SOS kérdések

Moderátor: Axolotl moderátor

andrea.93
Fórumozó
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2016.01.18. 07:11

Re: SOS kiugrás

Hozzászólás Szerző: andrea.93 »

Maya » Ma, 19:06 írta:
andrea.93 » Ma, 12:10 írta:Most megpiszkáltam finoman a lábait, nagy nehézkesen arrébb ment. De most olyan mintha a bal mellső lábán könyökölne,azt is megpiszkáltam,de nem reagált és azóta is ugyan abban a pózban van. Sőt, mintha egyre kevesebbet mocorogna. Szerintem én sem húzom tovább az időt, hanem az oldalon leírtaknak megfelelően, elkezdem a hűtőztetést.
Mellélőni vele nem lehet, a szükségtelen hűtőzés nem akkora probléma, evolúciós szempontból télen a Xochi hőmérséklete 5 fokra hűl, szóval fizikálisan bőven kibírják. Későbbiekben viszont kérlek jelentkezz, kíváncsiak vagyunk mi lett az axival. Addig is gyógyulást!
Maya
Kedves Maya!
Jelentkezi fogok! Nagyon szépen köszönök mindent! Még annyi kérdésem.lenne, hogy honnan fogom tudni,hogy meggyógyult és kivehetem? Mert neki annyira látható jelei nincsenek. Elég ha a testtartását meg a kloálkáját figyelem? Mert ügye hibernált állapotban nem túl mozgékony, gondolom.

Üdvözlettel, Andi!
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: SOS kiugrás

Hozzászólás Szerző: Maya »

andrea.93 » 27 perccel ezelőtt írta:
Maya » Ma, 19:06 írta:
andrea.93 » Ma, 12:10 írta:Most megpiszkáltam finoman a lábait, nagy nehézkesen arrébb ment. De most olyan mintha a bal mellső lábán könyökölne,azt is megpiszkáltam,de nem reagált és azóta is ugyan abban a pózban van. Sőt, mintha egyre kevesebbet mocorogna. Szerintem én sem húzom tovább az időt, hanem az oldalon leírtaknak megfelelően, elkezdem a hűtőztetést.
Mellélőni vele nem lehet, a szükségtelen hűtőzés nem akkora probléma, evolúciós szempontból télen a Xochi hőmérséklete 5 fokra hűl, szóval fizikálisan bőven kibírják. Későbbiekben viszont kérlek jelentkezz, kíváncsiak vagyunk mi lett az axival. Addig is gyógyulást!
Maya
Kedves Maya!
Jelentkezi fogok! Nagyon szépen köszönök mindent! Még annyi kérdésem.lenne, hogy honnan fogom tudni,hogy meggyógyult és kivehetem? Mert neki annyira látható jelei nincsenek. Elég ha a testtartását meg a kloálkáját figyelem? Mert ügye hibernált állapotban nem túl mozgékony, gondolom.

Üdvözlettel, Andi!
Főleg az állat kedve, mozgékonysága, testtartása fogja meghatározni, szerintem pár nap múlva 1-1 falat étellel kínáld meg, lehetőleg olyannal amit szeret, de ne legyen egy teljesen etetésnyi mennyiség, hiszen az emésztés, anyagcsere jóval lassabb lesz. Én minimum 2 hetet mondanék és 2 hét múlva megnézni milyen az állapota. A hűtőzés nem kifejezetten hibernálás, inkább egy regenerációt felerősítő kúrának mondanám abszolút természetes eszközökkel. De, szerintem látványos lesz a gyógyulás. Azért nem mondom az állatorvost, mert hiába lenne röntgen, kontrasztos röntgen egy ilyen apró állatot kevesen műtenek és rendszerint az egzotikus állatorvos szerint is belehalna a műtétekbe a kliens. Mivel még 24 óra sem telt el a baleset óta, szerintem most fog igazán látszódni, hol sérült vagy nem sérül meg az axi.

(Tipp: Hűtőn belül az axi vizébe érdemes egy hőmérőt tenni - anno a rohadék hűtőnk sokat ingadozott 5-7 max. 9 fok az ajánlott. + Gazok, alternatív természetes - tebang levél + égertoboz (+ diólevél) ez a kombó eddig nálam bizonyított.)
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
andrea.93
Fórumozó
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2016.01.18. 07:11

Re: SOS kiugrás

Hozzászólás Szerző: andrea.93 »

Maya » 2016.01.18. 20:49 írta:Főleg az állat kedve, mozgékonysága, testtartása fogja meghatározni, szerintem pár nap múlva 1-1 falat étellel kínáld meg, lehetőleg olyannal amit szeret, de ne legyen egy teljesen etetésnyi mennyiség, hiszen az emésztés, anyagcsere jóval lassabb lesz. Én minimum 2 hetet mondanék és 2 hét múlva megnézni milyen az állapota. A hűtőzés nem kifejezetten hibernálás, inkább egy regenerációt felerősítő kúrának mondanám abszolút természetes eszközökkel. De, szerintem látványos lesz a gyógyulás. Azért nem mondom az állatorvost, mert hiába lenne röntgen, kontrasztos röntgen egy ilyen apró állatot kevesen műtenek és rendszerint az egzotikus állatorvos szerint is belehalna a műtétekbe a kliens. Mivel még 24 óra sem telt el a baleset óta, szerintem most fog igazán látszódni, hol sérült vagy nem sérül meg az axi.

(Tipp: Hűtőn belül az axi vizébe érdemes egy hőmérőt tenni - anno a rohadék hűtőnk sokat ingadozott 5-7 max. 9 fok az ajánlott. + Gazok, alternatív természetes - tebang levél + égertoboz (+ diólevél) ez a kombó eddig nálam bizonyított.)
Szia!
Sátánka azóta is a hűtőben pihen. Nem tudom, hogy ez normális-e,de egyáltalán nem mozog. Hátsó lábait teljesen kinyújtva tartja, a mellsőket behúzva és hason fekszik, farka teljesen egyenes, kopoltyúi lehajolva. Maximum mozgása annyi volt, mikor kievettem a hűtőből, akkor elkezdett mozogni a víz akkor első nap még sután,de arrébb ment és behajlította a farkát. Teljes vízet cserélek neki, addig egy nagy befőttes üvegbe öntök a hűtőbe tartott vízből annyit,hogy ellepje, átteszem oda, aztán kiöntöm a régi vizet és feltötöm(kb 2perc) és óvatosan visszateszem. Ma már arra se nagyon reagált,hogy megfogtam. És ilyen átlátszó nyálka borítja első naptól kezdve. (ezt akkor vettem észre, mikor áttettem a befőttes üvegbe és húzta maga után). Hőmérő van a vízben, egyik reggel mutatott 4-5fok közötti hőmérsékletet, így inkább feljebb tekretem és most 6fokos vízben pihen.
Ma próbáltam egy pici falatot adni neki,de semmi nem történt, meg se moccant. Hétfő délután kb 3-4óra óta van a hűtőben. Ez a vislekedés, testtartás normális? Mert akárhányszor ránézek a sírás fog el, mert úgy fekszik, mint, aki már nem él. :(
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: SOS kiugrás

Hozzászólás Szerző: Maya »

andrea.93 » Ma, 11:26 írta:
Maya » 2016.01.18. 20:49 írta:Főleg az állat kedve, mozgékonysága, testtartása fogja meghatározni, szerintem pár nap múlva 1-1 falat étellel kínáld meg, lehetőleg olyannal amit szeret, de ne legyen egy teljesen etetésnyi mennyiség, hiszen az emésztés, anyagcsere jóval lassabb lesz. Én minimum 2 hetet mondanék és 2 hét múlva megnézni milyen az állapota. A hűtőzés nem kifejezetten hibernálás, inkább egy regenerációt felerősítő kúrának mondanám abszolút természetes eszközökkel. De, szerintem látványos lesz a gyógyulás. Azért nem mondom az állatorvost, mert hiába lenne röntgen, kontrasztos röntgen egy ilyen apró állatot kevesen műtenek és rendszerint az egzotikus állatorvos szerint is belehalna a műtétekbe a kliens. Mivel még 24 óra sem telt el a baleset óta, szerintem most fog igazán látszódni, hol sérült vagy nem sérül meg az axi.

(Tipp: Hűtőn belül az axi vizébe érdemes egy hőmérőt tenni - anno a rohadék hűtőnk sokat ingadozott 5-7 max. 9 fok az ajánlott. + Gazok, alternatív természetes - tebang levél + égertoboz (+ diólevél) ez a kombó eddig nálam bizonyított.)
Szia!
Sátánka azóta is a hűtőben pihen. Nem tudom, hogy ez normális-e,de egyáltalán nem mozog. Hátsó lábait teljesen kinyújtva tartja, a mellsőket behúzva és hason fekszik, farka teljesen egyenes, kopoltyúi lehajolva. Maximum mozgása annyi volt, mikor kievettem a hűtőből, akkor elkezdett mozogni a víz akkor első nap még sután,de arrébb ment és behajlította a farkát. Teljes vízet cserélek neki, addig egy nagy befőttes üvegbe öntök a hűtőbe tartott vízből annyit,hogy ellepje, átteszem oda, aztán kiöntöm a régi vizet és feltötöm(kb 2perc) és óvatosan visszateszem. Ma már arra se nagyon reagált,hogy megfogtam. És ilyen átlátszó nyálka borítja első naptól kezdve. (ezt akkor vettem észre, mikor áttettem a befőttes üvegbe és húzta maga után). Hőmérő van a vízben, egyik reggel mutatott 4-5fok közötti hőmérsékletet, így inkább feljebb tekretem és most 6fokos vízben pihen.
Ma próbáltam egy pici falatot adni neki,de semmi nem történt, meg se moccant. Hétfő délután kb 3-4óra óta van a hűtőben. Ez a vislekedés, testtartás normális? Mert akárhányszor ránézek a sírás fog el, mert úgy fekszik, mint, aki már nem él. :(
Szia!
Azt hiszem eléggé természetes a viselkedése, ahogy visszaolvastam a mi esetünket Siwi a 9. napon fogadott el először ételt, majd ürített egy egészségeset. Viszont addig voltak olyan napok, hogy a családom el akarta altatni, hogy "ne szenvedjen", pedig simán felgyógyult. Ez a regeneráció, lassú, csendes folyamat, csináljátok végig a 2 hét hűtőzést és meglátjuk. Naponta kínálgasd lehetőleg a kedvencével.
Nyálkahártya probléma is normális, előbb-utóbb helyreáll, óvatosan és inkább steril gumi vagy latex kesztyűben érjetek a bőréhez (egzotikus doki is ezt tanácsolja). Jelenleg lelassult az anyagcseréje, az egész élete, és egy tálkában ne várjunk túl nagy aktivitást, egy rendkívül ingerszegény hűtőben. Én pl. le is takartam törölközővel, hogy az ajtónyitogatási fény ne zavarja. A dobozt pedig le kell zárni és ki kell lukasztgatni a tetejét, volt egy axim akinek félig elhúztam a tetőt és hűtőn belül kimászott, egy polccal lejjebb mászva találtam meg.
Nem szabad feladni, hiszen ez az utolsó esélye, nincs több csodaszer.

UI: Hozzászólások elején kérlek a kódot ne töröld, mert mindig vissza kell varázsolnom.
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
andrea.93
Fórumozó
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2016.01.18. 07:11

Re: SOS kiugrás

Hozzászólás Szerző: andrea.93 »

Maya » 2016.01.21. 22:06 írta:
andrea.93 » Ma, 11:26 írta:
Maya » 2016.01.18. 20:49 írta:Főleg az állat kedve, mozgékonysága, testtartása fogja meghatározni, szerintem pár nap múlva 1-1 falat étellel kínáld meg, lehetőleg olyannal amit szeret, de ne legyen egy teljesen etetésnyi mennyiség, hiszen az emésztés, anyagcsere jóval lassabb lesz. Én minimum 2 hetet mondanék és 2 hét múlva megnézni milyen az állapota. A hűtőzés nem kifejezetten hibernálás, inkább egy regenerációt felerősítő kúrának mondanám abszolút természetes eszközökkel. De, szerintem látványos lesz a gyógyulás. Azért nem mondom az állatorvost, mert hiába lenne röntgen, kontrasztos röntgen egy ilyen apró állatot kevesen műtenek és rendszerint az egzotikus állatorvos szerint is belehalna a műtétekbe a kliens. Mivel még 24 óra sem telt el a baleset óta, szerintem most fog igazán látszódni, hol sérült vagy nem sérül meg az axi.

(Tipp: Hűtőn belül az axi vizébe érdemes egy hőmérőt tenni - anno a rohadék hűtőnk sokat ingadozott 5-7 max. 9 fok az ajánlott. + Gazok, alternatív természetes - tebang levél + égertoboz (+ diólevél) ez a kombó eddig nálam bizonyított.)
Szia!
Sátánka azóta is a hűtőben pihen. Nem tudom, hogy ez normális-e,de egyáltalán nem mozog. Hátsó lábait teljesen kinyújtva tartja, a mellsőket behúzva és hason fekszik, farka teljesen egyenes, kopoltyúi lehajolva. Maximum mozgása annyi volt, mikor kievettem a hűtőből, akkor elkezdett mozogni a víz akkor első nap még sután,de arrébb ment és behajlította a farkát. Teljes vízet cserélek neki, addig egy nagy befőttes üvegbe öntök a hűtőbe tartott vízből annyit,hogy ellepje, átteszem oda, aztán kiöntöm a régi vizet és feltötöm(kb 2perc) és óvatosan visszateszem. Ma már arra se nagyon reagált,hogy megfogtam. És ilyen átlátszó nyálka borítja első naptól kezdve. (ezt akkor vettem észre, mikor áttettem a befőttes üvegbe és húzta maga után). Hőmérő van a vízben, egyik reggel mutatott 4-5fok közötti hőmérsékletet, így inkább feljebb tekretem és most 6fokos vízben pihen.
Ma próbáltam egy pici falatot adni neki,de semmi nem történt, meg se moccant. Hétfő délután kb 3-4óra óta van a hűtőben. Ez a vislekedés, testtartás normális? Mert akárhányszor ránézek a sírás fog el, mert úgy fekszik, mint, aki már nem él. :(
Szia!
Azt hiszem eléggé természetes a viselkedése, ahogy visszaolvastam a mi esetünket Siwi a 9. napon fogadott el először ételt, majd ürített egy egészségeset. Viszont addig voltak olyan napok, hogy a családom el akarta altatni, hogy "ne szenvedjen", pedig simán felgyógyult. Ez a regeneráció, lassú, csendes folyamat, csináljátok végig a 2 hét hűtőzést és meglátjuk. Naponta kínálgasd lehetőleg a kedvencével.
Nyálkahártya probléma is normális, előbb-utóbb helyreáll, óvatosan és inkább steril gumi vagy latex kesztyűben érjetek a bőréhez (egzotikus doki is ezt tanácsolja). Jelenleg lelassult az anyagcseréje, az egész élete, és egy tálkában ne várjunk túl nagy aktivitást, egy rendkívül ingerszegény hűtőben. Én pl. le is takartam törölközővel, hogy az ajtónyitogatási fény ne zavarja. A dobozt pedig le kell zárni és ki kell lukasztgatni a tetejét, volt egy axim akinek félig elhúztam a tetőt és hűtőn belül kimászott, egy polccal lejjebb mászva találtam meg.
Nem szabad feladni, hiszen ez az utolsó esélye, nincs több csodaszer.

UI: Hozzászólások elején kérlek a kódot ne töröld, mert mindig vissza kell varázsolnom.
Sziasztok!
Sátánkát pénteken végül elvittem orvoshoz, mert merev volt. Megállapította, hogy sajnos már nem él. Azt tanácsolta,hogy esetleg hadjam,hogy szoba hőmérsékletűre melegedjen a vize és ha álhalott,akkor beindul a vérkeringése, de ő erre 0% esélyt lát. Több mint 12órát vártam, de sajnos valóban elhunyt. :(
Köszönöm szépen a sok segítséget!
Üdv, Andi.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: SOS kiugrás

Hozzászólás Szerző: Maya »

andrea.93 » Ma, 11:16 írta:
Maya » 2016.01.21. 22:06 írta:
andrea.93 » Ma, 11:26 írta: Szia!
Sátánka azóta is a hűtőben pihen. Nem tudom, hogy ez normális-e,de egyáltalán nem mozog. Hátsó lábait teljesen kinyújtva tartja, a mellsőket behúzva és hason fekszik, farka teljesen egyenes, kopoltyúi lehajolva. Maximum mozgása annyi volt, mikor kievettem a hűtőből, akkor elkezdett mozogni a víz akkor első nap még sután,de arrébb ment és behajlította a farkát. Teljes vízet cserélek neki, addig egy nagy befőttes üvegbe öntök a hűtőbe tartott vízből annyit,hogy ellepje, átteszem oda, aztán kiöntöm a régi vizet és feltötöm(kb 2perc) és óvatosan visszateszem. Ma már arra se nagyon reagált,hogy megfogtam. És ilyen átlátszó nyálka borítja első naptól kezdve. (ezt akkor vettem észre, mikor áttettem a befőttes üvegbe és húzta maga után). Hőmérő van a vízben, egyik reggel mutatott 4-5fok közötti hőmérsékletet, így inkább feljebb tekretem és most 6fokos vízben pihen.
Ma próbáltam egy pici falatot adni neki,de semmi nem történt, meg se moccant. Hétfő délután kb 3-4óra óta van a hűtőben. Ez a vislekedés, testtartás normális? Mert akárhányszor ránézek a sírás fog el, mert úgy fekszik, mint, aki már nem él. :(
Szia!
Azt hiszem eléggé természetes a viselkedése, ahogy visszaolvastam a mi esetünket Siwi a 9. napon fogadott el először ételt, majd ürített egy egészségeset. Viszont addig voltak olyan napok, hogy a családom el akarta altatni, hogy "ne szenvedjen", pedig simán felgyógyult. Ez a regeneráció, lassú, csendes folyamat, csináljátok végig a 2 hét hűtőzést és meglátjuk. Naponta kínálgasd lehetőleg a kedvencével.
Nyálkahártya probléma is normális, előbb-utóbb helyreáll, óvatosan és inkább steril gumi vagy latex kesztyűben érjetek a bőréhez (egzotikus doki is ezt tanácsolja). Jelenleg lelassult az anyagcseréje, az egész élete, és egy tálkában ne várjunk túl nagy aktivitást, egy rendkívül ingerszegény hűtőben. Én pl. le is takartam törölközővel, hogy az ajtónyitogatási fény ne zavarja. A dobozt pedig le kell zárni és ki kell lukasztgatni a tetejét, volt egy axim akinek félig elhúztam a tetőt és hűtőn belül kimászott, egy polccal lejjebb mászva találtam meg.
Nem szabad feladni, hiszen ez az utolsó esélye, nincs több csodaszer.

UI: Hozzászólások elején kérlek a kódot ne töröld, mert mindig vissza kell varázsolnom.
Sziasztok!
Sátánkát pénteken végül elvittem orvoshoz, mert merev volt. Megállapította, hogy sajnos már nem él. Azt tanácsolta,hogy esetleg hadjam,hogy szoba hőmérsékletűre melegedjen a vize és ha álhalott,akkor beindul a vérkeringése, de ő erre 0% esélyt lát. Több mint 12órát vártam, de sajnos valóban elhunyt. :(
Köszönöm szépen a sok segítséget!
Üdv, Andi.
Szia!

Nagyon sajnálom az axit. Részvétem. Ezek szerint valami túlságosan megsérülhetett benne...
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
lavender
Fórumozó
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2016.03.31. 11:17

Elváltozás a fejen

Hozzászólás Szerző: lavender »

Sziasztok!

Aximom a mai napon furcsa elváltozást vettem észre. A fején púp nőtt. Külföldi fórumokon olvastam, hogy ez bizony valószínűleg tályog lesz.. Legutóbbi etetéskor nem nagyon volt étvágya, de akkor még külső jele nem volt annak, hogy beteg. Azt is olvastam, hogy ilyenkor antibiotikumos kezelést kell alkalmazni. Valaki találkozott már ezzel a betegséggel? Aggódom érte, még sosem volt beteg.. :( :(
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Elváltozás a fejen

Hozzászólás Szerző: Maya »

lavender » Ma, 10:26 írta:Sziasztok!

Aximom a mai napon furcsa elváltozást vettem észre. A fején púp nőtt. Külföldi fórumokon olvastam, hogy ez bizony valószínűleg tályog lesz.. Legutóbbi etetéskor nem nagyon volt étvágya, de akkor még külső jele nem volt annak, hogy beteg. Azt is olvastam, hogy ilyenkor antibiotikumos kezelést kell alkalmazni. Valaki találkozott már ezzel a betegséggel? Aggódom érte, még sosem volt beteg.. :( :(
Szia!

Volt már fórumon ilyen eset, ha valóban tályog akkor valószínűleg ki fog fakadni előbb-utóbb és így lenne legjobb.
Maga a tályog keletkezhet ütődéstől, sérüléstől, de gombás megbetegedés is okozhatja, esetleg képet tudsz mutatni róla?
Egyenlőre, egy tályog miatt még személy szerint nem rémülnék meg ennyire és nem vágnék bele egy durva antibiotikumos kezelésbe ami ledarálja az állat emésztését és hónapokig tartó állatorvoshoz való rohangálást jelent. Majd még pár hónap míg helyreáll a gyomor és emésztőrendszer.
A fórumost esetet csatolom:
http://axolotl.hu/viewtopic.php?p=4372#p4372
http://axolotl.hu/viewtopic.php?p=4123#p4123

Érdemes őket átbogarászni,
Üdv,
Maya
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
lavender
Fórumozó
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2016.03.31. 11:17

Re: Elváltozás a fejen

Hozzászólás Szerző: lavender »

Maya » Ma, 13:05 írta:
lavender » Ma, 10:26 írta:Sziasztok!

Aximom a mai napon furcsa elváltozást vettem észre. A fején púp nőtt. Külföldi fórumokon olvastam, hogy ez bizony valószínűleg tályog lesz.. Legutóbbi etetéskor nem nagyon volt étvágya, de akkor még külső jele nem volt annak, hogy beteg. Azt is olvastam, hogy ilyenkor antibiotikumos kezelést kell alkalmazni. Valaki találkozott már ezzel a betegséggel? Aggódom érte, még sosem volt beteg.. :( :(
Szia!

Volt már fórumon ilyen eset, ha valóban tályog akkor valószínűleg ki fog fakadni előbb-utóbb és így lenne legjobb.
Maga a tályog keletkezhet ütődéstől, sérüléstől, de gombás megbetegedés is okozhatja, esetleg képet tudsz mutatni róla?
Egyenlőre, egy tályog miatt még személy szerint nem rémülnék meg ennyire és nem vágnék bele egy durva antibiotikumos kezelésbe ami ledarálja az állat emésztését és hónapokig tartó állatorvoshoz való rohangálást jelent. Majd még pár hónap míg helyreáll a gyomor és emésztőrendszer.
A fórumost esetet csatolom:
http://axolotl.hu/viewtopic.php?p=4372#p4372
http://axolotl.hu/viewtopic.php?p=4123#p4123

Érdemes őket átbogarászni,
Üdv,
Maya
Köszönöm! :) Holnap délelőttre kaptam időpontot állatdokihoz, az Exo-Pet Állatgyógyászati Centrumba. Sajnos most nem tudok képet keszíteni róla, este, ha lesz elég fény még, megpróbalok. Remélem tényleg nem lesz nagy baj. Majd beszámolok róla mi volt!
Üdv,
Eszter
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Elváltozás a fejen

Hozzászólás Szerző: Maya »

lavender » 25 perccel ezelőtt írta:
Maya » Ma, 13:05 írta:
lavender » Ma, 10:26 írta:Sziasztok!

Aximom a mai napon furcsa elváltozást vettem észre. A fején púp nőtt. Külföldi fórumokon olvastam, hogy ez bizony valószínűleg tályog lesz.. Legutóbbi etetéskor nem nagyon volt étvágya, de akkor még külső jele nem volt annak, hogy beteg. Azt is olvastam, hogy ilyenkor antibiotikumos kezelést kell alkalmazni. Valaki találkozott már ezzel a betegséggel? Aggódom érte, még sosem volt beteg.. :( :(
Szia!

Volt már fórumon ilyen eset, ha valóban tályog akkor valószínűleg ki fog fakadni előbb-utóbb és így lenne legjobb.
Maga a tályog keletkezhet ütődéstől, sérüléstől, de gombás megbetegedés is okozhatja, esetleg képet tudsz mutatni róla?
Egyenlőre, egy tályog miatt még személy szerint nem rémülnék meg ennyire és nem vágnék bele egy durva antibiotikumos kezelésbe ami ledarálja az állat emésztését és hónapokig tartó állatorvoshoz való rohangálást jelent. Majd még pár hónap míg helyreáll a gyomor és emésztőrendszer.
A fórumost esetet csatolom:
http://axolotl.hu/viewtopic.php?p=4372#p4372
http://axolotl.hu/viewtopic.php?p=4123#p4123

Érdemes őket átbogarászni,
Üdv,
Maya
Köszönöm! :) Holnap délelőttre kaptam időpontot állatdokihoz, az Exo-Pet Állatgyógyászati Centrumba. Sajnos most nem tudok képet keszíteni róla, este, ha lesz elég fény még, megpróbalok. Remélem tényleg nem lesz nagy baj. Majd beszámolok róla mi volt!
Üdv,
Eszter
Szia!

Exo-Pet-ben Dr. Schütz Évát ajánlom kizárólag, ő a mi axis csodadokink, neki már van jópár tapasztalata axikkal kapcsolatban. :)

Maya
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
kmettiz
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2016.05.17. 21:14

Lebegés és kezdeti problémák

Hozzászólás Szerző: kmettiz »

Szia!

ELnézést a késői zavarásért, de vettem a hétvégén 2 axolotl-t...csak 3 napja vannak nálunk kicsit, kb, 7-9cm-esek.
Máig semmi baj nem volt, de beraktuk őket egy nagyobb akváriumba és raktunk be nekik növényt, aljaz kavicsot, amit olvastam és illik, erre mind a kér állatka elkezdett lebegni, lehet, hogy a növény túl sok oxigént termek nekik? Enni mennének, de nem nagyon tudnak szabadon úszni, illetve a tubifex is felfelé száll...kérem a segítséged mert nem szeretném, ha baja lenne a kis jószágoknak! Előre is köszönöm
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Maya 2016.05.18. 20:49-kor.
Ok: Nem adtál meg témacímet! A hibát javítottam, de kérlek olvasd el a házirend ezen pontját! Köszi! M
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Lebegés és kezdeti problémák

Hozzászólás Szerző: Maya »

kmettiz » Tegnap, 21:41 írta:Szia!

ELnézést a késői zavarásért, de vettem a hétvégén 2 axolotl-t...csak 3 napja vannak nálunk kicsit, kb, 7-9cm-esek.
Máig semmi baj nem volt, de beraktuk őket egy nagyobb akváriumba és raktunk be nekik növényt, aljaz kavicsot, amit olvastam és illik, erre mind a kér állatka elkezdett lebegni, lehet, hogy a növény túl sok oxigént termek nekik? Enni mennének, de nem nagyon tudnak szabadon úszni, illetve a tubifex is felfelé száll...kérem a segítséged mert nem szeretném, ha baja lenne a kis jószágoknak! Előre is köszönöm
Szia!

Nem haragudj, hogy csak most jutottunk el a válaszadásig!

Milyen akváriumba történt maga az állatok betelepítése? Egy 3 napja frissen összeállított és beindított akváriumról beszélünk? Ebben az esetben teljesen egyértelmű a biológia és annak beállítottságának teljes hiánya, ami nagyon könnyen okozhat ilyen tüneteket és mérgezést is. Mondjuk úgy, ipari eszközök nélkül nem lehet oxigén túladagolást okozni. Mielőbb mérnék egy nitrit-nitrát értéket (JBL 6 in 1 teszt), illetve baktériumkultúra elősegítő szereket alkalmaznék. A vízre pedig egy azonnali biotopol-os vízcserét kb. 30 %-osat.

Képek még jöhetnek, hátha meglássuk a hibát.
Alap akvarisztikai cikk, közepén a lényeggel:
viewtopic.php?p=5078#p5078


Üdv,
Maya
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Slushyberry
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2016.02.20. 17:44

Re: SOS kérdések

Hozzászólás Szerző: Slushyberry »

Sziasztok..
Hallottuk hogy jön a kánikula, ezért lecipeltük a 140literes akváriumot a garázsba..Már végeztünk vele, kicsit megizgattuk,és betört az egyik oldala. A probléma: Pár óra múlva indulunk itthonról,3 napig nem leszünk itthon,repülőjegy minden megvan már. Az egyetlen akváriumféleség kb 20liter.. Szomszédot megtudom kérni hogy cseréljen nekik vizet,hideg helyen lennének..Kész vagyok teljesen,nem nagyon tudom mit csináljak. Túl fogják élni? Szűrő se fér bele.. Most ez kicsitt nagyobb probléma,mint az hogy új akvárium kell.
Queenoflab
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2016.06.18. 15:28

Kopoltyúcsakodás

Hozzászólás Szerző: Queenoflab »

akvárium
akvárium
13467730_1121363671238447_1696340651_o.jpg (111.42 KiB) Megtekintve 13689 alkalommal
Sziasztok!
A mai nap szereztem be egy nagyon kicsi, 6-7 cm-es axolotl-ot és nemrég csináltam neki egy gömb akváriumba helyet, míg kicsi. Van levegőztetője is, csak műnövény (korábban forró vízzel lemosott) található benne meg jó pár kavics, amiket szintén forró vízben áztattam/mostam. Mindent vegyszermentesen. Az lenne a kérdésem, hogy észrevettem, hogy a kopoltyúit folyamatosan le-le csapkodja. Mivel lehet a gond? Vagy még meg van ijedve vagy próbál hozzászokni a környezetéhez?

Az akvárium kb. 15 literes.
Előre is köszi a választ.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Maya 2016.06.18. 17:40-kor.
Ok: Nem adtál meg témacímet! A hibát javítottam, de kérlek olvasd el a házirend ezen pontját! Köszi! M
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Kopoltyúcsakodás

Hozzászólás Szerző: Maya »

Queenoflab » Ma, 15:42 írta:
13467730_1121363671238447_1696340651_o.jpg
Sziasztok!
A mai nap szereztem be egy nagyon kicsi, 6-7 cm-es axolotl-ot és nemrég csináltam neki egy gömb akváriumba helyet, míg kicsi. Van levegőztetője is, csak műnövény (korábban forró vízzel lemosott) található benne meg jó pár kavics, amiket szintén forró vízben áztattam/mostam. Mindent vegyszermentesen. Az lenne a kérdésem, hogy észrevettem, hogy a kopoltyúit folyamatosan le-le csapkodja. Mivel lehet a gond? Vagy még meg van ijedve vagy próbál hozzászokni a környezetéhez?

Az akvárium kb. 15 literes.
Előre is köszi a választ.
Szia!

Nagyon szeretnék nyugodtan válaszolni, de sajnos nem biztos, hogy sikerülni fog.
Egy olyan állatot 15 literben tartani amely 30 cm-es fog megnőni és apró korában hihetetlen mozgásigénye van... egy szóval állatkínzás. A magyar törvények szerint is több értelemben, alapvetően a gömbakvárium törvényben foglaltan tilos, másfelől 30 liter alatt gerinces állatot nem tartunk, harmadrészben 20-40cm-es farkos kétéltűt pedig minimum (!!!!) 100x30cm-es alapterületű akvárium szükséges.

Nagyon őszintén. Emberek ha állatot vásárolunk, előre kell utánanézni az adott állat igényeinek és előkészíteni a helyét. Ez nem olyan, hogy akkor veszek egy elefántot, de csak a garázsban fér el. Akkor valószínűleg nincs szükségem elefántra. De sarki pingvineket sem fogok tartani az udvaron csak mert cukik.

Axolotl alaptájékoztató: viewtopic.php?p=5482#p5482 4 oldalban, igazán tömören.

Nagy valószínűséggel maga az állat elég sokáig stresszes lesz, hiszen nincs egy sarok, egy búvóhely, egy sötét zug ahová elbújhatna.
A kopoltyúcsapkodás önmagában azt jelzi, hogy nincs elég oxigén a vízben. Szűrés nélkül nagyon nehezen fognak végbemenni a biológiai folyamatok, nitrifikáció, ammónifikáció, nagyon hamar ammónia, nitrit, nitrát mérgezés lehet a dolog eredménye. Illetve kiemelném a hűtés fontosságát. Ideális hőmérséklet számukra 18-22fok, e-fölött az állatok hőgutában elpusztulnak.

Egy dolgot ajánlanék igazán, nagyon-nagyon sokat olvasni. Illetve méltó körülményeket biztosítani annak a szerencsétlen állatnak.


Üdv,
Maya
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Clarille
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2016.06.23. 18:51

Szájába szorult leopárdharcsa

Hozzászólás Szerző: Clarille »

Sziasztok! Ma hazaértem, és a leopárdharcsa, amivel eddig jól elvoltak, a szájába szorulva találtam az aximnak. Megpróbáltam finoman kiszedni a szájából, de nem jött sehogy. Szegényem axim nagyon meg van rémülve, mert se ki se be... Farka sötétrózsaszín már, kopoltyúját előrefeszíti, látom hogy erőlködik. Betettem a hűtőbe a műanyag hordódobozában, de nem tudom hogy mi legyen... Lehet hogy le fogja tudni nyelni, és megemészti? Vagy mindenképp el kell távolítani a szájából a halat? A hűtőben lelassul annyira, hogy hagyja magát, ha a szájából ki akarom szedni? Mit tegyek, segíteni szeretnék rajta nagyon. :(
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Szájába szorult leopárdharcsa

Hozzászólás Szerző: Maya »

Clarille » 14 perccel ezelőtt írta:Sziasztok! Ma hazaértem, és a leopárdharcsa, amivel eddig jól elvoltak, a szájába szorulva találtam az aximnak. Megpróbáltam finoman kiszedni a szájából, de nem jött sehogy. Szegényem axim nagyon meg van rémülve, mert se ki se be... Farka sötétrózsaszín már, kopoltyúját előrefeszíti, látom hogy erőlködik. Betettem a hűtőbe a műanyag hordódobozában, de nem tudom hogy mi legyen... Lehet hogy le fogja tudni nyelni, és megemészti? Vagy mindenképp el kell távolítani a szájából a halat? A hűtőben lelassul annyira, hogy hagyja magát, ha a szájából ki akarom szedni? Mit tegyek, segíteni szeretnék rajta nagyon. :(
Hűha. Atyaúristen.

Szedd ki a szájából, bármi áron. Így csak elfog pusztulni mindkét állat.
A hűtőben valóban lelassul az anyagcsere, maga az állat, könnyebb lesz "szétfeszíteni" a száját. Viszont a hűtőben hal élete kerül veszélybe.
Ha kell csipesszel fogd meg a halat, kicsit megtépve az úszóját, de mindenképpen ki kell szedni belőle. Vagy élve vagy halva (hűtőzésre célzok). Nem tudom mennyire lehet a harcsa megkapaszkodva a szájában. De szörnyen hangzik az egész eset.

- Tanulságos eset lesz mindenkinek. -

Nagyon szorítok,
Maya
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Eszti
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2016.07.11. 12:06

Leharapott végtag

Hozzászólás Szerző: Eszti »

Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne, hogy ha az egyik axim leharapja a masiknak valamilyen végtagját mi a teendő,hogyan tudom elősegiteni, hogy vissza nőjön neki minél hamarabb es neharagudjatok ha ez nem tűnik sűrgősnek de megijedtem :( előre is köszönöm a segitseget !
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Maya 2016.07.12. 23:50-kor.
Ok: Nem adtál meg témacímet! A hibát javítottam, de kérlek olvasd el a házirend ezen pontját! Köszi! M
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Leharapott végtag

Hozzászólás Szerző: Maya »

Eszti » Tegnap, 12:35 írta:Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne, hogy ha az egyik axim leharapja a masiknak valamilyen végtagját mi a teendő,hogyan tudom elősegiteni, hogy vissza nőjön neki minél hamarabb es neharagudjatok ha ez nem tűnik sűrgősnek de megijedtem :( előre is köszönöm a segitseget !
Szia!
Leginkább semmi. Arra kell figyelni a seb ne kezdjen el gombásodni (fehér vattaszerű pamacsok jelennek meg rajta), ne kezdjen el elfertőződni, tehát ha nagyobb lesz, esetleg gennyedzik. Ilyen esetben érdemes állatorvost felkeresni, hogy megfelelően kitisztítsa vagy amputálja a csonkot. De ha magától gyógyulásnak indult azt javasolom, hogy ne nyúlj hozzá. Talán egy icipicit savanyítanám a vizet (pl. tőzeggel), hogy a gombának esélye se legyen felbukkanni. Illetve idős állat esetében egy 2 hetes hűtőzést javasolnék. Esetleg kép van a sérülésről?

Üdv,
Maya
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
North
Fórumozó
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2013.12.03. 11:57
Tartózkodási hely: Bp.

Fehér pöttyök

Hozzászólás Szerző: North »

Hello!

Elmentunk hetvegere es mikor hazajottunk es az egyik kis axi hatan feher pottyok jelentek meg. Kicsik, sokan vannak es kidudorodnak. Csipesszel ha megpiszkalom, akkor lejon.
Koszi a segitseget.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Maya 2016.08.09. 17:19-kor.
Ok: Nem adtál meg témacímet! A hibát javítottam, de kérlek olvasd el a házirend ezen pontját! Köszi! M
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Fehér pöttyök

Hozzászólás Szerző: Maya »

North » 2016.08.07. 18:19 írta:Hello!

Elmentunk hetvegere es mikor hazajottunk es az egyik kis axi hatan feher pottyok jelentek meg. Kicsik, sokan vannak es kidudorodnak. Csipesszel ha megpiszkalom, akkor lejon.
Koszi a segitseget.
Szia!

Kép van esetleg róla?
Első gondolatom a hőguta okozta, nyálkahártya sérülés lenne. De egy kép mindent tisztázna.

Üdv,
Maya
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
bandyenci
Fórumozó
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2016.09.03. 12:28

Veszélyes élőlények?

Hozzászólás Szerző: bandyenci »

Sziasztok!
4 évesek az axolotl-jaink, semmi baj nem volt velük, az utóbbi 2 hétben hamarabb opálos lett a vizük. DE ma reggelre ez jelent meg az akváriumban és az egyik meghalt. Mi ez? Hogy lehet megmenteni a másikat? Meg lehet-e? A csapvízből jött valami??????
Csatolmányok
IMG_1964.JPG
IMG_1964.JPG (1.82 MiB) Megtekintve 13610 alkalommal
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Maya 2016.09.03. 14:18-kor.
Ok: Nem adtál meg témacímet! A hibát javítottam, de kérlek olvasd el a házirend ezen pontját! Köszi! M
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Veszélyes élőlények?

Hozzászólás Szerző: Maya »

bandyenci » Ma, 12:36 írta:Sziasztok!
4 évesek az axolotl-jaink, semmi baj nem volt velük, az utóbbi 2 hétben hamarabb opálos lett a vizük. DE ma reggelre ez jelent meg az akváriumban és az egyik meghalt. Mi ez? Hogy lehet megmenteni a másikat? Meg lehet-e? A csapvízből jött valami??????
Szia!

Személy szerint piócának nézném, ami könnyen bevihető élő eleséggel vagy növénnyel.
Mindenképpen akvárium újraindítás szükséges és minden tárgyat ecettel és forró vízzel kéne kimosni, illetve érdemes az akvárium oldaláról azt a csúnya vízkőréteget is lekaparni. Nagyon nehéz egy pióca túlszaporodástól megszabadulni. Mindenképpen alaposan ki kell pucolni a szűrőt is. Addig axit érdemes ideiglenesen vödörbe helyezni...

UI: Viszont olyat még nem halottam, hogy axit öltek volna, tehát más problémára is gyanakodnék. Ha opálos lett a víz akkor megnövekedett a bomlástermékek mennyisége, amit igaz okozhattak a kis dögök is, de ennek számtalan előjele is lett volna, lehetséges hogy szimplán nitrit vagy ammónia mérgezésbe halt bele.


Üdv,
Maya
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
bandyenci
Fórumozó
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2016.09.03. 12:28

Re: Veszélyes élőlények?

Hozzászólás Szerző: bandyenci »

És hogy előzzem meg a másik axinál a nitrit mérgezést? :o
bandyenci
Fórumozó
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2016.09.03. 12:28

Nitrit

Hozzászólás Szerző: bandyenci »

bandyenci » 38 perccel ezelőtt írta:És hogy előzzem meg a másik axinál a nitrit mérgezést? :o
Igazából nem értem a nitritet, mert eddig is ugyanígy kezeltük. Annyi történt, hogy elrepedt az akváriumuk, meg kellett ragasztani, de kiszáradt rendesen....addig azonban teljesen egészségesek voltak. Most meg hirtelen mintha bomlanának. Mit tegyek, hogy életben tartsam a megmaradtat?
Köszönöm!
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Nitrit

Hozzászólás Szerző: Maya »

bandyenci » Ma, 15:27 írta:
bandyenci » 38 perccel ezelőtt írta:És hogy előzzem meg a másik axinál a nitrit mérgezést? :o
Igazából nem értem a nitritet, mert eddig is ugyanígy kezeltük. Annyi történt, hogy elrepedt az akváriumuk, meg kellett ragasztani, de kiszáradt rendesen....addig azonban teljesen egészségesek voltak. Most meg hirtelen mintha bomlanának. Mit tegyek, hogy életben tartsam a megmaradtat?
Köszönöm!
Miután megragasztásra került és újra feltöltésre mennyi idő telt el, hogy történt ez az opálosodás? Beállt/visszaállt a biológia, kezdő bacikultúra került hozzáadásra? Szűrő milyen sűrűn lett takarítva, főként a leállás után volt-e?

Jelenleg ha mindennap "frissen KEZELT" vízbe teszed esélye sem lesz bármilyen lebomló folyamatnak beindulnia, tehát mérgezésnek. A jövőben pedig egy stabil vízkezelést kell kitalálni, minőségi szűrés, vízcserék rendszeresen (bomlástermékek eltávolításával karöltve, aljzatporszívózás), ha szükséges a csapvíz kezelése. (Főleg olyan területeken ahol kútvizet használnak gyakori, hogy a talajvíz belemos némi nitritet vagy nitrátot (esetleg rosszabb dolgokat mint műtrágya és permetezőszerek.))


Üdv,
Maya
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Nitrit

Hozzászólás Szerző: Sendy »

bandyenci » 2016.09.03. 15:27 írta:
bandyenci » 38 perccel ezelőtt írta:És hogy előzzem meg a másik axinál a nitrit mérgezést? :o
Igazából nem értem a nitritet, mert eddig is ugyanígy kezeltük. Annyi történt, hogy elrepedt az akváriumuk, meg kellett ragasztani, de kiszáradt rendesen....addig azonban teljesen egészségesek voltak. Most meg hirtelen mintha bomlanának. Mit tegyek, hogy életben tartsam a megmaradtat?
Köszönöm!
Szia!

Nitritről: viewtopic.php?p=5084#p5084
A cikk közepe táján a Nitrogén vegyületeknél kezdődik, hogy mi miért hogyan merre. Akvaristaként az ábrákat, és a folyamatokat rémálmodból felkeltve is kellene tudni mondani. Enélkül a tudás nélkül nagyon könnyen halálossá válhat az akvárium.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Kwadwo
Fórumozó
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2016.10.11. 17:50

Sérült lábak és farok

Hozzászólás Szerző: Kwadwo »

Sziasztok!
Teljesen új vagyok itt, egy hónapja lettem csak két gyönyörű Axolotl boldog anyukája. Ők teljesen jól vannak.
Viszont lett egy új családtag, aki miatt itt vagyok.
Mai nap egy üzletben, nagyon rosszul kinéző kis Axit találtunk párommal. Azonnal megsajnáltuk, megvettük, hát ha mi megtudjuk menteni, mert szerintünk elég rossz körülmények között volt tartva, sok társával összezárva akik bántották is (sokáig figyeltem őket). Láthatóan sebes a két lába, hiányoznak az ujjai (amit valószínűleg a társai haraptak le) illetve a nyakán is van egy nagyobb seb, és a farkán erek látszódnak, illetve kisebb darára hasonlító dolgok. Párom a halaknál is előforduló darakórra gyanakszik.
A klórtalanított vízébe tettem ilyen xanta- mixet (remélem ezzel nem ártottam, víziállatok gombás fertőzésére ajánlják). Próbáltam etetni fagyasztott hallal, illetve artémiarákot, de nem eszi, és láthatóan kórosan sovány.
Kérlek segítsetek, remélem megtudjuk menteni.
Előre is köszi.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Maya 2016.10.22. 23:31-kor.
Ok: Nem adtál meg témacímet! A hibát javítottam, kérlek, legközelebb figyelj rá jobban! Maya
Kwadwo
Fórumozó
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2016.10.11. 17:50

Re: Sérült lábak és farok

Hozzászólás Szerző: Kwadwo »

Kwadwo » kevesebb mint egy perce írta:Sziasztok!
Teljesen új vagyok itt, egy hónapja lettem csak két gyönyörű Axolotl boldog anyukája. Ők teljesen jól vannak.
Viszont lett egy új családtag, aki miatt itt vagyok.
Mai nap egy üzletben, nagyon rosszul kinéző kis Axit találtunk párommal. Azonnal megsajnáltuk, megvettük, hát ha mi megtudjuk menteni, mert szerintünk elég rossz körülmények között volt tartva, sok társával összezárva akik bántották is (sokáig figyeltem őket). Láthatóan sebes a két lába, hiányoznak az ujjai (amit valószínűleg a társai haraptak le) illetve a nyakán is van egy nagyobb seb, és a farkán erek látszódnak, illetve kisebb darára hasonlító dolgok. Párom a halaknál is előforduló darakórra gyanakszik.
A klórtalanított vízébe tettem ilyen xanta- mixet (remélem ezzel nem ártottam, víziállatok gombás fertőzésére ajánlják). Próbáltam etetni fagyasztott hallal, illetve artémiarákot, de nem eszi, és láthatóan kórosan sovány.
Kérlek segítsetek, remélem megtudjuk menteni.
Előre is köszi.
14643193_712797678858523_1045648142_n.jpg
14643193_712797678858523_1045648142_n.jpg (25.64 KiB) Megtekintve 13563 alkalommal
14643193_712797678858523_1045648142_n.jpg
14643193_712797678858523_1045648142_n.jpg (25.64 KiB) Megtekintve 13563 alkalommal
jaj a kép lemaradt
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Maya 2016.10.22. 23:32-kor.
Ok: Nem adtál témacímet, javítottam, de kérlek olvasd el a házirend ezen részét! Köszi!
zetenymolnar
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2016.10.11. 20:56
Milyen minőségben vagy a fórumon: Moderátor

Re: Sérült lábak és farok

Hozzászólás Szerző: zetenymolnar »

Kb. a 45l-es akváriumba csepegtettem kb. 10 csepp metilinkéket .Az axolotlnek lehet valami baja tőle ?
(Éppen kezelem őt metilinkékkel de gondoltam hogy ne legyen annyira stresszes (ugyanis napok óta nem eszik) ezért ahelyett ,hogy szedegetem ki az akváriumból , csepektettem neki)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Maya 2016.10.22. 23:45-kor.
Ok: Nem adtál témacímet, javítottam, de kérlek olvasd el a házirend ezen részét! Köszi!
sirrra
Fórumozó
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2016.07.08. 10:57

Re: Sérült lábak és farok

Hozzászólás Szerző: sirrra »

Kwadwo » Tegnap, 18:14 írta:Kérlek segítsetek, remélem megtudjuk menteni.
Előre is köszi.
Szia! Maya-ék, biztosan benéznek a fórumra a mai nap. Várd meg mit tanácsolnak, elképzelhető, hogy a sok sebtől, bántástól gombás fertőzése van. Lehet hűtőzést is javasolni fognak. Szerintem addig ne kezeld tovább, biztosan segíteni fognak! Engem is érdekel kezdőként, hogy ilyen esetben mi a megfelelő lépés.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Maya 2016.10.22. 23:33-kor.
Ok: Nem adtál témacímet, javítottam, de kérlek olvasd el a házirend ezen részét! Köszi!
Sly
Fórumozó
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2016.04.02. 18:36

Re: Sérült lábak és farok

Hozzászólás Szerző: Sly »

Kwadwo » 2016.10.11. 18:14 írta:Sziasztok!
Teljesen új vagyok itt, egy hónapja lettem csak két gyönyörű Axolotl boldog anyukája. Ők teljesen jól vannak.
Viszont lett egy új családtag, aki miatt itt vagyok.
Mai nap egy üzletben, nagyon rosszul kinéző kis Axit találtunk párommal. Azonnal megsajnáltuk, megvettük, hát ha mi megtudjuk menteni, mert szerintünk elég rossz körülmények között volt tartva, sok társával összezárva akik bántották is (sokáig figyeltem őket). Láthatóan sebes a két lába, hiányoznak az ujjai (amit valószínűleg a társai haraptak le) illetve a nyakán is van egy nagyobb seb, és a farkán erek látszódnak, illetve kisebb darára hasonlító dolgok. Párom a halaknál is előforduló darakórra gyanakszik.
A klórtalanított vízébe tettem ilyen xanta- mixet (remélem ezzel nem ártottam, víziállatok gombás fertőzésére ajánlják). Próbáltam etetni fagyasztott hallal, illetve artémiarákot, de nem eszi, és láthatóan kórosan sovány.
Kérlek segítsetek, remélem megtudjuk menteni.
Előre is köszi.
Szia!

Változott azóta a helyzet? Hogy van az axid?
Én is viszonylag új vagyok (7 hónapja tartok axit), de hátha tudok kicsit segíteni...
Lehet, hogy a stressz és a sebesülése miatt nem eszik, de sok axi válogatós, vagy egyszerűen nem hajlandó megenni azt az ennivalót amit nem ismer vagy nem ízlik neki... Az én kisebbik axim is ilyen. Nagyon soványan kaptam, biztos éhezett, de attól függetlenül nem volt hajlandó megenni az axi-tápot és a fagyasztott halat. Érdemes megkérdezni a helyet, ahol vettétek, hogy ott mivel etetik őket, és/vagy végigkísérletezni, hogy mi az amit megeszik.
Én első kísérletnek a vörös szúnyoglárvát ajánlom, a legtöbb helyen azzal etetik az axikat. Ezen kívül mivel ragadozó állatok fontos, hogy mozgasd előtte az ételt. Vagy vegyetek 1-2 db kisebb élő neont és azt próbáljátok meg frissen csipeszről odaadni.
Ha több kaja-félét is végigpróbáltál (ezt szerintem minél előbb próbáld meg), és egyiket sem hajlandó megenni, akkor már nagyobb a gyanú, hogy a sérülése miatt nem eszik.
Hány fokos a víz amiben van? Az axik ugye hidegben tudnak jobban regenerálódni. 18-20 fok fölé nem nagyon kéne mennie a víznek ilyen állapotban.
A ti esetetek összetett, mivel az állatnak több baja is van (nem eszik, sérült, "darás"), így én - saját állatomból tanulva - azt tudnám javasolni, hogy keressetek egy egzotikus állatorvost, olyat aki gyógyított már axit és vigyétek el hozzá. Van egy topik ahol fel van sorolva néhány állatorvos, de ha a google-be beírjátok biztosan kidob párat. Én Veszprémben kezeltettem az enyémet.
Szorítok, hogy meggyógyuljon! Írd majd meg légyszi, hogy mi lett vele.

Üdv:
Sly
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Maya 2016.10.22. 23:34-kor.
Ok: Nem adtál témacímet, javítottam, de kérlek olvasd el a házirend ezen részét! Köszi!
zoli0020
Fórumozó
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2014.04.11. 15:56

Hajlított farok

Hozzászólás Szerző: zoli0020 »

IMG_20161019_115101.jpg
IMG_20161019_115101.jpg (1.12 MiB) Megtekintve 13554 alkalommal
segítsetek kérlek nemrégiben vettem egy 100x40x40 es akváriumot a kis állatkámnak berendezve kövekkel műnövénnyel bújóval porlasztóval új szűrővel de a farka vége még mindíg sérültnek illetve behajoltnak látszik mi okozhatja ezt? mit tudnék még tenni érte hogy egészséges legyen az állatkám?
Csatolmányok
IMG_20161019_114357.jpg
IMG_20161019_114357.jpg (1.19 MiB) Megtekintve 13554 alkalommal
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Maya 2016.10.22. 23:44-kor.
Ok: Nem adtál témacímet, javítottam, de kérlek olvasd el a házirend ezen részét! Köszi!
sirrra
Fórumozó
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2016.07.08. 10:57

Re: Hajlított farok

Hozzászólás Szerző: sirrra »

zoli0020 » Tegnap, 12:10 írta:
IMG_20161019_115101.jpg
segítsetek kérlek nemrégiben vettem egy 100x40x40 es akváriumot a kis állatkámnak berendezve kövekkel műnövénnyel bújóval porlasztóval új szűrővel de a farka vége még mindíg sérültnek illetve behajoltnak látszik mi okozhatja ezt? mit tudnék még tenni érte hogy egészséges legyen az állatkám?
Szia! A "Stressz" oldalon van szó a farokvég görbítéséről. Slynak is volt ilyen jellegű gondja az axival, talán jön és tud segíteni.
Lehet még szokja a helyét, illetve nem szeretik, legalábbis nálam, ha nagyon forgatja a szűrő a vizet.
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára Maya 2016.10.22. 23:46-kor.
Ok: Nem adtál témacímet, javítottam, de kérlek olvasd el a házirend ezen részét! Köszi!
Sly
Fórumozó
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2016.04.02. 18:36

Re: Hajlított farok

Hozzászólás Szerző: Sly »

sirrra » Ma, 09:14 írta:
zoli0020 » Tegnap, 12:10 írta:
IMG_20161019_115101.jpg
segítsetek kérlek nemrégiben vettem egy 100x40x40 es akváriumot a kis állatkámnak berendezve kövekkel műnövénnyel bújóval porlasztóval új szűrővel de a farka vége még mindíg sérültnek illetve behajoltnak látszik mi okozhatja ezt? mit tudnék még tenni érte hogy egészséges legyen az állatkám?
Szia! A "Stressz" oldalon van szó a farokvég görbítéséről. Slynak is volt ilyen jellegű gondja az axival, talán jön és tud segíteni.
Lehet még szokja a helyét, illetve nem szeretik, legalábbis nálam, ha nagyon forgatja a szűrő a vizet.
Sziasztok!

Igen, Brutálkának is ilyen görbült a farka vége. Ő beütötte vagy inkább megszúrta valamivel a fejét és lett rajta egy nagy búb, ami többször ki is fakadt, teljesen étvágytalan volt 4 hétig. Ezzel egyidőben görbült be a farka vége is.
Elvittem dokihoz, aki kinyomkodta a váladékot a púpból és adott antibiotikumot, mert a gyulladás okozta a problémákat nálunk. Meg ha jól emlékszem azt mondta, hogy toxinok termelődtek és az bejutott a véráramba.
Bruti azóta tökéletesen van, viszont a farka vége azóta is görbült. A doki azt mondta, hogy valószínű már olyan is marad.
Szóval lehet ez betegségtől vagy stressztől is...
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Maya 2016.10.22. 23:46-kor.
Ok: Nem adtál témacímet, javítottam, de kérlek olvasd el a házirend ezen részét! Köszi!
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Sérült lábak és farok

Hozzászólás Szerző: Maya »

Sly » 2016.10.14. 15:09 írta:
Kwadwo » 2016.10.11. 18:14 írta:Sziasztok!
Teljesen új vagyok itt, egy hónapja lettem csak két gyönyörű Axolotl boldog anyukája. Ők teljesen jól vannak.
Viszont lett egy új családtag, aki miatt itt vagyok.
Mai nap egy üzletben, nagyon rosszul kinéző kis Axit találtunk párommal. Azonnal megsajnáltuk, megvettük, hát ha mi megtudjuk menteni, mert szerintünk elég rossz körülmények között volt tartva, sok társával összezárva akik bántották is (sokáig figyeltem őket). Láthatóan sebes a két lába, hiányoznak az ujjai (amit valószínűleg a társai haraptak le) illetve a nyakán is van egy nagyobb seb, és a farkán erek látszódnak, illetve kisebb darára hasonlító dolgok. Párom a halaknál is előforduló darakórra gyanakszik.
A klórtalanított vízébe tettem ilyen xanta- mixet (remélem ezzel nem ártottam, víziállatok gombás fertőzésére ajánlják). Próbáltam etetni fagyasztott hallal, illetve artémiarákot, de nem eszi, és láthatóan kórosan sovány.
Kérlek segítsetek, remélem megtudjuk menteni.
Előre is köszi.
Szia!

Változott azóta a helyzet? Hogy van az axid?
Én is viszonylag új vagyok (7 hónapja tartok axit), de hátha tudok kicsit segíteni...
Lehet, hogy a stressz és a sebesülése miatt nem eszik, de sok axi válogatós, vagy egyszerűen nem hajlandó megenni azt az ennivalót amit nem ismer vagy nem ízlik neki... Az én kisebbik axim is ilyen. Nagyon soványan kaptam, biztos éhezett, de attól függetlenül nem volt hajlandó megenni az axi-tápot és a fagyasztott halat. Érdemes megkérdezni a helyet, ahol vettétek, hogy ott mivel etetik őket, és/vagy végigkísérletezni, hogy mi az amit megeszik.
Én első kísérletnek a vörös szúnyoglárvát ajánlom, a legtöbb helyen azzal etetik az axikat. Ezen kívül mivel ragadozó állatok fontos, hogy mozgasd előtte az ételt. Vagy vegyetek 1-2 db kisebb élő neont és azt próbáljátok meg frissen csipeszről odaadni.
Ha több kaja-félét is végigpróbáltál (ezt szerintem minél előbb próbáld meg), és egyiket sem hajlandó megenni, akkor már nagyobb a gyanú, hogy a sérülése miatt nem eszik.
Hány fokos a víz amiben van? Az axik ugye hidegben tudnak jobban regenerálódni. 18-20 fok fölé nem nagyon kéne mennie a víznek ilyen állapotban.
A ti esetetek összetett, mivel az állatnak több baja is van (nem eszik, sérült, "darás"), így én - saját állatomból tanulva - azt tudnám javasolni, hogy keressetek egy egzotikus állatorvost, olyat aki gyógyított már axit és vigyétek el hozzá. Van egy topik ahol fel van sorolva néhány állatorvos, de ha a google-be beírjátok biztosan kidob párat. Én Veszprémben kezeltettem az enyémet.
Szorítok, hogy meggyógyuljon! Írd majd meg légyszi, hogy mi lett vele.

Üdv:
Sly
Szia!
Szánom bánom, rohadtul sajnálom, de 3 hétig éves megérdemelt nyaralásomat töltötten külföldön, bocsánat, hogy nem írtunk előbb.

Egy hűtőzés jót tenne neki. Maga a sérülése nem vészes, figyelgetni, kell hogy nem gombásodik-e. A rajta látható sérüléseket nem nevezném darakórnak az pedig egy nagyon jó kérdés, hogy egy parazitára hogy fog hatni a gombaölő szer? Ehh, sehogy. Darakóros axinál legegyszerűbb megvárni a parazita kifejlődését ami utána magától elhal/leesik, 2-3-5 nap maximum. Gombaölő szer vízbe csepegtetése annyival ér fel mint halottnak a beöntés. Nem véletlenül használjuk közvetlen közelről, nulláróla gombának adva. Etetés: minden lehető fajta étellel kínálgatni, nincs univerzális megoldás, minden axi más és más, ahogy minden betegség is, nem létezik étvágyfokozó, marad a kínálgatás végtelenségig. Ha úgysem akkor pedig gyanakodni kell egy masszív gyomor-bélrendszeri fertőzésre.

Nyaksérüléséről van kép?

UI: 45 literben NEM tartunk axolotl-t!! Új axi hazahozatalakor minimum 2 hét karantén az új jövevénynek!

Maya
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Hajlított farok

Hozzászólás Szerző: Maya »

Sly » 2016.10.20. 15:51 írta:
sirrra » Ma, 09:14 írta:
zoli0020 » Tegnap, 12:10 írta:
IMG_20161019_115101.jpg
segítsetek kérlek nemrégiben vettem egy 100x40x40 es akváriumot a kis állatkámnak berendezve kövekkel műnövénnyel bújóval porlasztóval új szűrővel de a farka vége még mindíg sérültnek illetve behajoltnak látszik mi okozhatja ezt? mit tudnék még tenni érte hogy egészséges legyen az állatkám?
Szia! A "Stressz" oldalon van szó a farokvég görbítéséről. Slynak is volt ilyen jellegű gondja az axival, talán jön és tud segíteni.
Lehet még szokja a helyét, illetve nem szeretik, legalábbis nálam, ha nagyon forgatja a szűrő a vizet.
Sziasztok!

Igen, Brutálkának is ilyen görbült a farka vége. Ő beütötte vagy inkább megszúrta valamivel a fejét és lett rajta egy nagy búb, ami többször ki is fakadt, teljesen étvágytalan volt 4 hétig. Ezzel egyidőben görbült be a farka vége is.
Elvittem dokihoz, aki kinyomkodta a váladékot a púpból és adott antibiotikumot, mert a gyulladás okozta a problémákat nálunk. Meg ha jól emlékszem azt mondta, hogy toxinok termelődtek és az bejutott a véráramba.
Bruti azóta tökéletesen van, viszont a farka vége azóta is görbült. A doki azt mondta, hogy valószínű már olyan is marad.
Szóval lehet ez betegségtől vagy stressztől is...
Szia!
Szánom bánom, rohadtul sajnálom, de 3 hétig éves megérdemelt nyaralásomat töltötten külföldön, bocsánat, hogy nem írtunk előbb.

Minden amit előttem írtak+1. Stressz. Nem megfelelő vízparamétereket, pedig ezzel a nemtetszéssel szokták jelezni.
+1 tipp növekedési/fejlődési rendellenesség/deformitás. Gyakran nem megbízható tenyészetből származó axiknál előfordul.

Mit eszik? Mit lehet tudni a víz paraméteriről? (Mivel új akvárium szerintem ez inkább 3-4 hét múlva fog kiderülni).

Maya
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
zoli0020
Fórumozó
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2014.04.11. 15:56

Re: Hajlított farok

Hozzászólás Szerző: zoli0020 »

Maya » 2016.10.22. 23:50 írta: Szia!
Szánom bánom, rohadtul sajnálom, de 3 hétig éves megérdemelt nyaralásomat töltötten külföldön, bocsánat, hogy nem írtunk előbb.

Minden amit előttem írtak+1. Stressz. Nem megfelelő vízparamétereket, pedig ezzel a nemtetszéssel szokták jelezni.
+1 tipp növekedési/fejlődési rendellenesség/deformitás. Gyakran nem megbízható tenyészetből származó axiknál előfordul.

Mit eszik? Mit lehet tudni a víz paraméteriről? (Mivel új akvárium szerintem ez inkább 3-4 hét múlva fog kiderülni).

Maya
Szia semmi baj köszönöm hogy írtál választ szóval fagyasztott halat eszik amit szeletelt formában adok neki 3 naponta 3 szelet halat (akkorák amit könnyen betud kapni) az akváriumban eddig nem használtam vízelőkészítőt csak szellőztetést csapvizet használok neki most kezdtem el a Tera Aquasafe-t de váltani szeretnék JBL biotopolra a víz paramétereiről semmit nem tudok mérő eszközökkel és hogy hogyan miképp lehetne mérni vagy bármi ilyesmi tanácsot elfogadok.Előre is köszönöm szépen
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Hajlított farok

Hozzászólás Szerző: Maya »

zoli0020 » 2016.10.27. 20:17 írta:
Maya » 2016.10.22. 23:50 írta: Szia!
Szánom bánom, rohadtul sajnálom, de 3 hétig éves megérdemelt nyaralásomat töltötten külföldön, bocsánat, hogy nem írtunk előbb.

Minden amit előttem írtak+1. Stressz. Nem megfelelő vízparamétereket, pedig ezzel a nemtetszéssel szokták jelezni.
+1 tipp növekedési/fejlődési rendellenesség/deformitás. Gyakran nem megbízható tenyészetből származó axiknál előfordul.

Mit eszik? Mit lehet tudni a víz paraméteriről? (Mivel új akvárium szerintem ez inkább 3-4 hét múlva fog kiderülni).

Maya
Szia semmi baj köszönöm hogy írtál választ szóval fagyasztott halat eszik amit szeletelt formában adok neki 3 naponta 3 szelet halat (akkorák amit könnyen betud kapni) az akváriumban eddig nem használtam vízelőkészítőt csak szellőztetést csapvizet használok neki most kezdtem el a Tera Aquasafe-t de váltani szeretnék JBL biotopolra a víz paramétereiről semmit nem tudok mérő eszközökkel és hogy hogyan miképp lehetne mérni vagy bármi ilyesmi tanácsot elfogadok.Előre is köszönöm szépen
A halon kívül mást is eszik? Ez így elég egyoldalú táplálás.

Valójában 2 paraméter ami lényeges víz szempontjából a nitrit és nitrát. Mindkettő mérhető a JBL 6 in 1 vízteszttel ára kb. 3500 ft, viszont kitart 1-2 évig átlagos használat mellett.
Ezen felül havonta érdemes ph-ra és keménységre is rámérni. Ph-t vöröskáposztával a legpontosabb mérni (viewtopic.php?p=4221#p4221 és elég részletes cikk viewtopic.php?p=5084#p5084) ,keménységet pedig a Neptun keménységtesztel kb. 350 ft és ilyen 3 üveges összeöntögetős fajta. Ezek a legpontosabbak amik elérhető áron kaphatóak, szokásos ph mérők nem elég pontosak ezért nem is ajánlom őket pl Neptun, Sera.

Maya
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
zoli0020
Fórumozó
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2014.04.11. 15:56

Re: Hajlított farok

Hozzászólás Szerző: zoli0020 »

Maya » Tegnap, 23:44 írta:
zoli0020 » 2016.10.27. 20:17 írta:
Maya » 2016.10.22. 23:50 írta: Szia!
Szánom bánom, rohadtul sajnálom, de 3 hétig éves megérdemelt nyaralásomat töltötten külföldön, bocsánat, hogy nem írtunk előbb.

Minden amit előttem írtak+1. Stressz. Nem megfelelő vízparamétereket, pedig ezzel a nemtetszéssel szokták jelezni.
+1 tipp növekedési/fejlődési rendellenesség/deformitás. Gyakran nem megbízható tenyészetből származó axiknál előfordul.

Mit eszik? Mit lehet tudni a víz paraméteriről? (Mivel új akvárium szerintem ez inkább 3-4 hét múlva fog kiderülni).

Maya
Szia semmi baj köszönöm hogy írtál választ szóval fagyasztott halat eszik amit szeletelt formában adok neki 3 naponta 3 szelet halat (akkorák amit könnyen betud kapni) az akváriumban eddig nem használtam vízelőkészítőt csak szellőztetést csapvizet használok neki most kezdtem el a Tera Aquasafe-t de váltani szeretnék JBL biotopolra a víz paramétereiről semmit nem tudok mérő eszközökkel és hogy hogyan miképp lehetne mérni vagy bármi ilyesmi tanácsot elfogadok.Előre is köszönöm szépen
A halon kívül mást is eszik? Ez így elég egyoldalú táplálás.

Valójában 2 paraméter ami lényeges víz szempontjából a nitrit és nitrát. Mindkettő mérhető a JBL 6 in 1 vízteszttel ára kb. 3500 ft, viszont kitart 1-2 évig átlagos használat mellett.
Ezen felül havonta érdemes ph-ra és keménységre is rámérni. Ph-t vöröskáposztával a legpontosabb mérni (viewtopic.php?p=4221#p4221 és elég részletes cikk viewtopic.php?p=5084#p5084) ,keménységet pedig a Neptun keménységtesztel kb. 350 ft és ilyen 3 üveges összeöntögetős fajta. Ezek a legpontosabbak amik elérhető áron kaphatóak, szokásos ph mérők nem elég pontosak ezért nem is ajánlom őket pl Neptun, Sera.

Maya
Nem egyenlőre csak fagyasztott halat eszik esetleg mi mással etessem még? szunyoglárva jólehet?
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Hajlított farok

Hozzászólás Szerző: Maya »

zoli0020 » Ma, 11:37 írta: Nem egyenlőre csak fagyasztott halat eszik esetleg mi mással etessem még? szunyoglárva jólehet?
Ajánlom figyelmedbe az alábbi táblázatot, illetve ha gondolod etetés topikban folytassuk a témát. viewtopic.php?p=5404#p5404
Jó lenne ha kapna élő tubifexet, élő vörös szúnyoglárvát, gilisztát, időnként élő táplálékot garnélát vagy halat (guppy, molly, neon stb.), 2-4 hetente javasolt 1 csirke/pulyka májjal történő etetés.
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
zoli0020
Fórumozó
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2014.04.11. 15:56

Re: Hajlított farok

Hozzászólás Szerző: zoli0020 »

Maya » Tegnap, 22:18 írta:
zoli0020 » Ma, 11:37 írta: Nem egyenlőre csak fagyasztott halat eszik esetleg mi mással etessem még? szunyoglárva jólehet?
Ajánlom figyelmedbe az alábbi táblázatot, illetve ha gondolod etetés topikban folytassuk a témát. viewtopic.php?p=5404#p5404
Jó lenne ha kapna élő tubifexet, élő vörös szúnyoglárvát, gilisztát, időnként élő táplálékot garnélát vagy halat (guppy, molly, neon stb.), 2-4 hetente javasolt 1 csirke/pulyka májjal történő etetés.
Nagyon szépen köszönöm a segítséget.Mindent megfogok tenni hogy jobban legyen az állatkám a táblázat nagy segítség fizetéskor azonnal beszerzem a mérő eszközöket is és mindent megnézek kideritem mi baj. Köszönöm
Belluci
Fórumozó
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2016.05.22. 10:59

Re: Nyálkás széklet

Hozzászólás Szerző: Belluci »

Sziasztok. Van 2 új axink, 1-2 hónapja vannak nálunk. Eddig fagyasztott kishalat ettek, aztán gondoltam próbálkozzunk meg a májjal. Úgy látszik, rossz ötlet volt... Egy hete eszik a májat és este a kis vadas már ki is köpte, ma reggel meg azt vettem észre, mintha székrekedése lenne (?!), mintha nem tudna kakilni, hanem ilyen nyálkás valamit húzott maga után.. :(
májat nem kap többet, az biztos... tudok valamit esetleg a várakozáson kívül tenni? holnap tudok leghamarabb újra kishalért menni. köszönöm!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Maya 2016.12.18. 12:54-kor.
Ok: Nem adtál meg témacímet! A hibát javítottam, kérlek olvasd el a házirendet!!!! Maya
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Nyálkás széklet

Hozzászólás Szerző: Maya »

Belluci » Ma, 11:43 írta:Sziasztok. Van 2 új axink, 1-2 hónapja vannak nálunk. Eddig fagyasztott kishalat ettek, aztán gondoltam próbálkozzunk meg a májjal. Úgy látszik, rossz ötlet volt... Egy hete eszik a májat és este a kis vadas már ki is köpte, ma reggel meg azt vettem észre, mintha székrekedése lenne (?!), mintha nem tudna kakilni, hanem ilyen nyálkás valamit húzott maga után.. :(
májat nem kap többet, az biztos... tudok valamit esetleg a várakozáson kívül tenni? holnap tudok leghamarabb újra kishalért menni. köszönöm!
Szia!

A fehér nyálkás széklet nem a székrekedés jele, hanem gyomor-bélrendszeri fertőzésé. A májtól is ugyanolyan normális az axik széklete, szép sötétebb-barna kissé híg lehet, a máj fosathat, folyamatos adása A-vitamin túladagolást eredményezhet. Más fajta tápláléktól sem fog helyrejönni. A hal folyamatos adása egyébként nagyon egyoldalú táplálás...

Otthoni kezelése nincs, mindenképpen egzotikus állatorvos tud gyógyszert adni, amit követően hónapokon keresztül tartó kezelés és karantén vár az állatokra.

Egzotikus állatorvos nélkül, a parazita vagy baktérium (éppen melyik vagy mindkettő okozza a fertőzést), elszívnak az axi elől minden tápanyagot, végül az állat kínok kínjai között éhenhal vagy szerencsére előbb mondja fel a szolgálatot valamely szerve.


Üdv,
Maya
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Simon Krisztián
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2017.01.25. 21:58

Nagy feji púp

Hozzászólás Szerző: Simon Krisztián »

Tisztelt MAF!
Két albínó axink van, kb. másfél évesek, 12-15 cm hosszúak. Tegnap az egyik fején (a homloka közepén) megjelent egy gümő. Minha szúrt sérülés lenne. A viselkedése nem változott, étvágya van. Elkülönítettük társától, de nagyon aggódunk. Mellékelve küldök képeket. Segítséget kérünk, hogy mi okozhatta ezt, mit tudunk tenni a gyógyulásáért?
Tisztelettel: Simon Krisztián
Csatolmányok
20170124_094045.jpg
20170124_094045.jpg (1.47 MiB) Megtekintve 13274 alkalommal
20170124_092524.jpg
20170124_092524.jpg (1.31 MiB) Megtekintve 13274 alkalommal
20170124_092514.jpg
20170124_092514.jpg (1.45 MiB) Megtekintve 13274 alkalommal
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Maya 2017.01.25. 23:33-kor.
Ok: Nem adtál meg témacímet! A hibát javítottam, de kérlek olvasd el a házirendet! Pussz, Maya
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Nagy feji púp

Hozzászólás Szerző: Maya »

Simon Krisztián » Ma, 22:27 írta:Tisztelt MAF!
Két albínó axink van, kb. másfél évesek, 12-15 cm hosszúak. Tegnap az egyik fején (a homloka közepén) megjelent egy gümő. Minha szúrt sérülés lenne. A viselkedése nem változott, étvágya van. Elkülönítettük társától, de nagyon aggódunk. Mellékelve küldök képeket. Segítséget kérünk, hogy mi okozhatta ezt, mit tudunk tenni a gyógyulásáért?
Tisztelettel: Simon Krisztián
Szia!
Üdv, a fórumon!

Általában ilyen jellegű sérülést az szokta okozni, ha fejjel nekimennek egy tárgynak dekorkő, barlang, hőmérő, rendszerin ilyen púp szokott keletkezni, ami szinte minden esetben ki fog fakadni. Ameddig ez meg nem történik fontos legyen, hogy karanténba is maradjon, higiénia szempontból, tehát nem kell majd megijedni, ha felreped a púp és fehér-sárga genny fog belőle szivárogni. Ezt követően nagyon hamar maguktól begyógyul az ilyen jellegű sérülés. Ha van időd nézz körül fórumon már voltak ehhez hasonló esetek (fejjel lekoccolós). Amire fontos figyelni, hogy ne fertőződjön el és ne gombásodjon be (fehér vattaszerű pamacs).

Másfelől nagyon rossz hír, hogy 12-15 cm-esek, az egészséges axik elérik 1 éves korukra a 30 cm-es testhosszt (nemtől függetlenül).
Az ekkora (20 cm alatti) axikat hívjuk törpenövésűnek, ők rendszerint hajlamosabbak betegségekre és rövidebb az élettartamuk is. Arra biztatnálak, hogy egy kis súly próbálj meg rájuk rakni még.

Ha a sérülés hirtelen megváltozik, tehát elkezd elfertőződni Budapesten van egy nagyon-nagyon jó axiszakértő egzotikus állatorvos Dr. Schütz Éva - Exo-Pet Állatgyógyászati Centrum - Jász utca, mindenképpen hozzá kellene majd fordulni (időpontot kell kérni - egyáltalán nem drága). Viszont ezt a sérülés mértéke még nem indokolná.

Mielőbbi gyógyulást!

Üdv,
Maya
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Frui
Fórumozó
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2017.02.02. 19:07

Piros folt és faroksérülés

Hozzászólás Szerző: Frui »

Szép estét!
Először azzal kezdeném,hogy átolvastam minden eü kérdést,sajnos nem találtam megoldást a problémámea.
Ideiglenesen el kellett költöznünk 2 aximmal egy másik városba,(itthon minden rendben volt velük/vadas,fehér/ ettek szépen) de most pár napja el kezdtünk vissza pakolni itthonra közben észre vettem a féhéren egy pirosas fehér foltot(volt 40% viz cscere)Közben, addig az axik ott maradtak anyósommal(kb3 napra). Mai nap meglátogattam pakolás közben és észrevettem hogy le csonkolódott a farka... :( :( :( mit tudok tenni érte?? Nagyon aggódom, de nincs a közelben egzotikus orvos! :( nagyonszépen megköszönném ha valaki tudna segíteni..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Maya 2017.02.02. 21:20-kor.
Ok: Nem adtál meg témacímet! A hibát javítottam, de kérlek olvasd el a házirendet! Maya
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Piros folt és faroksérülés

Hozzászólás Szerző: Maya »

Frui » Ma, 19:18 írta:Szép estét!
Először azzal kezdeném,hogy átolvastam minden eü kérdést,sajnos nem találtam megoldást a problémámea.
Ideiglenesen el kellett költöznünk 2 aximmal egy másik városba,(itthon minden rendben volt velük/vadas,fehér/ ettek szépen) de most pár napja el kezdtünk vissza pakolni itthonra közben észre vettem a féhéren egy pirosas fehér foltot(volt 40% viz cscere)Közben, addig az axik ott maradtak anyósommal(kb3 napra). Mai nap meglátogattam pakolás közben és észrevettem hogy le csonkolódott a farka... :( :( :( mit tudok tenni érte?? Nagyon aggódom, de nincs a közelben egzotikus orvos! :( nagyonszépen megköszönném ha valaki tudna segíteni..
Szia!
Üdv, a fórumon!

Mindenképpen kéne egy kép a sérülés mértékéről, mert így látatlanban nagyon nehéz bármit tanácsolni...
A pirosas fehér folt lehet ütésnyom, nekimehetett egy tereptárgynak, barlangnak, a másik megharaphatta. Gombásodás tapasztalható-e?
A farok sérülést pedig az esetek többségében a másik axi szokta okozni, véletlenül leharaphatta vagy szintén megsérülhetett szállítás közben, vagy szimplán kövek közé beakadhatott. Ha ez történt, konkrétan nem nagy a probléma, orvos nélkül is helyre fog jönni az axi, regenerálódik.

Viszont mindenképpen küldj fotót, mert csak ez után tudjuk beazonosítani a probléma mértékét és súlyosságát.
Új hozzászólásnál alul a - Piszkozat - Előnézet - Elküld alatt rögtön vagy egy olyan rész, hogy
Opciók - Csatolmány feltöltése
Csatolmány feltöltése után minden egyértelmű lesz.

Üdv,
Maya
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Frui
Fórumozó
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2017.02.02. 19:07

Re: Piros folt és faroksérülés

Hozzászólás Szerző: Frui »

Maya » Tegnap, 21:26 írta:
Frui » Ma, 19:18 írta:Szép estét!
Először azzal kezdeném,hogy átolvastam minden eü kérdést,sajnos nem találtam megoldást a problémámea.
Ideiglenesen el kellett költöznünk 2 aximmal egy másik városba,(itthon minden rendben volt velük/vadas,fehér/ ettek szépen) de most pár napja el kezdtünk vissza pakolni itthonra közben észre vettem a féhéren egy pirosas fehér foltot(volt 40% viz cscere)Közben, addig az axik ott maradtak anyósommal(kb3 napra). Mai nap meglátogattam pakolás közben és észrevettem hogy le csonkolódott a farka... :( :( :( mit tudok tenni érte?? Nagyon aggódom, de nincs a közelben egzotikus orvos! :( nagyonszépen megköszönném ha valaki tudna segíteni..
Szia!
Üdv, a fórumon!

Mindenképpen kéne egy kép a sérülés mértékéről, mert így látatlanban nagyon nehéz bármit tanácsolni...
A pirosas fehér folt lehet ütésnyom, nekimehetett egy tereptárgynak, barlangnak, a másik megharaphatta. Gombásodás tapasztalható-e?
A farok sérülést pedig az esetek többségében a másik axi szokta okozni, véletlenül leharaphatta vagy szintén megsérülhetett szállítás közben, vagy szimplán kövek közé beakadhatott. Ha ez történt, konkrétan nem nagy a probléma, orvos nélkül is helyre fog jönni az axi, regenerálódik.

Viszont mindenképpen küldj fotót, mert csak ez után tudjuk beazonosítani a probléma mértékét és súlyosságát.
Új hozzászólásnál alul a - Piszkozat - Előnézet - Elküld alatt rögtön vagy egy olyan rész, hogy
Opciók - Csatolmány feltöltése
Csatolmány feltöltése után minden egyértelmű lesz.

Üdv,
Maya
Bocsánat a késésért, és a képminőségért is elnézést. Még mindig nem mertem haza szállitani ilyen állapotba a kicsinyeim. Amit tudni kell róluk: Áprilisban lesznek egy évesek,két különböző helyről vásároltam őket. Az elmúlt hónapban kezdtem észre venni,hogy befeketedett a körme a fehérnek(gondolom a vadasnak is,de nem látom olyan fekete :) )
Néha kergetőznek az akviba,de semmi komolyabb nem volt eddig, sőt a fehér volt a dominánsabb eddig. A képen látszik hogy be is szineződött a víz(gondolom a farok válás után) amit próbáltam a lehető legjobban kihalászni.
Sajnos nem tudom anyósom hogy eteti őket most(mert fél tőlük)..
Amikor be pirosodott a farka akkor volt egy 40% vizcsere, amikor levált a farka megpróbáltam kihalászni a farok darabokat illetve savanyitottam a vizen egy csipet sóval,nehogy el fertőzzön.

Ugye rendbe fog jönni?
Csatolmányok
Valószínü a darabok a vízen az maradék lehet a farokúszóból :(
Valószínü a darabok a vízen az maradék lehet a farokúszóból :(
IMG_3361.JPG (156.81 KiB) Megtekintve 13261 alkalommal
IMG_3363.JPG
IMG_3363.JPG (107.48 KiB) Megtekintve 13261 alkalommal
Belzebub
Fórumozó
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2017.01.27. 13:36

Re: Piros folt és faroksérülés

Hozzászólás Szerző: Belzebub »

Üdv.
Ha rendbe is jön óriási munka van előtted.
Nekem még semmilyen megbetegedésem nem volt 2év axizás alatt, ezért ebben nem tudok segíteni sokat...
Köszönhető ez annak is szerintem, hogy amit lehetett megtettünk már az elején értük. Jó szűrés, rendszeres takarítás, hely kialakítása, jó étrend és a felelősségtudat.
Tanácsokat jól fogadd meg amit majd írnak, akár hogy is lesz megfogalmazva, segíteni akarnak!
Taposó végek sötétsége szaporodásra utal és a kergetőzés is, ezeket az alap dolgokat úgy gondolom tudnod kellene ha tartasz ilyen állatot. Etetésnél, főleg ha félnek az állattól előfordul, hogy a maradék bent marad. Valószínű ezért is ilyen a vized. Gondolom látod azt, hogy nincs minden rendben, vagy kevés dolog inkább. Amíg más eteti én javaslom ennek elkerülése végett, hogy kapjanak élő halat, majd ők levadásszák ha túlélik ebben a vízben ideig-óráig.
Mindenképp kezdened kell valamit a vízzel, szűréssel, takarítással, és nagyobb helyet biztosítani nekik. Kezdetnek jó 70%vízcsere kezelt, beállított vízzel.
Drukkolok az állatért és próbálj meg mindent megtenni lehetőségekhez mérten, hogy boldog állatok legyenek!
Sok sikert!
Válasz küldése