Sérülések, törések, balesetek

Moderátor: Axolotl moderátor

fufi.13
Fórumozó
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2012.05.13. 19:16
Tartózkodási hely: Győr

Re: Viszkető csík

Hozzászólás Szerző: fufi.13 »

Tegnap előtt kis folt volt csak mára már egy hosszú csík, semmi vatta semmi nincs rajt! A feje búbján vettem észre még pár milis viz buborékot! :S
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Viszkető csík

Hozzászólás Szerző: Sendy »

fufi.13 írta:Tegnap előtt kis folt volt csak mára már egy hosszú csík, semmi vatta semmi nincs rajt! A feje búbján vettem észre még pár milis viz buborékot! :S
Tudsz jobb képet készíteni? Egzotikus orvoshoz kéne vinni ebben az esetben minél előbb, aki kenetmintát vesz és mikroszkóp alatt megvizsgálja. Mindjárt körbenézek orvos ügyileg és az állatorvosokhoz beírom. Hívd fel őket, hogy van-e aki ért hüllőkhöz.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
liquid
Adminisztrátor
Hozzászólások: 284
Csatlakozott: 2010.12.04. 11:02

Re: Viszkető csík

Hozzászólás Szerző: liquid »

Sendy írta:
fufi.13 írta:Tegnap előtt kis folt volt csak mára már egy hosszú csík, semmi vatta semmi nincs rajt! A feje búbján vettem észre még pár milis viz buborékot! :S
Tudsz jobb képet készíteni? Egzotikus orvoshoz kéne vinni ebben az esetben minél előbb, aki kenetmintát vesz és mikroszkóp alatt megvizsgálja. Mindjárt körbenézek orvos ügyileg és az állatorvosokhoz beírom. Hívd fel őket, hogy van-e aki ért hüllőkhöz.
Vagy inkább a kétéltűekhez ;)

fufi, ez biztosan parazita vagy gomba, főleg ha vakarózik. Arról esetleg irhatsz mit értesz az alatt, hogy vakarózik, erre kiváncsi lennék. a metilén nem hatol be a szövetbe eléggé, mindig hangsúlyozom, hogy a vegyszer nem jó még kis mennyiségben sem, de ajánlom a xantakridint, ami szélesebb spektrumú és szövetbe hatoló anyag. nagyon figyelj oda mindig amikor ilyesmit használsz. ahogy irtam már valahol itt, én mindig fél adaggal dolgozom, nekem az axiknál ennyi is elég általában. különitsd el a fürdőhöz.
Gomba ellen elég a metilén vagy a sósfürdő, parazitákra az már nem nagyon hat pont a szöveti mélység miatt.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
fufi.13
Fórumozó
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2012.05.13. 19:16
Tartózkodási hely: Győr

Re: Viszkető csík

Hozzászólás Szerző: fufi.13 »

Most lecseréltem a vizet de ígyis elég hamar felmelegszik 24 fokra! étvágyával semmi gond.
A vakarózásról annyit :) h dörgölőzik üveghez odujához és utána írtózatosan úszkál gondolom fáj neki :(
A m.kék festi !
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Viszkető csík

Hozzászólás Szerző: Sendy »

liquid írta:...fufi, ez biztosan parazita vagy gomba, főleg ha vakarózik. Arról esetleg irhatsz mit értesz az alatt, hogy vakarózik, erre kiváncsi lennék. a metilén nem hatol be a szövetbe eléggé, mindig hangsúlyozom, hogy a vegyszer nem jó még kis mennyiségben sem, de ajánlom a xantakridint, ami szélesebb spektrumú és szövetbe hatoló anyag. nagyon figyelj oda mindig amikor ilyesmit használsz. ahogy irtam már valahol itt, én mindig fél adaggal dolgozom, nekem az axiknál ennyi is elég általában. különitsd el a fürdőhöz.
Gomba ellen elég a metilén vagy a sósfürdő, parazitákra az már nem nagyon hat pont a szöveti mélység miatt.
Xantakridint állatorvosok egyáltalán nem ajánlják, ahogy a sós fürdőt sem, viszont a metilénkék sokkal kevesebbet árt ha egy cseppet a bőrfelületre cseppent megvizsgálva, hogy gomba-e. A bolti metilén úgy is harmatgyenge az orvosihoz képest. Az a tuti, ha orvos kenetmintát vesz és pontosan megállapítja a parazita, gomba fajtáját és arra választja ki a gyógyszert. A xantakridin nem hüllőkre van kitalálva és ismeretlen az összetevője, én sose használnám, de ízlések és szokások, hogy ki mit használ.
Liquid pont magadnak mondasz ellen azzal amit írtál, hogy kis mennyiségben sem jó a vegyszer, mégis egy olyat ajánlasz ami nem hüllőre való, és az összes hozzáértő akivel beszéltem messziről ellenezte. Ezzel szemben a metilénnel igen egyszerűen elvégezhető egy olyan vizsgálat ami eléggé biztos eredményt ad, és nem károsít ekkora mennyiségben.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Viszkető csík

Hozzászólás Szerző: Sendy »

fufi.13 írta:Most lecseréltem a vizet de ígyis elég hamar felmelegszik 24 fokra! étvágyával semmi gond.
A vakarózásról annyit :) h dörgölőzik üveghez odujához és utána írtózatosan úszkál gondolom fáj neki :(
A m.kék festi !
Percekkel később is olyan maradt a sáv? A bőre többi része viszont nem kék ugye? A bőrétől kékebbnek kell lennie, ha gomba. Örülnék egy képnek mennyire festi, még vagy fél órát itt gépnél.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
fufi.13
Fórumozó
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2012.05.13. 19:16
Tartózkodási hely: Győr

Re: Viszkető csík

Hozzászólás Szerző: fufi.13 »

Köszönöm Mindenkinek ! Holnap megnyugszom! Most picit feszült lettem emiatt :(! Holnap írom a fejleményeket!
Avatar
liquid
Adminisztrátor
Hozzászólások: 284
Csatlakozott: 2010.12.04. 11:02

Re: Viszkető csík

Hozzászólás Szerző: liquid »

Sendy írta:ismeretlen az összetevője, én sose használnám, de ízlések és szokások, hogy ki mit használ.
Liquid pont magadnak mondasz ellen azzal amit írtál, hogy kis mennyiségben sem jó a vegyszer, mégis egy olyat ajánlasz ami nem hüllőre való, és az összes hozzáértő akivel beszéltem messziről ellenezte. Ezzel szemben a metilénnel igen egyszerűen elvégezhető egy olyan vizsgálat ami eléggé biztos eredményt ad, és nem károsít ekkora mennyiségben.
Én mint többször mondtam már, csak azt tudom mondani, amit itthon kipróbáltam és sikerült és nem lett bajuk. Xantakridint használtam többször is, baj nélkül, rövid fürdőre. Sós vizet is több axolotl-ös nagy amerikai fórumon olvastam. Én nem dokit kérdezek meg, én olvasom a tenyésztőket. Ha a doki azt mondja hogy nemjó, akkor ne ajánld; mégegyszer: amit én irok azt vagy külföldi fórumokon olvastam, ahol beváltak, vagy nálam váltak be.

u.i.: kétéltű, nem hüllő :D
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
fufi.13
Fórumozó
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2012.05.13. 19:16
Tartózkodási hely: Győr

Re: Viszkető csík

Hozzászólás Szerző: fufi.13 »

Sendy írta:
fufi.13 írta:Most lecseréltem a vizet de ígyis elég hamar felmelegszik 24 fokra! étvágyával semmi gond.
A vakarózásról annyit :) h dörgölőzik üveghez odujához és utána írtózatosan úszkál gondolom fáj neki :(
A m.kék festi !
Percekkel később is olyan maradt a sáv? A bőre többi része viszont nem kék ugye? A bőrétől kékebbnek kell lennie, ha gomba. Örülnék egy képnek mennyire festi, még vagy fél órát itt gépnél.
Sziasztok! Ami még elkerülte a figyelmem, mivel a csíkkal voltam elfoglalva, de már rájöttem h van neki a másik oldalán is, csak nem tűnt fel! Ami fájt neki a kopoltyú tövébe két icipici dudi piros, az már szinte be is gyógyult. Sztem a kagyló vagy a fatörzs okozhatta a sérülést (ki is vettem mindkettőt) mert csak növöget :)' A két kis vizi bubi sincs a feje tetején!
Annyira bepánikoltam már gondoltam mindenre mi fájhat neki, már nem dörgölődzik ...
Viszont doki szinten mindenképp körülnézek mindenképp megakarom mutatni! a gond h általában reggeltől estig dolgozom és a párom is :S így nehéz bármit intézni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sendy 2012.05.16. 12:38-kor.
Ok: Idézet esetén a quote] utáni sorba írj, ne rakj külön entereket légyszi.
Avatar
liquid
Adminisztrátor
Hozzászólások: 284
Csatlakozott: 2010.12.04. 11:02

Re: Viszkető csík

Hozzászólás Szerző: liquid »

fufi.13 írta: Sziasztok! Ami még elkerülte a figyelmem, mivel a csíkkal voltam elfoglalva, de már rájöttem h van neki a másik oldalán is, csak nem tűnt fel! Ami fájt neki a kopoltyú tövébe két icipici dudi piros, az már szinte be is gyógyult. Sztem a kagyló vagy a fatörzs okozhatta a sérülést (ki is vettem mindkettőt) mert csak növöget :)' A két kis vizi bubi sincs a feje tetején!
Annyira bepánikoltam már gondoltam mindenre mi fájhat neki, már nem dörgölődzik ...
Viszont doki szinten mindenképp körülnézek mindenképp megakarom mutatni! a gond h általában reggeltől estig dolgozom és a párom is :S így nehéz bármit intézni.
Szerencséd van ha gyógyulgat, akkor tényleg csak megsértette magát, és a világ legjobb gyógyuló mesterei, így ezzel nincs gond. Ha a másik oldalt is elkezd gyógyulni akkor nincs fertőzés, megnyugodhatsz :) Azt hogy dokihoz viszed-e vagy nem, azt rádbízom, szerintem (szöges ellentétben Sendy-vel) magyarországon nem értenek hozzá, maximum az egyetemeken, így én inkább a külföldi nagy fórumokra támaszkodom ezügyben. :)
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Simiadreee
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2012.05.19. 12:30
Tartózkodási hely: Őrbottyán

Farokfátyolból hiányzik egy félhold alak

Hozzászólás Szerző: Simiadreee »

Sziasztok!

Növendék axim, aki kb. 7 centis arany albínóm farokfátyolán/úszóján a felső részén egy apró félhold alakú hiányosság van. Kicsit aggódok, vajon regenerálódik e a kis sérülése? Amúgy jól van, nem tartja görbén a farkát, eszik rendesen és nől, csak aggódok a kis félhold "sebhelye" miatt.
Lehetséges, hogy egy másik csípte ki? Négyen vannak egy akváriumban axik.
Veletek történt már ilyen?

Előre is köszi a válaszokat!
:)
Modiknak: telefonról netezem
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Farokfátyolból hiányzik egy félhold alak

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Simiadreee írta:Sziasztok!

Növendék axim, aki kb. 7 centis arany albínóm farokfátyolán/úszóján a felső részén egy apró félhold alakú hiányosság van. Kicsit aggódok, vajon regenerálódik e a kis sérülése? Amúgy jól van, nem tartja görbén a farkát, eszik rendesen és nől, csak aggódok a kis félhold "sebhelye" miatt.
Lehetséges, hogy egy másik csípte ki? Négyen vannak egy akváriumban axik.
Veletek történt már ilyen?

Előre is köszi a válaszokat!
:)
Szia!

Ez előfordul, az esetek egy részében teljesen visszanő, máskor kicsit hiányosabb marad ott, de a folyamat elég lassú. Ling-lingemnek egészen konkrétan a farka vége volt lecsípve és félhold alakú hiányossága is volt. Kb 3-6 hónap kellett hogy rendbe jöjjön és most már nem látni neki, hogy valaha is sérült lett volna ott. Ha eszik, nem görbül, akkor nincs mi miatt aggódni. Azért ha meg tudod tenni, jó volna egy fénykép a mostani állapotról és időnként egy kis helyzetjelentés és fénykép, hogy kb hány hónap alatt, és hogyan gyógyul vissza, másoknak hasznos lehetne később.
Az hogy mi okozta a sérülést én is csak olyanokra tudok tippelni mint Te.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
dorafarkas
Fórumozó
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2011.12.18. 22:27

Leharapott láb

Hozzászólás Szerző: dorafarkas »

Sziasztok!
Ma du. az egyik axolotlom leharapta a másik bal első lábát. Később vettem csak észre, és mikor figyeltem őket, még mindig csípkedte. Mivel nem tudom egyiket sem másik akváriumba áttenni, szétválasztottam az akváriumot. A vizet próbálom minnél jobban lehűteni, és adtam még enni a "támadónak".
Abban szeretnék segítséget kérni, hogy kell-e különösebb kezelés a sebesültnek? Fertőtlenítés, vagy esetleg hűtőzés? Hogy segíthetek neki?
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Leharapott láb

Hozzászólás Szerző: Sendy »

dorafarkas írta:Sziasztok!
Ma du. az egyik axolotlom leharapta a másik bal első lábát. Később vettem csak észre, és mikor figyeltem őket, még mindig csípkedte. Mivel nem tudom egyiket sem másik akváriumba áttenni, szétválasztottam az akváriumot. A vizet próbálom minnél jobban lehűteni, és adtam még enni a "támadónak".
Abban szeretnék segítséget kérni, hogy kell-e különösebb kezelés a sebesültnek? Fertőtlenítés, vagy esetleg hűtőzés? Hogy segíthetek neki?
Szia!

A lényeg : 18-21 fokos de inkább 19-20 fokos legyen a víz, és tiszta. Jó volna ph tesztet végezni és 7 környékire, vagy inkább 6,8-ra belőni a vizet, hogy a sérült rész véletlenül se tudjon elgombásodni. Ha a kedve jó, nem viselkedik furcsán, és van étvágya, akkor nem muszáj a hűtőzés, hallottunk itt olyan esetről akinek visszanőtt hűtőzés nélkül. Ha nem olyan mint előtte volt, akkor viszont javasolható a hűtőzés egy-másfél hétre, attól függően mekkora és milyen idős axiról van szó. Ha túl pici, akkor a hűtőzést nem ajánlom, és akkor még a regenerálódási idejük normál hőmérsékleten is gyorsabb.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
doori
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2012.06.21. 11:46

Hatalmas seb

Hozzászólás Szerző: doori »

Sziasztok!

Az egyik axolotlomon (3 éves) pár napja észrevettem egy sebet, amit egyre nagyobb és egyre mélyebb lett. Kb 1-1,5 hete jött hozzám egy új axi, aki nem evett és 2 nap után meghalt. A víz tele volt utána nagyon apró, szemmel szinte alig, vagy csak nagyon közelről látható fehér, majd később (szerintük ez az élőlény továbbfejlett formája) fekete élőlényekkel.
Most ketten vannak, az egyiknek semmi baja, a másik pedig akin a seb van. Amikor a víz tetején van, mindig úgy fekszik, hogy a sebes oldala lefele lóg.
Cseréltem vizet, a köveket kifőztem, az akváriumot nagyon alaposan átmostam ma. Az beteg axit naponta kb 20-30 percre hideg vízbe rakom, valami ma sós oldatba is beraktam 20 percre, de egyenlőre semmi javulást nem látok. Az evéssel nincs gond.
Esetleg valami ötletetek nincs, hogy mit tudnék még tenni az érdekében? A másik axitól külön kéne tartanom?

Képeket itt találtok a sebről:
http://dl.dropbox.com/u/69238276/fot%C3%B3%20(1).JPG
http://dl.dropbox.com/u/69238276/fot%C3%B3.JPG

Előre is köszönöm!
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Hatalmas seb

Hozzászólás Szerző: Sendy »

doori írta:Sziasztok!

Az egyik axolotlomon (3 éves) pár napja észrevettem egy sebet, amit egyre nagyobb és egyre mélyebb lett. Kb 1-1,5 hete jött hozzám egy új axi, aki nem evett és 2 nap után meghalt. A víz tele volt utána nagyon apró, szemmel szinte alig, vagy csak nagyon közelről látható fehér, majd később (szerintük ez az élőlény továbbfejlett formája) fekete élőlényekkel.
Most ketten vannak, az egyiknek semmi baja, a másik pedig akin a seb van. Amikor a víz tetején van, mindig úgy fekszik, hogy a sebes oldala lefele lóg.
Cseréltem vizet, a köveket kifőztem, az akváriumot nagyon alaposan átmostam ma. Az beteg axit naponta kb 20-30 percre hideg vízbe rakom, valami ma sós oldatba is beraktam 20 percre, de egyenlőre semmi javulást nem látok. Az evéssel nincs gond.
Esetleg valami ötletetek nincs, hogy mit tudnék még tenni az érdekében? A másik axitól külön kéne tartanom?

Képeket itt találtok a sebről:
http://dl.dropbox.com/u/69238276/fot%C3%B3%20(1).JPG
http://dl.dropbox.com/u/69238276/fot%C3%B3.JPG

Előre is köszönöm!
Ez a seb hatalmas, és iszonyatosan néz ki. Én ezzel kb állatorvosi ügyeletre rohannék. Az hogy hideg vízbe teszed, semmit se ér. Ha állatorvos részedről totálisan kizárva ( pl: nincs ügyelet, és csak napok múlva tudod dokihoz vinni) akkor viszont rendes hűtőzést kéne rajta végrehajtani, hátha segít valamit, de kétlem, max időnyerésre jó. Ez valamilyen fertőzés lesz, ami ha így halad, sajnos kevés esélye lesz az axidnak életben maradni, de kívánom hogy ne legyen igazam.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Simiadreee
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2012.05.19. 12:30
Tartózkodási hely: Őrbottyán

Beszippantottam a pici aximat az akváriumi tisztítócsővel...

Hozzászólás Szerző: Simiadreee »

Sziasztok!

Több mint egy hónapja történt velem egy sajnálatos baleset,mármint az egyik aximmal... :( Takarítottam az akvárium aljáról a kakit és nem vettem észre,hogy a fehér fekete szemű axim ott bujkál az egyik kő alatt és sajnálatos módon beszippantottam a csőbe,amibe be is szorult...Kirázogattam őt a csőből és csak esett lefelé...Azt hittem elpusztult,sírva fakadtam...Néztem a kis átlátszó testét (7cm-es volt) és átlátszott,hogy nem dobog a kis szíve...Ekkor hirtelen arra gondoltam újraélesztem,vagyis megpróbálom és elkezdtem őt enyhén nyomkodni a kis szívénél két oldalról az ujjaim közé fogva...Ekkor elkezdett vergődni és látszott hogy él csak sokkot kapott...Sajnos leszakadt a bal oldalán a legbelső bojtja és egy kicsit a feje is elvált a nyakától...Szinte biztos vo9ltam benne,hogy elpusztul...Eltelt pár óra és akkor látszott igazán,hogy bevérzett több helyen és,hogy tényleg nagyon rosszul van...Bent hagytam őt a többiek között,nem akartam sokkolni újra azzal,hogy különrakom.Minden nap próbáltam őt etetni az eset után de nem evett egy hónapig semmit,a többiek csak nőttek és nőttek,ő pedig még mindig csak 7cm-es.Nagy nehezen egy hete evett élő tubifexet meg pár élő vizibolhát és most úgy néz ki kicsit összeszedte magát,de azért aggódok érte...Most már kezd kicsit hízni,elmúltak a bevérzései,a feje visszanőtt és a belső bojtja is kezd!Szerintetek mikor fog elkezdeni rendesen enni?A többiek nem bántják pedig kétszer akkorák hosszban és nagyon dagik is.Ritkán eszik,de látom,hogy van valami a pocijában...Ötleteket várnék,járt már valaki így?(Remélem nem) :(
Modiknak: telefonról netezem
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Beszippantottam a pici aximat az akváriumi tisztítócsőve

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Simiadreee írta:Sziasztok!

Több mint egy hónapja történt velem egy sajnálatos baleset,mármint az egyik aximmal... :( Takarítottam az akvárium aljáról a kakit és nem vettem észre,hogy a fehér fekete szemű axim ott bujkál az egyik kő alatt és sajnálatos módon beszippantottam a csőbe,amibe be is szorult...Kirázogattam őt a csőből és csak esett lefelé...Azt hittem elpusztult,sírva fakadtam...Néztem a kis átlátszó testét (7cm-es volt) és átlátszott,hogy nem dobog a kis szíve...Ekkor hirtelen arra gondoltam újraélesztem,vagyis megpróbálom és elkezdtem őt enyhén nyomkodni a kis szívénél két oldalról az ujjaim közé fogva...Ekkor elkezdett vergődni és látszott hogy él csak sokkot kapott...Sajnos leszakadt a bal oldalán a legbelső bojtja és egy kicsit a feje is elvált a nyakától...Szinte biztos vo9ltam benne,hogy elpusztul...Eltelt pár óra és akkor látszott igazán,hogy bevérzett több helyen és,hogy tényleg nagyon rosszul van...Bent hagytam őt a többiek között,nem akartam sokkolni újra azzal,hogy különrakom.Minden nap próbáltam őt etetni az eset után de nem evett egy hónapig semmit,a többiek csak nőttek és nőttek,ő pedig még mindig csak 7cm-es.Nagy nehezen egy hete evett élő tubifexet meg pár élő vizibolhát és most úgy néz ki kicsit összeszedte magát,de azért aggódok érte...Most már kezd kicsit hízni,elmúltak a bevérzései,a feje visszanőtt és a belső bojtja is kezd!Szerintetek mikor fog elkezdeni rendesen enni?A többiek nem bántják pedig kétszer akkorák hosszban és nagyon dagik is.Ritkán eszik,de látom,hogy van valami a pocijában...Ötleteket várnék,járt már valaki így?(Remélem nem) :(
Szia!

Azonnal hűtőzésbe kellett volna kezdeni akkor... lehet már rég meg lenne gyógyulva, pláne hogy egy hónapig nem is evett. Ez így kínszenvedés volt neki (pláne ebben a melegben nehezen gyógyulnak), ha beraktad volna a hűtőbe, akkor az étel miatt nem is kellett volna aggódni... és lehet nem is fájt volna neki annyira, mert más állapotba kerülnek.
Az esetet elképzelni sem tudom, hogy hogyan tudott a szívócsőbe szorulni, és hogy nekiálltál rázogatni... az biztos hogy nem rázogattam volna, veszélyeztetve egy gerinctörést, hanem azonnal felvágtam volna a szívócsövet. Ezek az akvarisztikai szívók elég hamar hasadnak, egy helyen kikezdeted és simán végig tudod fejteni. Én a kőtisztító részét nem is használom, csak a csövet magát és azt is úgy hogy a szájából 2 centire fogom, hogy ha bármi belecsusszanna, azonnal el tudjam szorítani. Igaz így könyékig-mellig mindig vizes vagyok, de egy-két kavicson és kártevő csigán kívül még soha semmit nem szívtam fel olyat amit nem akartam.
Jobbulást szerencsétlennek!
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Simiadreee
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2012.05.19. 12:30
Tartózkodási hely: Őrbottyán

Re: Beszippantottam a pici aximat az akváriumi tisztítócsőve

Hozzászólás Szerző: Simiadreee »

Sendy írta:
Simiadreee írta:Sziasztok!

Több mint egy hónapja történt velem egy sajnálatos baleset,mármint az egyik aximmal...
Szia!

Azonnal hűtőzésbe kellett volna kezdeni akkor... lehet már rég meg lenne gyógyulva, pláne hogy egy hónapig nem is evett. Ez így kínszenvedés volt neki (pláne ebben a melegben nehezen gyógyulnak)...
Szia!

Azért nem kell ennyire elszörnyülködni,mert nem direkt csináltam és nem úgy ráztam mint valami félőrült,hanem mindezt a legnagyobb odafigyeléssel és óvatossággal,mert szeretem az axijaimat és nem azért tartom őket,hogy rosszat tegyek nekik...Úgy sikerült beszippantanom,hogy iszonyatosan vékony volt és kisfejű és nem úszott arrébb mikor szívtam a vizet...Elhiheted,hogy ez nekem is mennyire rossz érzés volt és rossz a mai napig is látva,hogy mennyire visszamaradott lett ez miatt...Minél gyorsabban ki akartam szedni a csőből,nem lett volna időm szétvágni sem ilyesmi...Lehet akkor el is pusztult volna...MOst már felesleges hűtőbe tennem?Mellesleg a vizüket folyamatosan hűtöm...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Monique 2012.07.10. 13:58-kor.
Ok: Túl hosszú az idézet, elegendő a hozzászólás elejét bemásolni
Modiknak: telefonról netezem
Avatar
Monique
Mániákus fórumozó
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2012.05.02. 23:48
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Beszippantottam a pici aximat az akváriumi tisztítócsőve

Hozzászólás Szerző: Monique »

Simiadreee írta:
Sendy írta:
Simiadreee írta:Sziasztok!

Több mint egy hónapja történt velem egy sajnálatos baleset,mármint az egyik aximmal...
Szia!

Azonnal hűtőzésbe kellett volna kezdeni akkor... lehet már rég meg lenne gyógyulva, pláne hogy egy hónapig nem is evett. Ez így kínszenvedés volt neki (pláne ebben a melegben nehezen gyógyulnak)...
Szia!

Azért nem kell ennyire elszörnyülködni,mert nem direkt csináltam és nem úgy ráztam mint valami félőrült,hanem mindezt a legnagyobb odafigyeléssel és óvatossággal,mert szeretem az axijaimat és nem azért tartom őket,hogy rosszat tegyek nekik...Úgy sikerült beszippantanom,hogy iszonyatosan vékony volt és kisfejű és nem úszott arrébb mikor szívtam a vizet...Elhiheted,hogy ez nekem is mennyire rossz érzés volt és rossz a mai napig is látva,hogy mennyire visszamaradott lett ez miatt...Minél gyorsabban ki akartam szedni a csőből,nem lett volna időm szétvágni sem ilyesmi...Lehet akkor el is pusztult volna...MOst már felesleges hűtőbe tennem?Mellesleg a vizüket folyamatosan hűtöm...
Szia!
Szerintem jó lett volna, ha az eset után egyből kikéred a véleményünket, hiszen mi segíteni akarunk. Sajnos bárkivel előfordulhat ilyen, és hirtelenjében lehet, hogy nem pont a legjobban reagál az ember, de már megtörtént. Én is egyből hűtőzést alkalmaznék, és talán még most sem késő, ha nem jött helyre teljesen. Jobbulást a kicsinek!
Ági
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Beszippantottam a pici aximat az akváriumi tisztítócsőve

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Simiadreee írta:...MOst már felesleges hűtőbe tennem?Mellesleg a vizüket folyamatosan hűtöm...
Háááát.... ez az a kérdés-válasz amit direkt nem írtam le előbb. Most végre elkezdett eszegetni, tehát gyógyul.... most már nem biztos hogy a helyes döntés a hűtő, mert tapasztalatból mondom hogy nagyjából 2 hónapot bírnak ki (20-21 fokos vízben) minimális étel mellett (heti pár szál (kb 5-10) vörösszúnyoglárva), szóval az állapota javul, de hamarosan kifogy az életerőből, a kérdés hogy a gyógyulás és étvágy jön-e el előbb. A döntés a tied, leírom amit gondolok.
Jelenlegi állapotban a történteket ismerve érv, ellenérv:
hűtő:
- segítene a regenerálódásban erősen
- nem ehet, kvázi akár éhen is halhat mielőtt rendbejönne teljesen, ez nem szerencsés, ha már végre eszik egy hónap után
nem hűtő:
- ennie kéne minden nap, ha más nem kézből, cseppentővel, ha más nem fix növendékhaltápot kis adagokban naponta többször
- a regenerálódást nem segíti ez a meleg
- felgyorsult anyagcsere a készleteket égeti el ha nem eszik rendesen
nem hűtő de mondjuk 18 fokos víz:
- természetes közeg, picit hűvösebb mint a megszokott, lehet hogy valamivel gyorsul a regeneráció, de inkább az anyagcsere lassulását emelném ki (tehát kevesebb kajával tovább életben marad, tehát időnyerés)
- lehet etetni mellette minden nap
Ha nem tudsz minden nap kaját rimánkodni bele akkor érdemes megfontolni a hűtőt 4-7 napra. Ha viszont tudsz, akkor viszont 18 fokot meg kéne célozni erősen, ami ebben a dögmelegben eléggé nehézkes ha nincs légkondi, vagy valami speckó pince stb. 2 hete, de még egy hete is még bőven a hűtőt mondtam volna, hisz nem kell emelgetni az állatot, egy fagyisdobozzal óvatosan kimered és be a hűtőbe, aztán ha 2-3 nap múlva jól van akkor egy nagyobb edénybe. Hangsúlyozom, itt pici axiról van szó, akinek elég lett volna a fagyisdoboz, felnőttnek nem!
Amúgy hogy van életfunkcióilag?
Mozog minden lába, tud úszni, kopoltyúi rendben, külső ingerekre reagál, érintést érzi, fejét tudja mozgatni? Etetéskor mekkora mennyiséget milyen gyakorisággal tud enni (fontos lenne kézből naponta többször megpróbálni etetni)? Ezeknek megválaszolásával könnyebb a kérdést eldönteni, hogy hűtő vagy nem hűtő, de a döntés a tiéd, ilyen patthelyzetben javasolni nem fogok, mert én se tudnám, hogy mit tennék.
Remélem segítettem valamit.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Simiadreee
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2012.05.19. 12:30
Tartózkodási hely: Őrbottyán

Re: Beszippantottam a pici aximat az akváriumi tisztítócsőve

Hozzászólás Szerző: Simiadreee »

Szia!
Köszi az ötleteket!A helyzet a következő!Két hétig volt a baleset után a többiekkel együtt az akváriumban,de hát ugye mindig bujkált és ha etetni próbáltam csipesszel megszagolta,de elfordult mindig akárhogy mentem mindig utána és próbáltam erőltetni...Napjában 2-3x szoktam próbálkozni az etetéssel,de nagy ritkán járok sikerrel...Élő tubifexet evett egy kis csomaggal,de nem viszi túlzásba...Folyamatosan van a vízben élő vízibolha,szoktam próbálkozni lisztkukaccal,csirkemájjal,tücsökkel,de azt gondolom a vízibolhából lakmározhat,mert ma reggel pont láttam kakilni és nagyon tele volt a pocija... :) Én úgy gondolom életben marad!!!Most már szemmel láthatóan jól van bár az egyik kis bojtja még nem nőtt vissza,de minden más totál rendben van rajta!Úszik,reagál mindenre,élénk,tudja mozgatni a fejét stb.minden ok!Tegnap kaptak egy új anubiast és azon is előszeretettel pihenget. :) Ja,és vannak mindig az akváriumban zebra dániók akiket a többiek már esznek és folyamatosan után pótlom őket és azokat is figyeli bár még nem vadászik rájuk.Hamarosan töltök fel képeket és akkor lehet véleményezni!Van a baleset utánról is kép meg mostanról is.Igyekszem a napokban felrakni!
Sendy írta:
Simiadreee írta:...MOst már felesleges hűtőbe tennem?Mellesleg a vizüket folyamatosan hűtöm...
Háááát.... ez az a kérdés-válasz amit direkt nem írtam le előbb. Most végre elkezdett eszegetni, tehát gyógyul.... most már nem biztos hogy a helyes döntés a hűtő, mert tapasztalatból mondom hogy nagyjából 2 hónapot bírnak ki (20-21 fokos vízben) minimális étel mellett (heti pár szál (kb 5-10) vörösszúnyoglárva), szóval az állapota javul, de hamarosan kifogy az életerőből, a kérdés hogy a gyógyulás és étvágy jön-e el előbb. A döntés a tied, leírom amit gondolok.
Jelenlegi állapotban a történteket ismerve érv, ellenérv:
hűtő:
- segítene a regenerálódásban erősen
- nem ehet, kvázi akár éhen is halhat mielőtt rendbejönne teljesen, ez nem szerencsés, ha már végre eszik egy hónap után
nem hűtő:
- ennie kéne minden nap, ha más nem kézből, cseppentővel, ha más nem fix növendékhaltápot kis adagokban naponta többször
- a regenerálódást nem segíti ez a meleg
- felgyorsult anyagcsere a készleteket égeti el ha nem eszik rendesen
nem hűtő de mondjuk 18 fokos víz:
- természetes közeg, picit hűvösebb mint a megszokott, lehet hogy valamivel gyorsul a regeneráció, de inkább az anyagcsere lassulását emelném ki (tehát kevesebb kajával tovább életben marad, tehát időnyerés)
- lehet etetni mellette minden nap
Ha nem tudsz minden nap kaját rimánkodni bele akkor érdemes megfontolni a hűtőt 4-7 napra. Ha viszont tudsz, akkor viszont 18 fokot meg kéne célozni erősen, ami ebben a dögmelegben eléggé nehézkes ha nincs légkondi, vagy valami speckó pince stb. 2 hete, de még egy hete is még bőven a hűtőt mondtam volna, hisz nem kell emelgetni az állatot, egy fagyisdobozzal óvatosan kimered és be a hűtőbe, aztán ha 2-3 nap múlva jól van akkor egy nagyobb edénybe. Hangsúlyozom, itt pici axiról van szó, akinek elég lett volna a fagyisdoboz, felnőttnek nem!
Amúgy hogy van életfunkcióilag?
Mozog minden lába, tud úszni, kopoltyúi rendben, külső ingerekre reagál, érintést érzi, fejét tudja mozgatni? Etetéskor mekkora mennyiséget milyen gyakorisággal tud enni (fontos lenne kézből naponta többször megpróbálni etetni)? Ezeknek megválaszolásával könnyebb a kérdést eldönteni, hogy hűtő vagy nem hűtő, de a döntés a tiéd, ilyen patthelyzetben javasolni nem fogok, mert én se tudnám, hogy mit tennék.
Remélem segítettem valamit.
Modiknak: telefonról netezem
Avatar
Simiadreee
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2012.05.19. 12:30
Tartózkodási hely: Őrbottyán

Re: Beszippantottam a pici aximat az akváriumi tisztítócsőve

Hozzászólás Szerző: Simiadreee »

Szia!
Még azt elfelejtettem,hogy kb 5 napra teljesen különvettem egy fazékba,ami teljesen tiszta volt persze ,csak évek óta nem használtuk és abban lakott egy hatalmas adag élő tubifexel meg egy vizinövénnyel meg egy kővel.Azt hiszem ott kezdett el jobban enni,mert ott tényleg kényszerhelyzetben volt...Ja meg vizibolhákat is raktam be neki élőket,de nem sokat.Ott kezdett el szegényem vastagodni meg kakilni szemmel láthatóan,meg hát ugye a fazekat könnyebb volt hűteni jégakkuval mint a nagy akváriumot,de a nagyot is elég sikeresen hűtöm petpalackokban fagyasztott vízzel.Miután újra visszaraktam az akváriumba azóta nem bújkál és úszkál,eszik is,de nem látom csak azt látom gyakrabban mikor az anubias levelén pihen meg kakil...
Sendy írta:
Simiadreee írta:...MOst már felesleges hűtőbe tennem?Mellesleg a vizüket folyamatosan hűtöm...
Háááát.... ez az a kérdés-válasz amit direkt nem írtam le előbb. Most végre elkezdett eszegetni, tehát gyógyul.... most már nem biztos hogy a helyes döntés a hűtő, mert tapasztalatból mondom hogy nagyjából 2 hónapot bírnak ki (20-21 fokos vízben) minimális étel mellett (heti pár szál (kb 5-10) vörösszúnyoglárva), szóval az állapota javul, de hamarosan kifogy az életerőből, a kérdés hogy a gyógyulás és étvágy jön-e el előbb. A döntés a tied, leírom amit gondolok.
Jelenlegi állapotban a történteket ismerve érv, ellenérv:
hűtő:
- segítene a regenerálódásban erősen
- nem ehet, kvázi akár éhen is halhat mielőtt rendbejönne teljesen, ez nem szerencsés, ha már végre eszik egy hónap után
nem hűtő:
- ennie kéne minden nap, ha más nem kézből, cseppentővel, ha más nem fix növendékhaltápot kis adagokban naponta többször
- a regenerálódást nem segíti ez a meleg
- felgyorsult anyagcsere a készleteket égeti el ha nem eszik rendesen
nem hűtő de mondjuk 18 fokos víz:
- természetes közeg, picit hűvösebb mint a megszokott, lehet hogy valamivel gyorsul a regeneráció, de inkább az anyagcsere lassulását emelném ki (tehát kevesebb kajával tovább életben marad, tehát időnyerés)
- lehet etetni mellette minden nap
Ha nem tudsz minden nap kaját rimánkodni bele akkor érdemes megfontolni a hűtőt 4-7 napra. Ha viszont tudsz, akkor viszont 18 fokot meg kéne célozni erősen, ami ebben a dögmelegben eléggé nehézkes ha nincs légkondi, vagy valami speckó pince stb. 2 hete, de még egy hete is még bőven a hűtőt mondtam volna, hisz nem kell emelgetni az állatot, egy fagyisdobozzal óvatosan kimered és be a hűtőbe, aztán ha 2-3 nap múlva jól van akkor egy nagyobb edénybe. Hangsúlyozom, itt pici axiról van szó, akinek elég lett volna a fagyisdoboz, felnőttnek nem!
Amúgy hogy van életfunkcióilag?
Mozog minden lába, tud úszni, kopoltyúi rendben, külső ingerekre reagál, érintést érzi, fejét tudja mozgatni? Etetéskor mekkora mennyiséget milyen gyakorisággal tud enni (fontos lenne kézből naponta többször megpróbálni etetni)? Ezeknek megválaszolásával könnyebb a kérdést eldönteni, hogy hűtő vagy nem hűtő, de a döntés a tiéd, ilyen patthelyzetben javasolni nem fogok, mert én se tudnám, hogy mit tennék.
Remélem segítettem valamit.
Modiknak: telefonról netezem
Avatar
Monique
Mániákus fórumozó
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2012.05.02. 23:48
Tartózkodási hely: Budapest

Pici beteg axi

Hozzászólás Szerző: Monique »

Ma reggel vettem észre, hogy lebeg az egyik pici axim. Jobban megnézve vettem észre, hogy a mellső két lába nagyon csúnyán sérült, a bal hátsó oldalit jól mozgatja, de a többit nem nagyon, csak furcsán, mereven tartja. Szerintem a tesói bánthatták. Elkülönítettem egy kis edénybe. Ott éppen hogy a kopoltyúit csapkodja, és nagy ritkán megpróbál arrébb evickélni. Enni most nem eszik, pedig raktam be neki az orra elé. Szeretném megmenteni. Hűtőzzem? Esetleg tudok infúziót rakni a vízébe, vagy butaság?
Remélem látszik valami a képeken.
20120923_121733.jpg
20120923_121714.jpg
Ági
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Pici beteg axi

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Ági írta: Szeretném megmenteni. Hűtőzzem? ]
Igen, mindenképpen és azonnal. Egészségesnek néz ki, így igen jó esélye vannak, hogy 2-3 hét alatt teljesen rendbe jöjjön hűtőben. Infúzió.... hátőőőőő Baxter infúziót raktam már negyedbe a vízbe beteg axi esetén orvosi tanácsra, de nem hiszem, hogy sokat ért volna, nagyon nem lehetett már megmenteni. Lágy vizet csinálj neki és úgy hűtőbe. Harmadba desztvíz, vagy szűrt víz, vagy szellőztetett hideg víz.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Monique
Mániákus fórumozó
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2012.05.02. 23:48
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pici beteg axi

Hozzászólás Szerző: Monique »

Sendy írta:
Ági írta: Szeretném megmenteni. Hűtőzzem? ]
Igen, mindenképpen és azonnal. Egészségesnek néz ki, így igen jó esélye vannak, hogy 2-3 hét alatt teljesen rendbe jöjjön hűtőben. Infúzió.... hátőőőőő Baxter infúziót raktam már negyedbe a vízbe beteg axi esetén orvosi tanácsra, de nem hiszem, hogy sokat ért volna, nagyon nem lehetett már megmenteni. Lágy vizet csinálj neki és úgy hűtőbe. Harmadba desztvíz, vagy szűrt víz, vagy szellőztetett hideg víz.
Szűrt vizet tudok neki adni. Már bent csücsül a kicsike
Ági
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Pici beteg axi

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Ági írta:Szűrt vizet tudok neki adni. Már bent csücsül a kicsike
Mai helyzet? Gombásodási jel? Jobb a kedve?
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Monique
Mániákus fórumozó
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2012.05.02. 23:48
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pici beteg axi

Hozzászólás Szerző: Monique »

Sendy írta:
Ági írta:Szűrt vizet tudok neki adni. Már bent csücsül a kicsike
Mai helyzet? Gombásodási jel? Jobb a kedve?
Este a hűtőnk csak 11°C-ra hűtötte le a vizét, most szép fokozatosan próbálom a teljesítményt felvenni, nehogy túlhűtsem. Amikor alvás előtt ránéztem, akkor úgy láttam mintha a bal első karja be lenne hajlítva és támaszkodna rajta, de ma már nem láttam ezt. Mászkál, érdeklődő amikor belesek hozzá. Viszont a jobb első mancsa(kéz feje) mintha csak lifegne, vagyis én így láttam, amikor kivettem az edényt, és a víz meglötykölte neki :( Metilénből kifogyott a helyi állatos, elvileg kb 3óra múlva hoznak nekem.
Ági
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Pici beteg axi

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Ági írta:
Sendy írta:
Ági írta:Szűrt vizet tudok neki adni. Már bent csücsül a kicsike
Mai helyzet? Gombásodási jel? Jobb a kedve?
Este a hűtőnk csak 11°C-ra hűtötte le a vizét, most szép fokozatosan próbálom a teljesítményt felvenni, nehogy túlhűtsem. Amikor alvás előtt ránéztem, akkor úgy láttam mintha a bal első karja be lenne hajlítva és támaszkodna rajta, de ma már nem láttam ezt. Mászkál, érdeklődő amikor belesek hozzá. Viszont a jobb első mancsa(kéz feje) mintha csak lifegne, vagyis én így láttam, amikor kivettem az edényt, és a víz meglötykölte neki :( Metilénből kifogyott a helyi állatos, elvileg kb 3óra múlva hoznak nekem.
Remélem a lifegés "csak" pihentetés szinten van. Nekem volt egerem aki ráesett a kezére és abszolút csak lógott neki 2-3 hónapig, utána pedig elkezdte használni. Egy axi meg jobb regenerálódással bír. Remélhetőleg nem törték el neki ott a csontot.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Monique
Mániákus fórumozó
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2012.05.02. 23:48
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pici beteg axi

Hozzászólás Szerző: Monique »

Sendy írta:Remélem a lifegés "csak" pihentetés szinten van. Nekem volt egerem aki ráesett a kezére és abszolút csak lógott neki 2-3 hónapig, utána pedig elkezdte használni. Egy axi meg jobb regenerálódással bír. Remélhetőleg nem törték el neki ott a csontot.
Ledobta a mancsát :( Most voltam nála metilénezni, és láttam, hogy nincs meg, és meg is találtam a kis medencéjében szegénykémnek. Viszont gombája nincsen, és már használja a karjait.
Ági
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Pici beteg axi

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Ági írta:
Sendy írta:Remélem a lifegés "csak" pihentetés szinten van. Nekem volt egerem aki ráesett a kezére és abszolút csak lógott neki 2-3 hónapig, utána pedig elkezdte használni. Egy axi meg jobb regenerálódással bír. Remélhetőleg nem törték el neki ott a csontot.
Ledobta a mancsát :( Most voltam nála metilénezni, és láttam, hogy nincs meg, és meg is találtam a kis medencéjében szegénykémnek. Viszont gombája nincsen, és már használja a karjait.
Lehet így jobb, mert akkor ki tud neki újra nőni.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Monique
Mániákus fórumozó
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2012.05.02. 23:48
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pici beteg axi

Hozzászólás Szerző: Monique »

Sendy írta:
Ági írta:
Sendy írta:Remélem a lifegés "csak" pihentetés szinten van. Nekem volt egerem aki ráesett a kezére és abszolút csak lógott neki 2-3 hónapig, utána pedig elkezdte használni. Egy axi meg jobb regenerálódással bír. Remélhetőleg nem törték el neki ott a csontot.
Ledobta a mancsát :( Most voltam nála metilénezni, és láttam, hogy nincs meg, és meg is találtam a kis medencéjében szegénykémnek. Viszont gombája nincsen, és már használja a karjait.
Lehet így jobb, mert akkor ki tud neki újra nőni.
Igen, talán már csak a bőre tartotta neki, és az új kéz növesztésével dobódott le.
Ági
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Pici beteg axi

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Ági írta:Igen, talán már csak a bőre tartotta neki, és az új kéz növesztésével dobódott le.
Megkérdeztem a dokinkat: sajnos nincs axikhoz vagy halakhoz használható szer amit vízbe rakunk és fájdalomcsillapító hatású lenne.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Monique
Mániákus fórumozó
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2012.05.02. 23:48
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pici beteg axi

Hozzászólás Szerző: Monique »

Sendy írta:
Ági írta:Igen, talán már csak a bőre tartotta neki, és az új kéz növesztésével dobódott le.
Megkérdeztem a dokinkat: sajnos nincs axikhoz vagy halakhoz használható szer amit vízbe rakunk és fájdalomcsillapító hatású lenne.
Értem. Köszi, hogy megkérdezted.
Ági
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Monique
Mániákus fórumozó
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2012.05.02. 23:48
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pici beteg axi

Hozzászólás Szerző: Monique »

Már kicsivel több mint egy hete van a kicsike a hűtőben. Kopoltyúi eléggé visszakorcsosultak mióta ott van. Mára befehéredtek. Mitől lehet ez? Bal mellső lábát még furán kitekerten tartja, de már tőből mozgatja mind a 4 végtagját.
20121001_144822.jpg
20121001_142032.jpg
20121001_142008.jpg
Ági
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Pici beteg axi

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Ági írta:Már kicsivel több mint egy hete van a kicsike a hűtőben. Kopoltyúi eléggé visszakorcsosultak mióta ott van. Mára befehéredtek. Mitől lehet ez? Bal mellső lábát még furán kitekerten tartja, de már tőből mozgatja mind a 4 végtagját.
Cseréled a vizét naponta lágy vízre? Hány fok van a hűtőben, mert ha 7-8 fok akkor megpróbálhatod megkínálni pár szál vörösszúnyoggal, vagy növendék haltáppéppel, vagy egy nagyon kis darab szívvel, hallal. Tubi és hasonló zsírosságok most nem jók. Kezd vékonyulni, kéne neki kevéske tápanyag amiből tud építkezni. Ha bedugod az ujjad és megmozgatod reagál rá?
Kopoltyúfehéredés, ha nem vattás, nem tudod metilénnel festeni akkor szerintem csak nincs benne elég vér.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Monique
Mániákus fórumozó
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2012.05.02. 23:48
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pici beteg axi

Hozzászólás Szerző: Monique »

Sendy írta:
Ági írta:Már kicsivel több mint egy hete van a kicsike a hűtőben. Kopoltyúi eléggé visszakorcsosultak mióta ott van. Mára befehéredtek. Mitől lehet ez? Bal mellső lábát még furán kitekerten tartja, de már tőből mozgatja mind a 4 végtagját.
Cseréled a vizét naponta lágy vízre? Hány fok van a hűtőben, mert ha 7-8 fok akkor megpróbálhatod megkínálni pár szál vörösszúnyoggal, vagy növendék haltáppéppel, vagy egy nagyon kis darab szívvel, hallal. Tubi és hasonló zsírosságok most nem jók. Kezd vékonyulni, kéne neki kevéske tápanyag amiből tud építkezni. Ha bedugod az ujjad és megmozgatod reagál rá?
Kopoltyúfehéredés, ha nem vattás, nem tudod metilénnel festeni akkor szerintem csak nincs benne elég vér.
Naponta cserélem a vizét. A teteje amúgy opálosodik, az nem gond? 8 fokos amúgy a víz. Holnap reggel megyünk vásárolni, akkor tudok venni szívet. Eddig nem mertem etetni. Amúgy nem vattás a kopoltyúja, csak befehéredett.
Ja és ma mikor ránéztem azt hittem már nem él, mert nem reagált rám, amikor megpiszkáltam akkor se. Mikor fotóztam akkor csapott egyet a kopoltyújával végre.
Ági
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Pici beteg axi

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Ági írta:
Sendy írta:
Ági írta:Már kicsivel több mint egy hete van a kicsike a hűtőben. Kopoltyúi eléggé visszakorcsosultak mióta ott van. Mára befehéredtek. Mitől lehet ez? Bal mellső lábát még furán kitekerten tartja, de már tőből mozgatja mind a 4 végtagját.
Cseréled a vizét naponta lágy vízre? Hány fok van a hűtőben, mert ha 7-8 fok akkor megpróbálhatod megkínálni pár szál vörösszúnyoggal, vagy növendék haltáppéppel, vagy egy nagyon kis darab szívvel, hallal. Tubi és hasonló zsírosságok most nem jók. Kezd vékonyulni, kéne neki kevéske tápanyag amiből tud építkezni. Ha bedugod az ujjad és megmozgatod reagál rá?
Kopoltyúfehéredés, ha nem vattás, nem tudod metilénnel festeni akkor szerintem csak nincs benne elég vér.
Naponta cserélem a vizét. A teteje amúgy opálosodik, az nem gond? 8 fokos amúgy a víz. Holnap reggel megyünk vásárolni, akkor tudok venni szívet. Eddig nem mertem etetni. Amúgy nem vattás a kopoltyúja, csak befehéredett.
Ja és ma mikor ránéztem azt hittem már nem él, mert nem reagált rám, amikor megpiszkáltam akkor se. Mikor fotóztam akkor csapott egyet a kopoltyújával végre.
Akkor jó, próbáld etetni pici falatokkal naponta egyszer. Ha nagyon nagy az étvágya, akkor naponta kétszer, de elsőre mindenképp 2 napig napi egyszeri. Figyeld nem köpi/hányja-e majd ki. Opálosodás szerintem normális. Arra figyelj nehogy lúgossá váljon a víz, mert az kedvez a gombának.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Monique
Mániákus fórumozó
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2012.05.02. 23:48
Tartózkodási hely: Budapest

Pici beteg axi

Hozzászólás Szerző: Monique »

Sajnos tegnap este mikor mentem a szokásos víz cserére, addigra elpusztult szegény pici axim :(
Ági
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Pici beteg axi

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Monique írta:Sajnos tegnap este mikor mentem a szokásos víz cserére, addigra elpusztult szegény pici axim :(
Részvétem :( Te mindent megtettél amit lehetett. A sérülések súlyosabbak voltak mint gondoltuk.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Monique
Mániákus fórumozó
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2012.05.02. 23:48
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pici beteg axi

Hozzászólás Szerző: Monique »

Sendy írta:
Monique írta:Sajnos tegnap este mikor mentem a szokásos víz cserére, addigra elpusztult szegény pici axim :(
Részvétem :( Te mindent megtettél amit lehetett. A sérülések súlyosabbak voltak mint gondoltuk.
Sajnos :( Pedig azt hittem haladunk, mert elkezdte mozgatni a karjait
Ági
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

3métert zuhant

Hozzászólás Szerző: Maya »

Tegnap este külön raktam a fehéret mert egy kicsit gombás volt a kopoltyúja, mivel nem ugrálósak alacsonyabb vödörbe raktam, hanyag lefedéssel, pár perce azzal fogadott az apukám, hogy lent van. Lementem és több mint 3métert zuhant majd 2-3métert mászott arrébb, elvileg hajnali 2kor volt valami csattanás, tehát 6órán át tüdővel lélegezett, teljesen fel van fújódva (nem is csodálom) szinte csoda, hogy él, lent volt egy kevés vér, a farka vége letört de ezen kívül nem látok rajta semmi sérülést..a kopoltyúja nagyon szép...viszont a nyálka kezd lejönni róla, ez mit jelent? Azon kívül, hogy lent akarna maradni de lebeg, szemmel látható baja nincs, azt nem tudom hogy van-e belső sérülése. Tegnap ettek, vágjak bele hűtőzésbe?
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

3métert zuhant

Hozzászólás Szerző: Maya »

A nyálkáját már nem ereszti, viszont egyfolytában lebeg és most néztem meg a hasát van rajta néhány bevérzés....
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: 3métert zuhant

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Maya írta:A nyálkáját már nem ereszti, viszont egyfolytában lebeg és most néztem meg a hasát van rajta néhány bevérzés....
Azonnal hűtőszekrény, mást nem tudok mondani.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: 3métert zuhant

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Sendy írta:
Maya írta:A nyálkáját már nem ereszti, viszont egyfolytában lebeg és most néztem meg a hasát van rajta néhány bevérzés....
Azonnal hűtőszekrény, mást nem tudok mondani.
Tegnap nem volt időm részletesen kifejteni az elméleteimet bocsi, így csak a lényeget írtam le.
Az már eleve csoda, ha 1-2 órával túlél egy ekkora balesetet. Az hogy utána szerencsétlen még kúszott mászott... Azt nem is értem hogy hogyan értetted hogy letört a farka, vagy hogy mekkora darab. Egy tény, iszonyatos fájdalmai vannak, ilyenkor azonnal 5 fok hűtőszekrényt kell alkalmazni, mert az kicsit hirbernáltszerű állapotba viszi az állatot, talán valamit csökkent a fájdalomérzeten is, de ez csak egy tippszerűség, mert én úgy vettem észre, hogy 5 fokon nyugodtabb az állat, nem vakarózik, nem piszkálja a sebeit. Ez egy vízi állat, csoda hogy 6 órát túlélt szárazon. A bőre biztosan megszáradt kicsit, így könnyen lehet hogy az okozta a nyálkás leválást. Ilyen nyálkás leválással halál előtt találkoztam súlyos betegségeknél, vagy hasonló durva baleseteknél ahol szintén halál volt sajnos a vége.
Hogy van most? Túlélte az éjszakát?
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: 3métert zuhant

Hozzászólás Szerző: Maya »

Sendy írta:
Sendy írta:
Maya írta:A nyálkáját már nem ereszti, viszont egyfolytában lebeg és most néztem meg a hasát van rajta néhány bevérzés....
Azonnal hűtőszekrény, mást nem tudok mondani.
Tegnap nem volt időm részletesen kifejteni az elméleteimet bocsi, így csak a lényeget írtam le.
Az már eleve csoda, ha 1-2 órával túlél egy ekkora balesetet. Az hogy utána szerencsétlen még kúszott mászott... Azt nem is értem hogy hogyan értetted hogy letört a farka, vagy hogy mekkora darab. Egy tény, iszonyatos fájdalmai vannak, ilyenkor azonnal 5 fok hűtőszekrényt kell alkalmazni, mert az kicsit hirbernáltszerű állapotba viszi az állatot, talán valamit csökkent a fájdalomérzeten is, de ez csak egy tippszerűség, mert én úgy vettem észre, hogy 5 fokon nyugodtabb az állat, nem vakarózik, nem piszkálja a sebeit. Ez egy vízi állat, csoda hogy 6 órát túlélt szárazon. A bőre biztosan megszáradt kicsit, így könnyen lehet hogy az okozta a nyálkás leválást. Ilyen nyálkás leválással halál előtt találkoztam súlyos betegségeknél, vagy hasonló durva baleseteknél ahol szintén halál volt sajnos a vége.
Hogy van most? Túlélte az éjszakát?
Tudom, hogy nagyot hibáztam és nagyon haragszom magamra miatta és ha miattam meghal az életbe nem fogok magammal kibékülni. Az éjszakát túlélte nem hűtőben, mert még mindig keresem a megfelelő hőfokot egyszer túl meleg egyszer túl hideg, most egy olyan vödörben volt ahol tartósan 9-10fokot tudtam csinálni. A farka legvégéről egy 2centis darab tört le, még mindig fel van fújódva, az oldalára dőlve fekszik a víz felszínén és néha megpróbál leúszni de nem tud, annyi benne a levegő. Nem vagyok benne biztos, de egy lába lehet hogy eltört vagy zúzódott, a hasán van egy randa seb, amiatt nagyon aggódok...ma már kicsivel aktívabb volt mint tegnap. Az a nyálka leválás pedig miután újra vízbe került félórával megszűnt, szerintem kiszáradt a bőre és azért volt.
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Chantall
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 198
Csatlakozott: 2012.10.11. 11:08

Eltört a farka

Hozzászólás Szerző: Chantall »

Valaki segítsen!
Most tértünk haza a párommal...és szegény kicsi axim amelyik rossz evő volt meg van sérülve.... :O olyan a farka vége mint ha el lenne törve...gyorsan külön raktuk hogy a többiek nehogy kikezdjék-...hűteni is fogom..hát ha rendbe jön. Mit tudok még csinálni? Valaki segítsen...továbbra sem eszik...le van fogyva és most a farka vége is el van törve...nagyon félek...gyors segítség kéne! :(

Moderáció: értem, hogy pánikba esel, de miért kell üvöltözni és 4-5 darab felkiáltójelet használni mellé? Ez itt nem a facebook. Attól nem fog senki előbb feljönni este a fórumra, vagy előbb válaszolni, hogy ilyeneket csinálsz. Ha viszont részletesen körbeírtad volna a problémát, lehet előbb tudna az ember értelmes választ adni. A kiabálást és a felesleges felkiáltójeleket javítottam.
Sendy
Chantall
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Eltört a farka

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Chantal írta:Valaki segítsen!
Most tértünk haza a párommal...és szegény kicsi axim amelyik rossz evő volt meg van sérülve.... :O olyan a farka vége mint ha el lenne törve...gyorsan külön raktuk hogy a többiek nehogy kikezdjék-...hűteni is fogom..hát ha rendbe jön. Mit tudok még csinálni? Valaki segítsen...továbbra sem eszik...le van fogyva és most a farka vége is el van törve...nagyon félek...gyors segítség kéne! :(

Moderáció: értem, hogy pánikba esel, de miért kell üvöltözni és 4-5 darab felkiáltójelet használni mellé? Ez itt nem a facebook. Attól nem fog senki előbb feljönni este a fórumra, vagy előbb válaszolni, hogy ilyeneket csinálsz. Ha viszont részletesen körbeírtad volna a problémát, lehet előbb tudna az ember értelmes választ adni. A kiabálást és a felesleges felkiáltójeleket javítottam.
Mit jelent, hogy olyan mintha el lenne törve? Éles derékszögben vagy még nagyobb szögben van? Vagy csak éles törés van rajta és onnantól nem mozgatja? Bevérzés van rajta? Ami a legfontosabb, mekkora axiról beszélünk (cm) és hány cm-es darabon történt a probléma, ha képet nem tudsz feltenni, ami ugye sokat segítene azon, hogy felmérjük, mi is lehet a probléma. Ezek hiányában végképp semmit nem tudok mondani. Bár ezekkel az infókkal is valszeg csak ugyanannyit, de könnyebben fel lehetne mérni a túlélési esélyeket.
Gyors segítség: tegnap körüzenetben mindenki megkapta pont ezért, hogy hasonló esetekben azonnali hűtőszekrény, nem fél óra múlva, nem holnapután, nem majd fogom hűteni is, hanem azonnal előkapsz valami edényt, rá víz és irány a hűtő. Ennél többet ünnepnapon este nyolckor úgy se tehetsz, másnap meg állatorvosnak meg lehet mutatni, csinálhat röntgent, és adhat fájdalomcsillapítót, mást nem tudom, hogy tud-e kezdeni, max altatásban helyére illeszti a törött részt.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Chantall
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 198
Csatlakozott: 2012.10.11. 11:08

Re: Eltört a farka

Hozzászólás Szerző: Chantall »

Sendy írta:
Chantal írta:Valaki segítsen!
Most tértünk haza a párommal...és szegény kicsi axim amelyik rossz evő volt meg van sérülve.... :O olyan a farka vége mint ha el lenne törve...gyorsan külön raktuk hogy a többiek nehogy kikezdjék-...hűteni is fogom..hát ha rendbe jön. Mit tudok még csinálni? Valaki segítsen...továbbra sem eszik...le van fogyva és most a farka vége is el van törve...nagyon félek...gyors segítség kéne! :(

Moderáció: értem, hogy pánikba esel, de miért kell üvöltözni és 4-5 darab felkiáltójelet használni mellé? Ez itt nem a facebook. Attól nem fog senki előbb feljönni este a fórumra, vagy előbb válaszolni, hogy ilyeneket csinálsz. Ha viszont részletesen körbeírtad volna a problémát, lehet előbb tudna az ember értelmes választ adni. A kiabálást és a felesleges felkiáltójeleket javítottam.
Mit jelent, hogy olyan mintha el lenne törve? Éles derékszögben vagy még nagyobb szögben van? Vagy csak éles törés van rajta és onnantól nem mozgatja? Bevérzés van rajta? Ami a legfontosabb, mekkora axiról beszélünk (cm) és hány cm-es darabon történt a probléma, ha képet nem tudsz feltenni, ami ugye sokat segítene azon, hogy felmérjük, mi is lehet a probléma. Ezek hiányában végképp semmit nem tudok mondani. Bár ezekkel az infókkal is valszeg csak ugyanannyit, de könnyebben fel lehetne mérni a túlélési esélyeket.

Gyors segítség: tegnap körüzenetben mindenki megkapta pont ezért, hogy hasonló esetekben azonnali hűtőszekrény, nem fél óra múlva, nem holnapután, nem majd fogom hűteni is, hanem azonnal előkapsz valami edényt, rá víz és irány a hűtő. Ennél többet ünnepnapon este nyolckor úgy se tehetsz, másnap meg állatorvosnak meg lehet mutatni, csinálhat röntgent, és adhat fájdalomcsillapítót, mást nem tudom, hogy tud-e kezdeni, max altatásban helyére illeszti a törött részt.
Bocsánat a "kiabálásért" de elég ijesztően néz ki szegényem. Nem tehetem a hűtőbe, mert anyósom nem engedi az ilyet. Pedig én is oda akartam pakolni...így csak annyit tudtam tenni hogy hidegebb vízbe tettem, és tettem a vízbe két kisebb hűtőaksit, amiket majd cserélve remélem eltudom érni hogy lehűtsék a vizet. Anyósom így is levegőnek néz jelenleg, szóval nem hiszem hogy a hűtőztetés menni fog. A kisebbik axi kb 15-18 centi a farka vége tört el..kb derékszögben áll a farka végéből 2 centis darab..csúnya piros színű..látszik hogy fájdalmai vannak. Bár a páromnak megengedte hogy felvegye, meg hogy átrakja a másik vízbe, de amikor a halak odaúsztak és hozzáértek akkor kilőtt mint a rakéta, hogy ne érjenek hozzá. A párom olvasott arról hogy az enyhén sós víz is segít..tényleg segít? A veszprémi állatorvos azt mondta hogy neonfény alá tegyem és emeljem a víz hőfokát 28ra minimum...így inkább oda nem viszem...
Chantall
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Eltört a farka

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Chantal írta:Bocsánat a "kiabálásért" de elég ijesztően néz ki szegényem. Nem tehetem a hűtőbe, mert anyósom nem engedi az ilyet. Pedig én is oda akartam pakolni...így csak annyit tudtam tenni hogy hidegebb vízbe tettem, és tettem a vízbe két kisebb hűtőaksit, amiket majd cserélve remélem eltudom érni hogy lehűtsék a vizet. Anyósom így is levegőnek néz jelenleg, szóval nem hiszem hogy a hűtőztetés menni fog. A kisebbik axi kb 15-18 centi a farka vége tört el..kb derékszögben áll a farka végéből 2 centis darab..csúnya piros színű..látszik hogy fájdalmai vannak. Bár a páromnak megengedte hogy felvegye, meg hogy átrakja a másik vízbe, de amikor a halak odaúsztak és hozzáértek akkor kilőtt mint a rakéta, hogy ne érjenek hozzá. A párom olvasott arról hogy az enyhén sós víz is segít..tényleg segít? A veszprémi állatorvos azt mondta hogy neonfény alá tegyem és emeljem a víz hőfokát 28ra minimum...így inkább oda nem viszem...
Hűtő kéne sajnos, 5 fokos víz, 9 fok feletti víz nem indítja be a regenerációt tudtommal. 2 cm-es darab nem a világ vége, azt még túlélheti, csak hát iszonyatosan fáj. Sós víz csak marja a sebet szerintem, nem fogja gyógyítani, csak a hideg. A gombásodásra kell figyelni nagyon. Sajnos fájdalomcsillapítót csak állatorvos tud adni és csak injekció formában. Külön tartsátok, ne tudja semmi se piszkálni őt. Ha a hűtő nem megy, nincs ötletem sajnos. Anyós-apóssal és szülőkkel mindig csak a gond van sajnos. Szorítok, hogy rendbe jöjjön!
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Válasz küldése