Lebegés - Lent maradás

Moderátor: Axolotl moderátor

Avatar
liquid
Adminisztrátor
Hozzászólások: 284
Csatlakozott: 2010.12.04. 11:02

Lebegés

Hozzászólás Szerző: liquid »

A lebegést több minden okozhatja, köztük vírusos-bakteriális betegségek is, de a legáltalánosabbakat leírom ide:

- CO2 túltengés: Ha túl sok a szén-dioxid a vízben, nem megy porlasztó (levegőztető) vagy a túl sok ételmaradék/ürülék elkezd bomlani. Magas CO2 szintnél az axik enyhén felfúvódhatnak, és mozgásukon látszik, hogy nem bírnak leülni a talajra. Ez hosszútávon veszélyes lehet, mert stresszeli az axolotl-t. Nagyobb mértékű vízcsere, szűrőpucolás, aljzatleszívás a megoldás rá, ezek után általában pár napon belül meggyógyulnak.

- Levegőnyelés: Ha közel etetjük a felszínhez, vagy véletlenül is, de nyelhet levegőt az axolotl. Ez nagyobb puffadással jár, és akár fejjel lefelé is lebeghet, úgy hogy kint van a hasa. Itt sajnos sok mindent nem tehetünk, páran ajánlották külföldi fórumokon, hogy nagyon finoman masszírozzuk a farkától a feje felé az állatot, de én ezt semmiképp nem ajánlom, több baj okozhat, mint jót. Ez egy nehéz eset, ilyenkor sűrűn ellenőrizzük, nehogy a vízből kilógó részei kiszáradjanak, szintén cseréljünk vizet, hűtsük lejjebb drasztikusan (18c fok) az akvárium hőmérsékletét. A víz alá nyomást, szorítást nem ajánlom (volt aki próbálkozott ilyennel) mert ha kevés az oxigén a vízben ahhoz, hogy a kopoltyúján át elegendőt fel tudjon venni és nem tud feljönni levegőért, akkor akár meg is fulladhat. Ilyenkor ne etessük, mert még több levegőt nyelhet le! Általában a hűtés és a vízcsere után ez is elmúlik pár napon belül (esetleg tovább tarthat mint a fent említett CO2 hiánynál.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
liquid
Adminisztrátor
Hozzászólások: 284
Csatlakozott: 2010.12.04. 11:02

Ajzaton maradás

Hozzászólás Szerző: liquid »

Bár normális esetben az aljzaton tengetik életüket, csak ritkán/alkalmanként jönnek fel levegőért, esetleg a leveleken csücsülnek, de van ennek is rossz fajtája. Amikor látszik, hogy szenvedve akar felmenni levegőért, nehézkesen úszik fel-le, akkor lehet, hogy túl sok követ nyelt. A kőnyelés általános dolog, ritkán okozza az állat halálát ha megfelelő az aljaz, de esetenként nagyobb adagot is lenyelhet a kövekből. Ekkor a legjobb megoldás különválasztani egy aljzat nélküli ideiglenes akváriumba, figyelve arra, hogy a hőmérséklet és a vízminőség ugyanolyan legyen az "éles" és az ideiglenes akvárium között. (legjobb ha az "élesből" merítünk át egy nagy adag vizet az ideiglenesbe.)
Lehetőleg fele vagy akár negyedannyi ételt adjunk neki, nehogy eltömítsük teljesen az emésztőrendszerét, és várjuk meg amíg végigmennek rajtuk a kis kavicsok. Ha már egy nagyobb adag látszik az akvárium alján, akkor visszahelyezhetjük.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Csábor
Fórumozó
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2012.12.14. 10:29

Nem eszik és lebeg

Hozzászólás Szerző: Csábor »

Helló!

Az én axolotlom kb 1 éves, és elő szokott fordulni, hogy a víz felszínén lebeg, de most már 3 napja mást sem csinál (, nem is eszik), csak próbál leúszni a talajra. Ilyen még nem volt nála eddig. Most már 5 percenként hallom, hogy kortyol a levegőből. Tegnap láttam kiböfögni a levegőt, meg kihányni a maradék kaját, amit megevett, le is ment a talajra, de 20 perc múlva felúszott levegőt nyelni és azóta nem is tudott lent maradni.

CO2 tablettát szoktam bedobni a vízbe a növények miatt, eddig nem volt semmi baja vele (lehet, hogy most lenyelte?). Ha nagyon magas lenne, a halaim gondolom pipálnának, de nem.

Levegőt megállás nélkül nyel, úgyhogy az lesz a baj, de nem tudom mitől. A vizet 2 hetente cserélem (kb 1/3-át talajporszívóval), nem koszosabb mint szokott, a víz értékei jók, egy kicsit a NO2 és NO3 magasabb az átlagosnál.

Bakteriális fertőzése nem hiszem, hogy lenne, mert a bőre pont olyan, mint volt, kopoltyúi szép nagyok (https://picasaweb.google.com/lh/photo/Z ... directlink), nincsenek piros foltok se a farkán, se máshol, nincs felfúvódva stb...
A hőmérséklet alacsony és nem a víz felszínén etetem, nem amiatt nyel levegőt, 3-4 napja egyébként se nyelt le semmit. Ez a 2 megoldás nem használ. Mindenféle amerikai fórumon olvastam, hogy le kéne ereszteni a vizet, hogy hozzáérjen a talajhoz és kevésbé stresszeljen, de a halak miatt ez macerás.
A másik, hogy tegyem be a hűtőbe. Ez megoldható. Szerinted? Csináltál már ilyet? Itt egy leírás róla.
http://www.caudata.org/axolotl-sanctuary/Fridging.shtml
Szerintem ezt a megoldást választom. Aztán ha még 3 napig nem javul, úgyis elviszem dokihoz..

Még egy lehetőség: kb 2 hete étrend változtatás miatt elkezdtem vörös szúnyoglárva helyett feketét adni neki és tubifexet. Eddig csak vöröset evett és semmi mást. (Nameg persze levadászta a halaimat.) Ez lehet a baja? De 3-4 napja ezeket sem eszi meg.

Bocs, hogy ennyit írtam, de próbáltam magamnak kizárni a lehetőségeket és ha valamit rosszul tudok, akkor így könyebb rávilágítanod. Előre is köszi!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sendy 2011.02.21. 06:37-kor.
Ok: Nem adtál témacímet, legközelebb légyszi figyelj rá, most én adtam egyet.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Nem eszik és lebeg

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Csábor írta:Az én axolotlom kb 1 éves, és elő szokott fordulni, hogy a víz felszínén lebeg, de most már 3 napja mást sem csinál (, nem is eszik), csak próbál leúszni a talajra. Ilyen még nem volt nála eddig. Most már 5 percenként hallom, hogy kortyol a levegőből. Tegnap láttam kiböfögni a levegőt, meg kihányni a maradék kaját, amit megevett, le is ment a talajra, de 20 perc múlva felúszott levegőt nyelni és azóta nem is tudott lent maradni...
Kedves Csábor!

Jó volna egy olyan kép, amin látszik, hogy milyen pózban lebeg, mekkora a hasa. A kopoltyúja nagyon szép (bár az enyémek néznének így ki) ez jó jel. Ha a farka vége nincs behajlítva folyamatosan, akkor valószínűleg még túl nagy baj nincs. Több körülmény is közre játszhat nálad. A CO2 tablettát csak és kizárólag olyan helyre szabad tenni, ahol nem tudja lenyelni. Lehet, hogy a halaidnak elég az oxigén tartalom, de az axinak nem. Használja a kopoltyúját, vagy csak szájjal jut levegőhöz? Én kivenném őt valami kis akváriumba, lavorba akármibe, amiben friss előkészített víz van kb 20-21 fokon. Egy porlasztót azért beraknék mellé és figyelném pár órát. Legyen viszonylag sötét ott, és legyen benne valami bújó, vagy műnövény, amiben meg tud kapaszkodni, le tud nyugodni. A lényeg, hogy lásd, hogy használja a kopoltyúját, ha használja, az jó jel, ha nem akkor nem tudom mi a baj. Mikor hasonló problémánk volt, orvos is a víz leeresztését tanácsolta, hogy ne stresszelje őket a fent maradás.
A hűtőszekrényes dolgot csak nagyon beteg állatoknál szokás alkalmazni. Nem vagyok benne biztos, hogy ott tartotok még.
Az étrendváltozáshoz nem tudok hozzászólni sajnos.

Megjegyzés: Liquid tapasztaltabb, az ő válaszát még megvárnám a helyedben, mielőtt bármit csinálsz. Az jó, ha valaki ennyire részletesen leír minden körülményt, így nem kell faggatózni, könnyebb tanácsot adni. Ha nem sütünk ki okosságot, akkor megkérdezem az egzotikus orvosunkat, ahova mi járunk, hátha van valami jó ötlete.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
liquid
Adminisztrátor
Hozzászólások: 284
Csatlakozott: 2010.12.04. 11:02

Re: Nem eszik és lebeg

Hozzászólás Szerző: liquid »

Csábor írta: Levegőt megállás nélkül nyel...
Szia!

Ott a megoldás. Kevés az oxigén, sok a CO2. Ilyenkor lebegnek és nem tudnak lemenni a talajra, illetve ilyenkor vesznek sok levegőt. Az enyémek nagyon ritkán mennek fel levegőért, észrevettem, hogyha ki van kapcsolva a porlasztó, akkor egyre sűrűbben, amíg vizet nem cserélek, vagy vissza nem kapcsolom. Ha semmi elváltozás (püffedt has, kopoltyúk állapota, farok vége) nem látszik rajta, akkor elég nagy valószínűséggel a túl sok CO2 a baj. Ajánlom, hogy a tablettázást hagyd abba legalább egy kis időre, cserélj le egy 20% vizet frissre és ha látsz javulást, akkor az a baj és döntened kell a növények táplálása (én személy szerint feleslegesnek tartom a CO2-tőt, szép zöld minden növényem anélkül is) és az axid között. Remélem nem lesz nehéz döntés. :)
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Csábor
Fórumozó
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2012.12.14. 10:29

Re: Nem eszik és lebeg

Hozzászólás Szerző: Csábor »

Köszi a gyors válaszokat!
Kopoltyúi mozognak rendesen, amikor éppen meg tud kapaszkodni valamiben a víz alján. Kicsit fel van puffadva, de mondom egyfolytában levegőt nyel. (A hasa puha, nem tudom jelent e valamit.) Itt van még pár kép https://picasaweb.google.com/gcsanadi/LebegASzorny# . A farka nincsen állandóan behajlítva szerencsére.
Virgonc, egész nap próbál leúszni. Levegő egyfolytában megy a vízbe.
Azt hiszem lecserélek még egy kis vizet és abbahagyom a CO2 adagolást (bár már akkor is dobáltam be, mielőtt hazahoztam volna a kis lakótársam. Mondjuk a növények téli-nyári anyagcseréjéhez nem értek, lehet télen kevesebb tápanyag is elég nekik, elvégre a fény is kevesebb?).
Akkor a hűtőt elfelejtem és megint vízcsere, a búvóhelyét meg megemelem, hogy leérjen ott a lába!
Még annyi, hogy enni kapjon vagy várjak amig meggyógyul? Nem mintha elfogadná a kaját..
Avatar
liquid
Adminisztrátor
Hozzászólások: 284
Csatlakozott: 2010.12.04. 11:02

Re: Nem eszik és lebeg

Hozzászólás Szerző: liquid »

Csábor írta: Még annyi, hogy enni kapjon vagy várjak amig meggyógyul? Nem mintha elfogadná a kaját..
Szia!

Nem tűnik betegnek, nem is puffadt fel, szerintem sima CO2 túltengés az oka. Etetni próbálhatod, nem lesz baja tőle, max. nem eszi meg ahogy írtad :)
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Nem eszik és lebeg

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Csábor írta:... Itt van még pár kép https://picasaweb.google.com/gcsanadi/LebegASzorny# . A farka nincsen állandóan behajlítva szerencsére...
Csak csatlakozni tudok Liquidhez. Látszólag semmi baja azon kívül, hogy nem kap elég oxigént. Ekkora testnek azért már kell rendesen. Vízből nyugodtan 20%-ot lecserélhetsz még. Had legyen minél előbb friss vize. Most az az egyedüli probléma, hogy stresszben van. Nem tud miben megkapaszkodni, nem kap elég levegőt, túl sokat nyel, billeg, lebeg, ideges. Nem az a lényeg, hogy csak a lába leérjen, az lenne a lényeg, hogy valamibe el tudjon bújni ha akar és megtartsa fentről, ne kelljen folyamatosan szenvednie a lejutással. Erre alkalmasak a jól eligazgatott műnövények, valami dísz ami a vízfelszínhez közel van, de be tud alá bújni, biztonságban érzi magát, vagy a már említett vízleeresztés. Nekem éjszakára a bubiztató le van kapcsolva. Reggel a növények tetején, néha picit lebegve, a háttérbe kapaszkodva, a vízfelszínen úszó műnövény alá bebújva vannak/alszanak. Néha vesznek levegőt és le van rendezve a dolog. Bekapcsolom a bubiztatót reggel, és lemennek a megszokott helyeikre.
Ha rendeződik a víz, akkor utána fél-egy nap, vagy még több kelleni fog, mire eszik. Próbálj kicsi falatokkal és a kedvencével kedveskedni.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Rayla
Moderátor
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2011.01.25. 15:44

Re: Nem eszik és lebeg

Hozzászólás Szerző: Rayla »

Szia!

Én csak annyit szeretnék hozzátenni, ahogy látom Valizneria növényed van. Liquidhez is olyat tettünk az axik mellé, és hideg vízben, fél nap sötétben CO2 nélkül is vígan elvan és burjánzik. Ha csak ilyen növényed van, akkor felesleges a CO2, szerintem.
Csábor
Fórumozó
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2012.12.14. 10:29

Re: Nem eszik és lebeg

Hozzászólás Szerző: Csábor »

Hát még mindig nincsen teljesen rendben :( Elvittem dokihoz, ugyan azt mondta, mint ti is. A vizet kb 10 cm-re csökkentettem neki, levegőztető megy, a viz egy részét naponta cserélem. Most fél napot lent van, fél napot meg fent. Enni az óta sem. Kb 5 féle eledellel próbáltam, amit megszagolja elúszik az aki másik oldalára. A többi halat meg növényeket kivettem, (nem csak valizneria van, hanem még 4-5 féle is), egy másik akiban vannak jelenleg, remélem boldogulnak CO2 nélkül is, csak növényi tápoldattal.
Az axi akváriumát teljesen kitakarítottam (talajporszívó + lekapartam azt a kevés algát ami volt, tisztább nem is lehetne. Kopoltyúi mozognak rendesen, farka sincs behajlítva. Azt mondta a doki, h ilyet még nem látott, mert nem olyan, mintha nem jutna elég levegőhöz vagy bármi baja lenne.
Kezdem azt hinni, hogy csak szeret lebegni.. Csak már 1 hete nem eszik.. Nehogy éhen haljon nekem, bár azt mondták, hogy annyi esze van, hogy ez ne történjen meg. Remélem..
Köszi minden segítséget! Aztán majd szólok, hogy mi lett vele.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sendy 2011.02.24. 13:16-kor.
Ok: Kérlek figyelj oda, hogy válasznál is a megfelelő témacím legyen beírva. Kézzel, vagy másolva, vagy idézéssel tudod megcsinálni.
Avatar
liquid
Adminisztrátor
Hozzászólások: 284
Csatlakozott: 2010.12.04. 11:02

Re: Nem eszik és lebeg

Hozzászólás Szerző: liquid »

Csábor írta:...Csak már 1 hete nem eszik.
Nálam volt hogy majdnem 3 hétig nem ettek semmit. Nem halnak éhen, lassú az anyagcseréjük, csak tartsd hidegen a vizét, és cserélj rajta hetente frisset köbö. 10-20%ot. Rendbe fog jönni remélem.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Aivilys
Fórumozó
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2012.12.14. 10:29

Lebegés

Hozzászólás Szerző: Aivilys »

Sziasztok!

Kezdek nagyon kiakadni.... Kaptam egy új axit, ( kiugrott és meghalt axi helyére :( ) , picikét a több mint 10 cm-s axi mellé. Mondhatni imádják egymást. :)

Tegnap, tegnap előtt a picinek semmi baja nem volt... Erre most nem bír a víz alján maradni folyamatosan megy fel a popsija.. és ő meg folyamatosan küzd hogy lent maradjon..

A víz tiszta, non stop megy nekik az oxigéneztető.. A nagynak semmi baja..
Mi lehet a gond? Mióta meghalt szegény másik axim azóta kicsit "pánikban vagyok" ...
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Lebegés

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Aivilys írta:Sziasztok!

Kezdek nagyon kiakadni.... Kaptam egy új axit, ( kiugrott és meghalt axi helyére :( ) , picikét a több mint 10 cm-s axi mellé. Mondhatni imádják egymást. :)

Tegnap, tegnap előtt a picinek semmi baja nem volt... Erre most nem bír a víz alján maradni folyamatosan megy fel a popsija.. és ő meg folyamatosan küzd hogy lent maradjon..

A víz tiszta, non stop megy nekik az oxigéneztető.. A nagynak semmi baja..
Mi lehet a gond? Mióta meghalt szegény másik axim azóta kicsit "pánikban vagyok" ...
Szia!

Ha eszik, és nem hassal felefele lebeg a víz felszinén, akkor ne aggódj! Valószínűleg levegőt nyelt és ezért lebeg. Legyen olyan dolog az akváriumban ami alá be tud mászni és nem húzza fel a vízfelszínre, így nem kell küzdenie. Nekem Axel feneke 1 hete megy felfele, illetve sokszor az egész állat a barlang tetejének feszülve alszik. Ha csinálsz képet, akkor megnézzük mennyire "súlyos", de ne aggódj, egyen és legyen szép színű a kopoltyúja, ne legyen görbe a farka vége, akkor nincs gond. Esetleg cserélhetsz harmad vizet, hátha a széndioxid tartalom nőtt meg, de nem tartom valószínűnek, hogy ez a gond.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
anyta79
Fórumozó
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2012.12.14. 10:29

Vízcsere utáni állapot

Hozzászólás Szerző: anyta79 »

Sziasztok!
Komplett vízcserét csináltunk, és azóta az egyik axival problémák vannak. Elcsökevényesedett a haja és nagyon vörös a színe. Olyan, mintha nem tudná egyensúlyban tartani magát, lebegés közben félrebillenik, és nem igazán tudja az aljzaton tartani magát. Emellett rendesen eszik. A másiknak viszont semmi baja. Segítségeteket szeretném kérni, hogy mi lehet a baja, és hogy lehet rajta segíteni.
Előre is köszi!
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Vízcsere utáni állapot

Hozzászólás Szerző: Sendy »

anyta79 írta:Sziasztok!
Komplett vízcserét csináltunk, és azóta az egyik axival problémák vannak. Elcsökevényesedett a haja és nagyon vörös a színe. Olyan, mintha nem tudná egyensúlyban tartani magát, lebegés közben félrebillenik, és nem igazán tudja az aljzaton tartani magát. Emellett rendesen eszik. A másiknak viszont semmi baja. Segítségeteket szeretném kérni, hogy mi lehet a baja, és hogy lehet rajta segíteni.
Előre is köszi!
Szia!

Ha eszik rendesen, úgy ahogy eddig, akkor ne aggódj, addig rendbe fog jönni, ha nem eszik elkezdhetsz egy picit izgulni, 1 hét nem evés után pedig nagyon! A vízcserénél nem volt valami rendben a vízzel. Lehet nem volt eleget szellőztetve, vagy nem elég jó még a flórája stb stb. Írd meg légyszi a lehető legpontosabban, hogyan csináltátok a vízcserét. Hol voltak az állatok addig, mi meddig tartott, milyen víz van nálatok (pl város után tudok saccolni), milyen hőfokúak voltak a vizek, használtatok-e vízelőkészítőt és ha igen milyet, mennyit, mi került be az akváriumba, milyen tárgyak stb. Axiról és akváriumról ha tudsz képet mutatni, akkor ránéznék.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
liquid
Adminisztrátor
Hozzászólások: 284
Csatlakozott: 2010.12.04. 11:02

Re: Vízcsere utáni állapot

Hozzászólás Szerző: liquid »

anyta79 írta:Sziasztok!
Komplett vízcserét csináltunk, és azóta az egyik axival problémák vannak. Elcsökevényesedett a haja és nagyon vörös a színe. Olyan, mintha nem tudná egyensúlyban tartani magát, lebegés közben félrebillenik, és nem igazán tudja az aljzaton tartani magát. Emellett rendesen eszik. A másiknak viszont semmi baja. Segítségeteket szeretném kérni, hogy mi lehet a baja, és hogy lehet rajta segíteni.
Előre is köszi!
Szia!

A komplett vízcserét van amelyik megsínyli, a hirtelen beállt változás miatt a vízben. a vörösesség lehet amiatt mert sokat mozog, mert nem tetszik neki valami, vagy mert pl hirtelen hőmérséklet/ph változás állt be. A haját is akkor szokta ledobni, ha nem jó a víz neki, vagy rosszat evett. Volt nálam is ilyen, amikor több mint két hétig alig evett és nem nőtt haja, de miután beáll a víz és megszokja, valószínű elmúlik.

Komplett vízcserénél érdemes több óráig vagy akár egy napig állni hagyni a működő akváriumot mielőtt belerakjuk az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
anyta79
Fórumozó
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2012.12.14. 10:29

Re: Vízcsere utáni állapot

Hozzászólás Szerző: anyta79 »

Sziasztok. Sendy kérdésére válaszolva: szétszedtük az egész akváriumot mert már nagyon durván piszkos volt a víz. A 2 axi addig egy kb 3-4 literes üvegkádban voltak, amiben akváriumvíz volt. Kb 17-18 órát hagytuk állni. Semmilyen vízkezelőt nem használtunk, a 2 akvárium hőfoka nagyjából megegyezett 21-22 fok volt. Ugyanazok a tárgyak kerültek vissza amik előtte is benne voltak. Azokat meleg vízzel mostuk meg, ott sem használtunk semmit, A vízminőségről nem tudunk sokat mondani jelenleg, mert vízteszteket még nem szereztünk be. Keszthelyiek vagyunk, ha ez ad valami támpontot. Még mindig probléma van az egyik axinkkal a vízcsere óta, Kicsit javult a helyzet mert már nem annyira rondák a kopoltyúi. Viszont az egyensúlyérzékével elég nagy gondok vannak mert nem tudja magát egy helyben tartani, ha nem úszik akkor felemelkedik a hátsó része és elkezd lebegni a felszín felé. Folyamatosan tekergőzik, a hátára fordul, összetekeredik és így próbál úszni. Mi akárhogy figyeltük, ezt leszámítva semmi szokatlant nem vettünk észre rajta. Ugyanúgy eszik ahogy előtte is, csak ez is nehézkesen megy neki mert nem tud egy helyben maradni. A hasában van 1-2 furcsa színű folt ami eltérően néz ki mint a másik állaton. Kavicsot nem nyelhetett mert ahhoz még kicsi. Elsőre levegőnyelésre saccoltunk, mert amikor már nagyon állott volt a víz 4 hét után akkor többször felúszott levegőért és szerintünk akkor nyelhetett le a kelleténél többet. Itt van róla pár kép, ezeknél jobbat nem tudtam csinálni.
DSC03100.JPG
DSC03107.JPG
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Vízcsere utáni állapot

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Szia!

A vízcserénél nem látok hibát, csak annyit, hogy 3-4 liternél kicsit többe kell tartani az axikat ha 1-2 óránál több időről van szó. De látom igen picikék, így nem vészes, de ahogy nőnek, akkor már kelleni fog a 8-10 liter, erre később majd figyelj oda. Nem az egyensúly érzékével van gond, simán a levegőnyelés okozza ezt a tünetegyüttest amit leírtál (billeg, felemelkedik, feneke fel, tekeredik, erőszakoskodik, hogy lent maradjon). Egyet tehetsz: kell olyan barlang vagy műnövény ami alá be tud bújni és az megtartja őt a víz alatt. Párszor fogd kézbe finoman és vezesd oda, rá fog jönni, hogy az azért van hogy őt támassza. Etetésnél kézzel segítsd megtartani, azzal könnyítesz neki, ha hagyja, ha nem, akkor ne foglalkozz vele. Amíg eszik rendesen, nincs nagy baj. A víz tisztaságára viszont eléggé kényes az axi, ne hagyjátok nagyon bepállni a vizet. A nagyobbik lilás folt nekem ütődésnek tűnik. Ilyen színű axiból nem volt gyerekem, így túl nagy hasonlítási alapom nincs, de inkább felszíninek tűnnek ezek a foltok, mintsem szervinek. A második fotón olyan mintha a mája vagy mije van elméletben ott, az tud sötétebb foltként hatni. A kopoltyú nem egetrengetően vészes ahogy kinéz, nem szép, de láttam már rondábbat.
Tanácsom: figyelgessétek, etessétek. Ha a foltok változnak, vagy ha nem eszik, akkor mindenképp orvosra lesz szükségetek. Próbáljátok a vizet jól beállítani. Esetleg kérjetek 1-2 liter jó érett sárga akváriumvizet állatkereskedésből, vagy akvarista ismerőstől. Esetleg ha van nagy akvarisztikás az ismerősök között, akkor szerezzetek be szűrőkoszt. Ez egy baktériumflóra, ami megtelepszik a szűrő szivacsán és lebontja ami nem oda való. A lényege, hogy nem vagy csak nagyon finoman takarítható a szűrőkoszos szűrő, hogy megmaradjon a flóra. Nekem azóta nincs gondom a vizemmel mióta állatorvosunktól kaptam egy zacsi szűrőkoszos vizet. Vízbe 50 literenként 1 tabletta crystal is segít beállítani, de figyeljetek oda, hogy ne tudják kajának nézni és megenni (pl tegyétek a szűrőbe, vagy olyan részre, ahol nem érik el.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
anyta79
Fórumozó
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2012.12.14. 10:29

Re: Vízcsere utáni állapot

Hozzászólás Szerző: anyta79 »

Szia!
Köszi szépen.
tszimo
Fórumozó
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012.06.01. 12:18

Lebegéses eset

Hozzászólás Szerző: tszimo »

Sziasztok!

Azért írok nektek remélem tud valaki segíteni mert nagyon fontos lenne.
Fél éve vagyok boldog tulajdonosa 9 db Axolotlnak, 2db nagyobb ők külön akváriumban vannak és van 7 db pici (fél évesek) akik egy 180L akváriumban vannak.
Eddig szépen neveltem őket, szépen nőnek, boldogak, úszkálnak, imádom őket.
A mai nap reggelén nagyon szörnyű dolog történt és nagyon megilyedtem
Az egyik pici Axo ( Vattacukornak hívják) a víz felszínén lebegett, nagyon meg van dagadva a pocija, teli van levegővel ha jól látom. Azt hittem meghalt:( mert nagyon úgy festett de amikor hozzá értem megmozdult próbált leúszni a víz aljára de minidg fel vitte őt a pocija:S nem tud lentmaradni olyan mintha egy lufi lenne benne:S
Nagyon rossz látni h szenved de nem tudok segíteni rajta. Próbáltam körbe nézni a neten h mi baja lehet vagy mivel tudok neki segíteni:( Muszáj megmenteni az életét!
Előjelek nem voltak, evett rendesen, úszkált, élt mint "hal " a vízben. Ami lehet h kiválthatta:
1, Egy hete kerültek ebben az új akváriumba
2, Betettünk hozzájuk 5 guppit mert érdekelt h megeszik e:S mármint durván hangzik de anno vettem guppikat és úgy szaporodnak mint a nyulak és nem akarom megölni őket, így a sorsra bíztam:S De az Axok nem nyúlnak hozzájuk nem is érdekli őket jól megvannak:S lehet h tőlük kaptak el valamit? De a többinek semmi baja:S
3, kb másfél hete vettem nekik szúnyoglárvát és nem volt az amit szoktam venni nekik mert mondta az eladó h most másfélét adnak el, és abból adtam nekik:S Minidg is vörösszúnyoglárvát ettek ( fagyasztottat) csak azt eszik meg ha mással próbálkozok azt kiköpik:S Lehet h az új kaja miatt van ez? Az a baj h nem tudok sehol olyan beszerezni amit eddig adtam nekik pedig az tényleg jobb mert nagyobb szemű és kevesebb követ nyeltek evés közben:S
Kérdésem az lenne túl éli Vattacukor? Megfog gyógyulni? Mit tegyek az ügy érdekébe? Szeretnék rajta segíteni, borzasztó nézni ahogy szenved:( Amit megtudtam figyelni, h veszi rendesen a levegőt néha kicist szájjal is de leginkább kopolytúval! A farka rendben van, nincs rajta semmi seb sem:S Próbálkozik h lent maradjon de néha feladja és csak így viszi a víz:(:(
Ha valaki tud valamit írni kérlek segítsen!Köszönöm előrre is!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sendy 2012.06.01. 12:36-kor.
Ok: Olvasd el a házirendet, és annak megfelelően adj témacímet, illetve a megfelelő topikba írj legközelebb légy szíves!
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Lebegéses eset

Hozzászólás Szerző: Sendy »

tszimo írta:Sziasztok!...
Szia!

Off téma: kérlek olvasd el a házirendet, és alkalmazd. Túl sokat nem keresgélhettél, mert ezen a fórumon külön topik van ennek a jelenségnek. A hozzászólást át is helyeztem ide pont ezért.
A nyitó hozzászólásban a fórum legelején le is van írva a leggyakoribb oka, és elég sok hogyan oldjuk meg a problémát is le van írva. Kérlek olvasd el őket, mi vettük már az időt rá anno, hogy leírjuk. Ha a leírtakból nem világos valami, vagy kérdésed van, arra örömmel (ha lehet így mondani, hisz nem örömteli egy betegségről írogatni) válaszolunk. A betegséges tájékoztatóban le van írva, hogy ilyen esetekben jó ha van fénykép, hogy meg tudjuk ítélni mi a baj.

A kőnyelésről is elég tetemes mennyiségű információ van a fórumon, egy biztos, a kavics nem megfelelő ami most náluk van, mert a kavicsnyelés nem egészséges és akár halálos dugulást is okozhat a bélrendszerben. Amikor az akváriumot összeraktad, akkor utána kellett volna olvasgatni ezeknek a dolgoknak.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
tszimo
Fórumozó
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012.06.01. 12:18

Re: Lebegés - Lent maradás

Hozzászólás Szerző: tszimo »

Szia!

Elolvastam és értettem. De a levegőzetővel semmi baj, kapnak rendesen. Dupla porlasztós. Etetésnél nem a víz felszinén esznek így nem hiszem h úgy nyeltek volna levegőt:S A kérdés csak arra irányúl hogy mire haza érek a munkából addigra még éni fog? Hány napig lesz olyan mint egy lufi? Attól félek h a levegő elnyomja a beleit, mert a levegő csak az egyik oldalán van nagy mennyiségben és a belsőszervei átcsúsztak a másik oldalra:S Kivegyem az akviból és áttegyem másikba? Nem szeretném a vizet 10cm re leengedni mert él még rajta kívül 6 axi ott és nekik meg kell az úszás tér:S Ha kell persze megteszem, de nem lenne jobb ha külön tenném? Egy másik kérdésem még lenne, ami egy másik picire vonatkozik: Az egyiknak az állánál van egy kis duzzanat, már 2 hete kb, az mitől lehet?
Köszöm
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Lebegés - Lent maradás

Hozzászólás Szerző: Sendy »

tszimo írta:Szia!

Elolvastam és értettem. De a levegőzetővel semmi baj, kapnak rendesen. Dupla porlasztós. Etetésnél nem a víz felszinén esznek így nem hiszem h úgy nyeltek volna levegőt:S A kérdés csak arra irányúl hogy mire haza érek a munkából addigra még éni fog? Hány napig lesz olyan mint egy lufi? Attól félek h a levegő elnyomja a beleit, mert a levegő csak az egyik oldalán van nagy mennyiségben és a belsőszervei átcsúsztak a másik oldalra:S Kivegyem az akviból és áttegyem másikba? Nem szeretném a vizet 10cm re leengedni mert él még rajta kívül 6 axi ott és nekik meg kell az úszás tér:S Ha kell persze megteszem, de nem lenne jobb ha külön tenném? Egy másik kérdésem még lenne, ami egy másik picire vonatkozik: Az egyiknak az állánál van egy kis duzzanat, már 2 hete kb, az mitől lehet?
Köszöm
Elsődleges dolog, hogy ne légy paraanyú ezt a címet meg lehet nekem hagyni :D Mire hazaérsz minden bizonnyal ott lesz még, ha már nem, akkor nem is tudtál volna semmit tenni érte, de erre igen csekély esélyt látok.
Tudsz róla képet csinálni? A lufisról ide, illetve egyéb máshova nem sorolható betegségekbe a duzzanatosról?
A lufis: kedve milyen, étvágya van-e, elsötétedés, elváltozás van-e. Próbáld meg valami vizinövény alá beterelni az megtartja és nem lesz annyit fent, nem nyel le annyi levegőt, ki tudja böfögni. Hassimogatást megpróbálhatod, mint a gyerekeknél büfiztetni őket, de ez csak olyan axinál működik aki amúgy nem utálja ha hozzáérnek, de egy próbát megérhet. Ha túl sok kavics lenne benne akkor valszeg nem tudna felúszni inkább. Más nem tennék egyelőre kép és további információ hiányában. Ez az állapot ha nem rosszabbodik akkor több napig eltarthat míg rendeződik, de azért a kavics témát ne hagyd figyelmen kívül, mert idővel gondot okozhat. Egy kavics simán 2-3 hétig bent lehet egy axiban, ugyanis ennyi az ürülési idő, és a legkisebb eldugott kavicsok mikor kijönnek, hát nem szép látvány, szabályosan nyálkás váladékkéreg van már rajta amitől nagyobb mint volt. Gondolom megpróbálta feldolgozni vagy elhatárolni a szervezete, ha már kijutni nem sikerült.
A dudorosról meg a fent említett témába egy pontos leírás és kép mindenképpen kell: mióta van ott, mekkora, mennyi idő alatt alakult ki, állat viselkedése milyen. Lehet egyszerű zsirmirigy amire gondolsz, de az is lehet hogy bőrprobléma.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
tszimo
Fórumozó
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012.06.01. 12:18

Re: Lebegés - Lent maradás

Hozzászólás Szerző: tszimo »

szia!

Nos a lebegő axim túl élte:) Evett, hányt, de egyre kisebb lett a pocija és most jól van! Viszont akinek daganata volt, az a következő napra meghalt:( A hátsó lábai elsorvadtak, és nagyon rossz látvány volt inkább nem részletezném:(:( Viszont most vasárnap vettem észre hogy a két nagy Axim tojásokat raktak és lesznek kis axok:)remélem aki meghalt az újá született egy kicsibe:)de ezt majd egy másik helyen megírom:P ahove kell a szabályzat szerint;)
Avatar
Place
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2012.05.10. 21:18

Teljes lebegés

Hozzászólás Szerző: Place »

Utazás miatt vidékre szállítottuk az Axikat... pesti víz helyett most veszprémit isznak. Ugyanaz a szűrő, berendezés, eljárás, hőfok, kaja, s bár ez Pesten is sokszor előfordult, itt általános, de...

3-ból 2 Axi amikor teheti a felszínen lebeg, hassal lefelé; esetleg a növény tetején, vagy a szűrő tetején áll. Nem kortyolgatja a levegő, csak lebeg, nem csinál semmit. Mindig megijedek, ha ilyet látok "tán elpusztult".
Ha lazán hozzáérek, lebeg tovább. Ha már egy fél centivel arrébb tolom, megkergül, úszik 3 kört és lenyugszik.

Ha megy a vízforgató, akkor ezt nem csinálják. Ez fogható arra is, hogy olyankor sodrása van a vízfelszínnek, amit nem szeretnek.

Amire gondoltam:

- nincs elég O2 a vízben... de akkor miért nem kortyolja a levegőt, miért csak lebeg? Miért nem mind a három?
- levegőt nyelt / gázos... nincs rá utaló jel. Vízszintes pózban vannak. Simi után a talajon marad.
- elképzelhető, hogy ezt szórakozásból csinálják? Szeretnek lebegni a vízfelszínen?
- ott más hőmérsékletű a víz... fizika szerint a meleg van fent, a hideg lent, noés a nyári kánikulában kétlem, hogy az előbbire vágynak.

Másik kérdés, hogy a 3. miért nem csinálja ezt? (csak nagyon ritkán)

Mi a véleményetek erről?
Az akvárium kívül üveg, belül azonban víz.
Egy szépen berendezett akvárium látványához azért tudunk nagyon ragaszkodni, mert egy darab múltunkból, abból a paradicsomból, amiből kiűzettünk.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Teljes lebegés

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Place írta:Utazás miatt vidékre szállítottuk az Axikat... pesti víz helyett most veszprémit isznak. Ugyanaz a szűrő, berendezés, eljárás, hőfok, kaja, s bár ez Pesten is sokszor előfordult, itt általános, de...

3-ból 2 Axi amikor teheti a felszínen lebeg, hassal lefelé; esetleg a növény tetején, vagy a szűrő tetején áll. Nem kortyolgatja a levegő, csak lebeg, nem csinál semmit. Mindig megijedek, ha ilyet látok "tán elpusztult".
Ha lazán hozzáérek, lebeg tovább. Ha már egy fél centivel arrébb tolom, megkergül, úszik 3 kört és lenyugszik.

Ha megy a vízforgató, akkor ezt nem csinálják. Ez fogható arra is, hogy olyankor sodrása van a vízfelszínnek, amit nem szeretnek.

Amire gondoltam:

- nincs elég O2 a vízben... de akkor miért nem kortyolja a levegőt, miért csak lebeg? Miért nem mind a három?
- levegőt nyelt / gázos... nincs rá utaló jel. Vízszintes pózban vannak. Simi után a talajon marad.
- elképzelhető, hogy ezt szórakozásból csinálják? Szeretnek lebegni a vízfelszínen?
- ott más hőmérsékletű a víz... fizika szerint a meleg van fent, a hideg lent, noés a nyári kánikulában kétlem, hogy az előbbire vágynak.

Másik kérdés, hogy a 3. miért nem csinálja ezt? (csak nagyon ritkán)

Mi a véleményetek erről?
Szia!

Sajnos nem tudok ehhez semmit mondani. Ha 1 hétnél tovább tart ez az állapot, de amúgy esznek, meg minden mást csinálnak és nincs egyéb betegségre utaló jel, akkor egy teljes vízcserét csinálnék. Mikor utaztok vissza pestre?
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
liquid
Adminisztrátor
Hozzászólások: 284
Csatlakozott: 2010.12.04. 11:02

Re: Teljes lebegés

Hozzászólás Szerző: liquid »

Place írta: - ott más hőmérsékletű a víz... fizika szerint a meleg van fent, a hideg lent, noés a nyári kánikulában kétlem, hogy az előbbire vágynak.
Mi a véleményetek erről?
Szia!

Pont nemrég akartam írni, hogy az enyémek közül az egyik ezt csinálja, ez a meleg miatt van. Amint levittem a vízhőmérsékletet 23 fokra (bírta is ezen a hőmérsékleten köbö 3 óráig, aztán kúszott fel megint 28ra...) egyből jól lettek.
Most naponta 1-2X kell vizet cserélnem hidegre, csak félek hogy rontja a minőséget, de nem tudok mit tenni. Valahogy ki kell húzni ezt a meleget.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Place
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2012.05.10. 21:18

Re: Teljes lebegés

Hozzászólás Szerző: Place »

liquid írta:ez a meleg miatt van.
Esélyes, nálam is lent maradnak, amióta elmúlt a 40°. Pestre vissza valószínűleg augusztusban mennek, itt vidéken hidegebb van :D
Az akvárium kívül üveg, belül azonban víz.
Egy szépen berendezett akvárium látványához azért tudunk nagyon ragaszkodni, mert egy darab múltunkból, abból a paradicsomból, amiből kiűzettünk.
Avatar
LeviBoy01
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2011.12.15. 19:44

Vajon baja van, vagy csak engem ijesztget?

Hozzászólás Szerző: LeviBoy01 »

Sziasztok!
Egy érdekes jelenséggel kapcsolatban szeretném kérni a segítségeteket. Nemrég vettem egy új axit a régi nagy fehérem mellé. Az új azt produkálja, hogy néha, ha úgy tartja kedve, akkor elkezd lebegni a vízben és nem úszkál, csak néha, meg sokszor láttam, hogy lebeg a víz tetején és mindannyiszor megijedtem, hogy meghalt, aztán meg akartam érinteni, megijedt és gyorsan elúszott. De ez olyan lebegés, hogy akár fél órát is lebeg csak úgy a víz tetején és néz ki a fejéből. Lehet valami baja szegénynek? Vagy csak így tartja kedve és lebeg egy kicsit? Amúgy meg normálisan tud úszni, meg le is merül és általában ott is van, csak néha meg ezt csinálja és idegísít ezzel. :D Köszi előre is!
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Vajon baja van, vagy csak engem ijesztget?

Hozzászólás Szerző: Maya »

LeviBoy01 írta:Sziasztok!
Egy érdekes jelenséggel kapcsolatban szeretném kérni a segítségeteket. Nemrég vettem egy új axit a régi nagy fehérem mellé. Az új azt produkálja, hogy néha, ha úgy tartja kedve, akkor elkezd lebegni a vízben és nem úszkál, csak néha, meg sokszor láttam, hogy lebeg a víz tetején és mindannyiszor megijedtem, hogy meghalt, aztán meg akartam érinteni, megijedt és gyorsan elúszott. De ez olyan lebegés, hogy akár fél órát is lebeg csak úgy a víz tetején és néz ki a fejéből. Lehet valami baja szegénynek? Vagy csak így tartja kedve és lebeg egy kicsit? Amúgy meg normálisan tud úszni, meg le is merül és általában ott is van, csak néha meg ezt csinálja és idegísít ezzel. :D Köszi előre is!
Én úgy vettem észre, hogy nálam a kicsik, de az összes mikor kicsi volt, imádott lebegni. Gondolom azóta azért jobban hat rájuk a gravitáció vagy már kinőtték, de mind a négyen kicsinek ezt csinálták(csinálják), imádtak fönt lebegni-úszkálni. Szerintem normális, szórakozás, elfoglaltság. :)
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
LeviBoy01
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2011.12.15. 19:44

Re: Vajon baja van, vagy csak engem ijesztget?

Hozzászólás Szerző: LeviBoy01 »

Maya írta:
LeviBoy01 írta:Sziasztok!
Egy érdekes jelenséggel kapcsolatban szeretném kérni a segítségeteket. Nemrég vettem egy új axit a régi nagy fehérem mellé. Az új azt produkálja, hogy néha, ha úgy tartja kedve, akkor elkezd lebegni a vízben és nem úszkál, csak néha, meg sokszor láttam, hogy lebeg a víz tetején és mindannyiszor megijedtem, hogy meghalt, aztán meg akartam érinteni, megijedt és gyorsan elúszott. De ez olyan lebegés, hogy akár fél órát is lebeg csak úgy a víz tetején és néz ki a fejéből. Lehet valami baja szegénynek? Vagy csak így tartja kedve és lebeg egy kicsit? Amúgy meg normálisan tud úszni, meg le is merül és általában ott is van, csak néha meg ezt csinálja és idegísít ezzel. :D Köszi előre is!
Én úgy vettem észre, hogy nálam a kicsik, de az összes mikor kicsi volt, imádott lebegni. Gondolom azóta azért jobban hat rájuk a gravitáció vagy már kinőtték, de mind a négyen kicsinek ezt csinálták(csinálják), imádtak fönt lebegni-úszkálni. Szerintem normális, szórakozás, elfoglaltság. :)
Szia! Köszi szépen az infót. Nekem is kicsi csinálja. Szerintem is csak szórakozásból csinálja, de kösz, hogy megerősítettél ebben a hitemben! ;)
Szulita
Fórumozó
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012.10.11. 08:47

Bal oldalon lebegés

Hozzászólás Szerző: Szulita »

Sziasztok! Olvasgattam itt a fórumon, de nem találok megnyugvást a problémámmal kapcsolatban.
Kb egy hete vettem észre hogy az axolotl-om, Bélus, lebegett, bal oldalára fordulva.Nagyon megijedtem, rögtön takarítás.A váltóhelyükön evett rendesen, úszkált, még mindig oldalasan, majd visszatettem a helyükre és pár órán belül rendbejött és úszkált ,már nem oldalasan ,és lent tudott maradni az akvárium alján is.Namost, tegnap ugyanezt a problémát észleltem,bal oldalára fordulva lebegett a drágám,ugyanúgy takarítás, meg minden, de most azóta nem javult a helyzet és van, hogy teljesen a hátára fordulva lebeg.Érintésre elúszik ,le az aljára, de látszik hogy nehezére esik,és húzza fel a pocakja,feneke.Kopoltyúi szépek, semmilyen testi elváltozása nincs,a bal oldala is normális amelyikkel felfelé dől.A lakótárs-Axolotl-nak semmi baja eközben.Főleg szúnyoglárvát, teknős-husimixet, pici csirkemellet, ilyesmiket kapnak enni.Nincs lebénult kezecske, lábacska.körübelül 5-6 hónapos lehet, nagyon szeretem, és aggódom,kérlek segítsetek, mit tehetek érte!
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Bal oldalon lebegés

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Szulita írta:Sziasztok! Olvasgattam itt a fórumon, de nem találok megnyugvást a problémámmal kapcsolatban.
Kb egy hete vettem észre hogy az axolotl-om, Bélus, lebegett, bal oldalára fordulva.Nagyon megijedtem, rögtön takarítás.A váltóhelyükön evett rendesen, úszkált, még mindig oldalasan, majd visszatettem a helyükre és pár órán belül rendbejött és úszkált ,már nem oldalasan ,és lent tudott maradni az akvárium alján is.Namost, tegnap ugyanezt a problémát észleltem,bal oldalára fordulva lebegett a drágám,ugyanúgy takarítás, meg minden, de most azóta nem javult a helyzet és van, hogy teljesen a hátára fordulva lebeg.Érintésre elúszik ,le az aljára, de látszik hogy nehezére esik,és húzza fel a pocakja,feneke.Kopoltyúi szépek, semmilyen testi elváltozása nincs,a bal oldala is normális amelyikkel felfelé dől.A lakótárs-Axolotl-nak semmi baja eközben.Főleg szúnyoglárvát, teknős-husimixet, pici csirkemellet, ilyesmiket kapnak enni.Nincs lebénult kezecske, lábacska.körübelül 5-6 hónapos lehet, nagyon szeretem, és aggódom,kérlek segítsetek, mit tehetek érte!
Szia!
Eszik? Víztesztet csináltál? Minden rendben a vízzel? Mennyire brutálisan szokta harapni a levegőt? Mikor eteted, azt vízben vagy a felszínen teszed (azaz tudott-e gyomorba levegőt nyelni)? Hassimogatás nem segít?
Látatlanban nehéz tanácsot adni, de én beraknám a hűtőbe őt 7-8 fokra és figyelném2-3 napig, utána pedig állatorvos, illetve állatorvos ha bármi negatív változást tapasztalok.
Mennyire jóltáplált? Ehhez hasszélesség és fejszélesség adat kell (pl: fele olyan vastag mint a feje, vagy háromnegyed, olyan vastag mint a feje stb ).
Azt a tényt azért megemlíteném, hogy a pici axik súlya igen csekély, egy-egy buboréknyelés után simán képesek lebegni. Felnőtteknél ez már nem annyira jellemző, inkább az, hogy a nagy hasuk lehúzza őket.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Szulita
Fórumozó
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012.10.11. 08:47

Re: Bal oldalon lebegés

Hozzászólás Szerző: Szulita »

Eszik rendesen, néha felbuggyannak levegőt harapni,de nem kapkodják,a hami általában először lebeg a vizen,de ha lesűlyedt akkor szoktak csak ráharapni.Hasán komolyabban nem mertem simogatni,de megpróbálom, csak féltem hogy nagyon megnyomnám és több lenne a kár...A teste körübelül háromnegyede a fejének.A vízzel minden rendben.Viszont nem tudom fontos e, de eddig nem volt levegőztetőjük, hétvégén terveztem a beszerzését, akitől vettem őket azt mondta hogy levegőző nélkül is jól elvannak.Viszont azt olvastam lehet hogy segítene ezen a problémán...
Köszönöm szépen a választ és ha estig nem javul, akkor megpróbálkozunk a hűtővel :\
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Bal oldalon lebegés

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Szulita írta:...
Nem hiszem, hogy a levegőztető megoldaná a problémát, de célszerű ha van. Ne nyomkodd a hasát, csak finoman simogasd, mint a babáknak amikor nem jön ki a büfi. Több tippem sajnos nincs, amíg eszik, addig valószínűleg nincs nagy baj, mert hamar elvesztik az étvágyukat mindenfélétől.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Szulita
Fórumozó
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012.10.11. 08:47

Re: Bal oldalon lebegés

Hozzászólás Szerző: Szulita »

Sendy írta:
Szulita írta:...
Nem hiszem, hogy a levegőztető megoldaná a problémát, de célszerű ha van. Ne nyomkodd a hasát, csak finoman simogasd, mint a babáknak amikor nem jön ki a büfi. Több tippem sajnos nincs, amíg eszik, addig valószínűleg nincs nagy baj, mert hamar elvesztik az étvágyukat mindenfélétől.
Köszönök mindent, jobban van a kicsim :)
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Bal oldalon lebegés

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Szulita írta:
Sendy írta:
Szulita írta:...
Nem hiszem, hogy a levegőztető megoldaná a problémát, de célszerű ha van. Ne nyomkodd a hasát, csak finoman simogasd, mint a babáknak amikor nem jön ki a büfi. Több tippem sajnos nincs, amíg eszik, addig valószínűleg nincs nagy baj, mert hamar elvesztik az étvágyukat mindenfélétől.
Köszönök mindent, jobban van a kicsim :)
Ezt jó hallani!
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
HeviRiffiKompi
Fórumozó
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2012.05.15. 09:19
Tartózkodási hely: Őrbottyán

Re: Bal oldalon lebegés

Hozzászólás Szerző: HeviRiffiKompi »

sziasztok!
nekem is ugyanez a problemam, egyik oldalon lebeges, csak enyem folyamatosan csinalja. szgeny riffim nagyon sajnalom :(
kbmasfel hete kezdett lebegni, multhetvegen teljes vizcseret csinaltunk, ugy tunt lent maradt, de ismet feljott... ami nem is lenne veszes a masik harom axi is szokot lebegni, megnyomkodom hasukat aztan semmi problema, de o teljesen bedkl oldalra. van amikor a fara telnesen voros lesz, csatolok egy kepet, sajnos nem a pegjobb minosgu mert telefonon vagyok, bocsanat az ekezet nelkuliseger! nagyon megijedtem, kaptam olyan tanacsot hogy ne etessem par napig hatha a kaki a baja, pentek ota nem kapott, de helyzet nem jvult. a
dtam neki enni elobb es szepen megette.
nem szeretnem hutobe rakni, csak egso esetben, biztos hatalmas traum lenne neki!
persze ha csak ez a megoldas kenytelen leszek... mar oltletem sincs mit tegyek ;((
koszonom elore is a segitsegeteket, es bocsi a hibakert ekezetlensegert es ilynek :)
rajottem h kepet meg nemtudok tolteni, amint gephez krrulok mar rakom is a kepet!
Avatar
HeviRiffiKompi
Fórumozó
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2012.05.15. 09:19
Tartózkodási hely: Őrbottyán

Re: Bal oldalon lebegés

Hozzászólás Szerző: HeviRiffiKompi »

HeviRiffiKompi írta:sziasztok!
nekem is ugyanez a problemam, egyik oldalon lebeges, csak enyem folyamatosan csinalja. szgeny riffim nagyon sajnalom :(
kbmasfel hete kezdett lebegni, multhetvegen teljes vizcseret csinaltunk, ugy tunt lent maradt, de ismet feljott... ami nem is lenne veszes a masik harom axi is szokot lebegni, megnyomkodom hasukat aztan semmi problema, de o teljesen bedkl oldalra. van amikor a fara telnesen voros lesz, csatolok egy kepet, sajnos nem a pegjobb minosgu mert telefonon vagyok, bocsanat az ekezet nelkuliseger! nagyon megijedtem, kaptam olyan tanacsot hogy ne etessem par napig hatha a kaki a baja, pentek ota nem kapott, de helyzet nem jvult. a
dtam neki enni elobb es szepen megette.
nem szeretnem hutobe rakni, csak egso esetben, biztos hatalmas traum lenne neki!
persze ha csak ez a megoldas kenytelen leszek... mar oltletem sincs mit tegyek ;((
koszonom elore is a segitsegeteket, es bocsi a hibakert ekezetlensegert es ilynek :)
rajottem h kepet meg nemtudok tolteni, amint gephez krrulok mar rakom is a kepet!

Sziasztok!

Végre géphez kerültem, bocsánat az előző kusza üziért, ha nem haragszotok meg, inkább nem írom át. :)
Viszont hoztam a két képet, remélem segít.

http://img11.myimg.de/2012120209024266e8a.jpg
http://img11.myimg.de/201212020903178f91b.jpg

ui.: az első képen jobb alul nem éles a tárgy, sőt imádják! mindig játszanak vele, állandóan löködik ide vagy oda. Hevi néha le akarja őket harcolni, de a végén mindig odabújik hozzájuk. (playmobil figurák)
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Bal oldalon lebegés

Hozzászólás Szerző: Sendy »

HeviRiffiKompi írta:Végre géphez kerültem, bocsánat az előző kusza üziért, ha nem haragszotok meg, inkább nem írom át. :)
Szia!

Hűtőbe raknám a leírtak alapján. Nem tudom mi a baj, így vagy orvos, vagy hűtő. Hűtőzéskor nem kap traumát az állat, semmi extra nem történik vele. Tudom, hogy borzasztónak hangzik, de tényleg működik a hűtő, és az axik nem halak. Sajnos semmi mást nem tudok mondani :( Vízcsere volt.... víz rendben... egy ideje tart is már, így orvos, vagy hűtő.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Bal oldalon lebegés

Hozzászólás Szerző: Maya »

HeviRiffiKompi írta:
HeviRiffiKompi írta:sziasztok!
nekem is ugyanez a problemam,
Sziasztok!

Végre géphez kerültem, bocsánat az előző kusza üziért, ha nem haragszotok meg, inkább nem írom át. :)
Viszont hoztam a két képet, remélem segít.

http://img11.myimg.de/2012120209024266e8a.jpg
http://img11.myimg.de/201212020903178f91b.jpg

ui.: az első képen jobb alul nem éles a tárgy, sőt imádják! mindig játszanak vele, állandóan löködik ide vagy oda. Hevi néha le akarja őket harcolni, de a végén mindig odabújik hozzájuk. (playmobil figurák)
Nekem a fehérem miután történt a balesete, ugyanígy az oldalán lebegett, szörnyű volt nézni, alig volt benne élet. Az összes levegő pedig 1hónap után jött ki belőle, persze azonnali 9nap hűtőzés volt nekünk és a hűtőzés alatt nem is jött rendbe, hanem utána még 2-3hét, de lényegesebben jobban nézett ki. Bár lehet, hogy az is megnyugtatta, hogy egy külön akváriumba volt, 10-15centis vízmagassággal, volt nála bent egy jégakku (felolvasztva), az alá bebújva megnyugodott, mert addig szörnyű volt nézni hogy menne lefelé, de nem tud, mert lebeg. :( Van náluk bent egyébként levegőztető? Mert, hogy így felfújódjon nagyon sok levegőt kell nyelni. Remélem, hogy rendbe jön.
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
HeviRiffiKompi
Fórumozó
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2012.05.15. 09:19
Tartózkodási hely: Őrbottyán

Re: Bal oldalon lebegés

Hozzászólás Szerző: HeviRiffiKompi »

Maya írta: Nekem a fehérem miután történt a balesete, ugyanígy az oldalán lebegett, szörnyű volt nézni, alig volt benne élet. Az összes levegő pedig 1hónap után jött ki belőle, persze azonnali 9nap hűtőzés volt nekünk és a hűtőzés alatt nem is jött rendbe, hanem utána még 2-3hét, de lényegesebben jobban nézett ki. Bár lehet, hogy az is megnyugtatta, hogy egy külön akváriumba volt, 10-15centis vízmagassággal, volt nála bent egy jégakku (felolvasztva), az alá bebújva megnyugodott, mert addig szörnyű volt nézni hogy menne lefelé, de nem tud, mert lebeg. :( Van náluk bent egyébként levegőztető? Mert, hogy így felfújódjon nagyon sok levegőt kell nyelni. Remélem, hogy rendbe jön.
Van bubiztató igen, nem egésznap megy ugyan, de megy nekik rendesen. (Nem is szeretik, mindig próbálnak elbújni, amikor megy, ezért nem megy nonstop)
Hűtőbe nem szeretném rakni, jókedvű, jön hozzám, nyomja a kis bóbitáit, eszik, de lehet különveszem kb 10 centis vízbe. Kaptam tippet, hogy jódozatlan sót tegyek a vízbe, ha külön szedtem, és simizzem a hasát, és a kloákája környékét is, hátha kakielzáródás a baj.
Ha van fejlemény írok mindenképpen!
Köszi, hogy írtál! =)
Avatar
HeviRiffiKompi
Fórumozó
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2012.05.15. 09:19
Tartózkodási hely: Őrbottyán

Re: Bal oldalon lebegés

Hozzászólás Szerző: HeviRiffiKompi »

HeviRiffiKompi írta:
Maya írta: Nekem a fehérem miután...
Van bubiztató igen...
sziasztok!

időnként most már nincs bedőlve, de néha még mindig =(
ezen a képen már jó passzban van!
Kép
Sandra
Fórumozó
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2013.01.30. 19:56

Függőleges lebegés

Hozzászólás Szerző: Sandra »

Sziasztok!
Nem tudom mennyi ideje, az axolotlom nem tud lent maradni a víz alján. A farkát és a hátsó felét folyton feldobja a víz, szinte teljesen függőlegesen 'áll' a vízbe, mintha nem tudná lent megtartani magát! A farka is olyan fura hullámos lett. Közben néha odakap és megesz némi lárvár, de szerintem ez nem normális. Segítsetek, félek hogy baja lett! :(
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Maya 2013.02.03. 17:36-kor.
Ok: Nem adtál meg témacímet! Javítottam, de kérlek olvasd el a házirend ezen részét és alkalmazd is a jövőben! Köszi!
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Függőleges lebegés

Hozzászólás Szerző: Maya »

Sandra írta:Sziasztok!
Nem tudom mennyi ideje, az axolotlom nem tud lent maradni a víz alján. A farkát és a hátsó felét folyton feldobja a víz, szinte teljesen függőlegesen 'áll' a vízbe, mintha nem tudná lent megtartani magát! A farka is olyan fura hullámos lett. Közben néha odakap és megesz némi lárvár, de szerintem ez nem normális. Segítsetek, félek hogy baja lett! :(
A topik legelső hozzászólása írja, hogy mi a teendő. Teljes akvárium pucolást ajánlok először és ha még nincs, levegőztető beszerzését. Ha egy hét múlva se múlik el, pár napig 18fokos vízbe tenném, alacsony 10centis vízmagassággal, most csak tele van levegővel meg kell várni míg kiadja magából. Legyen valami a víz felszínén ami alá tud bújni, mert nagyon stresszeli hogy nem tud lemenni.
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Sandra
Fórumozó
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2013.01.30. 19:56

Függőleges lebegés

Hozzászólás Szerző: Sandra »

Van levegőztetőm, szinte egész nap megy...az lehet a baja hogy sokat evett? Mert ma megette a másik adagját is, és a hasa is pufibb, mondjuk azt írtad hogy az levegő, remélem tényleg csak az. Az akváriumunkba voltak kisebb kavicsok is,(már kicseréltük) és az albínómtól konkrétan azt láttam hogy beleharap a kavicsba. De neki úgy néz ki nincs baja. Remélem nem lesz bajuk, nagyon aggódom a kis lebegőért.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Függőleges lebegés

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Sandra írta:Van levegőztetőm, szinte egész nap megy...az lehet a baja hogy sokat evett? Mert ma megette a másik adagját is, és a hasa is pufibb, mondjuk azt írtad hogy az levegő, remélem tényleg csak az. Az akváriumunkba voltak kisebb kavicsok is,(már kicseréltük) és az albínómtól konkrétan azt láttam hogy beleharap a kavicsba. De neki úgy néz ki nincs baja. Remélem nem lesz bajuk, nagyon aggódom a kis lebegőért.
Amíg eszik és ezen kívül más tünete nincs, nem kell nagyon aggódni. A lényeg hogy legyen valami növény, vagy bújó ami a víz alatt tartja rendes pozícióban, a többi teendőt meg már Maya megírta.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Gitta
Fórumozó
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2013.02.11. 21:45

Lent marad és kedvetlen

Hozzászólás Szerző: Gitta »

Sziasztok! Tegnap megérkezett Nessie! :) Már ettünk, és csipeszről! :) Ami viszont aggaszt, hogy nem nagyon úszkál, inkább lent van, nekem kicsit kedvetlennek tűnik...:/ (Párszor láttam levegőért feljönni, de tényleg nagyon ritkán...:( ) Az aksiban főként nagyobb kövek vannak (2 cm-nél nagyobbak) és még csak tegnap este érkezett, ezért nálam nem hiszem, hogy nyelt volna követ, és a hasa sem puffadt. A víz PH-ja kicsit lúgos, erre viszont sajnos már csak hétfőn tudok megoldást találni, mert akkor lesz szakker. nyitva. A hőmérséklet állandó 20 fok. Ha odamegyek az aksihoz, odajön, figyel, érdeklődik, de nekem kicsit lankadtnak tűnik. A kopoltyúi szépek, a bőrén sem látok semmi elváltozást. Szerintetek mi lehet az oka, hogy nem úszkál és ilyen "kedvetlen"? Vagy ez normális lehet náluk? Köszi a válaszokat!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Maya 2013.02.16. 18:04-kor.
Ok: Nem adtál meg témacímet! Javítottam, de kérlek olvasd el a házirend ezen részét és alkalmazd is a jövőben! Köszi!
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Lent marad és kedvetlen

Hozzászólás Szerző: Maya »

Gitta írta:Sziasztok! Tegnap megérkezett Nessie! :) Már ettünk, és csipeszről! :) Ami viszont aggaszt, hogy nem nagyon úszkál, inkább lent van, nekem kicsit kedvetlennek tűnik...:/ (Párszor láttam levegőért feljönni, de tényleg nagyon ritkán...:( ) Az aksiban főként nagyobb kövek vannak (2 cm-nél nagyobbak) és még csak tegnap este érkezett, ezért nálam nem hiszem, hogy nyelt volna követ, és a hasa sem puffadt. A víz PH-ja kicsit lúgos, erre viszont sajnos már csak hétfőn tudok megoldást találni, mert akkor lesz szakker. nyitva. A hőmérséklet állandó 20 fok. Ha odamegyek az aksihoz, odajön, figyel, érdeklődik, de nekem kicsit lankadtnak tűnik. A kopoltyúi szépek, a bőrén sem látok semmi elváltozást. Szerintetek mi lehet az oka, hogy nem úszkál és ilyen "kedvetlen"? Vagy ez normális lehet náluk? Köszi a válaszokat!
Mivel tegnap érkezett szerintem még stresszes kissé, sokkolt, a megszokott környezetéből kiszakították és telesen új helyre került, más vízbe, szerintem csak még szokatlan neki a hely, kicsit fél. Nálunk pl nagyobb akvárium váltás után rettentően féltek az axik kijönni a bújóból mindig lesték, honnét érhetné őket veszély, csak meg van ijedve szegényke.
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Gitta
Fórumozó
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2013.02.11. 21:45

Re: Lent marad és kedvetlen

Hozzászólás Szerző: Gitta »

Köszi szépen a választ! :) Azt hiszem belőlem is "paraanyu" lesz...:D Igen, azt látom, hogy szeretne elbújni, sajna még nem érkezett meg a bunkere, talán az is hétfőre. :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Maya 2013.02.16. 18:32-kor.
Ok: Használj idézést és kérlek olvasd el a házirend ezen részét a jövőben! Köszi!
Válasz küldése