Táplálkozási problémák

Moderátor: Axolotl moderátor

Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Táplálkozási problémák

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Emésztési problémák, nem eszik...
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Lotti nehezen és keveset eszik

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Sajnos meg kell nyitnom egy kérdéssel a témát. Adott 21 cm-es hím albínó axololt illetve egy 19 cm-es nőstény (Lotti). Axel bármit megeszik, nagy falatokban, azonnal lenyelve. Lotti ennek a mennyiségnek a harmadát is épphogy megeszi, a nagyobb falatokon csámcsog, úgy tűnik, hogy lenyeli, majd végül kiköpi. 3x3 mm-es darabkákat kell szinte mindenből adnom, hogy lent is maradjon, de 3-4 db ekkora falatnál megáll a tudomány. A fagyasztott halat alig eszi, a vörösszúnyoglárva az egyetlen amit úgy ahogy bele lehet diktálni. Nincs lefogyva, nincs jele betegségnek. Vörösszúnyoglárvát is szinte szálanként szippantgatja fel és 2-3 percig csámcsog míg a következő falatba belekezd. Eléggé lóbálnom és szagoltatnom kell vele minden falatot mire végre elveszi. 3 hónapja vannak nálam, Lotti mindig is rosszabb evő volt, de az utóbbi 2 hétben még rosszabb. Néha egy-egy dologra ráveti magát, máskor rá se néz. Axel kajamennyiségéhez képest Lotti csak csipeget, viszont nem látszik soványnak és haja is szép.
Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a baj, mit csináljak?
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Miszlik
Fórumozó
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2012.12.14. 10:29

Öklendezéses nem evés

Hozzászólás Szerző: Miszlik »

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni, mert az egyik axolotl-om nincs jól.

Tavaly augusztusban kerültek hozzám, kb. 5 cm hosszúak voltak, most 25 cm-re becsülöm a nagyobbikat, a barnát, Miszliket, akiről most szó lesz. Valójában nem tudom, pontosan mióta, de fokozatosan elfogyott a hajuk, maga a kopoltyú megmaradt. Gyakran cserélek vizet, most nyáron egyszer eléggé megbüdösödött a víz, akkor mindent teljesen kisikáltam és azt hittem, ez volt a gond, és ezentúl rendben lesz.

Előzményként még azt is szeretném elmondani, hogy alapvetően tubifex-et esznek. Halvitamint szoktam még a vízükbe csepegtetni. Sajnos a korábbi próbálkozásaim, hogy halra átszoktassam őket, nem sikerültek. Amikor olvastam, hogy a tubifex káros lehet, elkeseredtem, kiéheztettem kicsit őket. Kb. egy hete a fehér meg is szerette a halat, vele azóta nincs gond, bár a haja egy hónap alatt sem nőtt még vissza.

A baj a barnával van. Már a nagy vízcsere előtt észrevettem, hogy lassabb, furcsa testtartásokat vesz fel (néha egyik-másik lába mintha tónustalan lenne). Gyakran lóg a növények között, vagyis a felső része és a mancsai vízszintesek, valamelyik levélbe kapaszkodik, de a teste alsó része és a farka lefelé lóg, szinte függőlegesen. Őt is megpróbáltam a halra átszoktatni, kétszer el is fogadta, de mind a kétszer pár perc után kihányta egészben. Az általános állapota nem jó, rosszkedvű, ma, amikor hazajöttem az oldalán feküdt. Ahogy hozzáértem, teljesen jó mozgással arrébb ment. Adtam neki tubifexet, mert úgy gondoltam, hogy nem ez a legjobb pillanat az új ételre szoktatásnak, legalább egyen valamit. Régen nagy falatokban evett, hipp-hopp eltűnt a szájában minden, most pedig ímmel-ámmal egy kis tubifexet evett, de majdnem rögtön megint elkezdett öklendezni. Végül nem láttam, hogy visszajött volna az étel, de látom az arcán, hogy nincs jól. Külsőre amúgy nincsen rajta eltérés, végigolvastam a fórumon szereplő lehetséges betegségre utaló jeleket. Egyik sincs, azon kívül, hogy az ő haja is nagyon kicsi, 1-2 mm csak.

Mit gondoltok, mi lehet a baj vele és hogyan lehetne kezelni?
Köszönettel

Miszlik
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Öklendezéses nem evés

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Miszlik írta:...A baj a barnával van. Már a nagy vízcsere előtt észrevettem, hogy lassabb, furcsa testtartásokat vesz fel (néha egyik-másik lába mintha tónustalan lenne). Gyakran lóg a növények között, vagyis a felső része és a mancsai vízszintesek, valamelyik levélbe kapaszkodik, de a teste alsó része és a farka lefelé lóg, szinte függőlegesen. Őt is megpróbáltam a halra átszoktatni, kétszer el is fogadta, de mind a kétszer pár perc után kihányta egészben. Az általános állapota nem jó, rosszkedvű, ma, amikor hazajöttem az oldalán feküdt. Ahogy hozzáértem, teljesen jó mozgással arrébb ment. Adtam neki tubifexet, mert úgy gondoltam, hogy nem ez a legjobb pillanat az új ételre szoktatásnak, legalább egyen valamit. Régen nagy falatokban evett, hipp-hopp eltűnt a szájában minden, most pedig ímmel-ámmal egy kis tubifexet evett, de majdnem rögtön megint elkezdett öklendezni. Végül nem láttam, hogy visszajött volna az étel, de látom az arcán, hogy nincs jól. Külsőre amúgy nincsen rajta eltérés, végigolvastam a fórumon szereplő lehetséges betegségre utaló jeleket. Egyik sincs, azon kívül, hogy az ő haja is nagyon kicsi, 1-2 mm csak.
Egzotikus állatorvoshoz vidd el! Vigyél magaddal axololt ürüléket, illetve azt az ételt amit kihányt. A szó szoros értelmében: tehát amit lenyelt és visszajött. Meg kell nézetni mikroszkóp alatt mindenét. Lehetőség szerint a szájából, gyomrából valami ügyes módszerrel kéne kenetmintát venni. Ezek nélkül semmit se tudok mondani, és senki más se. Állatorvosom ad tanácsot mindig, de vizsgálati eredmény nélkül ő is csak ennyit tud mondani mint én. Különbség van amúgy a kiköpi az ételt még torokról vagy visszahányja gyomorból. Utóbbi esetben öklendező mozdulatokat produkál az állat és nyitva van folyamatosan a szája.
Halvitamint és társait meg én soha nem rakok a vízbe. Leginkább semmit... akármivel próbálkoztam, mindig csak romlott a helyzet. Még a vízelőkészítővel is, így semmi ilyen vegyi holmit nem kapnak a vizükbe. A kopoltyú probléma az a víz miatt van. Valami nagyon nem jó benne. Ki kéne ganézni az egészet alaposan, átfőzni mindent, és csak minimálisan berendezve 24 órát szellőztetett vízzel feltölteni. Semmi előkezelő, meg vitamin meg lópikula. És a vizet próbáld 22 fok alatt tartani. Aztán megnézni, hogy 2-3 nap alatt mi történik. A tubifexeket pedig úgy etesd, hogy csipesszel közvetlenül a szájukba. Tubi helyett próbálj adni vörösszúnyoglárvát. Ami kaja az aljzatra hullik, azt fel kell szívni, ne rohadjon be.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Miszlik
Fórumozó
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2012.12.14. 10:29

Re: Öklendezéses nem evés

Hozzászólás Szerző: Miszlik »

Köszönöm szépen. Annyi, hogy tegnap evett, és azt nem hányta ki. Arra gondolok, hogy azt az egy halat, amit megevett, de nem hányta ki, valahogy nem bírta megemészteni. Mindenesetre, ha még egyszer előfordul ez a hányósdi (gyomorból hány amúgy), akkor elviszem orvoshoz, és viszem, amit kihányt.

A vízzel nem tudom, mi a gond. Egy hónappal ezelőtt minden követ kimostam, át is öblítettem. Nagy, minimum 2 cm-es köveik vannak, két igazi és egy műnövény, plusz egy bújós elem, nem tudom, mitől nem jó a víz, de megcsinálom még egyszer. A víztisztító cseppeket csak most kezdtem, azok korábban egyáltalán nem voltak, szóval biztos nem az okozza a gondot.

A gumiszívót amúgy hogyan tudjátok tisztítani? Hogy lehet azt elkerülni, hogy szíváskor a számba kerüljön a vízből?
Avatar
liquid
Adminisztrátor
Hozzászólások: 284
Csatlakozott: 2010.12.04. 11:02

Re:Öklendezéses nem evés

Hozzászólás Szerző: liquid »

Miszlik írta:A gumiszívót amúgy hogyan tudjátok tisztítani? Hogy lehet azt elkerülni, hogy szíváskor a számba kerüljön a vízből?
Van direkt erre csőtisztitó, egy kis kefe egy műanyag zsinóron és át tudod húzni rajta oda-vissza :)
Van ilyen benzinátszivó fej, azzal nem kell szivogatni, csak felteszed és fel le mozgatva elkezdi szivni helyetted :)

u.i.: ha a szádba megy, nem lesz semmi bajod tőle, csak ne igyál meg egy fél litert belőle :)
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Öklendezéses nem evés

Hozzászólás Szerző: Sendy »

liquid írta:
Miszlik írta:A gumiszívót amúgy hogyan tudjátok tisztítani? Hogy lehet azt elkerülni, hogy szíváskor a számba kerüljön a vízből?
Van direkt erre csőtisztitó, egy kis kefe egy műanyag zsinóron és át tudod húzni rajta oda-vissza :)
Van ilyen benzinátszivó fej, azzal nem kell szivogatni, csak felteszed és fel le mozgatva elkezdi szivni helyetted :)

u.i.: ha a szádba megy, nem lesz semmi bajod tőle, csak ne igyál meg egy fél litert belőle :)
1500-2000 ft-ért lehet kapni pumpás akváriumi aljzattisztítót. Van olyan fejfeltétje amivel az apró kavicsot is ki tudod pucolni, mert felemeli őket és kiszívja a szmetyót. Ha leszeded a fejet akkor meg vékony cső van amivel bárhova beférsz. Érdemes beruházni egyre. Kettőt préselsz a pumpáján, és már jön is a víz. Az elemes változatot ami helyben pucol, nem ajánlom. Felszedi a kakát és ledarálja és másnapra nem látsz át az akváriumon mert bedurran tőle. Nem axikakához való.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Miszlik
Fórumozó
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2012.12.14. 10:29

Re: Öklendezéses nem evés

Hozzászólás Szerző: Miszlik »

Nagyon köszönöm. Annak idején olyan szívót vettem, aminek volt ilyen mozgatófeje, de sosem lehetett beindítani (elvileg olyan volt, hogy fel le kellett mozgatni).
Csőtisztítóra biztosan beruházok. Nem annyira szeretem, hogy a számba megy, kórházban dolgozom, és nem szeretnék valami Pseudomonas-félét hurcolni a számban :(

Az axim néha eszik, néha nem, a kopoltyúja most szépen megnőtt, viszont összességében le van fogyva, most van az, hogy feladom az otthon gyógyítást és hétfőn kérek időpontot, eddig a kánikula miatt vártam, félek többet árt neki odabuszozni, várni, hazabuszozni, mint maga a betegség. Most már elszántam magam, és még egyszer köszönöm, a privát üzenetet is, nagyon sokat segítettetek, amint tudok valamit, megírom!
Avatar
Chantall
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 198
Csatlakozott: 2012.10.11. 11:08

Felpüffedés?

Hozzászólás Szerző: Chantall »

Sziasztok!
Új vagyok még itt...alig 1,5 hete vannak axiaim...két kb 10 centis albínó. Páromnál vannak tartva mert nálam sajnos nem lehet. Egy 1méter hosszú 50 centi széles és 40centi magas akváriumban vannak..sok szép növényt ültettünk be nekik meg nagy kövek amik mögé elbújhatnak. Vízi csigák az algatisztítás véget. Napi 2x esznek..de nem teljes adagot,így nem etetjük túl őket.Eleinte élő tubifexet kaptak, majd fagyasztott szúnyoglárvát,de néha szárított szúnyoglávát is kapnak.Viszont most szólt barátom, hogy az egyik axinak nagy a hasa. Ha felpuffadt akkor az mitől van?? Mit tudunk tenni hogy elmúljon?
Kérlek segítsetek!
Üdv Sarah
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sendy 2011.09.05. 06:41-kor.
Ok: A hozzászólást külön engedélyezzük amíg zöld felhasználó vagy. Nem kell kétszer megírni. Engedélyezve lesz. A fórum szabályzatát légyszi olvasd el, mert nem adtál hozzászólás címet.
Chantall
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Felpüffedés?

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Sarah írta:Sziasztok!
Új vagyok még itt...alig 1,5 hete vannak axiaim...két kb 10 centis albínó. Páromnál vannak tartva mert nálam sajnos nem lehet. Egy 1méter hosszú 50 centi széles és 40centi magas akváriumban vannak..sok szép növényt ültettünk be nekik meg nagy kövek amik mögé elbújhatnak. Vízi csigák az algatisztítás véget. Napi 2x esznek..de nem teljes adagot,így nem etetjük túl őket.Eleinte élő tubifexet kaptak, majd fagyasztott szúnyoglárvát,de néha szárított szúnyoglávát is kapnak.Viszont most szólt barátom, hogy az egyik axinak nagy a hasa. Ha felpuffadt akkor az mitől van?? Mit tudunk tenni hogy elmúljon?
Kérlek segítsetek!
Üdv Sarah
Szia!

Jó volna egy kép, hogy mennyire nagy a püffedés. Könnyen előfordulhat, hogy csak jóllakott és teljesen normális ahogy kinéz.
Nem tudom, hogy püffedni tudnak-e, de hányásig tudják enni magukat, illetve ha nem megfelelő az kavics mérete, akkor azokat is lenyelik, ami súlyt és hasnagyobbodást eredményez ideiglenesen. Nekem Ling-ling pl olyan mint egy túletetett viziszöny. Néha kicsit diétáztatom, ha már nem tud felúszni.
Ha jön-megy ahogy eddig szokott, eszik, rámar a kajára, nem lebeg a víz tetején, szép a kopoltyúja, fel tud úszni levegőért, akkor nem kell aggódnotok, de egy kép tényleg jó volna, hogy meg tudjuk mondani, normális, vagy fel kéne keresni esetleg egy állatorvost.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
liquid
Adminisztrátor
Hozzászólások: 284
Csatlakozott: 2010.12.04. 11:02

Re: Felpüffedés?

Hozzászólás Szerző: liquid »

Sarah írta:Napi 2x esznek..de nem teljes adagot
Szia!
Napi kétszer nem ajánlott etetni, még ha nem is kapnak sokat, a lassú emésztés miatt. Naponta 1X bőven elég egy 10 centist, és ha ennél nagyobbak lesznek két - három naponta ajánlott csak.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Chantall
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 198
Csatlakozott: 2012.10.11. 11:08

Re: Felpüffedés?

Hozzászólás Szerző: Chantall »

Sziasztok!

Most kaptam a páromtól az infót, hogy most már normálisabbnak tűnik a hasa..vacsira kevesebbet kapott tegnap...de azért ma kaptak tőle tücsköt először és bepusziltál. Ennek örülök, hogy jól esznek. Sajnos most messze vagyok tőlük így nem tudok képet készíteni., de remélem hamarosan kapok.
Köszönöm szépen a válaszodat. Kérdezgettem a kopoltyúról..azt mondta szép..egyből elkapta a kaját, és ugyan úgy aktív volt. Kavicsra gyanakodtam én is, így kisebb diétát kapott..de talán helyre jött.
Chantall
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Felpüffedés?

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Sarah írta:Sziasztok!

Most kaptam a páromtól az infót, hogy most már normálisabbnak tűnik a hasa..vacsira kevesebbet kapott tegnap...de azért ma kaptak tőle tücsköt először és bepusziltál. Ennek örülök, hogy jól esznek. Sajnos most messze vagyok tőlük így nem tudok képet készíteni., de remélem hamarosan kapok.
Köszönöm szépen a válaszodat. Kérdezgettem a kopoltyúról..azt mondta szép..egyből elkapta a kaját, és ugyan úgy aktív volt. Kavicsra gyanakodtam én is, így kisebb diétát kapott..de talán helyre jött.
A tücsök nem tudom mennyire jó. Majd erre Liquid válaszol, hogy mit tud erről.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Miszlik
Fórumozó
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2012.12.14. 10:29

Re: Öklendezéses nem evés

Hozzászólás Szerző: Miszlik »

Sziasztok!

Voltunk orvosnál, azt írta le, hogy sok a levegő a hasában (mostanában ez van, néha teleszívja magát levegővel, aztán normális lesz, de a végén már eléggé kész voltam, ahogy lebegett püffedten az oldalán, mindig azt hittem, nem él), illetve ő is úgy látta, hogy gyenge a hátsó fele. Az orvos is nagyon aggasztónak tartja, hogy nem eszik és visszahány mindent, ezért kontrasztanyagot kapott és több különböző napon megröntgenezik, közben pedig itthon antibiotikumos vízben van. B-vitamint is kapott az orvostól. Valójában az a kérdés, hogy bélelzáródása van, vagy fertőzése. Ha az előbbi, akkor valószínűleg nincs mit tenni, és nem tudom, akkor mit fogok csinálni, végignézem, míg halálra éheződik/míg tönkremennek a belei és meghal benne? :(

Bocs, hogy ilyet írok, de aggódom. Arra is gondolok, hogy valami veleszületett bélszűkülete van, talán emiatt nem fogadta el soha a halat, mert érezte, hogy nem jó neki. Valójában a mostani panaszai egyértelműen a halevéssel kezdődtek, de az is igaz, hogy fertőzött is lehetett a hal.

Csak azért írtam le, hogy tudassam, mi van velünk. Kérlek, drukkoljatok, hogy lehessen valamit tenni, bár sajnos nincs túl sok remény. Az orvos az Egyetemen viszont nagyon szimpatikus és lelkiismeretes, bízom benne, hogy ha van megoldás, megtalálják...

Üdv
Miszlik nevében én
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Öklendezéses nem evés

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Miszlik írta:Sziasztok!

Voltunk orvosnál, azt írta le, hogy sok a levegő a hasában (mostanában ez van, néha teleszívja magát levegővel, aztán normális lesz, de a végén már eléggé kész voltam, ahogy lebegett püffedten az oldalán, mindig azt hittem, nem él), illetve ő is úgy látta, hogy gyenge a hátsó fele. Az orvos is nagyon aggasztónak tartja, hogy nem eszik és visszahány mindent, ezért kontrasztanyagot kapott és több különböző napon megröntgenezik, közben pedig itthon antibiotikumos vízben van. B-vitamint is kapott az orvostól. Valójában az a kérdés, hogy bélelzáródása van, vagy fertőzése. Ha az előbbi, akkor valószínűleg nincs mit tenni, és nem tudom, akkor mit fogok csinálni, végignézem, míg halálra éheződik/míg tönkremennek a belei és meghal benne? :(

Bocs, hogy ilyet írok, de aggódom. Arra is gondolok, hogy valami veleszületett bélszűkülete van, talán emiatt nem fogadta el soha a halat, mert érezte, hogy nem jó neki. Valójában a mostani panaszai egyértelműen a halevéssel kezdődtek, de az is igaz, hogy fertőzött is lehetett a hal.

Csak azért írtam le, hogy tudassam, mi van velünk. Kérlek, drukkoljatok, hogy lehessen valamit tenni, bár sajnos nincs túl sok remény. Az orvos az Egyetemen viszont nagyon szimpatikus és lelkiismeretes, bízom benne, hogy ha van megoldás, megtalálják...

Üdv
Miszlik nevében én
Nem tudom kinél voltál, de felvetnéd a dokinak, hogy jó volna mintákat nézni, ha eddig nem tette meg? Első sorban széklet, végbél-ből, aztán gyomor, és bőr. Mikroszkóp alatt kéne megnézni mi van benne. Mi is hasonlóval küzdünk már a második állattal, és a gond, hogy egysejtűek túl vannak szaporodva valahol a beleiben. Hihetetlen volt látni a mikroszkópban, ahogy körözgetnek. Bőr, víz, száj, gyomor mintákban egyet sem talált az orvos, a friss (pár perces) végtermékben ami most már leginkább csak valami nyúlós valami, mivel nem eszik, nincs mi kijöjjön, abban viszont voltak, és a normálisnál magasabb számban. Tüneteink: egyre kevesebb táplálkozás, eleinte táplálék kiköpködés, végül hányás. Lefogyás, sok levegőnyelés. Sokat van a vízfelszínen mert felhúzza a levegő. Elkezdődött már a gombásodási fázis is az egyik ujján. Ezt 1-2 csepp metilénnel kezelem közvetlenül a problémás felületre. Valami lötyit kaptunk, abban kell heti egyszer 6-8 órát lennie. Idáig is csak úgy sikerült eljutnunk, hogy Lottim már belehalt egy ilyenbe, és a boncolás mutatta ki mi volt a baj. Amíg élt, nem tudtuk kimutatni. Hemzsegtek benne ezek a dögök. Alapból nem baj, hogy vannak, inkább a létszám az ami gondot okoz. Okot nem tudunk, de most tudtuk, hogy merre kutakodjunk, és meg is találtuk az egysejtűeket. Legalább egy hónapot nyertünk Lottihoz képest. Majd lesz orvosi cikk erről az egészről, videóval, csak a dokink nagyon elfoglalt és lassan halad.

Szorítok Nektek, tudom milyen érzés, én már a második ilyesmi esetet taposom. Csak reménykedni tudok, hogy most sikerül megmenteni. Ha nálatok hasonló gond van, akkor antibiotikumra javulni fog, mert elnyomja az egysejtűek számát, de a kúra leálltával lehet hogy rohamosan visszaromlik.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Chantall
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 198
Csatlakozott: 2012.10.11. 11:08

Miért nem eszik?

Hozzászólás Szerző: Chantall »

SZiasztok!

Mint tudjátok két axim van, az egyik nagyon de nagyon falánk, akármennyit adunk neki enni, mindig felfalja. A másik viszont nem nő olyan gyorsan. Múltkor vödörbe raktuk, akkor kikakilt pár követ. 1 napig volt az ideiglenes helyen, de az étvágya nem javult.
Punnyadt, és általában a talajon tanyázik, nem püffedt,és ha eszik akkor a kopoltyú szépen pirosodik, de amúgy nem.
Csatolok képet róla!
Nem akar nagyon enni csak nyammog,amikor reggel adtam nekik két kocka fagyasztott szúnyoglárvát.A nagyobbik 1,5 -t evett míg ez csak egy felet nyammogott el. Mi lehet a baj? A kő lehet a gyomrában azért nem eszik? Most beraktuk egy 15 literes műanyagvödörbe, hogy kijöjjenek a kövek, és kap ennivalót. Nem tudom mit tehetnék, hogy jobban egyen, most vacsorára megevett egy kisebb tücsköt, mondjuk szépen odaúszott és befalta,de ez ritka dolog, nem szereti a szúnyoglárvát?
Köszike a válaszokat előre is!
Csatolmányok
Itt van a drágaságom, vacsi után.
Itt van a drágaságom, vacsi után.
Chantall
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Miért nem eszik?

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Sarah írta:SZiasztok!

Mint tudjátok két axim van, az egyik nagyon de nagyon falánk, akármennyit adunk neki enni, mindig felfalja. A másik viszont nem nő olyan gyorsan. Múltkor vödörbe raktuk, akkor kikakilt pár követ. 1 napig volt az ideiglenes helyen, de az étvágya nem javult.
Punnyadt, és általában a talajon tanyázik, nem püffedt,és ha eszik akkor a kopoltyú szépen pirosodik, de amúgy nem.
Csatolok képet róla!
Nem akar nagyon enni csak nyammog,amikor reggel adtam nekik két kocka fagyasztott szúnyoglárvát.A nagyobbik 1,5 -t evett míg ez csak egy felet nyammogott el. Mi lehet a baj? A kő lehet a gyomrában azért nem eszik? Most beraktuk egy 15 literes műanyagvödörbe, hogy kijöjjenek a kövek, és kap ennivalót. Nem tudom mit tehetnék, hogy jobban egyen, most vacsorára megevett egy kisebb tücsköt, mondjuk szépen odaúszott és befalta,de ez ritka dolog, nem szereti a szúnyoglárvát?
Köszike a válaszokat előre is!
Igen sok ok lehet amiért nem eszik rendesen. Az egyik, hogy kövek vannak benne. Célszerű volna az akváriumot kőteleníteni 2 hétre. Minden nap átnézni az aljzatot, és kiszedni ami időközben kijött. Ekkor ki fog tisztulni. Utána pedig csak akkora nagy köveket szabad betenni, amit nem tud lenyelni (min. 2 cm). A vödrözés nem túl jó megoldás, mert ide-oda pakolgatás tuti nem tetszik neki. Ezért jobb ha a saját helyén ürül ki.
Az is lehet, hogy neki nem ízlik a vörösszúnyoglárva.
Az is lehet, hogy a vízben nem okés valami.
Egyelőre én kőteleníteném az akváriumot és visszaraknám őt így 2 hétre. Ha most nagy kavicsok vannak akkor is mindent ki kell szedni, mert nem fogod észrevenni a kicsi kavicsokat amiket újra bezabálhat majd ha nincs kiszedve.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Chantall
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 198
Csatlakozott: 2012.10.11. 11:08

Enni vagy nem enni ez itt a kérdés

Hozzászólás Szerző: Chantall »

Sziasztok!
Nem hiszem, hogy baj lenne a vízzel, a másik nagyon jól elvan..eszik annyit mint 2 másik, és szépen növekszik. Már láthatóan nagyobb, mint a társa. MA reggelre 5 kavics jött ki a kisebbikből. Estig lesz benne hát ha több jön ki.
Most van egy kis étvágya..valszeg tücsköt se nagyon fogunk venni..kipróbáljuk majd a jól átmosott földigilisztát. Milyen tapasztalataitok vannak a földigilisztával?-Eszik az axik rendesen?? Tücskön és halon kívül milyen élő eleséget esznek meg??
Sarah
Chantall
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Enni vagy nem enni ez itt a kérdés

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Sarah írta:Sziasztok!
Nem hiszem, hogy baj lenne a vízzel, a másik nagyon jól elvan..eszik annyit mint 2 másik, és szépen növekszik. Már láthatóan nagyobb, mint a társa. MA reggelre 5 kavics jött ki a kisebbikből. Estig lesz benne hát ha több jön ki.
szerk: Az itteni kérdésedre a táplálkozási topikban találod a választ
Sarah
Kedves Sarah!

Attól, hogy az egyik jól van, még lehet rossz a víz. Konkrét példa: Axelem haldoklik, és már mindent kipróbáltunk, de nem használ. Ma még egy fürdőt kap, aztán nem tudom mi lesz. Ling-ling pedig akkora mint egy vizibálna és annyit is eszik. 6-8 kocka vörösszúnyog után még néz, hogy éhes. Közben kiderült hogy a vizem legalább 8,4 -es ph-n van ami minden szempontból iszonyatosan lúgos, és okoz táplálkozási zavart, flórafelborulást stb stb. Ezt csak vízteszttel tudtuk meg. Pedig napi szinten töltöm fel az elpárolgott 2-3 liter vizet, sokszor desztvízzel, és mégis. Álmomban nem gondoltam volna, hogy ilyen a vizem. Axel érzékeny rá, Ling-ling nem.
A lenyelt kavicsoktól pedig nem szabadulsz meg egy nap alatt. Ezért írtam a két hetet. Nálunk a 12. napon jött ki az utolsó kavics, úgy hogy napok óta nem volt "termés" és már kezdtem azt gondolni, hogy tiszta. Nem volt egy szívderítő látvány, ugyanis mindenféle nyálka, széklet és a fene tudja még mi szabályosan rá volt kövesedve már a kavicsra. Nálunk 3-4 hétig volt kavicsmentes az akvárium, és naponta ellenőriztem minden kakát, hogy mi van benne.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Chantall
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 198
Csatlakozott: 2012.10.11. 11:08

Re: Enni vagy nem enni ez itt a kérdés

Hozzászólás Szerző: Chantall »

Sziasztok!
Kicsike eszik...csak keveset..egy tücsköt meg egy fagyasztott szúnyoglárva kockának a felét! A csigáink viszont elszaporodtak rendesen..algásodni nem fogunk...60db körül van.
A víz PH-jára való tesztet hol tudok szerezni? Mert akkor megnézzük azt, hátha...az a baj hogy 120 literes az akváriumom (1m hosszú)
10 centis kavics réteg van kb. alatta....nem bírnánk megcsinálni az a baj hogy az összeset kiszedjük....mert ahhoz szét kéne dönteni az egészet..anyós sokkot kapna,,,mi meg nem érünk rá-én suliban vagyok egész nap, párom meg dolgozik. Szerencsére eszik rendesen...a szúnyoglárvát is néztem..szép tisztának tűnik. Ezt a PH-t fogom megnézni. Éhezni nem éhezik, mert megmondtam, hogy ha anorexiás lesz viszem orvoshoz..de kevés szerintem amennyit eszik.
Azért köszönöm szépen a választ! :)
Sarah
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sendy 2011.09.21. 19:29-kor.
Ok: Ha adott beszélgetéshez írsz hozzászólást vagy másold a címet vagy használd az idézet gombot légyszi. Az idézet rész kitörölhető, de a cím jó ha megvan.
Chantall
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Enni vagy nem enni ez itt a kérdés

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Sarah írta:Sziasztok!
Kicsike eszik...csak keveset..egy tücsköt meg egy fagyasztott szúnyoglárva kockának a felét! A csigáink viszont elszaporodtak rendesen..algásodni nem fogunk...60db körül van.
A víz PH-jára való tesztet hol tudok szerezni? Mert akkor megnézzük azt, hátha...az a baj hogy 120 literes az akváriumom (1m hosszú)
10 centis kavics réteg van kb. alatta....nem bírnánk megcsinálni az a baj hogy az összeset kiszedjük....mert ahhoz szét kéne dönteni az egészet..anyós sokkot kapna,,,mi meg nem érünk rá-én suliban vagyok egész nap, párom meg dolgozik. Szerencsére eszik rendesen...a szúnyoglárvát is néztem..szép tisztának tűnik. Ezt a PH-t fogom megnézni. Éhezni nem éhezik, mert megmondtam, hogy ha anorexiás lesz viszem orvoshoz..de kevés szerintem amennyit eszik.
Azért köszönöm szépen a választ! :)
Sarah
Jobb állatkereskedésekben tartanak pl: Sera vízminőségtesztet. Nem tudom most milyen árban van, én egy kb egy évvel ezelőttit vittem el az akkori eladási áron. Így a 20 db teszt 4500 ft volt. Sajnos húzós, de egyszer megéri rá beruházni. Ha pl tudod, hogy csak a ph-val van gond, akkor pisiphvizsgáló csíkot rendelhetsz gyógyszertárban és később azzal ellenőrizhetsz. 4000 ft körül 100 ph pisiteszter kapható. 6-9 ph közötti értéket is mérő minél részletesebb beosztásút kérj. Van ami csak 8-ig tud mérni, az Neked kevés. Vagy ha van rá lehetőséged mint pl nekem, hogy van labor melóban, akkor rá lehet ott is méretni, de a legjobb ha egy sera vízminőségi teszttel egyszer legalább rámérsz, mert nem csak ph-t hanem egy csomó bigyót tudsz vele vizsgálni. Nekem pl az állatorvosnak volt és ő nézte meg, ő szólt hogy gáz van, utána rászántam végül a lóvét én is. Ph papírom is van, de nem az igazi, nem egyértelű hogy most 6,5 vagy esetleg 8-as a ph. De lehet kapni jobban látható ph papírt 1-2 e ft-ért is.
10 cm-nyi kavics nem kell, nálam a képtárba a nagy kavicsos képeknél ami van bőven elég. Tudom, hogy nagy meló szétkapni egy nagy akváriumot, de egyik hétvégét rászánhatnátok.
Leírnám nálunk hogy kezdődtek a gondok:
Először csak megboldogult Lottikámon vettem észre hogy kevesebbet eszik mint Axel. Aztán szépen lassan egyre kevesebbet, egyre nehezebben evett. Hónapok teltek el úgy hogy igazából már fel se tűnt, hogy csak a harmadát vagy még annyit se tudok beletömni semmiből. Aztán hányni kezdett majd szinte semmit nem evett. Próbáltuk kezelni, vizsgálni, de végül meghalt. Orvosi cikk készül (állatorvosnál jár átolvasás, átíráson épp). Aztán Axel is elkezdett kevesebbet enni, egyre kevesebbet és most ott tartunk, hogy látva Lotti kórtörténtét, Axelt se fogjuk tudni megmenteni. Reménykedem a szívem mélyén, de az agyam már sajnos mást mond. Hogy pontosan miért? Passz, tudjuk mi bajuk, de nem hogy mitől, és hogy hogyan kéne kezelni.
Nem azt mondom, hogy nálatok is ez lesz, vagy aggódnod kell, vannak akik alapból kevesebbet esznek, vagy mást szeretnek. Úgy látom vagy eléggé paraanyuka szindrómás ahhoz, hogy időben állatorvoshoz vidd. Az hogy mire figyeljen, mit vizsgáljon a doki feltétlenül, arra már úgy is olvastad itt a tapasztalatokat.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Miszlik
Fórumozó
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2012.12.14. 10:29

Miszlik

Hozzászólás Szerző: Miszlik »

Sziasztok!

Csak szeretném elmesélni, hogy Miszlik végül meghalt. A sima antibiotikuma mellé kapott olyat is, amelyik amőba ellen is jó, de ez már eléggé a végén történt, már rossz állapotban volt és két nappal később el is pusztult. Az oldalára fordulva lebegett a vízen (kitettem vödörbe, alacsony vízszinttel, amit gyakran cseréltem), és persze az oldalán károsodott a bőr, fekélyes, fehér-véres lett a kiszáradástól (pedig locsoltam). Még előtt volt neki kontrasztos röntgen. Maga a röntgen azt mutatta ki, hogy a gyomra teli van levegővel, hatalmas. A kontrasztanyagot kihányta (mint kb. mindent), így abból nem sikerült több infót szerezni.

Utólag gondolkozom rajta, hogy hűtőbe lehetett volna tenni, de ha bélelzáródása volt, akkor az nem segített volna, ha meg fertőzés, akkor elkéstünk a gyógyszerrel. Mindenesetre látszott, hogy feladta. Sajnálom, nagyon. A másikommal pedig kopoltyú-problémák vannak, próbálok még a szabadságom alatt vele is eljutni orvoshoz, remélem, ő nem lesz beteg, az étvágya nagyon jó.

Valószínűleg sokat ártott Miszlik-nek, hogy nem evett halat (a tubifex-et szerette, a halat nem fogadta el soha, illetve egyszer, a betegsége kezdete előtt, ki is hányta). Mindenképpen próbáljátok meg amint lehet, átszoktatni őket, mert így calcium-hiányuk lesz.

Köszönöm a sok segítséget!
Miszlik (most már én birtoklom ezt a nevet)
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Miszlik

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Miszlik írta:Sziasztok!...

Csak szeretném elmesélni, hogy Miszlik végül meghalt. A sima antibiotikuma mellé kapott olyat is, amelyik amőba ellen is jó, de ez már eléggé a végén történt, már rossz állapotban volt és két nappal később el is pusztult. Az oldalára fordulva lebegett a vízen (kitettem vödörbe, alacsony vízszinttel, amit gyakran cseréltem), és persze az oldalán károsodott a bőr, fekélyes, fehér-véres lett a kiszáradástól (pedig locsoltam). Még előtt volt neki kontrasztos röntgen. Maga a röntgen azt mutatta ki, hogy a gyomra teli van levegővel, hatalmas. A kontrasztanyagot kihányta (mint kb. mindent), így abból nem sikerült több infót szerezni.

Utólag gondolkozom rajta, hogy hűtőbe lehetett volna tenni, de ha bélelzáródása volt, akkor az nem segített volna, ha meg fertőzés, akkor elkéstünk a gyógyszerrel. Mindenesetre látszott, hogy feladta. Sajnálom, nagyon. A másikommal pedig kopoltyú-problémák vannak, próbálok még a szabadságom alatt vele is eljutni orvoshoz, remélem, ő nem lesz beteg, az étvágya nagyon jó.

Valószínűleg sokat ártott Miszlik-nek, hogy nem evett halat (a tubifex-et szerette, a halat nem fogadta el soha, illetve egyszer, a betegsége kezdete előtt, ki is hányta). Mindenképpen próbáljátok meg amint lehet, átszoktatni őket, mert így calcium-hiányuk lesz.

Köszönöm a sok segítséget!
Miszlik (most már én birtoklom ezt a nevet)
Őszinte részvétem!
Köszönjük, hogy megírtad mi történt. Sajnos mi is hasonló cipőben evezünk Axellel. Tudom, hogy nagyon kényes kérdés, de nem kértél boncolást? Ilyen eseteknél sok minden kiderülhet belőle, amivel esetleg egy másik vagy akár több axit is meg lehet menteni.
Másik axi kopoltyúiról légyszi mutass képet, lehet nem olyan szörnyű mint gondolod. A vizet célszerű lenne most teljesen kicserélni, mindent jól átmosni, mert lehet hogy fertőzés vagy valami, ami a vízben ott van még mindig, és azért tűntek el a kopoltyúi. Amíg az étvágyával nincs baj addig nem kell nagyon aggódni. Vagy a vízzel van baja vagy az étellel. Próbálj neki minden nap mást adni, hátha egyiktől visszanő neki. Igen gyorsan tud nőni a kopoltyújuk, ha már jók a körülmények.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Miszlik
Fórumozó
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2012.12.14. 10:29

Re: Miszlik

Hozzászólás Szerző: Miszlik »

Szia! Vasárnap reggel halt meg, nem tudtam volna hová tenni a testét hétfőig... A másiknak kb. két hónapja nincsen kopoltyúja, illetve a kopoltyú megvan, de azon semennyi bojt sincsen. A vizet teljesen kicseréltem, mindent kifőztem, még amikor Miszlik élt, de Miszliket rögtön utána már vödörben tartottam. Persze újra meg fogom tenni, a jövő héten költözöm, és akkor úgyis ki kell üríteni az akváriumot. Neki teljesen jó az étvágya, jelenleg kis halat eszik, nem tudom, hogy azt mivel kellene kiegészíteni. Sőt, múltkor majdnem a kezemre támadt, amikor meglátta a kaját :) Azt tervezem, hogy ha lesz pénzem, veszek majd olyan akvárium-gyorstesztet, hátha a PH vagy valami más nem jó...
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Miszlik

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Miszlik írta:Szia! Vasárnap reggel halt meg, nem tudtam volna hová tenni a testét hétfőig... A másiknak kb. két hónapja nincsen kopoltyúja, illetve a kopoltyú megvan, de azon semennyi bojt sincsen. A vizet teljesen kicseréltem, mindent kifőztem, még amikor Miszlik élt, de Miszliket rögtön utána már vödörben tartottam. Persze újra meg fogom tenni, a jövő héten költözöm, és akkor úgyis ki kell üríteni az akváriumot. Neki teljesen jó az étvágya, jelenleg kis halat eszik, nem tudom, hogy azt mivel kellene kiegészíteni. Sőt, múltkor majdnem a kezemre támadt, amikor meglátta a kaját :) Azt tervezem, hogy ha lesz pénzem, veszek majd olyan akvárium-gyorstesztet, hátha a PH vagy valami más nem jó...
Vízbe hűtőszekrényben a holtest napokig is elvan. Mi is úgy vittük, 1-2 nappal később amikor már bomlani kezdett a bőre, mert hűtőszekrényes módszerrel próbáltuk a végén gyógyítani, és nem voltam biztos, hogy csak meg van dermedve a hidegtől vagy már halott. Hullamerevsége nem volt.
Csirkemáj, vörösszúnyoglárva nálam bevállt kopoltyúnövesztőként. Ha kopottas volt nekik, ilyet kaptak és másnapra sokkal szebb lett a "hajuk".
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Miszlik
Fórumozó
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2012.12.14. 10:29

Re: Miszlik

Hozzászólás Szerző: Miszlik »

A család többi tagja megölt volna, ha egy halott állatot tartok a hűtőben. Meg amúgy is, inkább eltemettem, tettem mellé leveleket, meg egy kis vizet ráöntöttem. Nyilván okosabb meg tudományosan hasznosabb lett volna felboncoltatni, de ez így alakult, jelenleg alapból elég kaotikus az életem, és Miszlik betegsége miatt így is sokmindennel elcsúsztam. De ha meggyógyult volna, egy szavam sem lenne :( Májat ki fogom próbálni a másiknál, köszi!
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Miszlik

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Miszlik írta:A család többi tagja megölt volna, ha egy halott állatot tartok a hűtőben. Meg amúgy is, inkább eltemettem, tettem mellé leveleket, meg egy kis vizet ráöntöttem. Nyilván okosabb meg tudományosan hasznosabb lett volna felboncoltatni, de ez így alakult, jelenleg alapból elég kaotikus az életem, és Miszlik betegsége miatt így is sokmindennel elcsúsztam. De ha meggyógyult volna, egy szavam sem lenne :( Májat ki fogom próbálni a másiknál, köszi!
Ne érts félre, én megértem a döntésed, csak megkérdeztem. Nálunk volt egér is a fagyóban mert akkor nem tudtuk eltemetni csak egy héttel később. Nálam nem újkeletű dolog. De persze másoknál megértem a dolgot. Nálunk nem volt kérdés, hogy Lotti boncolva lesz, Doki külön kérte. Azt is megértem, hogy kaotikus az életed. Nálam is ez van. A beteg axolotl a legkevesebb. Tudom csúnya ezt mondani, de van még pár állat ami a szívemhez kicsit közel áll és akikért tudok érdemben többet tenni mint érte.Cukorbeteg, talpfekélyes tüdőbajos patkányom pl akinek naponta kétszer órapontossággal kell belerimánkodni az antibiotikumot. Ez azt jelenti hogy reggel ötkor, délután ötkor gyógyszerezés (máshogy nem tudom megoldani a 12 órát). Mellé köptető, inhalálások, gőzölések, talpkötözések...
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Mesterséges táplálás

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Az éjjel megálmodtam, hogy mit fogok Axellal kezdeni, hogyan fogom megetetni. Ki is próbáltam, konzuláltam állatorvossal is, és egy nagyon pici sikert értünk el.

Bettás haltápot és Fix növendékhaltápot teáskanál vízben péppé áztattam majd jól elkevertem. 1 ml-es fecskendőbe felszívtam. Axelt kézbe vettem a vízbe és a szájához, szájába próbáltam tolni a fecskendő száját, közben nyomtam egy cseppnyi kaját bele. 2-3 próbálkozás után a szája elé elég volt rakni és folyamatosan pici cseppekben adagolni, ő szipogatta befele a tápszeres vizet. Utána vörösszúnyogot (fagyasztott) aprítottam késsel és szintén vízben felszívtam és ugyanezt a műveletet csináltam végig. A sűrűje nem kellett neki, de a vizesebbik részét szipogatta befele anélkül, hogy kiköpte vagy kihányta volna. Amit evett a semmivel megegyező, de ha onnan vesszük hogy azért 2-3 csepp tápszeres víz került a gyomrába, akkor valahol mégiscsak siker. Naponta többször ezt el fogom játszani, meglátjuk mire jutunk.

Drukkoljatok, mert nem szeretném őt is elveszteni.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Mesterséges táplálás

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Sendy írta:Az éjjel megálmodtam, hogy mit fogok Axellal kezdeni, hogyan fogom megetetni. Ki is próbáltam, konzuláltam állatorvossal is, és egy nagyon pici sikert értünk el...
Örömmel jelentem, hogy a dolog beválni látszik. Tegnap Fix növendékhaltápos pépből 2,5-3 ml-nyi sikerült Axellal megetetni. Pénteken alig pár cseppet tudtam adni neki, szombaton már fél ml lement, tegnap pedig rákapott. Eleinte kéreti magát kicsit, de ahogy rájön mit akarok, segít benne. Ő kicsit kitátja a száját annyira, hogy pont be tudjak nyomni egy kevéskét, majd nyel. Néha köp kifelé, mintha a nyelési reflex nem lenne teljesen rendben. Főleg ha nagy adagot adok neki. Ahogy észrevettem könnyebben működik a dolog ha 45 fokban fejjel felfele tartjuk az axik, akkor könnyebben csúszik le. Fecskendő helyett műanyag orrcseppentő a sokkal jobban működik.

Összefoglalva a mesterséges táplálást:
Mikor kell használni?
Amikor az axi 1-2 hete már nem evett, és látni rajta, hogy erősen soványodik. Fontos, hogy mielőtt nekiláttok, takarítsátok ki legalább egyszer az akváriumot, ellenőrizzétek a vizet. Lehet, hogy egy egyszerű vízcsere után rendeződik a dolog, és magától elkezd enni.
Mi kell a mesterséges tápláláshoz?
Bármilyen axi által fogyasztható étel aminek magas a tápértéke, és le tudod teljesen pépesíteni. Nyers húsokat inkább kerüljük most. A száraz tápoknál egyeztessünk az eladóval, hogy ne növényevő halét vegyük, és minél magasabb tápanyagértékű legyen. A tápokat akváriumvízzel pépesítsük mindig.
Általam ajánlott táp: Fix növendékhaltáp. Nagyon apró, hamar pépesedik, magas a tápanyagértéke, mert növendékhalaknak van gyártva. Könnyű elkészíteni és adagolni. Mindig csak annyit készítsetek, amennyi várhatóan elfogy, a többit öntsétek a mosogatóba. Ne álljon 1-2 óránál tovább, ami ennyi idő alatt nem fogy el, azt dobjátok ki.
Fecskendő, vagy műanyag orrcseppentő, amivel fel tudjátok szívni, és tudjátok adagolni az ételt. Az üveg orrcseppentő is megfelel, ha más nincs, de vigyázzunk, ne harapjon rá, mert eltörheti.
Hogyan kell csinálni?
Fog meg az axit finoman. Kb 45 fokban álljon a feje felfelé, így könnyebb a nyelés. Az adagolót tegyétek a szájához és próbáljatok becélozni. Mindig kicsi adagot nyomjatok a szájába. Fix haltáp esetén 3-6 szemnyi egy adag minálunk. Utána nyelés következik. Hamar rá fog jönni, hogy mit akartok, és tátani fogja a száját és nyelni fog szépen. Ha becsukja a száját vagy jelzi, hogy menne, akkor hagyjátok. Utána 5-10 perc múlva kínáljátok majd még meg. A sokszor kevés legyen az irányadó elv, mert így nem terheljük túl a gyomrot, és nem alakul ki esetleges hányás.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Mesterséges táplálás

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Úgy fest, hogy a mesterséges táplálás kezd hatni Axelnél. Már közel se gombásodik annyira, nem olyan fakó a színe, sokkal több ereje van és már nem horpad a hasa, hanem ipicipit domborodik.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
mannka
Fórumozó
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2011.10.27. 21:55

Kevesebb széklet

Hozzászólás Szerző: mannka »

Sziasztok!
az aximnak nincs annyi széklete, mint eddig volt.kb 3 napja nincs, és amit legutóbb produkált sokkal kisebb, mint előtte.étrendje változatos:kishalak, szív máj.Kb 25 cm hosszú.
Lehet hogy az ívási időszak miatt, mert párban vannak,vagy az évszak változás miatt? nem tudom, örülnék a segítségeteiknek.
előre is köszike
mannka
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Kevesebb széklet

Hozzászólás Szerző: Sendy »

mannka írta:Sziasztok!
az aximnak nincs annyi széklete, mint eddig volt.kb 3 napja nincs, és amit legutóbb produkált sokkal kisebb, mint előtte.étrendje változatos:kishalak, szív máj.Kb 25 cm hosszú.
Lehet hogy az ívási időszak miatt, mert párban vannak,vagy az évszak változás miatt? nem tudom, örülnék a segítségeteiknek.
előre is köszike
mannka
Szia!

Ha nincsenek elváltozások az állaton, van étvágya, akkor ne aggódj! Lehet, hogy csak nem vetted észre. Amennyiben viszont apró kavics (6-8 mm vagy annál kisebb) van az akváriumban, akkor én azonnal kiszedném, mert lehet, hogy túlette magát kaviccsal. Ha a következő két napban sem produkál semmit, de van étvágya, akkor elkülönítőbe tenném ahol nincs kavics, és figyelgetném mit produkál 1-2 napig, ha akkor sincs semmi, akkor irány a legközelebbi egzotikus állatorvos. Amennyiben elváltozást látsz rajta (foltok amik nem voltak, penészedés stb), azonnal állatorvos. Nem tudom merre valósi vagy, de két jó orvost találsz az állatorvosoknál, illetve google segít neked. A lényeg, hogy egzotikus szakállatorvosra van szükséged és hívd is fel, hogy tudja-e mi az az axolotl, és tud-e rajta segíteni, jó volna, ha lenne helyben röntgenje is, mert akkor azzal kéne kezdeni.
Légyszi majd írj még, hogy mi a helyzet!
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
liquid
Adminisztrátor
Hozzászólások: 284
Csatlakozott: 2010.12.04. 11:02

Re: Kevesebb széklet

Hozzászólás Szerző: liquid »

mannka írta:Sziasztok!
az aximnak nincs annyi széklete, mint eddig volt.kb 3 napja nincs, és amit legutóbb produkált sokkal kisebb, mint előtte.étrendje változatos:kishalak, szív máj.Kb 25 cm hosszú.
Lehet hogy az ívási időszak miatt, mert párban vannak,vagy az évszak változás miatt? nem tudom, örülnék a segítségeteiknek.
előre is köszike
mannka
Szia!

Én csak annyit fűznék hozzá, hogy a 4 év alatt egyetlen egyszer láttam "székletet" egy akvárium-pucoláskor. :):)
Szerintem az nem mérvadó.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
mannka
Fórumozó
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2011.10.27. 21:55

Re: Kevesebb széklet

Hozzászólás Szerző: mannka »

Sendy írta:
mannka írta:Sziasztok!
az aximnak nincs annyi széklete, mint eddig volt.kb 3 napja nincs, és amit legutóbb produkált sokkal kisebb, mint előtte.étrendje változatos:kishalak, szív máj.Kb 25 cm hosszú.
Lehet hogy az ívási időszak miatt, mert párban vannak,vagy az évszak változás miatt? nem tudom, örülnék a segítségeteiknek.
előre is köszike
mannka
Szia!

Ha nincsenek elváltozások az állaton, van étvágya, akkor ne aggódj! Lehet, hogy csak nem vetted észre. Amennyiben viszont apró kavics (6-8 mm vagy annál kisebb) van az akváriumban, akkor én azonnal kiszedném, mert lehet, hogy túlette magát kaviccsal. Ha a következő két napban sem produkál semmit, de van étvágya, akkor elkülönítőbe tenném ahol nincs kavics, és figyelgetném mit produkál 1-2 napig, ha akkor sincs semmi, akkor irány a legközelebbi egzotikus állatorvos. Amennyiben elváltozást látsz rajta (foltok amik nem voltak, penészedés stb), azonnal állatorvos. Nem tudom merre valósi vagy, de két jó orvost találsz az állatorvosoknál, illetve google segít neked. A lényeg, hogy egzotikus szakállatorvosra van szükséged és hívd is fel, hogy tudja-e mi az az axolotl, és tud-e rajta segíteni, jó volna, ha lenne helyben röntgenje is, mert akkor azzal kéne kezdeni.
Légyszi majd írj még, hogy mi a helyzet!
Szia!
Köszi a tanácsot és a segitségedet de van már széklete az aximnak .Lehet hogy az élő halakat lasabban emészti ilyenkor szilárdabb a széklete.Kecskeméti vagyok kb. félévesek még nem volt szükségem állatorvosra
Mégegyszer köszi hogy irtál
Mannka
Évike
Fórumozó
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012.12.14. 10:29

Re: Táplálkozási problémák

Hozzászólás Szerző: Évike »

Sziasztok!
Azért írok, mert úgy gondolom, hogy nagy gond van az aximmal. Több mint egy éve van nálam a már 25 centise megnőtt fiú axi. Soha semmi táplálkozási gondja nem volt, de most nem eszik már 3 hete. Az oldala be van esve, nagyon lefogyott. Mindennel próbálkoztam már, de nem fogadott el semmit. Pár napja reménykedni kezdtem, mert egy kis falat csirkeszivet megevett. Nagyon megörültem, de sajnos utána ki is hányta, már gyomorból. Ma szunyoglárvát evett egy keveset, de azt is kihányta. Bízom benne, hogy jobban lesz. Eddig nem fogadott el semmit, 2napja legalább már próbálkozik az evéssel.
A haja rendben van, nem túl bokros, de nincs is nagyon megfogyatkozva.
Nagyon hálás lennék, ha tudnátok segíteni! Mit gondoltok? Mit csináljak? Köszi előre is a választ!
Évi
Avatar
liquid
Adminisztrátor
Hozzászólások: 284
Csatlakozott: 2010.12.04. 11:02

Re: Táplálkozási problémák

Hozzászólás Szerző: liquid »

Évike írta:Sziasztok!
Azért írok, mert úgy gondolom, hogy nagy gond van az aximmal. Több mint egy éve van nálam a már 25 centise megnőtt fiú axi. Soha semmi táplálkozási gondja nem volt, de most nem eszik már 3 hete. Az oldala be van esve, nagyon lefogyott. Mindennel próbálkoztam már, de nem fogadott el semmit. Pár napja reménykedni kezdtem, mert egy kis falat csirkeszivet megevett. Nagyon megörültem, de sajnos utána ki is hányta, már gyomorból. Ma szunyoglárvát evett egy keveset, de azt is kihányta. Bízom benne, hogy jobban lesz. Eddig nem fogadott el semmit, 2napja legalább már próbálkozik az evéssel.
A haja rendben van, nem túl bokros, de nincs is nagyon megfogyatkozva.
Nagyon hálás lennék, ha tudnátok segíteni! Mit gondoltok? Mit csináljak? Köszi előre is a választ!
Évi
Szia!

Én ilyenkor rögtön teljesen szétszedem az akváriumot. Ha nem esznek, az nálam mindig azt jelenti, hogy rossz a viz.
Több ötletem sajna nincs, de nekem is volt olyan hogy nem evett 3 hétig, aztán egyszercsak megint.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Évike
Fórumozó
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012.12.14. 10:29

Re: Táplálkozási problémák

Hozzászólás Szerző: Évike »

Szia! :)

Köszi a gyors választ! :) Bízom benne, hogy minden rendben lesz. Ma teljesen kitisztítottam az akváriumot, hátha attól magához tér a kis drága. Később megint megkínálom egy kis szunyoglárvával, az a kedvence. Hátha örülni fog neki :)
Avatar
liquid
Adminisztrátor
Hozzászólások: 284
Csatlakozott: 2010.12.04. 11:02

Re: Táplálkozási problémák

Hozzászólás Szerző: liquid »

Évike írta:Szia! :)

Köszi a gyors választ! :) Bízom benne, hogy minden rendben lesz. Ma teljesen kitisztítottam az akváriumot, hátha attól magához tér a kis drága. Később megint megkínálom egy kis szunyoglárvával, az a kedvence. Hátha örülni fog neki :)
A kedvence a hús :) A szúnyoglárvát azért kellene hanyagolni, mert a víz állapotát nagyban rontja, mert úgysem tudja mind egy szálig megenni. Szerintem olyannal etesd amit tudi megeszik, pl csipeszről csirkemáj, vagy apróhal kissebb szeletekre vágva. Külső szűrő hiányában pedig kéthetente érdemes 10% körüli vízmennyiséget is lecserélni lehetőleg az aljzat felszívásával, hogy a maradék kaja is eltűnjöna vízből :)
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Évike
Fórumozó
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012.12.14. 10:29

Re: Táplálkozási problémák

Hozzászólás Szerző: Évike »

Szia Liquid! :)
Bejött amit tanácsoltál, teljesen szétkaptam az akváriumot pár napja. Sokat dolgoztam vele, de természetesen megérte :D Tegnap este végre evett már és ki sem hányta. Végül csirkemájat kapott, most majd elkezdtem visszahízlalni, hogy ugyanolyan kis hordó legyen mint volt :)
Köszi szépen a tanácsot!! :)
Avatar
liquid
Adminisztrátor
Hozzászólások: 284
Csatlakozott: 2010.12.04. 11:02

Re: Táplálkozási problémák

Hozzászólás Szerző: liquid »

Évike írta:Szia Liquid! :)
Bejött amit tanácsoltál, teljesen szétkaptam az akváriumot pár napja. Sokat dolgoztam vele, de természetesen megérte :D Tegnap este végre evett már és ki sem hányta. Végül csirkemájat kapott, most majd elkezdtem visszahízlalni, hogy ugyanolyan kis hordó legyen mint volt :)
Köszi szépen a tanácsot!! :)
Örülök, hogy bejött, de ez több helyen is le van írva, legközelebb olvasgass többet a fórumon ;))
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
kaloczir
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2011.10.05. 21:50
Tartózkodási hely: Budapest

Nem eszik rendesen

Hozzászólás Szerző: kaloczir »

Sziasztok!

Nem tudom mi lehet az aximmal. Nem igazán akar enni. Fagyasztott halat és tubit szoktam neki adni. Eddig nem volt gond, napi kétszer háromszor evett is. Most meg nem veszi el. Vannak neonok is az akváriumban, azok viszont fogynak. De azért szoktam neki adni én is enni, mert olyan kis sovány. Amikor tubit adok neki, és nem veszi el, akkor leteszem a kövekre és pár óra múlva azért elfogy. De nem látom, hogy mikor eszi meg, arra is gondoltam már, hogy a halak zabálják fel. Nem tudom mi lehet a baj. A vizet hetente, kéthetente részlegesen cserélem, tisztítom. A haja is olyan kevés, pedig nemrég még nagyon elkezdett nőni. Mit javasoltok, mit tegyek?
kaloczir
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Nem eszik rendesen

Hozzászólás Szerző: Sendy »

kaloczir írta:Sziasztok!

Nem tudom mi lehet az aximmal. Nem igazán akar enni. Fagyasztott halat és tubit szoktam neki adni. Eddig nem volt gond, napi kétszer háromszor evett is. Most meg nem veszi el. Vannak neonok is az akváriumban, azok viszont fogynak. De azért szoktam neki adni én is enni, mert olyan kis sovány. Amikor tubit adok neki, és nem veszi el, akkor leteszem a kövekre és pár óra múlva azért elfogy. De nem látom, hogy mikor eszi meg, arra is gondoltam már, hogy a halak zabálják fel. Nem tudom mi lehet a baj. A vizet hetente, kéthetente részlegesen cserélem, tisztítom. A haja is olyan kevés, pedig nemrég még nagyon elkezdett nőni. Mit javasoltok, mit tegyek?
A tubit a neonok simán megehetik. Fagyasztott vagy élő vörösszúnyoglárvát kéne megpróbálni. De első körben egy víztesztet kéne csinálnod, könnyen lehet hogy lúgos a vized, sokunknak akinek nem evett, kiderült hogy 7,6-7,8 feletti vize volt, ami nem jó az axinak.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
kaloczir
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2011.10.05. 21:50
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem eszik rendesen

Hozzászólás Szerző: kaloczir »

Sendy írta:
kaloczir írta:Sziasztok!

Nem tudom mi lehet az aximmal. Nem igazán akar enni. Fagyasztott halat és tubit szoktam neki adni. Eddig nem volt gond, napi kétszer háromszor evett is. Most meg nem veszi el. Vannak neonok is az akváriumban, azok viszont fogynak. De azért szoktam neki adni én is enni, mert olyan kis sovány. Amikor tubit adok neki, és nem veszi el, akkor leteszem a kövekre és pár óra múlva azért elfogy. De nem látom, hogy mikor eszi meg, arra is gondoltam már, hogy a halak zabálják fel. Nem tudom mi lehet a baj. A vizet hetente, kéthetente részlegesen cserélem, tisztítom. A haja is olyan kevés, pedig nemrég még nagyon elkezdett nőni. Mit javasoltok, mit tegyek?
A tubit a neonok simán megehetik. Fagyasztott vagy élő vörösszúnyoglárvát kéne megpróbálni. De első körben egy víztesztet kéne csinálnod, könnyen lehet hogy lúgos a vized, sokunknak akinek nem evett, kiderült hogy 7,6-7,8 feletti vize volt, ami nem jó az axinak.
Köszi szépen, megpróbálom a szúnyoglárvát, meg veszek tesztet is. Ma este sikerült egy fagyasztott halat "beleerőszakolnom", 2 nap után először, úgyhogy nagy volt az öröm. (nekem) Amúgy mennyi a normális kajamennyiség, amit egy kb. 15 cm-es axi megeszik. Mondjuk egy kis hal, meg egy kis tubi? És mit javasoltok, a kézből etetést vagy inkább tegyem le a kaját egy kőre?
kaloczir
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Nem eszik rendesen

Hozzászólás Szerző: Sendy »

kaloczir írta:
Sendy írta:
kaloczir írta:Sziasztok!

Nem tudom mi lehet az aximmal. Nem igazán akar enni. Fagyasztott halat és tubit szoktam neki adni. Eddig nem volt gond, napi kétszer háromszor evett is. Most meg nem veszi el. Vannak neonok is az akváriumban, azok viszont fogynak. De azért szoktam neki adni én is enni, mert olyan kis sovány. Amikor tubit adok neki, és nem veszi el, akkor leteszem a kövekre és pár óra múlva azért elfogy. De nem látom, hogy mikor eszi meg, arra is gondoltam már, hogy a halak zabálják fel. Nem tudom mi lehet a baj. A vizet hetente, kéthetente részlegesen cserélem, tisztítom. A haja is olyan kevés, pedig nemrég még nagyon elkezdett nőni. Mit javasoltok, mit tegyek?
A tubit a neonok simán megehetik. Fagyasztott vagy élő vörösszúnyoglárvát kéne megpróbálni. De első körben egy víztesztet kéne csinálnod, könnyen lehet hogy lúgos a vized, sokunknak akinek nem evett, kiderült hogy 7,6-7,8 feletti vize volt, ami nem jó az axinak.
Köszi szépen, megpróbálom a szúnyoglárvát, meg veszek tesztet is. Ma este sikerült egy fagyasztott halat "beleerőszakolnom", 2 nap után először, úgyhogy nagy volt az öröm. (nekem) Amúgy mennyi a normális kajamennyiség, amit egy kb. 15 cm-es axi megeszik. Mondjuk egy kis hal, meg egy kis tubi? És mit javasoltok, a kézből etetést vagy inkább tegyem le a kaját egy kőre?
A vízteszt az első lépés lesz, annak függvényében kell majd lépni. Ha a vízteszt jó, akkor is meg kell ejteni egy teljes akváriumpucolást, ha a víz valahol rossz, akkor is, de akkor specifikusan kell kezelni előtte a vizet (pl ph-t beállítva).
Ha nincs étvágy, és a haja is kevés, vízproblémára utal első körben. Simán lehet hogy egyik neonhal valahol meghalt és foszlik és az okozza a gondot, de muszáj a vízteszt. Ha nem eszik, 1 hét még nem vészes, de közben meg kell ejteni a teljes akvárium pucolást. 2-3 hét már necces, ha ez idő alatt nem rendeződött, akkor irány egy szakértő orvos.
Hogy mennyit eszik egy akkorka axi.... hmmm Ling-ling nekem 2-3 kocka fagyasztott szúnyoglárvát tuti betolt naponta mikor akkorka volt. Nyugodtan etesd kézből, de ha kőről jobban szeret, akkor onnan. Az a lényeg, hogy a kezed tiszta legyen.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
kaloczir
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2011.10.05. 21:50
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem eszik rendesen

Hozzászólás Szerző: kaloczir »

Na szóval: Megcsináltam a tesztet. Az első sokk akkor ért, amikor megvettem. Iszonyatosan drága volt! :( Bár nekem ennyit megér, sőt!
A ph szint: 8
a kh-t nem tudtam lemérni, mert olyan színű lett, ami a skálán nem szerepel.
a gh: 16
a NO2: 1
a NO3: 50
Remélem jól olvastam le az értékeket. Ezek alapján úgy néz ki, hogy lúgos a víz.
Azt fogom csinálni, hogy kitakarítom az egész akváriumot és megnézem utána, hogy milyen értékeket kapok. Ha ez után is lúgos lesz, akkor savasítok. Szerinted ez így jó lesz? Csak nagyon félek, hogy valamit rosszul csinálok és többet ártok a kicsiknek, mintha nem csinálnék semmit. Köszi a segítséget!
kaloczir
Avatar
Zsucy
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2011.01.20. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest VI.ker.

Re: Nem eszik rendesen

Hozzászólás Szerző: Zsucy »

kaloczir írta:Na szóval: Megcsináltam a tesztet. Az első sokk akkor ért, amikor megvettem. Iszonyatosan drága volt! :( Bár nekem ennyit megér, sőt!
A ph szint: 8
a kh-t nem tudtam lemérni, mert olyan színű lett, ami a skálán nem szerepel.
a gh: 16
a NO2: 1
a NO3: 50
Remélem jól olvastam le az értékeket. Ezek alapján úgy néz ki, hogy lúgos a víz.
Azt fogom csinálni, hogy kitakarítom az egész akváriumot és megnézem utána, hogy milyen értékeket kapok. Ha ez után is lúgos lesz, akkor savasítok. Szerinted ez így jó lesz? Csak nagyon félek, hogy valamit rosszul csinálok és többet ártok a kicsiknek, mintha nem csinálnék semmit. Köszi a segítséget!
Szia! Ajánlom Neked a Tebang levelet, mert az savasítja a vizet, ez nem vegyszer és még olcsó is.
Jobbulást a piciknek! :)
Zsucy
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
kaloczir
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2011.10.05. 21:50
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem eszik rendesen

Hozzászólás Szerző: kaloczir »

Zsucy írta:
kaloczir írta:Na szóval: Megcsináltam a tesztet. Az első sokk akkor ért, amikor megvettem. Iszonyatosan drága volt! :( Bár nekem ennyit megér, sőt!
A ph szint: 8
a kh-t nem tudtam lemérni, mert olyan színű lett, ami a skálán nem szerepel.
a gh: 16
a NO2: 1
a NO3: 50
Remélem jól olvastam le az értékeket. Ezek alapján úgy néz ki, hogy lúgos a víz.
Azt fogom csinálni, hogy kitakarítom az egész akváriumot és megnézem utána, hogy milyen értékeket kapok. Ha ez után is lúgos lesz, akkor savasítok. Szerinted ez így jó lesz? Csak nagyon félek, hogy valamit rosszul csinálok és többet ártok a kicsiknek, mintha nem csinálnék semmit. Köszi a segítséget!
Szia! Ajánlom Neked a Tebang levelet, mert az savasítja a vizet, ez nem vegyszer és még olcsó is.
Jobbulást a piciknek! :)
Szia Zsucy!
Köszi a válaszodat, valószínűleg ki fogom próbálni, mert nem akarom vegyszerezni nagyon a vizet. Félek, hogy bajuk lesz. Majd beszámolok a fejleményekről. Ma vettem nekik vörös szúnyoglárvát, apró kis darabokra tépkedtem és így ették vadul. Ezt így még nem próbáltam, de úgy néz ki, bejön. Úgyhogy a ma estém csodálatos volt. Végre úgy ettek, mint a gép. :)
kaloczir
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Nem eszik rendesen

Hozzászólás Szerző: Sendy »

kaloczir írta:
Zsucy írta:
kaloczir írta:Na szóval: Megcsináltam a tesztet. Az első sokk akkor ért, amikor megvettem. Iszonyatosan drága volt! :( Bár nekem ennyit megér, sőt!
A ph szint: 8
a kh-t nem tudtam lemérni, mert olyan színű lett, ami a skálán nem szerepel.
a gh: 16
a NO2: 1
a NO3: 50
Remélem jól olvastam le az értékeket. Ezek alapján úgy néz ki, hogy lúgos a víz.
Azt fogom csinálni, hogy kitakarítom az egész akváriumot és megnézem utána, hogy milyen értékeket kapok. Ha ez után is lúgos lesz, akkor savasítok. Szerinted ez így jó lesz? Csak nagyon félek, hogy valamit rosszul csinálok és többet ártok a kicsiknek, mintha nem csinálnék semmit. Köszi a segítséget!
Szia! Ajánlom Neked a Tebang levelet, mert az savasítja a vizet, ez nem vegyszer és még olcsó is.
Jobbulást a piciknek! :)
Szia Zsucy!
Köszi a válaszodat, valószínűleg ki fogom próbálni, mert nem akarom vegyszerezni nagyon a vizet. Félek, hogy bajuk lesz. Majd beszámolok a fejleményekről. Ma vettem nekik vörös szúnyoglárvát, apró kis darabokra tépkedtem és így ették vadul. Ezt így még nem próbáltam, de úgy néz ki, bejön. Úgyhogy a ma estém csodálatos volt. Végre úgy ettek, mint a gép. :)
Kénsav, sósav (óvatosan a klór miatt), tebang levél vagy akváriumi tőzeg. Mind savasít. A víznek 7,2 kéne lennie. http://axolotl.hu/viewtopic.php?f=9&t=41#p421 ezt fusd át.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
kaloczir
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2011.10.05. 21:50
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem eszik rendesen

Hozzászólás Szerző: kaloczir »

Köszi Sendy! Ezt már olvastam, nagyon sokat kutakodok ezen a fórumon. Csak kell a megerősítés, hogy nem csinálok rosszat. :)
kaloczir
TheNicie.
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2012.02.13. 15:42

3,5 nap után nem akart enni

Hozzászólás Szerző: TheNicie. »

Helló!

Van egy axolotlom már lassan két éve. Nincsenek kavicsok az akváriumában(csak mert olvastam h emiatt is lehet a problémám), egyedül van. Kb 30 cm, szép színe van a kopoltyújának, szép a farka(bár gyakran meg van sérülve neki), de összeségében nagyon szép példány. Eddig semmi gond nem volt vele, 2(néha3) naponta kapott egy szép adagnyi élő tubifexet(ha nem volt itthon friss, akkor kapott fagyasztott szunyoglárvát), 2-3 havonta nasinak egy pár élő kis halacskát. Múltkor nem voltam itthon 3 napig, gondoltam nem árt neki ha egy kicsit koplal. 3,5 nap múlva adtam neki enni, amikor észrevettem h kicsit ki van halványulva a kopoltyúja. megnéztem a vizét(általában olyan 20 fokos szokott neki lenni) most 18 volt. öntöttem bele kis meleg vizet, apránként, h ne hirtelen legyen hőmérséklet változás. Pár óra alatt visszajött a kopoltyúja szép színe, viszont... már egy hete nem eszik. Látszik, hogy már be van esve a hasa. 2 napja próbálom úgy etetni, h kicsit kiveszem és próbálom tömködni a szájába a tubit, egy kicsit sikerült is megetetnem vele, de kb teljesen jelentéktelen mennyiséget. Azért próbálom erőltetni az etetést, mert nem akarom h éhen haljon, és magától nem hajlandó enni. Tudom, ez nem jó, de így azért mégis csak vmi jut a szervezetébe.

Szóval a kérdésem az, hogy mi lehet az oka h ennyi ideje nem eszik, pedig előtte imádott falni, és hogy mit tudok ez ellen tenni? Nem szeretném hogy éhen haljon, ő az első "háziállatom", és 2 év alatt nagyon a szívemhez nőtt :(
Kérlek segítsetek! Köszönöm
Válasz küldése