igen csúnya vége lehet később, ha továbbra is folytatni akarja a csiga csesztetését. Az is lehet, hogy meg akarja enni, és azért mozdul rá.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
kocsis
Fórumozó
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2012.12.14. 10:29

Csonkolásos sérülés

Hozzászólás Szerző: kocsis »

Sziasztok!

Nagy problémám van, 3 axolotl-om van, az egyik eléggé megsérült/beteg.

A mellső két lábáról lefoszlott a bőr és a hús és konkrétan csak a csontváz lábfeje maradt. A lábfejtől felfele még megvannak a szövetek de úgy látom mintha a "foszlás" haladna tovább.

Elkülönítettem a többiektől, hátha fertőző vagy esetleg bántották de nem tartom valószínűnek. Naponta cserélem neki most a vizet hidegvízre, úgytudom abban jobban regenerálódik. Étvágya az még van. Bár csak a csontjai maradtak a lábfejéből azért úgy láttam, hogy használni a lábát mászásra használja és nyugodt szívvel támaszkodik "csontjaira.

Légyszives aki tud valami hasznosat az írja meg!

e-mail címem: aam.kocsis@gmail.com

Előre is köszönöm!

Aam
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Csonkolásos sérülés

Hozzászólás Szerző: Sendy »

kocsis írta:Sziasztok!

Nagy problémám van, 3 axolotl-om van, az egyik eléggé megsérült/beteg.

A mellső két lábáról lefoszlott a bőr és a hús és konkrétan csak a csontváz lábfeje maradt. A lábfejtől felfele még megvannak a szövetek de úgy látom mintha a "foszlás" haladna tovább.

Elkülönítettem a többiektől, hátha fertőző vagy esetleg bántották de nem tartom valószínűnek. Naponta cserélem neki most a vizet hidegvízre, úgytudom abban jobban regenerálódik. Étvágya az még van. Bár csak a csontjai maradtak a lábfejéből azért úgy láttam, hogy használni a lábát mászásra használja és nyugodt szívvel támaszkodik "csontjaira.

Légyszives aki tud valami hasznosat az írja meg!

e-mail címem: aam.kocsis@gmail.com

Előre is köszönöm!

Aam
Szia!

Az első egy egzotikus állatorvos lenne, aki azonnali szövetmintát meg tudna nézni, hogy mi a helyzet vele. Orvos után, ha nem fertőző betegség amire valami gyógyszer kell, akkor pedig a következőt tenném.
Ilyen súlyos sérülésnél talán az lenne a legjobb ha hűtőszekrénybe 5-7 fokra raknád és naponta cserélnél rajta vizet (állott, szellőztetett víz, vagy előkezelt víz, vagy akváriumvíz, esetleg baxter infúziós 1:4 infúzió-víz). Amíg étvágya van, addig nagyon nem kell aggódni. Könnyen lehet hogy bántották egymást, én már szedtem ki egyik axi lábát a másik szájából (hála égnek még épségben).
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
kocsis
Fórumozó
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2012.12.14. 10:29

Re: Csonkolásos sérülés

Hozzászólás Szerző: kocsis »

Szia!

Köszönöm a válaszodat!

Valahol olvastam h a reenerációt az is segítheti ha amputálom a lábcsonkokat, de így magamtól nem próbálnám ki.

Mi a véleményed erről?
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Csonkolásos sérülés

Hozzászólás Szerző: Sendy »

kocsis írta:Szia!

Köszönöm a válaszodat!

Valahol olvastam h a reenerációt az is segítheti ha amputálom a lábcsonkokat, de így magamtól nem próbálnám ki.

Mi a véleményed erről?
Amputációt csak szakember végezhet, azaz hozzá értő állatorvos. Hiába egyszerűbb lényeknek tűnnek az axik, fájdalmat ők is éreznek, minimális gondolkodásuk, érzéseik nekik is vannak, szóval érzéstelenítés meg stb nélkül ha nekiállsz csonkolgatni csak úgy, az keményen állatkínzás. Az elsődleges dolog az lenne, hogy szakértő megmondja, hogy bakteriális, gombás vagy élősködős elhalásról van szó, ami az állat vesztét is okozhatja, szépen lassan felemésztve őt, vagy pedig egy esetleges balesetről, mert teljesen más kezelést von maga után.
Vízi lények amputációjáról túl sokat nem tudok, de emlősök esetén tudom, hogy az amputált részt kötözni, kenni, kezelni kell, és az állatnak olyan fájdalomcsillapítót kell szednie a fantomfájásokra, amit csak állatorvos adhat be, tehát az állat vagy ott marad, vagy naponta 1-2 alkalommal mész az orvoshoz. Továbbá amputáció során erősen fennáll a fertőzés veszélye is.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
alonso300
Fórumozó
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2012.02.18. 14:55
Tartózkodási hely: Dabas

Bevérzéses folt

Hozzászólás Szerző: alonso300 »

Sziasztok

Na akkor egy jo topikba fogok írni.
2 vízholyag jelent meg szörnyike oldalán közel a kopoltyujához.
És a vízhólyag alatt 2 seb.
És fel is van fujodva olyan mint egy lufi. :(
Van egy régi tenyésztő a környéken 20 km szóval nem távolság. De csak annyi a probléma vele hogy én 3 kor kelek és amikor hazaérek már bezárt az üzlet és igern késő van már.
Mondta hogy vigyük el hozzá hogy megnézze és ha kell hagyjuk ott míg regenerálódik

http://kepfeltoltes.hu/view/120302/2012 ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/120302/2012 ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/120302/2012 ... es.hu_.jpg

Átalakítottuk az akváriumot ugyhogy a kavicsokkal már nem lehet gond semmi éles és semmi picike nincs bent nála.

http://kepfeltoltes.hu/view/120303/2012 ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/120303/2012 ... es.hu_.jpg

ittvannak a képek az uj helyről már birtokba vette tetszik neki.
De nagyon felvan fújodva szegénykém.
3napja nem kapott enni hátha lelappad a pocija.
Remélem meggyogyul.
A másik Ő lett a Lábatlan nevü mert nincsenek neki első lábai.
Ő eszik rendesen 17C°os vízben van egyedül nyugisan uszkál oldalt vagy hanyatt.
Nem zavarja ha simogatom, uszik egy kört ujra hanyatt dobja magát és várja hogy simogassam.
Vele csak a lábproblémák vannak olvastam hogy 2-3 hónap míg kinő a lába.
Türelmes vagyok csak gyogyuljanak meg végre mind a ketten.

Ezekre a panaszokra kellene megoldást találni.
A hűtőbe nem tudom betenni mert nincs is hely meg a nejem nagyon ellenzi.
Metilénkék van itthon olvastam itt hogy napi 2x kell különfürdő neki pár cseppel és 10-15 percre.
Kellene tudnom hogy erre a bajra jo lenne-e mert ha igen elkezdem a kezelést a szörnyikén.
Alábatlant is betegyem majd vagy nem .
Szoval ha tudnátok kicsit segíteni örülnék, és megköszönném.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Bevérzéses folt

Hozzászólás Szerző: Sendy »

alonso300 írta:Sziasztok...
Metilénkék csak gombásodásra jó. Arra pedig a gombásodás topikban leírtam az orvosi módit, illetve az orvos által jóváhagyott ténylegesen működő módit. Az oldalra dőlés, illetve hasmutogatás sajnos nagyon rossz jel, de ha van étvágya, akkor talán nem lesz baj. A lábatlannál nézni kell hogy nem-e gombásodik a csonk. Ez a legfontosabb, mert ha elkezd agresszívan gombásodni, pár nap alatt végezni fog vele. A felfúvódott egyre rosszabbul néz ki. Felfúvódás sok dolog okoz, de ez vizesedésnek néz ki, és láthatóan igen csúnya ütődés bevérzés van a mája gyomra táján. Rajta lehet hogy cska a hűtőszekrény segítene. Amennyiben nincs hűtőszekrény, akkor a leghidegebb víz amit biztosítani tudsz neki, de így sokkal, sokkal kevesebb esélye van az életben maradásra. Helyedben tenyésztőre nem hallgatnék, mert azok alapján amik nálatok eddig történtek, én egy szavára se adnék. Alap hogy megkérdezi, hogy hova vinnéd, és már mondta volna hogy aranyhal tilos, teknős tilos, társas akvárium tilos. Az hogy a hűtőzésről nem hallott, hááááát, akkor tényleg nagyon "sokat" ért az axikhoz. Alapvető információ hogy életveszély, súlyos sebesülés esetén az azonnali hűtőszekrényes kezelés esetén megnő az esély az életre. Ha úgy ítéled meg hogy ezt nem fogja túlélni, akkor van még esély van arra hogy a hűtőben rendbe jön. Kivétel az élettel összeférhetetlen betegségi tünet (fejleszakadás, hasfelnyílás, kivérzés, igen durva csonkolás...).
Én 3 esetben raktam axit hűtőbe, abból kettő csontra lefogyott halálán levő axi volt, azokon a hűtő már nem segített, se az orvosi kezelés. A harmadik esetben igen hamar hűtőbe raktam és rendbe is jött. Nem vártam meg a végső stádiumot.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
fufi.13
Fórumozó
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2012.05.13. 19:16
Tartózkodási hely: Győr

Viszkető csík

Hozzászólás Szerző: fufi.13 »

Sziasztok! Teljesen új tag vok! 3 hónapja van nálam akiskedvencem! a szeme mellett egy fehér csík húzódik a kopoltyúig. Nehezen viseli vakarózik , fájhat is neki! Teljesen tanácstalan vok ! Bármilyen jótanácsot szívesen veszek!
Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sendy 2012.05.13. 20:17-kor.
Ok: Kérlek olvasd el a házirend témacím adás részét ismételten! Ennek megfelelően javítottam a hozzászólást.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Viszkető csík

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Mióta van ott a csík? Metilénkékkel próbáltad festeni (szemére vigyázz)? A csíkról valami közelebbi infót tudsz mondani? Vattaszerűség van-e rajta, vagy hogy volt-e előzménye ennek a csíknak, egyszerre jelent meg, vagy fokozatosan... Minden infóra szükség lenne. De ha viszket, akkor első körben gombásodásra tippelnék, ha festi a metilén, akkor az lesz, ha nem festi, akkor valami más, amivel állatorvoshoz kéne fordulni minél előbb. Nem sürgős, csak hát neki kényelmetlen ez sajnos.

Szerk: esetleg nagyobb felbontású kép közvetlenül a foltról minél közelebbről, minél élesebb nagyon jó lenne
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Válasz küldése