Újszülöttek gondozása, tapasztalatok, képek

Moderátorok: Monique, Axolotl moderátor

Avatar
Monique
Mániákus fórumozó
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2012.05.02. 23:48
Tartózkodási hely: Budapest

Újszülöttek gondozása, tapasztalatok, képek

Hozzászólás Szerző: Monique »

Ide várjuk minden vállalkozó kedvű újszülött axolotl gondozó saját tapasztalatait, tanácsokat, információkat, a kicsik fejlődéséről képeket, vagyis mindent, amit hasznosnak találtok megosztani a többiek számára illetve az ezzel kapcsolatban felmerülő kérdéseket.
Ági
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
liquid
Adminisztrátor
Hozzászólások: 284
Csatlakozott: 2010.12.04. 11:02

Kannibalizmus

Hozzászólás Szerző: liquid »

Leszek én az leső akkor :) Amikor vettem az utolsó picit, kérdezgettem agiszonja-t és a kicsiknél a legnagyobb baj a kannibalizmus volt :) Ha túl zsúfoltan voltak (ha nem) lerágták egymás lábait :) Minél szellősebben kell őket tartani és rendesen naponta etetni.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
betta00
Fórumozó
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2011.01.26. 14:21
Tartózkodási hely: Leányvár, Esztergom, Mosonmagyaróvár(havonta 1x)

Milyen táplálék vált be nektek a legjobban?

Hozzászólás Szerző: betta00 »

Sziasztok. Nektek melyik kaja volt a legbeváltabb, és hol tudtátok beszerezni? (Nálunk sajnos élőben még szúnyoglárvát is csak nehezen lehet szerezni és 20km körzetben csak 1 horgászboltban kapható...) Ezért én sórákokat keltettem ki amikor voltak kicsik és addig azzal etettem amíg nemtudták megenni a fagyasztott tubifexet összeaprítva. Szerencsére megették. Nem tudjátok, hogy Pesten (nincs olyan messze tőlem) hol lehet kapni élő pici kaját kisaxiknak? Nincs esetleg olyan bolt ahol házhoz is szállítanak? (a debreceni e-pet nemjó nem is vették fel a rendelésem...)
Avatar
Monique
Mániákus fórumozó
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2012.05.02. 23:48
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Milyen táplálék vált be nektek a legjobban?

Hozzászólás Szerző: Monique »

betta00 írta:Sziasztok. Nektek melyik kaja volt a legbeváltabb, és hol tudtátok beszerezni? (Nálunk sajnos élőben még szúnyoglárvát is csak nehezen lehet szerezni és 20km körzetben csak 1 horgászboltban kapható...) Ezért én sórákokat keltettem ki amikor voltak kicsik és addig azzal etettem amíg nemtudták megenni a fagyasztott tubifexet összeaprítva. Szerencsére megették. Nem tudjátok, hogy Pesten (nincs olyan messze tőlem) hol lehet kapni élő pici kaját kisaxiknak? Nincs esetleg olyan bolt ahol házhoz is szállítanak? (a debreceni e-pet nemjó nem is vették fel a rendelésem...)
Szia! Én amikor gondoztam a kicsiket, akkor kikelés után sórákot keltettem nekik jó ideig. Majd utána kb 1 hétig kapták a vizibolhát, de hamar váltottam az élő tubifexre, mert azok vékonykák, így betudták őket egyesével kapkodni. Volt hogy két oldalról cincálták szegény tubit. Szúnyoglárvát is adtam később már, de annak nem volt nagy sikere, de azért váltogattam a kettőt. Nekem könnyebb dolgom van, mivel Budapesten több a lehetőség vásárlás szempontjából. Szerintem itt a fórumozók körében nagy kedvenc a Rája díszhal üzlet(rajadiszhal.hu) a Nyugati pályaudvartól nem messze. Én folyamatosan ott szerzem be az élő eleségeket.
Ági
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Zsucy
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2011.01.20. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest VI.ker.

Re: Milyen táplálék vált be nektek a legjobban?

Hozzászólás Szerző: Zsucy »

Monique írta:
betta00 írta:Sziasztok. Nektek melyik kaja volt a legbeváltabb, és hol tudtátok beszerezni? (Nálunk sajnos élőben még szúnyoglárvát is csak nehezen lehet szerezni és 20km körzetben csak 1 horgászboltban kapható...) Ezért én sórákokat keltettem ki amikor voltak kicsik és addig azzal etettem amíg nemtudták megenni a fagyasztott tubifexet összeaprítva. Szerencsére megették. Nem tudjátok, hogy Pesten (nincs olyan messze tőlem) hol lehet kapni élő pici kaját kisaxiknak? Nincs esetleg olyan bolt ahol házhoz is szállítanak? (a debreceni e-pet nemjó nem is vették fel a rendelésem...)
Szia! Én amikor gondoztam a kicsiket, akkor kikelés után sórákot keltettem nekik jó ideig. Majd utána kb 1 hétig kapták a vizibolhát, de hamar váltottam az élő tubifexre, mert azok vékonykák, így betudták őket egyesével kapkodni. Volt hogy két oldalról cincálták szegény tubit. Szúnyoglárvát is adtam később már, de annak nem volt nagy sikere, de azért váltogattam a kettőt. Nekem könnyebb dolgom van, mivel Budapesten több a lehetőség vásárlás szempontjából. Szerintem itt a fórumozók körében nagy kedvenc a Rája díszhal üzlet(rajadiszhal.hu) a Nyugati pályaudvartól nem messze. Én folyamatosan ott szerzem be az élő eleségeket.
Amikor az enyémek kicsik voltak, náluk a vízibolha jött be. Először a cyclops-t, majd amikor már nagyobbak voltak daphnia-t, és utána meg fagyasztott szúnyoglárvát, sórákot kaptak. :)
Én általában az Atlantisz faunában vettem/ veszem nekik a kaját.
Zsucy
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Milyen táplálék vált be nektek a legjobban?

Hozzászólás Szerző: Maya »

betta00 írta:Sziasztok. Nektek melyik kaja volt a legbeváltabb, és hol tudtátok beszerezni? (Nálunk sajnos élőben még szúnyoglárvát is csak nehezen lehet szerezni és 20km körzetben csak 1 horgászboltban kapható...) Ezért én sórákokat keltettem ki amikor voltak kicsik és addig azzal etettem amíg nemtudták megenni a fagyasztott tubifexet összeaprítva. Szerencsére megették. Nem tudjátok, hogy Pesten (nincs olyan messze tőlem) hol lehet kapni élő pici kaját kisaxiknak? Nincs esetleg olyan bolt ahol házhoz is szállítanak? (a debreceni e-pet nemjó nem is vették fel a rendelésem...)
Mivel a sórákjaim nem keltek ki és kicsi vizibolhát se kapni, nálunk a növendék haltáp jött be és a fagyasztott vizibolha. ;)
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Milyen táplálék vált be nektek a legjobban?

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Maya írta:
betta00 írta:Sziasztok. Nektek melyik kaja volt a legbeváltabb, és hol tudtátok beszerezni? (Nálunk sajnos élőben még szúnyoglárvát is csak nehezen lehet szerezni és 20km körzetben csak 1 horgászboltban kapható...) Ezért én sórákokat keltettem ki amikor voltak kicsik és addig azzal etettem amíg nemtudták megenni a fagyasztott tubifexet összeaprítva. Szerencsére megették. Nem tudjátok, hogy Pesten (nincs olyan messze tőlem) hol lehet kapni élő pici kaját kisaxiknak? Nincs esetleg olyan bolt ahol házhoz is szállítanak? (a debreceni e-pet nemjó nem is vették fel a rendelésem...)
Mivel a sórákjaim nem keltek ki és kicsi vizibolhát se kapni, nálunk a növendék haltáp jött be és a fagyasztott vizibolha. ;)
A növendék haltáphoz itt is hozzáfűzném, hogy tartaléknak vész esetén legyen otthon, hisz sokáig eláll. Ez nem ideális táplálék a kicsi axiknak mert nem mozog, és még ez is túl nagy. Áztassátok szét kevés vízben péppé, kevergessétek is meg, hogy homogén legyen és csepegtetve adjátok a vízhez, hogy "mozogjon" és összeszedjék. Nagyon fontos, hogy figyeljétek, hogy eszik-e és nem csak bekapják és kiköpik. Ha nincs semmi otthon amit tudnátok nekik adni, nem kaptok a boltban, akkor ezzel át lehet vészelni egy kis időt.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

1hónaposak

Hozzászólás Szerző: Maya »

Most egy hónaposak a kicsik, mármint az első adag és rettentő kicsik még mindig. Nem tudom, hogy mekkora-hogyis néz ki egy egy hónapos axolotl, kicsit úgy érzem, hogy le vannak maradva szegénykéim. :( A legtöbbjüknek van már apró első lábacskája.
Csatolmányok
PICT0011.JPG
PICT0007.JPG
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Zsucy
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2011.01.20. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest VI.ker.

Re: 1hónaposak

Hozzászólás Szerző: Zsucy »

Maya írta:Most egy hónaposak a kicsik, mármint az első adag és rettentő kicsik még mindig. Nem tudom, hogy mekkora-hogyis néz ki egy egy hónapos axolotl, kicsit úgy érzem, hogy le vannak maradva szegénykéim. :( A legtöbbjüknek van már apró első lábacskája.
Mit esznek? Próbáltad már a vízibolhát? Szerintem már a nagyobb fajtát meg tudják enni, attól nőnének, mint a gomba! :)
Zsucy
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Monique
Mániákus fórumozó
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2012.05.02. 23:48
Tartózkodási hely: Budapest

Re: 1hónaposak

Hozzászólás Szerző: Monique »

Maya írta:Most egy hónaposak a kicsik, mármint az első adag és rettentő kicsik még mindig. Nem tudom, hogy mekkora-hogyis néz ki egy egy hónapos axolotl, kicsit úgy érzem, hogy le vannak maradva szegénykéim. :( A legtöbbjüknek van már apró első lábacskája.
Én most visszanéztem, nekem 1hónaposan a legfejlettebb axiknak kezdtek kibújni a hátsó lábak. De szerintem ez egyáltalán nem gond. Én ilyenkor már élő tubit adtam nekik, csak mindig szétcincáltam nekik, mert csak egyesével kapkodták, sőt volt, hogy 1 tubit két irányból kezdtek cincálni :))
Ági
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: 1hónaposak

Hozzászólás Szerző: Maya »

Monique írta:
Maya írta:Most egy hónaposak a kicsik, mármint az első adag és rettentő kicsik még mindig. Nem tudom, hogy mekkora-hogyis néz ki egy egy hónapos axolotl, kicsit úgy érzem, hogy le vannak maradva szegénykéim. :( A legtöbbjüknek van már apró első lábacskája.
Én most visszanéztem, nekem 1hónaposan a legfejlettebb axiknak kezdtek kibújni a hátsó lábak. De szerintem ez egyáltalán nem gond. Én ilyenkor már élő tubit adtam nekik, csak mindig szétcincáltam nekik, mert csak egyesével kapkodták, sőt volt, hogy 1 tubit két irányból kezdtek cincálni :))
Azért gondoltam, hogy kicsit le vannak maradva, valamelyik nap próbáltam a tubit, ették is, ollóval próbálgattam elvagdosni őket de nem sikerült. Lereszelve viszont meg fogom próbálni. A nagy vízibolhához még kicsik, de talán 2hét múlva ha kicsit belehúznak megtudnák enni. Köszönöm mindkettőtöknek a válaszokat. :) Ez még annyira próbálkozás a legközelebbi adaggal már ügyesebb leszek.
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Petétől a 100naposig

Hozzászólás Szerző: Maya »

Nos, nagy hiba volt azt a nevet adni a topiknak, hogy képek, mert én képekben nem ismerem a tréfát... Nah szóval, összefoglaltam az elmúlt 100napot a kicsik kikelése óta. Október elsején petézett le anyuka, 12nap múlva kelt ki az első, kétfelé osztottam őket egyikbe 300 a másikba 200 kicsi volt. Lassacskán a 300-as banda mind meghalt, az összes ami megmaradt mind a 200-ból van. Egymást sose bántották szerintem a rossz kaja volt a bűnős, rengeteget szenvedtem a sórákokkal végül nem is jött össze, így növendék haltápon és fagyasztott vízibolhán nőttek fel, ami nem mozog és nem is annyira büdös, hogy megtalálják. Szóval csak a legéletrevalóbbak maradtak. Október 20.-én újra lepetézett az öreglány, 12nap múlva kikelt az első, ők 200-an voltak, egy se maradt belőlük,náluk már az elején sok kiesett nekem se volt annyi időm rájuk, a nagyok meg a kicsik mellett. Naponta voltak takarítva, nagyjából 2hónapos koruk után álltunk át a 3nap-1hét takarításra. Nagyon sokáig csak fagyasztott vízibolhát ettek, nagyon boldog vagyok, hogy ennek a szörnyű időszaknak vége és most már csak tubin és vörös szúnyoglárván élnek. Nagyon furcsa volt, hogy mind vadasnak született aztán egyszer csak néhány fogta magát és kifehéredett, végül fele-fele arányban lett fehér-vadas. Az elejétől fogva volt egy kis kiszemeltem a kedvencem, ő volt a legnagyobb és az ő fejlődése pontosan jegyezve van. Van olyan kép ahol van egy 100napos kis vadas axi aki még mindig csak fél cm, és 100napos legnagyobbak pedig már 4-5centik.
Csatolmányok
63naposan 2hónap a kis kedvencem
63naposan 2hónap a kis kedvencem
63naposan 2hónap
63naposan 2hónap
40naposan 1hónap
40naposan 1hónap
23naposan
23naposan
Újak 3naposan, belőlük egy se maradt meg
Újak 3naposan, belőlük egy se maradt meg
8naposan másik doboz
8naposan másik doboz
8naposan innét egy darab se maradt meg
8naposan innét egy darab se maradt meg
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Petétől a 100naposig

Hozzászólás Szerző: Maya »

Végül 45-en maradtak, nagyon jó gyerekek nem rágják le egymás lábát, csak az egyiknek valaki az egyik oldalt lecsippentette a kopoltyúját ezen kívül semmi se történt. Van néhány akinek viszont elágazik a kopoltyúja, nagyon kis különlegesek, majd megpróbálom őket is lefotózni.
Csatolmányok
100naposan
100naposan
100naposan a legkisebb
100naposan a legkisebb
94naposan 3hónap
94naposan 3hónap
87naposan a kedvenc
87naposan a kedvenc
82naposan, 2legnagyobb az egyik a kedvenc
82naposan, 2legnagyobb az egyik a kedvenc
80naposan
80naposan
80naposan a kedvenc
80naposan a kedvenc
80naposan a kedvencem
80naposan a kedvencem
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Monique
Mániákus fórumozó
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2012.05.02. 23:48
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Petétől a 100naposig

Hozzászólás Szerző: Monique »

Maya írta:Végül 45-en maradtak, nagyon jó gyerekek nem rágják le egymás lábát, csak az egyiknek valaki az egyik oldalt lecsippentette a kopoltyúját ezen kívül semmi se történt. Van néhány akinek viszont elágazik a kopoltyúja, nagyon kis különlegesek, majd megpróbálom őket is lefotózni.
Jajj, gyönyörűek :)) Nekem a legapróbb lett a kedvencem :)) Ő nődögél most külön akváriumban :)
Ági
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
PBorsó
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2012.09.15. 00:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Petétől a 100naposig

Hozzászólás Szerző: PBorsó »

Maya írta:Végül 45-en maradtak, nagyon jó gyerekek nem rágják le egymás lábát, csak az egyiknek valaki az egyik oldalt lecsippentette a kopoltyúját ezen kívül semmi se történt. Van néhány akinek viszont elágazik a kopoltyúja, nagyon kis különlegesek, majd megpróbálom őket is lefotózni.
Nagyon aranyosak :D
Schrodt13
Fórumozó
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2013.01.23. 21:33
Tartózkodási hely: Budapest 13.ker

Re: Petétől a 100naposig

Hozzászólás Szerző: Schrodt13 »

Maya írta:45-en maradtak
Nagyon jópofák.:D
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Petétől a 100naposig

Hozzászólás Szerző: Maya »

Újak, egészen frissek, ma készültek immáron 109naposan, le is mértem őket 5-6centisek. :) Itt még kajálás előtt vagyunk, aztán jól megtömték a pocakjukat élő vörös szúnyoglárvával. És még mindig jó sokan vagyunk.
Csatolmányok
PICT0057.JPG
PICT0046.JPG
PICT0016.JPG
PICT0028.JPG
PICT0043.JPG
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Monique
Mániákus fórumozó
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2012.05.02. 23:48
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Petétől a 100naposig

Hozzászólás Szerző: Monique »

Maya írta:Újak, egészen frissek, ma készültek immáron 109naposan, le is mértem őket 5-6centisek. :) Itt még kajálás előtt vagyunk, aztán jól megtömték a pocakjukat élő vörös szúnyoglárvával. És még mindig jó sokan vagyunk.
Imádom, olyan édesek :))
Ági
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Petétől a 100naposig

Hozzászólás Szerző: Maya »

Monique írta:
Maya írta:Újak, egészen frissek, ma készültek immáron 109naposan, le is mértem őket 5-6centisek. :) Itt még kajálás előtt vagyunk, aztán jól megtömték a pocakjukat élő vörös szúnyoglárvával. És még mindig jó sokan vagyunk.
Imádom, olyan édesek :))
Én is őket, csak olyan nehéz őket fotózni...nem állnak meg egy percre se. :D
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Monique
Mániákus fórumozó
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2012.05.02. 23:48
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Petétől a 100naposig

Hozzászólás Szerző: Monique »

Maya írta:
Monique írta:
Maya írta:Újak, egészen frissek, ma készültek immáron 109naposan, le is mértem őket 5-6centisek. :) Itt még kajálás előtt vagyunk, aztán jól megtömték a pocakjukat élő vörös szúnyoglárvával. És még mindig jó sokan vagyunk.
Imádom, olyan édesek :))
Én is őket, csak olyan nehéz őket fotózni...nem állnak meg egy percre se. :D
Ismerős :D
Ági
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
kimbike
Fórumozó
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2013.02.28. 20:42

2hónapos növendékek

Hozzászólás Szerző: kimbike »

Sziasztok !

Új axi gazdi vagyok!

2 gyermekem van még aprocskák elvileg 2 hónaposak nem tudom mekorának kéne lenniük de most 3cmesek. :) Az egyik azt csinálja napok óta hogy a farka felfele fordul a levegőbe és felemelkedik a víz tetejéig. Valakinél volt már ilyen ??? S valóban a 2 kicsi ellenkező nemüvé fog kialakulni?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Maya 2013.03.03. 12:49-kor.
Ok: Nem adtál meg témacímet! Javítottam, de kérlek olvasd el a házirend ezen részét és alkalmazd is a jövőben! Köszi!
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: 2hónapos növendékek

Hozzászólás Szerző: Maya »

kimbike írta:Sziasztok !

Új axi gazdi vagyok!

2 gyermekem van még aprocskák elvileg 2 hónaposak nem tudom mekorának kéne lenniük de most 3cmesek. :) Az egyik azt csinálja napok óta hogy a farka felfele fordul a levegőbe és felemelkedik a víz tetejéig. Valakinél volt már ilyen ??? S valóban a 2 kicsi ellenkező nemüvé fog kialakulni?
Az teljesen jó, ha 2 hónaposan 3 centisek, sőt még nagyobbak is, mint nálam az ilyen korúak voltak. A kérdésedre a választ megtalálod az egészségügyi kérdések->lebegés-lent maradás topikban. Csak tele van levegővel, első körben teljes akvárium takarítás és levegőztető beszerzése. Hogy a 2 kicsi ellenkező nemű lesz, 80% esély van rá.
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
tamascsak
Fórumozó
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2013.03.03. 20:49

Mennyi idős?

Hozzászólás Szerző: tamascsak »

Sziasztok!
Teljesen ifjonc axi tartók vagyunk barátnőmmel, van egy terep színű 3-4centis kis axink. Milyen idős lehet szerintetek?
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Mennyi idős?

Hozzászólás Szerző: Maya »

tamascsak írta:Sziasztok!
Teljesen ifjonc axi tartók vagyunk barátnőmmel, van egy terep színű 3-4centis kis axink. Milyen idős lehet szerintetek?
Szerintem kb. 3-4 hónapos, de inkább 4. :)
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
tamascsak
Fórumozó
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2013.03.03. 20:49

Peték gondozása

Hozzászólás Szerző: tamascsak »

Az ikrával mit kell csinálni? csak előre érdeklődnék:) és ha kikel vagy nem is tudom, hogy írjam,akkor mi a teendő?
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Maya 2013.03.04. 18:21-kor.
Ok: Nem adtál meg témacímet! Javítottam, de kérlek olvasd el a házirend ezen részét és alkalmazd is a jövőben! Köszi!
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Peték gondozása

Hozzászólás Szerző: Maya »

tamascsak írta:Az ikrával mit kell csinálni? csak előre érdeklődnék:) és ha kikel vagy nem is tudom, hogy írjam,akkor mi a teendő?
Attól függ, hogy meg akarod-e tartani a kicsiket vagy nem, ha igen erről bővebben és szerintem elég részletesen olvashatsz róla, egyel arrébb a szaporodás topikban.
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
vikym
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2013.03.25. 09:37

Kicsik felnevelése

Hozzászólás Szerző: vikym »

Sziasztok!

Tegnap kaptam két kis 3 cm-es albínó axolotlot. Egyenlőre nem mertem semmit tenni az akváriumba, nehogy megsértsék magukat. Még a szűrőt sem tettem bele, nehogy beszippantsa őket. Ezúton kérném a segítségeteket, hogy hogyan kell felnevelni az ilyen pici állatkákat, mi a legmegfelelőbb eleség a számukra? Milyen berendezések kellenek nekik az akváriumban? Hogyan és milyen időközönként cseréljek nekik vizet?
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Kicsik felnevelése

Hozzászólás Szerző: Sendy »

vikym írta:Sziasztok!

Tegnap kaptam két kis 3 cm-es albínó axolotlot. Egyenlőre nem mertem semmit tenni az akváriumba, nehogy megsértsék magukat. Még a szűrőt sem tettem bele, nehogy beszippantsa őket. Ezúton kérném a segítségeteket, hogy hogyan kell felnevelni az ilyen pici állatkákat, mi a legmegfelelőbb eleség a számukra? Milyen berendezések kellenek nekik az akváriumban? Hogyan és milyen időközönként cseréljek nekik vizet?
Kedves vikym!

Üdv a fórumon! 13 perc alatt nehéz a fórumot átnézni, elolvasni a házirendet,hogy tudd, kötelező nálunk a témacím adás, elolvasni a fórum szerkezetét, hogy tudd melyik témába való a kérdésed, és pláne kevés idő arra, hogy átnézd, hogy ezekre a kérdésekre van-e a válasz a fórumon. A kérdéseidre mindre megvan a válasz a megfelelő topikokban,a többit moderáltam, javítottam.
Milyen berendezés: http://axolotl.hu/viewforum.php?f=9 (szűrő, levegőztető, bújó, világítás, élőnövény, műnövény, megfelelő kavics, takarítószemélyzet igény szerint, megfelelő anyagú tető életet ment...)
Táplálék: http://axolotl.hu/viewforum.php?f=8 (ételfajták, kicsik, nagyok etetése)
Vízcsere: heti 10-20% akváriummérettől és vízteszt eredményektől függően, elpárolgott vizet célszerű kancsós lágyvízzel, forralt lehűtött szűrt vízzel, vagy ioncserélt vízzel pótolni a visszakeményedés miatt.
A kicsik gondozásáról meg ez a topik szól, illetve Maya az egyik szakértőnk.

Mielőtt olyan dolgokat kérdeznél amire mi már válaszoltunk, sokszor nem is félmondatokkal, hanem regényekkel, kérlek olvasd el a fórumot. Mi anno vettük a fáradtságot, hogy leírjuk, te vedd, hogy elolvasod. Az axitartás nem egy 5-6 mondatos dolog. Iszonyatosan sok tévhit és baromság terjed a neten. Ez a fórum azért van, hogy tiszta vizet öntsön a pohárba. Az axi tartás más mint bármilyen halas tartás, akinek pedig még nem volt akváriuma, az akvarisztika kémiához sem konyít, annak még azt is illik megtanulni. Ezért az axi tartás leírva egy kisebb könyvet adna ki, és nem várhatja el senki, hogy minden egyes új embernél ezt újra és újra mind leírjuk, ha már a megfelelőhelyen kitárgyaltuk
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Chantall
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 198
Csatlakozott: 2012.10.11. 11:08

axibébyk érkezése

Hozzászólás Szerző: Chantall »

Tegnap a húsvéti ünnepek után amit otthon töltöttem a családomnál visszaérkezvén Ajkára azt vettem észre az akváriumban (minden este végig nézem hogy minden rendben van e odabent) egy kis valamit láttam meg az egyik bújón jobban szemügyre véve észrevettem hogy egy axi pete...sikítottam páromnak hogy azonnal jöjjön...és ahogy ránéztem újra a növényekre észrevettem hogy minden tele van petével. Gyorsan cselekedtünk. Két vödörbe akvárium víz bele bugyborékoztató amelyik csak oxigént ad de nem csinál sodrást, majd át a növényeket a gigamennyiségű petével.
Segítsetek kérlek hogy minden rendben van e velük a képek alapján..
Előre is köszönöm a segítségeteket.
Csatolmányok
Ezek egészségesek?
Ezek egészségesek?
20130401_230512_1.jpg
20130401_230518_1.jpg
Chantall
Avatar
Chantall
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 198
Csatlakozott: 2012.10.11. 11:08

Re: axibébyk érkezése

Hozzászólás Szerző: Chantall »

Chantall írta:Tegnap a húsvéti ünnepek után amit otthon töltöttem a családomnál visszaérkezvén Ajkára azt vettem észre az akváriumban (minden este végig nézem hogy minden rendben van e odabent) egy kis valamit láttam meg az egyik bújón jobban szemügyre véve észrevettem hogy egy axi pete...sikítottam páromnak hogy azonnal jöjjön...és ahogy ránéztem újra a növényekre észrevettem hogy minden tele van petével. Gyorsan cselekedtünk. Két vödörbe akvárium víz bele bugyborékoztató amelyik csak oxigént ad de nem csinál sodrást, majd át a növényeket a gigamennyiségű petével.
Segítsetek kérlek hogy minden rendben van e velük a képek alapján..
Előre is köszönöm a segítségeteket.
Azóta az elhaltnak látott vattaszerű kinézetes petéket eltávolítottam :)
Chantall
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: axibébyk érkezése

Hozzászólás Szerző: Maya »

Chantall írta:
Chantall írta:Tegnap a húsvéti ünnepek után amit otthon töltöttem a családomnál visszaérkezvén Ajkára azt vettem észre az akváriumban (minden este végig nézem hogy minden rendben van e odabent) egy kis valamit láttam meg az egyik bújón jobban szemügyre véve észrevettem hogy egy axi pete...sikítottam páromnak hogy azonnal jöjjön...és ahogy ránéztem újra a növényekre észrevettem hogy minden tele van petével. Gyorsan cselekedtünk. Két vödörbe akvárium víz bele bugyborékoztató amelyik csak oxigént ad de nem csinál sodrást, majd át a növényeket a gigamennyiségű petével.
Segítsetek kérlek hogy minden rendben van e velük a képek alapján..
Előre is köszönöm a segítségeteket.
Azóta az elhaltnak látott vattaszerű kinézetes petéket eltávolítottam :)
Jajj jönnek a babák. :)) Egyenlőre nincs dolgod, kiszedni őket külön, levőgőztető, ha kell a növény óvatosan le lehet őket róla szedni. Én ezt az oldalt imádtam nézegetni: http://www.ambystoma.de/html/axolotl/ax ... pment.html Nálam mindkétszer 11napra keltek ki, miután kikelnek megeszik a peteburkot, de utána rögtön mehet nekik a keltetett sórák. (aminek a kikelése 3nap vagy több) Azok a fehér vattásak betegek, azokat azonnal szedd ki mert a többit is megfertőzhetik. Sok sikert. :) Ha van valami nyugodtan írjál. :)
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Chantall
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 198
Csatlakozott: 2012.10.11. 11:08

7 naposan :)

Hozzászólás Szerző: Chantall »

Immáron 7 hete hogy észrevettük a kis axikákat. Most már kezdenek szép kis kiflikék lenni :) Haladunk a kikelés felé, egyre izgatottabbak vagyunk . Mindennap többször is átnézzük őket hogy ki tudjuk szedni a már nem élő kicsikéket.
Ma az egyik iker peténél láttuk azt hogy az egyik iker egészséges volt míg a testvére meghalt...sajnos ahogy próbáltuk kiszedni az elhalt testvért , a burok kiszakadt teljesen. Most már tudjuk hogy esélytelen megmenteni ilyen helyzetben az egészséges testvért.
Viszont a többiek szépen növekszenek. :)
Csatolmányok
IMG_20130407_114031(2).jpg
IMG_20130407_114019.jpg
:) Kis kiflik
:) Kis kiflik
Chantall
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: 7 naposan :)

Hozzászólás Szerző: Maya »

Chantall írta:Immáron 7 hete hogy észrevettük a kis axikákat. Most már kezdenek szép kis kiflikék lenni :) Haladunk a kikelés felé, egyre izgatottabbak vagyunk . Mindennap többször is átnézzük őket hogy ki tudjuk szedni a már nem élő kicsikéket.
Ma az egyik iker peténél láttuk azt hogy az egyik iker egészséges volt míg a testvére meghalt...sajnos ahogy próbáltuk kiszedni az elhalt testvért , a burok kiszakadt teljesen. Most már tudjuk hogy esélytelen megmenteni ilyen helyzetben az egészséges testvért.
Viszont a többiek szépen növekszenek. :)
Gondolom az elején napot akartál írni. :) Az ilyen elhalt ikertesókat nem szabad kiszedni, mert nekem volt, hogy kikelt a döglött mellett az egészséges tesó, aztán megette a halott tesóját. Nálam tele volt ikrekkel 2-3-4 de volt pár ötösikerpár is, sajnos, ha kettőnél többen vannak a burokba nem jut elég hely a növekedéshez.
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Chantall
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 198
Csatlakozott: 2012.10.11. 11:08

Mindenórásan

Hozzászólás Szerző: Chantall »

Sziasztok!
Naponta többször rájuk nézek de még nem születtek meg a babucik. De már nagyon izgulok, látszódnak kopoltyúik is és kis mozgékonyak. :) Maya által adott linket mindig nézem és viszonyítom a pindurokat a képeken láthatóakkal. Ahogy hazaérek a melóból csinálok képeket és meg is mutatom nektek :) Nagyon kis édesek, viszont reménykedek hogy nem gondolkoznak a büszkeszülők még egy adag kis axi gyártásán :D
Az lehetséges hogy ha nem olyan meleg a vizük hogy később kelnek ki? (17-18 fokos, nem tudom melegebbre csinálni :( )
Chantall
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Mindenórásan

Hozzászólás Szerző: Maya »

Chantall írta:Sziasztok!
Naponta többször rájuk nézek de még nem születtek meg a babucik. De már nagyon izgulok, látszódnak kopoltyúik is és kis mozgékonyak. :) Maya által adott linket mindig nézem és viszonyítom a pindurokat a képeken láthatóakkal. Ahogy hazaérek a melóból csinálok képeket és meg is mutatom nektek :) Nagyon kis édesek, viszont reménykedek hogy nem gondolkoznak a büszkeszülők még egy adag kis axi gyártásán :D
Az lehetséges hogy ha nem olyan meleg a vizük hogy később kelnek ki? (17-18 fokos, nem tudom melegebbre csinálni :( )
A hőfokhoz nincs köze mikor kelnek ki, attól függ milyen jó a pete, milyen gyorsan tud fejlődni, tehát csak a szülőkön múlik. :)
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Chantall
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 198
Csatlakozott: 2012.10.11. 11:08

Kikelés

Hozzászólás Szerző: Chantall »

Kikeltek a csöppségek,,,pont azt beszéltük párommal hogy nem igaz hogy nem kelnek ki...4 kis axi van azaz most mondja párom hogy kikelt még egy...elkezdtem keltetni a vízibolhát...remélem siker lesz. Képek hamarost...ahogy kapok valamilyen eszközt amivel készíthetek. kis cukik :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Maya 2013.04.13. 16:16-kor.
Ok: Nem adtál meg témacímet! Javítottam, de kérlek olvasd el a házirend ezen részét és alkalmazd is a jövőben! Köszi!
Chantall
Avatar
Chantall
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 198
Csatlakozott: 2012.10.11. 11:08

Re: Kikelés

Hozzászólás Szerző: Chantall »

Chantall írta:Kikeltek a csöppségek,,,pont azt beszéltük párommal hogy nem igaz hogy nem kelnek ki...4 kis axi van azaz most mondja párom hogy kikelt még egy...elkezdtem keltetni a vízibolhát...remélem siker lesz. Képek hamarost...ahogy kapok valamilyen eszközt amivel készíthetek. kis cukik :)
13 picurinál tartunk...:)
Chantall
Avatar
Chantall
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 198
Csatlakozott: 2012.10.11. 11:08

Csöpségek2

Hozzászólás Szerző: Chantall »

Sziasztok!
Tegnap megint átutaztuk a fél országot mert az nekünk olyan nagyon jó. :D -és épp a Budaörsi tesconál álltunk meg kajolni, és ott van Fressnapf. Nah kapva kaptunk az alkalmon és vettünk ezt azt. Pl. Szárított rákot a nagy axiknak és a kicsiknek is vettünk sórákot. Először nem is értettem miért fizettem én sokat...utána megnéztem a számlát...csak a sórák 4ezer volt ....nah gondoltam ajánlom hogy kikeljetek vagy az arcukba vágom. Egyébként a sórák márkája JBL...éppen csak ez volt nekik raktáron. Ez csak a rák tojást vagy mit tartalmazza..18 g...úgy kell megcsinálni hogy egy litel vízhez teszünk jód mentes sót.Olyan 20-30 g (a lényeg hogy 2-4%os jódmentes só oldatot kapjunk) só ..a tojásokat meg egy általuk adott kis kanálkával kell beletenni...egy púpozott kanállal...nah én vagy 1,5 kanállal tettem hát ha nem akarnak mind kikelni...így talán lesz annyi hogy jól lakjanak a kicsikék.
Lefényképeztem nektek hogy tudjátok hogy pontosan miről is beszélek. Persze erre is az van írva hogy egy nap...nah majd kiderül.
Egyébként két kis axi már szerető gazdinál van! Szegedre kerültek. Minden nap halálra rémisztik a gazdikat mindennel. :D Tartjuk is a kapcsolatot, plusz irányítottam ide is őket, hogy át tanulmányozzák a fórumot és e szerint nevelgessék a pindúrokat.
Egyenlőre ennyi...sajnos sok kicsi elpusztult...De még mindig jó sok kis szörnyike van. Remélem pozitív tapasztalatom lesz ezzel a sórákkal. Esetleg valaki közületek már használta?
Csatolmányok
kiskanál és a tojások
kiskanál és a tojások
Ilyen üvegben adják.
Ilyen üvegben adják.
Így néz ki a doboz
Így néz ki a doboz
Chantall
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Csöpségek2

Hozzászólás Szerző: Maya »

Chantall írta:Sziasztok!
Tegnap megint átutaztuk a fél országot mert az nekünk olyan nagyon jó. :D -és épp a Budaörsi tesconál álltunk meg kajolni, és ott van Fressnapf. Nah kapva kaptunk az alkalmon és vettünk ezt azt. Pl. Szárított rákot a nagy axiknak és a kicsiknek is vettünk sórákot. Először nem is értettem miért fizettem én sokat...utána megnéztem a számlát...csak a sórák 4ezer volt ....nah gondoltam ajánlom hogy kikeljetek vagy az arcukba vágom. Egyébként a sórák márkája JBL...éppen csak ez volt nekik raktáron. Ez csak a rák tojást vagy mit tartalmazza..18 g...úgy kell megcsinálni hogy egy litel vízhez teszünk jód mentes sót.Olyan 20-30 g (a lényeg hogy 2-4%os jódmentes só oldatot kapjunk) só ..a tojásokat meg egy általuk adott kis kanálkával kell beletenni...egy púpozott kanállal...nah én vagy 1,5 kanállal tettem hát ha nem akarnak mind kikelni...így talán lesz annyi hogy jól lakjanak a kicsikék.
Lefényképeztem nektek hogy tudjátok hogy pontosan miről is beszélek. Persze erre is az van írva hogy egy nap...nah majd kiderül.
Egyébként két kis axi már szerető gazdinál van! Szegedre kerültek. Minden nap halálra rémisztik a gazdikat mindennel. :D Tartjuk is a kapcsolatot, plusz irányítottam ide is őket, hogy át tanulmányozzák a fórumot és e szerint nevelgessék a pindúrokat.
Egyenlőre ennyi...sajnos sok kicsi elpusztult...De még mindig jó sok kis szörnyike van. Remélem pozitív tapasztalatom lesz ezzel a sórákkal. Esetleg valaki közületek már használta?
Sórákból igazából azt az egyfajtát kapni (tojásként, peteként) mindenhol ami 400 ft-os, élőt sajna sehol se kapni. (Faunába arany árba) Az a fajta csak annyival jobb, hogy előre a zacsiba hozzátették a sót, kíváncsi leszek, sokáig kerestem másik sórák márkát, mert az elég gyér minőségű volt. A kikelésük hőmérséklettől függ, 30fokos vízben tuti egy nap alatt kikelnek...kevesebbe pedig, több napig eltarthat. (De szerintem jót jelent ha ilyen drága volt, valószínűleg jó a minősége, nekem is majd ilyet kéne szerezni...) A kicsikről meg, hogy nagyon sok meghal időközbe. :(
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Csöpségek2

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Lehet kapni sórákkeltető kütyüt. Én drágálltam (nem merek rá megesküdni, de talán 8000 ft volt), de jó tudni, hogy van. Automatikusan tartja a kellő hőmérsékletet, és van rajta kicsi csap, hogy a szükséges kikelt sórákot ki tudd adagolni belőle.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Chantall
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 198
Csatlakozott: 2012.10.11. 11:08

Re: Csöpségek2

Hozzászólás Szerző: Chantall »

Sendy írta:Lehet kapni sórákkeltető kütyüt. Én drágálltam (nem merek rá megesküdni, de talán 8000 ft volt), de jó tudni, hogy van. Automatikusan tartja a kellő hőmérsékletet, és van rajta kicsi csap, hogy a szükséges kikelt sórákot ki tudd adagolni belőle.
Nah ennek akkor utána nézek...most ebben nagyon sok adagnyi van amit vettünk..remélem jó sok kikel majd, hogy tudjanak enni a kicsikéim. 13-án lesznek egy hónaposak az elsők. Majd teszek akkor fel képet róluk. :) Olyanok mint az apukájuk..szép nagy fejük van :D Van közöttük fehér színű. Legalábbis most nagyon annak néz ki, és van olyan amelyiken igen zöldes pöttyök vannak. Azok valószínűleg vadasak lesznek mint a mamájuk. De nem baj, csak legyenek egészségesek és maradjanak életben. :)
Chantall
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Újszülöttek etetésére vészmegoldás

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Volt már róla szó, hogy az újszülöttek mit tudnak megenni, mit nem, és hogy vész esetén a táp is szóba jöhet, ha sehol se kapsz megfelelő táplálékot, és még nem kelt ki a fránya sórák. Ivadékhalas táp már volt ahol bevált vészmegoldásnak, de a kérdésem az lenne, hogy vajon megoldást jelenthetne-e az axitáp mozsárban szó szerint porrá törve, olyan apró szemcsékre mint egy porszem? Esett róla szó, hogy nem mindegy milyen ivadékhaltáp, mert nem mindegyiket eszik meg, lehet hogy az axitáp nyerőbb lenne? Anyagiakban vajon jobban megérné?

Ha van akinek van rá lehetősége, örülnék ha kipróbálná ezt a módszer egy-egy etetés alkalmával, hogy eszik-e rendesen, mint a többi ételt vagy tojnak rá, a lényeg, hogy működőképes elmélet-e, vagy rossz elgondolás.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Chantall
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 198
Csatlakozott: 2012.10.11. 11:08

1 hónaposak

Hozzászólás Szerző: Chantall »

Sziasztok!
Ma a kicsikéim életükben először ettek vörös szúnyoglárvát. A nagyok azt kaptak vacsorára és úgy voltunk vele hogy egy két szálat ők is kaphatnak. Szét daraboltuk őket és meglengettük előttük. Némelyik igencsak ráharapott, plusz ettek is. :) Kis aranyoskák. Persze nem kapnak majd szúnyoglárvát mindennap, de most már egyszer egyszer adható lesz. Hát ha erőre kapnak. :)
Holnap este képek róluk!
Chantall
Avatar
Chantall
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 198
Csatlakozott: 2012.10.11. 11:08

babák 2xra

Hozzászólás Szerző: Chantall »

Sziasztok!
Oda voltunk a családomnál pár napot, addig párom szülei vigyáztak a pici axikákra. Nincs is velük semmi gond.
Így benéztem a nagyokhoz és ismerős látvány fogadott....műnövény tele kisaxikkal. Hogy mi lesz velük még nem tudom. Bár szerintem őket már nem tartjuk meg. Sajnos nincs időnk meg energiánk babázni. :/
Chantall
Avatar
Chantall
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 198
Csatlakozott: 2012.10.11. 11:08

Re: babák 2xra

Hozzászólás Szerző: Chantall »

Chantall írta:Sziasztok!
Oda voltunk a családomnál pár napot, addig párom szülei vigyáztak a pici axikákra. Nincs is velük semmi gond.
Így benéztem a nagyokhoz és ismerős látvány fogadott....műnövény tele kisaxikkal. Hogy mi lesz velük még nem tudom. Bár szerintem őket már nem tartjuk meg. Sajnos nincs időnk meg energiánk babázni. :/
Jelentem kikeltek a kisaxik....így már van egy adag majd két hónapos axikám....meg egy adag egy napos axikám. :) És mind fekete még. :)
Chantall
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

3.alom 1hónaposan

Hozzászólás Szerző: Maya »

Picikéim most lettek egy hónaposak és hatalmasak, 2,5-3cm-esek, cuki kis leső lábacskájuk van már. Egyenlőre 69en ebből mindössze 11fehér, mama vadas génjei jó erősek voltak. :) Néhány jobb minőségű kép a végére. (Igény szerint van még kép bőven :P)
Kép 2911.jpg
Kép 2912.jpg
Kép 2924.jpg
Kép 2925.jpg
Kép 2887.jpg
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
PBorsó
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2012.09.15. 00:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: 3.alom 1hónaposan

Hozzászólás Szerző: PBorsó »

Maya írta:Picikéim most lettek egy hónaposak és hatalmasak, 2,5-3cm-esek, cuki kis leső lábacskájuk van már. Egyenlőre 69en ebből mindössze 11fehér, mama vadas génjei jó erősek voltak. :) Néhány jobb minőségű kép a végére. (Igény szerint van még kép bőven :P)
Kép 2911.jpg
Kép 2912.jpg
Kép 2924.jpg
Kép 2925.jpg
Kép 2887.jpg
Szépségesek :D
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Élet tenyésztőként...

Hozzászólás Szerző: Maya »

Eljött az idő, hogy ismét hírt adjak "kicsiny" tenyészetemről. Nyári adagokból 2-őt tartottam meg (követte még 2 petézés, de nekik már nem tudtam helyet biztosítani), az első adag májusban kelt ki, a másik júniusban, nem volt egyik sem túl nagy petézés, mégis a két adagból együttesen több mint 100 kicsi maradt meg, ami már igazi ipari mennyiség. Nagyobb beruházásra is szükség volt, több doboz, még egy levegőztetőre szükség volt és azt még jobban szétágaztatni, szivacsszűrő, JBL biotopol. Amiről nem szól a fáma, hogy sokkal több munka is, eleinte másfél-2 óra volt, míg az estei takarító-etető procedúrával végeztem. Mivel a földön voltak légpumpacsővel nem tudtam a koszt leszívni, így maradt a 60ml-es fecskendő, majd 40-50% vízcserek kezdetben a sórákozás miatt. Ma már elég 20perc is hogy kiganézzak 7 dobozt. Kicsik rettentő gyorsan és nagy léptékben nőttek, nem volt velük probléma, 2-3hónap után egy darab elhullás sem volt. Kicsik mérete átlagosan meghaladja a korukhoz képestet, legalább 2-3hónappal, kopoltyújuk hatalmas, csakugyan mint a gyomruk, egész nap zabálnának. :) Sajnálatos módon, és hála a "kontár" tenyésztőknek (akik azt hiszik hogy az axik hímnősek...), eladások lassabban haladnak, mint korábban, májusiak jelenleg 6 hónaposok múltak és 14-20cm-között mozognak, ami szép méret fél évesen. Júniusiak is szépen haladnak 8-13cm-esek. Pár hete úgy határoztam, hogy elég nagyok már ahhoz, hogy ne tenyész/nevelő dobozokban éljenek ekkorkán. Tehát költözés! Node hova is?

Akvárium: adott volt, a nagyok réig 112 literese, 80x35x40cm, 1 évet használtam azóta a padláson sínylődött, megkímélt állapotban van (régi poliform is adott volt + szúnyoghálós csipeszes ”tető”)
Szűrő: most jött vissza az eheim ecco pro 300-asom a szervizből, új fejet(motort-rotort) kapott, 750l/h, 300-literig javallott, bőven elfogja látni feladatát
Szűrőtöltetek is adottak voltak, a másik eheim szűrőmhöz rendszeresen vásároltam, megkapták az újabb nitrátmegkötőt is (sajnos túl sok növényt nem tudtam nekik biztosítani, így muszáj volt)
Dekoráció: adott volt, kövek, 2 tő anubias, 2db vasfa, hőmérők, apukámmal félbe vágattam egy cserepet (nem igazán akartam bújóra is költeni, feladatát ez is ellátja)
Levegőztető: idén vettem, 100l/h, +szűrőszivacs, ami annyira bejött, hogy úgy gondoltam maradhat, előszűrésnek tökéletesen megfelel
+ Bútor: nemrég lecseréltük a régi tv állványunkat, utána pedig nálam porosodott, csak nyomtatókat tároltam rajta, tökéletesen az akváriumhoz tervezték, hosszra-szélességben rá illik, számomra jelentős pozitívum hogy gurulós

Egy szó mint száz, a kicsik költözésének útjában, semmilyen plusz költség nem állt. Méret szerint 16-ot tudtam összerakni egyenlőre, kijelenthetem, hogy imádják. Rettentően társasak a banda egyik fele egész nap összebújva alszik valamelyik sarokban, a másik fele pedig úszkál. Számomra is sokkal egyszerűbb egy akváriumot takarítani, a folyosón is több hely lett, de a legfontosabb, hogy sokkal jobban-komfortosabban érzik magukat a kicsik. Már csak annyi kívánságom van, hogy ennél kisebb akváriumba sose kelljen élniük. Nem magam fényezése miatt, de megemlíteném, hogy sok helyen nemhogy külső szűrőt nem kapnak, de még levegőztetőt sem. Emellett változatosan és minőségien voltak etetve, olyan kis finomságokat is kaptak, amit nagy üzemi tenyészetbe nem szoktak. (A kicsit jobb dolgoknak mindig nagyobb költségvonzatuk van) Mindegyik gyerek "csipeszkészen" ment ki tőlem, mind a 100 tud csipeszből enni, szóval képzelhetitek melyik őrült aki egyenként csipesszel kezd etetni, estenként 3-5cm-es axibabákat... Ugyanolyan bánásmódban részesültek mint a saját nagy lovaim, a szüleik. Személy szerint nem minél többet akarok tenyészteni, hanem minél minőségibbet, és úgy gondolom meg is látszik az eredmény.

Pár kép egyenlőre az új helyről (a lámpa csak ideiglenesen a fotók erejéig volt felkapcsolva), később töltök fel még a "picurikról" is. :)
IMG_7970.JPG
IMG_7970.JPG (447.86 KiB) Megtekintve 13713 alkalommal
IMG_7962.JPG
IMG_7962.JPG (440.22 KiB) Megtekintve 13713 alkalommal
IMG_7790.JPG
IMG_7790.JPG (442.71 KiB) Megtekintve 13713 alkalommal
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Élet tenyésztőként...

Hozzászólás Szerző: Maya »

Az ígért képek. Nem tudom, hogy sikeredett de most 2 féle vadasom született, világos és sötét, plusz egy átmenetnek tűnő vadas alapon de a világoshoz hasonló pöttyökkel. Mióta ilyen nagyok sokkal könnyebb velük, sok hajasbaba, egy pillanatra se maradnak nyugton. :)
Apróság
Apróság
IMG_7862.JPG (153.33 KiB) Megtekintve 13707 alkalommal
Sötét hajasbaba
Sötét hajasbaba
IMG_7864.JPG (145.9 KiB) Megtekintve 13707 alkalommal
Sötét vadas
Sötét vadas
IMG_7890.JPG (181.51 KiB) Megtekintve 13707 alkalommal
Világos hajasbaba
Világos hajasbaba
IMG_7887.JPG (144.12 KiB) Megtekintve 13707 alkalommal
Világos hajasbaba2
Világos hajasbaba2
IMG_7930.JPG (119.34 KiB) Megtekintve 13707 alkalommal
Világos vadas
Világos vadas
IMG_7983.JPG (172.54 KiB) Megtekintve 13707 alkalommal
Kézhez szoktatás
Kézhez szoktatás
IMG_7874.JPG (154.66 KiB) Megtekintve 13707 alkalommal
Csak 2 hajasbaba :)
Csak 2 hajasbaba :)
IMG_7898.JPG (154.86 KiB) Megtekintve 13707 alkalommal
Sokan
Sokan
IMG_7943.JPG (179.8 KiB) Megtekintve 13707 alkalommal
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
istvnmk
Fórumozó
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2014.01.07. 13:41

Másfél hetes axit etetése?

Hozzászólás Szerző: istvnmk »

Sziasztok! Új vagyok a fórumon, és új az axik terén is :)
Már rég óta szeretnék axit, és most be is tudtam szerezni. Angliában élek, és így a fórum olvasgatása után is nehéz volt kaját beszerezni.
A lényeg, hogy vettem 4 kis axit, kb 1,5 hete keltek ki. Expressz postával kaptam , most vettem át, mind a 4 él. Illetve az egyik el kezdett lebegni, nem tudom miért van, még nem pusztult el, mert ahogy hozzáértem el kezdett úszni. Lehet, hogy sok a levegő benne?
Meg kaját is csak fagyasztott daphnia-t tudtam beszerezni.
Milyen vizet használtok? mmint, én arra gondoltam, hogy desztillált vízben kellene őket tartani.
DSC_1802.jpg
DSC_1802.jpg (1.93 MiB) Megtekintve 13641 alkalommal
ez a kaja..
ez a kaja..
DSC_1804.jpg (1.73 MiB) Megtekintve 13641 alkalommal
kaja alulról :)
kaja alulról :)
DSC_1805.jpg (1.99 MiB) Megtekintve 13641 alkalommal
jobban szét kellene szedni a kaját?
jobban szét kellene szedni a kaját?
DSC_1806.jpg (1.98 MiB) Megtekintve 13641 alkalommal

Köszi a segítséget előre is, Nagyon izgulok!
Amúgy a doboz alján a sok pici buborék nem lesz káros?
Válasz küldése