Vírusos - bakteriális megbetegedések

Moderátor: Axolotl moderátor

Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Vírusos - bakteriális megbetegedések

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Minden ami vírusokkal, baktériumokkal kapcsolatos.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
liquid
Adminisztrátor
Hozzászólások: 284
Csatlakozott: 2010.12.04. 11:02

Hasvízkór

Hozzászólás Szerző: liquid »

Sajna már ilyenen is túl vagyunk. Bakteriális fertőzés . Pseudomonas aeruginosa okozza. Ez a baci mindenben megtalálható még benned és bennem is a csapvízben is csak akkor van gond ha bevadul. Jelenség: Pinky iszonyat kövér lett kb 3 hete nem láttam kaksit de evett rendesen a hasa kétoldalán fekete dolgok látszódtak a bőre alatt. Elvittem a dokibácsihoz aki mintát vett a fekete cuccból és elküldte laborra. Ez azért fontos mert tudtam amúgy is hogy mi baja van hisz a tünetekből eggyértelmű volt. Laborban tenyésztettek majd rezisztencia vizsgálat követte. Fontos mert ez a baci pl az amikacintól 85% ban kipusztul ez a törzs rezisztens volt rá. 5 féle gyógyszert irtak ami jól irtotta a bacit és kaptam is a fent említett dokitól enrobioflox-ot. 3 hét karantén és ebben a cuccban ázás után minden rendben volt. Ja és volt még 1 lépése a gyógyulásnak néha alul és felül parafinolajat kellett adni neki hogy kicsusszanjon aminek ki kell. Gyárt a SERA többféle gyógyszert is aminek a hatóanyagai titkosak pl: Bactopur direkt . Nálam semmit se használt és emellett drága is. A legjobb a célzott támadás így a baci tuti azt kapja ami végez vele. Itt egy kép arról hogy mennyire kövér volt de nem kinevetni szegényt mert beteg volt !!!
Csatolmányok
20091227700 (WinCE).jpg
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
gelledina
Fórumozó
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2012.01.16. 19:04
Tartózkodási hely: Szeged

Sötét foltok és kövérség

Hozzászólás Szerző: gelledina »

Sziasztok!

Lancelot december közepén került hozzám. Sajna nem tudok még túl sokat az axikról, de amit már furcsállok, hogy túl kövérnek tűnik. Legegyszerűbb, ha mellékelek képet, hátha ti meg tudjátok mondani. Nem látszik nagyon, de a pocakjában is elég sötétek a dolgok. Vagy ez még normális? Lancelot is eszik rendesen, úszkál is, nem úgy néz ki, mint ha baja lenne, de azért aggódom.

Előre is köszi a segítséget!
Kép
gelledina
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Sötét foltok és kövérség

Hozzászólás Szerző: Sendy »

gelledina írta:Sziasztok!

Lancelot december közepén került hozzám. Sajna nem tudok még túl sokat az axikról, de amit már furcsállok, hogy túl kövérnek tűnik. Legegyszerűbb, ha mellékelek képet, hátha ti meg tudjátok mondani. Nem látszik nagyon, de a pocakjában is elég sötétek a dolgok. Vagy ez még normális? Lancelot is eszik rendesen, úszkál is, nem úgy néz ki, mint ha baja lenne, de azért aggódom.

Előre is köszi a segítséget!
Szia!

Ha eszik rendesen, van széklete rendesen, úszkál, nem görbül a farka vége, nincs degeneratív elváltozás rajta, akkor simán csak túltáplált egy kicsit a kicsike. A képen én elváltozást, betegségre utaló jeleket nem látok, azok a sötét részek normálisak. Ott van a mája meg egyéb szervei, amik sötétek. Van amikor sötétebb, van amikor kevésbé. Elnézve a kavicsaidat, még az is biztosan van a hasában jó pár. Kérlek, itt a fórumon olvass utána a megfelelő aljzatnak, mert ebből később előfordulhatnak betegségek, illetve sérülések. Jó lenne ha tisztában lennél ezeknek a kavicsoknak az esetleges következményeivel.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
liquid
Adminisztrátor
Hozzászólások: 284
Csatlakozott: 2010.12.04. 11:02

Re: Sötét foltok és kövérség

Hozzászólás Szerző: liquid »

gelledina írta:Sziasztok!
Lancelot december közepén került hozzám...
Szia!
Ha túltáplált lenne, akkor nem csak a hasa lenne nagy szerintem. Én kivenném és aljzat nélküli akváriumba tenném pár napra, mert szerintem köveket nyelt, vagy ilyesmit.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Sötét foltok és kövérség

Hozzászólás Szerző: Sendy »

liquid írta:
gelledina írta:Sziasztok!
Lancelot december közepén került hozzám...
Szia!
Ha túltáplált lenne, akkor nem csak a hasa lenne nagy szerintem. Én kivenném és aljzat nélküli akváriumba tenném pár napra, mert szerintem köveket nyelt, vagy ilyesmit.
Nekem Ling-ling aki ugyanilyen színű és ugyanilyen végtagokkal rendelkezett (a goldeneknek másabb volt a lába, keze) ha túlzabálta magát, ugyanígy nézett ki, pedig egy szem kavics se volt benne, mert nem volt az akváriumban. Ettől függetlenül 100% hogy Lancelot hasában van kavics, amitől meg kéne szabadulni. Nálunk 2 hétig jött belőlük a kis kavics anno, mire kitisztultak.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
liquid
Adminisztrátor
Hozzászólások: 284
Csatlakozott: 2010.12.04. 11:02

Re: Sötét foltok és kövérség

Hozzászólás Szerző: liquid »

Sendy írta:Nálunk 2 hétig jött belőlük a kis kavics anno, mire kitisztultak.
Igen, jópár napra rakd külön aljzat nélkül és ne adj neki enni sem. Kaja nélkül nagyon sokáig kibírják, nem kell emiatt aggódni, de mindennap nézd hogy változik-e a hasa mérete, és persze tájékoztass minket is :)
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
gelledina
Fórumozó
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2012.01.16. 19:04
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Sötét foltok és kövérség

Hozzászólás Szerző: gelledina »

Köszi mindkettőtök segítségét! Megfogadom a tanácsot! Igen, a kövek kivétele tervben volt egy nagyobb takarításnál, mi is beláttuk, hogy nem jó ötlet. A kereskedésben pici kövek voltak alattuk, ezek ahhoz képest megfelelőnek tűntek. Még egy kérdés: mi a helyzet a homokkal? Elolvastam az aljzatokkal kapcsolatos témát és sehol sincs említve. Meg még kettő: szerintetek az enyém milyen idős? Látni lehet, hogy fiú vagy lány? Ti csak értetek már hozzá. :)
gelledina
Avatar
liquid
Adminisztrátor
Hozzászólások: 284
Csatlakozott: 2010.12.04. 11:02

Re: Sötét foltok és kövérség

Hozzászólás Szerző: liquid »

gelledina írta:Köszi mindkettőtök segítségét! Megfogadom a tanácsot! Igen, a kövek kivétele tervben volt egy nagyobb takarításnál, mi is beláttuk, hogy nem jó ötlet. A kereskedésben pici kövek voltak alattuk, ezek ahhoz képest megfelelőnek tűntek. Még egy kérdés: mi a helyzet a homokkal? Elolvastam az aljzatokkal kapcsolatos témát és sehol sincs említve. Meg még kettő: szerintetek az enyém milyen idős? Látni lehet, hogy fiú vagy lány? Ti csak értetek már hozzá. :)
Ránézésre nincs 1 évesnél idősebb :) A homokot semmiképp nem ajánlom, az még rosszabb, inkább ne legyen alatta semmi akkor :)
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Zsucy
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2011.01.20. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest VI.ker.

Re: Sötét foltok és kövérség

Hozzászólás Szerző: Zsucy »

gelledina írta: Látni lehet, hogy fiú vagy lány? Ti csak értetek már hozzá. :)
Szerintem lány, de lehet,hogy Liquid és Sendy mást mond. :D
Zsucy
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
liquid
Adminisztrátor
Hozzászólások: 284
Csatlakozott: 2010.12.04. 11:02

Re: Sötét foltok és kövérség

Hozzászólás Szerző: liquid »

Zsucy írta:
gelledina írta: Látni lehet, hogy fiú vagy lány? Ti csak értetek már hozzá. :)
Szerintem lány, de lehet,hogy Liquid és Sendy mást mond. :D
Pont eltakarja a hátsó lába a lényeget :D Amúgy még pici, bármi megtörténhet :)
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Picificsi
Fórumozó
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2014.09.13. 21:52

Fekete fej

Hozzászólás Szerző: Picificsi »

Sziasztok!
Azért ide írok, mert attól tartok, hogy az axim problémája ide sorolható.
A fehérnek kb. 2 héttel ezelőtt erősen elkezdett feketedni a feje alatti bőr. Eleinte nem aggódtam, mert a caudatán azt olvastam, hogy ez a fehér színezetnél teljesen normális pigmentáció. Most viszont úgy látom, hogy a dolog kezd nem normális méreteket ölteni.
A másikon semmi sem látszik (ő egyébként vadas), mindkettőjüknek kitűnő étvágya van, mozgékonyak és vadásznak is. Kopoltyúcsökkenést sem tapasztaltam.
Attól tartok, hogy az a feketedős bakteriális betegség lesz, amiről már többször írtatok a fórumon. Körbenézegettem, a kloákája és a szája környéke mentes a fekete foltoktól és nem is sötét-fekete az elszíneződés, hanem világos. Nem tudom, hogy a képen látszik-e, de kis foltokban, már az oldalán is megjelent.
Előre is köszi minden segítséget!
Csatolmányok
feketedő fej
feketedő fej
IMG_20150503_202750.jpg (2.21 MiB) Megtekintve 5211 alkalommal
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Fekete fej

Hozzászólás Szerző: Maya »

Picificsi » Ma, 08:39 írta:Sziasztok!
Azért ide írok, mert attól tartok, hogy az axim problémája ide sorolható.
A fehérnek kb. 2 héttel ezelőtt erősen elkezdett feketedni a feje alatti bőr. Eleinte nem aggódtam, mert a caudatán azt olvastam, hogy ez a fehér színezetnél teljesen normális pigmentáció. Most viszont úgy látom, hogy a dolog kezd nem normális méreteket ölteni.
A másikon semmi sem látszik (ő egyébként vadas), mindkettőjüknek kitűnő étvágya van, mozgékonyak és vadásznak is. Kopoltyúcsökkenést sem tapasztaltam.
Attól tartok, hogy az a feketedős bakteriális betegség lesz, amiről már többször írtatok a fórumon. Körbenézegettem, a kloákája és a szája környéke mentes a fekete foltoktól és nem is sötét-fekete az elszíneződés, hanem világos. Nem tudom, hogy a képen látszik-e, de kis foltokban, már az oldalán is megjelent.
Előre is köszi minden segítséget!
Szia!
Ez egy teljesen normális "pigmentáció". Nem ez nem pigmentáció valójában, csupán a bőr alatti véredények és erek a vékony fehér bőr miatt jobban kilátszódnak, ez axi "felépítményenként" eltérő, a cseh gyerekeimnek már baba koruktól látszódtak, Siwonomnak 3 évesen jött elő. Egy biztos, azt tapasztaltuk korral egyre jobban látszik és egyre nagyobb méreteket ölt. Az egész teljesen normális, nem tűnik bakteriálisnak.

Pl Sendy Ling-Ling-je http://sendy.hanzo.hu/keptar/albums/axo ... 130967.jpg korral a kopoltyúnyúlványokban lévő erek is sokkal jobban kilátszódnak.

Maya
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Picificsi
Fórumozó
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2014.09.13. 21:52

Re: Fekete fej

Hozzászólás Szerző: Picificsi »

Maya » Tegnap, 18:08 írta:
Picificsi » Ma, 08:39 írta:Sziasztok!
Azért ide írok, mert attól tartok, hogy az axim problémája ide sorolható.
A fehérnek kb. 2 héttel ezelőtt erősen elkezdett feketedni a feje alatti bőr. Eleinte nem aggódtam, mert a caudatán azt olvastam, hogy ez a fehér színezetnél teljesen normális pigmentáció. Most viszont úgy látom, hogy a dolog kezd nem normális méreteket ölteni.
A másikon semmi sem látszik (ő egyébként vadas), mindkettőjüknek kitűnő étvágya van, mozgékonyak és vadásznak is. Kopoltyúcsökkenést sem tapasztaltam.
Attól tartok, hogy az a feketedős bakteriális betegség lesz, amiről már többször írtatok a fórumon. Körbenézegettem, a kloákája és a szája környéke mentes a fekete foltoktól és nem is sötét-fekete az elszíneződés, hanem világos. Nem tudom, hogy a képen látszik-e, de kis foltokban, már az oldalán is megjelent.
Előre is köszi minden segítséget!
Szia!
Ez egy teljesen normális "pigmentáció". Nem ez nem pigmentáció valójában, csupán a bőr alatti véredények és erek a vékony fehér bőr miatt jobban kilátszódnak, ez axi "felépítményenként" eltérő, a cseh gyerekeimnek már baba koruktól látszódtak, Siwonomnak 3 évesen jött elő. Egy biztos, azt tapasztaltuk korral egyre jobban látszik és egyre nagyobb méreteket ölt. Az egész teljesen normális, nem tűnik bakteriálisnak.

Pl Sendy Ling-Ling-je http://sendy.hanzo.hu/keptar/albums/axo ... 130967.jpg korral a kopoltyúnyúlványokban lévő erek is sokkal jobban kilátszódnak.

Maya
Köszi a gyors választ! :)
Válasz küldése