Lebegés - Lent maradás

Moderátor: Axolotl moderátor

Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Lent marad és kedvetlen

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Gitta írta:Köszi szépen a választ! :) Azt hiszem belőlem is "paraanyu" lesz...:D Igen, azt látom, hogy szeretne elbújni, sajna még nem érkezett meg a bunkere, talán az is hétfőre. :)
Ha evett, és érdeklődik, akkor minden rendben. Az axik nem mindig úszkálnak. Egészen pontosan, ez a ritkábbik eset. Ahogy öregszenek egyre inkább csak ülnek és néznek ki az akvárium alján. Nem halak ők. Ha kell kaja, vagy levegő, vagy nagyon unatkoznak, akkor úsznak. Ling-ling kicsinek a kajáért alig volt hajlandó megmozdulni, Axel annyira elkényesedett hogy ő csak kitátotta a száját és várta hogy én majd belepecázom neki a kaját. A csigákkal vontatták fel magukat levegőért pl. Aztán Ling-ling rákapott az úszásra és ez tartott is vagy egy hónapig neki, aztán már csak az aljzaton mászkált :) Szóval nyugi :)
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Gitta
Fórumozó
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2013.02.11. 21:45

Re: Lent marad és kedvetlen

Hozzászólás Szerző: Gitta »

Sendy írta:
Gitta írta:Köszi szépen a választ! :) Azt hiszem belőlem is "paraanyu" lesz...:D Igen, azt látom, hogy szeretne elbújni, sajna még nem érkezett meg a bunkere, talán az is hétfőre. :)
Ha evett, és érdeklődik, akkor minden rendben. Az axik nem mindig úszkálnak. Egészen pontosan, ez a ritkábbik eset. Ahogy öregszenek egyre inkább csak ülnek és néznek ki az akvárium alján. Nem halak ők. Ha kell kaja, vagy levegő, vagy nagyon unatkoznak, akkor úsznak. Ling-ling kicsinek a kajáért alig volt hajlandó megmozdulni, Axel annyira elkényesedett hogy ő csak kitátotta a száját és várta hogy én majd belepecázom neki a kaját. A csigákkal vontatták fel magukat levegőért pl. Aztán Ling-ling rákapott az úszásra és ez tartott is vagy egy hónapig neki, aztán már csak az aljzaton mászkált :) Szóval nyugi :)
Köszike a választ! :) Másik megfigyelésem a kis szörnyön: szerintem kissé vékonyka, a pocija vékonyabb, mint a fejecskéje...fogalmam sincs, hogy mielőtt hozzám került, mikor kapott enni, mert Székesfehérvárról érkezett (jelzem: nagyon hosszú útja volt..:( )Tudom, hogy csak 2-3 naponta kellene etetni, de a vékonysága miatt ma is adtam neki enni, és iszonyat falánk! Egyben benyelt majd' egy fél kocka lárvát! :O Na, ebből jött is vissza egy kevés... :( Ezután természetesen befejeztük a vacsit...Mit gondoltok, érdemes apránként, keveset adnom neki naponta, vagy tartsam be a 2-3 napos szabályt?
Gitta
Fórumozó
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2013.02.11. 21:45

Re: Lent marad és kedvetlen

Hozzászólás Szerző: Gitta »

Maya írta:
Gitta írta:Sziasztok! Tegnap megérkezett Nessie! :) Már ettünk, és csipeszről! :) Ami viszont aggaszt, hogy nem nagyon úszkál, inkább lent van, nekem kicsit kedvetlennek tűnik...:/ (Párszor láttam levegőért feljönni, de tényleg nagyon ritkán...:( ) Az aksiban főként nagyobb kövek vannak (2 cm-nél nagyobbak) és még csak tegnap este érkezett, ezért nálam nem hiszem, hogy nyelt volna követ, és a hasa sem puffadt. A víz PH-ja kicsit lúgos, erre viszont sajnos már csak hétfőn tudok megoldást találni, mert akkor lesz szakker. nyitva. A hőmérséklet állandó 20 fok. Ha odamegyek az aksihoz, odajön, figyel, érdeklődik, de nekem kicsit lankadtnak tűnik. A kopoltyúi szépek, a bőrén sem látok semmi elváltozást. Szerintetek mi lehet az oka, hogy nem úszkál és ilyen "kedvetlen"? Vagy ez normális lehet náluk? Köszi a válaszokat!
Mivel tegnap érkezett szerintem még stresszes kissé, sokkolt, a megszokott környezetéből kiszakították és telesen új helyre került, más vízbe, szerintem csak még szokatlan neki a hely, kicsit fél. Nálunk pl nagyobb akvárium váltás után rettentően féltek az axik kijönni a bújóból mindig lesték, honnét érhetné őket veszély, csak meg van ijedve szegényke.
Sziasztok! Jól indult a nap: Nessie csupa aktív volt, úszkált, pattogott a talajon, egyszer még levegőért is volt fent, bár eléggé sokáig tartott neki :D Rettentően örült, mikor felkeltünk és két érdekes dolgot is megfigyeltünk nála: ha a párom ül mellé a karosszékbe, akkor le-fel mászkál előtte, figyeli, de amint én közelítek megy az "etető helyre"... :D De most nincs kajcsi legalább egy napig, mert őfelsége iszonyatosan habzsol, nem szeretném túletetni. (Ja, mert kiderült végre, tegnapi hosszú megfigyelés után, hogy fiúcska :) ) Készítettem képeket, estére teszem fel őket, mert most más dolog is van...bár ha tehetném egész nap vele foglalkoznék! :) (A testalkata még kicsit aggaszt, majd megnézitek, hogy szerintetek is vékonyka-e ) Szép napot mindenkinek!
kimbike
Fórumozó
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2013.02.28. 20:42

Farok lebegés

Hozzászólás Szerző: kimbike »

Sziasztok!

Érdeklödnék,hogy vajon miért lehet az hogy a másfél hónapos apró kicsi axim az egyik "Stich" mindig a farka oldala a vízben elkezd emelkedni és szegénynek mindig úszni kell hogy ne húzza fel a víz tetejére. :( Nem tudom mit csináljak mert csak az egyik csinálja.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Maya 2013.02.28. 21:03-kor.
Ok: Kérlek a megfelelő topikba írd a hozzászólásodat és használj témacímet!
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Farok lebegés

Hozzászólás Szerző: Maya »

kimbike írta:Sziasztok!

Érdeklödnék,hogy vajon miért lehet az hogy a másfél hónapos apró kicsi axim az egyik "Stich" mindig a farka oldala a vízben elkezd emelkedni és szegénynek mindig úszni kell hogy ne húzza fel a víz tetejére. :( Nem tudom mit csináljak mert csak az egyik csinálja.
Hello!
A ebben a topikban a legelső hozzászólás írja, hogy mit tegyél, kérlek olvasd át alaposan a fórumot. Rengeteg levegőt nyelt, ami most a gyomrában-bélrendszerében van és ez húzza őt felfelé, első körben teljes akvárium takarítást javaslok és ha még nincs levegőztető beszerzését.
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
marcsi
Fórumozó
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2013.03.23. 14:04

oldalt lebeg

Hozzászólás Szerző: marcsi »

itt van egy kép róla :
itt van egy kép róla :
sziasztok.
tegnap vettem észre,hogy az axaim lebeg, de hozzáértem és lement. mára már egyfolytában lebeg a víz színén oldalt és nem tud lemenni. ha átfordítom a másik oldalára akkor úgy lebeg. úgy néz ki, mintha fel volna fúvódva a hasa. mit tegyek? valaki kérem segítsen !
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: oldalt lebeg

Hozzászólás Szerző: Sendy »

marcsi írta:
IMAG1360.jpg
sziasztok.
tegnap vettem észre,hogy az axaim lebeg, de hozzáértem és lement. mára már egyfolytában lebeg a víz színén oldalt és nem tud lemenni. ha átfordítom a másik oldalára akkor úgy lebeg. úgy néz ki, mintha fel volna fúvódva a hasa. mit tegyek? valaki kérem segítsen !
Szia! Kicsit olvasd vissza ezt a topikot! Vízteszt, ettől függőeen akváriumpucolás, erős levegőztetés, segíteni az állatnak hogy valamiben kapaszkodva lent tudjon maradni,ha akar. A kérdés ami nem igazán látszik a képről biztosan, hogy fel van-e fúvódva, illetve eddig mi történt az elmúlt napokban?
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
marcsi
Fórumozó
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2013.03.23. 14:04

oldalt lebeg

Hozzászólás Szerző: marcsi »

az az igazság, hogy reggel óta egyre rosszabb. már majdnem fejjel lefelé lebeg, teljesen fel van fújódva. átraktam egy lavórba, kb. 10 cm-es 20 °C vízbe. van benne kis ház, meg mű növény és bubiztató. mégsem javul az állapota. talán le kéne hűtenem?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Maya 2013.03.23. 18:27-kor.
Ok: Nem adtál meg témacímet! Javítottam, de kérlek olvasd el a házirend ezen részét és alkalmazd is a jövőben! Köszi!
marcsi
Fórumozó
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2013.03.23. 14:04

oldalt lebeg

Hozzászólás Szerző: marcsi »

pillanatnyilag így néz ki
pillanatnyilag így néz ki
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Maya 2013.03.23. 18:28-kor.
Ok: Nem adtál meg témacímet! Javítottam, de kérlek olvasd el a házirend ezen részét és alkalmazd is a jövőben! Köszi!
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: oldalt lebeg

Hozzászólás Szerző: Sendy »

marcsi írta:az az igazság, hogy reggel óta egyre rosszabb. már majdnem fejjel lefelé lebeg, teljesen fel van fújódva. átraktam egy lavórba, kb. 10 cm-es 20 °C vízbe. van benne kis ház, meg mű növény és bubiztató. mégsem javul az állapota. talán le kéne hűtenem?
Ha romlik, akkor így ahogy van, tedd be a hűtőszekrénybe lavorosan. Mást nem nagyon tudsz tenni. Mit evett az elmúlt két -három hétben, mi történt, van-e vízteszted?
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
marcsi
Fórumozó
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2013.03.23. 14:04

oldalt lebeg

Hozzászólás Szerző: marcsi »

felváltva tubifexet és olyan száraz alap granulátot. mindig is ezeket szoktam nekik adni. a ph-7,2, KH-6°D, GH-14°d, NO2-0, NO3-25 - nem tudom ez-e a vízteszt , de csak így hirtelen ezeket tudtam megállapítani.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Maya 2013.03.23. 18:28-kor.
Ok: Nem adtál meg témacímet! Javítottam, de kérlek olvasd el a házirend ezen részét és alkalmazd is a jövőben! Köszi!
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: oldalt lebeg

Hozzászólás Szerző: Sendy »

marcsi írta:felváltva tubifexet és olyan száraz alap granulátot. mindig is ezeket szoktam nekik adni. a ph-7,2, KH-6°D, GH-14°d, NO2-0, NO3-25 - nem tudom ez-e a vízteszt , de csak így hirtelen ezeket tudtam megállapítani.
Száraz táp alatt az axitápot vagy a zöld flakonos fix növendékhaltápot érted? Ez amúgy eléggé egyoldalú és nem a legjobb táplálás, időnként jó volna, kishal, vörösszúnyog, ha már 13 cm elmúlt akkor csirkeszív, csirkemáj. Tubifexből élő, fagyasztott vagy szárított? Mert ha az is szárított, lehet hogy besokkalt és bélrendszeri problémája van. Ez a vízteszt, köszi. A nitrát NO3 kicsit magas, de a nem okoz ilyen tünetet, nekem ennek sokszorosa a vizem és küzdök vele, tehát nagy gubanc elméletben nincs a vízzel. Sajnos tanácstalan vagyok. Hűtőszekrénynél vagy azonnali állatorvosi ügyeletnél többet nem tudok javasolni, de ilyenkor orvost találni elég nehéz.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: oldalt lebeg

Hozzászólás Szerző: Maya »

marcsi írta:
IMAG1365.jpg
Jézusom...ilyet én még nem láttam. Sok lebegő axit láttam már, de ez nagyon durva, mintha szét akarna repedni, még mindig nyeli a levegőket? Szerintem ez már nem oxigénhiány, én attól félek, hogy bélelzáródása van, vagy valami nagy bélrendszeri problémája. Nagyon fontos, hogy legyen valami ami alá be tud bújni, pl jégakku, lebeg és elég nehéz ahhoz, hogy lent tartsa. Én hűtőbe tenném azonnal, mert így csak romlik az állapota. A levegő nagyon lassan ürül ki belőlük, nálunk egy harmad ekkora felfúvódás 3 hét alatt ürült ki.
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: oldalt lebeg

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Maya írta:
marcsi írta:
IMAG1365.jpg
Jézusom...ilyet én még nem láttam. Sok lebegő axit láttam már, de ez nagyon durva, mintha szét akarna repedni, még mindig nyeli a levegőket? Szerintem ez már nem oxigénhiány, én attól félek, hogy bélelzáródása van, vagy valami nagy bélrendszeri problémája. Nagyon fontos, hogy legyen valami ami alá be tud bújni, pl jégakku, lebeg és elég nehéz ahhoz, hogy lent tartsa. Én hűtőbe tenném azonnal, mert így csak romlik az állapota. A levegő nagyon lassan ürül ki belőlük, nálunk egy harmad ekkora felfúvódás 3 hét alatt ürült ki.
Én már láttam, valami balesete volt az axinak és teljesen felvizenyősödött, ez nem levegő szerintem, hanem vizesedés, amivel semmit nem lehet tenni a hűtőzésen kívül sajnos (faggattam már a dokit).
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: oldalt lebeg

Hozzászólás Szerző: Maya »

Sendy írta: Én már láttam, valami balesete volt az axinak és teljesen felvizenyősödött, ez nem levegő szerintem, hanem vizesedés, amivel semmit nem lehet tenni a hűtőzésen kívül sajnos (faggattam már a dokit).
Nálunk a fehérem sebe a hasán felvizesedett teljesen de az kívül volt, nem belül. Beütöttem a gugliba embereknél mi lehet (hát nem tudtam jobbat bocsánat) "nyirokrendszer keringésének betegségére utal", "nyirokkeringési zavar, szívprobléma" ilyesmiket olvasok róla, úgy látom nem lehet ellene nagyon tenni, viszont nagyon veszélyes lehet, ha ez kifakad. (mert arról is olvastam, embereknél még oké, de egy fél dekás axinál...) Hűtő. http://axolotl.hu/viewtopic.php?f=6&t=111 -itt olvashatsz a hűtőzésről bővebben.
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
marcsi
Fórumozó
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2013.03.23. 14:04

Re: Oldalt lebeg

Hozzászólás Szerző: marcsi »

zöld flakonos fix növendékhaltáp, és fagyasztott tubifex. hol lehet kapni szúnyogokat? meddig legyen bent a hűtőben?
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Oldalt lebeg

Hozzászólás Szerző: Sendy »

marcsi írta:zöld flakonos fix növendékhaltáp, és fagyasztott tubifex. hol lehet kapni szúnyogokat? meddig legyen bent a hűtőben?
Hát ez így eléggé egyoldalú táplálás, akár ez is okozhatta a problémát. Ahol van fagyasztott tubi ott van fagyasztott szúnyog is, és fagyasztott kishal is amivel már meg lehet oldani a teljeskörű táplálást.
A hűtőben meddig legyen? Hát minimum 3 nap, aztán meg reménykedjünk jobban lesz.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
radie
Fórumozó
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2013.07.08. 16:14

Sárgulás és lebénulás

Hozzászólás Szerző: radie »

Szia,
Axim kb. 10 hónapja él velünk. Eddig semmilyen problémája nem volt, egyedül lakik, sérülést okozó tárgyak, éles dolgok nincsenek az akváriumában. A kánikulai héten kezdődtek a problémák. Sajnos nem voltunk itthon, mikor hazaértünk azt mondta a vigyázónk, hogy axi kb. 6 napja nem evett és lebeg. Úgy tűnt, mintha fél oldala lebénult volna, mert kicsit megdőlve lebegett. A lábán bevérzések voltak, amit nem tudok mitől szerezhetett. Kopoltyúi szép pirosak voltak, de nem nagyon reagált semmire, akár meg is foghattam. A vize sajnos eléggé felmelegedett és a levegőztető sem fújt buborékot, csak keverte a vizet. Első körbe próbáltam hűteni a vizet, majd mégis inkább a teljes akváriumtakarítás következett. Ettől kezdve minden nap hűtöttem a vizét és egy részét lecseréltem. Két nap múlva kicsit javult az állapota, már használta mindkét mellső lábát, gyakran változtatta a helyét, majd jött a visszaesés. Ismét féloldalt lebegett, néha farokkal felfelé, fejjel lefelé volt, továbbra sem evett. Egyik nap arra jöttem haza, hogy az aljzaton van, de sajnos nem sokáig örültem, mert amikor megpróbált feljutni, nem mozogtak a hátulsó lábai és a mellső lábaival evezve egyhelyben állt. Ekkor döntöttem a hűtőzés mellett, mert féltem, hogy nem tud feljönni és esetleg megfullad, illetve a lábujjain lévő bevérzések is nőttek és már egyáltalán nem reagált az érintésre.
11 napja hűtőzik, de nem látok javulást. Hátulsó lábai még mindig nem mozognak, és az egyik mellső lábát is elég bénán tartja. Bőre besárgult, és a lábán újabb vérzések vannak.
Van valami ötleted, még mivel próbálkozhatnék, illetve meddig folytassuk a hűtőzést?
Köszi
Csatolmányok
axi
axi
lábon lévő bevérzés
lábon lévő bevérzés
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Maya 2013.07.08. 19:07-kor.
Ok: Nem adtál meg témacímet! Javítottam, de kérlek olvasd el a házirend ezen részét és alkalmazd is a jövőben! Köszi!
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Sárgulás és lebénulás

Hozzászólás Szerző: Sendy »

radie » Ma, 17:14 írta:Szia,
Axim kb. 10 hónapja él velünk. Eddig semmilyen problémája nem volt, egyedül lakik, sérülést okozó tárgyak, éles dolgok nincsenek az akváriumában. A kánikulai héten kezdődtek a problémák. Sajnos nem voltunk itthon, mikor hazaértünk azt mondta a vigyázónk, hogy axi kb. 6 napja nem evett és lebeg. Úgy tűnt, mintha fél oldala lebénult volna, mert kicsit megdőlve lebegett. A lábán bevérzések voltak, amit nem tudok mitől szerezhetett. Kopoltyúi szép pirosak voltak, de nem nagyon reagált semmire, akár meg is foghattam. A vize sajnos eléggé felmelegedett és a levegőztető sem fújt buborékot, csak keverte a vizet. Első körbe próbáltam hűteni a vizet, majd mégis inkább a teljes akváriumtakarítás következett. Ettől kezdve minden nap hűtöttem a vizét és egy részét lecseréltem. Két nap múlva kicsit javult az állapota, már használta mindkét mellső lábát, gyakran változtatta a helyét, majd jött a visszaesés. Ismét féloldalt lebegett, néha farokkal felfelé, fejjel lefelé volt, továbbra sem evett. Egyik nap arra jöttem haza, hogy az aljzaton van, de sajnos nem sokáig örültem, mert amikor megpróbált feljutni, nem mozogtak a hátulsó lábai és a mellső lábaival evezve egyhelyben állt. Ekkor döntöttem a hűtőzés mellett, mert féltem, hogy nem tud feljönni és esetleg megfullad, illetve a lábujjain lévő bevérzések is nőttek és már egyáltalán nem reagált az érintésre.
11 napja hűtőzik, de nem látok javulást. Hátulsó lábai még mindig nem mozognak, és az egyik mellső lábát is elég bénán tartja. Bőre besárgult, és a lábán újabb vérzések vannak.
Van valami ötleted, még mivel próbálkozhatnék, illetve meddig folytassuk a hűtőzést?
Köszi
Maradjon még hűtőben, és megmutatnám egy szakértő orvosnak ha van rá lehetőség. A sárgulás embereknél májkárosodást, vesekárosodást jelent legtöbbször, axiknál nem tudom, hogy így van-e. Nekem Ling-ling közel 1,5 hónapig volt hasonlóan félig lebénulva de bevérzés és sárgulás nem volt, csak gomba, aztán egyszer csak jobban lett, de nekem a tüneteid együttese gyanúsan valamilyen vírusfertőzésre utalna. Ha tudtad, hogy nem fogjátok tudni hűteni a vizét, miért nem tetted eleve hűtőbe? Azt nem írtad, hogy mi az hogy nagyon sokkra felment a hőmérséklet (mert nem mindegy hogy 26 vagy 36 volt), és azt sem értem, hogy a vigyázó miért nem tudott jégakkukat a vízbe dobni és jéghideg vízzel utántölteni. Utánanézek és rákérdezek a tüneteidre, hátha megtudok valami okosat.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
radie
Fórumozó
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2013.07.08. 16:14

Re: Sárgulás és lebénulás

Hozzászólás Szerző: radie »

Köszi a gyors választ.
A vize kb. 28 fokos volt. A vigyázónk pedig sajnos nem értett axihoz.
Azóta újabb tünetek vannak. A lábujja végén mintha gennyes lenne és a testén is van egy véres pötty. A sárgasága nem olyan jelentős, jobban aggasztanak a megmagyarázhatatlan sebek és a nem javuló bénulása. Próbáljam ki a sós vizet a sebek kezelésére?
Köszi
Csatolmányok
P1000012.JPG
P1000011.JPG
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Maya 2013.07.09. 22:33-kor.
Ok: Nem adtál meg témacímet! Javítottam, de kérlek olvasd el a házirend ezen részét és alkalmazd is a jövőben! Köszi!
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Sárgulás és lebénulás

Hozzászólás Szerző: Sendy »

radie » Tegnap, 22:27 írta:Köszi a gyors választ.
A vize kb. 28 fokos volt. A vigyázónk pedig sajnos nem értett axihoz.
Azóta újabb tünetek vannak. A lábujja végén mintha gennyes lenne és a testén is van egy véres pötty. A sárgasága nem olyan jelentős, jobban aggasztanak a megmagyarázhatatlan sebek és a nem javuló bénulása. Próbáljam ki a sós vizet a sebek kezelésére?
Köszi
A sós vizet felejtsd el, nem axinak való. Állatorvosnak mutatnám meg, vagy továbbra is hűtő, ha ez semmiképp se oldható meg. Mást nem nagyon tudsz csinálni, nagyon rondán néz ki szegény. Só marná a sebeit, sokkot kaphatna. Esetleg kis metilénkékkel fertőtlenítheted a sebeit, de az inkább csak gombára jó. Állatot külön edénybe tedd, ne a sebre nyomd a metilénkékkel, hanem mellé fél centivel cseppentsél 1-2 cseppet. Ha izgatottá válik, vagy elrúgja magát, tehát fáj neki, akkor azonnal vedd őt ki, és tiszta vízbe rakd.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
kimbike
Fórumozó
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2013.02.28. 20:42

Re: Sárgulás, lebénulás

Hozzászólás Szerző: kimbike »

Én mér nem bírtam ezt a dolgot megkérdeztem a kétéltűekhez nagyon értő dokimat ,hogy ugyan mi lehet a probléma elvittem a laptopom megmutattam a képeket. Egyetlen reakció volt ,hogy ez nem levegő májkárosodásnak nézz ki vírusos bakteriális fertőzésel le kell szívni a felgyült cumot a hasából azonal orvoshoz kell vinni. Nem napokig hűtőben tartani szemel láthatóan BORZALMAS állapotban van nem csak rosszabul van. Vidd minnél gyorsabban dokihoz.Leszívják a pociját és gondolom kezelést kap a sebeket pedig állitolag a fájdalomtól saját magának okoza. :(((( szegény kicsi lelkem. :( :( :( remélem tudtam segíteni és jobban lesz.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Sárgulás, lebénulás

Hozzászólás Szerző: Sendy »

kimbike » Ma, 17:32 írta:Én mér nem bírtam ezt a dolgot megkérdeztem a kétéltűekhez nagyon értő dokimat ,hogy ugyan mi lehet a probléma elvittem a laptopom megmutattam a képeket. Egyetlen reakció volt ,hogy ez nem levegő májkárosodásnak nézz ki vírusos bakteriális fertőzésel le kell szívni a felgyült cumot a hasából azonal orvoshoz kell vinni. Nem napokig hűtőben tartani szemel láthatóan BORZALMAS állapotban van nem csak rosszabul van. Vidd minnél gyorsabban dokihoz.Leszívják a pociját és gondolom kezelést kap a sebeket pedig állitolag a fájdalomtól saját magának okoza. :(((( szegény kicsi lelkem. :( :( :( remélem tudtam segíteni és jobban lesz.
Köszönjük Kimbike!

A dokidat jó volna, ha az állatorvosokhoz beírnád elérhetőséggel satöbbivel, ha valakinek szüksége lenne orvosra a környéken, tudjon kihez fordulni.

Az orvos is nagyjából annyit mondott amit én, és ennek sajnos nagyon nem örülök :( pedig én még nem is vagyok állatorvos.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Látszólag oktalan lebegés

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Nehéz volt kiválasztanom, hogy hova is írjam a témát, mert minden tünet egyforma súlyossággal jelent meg Ling-lingen, de talán ahol hasonló esetben mindenki keresné az a lebegés beszélgetés.

1. tünet: az állat feljárkál levegőért, ami nagyon gyanús, mert mióta eheim experience 350 szűri a vizét, talán ha heti egyszer megy fel
2. tünet: az állat a levegővételek után lebeg kicsit, azaz túl sok levegőt vesz és nyel le
3. tünet: az állat az egyik levegővétel után pár perccel hányni kezd. Némi 3 napja emésztés alatt levő vörösszúnyog és sok levegőt hány ki. A hányás folytatódik kisebb nagyobb megszakításokkal, de mindig csak egy kevés levegő jön már ki, ez az állapot háromnegyed-egy órán át tart.
4. tünet: az állat nem használja a kopoltyúit, egyáltalán nem mozgatja és nyugtalan

A tünetek 3 napja kezdődtek. Hányás egyszer volt, majd utána is maradt az 5-10 percenkénti levegővétel. Éreztem hogy valami nem jó az akváriumban, csak hát a fától nem láttam az erdőt, pedig mindvégig ott volt előttem a probléma, még most se tudom felfogni igazán, hogy miért nem tűnt fel. Arra rájöttem, hogy kevés az áramlás és a vízfelszín hullámoztatása, így felnyomtam a szűrő teljesítményét, ez nem oldotta meg a problémát, majd ma reggel 100%-os teljesítményre állítottam a szűrőt, akkor világosodtam meg, hogy szinte alig csordogál 100%-on is, mikor ennek a szűrőnek ki kéne lőnie szinte az akvárium falát, akkora nyomása van. Szűrő szétkap, szisztematikusan átvizsgálva és kiderült hogy a perlonvattát valahogy úgy sikerült felszívnia, hogy eltömítette a rotort, és ezért nem volt szinte semmi vízjárás. Problémát elhárítottuk, és a szűrő légtelenítésekor oxigén jutott nagyobb mennyiségben a vízbe, Ling-ling láthatóan nyugodtabb lett és napok óta először elkezdte mozgatni a kopoltyúit.
Tanulság: mindig le kell ellenőrizni, hogy amit teszel, megvalósult-e. Mert bár feljebb nyomtam a szűrő teljesítményét ami megoldotta volna a problémát, nem ellenőriztem, hogy ténylegesen megnövekedett-e annyira a vízáramlat, mint gondoltam.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Kálmánka
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2013.12.11. 09:36

Oldalasan lebeg

Hozzászólás Szerző: Kálmánka »

Sziasztok!
Azt szeretném megtudni, hogy mitől lehet, hogy az axolotlim csak lebeg a víz felszínén, féloldalasan. Olvastam, ezen az oldalon, hogy ilyenkor vízcsere szükséges, szűrőpucolás...stb. 2 napja cseréltem ki az egész akváriumba a vizet, és ahogy azt a nagykönyv írja, hagytam állni a vizet 1 napig, vízelőkészítő, minden (addig külön edénybe tároltam). Eddig csak vörös szúnyoglárvával etettem, a levegőztető, és a szűrő megy neki folyamatosan. Alig 1 hónapja van nálam, még picike.
A válaszokat előre köszönöm!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Maya 2013.12.11. 20:40-kor.
Ok: Nem adtál meg témacímet! Javítottam, de kérlek olvasd el a házirend ezen részét és alkalmazd is a jövőben! Köszi!
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Oldalasan lebeg

Hozzászólás Szerző: Maya »

Kálmánka » Ma, 18:36 írta:Sziasztok!
Azt szeretném megtudni, hogy mitől lehet, hogy az axolotlim csak lebeg a víz felszínén, féloldalasan. Olvastam, ezen az oldalon, hogy ilyenkor vízcsere szükséges, szűrőpucolás...stb. 2 napja cseréltem ki az egész akváriumba a vizet, és ahogy azt a nagykönyv írja, hagytam állni a vizet 1 napig, vízelőkészítő, minden (addig külön edénybe tároltam). Eddig csak vörös szúnyoglárvával etettem, a levegőztető, és a szűrő megy neki folyamatosan. Alig 1 hónapja van nálam, még picike.
A válaszokat előre köszönöm!
Hello

Nagyon sok információt nem írtál le, ami lényeges lenne számunkra, hogy tudjuk mi a pontos probléma. Mekkora az akvárium? Milyen szűrő van benne, milyen szűrőanyagok, mekkora teljesítménnyel? Milyen vízelőkészítőt használtál? (Sera-ba jód van tiltólistás) MAF ajánlása a JBL Biotopol tökéletesen bevált. Levegőztetőnek milyen a teljesítménye? (Tapasztalatom, hogy egy 100l/h-s ellátja a 300 literesemet is, de erős külső szűrés mellett észre se veszik, ha nincs bent) Flórája, biológiája beállt-e? Valószínűsíteném, hogy nem, különben ilyen probléma nem fordult volna elő. (Ajánlom figyelmedbe akvarisztika kémia és biológia topikokat, illetve MAF-> Axikalauzt) Ezen információk ismeretében már tudunk valamit kezdeni. Lebegős probléma esetén 90%-ban vízprobléma merül fel. (Többi esetben hőguta vagy baleset, fertőzés) Illetve jó lenne, egy kép az axikról, egy kép többet ér ezer szónál, hátha meglátunk valamit amire te nem is gondolnál.

Kizárólag vörös szúnyoglárvával, vagyis egyetlen egy fajta étellel tilos bármilyen állatot táplálni, hiánybetegségek fognak kialakulni. A minél változatosabb étrend sok betegséget megelőz. Rengetegszer, már nem is tudom megszámolni az elmúlt időszakban hányszor írtam le ifjonc (10cm alatti) kis axik ideális étrendjét.

A fekete levest a végére hagytam, ez a téma annyira szájba van rágva majd 3 oldalon keresztül, hogy ennél jobban nem is lehetne. Többet kéne olvasgatnod a fórumot, teljes vízcserét ugyanis nagyon ritka esetekben csinálunk.
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
eccsy
Fórumozó
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2013.12.21. 18:02

Fejjel lefelé lebeg

Hozzászólás Szerző: eccsy »

Sziasztok.
Lenne egy,olyan problémám,hogy az egyik Axolotl-om már kb 2-hete fejjel lefelé lebeg (él,eszik) csak nem tud lemenni a víz aljára.A vizet cseréltem már sokszor,le is hűtöttem 18fokra.Három naponta etetem őket szóval nincsenek túletetve sem.Én úgy gondolom,hogy az előző akváriumban lenyelhetett egy kis követ és most az nem akar kijönni de nem biztos.A másik axolotl renben van.A választ előre is köszönöm.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Maya 2013.12.21. 19:36-kor.
Ok: Nem adtál meg témacímet! Javítottam, de kérlek olvasd el a házirend ezen részét és alkalmazd is a jövőben! Köszi!
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Fejjel lefelé lebeg

Hozzászólás Szerző: Maya »

eccsy » Ma, 18:33 írta:Sziasztok.
Lenne egy,olyan problémám,hogy az egyik Axolotl-om már kb 2-hete fejjel lefelé lebeg (él,eszik) csak nem tud lemenni a víz aljára.A vizet cseréltem már sokszor,le is hűtöttem 18fokra.Három naponta etetem őket szóval nincsenek túletetve sem.Én úgy gondolom,hogy az előző akváriumban lenyelhetett egy kis követ és most az nem akar kijönni de nem biztos.A másik axolotl renben van.A választ előre is köszönöm.
Hello
Először is, nem írtad milyen szűrésed és levegőztetőd van. Illetve, hogy mekkora az axi. Megfelelő szűrés (+ külön levegőztető) mellett ilyen probléma sose szokott előfordulni. A rengeteg vízcsere nem megoldás, inkább beállt biológia kéne, és erős szűrés. Túletetés és kőnyelés nem lebegést, hanem egyfajta "lehúzást" szokott eredményezni, egyszerűen nem tud felúszni az axi, mert láthatóan lehúzza a gyomra. Hűtés pedig teljesen felesleges volt, ilyen jellegű problémát nem ez szokta megoldani. (Tegyük hozzá 18 fok nem is számít hidegnek, nálam most éjjel nappal 19 fokba élnek vígan)

Akkor lebegnek amikor nincs elég oxigén a vízbe (és rossza biológia), ennek következtében képtelen a kopoltyúival elég oxigént felvenni a vízből. Így feljön szájjal levegőt venni, ami nem a tüdejébe, hanem a gyomrába jut, ettől kezd el idővel lebegni. Általában ez nem függőlegesen szokott történni hanem oldalasan, vagy a hátsója húzódik fel, szóval érdekes a történet. Ha küldenél képet esetleg, jobban megtudnák állapítani mi is a probléma. Függőleges lebegéssel felnőtteknél még nem találkoztam, akkor láttam ilyet, mikor a született növendékek kb. 1 hónapos korukig nem tudták használni a léghólyagjukat és össze-vissza lebegtek, fejjel lefelé, háton úszva.
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
eccsy
Fórumozó
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2013.12.21. 18:02

Re: Fejjel lefelé lebeg

Hozzászólás Szerző: eccsy »

Maya » Tegnap, 19:45 írta:
eccsy » Ma, 18:33 írta:Sziasztok.
Lenne egy,olyan problémám,hogy az egyik Axolotl-om már kb 2-hete fejjel lefelé lebeg (él,eszik) csak nem tud lemenni a víz aljára.A vizet cseréltem már sokszor,le is hűtöttem 18fokra.Három naponta etetem őket szóval nincsenek túletetve sem.Én úgy gondolom,hogy az előző akváriumban lenyelhetett egy kis követ és most az nem akar kijönni de nem biztos.A másik axolotl renben van.A választ előre is köszönöm.
Hello
Először is, nem írtad milyen szűrésed és levegőztetőd van. Illetve, hogy mekkora az axi. Megfelelő szűrés (+ külön levegőztető) mellett ilyen probléma sose szokott előfordulni. A rengeteg vízcsere nem megoldás, inkább beállt biológia kéne, és erős szűrés. Túletetés és kőnyelés nem lebegést, hanem egyfajta "lehúzást" szokott eredményezni, egyszerűen nem tud felúszni az axi, mert láthatóan lehúzza a gyomra. Hűtés pedig teljesen felesleges volt, ilyen jellegű problémát nem ez szokta megoldani. (Tegyük hozzá 18 fok nem is számít hidegnek, nálam most éjjel nappal 19 fokba élnek vígan)

Akkor lebegnek amikor nincs elég oxigén a vízbe (és rossza biológia), ennek következtében képtelen a kopoltyúival elég oxigént felvenni a vízből. Így feljön szájjal levegőt venni, ami nem a tüdejébe, hanem a gyomrába jut, ettől kezd el idővel lebegni. Általában ez nem függőlegesen szokott történni hanem oldalasan, vagy a hátsója húzódik fel, szóval érdekes a történet. Ha küldenél képet esetleg, jobban megtudnák állapítani mi is a probléma. Függőleges lebegéssel felnőtteknél még nem találkoztam, akkor láttam ilyet, mikor a született növendékek kb. 1 hónapos korukig nem tudták használni a léghólyagjukat és össze-vissza lebegtek, fejjel lefelé, háton úszva.
Szia
Itt vanak a képek talán így többet tudsz mondani.
Csatolmányok
levegőztető
levegőztető
untitled.png (52.46 KiB) Megtekintve 14571 alkalommal
1387718611292.jpg
1387718611292.jpg (23.37 KiB) Megtekintve 14571 alkalommal
1387718609873.jpg
1387718609873.jpg (18.07 KiB) Megtekintve 14571 alkalommal
1387718609322.jpg
1387718609322.jpg (18.79 KiB) Megtekintve 14571 alkalommal
1387718609322.jpg
1387718609322.jpg (18.79 KiB) Megtekintve 14571 alkalommal
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Fejjel lefelé lebeg

Hozzászólás Szerző: Maya »

eccsy » Ma, 15:22 írta: Szia
Itt vanak a képek talán így többet tudsz mondani.
Amit linkeltél az szűrő, nem levegőztető, mint ami a képaláírásban írtál. Egyébként jó szűrő, kellően megforgatja a vizet, de mellé javasolnék egy levegőztetőt is legalább 100l/h-at. Az akvárium rohadt kicsi, kínzás egy 30 cm-re megnövő állatot ilyen kis akváriumba beleszuszakolni.

Képről inkább felvizesedésnek tűnik, amit otthon nem tudsz kezelni, állatorvosnak kéne látnia, főleg ha már 2 hete tart a probléma. (Egészen biztosan nem levegőnyelés, akkor nem ilyen alakba lebegne) Nem tudsz jobb, élesebb képet küldeni róla? Főleg a hasán lévő lilás rész érdekelne. Lehet fertőzésre utaló lila folt, de simán lehet, hogy csak a gyomra, mája és a szervei. (Nem írtad, hogy mekkora és mennyi idős, lényeges lenne) De változatlanul lehet a léghólyagjával is probléma, aranyhalaknál például ez a tünet jellemző, hogy fejjel lefelé lebegnek, szintén orvossal kéne konzultálni mi a teendő. Ajánlott orvosok vannak Tatán én Budapesten, ezen kívül kizárólag egzotikus állatorvoshoz fordulj. A probléma nem fog magától elmúlni, ha felvizesedés akkor csak egyre nagyobb lesz, mint egy lufi. Mint ezek az esetek amik már a fórumon előfordultak, http://axolotl.hu/download/file.php?id=786&mode=view , http://axolotl.hu/download/file.php?id=618&mode=view
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
eccsy
Fórumozó
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2013.12.21. 18:02

Re: Fejjel lefelé lebeg

Hozzászólás Szerző: eccsy »

Maya » Tegnap, 22:20 írta:
eccsy » Ma, 15:22 írta: Szia
Itt vanak a képek talán így többet tudsz mondani.
Amit linkeltél az szűrő, nem levegőztető, mint ami a képaláírásban írtál. Egyébként jó szűrő, kellően megforgatja a vizet, de mellé javasolnék egy levegőztetőt is legalább 100l/h-at. Az akvárium rohadt kicsi, kínzás egy 30 cm-re megnövő állatot ilyen kis akváriumba beleszuszakolni.

Képről inkább felvizesedésnek tűnik, amit otthon nem tudsz kezelni, állatorvosnak kéne látnia, főleg ha már 2 hete tart a probléma. (Egészen biztosan nem levegőnyelés, akkor nem ilyen alakba lebegne) Nem tudsz jobb, élesebb képet küldeni róla? Főleg a hasán lévő lilás rész érdekelne. Lehet fertőzésre utaló lila folt, de simán lehet, hogy csak a gyomra, mája és a szervei. (Nem írtad, hogy mekkora és mennyi idős, lényeges lenne) De változatlanul lehet a léghólyagjával is probléma, aranyhalaknál például ez a tünet jellemző, hogy fejjel lefelé lebegnek, szintén orvossal kéne konzultálni mi a teendő. Ajánlott orvosok vannak Tatán én Budapesten, ezen kívül kizárólag egzotikus állatorvoshoz fordulj. A probléma nem fog magától elmúlni, ha felvizesedés akkor csak egyre nagyobb lesz, mint egy lufi. Mint ezek az esetek amik már a fórumon előfordultak, http://axolotl.hu/download/file.php?id=786&mode=view , http://axolotl.hu/download/file.php?id=618&mode=view
Szia

Mindegyik Axolotl 10 cm-es.Későbbiekben tervezem nagyobb akvárium vásárlását,de talán egy ideig elég lessz nekik.A korukról sokat nemtudok,a kereskedő aztmondta ,hogy még fiatalok.Most próbáltam szebben fényképezni talán így már jóbb lessz.
A vízben van egy élő növény,a nevét azt nemtudom,de észrevettem hogy rágja a levelét,szerintem ez lessz inkább a probléma forrása.Kicserélem műre.
válaszodat előre is köszönöm.
Csatolmányok
IMAG0206.jpg
IMAG0206.jpg (841.27 KiB) Megtekintve 14561 alkalommal
IMAG0203.jpg
IMAG0203.jpg (756.29 KiB) Megtekintve 14561 alkalommal
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Fejjel lefelé lebeg

Hozzászólás Szerző: Maya »

eccsy » 47 perccel ezelőtt írta:Szia

Mindegyik Axolotl 10 cm-es.Későbbiekben tervezem nagyobb akvárium vásárlását,de talán egy ideig elég lessz nekik.A korukról sokat nemtudok,a kereskedő aztmondta ,hogy még fiatalok.Most próbáltam szebben fényképezni talán így már jóbb lessz.
A vízben van egy élő növény,a nevét azt nemtudom,de észrevettem hogy rágja a levelét,szerintem ez lessz inkább a probléma forrása.Kicserélem műre.
válaszodat előre is köszönöm.
10cm-es nagyjából 6-7 hónapos. Ilyen fiatal axolotl-ok még rengeteget mozognak, szükségük lenne térre, ez olyan mikor egy 10 éves gyereket bezársz egy 2nm-es szobába (pláne ha nem egy gyereket), persze élni fog, de jól már nem fogja érezni magát. Min. 100x30-40cm-es alapterületű akváriumra lenne szükségük. Felelős állattartás nem arról szól, hogy az állatnak a legminimálisabb körülményeket biztosítjuk. Azok a kék kövek pedig még mindig kicsik, nálam a felnőtt nagy lovak megpróbáltak 2,5cm átmérőjű köveket is bekapni, nem kísérteném a szerencsémet.

Sokunknál van élő növény, öreglány pedig egy éve kezdte el tépni az anubiasokat, soha nem volt ilyen jellegű problémája. (Az a szerencsétlen növény pedig haldoklik, barnulnak el a levelei, látszik, hogy néha ki is lóg a vízből, hogy megmaradjon több órás világítás kéne, ami axolotl-ok mellett nem kivitelezhető. Ilyen fajtám nekem is van, hirtelen nem jut eszembe a neve)

Lila folt fertőzés nem áll fel, normális a hasa. Viszont ez félvízesedezés, kötve hiszem, hogy az állat élvezné fejjel lefelé a világot, elvinném állatorvoshoz. Második képen látszik, is hogy görbíti a farka végét, ami stressz vagy betegség jele.
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
nyanna
Fórumozó
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2013.12.23. 15:31

Lebegés

Hozzászólás Szerző: nyanna »

Sziasztok! nèhàny napja kaptam egy kis axolotlt, meglepetès volt ès sajnos elèggè felkèszületlen vagyok. Nem tudtàk pontosan megmondani mennyi idős de maximum nèhàny hónapos, 12-15 centis, sàrga.
mindent próbàltam úgy csinàlni ahogy kell, a baj az hogy ma reggel óta alig mozog, többnyire csak lebeg. nem ette meg a vörös szúnyoglàrvàt sem (tegnap mèg igen), szerintem èszre sem vette hogy megpróbàltam megetetni.
20 fokos vízben van, nem tűnik koszosnak, kezeltem előtte egy Sera vízelőkèszítővel, van szűrő, porlasztó, amik folyamatosan mennek.
a farkàn megjelentek ezek a kis fehèr voltok de màr akkor is voltak mikor megkaptam, a kopoltyúi pedig sokkal halvànyabbak lettek.
aggódom hogy màris sikerült elrontani valamit.
szóljatokh ogy mit csinâljak vagy ha fölöslegesen aggódom.
a problèma mègegyszer: gyakorlatilag csak lebeg a víz tetejènèl, nèha úszkàl de csak egykèt màsodpercig, a talajhoz hozzà sem èrt reggel óta.
ja igen, az akvàriuma elèg kicsi, kevesebb mint 20 lieteres. mèg csak 3 napja lakik itt. lehet hogy csak stresszes?

ui: mèg nincs búvóhelye, csak egy növènye, abba mintha kapaszkodna, sajnos az àllatkereskedèsben nem talàltam ugyhogy egy viràgcserepet szeretnèk betenni hozzà, sima, terrakotta, màz nèlkül, àztassam, forràzzam ki, vagy az egèsz tilos?
nyanna
Fórumozó
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2013.12.23. 15:31

Lebegés

Hozzászólás Szerző: nyanna »

image.jpg
image.jpg (1.39 MiB) Megtekintve 14552 alkalommal
ilyen, orak ota, ez normalis?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Maya 2013.12.23. 16:39-kor.
Ok: Kérlek legközelebb ügyel, hogy ne fejjel lefelé tölts fel képet! Köszi!
eccsy
Fórumozó
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2013.12.21. 18:02

Re: Fejjel lefelé lebeg

Hozzászólás Szerző: eccsy »

Maya » 38 perccel ezelőtt írta:
eccsy » 47 perccel ezelőtt írta:Szia

Mindegyik Axolotl 10 cm-es.Későbbiekben tervezem nagyobb akvárium vásárlását,de talán egy ideig elég lessz nekik.A korukról sokat nemtudok,a kereskedő aztmondta ,hogy még fiatalok.Most próbáltam szebben fényképezni talán így már jóbb lessz.
A vízben van egy élő növény,a nevét azt nemtudom,de észrevettem hogy rágja a levelét,szerintem ez lessz inkább a probléma forrása.Kicserélem műre.
válaszodat előre is köszönöm.
10cm-es nagyjából 6-7 hónapos. Ilyen fiatal axolotl-ok még rengeteget mozognak, szükségük lenne térre, ez olyan mikor egy 10 éves gyereket bezársz egy 2nm-es szobába (pláne ha nem egy gyereket), persze élni fog, de jól már nem fogja érezni magát. Min. 100x30-40cm-es alapterületű akváriumra lenne szükségük. Felelős állattartás nem arról szól, hogy az állatnak a legminimálisabb körülményeket biztosítjuk. Azok a kék kövek pedig még mindig kicsik, nálam a felnőtt nagy lovak megpróbáltak 2,5cm átmérőjű köveket is bekapni, nem kísérteném a szerencsémet.

Sokunknál van élő növény, öreglány pedig egy éve kezdte el tépni az anubiasokat, soha nem volt ilyen jellegű problémája. (Az a szerencsétlen növény pedig haldoklik, barnulnak el a levelei, látszik, hogy néha ki is lóg a vízből, hogy megmaradjon több órás világítás kéne, ami axolotl-ok mellett nem kivitelezhető. Ilyen fajtám nekem is van, hirtelen nem jut eszembe a neve)

Lila folt fertőzés nem áll fel, normális a hasa. Viszont ez félvízesedezés, kötve hiszem, hogy az állat élvezné fejjel lefelé a világot, elvinném állatorvoshoz. Második képen látszik, is hogy görbíti a farka végét, ami stressz vagy betegség jele.
Szia

Köszönöm gyors válaszodat,akkor orvoshoz fordulok vele.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Fejjel lefelé lebeg

Hozzászólás Szerző: Maya »

Még valami, nem láttam nyomát, hogy lenne tető az akváriumon ezért rákérdezek, hogy van-e. Axolotl-ok hajlamosak (ki)ugrálni, legalább egy szúnyogháló+csipesz tetőt fabrikálj neki, vagy rácsosat. A lényeg, hogy ne tele üveg legyen mert akkor nem hagyja szellőzni/párologni a vizet, és üvegház lesz az akváriumból. Gondolom nem örülnél, ha egyik reggel a padlón holtan találnál re az egyikükre.
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Lebegés

Hozzászólás Szerző: Maya »

nyanna » 55 perccel ezelőtt írta:Sziasztok! nèhàny napja kaptam egy kis axolotlt, meglepetès volt ès sajnos elèggè felkèszületlen vagyok. Nem tudtàk pontosan megmondani mennyi idős de maximum nèhàny hónapos, 12-15 centis, sàrga.
mindent próbàltam úgy csinàlni ahogy kell, a baj az hogy ma reggel óta alig mozog, többnyire csak lebeg. nem ette meg a vörös szúnyoglàrvàt sem (tegnap mèg igen), szerintem èszre sem vette hogy megpróbàltam megetetni.
20 fokos vízben van, nem tűnik koszosnak, kezeltem előtte egy Sera vízelőkèszítővel, van szűrő, porlasztó, amik folyamatosan mennek.
a farkàn megjelentek ezek a kis fehèr voltok de màr akkor is voltak mikor megkaptam, a kopoltyúi pedig sokkal halvànyabbak lettek.
aggódom hogy màris sikerült elrontani valamit.
szóljatokh ogy mit csinâljak vagy ha fölöslegesen aggódom.
a problèma mègegyszer: gyakorlatilag csak lebeg a víz tetejènèl, nèha úszkàl de csak egykèt màsodpercig, a talajhoz hozzà sem èrt reggel óta.
ja igen, az akvàriuma elèg kicsi, kevesebb mint 20 lieteres. mèg csak 3 napja lakik itt. lehet hogy csak stresszes?

ui: mèg nincs búvóhelye, csak egy növènye, abba mintha kapaszkodna, sajnos az àllatkereskedèsben nem talàltam ugyhogy egy viràgcserepet szeretnèk betenni hozzà, sima, terrakotta, màz nèlkül, àztassam, forràzzam ki, vagy az egèsz tilos?
Hello
Kezdjük sorba.
A képen látható axi nem éppen "néhány" hónapos, legalább 8-9 hónapos arany albínó. A képen látható viselkedés nem lebegés, ha lebeg is elég kevés levegő van a gyomrába, nem nagy probléma. Az se probléma, hogy a növényen ül egész nap, megvan ijedve, stresszes, bújó hiánya pedig fokozza az egészet. Hogy etetted? Csak beszórtad neki a kaját? Próbáld meg csipeszből, vagy kézből etetni, naponta mert elég girnyó. Szűrő, levegőztető változatlanul egésznap menjen, viszont Sera vízelőkészítőket nem szoktunk használni, mert a legtöbben jód van, ami károsítja az axik kopoltyúját, veséjét. Ami lassú fájdalmas halálhoz vezet végül. Inkább JBL Biotopolt használj. A vizet klórtalanítottátok előtte? Elég ha állni hagyjátok legalább egy napig és a klór elpárolog belőle, ez tud közvetlen halált is okozni, Biotopol 5perc alatt klórtalanítja a vizet és mehet bele az axi. A farkán lévő fehér foltok a mintázata, nem kell aggódni miatta, később egyre több lesz és nagyobbak. Kopoltyúi szörnyű állapotban vannak, nem tetszik neki a víz, plusz elég stresszes állapotban is van, bújó javítana a helyzeten. A problémát főként a stressz okozza, nem a levegőnyelés. Az akvárium ahogy írtad rettentő kicsi, nálam ez kimeríti az állatkínzás fogalmát, próbáljatok meg minél előbb kellően nagy akváriumot beszerezni. Mert ebben a korban hiperaktívak, imádnak úszni, az akvárium legalább 100x30-40cm alapterülettel rendelkezzen. Az aljzatot a kis kavicsokat pedig azonnal vedd ki, ha véletlenül kajával lenyeli bélelzáródása lesz, végül belehal. (Fórumon volt ebből konkrét haláleset) Nagy, min. 4cm-es köveket javaslunk, lapos, kerekített széllel, hogy ne sértse fel magát mikor közlekedik rajta. (Gardena és Oázis kertészetben kapni ilyet) Virágcserepet pedig egyszerűen csak főzd, kb. 1órát menjen, majd forrásban lévő vízhez adj egy kevés ecetet, (tényleg keveset vagy kifut) hogy a mésztartalom kioldódjon belőle. Ugyanezt a kövekkel is meg kell csinálni. Fontos lenne, hogy az akváriumra tető, legalább szúnyoghálóból és csipeszből kéne fabrikálni egyet, vagy valami rácsosat. Ne teli üveglap legyen, mert az nem hagyja szellőzni/párologni az akváriumot. A fő probléma az, hogy nem ismered az állatfajt, kérlek olvasd át a fórumot, mert amiket leírtam mind már megtalálható egyszer.

Emellett kérlek ügyelj a magyar helyesírás szabályaira, mondatkezdő nagybetű stb. Másfelől megkérlek, hogyha legközelebb képet töltesz fel nézd meg, hogy jó irányba áll-e. Alul az "elküld" mellett van az "előnézet" gomb, meg tudod nézni milyen lesz a hozzászólás elküldve. Tudom, hogy Maya néni nagyon keveset dolgozik mostanában a fórumon és még arra is van ideje, hogy képeket forgasson, majd visszatöltse.
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
nyanna
Fórumozó
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2013.12.23. 15:31

Re: Lebegés

Hozzászólás Szerző: nyanna »

Maya » Ma, 17:04 írta:
nyanna » 55 perccel ezelőtt írta:Sziasztok! nèhàny napja kaptam egy kis axolotlt, meglepetès volt ès sajnos elèggè felkèszületlen vagyok. Nem tudtàk pontosan megmondani mennyi idős de maximum nèhàny hónapos, 12-15 centis, sàrga.
mindent próbàltam úgy csinàlni ahogy kell, a baj az hogy ma reggel óta alig mozog, többnyire csak lebeg. nem ette meg a vörös szúnyoglàrvàt sem (tegnap mèg igen), szerintem èszre sem vette hogy megpróbàltam megetetni.
20 fokos vízben van, nem tűnik koszosnak, kezeltem előtte egy Sera vízelőkèszítővel, van szűrő, porlasztó, amik folyamatosan mennek.
a farkàn megjelentek ezek a kis fehèr voltok de màr akkor is voltak mikor megkaptam, a kopoltyúi pedig sokkal halvànyabbak lettek.
aggódom hogy màris sikerült elrontani valamit.
szóljatokh ogy mit csinâljak vagy ha fölöslegesen aggódom.
a problèma mègegyszer: gyakorlatilag csak lebeg a víz tetejènèl, nèha úszkàl de csak egykèt màsodpercig, a talajhoz hozzà sem èrt reggel óta.
ja igen, az akvàriuma elèg kicsi, kevesebb mint 20 lieteres. mèg csak 3 napja lakik itt. lehet hogy csak stresszes?

ui: mèg nincs búvóhelye, csak egy növènye, abba mintha kapaszkodna, sajnos az àllatkereskedèsben nem talàltam ugyhogy egy viràgcserepet szeretnèk betenni hozzà, sima, terrakotta, màz nèlkül, àztassam, forràzzam ki, vagy az egèsz tilos?
Hello
Kezdjük sorba.
A képen látható axi nem éppen "néhány" hónapos, legalább 8-9 hónapos arany albínó. A képen látható viselkedés nem lebegés, ha lebeg is elég kevés levegő van a gyomrába, nem nagy probléma. Az se probléma, hogy a növényen ül egész nap, megvan ijedve, stresszes, bújó hiánya pedig fokozza az egészet. Hogy etetted? Csak beszórtad neki a kaját? Próbáld meg csipeszből, vagy kézből etetni, naponta mert elég girnyó. Szűrő, levegőztető változatlanul egésznap menjen, viszont Sera vízelőkészítőket nem szoktunk használni, mert a legtöbben jód van, ami károsítja az axik kopoltyúját, veséjét. Ami lassú fájdalmas halálhoz vezet végül. Inkább JBL Biotopolt használj. A vizet klórtalanítottátok előtte? Elég ha állni hagyjátok legalább egy napig és a klór elpárolog belőle, ez tud közvetlen halált is okozni, Biotopol 5perc alatt klórtalanítja a vizet és mehet bele az axi. A farkán lévő fehér foltok a mintázata, nem kell aggódni miatta, később egyre több lesz és nagyobbak. Kopoltyúi szörnyű állapotban vannak, nem tetszik neki a víz, plusz elég stresszes állapotban is van, bújó javítana a helyzeten. A problémát főként a stressz okozza, nem a levegőnyelés. Az akvárium ahogy írtad rettentő kicsi, nálam ez kimeríti az állatkínzás fogalmát, próbáljatok meg minél előbb kellően nagy akváriumot beszerezni. Mert ebben a korban hiperaktívak, imádnak úszni, az akvárium legalább 100x30-40cm alapterülettel rendelkezzen. Az aljzatot a kis kavicsokat pedig azonnal vedd ki, ha véletlenül kajával lenyeli bélelzáródása lesz, végül belehal. (Fórumon volt ebből konkrét haláleset) Nagy, min. 4cm-es köveket javaslunk, lapos, kerekített széllel, hogy ne sértse fel magát mikor közlekedik rajta. (Gardena és Oázis kertészetben kapni ilyet) Virágcserepet pedig egyszerűen csak főzd, kb. 1órát menjen, majd forrásban lévő vízhez adj egy kevés ecetet, (tényleg keveset vagy kifut) hogy a mésztartalom kioldódjon belőle. Ugyanezt a kövekkel is meg kell csinálni. Fontos lenne, hogy az akváriumra tető, legalább szúnyoghálóból és csipeszből kéne fabrikálni egyet, vagy valami rácsosat. Ne teli üveglap legyen, mert az nem hagyja szellőzni/párologni az akváriumot. A fő probléma az, hogy nem ismered az állatfajt, kérlek olvasd át a fórumot, mert amiket leírtam mind már megtalálható egyszer.

Emellett kérlek ügyelj a magyar helyesírás szabályaira, mondatkezdő nagybetű stb. Másfelől megkérlek, hogyha legközelebb képet töltesz fel nézd meg, hogy jó irányba áll-e. Alul az "elküld" mellett van az "előnézet" gomb, meg tudod nézni milyen lesz a hozzászólás elküldve. Tudom, hogy Maya néni nagyon keveset dolgozik mostanában a fórumon és még arra is van ideje, hogy képeket forgasson, majd visszatöltse.
Köszönöm a gyors vàlaszodat!
Termèszetesen nem kínozni szeretnèm szegènykèt, amit tudok megteszek azonnal. Volt szellőztetett vizem tegnapról de csak 2-3 liter, kb a felère csökkentettem az akvàrium vizèt ès beleraktam a tisztàt, mèg így is jóval kevesebb viszont màr hígabb (ezek szerint az a Sera szer tiltólistàs).
A cserepet megcsinàlom most, a köveket kiszedem, bàr azt is olvastam hogy stresszeli ha csupasz az aljzat. Tudok szerezni kerti díszkavicsokat (a kertből), ha azok megfelelőek, ugyanúgy jàrjak el mint a cserèppel?
Sajnos az ünnepek miatt az akvàriumot nem tudom 3 napon belül megoldani, mint ahogy a biotopolt sem, a vizet èrtelemszerűen csak holnap tudom teljesen kicserèlni.
Köszönöm hogy ilyen kèszsègesen vàlaszoltàl, kèrlek ha bàrmit tennem kell, vagy most azonnal tenni tudok, szólj!
Kellemes ünnepeket!
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Lebegés

Hozzászólás Szerző: Maya »

nyanna » 35 perccel ezelőtt írta:Köszönöm a gyors vàlaszodat!
Termèszetesen nem kínozni szeretnèm szegènykèt, amit tudok megteszek azonnal. Volt szellőztetett vizem tegnapról de csak 2-3 liter, kb a felère csökkentettem az akvàrium vizèt ès beleraktam a tisztàt, mèg így is jóval kevesebb viszont màr hígabb (ezek szerint az a Sera szer tiltólistàs).
A cserepet megcsinàlom most, a köveket kiszedem, bàr azt is olvastam hogy stresszeli ha csupasz az aljzat. Tudok szerezni kerti díszkavicsokat (a kertből), ha azok megfelelőek, ugyanúgy jàrjak el mint a cserèppel?
Sajnos az ünnepek miatt az akvàriumot nem tudom 3 napon belül megoldani, mint ahogy a biotopolt sem, a vizet èrtelemszerűen csak holnap tudom teljesen kicserèlni.
Köszönöm hogy ilyen kèszsègesen vàlaszoltàl, kèrlek ha bàrmit tennem kell, vagy most azonnal tenni tudok, szólj!
Kellemes ünnepeket!
Ha sikerül szerezni nagyobb akváriumot utána jön a többi dolog, vízmérés, ph-kh-gh stb., ajánlani tudom a JBL 6 in 1 víztesztjét mert nagyon jó, illetve a neptunos keménységteszt ami nagyon jó. Ha nincs aljzat nem stresszeli őket túlzottan, növendékeknél nálam sose volt, felnőttek és gyönyörűek lettek, nagyokat se szokta, ha kiveszem takarításkor vagy gombakezelésre őket. Ha a kövek elég nagyok, laposak, kerekített szélűek akkor ugyanúgy kifőzni, ecetezni és kész. Ha a vörös szúnyogot nem eszi próbáld meg a csirkemájat, azt biztosan megeszi, csak etetés előtt mosd át többször, kicsit homályosítani fogja a vizet, de a szűrő majd reggelre eldolgozza. Egyenlőre ennyit tudsz tenni érte, bújótól jobb lesz a helyzet. (Illetve tető) A probléma itt főként a stresszből adódik, fiatalkák gyorsan túl szoktak lenni a költözködés, cipelés, dobozolás okozta stresszen ezért is furcsa az eset. Az én picijeimnek elég szokott lenni 2-3óra, hogy beszokjanak az új helyre.

Ajánlom, hogy olvasd át a fórumot, mert igazán megéri, 3-4óra alatt teljességébe végigolvasható. :)
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
eccsy
Fórumozó
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2013.12.21. 18:02

Re: Fejjel lefelé lebeg

Hozzászólás Szerző: eccsy »

Maya » Tegnap, 16:36 írta:Még valami, nem láttam nyomát, hogy lenne tető az akváriumon ezért rákérdezek, hogy van-e. Axolotl-ok hajlamosak (ki)ugrálni, legalább egy szúnyogháló+csipesz tetőt fabrikálj neki, vagy rácsosat. A lényeg, hogy ne tele üveg legyen mert akkor nem hagyja szellőzni/párologni a vizet, és üvegház lesz az akváriumból. Gondolom nem örülnél, ha egyik reggel a padlón holtan találnál re az egyikükre.
szia van csak,mikor fényképeztem ,előtte levettem.
Picificsi
Fórumozó
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2014.09.13. 21:52

Lebegő hátsó

Hozzászólás Szerző: Picificsi »

Sziasztok!
Új vagyok a fórumon, de ismerem a szabályzatot és a legtöbb topicot már végigolvastam.
Láttam, hogy már másoknál is előfordult ez a probléma, mégis aggódok.
Két 7 hónapos axim van, kb. 2 hónapja vannak nálam és eddig semmi probléma nem volt velük. Most viszont elutaztam 2 hétre és aki gondozta őket minden nap kivette őket az akváriumból. Ma arra jöttem haza, hogy mindketten borzasztóan soványak (holott 3x annyi kaja tűnt el, mint kellett volna), összement a kopoltyújuk és az albínónak folyamatosan lebeg a hátsója. Látszik is, hogy a farka előtti területen van benne egy nagy légbuborék és folyamatosan küzd, hogy lent maradjon. Ha nem teszi, szinte függőlegesen áll. Van olyan helye, ahova be tud bújni pihenni, ezt ki is használja. Rendesen eszik, a kopoltyújának is szép színe van.
Egyrészt nagyon aggódok, hogy ez tényleg meggyógyul-e magától, másrészt szeretném tudni, hogy mi okozhatta és hogy a későbbiekben hogy kerülhetném el.
Előre is köszönöm a segítséget!
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Lebegő hátsó

Hozzászólás Szerző: Maya »

Picificsi » Tegnap, 22:12 írta:Sziasztok!
Új vagyok a fórumon, de ismerem a szabályzatot és a legtöbb topicot már végigolvastam.
Láttam, hogy már másoknál is előfordult ez a probléma, mégis aggódok.
Két 7 hónapos axim van, kb. 2 hónapja vannak nálam és eddig semmi probléma nem volt velük. Most viszont elutaztam 2 hétre és aki gondozta őket minden nap kivette őket az akváriumból. Ma arra jöttem haza, hogy mindketten borzasztóan soványak (holott 3x annyi kaja tűnt el, mint kellett volna), összement a kopoltyújuk és az albínónak folyamatosan lebeg a hátsója. Látszik is, hogy a farka előtti területen van benne egy nagy légbuborék és folyamatosan küzd, hogy lent maradjon. Ha nem teszi, szinte függőlegesen áll. Van olyan helye, ahova be tud bújni pihenni, ezt ki is használja. Rendesen eszik, a kopoltyújának is szép színe van.
Egyrészt nagyon aggódok, hogy ez tényleg meggyógyul-e magától, másrészt szeretném tudni, hogy mi okozhatta és hogy a későbbiekben hogy kerülhetném el.
Előre is köszönöm a segítséget!
Szia, üdv a fórumon!
A problémád kicsit összetettebb, mintsem csupán a lebegéssel lenne a baj, ill. sok a ködös rész, amire szeretném, ha mindenek előtt válaszolnál.

Akvárium mérete, szűrés(szűrő pontos típusa), vízcserék(%-os mennyiség, gyakoriság, mivel kezelve?), etetés, amikor ismerős etette őket az etetés mi volt és mennyi. (pontos márkát) - Képet kérnék az akvárium jelenlegi állapotáról, ha megoldható.

A "lebegés" általában 2 dologtól szokott kialakulni 1. a nem megfelelő vízminőség következtében az állat kénytelen túlzottan használni a fejletlen tüdejét (inkább nyelni szokták a levegőt, mint szó szerint "venni") 2. nem megfelelő tápláléktól "felfújódhatnak". Esetedben összefügg a kopoltyú összemenés és a lebegés, szóval 100% vízminőségre gyanakodnék. Akvárium méretétől, szűréstől, bacikultúrától függ, de egy induló akvárium (márkás bacik nélkül), 2 hétig nem bírja ki vízcserék nélkül, esetlegesen ismerős túletetett és maradt az alján maradék, ami hamar rothadásnak indult és a még nem tökéletes biológiát könnyedén kibillenhette a jelenlegi egyensúlyából. Személy szerint javasolnám az ADA GreenBackter termékét, ha csodát szeretnél látni a biológiában - igen, fogunk írni róla, de előbb hangoztatjuk egy kicsit mennyire is csodaszer számba megy.

Teendő: Azonnali 50% vízcsere, és indító bacik hozzáadása pl. panzi crystal tabletta. Nagyon figyelni, hogy etetés után ne maradjon az akváriumba maradék, élő táplálék esetében azok maradhatnak(tubi, vizibolha, szúnyog-bár az kikel), de fagyasztott eleség maradékát azonnal ki kell venni főleg fehérjedús kaják esetében pl. máj, hal, rák, giliszta - ezek könnyen gombásodhatnak is, amit az állat később megehet, így a gomba bejut a szervezetébe, és ha képes megtelepedni az állatban, az biza egy jó 4-5 HÓNAPOS kezelés és heti rohangálás az állatorvosnál.
Továbbá JBL 6in1 víztesztet kéne venni és kiértékelni, NO2, NO3 szint ami SOS érdekel minket. (és téged is) - Ha rendbejön a vízminőség, biológia az állatok is hamar túljutnak ezen, most a legfontosabb a vízcsere, baci hozzáadása, vízteszt.

MI történhetett?: Legvalószínűbb a nem megfelelő vízminőség, gyenge biológia (aminek következtében felhalmozódtak a mérgező anyagok NO2, NO3), gyenge szűrés, állatokkal leterhelt akvárium, túletetés, vízcsere hiánya - ezen összetevők bármelyike okozhatta, pláne ha több állt együtt.

"... és aki gondozta őket minden nap kivette őket az akváriumból."
Ez a rész kissé nem világos nekem, kivette, de miért, minek, mi értelme???? (Alább próbáltam tippelni)
- Etetés idejére nem kell őket kivenni, mint a teknősöket, az akváriumba esznek, az ilyen jellegű zavargatások stresszelik az állatokat, (megzavarás, átrakodás, új hely, más vízminőség, visszapakolás), etetés szempontjából teljesen felesleges átpakolni őket.
- Simogatni? Talán először említjük meg, de axolotl-okat és egyéb más halat, kétéltűt ne pakolásszunk túl sűtűn kézzel, és ne fogdossuk, simogassuk. Aki már ért axolotl-hoz érezte, hogy a bőre kissé csúszó-nyálkás, nem véletlenül, ez a réteg a bőrén egy bevonat ha úgy tetszik, természetes védőréteg ami megóvja az állat bőrét, ez a réteg nagyon érzékeny, az ember kezével simán megtudja sérteni, így az állat bőre közvetlenül lesz kitéve a baciknak stb. Csak akkor mozgassuk az állatokat ha muszáj, simogatni szigorúan tilos! - Szó szerint többet ártunk vele nekik...

Nem tudom olvastad-e már őket, egykis irodalom fórumunkról:
AVCS - http://axolotl.hu/viewtopic.php?f=5&t=204
Sendytől egyik kedvenc cikkem - http://axolotl.hu/viewtopic.php?p=4827#p4827

UI: Néhány részt átugrottam, nem kezdtem el Ádámtól és Évától a biológiát, de AVCS cikkben mindent megtalálsz a bacik működéséről NH3,NO2,NO3)

Jobbulást kívánok az axiknak, lebegés nem egy vészes dolog, (ámbár ijesztően tud kinézni), ha helyreáll a háttérben a vízminőség az állatok hamar reagálni fognak. Azt hiszem a lebegésig, minden axitartó eljut egyszer, de reménykedem benne, hogy ezekből mindig sokan tanulnak is.
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Picificsi
Fórumozó
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2014.09.13. 21:52

Re: Lebegő hátsó

Hozzászólás Szerző: Picificsi »

Maya » Ma, 00:35 írta:
Picificsi » Tegnap, 22:12 írta:Sziasztok!
Új vagyok a fórumon, de ismerem a szabályzatot és a legtöbb topicot már végigolvastam.
Láttam, hogy már másoknál is előfordult ez a probléma, mégis aggódok.
Két 7 hónapos axim van, kb. 2 hónapja vannak nálam és eddig semmi probléma nem volt velük. Most viszont elutaztam 2 hétre és aki gondozta őket minden nap kivette őket az akváriumból. Ma arra jöttem haza, hogy mindketten borzasztóan soványak (holott 3x annyi kaja tűnt el, mint kellett volna), összement a kopoltyújuk és az albínónak folyamatosan lebeg a hátsója. Látszik is, hogy a farka előtti területen van benne egy nagy légbuborék és folyamatosan küzd, hogy lent maradjon. Ha nem teszi, szinte függőlegesen áll. Van olyan helye, ahova be tud bújni pihenni, ezt ki is használja. Rendesen eszik, a kopoltyújának is szép színe van.
Egyrészt nagyon aggódok, hogy ez tényleg meggyógyul-e magától, másrészt szeretném tudni, hogy mi okozhatta és hogy a későbbiekben hogy kerülhetném el.
Előre is köszönöm a segítséget!
Szia, üdv a fórumon!
A problémád kicsit összetettebb, mintsem csupán a lebegéssel lenne a baj, ill. sok a ködös rész, amire szeretném, ha mindenek előtt válaszolnál.

Akvárium mérete, szűrés(szűrő pontos típusa), vízcserék(%-os mennyiség, gyakoriság, mivel kezelve?), etetés, amikor ismerős etette őket az etetés mi volt és mennyi. (pontos márkát) - Képet kérnék az akvárium jelenlegi állapotáról, ha megoldható.

A "lebegés" általában 2 dologtól szokott kialakulni 1. a nem megfelelő vízminőség következtében az állat kénytelen túlzottan használni a fejletlen tüdejét (inkább nyelni szokták a levegőt, mint szó szerint "venni") 2. nem megfelelő tápláléktól "felfújódhatnak". Esetedben összefügg a kopoltyú összemenés és a lebegés, szóval 100% vízminőségre gyanakodnék. Akvárium méretétől, szűréstől, bacikultúrától függ, de egy induló akvárium (márkás bacik nélkül), 2 hétig nem bírja ki vízcserék nélkül, esetlegesen ismerős túletetett és maradt az alján maradék, ami hamar rothadásnak indult és a még nem tökéletes biológiát könnyedén kibillenhette a jelenlegi egyensúlyából. Személy szerint javasolnám az ADA GreenBackter termékét, ha csodát szeretnél látni a biológiában - igen, fogunk írni róla, de előbb hangoztatjuk egy kicsit mennyire is csodaszer számba megy.

Teendő: Azonnali 50% vízcsere, és indító bacik hozzáadása pl. panzi crystal tabletta. Nagyon figyelni, hogy etetés után ne maradjon az akváriumba maradék, élő táplálék esetében azok maradhatnak(tubi, vizibolha, szúnyog-bár az kikel), de fagyasztott eleség maradékát azonnal ki kell venni főleg fehérjedús kaják esetében pl. máj, hal, rák, giliszta - ezek könnyen gombásodhatnak is, amit az állat később megehet, így a gomba bejut a szervezetébe, és ha képes megtelepedni az állatban, az biza egy jó 4-5 HÓNAPOS kezelés és heti rohangálás az állatorvosnál.
Továbbá JBL 6in1 víztesztet kéne venni és kiértékelni, NO2, NO3 szint ami SOS érdekel minket. (és téged is) - Ha rendbejön a vízminőség, biológia az állatok is hamar túljutnak ezen, most a legfontosabb a vízcsere, baci hozzáadása, vízteszt.

MI történhetett?: Legvalószínűbb a nem megfelelő vízminőség, gyenge biológia (aminek következtében felhalmozódtak a mérgező anyagok NO2, NO3), gyenge szűrés, állatokkal leterhelt akvárium, túletetés, vízcsere hiánya - ezen összetevők bármelyike okozhatta, pláne ha több állt együtt.

"... és aki gondozta őket minden nap kivette őket az akváriumból."
Ez a rész kissé nem világos nekem, kivette, de miért, minek, mi értelme???? (Alább próbáltam tippelni)
- Etetés idejére nem kell őket kivenni, mint a teknősöket, az akváriumba esznek, az ilyen jellegű zavargatások stresszelik az állatokat, (megzavarás, átrakodás, új hely, más vízminőség, visszapakolás), etetés szempontjából teljesen felesleges átpakolni őket.
- Simogatni? Talán először említjük meg, de axolotl-okat és egyéb más halat, kétéltűt ne pakolásszunk túl sűtűn kézzel, és ne fogdossuk, simogassuk. Aki már ért axolotl-hoz érezte, hogy a bőre kissé csúszó-nyálkás, nem véletlenül, ez a réteg a bőrén egy bevonat ha úgy tetszik, természetes védőréteg ami megóvja az állat bőrét, ez a réteg nagyon érzékeny, az ember kezével simán megtudja sérteni, így az állat bőre közvetlenül lesz kitéve a baciknak stb. Csak akkor mozgassuk az állatokat ha muszáj, simogatni szigorúan tilos! - Szó szerint többet ártunk vele nekik...

Nem tudom olvastad-e már őket, egykis irodalom fórumunkról:
AVCS - http://axolotl.hu/viewtopic.php?f=5&t=204
Sendytől egyik kedvenc cikkem - http://axolotl.hu/viewtopic.php?p=4827#p4827

UI: Néhány részt átugrottam, nem kezdtem el Ádámtól és Évától a biológiát, de AVCS cikkben mindent megtalálsz a bacik működéséről NH3,NO2,NO3)

Jobbulást kívánok az axiknak, lebegés nem egy vészes dolog, (ámbár ijesztően tud kinézni), ha helyreáll a háttérben a vízminőség az állatok hamar reagálni fognak. Azt hiszem a lebegésig, minden axitartó eljut egyszer, de reménykedem benne, hogy ezekből mindig sokan tanulnak is.
Először is köszi a gyors választ!
Az akvárium kb. 60l (átmeneti megoldás, október elején kapnak 120l-eset), a szűrő/porlasztó egy Aquael FAN mini 2.2W, az alját minden nap felporszívózom etetés után, kétnaponta 1/3-os vízcserét csinálok, a vizet nem kezelem semmivel, a bioszférának pedig elvileg rendben kell lennie, mert egy 200l-es akvárium vizéből indult, amiben fél éve nem pusztult el hal. Fagyasztott vörös szúnyoglárvát kapnak, elvileg azt kaptak a távollétemben is. Mint kiderült, etetésnél mindig kivették őket és egy másik edényben etették meg. Állítólag az alját ugyanúgy porszívózták és vízcserét is csináltak. Az is feltűnt, hogy a fagyasztott vörös szúnyoglárvának most büdös szaga van, ha megolvad egy kicsit, ezért inkább nem adok most nekik belőle, hanem holnap veszek egy másik csomaggal. Az 50%-os vízcserét megcsináltam, de ennél többet sajnos egyenlőre nem tehetek, ugyanis minden zárva van. Úgy tudom péntek reggel kezdett lebegni.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Lebegő hátsó

Hozzászólás Szerző: Maya »

Picificsi » Ma, 14:02 írta: Először is köszi a gyors választ!
Az akvárium kb. 60l (átmeneti megoldás, október elején kapnak 120l-eset), a szűrő/porlasztó egy Aquael FAN mini 2.2W, az alját minden nap felporszívózom etetés után, kétnaponta 1/3-os vízcserét csinálok, a vizet nem kezelem semmivel, a bioszférának pedig elvileg rendben kell lennie, mert egy 200l-es akvárium vizéből indult, amiben fél éve nem pusztult el hal. Fagyasztott vörös szúnyoglárvát kapnak, elvileg azt kaptak a távollétemben is. Mint kiderült, etetésnél mindig kivették őket és egy másik edényben etették meg. Állítólag az alját ugyanúgy porszívózták és vízcserét is csináltak. Az is feltűnt, hogy a fagyasztott vörös szúnyoglárvának most büdös szaga van, ha megolvad egy kicsit, ezért inkább nem adok most nekik belőle, hanem holnap veszek egy másik csomaggal. Az 50%-os vízcserét megcsináltam, de ennél többet sajnos egyenlőre nem tehetek, ugyanis minden zárva van. Úgy tudom péntek reggel kezdett lebegni.
Hű, hát az akvárium alulszűrt, nem kicsit nagyon. A Fan mini egy pofon a semminek, az a szűrő (bár annak se titulálható) egy semmi, maximum áramoltató. Egy dolog a minimális teljesítménye, óránként egyszer SE forgatja meg a vizedet, pedig min. 4szer kéne. Másrészt nagyon gatyi a levegőztető része, gyakran nem is működik, így az akváriumba sehogy nem jut be oxigén, a szűrő alig ad be, kéne venni külön légpumpát. Levegőztető nélkül kizárólag akkor van elég oxigén az akvárium, ha van megfelelően beállított esőztető (illetve sok-sok növény, ami oxigént ont magából).

Biológia pedig nincs rendben, Fan mini-nek láttad már a szivacsát? Aprócska, kb. akkora mint egy gyufásdoboz, nagyon jó, hogy adtál hozzá kezdő baktériumot, de amennyi bacira neked egy ekkora akváriumhoz szükséged lenne, nem képes megtelepedni egy ilyen kicsi szűrőfelülettel rendelkező szűrőben. Nincs elég helyük a baciknak a munkához. Nem véletlenül vannak hatalmas külső szűrők, hatalmas kosarakkal, illetve építenek sokan otthon DIY szűrőket. Fan mini-m van nekem is itthon, ugyanaz a fajta, 40L-be használom áramoltatásnak, mellette egy 200l/h-s levegőztetőre csatlakoztatott hatalmas szűrőszivaccsal.

További teendő: Nagyobb komolyabb szűrő, de kiváltható (ha amúgyis ideiglenes az akvárium), levegőztetőre csatlakoztatható szűrőszivaccsal: http://www.greenaqua.hu/hu/szivacsszuro-2811.html A levegőztető min. 100l/h-s legyen. És egy kevés AVCS olvasgatást, főlég szűrésről (kémiai, biológia, fizikai).

(Tanács a nagyobb akváriumhoz, kizárólag külső szűrőben gondolkozz, mert egy egyszerű belsőszűrő nem fogja elbírni. (Kötekedősöknek: Igen lehet gondolkozni szűrőakváriumba, mattenszűrőbe és különleges powerhead-okba - ami kiválhatja, de azok hatalmasak, nem esztétikusak és sokat elvesznek az akvárium területéből))

"A vizet nem kezelem semmivel, a bioszférának pedig elvileg rendben kell lennie,"
UI: Én jelenleg hallgatok geológiát és kijelentem a bioszféra egészen nincs rendben (De a helyzet javulását nem a mi akváriumaink fogják hozni). Mindenkitől azt kérem, ha már fogalmakat használunk, nézzünk már utána mit jelent... Mert vannak itt problémák, ha akváriumba már bioszféráról beszélünk...
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Balu16
Fórumozó
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2016.07.20. 21:37
Tartózkodási hely: Fűr, Szlovákia

Miért lebeg, lebeg felfelé?

Hozzászólás Szerző: Balu16 »

Jó estét!
Tudom van már párszor a téma, de azért én is megkérdezem, mert kicsit mások a tünetek....
Kb. 1 hónapja vettem egy axit, kb. 10 centis lehet, a színe nem teljesen albínó, inkább fehéres, a fején fekete pöttyök, a kopoltyúja pirosas, de a teste inkább fehér. (Nem tudom lényeges-e, de Budapesten vetten az Árkádban, az Állatker-ben.) Eddig nem volt semmi gond, azonban ma vettem egy növényt, beletettem az akváriumba és utána az axi elkezdett lebegni (nem tudom a növény lényeges-e...). Egyszer a feje megy felfele, egyszer a farka. Úgy kb. 5 percenként nyeldes, nem tudom ez mit jelent. Egyszer olyat is láttam, mintha öklendezett volna, aztán egy kis kaja maradék jött ki.
A farka csak nagyon néha van begörbítve. A kopoltyújával semmi gond, de más testrészével sem, teljesen egészségesnek tűnik.
Már 4-5 napja nem nagyon evett, csak egy keveset, de evett.
Az aksi tiszta, nem tükör tiszta és fehér, de nem is zavaros, a víz 21,5 °C - 22 °C között van.
Remélem nem felejtettem le semmit és elég pontos a leírás... Nagyon aggódok érte...
A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm!
Balázs
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Miért lebeg, lebeg felfelé?

Hozzászólás Szerző: Maya »

Balu16 » 40 perccel ezelőtt írta:Jó estét!
Tudom van már párszor a téma, de azért én is megkérdezem, mert kicsit mások a tünetek....
Kb. 1 hónapja vettem egy axit, kb. 10 centis lehet, a színe nem teljesen albínó, inkább fehéres, a fején fekete pöttyök, a kopoltyúja pirosas, de a teste inkább fehér. (Nem tudom lényeges-e, de Budapesten vetten az Árkádban, az Állatker-ben.) Eddig nem volt semmi gond, azonban ma vettem egy növényt, beletettem az akváriumba és utána az axi elkezdett lebegni (nem tudom a növény lényeges-e...). Egyszer a feje megy felfele, egyszer a farka. Úgy kb. 5 percenként nyeldes, nem tudom ez mit jelent. Egyszer olyat is láttam, mintha öklendezett volna, aztán egy kis kaja maradék jött ki.
A farka csak nagyon néha van begörbítve. A kopoltyújával semmi gond, de más testrészével sem, teljesen egészségesnek tűnik.
Már 4-5 napja nem nagyon evett, csak egy keveset, de evett.
Az aksi tiszta, nem tükör tiszta és fehér, de nem is zavaros, a víz 21,5 °C - 22 °C között van.
Remélem nem felejtettem le semmit és elég pontos a leírás... Nagyon aggódok érte...
A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm!
Balázs
Szia!
Az gond, hogy egy ilyen pici ifjonc ennyi ideig nem hajlandó enni, ebben a korban én még a naponta történő etetést preferálom. Arra tudnék következtetni, hogy a vízben lévő kémiai anyagok nem megfelelőek számára, nem elegendő az oxigén, a vízben felgyülemlettek a mérgező vegyületek nitrit ésvagy nitrát. A víz ezen értékek miatt sem tiszta és fehér. Azt tudom javasolni, hogy a szűrő 0-24-ben üzemeljen, adj hozzá indító baktériumkultúrát, vagy néhány liter vizet már működő akváriumból, illetve jó sok türelmet. Amíg a víz helyzete nem rendeződik, nem hiszem, hogy az állat rendbejönne magától, a levegőnyelés már egy oxigénszegény környezetre utal. Illetve a farokgörbítés is már egy erős jel az állat részéről, hogy valami nincs rendben.

Sendy kezdő akvaristás cikkeit tudom ajánlani:
viewtopic.php?p=5078#p5078
Részlet:
Akvárium indulás utáni gondozása:
- Belső szűrőt hetente ellenőrizzük, és ha kell leszívott akváriumvízben a mulmot finom nyomkodással távolítsuk el!
- Az üvegről a filmréteget algakaparóval távolíthatjuk el.
- 1. héten: minden nap 30% vízcsere
- 2. héten: minden másnap 30% vízcsere
- 3. héten: 2 alkalommal 30% vízcsere
- 4. héten: 1 alkalommal 30-50% vízcsere
- Hetente ellenőrizzük a vizet JBL 6 in 1 gyorsteszttel és Seachem ammonia alert érzékelővel.
- Ha minden rendben, jöhetnek az állatok.

Azaz az előőrs, mert a baktériumjaink bár elszaporodtak 3-4 hét alatt, még kevesen vannak, számuk igazodni az akvárium szennyező anyagaihoz. Ha hirtelen sok élőlényt tennénk be és nagyon sok szennyeződést termelnének, a bacik nem bírnák az iramot és mérgezés lépne fel. Ezért fokozatosan kell az állatokat betelepíteni. Ha több fajban gondolkozunk, akkor először a "takarító brigádot" telepítsük, ilyenek az algázók, vagy garnélák, majd 3-4 hetente jöhet a többi élőlény is. Haladó akvaristák fel tudják gyorsítani az akvárium indulását és az állatok telepítését, de ezt kezdőknek nem ajánlanám!
Folytatások:
viewtopic.php?p=5084#p5084

Ha rendeződik a víz helyzete és továbbra sem hajlandó enni az állat a továbbiakban másra is gyanakodnék, de első körben a víz minősége legyen tisztázott.

Üdv,
Maya
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Balu16
Fórumozó
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2016.07.20. 21:37
Tartózkodási hely: Fűr, Szlovákia

Re: Miért lebeg, lebeg felfelé?

Hozzászólás Szerző: Balu16 »

Köszönöm szépen a gyors választ!
Az segítene, ha mondjuk egy teljes vízcserét kapna, vagy majdnem teljeset? Mert sajnos nem tudok másik akváriumból vizet áttenni...
De ugye nem lesz semmi baja? Meddig szabad így lebegnie, vagyis mikor van az, hogy már nagyon rossz, hogy lebeg és már mindennek rendben kéne lennie?
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Miért lebeg, lebeg felfelé?

Hozzászólás Szerző: Maya »

Balu16 » Ma, 00:52 írta:Köszönöm szépen a gyors választ!
Az segítene, ha mondjuk egy teljes vízcserét kapna, vagy majdnem teljeset? Mert sajnos nem tudok másik akváriumból vizet áttenni...
De ugye nem lesz semmi baja? Meddig szabad így lebegnie, vagyis mikor van az, hogy már nagyon rossz, hogy lebeg és már mindennek rendben kéne lennie?
Egy teljes vízcserével elölről kezdődnek a probléma, pillanatnyi megoldás lenne, most egy napi 30-40% csere kéne illetve 3 napig ne kerüljön etetésre az állat, ne terhelődjön a víz. Bolti indító baktériumkultúrát érdemes venni, ez vagy lötyi lesz vagy tabletta, attól függ milyet tudsz vásárolni. Hosszútávon egy nitrit/nitrát mérgezés, maradandó idegrendszeri és szervi károsodást tud okozni, szóval nagyon jó ezen a folyamaton az állatok érkezése előtt túlesni. Egyáltalán nem lenne szabad lebegnie, ez egy nem egészséges állapot, tehát minél gyorsabban megkéne szüntetni ezt az állapotot. Javítani kéne a szűrés teljesítményén, indítókultúrát adagolni, gyakori vízcserék és sok-sok reménykedés, hogy a biológiai folyamatok minél gyorsabban történjenek és megtelepedjen a szükséges mennyiségű és minőségű hasznos baktériumkultúra. Érdemes ebben a kezdeti időszakban JBL 6 in 1 vízteszttel rámérni a mérgező anyagok mennyiségérére.


Üdv,
Maya
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Balu16
Fórumozó
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2016.07.20. 21:37
Tartózkodási hely: Fűr, Szlovákia

Re: Miért lebeg, lebeg felfelé?

Hozzászólás Szerző: Balu16 »

Rendben... Köszönöm szépen!
A hétvégén már nem tudok bemenni a városba, mert az állatkereskedés csukva lesz... Nem lényeges, de Szlovákiában élek, Szlovákia déli részén, nem messze a határtól. Nem tudom az üzletben ezeket a dolgokat hogy találom meg, milyen néven, de megteszek mindent, amit tudok... Bár az eladó tud magyarul is, a héten nekem azt mondta (még nem volt gond), hogy ne csináljak semmit a vízzel, hadjam a teszteket és ilyen kémiai vegyszereket se öntsek az akváriumba... ez a legbiztosabb... Én azért megpróbálok valamit csinálni a hétvégén: kicsit kevesebb víz és a vízcsere + nem etetem meg.... Bízok benne, hogy minden rendben lesz!
Köszönöm a segítséget!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Maya 2016.09.21. 20:56-kor.
Ok: Nem adtál meg témacímet! A hibát javítottam, de kérlek olvasd el a házirend ezen pontját! Köszi! M
Hajni
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2016.09.20. 07:00
Tartózkodási hely: Heréd

Vízcsere után lebegnek

Hozzászólás Szerző: Hajni »

Szia!
Nekem most jelenleg 3 axim van egy 80x40 es akváriumba és 25 cm magas vizben. Tegnap elött volt teljes vizcsere simán csak forr majd hideg vizzel átmostam az akváriumot a köveket ,a növényeket és a szüröt is. És tegnapota két axim nem tud a talajra feküdni de nem folyamatosan felváltva.A vadas szinü 18 cm körül van a kis albino pedig 10-11 a harmadik amelyik nem beteg 15-16 cm. Novo Loti XL el etetem öket s fagyasztott vörösszunyoglárvával. Elkezd lebegni felfele a hátso része befekszik a növény ala és két három ora mulva elmulik nekik és egy idö után ujra elkezdik. És azt szeretném kérdezni hogy ez mitöl lehet náluk? És tudok e segiteni nekik valahogy?
IMG_20160919_135942.jpg
IMG_20160919_135942.jpg (1.69 MiB) Megtekintve 12594 alkalommal
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Maya 2016.09.21. 21:03-kor.
Ok: Nem adtál meg témacímet! A hibát javítottam, de kérlek olvasd el a házirend ezen pontját! Köszi! M
Válasz küldése