Szuszu

Itt megismerheted a többieket, illetve Te is bemutathatod kedvenceidet. Úgy működik mint egy kisebb blog.

Moderátor: Axolotl moderátor

Válasz küldése
Avatar
Szuszu
Fórumozó
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2013.01.26. 01:05

Szuszu

Hozzászólás Szerző: Szuszu »

Sziasztok!
Már pár hónapja követem a fórumot, nagyon sok hasznos információhoz jutottam! Így úgy döntöttem most már írok én is ide. :D
Szuszu vagyok, 21 éves, Gávavencsellőn lakom, Szabolcs megyében található, Nyíregyházától kb 30 km-re.
Kb 5 hónapja mutatott egy barátnőm képeket az axolotl-okról, egyből meg tetszettek és már akkor el döntöttem, hogy nekem kell ilyen állatka. :D Imádom az állatokat, van 1 kutyusom, 2 teknős, rengeteg hal és most 2 axi. ^^

Az első aximat másfél hónapja vettem, az ő neve Maya. :) Neki van egy kis szépséghibája, nincsenek sajnos kopoltyúi. Mikor az állatkereskedésben megláttam megsajnáltam szegénykét így befogadtam magamhoz. ^^ De annyira kis édes pofija van így is, és amilyen energiabomba.. :D Szinte minden érdekli, igazi kis felfedező, sokat lehet rajta nevetni. :D A hasát pedig imádja.. nem tudom elképzelni, hogy fér bele ennyi kaja. xD

A 2. aximat pedig 4 napja vettem. A neve Pinky lett, mert annyira szép pink kopoltyúja van. :P Az első 2 napban nagyon félénk volt, de most már kezdi megszokni az új helyét. :) Ő is egy igazi bélpoklos.. :D Úgyhogy csődbe fognak vinni! :D
Eleinte nagyon féltek egymástól, ahogy egymás közelébe kerültek, mindketten ugrottak el a másiktól.. de ma már együtt úszkáltak és mászkáltak egymáson. ^^

Az akvárium itt van a szobámban, így szinte 5 percenként rájuk nézek, hogy éppen mit csinálnak. :)
Már most nagyon a szívemhez nőttek mindketten! ^^

Néhány kép
Pinky :)
Pinky :)
Maya :)
Maya :)
Csatolmányok
Együtt :P
Együtt :P
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Szuszu

Hozzászólás Szerző: Maya »

Szuszu írta:Sziasztok!
Már pár hónapja követem a fórumot, nagyon sok hasznos információhoz jutottam! Így úgy döntöttem most már írok én is ide. :D
Szuszu vagyok, 21 éves, Gávavencsellőn lakom, Szabolcs megyében található, Nyíregyházától kb 30 km-re.
Kb 5 hónapja mutatott egy barátnőm képeket az axolotl-okról, egyből meg tetszettek és már akkor el döntöttem, hogy nekem kell ilyen állatka. :D Imádom az állatokat, van 1 kutyusom, 2 teknős, rengeteg hal és most 2 axi. ^^

Az első aximat másfél hónapja vettem, az ő neve Maya. :) Neki van egy kis szépséghibája, nincsenek sajnos kopoltyúi. Mikor az állatkereskedésben megláttam megsajnáltam szegénykét így befogadtam magamhoz. ^^ De annyira kis édes pofija van így is, és amilyen energiabomba.. :D Szinte minden érdekli, igazi kis felfedező, sokat lehet rajta nevetni. :D A hasát pedig imádja.. nem tudom elképzelni, hogy fér bele ennyi kaja. xD

A 2. aximat pedig 4 napja vettem. A neve Pinky lett, mert annyira szép pink kopoltyúja van. :P Az első 2 napban nagyon félénk volt, de most már kezdi megszokni az új helyét. :) Ő is egy igazi bélpoklos.. :D Úgyhogy csődbe fognak vinni! :D
Eleinte nagyon féltek egymástól, ahogy egymás közelébe kerültek, mindketten ugrottak el a másiktól.. de ma már együtt úszkáltak és mászkáltak egymáson. ^^

Az akvárium itt van a szobámban, így szinte 5 percenként rájuk nézek, hogy éppen mit csinálnak. :)
Már most nagyon a szívemhez nőttek mindketten! ^^

Néhány kép
DSCF5962.JPG
DSCF5958.JPG
Üdv a fórumon. :)
Nagyon aranyosak, remélem Maya kopoltyúja előbb-utóbb rendbe jön, lassú folyamat, remélem a névrokonnak azért sikerülni fog. :D Pinky nagyon szép, mindketten még kamaszkorba vannak ilyenkor (szerintem) a legszebbek és nagyon aktívak. Nagyon hamar össze tudnak szokni, mikor már látod, hogy átesnek egymáson az orrukkal bökdösik a másikat, egyfolytában egymás nyakán lógnak az már a komplett társas viselkedés náluk, maximum egy hét. Szép kis pocakjuk van. :)
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
PBorsó
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2012.09.15. 00:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Szuszu

Hozzászólás Szerző: PBorsó »

Szuszu írta:Sziasztok!
Már pár hónapja követem a fórumot, nagyon sok hasznos információhoz jutottam! Így úgy döntöttem most már írok én is ide. :D
Szuszu vagyok, 21 éves, Gávavencsellőn lakom, Szabolcs megyében található, Nyíregyházától kb 30 km-re.
Kb 5 hónapja mutatott egy barátnőm képeket az axolotl-okról, egyből meg tetszettek és már akkor el döntöttem, hogy nekem kell ilyen állatka. :D Imádom az állatokat, van 1 kutyusom, 2 teknős, rengeteg hal és most 2 axi. ^^

Az első aximat másfél hónapja vettem, az ő neve Maya. :) Neki van egy kis szépséghibája, nincsenek sajnos kopoltyúi. Mikor az állatkereskedésben megláttam megsajnáltam szegénykét így befogadtam magamhoz. ^^ De annyira kis édes pofija van így is, és amilyen energiabomba.. :D Szinte minden érdekli, igazi kis felfedező, sokat lehet rajta nevetni. :D A hasát pedig imádja.. nem tudom elképzelni, hogy fér bele ennyi kaja. xD

A 2. aximat pedig 4 napja vettem. A neve Pinky lett, mert annyira szép pink kopoltyúja van. :P Az első 2 napban nagyon félénk volt, de most már kezdi megszokni az új helyét. :) Ő is egy igazi bélpoklos.. :D Úgyhogy csődbe fognak vinni! :D
Eleinte nagyon féltek egymástól, ahogy egymás közelébe kerültek, mindketten ugrottak el a másiktól.. de ma már együtt úszkáltak és mászkáltak egymáson. ^^

Az akvárium itt van a szobámban, így szinte 5 percenként rájuk nézek, hogy éppen mit csinálnak. :)
Már most nagyon a szívemhez nőttek mindketten! ^^

Néhány kép
DSCF5962.JPG
DSCF5958.JPG
Szia!

Üdv itt!

Szép kis axik, remélem Maya rendbe fog jönni :)
Pattandia
Fórumozó
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2012.04.07. 14:18

Re: Szuszu

Hozzászólás Szerző: Pattandia »

Hűha, ez nem semmi, hogy ilyen vígan él, meg te se, hogy igényt tartottál rá. :)

Én is kavicspárti vagyok (mit! imádom a kavicsaimat :D), és szépek is a köveid. :)

Ha néha a jó barátság ellenére megijednek egymástól, az normális. Meg az is, ha hirtelen nem tudják, eszik-e vagy isszák a másikat, és előbbi mellett döntve hozzákapnak egymás lábához vagy farkához. Ilyenkor nincs semmi baj, már nem tudnak kárt tenni egymásban. Az enyémek alapjában véve tojnak egymás fejére, kivéve, ha váratlanul zavarja meg egyik a másikat, és olyankor nagy az ijedelem meg a körbefutkorászás. :) Ne félj amúgy, akármekkora koppanást kibír az orruk meg a nyakuk, vagyon durva anatómiájuk van. :D

Érzékelik már az akváriumon kívüli világot? :) Az enyémek kb ekkorák lehettek, amikor elkezdtek reagálni a külvilágra. Addig azt hittem, vakok, mert akármit csinálhattam nekik kívülről. :D
Avatar
Chantall
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 198
Csatlakozott: 2012.10.11. 11:08

Re: Szuszu

Hozzászólás Szerző: Chantall »

Szuszu írta:Sziasztok!
Már pár hónapja követem a fórumot, nagyon sok hasznos információhoz jutottam! Így úgy döntöttem most már írok én is ide. :D
Szuszu vagyok, 21 éves, Gávavencsellőn lakom, Szabolcs megyében található, Nyíregyházától kb 30 km-re.
Kb 5 hónapja mutatott egy barátnőm képeket az axolotl-okról, egyből meg tetszettek és már akkor el döntöttem, hogy nekem kell ilyen állatka. :D Imádom az állatokat, van 1 kutyusom, 2 teknős, rengeteg hal és most 2 axi. ^^

Az első aximat másfél hónapja vettem, az ő neve Maya. :) Neki van egy kis szépséghibája, nincsenek sajnos kopoltyúi. Mikor az állatkereskedésben megláttam megsajnáltam szegénykét így befogadtam magamhoz. ^^ De annyira kis édes pofija van így is, és amilyen energiabomba.. :D Szinte minden érdekli, igazi kis felfedező, sokat lehet rajta nevetni. :D A hasát pedig imádja.. nem tudom elképzelni, hogy fér bele ennyi kaja. xD

A 2. aximat pedig 4 napja vettem. A neve Pinky lett, mert annyira szép pink kopoltyúja van. :P Az első 2 napban nagyon félénk volt, de most már kezdi megszokni az új helyét. :) Ő is egy igazi bélpoklos.. :D Úgyhogy csődbe fognak vinni! :D
Eleinte nagyon féltek egymástól, ahogy egymás közelébe kerültek, mindketten ugrottak el a másiktól.. de ma már együtt úszkáltak és mászkáltak egymáson. ^^

Az akvárium itt van a szobámban, így szinte 5 percenként rájuk nézek, hogy éppen mit csinálnak. :)
Már most nagyon a szívemhez nőttek mindketten! ^^

Néhány kép
DSCF5962.JPG
DSCF5958.JPG
Üdv!
Hogy van Maya? Nagyon várom hogy tegyél fel róla új képeket. Nagyon nem semmi hogy így is megmerted vennni. Nagyon aranyos. Hogy halad a kopoltyú növesztés?
Chantall
Avatar
Szuszu
Fórumozó
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2013.01.26. 01:05

Re: Szuszu

Hozzászólás Szerző: Szuszu »

Már szerettem volna új képeket hozni csak nincs itthon a fényképezőgép.. :/ Telefonommal csináltam pár képet, de az meg irtó gagyi képeket csinál. :D Itt egy kis videó róluk http://www.youtube.com/watch?v=5zIUCXS324Y (ennek is elég rossz a minősége.. :/)

Maya kopoltyúja még nem sokat változott az utóbbi képek óta, de már egyre jobban kezd neki bolyhosodni az a kis picike rész is. :D

A külvilágra meg mikor hogy reagálnak, van amikor egyből felkapják a fejüket az akvárium előtti mozgásra, de legtöbbször semmi reakció még. :D

Még itt egy kép kettőjükről. Maya mostanában nagyon sokat rámászik így Pinkyre. xD Kis édesek együtt. :)
:)
:)
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Szuszu

Hozzászólás Szerző: Maya »

Szuszu írta:Már szerettem volna új képeket hozni csak nincs itthon a fényképezőgép.. :/ Telefonommal csináltam pár képet, de az meg irtó gagyi képeket csinál. :D Itt egy kis videó róluk http://www.youtube.com/watch?v=5zIUCXS324Y (ennek is elég rossz a minősége.. :/)

Maya kopoltyúja még nem sokat változott az utóbbi képek óta, de már egyre jobban kezd neki bolyhosodni az a kis picike rész is. :D

A külvilágra meg mikor hogy reagálnak, van amikor egyből felkapják a fejüket az akvárium előtti mozgásra, de legtöbbször semmi reakció még. :D

Még itt egy kép kettőjükről. Maya mostanában nagyon sokat rámászik így Pinkyre. xD Kis édesek együtt. :)
IMG00399-20130321-2249.jpg
LM.C-with vampire jó szám, szeretem is. :) A képeket pedig várjuk. A kopoltyú lassan nő vissza, nálunk is most a szemtelen pici kopoltyúján csak a szőrök nőttek vissza, a maga a hossza sok idő.
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Szuszu
Fórumozó
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2013.01.26. 01:05

Re: Szuszu

Hozzászólás Szerző: Szuszu »

Csináltam néhány új képet. :)
Az első 2 kép teljesen véletlen volt. :D Egyszer csak ránéztem az aksira és pont így voltak egymással szemben, egyből fogtam a gépet és gyors kép róluk. :D
2013-04-02_142717.jpg
axi puszi :)
axi puszi :)
hello :)
hello :)
2013-04-02_143533.jpg
2013-04-02_143655.jpg
Avatar
Szuszu
Fórumozó
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2013.01.26. 01:05

Re: Szuszu

Hozzászólás Szerző: Szuszu »

Huh már nagyon régen írtam ide.. :/ Most egy rossz hírt jöttem közölni, Pinkym meghalt. :( És nem nagyon tudom, hogy mi baja lehetett.. Az tény, hogy 1 hónapig alig akart enni, már mindenféle axiknak való finomsággal próbáltam etetni, de csak több órás próbálgatásokkal fogadott el 1-2 falatot :/
Viszont 2 hete, vissza jött az étvágya, ugyan olyan jól evett mint azelőtt.
2013 március 4.-től volt velem. <3
Pinky &lt;3
Pinky <3
pinky.jpg (298.66 KiB) Megtekintve 3249 alkalommal
Másik aximról, Mayáról még annyit, hogy a kopoltyúja még azóta se változott sajnos, de szerencsére így is nagyon jól el van.
Avatar
baxter
Fórumozó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2013.07.31. 22:04
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Szuszu

Hozzászólás Szerző: baxter »

Szuszu » 2014.07.24. 17:47 írta:Huh már nagyon régen írtam ide.. :/ Most egy rossz hírt jöttem közölni, Pinkym meghalt. :( És nem nagyon tudom, hogy mi baja lehetett.. Az tény, hogy 1 hónapig alig akart enni, már mindenféle axiknak való finomsággal próbáltam etetni, de csak több órás próbálgatásokkal fogadott el 1-2 falatot :/
Viszont 2 hete, vissza jött az étvágya, ugyan olyan jól evett mint azelőtt.
2013 március 4.-től volt velem. <3
pinky.jpg
Másik aximról, Mayáról még annyit, hogy a kopoltyúja még azóta se változott sajnos, de szerencsére így is nagyon jól el van.

Őszinte részvétem! :(
Mayához további sok boldogságot kívánok és talán idővel egy társat.
üdv:
baxter
Válasz küldése