Kopoltyúproblémák (nem gombás)

Moderátor: Axolotl moderátor

Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Nem nő a kopoltyú

Hozzászólás Szerző: Maya »

mjancsi95 írta:Sziasztok!Én azzal a problémával jöttem, hogy kb egy hete vettem meg az axim, ugyan még elég kicsi 5cm körül van , de egyáltalán nem nő neki a kopoltyúja!A vize tiszta, étvágya is nagyon jó!Mit tehetnék érte?
Vize tiszta, mértél ph-t, keménységet, nitrát,ammónia szintet? Azokkal minden rendben? Beállt a vized? Mert ha nem, ezek mind befolyásolják a kopoltyút. Milyen akváriumba van, hogy van elhelyezve, mennyi stressz éri? Másfelől a máj és a vörös szúnyoglárvától gyorsabban nő. Ennyit tehetsz érte, a kopoltyúnövesztés lassú folyamat.
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Nem nő a kopoltyú

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Maya írta:
mjancsi95 írta:Sziasztok!Én azzal a problémával jöttem, hogy kb egy hete vettem meg az axim, ugyan még elég kicsi 5cm körül van , de egyáltalán nem nő neki a kopoltyúja!A vize tiszta, étvágya is nagyon jó!Mit tehetnék érte?
Vize tiszta, mértél ph-t, keménységet, nitrát,ammónia szintet? Azokkal minden rendben? Beállt a vized? Mert ha nem, ezek mind befolyásolják a kopoltyút. Milyen akváriumba van, hogy van elhelyezve, mennyi stressz éri? Másfelől a máj és a vörös szúnyoglárvától gyorsabban nő. Ennyit tehetsz érte, a kopoltyúnövesztés lassú folyamat.
Ha új az akvárium, egy hétig csak az ammónia nő benne, szó sincs még nitritről és nitrátról. Egy akváriumnak hogy beállt flórájú vize legyen 4 hét kell legalább.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
mjancsi95
Fórumozó
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2013.04.04. 15:29

Re: Nem nő a kopoltyú

Hozzászólás Szerző: mjancsi95 »

Az akváriumba van egy bujkáló, és egy nagy növény.Stressz nem nagyon éri elég jól elvan, ahogy nézegetem.Étvágya jó, eddig vörös szúnyoglárvával etettem, holnap már kap májat is!Az akvárium úgy tudom, hogy 60l körül van.A vizet egyáltalán nem mértem még, de akkor várok türelmesen!:)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Maya 2013.04.05. 23:54-kor.
Ok: Nem adtál meg témacímet! Javítottam, de kérlek olvasd el a házirend ezen részét és alkalmazd is a jövőben! Köszi!
Avatar
SzySza
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2013.02.15. 20:18
Tartózkodási hely: Kartal

Visszahajló kopoltyú

Hozzászólás Szerző: SzySza »

Sziasztok!

Nos nálam most annyi a probléma, hogy Szirkámnak szép hosszúak a kopoltyúi, vidám boldog, nitrátmegkötő gyanta van, két napi feles vízcsere stb, a vízzel nem hiszem, hogy most baj van. Ellenben valamiért őfelségének furán áll az egyik kopoltyúja.
Mintha vissza lenne "törve"
Mintha vissza lenne "törve"
Én lihegem túl, vagy ez normális, mert nem bírná el? Nincs törve, hisz talán ez nem is tud törni, de akkor is fura, valakinek valami ötlet, hogy mitől lehet? (Kövekhez mindig mászik be, bújik el, lehet ott csinált valami zseniálisat?)
SzySza
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Visszahajló kopoltyú

Hozzászólás Szerző: Maya »

SzySza írta:Sziasztok!

Nos nálam most annyi a probléma, hogy Szirkámnak szép hosszúak a kopoltyúi, vidám boldog, nitrátmegkötő gyanta van, két napi feles vízcsere stb, a vízzel nem hiszem, hogy most baj van. Ellenben valamiért őfelségének furán áll az egyik kopoltyúja.
2013-04-11 08.51.51.jpg
Én lihegem túl, vagy ez normális, mert nem bírná el? Nincs törve, hisz talán ez nem is tud törni, de akkor is fura, valakinek valami ötlet, hogy mitől lehet? (Kövekhez mindig mászik be, bújik el, lehet ott csinált valami zseniálisat?)
Semmi baj sincs ezzel a kopoltyúval. Ha túl nagy akkor nyugalmi állapotba nem mindig bírják el és erre-arra hajlik, egy kis evés mozgás után, mikor a vérkeringés felgyorsul újra rendbe lesz. Egyébként kedves papának is így áll a kopoltyúja, előre hajolva. (http://axolotl.hu/viewtopic.php?f=6&t=6 ... =100#p3618 Aztán amint eszik szép nagy vörös lesz és áll) A képen nem látom igazán, de ha hiányzik a végéből kicsit akkor lehet a másik véletlenül leharapta.
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Leiilu
Fórumozó
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2013.01.31. 20:28

Hirtelen kopoltyúelhagyás

Hozzászólás Szerző: Leiilu »

Sziasztok!

Kb fél éve vagyok 3 csodálatos axolotl büszke gazdija. Kb két hete viszont egy ijesztő dologgal kerültem szembe.A vadas aximnál kezdődött hogy a "szőrszálait" neki állt hullajtani.Feljöttem ide olvasgattam ás láttam hogy, a vizzel lehet probléma.Csináltam egy teljes puceválást.kb 3-4 napja. Ma észrevettem hogy a másik is neki állt hullajtani.Étvágyuk rendben van, sőőt. Farkincájuk tökéletesen áll. Ujj kaját nem adtam nekik hogy azzal lenne problémájuk keménységen kívül minden érték tökéletes.Kérlek titeket segítsetek nagyon aggódom értük..csatolok képet is, előre is köszönööööm.
Csatolmányok
IMG_4704.JPG
IMG_4702.JPG
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Maya 2013.05.20. 15:03-kor.
Ok: Legközelebb kérlek adj témacímet és figyelj a helyesírási hibákra is, köszi!
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Hirtelen kopoltyúelhagyás

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Leiilu írta:Sziasztok!

Kb fél éve vagyok 3 csodálatos axolotl büszke gazdija. Kb két hete viszont egy ijesztő dologgal kerültem szembe.A vadas aximnál kezdődött hogy a "szőrszálait" neki állt hullajtani.Feljöttem ide olvasgattam ás láttam hogy, a vizzel lehet probléma.Csináltam egy teljes puceválást.kb 3-4 napja. Ma észrevettem hogy a másik is neki állt hullajtani.Étvágyuk rendben van, sőőt. Farkincájuk tökéletesen áll. Ujj kaját nem adtam nekik hogy azzal lenne problémájuk keménységen kívül minden érték tökéletes.Kérlek titeket segítsetek nagyon aggódom értük..csatolok képet is, előre is köszönööööm.
Szia!

Sajnos nem fogok tudni újdonsággal szolgálni azokon kívül amit már olvastál és tudsz. A vízzel van baj, valami. Valami amit nem látsz, amit nem tudsz mérni, de ők érzik. Ha alaposan pucoltad ki, akkor a bomló ételmaradékot kizárnám, mert az is okoz ilyet. A kopoltyúhullás megkezdése előtt mikor volt utoljára vízcsere? Mert lehet, hogy épp nagy pucolást tartottak a vízműnél, és nyomattak egy kis fertőtlenítőt a vízbe, amik őt nem bírnak, vagy valamit változtattak esetleg a vízműben. Ismételt akváriumpucolást kéne tartanod sajnos. A vizet jól felforralnám, majd leszűrném ha kihűlt, illetve jbl biotopol (normál kék) előkészítővel megpróbálnám kezelni és pihentetni egy napot. Ez egy idegtépő játék sajnos. Nekem anno azért hullott ki mert a város másik felébe költöztünk, más csővezetéken jött ugyanaz a víz, és őkényessége nem bírta. Az étrendjükről nem írtál, de lehet hogy kéne újítani, ha kellően nagyok akkor csirkeszív, csirkemáj vagy giliszta (Maya az illetékes a giliszta előkészítési módjával kapcsolatosan, ő tud ebben segíteni). Nekem anno a kancsós szűrt víz hozta meg a kívánt hatást, másnak étrendváltás, másnak 3-4 havi hetente történő akváriumpucolás után egyik napról a másikra lett jobb a helyzet. Addig nem kell kétségbe esni, míg minden más rendben, kedvük jó, étvágyuk jó, farkuk vége rendben, érdeklődök, és nincs egyéb testi elváltozás.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Leiilu
Fórumozó
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2013.01.31. 20:28

Re: Hirtelen kopoltyúelhagyás

Hozzászólás Szerző: Leiilu »

Sendy írta:
Leiilu írta:Sziasztok!

Kb fél éve vagyok 3 csodálatos axolotl büszke gazdija. Kb két hete viszont egy ijesztő dologgal kerültem szembe.A vadas aximnál kezdődött hogy a "szőrszálait" neki állt hullajtani.Feljöttem ide olvasgattam ás láttam hogy, a vizzel lehet probléma.Csináltam egy teljes puceválást.kb 3-4 napja. Ma észrevettem hogy a másik is neki állt hullajtani.Étvágyuk rendben van, sőőt. Farkincájuk tökéletesen áll. Ujj kaját nem adtam nekik hogy azzal lenne problémájuk keménységen kívül minden érték tökéletes.Kérlek titeket segítsetek nagyon aggódom értük..csatolok képet is, előre is köszönööööm.
Szia!

Sajnos nem fogok tudni újdonsággal szolgálni azokon kívül amit már olvastál és tudsz. A vízzel van baj, valami. Valami amit nem látsz, amit nem tudsz mérni, de ők érzik. Ha alaposan pucoltad ki, akkor a bomló ételmaradékot kizárnám, mert az is okoz ilyet. A kopoltyúhullás megkezdése előtt mikor volt utoljára vízcsere? Mert lehet, hogy épp nagy pucolást tartottak a vízműnél, és nyomattak egy kis fertőtlenítőt a vízbe, amik őt nem bírnak, vagy valamit változtattak esetleg a vízműben. Ismételt akváriumpucolást kéne tartanod sajnos. A vizet jól felforralnám, majd leszűrném ha kihűlt, illetve jbl biotopol (normál kék) előkészítővel megpróbálnám kezelni és pihentetni egy napot. Ez egy idegtépő játék sajnos. Nekem anno azért hullott ki mert a város másik felébe költöztünk, más csővezetéken jött ugyanaz a víz, és őkényessége nem bírta. Az étrendjükről nem írtál, de lehet hogy kéne újítani, ha kellően nagyok akkor csirkeszív, csirkemáj vagy giliszta (Maya az illetékes a giliszta előkészítési módjával kapcsolatosan, ő tud ebben segíteni). Nekem anno a kancsós szűrt víz hozta meg a kívánt hatást, másnak étrendváltás, másnak 3-4 havi hetente történő akváriumpucolás után egyik napról a másikra lett jobb a helyzet. Addig nem kell kétségbe esni, míg minden más rendben, kedvük jó, étvágyuk jó, farkuk vége rendben, érdeklődök, és nincs egyéb testi elváltozás.
Köszönöm segítséged. Már meggyógyultunk.Forraltunk.biotopoloztunk.még hűtőbe is voltunk.( mert hánytunk is közbe.nem Ő.) de meggyógyultunk.:) köszönünk mindent.:)
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Hirtelen kopoltyúelhagyás

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Leiilu írta:Köszönöm segítséged. Már meggyógyultunk.Forraltunk.biotopoloztunk.még hűtőbe is voltunk.( mert hánytunk is közbe.nem Ő.) de meggyógyultunk.:) köszönünk mindent.:)
Ki hányt, miért volt hűtő? Ez nem teljesen világos. Annak örülök, hogy rendbe jött!
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Kagami
Fórumozó
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2013.06.12. 19:28

Kopoltyúnövesztés, mégis hogyan?

Hozzászólás Szerző: Kagami »

sziasztok!

Elolvastam az összes témát a betegségekkel kapcsolatban, de nem tudom mi baja az én aximnak, és mit tudnék vele csinálni.

A kopoltyújával baj van, az biztos. Egyszer elég sokáig nem lettek takarítva (gyakran feljöttek levegőért, lebegtek is már a végén, mire észrevettük, hogy baj van) Miután vizet cseréltem nekik, ügyeltem arra, hogy mindig tiszta maradjon a vizük. Naponta leszívtam és friss vízzel töltöttem az akvárium felét. Azonban a kopoltyúk nem igazán nőttek vissza, már több hónap eltelt, de már szőrök sincsenek rajta nagyon. És egyre több a fekete folt is a testén, ami nem tudom, normális-e vagy valami betegség. Van egy fekete axim is, azon meg fehér foltok vannak, de én nem látom vattaszerűnek...
Az étvágyuk jó, nem lebegnek, a farkuk néha egyenes, néha begörbül, nem éri őket sok fény, vizük 22-23 fokos.


Mellékeltem képet is.

Tudtok segíteni mit kellene csinálnom?
Csatolmányok
cassper.jpg
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Maya 2013.06.12. 19:44-kor.
Ok: Nem adtál meg témacímet! Javítottam, de kérlek olvasd el a házirend ezen részét és alkalmazd is a jövőben! Köszi!
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Kopoltyúnövesztés, mégis hogyan?

Hozzászólás Szerző: Maya »

Kagami írta:sziasztok!

Elolvastam az összes témát a betegségekkel kapcsolatban, de nem tudom mi baja az én aximnak, és mit tudnék vele csinálni.

A kopoltyújával baj van, az biztos. Egyszer elég sokáig nem lettek takarítva (gyakran feljöttek levegőért, lebegtek is már a végén, mire észrevettük, hogy baj van) Miután vizet cseréltem nekik, ügyeltem arra, hogy mindig tiszta maradjon a vizük. Naponta leszívtam és friss vízzel töltöttem az akvárium felét. Azonban a kopoltyúk nem igazán nőttek vissza, már több hónap eltelt, de már szőrök sincsenek rajta nagyon. És egyre több a fekete folt is a testén, ami nem tudom, normális-e vagy valami betegség. Van egy fekete axim is, azon meg fehér foltok vannak, de én nem látom vattaszerűnek...
Az étvágyuk jó, nem lebegnek, a farkuk néha egyenes, néha begörbül, nem éri őket sok fény, vizük 22-23 fokos.


Mellékeltem képet is.

Tudtok segíteni mit kellene csinálnom?
Hello!

Üdv, a fórumon. :)

Először is a fekete foltok nem probléma, ilyen a mintázata, nálam a vaksi ilyen. A vadasokon pedig a fehér foltok a mintázat (általában a farkuk főleg). Az nem írtad milyen szűrőt és levegőztetőt használsz. A legnagyobb probléma a vízzel van, mióta van meg az akvárium? Használsz vízelőkészítőt, hagyod állni a vizet, hogy elpárologjon a klór? Ha minimum 1 hónapja akkor víztesztet kéne csinálni, nagy valószínűséggel valamelyik érték nem megfelelő, vízre nagyon kényesek. A kopoltyúnövesztés lassú folyamat, de ha eltalálod a megfelelő vizet, napok alatt visszanő, minden axinak más és más segített. Ez az aljzat pedig nem megfelelő, kérlek olvasd át az aljzatos topikot.
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Kagami
Fórumozó
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2013.06.12. 19:28

Re: Kopoltyúnövesztés, mégis hogyan?

Hozzászólás Szerző: Kagami »

Maya írta: Hello!

Üdv, a fórumon. :)

Először is a fekete foltok nem probléma, ilyen a mintázata, nálam a vaksi ilyen. A vadasokon pedig a fehér foltok a mintázat (általában a farkuk főleg). Az nem írtad milyen szűrőt és levegőztetőt használsz. A legnagyobb probléma a vízzel van, mióta van meg az akvárium? Használsz vízelőkészítőt, hagyod állni a vizet, hogy elpárologjon a klór? Ha minimum 1 hónapja akkor víztesztet kéne csinálni, nagy valószínűséggel valamelyik érték nem megfelelő, vízre nagyon kényesek. A kopoltyúnövesztés lassú folyamat, de ha eltalálod a megfelelő vizet, napok alatt visszanő, minden axinak más és más segített. Ez az aljzat pedig nem megfelelő, kérlek olvasd át az aljzatos topikot.
Köszi a segítséget! :)

A foltok miatt akkor megnyugodtam, hogy nem gomba.
"Sora Precision air 110 plus" levegőztető+szűrőt használok. ez volt a boltban a legdrágább... nem tudom hogy szén szűrős e vagy milyen. A levegőztető körül van egy szivacs... nem értek hozzá.

A kövekkel ha jól értem az a probléma, hogy túl kicsik és lenyelhetik?

Az akvárium elég régi, teknősök laktak benne korábban. kb 5 éves lehet.

Nem hagytam állni a vízet, most majd hagyom. Meg veszek ilyen klórtalanító tablettát is. Víz-tesztcsíkot hol tudok venni?
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Kopoltyúnövesztés, mégis hogyan?

Hozzászólás Szerző: Maya »

Kagami írta:
Maya írta: Hello!

Üdv, a fórumon. :)

Először is a fekete foltok nem probléma, ilyen a mintázata, nálam a vaksi ilyen. A vadasokon pedig a fehér foltok a mintázat (általában a farkuk főleg). Az nem írtad milyen szűrőt és levegőztetőt használsz. A legnagyobb probléma a vízzel van, mióta van meg az akvárium? Használsz vízelőkészítőt, hagyod állni a vizet, hogy elpárologjon a klór? Ha minimum 1 hónapja akkor víztesztet kéne csinálni, nagy valószínűséggel valamelyik érték nem megfelelő, vízre nagyon kényesek. A kopoltyúnövesztés lassú folyamat, de ha eltalálod a megfelelő vizet, napok alatt visszanő, minden axinak más és más segített. Ez az aljzat pedig nem megfelelő, kérlek olvasd át az aljzatos topikot.
Köszi a segítséget! :)

A foltok miatt akkor megnyugodtam, hogy nem gomba.
"Sora Precision air 110 plus" levegőztető+szűrőt használok. ez volt a boltban a legdrágább... nem tudom hogy szén szűrős e vagy milyen. A levegőztető körül van egy szivacs... nem értek hozzá.

A kövekkel ha jól értem az a probléma, hogy túl kicsik és lenyelhetik?

Az akvárium elég régi, teknősök laktak benne korábban. kb 5 éves lehet.

Nem hagytam állni a vízet, most majd hagyom. Meg veszek ilyen klórtalanító tablettát is. Víz-tesztcsíkot hol tudok venni?
Rákerestem és csak levegőztető ad ki erre. Szűrőd van ezen kívül? A köveket, könnyen lenyelheti ami bélelzáródást okozhat, ebből már volt háláleset a fórumon, nagyobbra kéne cserélni. Így, hogy nem tudod, hogy van-e a vizedben klór, állni kéne hagyni egy napot, hogy elpárologjon belőle. Klórtalanító tabletta nincs, szellőztetés elég. Nem adtál meg lakóhelyet, pesten egész sok helyen kapni, JBL 6in1 teszt ami nagyon jó.
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Kagami
Fórumozó
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2013.06.12. 19:28

Re: Kopoltyúnövesztés, mégis hogyan?

Hozzászólás Szerző: Kagami »

Maya írta: Rákerestem és csak levegőztető ad ki erre. Szűrőd van ezen kívül? A köveket, könnyen lenyelheti ami bélelzáródást okozhat, ebből már volt háláleset a fórumon, nagyobbra kéne cserélni. Így, hogy nem tudod, hogy van-e a vizedben klór, állni kéne hagyni egy napot, hogy elpárologjon belőle. Klórtalanító tabletta nincs, szellőztetés elég. Nem adtál meg lakóhelyet, pesten egész sok helyen kapni, JBL 6in1 teszt ami nagyon jó.
Budapesten lakok (XI ker)
Akkor ez a szivacs ez nem számít szűrőnek, amin átmegy a levegőztetőbe a víz? sokáig semmi baj nem volt a kopoltyúikkal ilyen körülmények (levegőztető) mellett, úgyhogy nem értem.. mindenesetre hagyom szellőzni a vizet egész éjjel most.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Kopoltyúnövesztés, mégis hogyan?

Hozzászólás Szerző: Maya »

Kagami írta:
Maya írta: Rákerestem és csak levegőztető ad ki erre. Szűrőd van ezen kívül? A köveket, könnyen lenyelheti ami bélelzáródást okozhat, ebből már volt háláleset a fórumon, nagyobbra kéne cserélni. Így, hogy nem tudod, hogy van-e a vizedben klór, állni kéne hagyni egy napot, hogy elpárologjon belőle. Klórtalanító tabletta nincs, szellőztetés elég. Nem adtál meg lakóhelyet, pesten egész sok helyen kapni, JBL 6in1 teszt ami nagyon jó.
Budapesten lakok (XI ker)
Akkor ez a szivacs ez nem számít szűrőnek, amin átmegy a levegőztetőbe a víz? sokáig semmi baj nem volt a kopoltyúikkal ilyen körülmények (levegőztető) mellett, úgyhogy nem értem.. mindenesetre hagyom szellőzni a vizet egész éjjel most.
Az nem számít szűrőnek. Külön szűrő is kell, egyszerűen muszáj. Ezek szerint hosszú távon volt rossz a vized, sokat eltűrnek ők is. Gyakran szokott elfehéredni, elszürkülni a vized? Akár takarítás után pár nappal? Ilyen víztesztet tudsz venni az AquaDepo-ba, stadionoknál van és van honlapjuk is, illetve a Vadvilág-ban 14.ker.
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Kagami
Fórumozó
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2013.06.12. 19:28

Re: Kopoltyúnövesztés, mégis hogyan?

Hozzászólás Szerző: Kagami »

Maya írta:
Kagami írta:
Maya írta: Rákerestem és csak levegőztető ad ki erre. Szűrőd van ezen kívül? A köveket, könnyen lenyelheti ami bélelzáródást okozhat, ebből már volt háláleset a fórumon, nagyobbra kéne cserélni. Így, hogy nem tudod, hogy van-e a vizedben klór, állni kéne hagyni egy napot, hogy elpárologjon belőle. Klórtalanító tabletta nincs, szellőztetés elég. Nem adtál meg lakóhelyet, pesten egész sok helyen kapni, JBL 6in1 teszt ami nagyon jó.
Budapesten lakok (XI ker)
Akkor ez a szivacs ez nem számít szűrőnek, amin átmegy a levegőztetőbe a víz? sokáig semmi baj nem volt a kopoltyúikkal ilyen körülmények (levegőztető) mellett, úgyhogy nem értem.. mindenesetre hagyom szellőzni a vizet egész éjjel most.
Az nem számít szűrőnek. Külön szűrő is kell, egyszerűen muszáj. Ezek szerint hosszú távon volt rossz a vized, sokat eltűrnek ők is. Gyakran szokott elfehéredni, elszürkülni a vized? Akár takarítás után pár nappal? Ilyen víztesztet tudsz venni az AquaDepo-ba, stadionoknál van és van honlapjuk is, illetve a Vadvilág-ban 16.ker.
Egyáltalán nem szokott fehéredni, sőt.. ha már nagyon állott akkor is max csak bebarnul vagy hogy mondjam. utána nézek akkor ennek a szűrő dolognak, és vadászok víztesztet is.
köszi a segítséget, remélem meg tudom oldani a problémát! :)
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Kopoltyúnövesztés, mégis hogyan?

Hozzászólás Szerző: Maya »

Kagami írta: Egyáltalán nem szokott fehéredni, sőt.. ha már nagyon állott akkor is max csak bebarnul vagy hogy mondjam. utána nézek akkor ennek a szűrő dolognak, és vadászok víztesztet is.
köszi a segítséget, remélem meg tudom oldani a problémát! :)
Attól, hogy a levegőt megszűri a légpumpa attól még a vízbe ottmarad a kosz. (Azon kívül a szűrőkosz segíteni fog a biológia beállításához, megtartásához) A barnulás is annak számít, előljáróba szerintem magas a nitrát szinted, de ezt majd a teszt fogja megmondani.
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Kopoltyúnövesztés, mégis hogyan?

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Kagami írta: Egyáltalán nem szokott fehéredni, sőt.. ha már nagyon állott akkor is max csak bebarnul vagy hogy mondjam. utána nézek akkor ennek a szűrő dolognak, és vadászok víztesztet is.
köszi a segítséget, remélem meg tudom oldani a problémát! :)
Délután szeretnék pár dolgot hozzáfűzni az elhangzottakhoz, most nincs időm, addig kérlek ne kezdj el össze vissza vásárolgatni, főleg ne az szerint, hogy mi a legdrágább, mert az nem jelent semmit, sőt. Majd mondom mi miért merre, hogyan, mert létezik pl antiklór tabletta, én is láttam, de nem arra van szükséged.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Kopoltyúnövesztés, mégis hogyan?

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Akadt egy pici időm, és míg várakozok:
Klórtalanító tabletta: létezik, antiklór néven tabletta illetve folyadék formában. Elméletben a hatóanyaga nátrium-tioszulfát, mert az ilyen tartalmú anyagokat szoktak antiklórnak nevezni. Valszeg ha feltüntetik a hatóanyagot, akkor ez lesz a dobozon is. Ugyanaz megtalálható a vízelőkészítő szerekben is további szerek mellett (EDTA, B-vitamin, egyéb vitaminok, holdtöltei gőtenyál , aloe vera, gélesítő...)

Kövek: már előttem is írták, ezek túl pici kövek, lenyelhetik és bélelzáródás léphet fel rossz esetben, jó esetben csak lehúzza őket, és a beleikben vannak, de gondolom Te se élnél kavicsokkal a hasadban. Az aljzat topikban találsz további infókat.

Vízteszt: JBL 6 in 1-et ajánlom, ár/értékben a legjobb, és kiindulási alapnak jó, amit tud :nitrit, nitrát, keménységek, klór, pH. A vízkémia topikban elég sokat olvashatsz róla.

Vízelőkészítő: van aki nem használja van aki igen, vízkémiában olvashatsz érvet, ellenérvet, de ha nem jó a vized, akkor mindenképp egy próbát megér. Ajánlott: JBL Biotopol (normál) (van amelyik axi imádja, más nem annyira, ki kell tapasztalni, hogy nálad az ajánlott alkalmazási mennyiséget vagy annak töredékét kell használni. A lényeg, hogy nem csak a klórt köti meg, hanem a fémeket is az EDTA miatt, a vasat pedig növények számára felvehetővé teszi (az nem derült ki számomra hogy ezt az EDTA végzi, vagy tartalmaz HEEDTA-t is, ami jobb erre a célra)

Szűrő: egy rendes szűrő megfizethetetlen terhet vesz le a válladról. Vízkémiánál és a szűrőknél van róla szó. Ez lehet belső gagyi szivacsos (fanfilter pl, ami nekem van) vagy egy újfajta akasztós külső szűrő amiben lehet betéteket tenni kényed-kedved szerint, vagy egy minőségi külső szűrő (eheimet ajánlom és alapos utánajárást pl Fisch.hu webáruház). Nem az ára a lényeg, hanem a minősége, ha eldöntötted milyet szeretnél és mekkora keret van rá, akkor segítünk tanácsot adni, de a legjobb egy jó külső eheim, de az 20-40 e Ft árfekvésű. De nekem Ling-lingem tökéletesen elvan egy gagyi fantilterrel, a garnélák meg egy külső akasztóssal (árban nagyjából egyezik a fanfilterrel, de minőségre szerintem jobb, és nem muszáj drága eheimet venni, vannak olcsóbbak is). A nagy növényes akváriumban pedig eheim külső nagy szűrő van.

Kopoltyúnövesztés:
ahogy Maya mondta, mindenkinek más jött be, de a gond oka mindig ugyanaz: a nem megfelelő víz. Ki kell pucolni az akváriumot, vízelőkészítőt meg kell próbálni, vagy ha valami baj van a vízzel akkor azt korrigálni, kell egy jól működő szűrő. Ha ezek megvannak, lehet tovább sakkozni: nitrátmegkötő gyanta (Mayánál beválik), tebang, kancsós víz, más táplálékok... Ha eltalálod hogy mi volt a gond és megszünteted, akkor akár egy hét alatt is bubifrizurát tudnak növeszteni.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Katic
Fórumozó
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2013.05.28. 23:41
Tartózkodási hely: Szlovákia-Dunaszerdahely

Tűnik el a haja

Hozzászólás Szerző: Katic »

Sziasztok, ma reggelre a fehérkémnek, mintha tűnne el a haja. Először azt hittem, hogy folt, de ha jobban megnéztem, akkor inkább foltokban hiányzik neki. Vízzel lehet a gond? Van az akváriumban egy db guppy, megcsipkedhette? Vadaskának nincs semmi baja. Vagy esetleg még a kövek is lehetnek? Már nem nagyon találtam több apró kavicsot, azóta vidámabbak is. :)
Csatolmányok
jobb oldalon látni
jobb oldalon látni
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Kopoltyúnövesztés, mégis hogyan?

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Maya írta:
Kagami írta: Egyáltalán nem szokott fehéredni, sőt.. ha már nagyon állott akkor is max csak bebarnul vagy hogy mondjam. utána nézek akkor ennek a szűrő dolognak, és vadászok víztesztet is.
köszi a segítséget, remélem meg tudom oldani a problémát! :)
Attól, hogy a levegőt megszűri a légpumpa attól még a vízbe ottmarad a kosz. (Azon kívül a szűrőkosz segíteni fog a biológia beállításához, megtartásához) A barnulás is annak számít, előljáróba szerintem magas a nitrát szinted, de ezt majd a teszt fogja megmondani.
Szeretnék megjegyezni, hogy ezekből vannak gagyi típusok, és vannak jól működőek, de ezekkel személyes tapasztalatom nincs. Majd utánajárok, hogy ez mennyire jó. Addig nem kell másikat venned, míg azt nem mondom, hogy ez semmit nem ér, mert lehet hogy nem rossz. Én az ipari fajtáját ismerem, azok jól szoktak működni.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Tűnik el a haja

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Katic írta:Sziasztok, ma reggelre a fehérkémnek, mintha tűnne el a haja. Először azt hittem, hogy folt, de ha jobban megnéztem, akkor inkább foltokban hiányzik neki. Vízzel lehet a gond? Van az akváriumban egy db guppy, megcsipkedhette? Vadaskának nincs semmi baja. Vagy esetleg még a kövek is lehetnek? Már nem nagyon találtam több apró kavicsot, azóta vidámabbak is. :)
Szia!

Hát a lehetséges okokat felsoroltad :) Bármelyik esélyes sajnos. Ha csomókban hiányzik akkor inkább gomba, vagy csipkedés a jellemző. A fokozatos kopás inkább vízprobléma. Guppik hajlamosak csipkedésre, nem mind, de van amelyik rákap, ahogy a karmok békák is. Első körben a guppit külön tenném másik akváriumba, vagy ha ez nem megoldható akkor nagyon nagyon figyelném a viselkedését, és ha betámadja az axit, akkor sajnos ő nem maradhat ebben az akváriumban.

Kis kavicsok lesznek még várhatóan, de most már lassabban fognak ürülni, de örülök, hogy látszik rajtuk a megkönnyebbülés. Esetleg ha abban a boltban jársz, felvilágosíthatnád az eladót a kavicsok ügyében, és ha nem áll túl pozitívan a dolgokhoz akkor néhány vásárló előtt is megjegyezhetnéd a hozzá nem értésüket és beleszaromságukat. Értem, hogy nem mindenhol van mindenre lehetőség, de úgy is hozzáállhat a dologhoz, hogy jó, megjegyzi és majd mondja a többi vásárlónak is, ők viszont csak ezen tudják tartani őket.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Katic
Fórumozó
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2013.05.28. 23:41
Tartózkodási hely: Szlovákia-Dunaszerdahely

Elágozó kopoltyú

Hozzászólás Szerző: Katic »

Sziasztok, ma a vadaskámon észrevettem, hogy az egyik kopoltyúja vége kétfelé áll, mintha ketté lenne hasadva. Viszont semmilyen sérülést nem látok rajta. Van az akváriumban egy amazon műnövény nagy levelekkel. Előfordulhat, hogy megvághatta? Közben nézegettem a neten és láttam olyan axit, aminek szintén elágozó volt az egyik, de neki több helyen. Opyan volt, mintha egy ág lett volna. Látott már valaki ilyet?
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Elágozó kopoltyú

Hozzászólás Szerző: Maya »

Katic » 46 perccel ezelőtt írta:Sziasztok, ma a vadaskámon észrevettem, hogy az egyik kopoltyúja vége kétfelé áll, mintha ketté lenne hasadva. Viszont semmilyen sérülést nem látok rajta. Van az akváriumban egy amazon műnövény nagy levelekkel. Előfordulhat, hogy megvághatta? Közben nézegettem a neten és láttam olyan axit, aminek szintén elágozó volt az egyik, de neki több helyen. Opyan volt, mintha egy ág lett volna. Látott már valaki ilyet?
Láttam is és a kis mexikói vadaskámnak is elágazik 2 kopoltyúnyúlványa is.(Tavaly 1 picimnek is ilyen volt) Emiatt nem kell aggódni, természetes jelenség, azt nem tudom mitől van, de semmilyen káros hatás nem éri emiatt. Sőt nagyobb felületen tudja az oxigént kivonni a vízből. Biztonság kedvéért tudnál küldeni képet?
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Katic
Fórumozó
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2013.05.28. 23:41
Tartózkodási hely: Szlovákia-Dunaszerdahely

Elágozó kopoltyú

Hozzászólás Szerző: Katic »

Köszi, akkor megnyugodtam. :-) Készítettem képeket, de valahogy táblagépről nem engedi feltölteni. Azt írja ki, hogy hibás a csatolmány :-(
De holnap megpróbálom a másik gépről:-)
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Elágozó kopoltyú

Hozzászólás Szerző: Maya »

Katic » Ma, 00:13 írta:Köszi, akkor megnyugodtam. :-) Készítettem képeket, de valahogy táblagépről nem engedi feltölteni. Azt írja ki, hogy hibás a csatolmány :-(
De holnap megpróbálom a másik gépről:-)
Túl nagy a fájl mérete akkor szokott ilyet kiírni. Összesen egy hozzászólásba 25db képet tudsz feltölteni egyenként 256KB-osokat, az összesen 6,25MB, persze nem muszáj 25képet feltenned, de a 6,25MB-t nem haladhatod meg.
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Katic
Fórumozó
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2013.05.28. 23:41
Tartózkodási hely: Szlovákia-Dunaszerdahely

Elágozó kooltyú

Hozzászólás Szerző: Katic »

Az alsó részén látni
Az alsó részén látni
Remélem látni. Amúgy nagyon jól van. :-)
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Elágozó kooltyú

Hozzászólás Szerző: Maya »

Katic » 41 perccel ezelőtt írta:
20130726_090825.jpg
Remélem látni. Amúgy nagyon jól van. :-)
Teljesen egészséges elágazás :) Megjegyzem gyönyörű a haja.
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Katic
Fórumozó
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2013.05.28. 23:41
Tartózkodási hely: Szlovákia-Dunaszerdahely

Re: Elágozó kopoltyú

Hozzászólás Szerző: Katic »

Köszönöm! :-) Mindent úgy csinálok, ahogy ezen a fórumon van írva. Hatalmas segítség! :-)
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Elágozó kooltyú

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Maya » 54 perccel ezelőtt írta:
Katic » 41 perccel ezelőtt írta:
20130726_090825.jpg
Remélem látni. Amúgy nagyon jól van. :-)
Teljesen egészséges elágazás :) Megjegyzem gyönyörű a haja.
Egyet értek, az én szakmai véleményem is ez :D
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Sisy
Fórumozó
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2013.06.10. 00:39

Eltűnő kopoltyú

Hozzászólás Szerző: Sisy »

Sziasztok! :)

Szeretném kikérni a véleményetek a dologgal kapcsolatban...mert igazán tanácstalanok vagyunk. Ma reggelre az egyik Bubunknak eltűnt egy fél kopoltyúja.
Mi lehet ennek az oka? Ti jobban értetek hozzá gondolom...okozhatta ezt valami sérülés, vagy gomba, esetleg leharaphatta neki a másik?! :O Talán mintha régebben dúsabb is lett volna a haja.
Nagyon féltjük... ... a másiknak semmi baja. Étvágya van... semmilyen körülményen nem változtattunk, ami okozhatott volna nála ilyen problémát.
Csatolok egy képet is mellé, hátha az segít majd! :) Előre is köszi a segítséget!
Csatolmányok
bubuka.jpg
bubuka.jpg (2.48 MiB) Megtekintve 14530 alkalommal
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Eltűnő kopoltyú

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Sisy » Tegnap, 22:49 írta:Sziasztok! :)

Szeretném kikérni a véleményetek a dologgal kapcsolatban...mert igazán tanácstalanok vagyunk. Ma reggelre az egyik Bubunknak eltűnt egy fél kopoltyúja.
Mi lehet ennek az oka? Ti jobban értetek hozzá gondolom...okozhatta ezt valami sérülés, vagy gomba, esetleg leharaphatta neki a másik?! :O Talán mintha régebben dúsabb is lett volna a haja.
Nagyon féltjük... ... a másiknak semmi baja. Étvágya van... semmilyen körülményen nem változtattunk, ami okozhatott volna nála ilyen problémát.
Csatolok egy képet is mellé, hátha az segít majd! :) Előre is köszi a segítséget!
Kedves Sisy!

A felsorolt indokaid mind okozhatják, továbbá okozhatja még a víz romlása is, de akkor nem csak egy kopoltyúnyúlványon, hanem az összesen jelenik meg a tünet. A képen igazából semmi rendelleneset nem látok, talán a jobb oldalon a középső nyúlvány tetején van egy kis kikopás, de ez még akár takarás miatt is előfordulhat, hogy nem látszódik a képen, sőt teljesen normális körülmények között is előfordulhat ilyen kikopás. Felülnézetből is tudnál küldeni egy képet? Erről a képről nem tudom eldönteni, hogy alul, vagy jóltáplált az axid, kicsit csalókás a kép, de a kopoltyúkon egyelőre semmi aggódásra való okot nem látok. Figyelgessétek, legyen otthon metilénkék, ha esetleg gomba lenne, és megjelenne, tudjátok azonnal kezelni.
Egymást megtépkedni 10 cm kor alatt szokás igazán, fölötte már ritkább az ilyen 15-20 cm fölött meg egyáltalán nem buzerálják egymást akarva. Szóval ha kicsik, akkor az is okozhatja, ha nagyok akkor nem annyira. Ha van olyan tárgy amibe esetleg beakadhatott neki és leszakadt, akkor vegyétek ki. Ha bármi van, jelentkezz! :)

Üdv:
Sendy
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Sisy
Fórumozó
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2013.06.10. 00:39

Re: Eltűnő kopoltyú

Hozzászólás Szerző: Sisy »

Sendy » Ma, 05:49 írta:
Sisy » Tegnap, 22:49 írta:Sziasztok! :)

Szeretném kikérni a véleményetek a dologgal kapcsolatban...mert igazán tanácstalanok vagyunk. Ma reggelre az egyik Bubunknak eltűnt egy fél kopoltyúja.
Mi lehet ennek az oka? Ti jobban értetek hozzá gondolom...okozhatta ezt valami sérülés, vagy gomba, esetleg leharaphatta neki a másik?! :O Talán mintha régebben dúsabb is lett volna a haja.
Nagyon féltjük... ... a másiknak semmi baja. Étvágya van... semmilyen körülményen nem változtattunk, ami okozhatott volna nála ilyen problémát.
Csatolok egy képet is mellé, hátha az segít majd! :) Előre is köszi a segítséget!
Kedves Sisy!

A felsorolt indokaid mind okozhatják, továbbá okozhatja még a víz romlása is, de akkor nem csak egy kopoltyúnyúlványon, hanem az összesen jelenik meg a tünet. A képen igazából semmi rendelleneset nem látok, talán a jobb oldalon a középső nyúlvány tetején van egy kis kikopás, de ez még akár takarás miatt is előfordulhat, hogy nem látszódik a képen, sőt teljesen normális körülmények között is előfordulhat ilyen kikopás. Felülnézetből is tudnál küldeni egy képet? Erről a képről nem tudom eldönteni, hogy alul, vagy jóltáplált az axid, kicsit csalókás a kép, de a kopoltyúkon egyelőre semmi aggódásra való okot nem látok. Figyelgessétek, legyen otthon metilénkék, ha esetleg gomba lenne, és megjelenne, tudjátok azonnal kezelni.
Egymást megtépkedni 10 cm kor alatt szokás igazán, fölötte már ritkább az ilyen 15-20 cm fölött meg egyáltalán nem buzerálják egymást akarva. Szóval ha kicsik, akkor az is okozhatja, ha nagyok akkor nem annyira. Ha van olyan tárgy amibe esetleg beakadhatott neki és leszakadt, akkor vegyétek ki. Ha bármi van, jelentkezz! :)

Üdv:
Sendy
Kedves Sendy! :)

Próbáltam felülről képet csinálni és bekarikáztam, hogy szerintem hol lett jóval rövidebb, mint előtte. Remélem a kép eléggé meggyőző annak kapcsán, hogy nem alultáplált a kicsike :D Küldök a másik kopoltyújáról is képet... hogy értsd mire fel problémázok.
De nagyon örülök, hogy egészségesnek látod. :))) Tegnap csináltunk részleges vízcserét és metilin is mindig van itthon. :$ :) Bízom benne, hogy hamarosan visszakapjuk nála is a "hajas baba" állapotot. :)))
Csatolmányok
Másik Bubucink :))
Másik Bubucink :))
másik bubu.jpg (89.17 KiB) Megtekintve 14524 alkalommal
Bubuci, akiről szó volt. :)
Bubuci, akiről szó volt. :)
bubuka.jpg (2.39 MiB) Megtekintve 14524 alkalommal
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Eltűnő kopoltyú

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Sisy » 16 perccel ezelőtt írta:Kedves Sendy! :)

Próbáltam felülről képet csinálni és bekarikáztam, hogy szerintem hol lett jóval rövidebb, mint előtte. Remélem a kép eléggé meggyőző annak kapcsán, hogy nem alultáplált a kicsike :D Küldök a másik kopoltyújáról is képet... hogy értsd mire fel problémázok.
De nagyon örülök, hogy egészségesnek látod. :))) Tegnap csináltunk részleges vízcserét és metilin is mindig van itthon. :$ :) Bízom benne, hogy hamarosan visszakapjuk nála is a "hajas baba" állapotot. :)))
Ha jól látom, akkor csak a haja lett kisebb, maga a nyúlvány nem. Én is karikázott részt szúrtam ki elsőre, hogy maximum ott tudnék belekötni :) Egészséges jól táplált :)
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Eltűnő kopoltyú

Hozzászólás Szerző: Maya »

Sisy » Ma, 11:37 írta:
Kedves Sendy! :)

Próbáltam felülről képet csinálni és bekarikáztam, hogy szerintem hol lett jóval rövidebb, mint előtte. Remélem a kép eléggé meggyőző annak kapcsán, hogy nem alultáplált a kicsike :D Küldök a másik kopoltyújáról is képet... hogy értsd mire fel problémázok.
De nagyon örülök, hogy egészségesnek látod. :))) Tegnap csináltunk részleges vízcserét és metilin is mindig van itthon. :$ :) Bízom benne, hogy hamarosan visszakapjuk nála is a "hajas baba" állapotot. :)))
Nagyoknál is előfordul néha-néha harapás, nálam mikor egy kupacba alszanak és az egyik hirtelen odamegy a másik orra elé és lengeti a kopoltyúját, az meg felébredve rögtön bekapja mert ami mozog az csak kaja lehet alapon. Nálam akkor volt ilyen mikor Siwon kopoltyú végét valamelyik leharapta, ilyen fehér folt lett a végén, ebből is láttam, hogy kezd visszanőni, mindig berózsaszínesedett a fehér folt, majd arrébb ment. Amolyan nő vissza fehér folt.
Szemből a bal oldali vége, első képen látszik is, hogy ugyanakkorának kéne lennie mint a jobb oldalinak, azóta is nő szépen neki. :)
http://axolotl.hu/download/file.php?id=955&mode=view
http://axolotl.hu/download/file.php?id=949&mode=view
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Sisy
Fórumozó
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2013.06.10. 00:39

Re: Eltűnő kopoltyú

Hozzászólás Szerző: Sisy »

Maya » Ma, 17:16 írta:
Sisy » Ma, 11:37 írta:
Kedves Sendy! :)

Próbáltam felülről képet csinálni és bekarikáztam, hogy szerintem hol lett jóval rövidebb, mint előtte. Remélem a kép eléggé meggyőző annak kapcsán, hogy nem alultáplált a kicsike :D Küldök a másik kopoltyújáról is képet... hogy értsd mire fel problémázok.
De nagyon örülök, hogy egészségesnek látod. :))) Tegnap csináltunk részleges vízcserét és metilin is mindig van itthon. :$ :) Bízom benne, hogy hamarosan visszakapjuk nála is a "hajas baba" állapotot. :)))
Nagyoknál is előfordul néha-néha harapás, nálam mikor egy kupacba alszanak és az egyik hirtelen odamegy a másik orra elé és lengeti a kopoltyúját, az meg felébredve rögtön bekapja mert ami mozog az csak kaja lehet alapon. Nálam akkor volt ilyen mikor Siwon kopoltyú végét valamelyik leharapta, ilyen fehér folt lett a végén, ebből is láttam, hogy kezd visszanőni, mindig berózsaszínesedett a fehér folt, majd arrébb ment. Amolyan nő vissza fehér folt.
Szemből a bal oldali vége, első képen látszik is, hogy ugyanakkorának kéne lennie mint a jobb oldalinak, azóta is nő szépen neki. :)
http://axolotl.hu/download/file.php?id=955&mode=view
http://axolotl.hu/download/file.php?id=949&mode=view
Köszi Sendy és Maya! :)

Akkor befejeztük a túlaggódást és türelmesen várom, hogy újra kinőjön az a pici rész, ami hiányzik! :)) Jaaah... és Maya... a tiédnek sem semmi kopoltyúja van. :) Gratulálok hozzá :))

Szép estét Nektek! :)
Bettyna
Fórumozó
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2013.10.22. 20:48

Ifjonc axi kopoltyúnövesztése

Hozzászólás Szerző: Bettyna »

Szia Maya! köszönöm a választ. Vörös szúnyoglárva jelenleg fagyasztva van itthon(az jó?). Ma vettünk fagyasztott halat, de csak amit tőletek hoztunk az ette meg. A én tubifexxel etettem most őket, mert az van itthon (halakat is tartunk). Egyébként mikor elhoztuk a fehéret, akkor az egyik ujja nagyon csúnya dagi volt, vettünk metilinkéket, de nem gomba, és mára el is múlott neki. Szépen eszik, meg úszkál, de állandóan jön fel levegőért. milyen vitamint adjak még neki?
visszanőhet szépen a kopoltyúja?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Maya 2013.10.22. 22:03-kor.
Ok: Nem adtál meg témacímet! Javítottam, de kérlek olvasd el a házirend ezen részét és alkalmazd is a jövőben! Köszi!
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Ifjonc axi kopoltyúnövesztése

Hozzászólás Szerző: Maya »

Maya » 22 perccel ezelőtt írta:
Bettyna » 17 perccel ezelőtt írta: ...Viszont olyan kérdésem lenne még, hogy a fehérnek a tiétekhez képest nagyon pici a kopoltyúja és nagyon gyakran jön fel levegőért. Ez gond lehet?
...Láttam én is őket, a kis kopoltyú a rossz víztől ill. rossz tápláléktól van. Ha ezek rendbe vannak, megfelelőek a víz paraméterei és vitamindús/változatos táplálékot kapnak (ebben a korban főleg vörös szúnyoglárva és élő vizibolha, tubifex ritkásan heti max2szer), hamar rendbe jön (kicsinél sokkal gyorsabb a regeneráció is). A levegőért való feljövetel is ebből adódik, kicsi kopoltyú nem tud annyi oxigént felvenni, ezért többet használja a tüdejét. (Fontos hogy legyen külön levegőztető).
Bettyna » 8 perccel ezelőtt írta:Szia Maya! köszönöm a választ. Vörös szúnyoglárva jelenleg fagyasztva van itthon(az jó?). Ma vettünk fagyasztott halat, de csak amit tőletek hoztunk az ette meg. A én tubifexxel etettem most őket, mert az van itthon (halakat is tartunk). Egyébként mikor elhoztuk a fehéret, akkor az egyik ujja nagyon csúnya dagi volt, vettünk metilinkéket, de nem gomba, és mára el is múlott neki. Szépen eszik, meg úszkál, de állandóan jön fel levegőért. milyen vitamint adjak még neki?
visszanőhet szépen a kopoltyúja?
Beszúrtam, csakhogy meglegyen az eleje is.
Nos nálam úgy nézett ki a heti menü, hogy 6 nap fagyasztott vörös szúnyoglárva (imádják és vitamindús), 1 nap élő tubifex (fagyasztott nem túl jó) és plusz kiegészítés élő vizibolha. Vitamint úgy értettem, hogy vitamindús táplálék, a tubifex pl egyáltalán nem az csak zsíros. :( De kapni JBL Novo Axolotl tápot amibe koncentráltan vitaminok vannak, az még nagyon jó, fontos hogy csak táplálék kiegészítés vagy nasi. Olyan lábujjas problémával még nem találkoztam...de ha elmúlt akkor semmi komoly. Ha a körülmények adottak akkor a kopoltyúja újra egészséges és hatalmas lesz. :)
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Ifjonc axi kopoltyúnövesztése

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Maya » Tegnap, 22:03 írta:Beszúrtam, csakhogy meglegyen az eleje is.
Nos nálam úgy nézett ki a heti menü, hogy 6 nap fagyasztott vörös szúnyoglárva (imádják és vitamindús), 1 nap élő tubifex (fagyasztott nem túl jó) és plusz kiegészítés élő vizibolha. Vitamint úgy értettem, hogy vitamindús táplálék, a tubifex pl egyáltalán nem az csak zsíros. :( De kapni JBL Novo Axolotl tápot amibe koncentráltan vitaminok vannak, az még nagyon jó, fontos hogy csak táplálék kiegészítés vagy nasi. Olyan lábujjas problémával még nem találkoztam...de ha elmúlt akkor semmi komoly. Ha a körülmények adottak akkor a kopoltyúja újra egészséges és hatalmas lesz. :)
Hozzászólnék... Maya, oké, hogy fagyasztott vörösszúnyoglárvát adsz, de nem hangsúlyoztad, hogy nem jó akármelyik márka. A Betta képeset és Ruto márkát javasoljuk első sorban, mert szép egészséges lárvákat tartalmaz. Az olcsó zacsis magyar... azt inkább ne nevezzük állateleségnek. Állatszerető ember olyan hulladékos, szemetes truttyot nem ad a saját állatának. Vitaminozást ki lehet segíteni Novolotl táppal, amiben nem is csak a vitaminok, hanem értékes algák is vannak, amik segítik az emésztést (kifejtése elolvasható a táplálkozási hozzászólások között) és időnként szükség van rájuk. JBL Atvitol pedig vitaminkészítmény és adható, nálunk szebb tőle a kopoltyú. A minőségi étel és vitamin elősegíti a kopoltyúnövekedést, szükséges hozzá még a kellően tiszta és jó minőségű beállított akváriumvíz is. De ahogy olvasgatni fogod a fórumot, egy csomó eljárással fogsz megismerkedni. Szinte minden axinak másra van szüksége a szép kopoltyúhoz.
Feldagadt lábujjról nem csináltatok képet? Könnyen lehet hogy becsípte valahova, és bevizesedett az ujja, de ehhez egy kép kellene.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Bettyna
Fórumozó
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2013.10.22. 20:48

Re: Ifjonc axi kopoltyúnövesztése

Hozzászólás Szerző: Bettyna »

Köszönöm a válaszokat. Rendelünk akkor tápot holnap nekik.
A lábujjról nem csináltunk képet, már a kocsiba vettük észre, hogy fura. Az egész ujja fel volt duzzadva, de hál isten leapadt. Nem fotóztam le, mert 1 nap alatt elmúlt. Sok állatunk van itthon, és próbálunk mindegyiknek a legjobbat adni. Ebbe a témában van még mit tanulni, és remélem a kopoltyú is visszanő:) Egyébként "jókedvű", úszkál és szépen eszik. Majd lefotózom őket. Dér és Köd lett a nevük:)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Maya 2013.10.23. 19:23-kor.
Ok: Nem adtál meg témacímet! Javítottam, de kérlek olvasd el a házirend ezen részét és alkalmazd is a jövőben! Köszi!
Bettyna
Fórumozó
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2013.10.22. 20:48

Re: Ifjonc axi kopoltyúnövesztése

Hozzászólás Szerző: Bettyna »

Na így néz ki Dér:
Kép
Kép

Ködhöz képest szegénykém elég pici kopoltyúval rendelkezik:
Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Maya 2013.10.30. 19:51-kor.
Ok: Nem adtál meg témacímet! Javítottam, de kérlek olvasd el a házirend ezen részét és alkalmazd is a jövőben! Köszi!
Atina3
Fórumozó
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2013.12.02. 12:23

Kifakult

Hozzászólás Szerző: Atina3 »

Sziasztok!
Rég jártam erre, és most is sajnos csak egy probléma miatt írok.
Nyaralni voltam, és axikámat a családra hagytam. Vasárnap jöttem haza, és az a látvány fogadott, hogy Axim ki van fehéredve, alig van kopoltyúja. Megmértem a vizét, és nagyon rossz értéket kaptam. Azonnal nekiálltam szétszedni az akváriumot. Mindent kifőztem, kitakarítottam. Az aljzat tele volt kaja maradványokkal, és még egy döglött halat is találtam.
Tegnap, miután megmértem a vizét, és minden rendben volt vele, visszaraktam őt, de nem javul a helyzet. Ennivalóval is hiába kínálom, semmi nem kell neki. Csütörtökön evett utoljára.
Ugye nincs komoly baja, és helyre fog jönni?
Elhalványult és kicsi kopoltyúk
Elhalványult és kicsi kopoltyúk
20140826_092431.jpg (1011.13 KiB) Megtekintve 13992 alkalommal
A farokúszói szép nagyok, és egészségesek
A farokúszói szép nagyok, és egészségesek
20140826_092449.jpg (948.97 KiB) Megtekintve 13992 alkalommal
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Kifakult

Hozzászólás Szerző: Maya »

Atina3 » Ma, 09:48 írta:Sziasztok!
Rég jártam erre, és most is sajnos csak egy probléma miatt írok.
Nyaralni voltam, és axikámat a családra hagytam. Vasárnap jöttem haza, és az a látvány fogadott, hogy Axim ki van fehéredve, alig van kopoltyúja. Megmértem a vizét, és nagyon rossz értéket kaptam. Azonnal nekiálltam szétszedni az akváriumot. Mindent kifőztem, kitakarítottam. Az aljzat tele volt kaja maradványokkal, és még egy döglött halat is találtam.
Tegnap, miután megmértem a vizét, és minden rendben volt vele, visszaraktam őt, de nem javul a helyzet. Ennivalóval is hiába kínálom, semmi nem kell neki. Csütörtökön evett utoljára.
Ugye nincs komoly baja, és helyre fog jönni?
20140826_092431.jpg
20140826_092449.jpg
Szia!
Mik voltak azok a "rossz" értékek amit mértél, mert nagyon relatív, hogy kinek mi a rossz, szóval számszerűsítsük a dolgot. NO2, NO3, NH3 amit nézni kéne. Ha bármelyikkel probléma volt, azt egy napos vízcsere nem hozza helyre, a kifőzősdit meg nem is értem, azt csak nagyon komoly fertőzéskor szoktuk csinálni. Nem írtál semmit az akváriumról, üzemel, mérete, szűrés. Mert a biológiának (ha be volt állva) nem szabadott volna egy hét alatt tönkremennie. Valószínűleg igencsak megnőhetett az NO2 és NO3 szint, ezt nagyon nem szeretik az axik, megfelelő szűréssel viszont még ez sem tud problémát okozni. Még egy kérdés 100% vízcserét csináltál vagy csak részlegest? Ha 100%osat akkor viszont akvárium újraindításának szabályait figyelembe kell venni... A helyzet nem SOS áthelyezem a megfelelő topikba. (és témacím :\ ) Ha a víz helyreáll és az állat még mindig nem hajlandó enni, érdemes elvinni állatorvoshoz, inkább csak székletmintát, állatot nem muszáj, lehet valami jó kis egysejtű, parazita vagy bakteriális fertőzés is. Mert elég vékonyka a szentem. :) Ha a víz helyrejön reméljük a kopoltyúja ha lassan is, de meggyógyul.

UI: Metilénkékkel nézz rá, lehet, hogy "láthatatlan" gomba, gombás csak még nem annyira hogy látható legyen, de metilénkék az olyat is lehozza.
Puszi,
Maya
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Atina3
Fórumozó
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2013.12.02. 12:23

Re: Kifakult

Hozzászólás Szerző: Atina3 »

Maya » Tegnap, 20:09 írta:
Atina3 » Ma, 09:48 írta:Sziasztok!
Rég jártam erre, és most is sajnos csak egy probléma miatt írok.
Nyaralni voltam, és axikámat a családra hagytam. Vasárnap jöttem haza, és az a látvány fogadott, hogy Axim ki van fehéredve, alig van kopoltyúja. Megmértem a vizét, és nagyon rossz értéket kaptam. Azonnal nekiálltam szétszedni az akváriumot. Mindent kifőztem, kitakarítottam. Az aljzat tele volt kaja maradványokkal, és még egy döglött halat is találtam.
Tegnap, miután megmértem a vizét, és minden rendben volt vele, visszaraktam őt, de nem javul a helyzet. Ennivalóval is hiába kínálom, semmi nem kell neki. Csütörtökön evett utoljára.
Ugye nincs komoly baja, és helyre fog jönni?
20140826_092431.jpg
20140826_092449.jpg
Szia!
Mik voltak azok a "rossz" értékek amit mértél, mert nagyon relatív, hogy kinek mi a rossz, szóval számszerűsítsük a dolgot. NO2, NO3, NH3 amit nézni kéne. Ha bármelyikkel probléma volt, azt egy napos vízcsere nem hozza helyre, a kifőzősdit meg nem is értem, azt csak nagyon komoly fertőzéskor szoktuk csinálni. Nem írtál semmit az akváriumról, üzemel, mérete, szűrés. Mert a biológiának (ha be volt állva) nem szabadott volna egy hét alatt tönkremennie. Valószínűleg igencsak megnőhetett az NO2 és NO3 szint, ezt nagyon nem szeretik az axik, megfelelő szűréssel viszont még ez sem tud problémát okozni. Még egy kérdés 100% vízcserét csináltál vagy csak részlegest? Ha 100%osat akkor viszont akvárium újraindításának szabályait figyelembe kell venni... A helyzet nem SOS áthelyezem a megfelelő topikba. (és témacím :\ ) Ha a víz helyreáll és az állat még mindig nem hajlandó enni, érdemes elvinni állatorvoshoz, inkább csak székletmintát, állatot nem muszáj, lehet valami jó kis egysejtű, parazita vagy bakteriális fertőzés is. Mert elég vékonyka a szentem. :) Ha a víz helyrejön reméljük a kopoltyúja ha lassan is, de meggyógyul.

UI: Metilénkékkel nézz rá, lehet, hogy "láthatatlan" gomba, gombás csak még nem annyira hogy látható legyen, de metilénkék az olyat is lehozza.
Puszi,
Maya
Na, csak panaszkodnom kellett. :) Ma már végre evett egy kis szívet. :) Úgy megörültem neki :)
Amúgy szerintem attól vékonyka, hogy nem evett már pár napja. Egyébként kis hordó. :)
Az NO3ja volt magas. A tesztcsíkon megadott érték felett volt. Mielőtt visszaraktam a vízbe, mértem vizet, és minden a határokon belül mozgott. Most is megmértem a vizét, és most is jó. Számokat most így nem tudok mondani, mert nincs már meg a tesztcsík, de jó érgtékeket kaptam,
Tudom, hogy nem teljesen indokolt a kifőzösdi, de nagyon megijedtem, és ezért mindent kitakarítottam. Teljes vízcsere volt. Amúgy az aljazetot naponta, 2 naponta szoktam takarítani, pláne amíg még halak is voltak benne.
Megnéztem metilénnel, nem jelzett semmit. Már bő egy éve nálam van, és még sosem volt gombásodásunk, vagy ilyen jelleggű problémánk. Mióta túlvagyunk a kezdeti nehézségeken és hibákon (apró kavicsok), azóta tényleg nem volt gondunk. Úgy fél éve körülbelül megkapta a nagy akváriumot, ami 200 literes, és csak csupa nagy kő van benne, mű növényekkel és hébe-hóba élő halakkal (neon és zebradánió), amiket sokáig őrizget. Néha úgy érzem, társaságnak tekinti őket, nem eledelnek :D
Puszi :)
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Kifakult

Hozzászólás Szerző: Maya »

Atina3 » 2014.08.27. 16:58 írta:Na, csak panaszkodnom kellett. :) Ma már végre evett egy kis szívet. :) Úgy megörültem neki :)
Amúgy szerintem attól vékonyka, hogy nem evett már pár napja. Egyébként kis hordó. :)
Az NO3ja volt magas. A tesztcsíkon megadott érték felett volt. Mielőtt visszaraktam a vízbe, mértem vizet, és minden a határokon belül mozgott. Most is megmértem a vizét, és most is jó. Számokat most így nem tudok mondani, mert nincs már meg a tesztcsík, de jó érgtékeket kaptam,
Tudom, hogy nem teljesen indokolt a kifőzösdi, de nagyon megijedtem, és ezért mindent kitakarítottam. Teljes vízcsere volt. Amúgy az aljazetot naponta, 2 naponta szoktam takarítani, pláne amíg még halak is voltak benne.
Megnéztem metilénnel, nem jelzett semmit. Már bő egy éve nálam van, és még sosem volt gombásodásunk, vagy ilyen jelleggű problémánk. Mióta túlvagyunk a kezdeti nehézségeken és hibákon (apró kavicsok), azóta tényleg nem volt gondunk. Úgy fél éve körülbelül megkapta a nagy akváriumot, ami 200 literes, és csak csupa nagy kő van benne, mű növényekkel és hébe-hóba élő halakkal (neon és zebradánió), amiket sokáig őrizget. Néha úgy érzem, társaságnak tekinti őket, nem eledelnek :D
Puszi :)
Ha most indítottad az akváriumot akkor számíthatsz még ammónia és nitritcsúcsra, szóval nem szabad hátradőlni, hogy kész van, most fog csak szerencsétlen biológia újra beindulni és újra dolgozni, most fogsz még jó párszor kiugró nitrit és nitrát (ne adj isten ammónia) értékeket is kapni. Mindennapos vízcsere szükséges az első időszakokban a mérgezés elkerülése végett.
"- 1. héten: minden nap 30% vízcsere
- 2. héten: minden másnap 30% vízcsere
- 3. héten: 2 alkalommal 30% vízcsere
- 4. héten: 1 alkalommal 30-50% vízcsere
- Hetente ellenőrizzük a vizet JBL 6 in 1 gyorsteszttel és Seachem ammonia alert érzékelővel. " - idézet: http://axolotl.hu/viewtopic.php?p=5078#p5078
Ez a dolog nem egyszeri volt, hanem még jópárszor elő fog jönni, mire beáll a biológia és működésbe is kezd. De azután is a nitrát megkötését megkell támogatni egyes akvárium típusok esetében. (Kevés növény, kevés fény-hogy dolgozzanak a növények). Növények betelepítését meghálálja a biológia, az állatok és az esztétika is. Néhány növény pedig elvan minimális igényekkel pl. anubias, crypto, micro, gömbmoha, ők élnek tápozás és közvetlen világítás nélkül is. (Nem ujjonganak és nőnek látványosa, de megélnek hosszú évekig!).
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
martina12325
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2015.02.24. 17:18

Fehéredő kopoltyúvég

Hozzászólás Szerző: martina12325 »

DSC_8454-1.jpg
DSC_8454-1.jpg (20.06 KiB) Megtekintve 13555 alkalommal
Sziasztok!
Az axolotlom kopoltyúja végei elkezdett fehéredni.
Segítséget szeretnék kérni,hogy mi lehet ez pontosan?
Köszönöm
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Maya 2015.02.24. 19:14-kor.
Ok: Nem adtál témacímet, javítottam, de kérlek olvasd el a házirend ezen részét! Köszi!
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Fehéredő kopoltyúvég

Hozzászólás Szerző: Maya »

martina12325 » Ma, 17:30 írta:
A DSC_8454-1.jpg csatolmány már nem érhető el.
Sziasztok!
Az axolotlom kopoltyúja végei elkezdett fehéredni.
Segítséget szeretnék kérni,hogy mi lehet ez pontosan?
Köszönöm
Szia!
Első körben ellenőrizd le gombára (http://axolotl.hu/viewtopic.php?p=182#p182) - ez a legfontosabb.
Ha nem gomba, akkor valószínűleg semmi aggasztó, nálunk akkor szokott így elfehéredni, ha valaki lecsippentett egy kicsit a végéből és nő vissza/rengenerálódik. Ha nem gomba, akkor csak figyelgetés szükséges, hogy mennyire terjeszkedik a dolog.

Ami viszont veszélyes az akváriumba az apró aljzat, amit ha megesz - megfogja axolotl logika - halálos bélelzáródást okozhat.

Így néz ki egy 100% harapás okozta seb és gyógyulás.
IMG_2840.JPG
IMG_2840.JPG (417.03 KiB) Megtekintve 13554 alkalommal
2 hét múlva:
2 hét múlva
2 hét múlva
IMG_3084.JPG (409.6 KiB) Megtekintve 13554 alkalommal
1 hónap múlva:
1 hónap múlva teljes a regeneráció
1 hónap múlva teljes a regeneráció
PICT0031.JPG (1.58 MiB) Megtekintve 13554 alkalommal
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
szabi
Fórumozó
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2014.09.10. 15:26

Nyitott száj és kopoltyúcsökkenés

Hozzászólás Szerző: szabi »

Sziasztok! Kb 8hónapja van 3axim egy 160literes akváriumban, 20centi felett járnak a fehérnek most feketedett be az ujj végei mindig is jól ettek és nagyon szépek. Azaz h voltak mert a sárga színűmnek pár napja nyitva van a szája és a kopoltyúja is csúnya lett. Víztesztet csináltam No3 több a kelleténél és valamiért a klórral gond lett amit egyszerűen nem értek azzal sose volt még gondom.
Tetra ex 1200al szűrök és egy belső szűrővel levegőztetés céljából.
A hétvégén kb 30-40 %os vízcserét csináltam
Olvastam h ez a nyitott száj halál előtti állapot... Azt pedig nagyon nem szeretném, kopoltyújából ítélve talán gombás??
Rakok fel képeket is
ez a mostani kép... :\ ne ijesszetek rám nagyon
ez a mostani kép... :\ ne ijesszetek rám nagyon
axii.jpg (51.98 KiB) Megtekintve 13547 alkalommal
axika.jpg
axika.jpg (59.95 KiB) Megtekintve 13547 alkalommal
pixie.jpg
pixie.jpg (51.52 KiB) Megtekintve 13547 alkalommal
axia.jpg
axia.jpg (60.92 KiB) Megtekintve 13547 alkalommal
axi.jpg
axi.jpg (56.98 KiB) Megtekintve 13547 alkalommal
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Maya 2015.03.02. 23:37-kor.
Ok: Nem adtál témacímet, javítottam, de kérlek olvasd el a házirend ezen részét! Köszi!
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Nyitott száj és kopoltyúcsökkenés

Hozzászólás Szerző: Maya »

szabi » 12 perccel ezelőtt írta:Sziasztok! Kb 8hónapja van 3axim egy 160literes akváriumban, 20centi felett járnak a fehérnek most feketedett be az ujj végei mindig is jól ettek és nagyon szépek. Azaz h voltak mert a sárga színűmnek pár napja nyitva van a szája és a kopoltyúja is csúnya lett. Víztesztet csináltam No3 több a kelleténél és valamiért a klórral gond lett amit egyszerűen nem értek azzal sose volt még gondom.
Tetra ex 1200al szűrök és egy belső szűrővel levegőztetés céljából.
A hétvégén kb 30-40 %os vízcserét csináltam
Olvastam h ez a nyitott száj halál előtti állapot... Azt pedig nagyon nem szeretném, kopoltyújából ítélve talán gombás??
Rakok fel képeket is...
Szia!
Kicsit rejtélyes az ügy, de szerintem ki fogjuk tudni bogozni.

Első körre mindegyik kopoltyúját metilénkezd le gombásodásra (inkább akvárium kívül vödörbe, hogy ne legyen kék a víz), http://axolotl.hu/viewtopic.php?p=182#p182 van a gombáknak egy olyan alfaja amelyik nem feltétlenül fehér vattapamacsokban jelenik meg, hanem vékony szálaival megbújik az axi kopoltyúszőrei között, legyen ez az első lépés.

A kopoltyúja azt jelzi, hogy valami nincs rendben/nem tetszik neki. A halál előtti nyitott száj súlyosan beteg axiknál jellemző, olyanoknál amelyikeknél konkrétabb tünetegyüttes áll fent (kilóg az állat fél bele, foszlik, megette a gomba az állatot, ceruza vékony a teste stb.).

Magas NO3 szint simán okoz kopoltyúcsökkentést, de farokúszóhártyacsökkenést is. Megmerjen kérdezni mennyire magas volt az a nitrát?

Amit tennék a helyedbe a gomba leellenőrzése után, hogy javítanék egy kicsit a biológián. A szűrő tisztítási módszered érdekelne főként.
Azután használnék ADA GreenBactert egy csodaszer biológia terén megéri az árát, egyedülálló speciális szűrőbacikat tartalmaz: http://www.greenaqua.hu/hu/ada-green-ba ... -50ml.html. Ha nem tudod csökkenteni a nitrátszintet, nincs elég növény pl, bevetnék SZAT ClearWater nitrátmegkötő műgyantát: http://www.szat.hu/index.php/szuroanyag ... lear-water. Regenerálása ne sóval történjen mint ahogy a használatiban levan írva, hanem szódabikarbónával. Külső szűrőbe kell tenni legtisztább réteg fölé, tehát a perlon után, kb. havonta kell regenerálni. Ami még nagyon fontos a klórra, nagyon egyszerűen megelőzhető lenne JBL Biotopol használatával (625 ml utántöltő változat a legolcsóbb http://www.petnet.hu/termek/JBL_Biotopo ... l-72-14628), megköti a nehézfémeket és a klórt kevesebb, mint 5 perc alatt, és nem lesz ilyen jellegű probléma. Az hogy eddig nem volt egy dolog, a vízművek időnként ráküldenek egy fertőtlenítést a rendszerre, vagy szimplán új fajta szűrőket állítanak be, amiket az ember észre sem vesz, mert nem ártalmas ránk nézve, de az axikat kinyírja.

Ha ez mind nem válik be, akkor az állatban keresném a problémát.

Javallatok:
1. Gombásodás ellenőrzése
2. Magas NO3 szint megszüntetése - némi plusz bacikultúra és nitrátmegkötő
3. Vízelőkészítő használata minden vízcserekor

Kérdések:
1. Mennyi volt a nitrát?
2. Hogyan takarítod a szűrőt?

Végül az eset nem SOS, átpofozom máshová.

UI: Nagyon örülök, hogy végre megjelent egy olyasvalaki a fórumon aki nem magas ívben tojik az állataira és biztosítja számukra az ideális környezetet, ezt nagyon köszönöm. Látszik is azokon a gyönyörű kopoltyúkon, hogy jó dolguk van. :)
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
szabi
Fórumozó
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2014.09.10. 15:26

Re: Nyitott száj és kopoltyúcsökkenés

Hozzászólás Szerző: szabi »

Maya » Tegnap, 23:55 írta:
szabi » 12 perccel ezelőtt írta:Sziasztok! Kb 8hónapja van 3axim egy 160literes akváriumban, 20centi felett járnak a fehérnek most feketedett be az ujj végei mindig is jól ettek és nagyon szépek. Azaz h voltak mert a sárga színűmnek pár napja nyitva van a szája és a kopoltyúja is csúnya lett. Víztesztet csináltam No3 több a kelleténél és valamiért a klórral gond lett amit egyszerűen nem értek azzal sose volt még gondom.
Tetra ex 1200al szűrök és egy belső szűrővel levegőztetés céljából.
A hétvégén kb 30-40 %os vízcserét csináltam
Olvastam h ez a nyitott száj halál előtti állapot... Azt pedig nagyon nem szeretném, kopoltyújából ítélve talán gombás??
Rakok fel képeket is...
Szia!
Kicsit rejtélyes az ügy, de szerintem ki fogjuk tudni bogozni.

Első körre mindegyik kopoltyúját metilénkezd le gombásodásra (inkább akvárium kívül vödörbe, hogy ne legyen kék a víz), http://axolotl.hu/viewtopic.php?p=182#p182 van a gombáknak egy olyan alfaja amelyik nem feltétlenül fehér vattapamacsokban jelenik meg, hanem vékony szálaival megbújik az axi kopoltyúszőrei között, legyen ez az első lépés.

A kopoltyúja azt jelzi, hogy valami nincs rendben/nem tetszik neki. A halál előtti nyitott száj súlyosan beteg axiknál jellemző, olyanoknál amelyikeknél konkrétabb tünetegyüttes áll fent (kilóg az állat fél bele, foszlik, megette a gomba az állatot, ceruza vékony a teste stb.).

Magas NO3 szint simán okoz kopoltyúcsökkentést, de farokúszóhártyacsökkenést is. Megmerjen kérdezni mennyire magas volt az a nitrát?

Amit tennék a helyedbe a gomba leellenőrzése után, hogy javítanék egy kicsit a biológián. A szűrő tisztítási módszered érdekelne főként.
Azután használnék ADA GreenBactert egy csodaszer biológia terén megéri az árát, egyedülálló speciális szűrőbacikat tartalmaz: http://www.greenaqua.hu/hu/ada-green-ba ... -50ml.html. Ha nem tudod csökkenteni a nitrátszintet, nincs elég növény pl, bevetnék SZAT ClearWater nitrátmegkötő műgyantát: http://www.szat.hu/index.php/szuroanyag ... lear-water. Regenerálása ne sóval történjen mint ahogy a használatiban levan írva, hanem szódabikarbónával. Külső szűrőbe kell tenni legtisztább réteg fölé, tehát a perlon után, kb. havonta kell regenerálni. Ami még nagyon fontos a klórra, nagyon egyszerűen megelőzhető lenne JBL Biotopol használatával (625 ml utántöltő változat a legolcsóbb http://www.petnet.hu/termek/JBL_Biotopo ... l-72-14628), megköti a nehézfémeket és a klórt kevesebb, mint 5 perc alatt, és nem lesz ilyen jellegű probléma. Az hogy eddig nem volt egy dolog, a vízművek időnként ráküldenek egy fertőtlenítést a rendszerre, vagy szimplán új fajta szűrőket állítanak be, amiket az ember észre sem vesz, mert nem ártalmas ránk nézve, de az axikat kinyírja.

Ha ez mind nem válik be, akkor az állatban keresném a problémát.

Javallatok:
1. Gombásodás ellenőrzése
2. Magas NO3 szint megszüntetése - némi plusz bacikultúra és nitrátmegkötő
3. Vízelőkészítő használata minden vízcserekor

Kérdések:
1. Mennyi volt a nitrát?
2. Hogyan takarítod a szűrőt?

Végül az eset nem SOS, átpofozom máshová.

UI: Nagyon örülök, hogy végre megjelent egy olyasvalaki a fórumon aki nem magas ívben tojik az állataira és biztosítja számukra az ideális környezetet, ezt nagyon köszönöm. Látszik is azokon a gyönyörű kopoltyúkon, hogy jó dolguk van. :)
Bocsi ha rossz helyre írok nem teljesen látom át hol kell válaszolni
Köszi a gyors választ :)
A biotopolt ismerem és használom is. 5ml-t szoktam egy vödör vízbe de az a vödör víz nem tudom hány liter :D sparos narancsos vödör :D talán 10-15 lehet
Olvastam arról a baktérium flóráról de mikor meglett a külső szűrőm vettem bele siporaxot és már nem akartam pluszban annyit még rákölteni. Talán most beruházom rá.
Az úszóhártyájuk szép, nincs vele gond. Ma reggel etettem őket és a sárga vissza öklendezte az ételt, tehát most nyitott száj + öklendezés folyik nála :\ de nincs lefogyva
Metilénkét holnap délelőtt szerzem be és megnézem a gombásodást.
Válaszolva kérdéseidre most csináltam egy tesztet és 100-250 közé értékelném. Ami elég sok, ebből ítélve egy nagy takarítást végeznék a hétvégén és a külső szűrőm is kitakarítom. Szégyellem magam, hogy ilyen magas a nitrátszint :S
Külső szűrő még féléves sincs ezért nem végeztem rajta takarítást, a belsőt pedig a saját vizében szoktam amit amúgy is lecserélek olyankor, pár vödör vizet rászoktam frissíteni.
Csatolmányok
teszter.jpg
teszter.jpg (71.7 KiB) Megtekintve 13493 alkalommal
Válasz küldése