Tenyésztők, boltok

Moderátorok: Monique, Axolotl moderátor

Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Tenyésztők, boltok

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Ide olyan hozzászólásokat várunk, hogy merre találhatóak jó tenyésztők (természetesen önmagatokat is reklámozhatjátok, de aktuális ajánlatokkal, árakkal egy másik topik foglalkozik, azt oda írjátok), merre vannak olyan boltok, ahol lehet axolotl vásárolni, vagy jó felszereléseket, jó akváriumkészítő stb stb.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
betta00
Fórumozó
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2011.01.26. 14:21
Tartózkodási hely: Leányvár, Esztergom, Mosonmagyaróvár(havonta 1x)

Esztergomi tenyésztő

Hozzászólás Szerző: betta00 »

Sziasztok. Én tenyészek axolotl-őket. Most van jópár kicsi akik (2hetesek) előjegyezhetőek! (Ezen szaporulat után egy jódarabig sajnos nem leszek újabb kicsik)
Esztergom mellett lakok (Budapesttől 35km-re). Aki szeretne érdeklődni írjon az e-mail címemre: betta00@citromail.hu
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sendy 2011.01.27. 06:17-kor.
Ok: Nem adtál témacímet, legközelebb légyszi figyelj rá, most én adtam egyet.
fufi.13
Fórumozó
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2012.05.13. 19:16
Tartózkodási hely: Győr

Győri állatkereskedés

Hozzászólás Szerző: fufi.13 »

Győri állatkereskedés!
Két állatkereskedésbe érdeklődtem. Egyikbe azt mondták 4ezer és előre fizessek. A másik ő 1800ért hozta Nekem, Budapesti magánszemélytől csak azért kérdem nem e tag itt nálunk (2 fehér, 2 vad) februári hónap elején. Sztem 3 hét is volt mire ideért :)!
Aranyosak voltak mind. És egészségesnek tűntek.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Uzsidoboz 2012.05.18. 10:10-kor.
Ok: Témacímet adtam a könnyebb kereshetőség és átláthatóság érdekében, kérlek ezentúl majd adj te is, köszönöm
Avatar
Uzsidoboz
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2012.04.04. 22:35
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Győri állatkereskedés

Hozzászólás Szerző: Uzsidoboz »

fufi.13 írta:Győri állatkereskedés!
Két állatkereskedésbe érdeklődtem. Egyikbe azt mondták 4ezer és előre fizessek. A másik ő 1800ért hozta Nekem, Budapesti magánszemélytől csak azért kérdem nem e tag itt nálunk (2 fehér, 2 vad) februári hónap elején. Sztem 3 hét is volt mire ideért :)!
Aranyosak voltak mind. És egészségesnek tűntek.
Az én axijaim egy csajszitől vannak aki Győri de most épp Bp-n lakik mert ott tanul... Nem lehet hogy ugyanonnan vannak? Az enyém 1800Ft volt :)
Üdv: Uzsi
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Mofli
Fórumozó
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2013.04.07. 09:49
Tartózkodási hely: Budapest

Budapesten boltok

Hozzászólás Szerző: Mofli »

Sziasztok!

Mi a Savoya parkban vettük az állatkáinkat. Az eladók közül kettő elég jófej, és tud is alapokat az axik tartásáról. Múlt héten már csak egy vadaska volt nekik. A mieink szépen fejlődnek semmi baj sincs velük. Hetente megyek valamiért, mindig kérdezik, hogy mi a helyzet az állatkákkal. Plusz még Ruto termékeik is vannak.
Múlt héten a Camponába is benéztünk, ott van jónéhány vadas és albínó is. Elég vékonykák voltak, nem túl ideális körülmények között, jó drágán.

Üdv, Mofli
Avatar
Chantall
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 198
Csatlakozott: 2012.10.11. 11:08

Black Molly

Hozzászólás Szerző: Chantall »

Sziasztok!
Én ma voltam Veszprémben és ha már arra jártam akkor beugrottam egy kisállatkereskedésbe. Egyszerűen gyönyörű volt. Régen láttam ilyen szép helyet és az állatok is nagyon szépek voltak. Voltak ott axikák is. Egy sima albínó meg 2 vadas kb. 8-10 centisek lehettek. Amennyire megtudtam ítélni egészségesek voltak. Az akvárium is jó volt és értettek is hozzájuk. A tulaj maga is axolotl tulajdonos. A lényeg a kereskedés neve és címe:
Black Molly Díszállatszaküzlet - Kisállatkereskedés - Veszprém Jutasi út 27.
Plusz ígéretet kaptam hogy vesznek majd meg tőlem kis axikat is. Amíg ott lesznek nem féltem majd nagyon őket. Illetve hetente kétszer kapnak élő tubifexet (minden hétfőn és csütörtökön) lehet még náluk kapni élő szúnyoglárvát is. (amiket sajnos itt Ajkán és Pápán nem lehet kapni.) Plusz azt is mondták hogy amikor kell szóljak oda és simán hozatnak JBL-es axolotl tápot is. Sajnos weboldaluk még nincs, de majd ajánlok nekik egy jó informatikust aki szívesen csinálna nekik egyet. De ez már nem ide tartozik.
Szóval csak ajánlani tudom a helyet! Hozzáértő dolgozók, szép tiszta tisztességes hely. :)
Chantall
KatViki
Fórumozó
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2013.12.04. 13:34
Tartózkodási hely: Budapest

Budapesti kisállat bolt

Hozzászólás Szerző: KatViki »

Nekünk kisállat kereskedésünk van, nincsenek kifejezetten axolotl-os termékeink, DE mivel több nagykereskedéssel (pl. Panzi Pet, Petfarm, Kobolka, Tátra Pet) kapcsolatban állunk, szívesen utánanézünk pár dolognak, ha valamire szüksége lenne valakinek.
Azért van néhány termék, ami kapcsolatos az axikkal és tartunk,
például:
tőzeg (5l 900 Ft, vagy 0,5l 200 Ft)
nagy kavics 4-5 cm nagy 550 Ft 5 kg
fagyasztott eleségek (200-650 Ft-ig, artémia, krill, vörös-fehér szúnyoglárva...stb)
növények (gömbmoha 300 Ft-tól, anubiászok 1500 Ft-tól, szálas növények 100 Ft, egyéb növények 600 Ft-tól)
különböző külső, belső szűrők, levegőztetők
különböző Ph tesztek, vízelőkészítők
és még sok más.

De ha nincs a felsoroltak között olyasmi amit a kis szörnyeiteknek kerestek, akkor is nyugodtan hívjatok fel, és ha azonnal nem is tudunk biztosat mondani, szívesen utánanézünk!

A boltunk a Budapesten a XI. kerületn, a Nagyváradtéri metrómegálló (3-as, kék metró) közelében, a Mihálkovics utca 20-as szám alatt található.
Tel.: (06 1) 217 2707
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Budapesti kisállat bolt

Hozzászólás Szerző: Sendy »

KatViki » 2 perccel ezelőtt írta:Nekünk kisállat kereskedésünk van, nincsenek kifejezetten axolotl-os termékeink, DE mivel több nagykereskedéssel (pl. Panzi Pet, Petfarm, Kobolka, Tátra Pet) kapcsolatban állunk, szívesen utánanézünk pár dolognak, ha valamire szüksége lenne valakinek.
Azért van néhány termék, ami kapcsolatos az axikkal és tartunk,
például:
tőzeg (5l 900 Ft, vagy 0,5l 200 Ft)
nagy kavics (itt egyelőre nem tudok árat írni)
fagyasztott eleségek (200-650 Ft-ig, artémia, krill, vörös-fehér szúnyoglárva...stb)
növények (gömbmoha 300 Ft-tól, anubiászok 1500 Ft-tól, szálas növények 100 Ft, egyéb növények 600 Ft-tól)
különböző külső, belső szűrők, levegőztetők
különböző Ph tesztek, vízelőkészítők
és még sok más.

De ha nincs a felsoroltak között olyasmi amit a kis szörnyeiteknek kerestek, akkor is nyugodtan hívjatok fel, és ha azonnal nem is tudunk biztosat mondani, szívesen utánanézünk!

A boltunk a Budapesten a XI. kerületn, a Nagyváradtéri metrómegálló (3-as, kék metró) közelében, a Mihálkovics utca 20-as szám alatt található.
Tel.: (06 1) 217 2707
Tőzeg axinak? Kifejtenéd mire használnád axiknál? Lényeges: JBL márkát tudtok szerezni? Mert vízelőkészítés terén pl csak az jöhet szóba.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
KatViki
Fórumozó
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2013.12.04. 13:34
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Budapesti kisállat bolt

Hozzászólás Szerző: KatViki »

Sendy » 45 perccel ezelőtt írta:
KatViki » 2 perccel ezelőtt írta:Nekünk kisállat kereskedésünk van, nincsenek kifejezetten axolotl-os termékeink, DE mivel több nagykereskedéssel (pl. Panzi Pet, Petfarm, Kobolka, Tátra Pet) kapcsolatban állunk, szívesen utánanézünk pár dolognak, ha valamire szüksége lenne valakinek.
Azért van néhány termék, ami kapcsolatos az axikkal és tartunk,
például:
tőzeg (5l 900 Ft, vagy 0,5l 200 Ft)
nagy kavics (itt egyelőre nem tudok árat írni)
fagyasztott eleségek (200-650 Ft-ig, artémia, krill, vörös-fehér szúnyoglárva...stb)
növények (gömbmoha 300 Ft-tól, anubiászok 1500 Ft-tól, szálas növények 100 Ft, egyéb növények 600 Ft-tól)
különböző külső, belső szűrők, levegőztetők
különböző Ph tesztek, vízelőkészítők
és még sok más.

De ha nincs a felsoroltak között olyasmi amit a kis szörnyeiteknek kerestek, akkor is nyugodtan hívjatok fel, és ha azonnal nem is tudunk biztosat mondani, szívesen utánanézünk!

A boltunk a Budapesten a XI. kerületn, a Nagyváradtéri metrómegálló (3-as, kék metró) közelében, a Mihálkovics utca 20-as szám alatt található.
Tel.: (06 1) 217 2707
Tőzeg axinak? Kifejtenéd mire használnád axiknál? Lényeges: JBL márkát tudtok szerezni? Mert vízelőkészítés terén pl csak az jöhet szóba.
Csak azért írtam a tőzeget, mert láttam a "Mire van igény?" fórumban. Igen, JBL márkájút is tudunk szerezni, de annak nem tudom fejből az árát.
KatViki
Fórumozó
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2013.12.04. 13:34
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Budapesti kisállat bolt

Hozzászólás Szerző: KatViki »

Sendy » Ma, 13:17 írta:
KatViki » 2 perccel ezelőtt írta:Nekünk kisállat kereskedésünk van, nincsenek kifejezetten axolotl-os termékeink, DE mivel több nagykereskedéssel (pl. Panzi Pet, Petfarm, Kobolka, Tátra Pet) kapcsolatban állunk, szívesen utánanézünk pár dolognak, ha valamire szüksége lenne valakinek.
Azért van néhány termék, ami kapcsolatos az axikkal és tartunk,
például:
tőzeg (5l 900 Ft, vagy 0,5l 200 Ft)
nagy kavics (itt egyelőre nem tudok árat írni)
fagyasztott eleségek (200-650 Ft-ig, artémia, krill, vörös-fehér szúnyoglárva...stb)
növények (gömbmoha 300 Ft-tól, anubiászok 1500 Ft-tól, szálas növények 100 Ft, egyéb növények 600 Ft-tól)
különböző külső, belső szűrők, levegőztetők
különböző Ph tesztek, vízelőkészítők
és még sok más.

De ha nincs a felsoroltak között olyasmi amit a kis szörnyeiteknek kerestek, akkor is nyugodtan hívjatok fel, és ha azonnal nem is tudunk biztosat mondani, szívesen utánanézünk!

A boltunk a Budapesten a XI. kerületn, a Nagyváradtéri metrómegálló (3-as, kék metró) közelében, a Mihálkovics utca 20-as szám alatt található.
Tel.: (06 1) 217 2707
Tőzeg axinak? Kifejtenéd mire használnád axiknál? Lényeges: JBL márkát tudtok szerezni? Mert vízelőkészítés terén pl csak az jöhet szóba.
Egyébként a tőzeget akváriumba szoktuk használni a víz Ph-jának beállításához (savanyít).
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Budapesti kisállat bolt

Hozzászólás Szerző: Sendy »

KatViki » Tegnap, 16:04 írta:Egyébként a tőzeget akváriumba szoktuk használni a víz Ph-jának beállításához (savanyít).
Sima tőzeget nem szoktunk használni csak spec granulátumot szűrőanyagként.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
KatViki
Fórumozó
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2013.12.04. 13:34
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Budapesti kisállat bolt

Hozzászólás Szerző: KatViki »

Sendy » Tegnap, 06:38 írta:
KatViki » Tegnap, 16:04 írta:Egyébként a tőzeget akváriumba szoktuk használni a víz Ph-jának beállításához (savanyít).
Sima tőzeget nem szoktunk használni csak spec granulátumot szűrőanyagként.
Igen, olyan akvárium tőzeg, de az is savanyítja a vizet :)
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Budapesti kisállat bolt

Hozzászólás Szerző: Sendy »

KatViki » 2013.12.08. 16:01 írta:
Sendy » Tegnap, 06:38 írta:
KatViki » Tegnap, 16:04 írta:Egyébként a tőzeget akváriumba szoktuk használni a víz Ph-jának beállításához (savanyít).
Sima tőzeget nem szoktunk használni csak spec granulátumot szűrőanyagként.
Igen, olyan akvárium tőzeg, de az is savanyítja a vizet :)
Olyat egyelőre nem használunk, amíg nem ismerjük meg jobban a működését.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Klaudia
Fórumozó
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2014.12.21. 13:28

Re: Budapesten boltok

Hozzászólás Szerző: Klaudia »

Mofli » 2013.05.07. 17:26 írta:Sziasztok!

Mi a Savoya parkban vettük az állatkáinkat. Az eladók közül kettő elég jófej, és tud is alapokat az axik tartásáról. Múlt héten már csak egy vadaska volt nekik. A mieink szépen fejlődnek semmi baj sincs velük. Hetente megyek valamiért, mindig kérdezik, hogy mi a helyzet az állatkákkal. Plusz még Ruto termékeik is vannak.
Múlt héten a Camponába is benéztünk, ott van jónéhány vadas és albínó is. Elég vékonykák voltak, nem túl ideális körülmények között, jó drágán.

Üdv, Mofli
Szia,
Mennyit kértek el egy axiért?
Üdv:klau
Klaudia
Klaudia
Fórumozó
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2014.12.21. 13:28

Savoya axik

Hozzászólás Szerző: Klaudia »

Sziasztok,
Mainap a savoyapark kisállatkereskedésében jártam,és most jobban körülnéztem, hátha találok valamit...
és találtam is 3 szép, kb 10-15 centis axit. az eladót faggattam róluk és állítólag már régóta ott vannak.
Az eladó is sajnálja őket és mivel engem ismer és sürűn járok oda így felajánlotta hogyha mindet elviszem odaadja olcsóbban csak nállam teltház van így aztmondtam neki hogy meggondolom még, de mondta hogy, ha netán ismerek valakit akinél jó helyen lennének.
2990/db
ha valakinél még van hely mentse ki őket onnan, szegénykék ne ott nőjjenek fel.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Maya 2015.02.08. 19:29-kor.
Ok: Nem adtál témacímet, javítottam, de kérlek olvasd el a házirend ezen részét! Köszi!
Klaudia
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Savoya axik

Hozzászólás Szerző: Maya »

Klaudia » 35 perccel ezelőtt írta:Sziasztok,
Mainap a savoyapark kisállatkereskedésében jártam,és most jobban körülnéztem, hátha találok valamit...
és találtam is 3 szép, kb 10-15 centis axit. az eladót faggattam róluk és állítólag már régóta ott vannak.
Az eladó is sajnálja őket és mivel engem ismer és sürűn járok oda így felajánlotta hogyha mindet elviszem odaadja olcsóbban csak nállam teltház van így aztmondtam neki hogy meggondolom még, de mondta hogy, ha netán ismerek valakit akinél jó helyen lennének.
2990/db
ha valakinél még van hely mentse ki őket onnan, szegénykék ne ott nőjjenek fel.
Akinek kicsit nagyobb rálátása van tudja, hogy működik ez a világ. A nagyker megvesz valami szaporítótól néhány félholt állatot, eladja a kiskernek, a kisker a boltnak a boltba pedig várják, hogy a félholt nyomorúságos állatot megsajnálja valaki. Ezért mindenkit arra kérek csak akkor kezdjen el globális mentegetésbe és mentegetésre USZÍTÁSRA, ha az a jövőhéten ennek a 3 helyén lévőt is kimenti, sőt utána való héten lévő 3-mat is, és nagyjából a végtelenségig. Amíg ez a 3 a boltban volt kb 9-12 axi életét mentették meg attól, hogy a boltba kínozzák őket. Jártam már a Savoyában, nulla hozzáértésük van axikhoz, az állatokról lerí. Másfelől boltból származási igazolás nélkül ne vásárolgassuk össze-vissza. Ha valaki megveszi azért vegye meg mert akarja, de ha csak azért mert 'jajj szegényke' ne tegye. Mert jövőhéten ugyanúgy 3 'jajj szegényke' lesz a helyükön. Kicsit morbidul hangzik a dolog, de ha valaki otthagyja most a három axit 9-12 életet fog vele megmenteni. Hiszen a boltok javarészt erre játszanak, biztos majd megsajnálja valaki és úgyis elviszi... ez egy végtelen körforgás, csak a dolgok mögé kéne látni.

Én nem értem miért derogál a házirend betartása, és miért adsz nekem mindennap 1 egész perc moderációt. Igen, ha mindennap mind a 250 felhasználó elvenne egy percet az életemből már igencsak morcos lennék. A szabályok miattatok vannak, hogy a fórum átlátható és követhető legyen. (A házirend pedig MAGYAR és szájbarágós.)
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Vali
Fórumozó
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2014.06.16. 10:19

Felnőtt axolotl vásárlása

Hozzászólás Szerző: Vali »

Kedves Fórumozók!

Meglévő 27 cm-s 1,5 éves golden albino mellé szeretnék társat hozni, a lényeg: vadas legyen és nagy. Egyszerűen sehol nem láttam 10 cm-nél nagyobb példányokat. Nincs valakinek ötlete, merre lenne érdemes keresgélni? Nem sürgős, de a nyár végére már mindenképp szeretném ha meglenne.
hachiko68
Fórumozó
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2017.07.12. 07:07

Tenyésztők

Hozzászólás Szerző: hachiko68 »

Sziasztok!
Találok valahol egy listát, vagy gyűjtőt tenyésztőkről?

Köszönöm
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Tenyésztők

Hozzászólás Szerző: Maya »

hachiko68 » Ma, 07:06 írta:Sziasztok!
Találok valahol egy listát, vagy gyűjtőt tenyésztőkről?

Köszönöm
A kérdés jó. Sajnos ebben a hobbiban nagyon nehéz meghatározni a becsületes és figyelmes tenyésztőt és megkülönböztetni a pénzéhes szaporítótól aki gyenge és silány minőségű állatokat tenyészt. Hosszú évek során egy tucat magyar tenyészt kipróbálása után (amibe volt minden a gerincferdült axitól a halálos fertőzéssel egészségesnek átadottig) tehát arra jutottam nincs senki akit biztosan tudnék ajánlani Magyarországon. Sajnos pénzéhes szaporítót tudnék mondani neked jópárat, de ennek nem látom értelmét. Megfelelő minőségű állat tenyésztése nem kifizetődő hazánkban, én mindenképpen az import és külföldről behozott axikra bíztatok mindenkit. Mert a magyar állomány nagyon silány lásd egészségügyi részlegünk. A szelektálás hiánya és a rossz tartási körülményektől rengeteg axi már 1 éves kora előtt elpusztul, de a nagy része nem éri meg a 2 éves kort sem.


Üdv,
Maya
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Válasz küldése