fiatalok etetése (10cm testhossz alatt)

Moderátor: Axolotl moderátor

Avatar
liquid
Adminisztrátor
Hozzászólások: 284
Csatlakozott: 2010.12.04. 11:02

fiatalok etetése (10cm testhossz alatt)

Hozzászólás Szerző: liquid »

A fiatal axolotl (kb. 10 cm-es koráig) nagyon "érzékeny" a mozgásra,így az eleséget az orra előtt vagy a feje mellett kell mozgatni, hogy biztosan észrevegye. Etetésnél az erős fény hátrány lehet, mert ekkor rosszabbul látnak az amúgy is gyengénlátó állatok. Szag és mozgásalapján találják meg az ételt, jó ha van mire vadászniuk mindig, ígypéldául kistermetű, az akvárium alján úszó halak, Daphnia (vízibolha) valamint vörös vagy egyéb szúnyoglárva javasolt. A tubifex is jó eleség nekik, de nem ajánlott csak azzal etetni, ugyanis a tubifex túl olajos, sok fertőzést hordozhat, és kevés a tápértéke az axolotl-ok számára. Túl olajas ételek folyamatos adásával veseproblémák léphetnek fel. A víz aljára süllyedő halkajákat is szívesen fogyasztják, bár a kisebb axolotl, mint említettem a mozgásra figyel leginkább, lehet ezeket nem találja meg. Apró fagyasztott halat is adtam már nekik, bár sokszor volt amikor azt egyáltalán nem ették meg, és ezeknél is fennáll a fertőzés veszélye. A kisebb állatoknak a nyers máj és hús nem ajánlott.

Etetésük, mint minden újszülöttnél, naponta ajánlott :)
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
szadaxo
Fórumozó
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012.12.14. 10:29

csontkukac

Hozzászólás Szerző: szadaxo »

sziasztok!
nekem körülbelül 2 hónaposak az egyedeim, 2 albino. eddig tubifex-el etettem őket, szeretik nagyon elég hamar betakarítják, viszont zavaros is lesz a víz a nem elfogyasztott példányok miatt így sokszor kell részlegesen vízet cserélnem. az a kérdésem, hogy olvastam egy honlapon, hogy csontkukacot is lehet adni nekik. A véleményeteket szeretném kikérni ezzel kapcsolatban. még nincsenek egészen 10cmesek.
Köszi a vélaszt előre is!
Avatar
liquid
Adminisztrátor
Hozzászólások: 284
Csatlakozott: 2010.12.04. 11:02

Re: csontkukac

Hozzászólás Szerző: liquid »

szadaxo írta:sziasztok!
nekem körülbelül 2 hónaposak az egyedeim, 2 albino. eddig tubifex-el etettem őket, szeretik nagyon elég hamar betakarítják, viszont zavaros is lesz a víz a nem elfogyasztott példányok miatt így sokszor kell részlegesen vízet cserélnem. az a kérdésem, hogy olvastam egy honlapon, hogy csontkukacot is lehet adni nekik. A véleményeteket szeretném kikérni ezzel kapcsolatban. még nincsenek egészen 10cmesek.
Köszi a vélaszt előre is!
Szia!
Én 10 centi alatt is adtam már nekik fagyasztott kishalat és csirkemájat is, csak kicsire kell vágni :)
A lisztkukacot is megeszik (csontkukacot még soha nem adtam nekik) sőt a földigiliszta elviekben a legjobb táplálékok közé tartozik, de a lisztkukacban nincsenek meg a szükséges tápanyagok az egészségükhöz, így hosszútávon csak azt adva nembiztos hogy jót tenne nekik.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Zsucy
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2011.01.20. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest VI.ker.

Re: csontkukac

Hozzászólás Szerző: Zsucy »

liquid írta:
szadaxo írta:sziasztok!
nekem körülbelül 2 hónaposak az egyedeim, 2 albino. eddig tubifex-el etettem őket, szeretik nagyon elég hamar betakarítják, viszont zavaros is lesz a víz a nem elfogyasztott példányok miatt így sokszor kell részlegesen vízet cserélnem. az a kérdésem, hogy olvastam egy honlapon, hogy csontkukacot is lehet adni nekik. A véleményeteket szeretném kikérni ezzel kapcsolatban. még nincsenek egészen 10cmesek.
Köszi a vélaszt előre is!
Szia!
Én 10 centi alatt is adtam már nekik fagyasztott kishalat és csirkemájat is, csak kicsire kell vágni :)
A lisztkukacot is megeszik (csontkukacot még soha nem adtam nekik) sőt a földigiliszta elviekben a legjobb táplálékok közé tartozik, de a lisztkukacban nincsenek meg a szükséges tápanyagok az egészségükhöz, így hosszútávon csak azt adva nembiztos hogy jót tenne nekik.
Sziasztok! Én elég hamar elkezdtem nekik adni fagyasztott szúnyoglárvát! Nagyon szeretik és úgy nőnek tőle, mint a gomba, és szerintem nem nagyon rontja a víz minőségét, ha megy benne a szűrő. Vagy adhatsz nekik sórákot, mondjuk az egy kicsit drágább.
Zsucy
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
anyta79
Fórumozó
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2012.12.14. 10:29

etetés gyakorisága

Hozzászólás Szerző: anyta79 »

Sziasztok!
Az egyik axim kb. 2, a másik 3 hónapos. Az lenne a kérdésem, hogy milyen gyakran kell őket etetni.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: etetés gyakorisága

Hozzászólás Szerző: Sendy »

anyta79 írta:Sziasztok!
Az egyik axim kb. 2, a másik 3 hónapos. Az lenne a kérdésem, hogy milyen gyakran kell őket etetni.
Kedves anyta79!

Ha ezt a topikot elolvastad, akkor a legelső hozzászólás utolsó sorában már meg is találtad a választ. 10 cm alatt naponta kell etetni őket. Ha túlságosan elhíznának, akkor az adagot csökkentsd inkább. 10 cm felett pedig lassan el kell majd kezdeni az egy-egy nap kihagyást. De erről a másik topikban részletesebben olvashatsz.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
anyta79
Fórumozó
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2012.12.14. 10:29

mit egyen?

Hozzászólás Szerző: anyta79 »

Szia!
Köszi h válaszoltál. És mi a legideálisabb eledel a számukra? Általában száraz kaját adunk nekik, de a nagyobbnak már húst is adtunk.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: mit egyen?

Hozzászólás Szerző: Sendy »

anyta79 írta:Szia!
Köszi h válaszoltál. És mi a legideálisabb eledel a számukra? Általában száraz kaját adunk nekik, de a nagyobbnak már húst is adtunk.
Szia!
Előző hozzászólásomban céloztam már arra, hogy jó volna ha elolvasnád ezt a topikot. Alig van pár hozzászólás, 5 perc alatt átfutható az egész, de ha csak a fórum legelsőjét olvasnád el az előző és a mostani kérdésedre is választ kapnál.
Linkelem a hozzászólást, hátha nem találnád meg: http://axolotl.hu/viewtopic.php?f=8&t=19#p63
Ha ezeken felül lenne kérdésed, arra szívesen válaszolunk, de had ne írjuk le még egyszer, amiről már volt szó és 3-4 hozzászólással lejjebb szépen ki van fejtve.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Frissült lista

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Figyelem!

Frissült a táplálkozást összefoglaló topik, érdemes ismét elolvasnotok.

http://axolotl.hu/viewtopic.php?f=8&t=44
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Titkos3
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2012.01.17. 19:07
Tartózkodási hely: Budapest

mennyiség

Hozzászólás Szerző: Titkos3 »

Sziasztok!

Értem, hogy egy naponként kell etetni egy kicsi axit, csak azt nem tudom mennyit kell adni egy 7-8 centis apróságnak?
Köszi a válaszokat!

Üdv.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Uzsidoboz 2012.05.09. 17:10-kor.
Ok: Témacímet adtam a könnyebb kereshetőség és átláthatóság érdekében
Titkos3
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: mennyiség

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Titkos3 írta:Sziasztok!

Értem, hogy egy naponként kell etetni egy kicsi axit, csak azt nem tudom mennyit kell adni egy 7-8 centis apróságnak?
Köszi a válaszokat!

Üdv.
Ezt a kérdést passzolom, nehéz rá válaszolni, nekem kb 10 cm-esek voltak és 3 cm-es fagyasztott halból napi egyet-egyet tudtam velük megetetni maximum. Etesd őket nyugodtan, akár naponta többször is. Beteg állatot is naponta többször kell megpróbálni etetni. Ha a hasuk szélesebb mint a fejük, akkor kezdenek elhízni, ha viszont látszanak a bordáik, vagy nagyjából egyenes vonalat tudsz húzni a nyakuktól a farkuk végéig, akkor többet kell nekik adni, mert véznák.
Kép
Ez még belefér a normális alsó határába, ennél karcsúbbakat jobban és naponta többször kell etetni. A kövérségi jelző, pedig ha a hasuk mérete elérte a fejük szélességét.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
LeviBoy01
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2011.12.15. 19:44

vadászat

Hozzászólás Szerző: LeviBoy01 »

Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy az axómnak hiába vettem egy halom halat, vagyis 10 hal van vele egy 80-as akváriumban, de képtelen elkapni őket, annyira ügyetlen. Pedig régebben, amikor egy 12-esbe volt, akkor ette őket rendesen. Mostanság csak vörös-szúnyog lárvát eszik. A kérdés az, hogy ha nem adok neki szúnyogot pár napig, akkor szerintetek ráveszi magát a vadászatra? Köszi!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Uzsidoboz 2012.05.09. 17:11-kor.
Ok: Témacímet adtam a könnyebb kereshetőség és átláthatóság érdekében
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: vadászat

Hozzászólás Szerző: Sendy »

LeviBoy01 írta:Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy az axómnak hiába vettem egy halom halat, vagyis 10 hal van vele egy 80-as akváriumban, de képtelen elkapni őket, annyira ügyetlen. Pedig régebben, amikor egy 12-esbe volt, akkor ette őket rendesen. Mostanság csak vörös-szúnyog lárvát eszik. A kérdés az, hogy ha nem adok neki szúnyogot pár napig, akkor szerintetek ráveszi magát a vadászatra? Köszi!
Ha ügyetlen, akkor ne éheztesd nagyon. Meg kell tanulnia nagy vízben is elkapni a halakat, ügyesednie kell, tehát időre van szüksége. Hébe hóba kihagyhatsz 1-1 napot etetésből, ösztönözve, hogy próbáljon fogni magának, de külön ez miatt nem éheztetném én napokig. A halaknak ne felejts enni adni, nehogy ott pusztuljanak meg.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
LeviBoy01
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2011.12.15. 19:44

élő haleleség

Hozzászólás Szerző: LeviBoy01 »

A halak kapnak minden nap 1x bőven kaját. Az axo is, de a halakkal nem boldokul és arra szeretném rávezetni, hogy komálja azokat is. De most azt csináltam, hogy nem adtam neki kaját 2 napig, erre adom a halaknak a szárított tubit, észrevette, gyorsan felúszott érte és megette a halak elől. :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Uzsidoboz 2012.05.09. 17:13-kor.
Ok: Témacímet adtam a könnyebb kereshetőség és átláthatóság érdekében
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: élő haleleség

Hozzászólás Szerző: Sendy »

LeviBoy01 írta:A halak kapnak minden nap 1x bőven kaját. Az axo is, de a halakkal nem boldokul és arra szeretném rávezetni, hogy komálja azokat is. De most azt csináltam, hogy nem adtam neki kaját 2 napig, erre adom a halaknak a szárított tubit, észrevette, gyorsan felúszott érte és megette a halak elől. :D
Majd rájön, hogy azokat is meg kéne enni. Adj neki fagyasztott halat, hátha rákap az ízére és összekapkodja a többit is.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
LeviBoy01
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2011.12.15. 19:44

Re: élő haleleség

Hozzászólás Szerző: LeviBoy01 »

Adnék neki, de a helyi két állatkereskedésben se árulnak. :(
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: élő haleleség

Hozzászólás Szerző: Sendy »

LeviBoy01 írta:Adnék neki, de a helyi két állatkereskedésben se árulnak. :(
Akkor nincs más, mint várni, hátha beindul egyszer :S Én nem erőszakoskodnék éheztetési rávezetéssel és hasonlókkal. Illetve annyi ötletem van, hogy amikor a többi kaját adod, akkor játszál vele, húzogasd a szája előtt, játszatok elkapósdisat, hogy beinduljanak ismét az ösztönei.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Zsucy
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2011.01.20. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest VI.ker.

Újszülöttek

Hozzászólás Szerző: Zsucy »

Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek a piciknek mit adjak majd enni, mert annyira kicsik, hogy a vízibolhát még szerintem nem fogják tudni megenni. :)
Zsucy
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Újszülöttek

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Zsucy írta:Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek a piciknek mit adjak majd enni, mert annyira kicsik, hogy a vízibolhát még szerintem nem fogják tudni megenni. :)
Foggalmam sincs sajnos, ennyit tudok ami a fórumon van. Kérdezd meg azt a tenyésztőt akitől vetted a tieidet és oszd majd velünk meg. Én maximum pépesített ázott fix növendékhaltápot tudnék még elképzelni nekik.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
kaloczir
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2011.10.05. 21:50
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Újszülöttek

Hozzászólás Szerző: kaloczir »

Zsucy írta:Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek a piciknek mit adjak majd enni, mert annyira kicsik, hogy a vízibolhát még szerintem nem fogják tudni megenni. :)
Szia!

Én ahol vettem az axikat állatkereskedésben, egyszer a srác mutatta, hogy mit kell adni a kicsiknek. Sajnos a nevére már nem emlékszem, de azt tudom, hogy vízben "tenyésztette". Leguán állatkereskedés Pesten. Ha gondolod hívd fel, nagyon segítőkész. Biztos megmondja, hogy mi az. Van honlapja is, bátran ajánlom mindenkinek.
kaloczir
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Újszülöttek

Hozzászólás Szerző: Sendy »

kaloczir írta:
Zsucy írta:Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek a piciknek mit adjak majd enni, mert annyira kicsik, hogy a vízibolhát még szerintem nem fogják tudni megenni. :)
Szia!

Én ahol vettem az axikat állatkereskedésben, egyszer a srác mutatta, hogy mit kell adni a kicsiknek. Sajnos a nevére már nem emlékszem, de azt tudom, hogy vízben "tenyésztette". Leguán állatkereskedés Pesten. Ha gondolod hívd fel, nagyon segítőkész. Biztos megmondja, hogy mi az. Van honlapja is, bátran ajánlom mindenkinek.
Szerintem az valami vízibolha lehetett.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Uzsidoboz
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2012.04.04. 22:35
Tartózkodási hely: Balatonfüred

csak szúnyoglárva?

Hozzászólás Szerző: Uzsidoboz »

Az én picikéim kb 5 cm-esek.
Eddig vörös szúnyoglárvát adtam nekik, meg is eszik nagyjából, de maradék a kövek alatt végzi és iszonyat mocskos szerintem... Igaz még csak 3 napja vannak nálam... Szóval tuti szeretik, de nekem annyira nem jön be... Mikortól adhatok nekik mondjuk húst, halat, májat stb? Minél előbb száműzni akarom a maradékokat az akváriumból...
Üdv: Uzsi
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: csak szúnyoglárva?

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Uzsidoboz írta:Az én picikéim kb 5 cm-esek.
Eddig vörös szúnyoglárvát adtam nekik, meg is eszik nagyjából, de maradék a kövek alatt végzi és iszonyat mocskos szerintem... Igaz még csak 3 napja vannak nálam... Szóval tuti szeretik, de nekem annyira nem jön be... Mikortól adhatok nekik mondjuk húst, halat, májat stb? Minél előbb száműzni akarom a maradékokat az akváriumból...
Sajnos a maradékokat nem tudod űzni végleg. Akárhányszor akartam megszabadulni a vörösszúnyogtól, nem sikerült mert mindig van olyan korszakuk, amikor csak azt eszik meg. A csigák majd összeszedegetik a hulladékot és időnként alzatszívóval érdemes felporszívozni. Tubifexet is adhatsz nekik. Májhoz vagy húshoz még túl fiatalok. Vegyél állatkereskedésben fagyasztott pici halat, és azt is adhatsz apró cafatokban.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Uzsidoboz
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2012.04.04. 22:35
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: csak szúnyoglárva?

Hozzászólás Szerző: Uzsidoboz »

Sendy írta:
Uzsidoboz írta:Az én picikéim kb 5 cm-esek.
Eddig vörös szúnyoglárvát adtam nekik, meg is eszik nagyjából, de maradék a kövek alatt végzi és iszonyat mocskos szerintem... Igaz még csak 3 napja vannak nálam... Szóval tuti szeretik, de nekem annyira nem jön be... Mikortól adhatok nekik mondjuk húst, halat, májat stb? Minél előbb száműzni akarom a maradékokat az akváriumból...
Sajnos a maradékokat nem tudod űzni végleg. Akárhányszor akartam megszabadulni a vörösszúnyogtól, nem sikerült mert mindig van olyan korszakuk, amikor csak azt eszik meg. A csigák majd összeszedegetik a hulladékot és időnként alzatszívóval érdemes felporszívozni. Tubifexet is adhatsz nekik. Májhoz vagy húshoz még túl fiatalok. Vegyél állatkereskedésben fagyasztott pici halat, és azt is adhatsz apró cafatokban.
Sejtettem, hogy ez lesz a válasz. Vettem 5 almacsigát, nagyon jofejek, sokkal többet és gyorsabban mozognak mint hittem, bár még ők is elég picik. Várom hogy zabáljanak.
Akkor etetem őket továbbra is ezzel a csoda lárvával. És majd megpróbálom a halat. Valami elő cuccot adhatok nekik?
Üdv: Uzsi
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: csak szúnyoglárva?

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Uzsidoboz írta:Sejtettem, hogy ez lesz a válasz. Vettem 5 almacsigát, nagyon jofejek, sokkal többet és gyorsabban mozognak mint hittem, bár még ők is elég picik. Várom hogy zabáljanak.
Akkor etetem őket továbbra is ezzel a csoda lárvával. És majd megpróbálom a halat. Valami elő cuccot adhatok nekik?
Sajnos nem csodalárva, de eléggé szeretik. Meg se bírják emészteni az egészet. A lárva fejét mindig kikakilják. Dokink anno mikroszkóp alatt megmutatta.
13 cm-es méretnél már apró májdarabkákkal és csirkeszívvel már próbálkozhatsz.
Élő vagy elő cuccra gondoltál? Elő cuccot nem tudok élőt meg amikor ilyen picik.... hát passz. A vizibolhához már nagyok, halakhoz kicsik, de tubifex és élő vörösszúnyoglárvával próbálkozhatsz. Utóbbit nagyon nagyon szokták imádni, és a szemetesebb része is inkább az aljzatra kerül nem a hasukba.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Uzsidoboz
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2012.04.04. 22:35
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Csigabaj

Hozzászólás Szerző: Uzsidoboz »

Egy olyan gondom van hogy az almacsigák előszeretettel zabálják meg az axiknak berakott fagyasztott vörös szúnyoglárvát. Konkrétan keresztül másznak a kupacon és a nyomukban nem marad semmi. Honnan tudhatom hogy az axik jól laktak? Mert olvastam hogy bármennyire tele vannak még tudnak enni. Szóval nem tudom hogy ettek-e eleget. Láthatóan jól vannak, azt is olvastam valahol hogy azért vorosebb a kopoltyújuk evés után mert emésztenek és akkor más a vérkeringésük. Ebből mi igaz?
Üdv: Uzsi
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Csigabaj

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Uzsidoboz írta:Egy olyan gondom van hogy az almacsigák előszeretettel zabálják meg az axiknak berakott fagyasztott vörös szúnyoglárvát. Konkrétan keresztül másznak a kupacon és a nyomukban nem marad semmi. Honnan tudhatom hogy az axik jól laktak? Mert olvastam hogy bármennyire tele vannak még tudnak enni. Szóval nem tudom hogy ettek-e eleget. Láthatóan jól vannak, azt is olvastam valahol hogy azért vorosebb a kopoltyújuk evés után mert emésztenek és akkor más a vérkeringésük. Ebből mi igaz?
Mondtam én, hogy a hulladék miatt ne aggódj, a csigák rendezik az ügyet :)
Annak, hogy jóllaktak egy igen egyszerű tünete van: van pocójuk. A poharas képen vékonyak. Az többi képen látszik, hogy jóltápláltak. Szóval egyelőre úgy fest, eltalálod a mennyiséget.

Ma csinálok egy ismeretetőt ehhez, majd akkor belinkelem.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Nagyon pici axik etetése

Hozzászólás Szerző: Sendy »

A nagyon pici axik etetésénél oda kell figyelni.
Vizibolhát és hasonló apróságot kell beszerezni, amit meg tudnak enni a kicsik. Etetéskor szentelj időt arra, hogy megnézd, hogy a kicsik esznek-e, belefér-e a szájukba a kaja.
Említettem a fórumon a növendékhaltápot mint ételt. Ezzel az a probléma, hogy a kicsiknek mozgás kell, arra mozdulnak, a táp pedig nem mozog, csak lesüllyed. Így könnyen éhen halhatnak az apróságok. Lehet próbálkozni fecskendőből vagy cseppentőből áztatott növendékhaltáp finom adagolásával, hogy folyamatosan hulljanak a szemcsék, ezzel felvillanyozva a kicsiket a kajálásra. Mivel kicsinyeim még nem voltak, így megkérném a mostani anyukákat és apukákat, hogy a tapasztalataikat, fényképeiket osszák meg a fórum ezen részében, hogy hány naposak/hetesek/hónaposak a kicsik, mit adsz nekik enni, és milyen eredménnyel.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Uzsidoboz
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2012.04.04. 22:35
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Hal?

Hozzászólás Szerző: Uzsidoboz »

Azon gondolkodtam, hogy az ünnepek után szerzek be fagyasztott halacskát és apró darabogba odaadom nekik.
A nagyobbik már több mit 8 Cm a kicsi 7! Addig még nőnek is :D Szerintetek megpróbálhatom? Esetleg földigiliszta?
Horgászbolt legalább van helyben is, ha már állatkereskedés nincs :D
Üdv: Uzsi
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Hal?

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Uzsidoboz írta:Azon gondolkodtam, hogy az ünnepek után szerzek be fagyasztott halacskát és apró darabogba odaadom nekik.
A nagyobbik már több mit 8 Cm a kicsi 7! Addig még nőnek is :D Szerintetek megpróbálhatom? Esetleg földigiliszta?
Horgászbolt legalább van helyben is, ha már állatkereskedés nincs :D
Olyan halat vegyél amit állatkereskedésekben árulnak, tengeri hal nem javallott, és mindenféle tóból fogott sneci se.
Földigirnyót is megpróbálhatod.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Uzsidoboz
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2012.04.04. 22:35
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Hal?

Hozzászólás Szerző: Uzsidoboz »

Sendy írta:
Uzsidoboz írta:Azon gondolkodtam, hogy az ünnepek után szerzek be fagyasztott halacskát és apró darabogba odaadom nekik.
A nagyobbik már több mit 8 Cm a kicsi 7! Addig még nőnek is :D Szerintetek megpróbálhatom? Esetleg földigiliszta?
Horgászbolt legalább van helyben is, ha már állatkereskedés nincs :D
Olyan halat vegyél amit állatkereskedésekben árulnak, tengeri hal nem javallott, és mindenféle tóból fogott sneci se.
Földigirnyót is megpróbálhatod.
Igen, olyan halra gondoltam én is. Bár csábító, hogy itt a Balaton 30 méterre tőlem tele hallal... Én meg nem adhatok nekik belőle.
Üdv: Uzsi
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Uzsidoboz
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2012.04.04. 22:35
Tartózkodási hely: Balatonfüred

giliszta

Hozzászólás Szerző: Uzsidoboz »

Ma szereztem a horgaszboltban gilisztát. Szétvágtam picikre és csipesszel adtam nekik. Néha nagyon nagyra megnyultak féltem nem fogják megenni, de nagyon lelkesen levadászták. Megettek 1-1 egészet. Aztán a fehér már csak elvette rágcsálta majd kiköpte. Aztán neki nem adtam többet, majd a másik már el se akarta venni. Lehet hogy jól laktak? Mennyit esznek vajon ebből? Közepes giliszák voltak. A maradékot kiszedtem, ne rohadjon ott.
Üdv: Uzsi
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
liquid
Adminisztrátor
Hozzászólások: 284
Csatlakozott: 2010.12.04. 11:02

Re: giliszta

Hozzászólás Szerző: liquid »

Uzsidoboz írta:Ma szereztem a horgaszboltban gilisztát. Szétvágtam picikre és csipesszel adtam nekik. Néha nagyon nagyra megnyultak féltem nem fogják megenni, de nagyon lelkesen levadászták. Megettek 1-1 egészet. Aztán a fehér már csak elvette rágcsálta majd kiköpte. Aztán neki nem adtam többet, majd a másik már el se akarta venni. Lehet hogy jól laktak? Mennyit esznek vajon ebből? Közepes giliszák voltak. A maradékot kiszedtem, ne rohadjon ott.
Szia!
Nekem köbö 2 alkalommal ették meg a gilisztát, utána egy darabot sem, uh le is szoktam róla teljesen.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Uzsidoboz
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2012.04.04. 22:35
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: giliszta

Hozzászólás Szerző: Uzsidoboz »

liquid írta:
Uzsidoboz írta:Ma szereztem a horgaszboltban gilisztát. Szétvágtam picikre és csipesszel adtam nekik. Néha nagyon nagyra megnyultak féltem nem fogják megenni, de nagyon lelkesen levadászták. Megettek 1-1 egészet. Aztán a fehér már csak elvette rágcsálta majd kiköpte. Aztán neki nem adtam többet, majd a másik már el se akarta venni. Lehet hogy jól laktak? Mennyit esznek vajon ebből? Közepes giliszák voltak. A maradékot kiszedtem, ne rohadjon ott.
Szia!
Nekem köbö 2 alkalommal ették meg a gilisztát, utána egy darabot sem, uh le is szoktam róla teljesen.
A csudába, pedig úgy örültem neki hogy végre esznek valamit ami mozog :)
Üdv: Uzsi
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
kvickey
Fórumozó
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2012.04.16. 19:53
Tartózkodási hely: Budaörs,-Budapest 11.ker

tojás

Hozzászólás Szerző: kvickey »

Sziasztok!
3 naposak az axi-bébik nálam!-Azt a tanácsot kaptam,hogy amíg nagyon picik,főtt tojás sárgáját csak pici csipetet morzsoljak nekik a vízbe,,,-ti mit szóltok ehhez? -úgy nézem működik a dolog,néha felkavarom a vizet,hogy legyen mozgás nekik...-pár nap múlva majd kiderül,hogy mennyire jó ez a megoldás,ha nem,akkor próbálkozok a növendék haltáppal!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Uzsidoboz 2012.05.09. 17:19-kor.
Ok: Témacímet adtam a könnyebb kereshetőség és átláthatóság érdekében
Kellemes Napot! :)
Viki
Avatar
Zsucy
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2011.01.20. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest VI.ker.

Re: tojás

Hozzászólás Szerző: Zsucy »

kvickey írta:Sziasztok!
3 naposak az axi-bébik nálam!-Azt a tanácsot kaptam,hogy amíg nagyon picik,főtt tojás sárgáját csak pici csipetet morzsoljak nekik a vízbe,,,-ti mit szóltok ehhez? -úgy nézem működik a dolog,néha felkavarom a vizet,hogy legyen mozgás nekik...-pár nap múlva majd kiderül,hogy mennyire jó ez a megoldás,ha nem,akkor próbálkozok a növendék haltáppal!
Ezt még nem hallottam, hogy tojás sárgáját adtak volna nnekik, de a növendékhaltáp szerintem nem túl jó. Én is elkezdtem őket azzal etetni, de nem ették meg. Állatkereskedésben lehet venni pici vízibolhát kb. 100 ft-ért, az elég nekik 3-4 napig. A bolhától nőnek , mint a gomba és nagyon szeretik. :D
Zsucy
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: tojás

Hozzászólás Szerző: Sendy »

kvickey írta:Sziasztok!
3 naposak az axi-bébik nálam!-Azt a tanácsot kaptam,hogy amíg nagyon picik,főtt tojás sárgáját csak pici csipetet morzsoljak nekik a vízbe,,,-ti mit szóltok ehhez? -úgy nézem működik a dolog,néha felkavarom a vizet,hogy legyen mozgás nekik...-pár nap múlva majd kiderül,hogy mennyire jó ez a megoldás,ha nem,akkor próbálkozok a növendék haltáppal!
http://axolotl.hu/viewtopic.php?f=8&t=44 :
"FONTOS! EZEK AZ ÁLLATOK - csak és kizárólag - NYERS HÚSEVŐK!
Minden más ételfajta betegséget, vagy akár pusztulást is okozhat! "

A növendék haltáp se jó, de vész esetén sos-ben kisegítő megoldás lehet, volt róla már szó itt pár hozzászólással lejjebb.
Sórák, vizibolha, micro, cyclops és hasonlókkal etethetők a picik.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
kvickey
Fórumozó
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2012.04.16. 19:53
Tartózkodási hely: Budaörs,-Budapest 11.ker

sórák

Hozzászólás Szerző: kvickey »

Beszerzem a rendes vacsit :) Sórákot meg megpróbálok keleszteni,bár eddig még nem próbálkoztam vele...
Kellemes Napot! :)
Viki
Avatar
Uzsidoboz
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2012.04.04. 22:35
Tartózkodási hely: Balatonfüred

neonhal

Hozzászólás Szerző: Uzsidoboz »

Tegnap beszereztem négy pici neonhalat. Tényleg nagyon picik, a boltban a csávó ki is volt akadva hogy nem fogja tudni eladni. De azért képes volt 200ft-t elkérni darabjáért ami szerintem rablás. Nos reggelre csak 2 db maradt. Azt mondjuk nem tudom hogy egyet egyet vadásztak le vagy ami valószínűbb hogy vadaska kapta el mindkettőt. Komolyan elgondolkodtam hogy nekiallok kis halakat tenyészteni, valahogy olcsobbnak gondolom. De ezen még agyalok :)
Üdv: Uzsi
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Monique
Mániákus fórumozó
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2012.05.02. 23:48
Tartózkodási hely: Budapest

változatosabb étrend

Hozzászólás Szerző: Monique »

Sziasztok!
Kezdő axi tartó vagyok, 2 hete vannak nálam a gyerkőcök(2db), 8 cm körüliek. Eddig tubifexxel etettem őket, de most már szeretném, hogy változatosabb legyen az étrendjük, olvastam is itt feljebb, hogy nem a legjobb nekik (akitől kaptam, ő tanácsolta, hogy ezt adjam). El is kezdtem próbálkozásokat, kaptak csirke májat, de most, hogy ajánlották nekem ezt az oldalt, már tudom, hogy azt csak később lenne jó nekik, szóval már abba is hagytam. Vettem fagyasztott vörös szúnyog lárvát, de feléjük se szagoltak, fél nap után ki is vettem inkább, mert elég fura színe lett. Próbálkoztam a fagyasztott hallal többször is, elsőre egyáltalán nem fogadták el. Másodszorra miután hosszasan legyeztem előttük, nagy nehezen megettek 1-1 db-ot. Viszont legközelebb mivel a csomagolásban jóval több nagyobb méretű van, félbetörtem egyet, és azt próbáltam ugyanúgy legyezni előttük, de az egyik el se fogadta, a másik nagy nehezen elvette, picit birkózott vele, majd kiköpte és ott hagyta... Lehetséges, hogy a fagyasztottal nincsenek kibékülve? Ma vettem vízibolhát, azokat szerintem észre se vették, gondolom azt inkább az egész pici axiknak ajánlott.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Uzsidoboz 2012.05.09. 17:22-kor.
Ok: Témacímet adtam a könnyebb kereshetőség és átláthatóság érdekében
Avatar
liquid
Adminisztrátor
Hozzászólások: 284
Csatlakozott: 2010.12.04. 11:02

Re: változatosabb étrend

Hozzászólás Szerző: liquid »

Ági írta:Sziasztok!
Kezdő axi tartó vagyok, 2 hete vannak nálam a gyerkőcök(2db), 8 cm körüliek.
Szia!
Ha nem esznek, nem esznek, ne erőltesd :) hidd el, 3-4 nap múlva megeszik a halat is. Amúgy a máj is jó és a hal is, valamint a földigiliszta kicsire vágva. Nekem ebből a 3-ból állt az étrendjük mindig, aztán mostanában már csak sima fagyasztott hal.

A tieid elég picit, mehet a tubifex nyugodtan, csak időben vedd ki a vizből a felesleget. Az hogy nem ajánlott az arra vonatkozik, hogy folyamatosan csak azt adva nem ajánlott :)
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: változatosabb étrend

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Ági írta:Sziasztok!
Kezdő axi tartó vagyok, 2 hete vannak nálam a gyerkőcök(2db), 8 cm körüliek. Eddig tubifexxel etettem őket, de most már szeretném, hogy változatosabb legyen az étrendjük, olvastam is itt feljebb, hogy nem a legjobb nekik (akitől kaptam, ő tanácsolta, hogy ezt adjam). El is kezdtem próbálkozásokat, kaptak csirke májat, de most, hogy ajánlották nekem ezt az oldalt, már tudom, hogy azt csak később lenne jó nekik, szóval már abba is hagytam. Vettem fagyasztott vörös szúnyog lárvát, de feléjük se szagoltak, fél nap után ki is vettem inkább, mert elég fura színe lett. Próbálkoztam a fagyasztott hallal többször is, elsőre egyáltalán nem fogadták el. Másodszorra miután hosszasan legyeztem előttük, nagy nehezen megettek 1-1 db-ot. Viszont legközelebb mivel a csomagolásban jóval több nagyobb méretű van, félbetörtem egyet, és azt próbáltam ugyanúgy legyezni előttük, de az egyik el se fogadta, a másik nagy nehezen elvette, picit birkózott vele, majd kiköpte és ott hagyta... Lehetséges, hogy a fagyasztottal nincsenek kibékülve? Ma vettem vízibolhát, azokat szerintem észre se vették, gondolom azt inkább az egész pici axiknak ajánlott.
Próbálkozz többfélével rendszeresen. Nekem sem akartak eleinte semmit se enni csak tubit, mert eddig csak azt láttak. Most már ott tartunk, hogy bármit, még a kezemet is letépné ha nincs benne semmi :) Jön és nézi mi van a kezemben, ha semmi, akkor nekiáll engem csipegetni a bélpoklosa.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Monique
Mániákus fórumozó
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2012.05.02. 23:48
Tartózkodási hely: Budapest

élő szúnyoglárva

Hozzászólás Szerző: Monique »

Sziasztok!
Köszönöm a válaszokat. Természetesen nem adom fel ilyen könnyen :)) Élő vörös szúnyoglárvát keresek épp. Azt tudom, hogy az Árkádban árulnak, de az nekem nagyon messze van. Ma megyek egy helyre ahol még nem voltam, ha ott nincs, akkor kénytelen leszek kimenni az Árkádba. Amúgy mióta megvannak a picikék rengeteg állatos boltot jártam be (szerintem 10-nél is többet, és eddig csak 1 helyen láttam axolotlokat) és a legtöbb helyen fagyasztott ételeket árulnak kizárólag. Csak azért ijedtem meg picit, hogy nem esznek, mert nem voltak éppen túl etetve, mikor a fagyasztott kajákkal próbálkoztam. A nagyobb halat akármilyen picire vágtam nem kellett nekik, ami kb 1centis volt, azt egybe odaadtam, azzal nem volt gondjuk. Az élő tubifex bezzeg mindig mehet :)) Sajnos egyik nap meg is tapasztaltam, hogy "hányásig eszik magukat". Kicsit megszaladt, és mivel ez előtt csak annyit ettek amennyi jól esett, ezért gondoltam nemgond, mert a többit úgyis ott hagyják. Ez pont azutáni nap volt, amikor a fagyasztott étellel próbálkoztam. Legalább csak szegény Bob hányta össze az akváriumot, John nem, pedig mindketten elég pufira ették magukat. :))
Ági
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
HeviRiffiKompi
Fórumozó
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2012.05.15. 09:19
Tartózkodási hely: Őrbottyán

Vizibolha

Hozzászólás Szerző: HeviRiffiKompi »

Sziasztok!

Én hétfőn vettem két aprócska axit a 18 centis axim mellé. Riffi Raffi 2,5 centi, Kompi Mompi 3 centi, hatalmasok ;)
Hétfőn tubifexet adtam nekik, kedden iszonyatosan apróra vágtam a fagyasztott halat, csipesszel húzogattam előttük, rá is mozdultak, de miután bevették szájukba, ki is köpték. Vagy elég volt az előző napi adag, vagy még így is túl nagy volt nekik... Nem tudom, a lényeg, még egy darabig jegelem a halakat. :) Ma vízibolhát vettem nekik, teljesen bepörögtek rá, jó piros lett a pocakjuk a sok ételtől.
Csatoltam Riffiről a fehérről egy képet, sajnos Kompiról még nem sikerült éleset készítenem. Tegnapi kép, most kétszer akkora a hasa tele vörös bolhácskákkal. Még külön kis akváriumban vannak, majd ősszel, ha már 6-7 centisek lesznek berakom őket Heviszaurusz mellé, de addig még külön lesznek.
Alig várom már, hogy ősz legyen :P
Csatolmányok
fórumra.JPG
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Uzsidoboz 2012.05.16. 20:59-kor.
Ok: Témacímet adtam a könnyebb kereshetőség és átláthatóság érdekében, kérlek ezentúl majd adj te is, köszönöm
Avatar
Uzsidoboz
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2012.04.04. 22:35
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Vizibolha

Hozzászólás Szerző: Uzsidoboz »

HeviRiffiKompi írta:Sziasztok!

Én hétfőn vettem két aprócska axit a 18 centis axim mellé. Riffi Raffi 2,5 centi, Kompi Mompi 3 centi, hatalmasok ;)
Hétfőn tubifexet adtam nekik, kedden iszonyatosan apróra vágtam a fagyasztott halat, csipesszel húzogattam előttük, rá is mozdultak, de miután bevették szájukba, ki is köpték. Vagy elég volt az előző napi adag, vagy még így is túl nagy volt nekik... Nem tudom, a lényeg, még egy darabig jegelem a halakat. :) Ma vízibolhát vettem nekik, teljesen bepörögtek rá, jó piros lett a pocakjuk a sok ételtől.
Csatoltam Riffiről a fehérről egy képet, sajnos Kompiról még nem sikerült éleset készítenem. Tegnapi kép, most kétszer akkora a hasa tele vörös bolhácskákkal. Még külön kis akváriumban vannak, majd ősszel, ha már 6-7 centisek lesznek berakom őket Heviszaurusz mellé, de addig még külön lesznek.
Alig várom már, hogy ősz legyen :P
Jajj de édesek! Nagyon pirinyók!Szerintem a 6-7 centi sokkal hamarabb meglesz mint ősz! Az enyémek egy hónap alatt nőttek 4-5cm-t... Szerintem a fagyasztott szúnyoglárvát is megpróbálhatod, attól nőnek mint a gomba!
Üdv: Uzsi
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
HeviRiffiKompi
Fórumozó
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2012.05.15. 09:19
Tartózkodási hely: Őrbottyán

Re: Vizibolha

Hozzászólás Szerző: HeviRiffiKompi »

Uzsidoboz írta:Jajj de édesek! Nagyon pirinyók!Szerintem a 6-7 centi sokkal hamarabb meglesz mint ősz! Az enyémek egy hónap alatt nőttek 4-5cm-t... Szerintem a fagyasztott szúnyoglárvát is megpróbálhatod, attól nőnek mint a gomba!
Jujj, nem lenne rossz, az sem, ha másfél hónap múlva, már nagyok lennének. :D
Amúgy egy éjszaka alatt is mintha nőttek volna, de lehet ezt már csak bebeszélem magamnak. :) Vonalzóval fogok körülöttük mászkálni :)
Mindenképpen megpróbálom majd. Az élőt szúnyoglárvát is mondta nekem a lány, akitől vettem őket.
Avatar
Uzsidoboz
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2012.04.04. 22:35
Tartózkodási hely: Balatonfüred

halvacsi

Hozzászólás Szerző: Uzsidoboz »

Egy pár napja az axik fagyasztott halat esznek, egészen kicsi darabokra szedem hogy ne legyen bajuk, és egyből le tudják nyelni... de azért mégis darabok...
Viszont ezek a kis bélpoklosok kaja után elég amorf alakot vesznek fel... Nem kerekek lesznek hanem sokszögletűek... olyan alakjuk van hogy szinte látni hogy hol és hogy helyezkedik el bennük a hal... Nagyon brutális látvány. Próbáltam lefotózni de nem megy... sehol sem látszik igazán... Nálatok is van/volt ilyen? Vagy csak nekem fura?
Üdv: Uzsi
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Place
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2012.05.10. 21:18

Kandics

Hozzászólás Szerző: Place »

Ahol szőlészkedek, Csopakon, tiszta forrás tör elő a hegyből, olyan tiszta vízzel, hogy az megszólal... olyat még nem láttatok. :)
A forrás tövében a kövek alól gyerekkoromban mindig apró parányokat fogtunk: Kandicsnak hívjuk, vagy Kőrágónak.

Ilyet lehet nekik adni? Rengeteg van...

Jobb képet nem találtam róla:
Kép
Az akvárium kívül üveg, belül azonban víz.
Egy szépen berendezett akvárium látványához azért tudunk nagyon ragaszkodni, mert egy darab múltunkból, abból a paradicsomból, amiből kiűzettünk.
Avatar
liquid
Adminisztrátor
Hozzászólások: 284
Csatlakozott: 2010.12.04. 11:02

Re: Kandics

Hozzászólás Szerző: liquid »

Place írta:Ahol szőlészkedek, Csopakon, tiszta forrás tör elő a hegyből, olyan tiszta vízzel, hogy az megszólal... olyat még nem láttatok. :)
A forrás tövében a kövek alól gyerekkoromban mindig apró parányokat fogtunk: Kandicsnak hívjuk, vagy Kőrágónak.
Szia!
Igen megeszik őket, de akármennyire is tiszta vízű a forrás, az ottani élővilág veszélyes lehet rájuk nézve. Bár a giliszta a horgászboltból is ugyanolyan veszélyes... Én karanténban tartanám ezeket a rákokat csapvízben 1-2 napig mielőtt odaadom nekik. Én odaadnám nekik, lehet a fórumozók többsége nem. Rajtad áll :)
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Place
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2012.05.10. 21:18

Re: Kandics, ami Gammarus

Hozzászólás Szerző: Place »

Köszönöm a "Gammarus" infót, ezer éve keresem a pontos faji megnevezést.

Én egy vidéki paraszt vagyok, házi- és gazdasági állatokkal... nem vagyok híve a "bolti hypozott" kajáknak. Ahol lehet inkább természetes élő takarmánnyal etetem az Axikat. Biztos, hogy hamarosan jelentem a Gammarus eredményeket.
Az akvárium kívül üveg, belül azonban víz.
Egy szépen berendezett akvárium látványához azért tudunk nagyon ragaszkodni, mert egy darab múltunkból, abból a paradicsomból, amiből kiűzettünk.
Válasz küldése