Kopoltyúproblémák (nem gombás)

Moderátor: Axolotl moderátor

Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Nyitott száj és kopoltyúcsökkenés

Hozzászólás Szerző: Maya »

szabi » Ma, 12:42 írta: Bocsi ha rossz helyre írok nem teljesen látom át hol kell válaszolni
Köszi a gyors választ :)
A biotopolt ismerem és használom is. 5ml-t szoktam egy vödör vízbe de az a vödör víz nem tudom hány liter :D sparos narancsos vödör :D talán 10-15 lehet
Olvastam arról a baktérium flóráról de mikor meglett a külső szűrőm vettem bele siporaxot és már nem akartam pluszban annyit még rákölteni. Talán most beruházom rá.
Az úszóhártyájuk szép, nincs vele gond. Ma reggel etettem őket és a sárga vissza öklendezte az ételt, tehát most nyitott száj + öklendezés folyik nála :\ de nincs lefogyva
Metilénkét holnap délelőtt szerzem be és megnézem a gombásodást.
Válaszolva kérdéseidre most csináltam egy tesztet és 100-250 közé értékelném. Ami elég sok, ebből ítélve egy nagy takarítást végeznék a hétvégén és a külső szűrőm is kitakarítom. Szégyellem magam, hogy ilyen magas a nitrátszint :S
Külső szűrő még féléves sincs ezért nem végeztem rajta takarítást, a belsőt pedig a saját vizében szoktam amit amúgy is lecserélek olyankor, pár vödör vizet rászoktam frissíteni.
A magas nitrát szint lehet ilyen kiváltó ok...és mit ne mondjak nálad magas, nagyon magas, ebbe már bele tudnak halni gyengébb axik.
Vízcsere, vízcsere majd nitrátmegkötő beszerzése vagy teljesen betelepíteni növényekkel (ne csak anubias), teljesen, tokától-bokáig szélbe-hosszaba gazokkal. Ez nehezebben kivitelezhető szóval inkább a műgyanta. :) Ilyen magas nitrátszintnél 3-5 nap alatt megfog telni, és 3 nap után kell regenerálni, később havonta ráérsz majd vele. Öklendezés szintén a magas nitrátszint miatt lehet. Hiszen ki akarna bomló, rothadó vízben élni?

Ha a nitrátszint tartósan 25 mg/l vagy az a alá megy és még nem jött helyre az állat, akkor folytassuk a probléma keresését.

Magas nitrátszintnek rengeteg oka lehet, kevés vízcsere, nem megfelelő biológia-gyenge szűrés, szűrő lekapcsolása, túltelepített akvárium, rengeteg bomló maradék és elhalt növény, kevés élő "működő" növény.
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
szabi
Fórumozó
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2014.09.10. 15:26

Re: Nyitott száj és kopoltyúcsökkenés

Hozzászólás Szerző: szabi »

Maya » 2015.03.03. 18:26 írta:
szabi » Ma, 12:42 írta: Bocsi ha rossz helyre írok nem teljesen látom át hol kell válaszolni
Köszi a gyors választ :)
A biotopolt ismerem és használom is. 5ml-t szoktam egy vödör vízbe de az a vödör víz nem tudom hány liter :D sparos narancsos vödör :D talán 10-15 lehet
Olvastam arról a baktérium flóráról de mikor meglett a külső szűrőm vettem bele siporaxot és már nem akartam pluszban annyit még rákölteni. Talán most beruházom rá.
Az úszóhártyájuk szép, nincs vele gond. Ma reggel etettem őket és a sárga vissza öklendezte az ételt, tehát most nyitott száj + öklendezés folyik nála :\ de nincs lefogyva
Metilénkét holnap délelőtt szerzem be és megnézem a gombásodást.
Válaszolva kérdéseidre most csináltam egy tesztet és 100-250 közé értékelném. Ami elég sok, ebből ítélve egy nagy takarítást végeznék a hétvégén és a külső szűrőm is kitakarítom. Szégyellem magam, hogy ilyen magas a nitrátszint :S
Külső szűrő még féléves sincs ezért nem végeztem rajta takarítást, a belsőt pedig a saját vizében szoktam amit amúgy is lecserélek olyankor, pár vödör vizet rászoktam frissíteni.
A magas nitrát szint lehet ilyen kiváltó ok...és mit ne mondjak nálad magas, nagyon magas, ebbe már bele tudnak halni gyengébb axik.
Vízcsere, vízcsere majd nitrátmegkötő beszerzése vagy teljesen betelepíteni növényekkel (ne csak anubias), teljesen, tokától-bokáig szélbe-hosszaba gazokkal. Ez nehezebben kivitelezhető szóval inkább a műgyanta. :) Ilyen magas nitrátszintnél 3-5 nap alatt megfog telni, és 3 nap után kell regenerálni, később havonta ráérsz majd vele. Öklendezés szintén a magas nitrátszint miatt lehet. Hiszen ki akarna bomló, rothadó vízben élni?

Ha a nitrátszint tartósan 25 mg/l vagy az a alá megy és még nem jött helyre az állat, akkor folytassuk a probléma keresését.

Magas nitrátszintnek rengeteg oka lehet, kevés vízcsere, nem megfelelő biológia-gyenge szűrés, szűrő lekapcsolása, túltelepített akvárium, rengeteg bomló maradék és elhalt növény, kevés élő "működő" növény.
Szia! Eltelt két hét és még nem gyógyult meg, vettem nitrátkötőt de lassú folyamatnak éreztem szóval teljes vízcsere volt , metiléneztem és csak addig marad kék amíg le nem mossa a víz róla tehát szerintem ez nem gomba.
3naponta ezsik egy két falat ételt :\
Újabb ötleted esetleg?
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Nyitott száj és kopoltyúcsökkenés

Hozzászólás Szerző: Maya »

szabi » 50 perccel ezelőtt írta:Szia! Eltelt két hét és még nem gyógyult meg, vettem nitrátkötőt de lassú folyamatnak éreztem szóval teljes vízcsere volt , metiléneztem és csak addig marad kék amíg le nem mossa a víz róla tehát szerintem ez nem gomba.
3naponta ezsik egy két falat ételt :\
Újabb ötleted esetleg?
Gomba kizárva.
Pontos értékek esetleg, ammónia, nitrit, nitrátra? Utána ph és gh/kh. - hupsz most olvasom teljes vízcsere - a legrosszabb dolog amit tehettél - most lesz még jópár kiugró csúcsérték, míg a szerencsétlen biológia újra beáll. :/ Kellő vízcserék és induló bacikultúra legyen meg.
http://axolotl.hu/viewtopic.php?p=5078#p5078
Akvárium indulás utáni gondozása:
- 1. héten: minden nap 30% vízcsere
- 2. héten: minden másnap 30% vízcsere
- 3. héten: 2 alkalommal 30% vízcsere
- 4. héten: 1 alkalommal 30-50% vízcsere
- Hetente ellenőrizzük a vizet JBL 6 in 1 gyorsteszttel és Seachem ammonia alert érzékelővel.
- Ha minden rendben, jöhetnek az állatok.
Szegényes evés nem túl jó, más tünet társul-e hozzá? Gyomor vagy bélrendszeri probléma lehetséges így. Kép esetleg jelenlegi állapotáról, mennyire van jó súlyban?
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
szabi
Fórumozó
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2014.09.10. 15:26

Re: Nyitott száj és kopoltyúcsökkenés

Hozzászólás Szerző: szabi »

Maya » 2015.03.25. 22:03 írta:
szabi » 50 perccel ezelőtt írta:Szia! Eltelt két hét és még nem gyógyult meg, vettem nitrátkötőt de lassú folyamatnak éreztem szóval teljes vízcsere volt , metiléneztem és csak addig marad kék amíg le nem mossa a víz róla tehát szerintem ez nem gomba.
3naponta ezsik egy két falat ételt :\
Újabb ötleted esetleg?
Gomba kizárva.
Pontos értékek esetleg, ammónia, nitrit, nitrátra? Utána ph és gh/kh. - hupsz most olvasom teljes vízcsere - a legrosszabb dolog amit tehettél - most lesz még jópár kiugró csúcsérték, míg a szerencsétlen biológia újra beáll. :/ Kellő vízcserék és induló bacikultúra legyen meg.
http://axolotl.hu/viewtopic.php?p=5078#p5078
Akvárium indulás utáni gondozása:
- 1. héten: minden nap 30% vízcsere
- 2. héten: minden másnap 30% vízcsere
- 3. héten: 2 alkalommal 30% vízcsere
- 4. héten: 1 alkalommal 30-50% vízcsere
- Hetente ellenőrizzük a vizet JBL 6 in 1 gyorsteszttel és Seachem ammonia alert érzékelővel.
- Ha minden rendben, jöhetnek az állatok.
Szegényes evés nem túl jó, más tünet társul-e hozzá? Gyomor vagy bélrendszeri probléma lehetséges így. Kép esetleg jelenlegi állapotáról, mennyire van jó súlyban?
Szia!
Így képről egy árnyalattal sötétebb,a nitrát szint 50re sötétedett olyan 10 sec után.
Így képről egy árnyalattal sötétebb,a nitrát szint 50re sötétedett olyan 10 sec után.
jbl.jpg (67.64 KiB) Megtekintve 12735 alkalommal
Küldök képet az állatról is.

Eddig ezt nem mondtam, de fejlődésben mindig le volt maradva a másik kettőtől, szépen nőttek de ő mintha vissza maradt volna és nem tartotta velük a "tempót" . A súlyát pont jónak ítélném.
Csatolmányok
stone.jpg
stone.jpg (70.33 KiB) Megtekintve 12735 alkalommal
stóón.jpg
stóón.jpg (51.59 KiB) Megtekintve 12735 alkalommal
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Nyitott száj és kopoltyúcsökkenés

Hozzászólás Szerző: Maya »

szabi » 23 perccel ezelőtt írta:Szia!
jbl.jpg
Küldök képet az állatról is.

Eddig ezt nem mondtam, de fejlődésben mindig le volt maradva a másik kettőtől, szépen nőttek de ő mintha vissza maradt volna és nem tartotta velük a "tempót" . A súlyát pont jónak ítélném.
A nitrát még mindig magas, szerintem csökkentsd továbbra is, főleg a nitrátmegkötővel és annak regenerálása (szódabikarbónával, nem sóval) után újra használatával, illetve jóó sok növényesítéssel. Az albínó pedig nagyon szép, mások örülnének ha ilyen szép kopoltyúja lenne egy albínónak. A súlya optimális, ahogy látom kislány, ők lehetnek kicsit dundibbak is. A fejlődésére annyit mondok, hogy albínó és genetika, ezzel mindent elmondtam miért nem lesz olyan mint egy fehér vagy egy vadas, sajnos az összes albínó egy elb*szott konstrukció, többségük életképtelenek. Szerintem csökkentsd tovább a nitrátot és meglássuk mi lesz.

Inkább az étvágyára koncentráljunk a kopoltyúja helyett. Helyrejött már valamelyest? Mivel próbálkoztál eddig?
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
szabi
Fórumozó
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2014.09.10. 15:26

Re: Nyitott száj és kopoltyúcsökkenés

Hozzászólás Szerző: szabi »

Maya » 2015.03.28. 22:24 írta:
szabi » 23 perccel ezelőtt írta:Szia!
A jbl.jpg csatolmány már nem érhető el.
Küldök képet az állatról is.

Eddig ezt nem mondtam, de fejlődésben mindig le volt maradva a másik kettőtől, szépen nőttek de ő mintha vissza maradt volna és nem tartotta velük a "tempót" . A súlyát pont jónak ítélném.
A nitrát még mindig magas, szerintem csökkentsd továbbra is, főleg a nitrátmegkötővel és annak regenerálása (szódabikarbónával, nem sóval) után újra használatával, illetve jóó sok növényesítéssel. Az albínó pedig nagyon szép, mások örülnének ha ilyen szép kopoltyúja lenne egy albínónak. A súlya optimális, ahogy látom kislány, ők lehetnek kicsit dundibbak is. A fejlődésére annyit mondok, hogy albínó és genetika, ezzel mindent elmondtam miért nem lesz olyan mint egy fehér vagy egy vadas, sajnos az összes albínó egy elb*szott konstrukció, többségük életképtelenek. Szerintem csökkentsd tovább a nitrátot és meglássuk mi lesz.

Inkább az étvágyára koncentráljunk a kopoltyúja helyett. Helyrejött már valamelyest? Mivel próbálkoztál eddig?
Szia, az étvágya javult, eddig oda tartottam a csipeszt a szája elé, hogy véletlen se köpje vissza de ma már nem volt rá szükség 4-5 falatot evett ami javulás.
Halat, csirkemellet és ritkán szúnyoglárvát szoktam nekik adni de a csirkét szeretik a legjobban :D azután a legszebb a kopoltyújuk ebből gondolom én és abból, hogy hamarabb rárabolnak a halnál pedig, hogy úgy mondjam gondolkodnak picit.
Tehát javulás étkezésben de szája még nyitva és nem tetszik magának a kopoltyújának a színe, amin vannak a kis szálak.
Csatolmányok
11121097_704127249696336_2084150963_n.jpg
11121097_704127249696336_2084150963_n.jpg (61.23 KiB) Megtekintve 12721 alkalommal
11118514_704127179696343_1323025422_n.jpg
11118514_704127179696343_1323025422_n.jpg (52.28 KiB) Megtekintve 12721 alkalommal
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Nyitott száj és kopoltyúcsökkenés

Hozzászólás Szerző: Maya »

szabi » Ma, 20:23 írta:Szia, az étvágya javult, eddig oda tartottam a csipeszt a szája elé, hogy véletlen se köpje vissza de ma már nem volt rá szükség 4-5 falatot evett ami javulás.
Halat, csirkemellet és ritkán szúnyoglárvát szoktam nekik adni de a csirkét szeretik a legjobban :D azután a legszebb a kopoltyújuk ebből gondolom én és abból, hogy hamarabb rárabolnak a halnál pedig, hogy úgy mondjam gondolkodnak picit.
Tehát javulás étkezésben de szája még nyitva és nem tetszik magának a kopoltyújának a színe, amin vannak a kis szálak.
Szia,

Nagyon egyoldalú ez a táplálás és kicsit elégtelen is, csirkemell nem a legtermészetesebb táplálék nekik, egyrészt nem tartalmazza azokat az összetevőket amikre nekik szükségük volna (halak, rákok gyomárban lévő algák és növényi maradékok), emellett rengeteg benne a zsír és fehérje, ezáltal rendkívül lelassul az emésztés, megterheli a gyomrot és beleket, egy csirkemelles etetést megemészteni gyakran 1-2 hétig szokott tartani axiknak. Nem igazán az ő gyomruknak lett kitalálva, evolúciós szempontból is akkor kerültek a legközelebb a csirkemellhez, mikor a Xochimilconál egy madár kifogta őket és elhaladtak a begye mellett.

Nem azt mondom, hogy végtelen az axik etetési tárháza, de vannak lehetőségek: mindenképp gilisztával bővíteném fel az étrendet, gilisztát nem múlhatja felül semmi, élő tubifex és élő vörös szúnyoglárva, ilyen finnyásoknál krill rákot vagy nagyobb garnéla rákot is meglehet próbálni, esetleg JBL Novo Lotl axolotl táprendkiegészítőt is, illetve csirkemellről áttérnék a csirke/pulyka májra és szívre.

A kopoltyú színe az aktvitástól függ, az apró véredények kitágulnak, ezáltal lesz élénkebb színű az állat egyes alkatrészei kopoltyúk, farok, lábak, extrém helyzetben a teste is. Hosszabb úszkálás, stresszelés, etetés után szokott előfordulni. Nyugalmi állapotban alvásnál, emésztésnél normális ha kifakul.

A golden kissé pigmenthiányos (nem baj), a lábainál és ez vonul a kopoltyúján is, a színével semmi baj, elég természetes és normális színe van a képen, kopoltyúszőrei kicsit ritkultak, de még nem kritikusan.

Esetleg netről vagy a fórumról tudnál belinkelni képet, hogy milyen színt vársz el a kopoltyúnyúlványoktól, így én is jobban érteném a problémádat ezzel kapcsolatban.

Ez a nyitott száj aggasztó, folyamatosan nyitva van neki vagy csak időszakosan? Esetleg próbáltátok-e, már megvizsgálni a torkát, belekukkantani, nem csak megakadt-e benne valami?

Biztató, hogy eszeget!

Maya
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
sheeny
Fórumozó
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2011.12.30. 10:52

Kopoltyú és úszóhártyaproblémák

Hozzászólás Szerző: sheeny »

Sziasztok,

A segítségetekre lenne szükségem. Van egy 3 és fél éves nőstény fehér axim. A problémám régebben kezdődött, próbáltam rajta többször javítani, de idő kérdése és újra visszatérünk ebbe az állapotba. :$

A farokúszóhártyájának alja szinte teljesen eltűnik, illetve véreres, a kopoltyúi meg - bár dúsak - nagyon kis rövidek.
Itt van néhány kép ma reggelről:
IMG_20150628_093843.jpg
IMG_20150628_093843.jpg (1.71 MiB) Megtekintve 12685 alkalommal
IMG_20150628_093849.jpg
IMG_20150628_093849.jpg (1.71 MiB) Megtekintve 12685 alkalommal
IMG_20150628_093905.jpg
IMG_20150628_093905.jpg (1.69 MiB) Megtekintve 12685 alkalommal
Tegnap csináltam egy részleges vízcserét, és körülbelül a víz 50%át lecseréltem, plusz tettem a vízbe egy crystal tablettát.
Ami meglepő volt,hogy erre az időre kivettem Jimbot egy kis vödörbe(sajnos nincsen nagyobb) az akváriumból leszívott vízbe, és a kopoltyúi mintha megnőttek volna. Ezt nem tudom hova tenni. :(
IMG_20150627_194729.jpg
IMG_20150627_194729.jpg (1.44 MiB) Megtekintve 12685 alkalommal
Az akváriumom paraméterei:
100X40X40, eheim professional 350es szűrő, plusz van egy porlasztóm. Sajnos műnövnyeim vannak, illetve van két kis házmesterharcsám is.
(Voltam pénteken állatkereskedésben és ott azt mondták, hogy a harcsák bánthatják az axikámat. Szerintetek? Ők elvileg csak alzattisztítók, nem hiszem, illetve nem is tapasztaltam,hogy bántanák Jimbot.)
Ma reggeli vízteszt(easy life 5in1-el):

-pH: 8.0 és 8.5 között
-KH: 16.8
-GH:16.8
-nitrit: 0
-nitrát: 20

Folyamatosan tebanglevelezek, de még így is nagyon magasak az értékeim, a víz hőmérséklete jelenleg 23 fok, most fogok nekiállni petpalackozni. Egyelőre csak ezt tudom tenni. :( Desztillált vizem jelenleg nincs de a héten azt is beszerzek. Szerintetek a desztillált víz megoldaná a problémáinkat?

Étvágya jó, nem is volt vele soha semmi gond és a kedélyállapota is jó. Nem mozog többet vagy kevesebbet,mint szokott.

Nagyon köszönöm előre is a segítségeteket.
sheeny
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Kopoltyú és úszóhártyaproblémák

Hozzászólás Szerző: Maya »

sheeny » Ma, 10:54 írta:Sziasztok,

A segítségetekre lenne szükségem. Van egy 3 és fél éves nőstény fehér axim. A problémám régebben kezdődött, próbáltam rajta többször javítani, de idő kérdése és újra visszatérünk ebbe az állapotba. :$

A farokúszóhártyájának alja szinte teljesen eltűnik, illetve véreres, a kopoltyúi meg - bár dúsak - nagyon kis rövidek.
Itt van néhány kép ma reggelről:
IMG_20150628_093843.jpg
IMG_20150628_093849.jpg
IMG_20150628_093905.jpg
Tegnap csináltam egy részleges vízcserét, és körülbelül a víz 50%át lecseréltem, plusz tettem a vízbe egy crystal tablettát.
Ami meglepő volt,hogy erre az időre kivettem Jimbot egy kis vödörbe(sajnos nincsen nagyobb) az akváriumból leszívott vízbe, és a kopoltyúi mintha megnőttek volna. Ezt nem tudom hova tenni. :(
IMG_20150627_194729.jpg
Az akváriumom paraméterei:
100X40X40, eheim professional 350es szűrő, plusz van egy porlasztóm. Sajnos műnövnyeim vannak, illetve van két kis házmesterharcsám is.
(Voltam pénteken állatkereskedésben és ott azt mondták, hogy a harcsák bánthatják az axikámat. Szerintetek? Ők elvileg csak alzattisztítók, nem hiszem, illetve nem is tapasztaltam,hogy bántanák Jimbot.)
Ma reggeli vízteszt(easy life 5in1-el):

-pH: 8.0 és 8.5 között
-KH: 16.8
-GH:16.8
-nitrit: 0
-nitrát: 20

Folyamatosan tebanglevelezek, de még így is nagyon magasak az értékeim, a víz hőmérséklete jelenleg 23 fok, most fogok nekiállni petpalackozni. Egyelőre csak ezt tudom tenni. :( Desztillált vizem jelenleg nincs de a héten azt is beszerzek. Szerintetek a desztillált víz megoldaná a problémáinkat?

Étvágya jó, nem is volt vele soha semmi gond és a kedélyállapota is jó. Nem mozog többet vagy kevesebbet,mint szokott.

Nagyon köszönöm előre is a segítségeteket.
sheeny
Szia!

Nehéz eset az biztos!

Amit elsősorban megszoktunk vizsgálni az a mérgező vegyületek, esetedben sem nitrit sem nitrát mérgezésről nem beszélhetünk. Folytassuk tovább a vízzel, ha rendben a biológia, márpedig a szűrés elégséges, minek kellett bele crystal? Az csak egy instant baktériumkultúra, az értékek alapján a biológia rendben van, erre nem lett volna semmi szükség. Keménységre rá kéne mérni a neptun összeöntögetős keménységtesztjével mindenhol párszáz forint itt pl 430 ft http://aquafauna.hu/321-vizkemenyseg-teszt, ez halálközel pontos eredmény fog mutatni. Mert ameddig magas a keménység a pufferhatás miatt te csinálhatsz akármit a ph nem fog elmozdulni. Én agresszívabb ph csökkentést alkalmaznék, pl fekete tőzeg granulátum én pl ősidők óta ezt használom (http://aquafauna.hu/tozeg/hobby-humin-s ... -7593.html). Vizelőkészítés mivel történt?

Illetve meglehetne próbálni gazosítani, igen-igen élő növényeket beszerezni, tudom nem végtelen a lista, de nem is lehetetlen dolog.

A farokúszóhártyája még normális, a kopoltyúja csak enyhén kezd visszafejlődni. Vödörbe azért tűnhet élénkebben és dúsabbnak mert a mozgástól/stressztől kitágulnak a vérerek, egy jó kajálás után is ez az eredmény látható.

Utolsó tippem az étrend, nálunk ami mindig nagyon megdobta az ÉLŐ vörös szúnyoglárva és ÉLŐ tubi volt, de főleg az ÉLŐ vörösszúnyog ami "hűha" hatást ér el a kopoltyúval, hatalmas.élénk.dús.

Maya
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
sheeny
Fórumozó
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2011.12.30. 10:52

Re: Kopoltyú és úszóhártyaproblémák

Hozzászólás Szerző: sheeny »

Maya » Tegnap, 12:51 írta:
sheeny » Ma, 10:54 írta:Sziasztok,

A segítségetekre lenne szükségem. Van egy 3 és fél éves nőstény fehér axim. A problémám régebben kezdődött, próbáltam rajta többször javítani, de idő kérdése és újra visszatérünk ebbe az állapotba. :$

A farokúszóhártyájának alja szinte teljesen eltűnik, illetve véreres, a kopoltyúi meg - bár dúsak - nagyon kis rövidek.
Itt van néhány kép ma reggelről:
IMG_20150628_093843.jpg
IMG_20150628_093849.jpg
IMG_20150628_093905.jpg
Tegnap csináltam egy részleges vízcserét, és körülbelül a víz 50%át lecseréltem, plusz tettem a vízbe egy crystal tablettát.
Ami meglepő volt,hogy erre az időre kivettem Jimbot egy kis vödörbe(sajnos nincsen nagyobb) az akváriumból leszívott vízbe, és a kopoltyúi mintha megnőttek volna. Ezt nem tudom hova tenni. :(
IMG_20150627_194729.jpg
Az akváriumom paraméterei:
100X40X40, eheim professional 350es szűrő, plusz van egy porlasztóm. Sajnos műnövnyeim vannak, illetve van két kis házmesterharcsám is.
(Voltam pénteken állatkereskedésben és ott azt mondták, hogy a harcsák bánthatják az axikámat. Szerintetek? Ők elvileg csak alzattisztítók, nem hiszem, illetve nem is tapasztaltam,hogy bántanák Jimbot.)
Ma reggeli vízteszt(easy life 5in1-el):

-pH: 8.0 és 8.5 között
-KH: 16.8
-GH:16.8
-nitrit: 0
-nitrát: 20

Folyamatosan tebanglevelezek, de még így is nagyon magasak az értékeim, a víz hőmérséklete jelenleg 23 fok, most fogok nekiállni petpalackozni. Egyelőre csak ezt tudom tenni. :( Desztillált vizem jelenleg nincs de a héten azt is beszerzek. Szerintetek a desztillált víz megoldaná a problémáinkat?

Étvágya jó, nem is volt vele soha semmi gond és a kedélyállapota is jó. Nem mozog többet vagy kevesebbet,mint szokott.

Nagyon köszönöm előre is a segítségeteket.
sheeny
Szia!

Nehéz eset az biztos!

Amit elsősorban megszoktunk vizsgálni az a mérgező vegyületek, esetedben sem nitrit sem nitrát mérgezésről nem beszélhetünk. Folytassuk tovább a vízzel, ha rendben a biológia, márpedig a szűrés elégséges, minek kellett bele crystal? Az csak egy instant baktériumkultúra, az értékek alapján a biológia rendben van, erre nem lett volna semmi szükség. Keménységre rá kéne mérni a neptun összeöntögetős keménységtesztjével mindenhol párszáz forint itt pl 430 ft http://aquafauna.hu/321-vizkemenyseg-teszt, ez halálközel pontos eredmény fog mutatni. Mert ameddig magas a keménység a pufferhatás miatt te csinálhatsz akármit a ph nem fog elmozdulni. Én agresszívabb ph csökkentést alkalmaznék, pl fekete tőzeg granulátum én pl ősidők óta ezt használom (http://aquafauna.hu/tozeg/hobby-humin-s ... -7593.html). Vizelőkészítés mivel történt?

Illetve meglehetne próbálni gazosítani, igen-igen élő növényeket beszerezni, tudom nem végtelen a lista, de nem is lehetetlen dolog.

A farokúszóhártyája még normális, a kopoltyúja csak enyhén kezd visszafejlődni. Vödörbe azért tűnhet élénkebben és dúsabbnak mert a mozgástól/stressztől kitágulnak a vérerek, egy jó kajálás után is ez az eredmény látható.

Utolsó tippem az étrend, nálunk ami mindig nagyon megdobta az ÉLŐ vörös szúnyoglárva és ÉLŐ tubi volt, de főleg az ÉLŐ vörösszúnyog ami "hűha" hatást ér el a kopoltyúval, hatalmas.élénk.dús.

Maya
Szia,

Nagyon köszi a segítséget. :)
Őszintén szólva már én se tudom miért tettem bele crystalt, belátom felesleges volt. :(
Ma vettem ilyen neptun összeöntögetős tesztet, és ez 17es összkeménységet mutat. Azért az már elég magas,nem?
Élő növényekkel az a baj,hogy a lakás egy olyan szegletében van az akvárium ami elég sötét, és sose süt oda nap. Mindez Jimbo szempontjából nagyon jó,de a növényeknek gondolom nem lenne a legjobb. Vagy van valami tipped,hogy melyik növény tudná elviselni?

Próbálom változatosan etetni, de sajnos olyan ritkán kapok élő szúnyoglárvát. :( De fagyasztottat kap, meg kishalat, tubifexet, májat felváltva körülbelül.

Most amúgy picit megint szebb a kopoltyúja, de a farokúszóhártyája engem azért még mindig zavar. Nem lehet,hogy a házmesterharcsák zavarják,ugye?

Köszi mindent!
sheeny
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Kopoltyú és úszóhártyaproblémák

Hozzászólás Szerző: Maya »

sheeny » Ma, 21:07 írta:Szia,

Nagyon köszi a segítséget. :)
Őszintén szólva már én se tudom miért tettem bele crystalt, belátom felesleges volt. :(
Ma vettem ilyen neptun összeöntögetős tesztet, és ez 17es összkeménységet mutat. Azért az már elég magas,nem?
Élő növényekkel az a baj,hogy a lakás egy olyan szegletében van az akvárium ami elég sötét, és sose süt oda nap. Mindez Jimbo szempontjából nagyon jó,de a növényeknek gondolom nem lenne a legjobb. Vagy van valami tipped,hogy melyik növény tudná elviselni?

Próbálom változatosan etetni, de sajnos olyan ritkán kapok élő szúnyoglárvát. :( De fagyasztottat kap, meg kishalat, tubifexet, májat felváltva körülbelül.

Most amúgy picit megint szebb a kopoltyúja, de a farokúszóhártyája engem azért még mindig zavar. Nem lehet,hogy a házmesterharcsák zavarják,ugye?

Köszi mindent!
sheeny
A keménység okés, ha eddig ebben a vízben élt és ezt szokta meg kár hozzászoktatni egy jóval alacsonyabbhoz/lágyabbhoz. PH csökkentés viszont történjen folyamatosan ne csak tebang levéllel, mert annak nagyon enyhe a hatása, én inkább betegségeknél szoktam a hasznát venni.

Gazok, azok a fránya gazok, sokan (anno én is) azt hittem az egyetlen opció a műnövény, hiszen "hozzáértő" boltosok tanácsára hazavittem egy sor k*rvigényes növényt amik természetesen meghaltak, így elmondhattam én is, hogy axik mellé nem javaslom az élő növényzetet. Aztááán jöttek az anubias-ok, nálam a hulla sötétben (kb az), igaz nem "vígan", de élnek. Szóval telepakoltam az akváriumot anubias félékkel, elég jellegzetes növény, több formában, méretben elérhető, egyáltalán nem igényes és ha haldokolni is kezd, szerencsére lassan műveli, évek alatt hal meg teljesen. Szóval 7-9 tő anubias, és némi microsorum abból is igénytelenebb vége, ő kicsit talán foszlani fog és gyorsabban elhalni, de mindenképpen túlélő, és az örök kedvenc a gömbmoha. Azért ezeket a növényeket javasoltam mert nincs nagy igényük és egyik sem ültetős. Az anubias és a micro is kötözős növény, tehát a gyökerük semmiképpen sem kerülhet a talajba. (Tán még néhány cryptocoryne-félét tudok javasolni, ültetés hiányába talán a vattás cserépben is elélnek.(Élnek, nem egyenlő azzal, hogy boldogok.))

Étrendbe pedig beiktatnék minél több élő eleséget, mert valóban csodákat művel az élő tubi és élő vörös szúnyoglárva. A fagyasztott tubit pl. én teljes mértékben ellenzem. ÉLŐ tubi, ÉLŐ vörös szúnyoglárva, esetleg pulykamájat lehetne megpróbálni csirke helyett, illetve kevesebb fagyi hal és a többiből legyen gyakrabban. A legfontosabb pedig a giliszta, a leges-legjobb választás egyszerűen robbanásszerű állapotjavulást lehet vele elérni, minden benne van ami egy axinak kell. :)

Szóval egyenlőre csak ez a két tanácsom van, némi gaz és étrenden egy kis variálás, hátha valamelyik tényezőtől feljavul. (Illetve lábjegyzetbe jegyezném meg, hogy az ADA GreenBacter CS-O-D-Á-K-R-A képes a biológiával.)

Harcsákat szerintem meg fogja enni, stressz nagyon ritka esetekben okozna ilyen tüneteket. Az úszóhártya még nem vészes, de elkeserítés-képpen mondom, nagyon könnyen össze tud menni, de a regenerálásához évek kellenek, kopoltyúval gyorsabba a munka.
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
ritotska
Fórumozó
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2014.11.26. 20:01

kifakult, kifehéredett kopoltyúk

Hozzászólás Szerző: ritotska »

Sziasztok!

Egy hat hónapos fehér axim van, és néhány napja észrevettem, hogy a kopoltyúi, illetve tulajdonképpen az egész teste kifehéredett, kifakult. Elnézést, ha nem a jó témába írtam, de a jelenség a legjobban a kopoltyúin figyelhető meg, eddig szép pirosak voltak, most meg szinte átlátszó fehérek, és az egész állatka rózsaszínes árnyalata eltűnt. Enni se nagyon akar. Tegnap lecseréltem a vizét, akkor talán a sok mozgástól kicsit visszajött a színe, de nagyon hamar visszafehéredett. Nem változtattam az akváriumban semmit, enni fagyasztott haldarabokat kap, eddig semmi ilyen probléma nem volt. Szeretnék tanácsot kérni, hogy mit tudok csinálni, normális-e ez, vagy baj van. Kezdek aggódni...

Köszönöm a segítséget!
ritotska
Fórumozó
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2014.11.26. 20:01

Re: kifakult, kifehéredett kopoltyúk

Hozzászólás Szerző: ritotska »

ritotska » Tegnap, 23:08 írta:Sziasztok!

Egy hat hónapos fehér axim van, és néhány napja észrevettem, hogy a kopoltyúi, illetve tulajdonképpen az egész teste kifehéredett, kifakult. Elnézést, ha nem a jó témába írtam, de a jelenség a legjobban a kopoltyúin figyelhető meg, eddig szép pirosak voltak, most meg szinte átlátszó fehérek, és az egész állatka rózsaszínes árnyalata eltűnt. Enni se nagyon akar. Tegnap lecseréltem a vizét, akkor talán a sok mozgástól kicsit visszajött a színe, de nagyon hamar visszafehéredett. Nem változtattam az akváriumban semmit, enni fagyasztott haldarabokat kap, eddig semmi ilyen probléma nem volt. Szeretnék tanácsot kérni, hogy mit tudok csinálni, normális-e ez, vagy baj van. Kezdek aggódni...

Köszönöm a segítséget!
Ma reggelre a hasa is megdagadt, szélesebb mint a feje, és egy nagy vörös foltot is láttam rajta, ami elhalványodott miután elkezdett kicsit mozogni (mintha valami belső sérülése lenne, és a hasába vérezne, de egyébként a nem evést leszámítva a viselkedése nem tükröz semmi problémát) próbáltam róla képet csinálni, sajnos a minőség telefonnal nem az igazi
20151018_093446_1__www.kepfeltoltes.hu_.jpg
20151018_093446_1__www.kepfeltoltes.hu_.jpg (546.17 KiB) Megtekintve 12634 alkalommal
20151018_093417_1__www.kepfeltoltes.hu_.jpg
20151018_093417_1__www.kepfeltoltes.hu_.jpg (1.19 MiB) Megtekintve 12634 alkalommal
Kezdek nagyon aggódni, holnap keresek egy állatorvost is szerintem, de ha van valami tippetek, hogy mi baja lehet, megköszönnék néhány jó tanácsot.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: kifakult, kifehéredett kopoltyúk

Hozzászólás Szerző: Maya »

ritotska » Ma, 09:44 írta:
ritotska » Tegnap, 23:08 írta:Sziasztok!

Egy hat hónapos fehér axim van, és néhány napja észrevettem, hogy a kopoltyúi, illetve tulajdonképpen az egész teste kifehéredett, kifakult. Elnézést, ha nem a jó témába írtam, de a jelenség a legjobban a kopoltyúin figyelhető meg, eddig szép pirosak voltak, most meg szinte átlátszó fehérek, és az egész állatka rózsaszínes árnyalata eltűnt. Enni se nagyon akar. Tegnap lecseréltem a vizét, akkor talán a sok mozgástól kicsit visszajött a színe, de nagyon hamar visszafehéredett. Nem változtattam az akváriumban semmit, enni fagyasztott haldarabokat kap, eddig semmi ilyen probléma nem volt. Szeretnék tanácsot kérni, hogy mit tudok csinálni, normális-e ez, vagy baj van. Kezdek aggódni...

Köszönöm a segítséget!
Ma reggelre a hasa is megdagadt, szélesebb mint a feje, és egy nagy vörös foltot is láttam rajta, ami elhalványodott miután elkezdett kicsit mozogni (mintha valami belső sérülése lenne, és a hasába vérezne, de egyébként a nem evést leszámítva a viselkedése nem tükröz semmi problémát) próbáltam róla képet csinálni, sajnos a minőség telefonnal nem az igazi
20151018_093446_1__www.kepfeltoltes.hu_.jpg
20151018_093417_1__www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Kezdek nagyon aggódni, holnap keresek egy állatorvost is szerintem, de ha van valami tippetek, hogy mi baja lehet, megköszönnék néhány jó tanácsot.
Szia!

A probléma elég összetett, minthogy csak a kopoltyúját emeljük ki.
Alapvetően az ilyen jellegű kopoltyú probléma az helytelen étrendből és a víz kémiai/biológia problémájából alakul ki. Képesek így reagálni a vízben lévő mérgező vegyületek felgyülemlésére (nitrit, nitrát), de oxigénhiányra, és szintúgy a túlzott takarításra, biológiai hatásokra, valamely anyag túlzott kiszűrésére. Az étrend pedig önmagáért beszél, minél táplálóbb, változatosabb és minőségibb legyen, főleg egy növendék esetében. A kizárólag haldarabkás étrend teljesen egyoldalú.

Korához képest lehetne nagyobbacska és a testfelépítése sincs rendben. Kifejezetten nincs jó súlyban. A mellkasa pedig rendellenesen megvan nagyobbodva - azonnal állatorvosnak megmutatnám.

Ha állatorvost keresel, akkor mindenképp egzotikus állatorvost keress, a kutya-macska doki nem fog érteni hozzájuk. Pesten az Exo-Pet klinikát tudom ajánlani azon belül pedig Dr. Schütz Éva doktornőt kell keresni - tapasztalt axidoki!

(Egyébként ha megéli, szerintem hím lesz a kicsike.)

Maya
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
ritotska
Fórumozó
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2014.11.26. 20:01

Re: kifakult, kifehéredett kopoltyúk

Hozzászólás Szerző: ritotska »

Maya » Ma, 11:18 írta:
ritotska » Ma, 09:44 írta:
ritotska » Tegnap, 23:08 írta:Sziasztok!

Egy hat hónapos fehér axim van, és néhány napja észrevettem, hogy a kopoltyúi, illetve tulajdonképpen az egész teste kifehéredett, kifakult. Elnézést, ha nem a jó témába írtam, de a jelenség a legjobban a kopoltyúin figyelhető meg, eddig szép pirosak voltak, most meg szinte átlátszó fehérek, és az egész állatka rózsaszínes árnyalata eltűnt. Enni se nagyon akar. Tegnap lecseréltem a vizét, akkor talán a sok mozgástól kicsit visszajött a színe, de nagyon hamar visszafehéredett. Nem változtattam az akváriumban semmit, enni fagyasztott haldarabokat kap, eddig semmi ilyen probléma nem volt. Szeretnék tanácsot kérni, hogy mit tudok csinálni, normális-e ez, vagy baj van. Kezdek aggódni...

Köszönöm a segítséget!
Ma reggelre a hasa is megdagadt, szélesebb mint a feje, és egy nagy vörös foltot is láttam rajta, ami elhalványodott miután elkezdett kicsit mozogni (mintha valami belső sérülése lenne, és a hasába vérezne, de egyébként a nem evést leszámítva a viselkedése nem tükröz semmi problémát) próbáltam róla képet csinálni, sajnos a minőség telefonnal nem az igazi
20151018_093446_1__www.kepfeltoltes.hu_.jpg
20151018_093417_1__www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Kezdek nagyon aggódni, holnap keresek egy állatorvost is szerintem, de ha van valami tippetek, hogy mi baja lehet, megköszönnék néhány jó tanácsot.
Szia!

A probléma elég összetett, minthogy csak a kopoltyúját emeljük ki.
Alapvetően az ilyen jellegű kopoltyú probléma az helytelen étrendből és a víz kémiai/biológia problémájából alakul ki. Képesek így reagálni a vízben lévő mérgező vegyületek felgyülemlésére (nitrit, nitrát), de oxigénhiányra, és szintúgy a túlzott takarításra, biológiai hatásokra, valamely anyag túlzott kiszűrésére. Az étrend pedig önmagáért beszél, minél táplálóbb, változatosabb és minőségibb legyen, főleg egy növendék esetében. A kizárólag haldarabkás étrend teljesen egyoldalú.

Korához képest lehetne nagyobbacska és a testfelépítése sincs rendben. Kifejezetten nincs jó súlyban. A mellkasa pedig rendellenesen megvan nagyobbodva - azonnal állatorvosnak megmutatnám.

Ha állatorvost keresel, akkor mindenképp egzotikus állatorvost keress, a kutya-macska doki nem fog érteni hozzájuk. Pesten az Exo-Pet klinikát tudom ajánlani azon belül pedig Dr. Schütz Éva doktornőt kell keresni - tapasztalt axidoki!

(Egyébként ha megéli, szerintem hím lesz a kicsike.)

Maya
Köszönöm a gyors segítséget, holnap reggel rögtön felhívom az állatorvost.
andrea.93
Fórumozó
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2016.01.18. 07:11

Lila foltok a kopoltyúján

Hozzászólás Szerző: andrea.93 »

Szia Maya!
Most 5fokon pihen a hűtben,kicsit oldalasan fekszik. Vizet cseréltem nála, akkor picit megmozdult, de különösebb reakciót nem mutatott. :( Van bent neki hőmérő a vízben.
Viszont most azon aggódok,hogy Axika a társa, aki az akváriumban maradt a fejénél, pontosabban a kopultyúja mellett lila foltok vannak. Illetve a kopultyúján az erek is mintha jobban látszódnának. Esetleg elkaphatott valamit, amit Sántánka vitt be a szárazföldről? Olyan 50%os vízcsere volt tegnap délután, mikor Sátánkát át tettük a hűtőbe. Evett ma rendesen, mozgékonysága a szokásos (bár ő inkább passzív).
(Lehet ez a probléma már nem ide tartozik, akkor átírom máshova, csak mivel itt voltak az előzmények, ezért gondoltam ide írom.)
Köszönöm, Andi
Csatolmányok
Lila folt a kopoltyú mellett
Lila folt a kopoltyú mellett
12570869_1039519282776836_1529238677_n.jpg (67.17 KiB) Megtekintve 12582 alkalommal
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Lila foltok a kopoltyúján

Hozzászólás Szerző: Maya »

andrea.93 » Ma, 12:48 írta:
Szia Maya!
Most 5fokon pihen a hűtben,kicsit oldalasan fekszik. Vizet cseréltem nála, akkor picit megmozdult, de különösebb reakciót nem mutatott. :( Van bent neki hőmérő a vízben.
Viszont most azon aggódok,hogy Axika a társa, aki az akváriumban maradt a fejénél, pontosabban a kopultyúja mellett lila foltok vannak. Illetve a kopultyúján az erek is mintha jobban látszódnának. Esetleg elkaphatott valamit, amit Sántánka vitt be a szárazföldről? Olyan 50%os vízcsere volt tegnap délután, mikor Sátánkát át tettük a hűtőbe. Evett ma rendesen, mozgékonysága a szokásos (bár ő inkább passzív).
(Lehet ez a probléma már nem ide tartozik, akkor átírom máshova, csak mivel itt voltak az előzmények, ezért gondoltam ide írom.)
Köszönöm, Andi
Ne haragudj, átpofoztam ide a hozzászólást, remélem megtalálod. :)
(Kiugrott axihoz - erős reménykedés, holnap/holnapután falttal kínálgatni.)

Hogy bármilyen veszélyes dolgot bevigyen ahoz (pardon) nagyon szennyezett lakásra van szükség, egy átlagos higiéniájú lakásban, ha nem a toalettbe esett be az állat, akkor nagyjából 0,01% az esélye, hogy rájuk nézve fertőző dolgot bevigyen.

A jelenség teljesen normális, ezek a lila/piros erek és veredények eddig is ott voltak, csak kortól/bőrvastagságtól erősen függ mikor mennyire látszanak, teljesen normális jelenség, nem kell miatta aggódni. Néha jobban látszik, néha kevésbé. :)

Példának Sendy Ling-Ling-jét mutatom aki már nem mai bútordarab, korral sokkal erősebbek és mélyebbek lesznek az erek. Neki pl. szinte az orráig leér illetve kékesebb árnyalatú. Emiatt nem kell aggódni.
Ling-Ling
Ling-Ling
normal_P1170448.jpg (32.11 KiB) Megtekintve 12574 alkalommal
Maya
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
andrea.93
Fórumozó
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2016.01.18. 07:11

Re: Lila foltok a kopoltyúján

Hozzászólás Szerző: andrea.93 »

Maya » Ma, 18:49 írta:
andrea.93 » Ma, 12:48 írta:
Szia Maya!
Most 5fokon pihen a hűtben,kicsit oldalasan fekszik. Vizet cseréltem nála, akkor picit megmozdult, de különösebb reakciót nem mutatott. :( Van bent neki hőmérő a vízben.
Viszont most azon aggódok,hogy Axika a társa, aki az akváriumban maradt a fejénél, pontosabban a kopultyúja mellett lila foltok vannak. Illetve a kopultyúján az erek is mintha jobban látszódnának. Esetleg elkaphatott valamit, amit Sántánka vitt be a szárazföldről? Olyan 50%os vízcsere volt tegnap délután, mikor Sátánkát át tettük a hűtőbe. Evett ma rendesen, mozgékonysága a szokásos (bár ő inkább passzív).
(Lehet ez a probléma már nem ide tartozik, akkor átírom máshova, csak mivel itt voltak az előzmények, ezért gondoltam ide írom.)
Köszönöm, Andi
Ne haragudj, átpofoztam ide a hozzászólást, remélem megtalálod. :)
(Kiugrott axihoz - erős reménykedés, holnap/holnapután falttal kínálgatni.)

Hogy bármilyen veszélyes dolgot bevigyen ahoz (pardon) nagyon szennyezett lakásra van szükség, egy átlagos higiéniájú lakásban, ha nem a toalettbe esett be az állat, akkor nagyjából 0,01% az esélye, hogy rájuk nézve fertőző dolgot bevigyen.

A jelenség teljesen normális, ezek a lila/piros erek és veredények eddig is ott voltak, csak kortól/bőrvastagságtól erősen függ mikor mennyire látszanak, teljesen normális jelenség, nem kell miatta aggódni. Néha jobban látszik, néha kevésbé. :)

Példának Sendy Ling-Ling-jét mutatom aki már nem mai bútordarab, korral sokkal erősebbek és mélyebbek lesznek az erek. Neki pl. szinte az orráig leér illetve kékesebb árnyalatú. Emiatt nem kell aggódni.
normal_P1170448.jpg
Maya
Köszönöm Maya!
Kicsit lehet paranoiás lettem, de úgy gondoltam jobb, ha biztosra megyek és megérdeklődöm. :)
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Lila foltok a kopoltyúján

Hozzászólás Szerző: Maya »

andrea.93 » 49 perccel ezelőtt írta: Köszönöm Maya!
Kicsit lehet paranoiás lettem, de úgy gondoltam jobb, ha biztosra megyek és megérdeklődöm. :)
Nyugodtan, hiszen ezért vagyunk. :) Inkább kérdezzetek mintsem később baj legyen belőle.
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
kubi
Fórumozó
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2016.08.15. 03:42

Boltból, haj nélkűl

Hozzászólás Szerző: kubi »

Szép napot!
Pár napja vettem egy albínó axit egy boltból elég rossz állapotban. Már felnőt de még csak 16 cm hosszú, sovány, úszóhártya alig és a kopoltyúja/haja is igen csúnya.
A másik (kb 7 hónapos) vadasomnál már észrevettem, hogy mikor elhoztam, megnőtt a haja pár hét-hónap alatt. Igazából itt csak annyi kérdésem lenne, hogy az albínó esetében itt még visszanőhet-e s ha igen, nagyából mennyi idő?

Kép
Kép
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Boltból, haj nélkűl

Hozzászólás Szerző: Maya »

kubi » 40 perccel ezelőtt írta:Szép napot!
Pár napja vettem egy albínó axit egy boltból elég rossz állapotban. Már felnőt de még csak 16 cm hosszú, sovány, úszóhártya alig és a kopoltyúja/haja is igen csúnya.
A másik (kb 7 hónapos) vadasomnál már észrevettem, hogy mikor elhoztam, megnőtt a haja pár hét-hónap alatt. Igazából itt csak annyi kérdésem lenne, hogy az albínó esetében itt még visszanőhet-e s ha igen, nagyából mennyi idő?
Szia!
Általánosságban elmondva, egy egészséges axinak ideális körülmények között 6-12 hónap alatt teljesen regenerálódni tud a kopoltyúszálai.
Viszont nagyfokú károsodás esetén pl. évekig rossz minőségű egyenesen mérgező vízben volt tartva, lehetséges, hogy sosem fog kellőképpen regenerálódni.
A kopoltyúnövesztés alapján véve is egy nagyon lassú dolog, talán a leglassabb is ami regenerálódik az állaton.
Azt tudom javasolni, hogy folytasd vele is amit a másikkal, ilyen jó körülmények között, szerintem mindenképp lesz változás, csak türelem kell.

Boltban nem tudták esetleg mennyi idős az axi? Kor erősen befolyásolja a regenerációt.

Nem kell aggódni, csak türelemmel. Néha előfordul, hogy egy állatnál megtaláljuk mi az amit igazán szeret, ilyenkor akár 2-4 hét alatt láthatunk egy teljes regenerációt, nálam valamelyik a kicsit savasabb vizet szerette a másiknak pedig a csapvíz phja tetszett...

Maya
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
kubi
Fórumozó
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2016.08.15. 03:42

Re: Boltból, haj nélkűl

Hozzászólás Szerző: kubi »

Maya » Ma, 02:45 írta:
kubi » 40 perccel ezelőtt írta:Szép napot!
Pár napja vettem egy albínó axit egy boltból elég rossz állapotban. Már felnőt de még csak 16 cm hosszú, sovány, úszóhártya alig és a kopoltyúja/haja is igen csúnya.
A másik (kb 7 hónapos) vadasomnál már észrevettem, hogy mikor elhoztam, megnőtt a haja pár hét-hónap alatt. Igazából itt csak annyi kérdésem lenne, hogy az albínó esetében itt még visszanőhet-e s ha igen, nagyából mennyi idő?
Szia!
Általánosságban elmondva, egy egészséges axinak ideális körülmények között 6-12 hónap alatt teljesen regenerálódni tud a kopoltyúszálai.
Viszont nagyfokú károsodás esetén pl. évekig rossz minőségű egyenesen mérgező vízben volt tartva, lehetséges, hogy sosem fog kellőképpen regenerálódni.
A kopoltyúnövesztés alapján véve is egy nagyon lassú dolog, talán a leglassabb is ami regenerálódik az állaton.
Azt tudom javasolni, hogy folytasd vele is amit a másikkal, ilyen jó körülmények között, szerintem mindenképp lesz változás, csak türelem kell.

Boltban nem tudták esetleg mennyi idős az axi? Kor erősen befolyásolja a regenerációt.

Nem kell aggódni, csak türelemmel. Néha előfordul, hogy egy állatnál megtaláljuk mi az amit igazán szeret, ilyenkor akár 2-4 hét alatt láthatunk egy teljes regenerációt, nálam valamelyik a kicsit savasabb vizet szerette a másiknak pedig a csapvíz phja tetszett...

Maya
Köszönöm válaszod, akkor reménykedem s várok :)
Lehet visszamegyek kicsit érdeklődni mert több kérdésem is lenne hozzájuk az állattal kapcsolatba amiket észrevettem. Azonban mikor vettem nem mondták,
(össz-vissza annyit mondtak h mit eszik s hogy mi az ára) igazából azt is hittem, hogy még fiatal, csak már itthon vettem észre, hogy feketék a körmei.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Boltból, haj nélkűl

Hozzászólás Szerző: Maya »

kubi » Ma, 09:27 írta:
Maya » Ma, 02:45 írta:
kubi » 40 perccel ezelőtt írta:Szép napot!
Pár napja vettem egy albínó axit egy boltból elég rossz állapotban. Már felnőt de még csak 16 cm hosszú, sovány, úszóhártya alig és a kopoltyúja/haja is igen csúnya.
A másik (kb 7 hónapos) vadasomnál már észrevettem, hogy mikor elhoztam, megnőtt a haja pár hét-hónap alatt. Igazából itt csak annyi kérdésem lenne, hogy az albínó esetében itt még visszanőhet-e s ha igen, nagyából mennyi idő?
Szia!
Általánosságban elmondva, egy egészséges axinak ideális körülmények között 6-12 hónap alatt teljesen regenerálódni tud a kopoltyúszálai.
Viszont nagyfokú károsodás esetén pl. évekig rossz minőségű egyenesen mérgező vízben volt tartva, lehetséges, hogy sosem fog kellőképpen regenerálódni.
A kopoltyúnövesztés alapján véve is egy nagyon lassú dolog, talán a leglassabb is ami regenerálódik az állaton.
Azt tudom javasolni, hogy folytasd vele is amit a másikkal, ilyen jó körülmények között, szerintem mindenképp lesz változás, csak türelem kell.

Boltban nem tudták esetleg mennyi idős az axi? Kor erősen befolyásolja a regenerációt.

Nem kell aggódni, csak türelemmel. Néha előfordul, hogy egy állatnál megtaláljuk mi az amit igazán szeret, ilyenkor akár 2-4 hét alatt láthatunk egy teljes regenerációt, nálam valamelyik a kicsit savasabb vizet szerette a másiknak pedig a csapvíz phja tetszett...

Maya
Köszönöm válaszod, akkor reménykedem s várok :)
Lehet visszamegyek kicsit érdeklődni mert több kérdésem is lenne hozzájuk az állattal kapcsolatba amiket észrevettem. Azonban mikor vettem nem mondták,
(össz-vissza annyit mondtak h mit eszik s hogy mi az ára) igazából azt is hittem, hogy még fiatal, csak már itthon vettem észre, hogy feketék a körmei.
A kettő nem zárja ki egymást, hogy fiatal és ivarérett. A saját tenyésztésű axijaim is 10 hónaposan már ivarérettek. Tehát 1 éves koruk előtt. Viszont méretre már 25 cm körül járnak ebben a korban, ígyhát elgondolkoznék, hogy törpenövésű. (Amivel összességében nincs probléma, csakhát egy genetikai hulladék. Túl sok hátránnyal nem jár, viszonylag rövidebb élet, meddőség, nameg egy fura gnóm kinézet.)
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
kubi
Fórumozó
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2016.08.15. 03:42

Re: Boltból, haj nélkűl

Hozzászólás Szerző: kubi »

Szia!
Általánosságban elmondva, egy egészséges axinak ideális körülmények között 6-12 hónap alatt teljesen regenerálódni tud a kopoltyúszálai.
Viszont nagyfokú károsodás esetén pl. évekig rossz minőségű egyenesen mérgező vízben volt tartva, lehetséges, hogy sosem fog kellőképpen regenerálódni.
A kopoltyúnövesztés alapján véve is egy nagyon lassú dolog, talán a leglassabb is ami regenerálódik az állaton.
Azt tudom javasolni, hogy folytasd vele is amit a másikkal, ilyen jó körülmények között, szerintem mindenképp lesz változás, csak türelem kell.

Boltban nem tudták esetleg mennyi idős az axi? Kor erősen befolyásolja a regenerációt.

Nem kell aggódni, csak türelemmel. Néha előfordul, hogy egy állatnál megtaláljuk mi az amit igazán szeret, ilyenkor akár 2-4 hét alatt láthatunk egy teljes regenerációt, nálam valamelyik a kicsit savasabb vizet szerette a másiknak pedig a csapvíz phja tetszett...

Maya
Köszönöm válaszod, akkor reménykedem s várok :)
Lehet visszamegyek kicsit érdeklődni mert több kérdésem is lenne hozzájuk az állattal kapcsolatba amiket észrevettem. Azonban mikor vettem nem mondták,
(össz-vissza annyit mondtak h mit eszik s hogy mi az ára) igazából azt is hittem, hogy még fiatal, csak már itthon vettem észre, hogy feketék a körmei.
A kettő nem zárja ki egymást, hogy fiatal és ivarérett. A saját tenyésztésű axijaim is 10 hónaposan már ivarérettek. Tehát 1 éves koruk előtt. Viszont méretre már 25 cm körül járnak ebben a korban, ígyhát elgondolkoznék, hogy törpenövésű. (Amivel összességében nincs probléma, csakhát egy genetikai hulladék. Túl sok hátránnyal nem jár, viszonylag rövidebb élet, meddőség, nameg egy fura gnóm kinézet.)
Értem... Az nem lehetséges, hogy amiatt, hogy nem volt jól táplálva, nem nőt? Csak mert az én vadasom már sokkal nagyobb testvéreinél, akik még a boltba vannak.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Boltból, haj nélkűl

Hozzászólás Szerző: Maya »

kubi » 48 perccel ezelőtt írta:Értem... Az nem lehetséges, hogy amiatt, hogy nem volt jól táplálva, nem nőt? Csak mert az én vadasom már sokkal nagyobb testvéreinél, akik még a boltba vannak.
De, befolyásolja. Inkább a táplálék mennyisége mintsem a minősége a határozóbb.
Tételezzük fel, hogy van az állaton egy minimális zsírréteg ami csak úgy tud kialakulni, hogy minden szükséges tápanyagot felhasznált, ami a növekedéshez vagy napi életbenmaradáshoz szükséges. Az axi képről nem tűnt ceruzavékonyságúnak (mutathatok én elrettentő képet mi a sovány axi). Növekedésben mindig a genetika lesz a meghatározó. Viszont ha, az elmúlt 1 hónapban került pl rá a zsírréteg és az előtte lévő 10 hónapban éhezett, akkor simán megvan a lehetősége, hogy nőhet még. :) De nagyon ritkán találkoztam ilyenekkel. A hozzámkerült törpék alig 3-4 cm-ek nőttek az évek során, de minden esetben már több 2-4 éves axikról beszélek. Bármi meglehet, tömjed rendesen, akkor tuti nőni fog. :D
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
kubi
Fórumozó
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2016.08.15. 03:42

Re: Boltból, haj nélkűl

Hozzászólás Szerző: kubi »

Maya » 52 perccel ezelőtt írta:
kubi » 48 perccel ezelőtt írta:Értem... Az nem lehetséges, hogy amiatt, hogy nem volt jól táplálva, nem nőt? Csak mert az én vadasom már sokkal nagyobb testvéreinél, akik még a boltba vannak.
De, befolyásolja. Inkább a táplálék mennyisége mintsem a minősége a határozóbb.
Tételezzük fel, hogy van az állaton egy minimális zsírréteg ami csak úgy tud kialakulni, hogy minden szükséges tápanyagot felhasznált, ami a növekedéshez vagy napi életbenmaradáshoz szükséges. Az axi képről nem tűnt ceruzavékonyságúnak (mutathatok én elrettentő képet mi a sovány axi). Növekedésben mindig a genetika lesz a meghatározó. Viszont ha, az elmúlt 1 hónapban került pl rá a zsírréteg és az előtte lévő 10 hónapban éhezett, akkor simán megvan a lehetősége, hogy nőhet még. :) De nagyon ritkán találkoztam ilyenekkel. A hozzámkerült törpék alig 3-4 cm-ek nőttek az évek során, de minden esetben már több 2-4 éves axikról beszélek. Bármi meglehet, tömjed rendesen, akkor tuti nőni fog. :D
Rendben :D Hát majd meglátjuk mi lesz vele
kubi
Fórumozó
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2016.08.15. 03:42

Re: Boltból, haj nélkűl

Hozzászólás Szerző: kubi »

kubi » 2016.10.23. 16:00 írta:
Maya » 52 perccel ezelőtt írta:
kubi » 48 perccel ezelőtt írta:Értem... Az nem lehetséges, hogy amiatt, hogy nem volt jól táplálva, nem nőt? Csak mert az én vadasom már sokkal nagyobb testvéreinél, akik még a boltba vannak.
De, befolyásolja. Inkább a táplálék mennyisége mintsem a minősége a határozóbb.
Tételezzük fel, hogy van az állaton egy minimális zsírréteg ami csak úgy tud kialakulni, hogy minden szükséges tápanyagot felhasznált, ami a növekedéshez vagy napi életbenmaradáshoz szükséges. Az axi képről nem tűnt ceruzavékonyságúnak (mutathatok én elrettentő képet mi a sovány axi). Növekedésben mindig a genetika lesz a meghatározó. Viszont ha, az elmúlt 1 hónapban került pl rá a zsírréteg és az előtte lévő 10 hónapban éhezett, akkor simán megvan a lehetősége, hogy nőhet még. :) De nagyon ritkán találkoztam ilyenekkel. A hozzámkerült törpék alig 3-4 cm-ek nőttek az évek során, de minden esetben már több 2-4 éves axikról beszélek. Bármi meglehet, tömjed rendesen, akkor tuti nőni fog. :D
Rendben :D Hát majd meglátjuk mi lesz vele
Mára már sokkal szebb :)
Kép
hachiko68
Fórumozó
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2017.07.12. 07:07

Ez miféle gondra utalhat?

Hozzászólás Szerző: hachiko68 »

Sziasztok!

Aximnak az egyik oldalon mintha ritkább lenne a haja. A másik szép, most hogy már megszokta nálunk egyre élénkebb is, de a másik oldal nem annyira dús, és mintha kis pamacsot láttam volna rajta.
Megfogadva Sendy tanácsát raktam oda egy cseppnyi metilénkéket, mert olvastam, ha bekékül tőle az gomba, de nem lett kék. Akkor ezek szerint mégsem gomba?
Csatolok képet. Ahogy látjátok szemből nézve a jobb oldala ritkásabb.
Amúgy nagyon jó étvágyú, sétálgat a vízfenéken. Egy picit keményebb a vize, ezen rajta vagyok, hogy lágyítsam, egyelőre kevesebb sikerrel.
Csatolmányok
IMG_0584.jpg
IMG_0584.jpg (1.55 MiB) Megtekintve 12173 alkalommal
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Ez miféle gondra utalhat?

Hozzászólás Szerző: Maya »

hachiko68 » Ma, 17:37 írta:Sziasztok!

Aximnak az egyik oldalon mintha ritkább lenne a haja. A másik szép, most hogy már megszokta nálunk egyre élénkebb is, de a másik oldal nem annyira dús, és mintha kis pamacsot láttam volna rajta.
Megfogadva Sendy tanácsát raktam oda egy cseppnyi metilénkéket, mert olvastam, ha bekékül tőle az gomba, de nem lett kék. Akkor ezek szerint mégsem gomba?
Csatolok képet. Ahogy látjátok szemből nézve a jobb oldala ritkásabb.
Amúgy nagyon jó étvágyú, sétálgat a vízfenéken. Egy picit keményebb a vize, ezen rajta vagyok, hogy lágyítsam, egyelőre kevesebb sikerrel.
Szia!

Mivel az axi nem régóta van az adott közegében és mivel még ti is elég kezdő akvaristák vagytok, hagynék még neki 1 hetet, hogy kellőképpen regenerálódhasson. Babák extrém gyorsan regenerálódnak, tehát ha valamely feltétel ideális lesz számára, nagyon hamar megmutatja a változást. Minőségéi táplálék/minőségi víz/ideális hőmérséklet, ha nem történik lényegi változás kell megközelíteni egészségügyi oldalról.

Nem tűnik gombásnak, ha jó a közérzete, jó az étvágya, egészségeset ürít egyenlőre egy 1-2 héttel eltolnám a probléma kutatásának okát. Ez egy baba aki már nagyon sok mindenen keresztülment, hagynék neki egy kis időt. Mindenképp jót tenne neki minél több élő táplálék, 20 fok körüli hőmérséklet és némi ph csökkentés, savanyítás.


Üdv,
Maya
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
hachiko68
Fórumozó
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2017.07.12. 07:07

Re: Ez miféle gondra utalhat?

Hozzászólás Szerző: hachiko68 »

Maya » Tegnap, 22:58 írta:
hachiko68 » Ma, 17:37 írta:Sziasztok!

Aximnak az egyik oldalon mintha ritkább lenne a haja. A másik szép, most hogy már megszokta nálunk egyre élénkebb is, de a másik oldal nem annyira dús, és mintha kis pamacsot láttam volna rajta.
Megfogadva Sendy tanácsát raktam oda egy cseppnyi metilénkéket, mert olvastam, ha bekékül tőle az gomba, de nem lett kék. Akkor ezek szerint mégsem gomba?
Csatolok képet. Ahogy látjátok szemből nézve a jobb oldala ritkásabb.
Amúgy nagyon jó étvágyú, sétálgat a vízfenéken. Egy picit keményebb a vize, ezen rajta vagyok, hogy lágyítsam, egyelőre kevesebb sikerrel.
Szia!

Mivel az axi nem régóta van az adott közegében és mivel még ti is elég kezdő akvaristák vagytok, hagynék még neki 1 hetet, hogy kellőképpen regenerálódhasson. Babák extrém gyorsan regenerálódnak, tehát ha valamely feltétel ideális lesz számára, nagyon hamar megmutatja a változást. Minőségéi táplálék/minőségi víz/ideális hőmérséklet, ha nem történik lényegi változás kell megközelíteni egészségügyi oldalról.

Nem tűnik gombásnak, ha jó a közérzete, jó az étvágya, egészségeset ürít egyenlőre egy 1-2 héttel eltolnám a probléma kutatásának okát. Ez egy baba aki már nagyon sok mindenen keresztülment, hagynék neki egy kis időt. Mindenképp jót tenne neki minél több élő táplálék, 20 fok körüli hőmérséklet és némi ph csökkentés, savanyítás.


Üdv,
Maya
Köszönöm a választ : ) A hőmérsékletet sikerül stabilan 18-20 fok között tartanom szerencsére lefagyasztott flakonokkal, és túlnyomó részt élő táplálékot kap, egyedül a vízminőség helyreállítása megy döcögősen, de nem adjuk fel. Az egészséges ürítéssel és az étvággyal szerencsére nincs gond.
Akkor figyelgetem még a haját!
anyka34
Fórumozó
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2018.02.27. 13:26

Kicsi a kopoltyúja

Hozzászólás Szerző: anyka34 »

Sziasztok!Tanácsot kérnék axi ügyben,mivel nagyon új vagyok(kezdő).Kaptam egy axit(kb 7-8 cm lehet nem több) ajándékba.Rekord gyorsasággal szereztem be neki a szükseges dolgokat.Ennivalót(csirke szív/máj,) akvárium(80 literes),szűrő,levegőztető,bújkaló(majd veszek neki társat is)...stb.Ugye sajnos nálam pont fordítva mentek a dolgok,és előbb jött Runcájsz(ez lett a neve :) )mint kellett volna.Jobb hijján vettem vizet neki a halas akváriumomból,remélem nem csináltam nagy bakklövést,abba tettem 1 napra,majd öntöttem hozzá előzőleg 24 órát állt csapvizet.De nekem fura az egész kicsi állatka.Nincs olyan szép "haja" mint itt a fórumon látott többi kis szörnyecskének.Van neki hajacskája csak nem olyan hosszú.És mintha sovány is lenne....Amúgy nem bágyadt vagy hasonló,eszik is mint úgy mond a rozsda ha az akváriuma felé közelít valaki szinte azonnal fel kapja a fejecskéjét.De nekem furi akkor is.Teszek képet fel.És tanácsot kérnék hogy beteg lehet,vagy szimplán nem jól tartották a kereskedésben :\ !? Előre is köszönöm a tanácsokat,és igérem tanulok hogy a lehető legjobb körülményeket biztosítsam Runcájsznak.
Csatolmányok
20180227_134558.jpg
20180227_134558.jpg (1.59 MiB) Megtekintve 11952 alkalommal
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Kicsi a kopoltyúja

Hozzászólás Szerző: Maya »

anyka34 » Ma, 13:54 írta:Sziasztok!Tanácsot kérnék axi ügyben,mivel nagyon új vagyok(kezdő).Kaptam egy axit(kb 7-8 cm lehet nem több) ajándékba.Rekord gyorsasággal szereztem be neki a szükseges dolgokat.Ennivalót(csirke szív/máj,) akvárium(80 literes),szűrő,levegőztető,bújkaló(majd veszek neki társat is)...stb.Ugye sajnos nálam pont fordítva mentek a dolgok,és előbb jött Runcájsz(ez lett a neve :) )mint kellett volna.Jobb hijján vettem vizet neki a halas akváriumomból,remélem nem csináltam nagy bakklövést,abba tettem 1 napra,majd öntöttem hozzá előzőleg 24 órát állt csapvizet.De nekem fura az egész kicsi állatka.Nincs olyan szép "haja" mint itt a fórumon látott többi kis szörnyecskének.Van neki hajacskája csak nem olyan hosszú.És mintha sovány is lenne....Amúgy nem bágyadt vagy hasonló,eszik is mint úgy mond a rozsda ha az akváriuma felé közelít valaki szinte azonnal fel kapja a fejecskéjét.De nekem furi akkor is.Teszek képet fel.És tanácsot kérnék hogy beteg lehet,vagy szimplán nem jól tartották a kereskedésben :\ !? Előre is köszönöm a tanácsokat,és igérem tanulok hogy a lehető legjobb körülményeket biztosítsam Runcájsznak.
Szia!

Jajj, ez a legrosszabb ami történhetett, hogy kaptál egy egzotikus állatott speciális igényekkel. Első körben az alábbi tájékoztatót olvasd el, kezdőknek nagyon jó gyorstalpaló: viewtopic.php?p=5482#p5482 Nagyon sokat kéne bújni a fórumot, rengeteg tapasztalat és cikk elérhető.

Ennivaló: ekkora axinak nem csirkére lenne szüksége. Hanem ideálisabb lenne neki természetesebb étrend tehát élő vagy fagyasztott vörös-szúnyoglárva (szárított tilos), élő tubifex (fagyasztottat minőségi okokból nem ajánljuk, szárított tilos), giliszta (2 hét fagyasztás utána a paraziták miatt), apró hal 1-2 cm-es ifjonc guppik vagy fagyasztott kishal pl. Lidl Sprotni (1 kg/600 ft). De hosszabban a táplálkozásról: viewtopic.php?p=4304#p4304 / viewtopic.php?p=5404#p5404

Felesleges 24 órán át vizet állogatni, JBL Biotopol vízelőkészítőt teszel bele és 1 percen belül használható a víz. EDTA van benne megköti a klórt, nehézfémeket, gyógyszermaradékokat, ár/érték arányban a legjobb készítmény. (625 ml utántöltő meg pláne)

A legfontosabba amit le akartam írni, hogy ez az állat az éhenhalás szélén áll jelenleg. Szóval nagyon gyorsan mindennap etetni kéne, minőségi táplálékkal. Mivel nemrég kaptad az állatot nem a kopoltyú a legfontosabb a korábbi rossz tartási körülmények miatt és az újonnan indult akvárium miatt is károsodásnak/mérgezéseknek lehet kitéve. Induló akvárium esetében amíg a szűrőben a biológiai egyensúly be nem áll az akváriumban mérgező folyamatok fognak végbemenni, a benne lévő élet és bomlástermékek miatt. Tehát ammónia, nitrit, nitrát mérgezés.

A kopoltyú ideális körülmények között rettentő gyorsan regenerálódik, főleg babák esetében. Felnőtteknél viszont előfordul, hogy hosszú hónapokig kell keresni a probléma okát.

Napi etetés, amennyit elfogad. Induló akváriumnál pedig fokozottan figyelni a mérgező vegyületek felhalmozódásra és a vízcserék mennyiségére. viewtopic.php?p=5078#p5078
Akvárium indulás utáni gondozása:
- Belső szűrőt hetente ellenőrizzük, és ha kell leszívott akváriumvízben a mulmot finom nyomkodással távolítsuk el!
- Az üvegről a filmréteget algakaparóval távolíthatjuk el.
- 1. héten: minden nap 30% vízcsere
- 2. héten: minden másnap 30% vízcsere
- 3. héten: 2 alkalommal 30% vízcsere
- 4. héten: 1 alkalommal 30-50% vízcsere
- Hetente ellenőrizzük a vizet JBL 6 in 1 gyorsteszttel és Seachem ammonia alert érzékelővel.
- Ha minden rendben, jöhetnek az állatok.

Azaz az előőrs, mert a baktériumjaink bár elszaporodtak 3-4 hét alatt, még kevesen vannak, számuk igazodni az akvárium szennyező anyagaihoz. Ha hirtelen sok élőlényt tennénk be és nagyon sok szennyeződést termelnének, a bacik nem bírnák az iramot és mérgezés lépne fel. Ezért fokozatosan kell az állatokat betelepíteni. Ha több fajban gondolkozunk, akkor először a "takarító brigádot" telepítsük, ilyenek az algázók, vagy garnélák, majd 3-4 hetente jöhet a többi élőlény is. Haladó akvaristák fel tudják gyorsítani az akvárium indulását és az állatok telepítését, de ezt kezdőknek nem ajánlanám!
A kopoltyú probléma rendeződni fog, de a súlya miatt nagyon aggódom.
Ha lesz ürítés kérnék egy fotót az ürülékéről. Mert ez a súly nem egészséges, könnyen lehet gyomor-bélrendszeri fertőzése, ami a rendellenes ürülékből lesz látható.


Üdv,
Maya
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
anyka34
Fórumozó
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2018.02.27. 13:26

Re: Kicsi a kopoltyúja

Hozzászólás Szerző: anyka34 »

Maya » 57 perccel ezelőtt írta:
anyka34 » Ma, 13:54 írta:Sziasztok!Tanácsot kérnék axi ügyben,mivel nagyon új vagyok(kezdő).Kaptam egy axit(kb 7-8 cm lehet nem több) ajándékba.Rekord gyorsasággal szereztem be neki a szükseges dolgokat.Ennivalót(csirke szív/máj,) akvárium(80 literes),szűrő,levegőztető,bújkaló(majd veszek neki társat is)...stb.Ugye sajnos nálam pont fordítva mentek a dolgok,és előbb jött Runcájsz(ez lett a neve :) )mint kellett volna.Jobb hijján vettem vizet neki a halas akváriumomból,remélem nem csináltam nagy bakklövést,abba tettem 1 napra,majd öntöttem hozzá előzőleg 24 órát állt csapvizet.De nekem fura az egész kicsi állatka.Nincs olyan szép "haja" mint itt a fórumon látott többi kis szörnyecskének.Van neki hajacskája csak nem olyan hosszú.És mintha sovány is lenne....Amúgy nem bágyadt vagy hasonló,eszik is mint úgy mond a rozsda ha az akváriuma felé közelít valaki szinte azonnal fel kapja a fejecskéjét.De nekem furi akkor is.Teszek képet fel.És tanácsot kérnék hogy beteg lehet,vagy szimplán nem jól tartották a kereskedésben :\ !? Előre is köszönöm a tanácsokat,és igérem tanulok hogy a lehető legjobb körülményeket biztosítsam Runcájsznak.
Szia!

Jajj, ez a legrosszabb ami történhetett, hogy kaptál egy egzotikus állatott speciális igényekkel. Első körben az alábbi tájékoztatót olvasd el, kezdőknek nagyon jó gyorstalpaló: viewtopic.php?p=5482#p5482 Nagyon sokat kéne bújni a fórumot, rengeteg tapasztalat és cikk elérhető.

Ennivaló: ekkora axinak nem csirkére lenne szüksége. Hanem ideálisabb lenne neki természetesebb étrend tehát élő vagy fagyasztott vörös-szúnyoglárva (szárított tilos), élő tubifex (fagyasztottat minőségi okokból nem ajánljuk, szárított tilos), giliszta (2 hét fagyasztás utána a paraziták miatt), apró hal 1-2 cm-es ifjonc guppik vagy fagyasztott kishal pl. Lidl Sprotni (1 kg/600 ft). De hosszabban a táplálkozásról: viewtopic.php?p=4304#p4304 / viewtopic.php?p=5404#p5404

Felesleges 24 órán át vizet állogatni, JBL Biotopol vízelőkészítőt teszel bele és 1 percen belül használható a víz. EDTA van benne megköti a klórt, nehézfémeket, gyógyszermaradékokat, ár/érték arányban a legjobb készítmény. (625 ml utántöltő meg pláne)

A legfontosabba amit le akartam írni, hogy ez az állat az éhenhalás szélén áll jelenleg. Szóval nagyon gyorsan mindennap etetni kéne, minőségi táplálékkal. Mivel nemrég kaptad az állatot nem a kopoltyú a legfontosabb a korábbi rossz tartási körülmények miatt és az újonnan indult akvárium miatt is károsodásnak/mérgezéseknek lehet kitéve. Induló akvárium esetében amíg a szűrőben a biológiai egyensúly be nem áll az akváriumban mérgező folyamatok fognak végbemenni, a benne lévő élet és bomlástermékek miatt. Tehát ammónia, nitrit, nitrát mérgezés.

A kopoltyú ideális körülmények között rettentő gyorsan regenerálódik, főleg babák esetében. Felnőtteknél viszont előfordul, hogy hosszú hónapokig kell keresni a probléma okát.

Napi etetés, amennyit elfogad. Induló akváriumnál pedig fokozottan figyelni a mérgező vegyületek felhalmozódásra és a vízcserék mennyiségére. viewtopic.php?p=5078#p5078
Akvárium indulás utáni gondozása:
- Belső szűrőt hetente ellenőrizzük, és ha kell leszívott akváriumvízben a mulmot finom nyomkodással távolítsuk el!
- Az üvegről a filmréteget algakaparóval távolíthatjuk el.
- 1. héten: minden nap 30% vízcsere
- 2. héten: minden másnap 30% vízcsere
- 3. héten: 2 alkalommal 30% vízcsere
- 4. héten: 1 alkalommal 30-50% vízcsere
- Hetente ellenőrizzük a vizet JBL 6 in 1 gyorsteszttel és Seachem ammonia alert érzékelővel.
- Ha minden rendben, jöhetnek az állatok.

Azaz az előőrs, mert a baktériumjaink bár elszaporodtak 3-4 hét alatt, még kevesen vannak, számuk igazodni az akvárium szennyező anyagaihoz. Ha hirtelen sok élőlényt tennénk be és nagyon sok szennyeződést termelnének, a bacik nem bírnák az iramot és mérgezés lépne fel. Ezért fokozatosan kell az állatokat betelepíteni. Ha több fajban gondolkozunk, akkor először a "takarító brigádot" telepítsük, ilyenek az algázók, vagy garnélák, majd 3-4 hetente jöhet a többi élőlény is. Haladó akvaristák fel tudják gyorsítani az akvárium indulását és az állatok telepítését, de ezt kezdőknek nem ajánlanám!
A kopoltyú probléma rendeződni fog, de a súlya miatt nagyon aggódom.
Ha lesz ürítés kérnék egy fotót az ürülékéről. Mert ez a súly nem egészséges, könnyen lehet gyomor-bélrendszeri fertőzése, ami a rendellenes ürülékből lesz látható.


Üdv,
Maya
Nagyon köszönöm a választ.Van ithon fagyasztott kaja.Az igaz halaknak több féle fagyasztott kocka.Az jó neki?Vagy reggel usgyi a bolt?Ma etettem kb 1-1.5 óránként egy két falatot.Eddig nem tapasztalom a bágyadságot.Sőt eleg aktív.Pihen 1-2 percet aztan kerül vagy 2 kört az akváriumban.Remélem nem lesz baja.Talán még az utolsó percben meg lett mentve....A kakit mikorra várjam?Vasárnap óta van itt....eddig még nem láttam.
anyka34
Fórumozó
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2018.02.27. 13:26

Re: Kicsi a kopoltyúja

Hozzászólás Szerző: anyka34 »

Sziasztok!Új helyzetjelentés Runcájszról.Soványnak sovany de nagyon jó az étvágya.Élénk nem bágyadt.Éés mintha egy lehelletnyit javult volna a kopoltyú állapota!ISZONYATOSAN BOLDOG VAGYOK! :D Halám mindig veled lesz MAYA a gyors alapos segítségért!!!!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Maya 2018.03.01. 20:39-kor.
Ok: Nem adtál témacímet, javítottam, de kérlek olvasd el a házirend ezen részét! Köszi! Maya
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Kicsi a kopoltyúja

Hozzászólás Szerző: Maya »

anyka34 » Ma, 13:54 írta: Nagyon köszönöm a választ.Van ithon fagyasztott kaja.Az igaz halaknak több féle fagyasztott kocka.Az jó neki?Vagy reggel usgyi a bolt?Ma etettem kb 1-1.5 óránként egy két falatot.Eddig nem tapasztalom a bágyadságot.Sőt eleg aktív.Pihen 1-2 percet aztan kerül vagy 2 kört az akváriumban.Remélem nem lesz baja.Talán még az utolsó percben meg lett mentve....A kakit mikorra várjam?Vasárnap óta van itt....eddig még nem láttam.
Szia!
Milyen fagyasztott kocka van? Attól függ micsoda mi van ráírva, akár angolul? Hát ürítést ilyen babáknál 3-4 naponta vagy sűrűbben, 1 hét alatt muszáj lesz.
A keresett kis rebellis hurka így néz ki:
Axolotl ürülék
Axolotl ürülék
IMG_2851.JPG (54.47 KiB) Megtekintve 11933 alkalommal
Hosszúkás kúp alakú, megevett tápláléktól függő a színe általában barnás-feketés, állaga tömör, vízből kiemelve nagyon büdös. Ilyen az egészséges.
Mivel még baba ebben az időszakban jóval aktívabbak, a felnőttek napokig csak ülnek a barlangba és nem csinálnak semmit.
Azt hiszem talán még 3-4 hetet szenvedett volna ez az axi mire sikerült volna éhenhalnia.

Várom mindenképpen a kakinaplót (fotót).

UI: Bocsánat, hogy most válaszolok, dolgozom mindennap sokáig mint a baromállat.


Üdv,
Maya
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Kicsi a kopoltyúja

Hozzászólás Szerző: Maya »

anyka34 » Tegnap, 20:13 írta:Sziasztok!Új helyzetjelentés Runcájszról.Soványnak sovany de nagyon jó az étvágya.Élénk nem bágyadt.Éés mintha egy lehelletnyit javult volna a kopoltyú állapota!ISZONYATOSAN BOLDOG VAGYOK! :D Halám mindig veled lesz MAYA a gyors alapos segítségért!!!!
Lassan javulni fog a kopoltyú is, legyen normális súlya fontos, egészséges ürülék (gyomor-bélrendszeri fertőzések tudnak ilyen soványságot okozni) megfelelő vízminőség és majd javulni fog.

Valami ilyesminek kéne kinéznie:
Súly
Súly
PICT0029.JPG (196.67 KiB) Megtekintve 11932 alkalommal
Ideális testsúlyról:
Az ideális testsúlyt a fej és has szélességének arányából állapíthatjuk meg kezdőként.

10 cm-es testhossz felett két táplálás között félidőben:
elhízott állat: has szélessége nagyobb mint a fej szélessége
ideális testsúly: has szélessége a fej szélességének 75-100%-a
sovány állat: has szélessége a fej szélességének 75%-át nem éri el
kórosan sovány: has szélessége a fej szélességének 50%-át éri el

10 cm-es testhossz alatt (minél kisebbek annál karcsúbbak, de jól tele tudják enni magukat, így két értéket kell nézni: éhesen és jóllakva mekkorák. Pufókra tudják magukat enni):
elhízott állat: has szélessége nagyobb mint a fej szélessége etetés után rendszeresen és éhesen a has szélessége meghaladja a 75%-ot éhesen.
ideális testsúly: has szélessége a fej szélességének 50-100%-a ( éhesen etetés előtt elfogadható 50%, jóllakva etetés után elfogadható 100%)
kissé sovány állat: has szélessége a fej szélességének 50-75%-át nem éri el (amennyiben etetés után a has eléri legalább a 75%-ot, nem kell aggódni, csak odafigyelni)
kórosan sovány: has szélessége a fej szélességének 50%át nem éri el, és nem is eszi magát tele az állat.
Üdv,
Maya
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
anyka34
Fórumozó
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2018.02.27. 13:26

Re: Kicsi a kopoltyúja

Hozzászólás Szerző: anyka34 »

Kedves Maya!Sokat javult Runi mióta nem jelentkeztem.A kopoltyúja is,és szépen gömbölyödik is.És bele vágtam valamibe.Voltunk a boltban ahol vették nekem Runit.Volt még egy példány.Meg vettem.Meg próbálom meg menteni őt is.Egy esély neki is jár szerintem.Csak annyi a fura hogy Pofi(ez a neve a mentettemnek) fehérebb mint Runi,Runi az sárgás színű.Mellékelek 3 képet.1 kaki fotó.1 Runiról.1 meg Runiról és Pofiról. :)
Csatolmányok
20180315_094703.jpg
20180315_094703.jpg (1.81 MiB) Megtekintve 11917 alkalommal
20180315_094741.jpg
20180315_094741.jpg (1.87 MiB) Megtekintve 11917 alkalommal
20180315_094606.jpg
20180315_094606.jpg (1.51 MiB) Megtekintve 11917 alkalommal
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Maya 2018.03.16. 13:47-kor.
Ok: Nem adtál témacímet, javítottam, de kérlek olvasd el a házirend ezen részét! Köszi! Maya
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Kicsi a kopoltyúja

Hozzászólás Szerző: Maya »

anyka34 » Tegnap, 09:53 írta:Kedves Maya!Sokat javult Runi mióta nem jelentkeztem.A kopoltyúja is,és szépen gömbölyödik is.És bele vágtam valamibe.Voltunk a boltban ahol vették nekem Runit.Volt még egy példány.Meg vettem.Meg próbálom meg menteni őt is.Egy esély neki is jár szerintem.Csak annyi a fura hogy Pofi(ez a neve a mentettemnek) fehérebb mint Runi,Runi az sárgás színű.Mellékelek 3 képet.1 kaki fotó.1 Runiról.1 meg Runiról és Pofiról. :)
Szia!

Szerencsére ez egy egész jó széklet, nem utal betegségre, tehát csak nem volt megfelelően táplálva. Ez a legfontosabb növekedési szakasza most nagyon változatosan kéne etetne kb. 2 éves koráig, utána már lehet lazulni és 2-3 félét váltogatni, most viszont változatos és minőségi etetés kéne. Kopoltyú is kezd rendbejönni.

Ezt a bolti mentegetést nem szoktam támogatni, hiszen a kereskedő jövőhétre megint hozat egy meggyötört nyomorultat... az is illene ezek után befogadni, megmenteni... és a következőt és a következőt... Tehát ez egy végtelen folyamat, ha egy kereskedő nyakán marad 1 példány 6 hónapig addig sem hozat több szerencsétlent. Sajnos ilyen a kereskedelem, a "mentésnek" nincs valódi eredménye. Én a magánszemélyek közti adás-vételt támogatom, így a "megunt" nyomikat ténylegesen meg lehet menteni.

Runi egy nagyon hitvány golden albínó akarna lenni, csak ahhoz elég halovány.
Pofi vagy fehér albínó vagy axanthic albínó (látnom kéne hozzá szemből a kopoltyút, hogy csillog vagy sem.)

Mindkettő albínó, nem az albínó a legerősebb színváltozat, mutációs malőr a létezésük, 100% emberek tenyészették ki, vadonban nem fordult elő. Tehát nagyon gyenge az immunrendszerük, sokszor betegesebbek mint a fehér-leucisztikus vagy vadas színváltozatok.


Üdv,
Maya
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
anyka34
Fórumozó
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2018.02.27. 13:26

Kicsi a kopoltyúja

Hozzászólás Szerző: anyka34 »

Szia Maya!Küldök Pofiról 2 képet....többet nem "engedett" fotózni! :) Akkor ezek szerint jobban kell figyelnem a vizük tisztaságára,és a paramétereire.Most jelenleg vörös szúnyoglárvát kapnak,fagyasztottat.Lidl sprotnit fagyasztottat,és gilisztát amit már 2 hete a fagyasztóba tartottam a tanácsod alapján.Mit tudnék meg adni nekik!?Pofit nem tudttam ott hagyni!Tudom mindet el illene hozni!De nagyon meg sajnáltam. :(
Csatolmányok
20180318_183024.jpg
20180318_183024.jpg (1.74 MiB) Megtekintve 11913 alkalommal
20180318_183232.jpg
20180318_183232.jpg (1.78 MiB) Megtekintve 11913 alkalommal
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Kicsi a kopoltyúja

Hozzászólás Szerző: Maya »

anyka34 » Tegnap, 18:49 írta:Szia Maya!Küldök Pofiról 2 képet....többet nem "engedett" fotózni! :) Akkor ezek szerint jobban kell figyelnem a vizük tisztaságára,és a paramétereire.Most jelenleg vörös szúnyoglárvát kapnak,fagyasztottat.Lidl sprotnit fagyasztottat,és gilisztát amit már 2 hete a fagyasztóba tartottam a tanácsod alapján.Mit tudnék meg adni nekik!?Pofit nem tudttam ott hagyni!Tudom mindet el illene hozni!De nagyon meg sajnáltam. :(
Szia!

Ő egy fehér albínó, kicsit ritkább mint az axanathic albínó, jellegzetes a fényes pigmensejtekről.

A giliszta a legjobb táplálék, a sprotni is jó, szúnyoglárva fagyasztottan is. De ha van lehetőséged rá én mindenképp ajánlanék még élő vörös szúnyoglárvát és élő tubifexet. Ezek váltogatva mehetnek, még néhány falat májat ajánlok 2 hetente 2-3 falatot, csirke vagy pulyka májat, A-vitamin van benne. Viszont májjal nem lehet folyamatosan etetni, az A-vitamin túladagolható.

Napi etetés mehet, maguktól fogják majd úgyis elhagyni és átállnak 2-3-4 napos etetésre.


Üdv,
Maya
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
anyka34
Fórumozó
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2018.02.27. 13:26

Kicsi a kopoltyúja

Hozzászólás Szerző: anyka34 »

Sziasztok!Runi naprol napra kerekebb szerencsére! :)
Csatolmányok
20180323_193206.jpg
20180323_193206.jpg (1.69 MiB) Megtekintve 11835 alkalommal
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Kicsi a kopoltyúja

Hozzászólás Szerző: Maya »

anyka34 » 59 perccel ezelőtt írta:Sziasztok!Runi naprol napra kerekebb szerencsére! :)
Sokkal szebb mint az első kép róla! A pocak és a kopoltyú is, csak így tovább! Tömni és tömni. Tippre amúgy gyanúsan hím lesz.


Üdv,
Maya
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
anyka34
Fórumozó
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2018.02.27. 13:26

Kicsi a kopoltyúja

Hozzászólás Szerző: anyka34 »

Sziasztok!Teszek fel 2 képet.Első Runiról,második Pofiról.Pofi nem lebeg csak sikerűlt meg örökíteni ahogy levegőért iparkodik.Azt hiszem jó úton haladunk afelé,hogy el mondhassuk,igen sikerűlt meg menteni őket.Csodálatos érzés ilyen szépnek látni mind kettőt. :D Nagyon köszönjük nektek.Nélkületek nem sikerűlt volna.
Csatolmányok
20180328_200748.jpg
20180328_200748.jpg (1000.61 KiB) Megtekintve 11829 alkalommal
20180328_200323.jpg
20180328_200323.jpg (2 MiB) Megtekintve 11829 alkalommal
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Kicsi a kopoltyúja

Hozzászólás Szerző: Maya »

anyka34 » 14 perccel ezelőtt írta:Sziasztok!Teszek fel 2 képet.Első Runiról,második Pofiról.Pofi nem lebeg csak sikerűlt meg örökíteni ahogy levegőért iparkodik.Azt hiszem jó úton haladunk afelé,hogy el mondhassuk,igen sikerűlt meg menteni őket.Csodálatos érzés ilyen szépnek látni mind kettőt. :D Nagyon köszönjük nektek.Nélkületek nem sikerűlt volna.
Szia!

Ezért vagyunk ;)
Hűha... nagyon-nagyon szép baba :D Ilyennek kell lennie, sőt ilyennek kellett volna lennie a boltban is... Az alsó képen már nagyon szép a kopoltyú és a pocak is, remélem most hogy ideális körülmények között van megindul a növésben is. :D

Mintahogy Pangesz lányom is anno, nagyon gyorsan tudnak nőni.
1.JPG
1.JPG (171.9 KiB) Megtekintve 11828 alkalommal
10322769_842409942498220_3090604434649464775_n.jpg
10322769_842409942498220_3090604434649464775_n.jpg (69.35 KiB) Megtekintve 11828 alkalommal
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
anyka34
Fórumozó
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2018.02.27. 13:26

Re: Kicsi a kopoltyúja

Hozzászólás Szerző: anyka34 »

Maya » 2018.03.28. 20:37 írta:
anyka34 » 14 perccel ezelőtt írta:Sziasztok!Teszek fel 2 képet.Első Runiról,második Pofiról.Pofi nem lebeg csak sikerűlt meg örökíteni ahogy levegőért iparkodik.Azt hiszem jó úton haladunk afelé,hogy el mondhassuk,igen sikerűlt meg menteni őket.Csodálatos érzés ilyen szépnek látni mind kettőt. :D Nagyon köszönjük nektek.Nélkületek nem sikerűlt volna.
Szia!

Ezért vagyunk ;)
Hűha... nagyon-nagyon szép baba :D Ilyennek kell lennie, sőt ilyennek kellett volna lennie a boltban is... Az alsó képen már nagyon szép a kopoltyú és a pocak is, remélem most hogy ideális körülmények között van megindul a növésben is. :D

Mintahogy Pangesz lányom is anno, nagyon gyorsan tudnak nőni.
1.JPG
10322769_842409942498220_3090604434649464775_n.jpg
Szia.Igen nő mint akit húznak....szinte napról napra nagyobb és nagyobb. :)
Válasz küldése