Mutasd az akváriumod!

Moderátor: Axolotl moderátor

Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Mutasd az akváriumod!

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Ebben a topikban képeket várunk, hogy kinek hogy van berendezve, hogyan készítette el a saját akváriumát. A többiek pedig ötleteket vehetnek belőle, vagy esetleg ötleteket adhatnak a berendezésre.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Zsucy
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2011.01.20. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest VI.ker.

Zsucy akvárium

Hozzászólás Szerző: Zsucy »

Most még rendezgetés,tökéletesítés alatt áll. :D
Csatolmányok
DSCF7854a.jpg
Zsucy
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
liquid
Adminisztrátor
Hozzászólások: 284
Csatlakozott: 2010.12.04. 11:02

Re: Zsucy akvárium

Hozzászólás Szerző: liquid »

Zsucy írta:Most még rendezgetés,tökéletesítés alatt áll. :D
Fejjel benne a kövek között :D:D
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Zsucy
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2011.01.20. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest VI.ker.

Re: Zsucy akvárium

Hozzászólás Szerző: Zsucy »

Ez most már a végleges. Legalábbis nem nagyon férne bele már semmi. :D
Csatolmányok
Aprajafalva
Aprajafalva
Zsucy
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
liquid
Adminisztrátor
Hozzászólások: 284
Csatlakozott: 2010.12.04. 11:02

Re: Zsucy akvárium

Hozzászólás Szerző: liquid »

Zsucy írta:Ez most már a végleges. Legalábbis nem nagyon férne bele már semmi. :D
De jól néz ki, tuti jól érzik magukat benne :):)
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Azúr
Fórumozó
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2011.06.07. 17:00

Akváriumképeket légyszi

Hozzászólás Szerző: Azúr »

Valaki mutasson még akváriumi képeket, légyszi!!! Úgy szeretnék szemezgetni, ötleteket gyűjteni (főleg a szűrők elhelyezéséről) :D
Azúr
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re:Akváriumképeket légyszi

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Azúr írta:Valaki mutasson még akváriumi képeket, légyszi!!! Úgy szeretnék szemezgetni, ötleteket gyűjteni (főleg a szűrők elhelyezéséről) :D
http://sendy.hanzo.hu/keptar/thumbnails.php?album=17
http://sendy.hanzo.hu/keptar/thumbnails.php?album=18
Nekem ezek a képeim vannak egyelőre.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Azúr
Fórumozó
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2011.06.07. 17:00

Re: Akváriumképeket légyszi

Hozzászólás Szerző: Azúr »

Sendy, köszönöm!
Azúr
kimbike
Fórumozó
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2013.02.28. 20:42

Kimbike akváriuma

Hozzászólás Szerző: kimbike »

Sziasztok !

Nah akkor bemutatom én is a 100l aksimat.
WP_20131011_009.jpg
WP_20131011_009.jpg (1.42 MiB) Megtekintve 9388 alkalommal
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Maya 2013.10.12. 14:39-kor.
Ok: Nem adtál meg témacímet! Javítottam, de kérlek olvasd el a házirend ezen részét és alkalmazd is a jövőben! Köszi!
benoke
Fórumozó
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2015.03.01. 18:40
Tartózkodási hely: Szombathely

Benőke akváriuma

Hozzászólás Szerző: benoke »

Kis Benőkénk egy hét után teljesen új akváriumot kapott. Mit gondoltok róla? Mit adjunk még neki?
Csatolmányok
received_900410276671859.jpeg
received_900410276671859.jpeg (24.06 KiB) Megtekintve 9019 alkalommal
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Maya 2015.03.01. 19:56-kor.
Ok: Nem adtál témacímet, javítottam, de kérlek olvasd el a házirend ezen részét! Köszi!
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Benőke akváriuma

Hozzászólás Szerző: Maya »

benoke » Tegnap, 18:55 írta:Kis Benőkénk egy hét után teljesen új akváriumot kapott. Mit gondoltok róla? Mit adjunk még neki?
Szia! Üdv a fórumon!
Vélhetően az első hasznos dolog amire szüksége lenne egy új akvárium. Ez a méret csak állatkínzásra alkalmas másra nem. A magyar kedvtelésből tartott állatok törvényi minimumnak se felel meg (http://axolotl.hu/viewtopic.php?p=4832#p4832), ami 100x30cm alap lenne 1-3 állat esetében, illetve a fórum és normális emberi etikák szerint se suvasztunk meg egy 30-35cm-re megnövő állatot egy ekkora akváriumnak titulált lyukba. Így erősen javasolom a MAF Axikalauzának átolvasását is (http://axolotl.hu/viewtopic.php?p=5482#p5482). Ezeknek az állatoknak igenis térre van szükségük, mi se szeretnénk az életünket leélni egy 2x2 méteres cellában. Ha pedig nincs lehetőség nagyobb akváriumba, akkor másik fajt kell választani ami elfér otthonunkban és pénztárcákban. Persze lehet sokáig kínozni egy állatot a saját "boldogságunkért".

A szűrés gyenge, de ez hamarosan fel fog tűnni mikor a biológiába különböző mérgező csúcsok lesznek jelen. A jelenlegi szűrés minimális fizikai és minimális biológiait végez, kémiai szűrésnek még az esélye se valósul meg. Pedig egy egészséges akváriumnak a szűrés és a benne megtelepedő biológia a lelke, aminek szintén itt még az esélye sem áll fenn. Külső szűrő szükséges.

Szükség lenne növényekre, mert a mű növények nem segítik a biológiát és annak egészséges folyamatait, legalább árnyéktűrő növényeket alkalmazni lehetne anubias, micro, mohák stb.

Amikor ideális akváriumról beszélünk, akkor valami hasonlóra gondolunk, mint az Axolotthon. Legyen ez a minimum követelmény!: (http://axolotl.hu/viewtopic.php?f=9&t=177)
Sendy akváriuma
Sendy akváriuma
HAC_6_versenykep.jpg (1.67 MiB) Megtekintve 9015 alkalommal
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
bogibereczki
Fórumozó
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2015.05.20. 09:19

Maxi és Károly akváriuma

Hozzászólás Szerző: bogibereczki »

Sziasztok!
Bemutatom nektek Maxit és Károlyt :) A két kis csöppöm 6-6,5 cm-es, és hétfőn költöztek be új lakásukba!
Felfedezték a terepet, ügyesen falják a tubifex-et (én még kicsit viszolygok tőlük, nagyon undik) és bandáznak is. A csigákkal nem haverkodnak, de nem is piszkálják egymást.

Tegnap takarításnál figyeltem meg, hogy amikor leállítottam a vízszűrőt, akkor sokkal "jobb" lett a kedvük, előbújtak, együtt nézelődtek a kövekről, amikor viszont visszatettem a szűrőt és bekapcsoltam, izkiri, elbújt mind a kettő. A szűrő egyébként már a legkisebb állásban van, egy NEVA Cobra-t vettünk 130-as, a papírja szerint 60-130 L-es akváriumba való. Nálunk most olyan 90-100 L víz van az akváriumban, de úgy forgatja mintha forgószél lenne a vízben. Szerintem ettől félnek.

Tudtok ajánlani esetleg egy másik szűrőt, ami nem zavarja őket ennyire, de azért hatékonyan szűr?

Előre is köszi :)

Szép napot!
Csatolmányok
Előbújtak :)
Előbújtak :)
IMG_2621[1].JPG (1.17 MiB) Megtekintve 8843 alkalommal
Az új otthon
Az új otthon
IMG_2428[1].JPG (1.63 MiB) Megtekintve 8843 alkalommal
Maxi és Károly megérkeztek
Maxi és Károly megérkeztek
IMG_2607[1].JPG (1.72 MiB) Megtekintve 8843 alkalommal
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Maxi és Károly akváriuma

Hozzászólás Szerző: Maya »

bogibereczki » Ma, 10:30 írta:Sziasztok!
Bemutatom nektek Maxit és Károlyt :) A két kis csöppöm 6-6,5 cm-es, és hétfőn költöztek be új lakásukba!
Felfedezték a terepet, ügyesen falják a tubifex-et (én még kicsit viszolygok tőlük, nagyon undik) és bandáznak is. A csigákkal nem haverkodnak, de nem is piszkálják egymást.

Tegnap takarításnál figyeltem meg, hogy amikor leállítottam a vízszűrőt, akkor sokkal "jobb" lett a kedvük, előbújtak, együtt nézelődtek a kövekről, amikor viszont visszatettem a szűrőt és bekapcsoltam, izkiri, elbújt mind a kettő. A szűrő egyébként már a legkisebb állásban van, egy NEVA Cobra-t vettünk 130-as, a papírja szerint 60-130 L-es akváriumba való. Nálunk most olyan 90-100 L víz van az akváriumban, de úgy forgatja mintha forgószél lenne a vízben. Szerintem ettől félnek.

Tudtok ajánlani esetleg egy másik szűrőt, ami nem zavarja őket ennyire, de azért hatékonyan szűr?

Előre is köszi :)

Szép napot!
Szia!

Alakul ez az akvárium, de kellene bele még jóópár növény illetve tető/háló, mivel később könnyen kiugorhatnak.

A jelenlegi belső szűrő egy az egyben kuka, másra nem jó maximum áramoltatni, van egy fél marék felülete (gondolom szivacs) ahol éljenek és dolgozzanak a baktériumok. Ez nagyon-nagyon kevés axiknál, eltelik pár hét ételmaradék, ürülék, lassabb vízcserék majd ahogy nem bírják a bacik tetőzik a nitrit és nitrát az axik pedig sorba fognak egyértelmű tünetet mutatni majd meghalni. Új gazdik 75% megöli a kicsiket az első 3 hétben, ebből kb. 50% azért mert azt sem tudja eszik-e vagy isszák a nitritet. Axikat erősen meg kell szűrni, hasonlóan mint az aranyhalakhoz rengeteg végterméket okoznak, illetve a puszta létezésükkel terhelik a vizet. Amit javasolnék mert nálam pl. nagyon bevált a régi 120 lityósba az Eheim EccoPro 300, 3 x 1l kosarai vannak + előszűrő, beindítás nehézkes, utána egy álom. Az áramlásba nem tudnak belehalni, viszont ha nem megfelelő, (közvetetten) igen. A szűrő az akvárium szíve lelke, le szabad spórolni az összes követ, dekorációt a szűrő az egyetlen aminél muszáj az ideálisat venni. Szóval aki axikban gondolkozik, mindenképpen erős külső szűrésben képzelje el. Én annó az EccoPro 300-al szűrt akváriumban neveltem fel két marék babát 3 cm-es kortól, nem volt semmi bajuk az áramlással, mivel az fönt ment és alul csak keringtette a szívó ág felé a mulmot, őket szinte nem is érte. :)
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
bogibereczki
Fórumozó
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2015.05.20. 09:19

Re: Maxi és Károly akváriuma

Hozzászólás Szerző: bogibereczki »

Maya » Tegnap, 17:39 írta: Szia!

Alakul ez az akvárium, de kellene bele még jóópár növény illetve tető/háló, mivel később könnyen kiugorhatnak.

A jelenlegi belső szűrő egy az egyben kuka, másra nem jó maximum áramoltatni, van egy fél marék felülete (gondolom szivacs) ahol éljenek és dolgozzanak a baktériumok....
Néztem külső szűrőt, bár eddig a jelenlegivel sem volt gondunk. Kétféle szivacs és szén van benne. Tetőnk lesz, tépőzáras szúnyogháló... ezt találtam ki, mint "legszebb" és legegyszerűbb megoldás. Növényeken még gondolkozok, annyi tuti nem lesz benne, mint az Axolotthonban. Most moha van, 3 anubias, 1 echinodorus.

Egyébként a fórum tanulmányozásával kezdtem a pályafutásom, mint kezdő gazdi. Azért az elhalálozási arányok emlegetése így ismeretlenül egy kicsit sértő, de elnézem. Ismerek pár hasonló habitusú embert.

Na, átolvastam a kémiai és biológia topikokat, ellenőriztem rendszeresen a vízminőséget. A mártogatós tesztekkel az NO és NO2 mindig 0 - körüli -volt. Az indikátorpapír színe nem változott, nem hogy lila nem lett... pH-t és keménységet is mértem, a ti adataitokkal közel megegyező.
Külső szűrőből egyébként ezt néztem: JBL CristalProfi e401 greenline külső szűrő (bocs, de emberibb árban van...) Ahogy láttam itt a fórumon többen is használnak belső szűrőt, azért gondolom nem akkora szentségtörés... De kövezettek meg ha mégis az lenne.

Amire nem találtam konkrét választ, az az, hogy mi lett Sendy tesztje a vízszűrő kancsóval? Sajnos itt 47 m2-en nem tudok 3-4 vödörnyi vizet napokig szellőztetni, egyszerűbb és gyorsabb lenne kancsózni. Remélem tudsz/tudtok rá válaszolni.

Köszi, Bogi
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Maxi és Károly akváriuma

Hozzászólás Szerző: Maya »

bogibereczki » Tegnap, 21:44 írta:
Maya » Tegnap, 17:39 írta: Szia!

Alakul ez az akvárium, de kellene bele még jóópár növény illetve tető/háló, mivel később könnyen kiugorhatnak.

A jelenlegi belső szűrő egy az egyben kuka, másra nem jó maximum áramoltatni, van egy fél marék felülete (gondolom szivacs) ahol éljenek és dolgozzanak a baktériumok....
Néztem külső szűrőt, bár eddig a jelenlegivel sem volt gondunk. Kétféle szivacs és szén van benne. Tetőnk lesz, tépőzáras szúnyogháló... ezt találtam ki, mint "legszebb" és legegyszerűbb megoldás. Növényeken még gondolkozok, annyi tuti nem lesz benne, mint az Axolotthonban. Most moha van, 3 anubias, 1 echinodorus.

Egyébként a fórum tanulmányozásával kezdtem a pályafutásom, mint kezdő gazdi. Azért az elhalálozási arányok emlegetése így ismeretlenül egy kicsit sértő, de elnézem. Ismerek pár hasonló habitusú embert.

Na, átolvastam a kémiai és biológia topikokat, ellenőriztem rendszeresen a vízminőséget. A mártogatós tesztekkel az NO és NO2 mindig 0 - körüli -volt. Az indikátorpapír színe nem változott, nem hogy lila nem lett... pH-t és keménységet is mértem, a ti adataitokkal közel megegyező.
Külső szűrőből egyébként ezt néztem: JBL CristalProfi e401 greenline külső szűrő (bocs, de emberibb árban van...) Ahogy láttam itt a fórumon többen is használnak belső szűrőt, azért gondolom nem akkora szentségtörés... De kövezettek meg ha mégis az lenne.

Amire nem találtam konkrét választ, az az, hogy mi lett Sendy tesztje a vízszűrő kancsóval? Sajnos itt 47 m2-en nem tudok 3-4 vödörnyi vizet napokig szellőztetni, egyszerűbb és gyorsabb lenne kancsózni. Remélem tudsz/tudtok rá válaszolni.

Köszi, Bogi
Szia!

Lehet kicsit erősebben sikerült fogalmaznom mint szerettem volna, de én a nyakamat törtem volna ezért, hogy valaki ennyire az arcunkba mondja anno az információkat. A fórum régi, az információk kezdenek elavulni, hiszen 5 évvel ezelőtt még egy átlagos axis akvárium méretét 60 literben határoztuk meg te jó isten... és még egy tucat tévhit, a belső szűrő is egy a sok közül. Én a 2 évnél régebbi hozzászólásoknak nem hinnék. Az a baj, hogy mi már megfizettük a tanulópénzt, igen nálam is volt már nitrit és nitrátmérgezés, de azért vagyunk sokszor ilyen durvák, hogy ezek az események másnál ne történjenek meg, mert mi tanultunk belőle, és a saját hibáink során tanítunk is. Miért kérdeztem rá a tetőre? Mert Siwonom egyik éjjel anno kiugrott és a 3 métert zuhant a lépcső mellett... küzdelmek árán megmaradt, mai napig él. Hasonló belső szűrővel kezdtem, ahogy felnőnek az axik lesz rengeteg végtermék, maradék és egyéb dolgok amiket az ember észre sem vesz (halott csiga a barlangban), aztán csak pislogunk miért haldokolnak az állatok.

Szént vedd ki a szűrőből, megköt olyan dolgokat is amik szükségesek lennének, csak gyógyszeres kezelés/fertőtlenítés után használjuk. Inkább különböző kémia-biológia felületeket kéne biztosítani a baciknak és minnél nagyobb felületen.

A választott szűrővel epötyögne, de akkor kevesebb perlont raknék bele és egy percre se fojtanám le, maxon kéne húzatni. Eheimet azért ajánlottam, hogy ne legyen 1 év múlva meglepetés, mint az olcsóbb fajtákkal, hogy eltörik a rotor és elenged a tömítés. Aztán arra mész haza, hogy az egész akváriumvíz a földön van, a szűrő leégett az állatok szárazon kinyúvadtak. (Oké, koppra nem tudja kiszívni...).

Nagyon sok információnk változott, fejlődött, tanultunk, fejlődött a technológia, és mi is fejlődünk, ha kétségeid vannak, hogy a régi információ jó-e vagy nem, keress fel nyugodtan minket, mert inkább kérdezzen az ember hülyeségeket... hiszen óóó mennyi haláleset megelőzhető lett volna a fórumon... felesleges vegyszerezés, kezelés, rossz táplálás, pedig én már előre megmondtam, volna bárkinek, hogy a párizsi evésbe és a homoknyelésbe bele fog halni az axik... de az emberek szeretnek dolgokat saját magukon tapasztalni, ami nekem nem fáj, csak az állatokat sajnálom végtelenül.

Sendy arra jutott az a módszer hosszú távon nagyon drága. Ő ozmózik a GH 32 nk csapvízéhez kell is, tökéletesen bevált nála, költséghatékonyabb - azt hiszem a kis lakásról ő is tudna egy-két dolgot mesélni. :D Végülis mi lenne a célod a kancsóval, sok mindenre teszteltük de te mire szeretnél megoldást konkrétan, ph, keménység, klór?

Mióta felfedeztük a biotopolt már magunk mögött hagytuk az ősi mítoszt miszerint szellőztetéssel távozik a klór... igen csak aztán ott marad a többi gyógyszermaradék és nehézfémek. JBL Biotopol vízelőkészítő az amit erre a problémára maximálisan ajánlani tudok (625 ml utántöltős kiszerelés a legolcsóbb...), szinte azonnal megköti a klórt, én kitöltöm a 60 literes hordóba a vizemet, bele Biotopol, 5 perc várakozás majd mehet is a vízcsere, nincsen napokig szellőztetés. (Megjegyzem az én csapvizem maximálisan alkalmas: GH 11 KH 9, ph 8,14 - ezt utólag csökkentem) Miért a JBL Biotopol? Azt hiszem erre van valahol, egy frappáns összegzőnk és Sendy egyik története a garnéláiról. Egyszerűen hatékony, az axik kedvelik - ami a legfontosabb, hiszen már tudjuk, hogy hosszú távon a jódos vízelőkészítők mérgezik a szervezetüket a jódos vízelőkészítős akváriumok axijai gyakrabban lesznek ödémások és lesznek nyirokrendszeri megbetegedéseik ez eddig egy nagyon erős statisztika. Üzletrontás címen a Sera termékeket nem ajánlom, majdnem az össze vízelőkészítőjükben/algagátlóban/növénytápban jód van, JBL Biotopol évek óta beválik. :)

Pussz,
Maya
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
bogibereczki
Fórumozó
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2015.05.20. 09:19

Re: Maxi és Károly akváriuma

Hozzászólás Szerző: bogibereczki »

Maya » 2015.06.05. 10:03 írta:
bogibereczki » Tegnap, 21:44 írta:
Maya » Tegnap, 17:39 írta: Szia!

Alakul ez az akvárium, de kellene bele még jóópár növény illetve tető/háló, mivel később könnyen kiugorhatnak.

A jelenlegi belső szűrő egy az egyben kuka, másra nem jó maximum áramoltatni, van egy fél marék felülete (gondolom szivacs) ahol éljenek és dolgozzanak a baktériumok....
Néztem külső szűrőt, bár eddig a jelenlegivel sem volt gondunk. Kétféle szivacs és szén van benne. Tetőnk lesz, tépőzáras szúnyogháló... ezt találtam ki, mint "legszebb" és legegyszerűbb megoldás. Növényeken még gondolkozok, annyi tuti nem lesz benne, mint az Axolotthonban. Most moha van, 3 anubias, 1 echinodorus.

Egyébként a fórum tanulmányozásával kezdtem a pályafutásom, mint kezdő gazdi. Azért az elhalálozási arányok emlegetése így ismeretlenül egy kicsit sértő, de elnézem. Ismerek pár hasonló habitusú embert.

Na, átolvastam a kémiai és biológia topikokat, ellenőriztem rendszeresen a vízminőséget. A mártogatós tesztekkel az NO és NO2 mindig 0 - körüli -volt. Az indikátorpapír színe nem változott, nem hogy lila nem lett... pH-t és keménységet is mértem, a ti adataitokkal közel megegyező.
Külső szűrőből egyébként ezt néztem: JBL CristalProfi e401 greenline külső szűrő (bocs, de emberibb árban van...) Ahogy láttam itt a fórumon többen is használnak belső szűrőt, azért gondolom nem akkora szentségtörés... De kövezettek meg ha mégis az lenne.

Amire nem találtam konkrét választ, az az, hogy mi lett Sendy tesztje a vízszűrő kancsóval? Sajnos itt 47 m2-en nem tudok 3-4 vödörnyi vizet napokig szellőztetni, egyszerűbb és gyorsabb lenne kancsózni. Remélem tudsz/tudtok rá válaszolni.

Köszi, Bogi
Szia!

Lehet kicsit erősebben sikerült fogalmaznom mint szerettem volna, de én a nyakamat törtem volna ezért, hogy valaki ennyire az arcunkba mondja anno az információkat. A fórum régi, az információk kezdenek elavulni, hiszen 5 évvel ezelőtt még egy átlagos axis akvárium méretét 60 literben határoztuk meg te jó isten... és még egy tucat tévhit, a belső szűrő is egy a sok közül. Én a 2 évnél régebbi hozzászólásoknak nem hinnék. Az a baj, hogy mi már megfizettük a tanulópénzt, igen nálam is volt már nitrit és nitrátmérgezés, de azért vagyunk sokszor ilyen durvák, hogy ezek az események másnál ne történjenek meg, mert mi tanultunk belőle, és a saját hibáink során tanítunk is. Miért kérdeztem rá a tetőre? Mert Siwonom egyik éjjel anno kiugrott és a 3 métert zuhant a lépcső mellett... küzdelmek árán megmaradt, mai napig él. Hasonló belső szűrővel kezdtem, ahogy felnőnek az axik lesz rengeteg végtermék, maradék és egyéb dolgok amiket az ember észre sem vesz (halott csiga a barlangban), aztán csak pislogunk miért haldokolnak az állatok.

Szént vedd ki a szűrőből, megköt olyan dolgokat is amik szükségesek lennének, csak gyógyszeres kezelés/fertőtlenítés után használjuk. Inkább különböző kémia-biológia felületeket kéne biztosítani a baciknak és minnél nagyobb felületen.

A választott szűrővel epötyögne, de akkor kevesebb perlont raknék bele és egy percre se fojtanám le, maxon kéne húzatni. Eheimet azért ajánlottam, hogy ne legyen 1 év múlva meglepetés, mint az olcsóbb fajtákkal, hogy eltörik a rotor és elenged a tömítés. Aztán arra mész haza, hogy az egész akváriumvíz a földön van, a szűrő leégett az állatok szárazon kinyúvadtak. (Oké, koppra nem tudja kiszívni...).

Nagyon sok információnk változott, fejlődött, tanultunk, fejlődött a technológia, és mi is fejlődünk, ha kétségeid vannak, hogy a régi információ jó-e vagy nem, keress fel nyugodtan minket, mert inkább kérdezzen az ember hülyeségeket... hiszen óóó mennyi haláleset megelőzhető lett volna a fórumon... felesleges vegyszerezés, kezelés, rossz táplálás, pedig én már előre megmondtam, volna bárkinek, hogy a párizsi evésbe és a homoknyelésbe bele fog halni az axik... de az emberek szeretnek dolgokat saját magukon tapasztalni, ami nekem nem fáj, csak az állatokat sajnálom végtelenül.

Sendy arra jutott az a módszer hosszú távon nagyon drága. Ő ozmózik a GH 32 nk csapvízéhez kell is, tökéletesen bevált nála, költséghatékonyabb - azt hiszem a kis lakásról ő is tudna egy-két dolgot mesélni. :D Végülis mi lenne a célod a kancsóval, sok mindenre teszteltük de te mire szeretnél megoldást konkrétan, ph, keménység, klór?

Mióta felfedeztük a biotopolt már magunk mögött hagytuk az ősi mítoszt miszerint szellőztetéssel távozik a klór... igen csak aztán ott marad a többi gyógyszermaradék és nehézfémek. JBL Biotopol vízelőkészítő az amit erre a problémára maximálisan ajánlani tudok (625 ml utántöltős kiszerelés a legolcsóbb...), szinte azonnal megköti a klórt, én kitöltöm a 60 literes hordóba a vizemet, bele Biotopol, 5 perc várakozás majd mehet is a vízcsere, nincsen napokig szellőztetés. (Megjegyzem az én csapvizem maximálisan alkalmas: GH 11 KH 9, ph 8,14 - ezt utólag csökkentem) Miért a JBL Biotopol? Azt hiszem erre van valahol, egy frappáns összegzőnk és Sendy egyik története a garnéláiról. Egyszerűen hatékony, az axik kedvelik - ami a legfontosabb, hiszen már tudjuk, hogy hosszú távon a jódos vízelőkészítők mérgezik a szervezetüket a jódos vízelőkészítős akváriumok axijai gyakrabban lesznek ödémások és lesznek nyirokrendszeri megbetegedéseik ez eddig egy nagyon erős statisztika. Üzletrontás címen a Sera termékeket nem ajánlom, majdnem az össze vízelőkészítőjükben/algagátlóban/növénytápban jód van, JBL Biotopol évek óta beválik. :)

Pussz,
Maya
Tanácsodat megfogadva az esedékes vízcserét JBL Biotopollal készítettem elő, a teszt szerencsére klórt egyáltalán nem mutatott :)
A mai eredmények:
neptun pH: >7.5
neptun GH: 10-11 csepp
neptunk KH: 9-10 csepp

JBL 6in1 easy test:
NO3: 10 körül
NO2: 0-0,5 (nem nagyon látok színeltérést)
GH: 7<14
KH: 10<15
pH: 7,6<8,0
Cl: 0

A szenet kivettem, most csak a szivacsok vannak bent.
Néztem a csapvizemet is, ennek a pH-ja 7.5 volt, így arra jutottam valami az aksiban lúgosítja a vizet... Az egyik (már nem emlékszem pontosan melyik) hozzászólásban azt olvastam, hogy az ideális pH 6,5-7,5 között lenne, máshol meg 6,5-8 szerepelt. Kell ezzel komolyabban foglalkozni? A kerületi csapvíz pH-ja 7,5 körül van.
Május 28-án mértem utoljára GH-t, KH-t, pH-t, akkor az eredmények ezek voltak:
neptun GH: 13
neptun KH: 16
pH: kb. 8,5

A sok információ halmazában megvallom, hogy egy kicsit elvesztem. Van teendőm szerinted a vízzel?
Köszi,
Bogi
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Maxi és Károly akváriuma

Hozzászólás Szerző: Maya »

bogibereczki » Ma, 16:41 írta:Tanácsodat megfogadva az esedékes vízcserét JBL Biotopollal készítettem elő, a teszt szerencsére klórt egyáltalán nem mutatott :)
A mai eredmények:
neptun pH: >7.5
neptun GH: 10-11 csepp
neptunk KH: 9-10 csepp

JBL 6in1 easy test:
NO3: 10 körül
NO2: 0-0,5 (nem nagyon látok színeltérést)
GH: 7<14
KH: 10<15
pH: 7,6<8,0
Cl: 0

A szenet kivettem, most csak a szivacsok vannak bent.
Néztem a csapvizemet is, ennek a pH-ja 7.5 volt, így arra jutottam valami az aksiban lúgosítja a vizet... Az egyik (már nem emlékszem pontosan melyik) hozzászólásban azt olvastam, hogy az ideális pH 6,5-7,5 között lenne, máshol meg 6,5-8 szerepelt. Kell ezzel komolyabban foglalkozni? A kerületi csapvíz pH-ja 7,5 körül van.
Május 28-án mértem utoljára GH-t, KH-t, pH-t, akkor az eredmények ezek voltak:
neptun GH: 13
neptun KH: 16
pH: kb. 8,5

A sok információ halmazában megvallom, hogy egy kicsit elvesztem. Van teendőm szerinted a vízzel?
Köszi,
Bogi
Szia!

Ideális ph 7,2-7,4 között határoztuk meg, de semmiképp ne legyen 7-nél kevesebb és 8-nál több. A ph az egyik legalattomosabb paraméter. Rövid tanmese következik: anno már egy ideje láttam az axikon, hogy valami nincs rendben, minden teszt jó volt és ideális, de mégis irritáltak voltak és a kopoltyúik se voltak teljesen szépek, ezért az összes ph tesztet kipróbáltam ami a piacon van 5-félét, de mind az 5 azt mutatta a ph 7-7,5 ami ugye normális volna. Aztán rátaláltunk a vöröskáposztára, (http://axolotl.hu/viewtopic.php?p=4221#p4221) és végre először életemben pontos eredményt kaptam miszerint a ph-m 8-as, megfelelő anno főleg fekete tőzeg granulátummal történő csökkentés után nem volt semmi probléma - a ph mérés aljas tudomány.

A jelenlegi keménységed teljesen jó (adj hálát a vízműveteknek), a ph pedig maradhat - abban az esetben ha az állatok már hozzászoktak ehhez az állapothoz és lényegében nem jelzik, hogy problémájuk lenne vele, abban az esetben. Viszont ha kezdenek gombásodni, a kopoltyú ritkulni, elszíntelenedni érdemes valamennyi lágyítani. De ez főként függ attól ahonnét hoztuk az axit, milyen vízben volt tartva, ha megszokták a magyar magas ph-s csapvizet és jól is érzik benne magukat maradhat. Gombásodásnál viszont szinte kötelező a ph csökkentés, én jelenleg gaz párti vagyok a tőzeg is nagyon bevált, de jelenleg égertoboz/tebang levél/dió levél hármas amit szinte az össze betegségre használok. :)

(A klór mérés is alattomos dolog, de ha az ember tesz bele Biotopolt amúgyis a nehézfémek miatt, akkor úgyis mindegy méregetni...)

A (biológiai) szűrés az akvárium szíve lelke - kajak ez lesz a fórum mottója... :D
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
bogibereczki
Fórumozó
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2015.05.20. 09:19

Re: Maxi és Károly akváriuma

Hozzászólás Szerző: bogibereczki »

Maya » 26 perccel ezelőtt írta:
bogibereczki » Ma, 16:41 írta:Tanácsodat megfogadva az esedékes vízcserét JBL Biotopollal készítettem elő, a teszt szerencsére klórt egyáltalán nem mutatott :)
A mai eredmények:
neptun pH: >7.5
neptun GH: 10-11 csepp
neptunk KH: 9-10 csepp

JBL 6in1 easy test:
NO3: 10 körül
NO2: 0-0,5 (nem nagyon látok színeltérést)
GH: 7<14
KH: 10<15
pH: 7,6<8,0
Cl: 0

A szenet kivettem, most csak a szivacsok vannak bent.
Néztem a csapvizemet is, ennek a pH-ja 7.5 volt, így arra jutottam valami az aksiban lúgosítja a vizet... Az egyik (már nem emlékszem pontosan melyik) hozzászólásban azt olvastam, hogy az ideális pH 6,5-7,5 között lenne, máshol meg 6,5-8 szerepelt. Kell ezzel komolyabban foglalkozni? A kerületi csapvíz pH-ja 7,5 körül van.
Május 28-án mértem utoljára GH-t, KH-t, pH-t, akkor az eredmények ezek voltak:
neptun GH: 13
neptun KH: 16
pH: kb. 8,5

A sok információ halmazában megvallom, hogy egy kicsit elvesztem. Van teendőm szerinted a vízzel?
Köszi,
Bogi
Szia!

Ideális ph 7,2-7,4 között határoztuk meg, de semmiképp ne legyen 7-nél kevesebb és 8-nál több. A ph az egyik legalattomosabb paraméter. Rövid tanmese következik: anno már egy ideje láttam az axikon, hogy valami nincs rendben, minden teszt jó volt és ideális, de mégis irritáltak voltak és a kopoltyúik se voltak teljesen szépek, ezért az összes ph tesztet kipróbáltam ami a piacon van 5-félét, de mind az 5 azt mutatta a ph 7-7,5 ami ugye normális volna. Aztán rátaláltunk a vöröskáposztára, (http://axolotl.hu/viewtopic.php?p=4221#p4221) és végre először életemben pontos eredményt kaptam miszerint a ph-m 8-as, megfelelő anno főleg fekete tőzeg granulátummal történő csökkentés után nem volt semmi probléma - a ph mérés aljas tudomány.

A jelenlegi keménységed teljesen jó (adj hálát a vízműveteknek), a ph pedig maradhat - abban az esetben ha az állatok már hozzászoktak ehhez az állapothoz és lényegében nem jelzik, hogy problémájuk lenne vele, abban az esetben. Viszont ha kezdenek gombásodni, a kopoltyú ritkulni, elszíntelenedni érdemes valamennyi lágyítani. De ez főként függ attól ahonnét hoztuk az axit, milyen vízben volt tartva, ha megszokták a magyar magas ph-s csapvizet és jól is érzik benne magukat maradhat. Gombásodásnál viszont szinte kötelező a ph csökkentés, én jelenleg gaz párti vagyok a tőzeg is nagyon bevált, de jelenleg égertoboz/tebang levél/dió levél hármas amit szinte az össze betegségre használok. :)

(A klór mérés is alattomos dolog, de ha az ember tesz bele Biotopolt amúgyis a nehézfémek miatt, akkor úgyis mindegy méregetni...)

A (biológiai) szűrés az akvárium szíve lelke - kajak ez lesz a fórum mottója... :D
Nagyon köszi Maya, figyelni fogom őket! :) és holnap beszerzek egy fej vöröskápit is!
nagycsiga
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2015.07.24. 07:51

Nagycsiga akváriuma

Hozzászólás Szerző: nagycsiga »

Sziasztok :) Szeretném a véleményeteket kérni :)
Csatolmányok
11793334_986917708019337_1621794147_n.jpg
11793334_986917708019337_1621794147_n.jpg (89.82 KiB) Megtekintve 8780 alkalommal
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Maya 2015.08.01. 12:40-kor.
Ok: Nem adtál témacímet, javítottam, de kérlek olvasd el a házirend ezen részét! Köszi!
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Nagycsiga akváriuma

Hozzászólás Szerző: Maya »

nagycsiga » 2015.07.24. 08:04 írta:Sziasztok :) Szeretném a véleményeteket kérni :)
Szia!

Üdv a fórumon!

Azt hiszem az elmúlt hétben én is nagyon el voltam havazva, melóba helyettesítettem és bolondok háza volt, sosem fordult még elő hogy ennyi idő után válaszolnék (ezt jegyezzétek fel).

Így látatlanba sosem tudjuk, hogy ki mennyire kezdő vagy haladó, így én is nehezen ütöm meg a hangnemet.

Az apró kavicsos aljzat nem megfelelő. Ha lenyelik (le fogják), könnyen halálos bélelzáródást okozhat. Axolotl-ok nem csak a maradékot eszik fel a talajról, de a másik axi ürülékét/hányását/petéit/spermatofóráját - egyszóval mindent ami kaja vagy kicsit kajának tűnik. "Áhh az enyém sosem csinál ilyet, sőőőt mindig kiköpi". Ismerem a kifogásokat, nagyon sokszor hallottuk őket, és azt is, hogy miután megtörténik a baj mi vagyunk elküldve melegebb éghajlatra, hogy már nem tudunk távgyógyítani az axin... Szóval érdemes lenne az összes apró 1-2cm-es követ lecserélni a nagyobb fajta min. 3-4 cm átmérőjű folyami kavicsra. De a legtöbben ezt a leckét az állatok kárán hajlandóak megtanulni... tudom ez nekik nem fáj, de megölnek vele egy ártatlan állatot.

Ajánlom figyelmedbe Sendy akváriumát: http://axolotl.hu/viewtopic.php?p=5403#p5403


Maya
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
sirrra
Fórumozó
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2016.07.08. 10:57

Akvárium

Hozzászólás Szerző: sirrra »

Egyelőre ezt a helyet birtokolja, míg elkészül a nagy akvárium külső szűrővel. Minden növényt szétszedett eddig, a moha is sikerülni fog neki.
axi.jpg
axi.jpg (80.19 KiB) Megtekintve 8281 alkalommal
axi2.jpg
axi2.jpg (87.45 KiB) Megtekintve 8281 alkalommal
axi3.jpg
axi3.jpg (81.17 KiB) Megtekintve 8281 alkalommal
axi4.jpg
axi4.jpg (108.42 KiB) Megtekintve 8281 alkalommal
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Akvárium

Hozzászólás Szerző: Maya »

sirrra » Ma, 09:31 írta:Egyelőre ezt a helyet birtokolja, míg elkészül a nagy akvárium külső szűrővel. Minden növényt szétszedett eddig, a moha is sikerülni fog neki.
axi.jpg
axi2.jpg
axi3.jpg
axi4.jpg
Szépecske, gondos. A szűrés gyengécske, de ideiglenesnek tökéletes lesz. :)

Maya
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
sirrra
Fórumozó
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2016.07.08. 10:57

Re: Akvárium

Hozzászólás Szerző: sirrra »

Szépecske, gondos. A szűrés gyengécske, de ideiglenesnek tökéletes lesz. :)

Maya
Igyekeztem, azt hiszem szeret itt :D Finoman fogalmaztál. Ez a belső, még ideiglenesnek is botrányos. Sűrűn tisztítok aljzatot ( pont olyan mint a teknőstartás ) , ez kb. arra alkalmas, hogy egy porlasztó szerepét betöltse, mert oxigénbevitelre van állítva. Az hogy áramlik a víz, felesleges is , szűrni meg úgyse szűr :D JBL külsővel szemezek, azt hiszem arra fogok bökni véglegesen.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Akvárium

Hozzászólás Szerző: Maya »

sirrra » 10 perccel ezelőtt írta:
Szépecske, gondos. A szűrés gyengécske, de ideiglenesnek tökéletes lesz. :)

Maya
Igyekeztem, azt hiszem szeret itt :D Finoman fogalmaztál. Ez a belső, még ideiglenesnek is botrányos. Sűrűn tisztítok aljzatot ( pont olyan mint a teknőstartás ) , ez kb. arra alkalmas, hogy egy porlasztó szerepét betöltse, mert oxigénbevitelre van állítva. Az hogy áramlik a víz, felesleges is , szűrni meg úgyse szűr :D JBL külsővel szemezek, azt hiszem arra fogok bökni véglegesen.
Axi jól néz ki ez a lényeg. :) Ezeknél a kicsiknél még egy szivacs szűrő is hasznosabb (fekete kerek, légpumpát dugsz a tetejére). Ha van már kiszemelt/vagy kell segítség választásban nyugodtan szólj, van jópár Eheim külső szűrőm, majdnem minden szériából. Most az új OASE márkájúval szemezgetek...főleg hogy most GA Seachem Matrix-ot ad hozzá. :)

Üdv,
Maya
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
sirrra
Fórumozó
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2016.07.08. 10:57

Re: Akvárium

Hozzászólás Szerző: sirrra »

Ha van már kiszemelt/vagy kell segítség választásban nyugodtan szólj, van jópár Eheim külső szűrőm, majdnem minden szériából. Most az új OASE márkájúval szemezgetek...főleg hogy most GA Seachem Matrix-ot ad hozzá. :)

Üdv,
Maya
Köszi Maya, élni fogok a lehetőséggel. Tavazom ( igaz technika nélküli, beállt tavaim vannak ) , és gondolkodtam egy szűrőhordós megoldásban is, ahogy ismerősök a tavakat takarítják, vagy szűrőakváriumos megoldásban, de ahhoz azt hiszem szép akváriumi méretekre lenne szükség, bár még nem vetettem el az ötletet teljesen, hogy megvalósuljon kicsiben. Mihelyt aktualitása lesz érkezem, és a szűrős topicban kifaggatlak :D
Picificsi
Fórumozó
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2014.09.13. 21:52

Picúr és Ficsúr otthona

Hozzászólás Szerző: Picificsi »

Picúr és Ficsúr otthona sajnos jelenleg egy plexilappal van kettéosztva. Ez egy átmeneti megoldás, amíg nem sikerül jobbat kifejlesztenünk, hiszen így nem kering rendesen a víz az akváriumban, ami nagyban megnehezíti a dolgunkat. Ezúton is kérlek Titeket, ha van ötletetek az elválasztásukra, azt ne tartsátok magatokban.
Általában 3-4 havonta zebra és leopárd dániókat telepítünk be hozzájuk, amelyeket szépen levadászgatnak idővel, de persze így is mindig maradnak régi motorosok a bandában, akik segítik az új jövevényeket a hosszabb távú túlélésben. Mivel a halak ügyesek és a plexi nem zárja el a víz útját, csak az axikét, így ők hol Ficsúrnál, hogy Picúrnál bandáznak, attól függően, hogy melyikük éppen milyen passzban van.
Továbbá mindkettőjük felén él egy-egy almacsiga, akik miután beköltöztek robbanásszerűen megnőttek: ők Villám és Lusti. Nevüket a személyiségüknek köszönhetik. Ők a mi kis takarítóbrigádunk.
Csatolmányok
IMG_20180517_200754.jpg
IMG_20180517_200754.jpg (656.39 KiB) Megtekintve 7251 alkalommal
Válasz küldése