baxter

Itt megismerheted a többieket, illetve Te is bemutathatod kedvenceidet. Úgy működik mint egy kisebb blog.

Moderátor: Axolotl moderátor

Válasz küldése
Avatar
baxter
Fórumozó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2013.07.31. 22:04
Tartózkodási hely: Pest megye

baxter

Hozzászólás Szerző: baxter »

Sziasztok!

Már jó ideje bújom a fórumot, de csak nem rég kezdtem el aktívkodni.
Egy hete lettünk két kis poronty szülei, ők már nemsokára 3 hónaposak lesznek. Bár még csak nemrég kerültek hozzánk, már a fejük hosszával megnőttek (remélhetőleg azért, mert valamit jól csinálunk :D ). Idővel még csiszolni fogunk az akváriumi összképen, kerül még be kő, mert még kevés helyen bár, de kilátszik az aki alja. Ha nagyobbak lesznek, majd kapnak nekik való bújót és miegymást.
Csatolmányok
DSCF4572.JPG
DSCF4572.JPG (2.31 MiB) Megtekintve 6954 alkalommal
DSCF4564.JPG
DSCF4564.JPG (2.15 MiB) Megtekintve 6954 alkalommal
Lent figyel az alsó szomszéd: Béla, az ékszerteknős
Lent figyel az alsó szomszéd: Béla, az ékszerteknős
Fénykép0124.jpg (740.16 KiB) Megtekintve 6954 alkalommal
üdv:
baxter
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: baxter

Hozzászólás Szerző: Maya »

baxter » 41 perccel ezelőtt írta:Sziasztok!

Már jó ideje bújom a fórumot, de csak nem rég kezdtem el aktívkodni.
Egy hete lettünk két kis poronty szülei, ők már nemsokára 3 hónaposak lesznek. Bár még csak nemrég kerültek hozzánk, már a fejük hosszával megnőttek (remélhetőleg azért, mert valamit jól csinálunk :D ). Idővel még csiszolni fogunk az akváriumi összképen, kerül még be kő, mert még kevés helyen bár, de kilátszik az aki alja. Ha nagyobbak lesznek, majd kapnak nekik való bújót és miegymást.
Üdv a fórumon :)

Nagyon szép, igényesen berendezett akvárium. Élvezd ki míg a kicsik ekkorák, egyet pislogsz és máris hatalmas viziszörnyek lesznek. :) Egy kifogásolnivalóm van, hogy túl magas ez a vízmagasság szemmértékre legalább 40cm, nem kell ekkora, felesleges, ha kicsik ezt naponta többször megteszik, azért az nagyon megterhelő, ilyen kicsikhez 20 maximum 25cm-es vízmagasságot szoktunk javasolni, ha nagyobbak lesznek lehet 30cm is akár, ha az tetszik nekik, de ez sok egyenlőre.
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
baxter
Fórumozó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2013.07.31. 22:04
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: baxter

Hozzászólás Szerző: baxter »

Rövid helyzetjelentés és tapasztalatok időben előre haladva:
- Másfél hét különbséggel a törpikék megcsócsálták egymás kopoltyúit. Először egy kicsit megijedtem, de utánaolvasva alább hagyott a pánikhangulat.
- Rokonnál nagyon elszaporodtak a guppik, így kaptak maguk mellé próba jelleggel ~17 db bébi guppit eledelnek szánva , kb fél-egy centisek lehettek. Egy hétre rá a létszám a bűvös 7-es számon állapodott meg, ez egyelőre úgy tűnik stagnál.
- Egy igen ijesztő dologgal szembesültünk. 5-6 napig rendszeresen jártak fel levegőért vagy 5 percenként. Kezdetben csak a vadas, majd a fehér is. A víz tiszta volt és jók voltak az értékek, a szűrő+porlasztó működött, bár pont akkor volt megtépve a bóbitájuk.
A megoldás (nagy valószínűséggel): kevesebb volt még így is a levegő és nem csípték a fél adagnyi neptun algagátlót, amit betettünk. Amint le lett cserélve a víz, kaptak bele vízelőkészítőt (Tetra AquaSafe - úgy tűnik szeretik) és külön légpumpáról beüzemeltünk egy porlasztót.
- Az egyik növény -azt hiszem cryptocoryne - nem bírta a kiképzést és szinte szétmállott, amint hozzáért bármi.
- Beszereztünk két almacsiga személyében egy takarító osztagot. Az egyik állandóan úton van, a másik meg mindig valamelyik bújóban héderezik. Az axik maradékán kívül nem nagyon algáznak.
- Mostanra érzik magukat igazán otthon az axik. Rájöttek, hogy mi értük vagyunk, nem ellenük. Már egy kis simogatást is hagynak. Ha meglátnak egyből odaúsznak, néznek egy kicsit, majd átlibbennek a sarokba, mert hogy ott van mindig etetés.Egymáson és az akváriumi dekoráción/növényeken tehénkednek, az étvágyuk pedig botrányos. Egyszerűen nem tudják, hogy hol a határ. A hasukon rendesen látszik, hogy majd kipukkadnak, de még ennének. Ha meg mégsem kapnak, akkor le-föl száguldozva parkour-oznak az akváriumban. Bohócok. :-)
üdv:
baxter
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: baxter

Hozzászólás Szerző: Sendy »

baxter » 16 perccel ezelőtt írta:Rövid helyzetjelentés és tapasztalatok időben előre haladva:
- Másfél hét különbséggel a törpikék megcsócsálták egymás kopoltyúit. Először egy kicsit megijedtem, de utánaolvasva alább hagyott a pánikhangulat.
- Rokonnál nagyon elszaporodtak a guppik, így kaptak maguk mellé próba jelleggel ~17 db bébi guppit eledelnek szánva , kb fél-egy centisek lehettek. Egy hétre rá a létszám a bűvös 7-es számon állapodott meg, ez egyelőre úgy tűnik stagnál.
- Egy igen ijesztő dologgal szembesültünk. 5-6 napig rendszeresen jártak fel levegőért vagy 5 percenként. Kezdetben csak a vadas, majd a fehér is. A víz tiszta volt és jók voltak az értékek, a szűrő+porlasztó működött, bár pont akkor volt megtépve a bóbitájuk.
A megoldás (nagy valószínűséggel): kevesebb volt még így is a levegő és nem csípték a fél adagnyi neptun algagátlót, amit betettünk. Amint le lett cserélve a víz, kaptak bele vízelőkészítőt (Tetra AquaSafe - úgy tűnik szeretik) és külön légpumpáról beüzemeltünk egy porlasztót.
- Az egyik növény -azt hiszem cryptocoryne - nem bírta a kiképzést és szinte szétmállott, amint hozzáért bármi.
- Beszereztünk két almacsiga személyében egy takarító osztagot. Az egyik állandóan úton van, a másik meg mindig valamelyik bújóban héderezik. Az axik maradékán kívül nem nagyon algáznak.
- Mostanra érzik magukat igazán otthon az axik. Rájöttek, hogy mi értük vagyunk, nem ellenük. Már egy kis simogatást is hagynak. Ha meglátnak egyből odaúsznak, néznek egy kicsit, majd átlibbennek a sarokba, mert hogy ott van mindig etetés.Egymáson és az akváriumi dekoráción/növényeken tehénkednek, az étvágyuk pedig botrányos. Egyszerűen nem tudják, hogy hol a határ. A hasukon rendesen látszik, hogy majd kipukkadnak, de még ennének. Ha meg mégsem kapnak, akkor le-föl száguldozva parkour-oznak az akváriumban. Bohócok. :-)
Bár inkább szaktopikba való lenne amit írok... ide válaszolok, mert ott is ezek a válaszok azért megtalálhatók, igaz több topikban. Sietek, így csak a lényeget írom.
A guppik hajlamosak lehetnek megcsipkedni az axik kopoltyúját, biztosan az axik csinálták egymásnak és nem a guppik?
Algagátlót nem javallott használni akváriumban, réztartalmú, és főleg nem ilyen gagyi löttyöt mint a neptun. Ha algásodási problémád van, külön topik van erre. Az akvarisztika már mérföldekkel lehagyta az algagátlók borzalmas korszakát.
A sera vízelőkészítők jódot tartalmaznak, ami miatt nem javallott használata, volt aki a fórumon visszavitte és kicseréltette miután csak otthon derült ki hogy jódos, az eladó meg esküdözött, hogy ez jó. JBL Biotopol használható, ha olcsó vízelőkészítőkről beszélünk, ezt már használtuk, van vele tapasztalat. Biztosan az ADA is kiváló márka, de olyat még nem vettem az ára miatt.

Első lépés, rájönnek hogy nem ellenük vagy hanem értük,aztán rájönnek, hogy ők a világ közepe és úgy is fognak viselkedni és el is fogják várni :D
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: baxter

Hozzászólás Szerző: Sendy »

baxter » Ma, 12:04 írta:...- Az egyik növény -azt hiszem cryptocoryne - nem bírta a kiképzést és szinte szétmállott, amint hozzáért bármi....
"Túl lágy vízben, vagy hirtelen vízminőség változás hatására gyakran szétmállik, bár a Cryptocoryne-ok közül még ez az egyik legellenállóbb faj."
http://diszhal.info/novenyek/Cryptocory ... ifolia.php
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
baxter
Fórumozó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2013.07.31. 22:04
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: baxter

Hozzászólás Szerző: baxter »

2 hét alatt tökéletesen regenerálódott a kopoltyújuk. Nem a guppik voltak, ők ezután érkeztek. És miután így megfogyatkoztak, tartják is a megfelelő távolságot Vadertől és Cukitól. de azért a biztonság kedvéért folyamatosan figyeljük, hogy ne legyen gond.
A cryptoval nem tudom mi lett. Lehet, hogy alapból már betegen hoztuk volna el? A lágyság nem hiszem, hogy közrejátszott volna, mert elég kemény a vizünk.
Az aquasafe-fel én is vacilláltam, de mivel a csomagoláson nem volt jód feltüntetve és a neten sem mindenhol említik, így kipróbáltuk és nálunk bevált.
üdv:
baxter
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: baxter

Hozzászólás Szerző: Sendy »

baxter » 15 perccel ezelőtt írta:2 hét alatt tökéletesen regenerálódott a kopoltyújuk. Nem a guppik voltak, ők ezután érkeztek. És miután így megfogyatkoztak, tartják is a megfelelő távolságot Vadertől és Cukitól. de azért a biztonság kedvéért folyamatosan figyeljük, hogy ne legyen gond.
A cryptoval nem tudom mi lett. Lehet, hogy alapból már betegen hoztuk volna el? A lágyság nem hiszem, hogy közrejátszott volna, mert elég kemény a vizünk.
Az aquasafe-fel én is vacilláltam, de mivel a csomagoláson nem volt jód feltüntetve és a neten sem mindenhol említik, így kipróbáltuk és nálunk bevált.
Legközelebb biotopolt javasolnék inkább. Tudom hogy nem mindenhol írják rá a tetrára, attól függ melyik szállítmány meg melyik kiszerelés. De mindben ugyanaz van, csak hely hiányában nem írják rá vagy trükkös kihajtós a lapja a flakonon és belül van írva. Én netről néztem hogy van-e benne.
Cryptot beültetted táptalajba, manadoba, rendes cserépbe? Mert a növények meghalnak abban a gyapotos förmedvénybe amibe vásároljuk őket. Továbbá nem csak a lágy víz, hanem a hirtelen vízváltozás (pl algaölő) , hőmérséklet stb is okozhatja a halálát a leírás szerint, de én nem ismerem ezt a növényt. Én gömbmohára és Anubias XL-re esküszök. Ezeknek nem kell táptalaj, bírják a sötétet és hideget.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
baxter
Fórumozó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2013.07.31. 22:04
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: baxter

Hozzászólás Szerző: baxter »

Sendy » 1 perccel ezelőtt írta:Legközelebb biotopolt javasolnék inkább. Tudom hogy nem mindenhol írják rá a tetrára, attól függ melyik szállítmány meg melyik kiszerelés. De mindben ugyanaz van, csak hely hiányában nem írják rá vagy trükkös kihajtós a lapja a flakonon és belül van írva. Én netről néztem hogy van-e benne.
Cryptot beültetted táptalajba, manadoba, rendes cserépbe? Mert a növények meghalnak abban a gyapotos förmedvénybe amibe vásároljuk őket. Továbbá nem csak a lágy víz, hanem a hirtelen vízváltozás (pl algaölő) , hőmérséklet stb is okozhatja a halálát a leírás szerint, de én nem ismerem ezt a növényt. Én gömbmohára és Anubias XL-re esküszök. Ezeknek nem kell táptalaj, bírják a sötétet és hideget.
Nálunk is ugyanezek maradtak, az anubias és a gömbmoha. Anno én is JBL Biotopolt szerettem volna venni, ha már mindenhol ennyire ódákat zengtek róla, de közölték a boltban, hogy az nekik nincs, de van másik fajta. Lehet kipróbáljuk majd a JBL-t, már amúgy sincs sok a jelenlegiben.
üdv:
baxter
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: baxter

Hozzászólás Szerző: Sendy »

baxter » Ma, 15:37 írta:
Sendy » 1 perccel ezelőtt írta:Legközelebb biotopolt javasolnék inkább. Tudom hogy nem mindenhol írják rá a tetrára, attól függ melyik szállítmány meg melyik kiszerelés. De mindben ugyanaz van, csak hely hiányában nem írják rá vagy trükkös kihajtós a lapja a flakonon és belül van írva. Én netről néztem hogy van-e benne.
Cryptot beültetted táptalajba, manadoba, rendes cserépbe? Mert a növények meghalnak abban a gyapotos förmedvénybe amibe vásároljuk őket. Továbbá nem csak a lágy víz, hanem a hirtelen vízváltozás (pl algaölő) , hőmérséklet stb is okozhatja a halálát a leírás szerint, de én nem ismerem ezt a növényt. Én gömbmohára és Anubias XL-re esküszök. Ezeknek nem kell táptalaj, bírják a sötétet és hideget.
Nálunk is ugyanezek maradtak, az anubias és a gömbmoha. Anno én is JBL Biotopolt szerettem volna venni, ha már mindenhol ennyire ódákat zengtek róla, de közölték a boltban, hogy az nekik nincs, de van másik fajta. Lehet kipróbáljuk majd a JBL-t, már amúgy sincs sok a jelenlegiben.
Ha olvastad a garnélabalesetes beszámolómat, akkor megérted, hogy miért szajkózom azt hogy biotopol, biotopol, biotopol :D
Igaz lassan kéne valami reklámszerződést kötnöm a JBL-lel, annyit szajkózom :D Vagy mint anno a Big Brotherben a csaj aki domestosmániás volt, aztán kapott egy raklap domestost, mikor kiszavazták, mert minden adásban legalább egyszer elhangzott hogy domestos vagy a kezében volt :D
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: baxter

Hozzászólás Szerző: Maya »

Sendy » Ma, 18:55 írta:
baxter » Ma, 15:37 írta:
Sendy » 1 perccel ezelőtt írta:Legközelebb biotopolt javasolnék inkább. Tudom hogy nem mindenhol írják rá a tetrára, attól függ melyik szállítmány meg melyik kiszerelés. De mindben ugyanaz van, csak hely hiányában nem írják rá vagy trükkös kihajtós a lapja a flakonon és belül van írva. Én netről néztem hogy van-e benne.
Cryptot beültetted táptalajba, manadoba, rendes cserépbe? Mert a növények meghalnak abban a gyapotos förmedvénybe amibe vásároljuk őket. Továbbá nem csak a lágy víz, hanem a hirtelen vízváltozás (pl algaölő) , hőmérséklet stb is okozhatja a halálát a leírás szerint, de én nem ismerem ezt a növényt. Én gömbmohára és Anubias XL-re esküszök. Ezeknek nem kell táptalaj, bírják a sötétet és hideget.
Nálunk is ugyanezek maradtak, az anubias és a gömbmoha. Anno én is JBL Biotopolt szerettem volna venni, ha már mindenhol ennyire ódákat zengtek róla, de közölték a boltban, hogy az nekik nincs, de van másik fajta. Lehet kipróbáljuk majd a JBL-t, már amúgy sincs sok a jelenlegiben.
Ha olvastad a garnélabalesetes beszámolómat, akkor megérted, hogy miért szajkózom azt hogy biotopol, biotopol, biotopol :D
Igaz lassan kéne valami reklámszerződést kötnöm a JBL-lel, annyit szajkózom :D Vagy mint anno a Big Brotherben a csaj aki domestosmániás volt, aztán kapott egy raklap domestost, mikor kiszavazták, mert minden adásban legalább egyszer elhangzott hogy domestos vagy a kezében volt :D
Én csak egyet mondok, nem használok semmilyen vízelőkészítőt és gyönyörűek a kopoltyúik. Egyedül minőségi szűrés kell(és levegőztető) nálam-e kettő tökéletesen bevált egyedül pluszba keménységgel és ph-val kell különösen foglalkozni(najó még a nitrátmegkötő is kötelező). Algaölő meg alapvetően felesleges, egyedül a barna alga telepszik meg axis akváriumba az meg egy mozdulattal eltávolítható.
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
baxter
Fórumozó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2013.07.31. 22:04
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: baxter

Hozzászólás Szerző: baxter »

Bekövetkezett a nem várt, de szinte mindenkinél előforduló probléma. Szépen ledobták a hajukat. Először Cukinál kezdődött, két napra rá Vadernél is. Kérdés nincs, rossz nekik a víz. Kár, hogy nem volt semmi előjele, mert ettek, mint a disznó (néha meg is lepődtünk hogy nem pukkadnak ki), a kopoltyújuk gyönyörű volt és most kezdett igazán "besűrűsödni", nem tudok jobban fogalmazni, a lényeg hogy már nem kis vékony szálú bébi hajuk volt.
Két lehetséges verzió van:
a. Berohadt valahova valami kaja. Amilyen ökörállat módon esznek, hogy maguk körül teljesen felzavarják a kaját és az szétúszik, simán elképzelhető.
b. Tudni kell, hogy mindig is marha lúgos (és kemény) volt a vizünk. Ehhez szoktak hozzá, láthatóan ebben érezték jól magukat. Egy ideje viszont megint emelkedett kicsit a ph és úgy döntöttem lejjebb kell szorítani, tutira ne legyen gond, főleg hogy Cukikánknak furább lett a kopoltyúja. Tetra ph/kh minus került a vízbe (a puffer hatás miatt) több részletben, hogy ne legyen annyira megterhelő az átállás. Ennek a verziónak kisebb a valószínűsége, mert Cukinál a vegyszer előtt már elkezdődött - mint kiderült- a hajledobás.

Kezdődik a próbálkozás, remélhetőleg minél előbb újra kis punkok lesznek. Az fejleményekről beszámolok.
üdv:
baxter
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: baxter

Hozzászólás Szerző: Sendy »

baxter » 1 perccel ezelőtt írta:Bekövetkezett a nem várt, de szinte mindenkinél előforduló probléma. Szépen ledobták a hajukat. Először Cukinál kezdődött, két napra rá Vadernél is. Kérdés nincs, rossz nekik a víz. Kár, hogy nem volt semmi előjele, mert ettek, mint a disznó (néha meg is lepődtünk hogy nem pukkadnak ki), a kopoltyújuk gyönyörű volt és most kezdett igazán "besűrűsödni", nem tudok jobban fogalmazni, a lényeg hogy már nem kis vékony szálú bébi hajuk volt.
Két lehetséges verzió van:
a. Berohadt valahova valami kaja. Amilyen ökörállat módon esznek, hogy maguk körül teljesen felzavarják a kaját és az szétúszik, simán elképzelhető.
b. Tudni kell, hogy mindig is marha lúgos (és kemény) volt a vizünk. Ehhez szoktak hozzá, láthatóan ebben érezték jól magukat. Egy ideje viszont megint emelkedett kicsit a ph és úgy döntöttem lejjebb kell szorítani, tutira ne legyen gond, főleg hogy Cukikánknak furább lett a kopoltyúja. Tetra ph/kh minus került a vízbe (a puffer hatás miatt) több részletben, hogy ne legyen annyira megterhelő az átállás. Ennek a verziónak kisebb a valószínűsége, mert Cukinál a vegyszer előtt már elkezdődött - mint kiderült- a hajledobás.

Kezdődik a próbálkozás, remélhetőleg minél előbb újra kis punkok lesznek. Az fejleményekről beszámolok.
Mennyi a GH, KH? Lehet hogy némi lágy víz megoldaná a problémát.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
baxter
Fórumozó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2013.07.31. 22:04
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: baxter

Hozzászólás Szerző: baxter »

KH 20-25fölött volt ha jól emlékszem, a GH passz,de valahol az egekben. Elnézést a kései válaszért. Cserébe most kisregénnyel készültem. ;)
A könnyebb értelmezés érdekében:
- Fehér = Cuki
- Vadas = Vader

Aktuális helyetjelentés:
Biztosra mentünk, teljes vízcsere, aljzattisztítás. Beigazolódott a sejtésem, a kövek közé besodródott nem kevés tubi szépen beérett és elrontotta a vizet. A csere óta már több mint egy hét eltelt, és Vader nagyúr kopoltyúja szinte teljesen regenerálódott, majdnem olyan szép egyenesek és hosszúak a szálak, mint régen. Cukipofa szálai is szépen visszanőttek, de még nem tündököl régi fényében. Neki még furább, nem tudok jobb szót, rojtosabb-göndörebb.

Etetés: amióta vörös szúnyogot kapnak egyre kevésbé akarnak a tubihoz nyúlni. A szúnyogot pik-pak befalják, de a tubin nyammognak, sokkal lassabban vagy épp el sem fogy az (szúnyognyi) adag.
Hogy ne egyhangú legyen az etetés, lassan megpróbálunk kis máj darabokkal kedveskedni nekik. Illetve a héten megint hozunk majd bébi guppikat 1 centinél kisebbeket, de inkább fél cm lenne jobb. Kell majd legalább egy tucat, mert fogyóeszköznek minősült az előző 17 fős garnitúra is, úgy tűnik a végleges túlélőszám 5. Ők már elég nagyok, nem tudják az axik megenni őket. Az utolsó elhullón ez be is bizonyosodott. Azt vettük észre hogy az egyik guppi pajtás a víz tetején abnormálisan az oldalán lebeg. Tető le, nem kellett sokat gondolkozni a halál okán: a királyi pár egyike úgy gondolta rácuppan, nyammogott rajta, de túl nagy volt a szájába, így kiköpte a félig megcsócsált fejű guppi pajtást, aki ilyen deformált fejjel már nem kívánt tovább a csipet-csapat tagja lenni. Valahogy meg tudom érteni...

Viselkedés: amióta hozzánk kerültek kialakult, hogy nagyjából melyikőjük hol tanyázik. Vadaska az akvárium bal szélét nézte ki magának, Fehér kolléga pedig inkább a jobboldali régiót lakta be. Nyilván mindenhol megfordultak mind a ketten, de elidőzni ezeken a helyeken szoktak. Az utóbbi pár hétben viszont úgy tűnik kezdenek egymásra találni. Sokszor együtt jönnek kajálni (elborult dolog, de mintha szólnának egymásnak :D ), egymáson henyélnek, egyszerre mennek fel levegőért és nem ragaszkodnak annyira az eddigi szokásos helyükhöz. Érdekes megfigyelni, hogy hogyan szoknak hozzá egymás társaságához.
Vaderről még csak annyit, hogy kb. 2-3 naponta felvonul a vízfelszín közelébe a belső szűrő tetejére és ott döglik órákig, meg sem mozdul, csak heverészik a szűrőn. Szerintem alszik, mert oda szeret a legjobban elvonulni. Nem dugja ki a fejét a vízből, nem megy levegőért, a víz alatt van, csak "magasan". Dr Dolittle mód off.

Csinálnék fényképeket, de valamiért olyan szinten trágya homályos képeket lövök, hogy arról csak azt lehet megállapítani, hogy nem egy bébidelfin van a képen, így ezekkel sajna nem akarom bombázni a fórumot.

Egy szó mint száz, a vizünk helyrejött, az értékek jók, a kopoltyúk szépek (ill. egyre szebbek), őlordságuk jól lakottak és viselkedésbeli zavarok sincsenek.
Hurrá.
üdv:
baxter
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: baxter

Hozzászólás Szerző: Sendy »

baxter » 42 perccel ezelőtt írta:KH 20-25fölött volt ha jól emlékszem, a GH passz,de valahol az egekben. Elnézést a kései válaszért. Cserébe most kisregénnyel készültem. ;)
Ilyen magas GH, KH mellett el kéne gondolkodni némi vízlágyításon. Tudom nehéz kérdés és nem is olcsó kérdés, ha a csapból is legalább 20-as víz folyik. Mi ROgépezünk, teljes mértékben mégérte az árát, egy álom. Megnyitom a csapot és jön a 10uS-es víz. Áráában is egész jó. Nálunk 40 liter heti 0 nk-s víz fogy nagyjából így 1,5 éves ciklusokban kell nagy karbantartást csinálni a gépen. Első ciklusban kb 19ft/liter, a másodiktól kezdve 11 Ft/liter az RO víz ára. Ez kicsit fölé van lőve, a gyári adatokkal van számolva, de igazából többet le lehet vele tisztítani és nem 1:4 hanem nálunk általában 1:3,3 arányban folyik a jó:rossz víz aránya.

Örülök, hogy rendbe jöttek az axik. Milyen tubit adsz nekik? Fagyasztott?
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
baxter
Fórumozó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2013.07.31. 22:04
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: baxter

Hozzászólás Szerző: baxter »

Sendy » Tegnap, 12:59 írta:Ilyen magas GH, KH mellett el kéne gondolkodni némi vízlágyításon. Tudom nehéz kérdés és nem is olcsó kérdés, ha a csapból is legalább 20-as víz folyik. Mi ROgépezünk, teljes mértékben mégérte az árát, egy álom. Megnyitom a csapot és jön a 10uS-es víz. Áráában is egész jó. Nálunk 40 liter heti 0 nk-s víz fogy nagyjából így 1,5 éves ciklusokban kell nagy karbantartást csinálni a gépen. Első ciklusban kb 19ft/liter, a másodiktól kezdve 11 Ft/liter az RO víz ára. Ez kicsit fölé van lőve, a gyári adatokkal van számolva, de igazából többet le lehet vele tisztítani és nem 1:4 hanem nálunk általában 1:3,3 arányban folyik a jó:rossz víz aránya.

Örülök, hogy rendbe jöttek az axik. Milyen tubit adsz nekik? Fagyasztott?
Tegnap este válasz írás közben elaludtam, szóval kezdem most elölről. :)
A csapvizünk nem olyan kemény, inkább a folyamatos vízcserék miatt keményedett úgy fel az akvárium vize. Emiatt már lett beszerezve pH/KH minus, amiből ~1,5 kupaknyi brutál le tudja vinni az értékeket.

Tubit anno sajnos nem tudtam élőt venni, így maradt a fagyasztott. Amíg a szúnyoghoz kicsik voltak még, akkor ezt a vékony szálú tubit szerették és falták is. Mostanában heti egy, ritkán heti 2 alkalommal kapnak, mert úgysem eszik.
Nem baj, tegnap kaptak 25 bébi guppit, kezdődik a vadászidény. :D
üdv:
baxter
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: baxter

Hozzászólás Szerző: Sendy »

baxter » 15 perccel ezelőtt írta:
Sendy » Tegnap, 12:59 írta:Ilyen magas GH, KH mellett el kéne gondolkodni némi vízlágyításon. Tudom nehéz kérdés és nem is olcsó kérdés, ha a csapból is legalább 20-as víz folyik. Mi ROgépezünk, teljes mértékben mégérte az árát, egy álom. Megnyitom a csapot és jön a 10uS-es víz. Áráában is egész jó. Nálunk 40 liter heti 0 nk-s víz fogy nagyjából így 1,5 éves ciklusokban kell nagy karbantartást csinálni a gépen. Első ciklusban kb 19ft/liter, a másodiktól kezdve 11 Ft/liter az RO víz ára. Ez kicsit fölé van lőve, a gyári adatokkal van számolva, de igazából többet le lehet vele tisztítani és nem 1:4 hanem nálunk általában 1:3,3 arányban folyik a jó:rossz víz aránya.

Örülök, hogy rendbe jöttek az axik. Milyen tubit adsz nekik? Fagyasztott?
Tegnap este válasz írás közben elaludtam, szóval kezdem most elölről. :)
A csapvizünk nem olyan kemény, inkább a folyamatos vízcserék miatt keményedett úgy fel az akvárium vize. Emiatt már lett beszerezve pH/KH minus, amiből ~1,5 kupaknyi brutál le tudja vinni az értékeket.

Tubit anno sajnos nem tudtam élőt venni, így maradt a fagyasztott. Amíg a szúnyoghoz kicsik voltak még, akkor ezt a vékony szálú tubit szerették és falták is. Mostanában heti egy, ritkán heti 2 alkalommal kapnak, mert úgysem eszik.
Nem baj, tegnap kaptak 25 bébi guppit, kezdődik a vadászidény. :D
Mit tudsz erről a ph/kh minusról? Csak mert nekem baromira vegyszeres kezelésnek tűnik valamilyen foszforsavval ami kicsapja a vízből a karbonátkeménységet. De ettől még nem lesz sokkal lágyabb a vized. Tegyél átlátszó pohárba vizet majd ebből a szerből nagyjából annyit amennyi az alkalmazása lenne és hagyd úgy a poharat 1-2 napig. Kíváncsi vagyok, vajon ködösödik-e illetve pelyhesedik-e. Továbbá érdemes volna vezképet mérni, mert esélyes hogy felnyomja az egekbe ahogy nekem tette egy hasonló szer, és ez miatt valszeg a pincében fog "megrohadni". Ha járok olyan helyen és van ez a lötty, megpróbálok valamit kisilabizálni a dobozáról. Eldugott értékes infók szoktak a sorok között lenni, hiába nincs ráírva a pontos összetevő.

A fagyasztott tubi egy undormány :D Nem csodálom, hogy nem eszik. A kishalakkal vigyázni, mert ha túl nagyot raksz be, akár meg is fulladhatnak tőle. Szóval egyáltalán nem vicces amit leírtál, hogy megcsócsálták és ott hagyták és ott vergődött az a szerencsétlen hal. Így csak a hal járt rosszul, de meg is akadhatott volna a torkán és akkor nem egy állatot vesztettél volna hanem kettőt. Tudom nincs kiélezve a fórumon, hogy hány centis axinak hány cm-es hal adható, de a te eseted hatására már nekiálltunk megírni. Ezek az állatok igazi szerencsétlenségek.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
baxter
Fórumozó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2013.07.31. 22:04
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: baxter

Hozzászólás Szerző: baxter »

Minden guppit - mint írtam- fél- max. 1 centisen szerzünk be. Egyik-másiknál még jó pár szúnyoglárva szál is nagyobb, ergo a fogyasztásukkal garantáltan nincs gond. Az előző garnitúra már ~2,5 centisre nőtt, de nem jellemző, hogy állandóan vadásznak az axik. Néha elkapnak egyet. Soha nem láttam még vadászni őket,valószínűleg éjszaka csinálják, én csak a lemorzsolódást tapasztalom. Nem aggódtam/aggódom, hogy megakadna a hal nyelés közben. Furán hangozhat és naivan, de bízom annyira az ítélőképességükben, hogy a jelenlegi 30 halból nem az 5 db ehetetlen nagyot pécézik ki maguknak, hanem a raklapnyi kisebb új jövevényeket. Mindemellett folyamatosan figyeljük a kopoltyúkat, bármilyen csipegetés-szerű problémát észlelnénk, akkor a guppik búcsúznak.
Én igazán jobban szeretnék neonhalakat betenni, mert egyrészt tetszetősebbek, kevésbé szaporodnak, és neon csipkedésről még nem hallottam, de a guppi ingyen van és szinte korlátlan mennyiségben rendelkezésre áll.

Tetra pH/KH Minus a vegyszer becses neve. Feketetőzeg granulátumra vadásztam anno (a márkára most nem emlékszem, fekete flakonos), de nem volt a közelben elérhető sehol, így maradt ez.
Kép
üdv:
baxter
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: baxter

Hozzászólás Szerző: Maya »

Úgy érzem hozzá kellett szólnom (egy kicsit) mind apró axi nevelés, mind élő kaja függvényében, azt hiszem én vagyok a fórumon az egyetlen, akinél már 1000-fölötti elfogyasztott neonhalnál járunk, bőven volt időm kifigyelni más-más egyedek, hogy vadásznak, mennyit esznek meg. A kicsikről tudni, hogy imádják a mozgó kaját, jó 3 hónapos korukig semmi mást nem esznek meg, csak ami mozog. Táplálék méretét mindig az axi méretéhez igazítsunk különben már itt is a baj. Nálam a 17 cm-es növendékeknek nem hagyom, hogy élő halat egyenek, mert pontosan tudom mi ennek a veszélye, saját bőrömön tapasztaltam.

„Adott egy egészségtől kicsattanó nőstény rejtélyes dudorral az oldalán, öreglány 10 hónapos volt mikor feltűnt nekem, nagyjából akkor már 4hónapja kaptak élő halat is. SZIE-n Dr. Pazár Péter fogadott minket, (aki egzotikus állatok terén szakember), tapogatás-nézegetés-röntgen után kimondott egy nagyon érdekes dolgot: hasfalsérv valószínű. Nos ez felveti a következő kérdést, mitől? Jön a kérdés: Nem-e etettem én sokat? Ránézek, visszasandítok az enyhén jól táplált aximra, hát az az igazság sose kellett tömnöm, nyelt mint kacsa a nokedlit.”

Nem kellett sok idő, hogy az ember kitalálja, a röntgen csak szövetet jelzett, tehát valami belülről sérthette meg az állat szervét. Evett, illetve egy jó erőben lévő hal(ak) haláltusájuk közepette, megcsapták a hasfalat. Embereknél ezt megszokás műtetni és meggyógyulnak, axikat nem lehet, élete végig így marad, azt se tudjuk ez hogyan befolyásolja a további életét, orvosi tanács csak annyi, hogy „ne emeljen nehezet”… Egy jó erőben lévő 3-4 cm-es zebradánióban rettentő nagy erő van, könnyen okozhatta, de akár a jópár neonhal is. Azóta mindenki tudja, kisebb (növendék) axinak gyengébb, nem annyira vastag még a hasfala így egy hal könnyebben kárt tud tenni. Nem a hasfal megsértése az egyetlen veszély, a gyomorhoz közel van a máj, vesék és nyirokcsomók is. (Embereknek 500-600 nyirokcsomója van) axiknak is rengeteg, pár a „medence” környékén, gyomortól nem messze. Ha egy axinak megsérül vagy megbetegszik a veséje, nyirokcsomója könnyen felvizesedhet, hazai tapasztalataink és még a nagy amerikai fórum (akivel nem mindig értünk egyet), ugyanazon eredményre jutottunk, a felvizesedezés/vagy akár ödéma, gyógyíthatatlan és eddig az összes ismert esetben halálos. Nos egy egyszerű, kishal aki nagyobb és erősebb, mint az axink kis hasfala ilyen láncreakciót indíthat el. Nem hülyeségből és nem a saját kényünk szerint mondjuk ezt. Gyakran, ha olyan eset történik a fórumon amivel még nincs itthon túl sok tapasztalat, felmegyek az amcsi fórumra és informálódok, több tízezer hozzászólás amerikától-kínáig-irakon-át-ausztráliág axitartók, néha megesik, hogy 2-300 hozzászólást kell átnyálazni, hogy valami értelmesre bukkanjon az ember.

A megakadt hal esete is ilyen, fórumon is volt már példa, az axik nyelőcsöve nagyon rövid, szinte a táplálék azonnal a gyomorba jut, így megeshet („hosszú” halak pl. dániók esetében) hogy a hal még lóg ki a szájából, de a másik fele már a gyomrába van. Mivel nem rágják meg, teljesen élve jut a hal a gyomorba, de térjünk csak vissza, amerikai barátainknál is nagyon gyakori eset, hogy „jajj megakadt a torkán a hal 3 napja ígyvan mit csináljak, mit csináljak?!” – hát már jól megcsináltad. Ha egy axi torkán megakad a hal és nem fedezzük fel időben, vagy nem tudunk segíteni rajta, az szörnyű és végzetes halál a halnak és az axinak is… megfullad, a hal a nyelőcső mellett is megsérthet dolgokat, de az állat véleményem szerint már a stressztől meghal. (Megakadt hal szájból való kivételéhez nincs tapasztalom, de utána olvashatok)

Én úgy számolnám, ki az adható hal méretét, hogy vegyük az (növendék) axi kis hengeres testének a felé, erős túlzással ráfoghatjuk, hogy kb. akkor a gyomra (inkább negyed), ebbe próbáljunk meg képzeletbe elhelyezni a halat, a 17 cm-esem nagyjából 2 kifejlett neonhallal birkózna meg, illetve 6-7 1cm-nél kisebb guppival. Axikról tudni, hogy ha kaja van ők nem tréfálnak, hányásig esznek, (azt reméled ha tele vannak abba hagyják, de nem), élő hal pedig kísértés… elúszik az alvó axi orra előtt és rögtön rákap, ösztön, ha tele van ha nincs. Amúgy a vadászat legtöbbször éjszaka zajlik (bőség zavarában nappal is), cselesek, megvárják, hogy a halak elaludjanak, ilyenkor lesüllyednek az aljzatra és csak mennek és felszippantgatják őket, mindenféle megerőltetés nélkül. Előfordul, hogy a hal emésztés nélkül jön ki az állatból a végén, hiszen „csakazértis megeszem” – axi szemlélet.

Etetés: Tubifexet egy olyan dolognak tartom, amit nem axiknak találtak ki és nem is tudom milyen állatnak. Fehérje szempontjából a legutolsó a listán, zsír tekintetébe viszont az egyik legmagasabb és ehhez rettentő minimális kalcium tartozik, heti 1 élő etetésnél többet én nem szánnék rá. Vörös szúnyoglárva már egy nagyon jó választás, sok fehérje, alacsony zsír, kellő kalcium, heti 5-6szor nyugodt szívvel mehet. Fél éves kor alatt (ezt majd egyszer bőven kifejtem a nyers hús nem fiatal axi gyomornak való) heti 1 max. 2szer apró máj falatok, magas fehérje tartalom és sajnos magas zsír tartalom is, kellő kalcium. Átlagos halak magas fehérje tartalom, magas zsír (kivétel tőkehal, tonhal, garnélák stb.), kellő kalcium, jó választásnak tűnik, dee vegyük figyelembe a kis axink gyomrának befogadó térfogatát. Javaslatom ami mindenkinek jobb lenne, élő daphnia=vizibolha. Mozog, kellően akkora hogy az axi megtudja enni fél cm-nél nem nagyobb és imádják vadászni, több benne a fehérje mint a vörös szúnyogban és a legkevesebb zsírral jár (ennél már csak garnélába van kevesebb). Árban is megfelelőnek tartom, 1 liter nálunk 200ft, és nagyon egyszerűen szaporíthatók is, így még megterhelő „befektetésnek” se mondhatjuk. (Mint pl guppi vagy dánió, neon tenyésztés)

Erre mind lehetne a pro-kontra, „de hát a természetben ezt ki akadályozza meg??”, ez már rég nem a természet, rég nem az eredeti axolotl vérvonal, természetbe, lehet hogy elhullnak emiatt axik, de véleményem szerint ha megakadályozható valami, akkor ne az én akváriumomban haljon már bele egy ilyen kis piti dologba, az általam imádott állatkám. Ugyanezen erő miatt takarítod az akváriumot és használsz nagy köveket, takarításra még senki se mondta, hogy „de a természetbe ki takarít?”, egyértelmű a válasz, vélemény szerint, ez is ugyanannyira. Ez egyrészt személyes, másrészt hazai, végül nemzetközi vélemények. Nem a saját kis „szadizmusom”, hogy nem kap nagy halakat, 1 éves korától rendszeresen kaphat élete végig, de míg akkora nem lesz hogy megbirkózzon vele, marad az élő vizibolha, amit elmondhatatlanul imádnak.
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
baxter
Fórumozó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2013.07.31. 22:04
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: baxter

Hozzászólás Szerző: baxter »

Köszi a részletes beszámolót-tájékoztatót.
Azt hiszem nem írtam korábban, hogy mekkorák az axik. A mi lurkóink most 17-én lesznek 5 hónaposak. Vader legalább 11 centi hosszú, Cuki kb. fél-egy centivel kisebb, pedig ő eszik többet.
üdv:
baxter
Avatar
baxter
Fórumozó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2013.07.31. 22:04
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: baxter

Hozzászólás Szerző: baxter »

Régi írtam helyzetjelentést, pedig már jó ideje tervezem.
Elértük mindkét lütyővel a 14,5+ cm-es méretet.
Elkezdtünk májat adni nekik, amit immmádtak! :D Nem is ettek, habzsoltak! Nemsokára szívet is adnék, remélem azt is ilyen lelkesedéssel fogják fogadni, hogy csak úgy rárontanak a csipeszre.
December végén hetente el-elhagyogattunk egy nap etetést, hogy idővel a 2-3 naposra átálljunk. Úgy tűnik ez beérett. Most a héten fordult elő először, hogy egyáltalán nem fogadtak el enni. Másnap már eszegettek.
Kipróbáltuk a fehér szúnyoglárvát. Nem nyert. A negyede szanaszét keveredett az akváriumban, a maradék egy éjszakán át lebegett a víz tetején és reggelre hullott alá. Onnan szedte össze a csigabrigád és az axik.
Végére hagytam azt, ami a legfontosabb számomra. Soha nem volt még ilyen szép a kopoltyújuk. Eddig sem volt rövid, de nem is hosszú, hullámos, kócos-rojtos. Nem tudom jobban leírni. Most viszont dús, hosszú, látni, hogy így az igazi.

Képek remélhetőleg nemsokára érkeznek.

ui.: Vader popója kb 2x akkora, mint fehér kollégájáé, tehát sejtem már, hogy nemileg mi a helyzet :)
üdv:
baxter
Avatar
baxter
Fórumozó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2013.07.31. 22:04
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: baxter

Hozzászólás Szerző: baxter »

Itt még csúnya/csúnyább a hajuk, decemberről ez a legjobb kép, januárit nemsokára felteszek.
Csatolmányok
DSCF5012.JPG
DSCF5012.JPG (2.24 MiB) Megtekintve 6853 alkalommal
üdv:
baxter
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: baxter

Hozzászólás Szerző: Maya »

baxter » Ma, 18:51 írta:Régi írtam helyzetjelentést, pedig már jó ideje tervezem.
Elértük mindkét lütyővel a 14,5+ cm-es méretet.
Elkezdtünk májat adni nekik, amit immmádtak! :D Nem is ettek, habzsoltak! Nemsokára szívet is adnék, remélem azt is ilyen lelkesedéssel fogják fogadni, hogy csak úgy rárontanak a csipeszre.
December végén hetente el-elhagyogattunk egy nap etetést, hogy idővel a 2-3 naposra átálljunk. Úgy tűnik ez beérett. Most a héten fordult elő először, hogy egyáltalán nem fogadtak el enni. Másnap már eszegettek.
Kipróbáltuk a fehér szúnyoglárvát. Nem nyert. A negyede szanaszét keveredett az akváriumban, a maradék egy éjszakán át lebegett a víz tetején és reggelre hullott alá. Onnan szedte össze a csigabrigád és az axik.
Végére hagytam azt, ami a legfontosabb számomra. Soha nem volt még ilyen szép a kopoltyújuk. Eddig sem volt rövid, de nem is hosszú, hullámos, kócos-rojtos. Nem tudom jobban leírni. Most viszont dús, hosszú, látni, hogy így az igazi.

Képek remélhetőleg nemsokára érkeznek.

ui.: Vader popója kb 2x akkora, mint fehér kollégájáé, tehát sejtem már, hogy nemileg mi a helyzet :)
Örülünk ha írsz. :)
Fehér szúnyogot nálam se csípték, talán az egyik még nagyon baba korába elnyamnyogta, nem csípik. Fekete szúnyogot is ímmel-ámmal, a vörös a nyerő az biztos.
Máj pedig az a kaja amit mindegyik imádja és attól szokott hatalmas szép nagy vörös kopoltyú lenni. Szívet is ugyanúgy szeretik, annyival másabb hogy keményebb-rágósabb (mégiscsak egy izom), én szívből kisebb falatokat adok, mint májból talán ennyi a különbség. Általában hagyni szoktam nekik, hogy ők maguk álljanak át több napos etetésre, személy szerint nagyon szeretem kihúzni ennek a időpontját. Jó ha fokozatosan állítod át őket, a falánkságuk pedig sose fog elmúlni, nálam vannak olyat felnőttek akik még mindig naponta tudnának enni ha tehetnék. :)

A képen lévő állapot nálunk is volt már, nem kedvetlenség vagy a kaja nemtetszése hanem leginkább a vízzel szokott valami probléma lenni, aminek érdemes utánajárni, nehogy később megismétlődön.
Képeket pedig várjuk türelemmel. :)
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
baxter
Fórumozó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2013.07.31. 22:04
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: baxter

Hozzászólás Szerző: baxter »

Ma az etetés előtt megejtettük a szokásos heti/másfél heti takarítást. Ismét olyat produkáltak a szörnyek mint még soha. :D Takarításnál mindig nagyon vigyázok, nehogy bekapja valamijüket a leszívócső (nem mintha valami bajuk lenne ennyitől, de akkor is). Tehát szívom alulról a piszkot, erre mind a két axi megindul felém és jönnek folyamatosan a kezem után. Vadas kolléga egyenesen beleúszott a tenyerembe és elkezdett csipegetni. :O Én meg csak pislogtam, mint hal a szatyorban. Majdnem minden ujjamat aztán a csuklóm kóstolgatta. Utána a fehér is, de ő nem volt ilyen rosszcsont, viszonylag hamar felhagyott a próbálkozással. :) Nem fájt, jópofák voltak.

Az etetésnél kivételesen kézben (is) etettünk, a képen látszik. Úgy tűnik a korábbi telhetetlenségüket kezdik kinőni, mert most is egy idő után nem fogadtak el több husit, még visszaböfi is volt.
Amúgy ma majdnem 100 képet sikerült lőni, és viszonylag jól is sikerültek.
Csatolmányok
DSCF5121.JPG
DSCF5121.JPG (2.93 MiB) Megtekintve 6844 alkalommal
DSCF5074.JPG
DSCF5074.JPG (2.59 MiB) Megtekintve 6844 alkalommal
DSCF5076.JPG
DSCF5076.JPG (2.65 MiB) Megtekintve 6844 alkalommal
DSCF5032.JPG
DSCF5032.JPG (2.89 MiB) Megtekintve 6844 alkalommal
DSCF5141.JPG
DSCF5141.JPG (2.13 MiB) Megtekintve 6844 alkalommal
DSCF5097.JPG
DSCF5097.JPG (2.69 MiB) Megtekintve 6844 alkalommal
üdv:
baxter
Avatar
baxter
Fórumozó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2013.07.31. 22:04
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: baxter

Hozzászólás Szerző: baxter »

Egy ideje nem kapni nálunk egyik boltban sem csirkeszívet/májat. Vidéknek vidék, de azért nem Mordor... Mindegy.
Kb. eddig tartott az előzőleg vett és lefagyasztott adag. Pár napja vettünk kacsát (egyelőre csak szívet). Egyelőre beválni látszik a dolog, eszik, falják, szeretik. Tudom, hogy az engedélyezett étellistán nincs fent, csak a csirke és a pulyka. Remélem nem nyomós indokkal.
üdv:
baxter
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: baxter

Hozzászólás Szerző: Sendy »

baxter » Ma, 09:23 írta:Egy ideje nem kapni nálunk egyik boltban sem csirkeszívet/májat. Vidéknek vidék, de azért nem Mordor... Mindegy.
Kb. eddig tartott az előzőleg vett és lefagyasztott adag. Pár napja vettünk kacsát (egyelőre csak szívet). Egyelőre beválni látszik a dolog, eszik, falják, szeretik. Tudom, hogy az engedélyezett étellistán nincs fent, csak a csirke és a pulyka. Remélem nem nyomós indokkal.
Tesztelés alatt a kacsa :D azért nincs listán :D Maya gond nélkül adta, és nekem is jó az eddigi tapasztalatom mind kacsaszív, mind kacsamáj (nem hízott!) tekintetében. Állandó etetésre még nem merném javasolni, annyi tapasztalat nincs.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: baxter

Hozzászólás Szerző: Maya »

Sendy » Ma, 11:03 írta:
baxter » Ma, 09:23 írta:Egy ideje nem kapni nálunk egyik boltban sem csirkeszívet/májat. Vidéknek vidék, de azért nem Mordor... Mindegy.
Kb. eddig tartott az előzőleg vett és lefagyasztott adag. Pár napja vettünk kacsát (egyelőre csak szívet). Egyelőre beválni látszik a dolog, eszik, falják, szeretik. Tudom, hogy az engedélyezett étellistán nincs fent, csak a csirke és a pulyka. Remélem nem nyomós indokkal.
Tesztelés alatt a kacsa :D azért nincs listán :D Maya gond nélkül adta, és nekem is jó az eddigi tapasztalatom mind kacsaszív, mind kacsamáj (nem hízott!) tekintetében. Állandó etetésre még nem merném javasolni, annyi tapasztalat nincs.
Kacsát még én se próbáltam (vagy lehet és nem emlékszem?), nálunk a favorit a pulykamáj. :) De szerintem a kacsa is ugyanazt tudja, ez is tollas az is tollas.
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
baxter
Fórumozó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2013.07.31. 22:04
Tartózkodási hely: Pest megye

11 hónapos lurkók & képek

Hozzászólás Szerző: baxter »

Rég adtam életjelet és helyzetjelentést, így most feltöltöm pár jól (jobban, na) sikerült képemet:
Pár homályosabb lett, és van olyan kép, ami "ki is égett", de amúgy nincs ilyen világosban az akvárium! ;)

Fehér továbbra sokkal kövérebb, mint Vader nagyúr. Hiába kap sokkal kevesebbet enni mint a másik, nem hajlandó lefogyni. Vader sportos srác, ő tök korrekt súlyban van. Valahol olvastam, hogy a lány axik husibbak, hát nálunk ez érvényesült is...
Ami egyáltalán nem vált be nálunk, az a JBL-es axitáp. Olyan jó visszhangja volt és viszonylag olcsón jutottam hozzá, de most a doboz ~95%-a ott áll a polcon, mert csak a Fehér eszi, már amikor. Ő továbbra is bármit bármikor megeszik, viszont Vaderbe úgy kell beletukmálni csipesszel is a kaját, amit átlagban minimum egyszer kiköp. Vörös szúnyognál a bélpoklost el kell terelni az aksi másik felébe, mert a mulya elől felporszívózná az egészet, később persze ő is oda van engedve.
Fehér kolléga maori arc tetkós pigmentációja úgy tűnik szépen befejeződött, szép szimmetrikus lett, Vaderen most kezdenek kijönni kisebb fehéres foltocskák.
Csatolmányok
DSCF5292.JPG
DSCF5292.JPG (2.79 MiB) Megtekintve 6809 alkalommal
DSCF5254.JPG
DSCF5254.JPG (2.55 MiB) Megtekintve 6809 alkalommal
házőrző
házőrző
DSCF5245.JPG (2.61 MiB) Megtekintve 6809 alkalommal
az elengedhetetlen nyitott pofa azért ott van
az elengedhetetlen nyitott pofa azért ott van
DSCF5271.JPG (2.7 MiB) Megtekintve 6809 alkalommal
mosolymester kukucs
mosolymester kukucs
DSCF5243.JPG (3.12 MiB) Megtekintve 6809 alkalommal
üdv:
baxter
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: 11 hónapos lurkók & képek

Hozzászólás Szerző: Sendy »

baxter » Tegnap, 19:36 írta:Rég adtam életjelet és helyzetjelentést, így most feltöltöm pár jól (jobban, na) sikerült képemet:
Pár homályosabb lett, és van olyan kép, ami "ki is égett", de amúgy nincs ilyen világosban az akvárium! ;)

Fehér továbbra sokkal kövérebb, mint Vader nagyúr. Hiába kap sokkal kevesebbet enni mint a másik, nem hajlandó lefogyni. Vader sportos srác, ő tök korrekt súlyban van. Valahol olvastam, hogy a lány axik husibbak, hát nálunk ez érvényesült is...
Ami egyáltalán nem vált be nálunk, az a JBL-es axitáp. Olyan jó visszhangja volt és viszonylag olcsón jutottam hozzá, de most a doboz ~95%-a ott áll a polcon, mert csak a Fehér eszi, már amikor. Ő továbbra is bármit bármikor megeszik, viszont Vaderbe úgy kell beletukmálni csipesszel is a kaját, amit átlagban minimum egyszer kiköp. Vörös szúnyognál a bélpoklost el kell terelni az aksi másik felébe, mert a mulya elől felporszívózná az egészet, később persze ő is oda van engedve.
Fehér kolléga maori arc tetkós pigmentációja úgy tűnik szépen befejeződött, szép szimmetrikus lett, Vaderen most kezdenek kijönni kisebb fehéres foltocskák.
Az axitáp kétesélyes dolog. Nálam öreglány hónapokig gyengélkedett, kapott vagy valami gyomorfertőzést vagy a fene se tudja mit, és 2 hónap koplalás után a gyógyszeres kezelés mellett csak ezt volt hajlandó megenni, és csak ettől nem fújódott fel. Mostanra már majdnem teljesen rendben van. Nálam a csajok (pedig Maya axik, akik fújfúj axitáp valamiért, pedig adja nekik) szeretik, és a kövek közül is képesek kipecázni.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: 11 hónapos lurkók & képek

Hozzászólás Szerző: Maya »

baxter » Tegnap, 19:36 írta:Rég adtam életjelet és helyzetjelentést, így most feltöltöm pár jól (jobban, na) sikerült képemet:
Pár homályosabb lett, és van olyan kép, ami "ki is égett", de amúgy nincs ilyen világosban az akvárium! ;)

Fehér továbbra sokkal kövérebb, mint Vader nagyúr. Hiába kap sokkal kevesebbet enni mint a másik, nem hajlandó lefogyni. Vader sportos srác, ő tök korrekt súlyban van. Valahol olvastam, hogy a lány axik husibbak, hát nálunk ez érvényesült is...
Ami egyáltalán nem vált be nálunk, az a JBL-es axitáp. Olyan jó visszhangja volt és viszonylag olcsón jutottam hozzá, de most a doboz ~95%-a ott áll a polcon, mert csak a Fehér eszi, már amikor. Ő továbbra is bármit bármikor megeszik, viszont Vaderbe úgy kell beletukmálni csipesszel is a kaját, amit átlagban minimum egyszer kiköp. Vörös szúnyognál a bélpoklost el kell terelni az aksi másik felébe, mert a mulya elől felporszívózná az egészet, később persze ő is oda van engedve.
Fehér kolléga maori arc tetkós pigmentációja úgy tűnik szépen befejeződött, szép szimmetrikus lett, Vaderen most kezdenek kijönni kisebb fehéres foltocskák.
A pigmentációs dolgot jól látod, a fehéreknek először ilyen "élénken" előjön a felnőttkori fekete/barna mintázat, de ahogy korosodik úgy fog elhalványulni. :) Ahogy észrevettem nem mindig szimmetrikus, viszont a szülők mintáját követi. Viszont a vadasoknak rengeteg-rengeteg fehér foltja lesz a farkától-hátig-lábakon-fejen-nyakon át. Első képről nekem a fehér nem tűnik kövérnek (csalóka lehet a kép), én szívem szerint nem fogyóztatnám még. Axitáp nálam se nyerő valamiért, csak néhány axim hajlandó enni, fontos lenne, hogy a kicsi kiskorukba, már a tenyésztőnél megismerjék az axitápot, felnőtt axikat nehéz az újdonságokhoz szoktatni. Az axik nagyot nőttek, szépek is lettek, látszik, hogy jó helyen vannak. :)
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
baxter
Fórumozó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2013.07.31. 22:04
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: baxter

Hozzászólás Szerző: baxter »

Vadas elérte a 27+ cm-es hosszt. Fehér kollégája szinte egyfolytában a nemrég beszerzett bújóban kotlik, így őt még megmérni nem tudtuk. Sikerült hosszú keresgélés után (2000Ft-nál olcsóbban - hoppá juppíí :) ) a váci Snoopyban egy igen nagy bújót venni, amiben már ketten is elférnek. Emellett van még egy egyszemélyes kis lakásuk is, így gyarapodott és tovább szépült az aksi .
Hamarosan hozok képeket is.
üdv:
baxter
Válasz küldése