TerraPlaza

Jó pár akvarisztikai, terrarisztikai kiállítás és börze áll rendelkezésünkre, ha ilyenre szeretnénk menni. Ha ott voltál, meséld el, mit láttál?

Moderátor: Axolotl moderátor

Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

TerraPlaza

Hozzászólás Szerző: Maya »

Ide várunk minden képet, észrevételt, kérdést a TerraPlaza-án árusított illetve kiállított axolotl-okkal kapcsolatban. Expo lényege, hogy mindent egy helyen megvásárolhatsz, egy helyen látod a különböző árusok kínálatát, szakértő tenyésztőktől vásárolhatod meg kis kedvencedet. TerraPlaza az az Nemzetközi Terrarisztikai és Akvarisztikai Expo minden évben 3-4 havonta kerül megrendezésre.

További infók: http://terraplaza.hu/hu/borze_info
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Monique
Mániákus fórumozó
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2012.05.02. 23:48
Tartózkodási hely: Budapest

TerraPlaza

Hozzászólás Szerző: Monique »

Megy valaki TerraPlazara, jún 2-3?
Ági
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

TerraPlaza

Hozzászólás Szerző: Maya »

Innét volt valaki TerraPlazan? Mi szombaton mentünk ki, csak 4pultba volt axi és mindenhol szinte csak goldenek (min 20-30) de mind 7-8cm volt. Szombaton volt előadás az axik szaporodásáról, sajnos nem időben kezdődött, nekünk meg sietni kellet, így lemaradtunk róla. Viszont sikerült, egy óriási bújót szereznem, amibe egyszerre hárman is kényelmesen elférnek. Ipari mennyiségű sórákot is szereztem, nálam imádják. :D
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

TerraPlaza vol.8

Hozzászólás Szerző: Maya »

Kicsit korai beszámoló nem? Hát én kora reggel voltam ugye, 800ft-al drágább szakmai limitált (500db) jegy, be lehetett menni már 9.00-kor a többi ember pedig 10.00-kor, mi szakmait vettünk mert barátnőm gekkókat vett. Sokkal jobb volt nem a tömegbe harcolni, viszont maga a pláza egy vicc volt. Akvarisztikából az árusok fele hiányzott aki meg kint volt, ők a legutóbbi plaza maradékát hozták ki, komolyan egy sima boltba nagyobb a választék, de még cuccot se igazán hoztak. Pl, a hüllőknél sehol nem volt új-kicsi, a legutóbbi óta egy darab sem született, gekkókból csak egy helyen árultak kicsiket a többinél felnőtteket. Axi csak 2helyen volt egyiknél 2db fehér a másiknál pedig vadas-arany albínó(8db) akik eredeti mexikóiak! Én vettem belőlük kettőt, 2fiút egy vadasat és egy aranyt drágák voltak (4500/db) viszont eredetiek és papírjuk is van róla. :) Rettentő szépek... Bűn lett volna ott hagyni őket. Mikor előszőr megláttam ecsetelem barátnőmnek, hogy nézze meg ez amerikai fajta tök más a fejformája és a kopolytúja tuti nem a mi európaink, mikor megkérdeztem kiderült, hogy eredeti mexikóiak. :O Viszont 10.00-tól megjelent a tömeg és fuhh, lépni nem lehetett a rossz idő ellenére rettentő sokan voltak, magát a plázát 2óra alatt bejártuk, 2hónap múlva lesz a következő áprilisba, de nem hiszem, hogy 2hónap alatt túl sok állat születne, szóval lehet kihagyom, mert ez most egy csalódás volt.
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Chantall
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 198
Csatlakozott: 2012.10.11. 11:08

Re: TerraPlaza vol.8

Hozzászólás Szerző: Chantall »

Maya írta:Kicsit korai beszámoló nem? Hát én kora reggel voltam ugye, 800ft-al drágább szakmai limitált (500db) jegy, be lehetett menni már 9.00-kor a többi ember pedig 10.00-kor, mi szakmait vettünk mert barátnőm gekkókat vett. Sokkal jobb volt nem a tömegbe harcolni, viszont maga a pláza egy vicc volt. Akvarisztikából az árusok fele hiányzott aki meg kint volt, ők a legutóbbi plaza maradékát hozták ki, komolyan egy sima boltba nagyobb a választék, de még cuccot se igazán hoztak. Pl, a hüllőknél sehol nem volt új-kicsi, a legutóbbi óta egy darab sem született, gekkókból csak egy helyen árultak kicsiket a többinél felnőtteket. Axi csak 2helyen volt egyiknél 2db fehér a másiknál pedig vadas-arany albínó(8db) akik eredeti mexikóiak! Én vettem belőlük kettőt, 2fiút egy vadasat és egy aranyt drágák voltak (4500/db) viszont eredetiek és papírjuk is van róla. :) Rettentő szépek... Bűn lett volna ott hagyni őket. Mikor előszőr megláttam ecsetelem barátnőmnek, hogy nézze meg ez amerikai fajta tök más a fejformája és a kopolytúja tuti nem a mi európaink, mikor megkérdeztem kiderült, hogy eredeti mexikóiak. :O Viszont 10.00-tól megjelent a tömeg és fuhh, lépni nem lehetett a rossz idő ellenére rettentő sokan voltak, magát a plázát 2óra alatt bejártuk, 2hónap múlva lesz a következő áprilisba, de nem hiszem, hogy 2hónap alatt túl sok állat születne, szóval lehet kihagyom, mert ez most egy csalódás volt.
Amikor megvetted az aranyat, akkor talalkoztunk. Nekem nagyon faj a szivem az arany axikert...de parom nem engedte,mert nem ferne el 4 az akvariumban. :( viszont annyira szepek voltak. Nekem sikerult 1200ert eleg nagy bujot beszereznem, sot gomb mohakat, es almacsigat is. Meg tebang levelet,es red cherry garnelat is. Jah es egy ujkiscsigat is vettem. De az arany axiert faj a szivem. En is szakmai jegyes voltam..aldom az eszemet hogy azzal mentunk mert tomegnyomor volt.
Chantall
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: TerraPlaza vol.8

Hozzászólás Szerző: Maya »

Chantall írta:
Maya írta:Kicsit korai beszámoló nem? Hát én kora reggel voltam ugye...
Amikor megvetted az aranyat, akkor talalkoztunk. Nekem nagyon faj a szivem az arany axikert...de parom nem engedte,mert nem ferne el 4 az akvariumban. :( viszont annyira szepek voltak. Nekem sikerult 1200ert eleg nagy bujot beszereznem, sot gomb mohakat, es almacsigat is. Meg tebang levelet,es red cherry garnelat is. Jah es egy ujkiscsigat is vettem. De az arany axiert faj a szivem. En is szakmai jegyes voltam..aldom az eszemet hogy azzal mentunk mert tomegnyomor volt.
Olyan szépek és kicsit furák is, rettentő vastag a farok úszóhártyájuk és tapintásra olyan mint a takony, laposabb és hosszabb a fejük is meg a szemük is lentebb van. Én nem találtam bújót a mostanim 35cm hosszú olyat szeretnék még egyet de sehol se kapni, vettem axitápot ami 1580ft volt, ami nem annyira drága mint számítottam, meg anubias növényt. Hol találtál tebang levelet? Red cherry nem lesz hosszú életű az biztos, el fog veszni az akváriumba olyan kicsi, meg el is bújik, aztán megeszik őket. Nálunk most fogyott el a 130db de azelőtt is volt amik gyorsan eltűntek, viszont a karmos békák nagyon jól bírják, jobban takarítanak mint a csigák és imádják őket az axik. Ami később volt 11-12 tájékában a tömeg az még istenes volt, az előző terra plázán 10-re mentünk oda és fél 12-kor jutottunk be, az utca végéig állt a sor, most szerencsére sokakat a rossz idő visszatartott.
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Chantall
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 198
Csatlakozott: 2012.10.11. 11:08

Re: TerraPlaza vol.8

Hozzászólás Szerző: Chantall »

Maya írta:
Chantall írta:
Maya írta:Kicsit korai beszámoló nem? Hát én kora reggel voltam ugye...
Amikor megvetted az aranyat, akkor talalkoztunk. Nekem nagyon faj a szivem az arany axikert...de parom nem engedte,mert nem ferne el 4 az akvariumban. :( viszont annyira szepek voltak. Nekem sikerult 1200ert eleg nagy bujot beszereznem, sot gomb mohakat, es almacsigat is. Meg tebang levelet,es red cherry garnelat is. Jah es egy ujkiscsigat is vettem. De az arany axiert faj a szivem. En is szakmai jegyes voltam..aldom az eszemet hogy azzal mentunk mert tomegnyomor volt.
Olyan szépek és kicsit furák is, rettentő vastag a farok úszóhártyájuk és tapintásra olyan mint a takony, laposabb és hosszabb a fejük is meg a szemük is lentebb van. Én nem találtam bújót a mostanim 35cm hosszú olyat szeretnék még egyet de sehol se kapni, vettem axitápot ami 1580ft volt, ami nem annyira drága mint számítottam, meg anubias növényt. Hol találtál tebang levelet? Red cherry nem lesz hosszú életű az biztos, el fog veszni az akváriumba olyan kicsi, meg el is bújik, aztán megeszik őket. Nálunk most fogyott el a 130db de azelőtt is volt amik gyorsan eltűntek, viszont a karmos békák nagyon jól bírják, jobban takarítanak mint a csigák és imádják őket az axik. Ami később volt 11-12 tájékában a tömeg az még istenes volt, az előző terra plázán 10-re mentünk oda és fél 12-kor jutottunk be, az utca végéig állt a sor, most szerencsére sokakat a rossz idő vis,szatartott.
1200ert talaltam nagy bujot, az egyik komanal, aki pokokat es hulloket arult,nem messze onnan ahol az axidat vetted, meg egy csajszitol vettem 600ert aki meg ott arulta az axijait ahol a csigak voltak. Tebangot kozepes meretut kaptunk 10 db volt egy dobozban 1780ert. Az is el volt dugva. A red cherriket verfrissitesnek vettem, talajtakaritast vegeznek. Anagy bujo amit vettunk 20akar hany centi majd lemerem de volt nagyobb os 2500ert. Olyan barlangos kinezetu. Jovore tuti veszek gorogtekit, csak sikeruljon elkoltoznunk sajat otthonba. Mi 11korul jottunk el, de nekem mar sok volt a tomeg, viszont a kijarat fele tudtam gomb mohar venni. Jah meg a csigasoktol gyonyoru kek testu afrikai achatot szereztem. :D
Chantall
Avatar
Monique
Mániákus fórumozó
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2012.05.02. 23:48
Tartózkodási hely: Budapest

Re: TerraPlaza vol.8

Hozzászólás Szerző: Monique »

Maya írta:Kicsit korai beszámoló nem? Hát én kora reggel voltam ugye, 800ft-al drágább szakmai limitált (500db) jegy, be lehetett menni már 9.00-kor a többi ember pedig 10.00-kor, mi szakmait vettünk mert barátnőm gekkókat vett. Sokkal jobb volt nem a tömegbe harcolni, viszont maga a pláza egy vicc volt. Akvarisztikából az árusok fele hiányzott aki meg kint volt, ők a legutóbbi plaza maradékát hozták ki, komolyan egy sima boltba nagyobb a választék, de még cuccot se igazán hoztak. Pl, a hüllőknél sehol nem volt új-kicsi, a legutóbbi óta egy darab sem született, gekkókból csak egy helyen árultak kicsiket a többinél felnőtteket. Axi csak 2helyen volt egyiknél 2db fehér a másiknál pedig vadas-arany albínó(8db) akik eredeti mexikóiak! Én vettem belőlük kettőt, 2fiút egy vadasat és egy aranyt drágák voltak (4500/db) viszont eredetiek és papírjuk is van róla. :) Rettentő szépek... Bűn lett volna ott hagyni őket. Mikor előszőr megláttam ecsetelem barátnőmnek, hogy nézze meg ez amerikai fajta tök más a fejformája és a kopolytúja tuti nem a mi európaink, mikor megkérdeztem kiderült, hogy eredeti mexikóiak. :O Viszont 10.00-tól megjelent a tömeg és fuhh, lépni nem lehetett a rossz idő ellenére rettentő sokan voltak, magát a plázát 2óra alatt bejártuk, 2hónap múlva lesz a következő áprilisba, de nem hiszem, hogy 2hónap alatt túl sok állat születne, szóval lehet kihagyom, mert ez most egy csalódás volt.
Képet! Képet! Képet! :)))
Én nem voltam kint, mert ma jöttem haza hulla fáradtan külföldről :/
Ági
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: TerraPlaza vol.8

Hozzászólás Szerző: Maya »

Monique írta:
Maya írta:Kicsit korai beszámoló nem?
Képet! Képet! Képet! :)))
Én nem voltam kint, mert ma jöttem haza hulla fáradtan külföldről :/
Holnap,holnap, holnap :) Ma még hagytam nekik egy kis nyugalmat, de holnap rendesen hozom ám a képeket!
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Monique
Mániákus fórumozó
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2012.05.02. 23:48
Tartózkodási hely: Budapest

Re: TerraPlaza vol.8

Hozzászólás Szerző: Monique »

Maya írta:
Monique írta:
Maya írta:Kicsit korai beszámoló nem?
Képet! Képet! Képet! :)))
Én nem voltam kint, mert ma jöttem haza hulla fáradtan külföldről :/
Holnap,holnap, holnap :) Ma még hagytam nekik egy kis nyugalmat, de holnap rendesen hozom ám a képeket!
Rendben :))
Ági
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

TerraPlaza vol. 10 2013.06.16

Hozzászólás Szerző: Maya »

Hát ismét megjártuk. Most különlegességnek 5db "ritka" színezetű axit állaítottak ki. Akik nemhogy ritka szinűek nem voltak, de nem is voltak túl jól. Az akvárium kb. 20fokos volt, homok volt alattuk, a víz olyan homályos volt, majd azt látjátok képeken, alig láttam át rajta. A vörös szúnyoglárva meg naná be volt szórva, hadd egyétek a homokot is. A kopoltyúja mindegyiknek elég gyalázatos volt, farkuk meg volt tépve, a kis albínóknak rosszul nőtt a farka, nagyon torzak voltak. A vadasnak a lábujjai hiányoztak. A "ritka" színek pedig a fehér-vadas-golden albínó és sima albínók nekik, nem erőltették meg magukat túlzottan... Ez inkább állatkínzás volt mint bemutatás... A képek pedig nem homályosak, az üveg sem volt (annyira) koszos, a vizükön nem lehetett átlátni...gratulálok TerraPlaza!
IMG_4018.jpg
IMG_4020.jpg
IMG_4021.jpg
IMG_4061.jpg
IMG_4060.jpg
IMG_4062.jpg
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

TerraPlaza vol. 10 2013.06.16

Hozzászólás Szerző: Maya »

A másik gyalázat az árusoknál volt, Atlantisz Faunánál volt 1darab vadas, 3cm lehetett rettentő soványka volt. A másik helyen, nem volt név kirakva, de térképről becassolom,hogy az animals holding cseh társaság axijai az asztal alatt egy vödörbe voltak bezsúfolva, egy ritka koszos vödörbe. Az utolsó helyen pedig gyönyörűek voltak, szépek kövérek, kajával, megvolt hajuk-lábuk. Na majd előkeresem a nevet, nála se volt kint sajna. Most csak összesen 3helyen voltak axik. A tavaszi születésű piciket mindenki kihozta, viszont most cuccból volt inkább kevesebb.
Gyalázat:
IMG_4028.jpg
IMG_4029.jpg
Másik helyen:
IMG_4041.jpg
IMG_4043.jpg
IMG_4044.jpg
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Bettyna
Fórumozó
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2013.10.22. 20:48

TerraPlaza vol. X1

Hozzászólás Szerző: Bettyna »

Sziasztok! olvasgatom a fórumot, vasárnap vettem tőletek egy kis axit:) Nagyon tetszett, hogy leírást adtatok az axikhoz, ugyanis az egyik kereskedő átvágott minket( most már olvasgatva a fórumot). Tőle is vettünk egy fehéret. Nála vettünk először, és azt mondta, amikor kérdeztük, hogy az axi hímnős(már akkor is gyanús volt) és semmire nem válaszolt normálisan, eléggé leszarta az egészet... nem értem miért kell az ilyennek árulnia....Úgyhogy a másik színt már tőletek vettük meg, nem tőle. Szóval ne lepődjetek meg, ha az új tagok "hülyeségeket" kérdeznek, mert pl azt is mondta, hogy jó az apró kavics alá....most így jobban utánanézve a témának elkeserítőnek tartom, hogy így világosított fel egy tenyésztő, és esetleg hazahozom az állatot és önhibámon kívül megölöm...
Hál isten nagyon jól vannak még, imádják a tubifexet és nagyon aranyosak.
Viszont olyan kérdésem lenne még, hogy a fehérnek a tiétekhez képest nagyon pici a kopoltyúja és nagyon gyakran jön fel levegőért. Ez gond lehet?
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: TerraPlaza vol. X1

Hozzászólás Szerző: Maya »

Bettyna » 17 perccel ezelőtt írta:Sziasztok! olvasgatom a fórumot, vasárnap vettem tőletek egy kis axit:) Nagyon tetszett, hogy leírást adtatok az axikhoz, ugyanis az egyik kereskedő átvágott minket( most már olvasgatva a fórumot). Tőle is vettünk egy fehéret. Nála vettünk először, és azt mondta, amikor kérdeztük, hogy az axi hímnős(már akkor is gyanús volt) és semmire nem válaszolt normálisan, eléggé leszarta az egészet... nem értem miért kell az ilyennek árulnia....Úgyhogy a másik színt már tőletek vettük meg, nem tőle. Szóval ne lepődjetek meg, ha az új tagok "hülyeségeket" kérdeznek, mert pl azt is mondta, hogy jó az apró kavics alá....most így jobban utánanézve a témának elkeserítőnek tartom, hogy így világosított fel egy tenyésztő, és esetleg hazahozom az állatot és önhibámon kívül megölöm...
Hál isten nagyon jól vannak még, imádják a tubifexet és nagyon aranyosak.
Viszont olyan kérdésem lenne még, hogy a fehérnek a tiétekhez képest nagyon pici a kopoltyúja és nagyon gyakran jön fel levegőért. Ez gond lehet?
Üdv a fórumon!
Nagy valószínűséggel tőlem vásároltál másodjára. :) Sajnos gyakori probléma, hogy a "szaporítók" akiket tenyésztőnek nem neveznék, szinte semmit se tudnak mondani az állatról vagy pont amit írtál teljességgel lesz*arják mi lesz vele a későbbiekben. Honnét vette, hogy hímnősek fogalmam sincs...mert nem azok, külön dolog, hogy a nemüket csak 1 éves korban lehet pontosan megállapítani. Mint láttad apró kavicsból volt már nálunk haláleset és egyéb súlyos kőnyeléses esetek is. :( Szóval az ilyen emberekkel szívesen nyeletnék téglákat. Kopoltyúproblémákat kérlek a megfelelő EÜ topikban folytassuk a jövőben (Kopoltyúproblémák (nem gombás) http://axolotl.hu/viewtopic.php?f=6&t=13) Láttam én is őket, a kis kopoltyú a rossz víztől ill. rossz tápláléktól van. Ha ezek rendbe vannak, megfelelőek a víz paraméterei és vitamindús/változatos táplálékot kapnak (ebben a korban főleg vörös szúnyoglárva és élő vizibolha, tubifex ritkásan heti max2szer), hamar rendbe jön (kicsinél sokkal gyorsabb a regeneráció is). A levegőért való feljövetel is ebből adódik, kicsi kopoltyú nem tud annyi oxigént felvenni, ezért többet használja a tüdejét. (Fontos hogy legyen külön levegőztető).
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Bettyna
Fórumozó
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2013.10.22. 20:48

Re: TerraPlaza vol. X1

Hozzászólás Szerző: Bettyna »

Szerintem azért mondta, hogy hímnős, mert lusta volt elmagyarázni róluk a dolgokat.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: TerraPlaza vol. X1

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Maya » Tegnap, 21:32 írta:
Bettyna » 17 perccel ezelőtt írta:Sziasztok! olvasgatom a fórumot, vasárnap vettem tőletek egy kis axit:) Nagyon tetszett, hogy leírást adtatok az axikhoz, ugyanis az egyik kereskedő átvágott minket( most már olvasgatva a fórumot). Tőle is vettünk egy fehéret. Nála vettünk először, és azt mondta, amikor kérdeztük, hogy az axi hímnős(már akkor is gyanús volt) és semmire nem válaszolt normálisan, eléggé leszarta az egészet... nem értem miért kell az ilyennek árulnia....Úgyhogy a másik színt már tőletek vettük meg, nem tőle. Szóval ne lepődjetek meg, ha az új tagok "hülyeségeket" kérdeznek, mert pl azt is mondta, hogy jó az apró kavics alá....most így jobban utánanézve a témának elkeserítőnek tartom, hogy így világosított fel egy tenyésztő, és esetleg hazahozom az állatot és önhibámon kívül megölöm...
Hál isten nagyon jól vannak még, imádják a tubifexet és nagyon aranyosak.
Viszont olyan kérdésem lenne még, hogy a fehérnek a tiétekhez képest nagyon pici a kopoltyúja és nagyon gyakran jön fel levegőért. Ez gond lehet?
Üdv a fórumon!
Nagy valószínűséggel tőlem vásároltál másodjára. :) Sajnos gyakori probléma, hogy a "szaporítók" akiket tenyésztőnek nem neveznék, szinte semmit se tudnak mondani az állatról vagy pont amit írtál teljességgel lesz*arják mi lesz vele a későbbiekben. Honnét vette, hogy hímnősek fogalmam sincs...mert nem azok, külön dolog, hogy a nemüket csak 1 éves korban lehet pontosan megállapítani. Mint láttad apró kavicsból volt már nálunk haláleset és egyéb súlyos kőnyeléses esetek is. :( Szóval az ilyen emberekkel szívesen nyeletnék téglákat. Kopoltyúproblémákat kérlek a megfelelő EÜ topikban folytassuk a jövőben (Kopoltyúproblémák (nem gombás) http://axolotl.hu/viewtopic.php?f=6&t=13) Láttam én is őket, a kis kopoltyú a rossz víztől ill. rossz tápláléktól van. Ha ezek rendbe vannak, megfelelőek a víz paraméterei és vitamindús/változatos táplálékot kapnak (ebben a korban főleg vörös szúnyoglárva és élő vizibolha, tubifex ritkásan heti max2szer), hamar rendbe jön (kicsinél sokkal gyorsabb a regeneráció is). A levegőért való feljövetel is ebből adódik, kicsi kopoltyú nem tud annyi oxigént felvenni, ezért többet használja a tüdejét. (Fontos hogy legyen külön levegőztető).
Kedves Bettyna!

Üdv a fórumon!
A Magyar Axolotl Fórum (MAF) nem tenyészt axikat a szó szoros értelmében. Maya aki oszlopos tagja fórumunknak, és axolotl szakértőként is tevékenykedik a fórumon viszont időszakosan tenyészt. Ezért is volt kint az asztalkáján a plecsnije amin az ajánlásunk szerepel. Sajnos nagyon sokan szaporítanak axikat mindenféle hozzáértés, odafigyelés vagy lelkiismeretesség nélkül. Mi ellenük nem tehetünk sajnos semmit azon kívül, hogy az igazán szívvel lélekkel tenyésztők munkáját a fórumon elismerjük, átadjuk az oklevelünket, amit lobogtathatnak és őket reklámozzuk. A Terraplázán sajnos nem egy hozzá nem értő, leszarom stílusú, már inkább állatkínzó axiárus volt. Jelenleg Maya az egyedüli akitől nyugodt szívvel vásárolok axikat és ajánlom. Ennek igen nyomós oka van, nagyon sok mostanában az eszetlenül tenyésztett állatokra a panasz és iszonyat baromságokkal látják el a szaporítók a vásárlókat. A leírás amit kaptál szabadon terjeszthető, lehetősége van bárkinek letölteni és továbbadni, de láthattad magad is, hogy mennyire nem élnek ezzel a lehetőséggel. 3 eladóból 1-nél volt a Terraplázán, pedig Terraplázás szabályzatban is külön szerepel, hogy ilyet adni kötelesek. Törvényileg kötelező minden eladott állathoz adni egy írásos tájékoztatót, illetve ezen állatfajhoz eredetiségi igazolási papírt, amiről az Észak-Dunántúli Természetvédelmi, Vízügyi és Környezetvédelmi Hatóságot kértem fel állásfoglalásra, hiszen egy kihalófélben lévő fajról beszélünk. Ez is elméletben kint volt Maya asztalán, de a fórumon olvasható ezen állásfoglalás. A MAF nem veszi a témákat félvállról, de nem vagyunk törvényalkotók, nem vagyunk hatóság és az ilyen állatok védelme még eléggé gyerekcipős, és a legszomorúbb hogy 10 vásárlóból jó ha 1-et érdekel az állat igazán, a többi megveszi divatból, poénból, vagy mert jól mutat, és amíg ez nem változik, sajnos tényleg semmit nem tehetünk. Hiába van ez a fórum, iszonyatos információhalmazzal, kutatásokkal, tapasztalatokkal, sokan lusták elolvasni, mások úgy vélik, hogy a hozzá nem értő tenyésztő vagy a boltos kisasszony mást mondott, azoknak van igazuk, hiszen az ember hajlamos az első információt elfogadni szent igazságnak. Vagy hogy valami másik internetes oldalon mást írtak és biztos nekik van igazuk. Az egész internetet nem tudjuk befolyásolni, igyekszünk ott lenni, ahol lehet, toljuk az információinkat, és reménykedünk hogy nem tök süket fülekre találunk. Akik itt aktívabb fórumozók, tudják jól, hogy engem pl akár hajnali 5-kor is fel lehet hívni telefonon, ha az állat rosszul van, és segítek, ahogy csak tudok. A 4 oldalas tájékoztatónkba úgy próbáltuk beletuszkolni a lehető legtöbb információt, hogy azon tanakodtunk, akkor mi ne kerüljön bele, mi az ami nem annyira fontos... ez tovább tartott mint megírni, de az emberek szemében már az is olyan brutálisan hosszú, hogy el se olvassák, aztán ha beteg az állat, egyből jönnek a fórumra segítségért, és kiderül, hogy ha elolvasták volna, ha betartották volna, az állat most is egészséges volna. És a tájékoztatónkba csak említés szinten van az akvarisztika ismertetése, amit alapból az állat beszerzése előtt kellene tudni. Ez a témakör legalább olyan nagy, mint az axizás.
Mi amit tudunk megtesszük, de gyakorlatilag ketten csináljuk Mayával ezt az egészet, néha van egy kis segítségünk, de nagyon elkéne még egy-két aktivista, hogy jobban tudjunk haladni. Nagy terveink vannak, de ahhoz időre és emberre van szükségünk, már így is legalább fél évvel el vagyunk maradva a terveinkhez képest.
Munkánkért cserébe csak egy kis figyelmet szeretnénk kérni, hogy eljusson az emberekhez az információ amit összegyűjtünk, köszönetet nem várunk, nem azért csináljuk, hanem, hogy ezeknek a szegény állatoknak jó sora legyen. Ennek egyik jelenleg futó projektje az új akváriumom, amit úgy rendezünk be, hogy példa értékű legyen, hogy lássák az emberek, hogy ez kérem egy axis akvárium, nem holmi békás, vagy halas, ez tényleg az axik igényeit szolgálja ki.

Kicsit elkalandoztam azt hiszem ... :D

Mi már szinte semmin nem tudunk meglepődni, olyan érvekkel, információkkal jönnek hozzánk az emberek időről időre...

Tenyésztői, eladói hozzá nem értő tanácsból volt már haláleset a fórumon sajnos, de ezt se értik meg az emberek, hiába lobogtatjuk a borzalmasabbnál borzalmasabb képeket, eseteket valahogy megreked a dolog.

Ha bármiben segítségedre lehetünk, ne légy rest kérdezni, szívesen válaszolunk, hiszen azért vagyunk.

Üdv:
Sendy
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Válasz küldése