Táplálkozási problémák

Moderátor: Axolotl moderátor

zsófia88
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2015.04.04. 20:55

Hiányos lábak, nem evés

Hozzászólás Szerző: zsófia88 »

sziasztok nekem ket axolotlom van .És a kicsinek hiányzik az első két lába és nem akar enni :(KÜlön van választva a nagytol már mindenhogy probáltam enni adni neki.Szeretnném megtudni ? mit lehet tenni vagy segíteni rajta .Kérem a segítségeteket. Előre is köszönöm.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Maya 2015.04.04. 21:46-kor.
Ok: Nem adtál témacímet, javítottam, de kérlek olvasd el a házirend ezen részét! Köszi!
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Hiányos lábak, nem evés

Hozzászólás Szerző: Maya »

zsófia88 » 44 perccel ezelőtt írta:sziasztok nekem ket axolotlom van .És a kicsinek hiányzik az első két lába és nem akar enni :(KÜlön van választva a nagytol már mindenhogy probáltam enni adni neki.Szeretnném megtudni ? mit lehet tenni vagy segíteni rajta .Kérem a segítségeteket. Előre is köszönöm.
Szia, üdv a fórumon!

Ennyi információval nem igazán lehet mit kezdeni, ez olyan mikor Te elmész az orvoshoz és csak annyit mondasz "Doktor úr! Beteg vagyok!". Semmi információt, paramétert nem adtál meg, csupán annyit, hogy problémád van. Figyelmedbe ajánlom az igen beszédes "Olvasd el mielőtt bármit írnál! Eü házirend!" topikot http://axolotl.hu/viewtopic.php?p=535#p535 , ami nem azért készült mert annyira unatkoznánk reggeltől estig, hanem a Ti érdeketekben, mert egyikünk se távgyógyító és távlátó, fontos, hogy a problémát minél szélesebb körben érthessük.
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Maxi
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2015.05.08. 20:40

Másfél hete nem eszik

Hozzászólás Szerző: Maxi »

Minél hamarabbi segítségre lenne szükségem!
Állatkám másfél hete EGYÁLTALÁN nem eszik! Miért van ez, illetve mit csináljunk vele? Próbáltunk neki vörös szúnyoglárvát és fagyasztott halat is neki, de nem próbáltunk még ki mindent amit csak meg tud enni... választ szeretnék minél gyorsabban! Minden perc számíthat! :$
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Maya 2015.05.08. 22:04-kor.
Ok: Nem adtál témacímet, javítottam, de kérlek olvasd el a házirend ezen részét! Köszi!
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Másfél hete nem eszik

Hozzászólás Szerző: Maya »

Maxi » Ma, 20:50 írta:Minél hamarabbi segítségre lenne szükségem!
Állatkám másfél hete EGYÁLTALÁN nem eszik! Miért van ez, illetve mit csináljunk vele? Próbáltunk neki vörös szúnyoglárvát és fagyasztott halat is neki, de nem próbáltunk még ki mindent amit csak meg tud enni... választ szeretnék minél gyorsabban! Minden perc számíthat! :$
Szia, Üdv a fórumon!

"DOKTOR ÚR SEGÍTSEN! BETEG VAGYOK!" - jelenleg ennyi információval rendelkezünk. Most, rögtön, mindent, azonnal.
Kérlek olvasd el ezt a topikot és válaszolja az ott feltett kérdésekre, majd ezután tovább tudunk haladni a problémán. http://axolotl.hu/viewtopic.php?p=535#p535

Mekkora az axi? Milyen a vízminőség? Miket szokott enni, mikor és mit evett utoljára? Milyen súlyban van? Kép esetleg? Ha az én felnőtt axi-lovaim 4 hétig nem ennének sem néznének ki vékonynak, sőt van amelyik csak 2 hetente kap, hogy ki ne durranjon. Egy egészséges felnőtt axi viszonylatában nem vészes a másfél hét, viszont figyelgetni kell. A többi találgatásnak akkor mennék tovább, ha lenne valami információ. Ezzel mennek el azok a fontos percek.

Maya
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
csilbett
Fórumozó
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2015.08.04. 23:35

Hasmenés

Hozzászólás Szerző: csilbett »

Sziasztok!
Augusztusban került hozzám egy aprócseprő kis Axolotl,Felhő. Eddig egészen jól volt a 30Literes akváriumban, de múlt héten kapott egy új 90Litereset,hogy legyen helye úszkálni(nagyon aktív kis állat ugyanis), megetettem múlthét csütörtökön és pénteken tettem át az új akviba. A hétvégén kiszedtem a székletét és hétfőn újraetettem, csütörtökig nem ürített, a hasa óriási, de éhes volt ezért megetettem csütörtökön, de azóta sem történt semmi változás, a hasa nagy, jön az üveghez és enne, de nem jött ki belőle semmi aminek ki kéne.
Ma észrevettem a vízében valami szürkés,nyálkás dolgot a talajon, elég sok helyen, úgy nézett ki, mintha porcicák lennének a víz alján,nagyon furcsálltam kiporszívóztam hát őket. Nem tudom, hogy hogyan néz ki az axolotl hasmenés(és itt sem találtam semmi konkrét leírást róla),de én arra gyanakszom(legalábbis nagyon remélem, hogy egy kis hasmenésről van szó). A hasa ugyanakkora és szívesen enne.
Új szűrőt vettem neki, és úgy tűnik, hogy nem elég neki a vízben az oyigén, mert állandóan felúszkál és nyeli a levegőt. Biztosan ez is hozzátesz a hasa nagyságához, de régebben mikor nem volt elég levegő a vízében és felúszkált újabb adagért kicsit összébb ment a hasa közben, de most állandóan ugyanakkora, felúszik, bekap egy adagot és megy le a víz aljára.
Mit tegyek? Bedugjam az új szűrő mellé a régit és akkor dupla adag levegő megy? Jövőhéten tudok csak neki venni a porlasztójához pumpát(mert a régebbi pumpájába visszafolyt a víz, természetesen az akvarisztikában elfelejtették mondani, hogy kéne hozzá valami bigyó ami ezt meggátolja,mindegy majd most beszerzek egy olyat is) Van olyan, hogy túl sok levegő van a vízben,a szűrő+porlasztó együtt lehet, hogy sok lesz neki?
És ezzel a nemkakilással mit tudnék kezdeni? Azt gondoltam addig nem etetem meg amíg nem kakil, de ez a szürkés,nyálkás porcicaszerűség akkor most az volt vagy sem?
A víz állandó 18-20 fokon van, hetente legalább egyszer cserélek,de az ürülék kiporszívózásával mindig jön víz is, tehát olyankor szűrt vizet kap. Fagyasztott halat szokott enni,most váltottunk nagyobb halakra,lehet, hogy az a baj, hogy másféle halat kap?
Küldök egy képet a pocakjáról a biztonság kedvéért. :)
Kérlek segítsetek!!
Csatolmányok
20160326_111501.jpg
20160326_111501.jpg (835.82 KiB) Megtekintve 12919 alkalommal
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Maya 2016.03.26. 16:09-kor.
Ok: Nem adtál meg témacímet! A hibát javítottam, de kérlek olvasd el a házirend ezen pontját! Köszi! M
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Hasmenés

Hozzászólás Szerző: Maya »

csilbett » Ma, 11:55 írta:Sziasztok!
Augusztusban került hozzám egy aprócseprő kis Axolotl,Felhő. Eddig egészen jól volt a 30Literes akváriumban, de múlt héten kapott egy új 90Litereset,hogy legyen helye úszkálni(nagyon aktív kis állat ugyanis), megetettem múlthét csütörtökön és pénteken tettem át az új akviba. A hétvégén kiszedtem a székletét és hétfőn újraetettem, csütörtökig nem ürített, a hasa óriási, de éhes volt ezért megetettem csütörtökön, de azóta sem történt semmi változás, a hasa nagy, jön az üveghez és enne, de nem jött ki belőle semmi aminek ki kéne.
Ma észrevettem a vízében valami szürkés,nyálkás dolgot a talajon, elég sok helyen, úgy nézett ki, mintha porcicák lennének a víz alján,nagyon furcsálltam kiporszívóztam hát őket. Nem tudom, hogy hogyan néz ki az axolotl hasmenés(és itt sem találtam semmi konkrét leírást róla),de én arra gyanakszom(legalábbis nagyon remélem, hogy egy kis hasmenésről van szó). A hasa ugyanakkora és szívesen enne.
Új szűrőt vettem neki, és úgy tűnik, hogy nem elég neki a vízben az oyigén, mert állandóan felúszkál és nyeli a levegőt. Biztosan ez is hozzátesz a hasa nagyságához, de régebben mikor nem volt elég levegő a vízében és felúszkált újabb adagért kicsit összébb ment a hasa közben, de most állandóan ugyanakkora, felúszik, bekap egy adagot és megy le a víz aljára.
Mit tegyek? Bedugjam az új szűrő mellé a régit és akkor dupla adag levegő megy? Jövőhéten tudok csak neki venni a porlasztójához pumpát(mert a régebbi pumpájába visszafolyt a víz, természetesen az akvarisztikában elfelejtették mondani, hogy kéne hozzá valami bigyó ami ezt meggátolja,mindegy majd most beszerzek egy olyat is) Van olyan, hogy túl sok levegő van a vízben,a szűrő+porlasztó együtt lehet, hogy sok lesz neki?
És ezzel a nemkakilással mit tudnék kezdeni? Azt gondoltam addig nem etetem meg amíg nem kakil, de ez a szürkés,nyálkás porcicaszerűség akkor most az volt vagy sem?
A víz állandó 18-20 fokon van, hetente legalább egyszer cserélek,de az ürülék kiporszívózásával mindig jön víz is, tehát olyankor szűrt vizet kap. Fagyasztott halat szokott enni,most váltottunk nagyobb halakra,lehet, hogy az a baj, hogy másféle halat kap?
Küldök egy képet a pocakjáról a biztonság kedvéért. :)
Kérlek segítsetek!!
Szia!

Sok minden adat hiányzik, tehát 1-2 dologra rákérdeznék. Akvárium mérete hosszxszélxmagas és a szűrő fajtája/típusa.

Egy felnőtt axolotl emésztéséről elmondható, hogy egy szokványos hallal összehasonlítva nagyon lassú, akár 1-2 hétig is tarthat mire megemészt egy adott táplálékot. Alacsonyabb hőfokon lassabban, kicsit magasabbon gyorsabban - anyagcsere hőmérséklet függvényében változik. Tehát semmi baj ha még nem emésztette meg, én őszintén 3-4-5 napra etetek, mikor hogy esik éppenséggel, sosem a kibocsájtott ürülék mennyiségében (13 axinál már követhetetlen).

Súlyra jól néz ki.

Ha lesz legközelebb hasmenése kérlek fecskendővel halászd ki és fotózd le nekünk. Ha tudtam, volna hogy ilyen kuriózum némi hasmenés, fotóztam volna néhányat a fórumra, de csak egészséges székletről őrizgetem képeket. Alapvetően több fajta hasmenés létezik, van a barnás nagyon darabos, van a kifejezetten barna már-már folyékony állagú fosás (rettentő büdös) és van a betegség esetén, főleg gyomor-bélfertőzés esetén egy nagyon jellegzetes hosszúkás fehér-nyálkás széklet, illetve van az emésztés nélküli széklet amikor az adott táplálék változatlan, teljesen felismerhető formában jön ki az állatból.

Ha nem folyamatos ez a hasmenés egyenlőre nem aggódnék miatta. Viszont a táplálék palettáját kibővíteném ez így elég egyoldalú, főleg lárvákat-férgeket-rákokat és gilisztát vezetnék be. Élő vörös szúnyoglárva, élő tubifex stb. A hal emésztése pedig önmagában egy hosszadalmas folyamat, elég nehéz étel.

Mióta akvarisztikázom majd 6 éve, még sosem fordult elő velem, hogy levegő pumpába visszafolyt volna a víz, lehet venni vízvisszafolyásgátló csapot 100 ft-os tétel, de én sosem használtam, úgy vettem észre fizikálisan szinte lehetetlen, hogy belefolyjon a víz, most hallom először, hogy ilyen történt volna.

Ipari pumpákka előfordulhat, hogy túl sok az oxigén a vízben, de az akvarisztikában kapható eszközökkel ilyen nem érhető el. Sok az oxigén az egy nagyon egészséges állapot, azt hiszem te is szeretsz levegőt venni :) hatalmas piros a kopoltyú és az állat nem jön fel a víz felszínére levegőt venni - így néz ki egy elégedett "lélegző" axolotl. Nálam ezt a hatást 2 külső szűrő érte el össze. 2 300 l/h és 2 db légpumpa összesen 500 l/h beoldással.

Egyenlőre figyelgesd és nyugodtan etesd, ha még folytatódni fog ez a hasmenés csak akkor foglalkoznék vele komolyabban.


Üdv,
Maya
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
csilbett
Fórumozó
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2015.08.04. 23:35

Re: Hasmenés

Hozzászólás Szerző: csilbett »

Szia Maya!

Köszönöm a gyors választ!
A szűrő fajtája: Eheim Pickup 60 (Az akvarisztikában csináltattam a mostani akváriumot és ahhoz kértem a szűrőt, de most néztem csak a dobozát, hogy 30-60 liter vízhez adták, nem pedig 60-100-hoz..nem értem, hogy ez hogyan lehet. Valamivel mindig sikerül megszívnom az akvarisztikákban...megpróbálom majd nagyobbra cseréltetni, de aligha hiszem, hogy árbeszámítással belefognak menni.)De akkor valószínűleg emiatt nem elég neki az oxigén ugye? Pedig baromi nagy ez a szűrő, majdnem az akvárium aljától a 30cm magas víz tetejéig ér, kíváncsi vagyok, hogy akkor az egyel nagyobb mekkora lehet..
Akvárium méretei: 60cm hosszú, 45cm széles és 35cm magas.
Fagyasztott halon kívül egyszer megpróbáltam a csirkeszívet, jó darabig bírta aztán kihányta ezért abbahagytam, de akkor majd utánanézek ezeknek a vörös szúnyoglárváknak. :)

Rendben akkor holnap megetetem és amint lesz valamiféle széklet kihalászom és készítek róla képet, hátha megtudtok majd valamit állapítani róla. :)
Majd jelentkezem! Még egyszer köszi mindent!
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Hasmenés

Hozzászólás Szerző: Maya »

csilbett » Tegnap, 23:51 írta:Szia Maya!

Köszönöm a gyors választ!
A szűrő fajtája: Eheim Pickup 60 (Az akvarisztikában csináltattam a mostani akváriumot és ahhoz kértem a szűrőt, de most néztem csak a dobozát, hogy 30-60 liter vízhez adták, nem pedig 60-100-hoz..nem értem, hogy ez hogyan lehet. Valamivel mindig sikerül megszívnom az akvarisztikákban...megpróbálom majd nagyobbra cseréltetni, de aligha hiszem, hogy árbeszámítással belefognak menni.)De akkor valószínűleg emiatt nem elég neki az oxigén ugye? Pedig baromi nagy ez a szűrő, majdnem az akvárium aljától a 30cm magas víz tetejéig ér, kíváncsi vagyok, hogy akkor az egyel nagyobb mekkora lehet..
Akvárium méretei: 60cm hosszú, 45cm széles és 35cm magas.
Fagyasztott halon kívül egyszer megpróbáltam a csirkeszívet, jó darabig bírta aztán kihányta ezért abbahagytam, de akkor majd utánanézek ezeknek a vörös szúnyoglárváknak. :)

Rendben akkor holnap megetetem és amint lesz valamiféle széklet kihalászom és készítek róla képet, hátha megtudtok majd valamit állapítani róla. :)
Majd jelentkezem! Még egyszer köszi mindent!
Szia!

Az akvárium rettentően alulméretezett egy ekkora állatnak. A szűrő pedig rettentően gyenge, kizárólag elrettentő példának ideális. Ha már szűrőről beszélünk én azt javasolom, hogy óránként min. 3x forgassa át a teljes vízmennyiséget (nos kivéve ha szivacsszűrő-mattenfilterről beszélünk), szűrőtöltetek visszafogása miatt érdemes jóval felülméretezni, emellett végezzen fizikális, biológia és szükség esetén kémiai szűrést, de még egy megfelelő külső szűrő mellett is néha szükséges plusz levegőbeoldás.

Jelenleg tényleg azt javasolom, hogyha folytatódnak a tünetek akkor kell komolyabban utánajárni. Illetve színesíteném az étrendjét, csirke máj és szív nagyon ritkásan havi 1x mehet. A szívben túl sok a koleszterin a májban pedig az A-vitamin, ami túladagolható.


Üdv,
Maya
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
csilbett
Fórumozó
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2015.08.04. 23:35

Re: Hasmenés

Hozzászólás Szerző: csilbett »

Szia!

Rendben megértettem. Az elmúlt fél évben már legalább 3 tapasztalattal rendelkező embertől hallottam az axitartással kapcsolatban egymásnak ellentmondó infókat, természetesen a legeslegjobbat akartam és akarom is Felhőnek ezért a racionálisnak tűnő,vagy akár neten többszörösen alátámasztott tanácsot fogadtam meg, és 1-2 hónapon belül mindig kiderült, hogy nem jól csináltam,nem elég nagy, nem elég kicsi,túl kevés,túl sok, túl egyhangú,túl fehér,túl élő,rossz minőségű stb. Bizonyosan nem nekem való egy ilyen állat tartása, legközelebb maradok a cicánál és remélem, hogy nem derül ki minden hónapban valami amit rosszul csinálok(vagy, hogy az akvarisztikákban is megpróbálnak kicsit képben lenni) :)
Ami azt illeti mostanság akváriumcserére nem lesz alkalmam sajnos,tehát remélem Felhő még egy jó darabig bírja ebben is. :)
Vasárnap megetettem hallal, mert húsvétvasárnap nem volt lehetőségem mást venni neki ugyebár. Nagyon jóízűen evett,még akart volna, de nem szeretném ha kidurranna,ezért limitáltam a dolgot.
Most nemrég vettem észre, hogy éppen hány szegény. Holnap lesz alkalmam elmenni neki más kaja után nézni,tehát csütörtökön megetetem és hétvégére kiderül, hogy javult-e a pocija. Kakit eddig még nem találtam sajna. :)

Mindent köszi!
Betti
Annie
Fórumozó
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2016.05.12. 20:56
Tartózkodási hely: Jászberény

Férgesség, és hasmenés?

Hozzászólás Szerző: Annie »

Sziasztok!
Tegnap arra lettem figyelmes, hogy az akvárium alján, és lent az oldalán hajszálvékony fehér fél centis valamik mocorognak, úgy mint a tubik szoktak!
Jól beparáztam, így kivettem a gyerkőcöt gyorsan a helyéről és áttettem nagy vödörbe a levegőztetővel (még jó hogy volt vizem készenlétben, mert ma lett volna 30%-os vizcsere). Mivel nem tudtam beazonosítani teljesen a csúnyaságokat, így fogtam telesóztam az akváriumot. Úgy néz ki hatott ez a dolog, mert a kukacok/férgek egymas után váltak mozgásképtelenné, majd tehetetlenül fellebegtek a víz tetejére, mert a só pici kis buborékokat termelt köréjük. Azt hittem túl vagyok a dolgokon, de miután jobban utána olvastam egy két dolognak rá kellett jöjjek lehet nagyobb a baj, mint ahogy gondoltam. Összevetve minden dolgot úgy néz ki axikám férges... Találkoztatok már ilyen dologgal? Halaknál olvastam ilyet, itt is keresgettem, de nem találtam csak pár dologban hasonló esetet.
Nyunyókám 12-13cm és egy 45*25*25-ös aksiban van, van Nála egy moha labda és egy vízi kukorica ( http://akvaguru.hu/kepek2/noveny/kukor4.jpg ), szivacs szűrő van bent kezdetek óta egy aquael légpumpával beüzemelve. Heti 30%os víz csere szokott lenni. Általában fagyasztott szúnyoglárvát kap feketét vagy vöröset, és vizcsere előtt pedig apróra vágott csirkemájat. A maradékot mindíg kiporszivozom, meg a kakit is amint meglátom. Nagy folyami kavicsok vannak aljzatnak betéve, bújónak meg egy nagy sötétkék kerámia bögre. A növény havi egyszer kap 5ml folyékony sera florena növénytápot.
Tele pocakkal nagyon egészségesnek látszik, a kopoltyúi is sűrűek, ha ébren van akkor meg szép pirosak is. A farka vége mondjuk úgy néz ki, mintha cakkos lenne egy kicsit és el lenne vekonyodva (sajnos nem tudok képet csinálni róla, mert nagyon mozgékony állatka). A kakilókája talánkicsit mintha duzzadt lenne. Étvágya hatalmas, de annyit nem úszkál mint egy-két hónappal ezelőtt.
Előttem egy hozzászóló irt a hasmenésről, neki már másfél hónapja megy a hasa (szerintem ezt mar lehet annak nevezni), elotte szép egybefüggő nagy bogyó széklete volt. Most meg olyan csúnya (mellékeltem képet róla), olyan mintha a nagy kakinak a burka meglenne csak kifakadt volna, meg volt a vizben ilyen szürke porcicajellegu valami is a kakafoszlanyokon, amit elottem is irtak. Egyébként büdös lesz a viz is tőle ilyenkor, olyan hal szagú de mellé még savanyú szaga is van! :/
Amúgy hideg 15-18 fokos vizben érzi a legjobban magát, akkor mozog a legtöbbet, átlagban 20-21 fokos a víz (palackokkal hűtöm), és amikor teheti ha tele a pocak ha nem kajáért kuncsorog! :D
Szóval ahogy mindent átgondoltam, lehet ez sok dolog egybe függ a férgekkel (mert ezek szerintem azok lesznek).
Valakinek van valami ötlete rá, hogy ez mi lehet esetleg hogy lehet kezelni?
Sajnos erre nem igazán van egzotikus állatorvos, akiket olvastam itt a fórumon azok meg messze vannak... :/
Köszönöm a Válaszotokat, remélem jó helyre írtam.
Csatolmányok
Az élőhelye
Az élőhelye
WP_20160610_21_47_02_Pro.jpg (1.42 MiB) Megtekintve 12841 alkalommal
A mostani állapot
A mostani állapot
WP_20160710_14_34_09_Pro.jpg (1.39 MiB) Megtekintve 12841 alkalommal
Itt pedig hátulról mászik be épp a bögrébe
Itt pedig hátulról mászik be épp a bögrébe
WP_20160615_15_48_42_Pro.jpg (1.39 MiB) Megtekintve 12841 alkalommal
Itt látszik a farka vége talán a legjobban
Itt látszik a farka vége talán a legjobban
WP_20160618_23_13_01_Pro.jpg (908.64 KiB) Megtekintve 12841 alkalommal
A "kaki"
A "kaki"
WP_20160710_11_16_37_Pro.jpg (1.44 MiB) Megtekintve 12841 alkalommal
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Férgesség, és hasmenés?

Hozzászólás Szerző: Maya »

Annie » 2016.07.10. 15:43 írta:Sziasztok!
Tegnap arra lettem figyelmes, hogy az akvárium alján, és lent az oldalán hajszálvékony fehér fél centis valamik mocorognak, úgy mint a tubik szoktak!
Jól beparáztam, így kivettem a gyerkőcöt gyorsan a helyéről és áttettem nagy vödörbe a levegőztetővel (még jó hogy volt vizem készenlétben, mert ma lett volna 30%-os vizcsere). Mivel nem tudtam beazonosítani teljesen a csúnyaságokat, így fogtam telesóztam az akváriumot. Úgy néz ki hatott ez a dolog, mert a kukacok/férgek egymas után váltak mozgásképtelenné, majd tehetetlenül fellebegtek a víz tetejére, mert a só pici kis buborékokat termelt köréjük. Azt hittem túl vagyok a dolgokon, de miután jobban utána olvastam egy két dolognak rá kellett jöjjek lehet nagyobb a baj, mint ahogy gondoltam. Összevetve minden dolgot úgy néz ki axikám férges... Találkoztatok már ilyen dologgal? Halaknál olvastam ilyet, itt is keresgettem, de nem találtam csak pár dologban hasonló esetet.
Nyunyókám 12-13cm és egy 45*25*25-ös aksiban van, van Nála egy moha labda és egy vízi kukorica ( http://akvaguru.hu/kepek2/noveny/kukor4.jpg ), szivacs szűrő van bent kezdetek óta egy aquael légpumpával beüzemelve. Heti 30%os víz csere szokott lenni. Általában fagyasztott szúnyoglárvát kap feketét vagy vöröset, és vizcsere előtt pedig apróra vágott csirkemájat. A maradékot mindíg kiporszivozom, meg a kakit is amint meglátom. Nagy folyami kavicsok vannak aljzatnak betéve, bújónak meg egy nagy sötétkék kerámia bögre. A növény havi egyszer kap 5ml folyékony sera florena növénytápot.
Tele pocakkal nagyon egészségesnek látszik, a kopoltyúi is sűrűek, ha ébren van akkor meg szép pirosak is. A farka vége mondjuk úgy néz ki, mintha cakkos lenne egy kicsit és el lenne vekonyodva (sajnos nem tudok képet csinálni róla, mert nagyon mozgékony állatka). A kakilókája talánkicsit mintha duzzadt lenne. Étvágya hatalmas, de annyit nem úszkál mint egy-két hónappal ezelőtt.
Előttem egy hozzászóló irt a hasmenésről, neki már másfél hónapja megy a hasa (szerintem ezt mar lehet annak nevezni), elotte szép egybefüggő nagy bogyó széklete volt. Most meg olyan csúnya (mellékeltem képet róla), olyan mintha a nagy kakinak a burka meglenne csak kifakadt volna, meg volt a vizben ilyen szürke porcicajellegu valami is a kakafoszlanyokon, amit elottem is irtak. Egyébként büdös lesz a viz is tőle ilyenkor, olyan hal szagú de mellé még savanyú szaga is van! :/
Amúgy hideg 15-18 fokos vizben érzi a legjobban magát, akkor mozog a legtöbbet, átlagban 20-21 fokos a víz (palackokkal hűtöm), és amikor teheti ha tele a pocak ha nem kajáért kuncsorog! :D
Szóval ahogy mindent átgondoltam, lehet ez sok dolog egybe függ a férgekkel (mert ezek szerintem azok lesznek).
Valakinek van valami ötlete rá, hogy ez mi lehet esetleg hogy lehet kezelni?
Sajnos erre nem igazán van egzotikus állatorvos, akiket olvastam itt a fórumon azok meg messze vannak... :/
Köszönöm a Válaszotokat, remélem jó helyre írtam.
Szia!
Nagyon-nagyon sok egészséges baktérium és parazita él egy egészséges biológiájú akváriumban. Én előbb kiderítettem volna az "adott" élősködő micsoda is valójában és aszerint kezeltem volna. Én anno a lepkeszúnyog lárvákról hittem, hogy állatban élő élősködők, hiszen mindig az állatok ürülékét ették, így azt hihetettem így jött ki az állatokból. De aztán megtudtam, hogy ártatlan lepkék, akik csak idegesítőek, így nem is írtottam őket (megjegyzem akartam, de rohadtul jól érezték magukat).

Az elsózott akváriumvízbe került vissza az axi vagy teljes vízcsere történt? Senkinek nem javasolnám, hogy egy édesvízi állatot sósvízbe helyezzen.

Nálam anno voltak fonálférgek (mikroszkópos vizsgálat során megállapított), amire kezelve is lettek, viszont évekkel később egy másik dokival folytatott beszélgetés során rájöttünk, hogy nem feltétlenül kell megijedni az ilyen dolgoktól, hiszen az állatok emésztőrendszerében millió számra élnek bacik és néha-néha paraziták is.

Mikroszkópos vizsgálat, kenetminta történt-e? Addig nem beszélnék parazitákról amíg meg nem állapított, hogy az okozza-e a problémát. Feltételezésekre kezelni állatokat nagy hiba lenne.

Az akvárium mérete továbbra is súrolja az állatkínzást, de ez mellékes jelen esetben.

Az biztos, hogy ez az állat egy csontváz, cudar állapotban van jelenleg, súlyosan lefogyva.

A fehér nyálkás széklet egy gyomor-bélrendszeri fertőzést sejtet, amit okozhat baktérium, parazita, egysejtű élősködő.
Tehát előbb ezt az emésztést kéne talpra állítani, amikor már ilyen szintre süllyednek az állatok én nem látom értelmét otthoni szenvedéseknek, muszáj egzotikus állatorvoshoz menni, vagy legalábbis adott gyógyszerért helyi állatorvoshoz elfáradni.

Nagyon jó lenne tudni, hogy baktérium vagy parazita-e a kiváltó ok, mivel a kezelés ettől függene. Én első körben javasolnék egy széles spektrumú antibiotikumot (privátba kérdezz rá, kuty-macs dokinál is kérhető-nem drága szer) ami vagy beválik vagy nem, mégha parazita is okozza a problémát talán egy kicsit megtépázza azt a részét is, így egy kicsit talpra fog állni az állat. Mert addig nem fog hízni, amíg meg nem emészti a táplálékot, tehát addig amíg ismét szép nagy kúp alakú barna kaki nem távozik belőle. Kép alapján nekem nem tűnik parazitának, csak az emésztetlen fekete szúnyoglárvákat látom az állat ürülékében. Egy biztos, hogy kezelés nélkül el fog pusztulni sajnos.


Üdv,
Maya
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
hachiko68
Fórumozó
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2017.07.12. 07:07

Miért nem éhes?

Hozzászólás Szerző: hachiko68 »

Sziasztok!

Kedden került hozzánk Wolfgang, kb 12 cm-es axolotl. Eleinte rögtön rácuppant a kajákra, evett már élő tubit, csirkeszívet, és axolotl tápot is, csipeszből etetem.
Viszont tegnap egész nap nem evett és ma sem akar. Az a furcsa, hogy amikor meglátja a csipeszt, akkor érdeklődően azonnal felkapja a fejét, pár mp-ig ott tartja a kajánál, majd elkezd hátrálni... Olyan mintha akarna enni, de mintha semmi nem tetszene amit kap, vagy nem tudom...
Előzményként, tegnap előtt egy viszonylag nagy falat csirkeszívet egyben bekapott, azóta nem eszik. Lehet az ennyire eltelítette? De nekik nem naponta kéne enniük? A másik ami fontos lehet, panelban lakunk, amikor 4 napja idekerült sajna még 27 fokos volt a vize, de azonnal megpróbáltam valahogy hűteni, mostanra sikerült 20 fokra levinnem tartósan. Nem tűnik betegnek, külsőre semmi érdekeset nem látok rajta.
Egyébként egyedül van az akváriumban, ami 54 literes, a víz tisztának tűnik, a tetején szúnyogálós megoldás van, hogy tudjon szellőzni. Sokat van a kis barlangjában, úgy látom szeret elbújni.
Állatkereskedésben vettük meg őt egyébként Kökiben.
Várjak még hátha ma-holnap elkezd enni?
Milyen tanáccsal tudtok segíteni esetleg?

Csatoltam egy friss képet róla, és az akváriumáról.

Köszönöm
Csatolmányok
wolfi3b.jpg
wolfi3b.jpg (99.13 KiB) Megtekintve 12658 alkalommal
wolfi2b.jpg
wolfi2b.jpg (80.69 KiB) Megtekintve 12658 alkalommal
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Maya 2017.07.15. 15:20-kor.
Ok: Nem adtál meg témacímet! A hibát javítottam, de kérlek olvasd el a házirend ezen pontját! Köszi! M
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Miért nem éhes?

Hozzászólás Szerző: Maya »

hachiko68 » Ma, 13:33 írta:Sziasztok!

Kedden került hozzánk Wolfgang, kb 12 cm-es axolotl. Eleinte rögtön rácuppant a kajákra, evett már élő tubit, csirkeszívet, és axolotl tápot is, csipeszből etetem.
Viszont tegnap egész nap nem evett és ma sem akar. Az a furcsa, hogy amikor meglátja a csipeszt, akkor érdeklődően azonnal felkapja a fejét, pár mp-ig ott tartja a kajánál, majd elkezd hátrálni... Olyan mintha akarna enni, de mintha semmi nem tetszene amit kap, vagy nem tudom...
Előzményként, tegnap előtt egy viszonylag nagy falat csirkeszívet egyben bekapott, azóta nem eszik. Lehet az ennyire eltelítette? De nekik nem naponta kéne enniük? A másik ami fontos lehet, panelban lakunk, amikor 4 napja idekerült sajna még 27 fokos volt a vize, de azonnal megpróbáltam valahogy hűteni, mostanra sikerült 20 fokra levinnem tartósan. Nem tűnik betegnek, külsőre semmi érdekeset nem látok rajta.
Egyébként egyedül van az akváriumban, ami 54 literes, a víz tisztának tűnik, a tetején szúnyogálós megoldás van, hogy tudjon szellőzni. Sokat van a kis barlangjában, úgy látom szeret elbújni.
Állatkereskedésben vettük meg őt egyébként Kökiben.
Várjak még hátha ma-holnap elkezd enni?
Milyen tanáccsal tudtok segíteni esetleg?

Csatoltam egy friss képet róla, és az akváriumáról.

Köszönöm
Holnap reggel írok egy hosszabbat. Alapvető tartási hibák vannak és némi tájékozatlanság. Maya
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
hachiko68
Fórumozó
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2017.07.12. 07:07

Re: Miért nem éhes?

Hozzászólás Szerző: hachiko68 »

Maya » Tegnap, 23:10 írta:
hachiko68 » Ma, 13:33 írta:Sziasztok!

Kedden került hozzánk Wolfgang, kb 12 cm-es axolotl. Eleinte rögtön rácuppant a kajákra, evett már élő tubit, csirkeszívet, és axolotl tápot is, csipeszből etetem.
Viszont tegnap egész nap nem evett és ma sem akar. Az a furcsa, hogy amikor meglátja a csipeszt, akkor érdeklődően azonnal felkapja a fejét, pár mp-ig ott tartja a kajánál, majd elkezd hátrálni... Olyan mintha akarna enni, de mintha semmi nem tetszene amit kap, vagy nem tudom...
Előzményként, tegnap előtt egy viszonylag nagy falat csirkeszívet egyben bekapott, azóta nem eszik. Lehet az ennyire eltelítette? De nekik nem naponta kéne enniük? A másik ami fontos lehet, panelban lakunk, amikor 4 napja idekerült sajna még 27 fokos volt a vize, de azonnal megpróbáltam valahogy hűteni, mostanra sikerült 20 fokra levinnem tartósan. Nem tűnik betegnek, külsőre semmi érdekeset nem látok rajta.
Egyébként egyedül van az akváriumban, ami 54 literes, a víz tisztának tűnik, a tetején szúnyogálós megoldás van, hogy tudjon szellőzni. Sokat van a kis barlangjában, úgy látom szeret elbújni.
Állatkereskedésben vettük meg őt egyébként Kökiben.
Várjak még hátha ma-holnap elkezd enni?
Milyen tanáccsal tudtok segíteni esetleg?

Csatoltam egy friss képet róla, és az akváriumáról.

Köszönöm
Holnap reggel írok egy hosszabbat. Alapvető tartási hibák vannak és némi tájékozatlanság. Maya
Köszönöm. Tegnap este evett egy kis szúnyoglárvát, és hagytam bent egy kis tubit, ami kiesett a csipeszből, azt is úgy látom, hogy megette : ) De azért mindent építő kritikát szívesen fogadok, az a cél, hogy jól érezze magát Wolfgang. Van bent egyébként 2 neon hal is neki, de egyelőre nem bántotta őket :D
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Maya 2017.07.15. 15:21-kor.
Ok: Nem adtál meg témacímet! A hibát javítottam, de kérlek olvasd el a házirend ezen pontját! Köszi! M
hachiko68
Fórumozó
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2017.07.12. 07:07

Re: Miért nem éhes?

Hozzászólás Szerző: hachiko68 »

Jupíííí, újra eszik Wolfgang! <3
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Maya 2017.07.15. 15:21-kor.
Ok: Nem adtál meg témacímet! A hibát javítottam, de kérlek olvasd el a házirend ezen pontját! Köszi! M
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Miért nem éhes?

Hozzászólás Szerző: Maya »

hachiko68 » Tegnap, 13:33 írta:Sziasztok!

Kedden került hozzánk Wolfgang, kb 12 cm-es axolotl. Eleinte rögtön rácuppant a kajákra, evett már élő tubit, csirkeszívet, és axolotl tápot is, csipeszből etetem.
Viszont tegnap egész nap nem evett és ma sem akar. Az a furcsa, hogy amikor meglátja a csipeszt, akkor érdeklődően azonnal felkapja a fejét, pár mp-ig ott tartja a kajánál, majd elkezd hátrálni... Olyan mintha akarna enni, de mintha semmi nem tetszene amit kap, vagy nem tudom...
Előzményként, tegnap előtt egy viszonylag nagy falat csirkeszívet egyben bekapott, azóta nem eszik. Lehet az ennyire eltelítette? De nekik nem naponta kéne enniük? A másik ami fontos lehet, panelban lakunk, amikor 4 napja idekerült sajna még 27 fokos volt a vize, de azonnal megpróbáltam valahogy hűteni, mostanra sikerült 20 fokra levinnem tartósan. Nem tűnik betegnek, külsőre semmi érdekeset nem látok rajta.
Egyébként egyedül van az akváriumban, ami 54 literes, a víz tisztának tűnik, a tetején szúnyogálós megoldás van, hogy tudjon szellőzni. Sokat van a kis barlangjában, úgy látom szeret elbújni.
Állatkereskedésben vettük meg őt egyébként Kökiben.
Várjak még hátha ma-holnap elkezd enni?
Milyen tanáccsal tudtok segíteni esetleg?

Csatoltam egy friss képet róla, és az akváriumáról.

Köszönöm
Szia!
Üdv a fórumon!

Mivel az állat nem régiben lett vásárolva teljesen normális, ha szoknia kell az új környezeté és a megváltozott vízminőségi feltételeket. Hiszen született vagy tenyésztőnél vagy szaporítótelepen, majd bekerült egy nagykereskedőhöz megint más körülmények közé, tovább jutott a kiskereskedőhöz és nagy nehezen egy hozzánemértő állatkereskedésben kötött ki, ahol képesek voltak albínónak eladni egy leucisztikus/fehér példány... Tehát már nagyon fiatalon nagyon sok mindenen ment keresztül ezen többsége nem segített az állat egészségének. (Arról nem is beszélve, hogy hazai szabályozás alapján eredet igazolással adható el kizárólag.)

Az akvárium mérete rettentő kicsi, ez az állat 30 cm-esre fog megnőni optimális esetben, tehát nagyon nehezen tud majd megfordulni is az akváriumban, nálam ez már közelíti az állatkínzás határát. Emellett a szűrés minősége, utalva a belső szűrőre elégtelen lesz egy egészséges vízbiológia fenntartásához. Emellett a felesleges műanyag növények helyett élő növényzetet kellene beszerezni, hiszen az élő növényzet nagymértékben segít a vízbiológiában és kémiának, oxigént állatnak elő (igaz éjjel oxigént fogyasztanak) emellett ásványi anyagokat/vegyületeket és mérgező nitrátot kötnek meg.

Az axi még elég baba, főleg élő táplálékot kellene fogyasztani élő tubifex/televényféreg, élő vörösszúnyoglárva vagy élő daphnia vízibolha, apró élő halak, fagyasztott giliszta és maximum havi 1x csirke/pulyka alkatrész (mivel ezeket nem igazán az ő szervezetüknek találtak ki, vitamin, ásványi anyagok összetételében.) Naponta kellene ennie, de legalábbis 2 naponta, etetést követően a lerakódott ételmaradékot pedig el kell távolítani (fecskendővel, apró légpumpacsővel leszívva). Ekkora korban még naponta esznek, méghozzá naponta rengeteget, nem egy falatkát, és ehhez mérten naponta többször is ürítenek.

A tünetet az is okozhatja, mit ahogy írtad, hogy már át kellett élnie egy alapos hőgutát.
Kopoltyúja elég fakó, tehát jelzi a részünkre, hogy problémája van, valamely körülménnyel.

Személy szerint azt tanácsolnám, hogy kínálgasd étellel, ügyelj a vízminőségre, hőmérsékletre, táplálék minőségére, ha 1 hét múlva sem akar különösebben enni, érdemesebb mélyebben beleásni a témába.

Akvárium indítás szabályi megtörténtek? Indítóbaktériumkultúra hozzáadásra került? Rendszerese nitrit/nitrát mérés mellett történnek a kezdő vízcserék? Történt a csapvízzel kezelés? Vízelőkészítő használva volt? Mik a csapvíz alapvető értékei ph és keménység?

Ajánlott cikkek;
Alap tartási tájékoztató: viewtopic.php?p=5482#p5482
Alap akvarisztikai tájékoztató: viewtopic.php?p=5078#p5078
Akvarisztikai biológia: viewtopic.php?p=4827#p4827
Akvarisztikai kémia: viewtopic.php?p=5084#p5084
Etetési tájékoztató: viewtopic.php?p=5404#p5404

Illetve kérlek olvasd el a házirendet, témacím megadásával kapcsolatosan.

Főleg a nagy általánosságnak szólnék, az állat megvásárlásának nem úgy kéne történnie, hogy beesem a boltba és megveszem az adott állatfajt közben fogalmunk sincs az igényeiről. Az állat beszerzését előtt legalább fél évvel már töviről hegyire el kellett volna olvasni a fórumot és minden fellelhető információt az adott faj igényeiről. Mert mi igenis vettük a fáradságot, időt, energiát, hogy leírjuk az információkat, viszont nagyon fáj amikor ennyire beletojnak a munkádba, hogy az információhalmazt nem hajlandóak az emberek elolvasni. Minden amit kérdeztél, annak a válasza legalább egyszer megtalálható a fórumon. Azt hiszem, hamarosan érvénybe fog lépni egy szabály miszerint, addig nem írhat hozzászólást valaki míg az alap tartási tájékoztatót el nem olvassa. Ez az állat nagyméretű lesz, speciális víz és hűtési igénnyel rendelkezik, emellett nagyon hosszú ideig él és vannak bizonyos költségei amiket nem lehet megspórolni. Tehát felelősségteljes döntést kell hozni az állat beszerzésével kapcsolatosan és felelősségteljesen informálódni az igényeiről, majd e szerint kell kialakítani az élőhelyét.


Üdv,
Maya
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
hachiko68
Fórumozó
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2017.07.12. 07:07

Re: Miért nem éhes?

Hozzászólás Szerző: hachiko68 »

Maya » Tegnap, 15:49 írta:
hachiko68 » Tegnap, 13:33 írta:Sziasztok!

Kedden került hozzánk Wolfgang, kb 12 cm-es axolotl. Eleinte rögtön rácuppant a kajákra, evett már élő tubit, csirkeszívet, és axolotl tápot is, csipeszből etetem.
Viszont tegnap egész nap nem evett és ma sem akar. Az a furcsa, hogy amikor meglátja a csipeszt, akkor érdeklődően azonnal felkapja a fejét, pár mp-ig ott tartja a kajánál, majd elkezd hátrálni... Olyan mintha akarna enni, de mintha semmi nem tetszene amit kap, vagy nem tudom...
Előzményként, tegnap előtt egy viszonylag nagy falat csirkeszívet egyben bekapott, azóta nem eszik. Lehet az ennyire eltelítette? De nekik nem naponta kéne enniük? A másik ami fontos lehet, panelban lakunk, amikor 4 napja idekerült sajna még 27 fokos volt a vize, de azonnal megpróbáltam valahogy hűteni, mostanra sikerült 20 fokra levinnem tartósan. Nem tűnik betegnek, külsőre semmi érdekeset nem látok rajta.
Egyébként egyedül van az akváriumban, ami 54 literes, a víz tisztának tűnik, a tetején szúnyogálós megoldás van, hogy tudjon szellőzni. Sokat van a kis barlangjában, úgy látom szeret elbújni.
Állatkereskedésben vettük meg őt egyébként Kökiben.
Várjak még hátha ma-holnap elkezd enni?
Milyen tanáccsal tudtok segíteni esetleg?

Csatoltam egy friss képet róla, és az akváriumáról.

Köszönöm
Szia!
Üdv a fórumon!

Mivel az állat nem régiben lett vásárolva teljesen normális, ha szoknia kell az új környezeté és a megváltozott vízminőségi feltételeket. Hiszen született vagy tenyésztőnél vagy szaporítótelepen, majd bekerült egy nagykereskedőhöz megint más körülmények közé, tovább jutott a kiskereskedőhöz és nagy nehezen egy hozzánemértő állatkereskedésben kötött ki, ahol képesek voltak albínónak eladni egy leucisztikus/fehér példány... Tehát már nagyon fiatalon nagyon sok mindenen ment keresztül ezen többsége nem segített az állat egészségének. (Arról nem is beszélve, hogy hazai szabályozás alapján eredet igazolással adható el kizárólag.)

Az akvárium mérete rettentő kicsi, ez az állat 30 cm-esre fog megnőni optimális esetben, tehát nagyon nehezen tud majd megfordulni is az akváriumban, nálam ez már közelíti az állatkínzás határát. Emellett a szűrés minősége, utalva a belső szűrőre elégtelen lesz egy egészséges vízbiológia fenntartásához. Emellett a felesleges műanyag növények helyett élő növényzetet kellene beszerezni, hiszen az élő növényzet nagymértékben segít a vízbiológiában és kémiának, oxigént állatnak elő (igaz éjjel oxigént fogyasztanak) emellett ásványi anyagokat/vegyületeket és mérgező nitrátot kötnek meg.

Az axi még elég baba, főleg élő táplálékot kellene fogyasztani élő tubifex/televényféreg, élő vörösszúnyoglárva vagy élő daphnia vízibolha, apró élő halak, fagyasztott giliszta és maximum havi 1x csirke/pulyka alkatrész (mivel ezeket nem igazán az ő szervezetüknek találtak ki, vitamin, ásványi anyagok összetételében.) Naponta kellene ennie, de legalábbis 2 naponta, etetést követően a lerakódott ételmaradékot pedig el kell távolítani (fecskendővel, apró légpumpacsővel leszívva). Ekkora korban még naponta esznek, méghozzá naponta rengeteget, nem egy falatkát, és ehhez mérten naponta többször is ürítenek.

A tünetet az is okozhatja, mit ahogy írtad, hogy már át kellett élnie egy alapos hőgutát.
Kopoltyúja elég fakó, tehát jelzi a részünkre, hogy problémája van, valamely körülménnyel.

Személy szerint azt tanácsolnám, hogy kínálgasd étellel, ügyelj a vízminőségre, hőmérsékletre, táplálék minőségére, ha 1 hét múlva sem akar különösebben enni, érdemesebb mélyebben beleásni a témába.

Akvárium indítás szabályi megtörténtek? Indítóbaktériumkultúra hozzáadásra került? Rendszerese nitrit/nitrát mérés mellett történnek a kezdő vízcserék? Történt a csapvízzel kezelés? Vízelőkészítő használva volt? Mik a csapvíz alapvető értékei ph és keménység?

Ajánlott cikkek;
Alap tartási tájékoztató: viewtopic.php?p=5482#p5482
Alap akvarisztikai tájékoztató: viewtopic.php?p=5078#p5078
Akvarisztikai biológia: viewtopic.php?p=4827#p4827
Akvarisztikai kémia: viewtopic.php?p=5084#p5084
Etetési tájékoztató: viewtopic.php?p=5404#p5404

Illetve kérlek olvasd el a házirendet, témacím megadásával kapcsolatosan.

Főleg a nagy általánosságnak szólnék, az állat megvásárlásának nem úgy kéne történnie, hogy beesem a boltba és megveszem az adott állatfajt közben fogalmunk sincs az igényeiről. Az állat beszerzését előtt legalább fél évvel már töviről hegyire el kellett volna olvasni a fórumot és minden fellelhető információt az adott faj igényeiről. Mert mi igenis vettük a fáradságot, időt, energiát, hogy leírjuk az információkat, viszont nagyon fáj amikor ennyire beletojnak a munkádba, hogy az információhalmazt nem hajlandóak az emberek elolvasni. Minden amit kérdeztél, annak a válasza legalább egyszer megtalálható a fórumon. Azt hiszem, hamarosan érvénybe fog lépni egy szabály miszerint, addig nem írhat hozzászólást valaki míg az alap tartási tájékoztatót el nem olvassa. Ez az állat nagyméretű lesz, speciális víz és hűtési igénnyel rendelkezik, emellett nagyon hosszú ideig él és vannak bizonyos költségei amiket nem lehet megspórolni. Tehát felelősségteljes döntést kell hozni az állat beszerzésével kapcsolatosan és felelősségteljesen informálódni az igényeiről, majd e szerint kell kialakítani az élőhelyét.


Üdv,
Maya
Köszönöm válaszod. Valóban vannak figyelmetlenségek, de elhiheted, hogy nem szeretnék neki rosszat, akkor nem írtam volna már 1 napi nem evés után kétségbeesetten ide.
A táplálással kapcsolatban azt hadd kérdezzem még meg, hogy fagyasztott gilisztához nem jutottam, ellenben egy horgászboltban találtam élőt. Ha lemosom, és akkorára vágom, ami nem túl nagy falat neki, akkor az élő is megfelelő lesz, vagy engedjem szabadon a giliket? :-D
A vízzel kapcsolatban (bár ezt nem tudom hagyjam e itt, vagy másik fórumtémához vigyem, de mivel a kommentedre válasz, szerintem nem baj, ha itt hagyom), vettem tesztet és két érték van ami nem jó, a ph magas, 8,5-ös, és kicsit kemény is a víz. Utána nézek, hogy ezeket hogyan tudnám orvosolni, de ha nem fáradtság, akkor azt is megköszönöm, ha te írsz nekem erre praktikákat : )

Az akvárium miatt ne aggódj, most még olyan nagy ez neki, hogy bőven elveszik benne (szó szerint, sokszor nem találom), ha kinövi, természetesen váltunk nagyobbra, nem akartam egy 30 cm-es példányt ebben sanyargatni.
Egyébként jó hír, már eszik, mit eszik, zabál, bár az etetés körülményeivel van egy kis bajom, de azt inkább egy másik témánál írom le, mert az már nem ide tartozik.
Még egyszer köszönöm a hasznos infókat! (ja, ma beszereztem egy élő növényt is ;) )
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Miért nem éhes?

Hozzászólás Szerző: Maya »

hachiko68 » 2017.07.16. 15:01 írta:
Maya » Tegnap, 15:49 írta:
hachiko68 » Tegnap, 13:33 írta:Sziasztok!

Kedden került hozzánk Wolfgang, kb 12 cm-es axolotl. Eleinte rögtön rácuppant a kajákra, evett már élő tubit, csirkeszívet, és axolotl tápot is, csipeszből etetem.
Viszont tegnap egész nap nem evett és ma sem akar. Az a furcsa, hogy amikor meglátja a csipeszt, akkor érdeklődően azonnal felkapja a fejét, pár mp-ig ott tartja a kajánál, majd elkezd hátrálni... Olyan mintha akarna enni, de mintha semmi nem tetszene amit kap, vagy nem tudom...
Előzményként, tegnap előtt egy viszonylag nagy falat csirkeszívet egyben bekapott, azóta nem eszik. Lehet az ennyire eltelítette? De nekik nem naponta kéne enniük? A másik ami fontos lehet, panelban lakunk, amikor 4 napja idekerült sajna még 27 fokos volt a vize, de azonnal megpróbáltam valahogy hűteni, mostanra sikerült 20 fokra levinnem tartósan. Nem tűnik betegnek, külsőre semmi érdekeset nem látok rajta.
Egyébként egyedül van az akváriumban, ami 54 literes, a víz tisztának tűnik, a tetején szúnyogálós megoldás van, hogy tudjon szellőzni. Sokat van a kis barlangjában, úgy látom szeret elbújni.
Állatkereskedésben vettük meg őt egyébként Kökiben.
Várjak még hátha ma-holnap elkezd enni?
Milyen tanáccsal tudtok segíteni esetleg?

Csatoltam egy friss képet róla, és az akváriumáról.

Köszönöm
Szia!
Üdv a fórumon!

Mivel az állat nem régiben lett vásárolva teljesen normális, ha szoknia kell az új környezeté és a megváltozott vízminőségi feltételeket. Hiszen született vagy tenyésztőnél vagy szaporítótelepen, majd bekerült egy nagykereskedőhöz megint más körülmények közé, tovább jutott a kiskereskedőhöz és nagy nehezen egy hozzánemértő állatkereskedésben kötött ki, ahol képesek voltak albínónak eladni egy leucisztikus/fehér példány... Tehát már nagyon fiatalon nagyon sok mindenen ment keresztül ezen többsége nem segített az állat egészségének. (Arról nem is beszélve, hogy hazai szabályozás alapján eredet igazolással adható el kizárólag.)

Az akvárium mérete rettentő kicsi, ez az állat 30 cm-esre fog megnőni optimális esetben, tehát nagyon nehezen tud majd megfordulni is az akváriumban, nálam ez már közelíti az állatkínzás határát. Emellett a szűrés minősége, utalva a belső szűrőre elégtelen lesz egy egészséges vízbiológia fenntartásához. Emellett a felesleges műanyag növények helyett élő növényzetet kellene beszerezni, hiszen az élő növényzet nagymértékben segít a vízbiológiában és kémiának, oxigént állatnak elő (igaz éjjel oxigént fogyasztanak) emellett ásványi anyagokat/vegyületeket és mérgező nitrátot kötnek meg.

Az axi még elég baba, főleg élő táplálékot kellene fogyasztani élő tubifex/televényféreg, élő vörösszúnyoglárva vagy élő daphnia vízibolha, apró élő halak, fagyasztott giliszta és maximum havi 1x csirke/pulyka alkatrész (mivel ezeket nem igazán az ő szervezetüknek találtak ki, vitamin, ásványi anyagok összetételében.) Naponta kellene ennie, de legalábbis 2 naponta, etetést követően a lerakódott ételmaradékot pedig el kell távolítani (fecskendővel, apró légpumpacsővel leszívva). Ekkora korban még naponta esznek, méghozzá naponta rengeteget, nem egy falatkát, és ehhez mérten naponta többször is ürítenek.

A tünetet az is okozhatja, mit ahogy írtad, hogy már át kellett élnie egy alapos hőgutát.
Kopoltyúja elég fakó, tehát jelzi a részünkre, hogy problémája van, valamely körülménnyel.

Személy szerint azt tanácsolnám, hogy kínálgasd étellel, ügyelj a vízminőségre, hőmérsékletre, táplálék minőségére, ha 1 hét múlva sem akar különösebben enni, érdemesebb mélyebben beleásni a témába.

Akvárium indítás szabályi megtörténtek? Indítóbaktériumkultúra hozzáadásra került? Rendszerese nitrit/nitrát mérés mellett történnek a kezdő vízcserék? Történt a csapvízzel kezelés? Vízelőkészítő használva volt? Mik a csapvíz alapvető értékei ph és keménység?

Ajánlott cikkek;
Alap tartási tájékoztató: viewtopic.php?p=5482#p5482
Alap akvarisztikai tájékoztató: viewtopic.php?p=5078#p5078
Akvarisztikai biológia: viewtopic.php?p=4827#p4827
Akvarisztikai kémia: viewtopic.php?p=5084#p5084
Etetési tájékoztató: viewtopic.php?p=5404#p5404

Illetve kérlek olvasd el a házirendet, témacím megadásával kapcsolatosan.

Főleg a nagy általánosságnak szólnék, az állat megvásárlásának nem úgy kéne történnie, hogy beesem a boltba és megveszem az adott állatfajt közben fogalmunk sincs az igényeiről. Az állat beszerzését előtt legalább fél évvel már töviről hegyire el kellett volna olvasni a fórumot és minden fellelhető információt az adott faj igényeiről. Mert mi igenis vettük a fáradságot, időt, energiát, hogy leírjuk az információkat, viszont nagyon fáj amikor ennyire beletojnak a munkádba, hogy az információhalmazt nem hajlandóak az emberek elolvasni. Minden amit kérdeztél, annak a válasza legalább egyszer megtalálható a fórumon. Azt hiszem, hamarosan érvénybe fog lépni egy szabály miszerint, addig nem írhat hozzászólást valaki míg az alap tartási tájékoztatót el nem olvassa. Ez az állat nagyméretű lesz, speciális víz és hűtési igénnyel rendelkezik, emellett nagyon hosszú ideig él és vannak bizonyos költségei amiket nem lehet megspórolni. Tehát felelősségteljes döntést kell hozni az állat beszerzésével kapcsolatosan és felelősségteljesen informálódni az igényeiről, majd e szerint kell kialakítani az élőhelyét.


Üdv,
Maya
Köszönöm válaszod. Valóban vannak figyelmetlenségek, de elhiheted, hogy nem szeretnék neki rosszat, akkor nem írtam volna már 1 napi nem evés után kétségbeesetten ide.
A táplálással kapcsolatban azt hadd kérdezzem még meg, hogy fagyasztott gilisztához nem jutottam, ellenben egy horgászboltban találtam élőt. Ha lemosom, és akkorára vágom, ami nem túl nagy falat neki, akkor az élő is megfelelő lesz, vagy engedjem szabadon a giliket? :-D
A vízzel kapcsolatban (bár ezt nem tudom hagyjam e itt, vagy másik fórumtémához vigyem, de mivel a kommentedre válasz, szerintem nem baj, ha itt hagyom), vettem tesztet és két érték van ami nem jó, a ph magas, 8,5-ös, és kicsit kemény is a víz. Utána nézek, hogy ezeket hogyan tudnám orvosolni, de ha nem fáradtság, akkor azt is megköszönöm, ha te írsz nekem erre praktikákat : )

Az akvárium miatt ne aggódj, most még olyan nagy ez neki, hogy bőven elveszik benne (szó szerint, sokszor nem találom), ha kinövi, természetesen váltunk nagyobbra, nem akartam egy 30 cm-es példányt ebben sanyargatni.
Egyébként jó hír, már eszik, mit eszik, zabál, bár az etetés körülményeivel van egy kis bajom, de azt inkább egy másik témánál írom le, mert az már nem ide tartozik.
Még egyszer köszönöm a hasznos infókat! (ja, ma beszereztem egy élő növényt is ;) )
Szia!

Sendynek van nagyon jó cikke vízlágyításhoz, viszont tudni kéne mi az értéke most, ehhez Neptun összeöntögetős 400 Ft-os cseppentős tesztjét javaslom. A legolcsóbb keménység csökkentésre egyenlőre desztilláltvízzel való keverés, későbbiekben ozmógép. Ph csökkentésre a keménység csökkentése után van lehetőség, személyes kedvencem a feketetőzeg granulátum vagy égertoboz.

Vízlágyítás: viewtopic.php?p=4546#p4546
Vízlágyítás: viewtopic.php?p=4553#p4553
Akvarisztikai alapismeret: viewtopic.php?p=5084#p5084

Második elég hosszú és száraz cikk, de szó esik az adott témakörökről is.

Üdv,
Maya
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Jiggly
Fórumozó
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2017.07.25. 08:09

Összetett táplálkozási probléma

Hozzászólás Szerző: Jiggly »

Sziasztok!
Az én problémám nem biztos, hogy csak táplálkozási, de kezdem az elején. Van egy 20cm-s axolotl, egyedül tartom, korát sajnos nem tudom, mert kb másfél éve kaptuk olyanoktól akik azthitték, hogy semmit nem kell csinálni az állattal csak állóvízben tartani, valósznűleg állatkereskedésből hozták (szegénynek kopoltyúja is alig volt) de úgy tudom, hogy már meg kellett volna nőnie normális esetben minimum 25 cm-re, de nem ez a konkrét probléma amiért most írok, de ezügyben is örülnék tanácsnak. Eddig kétnaponta etettem, és mindig meg is ette amit elé nyújtottam, ami általában fagyasztott haldarabka volt kisállatkereskedésből, de az ujjamra is mindig rámozdult. Legutoljára 12.-én szerdán evett, a rákövetkező pénteken már nem fogadta el a kaját, és észrevettem, hogy a kopoltyúját hátracsapja, mintha nem lenne elég oxigén, pedig folyamatosan megy neki a légpumpa, és azonkívűl szépek a kopoltyúi, gondolom tényleges oxigénhiány miatt elkezdett volna visszafejlődni. Csináltam egy víztesztelést jbl 6 in 1-el, minden érték normális volt és határon belűli. Hetente 30%-os vízcserét csinálok, kipakolok mindent az akváriumból és az alját leszívom, a belső szűrőt kimosom és utána neptun biostartot csepegtetek a vízbe, ezután mindig tesztelek is, és eddig mindig jók voltak az értékek, tehát kétlem, hogy a vízzel lenne baj, a színe is tiszta. Az elmúlt héten viszont végig hátracsapkodta a kopoltyúit és fel is járt levegőért, kicsit már olyan, mintha nehezére esne neki felúszni levegőért, van, hogy kézbe veszem és a vízfelszín alá hozom, hogy megvizsgáljam a kopoltyúit, és addig levegőt vesz. A kopoltyúin pedig elöl, tehát nem a vörös szálak részén, láttam 1-2 fehér foltot, metilénkék nem fogja be, tehát gondolom nem gomba, és kicsit olyan mintha a fehér foltnál meghajlana a kopoltyú. Holnap lesz két hete, hogy nem evett, a szúnyoglárvát nem fogadta el tegnap. Még hozzátenném, hogy tengnap hétfőn, és azelőtti hétfőn (17.-én) volt széklete. A vízhője 20-22 fok szokott lenni, de a nagy hőség miatt ideiglenesen volt 25fok is nála azon a héten amikor abbahagyta az evést, de múlt héten végig 18-21 fok között volt, most is 22 fokos a vize. A kövek elég nagyok, ahhoz, hogy ne tudja lenyelni őket, és direkt lekerekítettek, hogy ne sérthesse meg magát, viszont vannak gömbmohák, kb teniszlabda nagyságúak, de az egyik növesztett egy kis gömbmohát ami levált róla, és mivel mindent kipakolok az akváriumból minden héten, ezért észrevettem, hogy ez a kis darab eltűnt, a szűrőben se volt, és volt már rá példa, hogy az axi egy kis gömbmohát lenyelt, de az gyakorlatilag változatlan formában ki is jött belőle természetes módon, ellenben ezt a legutóbbi eltűntet még nem láttam újra...
Próbálok majd normális képet is csinálni róla.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Maya 2017.07.25. 22:16-kor.
Ok: Nem adtál meg témacímet! A hibát javítottam, de kérlek olvasd el a házirend ezen pontját! Köszi! M
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Összetett táplálkozási probléma

Hozzászólás Szerző: Maya »

Jiggly » Ma, 08:52 írta:Sziasztok!
Az én problémám nem biztos, hogy csak táplálkozási, de kezdem az elején. Van egy 20cm-s axolotl, egyedül tartom, korát sajnos nem tudom, mert kb másfél éve kaptuk olyanoktól akik azthitték, hogy semmit nem kell csinálni az állattal csak állóvízben tartani, valósznűleg állatkereskedésből hozták (szegénynek kopoltyúja is alig volt) de úgy tudom, hogy már meg kellett volna nőnie normális esetben minimum 25 cm-re, de nem ez a konkrét probléma amiért most írok, de ezügyben is örülnék tanácsnak. Eddig kétnaponta etettem, és mindig meg is ette amit elé nyújtottam, ami általában fagyasztott haldarabka volt kisállatkereskedésből, de az ujjamra is mindig rámozdult. Legutoljára 12.-én szerdán evett, a rákövetkező pénteken már nem fogadta el a kaját, és észrevettem, hogy a kopoltyúját hátracsapja, mintha nem lenne elég oxigén, pedig folyamatosan megy neki a légpumpa, és azonkívűl szépek a kopoltyúi, gondolom tényleges oxigénhiány miatt elkezdett volna visszafejlődni. Csináltam egy víztesztelést jbl 6 in 1-el, minden érték normális volt és határon belűli. Hetente 30%-os vízcserét csinálok, kipakolok mindent az akváriumból és az alját leszívom, a belső szűrőt kimosom és utána neptun biostartot csepegtetek a vízbe, ezután mindig tesztelek is, és eddig mindig jók voltak az értékek, tehát kétlem, hogy a vízzel lenne baj, a színe is tiszta. Az elmúlt héten viszont végig hátracsapkodta a kopoltyúit és fel is járt levegőért, kicsit már olyan, mintha nehezére esne neki felúszni levegőért, van, hogy kézbe veszem és a vízfelszín alá hozom, hogy megvizsgáljam a kopoltyúit, és addig levegőt vesz. A kopoltyúin pedig elöl, tehát nem a vörös szálak részén, láttam 1-2 fehér foltot, metilénkék nem fogja be, tehát gondolom nem gomba, és kicsit olyan mintha a fehér foltnál meghajlana a kopoltyú. Holnap lesz két hete, hogy nem evett, a szúnyoglárvát nem fogadta el tegnap. Még hozzátenném, hogy tengnap hétfőn, és azelőtti hétfőn (17.-én) volt széklete. A vízhője 20-22 fok szokott lenni, de a nagy hőség miatt ideiglenesen volt 25fok is nála azon a héten amikor abbahagyta az evést, de múlt héten végig 18-21 fok között volt, most is 22 fokos a vize. A kövek elég nagyok, ahhoz, hogy ne tudja lenyelni őket, és direkt lekerekítettek, hogy ne sérthesse meg magát, viszont vannak gömbmohák, kb teniszlabda nagyságúak, de az egyik növesztett egy kis gömbmohát ami levált róla, és mivel mindent kipakolok az akváriumból minden héten, ezért észrevettem, hogy ez a kis darab eltűnt, a szűrőben se volt, és volt már rá példa, hogy az axi egy kis gömbmohát lenyelt, de az gyakorlatilag változatlan formában ki is jött belőle természetes módon, ellenben ezt a legutóbbi eltűntet még nem láttam újra...
Próbálok majd normális képet is csinálni róla.
Szia!

Néminemű info hiányzik nekem, mekkora akvárium milyen szűrési rendszerrel?
Belső szűrőt nem mosunk ki csapvízben, sem frissvízben, egyszerűen semmibe nem mossuk ki a bacikultúrát, maximum félévente egyszer finoman lötykölve.

Milyen az axi súlya? Testformája milyen? A leírásodból lejött, hogy egy hányatott sorsú ki nyomorult törpenövésűről van szó.

Aggasztó, hogy 12-e óta nem evett (mondjuk átélt egy laza hőgutát is), viszont kéne egy kép a jelenlegi állapotáról, hogy is néz ki az állat.

Személy szerint az első amire gyanakszom, hogy valamely belső bakteriális fertőzése van, amelyet nagyon gyorsan kezeltetni kéne Egzotikus állatorvosnál és ilyen esetekben nagyon-nagyon fontos tényező az idő.

Tartós nem evést rendszerint csak parazita vagy bakteriális fertőzések okoznak. A többi esetben hőmérséklet normalizálás, vízminőség normalizálása, táplálék minőségének javítása, tehát több féle változatos minőségi étrend bevezetése megszokta oldani a problémát. A maradék esetben viszont egy nagyon hosszú gyógyszeres kezelés vár rá. De ez attól függ, hogy milyen súlyban van az állat, mennyi idő van még a próbálgatásra. Egy gyógyszeres kezelés időtartama 2-3 hónap (nálunk volt már 6 hónap is) ez idő alatt az állat vagy semmit vagy alig eszik, tehát a zsírrétegéből kénytelen túlélni 3 hónapot. Idejében elindított kezelés egy jól táplált állat esetében pozitív kimenetelű /ellenkező esetben a gyógyszer hatóideje előtt éhenhal az állat/. De ha folytatódik a nem evés, könnyen éhenhalhat.


Üdv,
Maya
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Jiggly
Fórumozó
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2017.07.25. 08:09

Re: Összetett táplálkozási probléma

Hozzászólás Szerző: Jiggly »

Maya » Tegnap, 22:28 írta:
Jiggly » Ma, 08:52 írta:Sziasztok!
Az én problémám nem biztos, hogy csak táplálkozási, de kezdem az elején. Van egy 20cm-s axolotl, egyedül tartom, korát sajnos nem tudom, mert kb másfél éve kaptuk olyanoktól akik azthitték, hogy semmit nem kell csinálni az állattal csak állóvízben tartani, valósznűleg állatkereskedésből hozták (szegénynek kopoltyúja is alig volt) de úgy tudom, hogy már meg kellett volna nőnie normális esetben minimum 25 cm-re, de nem ez a konkrét probléma amiért most írok, de ezügyben is örülnék tanácsnak. Eddig kétnaponta etettem, és mindig meg is ette amit elé nyújtottam, ami általában fagyasztott haldarabka volt kisállatkereskedésből, de az ujjamra is mindig rámozdult. Legutoljára 12.-én szerdán evett, a rákövetkező pénteken már nem fogadta el a kaját, és észrevettem, hogy a kopoltyúját hátracsapja, mintha nem lenne elég oxigén, pedig folyamatosan megy neki a légpumpa, és azonkívűl szépek a kopoltyúi, gondolom tényleges oxigénhiány miatt elkezdett volna visszafejlődni. Csináltam egy víztesztelést jbl 6 in 1-el, minden érték normális volt és határon belűli. Hetente 30%-os vízcserét csinálok, kipakolok mindent az akváriumból és az alját leszívom, a belső szűrőt kimosom és utána neptun biostartot csepegtetek a vízbe, ezután mindig tesztelek is, és eddig mindig jók voltak az értékek, tehát kétlem, hogy a vízzel lenne baj, a színe is tiszta. Az elmúlt héten viszont végig hátracsapkodta a kopoltyúit és fel is járt levegőért, kicsit már olyan, mintha nehezére esne neki felúszni levegőért, van, hogy kézbe veszem és a vízfelszín alá hozom, hogy megvizsgáljam a kopoltyúit, és addig levegőt vesz. A kopoltyúin pedig elöl, tehát nem a vörös szálak részén, láttam 1-2 fehér foltot, metilénkék nem fogja be, tehát gondolom nem gomba, és kicsit olyan mintha a fehér foltnál meghajlana a kopoltyú. Holnap lesz két hete, hogy nem evett, a szúnyoglárvát nem fogadta el tegnap. Még hozzátenném, hogy tengnap hétfőn, és azelőtti hétfőn (17.-én) volt széklete. A vízhője 20-22 fok szokott lenni, de a nagy hőség miatt ideiglenesen volt 25fok is nála azon a héten amikor abbahagyta az evést, de múlt héten végig 18-21 fok között volt, most is 22 fokos a vize. A kövek elég nagyok, ahhoz, hogy ne tudja lenyelni őket, és direkt lekerekítettek, hogy ne sérthesse meg magát, viszont vannak gömbmohák, kb teniszlabda nagyságúak, de az egyik növesztett egy kis gömbmohát ami levált róla, és mivel mindent kipakolok az akváriumból minden héten, ezért észrevettem, hogy ez a kis darab eltűnt, a szűrőben se volt, és volt már rá példa, hogy az axi egy kis gömbmohát lenyelt, de az gyakorlatilag változatlan formában ki is jött belőle természetes módon, ellenben ezt a legutóbbi eltűntet még nem láttam újra...
Próbálok majd normális képet is csinálni róla.
Szia!

Néminemű info hiányzik nekem, mekkora akvárium milyen szűrési rendszerrel?
Belső szűrőt nem mosunk ki csapvízben, sem frissvízben, egyszerűen semmibe nem mossuk ki a bacikultúrát, maximum félévente egyszer finoman lötykölve.

Milyen az axi súlya? Testformája milyen? A leírásodból lejött, hogy egy hányatott sorsú ki nyomorult törpenövésűről van szó.

Aggasztó, hogy 12-e óta nem evett (mondjuk átélt egy laza hőgutát is), viszont kéne egy kép a jelenlegi állapotáról, hogy is néz ki az állat.

Személy szerint az első amire gyanakszom, hogy valamely belső bakteriális fertőzése van, amelyet nagyon gyorsan kezeltetni kéne Egzotikus állatorvosnál és ilyen esetekben nagyon-nagyon fontos tényező az idő.

Tartós nem evést rendszerint csak parazita vagy bakteriális fertőzések okoznak. A többi esetben hőmérséklet normalizálás, vízminőség normalizálása, táplálék minőségének javítása, tehát több féle változatos minőségi étrend bevezetése megszokta oldani a problémát. A maradék esetben viszont egy nagyon hosszú gyógyszeres kezelés vár rá. De ez attól függ, hogy milyen súlyban van az állat, mennyi idő van még a próbálgatásra. Egy gyógyszeres kezelés időtartama 2-3 hónap (nálunk volt már 6 hónap is) ez idő alatt az állat vagy semmit vagy alig eszik, tehát a zsírrétegéből kénytelen túlélni 3 hónapot. Idejében elindított kezelés egy jól táplált állat esetében pozitív kimenetelű /ellenkező esetben a gyógyszer hatóideje előtt éhenhal az állat/. De ha folytatódik a nem evés, könnyen éhenhalhat.


Üdv,
Maya
Az akvárium 50x30x20cm, eredetileg azt terveztük, hogy ha megnő veszünk rendes 100literes akváriumot neki és egy társat is, de mint most kiderült akkor nem fog ennél nagyobbra nőni már, és az axi kevés mozgásigénye miatt se láttuk egyelőre a nagyobb akvárium indokoltságát, a barlangjából nem gyakran jön ki, inkább csak kinéz onnan, de mindig is ilyen volt, éjjel is. (mi is éjjeli baglyok vagyunk sokszor, azért láttuk)
A szűrő egy Aquael fan mini, elvileg 30-60literes akváriumokhoz ajánlott, a szűrőt úgy állítottam be hogy körbekeringesse a vizet, illetve levegőt is kever be. A karbantartási útmutatójában írták, hogy hetente kell "takarítani" a szűrőt, ezért is mostam ki, de direkt nem alaposan, rendszeresen.
Ha hihetek a mérlegnek akkor 78gramm, de mivel ideiglenesen a méréshez egy tál vízben volt, levegőt vett amitől persze lebegett egy kicsit, nem tudom ez mennyire befolyásolta a mérési eredményt.
Mérés után pedig kijött belőle a már kb 3 hete eltűnt gömbmoha, némi halnyálkával... Lehet h azért nem evett, mert ez ilyen sokáig benne volt? Ahhoz képest, hogy mekkora kajákat szokott kapni, ez nagyobb falat volt, ez okozhatott fertőzést, hogy ez feltorlaszolhatta szegényben a kaját? Ezek szerint a gömbmoha sarjakat dobhatom ki ezután biztonsági okokból?XD
Mindenesetre a dokihoz megpróbálok bejelentkezni.
Csatolmányok
Ezen lebeg még egy kicsit a levegőnyelés után
Ezen lebeg még egy kicsit a levegőnyelés után
CAM01468.jpg (896.74 KiB) Megtekintve 12643 alkalommal
Itt szúnyoglárvával próbáltam etetni, a jobb felső kopoltyúja elején van a kis fehér folt
Itt szúnyoglárvával próbáltam etetni, a jobb felső kopoltyúja elején van a kis fehér folt
CAM01456.jpg (1003.8 KiB) Megtekintve 12643 alkalommal
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Összetett táplálkozási probléma

Hozzászólás Szerző: Maya »

Jiggly » Tegnap, 09:30 írta:Az akvárium 50x30x20cm, eredetileg azt terveztük, hogy ha megnő veszünk rendes 100literes akváriumot neki és egy társat is, de mint most kiderült akkor nem fog ennél nagyobbra nőni már, és az axi kevés mozgásigénye miatt se láttuk egyelőre a nagyobb akvárium indokoltságát, a barlangjából nem gyakran jön ki, inkább csak kinéz onnan, de mindig is ilyen volt, éjjel is. (mi is éjjeli baglyok vagyunk sokszor, azért láttuk)
A szűrő egy Aquael fan mini, elvileg 30-60literes akváriumokhoz ajánlott, a szűrőt úgy állítottam be hogy körbekeringesse a vizet, illetve levegőt is kever be. A karbantartási útmutatójában írták, hogy hetente kell "takarítani" a szűrőt, ezért is mostam ki, de direkt nem alaposan, rendszeresen.
Ha hihetek a mérlegnek akkor 78gramm, de mivel ideiglenesen a méréshez egy tál vízben volt, levegőt vett amitől persze lebegett egy kicsit, nem tudom ez mennyire befolyásolta a mérési eredményt.
Mérés után pedig kijött belőle a már kb 3 hete eltűnt gömbmoha, némi halnyálkával... Lehet h azért nem evett, mert ez ilyen sokáig benne volt? Ahhoz képest, hogy mekkora kajákat szokott kapni, ez nagyobb falat volt, ez okozhatott fertőzést, hogy ez feltorlaszolhatta szegényben a kaját? Ezek szerint a gömbmoha sarjakat dobhatom ki ezután biztonsági okokból?XD
Mindenesetre a dokihoz megpróbálok bejelentkezni.
Szia!

1-1,5 éves koruk után megállnak a gyors növekedéssel, lassú növekedési folyamat életük végig megmarad. De az ilyen törpék esetében ez is ritka, hogy nőnének lassan /ámbár körülmények javulásától még néhány cm-et szoktak, de vélhetően ebben a méretben fog stagnálni.

Egy fontos info lemaradt, axi neme? Nagyban befolyásolja a súlyt. Súlynak egészen biztosan többnek kéne lennie, van egy törpém aki nőstény 138 gramm és 23 cm. Másik hím pedig 24 cm és 90 gramm. Tehát mindenképpen annyiszor kéne etetni akárhányszor hajlandóságot mutat az evésre.

Gömbmoha nem okoz különösebb betegségeket, áthalad az állat emésztőrendszerén mint rost. A halak/rákok gyomrában található növényi részekre pl. rost, vitamin, enzimek szempontjából szükségük van 1-1 elfogyasztott növénydarab semmi problémát nem okoz. Nem kell emiatt a gömbmohákat kiszedni.

A széklet érdekesebb kérdés, a helyedbe 1 hétre karanténba tenném hogy lásd milyet ürít. Erre alkalmas egy vödör/doboz/kis akvárium. Bármi aminek sima és üres az alja. Ha a következő 1 hétben nem akar enni és rendellenes széklet tapasztalható: ez hasmenés, fehér hosszú nyálkás székletet jelent. Ha bármi rendkívüli tapasztalható irány az állatorvos.

Egyébiránt rendkívül felháborító ez a szemlélet, "nem kap nagyobb helyet mert nincs mozgásigénye". Egy kutyát bezársz egy 2x1 m kennelbe attól hogy nem látod majd veszettül rohangálni, a mozgásigénye megvan (csak nincs tere). Emellett nem hiszem, hogy napi 24 órában az akváriumot nézed, hogy mikor mozdul meg az állat, harmadrészről, meg hogy lenne képes bármilyen mozgásigényre ekkora akváriumban? Ne ilyen gondolatokból induljunk ki... ennél jobban kell tisztelni az állatokat.


Üdv,
Maya
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Szelli6
Fórumozó
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2018.02.25. 14:30

Nem eszik másfél hete

Hozzászólás Szerző: Szelli6 »

Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni tőletek ha tudtok valamit. Van 2 axolotlom, az egyik hím és kb 20 cmes, a másik albínó lány 3s kb 15 cm. Az albínó axim kb. másfél hete nemhajlandó enni, szép piros a kopoltyúja, látszólag annyi a baj hogy nagyon lesoványudott, kicsit mintha összement volna. Legutóbb mikor evett csirkemájat kaptak és az nagyon ízlett nekik, de azóta semmi. Akármennyiszer próbáltam. Most 8 hónaposak lehetnek, a másik szépen eszik, minden rendben vele de félek hogy a kisebbnek baja lesz. Most homokkő van alattuk, de tervezem kiszedni mert azt olvastam az sem jó nekik. Mi baja lehet? Mit tehetnék hogy egyen?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Maya 2018.02.25. 16:22-kor.
Ok: Nem adtál témacímet, javítottam, de kérlek olvasd el a házirend ezen részét! Köszi! Maya
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Nem eszik másfél hete

Hozzászólás Szerző: Maya »

Szelli6 » Ma, 14:41 írta:Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni tőletek ha tudtok valamit. Van 2 axolotlom, az egyik hím és kb 20 cmes, a másik albínó lány 3s kb 15 cm. Az albínó axim kb. másfél hete nemhajlandó enni, szép piros a kopoltyúja, látszólag annyi a baj hogy nagyon lesoványudott, kicsit mintha összement volna. Legutóbb mikor evett csirkemájat kaptak és az nagyon ízlett nekik, de azóta semmi. Akármennyiszer próbáltam. Most 8 hónaposak lehetnek, a másik szépen eszik, minden rendben vele de félek hogy a kisebbnek baja lesz. Most homokkő van alattuk, de tervezem kiszedni mert azt olvastam az sem jó nekik. Mi baja lehet? Mit tehetnék hogy egyen?
Szia!

Első körben ez nagyon kevés információ hogy bármit megállapítsunk. Szóval lenne "pár" kérdésem, utána találgatnék.
viewtopic.php?p=535#p535
Betegség esetén amit feltétlenül írj meg:
állat kora, színe, hány cm, hol vetted (mely tenyésztő vagy bolt név szerint), mikor vetted, egyedül vagy többen vannak, ha többen akkor axikkal vagy más állatokkal, ha axikkal, akkor mekkorákkal, milyen agresszivitásúakkal, ha másokkal, akkor mivel, mekkorával? Mivel eteted alapjában véve (milyen táplálék, milyen típus - fagyasztott, élő, friss hús... -, márkája), mikor evett utoljára és mit?
életkörülmények pontos leírása: mekkora akvárium (cmxcm alapterület, cm vízmagasság, az nem érdekes, hány literes, mi azt kiszámoljuk, nekünk alapterület és vízmagasság adatok szükségesek), milyen tető van, milyen technikai háttérrel rendelkezik az akvárium (légpumpa márkája és típusa, szűrő márkája és típusa, világítás típusa, teljesítménye, világítási óraszáma), egyéb technikai kütyü ha van bent, típus, fajtája. Milyen aljzat van az akváriumban (szemcseméret, anyaga, formája, felülete), milyen tereptárgyak (fénykép vagy pontos leírás), milyen bújó (fénykép vagy pontos leírás vagy linkelés webáruházból), milyen élő és műnövények.
vízparaméterek: hőmérséklet, pH (kémhatás, sav-lúg mérték), vízkeménység összes és változó (pontos számszerűen kifejezhető adat, az nem elegendő, hogy nálunk kemény a víz, mert vízkövesedik a fürdőben a csempe), ammónia, nitrit, nitrát, klór. Az ammónián kívül ezekhez elegendő egy hőmérő és egy JBL 6 in 1 teszter. Ammóniához folyamatos teszter használata javasolt, ami bármikor leolvasható és életmentő lehet. Ezekkel az értékekkel az alapvető leggyakoribb mérgezési lehetőségeket ki lehet zárni, vagy igazolni lehet. Ezeken kívül ha más teszt is van otthon, azokra is nézzük meg a vizet természetesen pl: vezetőképesség, vas, réz...
Fontos, hogy volt-e nagyobb vagy furcsa változás a víz paramétereiben a beteget megelőző egy hétben? Pl: nyáron 24 fokot meghaladó hőmérséklet, vagy mérhető nitrit szint nitrát mérése nélkül...
akvárium karbantartásának módszere: vízcserék gyakorisága, mértéke, akvárium teljes takarítása volt-e és mikor, ezt pontosan mit takart, szűrőt hogyan takarítod és mikor takarítottad
teljes kórtörténet: mikor kezdődtek az első tünetek, mik voltak, milyen további tünetek léptek fel és mikor
fényképek: fénykép az élőhelyről amin látszik minden, fénykép az állat még egészséges állapotáról (sokszor kiderül sajnos, hogy amikor egészségesnek hitték akkor is már borzalmasan le volt fogyva és satnya volt a kopoltyúja), kép a beteg állat tüneteiről, a beteg állatról felülnézetben, hogy lássuk a has-fej szélesség arányát. Igyekezzetek a legjobb képeket elkészíteni, ha kell, kérjetek kölcsön fényképezőgépet, mert homályos színtelen képekről keveset tudunk megállapítani, főleg egy sérülésnél, gombásodásnál. Az átlagos telefonos homályos fényképeken csak akkor látunk betegséget ha az már nagyon súlyos.
És kép kellene a mostani állapotáról, ha van "előtte" kép az is kellene.


Üdv,
Maya
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Szelli6
Fórumozó
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2018.02.25. 14:30

Re: Nem eszik másfél hete

Hozzászólás Szerző: Szelli6 »

Pár dolgot ebből leírtam de összegezve akkor:
Kb 8 hónapos vagy 9 lehet, 16 cm hosszú, albínó nőstény axi,van egy párja is akivel minden rendben.
Állatkereskedésből vettem aki tenyésztőtől hozatta,a víz magassága 30cm és 21 fokos,van az akváriumban növény nekik,szűrő+levegőpumpa,jelenleg még homokkő van alattuk.fagyasztott halat szoktam olvasztani nekik, azt eszik. Legutóbb másfêl hete evett csak, akkor ettek elôször csirkemájat. Viszont a vízben volt 2 hal velük, egy zebracsíkos és egy borostyán molly. Az utóbbiz valamelyikük levadászta. Csatolok képet is.
Maya » Ma, 16:25 írta:
Szelli6 » Ma, 14:41 írta:Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni tőletek ha tudtok valamit. Van 2 axolotlom, az egyik hím és kb 20 cmes, a másik albínó lány 3s kb 15 cm. Az albínó axim kb. másfél hete nemhajlandó enni, szép piros a kopoltyúja, látszólag annyi a baj hogy nagyon lesoványudott, kicsit mintha összement volna. Legutóbb mikor evett csirkemájat kaptak és az nagyon ízlett nekik, de azóta semmi. Akármennyiszer próbáltam. Most 8 hónaposak lehetnek, a másik szépen eszik, minden rendben vele de félek hogy a kisebbnek baja lesz. Most homokkő van alattuk, de tervezem kiszedni mert azt olvastam az sem jó nekik. Mi baja lehet? Mit tehetnék hogy egyen?
Szia!

Első körben ez nagyon kevés információ hogy bármit megállapítsunk. Szóval lenne "pár" kérdésem, utána találgatnék.
viewtopic.php?p=535#p535
Betegség esetén amit feltétlenül írj meg:
állat kora, színe, hány cm, hol vetted (mely tenyésztő vagy bolt név szerint), mikor vetted, egyedül vagy többen vannak, ha többen akkor axikkal vagy más állatokkal, ha axikkal, akkor mekkorákkal, milyen agresszivitásúakkal, ha másokkal, akkor mivel, mekkorával? Mivel eteted alapjában véve (milyen táplálék, milyen típus - fagyasztott, élő, friss hús... -, márkája), mikor evett utoljára és mit?
életkörülmények pontos leírása: mekkora akvárium (cmxcm alapterület, cm vízmagasság, az nem érdekes, hány literes, mi azt kiszámoljuk, nekünk alapterület és vízmagasság adatok szükségesek), milyen tető van, milyen technikai háttérrel rendelkezik az akvárium (légpumpa márkája és típusa, szűrő márkája és típusa, világítás típusa, teljesítménye, világítási óraszáma), egyéb technikai kütyü ha van bent, típus, fajtája. Milyen aljzat van az akváriumban (szemcseméret, anyaga, formája, felülete), milyen tereptárgyak (fénykép vagy pontos leírás), milyen bújó (fénykép vagy pontos leírás vagy linkelés webáruházból), milyen élő és műnövények.
vízparaméterek: hőmérséklet, pH (kémhatás, sav-lúg mérték), vízkeménység összes és változó (pontos számszerűen kifejezhető adat, az nem elegendő, hogy nálunk kemény a víz, mert vízkövesedik a fürdőben a csempe), ammónia, nitrit, nitrát, klór. Az ammónián kívül ezekhez elegendő egy hőmérő és egy JBL 6 in 1 teszter. Ammóniához folyamatos teszter használata javasolt, ami bármikor leolvasható és életmentő lehet. Ezekkel az értékekkel az alapvető leggyakoribb mérgezési lehetőségeket ki lehet zárni, vagy igazolni lehet. Ezeken kívül ha más teszt is van otthon, azokra is nézzük meg a vizet természetesen pl: vezetőképesség, vas, réz...
Fontos, hogy volt-e nagyobb vagy furcsa változás a víz paramétereiben a beteget megelőző egy hétben? Pl: nyáron 24 fokot meghaladó hőmérséklet, vagy mérhető nitrit szint nitrát mérése nélkül...
akvárium karbantartásának módszere: vízcserék gyakorisága, mértéke, akvárium teljes takarítása volt-e és mikor, ezt pontosan mit takart, szűrőt hogyan takarítod és mikor takarítottad
teljes kórtörténet: mikor kezdődtek az első tünetek, mik voltak, milyen további tünetek léptek fel és mikor
fényképek: fénykép az élőhelyről amin látszik minden, fénykép az állat még egészséges állapotáról (sokszor kiderül sajnos, hogy amikor egészségesnek hitték akkor is már borzalmasan le volt fogyva és satnya volt a kopoltyúja), kép a beteg állat tüneteiről, a beteg állatról felülnézetben, hogy lássuk a has-fej szélesség arányát. Igyekezzetek a legjobb képeket elkészíteni, ha kell, kérjetek kölcsön fényképezőgépet, mert homályos színtelen képekről keveset tudunk megállapítani, főleg egy sérülésnél, gombásodásnál. Az átlagos telefonos homályos fényképeken csak akkor látunk betegséget ha az már nagyon súlyos.
És kép kellene a mostani állapotáról, ha van "előtte" kép az is kellene.


Üdv,
Maya
Csatolmányok
IMG_20180225_174940.jpg
IMG_20180225_174940.jpg (487.44 KiB) Megtekintve 12067 alkalommal
Szelli6
Fórumozó
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2018.02.25. 14:30

Re: Nem eszik másfél hete

Hozzászólás Szerző: Szelli6 »

A kép az mostani, így néz ki ennyi idő koplalás után. Remélem ez elég információ, víz ph értéket sajnos nem tudok. És ami még eszembe jutott hogy 1 hete volt takaríta az akvárium de csak kipumpáltam az aljáról a koszt, letöröltem az üveg faláról az algát, tette hozzá friss vizet a meglévőhöz és szűrőt takarítottam
Szelli6 » 1 perccel ezelőtt írta:Pár dolgot ebből leírtam de összegezve akkor:
Kb 8 hónapos vagy 9 lehet, 16 cm hosszú, albínó nőstény axi,van egy párja is akivel minden rendben.
Állatkereskedésből vettem aki tenyésztőtől hozatta,a víz magassága 30cm és 21 fokos,van az akváriumban növény nekik,szűrő+levegőpumpa,jelenleg még homokkő van alattuk.fagyasztott halat szoktam olvasztani nekik, azt eszik. Legutóbb másfêl hete evett csak, akkor ettek elôször csirkemájat. Viszont a vízben volt 2 hal velük, egy zebracsíkos és egy borostyán molly. Az utóbbiz valamelyikük levadászta. Csatolok képet is.
Maya » Ma, 16:25 írta:
Szelli6 » Ma, 14:41 írta:Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni tőletek ha tudtok valamit. Van 2 axolotlom, az egyik hím és kb 20 cmes, a másik albínó lány 3s kb 15 cm. Az albínó axim kb. másfél hete nemhajlandó enni, szép piros a kopoltyúja, látszólag annyi a baj hogy nagyon lesoványudott, kicsit mintha összement volna. Legutóbb mikor evett csirkemájat kaptak és az nagyon ízlett nekik, de azóta semmi. Akármennyiszer próbáltam. Most 8 hónaposak lehetnek, a másik szépen eszik, minden rendben vele de félek hogy a kisebbnek baja lesz. Most homokkő van alattuk, de tervezem kiszedni mert azt olvastam az sem jó nekik. Mi baja lehet? Mit tehetnék hogy egyen?
Szia!

Első körben ez nagyon kevés információ hogy bármit megállapítsunk. Szóval lenne "pár" kérdésem, utána találgatnék.
viewtopic.php?p=535#p535
Betegség esetén amit feltétlenül írj meg:
állat kora, színe, hány cm, hol vetted (mely tenyésztő vagy bolt név szerint), mikor vetted, egyedül vagy többen vannak, ha többen akkor axikkal vagy más állatokkal, ha axikkal, akkor mekkorákkal, milyen agresszivitásúakkal, ha másokkal, akkor mivel, mekkorával? Mivel eteted alapjában véve (milyen táplálék, milyen típus - fagyasztott, élő, friss hús... -, márkája), mikor evett utoljára és mit?
életkörülmények pontos leírása: mekkora akvárium (cmxcm alapterület, cm vízmagasság, az nem érdekes, hány literes, mi azt kiszámoljuk, nekünk alapterület és vízmagasság adatok szükségesek), milyen tető van, milyen technikai háttérrel rendelkezik az akvárium (légpumpa márkája és típusa, szűrő márkája és típusa, világítás típusa, teljesítménye, világítási óraszáma), egyéb technikai kütyü ha van bent, típus, fajtája. Milyen aljzat van az akváriumban (szemcseméret, anyaga, formája, felülete), milyen tereptárgyak (fénykép vagy pontos leírás), milyen bújó (fénykép vagy pontos leírás vagy linkelés webáruházból), milyen élő és műnövények.
vízparaméterek: hőmérséklet, pH (kémhatás, sav-lúg mérték), vízkeménység összes és változó (pontos számszerűen kifejezhető adat, az nem elegendő, hogy nálunk kemény a víz, mert vízkövesedik a fürdőben a csempe), ammónia, nitrit, nitrát, klór. Az ammónián kívül ezekhez elegendő egy hőmérő és egy JBL 6 in 1 teszter. Ammóniához folyamatos teszter használata javasolt, ami bármikor leolvasható és életmentő lehet. Ezekkel az értékekkel az alapvető leggyakoribb mérgezési lehetőségeket ki lehet zárni, vagy igazolni lehet. Ezeken kívül ha más teszt is van otthon, azokra is nézzük meg a vizet természetesen pl: vezetőképesség, vas, réz...
Fontos, hogy volt-e nagyobb vagy furcsa változás a víz paramétereiben a beteget megelőző egy hétben? Pl: nyáron 24 fokot meghaladó hőmérséklet, vagy mérhető nitrit szint nitrát mérése nélkül...
akvárium karbantartásának módszere: vízcserék gyakorisága, mértéke, akvárium teljes takarítása volt-e és mikor, ezt pontosan mit takart, szűrőt hogyan takarítod és mikor takarítottad
teljes kórtörténet: mikor kezdődtek az első tünetek, mik voltak, milyen további tünetek léptek fel és mikor
fényképek: fénykép az élőhelyről amin látszik minden, fénykép az állat még egészséges állapotáról (sokszor kiderül sajnos, hogy amikor egészségesnek hitték akkor is már borzalmasan le volt fogyva és satnya volt a kopoltyúja), kép a beteg állat tüneteiről, a beteg állatról felülnézetben, hogy lássuk a has-fej szélesség arányát. Igyekezzetek a legjobb képeket elkészíteni, ha kell, kérjetek kölcsön fényképezőgépet, mert homályos színtelen képekről keveset tudunk megállapítani, főleg egy sérülésnél, gombásodásnál. Az átlagos telefonos homályos fényképeken csak akkor látunk betegséget ha az már nagyon súlyos.
És kép kellene a mostani állapotáról, ha van "előtte" kép az is kellene.


Üdv,
Maya
mrall
Fórumozó
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2018.09.14. 09:56

9 hete nem eszik, vélhetően ödémás, béna orvos kezeli

Hozzászólás Szerző: mrall »

Sziasztok!
A történet 9 hete kezdődött amikor is Jolán a 1,5éves( 26cm-es fehér) axink egyszer csak nem fogadta el a fagyasztott halat.(kapnak csirke májat,szivet is.)
Kázmér a párja aki szintén kb 1,5éves( vadas 27cm) azóta is minden gond nélkül rendszeresen eszik 3naponta.
130L es akváriumban vannak aljzat nélkül sok bújóval oxigénpumpával és egy Antman 1200as szűrővel, heti 20-30L vizcserével.
Sajnos panelban lakunk igy a hőség kicsit megnehezítette az életünk de folyamatosan jégakuval és fagyasztott palackkal hűtöttük a vizet.
8hét után úgy döntöttem jolán megy a hűtőbe hátha baj van, de rajta semmi látható jele nem volt betegségnek...jó húsban volt, van most is, de bármivel próbálkozom elfordítja a fejét.
1hétíg volt most a hűtőben de még mindig nem fogadott el semmi élelmet.
Ma meguntam ezt is és felkerestük Székesfehérváron Dr.Jámbor Márk egzotikus állatorvost aki közölte velünk hogy jolánnak semmi baja szép minden porcikája egyszerűen túletettem és most természetes koplalásba kezdett, van mikor ezek az állatok fél évig vagy akár egy évíg is elvannak táplálék nélkül.
Így ma visszakerül kázmér mellé az akváriumba de azért árvus szemekkel figyeljük nincs e változás.
2-3 hét múlva, ha ez még mindig fenn áll ajánlott egy vitamin injekciót de amig a testalkata nem indokolja nem kell.
Ha újra enni kezd akkor is 5naponta kap csak enni az orvos tanácsára, persze kázmér is innentől így kap enni.
Fényképet próbálok majd telefonról csatolni később.
üdv.
mrall
Fórumozó
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2018.09.14. 09:56

Re: 9 hete nem eszik, vélhetően ödémás, béna orvos kezeli

Hozzászólás Szerző: mrall »

Képek
Csatolmányok
vc5lhslck80ao3vewzrm.jpg
vc5lhslck80ao3vewzrm.jpg (223.32 KiB) Megtekintve 10390 alkalommal
u0ra687ecby4i0d5laaz.jpg
u0ra687ecby4i0d5laaz.jpg (166.19 KiB) Megtekintve 10390 alkalommal
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: 9 hete nem eszik, vélhetően ödémás, béna orvos kezeli

Hozzászólás Szerző: Sendy »

mrall írta: 2019.08.15. 16:54 Sziasztok!
A történet 9 hete kezdődött amikor is Jolán a 1,5éves( 26cm-es fehér) axink egyszer csak nem fogadta el a fagyasztott halat.(kapnak csirke májat,szivet is.)
Kázmér a párja aki szintén kb 1,5éves( vadas 27cm) azóta is minden gond nélkül rendszeresen eszik 3naponta.
130L es akváriumban vannak aljzat nélkül sok bújóval oxigénpumpával és egy Antman 1200as szűrővel, heti 20-30L vizcserével.
Sajnos panelban lakunk igy a hőség kicsit megnehezítette az életünk de folyamatosan jégakuval és fagyasztott palackkal hűtöttük a vizet.
8hét után úgy döntöttem jolán megy a hűtőbe hátha baj van, de rajta semmi látható jele nem volt betegségnek...jó húsban volt, van most is, de bármivel próbálkozom elfordítja a fejét.
1hétíg volt most a hűtőben de még mindig nem fogadott el semmi élelmet.
Ma meguntam ezt is és felkerestük Székesfehérváron Dr.Jámbor Márk egzotikus állatorvost aki közölte velünk hogy jolánnak semmi baja szép minden porcikája egyszerűen túletettem és most természetes koplalásba kezdett, van mikor ezek az állatok fél évig vagy akár egy évíg is elvannak táplálék nélkül.
Így ma visszakerül kázmér mellé az akváriumba de azért árvus szemekkel figyeljük nincs e változás.
2-3 hét múlva, ha ez még mindig fenn áll ajánlott egy vitamin injekciót de amig a testalkata nem indokolja nem kell.
Ha újra enni kezd akkor is 5naponta kap csak enni az orvos tanácsára, persze kázmér is innentől így kap enni.
Fényképet próbálok majd telefonról csatolni később.
üdv.
Szia!
Kezdem a fontossági sorrenddel: A fehér állat 1 szem kép alapján ítélve kezdeti ödémás tüneteket mutat, ugyanis be vannak dagadva a lábai. Azonnal szakértő orvosra van szüksége: dr. Schütz Éva Exopet klinika Budapest. Nincs más, ha valaki tud mit csinálni, akkor ő. Megpróbálunk vele egyeztetni, hogy van-e ötlete. További képekre lenne szükség a fehér állatról a következők szerint: a lábai egyesével oldalról, felülről, szemből, az állat nyakát próbáld fényképezni több oldalról, és az állatot magát oldalról. Ne kézből, hanem az akváriumban, mert úgy értékelhetőek a képek. Tényleg egy kép alapján tudok most választ adni, de a lábai állapota rendkívül aggasztóak, főleg az egyiké. Ezt ki kellett volna szúrnia az orvosnak is. Szívem szerint antibiotikum kúrát írnék elő, de még a többi képet ezzel megvárom.

A vadas sovány, nem éhhalál széle, de erősen anorexia.

A hőguta okozhat ilyen tüneteket, továbbá vízmérgezés az alulszűrés és nem megfelelő beállt biológia miatt. Vízparaméterekre lenne szükség: gh, kh, no2, no3, nh4, ph értékekből amit csak tudsz. Ha a hőmérséklet digitális belógatós rendes hőmérővel napokon át 24 fok felett volt, akkor örülhetsz hogy még élnek.

Mind a két állatot el kéne kezdeni ezerrel "tömni" kajával: képes márkából: vörösszúnyoglárva, arany garnélrarák, tropikál hatos, marhaszív. NAPONTA kínálva őket étellel! A túl sok csirkemáj, csirkeszív tönkreteszi a májat. Ez utóbbiakat havonta 2-3 alkalommal illik egészséges állatnál adni. Ha a felsoroltakat nem eszik, akkor mehet a máj és a szív is, csak egyenek, mert soványak!

Az orvosi diplomával minden bizonnyal rendelkező orvos nem nagyon láthatott még gyakorlatban axolotl-t. Ez az állat nem kövér, és fura a testalkata, ezt a vak is látja, hogy nem jó valami. A kopoltyú szép, tehát vélehetően az állapot 2-3 hónapnál régebb óta nem áll fent, és talán nem túl rossz a vize az állatnak. Albínó állatról beszélünk, tehát sokkal kényesebbek mint a vadasok. Ellenben a másik állat kopoltyúja lehetne szebb. Nem tudom milyen vitamin izét akar neki beadni, de nem eröltetném ezt az orvost tovább.

Egészséges testsúlyú albínó képe, hogy lásd mire gondolok testalkat ügyében:
67921985_2411932209091706_5901067116588564480_n.jpg
67921985_2411932209091706_5901067116588564480_n.jpg (122.33 KiB) Megtekintve 10387 alkalommal
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
mrall
Fórumozó
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2018.09.14. 09:56

Re: 9 hete nem eszik, vélhetően ödémás, béna orvos kezeli

Hozzászólás Szerző: mrall »

Nem szeretném az orvost kritizálni, mivel nekem nincs diplomám. Ezt meghagyom nektek.
Sajnos Budapesttől 130km.re lakom igy oda biztosan nem fogom tudni feljuttatni az állatot.
Delutan próbálok kepeket kesziteni a feherről es a vadasrol is.
Amugy a vadas nagyon messze van az alultáplálttól,szerintem szimplán szar fényképet keszitettem.
mrall
Fórumozó
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2018.09.14. 09:56

Re: 9 hete nem eszik, vélhetően ödémás, béna orvos kezeli

Hozzászólás Szerző: mrall »

Most hogy hazaértem munkából sajnos az akvárium alján feküdt Jolán, a kopoltyúi fehérek.. nem mozdul.. nem reagál semmire... és valoban fel van puffadva...a víz 21fokos... gyorsan visszatettem a hűtőbe hátha... de szerintem ez a vonat elment... jelenleg anyagilag sem úgy állok hogy felutazzak pestre és egy kezelést kifizessek...nem tudok mit tenni... a szívem szakad meg érte... :'(
Azthiszem lesz pár keresetlen szavam az állatorvoshoz. max lecsuknak 72re önbíráskodásért...
mrall
Fórumozó
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2018.09.14. 09:56

Re: 9 hete nem eszik, vélhetően ödémás, béna orvos kezeli

Hozzászólás Szerző: mrall »

Már nincs hova menni sajnos...de az a baj, ha előbb viszem el hozzá akkor is ezzel az eredménnyel zárult volna a kör...
Szétszed a bűntudat hogy nem irtam ide előbb... :(
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: 9 hete nem eszik, vélhetően ödémás, béna orvos kezeli

Hozzászólás Szerző: Sendy »

mrall írta: 2019.08.16. 13:38 Most hogy hazaértem munkából sajnos az akvárium alján feküdt Jolán, a kopoltyúi fehérek.. nem mozdul.. nem reagál semmire... és valoban fel van puffadva...a víz 21fokos... gyorsan visszatettem a hűtőbe hátha... de szerintem ez a vonat elment... jelenleg anyagilag sem úgy állok hogy felutazzak pestre és egy kezelést kifizessek...nem tudok mit tenni... a szívem szakad meg érte... :'(
Azthiszem lesz pár keresetlen szavam az állatorvoshoz. max lecsuknak 72re önbíráskodásért...
Sejtettem, hogy exopet nem megoldható, ezért mi írtunk Évinek, illetve konzultálunk a gárdával, hogy mit lehetne csinálni. Egyelőre maradjon hűtőben, és jelentkezz amint van változás, vagy valami fejlemény, vagy legkésőbb holnap. Képet próbálj légyszi küldeni Jolánról, hogy hogyan néz most ki! Sajnos ezt írtam, hogy az orvos nem gyakorlott axolotlban. Utánajártunk, hogy van olyan eset, ahol a koplalás segíthet, de az nagyon nem ez az eset és csak gyakorlott orvos állapíthatna meg ilyet. A nem evés, fél évig ... ez egyes hüllöknél tényleg létező dolog, de piszkosul nem axolotlnál. Gyakorlat szerint egy jól táplált, kövér, megfelelő zsírtartalékos axolotl 2-3 hónap alatt csontsovánnyá vagy halálra fogy még hűtőben is. Nekem személy szerint 2 hónap a rekord, de egy vizitehénből lett csontkollekcióm. Túlélte, de 2 hónapig nem volt hajlandó enni.

Kázmérról is küldj légyszi képeket, hogy megnézzem mennyire vékony, vagy mennyire csalt a fénykép. Lehet hogy nála is van valami probléma, nem jól emészti az ételt vagy valami, mert a kép alapján sovány volt.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: 9 hete nem eszik, vélhetően ödémás, béna orvos kezeli

Hozzászólás Szerző: Sendy »

mrall írta: 2019.08.16. 14:57 Már nincs hova menni sajnos...de az a baj, ha előbb viszem el hozzá akkor is ezzel az eredménnyel zárult volna a kör...
Szétszed a bűntudat hogy nem irtam ide előbb... :(
Ha valójában vizesedés, amit majd a további képek igazolnak vagy cáfolnak, akkor sajnos mindegy mit csinálsz. Ha az ödémásodás elindul, onnan nem tudjuk visszahozni az állatot még sajnos. Ha hasi vízfelgyülemlés van, az csapolható, de arra is kb 2 orvos alkalmas, igaz Tata is messze van, és az is vagy meggyógyul vagy nem. Utóbbi 90%-ban esélyes.

Nehéz az ilyet mindig feldolgozni sajnos. A múlton már nem lehet változtatni, csak nagyon sokat lehet belőle tanulni. Hidd el, nem csak Te mentél át ezen, sokan átérezzük ezt és évek múltán is dühösek, bűntudatosak vagyunk.

Ha Jolán meghalt, akkor most Kázmérért kell dolgozni, hogy ő ne jusson erre a sorsra. Hőguta, rossz víz stb bármi kiválthat ilyet sajnos.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
mrall
Fórumozó
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2018.09.14. 09:56

Re: 9 hete nem eszik, vélhetően ödémás, béna orvos kezeli

Hozzászólás Szerző: mrall »

Jolán sajnos elpusztult...
Kázmi most bemegy egy kis hűtőwellnessre... Szetszedek ismét mindent es kifertőtlenítem az egészet...
mrall
Fórumozó
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2018.09.14. 09:56

Re: 9 hete nem eszik, vélhetően ödémás, béna orvos kezeli

Hozzászólás Szerző: mrall »

Bocs de nem találom hol tudnám szerkeszteni az előző hozzászólásom így mindíg sikerül újat írnom...
Szűrőm tartalma: kerámia...vastag szűrő szivacs... substrat..perlonvatta kombót most kiegészítem egy jbl tőzeg granulátummal a megfelelő mennyiségben...vélemény?
Eddíg Seachem Neutral Regulatort használtam de német fórumokon jobban ajánlják ezt a természetes ph csökkentést..
Illetve Kázminak jól gondolom hogy csak használni fog 5nap pihenő a hűtőben?
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: 9 hete nem eszik, vélhetően ödémás, béna orvos kezeli

Hozzászólás Szerző: Sendy »

mrall írta: 2019.08.16. 17:36 Bocs de nem találom hol tudnám szerkeszteni az előző hozzászólásom így mindíg sikerül újat írnom...
Szűrőm tartalma: kerámia...vastag szűrő szivacs... substrat..perlonvatta kombót most kiegészítem egy jbl tőzeg granulátummal a megfelelő mennyiségben...vélemény?
Eddíg Seachem Neutral Regulatort használtam de német fórumokon jobban ajánlják ezt a természetes ph csökkentést..
Illetve Kázminak jól gondolom hogy csak használni fog 5nap pihenő a hűtőben?
A kérdéseimre válaszolj kérlek, és a tanácsaimat kövesd ne pedig a saját gondolkodás menetedet, mert az nem jó. Nincs meg hozzá a szakmai kellő tudásod, hogy ilyen jellegű döntéseket meghozz.
1. Miből gondolod hogy Jolán meghalt? Egy axi képes mozdulatlanul ernyedten, hullaként kinézni akár 1-2 napig is, utána pedig magához tér és meggyógyulhat (pl saját állatom volt ilyen). Amíg a halál egyértelmű jelei nem látszódnak mint pl foszlásnak indult egyértelmű hullajelengés, vagy hullamerevség, addig nem állapíthatod meg a halálát. Mert az állat lehet hogy eszméletét vesztette, kómába került, de nem halott! Ha úgy véljük hogy az állat halott, akkor fagyasztóba rakjuk és megvárjuk míg megfagy, hogy biztos ami tuti legyen, ne pedig a kukában térjen már félig kiszáradtan magához és ott pusztuljon meg kínok között. A fagyasztás eutanázia és megvan a maga módszere.
2. Kázmérnak baromira mindenre szüksége van, de pont nem hűtőzésre. A hűtő nem wellnes, hanem egy az állat szervezetét stimuláló eljárás. A rosszul alkalmazott hűtéssel csak ártasz az állatnak. A fertőtlenítés meg pont arra lesz jó hogy utána jó kis ammónia és nitrit mérgezést adj az állatodnak, hogy bebiztosítsd, hogy ő neki is baja legyen. Ezért írtam, hogy légyszi ne Te döntsd el mi legyen, hiszen nem értesz hozzá még. Kázmérnak most egy 50%os vízcsererére van szüksége JBL-biotopollal előkezelt vízzel. Egy víztesztre van szüksége JBL 6 in 1 vagy hasonló tesszttel illetve piszkosul jó lenne egy ammónia érzékelő a mérgezések elejét kimutatni. A kifertőtlenített akvárium 4 hétig alkalmatlan állat tartására! 4 hétig hova akarod tenni az állatot?
3. A szűrődnek JBL proclenbac-ra van szüksége vagy ADA - green bacterre. Milyen elven akarod a PH-t csökkenteni, ha nem is tudod mennyi a pH? A pH csökkentő szerek, illetve ez egy PH stabilizáló szer, és próbáltam anno, piszkosul megtolják az EC értéket a vízben, tehát tökre fölösleges használni. A JBL biotopol sokkal jobb, mert kémiailag nem úgy nyúl a vízhez mint ez a szer. Ebben egy pH 7-re stabilizáló ismeretlen eredetű anyag van, amit évekkel ezelőtt se tudtak megmondani hogy mi van benne mert titkos. Mivel jó helyen dolgozok, tudtam kérdezni, és az ilyen hatású szereket végignézve, egyiket se tenném szívem szerint akváriumba. Azóta nem foglalkoztam vele, tiltólistán van számomra.
4. Még mindig nem kaptam sem Jolánról, sem Kázmérról képeket. A Kázmérról készült egy szem kép alapján ő sovány akármit is gondolsz. Ha valójában hím, akkor nem olyan eget rengetően súlyos, ha viszont nőstény akkor egyértelműen alultáplált. Hogy ennek mi az oka, azt kellene kideríteni, illetve a vizét a lehető legjobbra beállítani és mérni, hogy ő ne kapjon vese vagy májkárosodást ami ödémához vezethet. A meleg vagy a rossz vízkémia simán okozhatta Jolán állapotát, és Kázmér is a szélén van, csak a vadasak egy fokkal strapabíróbbak, és ha 1 héten belül nem javul a vize, ő is erre a sorsra juthat.

Kérlek döntsd el, hogy hagyatkozol 8 évnyi szaktudásra és 3-4 ember + szakorvos véleményére és tanácsára, vagy mész a saját fejed után azzal, hogy lesz ami lesz? Ha előbbi, akkor a kérdéseimre válaszolj légyszi, és azt tedd amit mondunk. Tudom hogy ingerült vagy feszült, és próbálnál segíteni az állaton, de szakmailag nem rendelkezel hozzá kellő tudással, így hiába a jó akarás, lehet ártasz vele
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
mrall
Fórumozó
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2018.09.14. 09:56

Re: 9 hete nem eszik, vélhetően ödémás, béna orvos kezeli

Hozzászólás Szerző: mrall »

OK...Bocs...Minden szavaddal egyet értek...
Tegnap kicsit elszakadt a cérna...
Nos Jolán sajnos elment...mint egy darab fa csak lebegett fehéren...fagyasztás után a család eltemette míg meloztam és öszinte leszek már nem akartam fényképet róla...Persze a 6 - 1 vizteszt doboza üresen volt visszatéve a polcra.
Hazafelé végigjárva a környező boltokat csak Terra aquasafe-et kaptam.
Vizteszt terén pedig siralmas a környékem... csak Panzi ph , és vízkeménység mérőt tudtam venni... most rendeltem netről jbl vizkezelőt és tesztcsíkot, de az csak jövő hétre fog ideérni. szóval addig csak ezt a 2 értéket tudom mérni.
Kázmi megkapta az 50%-os vízcserét. Tudni kell hogy itt nálunk a bakony lábánál nagyon kemény karsztvíz van amit a teszt is igazolt.
25csepp után szineződött el a minta ami 25ös vizet jelent ha jól értettem...
Ph szintén magas de a teszt elég szar...7,5nek jelzi a papír a kék szint de nekem nagyon kék lett...szoval akár lehet 8as is... előzőleg emiatt teabang levelet vagy tőzegkivonatot használtam.Utána a tegnap leírt neutral regulátort kaptam egy akvarista ismerőstől.
Ezért is gondoltam hogy az a jbl tőzeg granulátum amit tegnap írtam jó ötlet lehet a későbbiekben hogy a legjobb vizet megteremtsem Kázminak.
Amúgy Jolán az élete során 2x is telerakta a művirágokat utódokkal szóval olyan rosszat nem csináltam a vízzel talán.
És egy kép kázmiról majd csatolva lesz. Valóban lehetne kövérebb. illetve ami még látszik hogy jolán többször megcsípte a farkát...
Egyenlőre ennyi...Amint ideér a vízteszt csík minden adatot pontosan megírok.
Köszi a türelmet és a segítséget.

Kép
mrall
Fórumozó
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2018.09.14. 09:56

Re: 9 hete nem eszik, vélhetően ödémás, béna orvos kezeli

Hozzászólás Szerző: mrall »

Nem értem miért nem jó a kép... akkor marad a Link csak:

https://drive.google.com/file/d/1ZJI5X7 ... sp=sharing
mrall
Fórumozó
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2018.09.14. 09:56

Re: 9 hete nem eszik, vélhetően ödémás, béna orvos kezeli

Hozzászólás Szerző: mrall »

és még ami lemaradt ...az akvárium mérete: 29cm x 109cm x 44cm
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: 9 hete nem eszik, vélhetően ödémás, béna orvos kezeli

Hozzászólás Szerző: Sendy »

mrall írta: 2019.08.17. 13:10 OK...Bocs...Minden szavaddal egyet értek...
Tegnap kicsit elszakadt a cérna...
Nos Jolán sajnos elment...mint egy darab fa csak lebegett fehéren...fagyasztás után a család eltemette míg meloztam és öszinte leszek már nem akartam fényképet róla...Persze a 6 - 1 vizteszt doboza üresen volt visszatéve a polcra.
Hazafelé végigjárva a környező boltokat csak Terra aquasafe-et kaptam.
Vizteszt terén pedig siralmas a környékem... csak Panzi ph , és vízkeménység mérőt tudtam venni... most rendeltem netről jbl vizkezelőt és tesztcsíkot, de az csak jövő hétre fog ideérni. szóval addig csak ezt a 2 értéket tudom mérni.
Kázmi megkapta az 50%-os vízcserét. Tudni kell hogy itt nálunk a bakony lábánál nagyon kemény karsztvíz van amit a teszt is igazolt.
25csepp után szineződött el a minta ami 25ös vizet jelent ha jól értettem...
Ph szintén magas de a teszt elég szar...7,5nek jelzi a papír a kék szint de nekem nagyon kék lett...szoval akár lehet 8as is... előzőleg emiatt teabang levelet vagy tőzegkivonatot használtam.Utána a tegnap leírt neutral regulátort kaptam egy akvarista ismerőstől.
Ezért is gondoltam hogy az a jbl tőzeg granulátum amit tegnap írtam jó ötlet lehet a későbbiekben hogy a legjobb vizet megteremtsem Kázminak.
Amúgy Jolán az élete során 2x is telerakta a művirágokat utódokkal szóval olyan rosszat nem csináltam a vízzel talán.
És egy kép kázmiról majd csatolva lesz. Valóban lehetne kövérebb. illetve ami még látszik hogy jolán többször megcsípte a farkát...
Egyenlőre ennyi...Amint ideér a vízteszt csík minden adatot pontosan megírok.
Köszi a türelmet és a segítséget.
0-02-05-7dbffae3968bbfb376b90b4f47bd7b26d3fa46dcea5beb358a1eaaed2ccad83d_21cb48e8.jpg
0-02-05-7dbffae3968bbfb376b90b4f47bd7b26d3fa46dcea5beb358a1eaaed2ccad83d_21cb48e8.jpg (162.94 KiB) Megtekintve 10342 alkalommal
Őszinte részvétünk Jolán miatt! Azért ha érzel magadban kellő dühöt, akkor az orvost megérné felhívni, hogy az állat ödémás felvizesedésben x napra rá meghalt, és fényképek alapján a tüneteket ő neki is látni kellett volna, ha lenne gyakorlata. Ebből talán tanul, mert sajnos ha meggyógyul vagy meghal az állat, ritkán kapnak az orvosok visszajelzést. Ezért kérünk mi is minden esetnél visszajelzést, hogy mi lett a történet vége. Ebből tudunk fejlődni.
A 25 nk GH víz nem vészes amúgy az állatok szempontjából, viszont ilyen kemény víznél feltétlen szükséges volna, az elpárolgott víz 0-ás vízzel való pótlása, mert idővel fel fog halmozódni a keménység 35-40 nk-ra a párolgás miatt. Ez most nem létszükséglet, hanem a jövőben megoldandó feladat.
A magas pH-val semmit nem fogsz tudni kezdeni ilyen kemény víznél. Sajnos a kemény víz úgynevezett puffer hatással bír és 1-1,5 pH értéket feltolja a vizet. Ezen a víz lágyítása segítene tartósan. Bármit belerakhatsz, az nem fog igazán segíteni sajnos. Én egy évig küzdöttem ezzel a problémával még 5-6 éve, azóta RO lágy vízzel keverem az akváriumot és nincs gondom.
Kázmér ezen a képen tényleg nem nagyon sovány, igaz hízhatna rendesen, de ezen a képen is fura. 1,5 éves állathoz képest 6-8 hónapos testaránnyal rendelkezik. Ez alatt azt értem, hogy ahogy az embergyerekeknél is ránézésből az arányaiból megmondod, hogy gyerek és nem felnőtt, mi is megmondjuk egy állatról. 10-12 hónapos korukra kialakul normális esetben a felnőtt testarány. Ennek két oka lehet: a gyakoribb, hogy hozzá nem értő szaporítók árulják feszt az állataikat, akik fele, harmad olyan fejlettek mint egy egészséges, jó genetikájú állat. Vagy pedig tartós ammónia mérgezésnek volt kitéve az állat, de ez Jolán kopoltyúján nem látszott, így elsőként a genetikát okolnám. 2 éves koráig még fejlődhet.
Műnövényt említettél, viszont az akvárium elengedhetetlen része az élő növényzet, ilyet a képeken és leírásaidból nem láttam. Ha nincs élő növény, akkor légyszi szerezz, mert az akvárium egy élő ökoszisztéma, amiből nem hiányozhat a növény. B
Biztonság kedvéért vasárnap-hétfő magasságában 30% vízcserét javasolnék még a víztesztek előtt. Amint megérkeztek a víztesztek, légyszi írd meg az értékeket. Ne fényképet küldj, mert az torzít. Olvasd le és az értékeket küld el pl: NO3 25 NO2 0 GH 14-21..

A képfeltöltéssel az a baj, hogy vannak helyek ahonnan nem tudja megjeleníteni a fórum. A csatolmány fülön lejjebb fel lehet tölteni a képet. Facebookon is elérhető vagyok, ha ott könnyebb képet küldeni. Káka Alexandra néven találsz, axi van a borítóképen, így nem nehéz megtalálni.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
mrall
Fórumozó
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2018.09.14. 09:56

Re: 9 hete nem eszik, vélhetően ödémás, béna orvos kezeli

Hozzászólás Szerző: mrall »

No3 : 25
No2: 0
Gh d: >21 >375
Kh d : 20 357
Ph 8
Cl: 0
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Maya 2019.08.23. 23:36-kor.
Ok: Nem adtál meg témacímet, a hibát javítottam! Maya
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: 9 hete nem eszik, vélhetően ödémás, béna orvos kezeli

Hozzászólás Szerző: Sendy »

mrall írta: 2019.08.22. 15:42 No3 : 25
No2: 0
Gh d: >21 >375
Kh d : 20 357
Ph 8
Cl: 0
Szia!

Ezek az értékek nem vészesek. A pH magas kicsit, a keménység várható volt, hogy ennyi, de nincs nitrit, ami nagyon jó hír.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Maya 2019.08.23. 23:36-kor.
Ok: Nem adtál meg témacímet, a hibát javítottam! Maya
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
mrall
Fórumozó
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2018.09.14. 09:56

Re: 9 hete nem eszik, vélhetően ödémás, béna orvos kezeli

Hozzászólás Szerző: mrall »

Egyetértünk.
Azért beszereztem némi jbl tormec activ granulátumot a ph problémára.Olvastam a kisérleteid vele...harisnyával belógatva kis mennyiség akár jó is lehet, ha jól emlékszem szűrőbe nem ajánlott... jbl biotopol beszerezve, illetve uj szűrőanyagok ha szűrőcsere lenne...
Növényt mit vegyek ami nem fényigényes és vegyszerigényes? ha jól tudom az axiknak nem tesz jót az ami a növényeknek igen...
És a fő kérdésem... Kázminak a magány nem túl jó ugye? Hasonló méretű példányt beszerezni kb lehetetlen... maradjon egyedül?
Neonhalakat gondoltam mellé hátha elszorakoztatja mondjuk 20db...nem utolsó sorban vacsinak is kiváló....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Maya 2019.08.23. 23:36-kor.
Ok: Nem adtál meg témacímet, a hibát javítottam! Maya
Válasz küldése