Sérülések, törések, balesetek

Moderátor: Axolotl moderátor

Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Eltört a farka

Hozzászólás Szerző: Maya »

Sendy írta:
Chantal írta:Bocsánat a "kiabálásért" de elég ijesztően néz ki szegényem. Nem tehetem a hűtőbe, mert anyósom nem engedi az ilyet. Pedig én is oda akartam pakolni...így csak annyit tudtam tenni hogy hidegebb vízbe tettem, és tettem a vízbe két kisebb hűtőaksit, amiket majd cserélve remélem eltudom érni hogy lehűtsék a vizet. Anyósom így is levegőnek néz jelenleg, szóval nem hiszem hogy a hűtőztetés menni fog. A kisebbik axi kb 15-18 centi a farka vége tört el..kb derékszögben áll a farka végéből 2 centis darab..csúnya piros színű..látszik hogy fájdalmai vannak. Bár a páromnak megengedte hogy felvegye, meg hogy átrakja a másik vízbe, de amikor a halak odaúsztak és hozzáértek akkor kilőtt mint a rakéta, hogy ne érjenek hozzá. A párom olvasott arról hogy az enyhén sós víz is segít..tényleg segít? A veszprémi állatorvos azt mondta hogy neonfény alá tegyem és emeljem a víz hőfokát 28ra minimum...így inkább oda nem viszem...
Hűtő kéne sajnos, 5 fokos víz, 9 fok feletti víz nem indítja be a regenerációt tudtommal. 2 cm-es darab nem a világ vége, azt még túlélheti, csak hát iszonyatosan fáj. Sós víz csak marja a sebet szerintem, nem fogja gyógyítani, csak a hideg. A gombásodásra kell figyelni nagyon. Sajnos fájdalomcsillapítót csak állatorvos tud adni és csak injekció formában. Külön tartsátok, ne tudja semmi se piszkálni őt. Ha a hűtő nem megy, nincs ötletem sajnos. Anyós-apóssal és szülőkkel mindig csak a gond van sajnos. Szorítok, hogy rendbe jöjjön!
Nekünk is most 1centis darab derékszögben áll, tegnap elkezdett elhalni szerintem le fogja dobni hamarosan, remélhetőleg később újranöveszti majd. Rögtön lemetiléneztem és megfogta egyszer mindenféleképp nézd meg, hogy nem gombás-e.
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Monique
Mániákus fórumozó
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2012.05.02. 23:48
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Eltört a farka

Hozzászólás Szerző: Monique »

Nekem nyáron volt balesetem a fehér axival. Takarításnál szerettem volna másik edénybe átrakni, de annyira kapálózott és ugyebár csúszós, én meg finoman fogtam, hogy végül csak kiugrott a kezemből, kb 1 métert zuhant, a hátán feküdt és csapkodott amég utána nem nyúltam. A farka vége sérült meg és kitágultak a vérerei, a képen nem túl jól, de látszik valamennyire. Az a kis hátsó rész fityegett neki, zavarta is, mert libegett-lobogott összevissza. Én azt hittem le fogja dobni, de nem, hanem visszaépítette magának, és szépen kipótolta a "hiányzó részeket". Azóta már el is felejtettük mindketten, hogy történt volna bármi is :)
20120816_135951.jpg
Ági
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Monique
Mániákus fórumozó
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2012.05.02. 23:48
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Eltört a farka

Hozzászólás Szerző: Monique »

Monique írta:Nekem nyáron volt balesetem a fehér axival. Takarításnál szerettem volna másik edénybe átrakni, de annyira kapálózott és ugyebár csúszós, én meg finoman fogtam, hogy végül csak kiugrott a kezemből, kb 1 métert zuhant, a hátán feküdt és csapkodott amég utána nem nyúltam. A farka vége sérült meg és kitágultak a vérerei, a képen nem túl jól, de látszik valamennyire. Az a kis hátsó rész fityegett neki, zavarta is, mert libegett-lobogott összevissza. Én azt hittem le fogja dobni, de nem, hanem visszaépítette magának, és szépen kipótolta a "hiányzó részeket". Azóta már el is felejtettük mindketten, hogy történt volna bármi is :)
Ja és ezzel egy időben észrevettem, hogy a vadasomnak olyan, mintha valaki ollóval belevágott volna a farkába. Azt nemtudom hogyan és mikor keletkezett neki, de ő is szépen beforrasztotta magának.
Ági
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

3métert zuhant

Hozzászólás Szerző: Maya »

Ismét túléltünk egy napot minimális javulást látok, baleset napjához képes aktívabb, a farkán a lifegő véres rész teljesen elfehéredett hamarosan el is hagyja az szépen gyógyulgat. A lábait is mintha jobban használná, viszont a talpán most hirtelen sebek jelentek meg, lehet nagy hülyeséget mondok, de szerintem fagyási sérülések, pedig 5foknál lejjebb nem ment a hőmérséklet. (vízcseréknél benyúlva rettentő hideg) A hasi sérülésével és a puffadással nem tudok mit csinálni azok pedig nagyon súlyosak, tegnap elég hosszú ideig nyitva volt a szája aztán becsukta ma megint nyitva volt egy kicsit, remélem ennek ellenére jobban van.
A lebegés miatt a háta folyamatosan kint van a vízből, akármekkora vízmagasság van, akkor is ki fog állni a háta, naponta többször benedvesítem neki, hogy ne száradjon ki, normális esetben a vízszint teljesen ellepné.

Lefotóztam a sérüléseit, félreértések elkerülése végett, nem akartam közbe sanyargatni, egy percig tartott az egész dolog, a lehető leggyorsabb és legkíméletesebben értem hozzá.
Lebegés
Lebegés
Sérült farok
Sérült farok
Sérült farok
Sérült farok
Hasi sérülés
Hasi sérülés
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Monique
Mániákus fórumozó
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2012.05.02. 23:48
Tartózkodási hely: Budapest

Re: 3métert zuhant

Hozzászólás Szerző: Monique »

Maya írta:Ismét túléltünk egy napot minimális javulást látok...
Szegénykém, nem túl szép a hasa, de nagyon remélem, hogy meggyógyul és eltűnik a puffadtsággal együtt!
Ági
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: 3métert zuhant

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Monique írta:
Maya írta:Ismét túléltünk egy napot minimális javulást látok...
Szegénykém, nem túl szép a hasa, de nagyon remélem, hogy meggyógyul és eltűnik a puffadtsággal együtt!
Emeld a hőmérsékletet 7 fokra, ha túl hidegnek tűnik az 5 fok. Nekem 7 fokon voltak, ennyit tudott a hűtő csinálni, a hivatalos források szerint viszont 5-7 fok, de 5 foknál semmivel se hidegebb. Most már nincs annyira életveszélyben 7 fok is elég. A hasi duzzadás felvizenyősödésnek tűnik, kezdeni nem tudom lehet-e valamit, de szerintem nem, ezek az eséstől vannak. Az hogy még él, igen jó hír. Fagyási sérülése nem lehet, csak ha nagyon rosszul mér a hőmérőd. Az a hőmérő ami most bent van képes 2-3 fokot csalni, ismerem. A legpontosabb a vékony sárga üveg, és a digitálisok. Az lenne a nagy kérdés hogy széklete vajon van-e neki, ha van az iszonyatosan jó hír, mert akkor nem sérült nagyon meg.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: 3métert zuhant

Hozzászólás Szerző: Maya »

Sendy írta:
Monique írta:
Maya írta:Ismét túléltünk egy napot minimális javulást látok...
Szegénykém, nem túl szép a hasa, de nagyon remélem, hogy meggyógyul és eltűnik a puffadtsággal együtt!
Emeld a hőmérsékletet 7 fokra, ha túl hidegnek tűnik az 5 fok. Nekem 7 fokon voltak, ennyit tudott a hűtő csinálni, a hivatalos források szerint viszont 5-7 fok, de 5 foknál semmivel se hidegebb. Most már nincs annyira életveszélyben 7 fok is elég. A hasi duzzadás felvizenyősödésnek tűnik, kezdeni nem tudom lehet-e valamit, de szerintem nem, ezek az eséstől vannak. Az hogy még él, igen jó hír. Fagyási sérülése nem lehet, csak ha nagyon rosszul mér a hőmérőd. Az a hőmérő ami most bent van képes 2-3 fokot csalni, ismerem. A legpontosabb a vékony sárga üveg, és a digitálisok. Az lenne a nagy kérdés hogy széklete vajon van-e neki, ha van az iszonyatosan jó hír, mert akkor nem sérült nagyon meg.
Az a baj, hogy a hűtőt nem lehet fokra beállítani, van 6fokozat és a fokozatok között 5-10 fok külömbség is lehet, este visszavettem a 6fokról de így most 11-13fok van, de még megpróbálok variálni a doboz hűtőbéli helyzetével. Reggel elég aktív volt, nagyon remélem hogy mostmár megmarad.Vasárnap este a baleset előtt 2-3 órával evett tubit, amúgyis rossz evő, de kivételesen jól evett, csak a felét köpte vissza, azóta viszont nincs széklete, azóta folyamatosan hűtőbe van.
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

3métert zuhant

Hozzászólás Szerző: Maya »

3napig külföldön voltam így nem tudtam figyelgetni a kis drágát. Jobban van, jobban néz ki, a kopoltyúja már nem sápadt viszont az a fránya gomba ami miatt kezelni akartam még így se múlt el! (Sőt az albínóm akárhányszor megszabadul tőle mindig visszajön) Aktívabb, a puffadás még nem ment le, a hasán a seb lassan gyógyulgat, a farka is, bár kicsit gombás de folyamatosan metilénezve van mindene és metilénes vízben áll. Mikor érdemes, mikor kell(kéne) kivennem a hűtőből? Nem tudom, hogy mi számít akkora javulásnak, hogy kivegyem. Egy hete evett utoljára kicsit be is van esve a hasa, lassan ennie is kéne... (Nagyon-nagyon remélem, hogy túléljük ezt az egész rémálmot, csak attól a puffadástól kéne megszabadulni...)
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

3métert zuhant

Hozzászólás Szerző: Maya »

Ma már volt széklete, rendes normális adag. A napokba ki is lesz véve a hűtőből!
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Monique
Mániákus fórumozó
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2012.05.02. 23:48
Tartózkodási hely: Budapest

Re: 3métert zuhant

Hozzászólás Szerző: Monique »

Maya írta:Ma már volt széklete, rendes normális adag. A napokba ki is lesz véve a hűtőből!
Még mindig úgy kilóg a háta a vízből? Vagy már lejjebb ment a puffadás?
Ági
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: 3métert zuhant

Hozzászólás Szerző: Maya »

Monique írta:
Maya írta:Ma már volt széklete, rendes normális adag. A napokba ki is lesz véve a hűtőből!
Még mindig úgy kilóg a háta a vízből? Vagy már lejjebb ment a puffadás?
Még mindig fel van puffadva, de már jobban van aktívabb, erősen tiltakozik a metilénezés ellen. :)
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Monique
Mániákus fórumozó
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2012.05.02. 23:48
Tartózkodási hely: Budapest

Re: 3métert zuhant

Hozzászólás Szerző: Monique »

Maya írta:
Monique írta:
Maya írta:Ma már volt széklete, rendes normális adag. A napokba ki is lesz véve a hűtőből!
Még mindig úgy kilóg a háta a vízből? Vagy már lejjebb ment a puffadás?
Még mindig fel van puffadva, de már jobban van aktívabb, erősen tiltakozik a metilénezés ellen. :)
Jólvan, akkor nemsokára kutya baja. :)
Ági
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: 3métert zuhant

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Monique írta:Még mindig fel van puffadva, de már jobban van aktívabb, erősen tiltakozik a metilénezés ellen. :)
Megpróbálnám megetetni a hűtőben, hátha eszik kicsit. Nem kell sokat, csak hogy legyen a hasában valami. És tudom, hogy nehezen állítható a hűtőtök, de meg lehet célozni a 10-15 fokot. A gomba miatt aggódom, ha kiveszed, akkor lehet hogy robbanásszerűen fog terjedni a melegebb vízben. A vizet amiben van, mérd meg, és próbáld mindig 7-es pH-n tartani. Azt nem szereti a gomba. Nálunk most épp gombakísérlet van itthon a maradék gombákból, hogy mennyire bírják a savas vizet. Hát nem nagyon hála égnek, a nagyja pár óra alatt feloldódott, míg sima csapvízben még jobban tenyészetnek indultak. Ha van széklet az eszméletlenül jó hír, ez mellé kéne ennie kb 10-15 fokos vízben 7-es ph-n.
Azért egy dolgot leírnék, ne vegyétek szent írásnak, csak mint egy esetnek, aminek lehet valami alapja valahol. Ling-ling erősen gombásodott a hűtőben mindenhol, mikor nagyon beteg volt. 2 hónapig volt étlen a hűtőben (hasa nem esett be) és gombásodott. Folyamatosan kezelgettem metilénnel, de mintha semmit se ért volna. Ami lejött, visszanőtt. Aztán egyik nap határozottan kevesebb volt a gomba, következő nap szinte már semennyi és az állat viselkedése is azt mutatta, hogy most már jobban van. Én akkor vettem őt ki a hűtőből. A lényeg, hogy szinte minden nap cserélni kell a vizét. Az a legideálisabb, ha lemetilénezed a gombákat, aztán 1 óra múlva vizet cserélsz. Ekkor az állat nem ázik a metilénben fölöslegesen, a gomba megkapta amire szüksége van, ami a vízben van kékség az semmit nem hat, hidd el, teszteltem, égegyadta világon semmit nem ér, csak a közvetlen metiléncsepp. Egy óra alatt ami már halófélben levő gomba van az fellazul, picit átsimogatod az állatot ahol a gomba van, hátha lejön, lehet lejöttek darabok amiket nem látsz, aztán vízcsere, így a víz megint tiszta egy ideig.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: 3métert zuhant

Hozzászólás Szerző: Maya »

Sendy írta:
Monique írta:Még mindig fel van puffadva, de már jobban van aktívabb, erősen tiltakozik a metilénezés ellen. :)
Megpróbálnám megetetni a hűtőben...
Annyira viszont nem gombás, nincsenek gombatelepek, a kopoltyúján néhány helyen egy-egy folt(pont a kopoltyúinak tövében ahol nem akarom neki annyira megrángatni), de azok tartósan ott vannak. Még a hasára szoktam tenni, de ott lehet nem csak a metiléntől kék. Ma már viszont kiveszem és egy kis akváriumba átteszem ahol hűteni fogom.
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

3métert zuhant

Hozzászólás Szerző: Maya »

Átraktam egy kis akváriumba ott hűtöm folyamatosan, a gombáját sikerült leszednem a kopoltyúiról de a hasát folyamatosan metilénezem. Evett 6kis darab gilisztát, utána már kiköpte amit adtam neki, majd holnap is megpróbálom újra. A száját viszont egy fél órája nyitva tartja, még mindig fel van puffadva.
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: 3métert zuhant

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Maya írta:Átraktam egy kis akváriumba ott hűtöm folyamatosan, a gombáját sikerült leszednem a kopoltyúiról de a hasát folyamatosan metilénezem. Evett 6kis darab gilisztát, utána már kiköpte amit adtam neki, majd holnap is megpróbálom újra. A száját viszont egy fél órája nyitva tartja, még mindig fel van puffadva.
Ne terheld túl a hasát! Inkább naponta többször egy-egy falatot kapjon. Az emésztés is energiát von el az állattól, és gyengíti. Ha nagyon éhes és kér még, akkor még kaphat egy falatot, aztán inkább egy óra múlva kapja a következőt. Tudom, könnyű ilyeneket mondani, de ahogy időd engedi.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: 3métert zuhant

Hozzászólás Szerző: Maya »

Sendy írta:
Maya írta:Átraktam egy kis akváriumba ott hűtöm folyamatosan, a gombáját sikerült leszednem a kopoltyúiról de a hasát folyamatosan metilénezem. Evett 6kis darab gilisztát, utána már kiköpte amit adtam neki, majd holnap is megpróbálom újra. A száját viszont egy fél órája nyitva tartja, még mindig fel van puffadva.
Ne terheld túl a hasát! Inkább naponta többször egy-egy falatot kapjon. Az emésztés is energiát von el az állattól, és gyengíti. Ha nagyon éhes és kér még, akkor még kaphat egy falatot, aztán inkább egy óra múlva kapja a következőt. Tudom, könnyű ilyeneket mondani, de ahogy időd engedi.
Rendben. Ma itthon vagyok szóval óránként egy falatot tudok neki adogatni, viszont mióta akváriumba van látni rajta, hogy nagyon zavarja hogy nem tud lemerülni, mindig próbál lemenni, köröz egyfolytában de akkor is lebeg... Ezen nem lehet segíteni? Most állandóan a jégaku alá bebújik, úgy nem lebeg de attól félek, hogy az nagyon lefagyasztja ha közvetlenül ér hozzá.
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Monique
Mániákus fórumozó
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2012.05.02. 23:48
Tartózkodási hely: Budapest

Re: 3métert zuhant

Hozzászólás Szerző: Monique »

Maya írta:
Sendy írta:
Maya írta:Átraktam egy kis akváriumba ott hűtöm folyamatosan, a gombáját sikerült leszednem a kopoltyúiról de a hasát folyamatosan metilénezem. Evett 6kis darab gilisztát, utána már kiköpte amit adtam neki, majd holnap is megpróbálom újra. A száját viszont egy fél órája nyitva tartja, még mindig fel van puffadva.
Ne terheld túl a hasát! Inkább naponta többször egy-egy falatot kapjon. Az emésztés is energiát von el az állattól, és gyengíti. Ha nagyon éhes és kér még, akkor még kaphat egy falatot, aztán inkább egy óra múlva kapja a következőt. Tudom, könnyű ilyeneket mondani, de ahogy időd engedi.
Rendben. Ma itthon vagyok szóval óránként egy falatot tudok neki adogatni, viszont mióta akváriumba van látni rajta, hogy nagyon zavarja hogy nem tud lemerülni, mindig próbál lemenni, köröz egyfolytában de akkor is lebeg... Ezen nem lehet segíteni? Most állandóan a jégaku alá bebújik, úgy nem lebeg de attól félek, hogy az nagyon lefagyasztja ha közvetlenül ér hozzá.
Nem tudsz esetleg vmi bújót berakni neki?
Ági
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: 3métert zuhant

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Monique írta:Nem tudsz esetleg vmi bújót berakni neki?
valami műnövény, vagy valamivel próbálj meg neki valami szigetet csinálni ami alá bebújhat a vízfelszín alatt nemsokkal.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: 3métert zuhant

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Sendy írta:
Monique írta:Nem tudsz esetleg vmi bújót berakni neki?
valami műnövény, vagy valamivel próbálj meg neki valami szigetet csinálni ami alá bebújhat a vízfelszín alatt nemsokkal.
Sikerült megoldani a problémát?

A hozzászólássorozatot áthelyeztem ide. Ott is jó helyen volt, de most már elég régóta tart a dolog és eléggé tanulságos sérüléses történet, így ide áthelyeztem, inkább ide való most már.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

3métert zuhant

Hozzászólás Szerző: Maya »

Rendben, szerintem is jobb lesz itt folytatni. Most lesz 2hete, hogy történt az eset, ma nagyon jól evett 10kis darab gilisztát kapott és még evett volna, tegnapelőtt 3darab kis májat, az étvágyával semmi baj, és talán sokkal jobb is mint előtte volt. A kopoltyúja rettentő szép, nem is tudom mikor volt ennyire nagy és élénk. Nagyon aktív, hatalmas hisztiket le tud vágni takarításkor és metilénezéskor, megfogni alig lehet. Még mindig van benne egy kis levegő, még mindig nem tud lent maradni, de imádja a jégakkut, egész nap alatta van, nélküle nagyon nyugtalan, enni is csak úgy hajlandó, ha alatta van vagy egy kicsit segítek a hátát lent tartani. Sajnos nincs akkora műnövényem és a bújó meg nem fért be az akváriumba, de szerintem így pont tökéletes neki is. A hasán a seb lassan gyógyulgat, megint volt széklete, kicsit megnyugodtam, hogy ha tud enni és emészteni remélhetőleg nincs semmi maradandó baja. Biztos vagyok benne hogy a hűtőzés mentette meg az életét. Mostani kép még állatkínzósabb mint a múltheti már mind két kezemre és segítségre volt szükségem a fotózáshoz.
Csatolmányok
Szokásos póz
Szokásos póz
Hasi sérülés
Hasi sérülés
Kicsit még felfújódva
Kicsit még felfújódva
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: 3métert zuhant

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Maya írta:...Most lesz 2hete, hogy történt az eset..
Sokkal jobban néz ki! Nagyon jó hír, hogy eszik, van széklete és hogy aktív. A hűtőzés tényleg csodákra képes. 3 méter esés, több méter vízszintes vergődés, több óra víz nélküli lét... és mégis jól van...
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Simiadreee
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2012.05.19. 12:30
Tartózkodási hely: Őrbottyán

Re: 3métert zuhant

Hozzászólás Szerző: Simiadreee »

Sziasztok!
Szegény axi, sajnálatos ami történt vele, viszont nagyon jól javul és nagyon drukkolok neki a gyógyulásért!!! :) Mellesleg szép jószág,gratulálok hozzá!!! :)
Sendy írta:
Maya írta:...Most lesz 2hete, hogy történt az eset..
Sokkal jobban néz ki! Nagyon jó hír, hogy eszik, van széklete és hogy aktív. A hűtőzés tényleg csodákra képes. 3 méter esés, több méter vízszintes vergődés, több óra víz nélküli lét... és mégis jól van...
Modiknak: telefonról netezem
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: 3métert zuhant

Hozzászólás Szerző: Maya »

Simiadreee írta:Sziasztok!
Szegény axi, sajnálatos ami történt vele, viszont nagyon jól javul és nagyon drukkolok neki a gyógyulásért!!! :) Mellesleg szép jószág,gratulálok hozzá!!! :)
Sendy írta:
Maya írta:...Most lesz 2hete, hogy történt az eset..
Sokkal jobban néz ki! Nagyon jó hír, hogy eszik, van széklete és hogy aktív. A hűtőzés tényleg csodákra képes. 3 méter esés, több méter vízszintes vergődés, több óra víz nélküli lét... és mégis jól van...
Hatalmas csoda, hogy él. Emlékszem a hűtőzés közbe anyukám állandóan mondta, hogy altattassuk el mert így csak szenved, de nem engedtem, mert ameddig egy pici esély van arra, hogy életben marad addig mindent megteszek érte. Felfogni nem tudom, hogy az az éjszaka után, hogy élte mindezt túl, az alig egy dekájával lezúgott 3métert és egyszer talán a vaskorlátnak is nekiütődött. Bocsánat, hogy ilyen sűrűn írok de nagyon örülök minden kis apró javulásnak, ma végre lent tud maradni, kiment belőle minden levegő 15nap alatt, bár ha 2-3szor levegőt vesz akkor picit megint felfelé húz, de ez a probléma megoldódni látszik. A farka teljesen rendbe jött a hasán a seb is kisebb és szép is.
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Monique
Mániákus fórumozó
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2012.05.02. 23:48
Tartózkodási hely: Budapest

Re: 3métert zuhant

Hozzászólás Szerző: Monique »

Maya írta:Hatalmas csoda, hogy él. Emlékszem a hűtőzés közbe anyukám állandóan mondta, hogy altattassuk el mert így csak szenved, de nem engedtem, mert ameddig egy pici esély van arra, hogy életben marad addig mindent megteszek érte. Felfogni nem tudom, hogy az az éjszaka után, hogy élte mindezt túl, az alig egy dekájával lezúgott 3métert és egyszer talán a vaskorlátnak is nekiütődött. Bocsánat, hogy ilyen sűrűn írok de nagyon örülök minden kis apró javulásnak, ma végre lent tud maradni, kiment belőle minden levegő 15nap alatt, bár ha 2-3szor levegőt vesz akkor picit megint felfelé húz, de ez a probléma megoldódni látszik. A farka teljesen rendbe jött a hasán a seb is kisebb és szép is.
Szerintem senki nem haragszik, hogy sokat írsz róla, inkább örülünk, hogy halad a felépülés felé :) Gratulálok, hogy ilyen ügyesen gyógyítgatod :)
Ági
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: 3métert zuhant

Hozzászólás Szerző: Maya »

Monique írta:
Maya írta:Hatalmas csoda, hogy él. Emlékszem a hűtőzés közbe anyukám állandóan mondta, hogy altattassuk el mert így csak szenved, de nem engedtem, mert ameddig egy pici esély van arra, hogy életben marad addig mindent megteszek érte. Felfogni nem tudom, hogy az az éjszaka után, hogy élte mindezt túl, az alig egy dekájával lezúgott 3métert és egyszer talán a vaskorlátnak is nekiütődött. Bocsánat, hogy ilyen sűrűn írok de nagyon örülök minden kis apró javulásnak, ma végre lent tud maradni, kiment belőle minden levegő 15nap alatt, bár ha 2-3szor levegőt vesz akkor picit megint felfelé húz, de ez a probléma megoldódni látszik. A farka teljesen rendbe jött a hasán a seb is kisebb és szép is.
Szerintem senki nem haragszik, hogy sokat írsz róla, inkább örülünk, hogy halad a felépülés felé :) Gratulálok, hogy ilyen ügyesen gyógyítgatod :)
Most nem írnék róla annyit, ha akkor odafigyeltem volna rendesen. De ami megtörtént az megtörtént, srácok nagyon fontos a megelőzés! 2pillanatra fordultok el, csak kiviszitek a vizet, csak a kajáért rohantál ki, vagy épp csöngettek, csörög a mobil, bármivel fedjük le, takarításos vödröt, akváriumot! Mert lehet, hogy mi most "így" megúsztuk, de egy pillanat alatt ott a baj. Vissza jó hírekhez, a sebe napról-napra kisebb amelyik nap csináltam a képet már ahhoz képest is jóval kisebb, kicsit még fel kell hizlalni, étvágya van csak hát az még egy folyamat és utána tökéletes. Viszont még életébe nem volt ennyit távol a többi axitól, eddig csak 3napot, a baleset óta még 15napot, 2hét múlva vissza is teszem szegénykémet mert már nagyon magányosnak tűnik.
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

3métert zuhant

Hozzászólás Szerző: Maya »

4nap és egy hónapja lesz, hogy a baleset történt, nagyon jól van már. Nem fogjátok elhinni milyen szép lett a sebe, ezért megmutatom. :D Őfensége nagyon tud már tiltakozni a metilénezés és a fotózás ellen, sőt ha lehetne minden nap enne, mikor odamegyek az akváriumhoz mindig jön a sarokba és néz, mintha várna valamire.
Csatolmányok
PICT0003.JPG
PICT0002.JPG
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
PBorsó
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2012.09.15. 00:16
Tartózkodási hely: Budapest

hártya szakadás

Hozzászólás Szerző: PBorsó »

Sziasztok!

Ma ahogy üldögéltem az akvárium előtt egy ronda nagy sebet láttam meg Mordin farokhártyáján, pedig előtte 2 órával etettem őket és akkor még nem láttam semmit.
Az akváriumban nincsenek éles dolgok, ráadásul Mordin sem az a sebesen fel alá úszkálós fajta. Amihez tudom kötni, hogy pont az almacsigánk tevékenykedett mellette mielőtt észrevettem. Lehet, hogy ő vagy Fuhur harapta meg?
Rakok fel két képet a sebről. Nem tudom mi a teendő, azon túl, hogy figyelem, hogy gombásodik-e. Egyenlőre jó a kedélyállapota, és nemrég evett.
Csatolmányok
P8020377.JPG
P8020376.JPG
Avatar
Monique
Mániákus fórumozó
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2012.05.02. 23:48
Tartózkodási hely: Budapest

Re: hártya szakadás

Hozzászólás Szerző: Monique »

PBorsó írta:Sziasztok!

Ma ahogy üldögéltem az akvárium előtt egy ronda nagy sebet láttam meg Mordin farokhártyáján, pedig előtte 2 órával etettem őket és akkor még nem láttam semmit.
Az akváriumban nincsenek éles dolgok, ráadásul Mordin sem az a sebesen fel alá úszkálós fajta. Amihez tudom kötni, hogy pont az almacsigánk tevékenykedett mellette mielőtt észrevettem. Lehet, hogy ő vagy Fuhur harapta meg?
Rakok fel két képet a sebről. Nem tudom mi a teendő, azon túl, hogy figyelem, hogy gombásodik-e. Egyenlőre jó a kedélyállapota, és nemrég evett.
Szia!
Nagyon sérülékeny sajnos az uszonyuk. Figyeld a gombásodást, alacsonyabb hőmérsékleten kisebb az esély a kialakulására, illetve jobb a regenerálódás is. Hány fokos a víz?
Ági
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
PBorsó
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2012.09.15. 00:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: hártya szakadás

Hozzászólás Szerző: PBorsó »

Monique írta:
PBorsó írta:Sziasztok!

Ma ahogy üldögéltem az akvárium előtt egy ronda nagy sebet láttam meg Mordin farokhártyáján, pedig előtte 2 órával etettem őket és akkor még nem láttam semmit.
Az akváriumban nincsenek éles dolgok, ráadásul Mordin sem az a sebesen fel alá úszkálós fajta. Amihez tudom kötni, hogy pont az almacsigánk tevékenykedett mellette mielőtt észrevettem. Lehet, hogy ő vagy Fuhur harapta meg?
Rakok fel két képet a sebről. Nem tudom mi a teendő, azon túl, hogy figyelem, hogy gombásodik-e. Egyenlőre jó a kedélyállapota, és nemrég evett.
Szia!
Nagyon sérülékeny sajnos az uszonyuk. Figyeld a gombásodást, alacsonyabb hőmérsékleten kisebb az esély a kialakulására, illetve jobb a regenerálódás is. Hány fokos a víz?
Szia!

20 körül van, és pont 3 napja raktam be egy tebang levelet, úgyhogy a ph biztosan jó most. Tegnap óta nem gombásodott be, és olyan mintha összébb záródott volna a szakadás.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: hártya szakadás

Hozzászólás Szerző: Maya »

PBorsó írta:Sziasztok!

Ma ahogy üldögéltem az akvárium előtt egy ronda nagy sebet láttam meg Mordin farokhártyáján, pedig előtte 2 órával etettem őket és akkor még nem láttam semmit.
Az akváriumban nincsenek éles dolgok, ráadásul Mordin sem az a sebesen fel alá úszkálós fajta. Amihez tudom kötni, hogy pont az almacsigánk tevékenykedett mellette mielőtt észrevettem. Lehet, hogy ő vagy Fuhur harapta meg?
Rakok fel két képet a sebről. Nem tudom mi a teendő, azon túl, hogy figyelem, hogy gombásodik-e. Egyenlőre jó a kedélyállapota, és nemrég evett.
Ha nincs semmi éles tárgy amibe beleakadhatott volna, akkor valószínűleg a másik harapta meg, lehet, hogy ő is csak véletlenül. Szerintem egy hónapon belül rendbe hozza magának, neked egyedül a gombásodásra kell figyelni. Igazi művészek ha balesetről van szó, de rettentő gyorsan gyógyulnak. Almacsiga pedig valószínűtlen, ha még el is kezdte volna rágni az állatot, tuti elúszott volna onnét, ez inkább harapás, vagy valamibe beleakadt. (Én láttam, olyat is hogy 2kő közé csípte be magát)
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: hártya szakadás

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Maya írta:
PBorsó írta:Sziasztok!

Ma ahogy üldögéltem az akvárium előtt egy ronda nagy sebet láttam meg Mordin farokhártyáján, pedig előtte 2 órával etettem őket és akkor még nem láttam semmit.
Az akváriumban nincsenek éles dolgok, ráadásul Mordin sem az a sebesen fel alá úszkálós fajta. Amihez tudom kötni, hogy pont az almacsigánk tevékenykedett mellette mielőtt észrevettem. Lehet, hogy ő vagy Fuhur harapta meg?
Rakok fel két képet a sebről. Nem tudom mi a teendő, azon túl, hogy figyelem, hogy gombásodik-e. Egyenlőre jó a kedélyállapota, és nemrég evett.
Ha nincs semmi éles tárgy amibe beleakadhatott volna, akkor valószínűleg a másik harapta meg, lehet, hogy ő is csak véletlenül. Szerintem egy hónapon belül rendbe hozza magának, neked egyedül a gombásodásra kell figyelni. Igazi művészek ha balesetről van szó, de rettentő gyorsan gyógyulnak. Almacsiga pedig valószínűtlen, ha még el is kezdte volna rágni az állatot, tuti elúszott volna onnét, ez inkább harapás, vagy valamibe beleakadt. (Én láttam, olyat is hogy 2kő közé csípte be magát)
Előttem mindent elmondtak már, így nem fűznék hozzá semmit :) Jó gyógyulást!

Amúgy nekem is valamelyik nap tépte véresre hasonlóan a farkát Ling-ling akinek tényleg semmi sincs az akváriumában amivel ezt tehette volna.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
PBorsó
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2012.09.15. 00:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: hártya szakadás

Hozzászólás Szerző: PBorsó »

Sendy írta:Előttem mindent elmondtak már, így nem fűznék hozzá semmit :) Jó gyógyulást!

Amúgy nekem is valamelyik nap tépte véresre hasonlóan a farkát Ling-ling akinek tényleg semmi sincs az akváriumában amivel ezt tehette volna.
Hála Istennek nem gombásodik. Épp bontottam karácsonyra a csirkemellet, és ők is kaptak- először életükben. Nagyon örültek neki :) - jut eszembe boldog karácsonyt! :)
Avatar
Monique
Mániákus fórumozó
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2012.05.02. 23:48
Tartózkodási hely: Budapest

Szökevény axi

Hozzászólás Szerző: Monique »

Nekem is sikerült a megszokott bakit elkövetnem. Takarítás után másnap mikor visszaraktam a kicsi pete korától felnevelt aximat, valami elterelte a figyelmem és elfelejtettem rárakni az akvárium tetejére az üveglapot ami rajta szokott lenni. Elég alacsony az akváriuma, ezért mindig figyelek, hogy rajta legyen. Erre egyszer megfeledkezem róla és már meg is történt a baj. Persze nem ébredtem fel rá. Szerencsére alacsony asztalon van és nem ment messzire se. Éjfél környékén még megvolt, és reggel 7kor találtuk meg.
Látszólag csak a farka vége sérült. Persze nem túl mozgékony. Csapkod a kopoltyújával, de nem lebeg.
Megjegyezném mellette tartom a növendék guppikat, ha arra ugrik talán csak egy jó kis halevésben lett volna része szegénykémnek :(
Ági
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Szökevény axi

Hozzászólás Szerző: Maya »

Monique írta:Nekem is sikerült a megszokott bakit elkövetnem. Takarítás után másnap mikor visszaraktam a kicsi pete korától felnevelt aximat, valami elterelte a figyelmem és elfelejtettem rárakni az akvárium tetejére az üveglapot ami rajta szokott lenni. Elég alacsony az akváriuma, ezért mindig figyelek, hogy rajta legyen. Erre egyszer megfeledkezem róla és már meg is történt a baj. Persze nem ébredtem fel rá. Szerencsére alacsony asztalon van és nem ment messzire se. Éjfél környékén még megvolt, és reggel 7kor találtuk meg.
Látszólag csak a farka vége sérült. Persze nem túl mozgékony. Csapkod a kopoltyújával, de nem lebeg.
Megjegyezném mellette tartom a növendék guppikat, ha arra ugrik talán csak egy jó kis halevésben lett volna része szegénykémnek :(
Uhh remélem semmi komoly baja nincs. Én is egyetlen egyszer nem vigyáztam és mi történt...pedig komolyan soha nem ugrálnak. Azért figyelgesd, nehogy valami belső sérülése legyen. A kicsi erősek, gyorsan felgyógyul majd. Nálam ugyanez, mellette volt a petés doboz és a nyomaiból láttam, hogy ott is járt aztán elment a sarokba a páfrányhoz majd a lépcsőhöz visszafordult, még a falon is ott a nyoma ahogy leesett.
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Monique
Mániákus fórumozó
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2012.05.02. 23:48
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Szökevény axi

Hozzászólás Szerző: Monique »

Maya írta:
Monique írta:Nekem is sikerült a megszokott bakit elkövetnem. Takarítás után másnap mikor visszaraktam a kicsi pete korától felnevelt aximat, valami elterelte a figyelmem és elfelejtettem rárakni az akvárium tetejére az üveglapot ami rajta szokott lenni. Elég alacsony az akváriuma, ezért mindig figyelek, hogy rajta legyen. Erre egyszer megfeledkezem róla és már meg is történt a baj. Persze nem ébredtem fel rá. Szerencsére alacsony asztalon van és nem ment messzire se. Éjfél környékén még megvolt, és reggel 7kor találtuk meg.
Látszólag csak a farka vége sérült. Persze nem túl mozgékony. Csapkod a kopoltyújával, de nem lebeg.
Megjegyezném mellette tartom a növendék guppikat, ha arra ugrik talán csak egy jó kis halevésben lett volna része szegénykémnek :(
Uhh remélem semmi komoly baja nincs. Én is egyetlen egyszer nem vigyáztam és mi történt...pedig komolyan soha nem ugrálnak. Azért figyelgesd, nehogy valami belső sérülése legyen. A kicsi erősek, gyorsan felgyógyul majd. Nálam ugyanez, mellette volt a petés doboz és a nyomaiból láttam, hogy ott is járt aztán elment a sarokba a páfrányhoz majd a lépcsőhöz visszafordult, még a falon is ott a nyoma ahogy leesett.
Azta mekkorát túrázott. :O Én úgy láttam a nyomokból, hogy max 15centit tett meg, viszont szerintem hányt is. Figyelgetem. Először azt hittem, hogy a gerince sérült, mert feltartotta a farkát mint egy kutya és ezért furcsa volt, de azt 2 óra után elhagyta, és már rendesen tartja magát. A lábacskáit használja. Remélem ennek a történetnek is happy end lesz a vége mint nálad.
Ági
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Monique
Mániákus fórumozó
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2012.05.02. 23:48
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Szökevény axi

Hozzászólás Szerző: Monique »

Egy héttel a baleset után azt kell mondjam, hogy szuperül van a kisaxim. Ma reggel órákig ficánkolt és úszkált. Étvágya nagyon jó, mert minden neonhalat levadászott aki mellette volt. Gombásodás nem volt, csak az álla volt kissé pirosas pár napig de seb nem volt, és a farkincája is majdnem teljesen helyrejött. :)
Ági
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Szökevény axi

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Monique írta:Egy héttel a baleset után azt kell mondjam, hogy szuperül van a kisaxim. Ma reggel órákig ficánkolt és úszkált. Étvágya nagyon jó, mert minden neonhalat levadászott aki mellette volt. Gombásodás nem volt, csak az álla volt kissé pirosas pár napig de seb nem volt, és a farkincája is majdnem teljesen helyrejött. :)
Ez nagyon jó hír, örülök neki!
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
gelledina
Fórumozó
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2012.01.16. 19:04
Tartózkodási hely: Szeged

algaevő csíkhal

Hozzászólás Szerző: gelledina »

Sziasztok!

Csak szeretném felhívni a figyelmeteket, hogy tanuljatok a hibámból: algaevő csíkhalat (másnéven: kínai algaevő hal) még véletlenül se tegyetek be az axitok mellé!!! Alapvetően aranyhal mellé vettük, de szétszedte az uszonyát. Nekem szimpatikus volt a hal, betettük Lancelot mellé, és hónapokig egész jól el is voltak. Hanem egy pár hete azt vettük észre, hogy elég sűrűn rátapad az Lancelotra. Baj nem volt semmi, olyankor kicsit idegesebb volt az axolotl, arrébb úszott amikor bántotta. Az elmúlt pár napban elég nagy csaták voltak, reméltük elkapja a kishalat. Ma azt vettük észre, hogy az axolotl fején és testén, ahol a legtöbb szokott lenni a zsír, mély "árkok" vannak, gyanítjuk, hogy az algaevő leehette róla a bőrréteget. Nagyon rossz passzban van Lancelot, tiszta vörös a kopoltyúja, nem fogad el ételt (mondjuk szerdán kapott 5 dániót, kettőt meg is evett aznap, szóval ez miatt még nem aggódnék), de látszik, hogy zavart. Persze az algaevő hiperaktív, kivenni nem sikerült, de beépítettük kövekkel a szűrő alá, aztán remélhetőleg pár óra múlva lefárad annyira, hogy megszabaduljunk tőle.
Lancelotot én nem bántanám, inkább most jó időre békén hagynám, de van valami tanácsotok, hogyan segíthetném a javulását? Hideg víznek, metilénkéknek lenne értelme?

Kép
gelledina
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: algaevő csíkhal

Hozzászólás Szerző: Sendy »

gelledina írta:...
Lancelotot én nem bántanám, inkább most jó időre békén hagynám, de van valami tanácsotok, hogyan segíthetném a javulását? Hideg víznek, metilénkéknek lenne értelme?
...
Ezért mondom mindig, hogy axis akváriumba max almacsiga és olyan halak amiket békések és megeszi az axi, minden mással próbálkozásnak hasonló vége lehet könnyedén. Sajnos megint nekem lett igazam :(
Amit tehetsz: ha nagyon ronda a seb, akkor hűtő, ha nem akkor nagyon nagyon figyelni mert egy ilyen seb pillanatok alatt begombásodhat, és akkor kell a metilénkék, de nyílt sebet nem nagyon szabad metilénezni amúgy sem. Persze a halat amint lehet ki kell szedni mielőtt megöli az axidat.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
gelledina
Fórumozó
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2012.01.16. 19:04
Tartózkodási hely: Szeged

metamorfózis?

Hozzászólás Szerző: gelledina »

Sziasztok ismét. A helyzet rosszabb, mint gondoltuk volna. A kínai algaevő ki lett dobva, de ma délutántól annyit fejlődött a dolog, hogy nem mozog semmit, a kinézete változik és az a gyanúnk, hogy átalakulást láthatunk. :( Olyan létezik, hogy a stressztől fogják magukat és "tovább lépnek"?
Kép itt: https://plus.google.com/photos/10508502 ... v9Xl9dqeYw
gelledina
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: metamorfózis?

Hozzászólás Szerző: Maya »

gelledina írta:Sziasztok ismét. A helyzet rosszabb, mint gondoltuk volna. A kínai algaevő ki lett dobva, de ma délutántól annyit fejlődött a dolog, hogy nem mozog semmit, a kinézete változik és az a gyanúnk, hogy átalakulást láthatunk. :( Olyan létezik, hogy a stressztől fogják magukat és "tovább lépnek"?
Kép itt: https://plus.google.com/photos/10508502 ... v9Xl9dqeYw
Volt már vitánk róla, háztartásban lehetetlen, hogy átalakuljanak. Laborokba alig tudják megoldani sós fürdővel, hormon injekciókkal és még ott se mindig sikerül. Miből gondolod, hogy átalakulna? Az farokúszóhártya-kopoltyú elhagyással jár, ami nem egyik napról a másikra történik, szemmel láthatóan rossz bőrben van, de egyáltalán nem néz ki úgy mint aki át akarna alakulni. Egyébként nem továbblépésnek nevezzük, hanem kifejlődésnek, márpedig az axik az evolúció zsákutcái, ők sose fejlődnek ki mint néhány kétéltű társuk (bordás v tűzhasú gőte), maguktól sosem. (Csak pár agybeteg tudósnak titulált bácsika fejében)
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
gelledina
Fórumozó
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2012.01.16. 19:04
Tartózkodási hely: Szeged

Re: metamorfózis?

Hozzászólás Szerző: gelledina »

Én lennék a legboldogabb, ha tényleg így lenne, ahogy mondod. :( Csak azért rémisztő az egész, mert tegnap egy aranyos kis érdeklődő, jó erőben lévő axi volt. Konkrétan az történt, hogy ma reggel az oldalvonal mentén mindkét oldalon megjelent egy bemélyedés (amit fentebb "árkok"-nak tituláltam), délután kezdett eltűnni az úszóhártya a hátán, estére pedig a feje teljesen más alakot öltött. És nem reagál semmire, még kajára se, pedig eddig mindig fordult felénk és az eledelt is mindig elfogadta. A kopolyúi egész nap vörösek voltak, de normálisan álltak, estére elkezdtek előrefelé görbülni. Lámpa kikapcsolva és nem bántjuk, csinálja a dolgát. Mi pedig reménykedünk, hogy rendbe jön. Köszi a gyors válaszokat!
gelledina
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: metamorfózis?

Hozzászólás Szerző: Sendy »

gelledina írta:Én lennék a legboldogabb, ha tényleg így lenne, ahogy mondod. :( Csak azért rémisztő az egész, mert tegnap egy aranyos kis érdeklődő, jó erőben lévő axi volt. Konkrétan az történt, hogy ma reggel az oldalvonal mentén mindkét oldalon megjelent egy bemélyedés (amit fentebb "árkok"-nak tituláltam), délután kezdett eltűnni az úszóhártya a hátán, estére pedig a feje teljesen más alakot öltött. És nem reagál semmire, még kajára se, pedig eddig mindig fordult felénk és az eledelt is mindig elfogadta. A kopolyúi egész nap vörösek voltak, de normálisan álltak, estére elkezdtek előrefelé görbülni. Lámpa kikapcsolva és nem bántjuk, csinálja a dolgát. Mi pedig reménykedünk, hogy rendbe jön. Köszi a gyors válaszokat!
Hűtőszekrény. Mást nem tudok rá mondani.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
gelledina
Fórumozó
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2012.01.16. 19:04
Tartózkodási hely: Szeged

Re: metamorfózis?

Hozzászólás Szerző: gelledina »

Sziasztok ismét. Lancelot megy a hűtőbe. Annyit javult az állapota, hogy a kopolyúi ismét rendesen állnak, néha mocorog és mozgatja a farkát. Viszont abban kérnék még egy pici segítséget, hogy metilénkéket tegyek a vízbe? Tényleg nem tudjuk, hogy most már gomba is van rajt, vagy az a bőre :(
Töltöttem fel még képeket: https://plus.google.com/photos/10508502 ... v9Xl9dqeYw

Köszi a segítséget!!!
gelledina
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: metamorfózis?

Hozzászólás Szerző: Maya »

gelledina írta:Sziasztok ismét. Lancelot megy a hűtőbe. Annyit javult az állapota, hogy a kopolyúi ismét rendesen állnak, néha mocorog és mozgatja a farkát. Viszont abban kérnék még egy pici segítséget, hogy metilénkéket tegyek a vízbe? Tényleg nem tudjuk, hogy most már gomba is van rajt, vagy az a bőre :(
Töltöttem fel még képeket: https://plus.google.com/photos/10508502 ... v9Xl9dqeYw

Köszi a segítséget!!!
Tapasztalataim alapján a hűtő egy csoda, meg fog gyógyulni, még fiatalka. Azt könnyen megnézheted, hogy gomba-e ha a metilén elkékíti akkor gomba, ha nem akkor nem. Véleményem szerint nem, csak a bőre. A kopoltyúja nagyon kicsi lett. :(
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: metamorfózis?

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Maya írta:
gelledina írta:Sziasztok ismét. Lancelot megy a hűtőbe. Annyit javult az állapota, hogy a kopolyúi ismét rendesen állnak, néha mocorog és mozgatja a farkát. Viszont abban kérnék még egy pici segítséget, hogy metilénkéket tegyek a vízbe? Tényleg nem tudjuk, hogy most már gomba is van rajt, vagy az a bőre :(
Töltöttem fel még képeket: https://plus.google.com/photos/10508502 ... v9Xl9dqeYw

Köszi a segítséget!!!
Tapasztalataim alapján a hűtő egy csoda, meg fog gyógyulni, még fiatalka. Azt könnyen megnézheted, hogy gomba-e ha a metilén elkékíti akkor gomba, ha nem akkor nem. Véleményem szerint nem, csak a bőre. A kopoltyúja nagyon kicsi lett. :(
Annyit fűznék hozzá, hogy ha nyílt seb van, ott nagyon óvatosan szabad csak metilénezni, de kép alapján nem gombás. A gomba fehér vattaszerű pamacsok, elég nehéz nem észrevenni, de a gombát víz alatt sokkal könnyebb, mint szárazon.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Pleco és anci okozta sérülések

Hozzászólás Szerző: Maya »

Mivel vannak egyesek akik nem hisznek senkinek, rászántam magam és a nagy amcsi fórumot átnéztem ahová a világ minden részéről vannak fent axi tulajdonosok. Ancit nagyon nem tartanak arrafelé, viszont annál több plecot. Nagyjából 50-60támadásos bejelentés volt, én a képeseket válogattam ki, hogy látványosabb legyen. Ha már vettem én is a fáradságot, hogy utánakerestem, mivel nálunk még nem volt ilyen eset, légyszíves nézzétek meg! Sehol-senkinek nem ajánlják főleg a plecok tartását! Legalább ebben egyetértünk, (homok kérdéshez ők ragaszkodnak) kiemelik ők is mindenhol, az axis akvárium az axis akvárium.

Angol eset, 3hétig volt hűtőben meghalt: (valahol az első lapon kezdődik az eset, de közbe jönnek más témák is, mivel ők nem ragaszkodnak témacímekhez...)
http://www.caudata.org/forum/f46-beginn ... post297249

Angol eset, hűtőzték de meghalt: (kereskedő ajánlotta a plecot)
http://www.caudata.org/forum/f46-beginn ... post282608

Amcsi eset, az axi a hűtőzés ellenére belehalt:
http://www.caudata.org/forum/f46-beginn ... post240850

Amcsi eset, felgyógyult:
http://www.caudata.org/forum/f46-beginn ... post269392

Angol eset, az axi él:
http://www.caudata.org/forum/f46-beginn ... post222644
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Pleco és anci okozta sérülések

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Maya írta:Mivel vannak egyesek akik nem hisznek senkinek...
A többiek nevében, köszönöm az időd és fáradtságod!
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Chantall
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 198
Csatlakozott: 2012.10.11. 11:08

Re: Pleco és anci okozta sérülések

Hozzászólás Szerző: Chantall »

Maya írta:Mivel vannak egyesek akik nem hisznek senkinek, rászántam magam és a nagy amcsi fórumot átnéztem ahová a világ minden részéről vannak fent axi tulajdonosok.
Köszönöm szépen, hogy utána néztél. Tényleg szörnyű képek. Én hiszek is nektek..sosem állítottam hogy nem mondtok igazat. Hisz itt a fórumon is volt olyan aki írta hogy az ancija megtámadta az axiját. De az én axim nem megy az anci közelébe..a plecót se nagyon veszi észre..olyan nem fodult még elő hogy az anci vagy a pleco rátapadt volna bármelyik axira is...nem is engedném..magam venném ki a halat, ha meglátnám, hisz tudom hogy bajt okozhat..de ilyen nem volt...és amíg nem látom hogy bármilyen gond lenne (elég egy kis nyom is, vagy hogy arrébb zavarja az axit), addig az anci és a plecó marad.
Chantall
Válasz küldése