Livieta bemutatkozása

Itt megismerheted a többieket, illetve Te is bemutathatod kedvenceidet. Úgy működik mint egy kisebb blog.

Moderátor: Axolotl moderátor

Válasz küldése
Livieta
Fórumozó
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2022.02.04. 21:26

Livieta bemutatkozása

Hozzászólás Szerző: Livieta »

Üdv! Tudom, hogy kihalt a fórum, de sokat járok fel ide utána nézni dolgoknak. Rólam annyi, hogy Budapesten élek egy gyerekkel, egy macskával egy kígyóval és öt kis cukisággal. Egy 120x40x40 akváriumban laknak jelenleg. Egy 1200liter/órás szűrőjük, és egy vízklímával rendelkeznek. Vizük általában mindig 18-20 fok közt mozog. Whiteról tudni érdemes, kicsit betegesebb a többinél. 2x járt már dokinál. Elég ramaty állapotban hoztam is el, ahol eddig volt. 28 fok, és kis csigákon élt körülbelül. Szóval, csoda az is hogy él.
Csatolmányok
Pufi
Pufi
FC382CD0-3E3D-4C64-896A-D448267CCB82.jpeg (2.48 MiB) Megtekintve 1657 alkalommal
White
White
14BD4AF0-E578-42BC-96CB-51E3A0E625D1.jpeg (2.59 MiB) Megtekintve 1657 alkalommal
Demon, Pöttyi háttérben Pindúr
Demon, Pöttyi háttérben Pindúr
425F1610-91B0-4926-949E-395964FD9EBF.jpeg (2.68 MiB) Megtekintve 1657 alkalommal
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Livieta bemutatkozása

Hozzászólás Szerző: Maya »

Livieta írta: 2022.02.04. 22:33 Üdv! Tudom, hogy kihalt a fórum, de sokat járok fel ide utána nézni dolgoknak. Rólam annyi, hogy Budapesten élek egy gyerekkel, egy macskával egy kígyóval és öt kis cukisággal. Egy 120x40x40 akváriumban laknak jelenleg. Egy 1200liter/órás szűrőjük, és egy vízklímával rendelkeznek. Vizük általában mindig 18-20 fok közt mozog. Whiteról tudni érdemes, kicsit betegesebb a többinél. 2x járt már dokinál. Elég ramaty állapotban hoztam is el, ahol eddig volt. 28 fok, és kis csigákon élt körülbelül. Szóval, csoda az is hogy él.
Szia, üdv a fórumon!

Sajnos igen, eléggé kihaltak vagyunk. :( A fórumozás teljes mértékben kiment a divatból, face csoportunk az ami igazán fut, hát ezzel a fórummal már nem igazán fogunk foglalkozni a jövőben sem, Tudástár oldalunkat tervezzük bővítgetni.

Axijaid jól néznek ki, főleg a két albínó meg a vadas. :) A fehéren nem is látszik, hogy mennyit szenvedett jól ki lett kupálva.

Ilyen tömegtartásnál, azért huhh 5 állat már annak számít, nagyon figyelni kell egye esetleges bejutó fertőzésre. Szóval ha egyikük beteg lesz mielőbb legyen elkülönítve mielőtt felülfertőzi az egész kolóniát. Minél több állat van egy akváriumba annál gyakoribbak a fertőzések és gyakran a leggyengébb 1-2 példány ebbe bele is hal. (Jujj de vidám témával tudok indítani. :D) Nameg az össze-vissza szaporodás is probléma ha nem egynemű a csapat.

Üdv,
Maya
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Livieta
Fórumozó
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2022.02.04. 21:26

Re: Livieta bemutatkozása

Hozzászólás Szerző: Livieta »

Igen számoltam vele, hogy ezzel lehetnek gondjaim, hogy ennyien vannak. :D de White-ot nem tudtam otthagyni. Láttam rakta, hogy szenved. :$ Eredetileg 3 axit terveztem. Max 4-et. De lehet majd később kapnak egy jóval nagyobb akvát. Meg rendszeresen vannak takarítva hetente. Néha 2x is. Mikor látom, hogy sok a kaki maradvány. Plusz külön tálban kiveszem őket mikor esznek. :D Eddig úgy néz ki Pöttyi az egyetlen pasi a csapatban, és egy egész hárem áll a rendelkezésére, holott Pufit kaptam úgy hogy egy 4 éves fiú. Ahhoz képest szépen lepetézett :D de nem tartottam meg, mert Pufi így is kicsit ‘selejtes’ de nagyon szeretem egytől egyig mind az 5 szépségem ;)
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Livieta bemutatkozása

Hozzászólás Szerző: Maya »

Livieta írta: 2022.02.07. 23:16 Igen számoltam vele, hogy ezzel lehetnek gondjaim, hogy ennyien vannak. :D de White-ot nem tudtam otthagyni. Láttam rakta, hogy szenved. :$ Eredetileg 3 axit terveztem. Max 4-et. De lehet majd később kapnak egy jóval nagyobb akvát. Meg rendszeresen vannak takarítva hetente. Néha 2x is. Mikor látom, hogy sok a kaki maradvány. Plusz külön tálban kiveszem őket mikor esznek. :D Eddig úgy néz ki Pöttyi az egyetlen pasi a csapatban, és egy egész hárem áll a rendelkezésére, holott Pufit kaptam úgy hogy egy 4 éves fiú. Ahhoz képest szépen lepetézett :D de nem tartottam meg, mert Pufi így is kicsit ‘selejtes’ de nagyon szeretem egytől egyig mind az 5 szépségem ;)
Ismerős a helyzet, nálam is sok a nyomi. :D De tényleg szépek.
Érdemes nagyobb akváriumra váltani, ég és föld a különbség mikor van terük úszkálni és jönnek mennek faltól-falig.
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Válasz küldése