Máshova nem sorolható egészségügyi problémák

Moderátor: Axolotl moderátor

Viki
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2012.12.14. 10:29

SOS -vérzés, feketedés, foltok

Hozzászólás Szerző: Viki »

Sos, igazából nem tudom hová sorolni a problémát ezért írtam ide, kérlek segítsetek! Az akváriumomban 2 axolotl van egy albínó és egy arany színű már "betegek" voltak amikor meg vettem őket, később utána olvastam és olyan tüneteik voltak, mint a "stresszes" állatoknak foltok voltak a farkukon, enni esznek rendesen de a foltok már az egész testüket el lepték! Az ujjaik végei pedig be feketedtek ez nem tudom mitől lehet a sodrás sem erős az vizük sem piszkos, fagyasztott vörös szúnyog lárvát adok nekik enni naponta, két naponta.. azt is észre vettem, hogy az állatok néha-néha meg marják egymást és amikor legutóbb meg etettem őket az arany színűnek el kezdett dőlni a vér az orrából és a kopoltyújából azóta jól van de nagyon meg ijedtem és azt is észre vettem hogy el kezdett hámlani a bőrük az ujjaik végén, ahol fekete... Fogalmam sincsen mit tudnék tenni, hogy meggyógyuljanak, nem szeretném el veszíteni még egyiket sem... :(
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: SOS -vérzés, feketedés, foltok

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Viki írta:Sos, igazából nem tudom hová sorolni a problémát ezért írtam ide, kérlek segítsetek! ...
Kedves Viki!

Ennyi információból kicsit nehéz dolgozni. Mindenképpen képre lenne szükségünk, amint van kép, és nem tudunk biztos tanácsot, véleményt adni, akkor én kikérdezek egy szakorvost, hogy mi lehet.
Albínó és sárga axolotl: az albínók alapból foltosak (legalábbis nagyon nagyon nagyon úgy tűnik, de a foltok igazán csak elölről megvilágításnál látszanak, én összekevertem betegséggel, de amikor külföldi fórumon egészséges axolotl-ok képeit mutatták és foltosak voltak, ekkor jöttem rá, hogy gyári mintásak)
Nézd meg kérlek ezt a képet, hogy ilyen fajta foltok vannak-e http://sendy.hanzo.hu/keptar/albums/akv ... 100969.jpg Itt kifejezetten nagyon betegnek tűnnek, pedig semmi bajuk. Zsírmirigyek is vannak a bőrükön, illetve az albínók ilyen mintásak. Első ránézésre akár vízipenésznek is tűnhet. Közben találtam egy másik képet is róluk ahol szépen látszódnak http://sendy.hanzo.hu/keptar/albums/axo ... 100675.jpg Ha így néznek ki a foltok, ne aggódj!

Feketedés: az axolotl-oknak befeketedik a körmük mikor felnőtté válnak. Egy nem túl látványos képet mellékeltem. Nézd meg a kezüket alaposan, ha csak a köröm fekete az normális. A gömbmoha előtti ujján pl nagyon nagy fekete köröm van.
Felnőtt köröm ami fekete
Felnőtt köröm ami fekete
A marakodásra csak annyit tudok mondani, hogy valszeg ennyire éhesek. Etesd őket külön a kezedből. Az egyiknek finoman nyúlj alá és rakd az akvárium másik felébe, vagy picit told arrébb, ne ijeszd meg lehetőleg. Először mindig szemből közelítsd meg, majd úgy az oldala fele és úgy nyúlj hozzá. Ekkor adj neki egy falatot. Utána egyből a másiknak. És így felváltva külön etesd őket. Enyémek is mikor éhesek voltak, láttam hogy Lotti Axel lábát próbálta megenni. Lehet nem túl tápláló a fagyasztott vörösszúnyog. Vegyél teknősnek való fagyasztott halat, vagy friss csirkeszívet, csirkemájat (fel tudod picire kockázni és fagyóba berakni - 1-2 hétnél után viszont dobd ki a maradékot, még akkor is ha fagyott). Nálunk pl Lotti nagyon nehezen eszik, neki 10-20 perc az etetés, 5 percenként adok egy falatot neki, ha nem így etetem éhes marad. Axel viszont bármit adok, nyeli mint kacsa a nokedlit. Nem egyformák, lehet Nálad is hasonló a szitu, esznek esznek, de nem eleget, vagy nem elég tápláló a kaja.

A vedlés náluk is előforduló jelenség, amíg nem nagy lepedőkben málik le a bőrük és láthatóan sebes alatta vagy nincs bőr, akkor van gond.

Ha ezeket megnézted, és válaszolsz, illetve ha tudsz képet csinálni akkor adok további tanácsokat és magyarázatokat.

Ha valami bajuk van, akár a vízminőség, akár betegség, akármi akkor kihullik a kopoltyújuk és/vagy behajlítják derékszögben a farkuk végét, és így közlekednek mindenhova, soha nem egyenesedik ki. Ha ez a kettő nem tapasztalható, akkor nincs baj vagy csak nagyon kicsi.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
liquid
Adminisztrátor
Hozzászólások: 284
Csatlakozott: 2010.12.04. 11:02

Re: SOS -vérzés, feketedés, foltok

Hozzászólás Szerző: liquid »

Sendy írta:
Viki írta:Sos, igazából nem tudom hová sorolni a problémát ezért írtam ide, kérlek segítsetek! ...
Kedves Viki!
Szia!

Igazából Sendy mindent leírt amit én tudok, de egyet hozzátennék még: amikor nem aktívak, nem vadásznak és nem esznek, akkor a vér kimegy a kopoltyúból és a végtagokból is. Ez teljesen megváltozik, ha épp vitatkoznak, eteted őket, vagy csak rohangásznak az akváriumban. Ilyenkor nálam a kopoltyújuk is sok árnyalattal sötétebb piros lesz és a farkuk tövétől a végéig és a lábaik is bepirosodnak, ez nem biztos hogy baj. A vérzés annál inkább, ha vérzik az valamilyen belső sebre/sérülésre utalhat, a leírtakból egyedül azon akadt meg a szemem. Gyakran szivárog vér az orrából, vagy ez csak eseti tünet volt amikor a másik megtámadta? A fejét támadta meg és utána kezdett vérezni? Azóta vérzett neki? Ha bántják egymást, érdemes lehet az akváriumot szétválasztani belül egy szúnyoghálóval például és mindenképpen messze etesd őket egymástól.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Chantall
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 198
Csatlakozott: 2012.10.11. 11:08

CO2

Hozzászólás Szerző: Chantall »

Sziasztok!

A vízi növénykéim közül pár nincs a legjobb állapotban..olvastam valahol hogy jót tesz nekik a co2 tabletta vagy folyékony szer...ezek nem ártanak az axiknak? mit tudtok ajánlani, ami jó a növényeknek és az axikaimat sem nyírja ki???? Nem akarom szegény Donkey-t és Góliátot kitenni valami szörnyűségnek!
Sarah

U.i.: Ez igen is SOS kérdés..ugyan is a párom holnap megy a boltba vásárolni, és tudnom kell hogy vegyen vagy ne ilyet!!!
Chantall
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: CO2

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Sarah írta:Sziasztok!

A vízi növénykéim közül pár nincs a legjobb állapotban..olvastam valahol hogy jót tesz nekik a co2 tabletta vagy folyékony szer...ezek nem ártanak az axiknak? mit tudtok ajánlani, ami jó a növényeknek és az axikaimat sem nyírja ki???? Nem akarom szegény Donkey-t és Góliátot kitenni valami szörnyűségnek!
Sarah

U.i.: Ez igen is SOS kérdés..ugyan is a párom holnap megy a boltba vásárolni, és tudnom kell hogy vegyen vagy ne ilyet!!!
Semmilyet se vegyen. Mivel egyikük így is nehezebben kevesebbet eszik, nem kéne buzerálni a vizet. Még a végén annyit se fog enni. A növények amúgy se nagyon bírják az axis akváriumokat. Ha meg akar pusztulni, megpusztul ha a fejed tetejére is állsz. Talán 2-3 fajta van ami kibírja a hideg vizet, az axiknak való sötétet, illetve az axik súlyát. Mellesleg a növények egy igen érdekes módon vannak növesztve. Azaz nem víz alatt termesztik őket, hanem vízpárával locsolva, többnyire esővízzel és mindenféle tápanyagokkal turbósítva. Ezért van, hogy 1 hónapig szép nálad, aztán megpusztul, mert úgy van nevelve, kigenetikázva, fejlesztve (biztos infó sajnos). Sokkal jobb ha akváriumban nevelt növényeket szereztek be, azok nagy eséllyel kibírják. Sőt az se mindegy melyik város vizével nevelték. A pesti vizes növények nagy része Tatabányán kipusztul, és fordítva.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Barbii
Fórumozó
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2011.08.08. 15:55

Eldől

Hozzászólás Szerző: Barbii »

Sziasztok.

Nekem lenne egy olyan kérdésem, hogy egy ideje már az axim állandóan eldől, és néha az oldalán lebeg a víz tetején, nagy ritkán fejjel lefele, és egyáltalán nem úgy viselkedik, mint amikor megkaptam :S:S:S Elég instabil az egész mozgása szegénykének, és tényleg nagyon sokszor "elborul" :/// Örülnék, ha valakinek lenne valami ötlete a dologra, mert nagyon izgulok érte :S
Nem tudom hogy lehet-e összefüggésben, de az egyik kis kopoltyújáról eltűntek az apró kis "szöszök" :/

Előre is köszönöm a segítséget!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sendy 2011.10.25. 05:47-kor.
Ok: Kérlek olvasd el a házirendet! Nem adtál címet a hozzászólásnak, ezt most én pótoltam.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Eldől

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Barbii írta:Sziasztok.

Nekem lenne egy olyan kérdésem, hogy egy ideje már az axim állandóan eldől, és néha az oldalán lebeg a víz tetején, nagy ritkán fejjel lefele, és egyáltalán nem úgy viselkedik, mint amikor megkaptam :S:S:S Elég instabil az egész mozgása szegénykének, és tényleg nagyon sokszor "elborul" :/// Örülnék, ha valakinek lenne valami ötlete a dologra, mert nagyon izgulok érte :S
Nem tudom hogy lehet-e összefüggésben, de az egyik kis kopoltyújáról eltűntek az apró kis "szöszök" :/

Előre is köszönöm a segítséget!
Szia!

Ennyi információval sajnos sokat nem tudunk kezdeni. Mióta dől, mióta van meg, milyen fajta, fénykép is jó lenne, mit tettél azért eddig, hogy rendbe jöjjön, mit evett eddig, mikor evett utoljára, mekkora étvágya van, mikor tűntek el a kopoltyúk, csináltál víztesztet, ha igen, mi az eredmény?
Ezen információkkal már tudunk spekulálni, mert jelenleg komoly esszét lehetne írni erre, de csak címszavakban:
Akvárium sera tesztcsík, hogy megnézd milyen a víz, ennek függvényében lehet tovább haladni, mert lehet, hogy a Te vized is lúgos és az okoz mindent. Egyre többen küzdenek itt a ph-val, de az is lehet, hogy nem ph de valami, amit a teszt kimutat. Egy akváriumpuculás pl lehet nem ártana beállított vízzel, lehet minden rendbe is jönne. Ha eszik rendesen, akkor nyugodj meg, és csak akváriumpucolást csinálj a teszt után, ha nem eszik, akkor "mióta nem eszik?", "előtte hogy evett?" kérdések függvényében 1-2 nap várakozás vagy azonnali orvoshoz rohanás a válasz. A "szöszök" a kopoltyúi, amik ha eltűntek, akkor 99%-ban a vízzel van valami baj, de mivel féloldalasan tűntek el, felmerül a kérdés, hogy mi okozta, előbb lebegett, aztán tűntek el, vagy előbb tűnt el és aztán lebegett. Nem-e gombás valahol, nem akadhatott be a kopoltyúja valahova és pl leszakadt?
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Máshova nem sorolható egészségügyi problémák

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Ide csak azokat írjátok be, ami máshova nem sorolható. Ha több tünet és probléma van, akkor a legelső vagy legsúlyosabb tünetnek megfelelő topikot használjatok.

Az ide tartozó hozzászólásokat áthelyeztem, ez alatt a hozzászólás alatt fogjátok megtalálni.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
noémi
Fórumozó
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2012.12.14. 10:29

Rejtélyes dudor

Hozzászólás Szerző: noémi »

sziasztok, ehhez mit szóltok?

Kép
Kép
Kép

már régóta rajta van, először kisebb volt és bőrszínű, szemölcshöz hasonló.
nemrég elkezdett bevörösödni, és kicsit nagyobb lett.
Avatar
liquid
Adminisztrátor
Hozzászólások: 284
Csatlakozott: 2010.12.04. 11:02

Re: Rejtélyes dudor

Hozzászólás Szerző: liquid »

Nekem is van ilyen bár 15X ekkora a farka végén. Anno megsérült majd lett egy pici fekete pötty és mostmár nagy pukli, de nem zavarja, amig nem észelelk nála valami változást, én nem piszkálom/nem viszem orvoshoz.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Rejtélyes dudor

Hozzászólás Szerző: Sendy »

liquid írta:Nekem is van ilyen bár 15X ekkora a farka végén. Anno megsérült majd lett egy pici fekete pötty és mostmár nagy pukli, de nem zavarja, amig nem észelelk nála valami változást, én nem piszkálom/nem viszem orvoshoz.
A képeket elküldöm a mi orvosunknak, kíváncsi vagyok, ő mint mond rá.

Ui:
Dokinak látatlanban nem sok tippje volt így képről.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
noémi
Fórumozó
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2012.12.14. 10:29

Darakór jellegű pöttyök

Hozzászólás Szerző: noémi »

sziasztok, van egy időnként visszatérő problémánk.
leginkább a halak darakórjához tudnám hasonlítani, de ez nem az. sokkal nagyobb, kb 1 mm átmérőjű kiálló pöttyök jelennek meg időnként az axikon. általában nem mindegyiken, csak néhányon, és különböző mértékben.
ilyenkor vizet cserélek, és metilinkéket teszek a vízbe. eddig mindig elmúlt még, egy állat sem pusztult el emiatt.
azon kívűl, hogy csúnyán néznek ki, egyáltalán nem tűnnek betegnek. esznek, úsznak, vígak.

csináltam képet, de nem a legjobb.
http://www.kephost.com/images4/2012/1/2 ... 9emw6k.jpg
noémi
Fórumozó
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2012.12.14. 10:29

Re: Darakór jellegű pöttyök

Hozzászólás Szerző: noémi »

bocs, a képet nem tudtam normálisabban beilleszteni.
Avatar
liquid
Adminisztrátor
Hozzászólások: 284
Csatlakozott: 2010.12.04. 11:02

Re: Darakór jellegű pöttyök

Hozzászólás Szerző: liquid »

Szia!

Én nem látok semmi nemodaillőt, ez két dolog miatt lehet: valami mirigyük nő meg ideiglenesen, nekem tele vannak nagy fehér pöttyökkel, vagy csak tényleg rossz a kép :)
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
noémi
Fórumozó
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2012.12.14. 10:29

Re: Darakór jellegű pöttyök

Hozzászólás Szerző: noémi »

http://www.kephost.com/images4/2012/1/2 ... o4g3md.jpg

élőben látszik, hogy betegség, normális esetben nincsenek rajtuk ilyenek. ez elég enyhe, van hogy nagyon durva, látványos.
Avatar
liquid
Adminisztrátor
Hozzászólások: 284
Csatlakozott: 2010.12.04. 11:02

Re: Darakór jellegű pöttyök

Hozzászólás Szerző: liquid »

Hmm. Furcsán néz ki hogy kitüremkedik. Általában gombák szoktak így viselkedni.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Darakór jellegű pöttyök

Hozzászólás Szerző: Sendy »

liquid írta:Hmm. Furcsán néz ki hogy kitüremkedik. Általában gombák szoktak így viselkedni.
Ha gomba, akkor ha közvetlenül egy csepp metilént cseppentesz rá, majd ellötykölöd a vizet 1-2 másodperc múlva, akkor a pötty mélykék lesz, míg a bőrén maximum halvány elszíneződés lesz látható.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
zedone
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2012.01.25. 15:29

Fehér pöttyök

Hozzászólás Szerző: zedone »

Sziasztok!
Nekem is vannak axijaim egy vad és egy fehér színű.A vad színű axival lenne gondom.A farkán illetve elszórtan a testén lábán megjelentek fehér foltok nem vattaszerű mint a gombás fertőzések.A képet mellékelem egyébként rendesen eszik látszólag nincs semmi baja.
előre is köszi
Csatolmányok
IMG_9280 copy.jpg
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Fehér pöttyök

Hozzászólás Szerző: Sendy »

zedone írta:Sziasztok!
Nekem is vannak axijaim egy vad és egy fehér színű.A vad színű axival lenne gondom.A farkán illetve elszórtan a testén lábán megjelentek fehér foltok nem vattaszerű mint a gombás fertőzések.A képet mellékelem egyébként rendesen eszik látszólag nincs semmi baja.
előre is köszi
Sajnos nem tudok mit hozzáfűzni, de utánakérdezek. A legjobb az lenne, ha egy szakértő orvosnak meg tudnád mutatni, és ha tudja azonosítani, akkor örülnénk, ha megosztanád velünk. A mikroszkopikus vizsgálatból igen sok dolog ki tud derülni, és csak pár perc az egész, az állatnak sem fáj.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
szadaxo
Fórumozó
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012.12.14. 10:29

Fenéktáji dudor

Hozzászólás Szerző: szadaxo »

Sziasztok! Igazából sajnos nem tudom ezt hova sorolni..

Pár napja vettem észre,hogy az egyik axoltl-om lábán két fura dudor jelent meg. Nem tudom mikor és mióta van ott neki, de szerintem nem normális.

Tudtok segíteni,hogy mi lehet és mit csináljak vele ?

Küldök képeket
Csatolmányok
fénykép (9).JPG
fénykép (8).JPG
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Fenéktáji dudor

Hozzászólás Szerző: Sendy »

szadaxo írta:Sziasztok! Igazából sajnos nem tudom ezt hova sorolni..

Pár napja vettem észre,hogy az egyik axoltl-om lábán két fura dudor jelent meg. Nem tudom mikor és mióta van ott neki, de szerintem nem normális.

Tudtok segíteni,hogy mi lehet és mit csináljak vele ?

Küldök képeket
Szia!

Hát ez nem normális szerintem sem. Fogalmam sincs hogy mi lehet, állatorvosnak kéne megmutatni, venne mintát és abból kiderülne. Tapintásra milyen? bőrhöz tapadt, kemény, puha, esetleg elmozdul a bőr alatt. Lehet hogy csak egy vízzel telt ciszta ami magától elmúlik, de ehhez sajnos mintát kell belőle venni és orvosnak meg kell nézni hogy mik vannak a folyadékban.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
igyimke
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2012.04.11. 08:10

Nyaki kitüremkedés

Hozzászólás Szerző: igyimke »

Sziasztok!
Egy olyan problémával fordulnék hozzátok, hogy az aximnak pár hete elkezdett nőni a nyakánál egy dudor! A mozgása, étvágya jó kezdetek óta ez nem is változott, hetente cserélve van a vize, a szűrő is tisztítva van!
Csatolva küldök róla képet, hátha úgy egyszerűbb lesz megállapítani!
Válaszotokat előre is köszönöm!
Csatolmányok
Axi2.JPG
Axi.JPG
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Nyaki kitüremkedés

Hozzászólás Szerző: Sendy »

igyimke írta:Sziasztok!
Egy olyan problémával fordulnék hozzátok, hogy az aximnak pár hete elkezdett nőni a nyakánál egy dudor! A mozgása, étvágya jó kezdetek óta ez nem is változott, hetente cserélve van a vize, a szűrő is tisztítva van!
Csatolva küldök róla képet, hátha úgy egyszerűbb lesz megállapítani!
Válaszotokat előre is köszönöm!
Igen súlyosnak néz ki. Mielőbb állatorvosnak megmutatnám, hogy megnézze, hogy az ott valami csontosodás, vagy esetleg egy limfóma. Érintésre milyen a duzzanat puha vagy kemény a bőr alatt?
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Titkos3
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2012.01.17. 19:07
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nyaki kitüremkedés

Hozzászólás Szerző: Titkos3 »

igyimke írta:Sziasztok!
Egy olyan problémával fordulnék hozzátok, hogy az aximnak pár hete elkezdett nőni a nyakánál egy dudor! A mozgása, étvágya jó kezdetek óta ez nem is változott, hetente cserélve van a vize, a szűrő is tisztítva van!
Csatolva küldök róla képet, hátha úgy egyszerűbb lesz megállapítani!
Válaszotokat előre is köszönöm!
Nagyon súlyos! Sajnos nem tudom megállapítani, hogy mi, de nagyon súlyos! Azonnal vidd el állatorvoshoz!
Titkos3
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
LeviBoy01
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2011.12.15. 19:44

Sárga folt és lábbénulás jelenség

Hozzászólás Szerző: LeviBoy01 »

Sziasztok!
Egy érdekes problémám lenne az axómmal. A bal hátsó lábát nem használja már jópár napja és valami fura sárga rész is van ott neki. Megpiszkálgattam a lábát, de full hajlik mindenfelé, mintha élettelen lenne és az egyik ujja is hiányzik azon a lábán. Mi lehet szerintetek a problémája? Köszi előre is!
Pár kép:
P1140457.JPG
P1140461.JPG
P1140464.JPG
És a másik oldali lába, összehasonlításként:
P1140466.JPG
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Sárga folt és lábbénulás jelenség

Hozzászólás Szerző: Sendy »

LeviBoy01 írta:Sziasztok!
Egy érdekes problémám lenne az axómmal. A bal hátsó lábát nem használja már jópár napja és valami fura sárga rész is van ott neki. Megpiszkálgattam a lábát, de full hajlik mindenfelé, mintha élettelen lenne és az egyik ujja is hiányzik azon a lábán. Mi lehet szerintetek a problémája? Köszi előre is!
Szia!
Hasonló volt már nekünk is, de sárgaság nélkül. Nem tudom mi okozta, de nekem a fél oldala "bénult" le egyik napról a másikra. Arra is dőlt folyamatosan, mindig csak a bénult felére forgolódott körbe körbe. Hűtőszekrényben a fórumon ismertetett módon rendbe jött. 1 héttel később már használta a lábát. Én hűtőbe tenném, ha van rá mód, vagy ha erre nagyon nincs mód akkor 19 fokra vinném le stabilan a víz hőmérsékletét. Ha negatív változás jelentkezik, azonnal orvos. A képeken egy fontos dolgot nem látok: a farka végét le tudod fényképezni? Arra vagyok kíváncsi, görbíti-e és ha igen, mennyire. Fontos jellemző. Ha egyéb tüneted nincs, akkor nagyon nem kell aggódnod, de alaposan szemmel kell tartani naponta többször, nehogy hirtelen romlás álljon be.
A tünetek és képek alapján nekem egy tippem lenne, hogy mi történt: valamiben elakadt a felső lábujja, az leszakadt, de maga az axi is vergődhetett egy darabig, és ettől ilyen a lába, illetve lehet hogy felszívódofélben lévő ütődés nyoma a sárgaság. Axel fején volt hasonló sárgaság mikor a feji sérülése a berzéseses vörös után lilává majd sárgává vált majd kifakult.
Akármilyen változás van, légyszi jelentkezz, és ha tudsz, küldj képet is.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
LeviBoy01
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2011.12.15. 19:44

Re: Sárga folt és lábbénulás jelenség

Hozzászólás Szerző: LeviBoy01 »

Szia!
Köszi a gyors reagálást. Majd holnap még teszek fel képeket róla. Amúgy az a sárga rész már szerintem ott van pár hónapja. Csak eddig azt nem vettem észre, hogy ennyire nem mozgatja a lábát, úgyhogy lehet az is olyan már egy ideje. Ő amúgy úgy tesz, mintha nem lenne semmi gáz a lábával, mert simán jól úszik meg minden. Amúgy a farka vége nem görbül szerencsére. Tavaly volt olyan időszaka is, de az azért volt, mert sokáig azt hittem, hogy elég neki egy 20 literes akvárium, mert a kereskedő azt mondta. De ez azóta elmúlt, mert vettem neki egy 80-ast. Más tünete nincs, max annyi, hogy a hátuszonya elég fura szerkezetü lett nemrég, ezt a képeken is észrevenni szerintem. De lehet ez nála valami átmeneti dolog...
Majd holnap még küldök képeket. Üdv!
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Sárga folt és lábbénulás jelenség

Hozzászólás Szerző: Sendy »

LeviBoy01 írta:Szia!
Köszi a gyors reagálást. Majd holnap még teszek fel képeket róla. Amúgy az a sárga rész már szerintem ott van pár hónapja. Csak eddig azt nem vettem észre, hogy ennyire nem mozgatja a lábát, úgyhogy lehet az is olyan már egy ideje. Ő amúgy úgy tesz, mintha nem lenne semmi gáz a lábával, mert simán jól úszik meg minden. Amúgy a farka vége nem görbül szerencsére. Tavaly volt olyan időszaka is, de az azért volt, mert sokáig azt hittem, hogy elég neki egy 20 literes akvárium, mert a kereskedő azt mondta. De ez azóta elmúlt, mert vettem neki egy 80-ast. Más tünete nincs, max annyi, hogy a hátuszonya elég fura szerkezetü lett nemrég, ezt a képeken is észrevenni szerintem. De lehet ez nála valami átmeneti dolog...
Majd holnap még küldök képeket. Üdv!
A sárgaságot ha van rá mód nem ártana majd egy orvosnak megmutatni. Rá fogok kérdezni erre a sárgaságra azért.
A hátuszony nem tűnt fel a képeken, mert nem arra koncentráltam, de hát nem néz ki túl jól. Azt is fényképezd majd légyszi körbe, illetve finoman simítsd végig többször, és figyeld hogy nincs-e erőteljes hámlás. Az is lehet, hogy most csak vedlik kicsit. A lába pedig még simán helyrejöhet.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
LeviBoy01
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2011.12.15. 19:44

Re: Sárga folt és lábbénulás jelenség

Hozzászólás Szerző: LeviBoy01 »

Sziasztok!

Küldők még pár képet az uszony miatt is...
DSC00042.jpg
DSC00043.jpg
DSC00044.jpg
Amúgy egészségesnek tűnik és eszik is nagyon sokat. Néha nagyobb a hasa, mint a feje. :D
Köszi előre is a segítséget!

Üdv!
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Sárga folt és lábbénulás jelenség

Hozzászólás Szerző: Sendy »

LeviBoy01 írta:Sziasztok!

Küldők még pár képet az uszony miatt is...
Amúgy egészségesnek tűnik és eszik is nagyon sokat. Néha nagyobb a hasa, mint a feje. :D
Köszi előre is a segítséget!

Üdv!
Uszonyprobléma nem tűnik vészesnek, a többit meg figyelgesd :)
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Zsucy
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2011.01.20. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest VI.ker.

Ismeretlen betegség

Hozzászólás Szerző: Zsucy »

Találtam két képet a neten (csatolom is őket),egy német oldalon. Szerintem nagyon beteg lehet szegény axi, mert elég csúnyán néz ki. :( Kíváncsi vagyok, hogy mi lehet a baja, meg gondoltam tanulságos lehet, hátha valakinek előfordul ilyen (remélem nem), és akkor talán hamarabb kaphat segítséget erre a problémára!
Csatolmányok
2011-04-11_Kranker_Axolotl_3.jpg
2011-04-11_Kranker_Axolotl_1.jpg
Zsucy
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
yopeet
Fórumozó
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2011.12.22. 22:50
Tartózkodási hely: Pusztaszabolcs

Lehet gomba, lehet bakteriális?

Hozzászólás Szerző: yopeet »

Sziasztok!
Azért ide írok, mert igazán nem tudom eldönteni, hogy ezzel hova írjak.

A kezdet:
Mikor decemberben hozzám került Maxi, már akkor volt egy kis rész a farkán, mintha kiharapták volna. Lehet, hogy "gyárilag" olyan, nem tudom, de már akkor raktam fel képet róla a topikomba. Azóta semmi változás nem volt vele. Körülbelül akkortájt volt az is, hogy a farka végén a hártya picit be volt pöndörödve. Nem is foglalkoztam vele, azt gondoltam a harapás mellé szerezte valahogyan.

Ma:
Tüzetesebben szemügyre vettem, mert a napokban már elég rendesen befeketedett. Semmi tapintható nincs rajta, semmi dudor. Átnéztem Maxikámat és semmi más rendelleneset nem találtam. Rendesen eszik, ritkán felúszkál, mászkál, csak a fényképezőnek nem tud pózolni :D Állandóan mikor ráfókuszálok elmászik, de csak akkor :D
A lényeg, hogy nem tudom, hogy fog-e terjedni, vagy csak a hártya hal el és azért feketedett be. Nem terjedt egyenlőre, csak a színe változott. Sötétedett. Remélem valaki tud mondani valami bíztatót.
Csatolmányok
A harapással
A harapással
Szthy
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Ismeretlen betegség

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Zsucy írta:Találtam két képet a neten (csatolom is őket),egy német oldalon. Szerintem nagyon beteg lehet szegény axi, mert elég csúnyán néz ki. :( Kíváncsi vagyok, hogy mi lehet a baja, meg gondoltam tanulságos lehet, hátha valakinek előfordul ilyen (remélem nem), és akkor talán hamarabb kaphat segítséget erre a problémára!
Mivel csak képről tudok ítélni, így igen nehéz. Első körben metilénkékkel meg kéne festeni az elváltozásokat és azt a fehér hernyószerű izét. Az állat le van fogyva, a farokúszóhártyája teljesen össze van esve, farka vége be van hajlítva, amennyiben az a fehér hosszúkás a fenekéből jön, akkor ez a betegség több hete tart, és hetek óta észlelhetőek voltak már a tünetei, kaphatott volna időben orvosi kezelést. Ha metilénre színeződik az egész, akkor gomba, de ennél súlyosabbnak érzem a problémát. A zöld részre nincs tippem mi lehet, ahogy arra sem, hogy miért olyan lerakódásos foltban van a hasán az a fehér. Olyan mintha napokig a víz felszínén oldalazva feküdt volna és akkor keletkezett volna. Amennyiben az a hosszú fehér a fenekéből jön, akkor valamilyen bélflórafelborulás áll a hátterében és hetek óta nem evés (különben más a színe). Abból kiindulva, hogy hasonló betegségből 3-ból 2 axim meghalt, szerintem ennek a szegénynek sincs sok hátra.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Lehet gomba, lehet bakteriális?

Hozzászólás Szerző: Sendy »

yopeet írta:Sziasztok!
Azért ide írok, mert igazán nem tudom eldönteni, hogy ezzel hova írjak...
Szia!

Biztatót sajnos nem tudok mondani. A farka vége be van erősen hajolva, tehát probléma van. Nem tudom mi okozhat ilyen jellegű elszíneződést. Amikor vedlik és feketedik az elhalt bőr, az máshogy néz ki, és lepedőkben válik le érintésre az állat bőréről. Ez úgy néz ki, mintha megégette volna, de hát erre szerintem nincs esély. Ha van rá lehetőséged, mindenképpen mutasd meg a napokban egy állatorvosnak aki meg tudja vizsgálni. Az a tény, hogy a farka vége be van hajolva, de még nincs más észlelhető gond, azt mutatja, hogy még nem súlyos. Lehet nem is lesz az, de hozzáértőnek át kéne néznie, kenetmintát venni, mikroszkóp alatt átnézni. Egyet megpróbálhatsz: finoman vedd két ujjad közé a farka végét és óvatosan dörzsöld meg, mintha le akarnád róla mosni. Ha észlelsz valamit, akkor írd meg, hátha van valami tippem.

A hiányos résszel ne foglalkozz amíg ilyen szép egészséges.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Ferde Gerinc

Hozzászólás Szerző: Maya »

Sziasztok!

Mivel tényleg úgy gondolom semelyik kategóriába nem tudom besorolni a problémámat ide írok, de ha rossz helyre írtam bocsánatot kérek.

Talán egy hónapja kezdődött a fél éves albínó aximnak nőni kezdett a hasa, azt gondoltam, hogy követ nyelt vagy túl sok levegőt. Mostanra a gerincébe is látni egy jelentős görbületet elég érdekese a tartása, a fejét is mindig felemeli, összességében nagyon furcsán is néz ki, egy hete pedig a farka elkezdett pirosodni. Ezen kívül keveset hajlandó enni, de a gerince miatt nagyon aggódom. Szerintetek azonnal vágjak bele egy hűtőzésbe? Mivel még sose csináltam szeretnék meggyőződni róla, hogy szükséges. A legaggasztóbb problémám a gerince. :(
Csatolmányok
DSC00014.JPG
DdSC00007.JPG
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Ferde Gerinc

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Maya írta:Sziasztok!

Mivel tényleg úgy gondolom semelyik kategóriába nem tudom besorolni a problémámat ide írok, de ha rossz helyre írtam bocsánatot kérek.

Talán egy hónapja kezdődött a fél éves albínó aximnak nőni kezdett a hasa, azt gondoltam, hogy követ nyelt vagy túl sok levegőt. Mostanra a gerincébe is látni egy jelentős görbületet elég érdekese a tartása, a fejét is mindig felemeli, összességében nagyon furcsán is néz ki, egy hete pedig a farka elkezdett pirosodni. Ezen kívül keveset hajlandó enni, de a gerince miatt nagyon aggódom. Szerintetek azonnal vágjak bele egy hűtőzésbe? Mivel még sose csináltam szeretnék meggyőződni róla, hogy szükséges. A legaggasztóbb problémám a gerince. :(
Szia!

Azonnal szakorvoshoz vinném. Ez egy igen súlyos degeneratív elváltozásnak néz ki. Ezen kívül a hűtőzést tudom mondani, nekünk is segített, de orvos mindenképpen kéne, addig is míg orvoshoz jutsz, mert hát péntek este van.... nem mindenhol van ügyelet és hasonlók, így orvosig mindenképpen hűtőzés, a fórumon párszor leírtam hogy kell csinálni, alaposan olvasd el kérlek.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
szani
Fórumozó
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2012.04.27. 19:40

Re: Máshova nem sorolható egészségügyi problémák

Hozzászólás Szerző: szani »

Sziasztok!
Kétségbeesésem közepette nemtudtam már kihez forduljak!
1 hónapja vannak axolotjaim egy fehér és egy fekete leopárd mintás!
A víz mindig 19 és 22 fok között szaladgál.
Semmi bajok nem történtek, normálisan ettek, tiszta volt a vizük ..
Egyik nap a fehérnek a hasija feldagadt , arra gondoltam köveket nyelt.
Megvártam mig ürít,persze etettem módjával,megtaláltam az ürülékében a kavicsokat is, nemvolt sok és nagyon aprók!
Le is lappadt a hasa, vettünk nekik mohát !
3 napja a fehér axolotlnak mintha megsérült volna a farka , mintha pikkelyesedt volna , teljesen lefoszlott!
Mai napra a feketét vergődve találtam a hátán, külön vizbe tettem , elrohantam az állatboltba vettem nekik metilénkéket, módjával megkapták az adagot , de már tudtuk hogy a fekete nemfog életbe maradni , rá egy órára elis pusztult ( persze még mindig reménykedünk ) !
Sajnos késöbb találtam meg igy vergődve, pedig tudtam ha meghal azonnal elkell távolitani a vizből!
A fehér , él , gyenge , ő is kapott fertőtlenitőt , azóta többet mozog ( 2-3 lépésnyivel )!
Nagyon aggódom hogy mibaja lehet , életbe marad-e egyáltalán ..
A lábait maga alá gyűrte , ahogy a fekete is mikor elpusztult !
Kis fülecskéit alig-alig de mozgatja ! Szeretnék neki bármilyen módon segiteni ! Mellékelek képet is ! Nagyon örülnék ha mihamarabb válaszolnátok!

Egy új fórumolvasó!

http://kepfeltoltes.hu/view/120427/2604 ... es.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/120427/2604 ... es.hu_.jpg
Avatar
Zsucy
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2011.01.20. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest VI.ker.

Re: Máshova nem sorolható egészségügyi problémák

Hozzászólás Szerző: Zsucy »

szani írta:Sziasztok!
Kétségbeesésem közepette nemtudtam már kihez forduljak!
1 hónapja vannak axolotjaim egy fehér és egy fekete leopárd mintás!
A víz mindig 19 és 22 fok között szaladgál.
Semmi bajok nem történtek, normálisan ettek, tiszta volt a vizük ..
Egyik nap a fehérnek a hasija feldagadt , arra gondoltam köveket nyelt.
Megvártam mig ürít,persze etettem módjával,megtaláltam az ürülékében a kavicsokat is, nemvolt sok és nagyon aprók!
Le is lappadt a hasa, vettünk nekik mohát !
3 napja a fehér axolotlnak mintha megsérült volna a farka , mintha pikkelyesedt volna , teljesen lefoszlott!
Mai napra a feketét vergődve találtam a hátán, külön vizbe tettem , elrohantam az állatboltba vettem nekik metilénkéket, módjával megkapták az adagot , de már tudtuk hogy a fekete nemfog életbe maradni , rá egy órára elis pusztult ( persze még mindig reménykedünk ) !
Sajnos késöbb találtam meg igy vergődve, pedig tudtam ha meghal azonnal elkell távolitani a vizből!
A fehér , él , gyenge , ő is kapott fertőtlenitőt , azóta többet mozog ( 2-3 lépésnyivel )!
Nagyon aggódom hogy mibaja lehet , életbe marad-e egyáltalán ..
A lábait maga alá gyűrte , ahogy a fekete is mikor elpusztult !
Kis fülecskéit alig-alig de mozgatja ! Szeretnék neki bármilyen módon segiteni ! Mellékelek képet is ! Nagyon örülnék ha mihamarabb válaszolnátok!

Egy új fórumolvasó!

http://kepfeltoltes.hu/view/120427/2604 ... es.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/120427/2604 ... es.hu_.jpg
Hááát, nekem gőzöm sincs róla mi lehet a baja, de remélem meggyógyul! :(
Zsucy
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
szani
Fórumozó
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2012.04.27. 19:40

Re: Máshova nem sorolható egészségügyi problémák

Hozzászólás Szerző: szani »

Zsucy írta:
szani írta:Sziasztok!
Kétségbeesésem közepette nemtudtam már kihez forduljak!
1 hónapja vannak axolotjaim egy fehér és egy fekete leopárd mintás!
A víz mindig 19 és 22 fok között szaladgál.
Semmi bajok nem történtek, normálisan ettek, tiszta volt a vizük ..
Egyik nap a fehérnek a hasija feldagadt , arra gondoltam köveket nyelt.
Megvártam mig ürít,persze etettem módjával,megtaláltam az ürülékében a kavicsokat is, nemvolt sok és nagyon aprók!
Le is lappadt a hasa, vettünk nekik mohát !
3 napja a fehér axolotlnak mintha megsérült volna a farka , mintha pikkelyesedt volna , teljesen lefoszlott!
Mai napra a feketét vergődve találtam a hátán, külön vizbe tettem , elrohantam az állatboltba vettem nekik metilénkéket, módjával megkapták az adagot , de már tudtuk hogy a fekete nemfog életbe maradni , rá egy órára elis pusztult ( persze még mindig reménykedünk ) !
Sajnos késöbb találtam meg igy vergődve, pedig tudtam ha meghal azonnal elkell távolitani a vizből!
A fehér , él , gyenge , ő is kapott fertőtlenitőt , azóta többet mozog ( 2-3 lépésnyivel )!
Nagyon aggódom hogy mibaja lehet , életbe marad-e egyáltalán ..
A lábait maga alá gyűrte , ahogy a fekete is mikor elpusztult !
Kis fülecskéit alig-alig de mozgatja ! Szeretnék neki bármilyen módon segiteni ! Mellékelek képet is ! Nagyon örülnék ha mihamarabb válaszolnátok!

Egy új fórumolvasó!

http://kepfeltoltes.hu/view/120427/2604 ... es.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/120427/2604 ... es.hu_.jpg
Hááát, nekem gőzöm sincs róla mi lehet a baja, de remélem meggyógyul! :(
Köszönöm szépen énis nagyon imádkozom!
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Máshova nem sorolható egészségügyi problémák

Hozzászólás Szerző: Sendy »

szani írta:Sziasztok!
Kétségbeesésem közepette nemtudtam már kihez forduljak!
1 hónapja vannak axolotjaim egy fehér és egy fekete leopárd mintás!
A víz mindig 19 és 22 fok között szaladgál.
Semmi bajok nem történtek, normálisan ettek, tiszta volt a vizük ..
Egyik nap a fehérnek a hasija feldagadt , arra gondoltam köveket nyelt.
Megvártam mig ürít,persze etettem módjával,megtaláltam az ürülékében a kavicsokat is, nemvolt sok és nagyon aprók!
Le is lappadt a hasa, vettünk nekik mohát !
3 napja a fehér axolotlnak mintha megsérült volna a farka , mintha pikkelyesedt volna , teljesen lefoszlott!
Mai napra a feketét vergődve találtam a hátán, külön vizbe tettem , elrohantam az állatboltba vettem nekik metilénkéket, módjával megkapták az adagot , de már tudtuk hogy a fekete nemfog életbe maradni , rá egy órára elis pusztult ( persze még mindig reménykedünk ) !
Sajnos késöbb találtam meg igy vergődve, pedig tudtam ha meghal azonnal elkell távolitani a vizből!
A fehér , él , gyenge , ő is kapott fertőtlenitőt , azóta többet mozog ( 2-3 lépésnyivel )!
Nagyon aggódom hogy mibaja lehet , életbe marad-e egyáltalán ..
A lábait maga alá gyűrte , ahogy a fekete is mikor elpusztult !
Kis fülecskéit alig-alig de mozgatja ! Szeretnék neki bármilyen módon segiteni ! Mellékelek képet is ! Nagyon örülnék ha mihamarabb válaszolnátok!

Egy új fórumolvasó!

http://kepfeltoltes.hu/view/120427/2604 ... es.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/120427/2604 ... es.hu_.jpg
Szia!

Nem kertelek és gyors leszek. Szerintem nem éli túl sajnos. Tedd egy edénybe akváriumvízzel és azonnal tedd be a hűtőszekrény hűtős (nem mélyhűtő) részébe. utána pedig olvasd el a fórumon a hűtőzéses technikát, hány nap stb stb. Aztán nézzél neten szakorvost, és ha még megéli, akkor meg kéne mutatni. Ez valamiféle fertőzésgyanús lesz. Metilénkék semmit nem fog érni, az csak vizipenészre jó. A hűtőzés lassítja a romlást, talán eljut egy orvosig.

Nagyon sajnálom, hogy nem tudtam semmi bíztatót vagy jót mondani, de azért mondanám amit nekem mond mindig hasonló helyzetben az állatorvosom. Ha te feladott és eltemeted, akkor az ő is érzi, ne add fel, a pozitív kisugárzás tényleg gyógyító hatású!
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
szani
Fórumozó
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2012.04.27. 19:40

Re: Máshova nem sorolható egészségügyi problémák

Hozzászólás Szerző: szani »

Sendy írta:
szani írta:Sziasztok!
Kétségbeesésem közepette nemtudtam már kihez forduljak!
1 hónapja vannak axolotjaim egy fehér és egy fekete leopárd mintás!
A víz mindig 19 és 22 fok között szaladgál.
Semmi bajok nem történtek, normálisan ettek, tiszta volt a vizük ..
Egyik nap a fehérnek a hasija feldagadt , arra gondoltam köveket nyelt.
Megvártam mig ürít,persze etettem módjával,megtaláltam az ürülékében a kavicsokat is, nemvolt sok és nagyon aprók!
Le is lappadt a hasa, vettünk nekik mohát !
3 napja a fehér axolotlnak mintha megsérült volna a farka , mintha pikkelyesedt volna , teljesen lefoszlott!
Mai napra a feketét vergődve találtam a hátán, külön vizbe tettem , elrohantam az állatboltba vettem nekik metilénkéket, módjával megkapták az adagot , de már tudtuk hogy a fekete nemfog életbe maradni , rá egy órára elis pusztult ( persze még mindig reménykedünk ) !
Sajnos késöbb találtam meg igy vergődve, pedig tudtam ha meghal azonnal elkell távolitani a vizből!
A fehér , él , gyenge , ő is kapott fertőtlenitőt , azóta többet mozog ( 2-3 lépésnyivel )!
Nagyon aggódom hogy mibaja lehet , életbe marad-e egyáltalán ..
A lábait maga alá gyűrte , ahogy a fekete is mikor elpusztult !
Kis fülecskéit alig-alig de mozgatja ! Szeretnék neki bármilyen módon segiteni ! Mellékelek képet is ! Nagyon örülnék ha mihamarabb válaszolnátok!

Egy új fórumolvasó!

http://kepfeltoltes.hu/view/120427/2604 ... es.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/120427/2604 ... es.hu_.jpg
Szia!

Nem kertelek és gyors leszek. Szerintem nem éli túl sajnos. Tedd egy edénybe akváriumvízzel és azonnal tedd be a hűtőszekrény hűtős (nem mélyhűtő) részébe. utána pedig olvasd el a fórumon a hűtőzéses technikát, hány nap stb stb. Aztán nézzél neten szakorvost, és ha még megéli, akkor meg kéne mutatni. Ez valamiféle fertőzésgyanús lesz. Metilénkék semmit nem fog érni, az csak vizipenészre jó. A hűtőzés lassítja a romlást, talán eljut egy orvosig.

Nagyon sajnálom, hogy nem tudtam semmi bíztatót vagy jót mondani, de azért mondanám amit nekem mond mindig hasonló helyzetben az állatorvosom. Ha te feladott és eltemeted, akkor az ő is érzi, ne add fel, a pozitív kisugárzás tényleg gyógyító hatású!
Lehetne még egy kérdésem? Mitől kaphatta el ezt a fertőzést? Lehet igy hoztam el a boltból ! Hűtő megoldáson kívűl nincs más? Én konkrétan arra gondoltam hogy 1 literes palackot teli vizzel lefagyasztok és beteszem a vízébe . Körülbelül azt érem el mint a hűtővel ..:/ elég volt mára 1 halál
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Máshova nem sorolható egészségügyi problémák

Hozzászólás Szerző: Sendy »

szani írta:Lehetne még egy kérdésem? Mitől kaphatta el ezt a fertőzést? Lehet igy hoztam el a boltból ! Hűtő megoldáson kívűl nincs más? Én konkrétan arra gondoltam hogy 1 literes palackot teli vizzel lefagyasztok és beteszem a vízébe . Körülbelül azt érem el mint a hűtővel ..:/ elég volt mára 1 halál
Hűtő. Nem véletlen nem mást mondtam, semmi mással nem tudod biztosítani az 5-7 fokot tartósan, és azonnal erre van szüksége. A fertőzés ezer dologgal bevihető: élő eleség, fagyasztott eleség, új növény, esetleg valami olyan az akváriumban ami pl tengeri cucc volt valaha, vagy kerti tóból származik. Át lehet beszélni a témát részletesen ha gondolod, de elsődlegesen hűtő és állatorvos.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Máshova nem sorolható egészségügyi problémák

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Sendy írta:
szani írta:Lehetne még egy kérdésem? Mitől kaphatta el ezt a fertőzést? Lehet igy hoztam el a boltból ! Hűtő megoldáson kívűl nincs más? Én konkrétan arra gondoltam hogy 1 literes palackot teli vizzel lefagyasztok és beteszem a vízébe . Körülbelül azt érem el mint a hűtővel ..:/ elég volt mára 1 halál
Hűtő. Nem véletlen nem mást mondtam, semmi mással nem tudod biztosítani az 5-7 fokot tartósan, és azonnal erre van szüksége. A fertőzés ezer dologgal bevihető: élő eleség, fagyasztott eleség, új növény, esetleg valami olyan az akváriumban ami pl tengeri cucc volt valaha, vagy kerti tóból származik. Át lehet beszélni a témát részletesen ha gondolod, de elsődlegesen hűtő és állatorvos.
Az axi sajnos nagyon rosszul van... msn-en beszéltünk. Szorítsatok érte!
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Ferde Gerinc

Hozzászólás Szerző: Maya »

Sendy írta:
Maya írta:Sziasztok!

Mivel tényleg úgy gondolom semelyik kategóriába nem tudom besorolni a problémámat ide írok, de ha rossz helyre írtam bocsánatot kérek.

Talán egy hónapja kezdődött a fél éves albínó aximnak nőni kezdett a hasa, azt gondoltam, hogy követ nyelt vagy túl sok levegőt. Mostanra a gerincébe is látni egy jelentős görbületet elég érdekese a tartása, a fejét is mindig felemeli, összességében nagyon furcsán is néz ki, egy hete pedig a farka elkezdett pirosodni. Ezen kívül keveset hajlandó enni, de a gerince miatt nagyon aggódom. Szerintetek azonnal vágjak bele egy hűtőzésbe? Mivel még sose csináltam szeretnék meggyőződni róla, hogy szükséges. A legaggasztóbb problémám a gerince. :(
Szia!

Azonnal szakorvoshoz vinném. Ez egy igen súlyos degeneratív elváltozásnak néz ki. Ezen kívül a hűtőzést tudom mondani, nekünk is segített, de orvos mindenképpen kéne, addig is míg orvoshoz jutsz, mert hát péntek este van.... nem mindenhol van ügyelet és hasonlók, így orvosig mindenképpen hűtőzés, a fórumon párszor leírtam hogy kell csinálni, alaposan olvasd el kérlek.
Köszönöm a gyors választ. Valahogy megérezte, hogy hűtőbe raknám, így hirtelen lement a hasa, meglepődtem mert egy hónapja ilyen volt. Viszont a gerincével orvoshoz fogunk menni, hogy lássuk a kilátásokat.Remélem egy ilyen rendellenességgel is sokáig el tud élni.
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
szani
Fórumozó
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2012.04.27. 19:40

Re: Máshova nem sorolható egészségügyi problémák

Hozzászólás Szerző: szani »

szani írta:Lehetne még egy kérdésem? Mitől kaphatta el ezt a fertőzést? Lehet igy hoztam el a boltból ! Hűtő megoldáson kívűl nincs más? Én konkrétan arra gondoltam hogy 1 literes palackot teli vizzel lefagyasztok és beteszem a vízébe . Körülbelül azt érem el mint a hűtővel ..:/ elég volt mára 1 halál
Nem élte túl az éjszakát! Viszont köszönöm Sendynek hogy segített megoldást találni a problémára !:)
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Máshova nem sorolható egészségügyi problémák

Hozzászólás Szerző: Sendy »

szani írta:
szani írta:Lehetne még egy kérdésem? Mitől kaphatta el ezt a fertőzést? Lehet igy hoztam el a boltból ! Hűtő megoldáson kívűl nincs más? Én konkrétan arra gondoltam hogy 1 literes palackot teli vizzel lefagyasztok és beteszem a vízébe . Körülbelül azt érem el mint a hűtővel ..:/ elég volt mára 1 halál
Nem élte túl az éjszakát! Viszont köszönöm Sendynek hogy segített megoldást találni a problémára !:)
Nagyon sajnálom!
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Ferde Gerinc

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Maya írta:Jelentem ma sikeresen megjártuk az orvost, gyorsan le is írom mit tapasztaltunk. :D
Először is kicsit nagyobb valamire számítottam, mikor beértünk a váróba állt a víz (igaz egész nap esett, de akkor se kéne beázni), az egész hely nagyon lepukkant volt. Ez természetesen nem azt jelenti, hogy nem hozzáértőek az orvosok.

Dr. Sátorhelyi Tamás fogadott minket, nagyon kedves volt, és rengeteg mindent elmondott alig kellett kérdeznem. Valószínűleg az axi egyik oldala gyorsabban nőtt mint a másik ezért ferdült el a gerince két helyen is. Ezt okozhatta trauma pl. bakteriális fertőzés. (de nem vettem észre, hogy lett volna ilyen) Azt mondta ha kutya, macska vagy más gerincesebb (az axikban alig van csont) állat érkezik azzal se tudna semmit kezdeni, ha egy emberrel történne ilyen akkor valószínűleg fémlapokat és csavarokat erősítenének a gerinchez, egy axi esetébe ez pláne esélytelen. Ameddig a rendellenesség nem akadályozza az állatot tud enni, vadászgatni, lehet, hogy élete végéig eltud vele élni, csak kicsit púpos. :D

Csináltunk röntgent is, ahol nyilvánvalóan látszódott, hogy a hátába közel 7csigolyája ferde, a nyakába pedig 2-3. Viszont amin meglepődtem, hogy alig van levegő a hasába, a hasa is a „torlódás” miatt ilyen, kicsit inkább széltébe lesz mindig nagyobb mint hosszába. Kezdtem egy ideje aggódni, hogy a tesója már 5centivel nagyobb nála, de ha nem lenne baj a gerincével ő is 3centivel hosszabb lenne. Mikor odaértünk kicsit megijedtem mert a doktor úr rögtön kitette az asztalra és legalább 2percig ott nézegette. (én eddig talán arra az időre vettem ki míg egyik akváriumból a másikba ment takarításkor, ilyen hosszasan még sose :O )

A pirosságát is megmagyarázta, teljesen ártalmatlan dolog, csak kitágulnak a vérerek, ami szinte akármitől lehet. Sőt még el is kezdett mesélni, hogy amikor ő tartott axit még 11fokban is ettek. :O (én az életbe nem hagynám lemenni 11fokra a hőmérsékletet, kivéve ha nem hűtő) Nah összesen 8000 Ft-ot fizettem. (6000volt a röntgen, 2000 hogy ránézett) Kicsit az is zavart, hogy nem kaptam számlát, így olyan érzésem van mintha zsebbe fizetnék, de ameddig ilyen normális az ellátás, azt hiszem ez se zavar. :| Viszont örülök, hogy az aximnak semmi baja, csak kicsit rondácska.(természetesen tudnunk kellett, hogy nem-e törés vagy fertőzés miatt ilyen) Személyes véleményem szerint igaz, hogy bármelyik axival megeshet ilyesmi, de én ezt az albinizmus számlájára írnám.

Bocsánat, ha kicsit össze-visszának tűnik, csak próbáltam mindent leírni amit mondott...
Sajnálom, hogy ez a helyzet, és hogy nem tudtak vele semmit se kezdeni, de legalább már tudod, hogy mi a baja.
Egyetemen voltál, vagy Sátorhelyi rendelőjében? Saját tapasztalatom alapján ezek nem zsebbemenős dolgok, csak van hogy elfelejtik kinyomtatni a számlát, vagy nem vitte még fel a gépbe, aztán majd ha kis szünet lesz, akkor viszi fel. Saját dokinknál ez már természetes nekem, ott is néha akkora a pörgés, hogy nap végén viszi, aztán ha kérem utólag is ki tudják nyomtatni. Az alapanyagokkal el kell számolni, és azzal, hogy volt bent valaki. De legalább nem sokat emelkedtek az árak 3 évvel ezelőtthöz képest. Akkor 5000 volt a röntgen, igaz 3000 volt a vizsgálat, és amúgy se egetrengetően drága, mert Tatán se olcsóbb sokkal a szakorvos, ott is valahogy ennyibe kerül a röntgen, igaz a vizsgálatok olcsóbbak.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Ferde Gerinc

Hozzászólás Szerző: Maya »

Sendy írta: Sajnálom, hogy ez a helyzet, és hogy nem tudtak vele semmit se kezdeni, de legalább már tudod, hogy mi a baja.
Egyetemen voltál, vagy Sátorhelyi rendelőjében? Saját tapasztalatom alapján ezek nem zsebbemenős dolgok, csak van hogy elfelejtik kinyomtatni a számlát, vagy nem vitte még fel a gépbe, aztán majd ha kis szünet lesz, akkor viszi fel. Saját dokinknál ez már természetes nekem, ott is néha akkora a pörgés, hogy nap végén viszi, aztán ha kérem utólag is ki tudják nyomtatni. Az alapanyagokkal el kell számolni, és azzal, hogy volt bent valaki. De legalább nem sokat emelkedtek az árak 3 évvel ezelőtthöz képest. Akkor 5000 volt a röntgen, igaz 3000 volt a vizsgálat, és amúgy se egetrengetően drága, mert Tatán se olcsóbb sokkal a szakorvos, ott is valahogy ennyibe kerül a röntgen, igaz a vizsgálatok olcsóbbak.
Én nem sajnálom, tualjdonképpen örülök is, hogy csak annyi a baj, hogy randa és semmi komoly. :D Egyetemen voltunk, nagyon számlamániás vagyok ezért mindenhol nagyon figyelem és megjegyzem, lehet csak sietett mert voltak a váróba rendesen. Én is azt hittem több lesz, meg is lepődtem rajta. :D De a fő az, hogy senkinek semmi baja. Ámen, lekopogás stb.
[/quote]
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
LeviBoy01
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2011.12.15. 19:44

Re: Sárga folt és lábbénulás jelenség

Hozzászólás Szerző: LeviBoy01 »

Örömmel jelentem be, hogy az axim lába erőteljes gyógyulásnak indult. Már kezd visszanőni a lábujja, teljesen és normálisan tudja használni/mozgatni a lábát. A lába fölötti sárga rész is eléggé elhalványodott már. Most arra gondoltam, hogy mivel egy 80 literes akváriumba egyedül van, kéne melléje egy társ, csak itt vidéken esélytelen beszerezni. Ahány helyet végigjártam, nem volt sehol, vagy csak nagyon kicsiket tudtak volna hozni a nagykerekből is. Ha esetleg tudtok valami lelőhelyet itt Tolna megye és környékén, akkor megköszönném! :)
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Sárga folt és lábbénulás jelenség

Hozzászólás Szerző: Sendy »

LeviBoy01 írta:Örömmel jelentem be, hogy az axim lába erőteljes gyógyulásnak indult. Már kezd visszanőni a lábujja, teljesen és normálisan tudja használni/mozgatni a lábát. A lába fölötti sárga rész is eléggé elhalványodott már. Most arra gondoltam, hogy mivel egy 80 literes akváriumba egyedül van, kéne melléje egy társ, csak itt vidéken esélytelen beszerezni. Ahány helyet végigjártam, nem volt sehol, vagy csak nagyon kicsiket tudtak volna hozni a nagykerekből is. Ha esetleg tudtok valami lelőhelyet itt Tolna megye és környékén, akkor megköszönném! :)
Kb mennyi idő után kezdett javulni? Hány fokos volt a víz? Érdekelnének ilyen infók, hogy egy gyógyulási időt kb fel tudjak térképezni.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Válasz küldése