Videók / képek

Ami nem kíván szaktopikok, de még is az axolotl-okról szól, ide való:
- axiszitter keresése nyaralás idején
- beszélgetés (nem napló és nem szakirányú)
- videók és képek (érdekességek, különlegességek)

Moderátor: Axolotl moderátor

Avatar
PBorsó
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2012.09.15. 00:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Érdekesség

Hozzászólás Szerző: PBorsó »

Maya írta:Amcsi fórumon találtam nagyon érdekes színváltozat, ilyet még élőbe nem láttam, nagyon nehéz lehet kitenyészteni és biztos jó drága is.
8730959947_54a8dfe66f_b.jpg
Hú, nem tudom eldönteni, hogy ijesztő vagy szép... még inkább az előzőhöz húzok.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Érdekesség

Hozzászólás Szerző: Maya »

PBorsó írta:
Maya írta:Amcsi fórumon találtam nagyon érdekes színváltozat, ilyet még élőbe nem láttam, nagyon nehéz lehet kitenyészteni és biztos jó drága is.
8730959947_54a8dfe66f_b.jpg
Hú, nem tudom eldönteni, hogy ijesztő vagy szép... még inkább az előzőhöz húzok.
Én nagyon szépnek tartom, bár első gondolatom "ezt kékre-zöldre verték!" XD
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Kati68
Fórumozó
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2011.08.27. 22:51

Re: Érdekesség

Hozzászólás Szerző: Kati68 »

Maya írta:
PBorsó írta:
Maya írta:Amcsi fórumon találtam nagyon érdekes színváltozat, ilyet még élőbe nem láttam, nagyon nehéz lehet kitenyészteni és biztos jó drága is.
8730959947_54a8dfe66f_b.jpg
Hú, nem tudom eldönteni, hogy ijesztő vagy szép... még inkább az előzőhöz húzok.
Én nagyon szépnek tartom, bár első gondolatom "ezt kékre-zöldre verték!" XD
Nagyon szép!
Kati
Avatar
PBorsó
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2012.09.15. 00:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Érdekesség

Hozzászólás Szerző: PBorsó »

Maya írta:
PBorsó írta:
Maya írta:Amcsi fórumon találtam nagyon érdekes színváltozat, ilyet még élőbe nem láttam, nagyon nehéz lehet kitenyészteni és biztos jó drága is.
8730959947_54a8dfe66f_b.jpg
Hú, nem tudom eldönteni, hogy ijesztő vagy szép... még inkább az előzőhöz húzok.
Én nagyon szépnek tartom, bár első gondolatom "ezt kékre-zöldre verték!" XD
Valószínűleg nálam is ez a gondolat okozott némi averziót a képpel szemben :)
kimbike
Fórumozó
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2013.02.28. 20:42

Lilo & Stich

Hozzászólás Szerző: kimbike »

Sziasztok!
Én is csatlakoznék pár képpel ehez a témához Lilo (golden) Stich (albinó) aximmal:)
Stich
Stich
Stich2
Stich2
Lilo
Lilo
Lilo2
Lilo2
Lilo&Stich Szép a szerelem
Lilo&Stich Szép a szerelem
Lilo & Stich összebújva
Lilo & Stich összebújva
Hát ők azok:)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Maya 2013.07.08. 19:08-kor.
Ok: Nem adtál meg témacímet! Javítottam, de kérlek olvasd el a házirend ezen részét és alkalmazd is a jövőben! Köszi!
ArLu
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2013.11.01. 15:43

ArLu axija

Hozzászólás Szerző: ArLu »

Sziasztok!

Barátnőmmel 5 axolotot tartunk, 3 barátnőmnél 2 nálam. Március 27.én kerültek hozzánk nagyon picik voltak..
Csatolmányok
És most
És most
CAM00009.jpg (3.15 MiB) Megtekintve 24479 alkalommal
Piciként
Piciként
IMG_8591.JPG (163.55 KiB) Megtekintve 24479 alkalommal
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Maya 2013.11.01. 16:47-kor.
Ok: Nem adtál meg témacímet! Javítottam, de kérlek olvasd el a házirend ezen részét és alkalmazd is a jövőben! Köszi!
Vigyori
Fórumozó
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2013.11.02. 09:40

Re: Lilo & Stich

Hozzászólás Szerző: Vigyori »

kimbike » 2013.07.08. 14:14 írta:Sziasztok!
Én is csatlakoznék pár képpel ehez a témához Lilo (golden) Stich (albinó) aximmal:)
WP_20130708_005.jpg
WP_20130708_003.jpg
WP_20130707_009.jpg
WP_20130707_010.jpg
WP_20130708_14_58_55_SmartShoot.jpg
WP_20130708_008.jpg
Hát ők azok:)
Gyönyörű és szép testű axik. Gratulálok hozzájuk
Két axim van, Vigyori és Jagu.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: ArLu axija

Hozzászólás Szerző: Sendy »

ArLu » Tegnap, 16:10 írta:Sziasztok!

Barátnőmmel 5 axolotot tartunk, 3 barátnőmnél 2 nálam. Március 27.én kerültek hozzánk nagyon picik voltak..
Szia!

Üdv a fórumon!

Szép kis hajasbaba lett az egyikből :D

Én a helyedben a bemutatkozóba csinálnék a topikot és oda töltögetnék még fel sok sok képet :) Szeretjük nézegetni őket :D


Üdv:
Sendy
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Vigyori
Fórumozó
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2013.11.02. 09:40

Re: ArLu axija

Hozzászólás Szerző: Vigyori »

ArLu » Tegnap, 16:10 írta:Sziasztok!

Barátnőmmel 5 axolotot tartunk, 3 barátnőmnél 2 nálam. Március 27.én kerültek hozzánk nagyon picik voltak..
Látom nagyon sok a külömbség. Sok sikert az axikhoz! Szrintem mindig is aranyos marad, akár gyerek akár felnőtt.:)
Két axim van, Vigyori és Jagu.
Vigyori
Fórumozó
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2013.11.02. 09:40

Re: Miért lenne probléma?

Hozzászólás Szerző: Vigyori »

Ez az egyik kedvenc képem! :D Leszakad a róka lába. Mi a baj úgyis vissza nő? Jön vele az axi. :D
Két axim van, Vigyori és Jagu.
Vigyori
Fórumozó
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2013.11.02. 09:40

Re: Pöttyös axi

Hozzászólás Szerző: Vigyori »

Sendy » 2012.04.22. 06:47 írta:
Uzsidoboz írta:Ezt már láttátok? Szerintem nagyon jópofa! Nekem is kell ilyen :D

http://www.caudata.org/forum/f1173-adva ... olotl.html
Érdekesen néz ki.... de nekem a felemás kéne inkább ami itt van valahol a fórumon linkelve.
Tiszta jól néz ki! Foltok és pöttyök vannak raja. :)
Két axim van, Vigyori és Jagu.
Vigyori
Fórumozó
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2013.11.02. 09:40

Re: Sylph

Hozzászólás Szerző: Vigyori »

SashaCross » 2011.10.30. 13:04 írta:A napokban megörökítettem Sylph növekedését is...(most hogy végre a végleges helyén van az akvárium). :D
Határozottan szebbek a kopoltyúi és kerekedik is, bár nem akkora nagy kajagép mint a másik kettő.

Kép

Moháról pedig sikerült elkapni egy 'rejtőzködős' képet. Kifejezetten beleolvadna a környezetébe...ha nem lenne haja. :D :D
Kép

Umm, és felmerült egy kérdés is.
Ha a lábuk és a kopoltyúik is visszanőnek teljes mértékben, így van ez a 'szakadásokkal' is?
Miután Ginkot betettem a helyére (megvétele után) vettem észre hogy van egy elég nagy 'luk' a hátán lévő hártyában, ami azóta meg sem moccant (nem szűkült össze de nem is nőtt). Az vajon örökre ott marad szegénynek? :O

Moderáció: a válaszok itt találhatók http://axolotl.hu/viewtopic.php?f=6&t=15
Sendy


Kép
Sárga:ténylegjó nagy pödört akoportyúja. Vadas: hát igen a haja lebuktatja. Fehér:szegényke hát, igen jó nagy vágás van rajt. :(
Két axim van, Vigyori és Jagu.
Vigyori
Fórumozó
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2013.11.02. 09:40

Re: Kati két nagy axija

Hozzászólás Szerző: Vigyori »

Kati68 » 2012.07.27. 07:53 írta:Ő a két nagy.
Teljesen úgy néznek ki mint az enyémek.:) Csak az enyémek kisebek.
Két axim van, Vigyori és Jagu.
Vigyori
Fórumozó
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2013.11.02. 09:40

Re: Yeti és a flakon

Hozzászólás Szerző: Vigyori »

Kati68 » 2012.08.02. 07:34 írta:
DSC07164.JPG
Még egy játszós kép. :)
Nagyon cuki ahogy ott játszogat.
Két axim van, Vigyori és Jagu.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

München állatkert 2013. 09.

Hozzászólás Szerző: Maya »

A magyar állatkertben élő axolotl(ok) helyzete külföldi viszonylatokban nem kiugró, amcsi fórumon rengeteg bejegyzést találtam különböző állatkertekről, nagyon sok helyen látható volt a szakértelem teljes hiánya.

Münchenit személyesen látogattam meg, sok keresgélés után az axikat megtaláltuk a denevérházban (nem is az akvarisztikai részlegen vagy más egyértelműbb helyen lenne...), gondolom a kellemes hűvös és sötét miatt kerültek oda. 6 axijuk volt, 3 golden albínó, 3 vadas, súlyilag rendben voltak, hajuk is viszonylag szép volt, az akváriumuk is elég tágas volt (lemértem, egy araszom ugye 20cm) kb. 120 x 50 x 60 cm-es. Innentől kezdődnek a negatívumok, apró kicsi kavics aljzatuk volt (hátrányait mindannyian tudjuk), a másik a 60cm-es(!) vízmagasság. (Felnőtt, esetenként jóllakot axitól ne várjuk el, hogy 60cm-et ússzon fölfelé teli hassal, esetenként követ nyelve.) Összességében nem voltam elájulva. Müncheni állatkert "ökopark" címet is megkapta, röviden tömören azt jelenti, hogy az állatokat a lehető legtermészetesebb közegükbe állítják be, illetve nincsenek hatalmas fém kerítések, csak üveg/átlátszó műanyag kerítés és vizesárkok. Azt hiszem kissé off a téma, de még leírom amit terveztem. Személyes véleményem az, hogy ez az ökopark dolog nem jött össze nekik, (már a pénztárnál sikerült az állatkertnek rám jó benyomást tenni, visszajárónál lenyúltak egy kevés pénzzel), nagyon sok helyen vizesárok iszonyatosan büdös, ammónia szagot árasztott, rohadt az egész. Az "állatok természetes közegükben" dolog pedig csodálatos volt, a zebrák egy fenyőerdőbe voltak elég mély vizesárokkal. Jegesmaciknak pedig esőerdő jutott. Az állatoknak rendszerint elég kicsi volt a helye, mivel a vizesárok nagyon sok területet elvett.

Nagyon off de leírom, hogy mindenki menjen el a Dortmundi állatkertbe, mert az gyönyörű és senki sem fog csalódni, rettentően hatalmas nagy tágas kifutók és az egész egy öreg erdőben, nyugodt békés csendes. (Sajnos nekik nincs axijuk)

Nos a képek haloványak, hála a denevérházi sötétnek, nem is akartam csórikáim szemébe vakuzni, remélem azért kivehető valami.
PICT0232.JPG
PICT0232.JPG (2.28 MiB) Megtekintve 24446 alkalommal
PICT0233.JPG
PICT0233.JPG (2.24 MiB) Megtekintve 24446 alkalommal
Akvárium
Akvárium
PICT0235.JPG (2.33 MiB) Megtekintve 24446 alkalommal
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
North
Fórumozó
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2013.12.03. 11:57
Tartózkodási hely: Bp.

inspirációk

Hozzászólás Szerző: North »

Azt hiszem fel van adva a lecke. Nekem legalábbis.
http://d24w6bsrhbeh9d.cloudfront.net/ph ... 4_700b.jpg
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: inspirációk

Hozzászólás Szerző: Sendy »

North » Ma, 16:05 írta:Azt hiszem fel van adva a lecke. Nekem legalábbis.
http://d24w6bsrhbeh9d.cloudfront.net/ph ... 4_700b.jpg
Ez akvakertészet, nem hozható össze axis akváriummal. Ez egy teljesen másik hobbi, igen komoly technikai, szakmai háttér szükséges hozzá. Külön erre szakosodott fóruma és boltja van a Greenaquának. Nagyon nagyon nagyon vékony az a vonal ahol az akvakertészet alkalmazható axolotlok esetén. Csak pár növény és pár praktika használható, a többi vagy az állat vagy a növények és biológia rovására megy.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
KatViki
Fórumozó
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2013.12.04. 13:34
Tartózkodási hely: Budapest

Re: inspirációk

Hozzászólás Szerző: KatViki »

North » 2013.12.12. 16:05 írta:Azt hiszem fel van adva a lecke. Nekem legalábbis.
http://d24w6bsrhbeh9d.cloudfront.net/ph ... 4_700b.jpg
Az a fás nagyon durván jól néz ki :O Csak tényleg kár, hogy az axival nem épp :D
KatViki
Fórumozó
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2013.12.04. 13:34
Tartózkodási hely: Budapest

Mukim

Hozzászólás Szerző: KatViki »

Lefényképeztem Mukit kedvenc növénye, az agancsos microsorium alatt :) Sajnos nem nagyon tudok róla jó képeket csinálni, mert ugye nincs nála világítás, másrészt pedig egész oda kell tennem az akvárium falához a gépet, hogy ne csillogjon be. Ti hogy csináltok olyan jó képeket a szörnyeitekről?
Muki
Muki
DSC_0311.jpg (1.37 MiB) Megtekintve 24356 alkalommal
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Mukim

Hozzászólás Szerző: Sendy »

KatViki » Tegnap, 22:52 írta:Lefényképeztem Mukit kedvenc növénye, az agancsos microsorium alatt :) Sajnos nem nagyon tudok róla jó képeket csinálni, mert ugye nincs nála világítás, másrészt pedig egész oda kell tennem az akvárium falához a gépet, hogy ne csillogjon be. Ti hogy csináltok olyan jó képeket a szörnyeitekről?
DSC_0311.jpg
http://akvakertesz.hu/forums/fotozas/ itt van sok sok leírás, hogy kell fényképezni.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
motoandi
Fórumozó
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2014.02.12. 19:41
Tartózkodási hely: Budapest

Motoandi axija

Hozzászólás Szerző: motoandi »

Az én babám:
A kis figyelő
A kis figyelő
P1030578.JPG (2.01 MiB) Megtekintve 24072 alkalommal
Ebédelünk
Ebédelünk
P1030574.JPG (1.97 MiB) Megtekintve 24072 alkalommal
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Maya 2014.03.07. 17:23-kor.
Ok: Nem adtál meg témacímet! Javítottam, de kérlek olvasd el a házirend ezen részét és alkalmazd is a jövőben! Köszi!
motoandi
Fórumozó
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2014.02.12. 19:41
Tartózkodási hely: Budapest

Egyre nagyobb leszek!

Hozzászólás Szerző: motoandi »

Már 15 cm! :)
Csatolmányok
Pózer
Pózer
P1040014.JPG (1.67 MiB) Megtekintve 23627 alkalommal
Érdeklődünk
Érdeklődünk
P1040010.JPG (1.4 MiB) Megtekintve 23627 alkalommal
Gunda
Fórumozó
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2015.01.22. 18:44
Tartózkodási hely: Budapest

Akvakertészet

Hozzászólás Szerző: Gunda »

Sziasztok!

Úgy gondoltam Takashi Amano akváriumművész munkássága számotokra is érdekes lehet, ha még nem találkoztatok vele. Szerintem nagyon szépek.
Teszek pár képet, de a linken találhattok többet is. :)

http://www.amanotakashi.net/portfolio/n ... index.html
akv6.jpg
akv6.jpg (80.62 KiB) Megtekintve 23178 alkalommal
akva8.jpg
akva8.jpg (615.85 KiB) Megtekintve 23178 alkalommal
akv5.jpg
akv5.jpg (217.43 KiB) Megtekintve 23178 alkalommal
akv3.jpg
akv3.jpg (180.48 KiB) Megtekintve 23178 alkalommal
akv2.jpg
akv2.jpg (226.86 KiB) Megtekintve 23178 alkalommal
akv4.jpg
akv4.jpg (130.9 KiB) Megtekintve 23178 alkalommal
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Maya 2015.01.25. 00:12-kor.
Ok: Nem adtál témacímet, javítottam, de kérlek olvasd el a házirend ezen részét! Köszi!
Gunda
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Akvakertészet

Hozzászólás Szerző: Maya »

Gunda » Tegnap, 23:35 írta:Sziasztok!

Úgy gondoltam Takashi Amano akváriumművész munkássága számotokra is érdekes lehet, ha még nem találkoztatok vele. Szerintem nagyon szépek.
Teszek pár képet, de a linken találhattok többet is. :)

http://www.amanotakashi.net/portfolio/n ... index.html
akv6.jpg
akva8.jpg
akv5.jpg
akv3.jpg
akv2.jpg
akv4.jpg
Valószínűleg aki foglalkozott egy kicsit mélyebben az akvarisztikával előbb utóbb belefut Amano bácsi munkásságba és az ő utódjának tartott Oliver Knott-ba is, az ember nézegeti őket és azt kívánná, bár nekem is lenne egy ilyenem. Az akvakertészet nem ilyen egyszerű, drága technika és erős kémiai és biológiai ismeret és legfőképp a növények szeretete szükséges, hiszen ezek az akváriumok nem híresek az izgő-mozgó életről (najó garnélák). Sokan szeretnek ilyenekről elálmodozni, "jhajj - de jó lenne ilyen gyep az axik alá", természetesen nem vesznek tudomást 1000 apró dologról, ami kudarcba fullasztja a helyzetet, vagy a növények vagy az axik számára.

Axolotl-os viszonylatba ennyire növényes akváriumba ne gondolkozzunk. :) Az akvakertészet több mint 10 éve jelen van Magyarországon is, mielőtt valaki azt hinné óóó ez csak külföldön van, nagyon is téved, a Magyar Akvarkertész Fórum (http://akvakertesz.hu/) szerintem több mint 10 éve fut és évről-évre nő a népszerűségük. Például aki szép hazai akváriumokat szeretne látni nézzen be a HAC 2014 galériájába (magyar akvakertész verseny) http://hac-aquascaping-contest.com/hac-2014-galeria/ ,mind magyar és gyönyörű akvárium. Aki pedig élőbe is csodálna ilyeneket látogasson el a GreenAqua-ba (Törökbálinton) és gyönyörködjön/álmodozzon, valószínűleg Magyaroroszág legjobb és legszebb akvarisztikája, ahol szemmel látható az eladók hozzáértősége. Illetve aki fogott a kezében már ADA terméket akaratlanul is felvillannak rajta azok a szép japán írásjelek :), hogy eszébejuttassák Amano Takashi nevét. (vagy éppen Amano garnéla :D)

Fórumunk is rengeteg mindent tanult és informálódott a fórumról, főleg kémia és biológia szinten, érdemes olvasgatni.

Sendy aki véleményem közül a legnagyobb akvakertész köreinkben nemrégiben jelentkezett is az említett HAC versenyre, saját, axolotl-os akváriumával :) (amit mindegyikünk imád és ellopna :) ). http://axolotl.hu/viewtopic.php?p=5403#p5403.
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Gunda
Fórumozó
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2015.01.22. 18:44
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Akvakertészet

Hozzászólás Szerző: Gunda »

Ó, köszi. Megnézegetem amiket linkeltél. Hát én csak 3 hete csöppentem az akvarisztikába, korábban egyáltalán nem is érdekelt, szóval nekem még minden új. De képzőművészként az akvakertészet most eléggé megfogott.
Gunda
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Akvakertészet

Hozzászólás Szerző: Maya »

Gunda » 16 perccel ezelőtt írta:Ó, köszi. Megnézegetem amiket linkeltél. Hát én csak 3 hete csöppentem az akvarisztikába, korábban egyáltalán nem is érdekelt, szóval nekem még minden új. De képzőművészként az akvakertészet most eléggé megfogott.
Menj el a GreenAqua-ba, akármennyire is messze van tőled menj el, mert az utolsó utazással töltött másodpercet is megéri, gy-ö-ny-ö-r-ű. :D
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
benoke
Fórumozó
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2015.03.01. 18:40
Tartózkodási hely: Szombathely

Benőke akváriuma

Hozzászólás Szerző: benoke »

Sziasztok!
Szeretnénk pár képet megosztani veletek a kis kedvencünkről. Kapott egy 90 literes új akváriumot és nagyon jól érzi magát benne. :)
Tervezünk mellé egy hasonló méretű barátot venni, remélhetőleg mielőbb találunk neki egy társat. :)
Almacsigával nagyon jól kijön, eltekintve attól, hogy múltkor beszippantotta a tapogatóját, végülis belátta, hogy nem kaja :D
Csatolmányok
CAM02249.jpg
CAM02249.jpg (2.07 MiB) Megtekintve 22870 alkalommal
CAM02152.jpg
CAM02152.jpg (1.51 MiB) Megtekintve 22870 alkalommal
szörnyecskénk :)
szörnyecskénk :)
CAM02207.jpg (2.01 MiB) Megtekintve 22870 alkalommal
CAM02211.jpg
CAM02211.jpg (1.58 MiB) Megtekintve 22870 alkalommal
kis csillagfejű :)
kis csillagfejű :)
CAM02233.jpg (2.07 MiB) Megtekintve 22870 alkalommal
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Maya 2015.04.04. 15:22-kor.
Ok: Nem adtál témacímet, javítottam, de kérlek olvasd el a házirend ezen részét! Köszi!
Belluci
Fórumozó
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2016.05.22. 10:59

Axi fején foltok

Hozzászólás Szerző: Belluci »

Sziasztok.
Nem találtam megfelelô témakört, ezért itt érdeklődöm. Az egyik axinak durván foltos a feje. Amióta nálunk van, fejlődött, egészségesebb, viszont a foltok is változtak. Több lett és erősebb. Mutatok képet. Szerintetek ez normàlis? Nem rossz jel, ugye? Köszönöm :)
Csatolmányok
image.jpeg
image.jpeg (1.28 MiB) Megtekintve 20308 alkalommal
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Maya 2016.05.22. 21:53-kor.
Ok: Nem adtál meg témacímet! A hibát javítottam, de kérlek olvasd el a házirend ezen pontját! Köszi! M
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Axi fején foltok

Hozzászólás Szerző: Maya »

Belluci » Ma, 11:03 írta:Sziasztok.
Nem találtam megfelelô témakört, ezért itt érdeklődöm. Az egyik axinak durván foltos a feje. Amióta nálunk van, fejlődött, egészségesebb, viszont a foltok is változtak. Több lett és erősebb. Mutatok képet. Szerintetek ez normàlis? Nem rossz jel, ugye? Köszönöm :)
Szia!
Sokszor téma volt emlékeim szerint, viszont elszórtan lelhető fel.

Mivel ez a színváltozat leucisztikus/fehér/leukó amilyen neked is van, gyárilag rendelkezi némi pigmentálódással. Ez egy teljesen normális dolog, egész fiatalon még nincsenek foltjaik később megerősödnek majd ismét halványulnak. Hasonlóan az "anyajegyekhez", csak ezek képesek "vándorolni" vagy színügyileg megerősödni. Teljesen normális, nem jelent problémát.

Viszont van egy bakteriális fertőzés amivel könnyen össze lehet téveszteni (német un. axolotl pestisnek hívják), az kifejezetten a száj körül, kloáka környékén és lábon/körömvégeken jelentkezik drasztikusan.

Ugyanilyen pigmentálódás van a vadas/wild type színváltozatú axik estében is, ott viszont a farok tájékon jelennek meg később egyre nagyobb számban fehér és sárga foltok. Illetve az aranya albínó színváltozatnál is fehér foltok. Ezeket kizárólag gombásodással lehet összetéveszteni, az viszont jellegzetesen kidudorodik az állat bőréről.

Viszont mindkettőjüknek nagyon csúnya a kopoltyúja, szörnyen visszafejlődött és meggyötört, a fehéren vad húsos kinövések is látszódnak.


Üdv,
Maya
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Belluci
Fórumozó
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2016.05.22. 10:59

Re: Axi fején foltok

Hozzászólás Szerző: Belluci »

Maya » 5 perccel ezelőtt írta:
Belluci » Ma, 11:03 írta:Sziasztok.
Nem találtam megfelelô témakört, ezért itt érdeklődöm. Az egyik axinak durván foltos a feje. Amióta nálunk van, fejlődött, egészségesebb, viszont a foltok is változtak. Több lett és erősebb. Mutatok képet. Szerintetek ez normàlis? Nem rossz jel, ugye? Köszönöm :)
Szia!
Sokszor téma volt emlékeim szerint, viszont elszórtan lelhető fel.

Mivel ez a színváltozat leucisztikus/fehér/leukó amilyen neked is van, gyárilag rendelkezi némi pigmentálódással. Ez egy teljesen normális dolog, egész fiatalon még nincsenek foltjaik később megerősödnek majd ismét halványulnak. Hasonlóan az "anyajegyekhez", csak ezek képesek "vándorolni" vagy színügyileg megerősödni. Teljesen normális, nem jelent problémát.

Viszont van egy bakteriális fertőzés amivel könnyen össze lehet téveszteni (német un. axolotl pestisnek hívják), az kifejezetten a száj körül, kloáka környékén és lábon/körömvégeken jelentkezik drasztikusan.

Ugyanilyen pigmentálódás van a vadas/wild type színváltozatú axik estében is, ott viszont a farok tájékon jelennek meg később egyre nagyobb számban fehér és sárga foltok. Illetve az aranya albínó színváltozatnál is fehér foltok. Ezeket kizárólag gombásodással lehet összetéveszteni, az viszont jellegzetesen kidudorodik az állat bőréről.

Viszont mindkettőjüknek nagyon csúnya a kopoltyúja, szörnyen visszafejlődött és meggyötört, a fehéren vad húsos kinövések is látszódnak.


Üdv,
Maya
Akkor a foltok miatt nem aggódunk. :)
Vad húsos kinövèsek????! :O
Most kezdett nekik szétvàlni ès növekedni a kopoltyújuk... Amikor elhoztuk őket, semmijük nem volt.
Csatolmányok
image.jpeg
image.jpeg (1.01 MiB) Megtekintve 20306 alkalommal
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Axi fején foltok

Hozzászólás Szerző: Maya »

Belluci » 59 perccel ezelőtt írta:
Maya » 5 perccel ezelőtt írta:
Belluci » Ma, 11:03 írta:Sziasztok.
Nem találtam megfelelô témakört, ezért itt érdeklődöm. Az egyik axinak durván foltos a feje. Amióta nálunk van, fejlődött, egészségesebb, viszont a foltok is változtak. Több lett és erősebb. Mutatok képet. Szerintetek ez normàlis? Nem rossz jel, ugye? Köszönöm :)
Szia!
Sokszor téma volt emlékeim szerint, viszont elszórtan lelhető fel.

Mivel ez a színváltozat leucisztikus/fehér/leukó amilyen neked is van, gyárilag rendelkezi némi pigmentálódással. Ez egy teljesen normális dolog, egész fiatalon még nincsenek foltjaik később megerősödnek majd ismét halványulnak. Hasonlóan az "anyajegyekhez", csak ezek képesek "vándorolni" vagy színügyileg megerősödni. Teljesen normális, nem jelent problémát.

Viszont van egy bakteriális fertőzés amivel könnyen össze lehet téveszteni (német un. axolotl pestisnek hívják), az kifejezetten a száj körül, kloáka környékén és lábon/körömvégeken jelentkezik drasztikusan.

Ugyanilyen pigmentálódás van a vadas/wild type színváltozatú axik estében is, ott viszont a farok tájékon jelennek meg később egyre nagyobb számban fehér és sárga foltok. Illetve az aranya albínó színváltozatnál is fehér foltok. Ezeket kizárólag gombásodással lehet összetéveszteni, az viszont jellegzetesen kidudorodik az állat bőréről.

Viszont mindkettőjüknek nagyon csúnya a kopoltyúja, szörnyen visszafejlődött és meggyötört, a fehéren vad húsos kinövések is látszódnak.


Üdv,
Maya
Akkor a foltok miatt nem aggódunk. :)
Vad húsos kinövèsek????! :O
Most kezdett nekik szétvàlni ès növekedni a kopoltyújuk... Amikor elhoztuk őket, semmijük nem volt.
Az a "kurfli", képen bekarikáztam már egy vad húsos kinövésnek indul, amin gyakran nem nőnek ki a kopoltyúszőrök. :(

Huhh... csórikáim akkor nagyon rossz körülmények között lehettek, nálam ez felér egy állatkínzással ahogy kinéznek... A homok a későbbiekben pedig nem lesz ideális talaj, lenyelés esetén (le fogják), könnyen halálos bélelzáródást okozhat. Bővebben: viewtopic.php?p=4703#p4703 és viewtopic.php?p=4625#p4625


Üdv,
Maya
Csatolmányok
image.jpeg
image.jpeg (1.56 MiB) Megtekintve 20305 alkalommal
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Belluci
Fórumozó
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2016.05.22. 10:59

Re: Axi fején foltok

Hozzászólás Szerző: Belluci »

Maya » 2016.05.22. 23:13 írta:
Belluci » 59 perccel ezelőtt írta: Akkor a foltok miatt nem aggódunk. :)
Vad húsos kinövèsek????! :O
Most kezdett nekik szétvàlni ès növekedni a kopoltyújuk... Amikor elhoztuk őket, semmijük nem volt.
Az a "kurfli", képen bekarikáztam már egy vad húsos kinövésnek indul, amin gyakran nem nőnek ki a kopoltyúszőrök. :(

Huhh... csórikáim akkor nagyon rossz körülmények között lehettek, nálam ez felér egy állatkínzással ahogy kinéznek... A homok a későbbiekben pedig nem lesz ideális talaj, lenyelés esetén (le fogják), könnyen halálos bélelzáródást okozhat. Bővebben: viewtopic.php?p=4703#p4703 és viewtopic.php?p=4625#p4625


Üdv,
Maya
A homok az előző tulajoknàl volt. Már nagy kavicsaik vannak amiket nem nyelhetnek le.
Mit tudunk tenni, hogy szèp nahy hajuk legyen? Valami tipp? Köszi
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Axi fején foltok

Hozzászólás Szerző: Maya »

Belluci » Tegnap, 06:30 írta:
Maya » 2016.05.22. 23:13 írta:
Belluci » 59 perccel ezelőtt írta: Akkor a foltok miatt nem aggódunk. :)
Vad húsos kinövèsek????! :O
Most kezdett nekik szétvàlni ès növekedni a kopoltyújuk... Amikor elhoztuk őket, semmijük nem volt.
Az a "kurfli", képen bekarikáztam már egy vad húsos kinövésnek indul, amin gyakran nem nőnek ki a kopoltyúszőrök. :(

Huhh... csórikáim akkor nagyon rossz körülmények között lehettek, nálam ez felér egy állatkínzással ahogy kinéznek... A homok a későbbiekben pedig nem lesz ideális talaj, lenyelés esetén (le fogják), könnyen halálos bélelzáródást okozhat. Bővebben: viewtopic.php?p=4703#p4703 és viewtopic.php?p=4625#p4625


Üdv,
Maya
A homok az előző tulajoknàl volt. Már nagy kavicsaik vannak amiket nem nyelhetnek le.
Mit tudunk tenni, hogy szèp nahy hajuk legyen? Valami tipp? Köszi
Így már értem. :)
Kopoltyúturbózás/növesztés:
Megfelelő vízminőség, stabil biológia. Stabil és megfelelő ph és keménység, felgyülemlő vegyületek szinten tartása nitrát (nitrit). Megfelelő minőségi táplálék.
De mindegyik tényezőről elég sokat lehetne írni. A legfőbb a türelem.

Üdv,
Maya
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Sly
Fórumozó
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2016.04.02. 18:36

Axi Videó

Hozzászólás Szerző: Sly »

Sziasztok!

Ezt találtam. A 15. perctől nézzétek.
http://www.mediaklikk.hu/video/kek-boly ... 27-i-adas/

Üdv: Sly
Válasz küldése