Admin bejelentések

Itt találod a fórum Házirendjét, a GY.I.K. technikai útmutatót, itt kérhetsz segítséget, illetve az admin közleményeket is itt olvashatod.

Moderátor: Axolotl moderátor

Lezárt
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Admin bejelentések

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Ez a topik az adminisztrátorok bejelentéseire van fenntartva. Alacsonyabb rangú felhasználó számára zárolt téma.
Fő témája a szolgálati közlemények, melyek a fórum közösségét ismertetik a változásokról (pl: új moderátor, moderátorjog megvonása, felhasználó kizárás).
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
liquid
Adminisztrátor
Hozzászólások: 284
Csatlakozott: 2010.12.04. 11:02

Üdv az új fórumon

Hozzászólás Szerző: liquid »

Üdv Mindenkinek az új fórumon!

A régi fórum kivonatolt másolata ez, megpróbáltam mindent összeszedni ami ott megtalálható, de sok helyen lehet hiányos még, ebben kérem minden kedves tagunk segítségét, ha valamelyik témában valami hiányozna, azt írjátok bele!

A szabályzatot érdemes elolvasni, mert egy picit megpróbálom/juk feszesebbre húzni a szíjat, hogy ne legyen akkora rumli!

A legfontosabb dolgok:

- Egy kérdést/kérést/hozzászólást jól gondoljátok át hova írtok, mert áthelyezzük ha rossz helyen van, roszabb esetben azonnal töröljük!
- A felhasználók jogai, és a látható témák száma növekedhet, minél többet szóltok hozzá a különböző témákhoz a fórumon. Egy frissen regisztrált felhasználó nem látja a teljes fórumot.

Ezt a hozzászólást is frissíteni fogom, amint eszembe jut mégvalami :)

És eszembe jutott: a régi fórum elérhetősége (csak olvashatóan) már nem elérhető

Addig is: kellemes böngészést és élményekben gazdag állattartást mindenkinek :)
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Elkészült a Házirend és a GYIK

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Kedves Fórumozók!

Elkészült végre a fórum Házirendje és GYIK-ja. Kérünk Titeket, hogy a mai naptól ezeknek megfelelően használjátok a fórumot.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Grafikai javítások

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Elkészültek a angol feliratú gombok magyarításai illetve a fejléc is. Ha bármiféle hibát találtok vagy angol feliratot akkor jelezzétek, hogy javítani tudjuk.
FONTOS:
Ezek a módosítások csak frissítés nyomkodásával fognak életbe lépni. A böngésző újraindítás illetve gép újraindítása nem biztos hogy minden esetben működő lesz
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
liquid
Adminisztrátor
Hozzászólások: 284
Csatlakozott: 2010.12.04. 11:02

Csoporttagságok

Hozzászólás Szerző: liquid »

Üdv!

Úgy döntöttem, mindenki aki veszi a fáradtságot, hogy Bemutatkozót írjon magáról, az állatairól, vagy a vágyairól, az megérdemli az "Axolotl fórumozó" rangot, így a hozzászólásai egyből megjelennek, nem szükséges jóváhagyatni őket. Kérek mindenkit a hozzászólások címére ettől még figyeljen, hogy tükrözze a mondanivaló lényegét a jobb kereshetőség érdekében :)
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Fórumrend

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Mostanában megszaporodtak a moderálási munkák. Ez valahol jó, mert azt jelenti, hogy egyre többen regisztráltok, jártok fel és írkáltok a fórumba. Valahol pedig rossz, mert a hozzászólások majdnem felét, de lehet többet is, moderálnunk kell. Ez nekünk idő, a hozzászólás írójának kissé kellemetlen. Ha belenyúlunk azt általában a hozzászólás legalján egy apró dőlt betűs részben fogjátok látni. Légy szíves mindig nézzétek meg a hozzászólásotokat, hogy nem-e hagytunk valamiféle üzenetet ott. Ha másokét olvassátok, akkor szenteljetek időt ezekre a moderálási jegyzetekre, hisz ebből is szokjátok a fórum rendjét, és nem kell szabályzatot magolni, sem gondolkodni, tudni fogjátok mi merre, hova, hogyan. Kirívó esetekben már magába a hozzászólásba pirossal írunk bele.

Tudom, hogy ez kukacoskodásnak, szőrőzésnek és feleslegesnek tűnhet számotokra, de sajnos az előző fórum pont ilyen dolgok miatt volt totális káosz. Nem azért vannak a szabályok, mert mi élvezzük és nincs jobb dolgunk, mint a hozzászólásaitokba belefirkálni, a szabályok azért vannak, hogy egységes, mindenki által átlátható, könnyen használható, érthető szövegezésű, kulturált fórum legyen.

Külön felhívnám a figyelmeteket a házirendünk azon részére ahol a hozzászólás és idézés részben a Téma adásáról írunk. Ezt sorozatosan lehagyjátok, már mi se javítjuk mindig, mert több idő, mint amennyi értelme van helyenként, de bizonyos fórumokban viszont elengedhetetlen. Ilyen az eü topik. Ha van témacím akkor láthatjátok hogy az adott beszélgetésben, vagy ha egyszerre több beszélgetés is folyik, látjátok mi hova tartozik, gyorsan el tudjátok az összefüggőket olvasni. Ez fontos lehet, amikor épp beteg az állat és SOS van és emlékszel, hogy a fórumon volt erről szó már, de csak dereng hogy micsoda. Ha nincs témacím, akkor futhatod át az összes hozzászólást, viszont ha van témacím, akkor csak azt figyeled, és már is tudod mit kell elolvasni. Látod, hogy arra a kérdésre 2-3 hozzászólással később van válaszolva, mert ott a témacím. Ha átfutjátok az SOS topikot akkor láthatjátok miről beszélek. Tudom, van ahol még nincs javítva, de javítva lesz, amint lesz 1-2 fölös órám a fórumra.

Kérlek titeket, hogy szánjatok 5 percet arra, hogy elolvassátok, vagy ismét elolvassátok a házirendünket:
http://axolotl.hu/viewtopic.php?f=3&t=32


Köszönjük!

U.i: természetesen akinek nem inge ne vegye magára, a többieknek pedig ott fentebb már leírtam :)
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Mindenki ideje ugyanannyit ér

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Kedves Fórumozók!

Szeretnénk megkérni titeket, hogy olyan kérdéseket ne tegyetek fel amire ha 2-3 percet rászántok, saját magatok is megtaláljátok a választ, vagy ha 2 hozzászólással lejjebb valaki ugyanezt kérdezte.
Ez alól az SOS téma az egyetlen kivétel, mert amikor az ember ideges, és kapkod és nem tudja mit csináljon, akkor van hogy inkább kérdez, hátha gyorsan jön válasz, de a gyors válaszhoz elengedhetetlen lenne a pontos helyzetleírás. Ezért kérünk titeket, hogy a körülményeket, pontos kórtörténetet is írjátok le, és lehetőség szerint már képpel indítsatok, hisz az első amit kérünk, a fénykép, mert amit nem látunk, arról nehéz nyilatkozni.

Példák az idegesítő hozzászólásokra:
Mit ehet az axi?
A fórum indulásakor már 3 topik létre volt hozva ebben a témakörben. Mindegyikben az induló hozzászólásban már benne volt, hogy mit ehet mit nem, és a gyengébbek, vagy sietősebbek kedvéért létrehoztunk egy összegző témát is, amit frissítgetünk, így erre a kérdésre, a lustábbak is átfogó választ kapnak, ha erre a topikra kattintanak: http://axolotl.hu/viewtopic.php?f=8&t=44
Remélem Ti is megértitek, hogy ezek után nem akarunk, vagyunk hajlandóak ismét válaszolni, ismét leírni, hisz minek? Két topik ezzel foglalkozik, harmadikban meg a lényeg van.
Nem eszik az axim egy hete, mi a baja? SEGÍTSETEK MÁÁÁÁR!!!!
Ezzel a kérdéssel se tudunk mit kezdeni, azon felül, hogy kiabál és feleslegesen használ betűtöbbszörözést és mondatvégi jelet. Írd le mit evett eddig, mikor evett utoljára, mi történt azóta, milyen a vize, és képet az állatról. Inkább legyen több információ mint kevés.
"Gyorsan segítsetek mert mára borzalmas állapotban lett, egy hete nem eszik, ma fel van püffedve"
Az ehhez hasonlókkal sem tud az ember mit kezdeni. Értem, hogy most már sürgős, de az elmúlt egy hétben mit csinált az illető? Ha 3-4 napja nem eszik az állat és előtte mondjuk nem hülyére vagy hányásig zabálta magát, akkor ekkor már rég el kéne kezdeni kérdezősködni, vagy tenni valamit. Más étellel próbálkozni, vizet cserélni, vagy valami elváltozást keresni az állaton, vagy kérdezni fórumba, hátha van tipp (ha előtte már nem tették fel páran és válaszoltak rá). A bemutatkozóban van arra lehetőség, hogy jelezzétek, hogy xy axival gondok vannak. 2 napja nem eszik, reméled nincs baj. Ekkor tudjuk, hogy gáz van, lehet adunk egyből tanácsot, vagy linket, de legfőképp nem ér váratlanul minket az, hogy egy hete nem eszik és fel van püffedve, és nem tesszük fel a kérdést magunkban, hogy és eddig mit csinált úgy mégis? Ilyenkor már amúgy is egzotikus orvoshoz kéne rohanni azonnal, nem fórumozni.
"Ezzel azzal etettem/kezeltem, és most még rosszabbul van."
Ha olyannal eteted ami tilos, vagy nincs felsorolva nálunk az engedélyezettnél, akkor ne csodálkozz, ha az állat beteg lesz, ezzel mi se tudunk semmit tenni.
Magad diagnosztizáltál egy betegséget, ami lehet nem is az, csak kinézted valahonnan netről, és nekiálltál az első polcról leemelt valamivel kezelni és az állat rosszabbul lett? Még csodálkozol? Ha 100%-ra tudod mi baja, mert láttál már ilyet, és tudod mivel kezeld, csak akkor tegyél ilyet. Pl: parakillel, malachitzölddel, tömény xantakridinnel nem esünk neki axinak. Másabbak mint a halak, máshogy megy a kezelésük. Ha biztos vagy a kórságban, akkor a fórumon javasolt, bevált gyógymódokból választhatsz, mert még köztünk sincs egyetértés a szer használatát illetően. Egyéb esetben kikérheted előzetesen a véleményünk (tudok szakorvosal konzultálni), hogy mivel kezelnénk, vagy hogy vigyed-e orvoshoz.

A fenti példák remélem eléggé példamutatóak, hogy mit, milyen formában nem kéne kérdezni. Mondják, hogy az ismétlés a tudás anyja, de ez nem azt jelenti, hogy 40-szer fel kell tenni ugyanazt a kérdést, hogy 40-szer ugyanazt a választ adjuk rá. Annak aki újonnan jön a fórumra és elkezdi elolvasni az egészet, roppantul zavaró, hogy mindig ugyanazt a 10 kérdést olvassa a 10 válasszal. Hál istennek, vagy inkább sajnos, kevés hozzászólás van ezen a fórumon. Az egész fórum maximum egy óra alatt átolvasható. A patkányos szakfórum ahova járok, ott témánként 3-4 óra míg végigolvasol egy betegséget, és mindegyik hozzászólás új információval rendelkezik, nincs ismétlés.

Ha már leírtam, hogyan nem kéne hozzászólást írni, leírnám, hogy szeretnénk:
Először fusd át azt a témát ahol kérdeznél (ha nem tetted meg korábban és tudod, hogy ilyen eset még nem volt). Ha nem kaptál választ, akkor kezdj neki a hozzászólás írásának. Adj témacímet, ami tükrözi a kérdésed lényegét, hogy később vissza lehessen követni a beszélgetés alakulást, vagy az esetleges kórtörténetet.
Köszönni nem muszáj, ki hogy szokta meg, ha nem köszönünk vissza ne vedd bunkóságnak részünkről, szokás kérdése. Minden egyes hozzászólásban én sem szoktam köszönni. Egész nap köszöngetnék mindenhol, úgy is tudja mindenki, hogy nem bunkóság kérdése.
A lehető legpontosabban tedd fel a kérdésed. Írd le a hozzá tartozó körülményeket, ha tudsz és van értelme, mellékelj képet. A képekből mi is látjuk, mi a helyzet, illetve másoknak is segíthet eldönteni bizonyos kérdéseket.
Ha egy beszélgetésben válaszolni akarsz, ne az új hozzászólás gombot, hanem az idézet gombot használd. Ekkor ugyanis a témacím másolódik, és látható lesz, hogy mire válaszolsz, melyik beszélgetés része. Az idézet részt kijelölheted és törölheted is, ha hosszú, vagy úgy ítéled meg, hogy nem kell.

Mindenki ideje ugyanannyit ér elv alapján, ha mi már egyszer szántunk arra időt, hogy valamire válaszoljunk vagy kérdés nélkül is már megírtuk, akkor szánj Te is annyi időt, hogy utánanézel, rákeresel és elolvasod, ahelyett, hogy feltennéd, a már megválaszoltat. A kereső nagyon jól működik, a fórum szerkezete átlátható. Igyekszünk úgy moderálni, hogy minden kérdés és válasz a megfelelő helyen legyen, hogy ott legyen, amikor keresed.
Előfordul, hogy valamit nem találsz, de tudod hogy volt róla szó, akkor pedig úgy tedd fel a kérdést, hogy tudod, hogy van a fórumon rá válasz, és kerested, de nem találod valamiért. Ekkor mi megkeressük és linkelni fogjuk hajtépés helyett. Van, hogy valamit nem találsz, és úgy kérdezni nem szégyen, velem is előfordult már, hogy moderátorok linkelték be, mert a pillanatnyi idegességben, elmezavarban, vagy valahogy nem sikerült megtalálni, és a kereső se dobta ki, mert más szavakat használtak ugyanarra a témára mint én.

Köszönettel:
Moderáció
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Jogosultságok módosítása

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Sziasztok!

A mai napon egy apró jogosultsági módosítást végeztem a fórumon. Mától a zöld színnel írt nevű fórumozók is moderátori engedélyezés nélkül küldhetik el a hozzászólásaikat az egészségügyi topikba is.
Mint mindennek, ennek is megvan a maga jó és sötét oldala.
A jó oldal hogy egyre több aktív kék fórumozónk van, míg moderátorból kevés, és nem mindig vagyunk gépnél, így könnyen előfordulhat hogy órákon át nincs engedélyezve egy hozzászólás, és így válaszolni se tud rá senki, bár szerintem észrevettétek, hogy amikor engedélyezünk, akkor válaszolunk is rá. Mostantól viszont minket megelőzve akár kék fórumozóink is tudnak segíteni hisz egyből megjelenik a hozzászólás.
A sötét oldala, hogy a zöld felhasználók okkal zöldek még, tehát ez nekünk kicsivel több utólagos moderációt fog jelenteni, és több odafigyelést. Ha olyan hozzászólással találkoztok ami moderációra szorul (legeslegfontosabb a témacím megfelelő használata) kérjük szóljatok nekünk, vagy használjátok a hozzászólás jobb felső részén található elsőbbségadás táblában levő piros felkiáltójelet.

A házirendbe a mai napon történt változtatást beírtam.

Jó fórumozást mindenkinek!
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Új moderátorok

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Sziasztok!

Mai nappal két új moderátorral bővül csapatunk. Uzsidoboz és Ági elvállalták hogy kisegítenek bennünket. Ne felejtsétek el, hogy a moderátorok nem ellenetek, hanem értetek vannak. Mivel Uzsidoboznak és Áginak még szokni kell kicsit a helyzetet, ezért legyetek velük elnézőbbek, ha pedig valamilyen problémátok van nyugodtan forduljatok hozzájuk vagy hozzánk a már megszokott adminisztrátori csapathoz (Liquid, Sendy)

Az Axolotl moderátorok mélylila színben fognak ezentúl tündökölni, míg az adminisztrátorok a már megszokott pirossal.

Munkájukat előre is köszönjük!

Adminisztrációs csapat
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Házirend kiegészítés

Hozzászólás Szerző: Sendy »

A házirend 5. fejezetét kiegészítettem egy 10. ponttal, mely a következő:

"10. Soremelési szabályzat: kerüljétek az egynél több üres sort a hozzászólásokban. Teljesen fölöslegesek és rontják a fórum egységes képét. Idézet után a kapcsocszárójel /quote kapcsoszárójel után nem kell üres sort hagyni. A záró kapcsoszárójel magában foglal eleve egy soremelést. Tehát közvetlenül a záró utáni sorba kell írni.
én írta: a záró kapcsos mögé ugyanabba a sorba írva (helytelen)
ide írtam mögé és túl közeli
én írta: a záró kapcsos utáni sorba írtam (így helyes és szép)
utána írtam
én írta: a záró kapcsos mögött egy üres sort hagyok és az alatta levőbe írok (helytelen)
hagytam egy üres sort a kapcsos és az írt között és így túl távoli lett"

---------------------------------------------------------

Kérlek titeket, hogy ezentúl próbáljatok erre is figyelni. A házirendbe a változást bejegyeztem.

Üdv
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Új moderátorok

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Sendy írta:Sziasztok!

Mai nappal két új moderátorral bővül csapatunk. Uzsidoboz és Ági elvállalták hogy kisegítenek bennünket. ...
Sziasztok!

Ismét bővült két taggal a moderátori csapat Zsucy és Titkos3 személyében. A feladatok felosztása, a moderátorok képzése folyamatban van. Az esetleges kellemetlenségekért, fennakadásokért elnézéseteket kérjük. Igyekszünk minél előbb rendezni sorainkat, illetve visszamenőleg a házirendnek megfelelően a hozzászólásokat is rendbe rakni.

Adminisztrátori csapat
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Áthelyezések

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Sziasztok!

Hétvégén történik a fórum rendbetétele. Témacímjavítások, áthelyezések stb.

A fórum működésével kapcsolatos hozzászólásokat (rengeteg volt) az OFFból áthelyeztem ide http://axolotl.hu/viewtopic.php?f=3&t=4 a fórummal kapcsolatos témákba.

Kérnék mindenkit, hogy figyeljen oda ismét a témacímek használatára, a hozzászólások megfelelő helyre való írására.

Köszönettel
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Eü részleg

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Jelzem, hogy az egészségügyi kérdések fórumban a közleményeket is figyeljétek a témák felett. Oda átkerült a hűtőzés és a betegségek felismerése topik. További témák fognak oda kerülni a közeljövőben. Azért nem a többi betegség között vannak ezek, mert általános információkkal szolgálnak és kiemelt helyen van rájuk szükség.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Névváltás

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Ági moderátorunk a további félreértések elkerülése végett, ma névváltoztatást kért.

Mától Ági helyett Monique néven találjátok őt a fórumon.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Fórum karbantartás

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Kedves Fórumozók!

Mostanában nagyon kevés időm volt a fórumra, el vagyok maradva egy halom válasszal, illetve nagyon megszaporodtak a házirendnek nem megfelelő hozzászólások számai is. Most hétvégére terveztem egy rendberakást, de hát az élet átírta a napjaimat. A következő egy hétben mindenképpen valahogy megoldom a rendberakást, így előfordulhat, hogy üzeneteket kaptok tőlem, ha sok házirend sértésetek volt, illetve egyes hozzászólások át lesznek helyezve. Igyekszem értesítőket kiküldeni, de nem ígérem, hogy mindenkit külön értesíteni tudok majd, hogy hova került a beszélgetése.

Megértéseteket köszönöm, és kérlek titeket, hogy igyekezzetek a házirendet betartani, és a megfelelő témákba írni, mert sajnos 24 órában nem tudok a fórumra ügyelni!

Köszönöm szépen!

További szép napot és jó fórumozást mindenkinek!
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Fórum karbantartás után

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Kedves Fórumozók!

Akinek nem inge, ne vegye magára, a többieket pedig kérném, hogy igyekezzenek a következőkre odafigyelni.

Témacím adás:
10 új hozzászólásból (ahol nem az idézet gombot nyomod) 1-2 nek van csak cím adva. Kérnék mindenkit, hogy használjuk ezt a funkciót, mert ezzel lehet nyomonkövetni, hogy az adott hozzászólás mely beszélgetéshez tartozik, vagy esetleg új beszélgetést indít el. Így könnyű egy kórképet végigkövetni anélkül, hogy másik 20 esetet is végigolvasnál, mert a témacímnél látod, hogy hozzá tartozik vagy sem. Még moderálni is nehéz így, mert végig kell olvasnom alaposan, és volt ahol nem tudtam eldönteni, hogy az épp három aktuálisan futó beszélgetések közül melyikre válaszolt az illető az új hozzászólás gombbal, mert az nem derült ki abból hogy " Igen, ez nálunk is előfordult már, de aztán rendben volt".
Ha új beszélgetést indítotok és az új hozzászólás gombot használjátok, akkor a témacímbe beírodik az aktuális topik címe (pl: Re: Gombás betegségek), ezt töröljétek ki és adjatok egy beszélő nevet a beszélgetésnek. Még akkor is, ha tényleg csak gombás betegség. Valamit találjatok ki, pl: Pötyi begombásodott, Lotti valóban gombás?
Ha egy beszélgetésre válaszoltok, akkor az idézet gombbal megtehetitek, ekkor a témacím beíródik, és beidézi a beszélgetést is. (később még ez hibalistás lesz, hogy itt milyen hibák vannak). Új hozzászólás gombot is használhattok egy témában válaszolásra, ha pl nem szeretnétek az idézetet belevenni, vagy telefonról az úgy könnyebb, de ekkor kérlek titeket, hogy a témanevet írjátok be vagy másoljátok, hogy látszódjon, hogy mire érkezik a hozzászólás. Ha nem akartok témacímet másolni és idézetet sem a hozzászólásban akkor az idézet gombot megnyomva majd az idézet részt törölve megtehetitek.
Idézet
Gyakori probléma, hogy feleslegesen kilométernyi idézetek vannak egy-egy beszélgetésben. Ha az, amire válaszolsz, friss aktuális téma, és a te hozzászólásod a következő lesz, akkor nem szükséges az egész kálváriát beidézni, hiszen a témacímből látszódni fog, hogy te arra válaszoltál. Tehát törölhető akár az egész idézet. Ha egy hosszabb hozzászólásban egy dologra válaszolsz, akkor célszerű azt a részt idézni, a többit törölni. Előtte utána ... jelzéssel jelezni, hogy hosszabb hozzászólásból kiragadott részre kívánsz válaszolni. Ha szereted, ha van idézet abban amit írsz (ahogy én pl) akkor le szoktam rövidíteni, és egy mondatot, vagy egy-egy szót hagyok meg az idézett hozzászólásból és előtte-utána pontpontpont, így nem pazarolok nagy helyet és egyértelmű, hogy mire válaszolok.
Ritka probléma, hogy elrontjátok az idézet szintaktikáját, és ezért rosszul jelenik meg. Ha nem tudjátok hogyan is kéne javítani, vagy későn veszitek észre, akkor van egy fordított háromszög a hozzászólásotok jobb felső részén piros felkiáltójellel. Ezt megnyomva és ott üzenetet hagyva a moderátoroknak jelezhetitek, hogy elrontottátok (Ha valaki nem találja vagy nincs neki ilyen, jelezze). Nem kell ezért új hozzászólást írni és elnézést kérni, mert ha csak ennyi van az új hozzászólásban akkor az off téma abban a fórumban és nehéz eldönteni, hogy maradjon ott, hisz csak egy sor, de még se oda való, de ha áthelyezzük akkor kéne egy másolatot csinálni az előzményből is.. macera macera és nincs igazán jó megoldása a jelentésen kívül.
Enterek
Sorozatos hiba, hogy túl sok entert /soremelést használtok. Az esztétikus megjelenés miatt egy hosszú szövegben 1 üres sor használata ajánlott, azaz:
bla bla bla bla

ble ble ble ble
Idézet után ne tegyetek plusz entereket! Az idézet utolsó ]-jele utáni következő sorba írjatok, különben nagyon nagy hézag, legalább dupla soremelés lesz ami nem szép.
teszt írta: bla
abba a sorba írtam ahol az idézet utolsó ]-jele volt
teszt írta: bla
zárójel utáni sorba írtam - ezt használjátok!
teszt írta: bla
tettem egy üres sort még az idézés alá

Nem megfelelő témába
Gyakori probléma, hogy nem a megfelelő témába írtok. Kérnék mindenkit hogy szánjon 5-10 másodpercet arra, hogy átgondolja, hogy milyen témában szeretne írni, és az hova való leginkább. Ha egy meglévő beszélgetésben egy másik témát kezdetek el feszegetni, akkor a másik témában válaszoljatok, és ott folytassátok a beszélgetést. Egy példa:
xy ír egy monológot, hogy gombás az axija, és hogy nem eszik rendesen, és megkérdezi, hogy a csirkemájat mekkora darabokra kell vágni, hogy az jó legyen az axinak, mert megpróbálja azzal megetetni, hátha megjön az étvágya.
Érthető, hogy ez a betegséghez tartozik valahol, de a kérdésnek nem itt a helye igazán. Amikor válaszolni akartok, akkor az ügyesebbek idézettel, mások xy hozzászólásának linkjét az etetés topikban feltüntetve válaszoljanak. Ha nem tudod eldönteni, hogy adott téma hova is tartozik jobban, akkor beírod valahova, aztán majd a modik eldöntik, jó helyen van-e. Sok témáról később a beszélgetés folyamán derül ki, hogy máshova tartozik, és majd akkor odakerül. Ha bizonytalan vagy, nem kell beleírni a hozzászólásba, hogy " hát nem is tudtam hova írjam, ezért úgy gondoltam ide, de majd eldöntitek". Nem feltételezünk rosszat, ki akarna szánt szándékkal máshova írni? De ha figyelmetlenségből, lustaságból pl a dumazónában kérdezitek meg hogy melyik szűrő a jó, vagy mire való a porlasztó, akkor az kivágja helyenként a biztosítékot, hisz külön van porlasztók, szűrők topik, ahol lehet még válasz is lenne, de ha nem, a kérdés akkor is odavaló. A fórum szerkezete egyszerű mint a szög, témakörökre tagolt, beszédes, pár percnyi tanulmányozás után szerintem bárki el tudja dönteni, hogy mi hova való. Később ha pedig írni akar valamit, akkor derengeni fog, hogy mintha lenne erre külön topik, akkor oda írok.

Nem mindig moderálunk, de ez nem azt jelenti, hogy az ott jó helyen van és házirendnek megfelel. Sok esetben egy hozzászólás szétbontása, áthelyezése, figyelmeztetés kiküldése egy félmondat miatt nagyobb munka mit megtűrni ott a helyén, főleg ha szépen akarjuk csinálni és az érintetteknek ki akarunk küldeni egy értesítőt.

Egy kis statisztika:
Tegnap 3-4 órán keresztül rendeztem a fórumot. Nem küldtem privát üzeneteket, sok helyen nem töltöttem ki a szerkesztési moderátori sort, mert akkor nem végeztem volna, és dupla ennyi idő lett volna.
Ez a moderálnivaló 2 hónap alatt keletkezett és 84 db hozzászólást jelentett a szakfórumokban. A bemutatkozókhoz, offokhoz nem is nyúltam. A szaktopikokban a hozzászólások háromnegyede nem felelt meg a házirendnek. Legtöbb gond a témacímekkel van, utána következnek a fölöslegesen nagy idézetek ami szinte minden esetben enterhibával társul. A hozzászólások nagyjából harmada, de lehet hogy még nagyobb része rossz helyre volt írva. Ez a mennyiség 2 hónap alatt úgy jött össze, hogy közben azért moderáltunk, írogattunk témacímeket, volt amit áthelyeztem, volt amit javítottunk, de sokszor időhiány miatt, csak egy műveletre volt nekem időm, és én a válaszadást választottam a moderáció helyett, így később a moderálás elmaradt, halogatódott, és minél több hozzászólás marad témacím nélkül annál nehezebb követni az eseményeket, összegyűjteni hogy mi hova tartozik.
Tisztában vagyok vele, hogy ez nem nagyon érdekel senkit, hisz minek vállaltam el, ha nem akarom csinálni, miért sírok. Nem sírok, csak szeretném, ha tisztában lennétek azzal, hogy nem aranyélet moderátornak lenni, nem kiváltság, inkább átok, egyfajta önkéntes munka. Sokkal könnyebb mezei felhasználóként szétoffolni a fórumot, tojni a szabályokra, máshova írni, hisz ott vannak a modik, majd elintézik, a lényeg, hogy én megkapjam a válaszom.
Mi moderátorok is mezei emberek vagyunk, szeretnénk mezei felhasználóként kezelni a fórumot, válaszolni, közösségi életet élni, de amikor egy nap a fórumozás kellemes közösségi idejénél kétszer kétszer többet kell eltölteni mások hozzászólásaink javításával, olyannal ami neki kevesebb időbe telt volna megcsinálni, mint nekem, azért az eléggé lehangoló tud lenni.Ne csodálkozzatok, ha nem mézes mázos kedves hangnemben írnak vissza a moderátorok, mert amikor már a 20.-at javítod egy nap, akkor elfogy a cérna és a dilibogyó :) Halkan jegyzem meg, hogy itt azért kedvesek a modik, még én is :) Én sokkal durvább helyekre járok fórumozni, keményebb módszerekkel tartják be a rendet, hogy használható legyen a fórum.

Kérlek titeket, legyetek ránk tekintettel!

(ez már majdnem olyan mint a joghurtos zöldzoknireklám :) Szeresd a modeárotokat :)) )

Köszönettel:
Moderátori csapat
Axolotl fórum
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Tisztázás

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Kedves Fórumozók!

Sarah fórumtagunk anno egyszer csak eltűnt. Később Chantall regisztrált a fórumra, akiről kiderült hogy ugyan az a személy, csak az első fiókjának elvesztette az adatait és nem tudott belépni, és így újra regisztrált. Sarah felhasználó azóta törölt felhasználó lett de a hozzászólásait áthelyeztem Chantallhoz, hisz összetartozik. Chantall kérte hogy nevét ezentúl két L-lel írhassa, használhassa, ennek eleget tettem, mától két L van a neve végén :)

Legközelebb ha valakivel ilyesmi történik, és újra kényszerül regisztrálni, akkor engem keressen meg azonnal, és tisztázzuk le a helyzetet, mert utólag hónapokkal és hozzászólás-sorozatokkal később már nehéz szépen elrendezni. De akkor amikor az új névvel regisztrál, akkor vissza tudom adni a régi fiókját, akár nevet is válthat, stb ... a lényeg, hogy szóljatok nyugodtan, ezért vagyok.

Ha valaki észrevette hogy törlődött a fiókja, vagy hasonló történt, az valamilyen hiba lesz, mert felszólítások, átbeszélések nélkül ilyesmit mi nem teszünk.

Üdvözlettel:
Sendy
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Maya moderátor

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Kedves Fórumozók!

Mától Maya is a moderátorok csoportjába lépett. Ha moderálással kapcsolatos problémátok lenne, mostantól hozzá is tudtok fordulni.

Ne feledjétek! Moderátornak lenni nem kiváltság. Elhivatottságot és ingyen munkát jelent, ami titeket szolgál. Szóval szeressétek a moderátorokat és tartsátok be a házirendet! :)

Köszönjük Maya!

Üdvözlettel:
Fórum adminisztráció
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Segítség kérése

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Kedves aktív Fórumozóink!

Azzal a kéréssel fordulnék felétek, hogy segítsetek összegyűjteni az axis tévhitetek. Elég sok van a fórumon és le is vannak tisztázva, de ezeket szeretnék egy csokorba egy külön témakörbe összegyűjteni, hogy a kezdőket segíteni tudjuk. Ami eszetekbe jut, azt a "Kérdésem van: tény vagy tévhit?" topikba légyszi írjátok meg.
Itt találjátok:
http://axolotl.hu/viewforum.php?f=26

A felette levő lezárt témába csak modik és adminok írhatnak, oda fogjuk összegezve az egészet elrendezve témakörökre bontva letisztázni.

Segítségeteket előre is köszönöm!

Sendy
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Szysza Moderátor

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Kedves Fórumozók!

Mai napon Szysza elvállalta a fórum egyik leghálátlanabb feladatának ellátásába való segítségnyújtást, azaz a moderálást. Most még betanul, de pár nap múlva már hozzá is fordulhattok, ha problémátok van, amihez moderátor szükséges.

Köszönjük Szysza, hogy ránk áldozod időd!

Fórum adminisztráció:
Sendy
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Egy kis plusz

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Kedves Fórumozók!

A fórum egyik funkciójára szeretném felhívni a figyelmeteket. A privát üzenet felugró ablakra. Sokan biztosan használjátok, mások pedig lehet, nem is tudnak róla, hogy létezik, így leírnám, hol kapcsolható be:
Felhasználói vezérlőpult/Fórum beállítások/Általános beállítások szerkesztése/Felugró ablak új privát üzenet érkezésekor (igen)
Aki szeretné ezt, de gondjai akadnak a beállítással, hozzám forduljon, mert én be tudom állítani számára, a moderátoroknak erre nincs joga.


Üdv:
Fórum adminisztráció
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
liquid
Adminisztrátor
Hozzászólások: 284
Csatlakozott: 2010.12.04. 11:02

Csatolmányok privát üzenetben

Hozzászólás Szerző: liquid »

Kedves Fórumozók!

Valóban nem lehetett jpg kiterjesztésű fájlokat (igazából semmilyen képet) privát üzenethez csatolni.
Ez egy biztonsági alapbeállítás volt, most átállítottam az ellenkezőjére, így csatolhatóak képek a privát üzenetekben is.

üdv: liquid
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Csoportjelentkezések

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Kedves Fórumozók!

Mivel észrevétel történt, igyekeztem cselekedni, és aki keres talál, meg is van a megoldás, csak eddig a szemem szúrta ki, ezért nem láthattam.

Mától Maya és Szysza moderátor kollégám is tudja kezelni a kék fórumozók listáját. Azaz aki jelentkezik zöldként a kékek táborába vagy elérte a gyakorlati minimális követelményt (2 házirendnek megfelelő hozzászólás és saját bemutatkozó téma) mostantól gördülékenyebben tud átkerülni. Aki jelentkezik a csoportba, kérjük írj valamelyikőnknek vagy mindhármunknak (Maya, Szyzsa, Sendy) levelet, mert még kérdéses, hogy csoportvezetőként kapunk-e értesítést. Bármilyen észrevétel esetén hármunkhoz fordulhattok.

A két moderátort a következő két napban felvilágosítom ezen új funkció elméleti és gyakorlati használatáról és a procedúra folyamatáról.

További jó fórumozást!
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Házirend sértések

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Kedves Fórumozók!

Utóbbi időben gyarapodtak a moderátorok, mert nem minden moderátor tud minden nap jelen lenni a fórum életében. A hozzászólások is gyarapodtak rendesen mostanában, aminek örülök, hisz beindult egyfajta élet a fórumon. Aminek viszont nem örülök, hogy nagyon kevés az a hozzászólás amit nem kell moderálni. Eddig nagyon lazán vettük ezt a kérdést, javítottunk, néha szóltunk, néha kiküldtem egy körlevelet, de úgy látszik ez már kevés ide, úgy hogy sajnos tovább kell majd lépnünk, és szigorítanunk kell. Ennek a kidolgozása már folyamatban, a technikai hátteret próbáljuk megteremteni hozzá, és utána indul a tesztüzem. Akinek nem inge, ne vegye magára a következőket:
Ismételten megkérlek titeket, hogy alaposan olvassátok el a házirendet és alkalmazzátok!

Témacím adás:
Kérnék mindenkit, hogy használjuk ezt a funkciót, mert ezzel lehet nyomonkövetni, hogy az adott hozzászólás mely beszélgetéshez tartozik, vagy esetleg új beszélgetést indít el. Így könnyű egy kórképet végigkövetni anélkül, hogy másik 20 esetet is végigolvasnál, mert a témacímnél látod, hogy hozzá tartozik vagy sem.
Ha új beszélgetést indítotok és az új hozzászólás gombot használjátok, akkor a témacímbe beírodik az aktuális topik címe (pl: Re: Gombás betegségek), ezt töröljétek ki és adjatok egy beszélő nevet a beszélgetésnek. Még akkor is, ha tényleg csak gombás betegség. Valamit találjatok ki, pl: Pötyi begombásodott, Lotti valóban gombás?
Ha egy beszélgetésre válaszoltok, akkor az idézet gombbal megtehetitek, ekkor a témacím beíródik, és beidézi a beszélgetést is. (később még ez hibalistás lesz, hogy itt milyen hibák vannak). Új hozzászólás gombot is használhattok egy témában válaszolásra, ha pl nem szeretnétek az idézetet belevenni, vagy telefonról az úgy könnyebb, de ekkor kérlek titeket, hogy a témanevet írjátok be vagy másoljátok, hogy látszódjon, hogy mire érkezik a hozzászólás. Ha nem akartok témacímet másolni és idézetet sem a hozzászólásban akkor az idézet gombot megnyomva majd az idézet részt törölve megtehetitek.
Idézet
Gyakori probléma, hogy feleslegesen kilométernyi idézetek vannak egy-egy beszélgetésben. Ha az, amire válaszolsz, friss aktuális téma, és a te hozzászólásod a következő lesz, akkor nem szükséges az egész kálváriát beidézni, hiszen a témacímből látszódni fog, hogy te arra válaszoltál. Tehát törölhető akár az egész idézet. Ha egy hosszabb hozzászólásban egy dologra válaszolsz, akkor célszerű azt a részt idézni, a többit törölni. Előtte utána ... jelzéssel jelezni, hogy hosszabb hozzászólásból kiragadott részre kívánsz válaszolni. Ha szereted, ha van idézet abban amit írsz (ahogy én pl) akkor le szoktam rövidíteni, és egy mondatot, vagy egy-egy szót hagyok meg az idézett hozzászólásból és előtte-utána pontpontpont, így nem pazarolok nagy helyet és egyértelmű, hogy mire válaszolok.
Ritka probléma, hogy elrontjátok az idézet szintaktikáját, és ezért rosszul jelenik meg. Ha nem tudjátok hogyan is kéne javítani, vagy későn veszitek észre, akkor van egy fordított háromszög a hozzászólásotok jobb felső részén piros felkiáltójellel. Ezt megnyomva és ott üzenetet hagyva a moderátoroknak jelezhetitek, hogy elrontottátok (Ha valaki nem találja vagy nincs neki ilyen, jelezze). Nem kell ezért új hozzászólást írni és elnézést kérni, mert ha csak ennyi van az új hozzászólásban akkor az off téma abban a fórumban és nehéz eldönteni, hogy maradjon ott, hisz csak egy sor, de még se oda való, de ha áthelyezzük akkor kéne egy másolatot csinálni az előzményből is.. macera macera és nincs igazán jó megoldása a jelentésen kívül.
Enterek
Sorozatos hiba, hogy túl sok entert /soremelést használtok. Az esztétikus megjelenés miatt egy hosszú szövegben 1 üres sor használata ajánlott, azaz:
bla bla bla bla

ble ble ble ble
Idézet után ne tegyetek plusz entereket! Az idézet utolsó ]-jele utáni következő sorba írjatok, különben nagyon nagy hézag, legalább dupla soremelés lesz ami nem szép.
teszt írta: bla
abba a sorba írtam ahol az idézet utolsó ]-jele volt
teszt írta: bla
zárójel utáni sorba írtam - ezt használjátok!
teszt írta: bla
tettem egy üres sort még az idézés alá

Nem megfelelő témába
Gyakori probléma, hogy nem a megfelelő témába írtok. Kérnék mindenkit hogy szánjon 5-10 másodpercet arra, hogy átgondolja, hogy milyen témában szeretne írni, és az hova való leginkább. Ha egy meglévő beszélgetésben egy másik témát kezdetek el feszegetni, akkor a másik témában válaszoljatok, és ott folytassátok a beszélgetést. Egy példa:
xy ír egy monológot, hogy gombás az axija, és hogy nem eszik rendesen, és megkérdezi, hogy a csirkemájat mekkora darabokra kell vágni, hogy az jó legyen az axinak, mert megpróbálja azzal megetetni, hátha megjön az étvágya.
Érthető, hogy ez a betegséghez tartozik valahol, de a kérdésnek nem itt a helye igazán. Amikor válaszolni akartok, akkor az ügyesebbek idézettel, mások xy hozzászólásának linkjét az etetés topikban feltüntetve válaszoljanak. Ha nem tudod eldönteni, hogy adott téma hova is tartozik jobban, akkor beírod valahova, aztán majd a modik eldöntik, jó helyen van-e. Sok témáról később a beszélgetés folyamán derül ki, hogy máshova tartozik, és majd akkor odakerül. Ha bizonytalan vagy, nem kell beleírni a hozzászólásba, hogy " hát nem is tudtam hova írjam, ezért úgy gondoltam ide, de majd eldöntitek". Nem feltételezünk rosszat, ki akarna szánt szándékkal máshova írni? De ha figyelmetlenségből, lustaságból pl a dumazónában kérdezitek meg hogy melyik szűrő a jó, vagy mire való a porlasztó, akkor az kivágja helyenként a biztosítékot, hisz külön van porlasztók, szűrők topik, ahol lehet még válasz is lenne, de ha nem, a kérdés akkor is odavaló. A fórum szerkezete egyszerű mint a szög, témakörökre tagolt, beszédes, pár percnyi tanulmányozás után szerintem bárki el tudja dönteni, hogy mi hova való. Később ha pedig írni akar valamit, akkor derengeni fog, hogy mintha lenne erre külön topik, akkor oda írok.

Nem mindig moderálunk, de ez nem azt jelenti, hogy az ott jó helyen van és házirendnek megfelel. Sok esetben egy hozzászólás szétbontása, áthelyezése, figyelmeztetés kiküldése egy félmondat miatt nagyobb munka mit megtűrni ott a helyén, főleg ha szépen akarjuk csinálni és az érintetteknek ki akarunk küldeni egy értesítőt.

A felsoroltak a leggyakoribb hibák. Mi moderátorok is mezei emberek vagyunk, szeretnénk mezei felhasználóként kezelni a fórumot, válaszolni, közösségi életet élni, de amikor egy nap a fórumozás kellemes közösségi idejénél kétszer kétszer többet kell eltölteni mások hozzászólásaink javításával, olyannal ami neki kevesebb időbe telt volna megcsinálni, mint nekem, azért az eléggé lehangoló tud lenni.Ne csodálkozzatok, ha nem mézes mázos kedves hangnemben írnak vissza a moderátorok, mert amikor egész nap az eddig beérkezett hozzászólások mindegyikét moderálni kellett, elfogy a türelem. Moderátornak lenni nem kiváltság, hanem átok. A szabadidőnket, a tudásunkat áldozzuk fel a fórum és a ti érdeketekben. Ne nehezítsétek a dolgainkat azzal, hogy még bokán is rúgtok minket, mert idővel megelégeljük.

Kérlek titeket, tartsátok be a házirendet!

Köszönettel:
Moderátori csapat
Axolotl fórum
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Házirendsértések jutalmazása

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Kedves Fórumozók!

Sajnos el kellett jutnunk idáig, hogy szükség legyen erre. Hamarosan indul a házirendsértések számlálása melynek következményei is lesznek. Havi 4 házirendsértés után kiküldjük a figyelmeztető levelet, havi 8 után pedig az illető átkerül a házirendsértők ronda bugyirózsaszínű szégyencsoportjába. Jogai akkor meg fognak egyezni a zöldekével azaz az újoncokéval. Egy hónap elteltével kiértékeljük, hogy az adott fórumozó azóta alkalmazz-e a házirendet, és visszakerülhet a kékek táborába.

A napokban ezt tesztelni fogjuk, szóval ha látjátok valamelyik modit a szégyencsoportban, akkor az a tesztüzem miatt lesz.

Üdvözlettel:
Admin és moderátori csapat
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Adok-veszek

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Kedves Fórumozók!

A mai naptól vendég felhasználók részére is láthatóvá tettem az Adok-Veszek topikot.

Üdvözlettel:
Fórum adminisztráció
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

zechmeister

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Kedves Fórumozók!

Mai napon sajnos meg kellett válnunk egyik társunktól, zechmeistertől. A döntést ő hozta meg azok után, hogy kapott lehetőséget beilleszkedni, és tiszta lapot kínáltunk neki. Ő ezek után is folyamatos házirendsértéseket követett el, és egy csöppnyi tiszteletre se méltatta a fórumot, vagy annak közösségét, nem volt hajlandó beilleszkedni és válaszra se nagyon méltatott minket. Külön kértem őt, hogy válasszon a törlési módok közül, de nem méltatott válaszra. A döntését tiszteletben tartom, de belátásom szerint intézem a törlését. Ez azt jelenti, hogy a töröltek csoportjába került, a fórumot láthatja, kereshet benne, minden témát lát amit a regisztrált felhasználók (azaz többet mint egy vendég), de semmivel sincs több joga mint a vendégeknek. Ezt azért választottam, hátha egyszer szüksége lenne valamire a fórumon, akkor rá tudjon keresni, hisz nem az információ elzárása ennek a fórumnak a célja, bárkinek szívesen segítünk, ha tudunk. Bármilyen furcsa elméletnek utánanézünk.
Mivel ez egy közösség, számomra mint a fórum tyúkanyójának fontos, hogy mindenki mindig mindennel tisztában legyen. A fórum a keretein belül rugalmas még a szigorú szabályok ellenére is, de van az a határ amikor minden tűrőképességet, rugalmasságot áthág valaki. Ilyenkor akármennyire is vesszük figyelembe a felhasználó korlátait és nehézségeit, ami miatt a fórumot nem tudja szakszerűen használni, sajnos lépnünk kell, főként ha a változási vagy jó szándék csíráját sem látjuk. Ez történt most is, többszöri megkeresésre, kérésre csak duzzogást és elutasítást kaptunk.
Bármely kék fórumozó betekintést nyerhet ezen beszélgetésekbe, bírálhatja döntésemet, vagy annak jogosságát, javaslatot tehet a következő egy hónapban. Ez a beszélgetés természetesen a közösség érdekében nem titkos, de nem is az a fajta, ami a fórum külső nagyközönsége elé való. Egy privát üzenet nekem, és mindent megmutatok.

Kedves zeichmeister! Köszönjük, hogy eddig fórumunk közösségének tagja voltál, sok sikert és boldog axis élményt kívánunk a jövőben!

Üvözlettel:
Sendy
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Admin bejelentések

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Kedves Fórumozók!

Újdonsággal bővült a fórum működése Liquid jóvoltából. Mostantól ha idéztek, akkor az idézett hozzászólás idejét és linkjét is az idézett személy neve mellett feltünteti a fórum. Így nem kell keresgetni a rövidített idézet teljes szövegét, vagy hogy mikor történt, mert mert egy kattintással ez elérhető.

Itt egy példa:
Sendy » 2010.12.07. 18:50 írta:Ez a topik...
Üdvözlettel:
Fórum adminisztráció
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
liquid
Adminisztrátor
Hozzászólások: 284
Csatlakozott: 2010.12.04. 11:02

Twitter szerver-eseményekhez

Hozzászólás Szerző: liquid »

Üdv!

Mivel többször is hozzányúlok a szerverhez, és nem csak az axolotl.hu és a levelezés megy rajta, így gondoltam csinálok egy külsős csatornát, ahol ha a szerver nem érhető el, meg tudjátok nézni hogy miért. :)

https://twitter.com/AxolotlAdm

Bármikor, bármilyen módosítás van a szerveren ami azzal járhat, hogy hosszabb-rövidebb ideig nem elérhető, ide ki lesz írva.

u.i.: ha rossz topicba írtam, tegyétek át, nem tudom eldönteni ennek hova kellene mennie :P

Itt jó lesz :)
Sendy
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Változások

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Kedves Fórumozók!

A fórum felcseperedett akkorára, hogy bizonyos dolgokat át kell alakítanunk a könnyed kereshetőség, átláthatóság miatt. A napokban új témák fognak megjelenni, vagy egyes témák többfelé lesznek bontva. Az új fórumok többnyire szakinformációkat fognak tartalmazni amihez már hetek óta gyűjtöttük az adatokat.

Lesz egy két kisebb meglepi is...

Az átrendezés és információfeltöltés el fog tartani akár hetekig is, ezért türelmeteket kérjük, ha valamit éppen nem találtok, vagy már nem ott lesz, ha problémátok van akkor azt itt http://axolotl.hu/viewtopic.php?f=3&t=4 jelezhetitek, és segítünk.

Üdvözlettel:
Sendy
adminisztrátor
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Logó

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Kedves Fórumozók!

Elkészült a logónk. Facebookon már jó pár napja kint van, és a héten a fórumra is felkerült. Aki nem látja, nyomjon böngészőjében egy frissítést (F5).
forum2.jpg
Üdvözlettel:
Sendy
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Kép megjelenítési hiba

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Kedves Fórumozók!

Tapasztalhatjátok, hogy egyes képek szétnyúlva jelennek meg. A hiba elhárításán dolgozunk, de sajnos nem egy-két beállításról, hanem kompatibilitási problémáról van szó. Ha ezekre a nyújtott képekre kattintotok, akkor jól fog már megjelenni, csak a fórumos nézet ilyen deformált.

A fórumot használjátok úgy ahogy eddig, nem kell törölni és újra feltölteni a csatolmányokat, ne foglalkozzatok vele, ha sikerül a hibát elhárítanunk, minden kép ismét jól fog megjelenni.

Türelmeteket kérjük a hiba elhárításáig!

Üdvözlettel:
Sendy
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Moderátorok

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Kedves Fórumozók!

Sajnos az élet nem mindig úgy alakul ahogy szeretnénk, és néha nincs időnk dolgokra. Mostanra több lelkes és eddig dolgos moderátorunk elkopott a fórum moderátori életéből, néha arra sincs idejük, hogy a hozzászólásokat olvassák. Így a mai nappal ezen moderátoraink ismét kékké változnak.

A fórum nevében köszönöm eddig munkájukat, hogy idejüket nem sajnálva igazgatták fórumunkat.

Köszönjük:
Zsucy
SzySza
Titkos3
Rayla
Uzsidoboz

Ha újra lesz időtök, sok szeretettel várunk ismét a lilák táborában.

Köszönettel:
Sendy
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Nem működő linkek

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Kedves Fórumtársak!

Ha olyan hozzászólással találkoztok amiben a fórumon belülre van link, de nem oda mutat ahova kellene, kérlek jelezzétek és javítjuk. Az átszervezés alatt 5-10 ilyen link található a fórumon és még nem találtuk meg mindet. Erre használjátok a hozzászólás idézet gomb melletti felkiáltójelet, vagy nekem privát üzenet.

Segítségeteket előre is köszönöm!

Sendy
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Új fórumtéma

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Kedves Fórumozók!

Észrevehettétek, hogy másabb lett a fórum. Örömmel jelentem, hogy kemény munka árán, de sikerült kiküszöbölni a fellépett problémákat és egy új fórumkülsőt hoztunk létre. A tesztelés alatt problémát nem tapasztaltunk, de ha Ti igen, (elütő szín, vagy nem olvasható rendesen, vagy valahol rossz a megjelenítés...) kérünk jelezzétek, hogy javítani tudjuk!
fórumkülső.jpg
fórumkülső.jpg (25.8 KiB) Megtekintve 127592 alkalommal
Javasolt a sütik törlése és némi frissítés, hogy mindenkinek minden része biztosan betöltődjön.

Üdv:
Sendy
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Új arculat

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Kedves Fórumozók!

Úgy fest végre elkészült végleges arculatunk. A fórumon és facebookon már kicseréltük az újra képeinket. Reméljük másnak is tetszenek!
facebok borítókép másolata.jpg
facebok borítókép másolata.jpg (72.11 KiB) Megtekintve 127585 alkalommal
facebookaxilogo másolata.jpg
facebookaxilogo másolata.jpg (59.71 KiB) Megtekintve 127585 alkalommal
fejléc kék új logós.jpg
fejléc kék új logós.jpg (90.94 KiB) Megtekintve 127585 alkalommal
Üdv:
MAF Csapat
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Hozzászólás engedélyezés

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Kedves Fórumozók!

A tegnapi napon lefrissítettük a fórum motorját. Ez sajnos azt eredményezte, hogy jelenleg minden egyes felhasználó hozzászólása, színre, csoportra való tekintet nélkül csak és kizárólag moderátori jóváhagyás után kerülhet ki a fórumra.

A hiba elhárításán dolgozunk, türelmeteket kérjük!

Sendy
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Címváltoztatás

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Kedves Fórumozók!

Az "Akvárium berendezése, problémái" fórumot átneveztük egy olyanra ami jobban lefedi azt, ami most már ebben a témakörben olvasható. A fórum indulásakor és még utána egy jó ideig, ez a téma eléggé szegényesen volt kezelve, nem tulajdonítottunk neki nagy szerepet, igaz a tudásunk se volt akkor még meg hozzá. Ez mostanra teljesen megváltozott, láthatjátok magatok is, hogy mennyi szakcikk került bele az elmúlt pár hónapban. Egy szó mint száz, mától az új neve: Akvárium felépítése, működtetése, akvarisztikai ismeretek

Üdv:
Sendy
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Robot támadás

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Kedves Fórumozók!

A regisztrációt ideiglenesen adminisztrátori engedélybeállításhoz kellett kötnöm, mert a napi napon 5 robot regisztrált a fórumra, és a túlterhelés spamelés ellen ezt a lépést tudtam megtenni.

A védelmen már dolgozunk, amint sikerül megoldani, visszaállítjuk felhasználói aktiválásra.

Sendy
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Robot támadás

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Sendy » Tegnap, 21:44 írta:Kedves Fórumozók!

A regisztrációt ideiglenesen adminisztrátori engedélybeállításhoz kellett kötnöm, mert a napi napon 5 robot regisztrált a fórumra, és a túlterhelés spamelés ellen ezt a lépést tudtam megtenni.

A védelmen már dolgozunk, amint sikerül megoldani, visszaállítjuk felhasználói aktiválásra.

Sendy
Sziasztok!

Egyelőre úgy tűnik, az új beállítás működik. Visszaállítottam a regisztráció aktiválását felhasználóira adminról.

Üdv:
Sendy
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Facebook hírek

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Kedves Fórumozók!

Egyre többen jelöltök be minket Facebookon, és láthatóan meg is nézitek írásainkat. Mostantól úgy gondoltuk, hogy az apró cseprő dolgokat itt a fórumon nem közöljük külön, de Facebookon igen.

Ilyenek:
  • új cikk megjelenése (ide ha felléptek, úgy is jelöli a fórum, hogy azt még nem olvastátok, ott újdonság van, viszont facebookra kiírjuk, ha új szakcikk jelent meg, mert vannak páran akik csak ezekért járnak olvasni hozzánk, és ők ott értesülnek ilyenekről)
  • régi cikkre figyelemfelhívás (már megszokhattátok, hogy a nagy melegek érkezésekor kihirdetjük a hőségriadót, és újra felhívjuk a figyelmet hőségriadós cikkeinkre)
  • apró cseprő jelentéktelen hírek, információk, esetleges várható kisebb újdonságok (ezek szintén azoknak egyértelművé válik, akik használják a fórumot, nekik nem kell róla külön említést tenni)
Minden más típusú facebookhírt itt is megjelentetünk pl: karbantartási hiba, új fórum külső, nagyobb fórumváltozás, nagyobb értékű hírek.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Szerver javítás

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Kedves Fórumozók!

Fórumunk szervergépében alkatrészcsere miatt, a fórumot kénytelenek vagyunk ideiglenesen máshova költöztetni. Jelenleg ez miatt a fórum ki van kapcsolva. Remélhetőleg a holnapi nap folyamán helyre áll a rend egy időre. Friss hírek facebookon: https://www.facebook.com/MagyarAxolotlForum
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Szerver javítás

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Sendy » Tegnap, 19:13 írta:Kedves Fórumozók!

Fórumunk szervergépében alkatrészcsere miatt, a fórumot kénytelenek vagyunk ideiglenesen máshova költöztetni. Jelenleg ez miatt a fórum ki van kapcsolva. Remélhetőleg a holnapi nap folyamán helyre áll a rend egy időre. Friss hírek facebookon: https://www.facebook.com/MagyarAxolotlForum
A fórum jövő hét keddig várhatóan fennakadás nélkül futni fog. További információkról majd tájékoztatunk titeket.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Szerver javítás

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Sendy » 2014.01.15. 08:56 írta:
Sendy » Tegnap, 19:13 írta:Kedves Fórumozók!

Fórumunk szervergépében alkatrészcsere miatt, a fórumot kénytelenek vagyunk ideiglenesen máshova költöztetni. Jelenleg ez miatt a fórum ki van kapcsolva. Remélhetőleg a holnapi nap folyamán helyre áll a rend egy időre. Friss hírek facebookon: https://www.facebook.com/MagyarAxolotlForum
A fórum jövő hét keddig várhatóan fennakadás nélkül futni fog. További információkról majd tájékoztatunk titeket.
Kedves Fórumozók!

A tegnapi napon egy óra leállást követően megtörtént a szervercsere. Most már új helyén fut tovább a fórum. Ha bármi hibát észleltek, kérjük jelezzétek, hogy javítani tudjuk.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

MAF Tanácsadók

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Kedves Fórumozók!

Mai nap elkészítettem egy picike képet a logónkból, mely a tanácsadóinknál fog megjelenni ezentúl. Így könnyen el tudjátok majd különíteni, hogy mely tanácsokat kaptátok MAF tanácsadóktól, és melyeket másoktól.

Jelenleg sajnos csak két szakértőnk van:
Maya
Sendy

Nevüknél a következő kép jelenik meg mostantól:

maf tanácsadó másolata kicsi.jpg
maf tanácsadó másolata kicsi.jpg (5.23 KiB) Megtekintve 126641 alkalommal
Üdvözlettel:
Sendy
adminisztrátor
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Nagyobb avatarok

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Kedves Fórumozók!

Mai naptól lehetőségetek nyílik nagyobb avatarokat is használni.

Az új beállításnak köszönhetően 100-150 x 100-150 pxes képeket tehettek be.

Üdvözlettel:
Sendy
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Új Admin

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Kedves Fórumozók!

Maya kollégánk elég sokat letett már mind a fórum, mind az axolotlok asztalára. Axolotlok tekintetében kiváló, lelkiismeretes tenyésztőként, a fórum tekintetében pedig a folyamatos nyomon követése, soha véget nem érő moderálása, tanácsadása, nyomozása, cikkezése, és szinte 24 órás online figyelésével kiérdemelte a fórum Admin rangját. Ez nem csak egy elismerés és bizalom az adminisztrátori csapat részéről, hanem újabb munkákkal is jár. Most már kisebb adminisztrátori beállításokat ő is kezelhet, és kezelnie is kell, ha a fórum ezt kívánja meg.

Köszönjük eddigi és jövőbeli lelkesedésed, kitartásod és munkád!

Adminisztrátori csapat
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Új Moderátor!

Hozzászólás Szerző: Maya »

Kedves Fórumozók!

Mai napon új moderátorral bővült kicsiny csapatunk Dancika személyben. Ne felejtsétek el moderátornak lenni nem kiváltság hanem átok, és a moderátorok nem ellenetek hanem értetek dolgoznak. Dancika moderátor a fórumon, nem axolotl tanácsadó, kérlek ne keverjétek össze a kettőt. Dancika még fejlődőben van, jelenleg a fórum motorjában segédkezik nekünk. Köszönjük munkáját, idejét és önfeláldozását!

Üdv,
MAF csapata
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Moderátori változások

Hozzászólás Szerző: Maya »

Kedves Fórumozók!

Sajnos az élet nem mindig úgy alakul ahogy szeretnénk, és néha nincs időnk dolgokra. Mostanra több lelkes és eddig dolgos moderátorunk elkopott a fórum moderátori életéből, néha arra sincs idejük, hogy a hozzászólásokat olvassák. Így a mai nappal ezen moderátoraink ismét kékké változnak.

A fórum nevében köszönöm eddig munkájukat, hogy idejüket nem sajnálva igazgatták fórumunkat.

Köszönjük:
Dancika
Monique

Ha újra lesz időtök, sok szeretettel várunk ismét a lilák táborában.


Köszönettel,
MAF csapata
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Lezárt