SOS kérdések

Moderátor: Axolotl moderátor

Avatar
tiffani
Fórumozó
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2012.06.08. 23:15

Re: Csiga

Hozzászólás Szerző: tiffani »

Szia! Köszönöm a választ,sajnos igazad lett és elpusztult szegény :( Mindenesetre köszönöm a segítséget!
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Csiga

Hozzászólás Szerző: Sendy »

tiffani írta:Szia! Köszönöm a választ,sajnos igazad lett és elpusztult szegény :( Mindenesetre köszönöm a segítséget!
Sajnálom! Valami történt vele mikor ki lett véve, valami ami nem tetszett neki. Nálam 2 csigát kis barna nem szándékosan tartott csigák öltek meg. Rámásztak és halálraették, mire rájöttem, már nem tudtam segíteni. Akkor nézett ki így a csigám.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
HeviRiffiKompi
Fórumozó
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2012.05.15. 09:19
Tartózkodási hely: Őrbottyán

Hányás

Hozzászólás Szerző: HeviRiffiKompi »

Sziasztok!

Hevi kb másfél hete nem eszik. Csinált már ilyet, gondoltam hisztizik a kaja miatt megint, váltottam, de nem eszik még mindig. Ma kivettem lavórba, elé raktam élő tubit, bekapta aztán kiköpte, pár percig néztem még ahogy mozgatja a bojtjait aztán elkezdett rángani az egész teste, a farka csak úgy járt, és köpködte ki a tubikat. Mintha kihányta volna őket, de igazándiból a tubin kívül más anyag nem jött ki, szóval büfögésnek is mondhatnám a dolgot. Nagyon megijedtem, ő az első axim, nem akarom elveszíteni.

Segítsetek kérlek!!!!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sendy 2012.08.15. 06:48-kor.
Ok: Legközelebb írj témacímet légyszi a házirendnek megfelelően!
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Hányás

Hozzászólás Szerző: Sendy »

HeviRiffiKompi írta:Sziasztok!

Hevi kb másfél hete nem eszik. Csinált már ilyet, gondoltam hisztizik a kaja miatt megint, váltottam, de nem eszik még mindig. Ma kivettem lavórba, elé raktam élő tubit, bekapta aztán kiköpte, pár percig néztem még ahogy mozgatja a bojtjait aztán elkezdett rángani az egész teste, a farka csak úgy járt, és köpködte ki a tubikat. Mintha kihányta volna őket, de igazándiból a tubin kívül más anyag nem jött ki, szóval büfögésnek is mondhatnám a dolgot. Nagyon megijedtem, ő az első axim, nem akarom elveszíteni.

Segítsetek kérlek!!!!
Simán kihányta az ételt.
Szokásos körön kívül (vízvizsgálat, teljes kipucolás), ha az nem használ 3-4 napon belül, állatorvos, kenetminta (szájból, gyomorból, végbélből, székletből, hányásból - ha van -) vizsgálat. Ennek hiányában csak a hűtőt tudom javasolni, de nem tudom, ilyen esetben ér-e valamit. Ilyen tünetekkel elég sok axit vesztettünk el a fórumon és egyedül Ling-lingem az akinek hasonlója volt de ő rendbe jött.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
JakuzaDPK
Fórumozó
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2012.08.20. 15:19

Foszlódás

Hozzászólás Szerző: JakuzaDPK »

Sziasztok
2Hete van meg a kis axi és már is beteg mivel először van ilyen állatom, nem tudom mitévő legyek...
A hasa menten ilyen foszlódás kezdődött meg, nem igazan tudom mi akar ez lenni, illetve hogyan tudok segíteni rajta.
Kérem segítsetek a kis axin
Avatar
Monique
Mániákus fórumozó
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2012.05.02. 23:48
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Foszlódás

Hozzászólás Szerző: Monique »

JakuzaDPK írta:Sziasztok
2Hete van meg a kis axi és már is beteg mivel először van ilyen állatom, nem tudom mitévő legyek...
A hasa menten ilyen foszlódás kezdődött meg, nem igazan tudom mi akar ez lenni, illetve hogyan tudok segíteni rajta.
Kérem segítsetek a kis axin
Szia!
Mindenképp jó lenne egy jól kivehető kép a hasáról. Nem ártana vizet megvizsgálni, esetleg teljes pucolás. Tettél valami vízkezelő szert a vízbe ill hagytad kipárologni a klórt? Nem vagyok állatorvos, de ezek a legfontosabb dolgok, mit hogy csináltál. Itt a fórumon utána tudsz olvasni, hogy hogyan tudod megteremteni a kellő környezetet az állatod számára.
Ági
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
JakuzaDPK
Fórumozó
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2012.08.20. 15:19

Re: Foszlódás

Hozzászólás Szerző: JakuzaDPK »

Ági írta:
JakuzaDPK írta:Sziasztok
2Hete van meg a kis axi és már is beteg mivel először van ilyen állatom, nem tudom mitévő legyek...
A hasa menten ilyen foszlódás kezdődött meg, nem igazan tudom mi akar ez lenni, illetve hogyan tudok segíteni rajta.
Kérem segítsetek a kis axin
Szia!
Mindenképp jó lenne egy jól kivehető kép a hasáról. Nem ártana vizet megvizsgálni, esetleg teljes pucolás. Tettél valami vízkezelő szert a vízbe ill hagytad kipárologni a klórt? Nem vagyok állatorvos, de ezek a legfontosabb dolgok, mit hogy csináltál. Itt a fórumon utána tudsz olvasni, hogy hogyan tudod megteremteni a kellő környezetet az állatod számára.
Ahogy kicseréltem a vizet az akváriumba rögvest beletettem, és mivel előzőleg sügerek voltak az akváriumban homok aljzatom van
IMAG0036.jpg
Avatar
Monique
Mániákus fórumozó
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2012.05.02. 23:48
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Foszlódás

Hozzászólás Szerző: Monique »

JakuzaDPK írta:Ahogy kicseréltem a vizet az akváriumban rögvest beletettem, és mivel előzőleg sügerek voltak az akváriumban homok ajzatom van
Az aljzatot azonnal távolítsd el! És most vagy 2-3 hétig ne rakj be mást, mert valószínű, hogy "evett" belőle. Biztos, hogy "foszlik" az oldala? Nem lehet, hogy a megevett aljzat dudorodik ki szegény hasán? Amúgy nem szabad egyből a frissen kiengedett csapvízbe berakni. Szellőztetni kell a vizet, hogy kipárologjon belőle a klór. Én mindenképp megmutatnám dokinak ha tényleg nem csak dudorok.
Ági
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
JakuzaDPK
Fórumozó
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2012.08.20. 15:19

Re: Foszlódás

Hozzászólás Szerző: JakuzaDPK »

Ági írta:
JakuzaDPK írta:Ahogy kicseréltem a vizet az akváriumban rögvest beletettem, és mivel előzőleg sügerek voltak az akváriumban homok ajzatom van
Az aljzatot azonnal távolítsd el! És most vagy 2-3 hétig ne rakj be mást, mert valószínű, hogy "evett" belőle. Biztos, hogy "foszlik" az oldala? Nem lehet, hogy a megevett aljzat dudorodik ki szegény hasán? Amúgy nem szabad egyből a frissen kiengedett csapvízbe berakni. Szellőztetni kell a vizet, hogy kipárologjon belőle a klór. Én mindenképp megmutatnám dokinak ha tényleg nem csak dudorok.
Nagoyn szépen koszonom Agi ma kicsereélem ovalis kavicsokra
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Foszlódás

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Szia!
Ez a kavics alkalmatlan Axolotl tartásra. Lenyeli, és könnyen eltömíti a beleket, és nem tud kiürülni. Megfelelő topikban részletes leírást találsz erről, kérlek nézd majd át, mielőtt azt az oválisat beszerzed. Sügerek után az egész akváriumot ecettel, forró vízzel kellett volna kitisztítani, azaz ha a kavics megfelelő is lett volna, akkor is 3-4 órát forró vízben át kellett volna főzni.Utána a vizet, ahogy Ági mondta 24 órát kellett volna szellőztetni.
Amit tehetsz: metilénteszttel nézd meg hogy a foszlás gombásodás-e, ha igen, kékül , ha nem, akkor bőrfoszlás. Ha kékül, akkor a gombás betegségeknél találod a kezelési módot. Azonnali kavicseltávolítás, akvárium kiganézása. Mivel azonnali a lehető legjobb vizet kéne biztosítani az axiknak, ezért a következőkből választhatsz: harmad részben desztvíz az akváriumban mellé min. 3 órát szellőztetett csapvíz, vagy vízszűrőkancsón átszűrt víz 50%-ban az akváriumban mellé min. 3 órát szellőztetett csapvíz (ha van beépített vízszűrő rendszer a lakásban-házban akkor egy az egyben azzal kell a vizet feltölteni), min. 3 órát szellőztetett víz vízelőkészítővel (ezt ajánlom a legkevésbé). A víz hőfoka 21-22 fok legyen, és egész héten ne menjen ez fölé, tanácsokat a fórumban találsz ehhez.
Ha a teljes akváriumpucolás után 2-3 nappal nincs javulás, vagy netalántán romlik, azonnal állatorvos (hozzáértő), vagy ha ez kivitelezhetetlen ilyen olyan amolyan indokból (a lustaság nem indok), akkor pedig hűtőszekrény, melyről szintén részletes leírás van a fórumon.
Ezek után kérlek olvasd el az egész szakfórumot, mert úgy tűnik, hogy ahonnan vetted az axikat nem kaptál felvilágosítást a tartásukat illetően.
A fejleményekről légyszi tájékoztass minket! Köszi!
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
JakuzaDPK
Fórumozó
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2012.08.20. 15:19

Re: Foszlódás

Hozzászólás Szerző: JakuzaDPK »

Sendy írta:Szia!
Ez a kavics alkalmatlan Axolotl tartásra. Lenyeli, és könnyen eltömíti a beleket, és nem tud kiürülni. Megfelelő topikban részletes leírást találsz erről, kérlek nézd majd át, mielőtt azt az oválisat beszerzed. Sügerek után az egész akváriumot ecettel, forró vízzel kellett volna kitisztítani, azaz ha a kavics megfelelő is lett volna, akkor is 3-4 órát forró vízben át kellett volna főzni.Utána a vizet, ahogy Ági mondta 24 órát kellett volna szellőztetni.
Amit tehetsz: metilénteszttel nézd meg hogy a foszlás gombásodás-e, ha igen, kékül , ha nem, akkor bőrfoszlás. Ha kékül, akkor a gombás betegségeknél találod a kezelési módot. Azonnali kavicseltávolítás, akvárium kiganézása. Mivel azonnali a lehető legjobb vizet kéne biztosítani az axiknak, ezért a következőkből választhatsz: harmad részben desztvíz az akváriumban mellé min. 3 órát szellőztetett csapvíz, vagy vízszűrőkancsón átszűrt víz 50%-ban az akváriumban mellé min. 3 órát szellőztetett csapvíz (ha van beépített vízszűrő rendszer a lakásban-házban akkor egy az egyben azzal kell a vizet feltölteni), min. 3 órát szellőztetett víz vízelőkészítővel (ezt ajánlom a legkevésbé). A víz hőfoka 21-22 fok legyen, és egész héten ne menjen ez fölé, tanácsokat a fórumban találsz ehhez.
Ha a teljes akváriumpucolás után 2-3 nappal nincs javulás, vagy netalántán romlik, azonnal állatorvos (hozzáértő), vagy ha ez kivitelezhetetlen ilyen olyan amolyan indokból (a lustaság nem indok), akkor pedig hűtőszekrény, melyről szintén részletes leírás van a fórumon.
Ezek után kérlek olvasd el az egész szakfórumot, mert úgy tűnik, hogy ahonnan vetted az axikat nem kaptál felvilágosítást a tartásukat illetően.
A fejleményekről légyszi tájékoztass minket! Köszi!
Az előbb takaritottam ki az akvariumot kivettem a homok ajzatot. visszaraktam a szurot és most varom hogy kiparologjon a klor... kb 5oratol megy a szuro, megvarom a harom orat és utanna visszahelyzem a kis axit...
Igen én kérdeztem az elarusitot csak par alapinformaciot mondott... tobb oldalt is elolvastam de mindnehol mast irtak az allat tartasarol és a problémakrol...
a legtobb kőő pedig kb 7-15 cm-esek kétlem hogy lenyelné :D

Munka miatt sajnos nem tudtam reggel nekialni takaritani és mire hazajottem mar véres volt az oldala, lehet hogy a homok durva volt neki...

Köszi a segitséget jelzek hamar
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Foszlódás

Hozzászólás Szerző: Sendy »

JakuzaDPK írta:Az előbb takaritottam ki az akvariumot kivettem a homok ajzatot. visszaraktam a szurot és most varom hogy kiparologjon a klor... kb 5oratol megy a szuro, megvarom a harom orat és utanna visszahelyzem a kis axit...
Igen én kérdeztem az elarusitot csak par alapinformaciot mondott... tobb oldalt is elolvastam de mindnehol mast irtak az allat tartasarol és a problémakrol...
a legtobb kőő pedig kb 7-15 cm-esek kétlem hogy lenyelné :D

Munka miatt sajnos nem tudtam reggel nekialni takaritani és mire hazajottem mar véres volt az oldala, lehet hogy a homok durva volt neki...

Köszi a segitséget jelzek hamar
Ha véres, én hűtőbe tenném már, mert nagyon súlyos. Ha kell, privben adok msn elérhetőséget a folyamatos kapcsolattartásért.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Foszlódás

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Az axi meghalt. Részleteketet írok, majd hat tudok.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Zsucy
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2011.01.20. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest VI.ker.

Re: Foszlódás

Hozzászólás Szerző: Zsucy »

Sendy írta:Az axi meghalt. Részleteketet írok, majd hat tudok.
:( :( :(
Zsucy
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Monique
Mániákus fórumozó
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2012.05.02. 23:48
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Foszlódás

Hozzászólás Szerző: Monique »

Sendy írta:Az axi meghalt. Részleteketet írok, majd hat tudok.
Jajj szegeny :(
Ági
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Foszlódás

Hozzászólás Szerző: Maya »

Sendy írta:Az axi meghalt. Részleteketet írok, majd hat tudok.
Szegényke, részvétem...
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
HeviRiffiKompi
Fórumozó
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2012.05.15. 09:19
Tartózkodási hely: Őrbottyán

Re: Hányás

Hozzászólás Szerző: HeviRiffiKompi »

Sendy írta:
HeviRiffiKompi írta:Sziasztok!

Hevi kb másfél hete nem eszik. Csinált már ilyet, gondoltam hisztizik a kaja miatt megint, váltottam, de nem eszik még mindig. Ma kivettem lavórba, elé raktam élő tubit, bekapta aztán kiköpte, pár percig néztem még ahogy mozgatja a bojtjait aztán elkezdett rángani az egész teste, a farka csak úgy járt, és köpködte ki a tubikat. Mintha kihányta volna őket, de igazándiból a tubin kívül más anyag nem jött ki, szóval büfögésnek is mondhatnám a dolgot. Nagyon megijedtem, ő az első axim, nem akarom elveszíteni.

Segítsetek kérlek!!!!
Simán kihányta az ételt.
Szokásos körön kívül (vízvizsgálat, teljes kipucolás), ha az nem használ 3-4 napon belül, állatorvos, kenetminta (szájból, gyomorból, végbélből, székletből, hányásból - ha van -) vizsgálat. Ennek hiányában csak a hűtőt tudom javasolni, de nem tudom, ilyen esetben ér-e valamit. Ilyen tünetekkel elég sok axit vesztettünk el a fórumon és egyedül Ling-lingem az akinek hasonlója volt de ő rendbe jött.
Sziasztok!

Ne haragudj Sendy, hogy nem reagáltam, de elbódított az öröm, mert Hevikém túlélte! =)
Két nap után amikor hűtőzéshez folyamodtam volna jött ő is enni, és azóta sincs semmi baja. Kaptak egy új 200 literes akváriumot is, gondolom az is segített neki, hogy jobban legyen!
Szóval Heviszarurusz csatlakozik Ling-linghez! =)
VIszont most egy másik aximnak van baja, ő is SOS, de Riffi Raffit már írtam a lebegés topikba.
Istmételten bocsánat, hogy ékezet nélkül írtam ott, és hibásan, de telóról tudtam csak pötyögni.
Most tényleg kétségbe estem Riffivel kapcsolatban!

Köszönök mindent, és várom válaszotokat a másik topikban!
=)
baredina
Fórumozó
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012.12.28. 13:43

Átlyukadt torok

Hozzászólás Szerző: baredina »

Kedves axolotl gazdik!
Sürgős segítségre lenne szükségünk az egyik pici, 6 cm-es axinkkal kapcsolatban. Pár hete lettünk lelkes gazdijai két axinak, az egyik fehér, a másik vadas színű. Az utóbbi axink, Patiszon pár napja levertnek tűnik, az etetéseknél volt ugyan étvágya, de jóval kevesebbet evett, mint a másik. Ma reggel pedig észrevettünk egy nagyon csúnya sérülést: az álla alatt hatalmas nyílt seb tátong, gyakorlatilag át van lyukadva a torka. Emellett, az egyik mellső lába nem mozog, de ebben az esetben inkább sérülésre gyanakszunk, mivel előfordulhatott, hogy a fehér színű párja, kihasználta a levertségét és odaharapott. Az állán azonban nem sérülésnyom látszik, hanem tiszta szélű, nyílt seb (lyuk). A fehér (Zeller) teljesen egészséges, jó étvágyú, mozgékony.
Amit eddig tettünk: az akvárium teljes fertőtlenítése, vízcsere. Az axikat elkülönítettük, a beteg Patiszont hűtőbe tettük. A seb nyíltsága miatt nem mertünk sós fürdőt, illetve vegyszereket alkalmazni, de reggel azonnal beszereztünk metilénkéket és xantakridint is. Ajánljátok bármelyik szer alkalmazását, vagy egyelőre maradjon a hűtés? Egyébként a beteg mozgása koordinált, nem lebeg, az állat teljesen éber.
A segítségeteket előre is nagyon hálásan köszönjük!
Edina és Milán
Avatar
Chantall
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 198
Csatlakozott: 2012.10.11. 11:08

Re: Átlyukadt torok

Hozzászólás Szerző: Chantall »

baredina írta:Kedves axolotl gazdik!
Sürgős segítségre lenne szükségünk az egyik pici, 6 cm-es axinkkal kapcsolatban. Pár hete lettünk lelkes gazdijai két axinak, az egyik fehér, a másik vadas színű. Az utóbbi axink, Patiszon pár napja levertnek tűnik, az etetéseknél volt ugyan étvágya, de jóval kevesebbet evett, mint a másik. Ma reggel pedig észrevettünk egy nagyon csúnya sérülést: az álla alatt hatalmas nyílt seb tátong, gyakorlatilag át van lyukadva a torka. Emellett, az egyik mellső lába nem mozog, de ebben az esetben inkább sérülésre gyanakszunk, mivel előfordulhatott, hogy a fehér színű párja, kihasználta a levertségét és odaharapott. Az állán azonban nem sérülésnyom látszik, hanem tiszta szélű, nyílt seb (lyuk). A fehér (Zeller) teljesen egészséges, jó étvágyú, mozgékony.
Amit eddig tettünk: az akvárium teljes fertőtlenítése, vízcsere. Az axikat elkülönítettük, a beteg Patiszont hűtőbe tettük. A seb nyíltsága miatt nem mertünk sós fürdőt, illetve vegyszereket alkalmazni, de reggel azonnal beszereztünk metilénkéket és xantakridint is. Ajánljátok bármelyik szer alkalmazását, vagy egyelőre maradjon a hűtés? Egyébként a beteg mozgása koordinált, nem lebeg, az állat teljesen éber.
A segítségeteket előre is nagyon hálásan köszönjük!
Edina és Milán
Szia!
A hűtőfűrdő és a metilénkék használatát ajánlom mindenképp. Mert könnyen gombásodhat, én például nem javaslom a sós vizet, főleg mert a boltban kapható sók többsége jódozott, ami ártalmas lehet az axolotloknak. Minimum 6 fokosra kell levinni a vizet, mert akkor beindul a gyógyulás, és legalább egy hétig tartson. Pár órára ne tedd be, mert a hirtelen hőmérséklet-váltakozás rosszabb mintha be sem raktad volna. Ha beteszed, akkor napokra tedd be, úgy hogy naponta többször ránézel, és cserélsz neki vizet. Folyamatosan figyeld és ha látod hogy gombásodása van akkor metilénkékkek kezeld naponta. Egészen míg meg nem gyógyul a seb. Jobbulást kívánok az axolotlodnak. :)
Chantall
baredina
Fórumozó
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012.12.28. 13:43

Re: Átlyukadt torok

Hozzászólás Szerző: baredina »

Nagyon szépen köszönjük a gyors választ és a segítséget. Gombásodást egyenlőre nem tapasztaltunk, így marad szegény a hűtőben és reméljük, hogy a hidegben elkezd gyógyulni a csúnya seb. Egyszerűen nem értjük, mi történhetett, tippelgetünk és megpróbálunk minden szóban forgó tényezőt kizárni, hogy ne forduljon elő többet hasonló. Adunk neki egy kis időt, ha nincs változás vagy rosszabbodik az állapota (mozgáskoordináció, éberség) akkor szaladunk az orvoshoz. Nagyon örülünk, hogy létezik ilyen fórum és van kihez fordulni a bajban! Köszönjük, jelentkezünk!
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Átlyukadt torok

Hozzászólás Szerző: Sendy »

baredina írta:Nagyon szépen köszönjük a gyors választ és a segítséget. Gombásodást egyenlőre nem tapasztaltunk, így marad szegény a hűtőben és reméljük, hogy a hidegben elkezd gyógyulni a csúnya seb. Egyszerűen nem értjük, mi történhetett, tippelgetünk és megpróbálunk minden szóban forgó tényezőt kizárni, hogy ne forduljon elő többet hasonló. Adunk neki egy kis időt, ha nincs változás vagy rosszabbodik az állapota (mozgáskoordináció, éberség) akkor szaladunk az orvoshoz. Nagyon örülünk, hogy létezik ilyen fórum és van kihez fordulni a bajban! Köszönjük, jelentkezünk!
Éles nyílt sebet valamilyen akváriumtárgy okozott szerintem. Azt nézzétek át alaposan. Elég egy élesebb kavics, dekortárgy, bújó, bármi... ezek az állatok hihetetlen leleményesek ha balesetekről van szó. Komolyan jelölném őket Darwind-díjra.

Ami most a lényeg, 5-7 fok. Ha a mozgása koordinált és nem gombásodik akkor 7 fokos legyen a víze és tiszta. Ha gombásodik akkor metilénes kezelés. A metilénes kezelésről alaposan van írva a gombás betegségeknél, illetve a hűtőzésről külön nagy cikk van az eüben az SOS fölött a közleményeknél, azt mindenképp alaposan olvasd el.

Helyileg merre valósiak vagytok? Állatorvosügyileg.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
baredina
Fórumozó
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012.12.28. 13:43

Re: Átlyukadt torok

Hozzászólás Szerző: baredina »

Sendy írta:
baredina írta:Nagyon szépen köszönjük a gyors választ és a segítséget. Gombásodást egyenlőre nem tapasztaltunk, így marad szegény a hűtőben és reméljük, hogy a hidegben elkezd gyógyulni a csúnya seb. Egyszerűen nem értjük, mi történhetett, tippelgetünk és megpróbálunk minden szóban forgó tényezőt kizárni, hogy ne forduljon elő többet hasonló. Adunk neki egy kis időt, ha nincs változás vagy rosszabbodik az állapota (mozgáskoordináció, éberség) akkor szaladunk az orvoshoz. Nagyon örülünk, hogy létezik ilyen fórum és van kihez fordulni a bajban! Köszönjük, jelentkezünk!
Éles nyílt sebet valamilyen akváriumtárgy okozott szerintem. Azt nézzétek át alaposan. Elég egy élesebb kavics, dekortárgy, bújó, bármi... ezek az állatok hihetetlen leleményesek ha balesetekről van szó. Komolyan jelölném őket Darwind-díjra.

Ami most a lényeg, 5-7 fok. Ha a mozgása koordinált és nem gombásodik akkor 7 fokos legyen a víze és tiszta. Ha gombásodik akkor metilénes kezelés. A metilénes kezelésről alaposan van írva a gombás betegségeknél, illetve a hűtőzésről külön nagy cikk van az eüben az SOS fölött a közleményeknél, azt mindenképp alaposan olvasd el.

Helyileg merre valósiak vagytok? Állatorvosügyileg.
Kedves Sendy!

Köszönjük szépen a tanácsokat, nekiláttunk átolvasni a vonatkozó fórum bejegyzéseket, sok érdekes és hasznos dolgot találtunk. Mi is gyanakszunk éles tárgyra, bár annyira próbáltunk "axolotl" barát berendezést készíteni. Mindenesetre most még az aljzatot is kivettük a biztonság kedvéért, nehogy a másikkal is történjen valami. A körülményekhez képest egész jól van, a hűtőben a hőmérőre csimpaszkodva leskelődik, de mondanom sem kell mennyire megijesztett minket. Debreceniek vagyunk, a két teknősünkkel már voltunk állatorvosnál, de sajnos exotikus állatorvosról nem tudok a közelben. Ha ebben tudnátok segíteni, nagyon megköszönnénk, ha nincs, akkor marad a sima állatdoki. Addig cseréljük a vizet de etetéssel még nem próbálkoztunk, a hőmérséklet viszont elérte a 7 fokot, amit ajánlottatok. Azt szeretnénk még kérdezni, hogy szerintetek a heg teljes gyógyulásáig maradjon hidegen, akkor is, ha ez esetleg hosszabb időt vesz igénybe? Csak olyan félelmetes a tudat, hogy ott kuksol egyedül...
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Átlyukadt torok

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Szia!

Hiába próbáltok axibarát akváriumot csinálni, ezek művészek. Nekem hőmérőt eltörték az akváriumban azzal, hogy úgy nekiúszott, hogy szétrobbant az akvárium falán. Máskor úgy úsztak neki fentről lefele a kavicsoknak, hogy sérült az orruk. Ezek még egy üres akváriumban is kárt tudnak magukban tenni :D

Hűtőben legyen valami műnövény bent amin tud csimpaszkodni, és ne legyen túl alacsony és se túl magas a vízszint és naponta cseréljétek ugyanilyen hidegre. Etetni nem kell hűtőben. Nekem a kamasz axim 2 hónapot volt hűtőben mire meggyógyult étlen. 6 cm-es axinál ennyit nem mernék megkockáztatni mondjuk. Az a lényeg, hogy mennyire kövérkés, mert ha kövér, akkor tovább hűtőben maradhat. 1 hétig biztosan maradjon, utána meg kell nézni a sebet. Akkor lehet megpróbálni picit etetni nem kemény, valami puha apró eleséggel pl: kiolvasztott vörösszúnyog, vagy tubifex. Hűtőben szinte leáll az emésztés. Az miatt ne aggódj, hogy kuksol a sötétben egyedül. Elvannak ott, minden további nélkül. Egy a lényeg, legyen légáteresztő tető a hűtőben is, nehogy kiugorjon.

Debrecenben nem tudok ajánlani sajna egzotikus dokit, de körbenézek majd még. Sima dokit előbb kérdezzétek meg, mert még egzotikus orvosoknál is kihívás szokott lenni egy ilyen állat.

Majd még jelentkezz mindenképp ha van változás, vagy ha valamit tennél, meg úgy általában hogy mi a helyzet. Esetleg képeket is mellékelhetnél, ha tudsz.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
apolo25
Fórumozó
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2013.01.14. 20:08

Étel visszaöklendezése

Hozzászólás Szerző: apolo25 »

Szia!

Van két gyönyörű vízi kutyám. Egy aranysárga és egy albínó. Az albínó egy kicsit kisebb (kb.17 cm) mint a másik (kb.18,5 cm).
Minden este etetem őket és ugyan annyit kapnak. 3-3 db fagyasztott kishalat (nagyon szeretik).
Pár napja elfogyott a hal és ismét a visszatértem vörös szúnyog lárvához (1-1 db). Idáig nem volt semmi baj velük. Ma pedig lisztkukacot kaptak (ma vettem), mert a lárva iszonyatosan koszol, nagyon bedöglik tőle a víz. A sárga megevett kettőt belőle, de az albínó az elsőtől elkezdett öklendezni, bevörösödött a feje, a kis koronája (kopoltyú) és erőteljesen elkezdett csapkolódni a fejével. Ezt addig csinálta míg ki nem jött a kukac és utána egyből a tegnapi lárva. Azóta a feje megint rózsaszín és nem csapkolódik vele, viszont a koronája kicsit kifakult. Ez mit jelenthet? Ugye nincs semmi baja?

A farkuk legvégei mióta nálam vannak (kb. 4-5 hónapja) be vannak kicsit hajolva. Azt olvastam, hogy lehet sok a fény nekik vagy lestresszeltem őket valahogy. Lehet az a baj, hogy hetente végzek 70 %-os vízcserét és teljes homokporszívózást. Ezért nem nagyon rajonganak. Félnek a porszívótól, de sajna meg kell csinálnom mert különben befátyolosodik a vizük. Ja igen és minden nap kakaszedés.

Légyszíves írj, ha tudsz valamit mondani a problémámra.

Üdv.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Maya 2013.03.23. 22:50-kor.
Ok: Nem adtál meg témacímet! Javítottam, de kérlek olvasd el a házirend ezen részét és alkalmazd is a jövőben! Köszi!
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Étel visszaöklendezése

Hozzászólás Szerző: Maya »

apolo25 írta:Szia!

Van két gyönyörű vízi kutyám. Egy aranysárga és egy albínó. Az albínó egy kicsit kisebb (kb.17 cm) mint a másik (kb.18,5 cm).
Minden este etetem őket és ugyan annyit kapnak. 3-3 db fagyasztott kishalat (nagyon szeretik).
Pár napja elfogyott a hal és ismét a visszatértem vörös szúnyog lárvához (1-1 db). Idáig nem volt semmi baj velük. Ma pedig lisztkukacot kaptak (ma vettem), mert a lárva iszonyatosan koszol, nagyon bedöglik tőle a víz. A sárga megevett kettőt belőle, de az albínó az elsőtől elkezdett öklendezni, bevörösödött a feje, a kis koronája (kopoltyú) és erőteljesen elkezdett csapkolódni a fejével. Ezt addig csinálta míg ki nem jött a kukac és utána egyből a tegnapi lárva. Azóta a feje megint rózsaszín és nem csapkolódik vele, viszont a koronája kicsit kifakult. Ez mit jelenthet? Ugye nincs semmi baja?

A farkuk legvégei mióta nálam vannak (kb. 4-5 hónapja) be vannak kicsit hajolva. Azt olvastam, hogy lehet sok a fény nekik vagy lestresszeltem őket valahogy. Lehet az a baj, hogy hetente végzek 70 %-os vízcserét és teljes homokporszívózást. Ezért nem nagyon rajonganak. Félnek a porszívótól, de sajna meg kell csinálnom mert különben befátyolosodik a vizük. Ja igen és minden nap kakaszedés.

Légyszíves írj, ha tudsz valamit mondani a problémámra.

Üdv.
Először is kérlek olvasd át részletesen a fórumot. Mert az összes kérdésedre megtalálható a válsz. Nézd meg az adható ételek listáját (szerintem elég nagy a választék) nem jó az egyoldalú táplálás, majd a felnőtt axikra vonatkozó etetés topikot, ők már elég nagyok 3 naponta elég ha esznek. A vized szerintem nincs beállítva azért koszolja rögtön össze, bővebben az akvárium és vízproblémái topikban, egyszeri hányás pedig még nem vészes. A vörös kopoltyú pedig teljesen egészséges, sőt az a normális általában evés vagy sok mozgás után szokott lenni, amikor a vérkeringését aktivizálja, 2 etetés között pedig fakó a kopoltyú. A farok behajlás pedig azt jelenti, hogy valamilyen probléma biztosan van velük. A heti 70% vízcsere túl sok, elég az aljzatról a koszt felszívni. Ha homokod van azonnal szedd ki (bővebben aljzat topikban) mert lenyelhetik és bélelzáródást okozhat. Amiket felsoroltál egyik sem sos. Az egész fórum átolvasható pár óra alatt, sokan vették a fáradságot, hogy leírták a részletes tartásukat, kérlek te is vedd, hogy elolvasod. :)
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Pisti23
Fórumozó
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2013.02.26. 13:06

Felpuffadt kloáka

Hozzászólás Szerző: Pisti23 »

Sziasztok!

Kb másfél hónapja van meg az axim, eddig minden rendben volt, de most 3-4 napja semmit nem eszik, lebeg, be van hajlítva a farka vége, nagyon puha a teste (bár ezelőtt még soha nem fogtam, lehet hogy normális), percenként többször vesz levegőt, résnyire nyitva van a szája, kicsit fel van puffadva a tokája, kifakult a "haja", fel van dagadva a feneke (mondjuk ez régóta, ráfogtam hogy ivarérett) és a bőrén és a fenekén is vannak vörös foltok. A vízhőfoka 19-20 között szokott lenni, árnyékban van, a víkeringetőt, levegőztetőt kb fél napig szoktam bekapcsolni és hetente cserélek 50-60% vizet.

Kérlek segítsetek, nem tudom mit tegyek, végig olvastam minden bejegyzést de nem találtam választ és már nagyon aggódok!

Előre is köszönöm, Üdv.
image.jpg
image.jpg
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Felpuffadt kloáka

Hozzászólás Szerző: Maya »

Pisti23 írta:Sziasztok!

Kb másfél hónapja van meg az axim, eddig minden rendben volt, de most 3-4 napja semmit nem eszik, lebeg, be van hajlítva a farka vége, nagyon puha a teste (bár ezelőtt még soha nem fogtam, lehet hogy normális), percenként többször vesz levegőt, résnyire nyitva van a szája, kicsit fel van puffadva a tokája, kifakult a "haja", fel van dagadva a feneke (mondjuk ez régóta, ráfogtam hogy ivarérett) és a bőrén és a fenekén is vannak vörös foltok. A vízhőfoka 19-20 között szokott lenni, árnyékban van, a víkeringetőt, levegőztetőt kb fél napig szoktam bekapcsolni és hetente cserélek 50-60% vizet.

Kérlek segítsetek, nem tudom mit tegyek, végig olvastam minden bejegyzést de nem találtam választ és már nagyon aggódok!

Előre is köszönöm, Üdv.
image.jpg
image.jpg
Súlyos eset. Azonnali hűtőzés. A hűtőzésről itt olvashatsz: http://axolotl.hu/viewtopic.php?f=6&t=111 Bélelzáródásnak mondanám, de akkor az oldala is fel lenne puffadva, vizesedés esetlegesen gyulladás-fertőzés, mást nagyon nem tehetsz érte, jó lenne állatorvosnak látni. Mielőbbi hűtőzés.
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
kapas.zsuzsi
Fórumozó
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2013.05.14. 11:14
Tartózkodási hely: Pest megye Monor

Súlyos kőnyelés?

Hozzászólás Szerző: kapas.zsuzsi »

Sziaszkok!
Nekem van egy elvileg arany színű 6 cm-es axim. Eddeg semmi probléma nem volt, de tegnap láttam, hogy van valami fehér gömb a hasában, a hátsó részénél, előtte pedig a vörös szúnyoglárva amit eszik. Ekkor felregisztráltam az oldalatokra és olvastam, hogy talán követ nyelt. Nagyon jó az állatkereskedésbe csak annyit mondtak a kövek ne legyenek élesek, nehogy megvágják, de szó sem volt méretről. Na tegnap gyorsan érdeklődtem és sikerült is mára rendelni fekete koptatott márványt 2-4 cm.-ig. Ma reggel megnéztem axit és újjabb elég aggasztó dolgokat látok a hasában. Valami fekete és egy nagy fehér, nem hiszem, hogy kövek és mintha belül véres lenne, vagy legalábbis valami piros. Próválok képeket csatolni. És tele a hasa szegény alig tud mozogni olyann mintha eltömítették volna ezek a valamik és nem tudna ürülni a széklete. Bocsi a csapongó mondatokért, de jó ideges vagyok! :( Köszönöm a segítséget előre is.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Maya 2013.05.15. 19:55-kor.
Ok: Nem adtál meg témacímet! Javítottam, de kérlek olvasd el a házirend ezen részét és alkalmazd is a jövőben! Köszi!
kapas.zsuzsi
Fórumozó
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2013.05.14. 11:14
Tartózkodási hely: Pest megye Monor

Re: Súlyos kőnyelés?

Hozzászólás Szerző: kapas.zsuzsi »

Ilyen dolgok vannak a hasában, most így néz ki! :(
Csatolmányok
P1020442.JPG
P1020440.JPG
P1020439.JPG
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Maya 2013.05.15. 19:55-kor.
Ok: Nem adtál meg témacímet! Javítottam, de kérlek olvasd el a házirend ezen részét és alkalmazd is a jövőben! Köszi!
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Súlyos kőnyelés?

Hozzászólás Szerző: Sendy »

kapas.zsuzsi írta:Sziaszkok!
Nekem van egy elvileg arany színű 6 cm-es axim. Eddeg semmi probléma nem volt, de tegnap láttam, hogy van valami fehér gömb a hasában, a hátsó részénél, előtte pedig a vörös szúnyoglárva amit eszik. Ekkor felregisztráltam az oldalatokra és olvastam, hogy talán követ nyelt. Nagyon jó az állatkereskedésbe csak annyit mondtak a kövek ne legyenek élesek, nehogy megvágják, de szó sem volt méretről. Na tegnap gyorsan érdeklődtem és sikerült is mára rendelni fekete koptatott márványt 2-4 cm.-ig. Ma reggel megnéztem axit és újjabb elég aggasztó dolgokat látok a hasában. Valami fekete és egy nagy fehér, nem hiszem, hogy kövek és mintha belül véres lenne, vagy legalábbis valami piros. Próválok képeket csatolni. És tele a hasa szegény alig tud mozogni olyann mintha eltömítették volna ezek a valamik és nem tudna ürülni a széklete. Bocsi a csapongó mondatokért, de jó ideges vagyok! :( Köszönöm a segítséget előre is.
Szia!

Előbb az egyszerűbbre írnék valamit: a 2-4 cm is igen necces,épp minap beszéltük hogy igazán biztonságos az ami 4 cm-nél nagyobb,mert nálam a 2 cm-eset sem próbálja lenyelni, de másnál volt ilyen tapasztalat. Így amint felgyógyulok, át fogom járni kicsit a témát, és lehet hogy nem 2 cm lesz az ajánlott limit hanem 4-5 cm.
Következzék a neheze: sajnos a képek kicsit homályosak, és sajnos semmi okosat nem tudok írni Neked. Állatorvos kéne, röntgen, akkor látszódna hogy mi van benne, hogy kő, vagy esetleg egy rákos góc, vagy egy puffadás, vagy akármi. Az hogy a hasa ilyen vöröses bent még akár normális is lehetne, mert ilyenkor még a sötétebb étel látszik bennük. Röntgen nélkül viszont semmi okosat nem lehet mondani. Hiába javaslom a hűtőzést, az lassítja az emésztést, lehet nem tudná kidolgozni, és csak ártana, de így meg ha el van dugulva (ha el van), akkor meg bele fog halni, amin lehet hogy egy műtét segítene. Nagyon sajnálom, hogy semmi okosabbal nem szolgálhatok.
Szorítok értetek!
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Súlyos kőnyelés?

Hozzászólás Szerző: Maya »

kapas.zsuzsi írta:Sziaszkok!
Nekem van egy elvileg arany színű 6 cm-es axim. Eddeg semmi probléma nem volt, de tegnap láttam, hogy van valami fehér gömb a hasában, a hátsó részénél, előtte pedig a vörös szúnyoglárva amit eszik. Ekkor felregisztráltam az oldalatokra és olvastam, hogy talán követ nyelt. Nagyon jó az állatkereskedésbe csak annyit mondtak a kövek ne legyenek élesek, nehogy megvágják, de szó sem volt méretről. Na tegnap gyorsan érdeklődtem és sikerült is mára rendelni fekete koptatott márványt 2-4 cm.-ig. Ma reggel megnéztem axit és újjabb elég aggasztó dolgokat látok a hasában. Valami fekete és egy nagy fehér, nem hiszem, hogy kövek és mintha belül véres lenne, vagy legalábbis valami piros. Próválok képeket csatolni. És tele a hasa szegény alig tud mozogni olyann mintha eltömítették volna ezek a valamik és nem tudna ürülni a széklete. Bocsi a csapongó mondatokért, de jó ideges vagyok! :( Köszönöm a segítséget előre is.
Ez a legrosszabb méretű kavics, mert ezt már vissza se tudja köpni és csak nagyon nehezen jön ki a másik végén. Csak azt tudom javasolni amit eddig olvastál, próbálkozhatsz egy kis májjal, hogy könnyebben csússzon. Az a piros a hasába vagy a tüdeje vagy a mája, gyomor jóval hátrébb van, ilyen pici axiknál az a normális ha átlátszó, mert még vékony a bőrük. Az a nagy kékség lenne a gyomra egy része, mintha levegő is lenne benne. Nagy valószínűséggel követ nyelt, eléggé lefelé húzza a pocak. Nem adtál meg tartózkodási helyet, így nem tudok állatorvost ajánlani, nekem eddig a Pestiekkel csak pozitív tapasztalataim voltak. Axi pedig valóban golden albínó.
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
kapas.zsuzsi
Fórumozó
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2013.05.14. 11:14
Tartózkodási hely: Pest megye Monor

Re: Súlyos kőnyelés?

Hozzászólás Szerző: kapas.zsuzsi »

Sziasztok!
De jó, hogy írtatok. Ma már más a helyzet. Tegnap elkülönítettem Axel Folit ( mert így hívják ) egy üres tálba egy növénnyel és ma reggel megnéztem... hát mit mondjak szép adagokat ürítgetett az éjjel! :) aminek örülök! És ami még jobb 2 db kicsi kavics is volt a tál alján. Vizet cseréltem rajta és várom a további javulást! :) A hasa is kisebbnek tűnik és nincs már olyan rémisztő szine. Nem akarom elkiabálni, de mintha jobban lenne. :) Arra gondoltam a biztonság kedvéért most nem adok enni neki pár napig, hogy tudjon tisztulni, nem tudom jó ötlet e.. ? Egyébként Monoron lakom Pest megyében és az itteni állatorvos igazán azt sem tudja mi az az axolotl úgyhogy felejtős. Mindegy remélem jobban leszünk. Ja a kövek szépen koszolnak. Áztattam őket, kifőztem 2* aztán beleraktam a 120 L-es akváriumba, felengedtem vízzel és úgy méz ki mint egy mocsár. Úgyhogy most mindhárom axi egy tálban pihen amíg a vízzel... illetve a kövekkel nem kezdek valamit. Fekete koptatott márvány. Ha a tisztításukra van valami jó módszer leírhatnátok, mert a párom azt javasolta súroljam egyenként őket körömkefével. Na ezt a megoldást hagynám legutoljára! :) Köszönöm az eddigi segítséget is!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Maya 2013.05.17. 11:16-kor.
Ok: Nem adtál meg témacímet! Javítottam, de kérlek olvasd el a házirend ezen részét és alkalmazd is a jövőben! Köszi!
Avatar
SzySza
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2013.02.15. 20:18
Tartózkodási hely: Kartal

Re: Súlyos kőnyelés?

Hozzászólás Szerző: SzySza »

kapas.zsuzsi írta:Sziasztok!
De jó, hogy írtatok. Ma már más a helyzet. Tegnap elkülönítettem Axel Folit ( mert így hívják ) egy üres tálba egy növénnyel és ma reggel megnéztem... hát mit mondjak szép adagokat ürítgetett az éjjel! :) aminek örülök! És ami még jobb 2 db kicsi kavics is volt a tál alján. Vizet cseréltem rajta és várom a további javulást! :) A hasa is kisebbnek tűnik és nincs már olyan rémisztő szine. Nem akarom elkiabálni, de mintha jobban lenne. :) Arra gondoltam a biztonság kedvéért most nem adok enni neki pár napig, hogy tudjon tisztulni, nem tudom jó ötlet e.. ? Egyébként Monoron lakom Pest megyében és az itteni állatorvos igazán azt sem tudja mi az az axolotl úgyhogy felejtős. Mindegy remélem jobban leszünk. Ja a kövek szépen koszolnak. Áztattam őket, kifőztem 2* aztán beleraktam a 120 L-es akváriumba, felengedtem vízzel és úgy méz ki mint egy mocsár. Úgyhogy most mindhárom axi egy tálban pihen amíg a vízzel... illetve a kövekkel nem kezdek valamit. Fekete koptatott márvány. Ha a tisztításukra van valami jó módszer leírhatnátok, mert a párom azt javasolta súroljam egyenként őket körömkefével. Na ezt a megoldást hagynám legutoljára! :) Köszönöm az eddigi segítséget is!
Nekem sima mezei köveim voltak, és hát a kifőzés nem volt elég. Egyenként meleg vízben nekiálltam körömkefével lesúrolni. Nincs is mocsárhatás. :)) Szóval sajnos én is csak a legutolsónak szánt módszert tudom javasolni.:))
SzySza
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Choco Pie
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2013.05.25. 13:38

Feldagadt fej

Hozzászólás Szerző: Choco Pie »

Sziasztok!
Tavaly október óta van 4 axim. Eddig semmi gond nem volt velük. Most viszont az egyik axim feje nagyon meg van dagadva. Nem is tud tőle rendesen mozogni, szó szerint lehúzza a feje. Làttátok már ilyet? Mitől lehet? Mit csináljak vele?
Csatolmányok
image.jpg
image.jpg
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Feldagadt fej

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Choco Pie írta:Sziasztok!
Tavaly október óta van 4 axim. Eddig semmi gond nem volt velük. Most viszont az egyik axim feje nagyon meg van dagadva. Nem is tud tőle rendesen mozogni, szó szerint lehúzza a feje. Làttátok már ilyet? Mitől lehet? Mit csináljak vele?
Szia!

Mikor dagadt fel a feje, mit evett utoljára és mikor, víztesztet csináltál-e, ha igen mi az eredmény? Ránézésre valami vizesedésnek tűnik, én hűtőbe raknám 3-5 napra és figyelném. Hétvégén most már nem nagyon találsz egzotikus orvost aki ránézzen, ha igen, el kéne vinni, ha nem akkor hűtő. A hűtőzésről: http://axolotl.hu/viewtopic.php?f=6&t=111
Jelentkezz kérlek minden nap, vagy ha előbb van fejlemény.

Sok sikert!
Sendy

Ui: a kavics nem megfelelő, balesetveszélyes, majd kérlek olvasd el az aljzatos topikot az axik érdekében.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Manuela03
Fórumozó
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2013.03.30. 14:25

Lebegés

Hozzászólás Szerző: Manuela03 »

Sziasztok.

Tegnap észrevettük, hogy a legelső axink Alfonzó, lebeg a víz tetején. Néha próbát, leúszni, de már ma már nem is próbálkozik. Olvastam amiket ti írtatok és nem levegőt nyelt, mert nem úgy néz ki és nincs felpuffadva csak egy nagyon kicsit az egyik oldala. Néha a hátán is lebeg és kicsit nyitva van a szája is. Nem is igazán mozdul meg csak néha. A kopoltyúit használja, de nem is eszik egyáltalán. A farka is kezd kunkorodni. Ma az első dolgunk az volt, h kitakarítottuk az egész akváriumot, de semmi változás. Viszont a másik kettőnek semmi baja. Kérlek segítsetek nekünk mi lehet a probléma.
Előre is köszönöm a válaszokat.
Itt vannak a képek róla:
DSC_0272.jpg
DSC_0273.jpg
DSC_0274.jpg
DSC_0277.jpg
DSC_0278.jpg
DSC_0279.jpg
DSC_0280.jpg
Avatar
PBorsó
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2012.09.15. 00:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lebegés

Hozzászólás Szerző: PBorsó »

Manuela03 írta:Sziasztok.

Tegnap észrevettük, hogy a legelső axink Alfonzó, lebeg a víz tetején. Néha próbát, leúszni, de már ma már nem is próbálkozik. Olvastam amiket ti írtatok és nem levegőt nyelt, mert nem úgy néz ki és nincs felpuffadva csak egy nagyon kicsit az egyik oldala. Néha a hátán is lebeg és kicsit nyitva van a szája is. Nem is igazán mozdul meg csak néha. A kopoltyúit használja, de nem is eszik egyáltalán. A farka is kezd kunkorodni. Ma az első dolgunk az volt, h kitakarítottuk az egész akváriumot, de semmi változás. Viszont a másik kettőnek semmi baja. Kérlek segítsetek nekünk mi lehet a probléma.
Előre is köszönöm a válaszokat.
Itt vannak a képek róla:
DSC_0272.jpg
DSC_0273.jpg
DSC_0274.jpg
DSC_0277.jpg
DSC_0278.jpg
DSC_0279.jpg
DSC_0280.jpg
Lehet, hogy rosszul látom (ugye ő egy golden?), de nekem mintha nagyon fura lenne a kopoltyúja. Vagy csak a kép rossz? Mióta nem eszik? Csak tegnap óta lebeg? Várd meg, hogy mit mondanak a többiek, de a nyitott száj és a lebegés mellett én biztos a hűtőzésre fogok tippelni, főleg, ha régóta nem eszik.
Manuela03
Fórumozó
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2013.03.30. 14:25

Re: Lebegés

Hozzászólás Szerző: Manuela03 »

PBorsó írta:
Manuela03 írta:Sziasztok.

Tegnap észrevettük, hogy a legelső axink Alfonzó, lebeg a víz tetején. Néha próbát, leúszni, de már ma már nem is próbálkozik. Olvastam amiket ti írtatok és nem levegőt nyelt, mert nem úgy néz ki és nincs felpuffadva csak egy nagyon kicsit az egyik oldala. Néha a hátán is lebeg és kicsit nyitva van a szája is. Nem is igazán mozdul meg csak néha. A kopoltyúit használja, de nem is eszik egyáltalán. A farka is kezd kunkorodni. Ma az első dolgunk az volt, h kitakarítottuk az egész akváriumot, de semmi változás. Viszont a másik kettőnek semmi baja. Kérlek segítsetek nekünk mi lehet a probléma...
Lehet, hogy rosszul látom (ugye ő egy golden?), de nekem mintha nagyon fura lenne a kopoltyúja. Vagy csak a kép rossz? Mióta nem eszik? Csak tegnap óta lebeg? Várd meg, hogy mit mondanak a többiek, de a nyitott száj és a lebegés mellett én biztos a hűtőzésre fogok tippelni, főleg, ha régóta nem eszik.

Szia. Köszönöm a válaszod. Igen ő golden albínó. Tegnap óta beteg csak és tegnap nem evett. Most nézem, h kezd feldagadni a feje. És így vettük meg, h a kopoltyúja kicsi volt. Semmit sem csinál ha kivesszük, csak levegőt vesz és ennyi, meg sem próbál elmenni, meg sem moccan. Küldök pár képet, h most, h néz ki a feje. Csak ritkán úszik egy kicsit oldalasan.
DSC_0284.jpg
DSC_0285.jpg
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Lebegés

Hozzászólás Szerző: Maya »

Manuela03 írta:Sziasztok.

Tegnap észrevettük, hogy a legelső axink Alfonzó, lebeg a víz tetején. Néha próbát, leúszni, de már ma már nem is próbálkozik. Olvastam amiket ti írtatok és nem levegőt nyelt, mert nem úgy néz ki és nincs felpuffadva csak egy nagyon kicsit az egyik oldala. Néha a hátán is lebeg és kicsit nyitva van a szája is. Nem is igazán mozdul meg csak néha. A kopoltyúit használja, de nem is eszik egyáltalán. A farka is kezd kunkorodni. Ma az első dolgunk az volt, h kitakarítottuk az egész akváriumot, de semmi változás. Viszont a másik kettőnek semmi baja. Kérlek segítsetek nekünk mi lehet a probléma.
Előre is köszönöm a válaszokat.
Itt vannak a képek róla:
DSC_0272.jpg
DSC_0273.jpg
DSC_0274.jpg
DSC_0277.jpg
DSC_0278.jpg
DSC_0279.jpg
DSC_0280.jpg
Egynapos lebegés miatt még nem aggódnék nagyon, az se baj ha nem esznek naponta, egy idő után maguktól átállnak a 2-3napos etetésre. A probléma inkább ez a hirtelen kedvetlenség. Eddig is ilyen volt? Az hogy, kiveszed inkább jobban stresszeli, ha a reakcióit akarod figyelni, akkor a víz alatt finoman simogasd vagy érintsd meg az oldalát. Én külön tenném levegőztetővel és figyelgetném, ha folytatódik még 4-5napig utánajárnék jobban. Nekem a fehérem a balesete után volt ilyen, de lehet mérgezéses betegség is, albínóknál bármi előfordulhat, ők előbb éreznek meg minden változást mint a többi.
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Manuela03
Fórumozó
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2013.03.30. 14:25

Re: Lebegés

Hozzászólás Szerző: Manuela03 »

Maya írta:
Manuela03 írta:Sziasztok.

Tegnap észrevettük, hogy a legelső axink Alfonzó, lebeg a víz tetején. Néha próbát, leúszni, de már ma már nem is próbálkozik. Olvastam amiket ti írtatok és nem levegőt nyelt, mert nem úgy néz ki és nincs felpuffadva csak egy nagyon kicsit az egyik oldala. Néha a hátán is lebeg és kicsit nyitva van a szája is. Nem is igazán mozdul meg csak néha. A kopoltyúit használja, de nem is eszik egyáltalán. A farka is kezd kunkorodni. Ma az első dolgunk az volt, h kitakarítottuk az egész akváriumot, de semmi változás. Viszont a másik kettőnek semmi baja. Kérlek segítsetek nekünk mi lehet a probléma.
Előre is köszönöm a válaszokat.
Itt vannak a képek róla:
DSC_0272.jpg
DSC_0273.jpg
DSC_0274.jpg
DSC_0277.jpg
DSC_0278.jpg
DSC_0279.jpg
DSC_0280.jpg
Egynapos lebegés miatt még nem aggódnék nagyon, az se baj ha nem esznek naponta, egy idő után maguktól átállnak a 2-3napos etetésre. A probléma inkább ez a hirtelen kedvetlenség. Eddig is ilyen volt? Az hogy, kiveszed inkább jobban stresszeli, ha a reakcióit akarod figyelni, akkor a víz alatt finoman simogasd vagy érintsd meg az oldalát. Én külön tenném levegőztetővel és figyelgetném, ha folytatódik még 4-5napig utánajárnék jobban. Nekem a fehérem a balesete után volt ilyen, de lehet mérgezéses betegség is, albínóknál bármi előfordulhat, ők előbb éreznek meg minden változást mint a többi.
Nem, tök életvidám volt. Tegnap előtt még semmi baja nem volt, aztán hirtelen lebegni kezdett. Próbáltunk többféle képpen is hozzányúlni, de semmit nem reagál rá, előtte pedig iszkolt elfelé, ha csak hozzáértünk. Most egyáltalán semmire nem reagál szegénykém. Hát meglátjuk, de nagyon gyorsan romlik a helyzete. Most már a feje is kezd láthatóan megdagadni, főleg a tokája. Alig moccan meg. Abból tudom, h még él, h néha megmozdul a kopoltyúja. És arra tudtok valamit mondani, h miért ilyen kicsik a kopoltyúi? A másik kettőnek gyönyörűek.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Maya 2013.06.12. 18:31-kor.
Ok: Túlzott enter használat miatt, töröltem a fölösleges üres sorokat, legközelebb légyszi figyelj erre is oda, köszi!
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Lebegés

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Maya írta:Egynapos lebegés miatt még nem aggódnék nagyon, az se baj ha nem esznek naponta, egy idő után maguktól átállnak a 2-3napos etetésre. A probléma inkább ez a hirtelen kedvetlenség. Eddig is ilyen volt? Az hogy, kiveszed inkább jobban stresszeli, ha a reakcióit akarod figyelni, akkor a víz alatt finoman simogasd vagy érintsd meg az oldalát. Én külön tenném levegőztetővel és figyelgetném, ha folytatódik még 4-5napig utánajárnék jobban. Nekem a fehérem a balesete után volt ilyen, de lehet mérgezéses betegség is, albínóknál bármi előfordulhat, ők előbb éreznek meg minden változást mint a többi.
Azonnal hűtőbe tenném (hűtéses topik olvasás után) többet nem tudok hozzáfűzni, tippem nincs hogy mi lehet, és ilyen dagadásokra nem tudok ellenszert vagy gyógymódot.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Manuela03
Fórumozó
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2013.03.30. 14:25

Re: Lebegés

Hozzászólás Szerző: Manuela03 »

Sendy írta:
Maya írta:Egynapos lebegés miatt még nem aggódnék nagyon, az se baj ha nem esznek naponta, egy idő után maguktól átállnak a 2-3napos etetésre. A probléma inkább ez a hirtelen kedvetlenség. Eddig is ilyen volt? Az hogy, kiveszed inkább jobban stresszeli, ha a reakcióit akarod figyelni, akkor a víz alatt finoman simogasd vagy érintsd meg az oldalát. Én külön tenném levegőztetővel és figyelgetném, ha folytatódik még 4-5napig utánajárnék jobban. Nekem a fehérem a balesete után volt ilyen, de lehet mérgezéses betegség is, albínóknál bármi előfordulhat, ők előbb éreznek meg minden változást mint a többi.
Azonnal hűtőbe tenném (hűtéses topik olvasás után) többet nem tudok hozzáfűzni, tippem nincs hogy mi lehet, és ilyen dagadásokra nem tudok ellenszert vagy gyógymódot.
Én is erre gondoltam, és meg is csináltam, előírásoknak megfelelően. Jobb ötletem nincsen. Baja meg csak nem lesz a hűtőtől.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Maya 2013.06.12. 18:31-kor.
Ok: Túlzott enter használat miatt, töröltem a fölösleges üres sorokat, legközelebb légyszi figyelj erre is oda, köszi!
Avatar
SzySza
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2013.02.15. 20:18
Tartózkodási hely: Kartal

Re: Lebegés

Hozzászólás Szerző: SzySza »

Manuela03 írta:
Sendy írta:
Maya írta:Egynapos lebegés miatt még nem aggódnék nagyon, az se baj ha nem esznek naponta, egy idő után maguktól átállnak a 2-3napos etetésre. A probléma inkább ez a hirtelen kedvetlenség. Eddig is ilyen volt? Az hogy, kiveszed inkább jobban stresszeli, ha a reakcióit akarod figyelni, akkor a víz alatt finoman simogasd vagy érintsd meg az oldalát. Én külön tenném levegőztetővel és figyelgetném, ha folytatódik még 4-5napig utánajárnék jobban. Nekem a fehérem a balesete után volt ilyen, de lehet mérgezéses betegség is, albínóknál bármi előfordulhat, ők előbb éreznek meg minden változást mint a többi.
Azonnal hűtőbe tenném (hűtéses topik olvasás után) többet nem tudok hozzáfűzni, tippem nincs hogy mi lehet, és ilyen dagadásokra nem tudok ellenszert vagy gyógymódot.
Én is erre gondoltam, és meg is csináltam, előírásoknak megfelelően. Jobb ötletem nincsen. Baja meg csak nem lesz a hűtőtől.
Reméljük helyre jön, én is legalább 1 hétre hűtőbe tenném. Sajnos számomra nagyon rosszul néz ki szegény, de legyünk pozitívak, szurkolok, hogy túlélje!
SzySza
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Manuela03
Fórumozó
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2013.03.30. 14:25

Re: Lebegés

Hozzászólás Szerző: Manuela03 »

Nagyon szépen köszönöm az eddigi tanácsokat. Ahányszor ki megyek a konyhába, mindig meg nézem szegénykét történt e valami változás. Meg se moccan még mindig fél oldalasan lebeg bár kis vízbe tettem és a feje oldalra van esve mintha aludna. :( Nagyon remélem hogy helyre jön, ő volt az első Axink és nagyon szeretjük. Nekem személy szerint ő a kedvencem és nagyon imádom, de a másik kettő sincs hátrányba. Nagyon aggódunk érte. Köszönöm a tanácsokat. Ha ki vettük a hűtőből egyből írok hogy milyen állapotba van. :(
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Maya 2013.06.13. 22:17-kor.
Ok: Nem adtál meg témacímet! Javítottam, de kérlek olvasd el a házirend ezen részét és alkalmazd is a jövőben! Köszi!
axisandy
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2013.06.23. 21:35

Komplex eset

Hozzászólás Szerző: axisandy »

Sziasztok!
Sos kérdésem lenne!van két axim egy nagyobb januári születésű és egy kisebb olyan márciusi!Most hogy bejött ez a nagy meleg felmen t az akvárium hőmérséklete 25 fokra de folyamatosan hütjük és stabilna tartjuk a 20 és 22 fok közötti hőfokot!A nagyobbik axi 2 napja nem eszik a kis feje és a farka el van vörösödve a kopoltyuja meg már majdnem fekete annyira vörös a farkán a hártya már majdnem eltünt..nagyon félek hogy valami baja lessz!mit tegyek kérlek sos-be váklaszoljön valaki!
köszönöm!Szandi
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Komplex eset

Hozzászólás Szerző: Maya »

axisandy » 17 perccel ezelőtt írta:Sziasztok!
Sos kérdésem lenne!van két axim egy nagyobb januári születésű és egy kisebb olyan márciusi!Most hogy bejött ez a nagy meleg felmen t az akvárium hőmérséklete 25 fokra de folyamatosan hütjük és stabilna tartjuk a 20 és 22 fok közötti hőfokot!A nagyobbik axi 2 napja nem eszik a kis feje és a farka el van vörösödve a kopoltyuja meg már majdnem fekete annyira vörös a farkán a hártya már majdnem eltünt..nagyon félek hogy valami baja lessz!mit tegyek kérlek sos-be váklaszoljön valaki!
köszönöm!Szandi
Hello!
Kérlek olvasd el a fórum házirendjét és alkalmazd.(témacím adás) Illetve a fórum több topikját. A 25fok még nem vészes, az én 2 és 5hetes picijeim 28fokba ültek napokig. 2napos nem evés ebben a korban nem jellemző, hiszen naponta kéne enniük. A vörösödés nem probléma, ha sokat mozognak(vagy esznek) kitágulnak a vérerek és bevörösödnek. Az úszóhártya elhagyása és a nemevés vízproblémákra utal. (Bár hőguta is lehetne, de mivel folyamatos a probléma kizárnám) Ajánlom figyelmedbe a vízkémia topikot. Nálam akkor néztek így ki mikor magas volt a nitrát szint. Esetleg képet tudnál készíteni?
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Komplex eset

Hozzászólás Szerző: Maya »

axisandy » Ma, 21:40 írta:Sziasztok!
Sos kérdésem lenne!van két axim egy nagyobb januári születésű és egy kisebb olyan márciusi!Most hogy bejött ez a nagy meleg felmen t az akvárium hőmérséklete 25 fokra de folyamatosan hütjük és stabilna tartjuk a 20 és 22 fok közötti hőfokot!A nagyobbik axi 2 napja nem eszik a kis feje és a farka el van vörösödve a kopoltyuja meg már majdnem fekete annyira vörös a farkán a hártya már majdnem eltünt..nagyon félek hogy valami baja lessz!mit tegyek kérlek sos-be váklaszoljön valaki!
köszönöm!Szandi
Telefonon konzultáltuk a kezelést, utósztri később.
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Lindinha
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2013.11.08. 21:52
Tartózkodási hely: Debrecen

Nyaki csomó

Hozzászólás Szerző: Lindinha »

Sziasztok!

Egy hónapja az 5 hónapos axikánkon "toka"-szerű gümőt vettünk észre. Semmi baja nincs, rendesen eszik és mozog. A kopoltyúi is szépek.
Csatolok két képet.
Légyszi ha van valakinek valami ötlete,vagy tapasztalata ilyen téren írja le, hogy mi lehet az. :O :O
Előre is köszönöm!!!
Csatolmányok
DSC00631.JPG
DSC00631.JPG (793.44 KiB) Megtekintve 12519 alkalommal
DSC00630.JPG
DSC00630.JPG (765.17 KiB) Megtekintve 12519 alkalommal
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Maya 2014.01.10. 15:13-kor.
Ok: Nem adtál meg témacímet! Javítottam, de kérlek olvasd el a házirend ezen részét és alkalmazd is a jövőben! Köszi!
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Nyaki csomó

Hozzászólás Szerző: Maya »

Lindinha » 2014.01.05. 18:40 írta:Sziasztok!

Egy hónapja az 5 hónapos axikánkon "toka"-szerű gümőt vettünk észre. Semmi baja nincs, rendesen eszik és mozog. A kopoltyúi is szépek.
Csatolok két képet.
Légyszi ha van valakinek valami ötlete,vagy tapasztalata ilyen téren írja le, hogy mi lehet az. :O :O
Előre is köszönöm!!!
Hello!
Üdv a fórumon!
Elnézést a kési válaszért, nagyon el voltunk havazva mostanában.
Nagyon nehéz megállapítani mi is az a csomó, egészséges állat esetében nem kellene ott lennie. Annyit tudunk biztosan javasolni, hogy vidd el állatorvoshoz, pesten a SZIE-t és Sátorhelyi magánrendelőjét az ExoPet-et javasoljuk. Lehet tályog, rendellenes szövetnagyobbodás, daganat is akár, mivel az aljzatod nem megfelelő lehet, hogy egy kavics a nyelve alá szorult vagy megsértette a száját és elfertőződött. Millió oka lehet, állatorvos megröntgenezi, tapogatni fogja, majd kiderül, hogy mi is ez. Otthon nem fogod tudni kezelni, mindenféleképpen állatorvoshoz kéne vinni. Mivel albínó egyedről van szó, lehet, hogy genetikai deformitás. (Nem megfelelő tenyésztésből adódóan)
Ajánlom figyelmedbe ezt a cikket, az ilyen alzat lenyelése akár bélelzáródást majd halált is okozhat! Ha nem akarod egyszer holtan találni otthon, javasoljuk, hogy cseréld le. -> http://axolotl.hu/viewtopic.php?p=4625#p4625 Nem elég nagy köveket rárakni, ki fogja ásni éjjel és észre se fogod venni, hogy hol.
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Regina
Fórumozó
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2014.03.09. 14:08

Átlátszó eres hólyag

Hozzászólás Szerző: Regina »

Sziasztok! Két napra itthon hagytuk az axinkat, és amikor hazajöttünk, azt vettük észre, hogy az egyik hátsó lába mögött, a farka alatt kijött egy átlátszó hólyag, amiben vékony piros erek látszódnak. Nem találtam a neten sehol ilyet, itt sem olvastam hasonló kérdést. Más baja nincs - vagy legalábbis nem látszik - nincs puffadás, szája csukva, farka sincs begörbítve. Van valami ötletetek, hogy mi lehet a baja?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Maya 2014.03.09. 14:25-kor.
Ok: Nem adtál meg témacímet! Javítottam, de kérlek olvasd el a házirend ezen részét és alkalmazd is a jövőben! Köszi!
Válasz küldése