Sérülések, törések, balesetek

Moderátor: Axolotl moderátor

staffpower
Fórumozó
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2015.02.01. 15:52

Re: Agresszív támadás/eredmény

Hozzászólás Szerző: staffpower »

Helló!
Az egyik axim leharapdálta a másik lábát,ebben a témában már korábban jártam itt.Az eredmény látszólag jó,hűtöttük folyamatosan,a sebek szépen meggyógyultak,de a lába nem nőtt vissza...nem érzi rosszul magát úszkál meg minden,de van esély h vissza fog neki nőni?a másikhoz vissza lehet már rakni így?A hűtőzés során nem kapott enni,mert ezt olvastam h ilyenkor nem szabad,de most már óvatosan kis mennyiségben kaphat enni?köszönöm a választ előre is!
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Agresszív támadás/eredmény

Hozzászólás Szerző: Maya »

staffpower » 47 perccel ezelőtt írta:Helló!
Az egyik axim leharapdálta a másik lábát,ebben a témában már korábban jártam itt.Az eredmény látszólag jó,hűtöttük folyamatosan,a sebek szépen meggyógyultak,de a lába nem nőtt vissza...nem érzi rosszul magát úszkál meg minden,de van esély h vissza fog neki nőni?a másikhoz vissza lehet már rakni így?A hűtőzés során nem kapott enni,mert ezt olvastam h ilyenkor nem szabad,de most már óvatosan kis mennyiségben kaphat enni?köszönöm a választ előre is!
Szia!
Még amikor írtál a dologgal kapcsolatban én szintén megírtam, így 3 hét után ne várj csodát, szerintem kb. 1 év mire visszanő valamilyen formában. Minél idősebb az axi, annál lassabb a regeneráció. " Véleményem szerint nem olyan súlyos a sérülés, hogy hűtőzni kelljen" - ezt írtam legutóbb. A hűtőzés nem egy csodagyógyszer ami hipp-hopp helyrehoz mindent, egyszer írtam erről egy jót...majd előkotrom. A hűtőzés kizárólag akkor tud hasznos és sikeres lenni, ha az állatnak egy kicsi hiányzik, pár nap időnyerés, hogy a szervezete rendbehozza magát, ha csak az a bizonyos kicsi vagy plusz hiányzik. Pl kiterjedt sérülések, fertőzések stb. Esetedben szükségtelen volt, mert egy lábfejjel simán megbirkózik a szervezet, egészséges axi esetében.

Visszaetetni mégy néhány napig - naponta kis mennyiségeket kapjon, utána annyit ehet amennyit kíván. A lábnak kb. 1 év, nem 3 hét.
Másik mellé visszatehető - figyelgetéssel eleinte. Ha később fordul még elő agresszió erősen kutatni kéne az okát, leggyakoribb problémák: túl kicsi akvárium, kevés búvóhely, kevés táplálék, szociális viselkedési problémák(ilyenkor több axi vagyis "falkatag" szokott megoldást hozni).
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Bálintaharapós
Fórumozó
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2015.05.31. 12:15

Leharapott lábvég

Hozzászólás Szerző: Bálintaharapós »

Sziasztok!
Másfél éves a két axim,egyik vadas Bálint,másik Maya,albínó,nagy a gyanúm,hogy mindketten fiúk.Mayának most három lábán sérülés van,egy hete csak az egyiken mintha a bőr le lenne nyúzva,tegnap reggelre pedig már szinte lóg a bal első lábfeje,a csont és inak tartják.Néha penészes is lesz a seb,azt kezelem metilénkékkel.Nincs a közelben (legalább is nem tudok)egzotikus állatorvos.Szerintetek hűtőbe tegyem gyógyulni?Két hete nem evett szinte semmit,tegnap egy kis csirkemájat sikerült beleimádkoznom.Éjszakára berakom őt abba az elkülönítőbe,amit a guppikhoz használok,bölcsőnek.Talán így nem bántja Bálint.Tegyek fel képet a sérülésről?
Biztos nagyon fáj szegénynek,hogy tudnék segíteni rajta?
Előre is köszi a választ.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Maya 2015.05.31. 19:35-kor.
Ok: Nem adtál témacímet, javítottam, de kérlek olvasd el a házirend ezen részét! Köszi!
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Leharapott lábvég

Hozzászólás Szerző: Maya »

Bálintaharapós » Ma, 13:06 írta:Sziasztok!
Másfél éves a két axim,egyik vadas Bálint,másik Maya,albínó,nagy a gyanúm,hogy mindketten fiúk.Mayának most három lábán sérülés van,egy hete csak az egyiken mintha a bőr le lenne nyúzva,tegnap reggelre pedig már szinte lóg a bal első lábfeje,a csont és inak tartják.Néha penészes is lesz a seb,azt kezelem metilénkékkel.Nincs a közelben (legalább is nem tudok)egzotikus állatorvos.Szerintetek hűtőbe tegyem gyógyulni?Két hete nem evett szinte semmit,tegnap egy kis csirkemájat sikerült beleimádkoznom.Éjszakára berakom őt abba az elkülönítőbe,amit a guppikhoz használok,bölcsőnek.Talán így nem bántja Bálint.Tegyek fel képet a sérülésről?
Biztos nagyon fáj szegénynek,hogy tudnék segíteni rajta?
Előre is köszi a választ.
Szia!
Mindenképp látni kéne képet a sérülésről, ha nagyon súlyos akkor biza hűtőzés lesz. A gombásodás nagyon veszélyes ilyen állapotban, könnyen bejut a szervezetbe a véráramba, ahonnét szinte lehetetlen kiirtani. A gombásodásra mindenképp ph csökkentés és ahogy mondani szoktam gazok: tebang levél, diólevél, égertoboz - ez a trió egész hatásos tud lenni. A többit pedig a kép után meglátjuk.

Harapások, nevelő célzatú odakapások a legjobb családokban is előfordulnak. Agresszív axi nem létezik, még az agressziót is legtöbbször a túl kis méretű akvárium, a táplálék hiánya vagy a búvóhelyek hiánya váltja ki.
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Bálintaharapós
Fórumozó
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2015.05.31. 12:15

Re: Leharapott lábvég

Hozzászólás Szerző: Bálintaharapós »

Maya » Ma, 14:53 írta:
Bálintaharapós » Ma, 13:06 írta:Sziasztok!
Másfél éves a két axim,egyik vadas Bálint,másik Maya,albínó,nagy a gyanúm,hogy mindketten fiúk.Mayának most három lábán sérülés van,egy hete csak az egyiken mintha a bőr le lenne nyúzva,tegnap reggelre pedig már szinte lóg a bal első lábfeje,a csont és inak tartják.Néha penészes is lesz a seb,azt kezelem metilénkékkel.Nincs a közelben (legalább is nem tudok)egzotikus állatorvos.Szerintetek hűtőbe tegyem gyógyulni?Két hete nem evett szinte semmit,tegnap egy kis csirkemájat sikerült beleimádkoznom.Éjszakára berakom őt abba az elkülönítőbe,amit a guppikhoz használok,bölcsőnek.Talán így nem bántja Bálint.Tegyek fel képet a sérülésről?
Biztos nagyon fáj szegénynek,hogy tudnék segíteni rajta?
Előre is köszi a választ.
Szia!
Mindenképp látni kéne képet a sérülésről, ha nagyon súlyos akkor biza hűtőzés lesz. A gombásodás nagyon veszélyes ilyen állapotban, könnyen bejut a szervezetbe a véráramba, ahonnét szinte lehetetlen kiirtani. A gombásodásra mindenképp ph csökkentés és ahogy mondani szoktam gazok: tebang levél, diólevél, égertoboz - ez a trió egész hatásos tud lenni. A többit pedig a kép után meglátjuk.

Harapások, nevelő célzatú odakapások a legjobb családokban is előfordulnak. Agresszív axi nem létezik, még az agressziót is legtöbbször a túl kis méretű akvárium, a táplálék hiánya vagy a búvóhelyek hiánya váltja ki.
WP_20150531_13_37_06_Pro[1].jpg
WP_20150531_13_37_06_Pro[1].jpg (1.44 MiB) Megtekintve 21567 alkalommal
Bálintaharapós
Fórumozó
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2015.05.31. 12:15

Re: Leharapott lábvég

Hozzászólás Szerző: Bálintaharapós »

Bálintaharapós » kevesebb mint egy perce írta:
WP_20150531_13_37_06_Pro[1].jpg
Maya » Ma, 14:53 írta:
Bálintaharapós » Ma, 13:06 írta:Sziasztok!
Másfél éves a két axim,egyik vadas Bálint,másik Maya,albínó,nagy a gyanúm,hogy mindketten fiúk.Mayának most három lábán sérülés van,egy hete csak az egyiken mintha a bőr le lenne nyúzva,tegnap reggelre pedig már szinte lóg a bal első lábfeje,a csont és inak tartják.Néha penészes is lesz a seb,azt kezelem metilénkékkel.Nincs a közelben (legalább is nem tudok)egzotikus állatorvos.Szerintetek hűtőbe tegyem gyógyulni?Két hete nem evett szinte semmit,tegnap egy kis csirkemájat sikerült beleimádkoznom.Éjszakára berakom őt abba az elkülönítőbe,amit a guppikhoz használok,bölcsőnek.Talán így nem bántja Bálint.Tegyek fel képet a sérülésről?
Biztos nagyon fáj szegénynek,hogy tudnék segíteni rajta?
Előre is köszi a választ.
Szia!
Mindenképp látni kéne képet a sérülésről, ha nagyon súlyos akkor biza hűtőzés lesz. A gombásodás nagyon veszélyes ilyen állapotban, könnyen bejut a szervezetbe a véráramba, ahonnét szinte lehetetlen kiirtani. A gombásodásra mindenképp ph csökkentés és ahogy mondani szoktam gazok: tebang levél, diólevél, égertoboz - ez a trió egész hatásos tud lenni. A többit pedig a kép után meglátjuk.

Harapások, nevelő célzatú odakapások a legjobb családokban is előfordulnak. Agresszív axi nem létezik, még az agressziót is legtöbbször a túl kis méretű akvárium, a táplálék hiánya vagy a búvóhelyek hiánya váltja ki.
WP_20150531_13_37_06_Pro[1].jpg
Bocs,hogy kétszer küldtem el.Nem igazán sikerült jó szögben a kép.200 literes akváriumban vannak,csigák,guppik kaja célból mindig van,hetente egyszer etetem őket,fagyasztott hallal.Most metilénkékkel kezelem naponta többször,de nem merem sokáig a seb miatt.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Leharapott lábvég

Hozzászólás Szerző: Maya »

Bálintaharapós » Ma, 18:16 írta:
Bálintaharapós » kevesebb mint egy perce írta:
Maya » Ma, 14:53 írta: Szia!
Mindenképp látni kéne képet a sérülésről, ha nagyon súlyos akkor biza hűtőzés lesz. A gombásodás nagyon veszélyes ilyen állapotban, könnyen bejut a szervezetbe a véráramba, ahonnét szinte lehetetlen kiirtani. A gombásodásra mindenképp ph csökkentés és ahogy mondani szoktam gazok: tebang levél, diólevél, égertoboz - ez a trió egész hatásos tud lenni. A többit pedig a kép után meglátjuk.

Harapások, nevelő célzatú odakapások a legjobb családokban is előfordulnak. Agresszív axi nem létezik, még az agressziót is legtöbbször a túl kis méretű akvárium, a táplálék hiánya vagy a búvóhelyek hiánya váltja ki.
A WP_20150531_13_37_06_Pro[1].jpg csatolmány már nem érhető el.
Bocs,hogy kétszer küldtem el.Nem igazán sikerült jó szögben a kép.200 literes akváriumban vannak,csigák,guppik kaja célból mindig van,hetente egyszer etetem őket,fagyasztott hallal.Most metilénkékkel kezelem naponta többször,de nem merem sokáig a seb miatt.
Ami képen látható az inkább elhalt szövet mintsem gombásodás, de ha a metilénkék tartósan kékíti akkor folytatni kell a gomba megölését, de nagy valószínűséggel elhaló szövet. Hogyan kezeled metilénkékkel? Az egész akváriumot kezeled vagy az állatot kiemelve, a célterületet nulla mm-ről?

Személy szerint még nem hűtőzném, az elhalás mértékéből ítélve a farka vége a fehér rész le fog magától válni, és ez nagyon fontos, hogy magától váljon le, ne tépd le neki, pár hét alatt elhal a szövet és vérerek aztán elhagyja, viszont szép heg marad helyette. Letépéssel az a baj, hogy nyitva marad a hús és véredények is. A lábával ugyanez vagy meggyógyítja magának vagy ledobja és újat növeszt, a gombásodására figyelj oda, illetve ha a másik axi folyamatosan támadja, valamit ki kell találni. Esetleg több axi, akik majd szociálisan megigazítják az agresszort illetve heti kisebb de több étkezés.

Nem kell megijedni, a gombásodásra és a gyógyulás folyamatát kell csak figyelgetni a többit megoldja magának.

Nemrégiben hasonlón estünk át Zhou Mi-vel aki maga idejében egy agresszor volt ám jelenleg 2 vízitehén uralkodik az akváriumban Seungri és Taeyang, lényegében mindenre ráharapnak ami előttük van, 10-en élnek a 370 lityósban, megoldják egymás között. Zhou Mi amúgyis egy törpenövésű 17 cm-es axi volt...mostanra kb. 13-14cm-re rövidült hála egy jól irányzott harapásnak. A képen a fehér rész nem gomba, hanem az elhaló szövet.
Zhou Mi sérülése
Zhou Mi sérülése
5.JPG (1.79 MiB) Megtekintve 21566 alkalommal
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Bálintaharapós
Fórumozó
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2015.05.31. 12:15

Re: Leharapott lábvég

Hozzászólás Szerző: Bálintaharapós »

Valamiért nem engedi,hogy a beszélgetésünkhöz szóljak hozzá.
Köszi,egy kicsit megnyugtattál,a farka hasonlóan néz ki,a lábfeje pedig már elfehéredett,hamarosan leesik szerintem.Kezelem,utána néztem a leveleknek,megpróbálok beszerezni belőle.
Jelentkezem,ha valami változás történik.
Köszi a segítséget.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Leharapott lábvég

Hozzászólás Szerző: Maya »

Bálintaharapós » Ma, 06:21 írta:Valamiért nem engedi,hogy a beszélgetésünkhöz szóljak hozzá.
Köszi,egy kicsit megnyugtattál,a farka hasonlóan néz ki,a lábfeje pedig már elfehéredett,hamarosan leesik szerintem.Kezelem,utána néztem a leveleknek,megpróbálok beszerezni belőle.
Jelentkezem,ha valami változás történik.
Köszi a segítséget.
Ha kezdene elfertőződni gennyesedni, váladékozni és csak rosszabbul nézne ki, akkor keress fel minket ismét és néhány enyhébb fertőtlenítőt, vagy ne adj isten állatorvost ajánlhassunk. (Azért nem engedett mert 3 idézetnél több nem lehet egymásba ágyazva...)
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Bálintaharapós
Fórumozó
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2015.05.31. 12:15

Re: Leharapott lábvég

Hozzászólás Szerző: Bálintaharapós »

Maya » 2015.06.01. 16:49 írta:
Bálintaharapós » Ma, 06:21 írta:Valamiért nem engedi,hogy a beszélgetésünkhöz szóljak hozzá.
Köszi,egy kicsit megnyugtattál,a farka hasonlóan néz ki,a lábfeje pedig már elfehéredett,hamarosan leesik szerintem.Kezelem,utána néztem a leveleknek,megpróbálok beszerezni belőle.
Jelentkezem,ha valami változás történik.
Köszi a segítséget.
Ha kezdene elfertőződni gennyesedni, váladékozni és csak rosszabbul nézne ki, akkor keress fel minket ismét és néhány enyhébb fertőtlenítőt, vagy ne adj isten állatorvost ajánlhassunk. (Azért nem engedett mert 3 idézetnél több nem lehet egymásba ágyazva...)
Most ott tartunk,hogy tegnap állatkereskedéses barátnőmmel amputáltuk a lábát.Szakszerűen,betadinnal fertőtlenítve,elkötve.Már csak a farkán van gomba,de az is leesőben,amúgy jól néz ki.Adtam neki egy guppit,utána kapott,nem ette meg,de már az is jó jel,hogy éber.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Leharapott lábvég

Hozzászólás Szerző: Maya »

Bálintaharapós » 17 perccel ezelőtt írta:
Maya » 2015.06.01. 16:49 írta:
Bálintaharapós » Ma, 06:21 írta:Valamiért nem engedi,hogy a beszélgetésünkhöz szóljak hozzá.
Köszi,egy kicsit megnyugtattál,a farka hasonlóan néz ki,a lábfeje pedig már elfehéredett,hamarosan leesik szerintem.Kezelem,utána néztem a leveleknek,megpróbálok beszerezni belőle.
Jelentkezem,ha valami változás történik.
Köszi a segítséget.
Ha kezdene elfertőződni gennyesedni, váladékozni és csak rosszabbul nézne ki, akkor keress fel minket ismét és néhány enyhébb fertőtlenítőt, vagy ne adj isten állatorvost ajánlhassunk. (Azért nem engedett mert 3 idézetnél több nem lehet egymásba ágyazva...)
Most ott tartunk,hogy tegnap állatkereskedéses barátnőmmel amputáltuk a lábát.Szakszerűen,betadinnal fertőtlenítve,elkötve.Már csak a farkán van gomba,de az is leesőben,amúgy jól néz ki.Adtam neki egy guppit,utána kapott,nem ette meg,de már az is jó jel,hogy éber.
Gratulálok... neked is csak annyit kívánok hogy fájdalomcsillapítás nélkül vágják le a sérült kezedet vagy lábadat. Bár mennyire meglepő ezek az állatok is éreznek fájdalmat, ez a probléma magától megszűnt volna, jóval szebb heggel és az állatnak kevesebb fájdalommal. Axiknál jónéhány gyógyszer nem használunk, nem véletlenül mivel túlérzékenységet mutatnak. Mennyi steril szike és fogó volt abban a kereskedésben? A betadin pl halottnak a csók annyit ér axik esetében. De vajon tudtátok fejből, hogy a lidokain, benzokain, dexiciklin, tetraciklin összetevők halálosak axikre nézve? :D

Megjegyzem a jövőre való teintettel, az ilyen jellegű láb levágásokat mindenki előbb magán próbálja ki, aztán az állatokon. :)
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Bálintaharapós
Fórumozó
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2015.05.31. 12:15

Re: Leharapott lábvég

Hozzászólás Szerző: Bálintaharapós »

Próbáltam a kisebbik rossz megoldást választani.A tenyésztő is ezt ajánlotta.Nem láttad a lábát,a lábujjak fehérre voltak száradva,az egészet körbefonta a gomba.Tegnap már evett,a farka gombás még egy kicsit.Éber,mozog,a seb szép.
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Leharapott lábvég

Hozzászólás Szerző: Maya »

Bálintaharapós » Tegnap, 19:25 írta:Próbáltam a kisebbik rossz megoldást választani.A tenyésztő is ezt ajánlotta.Nem láttad a lábát,a lábujjak fehérre voltak száradva,az egészet körbefonta a gomba.Tegnap már evett,a farka gombás még egy kicsit.Éber,mozog,a seb szép.
Megértem, de véleményem szerint nem ez lett volna a módja. El kellett volna vinni egzotikus állatorvos aki kábítás/bódítás/fájdalomcsillapítás mellett amputálja a lábat, tudom túl etikus ember vagyok... Másfelől tisztában van a használható gyógyszerekkel és azok összetevőivel, sőt mikroszkóp alatt megvizsgálja a gomba típusát a célzott kezelés érdekében, harmadrészben rendelkezik egy tucat speciális steril eszközzel. Utolsó és legfontosabb TAPASZTALAT, mert könnyen baj lehetett volna, ha olyan helyen vágjátok meg ahol nem kellett volna, illetve a nem steril környezet miatt a nyílt sérülés könnyen elfertőződhetett(még elfertőződhet) volna, illetve a seb körüli gombásodást előbb le kellett volna ölni, hogy a nyílt seben keresztül ne legyen egyenes útja a szervezetbe... Lehet most ez egy szerencsés manőver volt, de ha belelt volna az vérzésbe vagy fertőzésbe?

A láb visszanövesztésének folyamatát sem gyorsítod ezzel, most előbb egy kisebb sokk a szervezetnek, küzdelem a gombával, axi korától, egészségügyi állapotától függően fél-1 év mire a láb visszanő (remélhetőleg funkciójában ugyanúgy, néhány lábujj helyzete-formája szokott érdekes lenni). De ha otthon a kutyád lábán seb van azt sem amputálod otthon, hanem elviszed állatorvoshoz, ezeknél az állatoknál is evidens kell, hogy legyen az egzotikus állatorvos...
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Bálintaharapós
Fórumozó
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2015.05.31. 12:15

Re: Leharapott lábvég

Hozzászólás Szerző: Bálintaharapós »

Maya » 2015.06.05. 09:24 írta:
Bálintaharapós » Tegnap, 19:25 írta:Próbáltam a kisebbik rossz megoldást választani.A tenyésztő is ezt ajánlotta.Nem láttad a lábát,a lábujjak fehérre voltak száradva,az egészet körbefonta a gomba.Tegnap már evett,a farka gombás még egy kicsit.Éber,mozog,a seb szép.
Megértem, de véleményem szerint nem ez lett volna a módja. El kellett volna vinni egzotikus állatorvos aki kábítás/bódítás/fájdalomcsillapítás mellett amputálja a lábat, tudom túl etikus ember vagyok... Másfelől tisztában van a használható gyógyszerekkel és azok összetevőivel, sőt mikroszkóp alatt megvizsgálja a gomba típusát a célzott kezelés érdekében, harmadrészben rendelkezik egy tucat speciális steril eszközzel. Utolsó és legfontosabb TAPASZTALAT, mert könnyen baj lehetett volna, ha olyan helyen vágjátok meg ahol nem kellett volna, illetve a nem steril környezet miatt a nyílt sérülés könnyen elfertőződhetett(még elfertőződhet) volna, illetve a seb körüli gombásodást előbb le kellett volna ölni, hogy a nyílt seben keresztül ne legyen egyenes útja a szervezetbe... Lehet most ez egy szerencsés manőver volt, de ha belelt volna az vérzésbe vagy fertőzésbe?

A láb visszanövesztésének folyamatát sem gyorsítod ezzel, most előbb egy kisebb sokk a szervezetnek, küzdelem a gombával, axi korától, egészségügyi állapotától függően fél-1 év mire a láb visszanő (remélhetőleg funkciójában ugyanúgy, néhány lábujj helyzete-formája szokott érdekes lenni). De ha otthon a kutyád lábán seb van azt sem amputálod otthon, hanem elviszed állatorvoshoz, ezeknél az állatoknál is evidens kell, hogy legyen az egzotikus állatorvos...
Biztos igazad van,de már nem gondolok arra,mi lett volna,ha...Még elkülönítve van,napi 2x vízcsere,a farkáról lepottyant a gomba,szegénynek kilátszik a porcos csontvég.Tegnap raktam hozzá egy guppit,levadászta,ami a legjobb jele szerintem,hogy gyógyulóban van.Ebben azért egyet értünk? :)
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Leharapott lábvég

Hozzászólás Szerző: Maya »

Bálintaharapós » Ma, 06:25 írta:
Maya » 2015.06.05. 09:24 írta:
Bálintaharapós » Tegnap, 19:25 írta:Próbáltam a kisebbik rossz megoldást választani.A tenyésztő is ezt ajánlotta.Nem láttad a lábát,a lábujjak fehérre voltak száradva,az egészet körbefonta a gomba.Tegnap már evett,a farka gombás még egy kicsit.Éber,mozog,a seb szép.
Megértem, de véleményem szerint nem ez lett volna a módja. El kellett volna vinni egzotikus állatorvos aki kábítás/bódítás/fájdalomcsillapítás mellett amputálja a lábat, tudom túl etikus ember vagyok... Másfelől tisztában van a használható gyógyszerekkel és azok összetevőivel, sőt mikroszkóp alatt megvizsgálja a gomba típusát a célzott kezelés érdekében, harmadrészben rendelkezik egy tucat speciális steril eszközzel. Utolsó és legfontosabb TAPASZTALAT, mert könnyen baj lehetett volna, ha olyan helyen vágjátok meg ahol nem kellett volna, illetve a nem steril környezet miatt a nyílt sérülés könnyen elfertőződhetett(még elfertőződhet) volna, illetve a seb körüli gombásodást előbb le kellett volna ölni, hogy a nyílt seben keresztül ne legyen egyenes útja a szervezetbe... Lehet most ez egy szerencsés manőver volt, de ha belelt volna az vérzésbe vagy fertőzésbe?

A láb visszanövesztésének folyamatát sem gyorsítod ezzel, most előbb egy kisebb sokk a szervezetnek, küzdelem a gombával, axi korától, egészségügyi állapotától függően fél-1 év mire a láb visszanő (remélhetőleg funkciójában ugyanúgy, néhány lábujj helyzete-formája szokott érdekes lenni). De ha otthon a kutyád lábán seb van azt sem amputálod otthon, hanem elviszed állatorvoshoz, ezeknél az állatoknál is evidens kell, hogy legyen az egzotikus állatorvos...
Biztos igazad van,de már nem gondolok arra,mi lett volna,ha...Még elkülönítve van,napi 2x vízcsere,a farkáról lepottyant a gomba,szegénynek kilátszik a porcos csontvég.Tegnap raktam hozzá egy guppit,levadászta,ami a legjobb jele szerintem,hogy gyógyulóban van.Ebben azért egyet értünk? :)
Ha gombás mindenképpen közvetlen metilénkékes kezelés illetve ph csökkentés, ezektől jóóval hamarabb elhal gomba pl. fekete tőzeg granulátum, égertoboz, tebang levél!
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Leharapott lábvég

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Maya » 2015.06.08. 09:53 írta: Ha gombás mindenképpen közvetlen metilénkékes kezelés illetve ph csökkentés, ezektől jóóval hamarabb elhal gomba pl. fekete tőzeg granulátum, égertoboz, tebang levél!
Tegyük hozzá, hogy a levágott rész sokkal könnyebben gombásodhat, és fertőzhet. Elég sok mindent láttam már és tettem állatokért, de ezt még én se vállaltam volna be otthoni kezelésnek. A tenyésztők jobb lenne ha lapítanának az állatkereskedésekben dolgozókkal együtt, mert a szaktudásuk a béka segge alatt van sajnos, tisztelet a néhány kivételnek, de azok nem tanácsolnak ilyet. Tehát a felszúrjuk az állatot, levágjuk xy alkatrészét otthoni gyógymódok olyanok mint anno a Lobotómia volt. Próbáld ki előbb magadon :), aztán ha szerinted is jó volt, akkor talán egy védtelen élőlényen aki nem tudja elmondani mit szeretne. Persze vannak sérülések amik beavatkozást igényelnek, de azok szakbeavatkozást, nem otthoni kontárkodást. Mi a fórumon pont az ilyenek ellen küzdünk, vannak állatorvos kontaktjaink, tudunk kit tanácsolni. Persze örülünk, ha valakinek ez bejön, és az állat meggyógyul, de azért van különbség a hadszíntéren levő fűrészes, érzéstelenítés nélküli láblevágás és egy orvosi amputáció között. Aki ilyen állatot választ, vegye számításba, és vállalja a felelősséget, hogy akár 1-2 órát is utazni kell egy szakorvosig. :(
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
reka723
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2015.09.03. 20:52

Karsérülés

Hozzászólás Szerző: reka723 »

Sziasztok, korulbelul 2 honapja vettem 2 Axit. Eddig minden rendben volt de ma eszrevettem hogy az egyek laba be van dagadva. Mit csinaljak?
Csatolmányok
20150903_210124.jpg
20150903_210124.jpg (971.88 KiB) Megtekintve 21512 alkalommal
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Karsérülés

Hozzászólás Szerző: Sendy »

reka723 » 2 perccel ezelőtt írta:Sziasztok, korulbelul 2 honapja vettem 2 Axit. Eddig minden rendben volt de ma eszrevettem hogy az egyek laba be van dagadva. Mit csinaljak?
Szia!

Nekem első körben ütődésnek, elakadásnak egy tereptárgyon, vagy harapásnak tűnik. Figyelj oda a vízhőmérsékletre hogy 21 foknál ne menjen feljebb, továbbá figyeld a két állat viselkedését. Mivel ő rendkívül alultáplált, úgy vélem a másik is, és lehet hogy éhségében harapott rá a másik lábára. Többet és változatosabban etesd őket mindenképpen, mert a dagadáson kívül erős alultápláltság vagy bélrendszeri probléma látszik az állaton. Ez a homok bélproblémákhoz vezet, azonnali 100%-os eltávolítása szükséges az állatok életét megvédendően. Tudom, sok helyen látni ilyen talajt, meg a boltban is javasolják, de szigorúan tilos, béltömödést okoz, sokan mondják, hogy az övé nem eszik, aztán pár hónap múlva itt a fórumon kötnek ki kétségbe esetten, hogy mit csináljanak a haldokló állattal, és sajnos szinte semmit sem lehet, és nagyon magasak az orvosi költségek, és kb 1-2 orvos van aki ért hozzá, de még ők se tudnak ilyen helyzettel mit kezdeni, a megelőzés viszont nem tart szinte semmiből se.

A sérülést figyelgesd, ha bármi változás (jó vagy rossz) következik be, azonnal írj!

Üdv:
Sendy
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Uitz
Fórumozó
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2016.07.19. 09:41

Folyamatos sérülések

Hozzászólás Szerző: Uitz »

Sziasztok!

A következő problémával fordulnánk hozzátok:
2 Axink Van, egy fehér ( Lucifer ) és egy vadas ( Csingi-ling). Luci január óta van nálunk, Csingi pedig februárban. Eddig teljesen jól megvoltak, mind a kettő egészségesnek tűnt és összebújva aludtak. 2 hónapja észrevettük, hogy Luci kevesebbet eszik ( 3-4 naponta egy kicsit), amit mi betudtunk annak, hogy már úgymond "felnőtt". 180 l-es az akvárium, 21-22 fokos a víz. 1 hónapja láttam, hogy Csingi neki ugrik Lucinak, de ez közvetlen az akvárium takarítás után volt, szóval betudtuk az idegességnek. Viszont mostanában egyre több sérülést veszünk észre szegény Lucin. Mind a lábán, mind a haján.
Tanácsot szeretnénk kérni, hogy ilyenkor mi a teendő, külön választás, mennyire csúnya Luci sérülése.
Csatolok képet.

Köszönettel,
Viki
Csatolmányok
Luci
Luci
13820540_10206312725289115_641021114_n.jpg (51.38 KiB) Megtekintve 20990 alkalommal
Luci
Luci
13713363_10206310646877156_1144700038_n.jpg (48.07 KiB) Megtekintve 20990 alkalommal
Luci
Luci
13735362_10206312681208013_1469617752_n.jpg (55.26 KiB) Megtekintve 20990 alkalommal
Luci
Luci
13735415_10206310646997159_1637481947_n.jpg (47.55 KiB) Megtekintve 20990 alkalommal
Csingi
Csingi
13814375_10206310647397169_722291742_n.jpg (53.54 KiB) Megtekintve 20990 alkalommal
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Maya 2016.07.20. 17:51-kor.
Ok: Nem adtál meg témacímet! A hibát javítottam, de kérlek olvasd el a házirend ezen pontját! Köszi! M
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Folyamatos sérülések

Hozzászólás Szerző: Maya »

Uitz » Tegnap, 17:51 írta:Sziasztok!

A következő problémával fordulnánk hozzátok:
2 Axink Van, egy fehér ( Lucifer ) és egy vadas ( Csingi-ling). Luci január óta van nálunk, Csingi pedig februárban. Eddig teljesen jól megvoltak, mind a kettő egészségesnek tűnt és összebújva aludtak. 2 hónapja észrevettük, hogy Luci kevesebbet eszik ( 3-4 naponta egy kicsit), amit mi betudtunk annak, hogy már úgymond "felnőtt". 180 l-es az akvárium, 21-22 fokos a víz. 1 hónapja láttam, hogy Csingi neki ugrik Lucinak, de ez közvetlen az akvárium takarítás után volt, szóval betudtuk az idegességnek. Viszont mostanában egyre több sérülést veszünk észre szegény Lucin. Mind a lábán, mind a haján.
Tanácsot szeretnénk kérni, hogy ilyenkor mi a teendő, külön választás, mennyire csúnya Luci sérülése.
Csatolok képet.

Köszönettel,
Viki
Szia!
Alapvetően agresszív axi nem létezik, mindig van valamilyen kiváltó ok. Mindenképpen raknék még az akváriumba több növényt vagy bújót, hogy mindketten el tudjanak vonulni egy saját zugban. Illetve annyira teletömném őket kajával, hogy mozdulni se legyen erejük. Sajnos nálam már volt több olyan axi, aki beteg volt és az egészséges falka gyakran megtépte, el nem tudom magyarázni ennek a szociális okát, de 3 aximnál is előfordult, hogy már haláluk előtt egy jó idővel már kipécézte a banda. Illetve ahol van folyamatosan agresszor, oda még több axit javasolnék, hiszen inkább falkában, csapatban mutatkoznak meg a szociális készségeik. Volt 1-2 nem túl toleráns axim rossz körülmények közül, akiket egy jó falka szépen helyrerakott. Személy szerint a elválasztást átmenti kényszermegoldásnak gondolnám, a probléma kiválót okát kell megszüntetni és kezelni. Ilyen szokott lenni az akvárium mérete, táplálék mennyisége, búvóhelyek száma stb. A sérülés valóban csúnya, de nem kifejezetten agresszív. Némi csipkelődésnek mondható, de ha egy axi komolyan gondolja ott lábak, farok szakad le és minden úszik a vérben, tehát nem jelenteném, ki hogy a másik fél agresszív lenne.

Üdv,
Maya
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Sly
Fórumozó
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2016.04.02. 18:36

Fejsérülés

Hozzászólás Szerző: Sly »

Sziasztok!

Elnézést, de elsőre rossz helyre tettem a problémát...

Augusztus 10-én költöztettük át Samut és Brutálkát a 100 literes akváriumból egy 300 literesbe. A költöztetés jól sikerült, nagyon jól reagálták le.
Azóta viszont a nagyobbik, Brutálka nem eszik. Mivel 60 db neonhal is volt az akváriumban aminek már igencsak megcsappant a száma feltéteteztem, hogy kiszolgálja magát, ezért nem hajlandó elfogadni az általam kínált kaját. Nem tűnt soványnak, ezért is gondoltam, hogy nem éhezik... Na meg ha nem enne semmit 10 nap után nem így nézne ki...
Ami jobban aggasztott az a feje. A költöztetés után kb 7-10 nappal észrevettem, hogy van valami kis folt rajta, és bizonyos szögből olyan mintha egy búb lenne...
Maya azt írta, hogy biztos beütötte, ki fog majd fakadni 1-2 hét után és lassan begyógyul.
Azóta eltelt kb 1 hét. Már 18 napja vannak az új akváriumban. Bruti azóta sem eszik és a búbja most már jó nagy (gondolom nemsokára kifakad).
Egyátalán nem fogadja el azóta sem a szúnyoglárvát, sem a halat amit kínálok neki.
Levettem a vízhőfokot 22 fokra, betettem plusz egy belsőszűrőt és egy levegőztetőt, mert azt olvastam, hogy sokszor a vízminőség miatt nem esznek, de semmi változás.
Most már úgy látom, hogy fogyott... nagyon félek, hogy nagy baj van :(.
A fejsérülése miatt nem eszik? Vagy valami más oka lehet?
Jövő héten bevizsgáltatom a vizet ph, nitrát és nitritre. Már előkészítettem a régi 100 literes akváriumot, hogy különteszem. A gond az, hogy abban ugye nem lesz klíma, így jeges palackkal tudnám max hűteni.
Nagyon nem tudom mit csináljak... :( Tegyem külön?
Maya kifejtette, hogy rossz az ajzat amin vannak. Fél éve ezen az ajzaton tartom őket (és előtte is ezen voltak a kereskedésben), de ez nem homok. Szerintem a szúnyoglárvával együtt biztos, hogy nyeltek már le ebből az aljzatból, de szerintem átment rajtuk, mert soha nem volt gond. Az lehet hogy mégis az dugította el? Vagy annak más lenne a tünete? Széklete nem tudom van e. Csak a bubot látom a fején és azt, hogy soványabb...
Ilyen volt a feje először (előről)
Ilyen volt a feje először (előről)
3.jpg (59.47 KiB) Megtekintve 20968 alkalommal
Oldalról:
1.jpg
1.jpg (100.75 KiB) Megtekintve 20968 alkalommal
Felülről:
2.jpg
2.jpg (126.29 KiB) Megtekintve 20968 alkalommal
És ilyen ma (08.28):
Bruti_púp.jpg
Bruti_púp.jpg (130.32 KiB) Megtekintve 20968 alkalommal
Sly
Fórumozó
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2016.04.02. 18:36

Fejsérülés

Hozzászólás Szerző: Sly »

Hétfőn kifakadt a seb. Fehér váladék jön belőle már 2. napja. Úgy látszik egy kicsi van még benne, de már alig látszik a púp. Viszont még mindig nem hajlandó enni egy falatot sem :(. Tegnap az egész akváriumot kitakarítottam a lehető leg alaposabban és fél akváriumnyi vizet lecseréltem. Ma kapom meg a víz eredményét. Ha ma sem fog enni külön teszem és ha akkor sem lesz jobban kihívom a dokit. Viszont még egy nagyon fontos dolgot észrevettem rajta: a farka utolsó kb fél centijét behajlítva tartja. Mitől van ez? A fórumot olvasva talán vízminőség???
Sly
Fórumozó
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2016.04.02. 18:36

fejsérülés

Hozzászólás Szerző: Sly »

képek:
Kifakadt a seb
Kifakadt a seb
image.jpeg (1.8 MiB) Megtekintve 20954 alkalommal
Furcsa faroktartás
Furcsa faroktartás
image.jpeg (1.95 MiB) Megtekintve 20954 alkalommal
Kérlek segítsetek!!!
Sly
Fórumozó
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2016.04.02. 18:36

Fejsérülés

Hozzászólás Szerző: Sly »

Megkaptam a víz eredményét:
pH:8,17
nitrát: 7 mg
nitrit: 0

Mivel fél akváriumnyi vizet lecseréltem tegnap, így holnap újra ránézetek a pH-ra (akvárium vízre és a csapvízre is külön).

A farka legvége mitől kunkorodik be??? Azt tudja valaki?
Sly
Fórumozó
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2016.04.02. 18:36

Re: Fejsérülés

Hozzászólás Szerző: Sly »

Hahó! Nem olvassa senki hozzáértő a topikot?? :(
Brutàlka még mindig nem eszik. Nagyon kétségbe vagyok esve. A fején még mindig van dudor, pedig màr többször kifakadt. Az akvàriumot teljesen kipucoltam 2x, még a szűrőt is hàtha beszívott döglött halat de nem. A halakat àttettem màsik akváriumba. Az aljzatot is ki fogom cserélni alattuk, lapos màrvàny kavicsra gondoltam, abból is 8-10 centire. Bàr nem tudom az nem e lúgosítja jobban a vizet. A pH csökkentés érdekében és hogy làgyítsam a kemény vizet desztvizet tettem az akváriumba, 20 litert. Hétfőn megint pH mérés a laborban. De most már be is kell szerezni egy pH mérőt otthonra is... Összefoglalva: Kb. 3 hete nem eszik, dudor a fején ( nincs gombàsodàs), kezd fogyni, a farka legvége furàn bekunkorodva, sokszor úgy fekszik, hogy a farka felemelte és a hátsó làba is (erről teszek fel majd képet). A mozgása pedig néha nagyon fura, s alakban megy vagy mintha a feje egyik oldalára biccentene. Megpóbàlok feltenni videót.
Kérlek segítsetek, mert tanácstalan vagyok. Ma megpróbáltam megmaszírozni a hasàt, nem igen hagyta. Tegnap próbálkoztunk a cseppentős etetéssel fix haltàppal de nem hajlandó kinyitni a szàjàt.
Kérlek segítsetek, mit tegyek vele????
Sly » 2016.08.31. 12:43 írta:Megkaptam a víz eredményét:
pH:8,17
nitrát: 7 mg
nitrit: 0

Mivel fél akváriumnyi vizet lecseréltem tegnap, így holnap újra ránézetek a pH-ra (akvárium vízre és a csapvízre is külön).

A farka legvége mitől kunkorodik be??? Azt tudja valaki?
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Fejsérülés

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Sly » 2016.09.03. 20:56 írta:Hahó! Nem olvassa senki hozzáértő a topikot?? :(
Brutàlka még mindig nem eszik. Nagyon kétségbe vagyok esve. A fején még mindig van dudor, pedig màr többször kifakadt. Az akvàriumot teljesen kipucoltam 2x, még a szűrőt is hàtha beszívott döglött halat de nem. A halakat àttettem màsik akváriumba. Az aljzatot is ki fogom cserélni alattuk, lapos màrvàny kavicsra gondoltam, abból is 8-10 centire. Bàr nem tudom az nem e lúgosítja jobban a vizet. A pH csökkentés érdekében és hogy làgyítsam a kemény vizet desztvizet tettem az akváriumba, 20 litert. Hétfőn megint pH mérés a laborban. De most már be is kell szerezni egy pH mérőt otthonra is... Összefoglalva: Kb. 3 hete nem eszik, dudor a fején ( nincs gombàsodàs), kezd fogyni, a farka legvége furàn bekunkorodva, sokszor úgy fekszik, hogy a farka felemelte és a hátsó làba is (erről teszek fel majd képet). A mozgása pedig néha nagyon fura, s alakban megy vagy mintha a feje egyik oldalára biccentene. Megpóbàlok feltenni videót.
Kérlek segítsetek, mert tanácstalan vagyok. Ma megpróbáltam megmaszírozni a hasàt, nem igen hagyta. Tegnap próbálkoztunk a cseppentős etetéssel fix haltàppal de nem hajlandó kinyitni a szàjàt.
Kérlek segítsetek, mit tegyek vele????
Sly » 2016.08.31. 12:43 írta:Megkaptam a víz eredményét:
pH:8,17
nitrát: 7 mg
nitrit: 0

Mivel fél akváriumnyi vizet lecseréltem tegnap, így holnap újra ránézetek a pH-ra (akvárium vízre és a csapvízre is külön).

A farka legvége mitől kunkorodik be??? Azt tudja valaki?
Szia!

Off: a fórumon már csak ketten maradtunk, vagy is főleg Maya viszi egyedül a prímet, én időnként bekapcsolódok. Egyszerűen nincs kapacitásunk rá, más segítséget pedig nem kapunk, hogy jönne valaki lelkes érdeklődő, aki felszívja az axis tudást és tudna itt segíteni. Halkan jegyzem meg, a fórumon tudásunk legjava olvasható, a hozzászólásokat elolvasva, logikusan gondolkozva, nagyjából ugyanaz a válasz mint amit mi mondanánk.

Kavics: az a kavics rossz, nagyon rossz, már rég ki kellett volna cserélni, akkor is ha egy éve vagy 3 éve van alattuk, nem tudhatod mikor dugítja el őket. Ez volt az első ami nekem szemet szúrt a képeket látva. Téma részemről lezárva, nem érdekel, hogy de eddig nem volt baja, és ez az ismerősöm vagy az az ismerősöm is ilyenen tartja, túl sok ilyet hallottunk már a fórumon, mi viszont láttuk mi jön ki az állatból hetekkel később is talajcsere után, ezért mondjuk, hogy nem felel meg. A zúzott kő meg pláne nem, mert az meg még éles is, axileves lesz a végén. Ez az állatfaj egy DODI, amivel sérülést lehet szerezni, ahova be lehet szorulni, ha 5 percig nincs tető tuti kiugrik.... abszolút 4 lábon úszó szerencsétlenség. Amit el se képzelnél, azt is megcsinálják.
Fejdudor: fejbeütődés, vagy fertőzött sebszerűségnek néz ki, de ez nem jelent semmit, állatorvos kenetmintát véve, mikroszkóp alatt tudna csak biztosat mondani, és megoldást rá.
Farokbehajtás: stressz, fájdalom jele, ha semmi tünet nincs, csak ez, akkor a vízben keressük a hibát, ha van egyéb tünet, egy seb vagy dudor, vagy elváltozás, akkor vélhetően az okozza.
Nem evés: nem evés specialistája Maya aki sok esetet látott, nekem eddig 4 páciensből 3 meghalt, egy pedig visszaeső. Ahhoz hogy kiderüljön miért nem eszik, kenetminta és Exopet állatklinikán Éva axolotl szakorvos tudása kell, illetve ő tud rá kezelést mondani. Ha nem tévedek, akkor még mindig csak kétféle kezelés van, az egyik egy antibiotikum a másik meg nemi fertőzésekre használt gyógyszer, aminek a hatóanyaga az egysejtűekre hat.

Mivel a képek egyike se éles és nem jól kivehető rajta a lényeg, így semmilyen házi kezelési módot nem tudok javasolni jó szívvel. Ha saját állatomról lenne szó és pontosan látnám, akkor biztos probálkoznék pár dologgal vagy ha nincs ötletem akkor irány az orvos, de így semmit nem tanácsolnék orvoson kívül. 3 hét nem világ vége, nekem eddig a rekord 2,5 hónap egy falat nélkül és még él az állat! Azt nem láttam a leírásban hogy étvágya van-e, vagy az sincs, vagy kihányja és utána nincs étvágya.

Egy viszont nagyon megütötte a szememet: "levettem 22 fokra a vizet".... hát egy beteg állat esetén 21 fok plafon, de inkább 18-20 fokon kéne maximum tartani.

Már párszor írtuk a fórumon, sőt a betegség alaptájékoztatóban is, hogy nem vagyunk orvosok, csodatevők. Egyszerű apró dolgok házilag könnyen meghatározhatóak és kezelhetőek (pl penész, vagy vízfelborulás), sérülések esetén tudunk tanácsot adni hogy ez azonnal állatorvos, vagy házilag begyógyul és mire figyelj, de a nem evés egy igazán sarkallatos pont. Mikroszkópos vizsgálat, röntgen (ha fennáll a béltömődés esélye) nélkül mi se tudunk többet mint Te. Lehet hűtőzni, lehet vaktában lövöldözni többféle gyógyszerrel, de nincs rá garancia, hogy nem ártasz-e többet az állatnak.Szóval sajnos, az egyetlen amit mondani tudok rá: rendes egzotikus állatorvoshoz vidd el.
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
csilbett
Fórumozó
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2015.08.04. 23:35

Re: Leszakadt kopoltyú

Hozzászólás Szerző: csilbett »

Sziasztok!

Felhő másfél éves, fehér, kb. 14cm-es, egyedül van az akviban, nagyszemű fehér kavics van benne és egy (szerintem) kerámia bújó, műnövényekkel felszerelve. Múlthét hétfőn evett utoljára,ilyenkor ha 2 hétig húzódik a hűtőzés nem baj,hogy nem eszik hetek óta, mert tudtommal közben nem szabad etetni.
Akvárium méretei: 60cm hosszú, 45cm széles és 35cm magas. Szűrő 2 megy benne az ezer éves amiről semmit nem tudok meg a lassan 1 éves Eheim Pickup 60-as
Felhőnek az új akvárium beszerzése óta(április környéke óta) több macskatámadásban is volt része,mert tolós fedele van,amit a Cica előszeretettel odébb tolt ha játszani támadt kedve Felhőkémmel,de mindent túlélt a kis hősöm. A mostani sebesülése nem tudom, hogy mitől lehet, lehet cica,de inkább másra gyanakszom,mert újabban csipeszelem a fedőt és most növények sincsenek kitépkedve a kavicsból ami mindig árulkodott a támadásról.
Múlthét szerdán tűnt fel etetés időben,hogy 1-2 napja a bújóban van és tekintve,hogy alig fér be ez szokatlan lépés tőle. Etetéskor sem jött ki,ekkor levettem felőle a bújót és akkor vettem észre,hogy megsebesült. Seb: A bal oldali kopoltyúja szinte le van vágva/karmolva neki, a legfelső kis csillócskája leesni látszik,legalábbis nem mered az égnek hanem előre lóg.
Ma vettem észre,hogy hiányzik a bal lábáról egy ujjacska is,remélem,hogy már korábban elhagyta,nem pedig lassan leesnek a végtagjai...Bocsánat, ilyenkor mindig a legrosszabbat feltételezi a Gazdi. :(
Tehát amint megláttam azt az "oltári nagy" sebet, meg ahogy lifegett ott a kis bőre kaja ki a hűtőből Felhő be és azóta is bent tartózkodik. Naponta cserélem a vízét van bent neki kavics is. Műnövény azért nincs vele a hűtőben,mert nem szeretném ha a sebébe akadna. A helyzet nem rosszabbodott csak szegénykém olyan szürke, a csillócskái sem rózsaszínűek,bár nyilván a mozgáshiány miatt,de akkor is...Aggódom na!
Nekem az is jó ha csak megadtok néhány Budapesti doki elérhetőséget és a hétvégéig ha nem javulgat akkor elviszem.
Csatolok róla pár képet,remélem van valami ötletetek,de remélem,hogy a hűtőzés megteszi hatását.
Csatolmányok
20161011_153642.jpg
20161011_153642.jpg (1.5 MiB) Megtekintve 20921 alkalommal
20161011_153436.jpg
20161011_153436.jpg (1.53 MiB) Megtekintve 20921 alkalommal
20161011_153128.jpg
20161011_153128.jpg (1.66 MiB) Megtekintve 20921 alkalommal
20161011_153114.jpg
20161011_153114.jpg (1.64 MiB) Megtekintve 20921 alkalommal
20161011_153052.jpg
20161011_153052.jpg (1.6 MiB) Megtekintve 20921 alkalommal
20161011_153042.jpg
20161011_153042.jpg (1.58 MiB) Megtekintve 20921 alkalommal
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Maya 2016.10.22. 23:54-kor.
Ok: Nem adtál témacímet, javítottam, de kérlek olvasd el a házirend ezen részét! Köszi! Sly Fórumozó Hozzászólások: 27 Csatlakozott: 2016.04.02. 18:36 Vissza a tetejére
Sly
Fórumozó
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2016.04.02. 18:36

Re: Leszakadt kopoltyú

Hozzászólás Szerző: Sly »

csilbett » 2016.10.11. 19:02 írta:Sziasztok!

Felhő másfél éves, fehér, kb. 14cm-es, egyedül van az akviban, nagyszemű fehér kavics van benne és egy (szerintem) kerámia bújó, műnövényekkel felszerelve. Múlthét hétfőn evett utoljára,ilyenkor ha 2 hétig húzódik a hűtőzés nem baj,hogy nem eszik hetek óta, mert tudtommal közben nem szabad etetni.
Akvárium méretei: 60cm hosszú, 45cm széles és 35cm magas. Szűrő 2 megy benne az ezer éves amiről semmit nem tudok meg a lassan 1 éves Eheim Pickup 60-as
Felhőnek az új akvárium beszerzése óta(április környéke óta) több macskatámadásban is volt része,mert tolós fedele van,amit a Cica előszeretettel odébb tolt ha játszani támadt kedve Felhőkémmel,de mindent túlélt a kis hősöm. A mostani sebesülése nem tudom, hogy mitől lehet, lehet cica,de inkább másra gyanakszom,mert újabban csipeszelem a fedőt és most növények sincsenek kitépkedve a kavicsból ami mindig árulkodott a támadásról.
Múlthét szerdán tűnt fel etetés időben,hogy 1-2 napja a bújóban van és tekintve,hogy alig fér be ez szokatlan lépés tőle. Etetéskor sem jött ki,ekkor levettem felőle a bújót és akkor vettem észre,hogy megsebesült. Seb: A bal oldali kopoltyúja szinte le van vágva/karmolva neki, a legfelső kis csillócskája leesni látszik,legalábbis nem mered az égnek hanem előre lóg.
Ma vettem észre,hogy hiányzik a bal lábáról egy ujjacska is,remélem,hogy már korábban elhagyta,nem pedig lassan leesnek a végtagjai...Bocsánat, ilyenkor mindig a legrosszabbat feltételezi a Gazdi. :(
Tehát amint megláttam azt az "oltári nagy" sebet, meg ahogy lifegett ott a kis bőre kaja ki a hűtőből Felhő be és azóta is bent tartózkodik. Naponta cserélem a vízét van bent neki kavics is. Műnövény azért nincs vele a hűtőben,mert nem szeretném ha a sebébe akadna. A helyzet nem rosszabbodott csak szegénykém olyan szürke, a csillócskái sem rózsaszínűek,bár nyilván a mozgáshiány miatt,de akkor is...Aggódom na!
Nekem az is jó ha csak megadtok néhány Budapesti doki elérhetőséget és a hétvégéig ha nem javulgat akkor elviszem.
Csatolok róla pár képet,remélem van valami ötletetek,de remélem,hogy a hűtőzés megteszi hatását.
Szia!

Mi újság az axiddal? Még mindig változatlan a helyzet?
Az orvosokat nézted az Egészségügyi kérdések- Állatorvosok topikban?
Sendy ezt írta oda:
"
Dr. Schütz Éva (igazi axiguru), Exo-Pet Állatgyógyászati Centrum 1135 Budapest, Jász utca 46.
"
Vagy írd be esetleg a google-ba, biztos kidob pár exotikus állatorvost és telefonon meg tudod kérdezni, hogy gyógyítottak e már axit, én is így találtam dokit.

Az akvárium tetejére meg mindenképpen találj ki valamit ami macskabiztos, mert eddig még szerencsétek volt, de ki tudja nem e lesz egyszer tragikus a találkozás...
Egyébként az nem lehet, hogy magának a tolós fedél szélének ugrott neki és az vágta meg? Mi az egyébként, üveg?
Csak nagyon zárójelben kérdezem meg (én még csak 7 hónapja axizok), hogy biztos indokot volt a hűtőzés?
Jobbulást Felhőnek! Írj majd, hogy hogy van!

Szia
Sly

- Szolgálati közlemény -
Állatorvost javítottam. Egészen egyszerűen akik abban a listában szerepelnek már rég nem ajánlom.
- Maya voltam -
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára Maya 2016.10.22. 23:58-kor.
Ok: Nem adtál témacímet, javítottam, de kérlek olvasd el a házirend ezen részét! Köszi!
sirrra
Fórumozó
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2016.07.08. 10:57

Re: Leszakadt kopoltyú

Hozzászólás Szerző: sirrra »

Sly » 2016.10.14. 15:35 írta: Mi újság az axiddal? Még mindig változatlan a helyzet?
Engem is érdekel, és nagyon jó, hogy Sly próbál segíteni.
Kezdő vagyok én is ( majd egyszer átlépek haladóba talán :D ), de a művirágról, műnövényről én lebeszélnélek. Konkrétan tapogattam olyat, ami olyan kemény, merev és az élek bizony elég durvák. Szerintem simán elakadhatott ős is a műnövénybe, és megszabta a kopoltyút. Akár egy hirtelen mozdulatnál, pl, odakapott valaminek, vagy megriadt. Haszna az akvárium számára semmi, és még el is akadhat benne az axi.
Cicát pedig nem szabadna hagyni, hogy játéknak tekintse. Tessék úgy lefedni, hogy ne férjen hozzá.
Nagyon szép kis pöttyös Felhő :D
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Maya 2016.10.23. 00:00-kor.
Ok: Nem adtál témacímet, javítottam, de kérlek olvasd el a házirend ezen részét! Köszi!
csilbett
Fórumozó
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2015.08.04. 23:35

Re: Leszakadt kopoltyú

Hozzászólás Szerző: csilbett »

sirrra » Tegnap, 17:19 írta:
Sly » 2016.10.14. 15:35 írta: Mi újság az axiddal? Még mindig változatlan a helyzet?
Engem is érdekel, és nagyon jó, hogy Sly próbál segíteni.
Kezdő vagyok én is ( majd egyszer átlépek haladóba talán :D ), de a művirágról, műnövényről én lebeszélnélek. Konkrétan tapogattam olyat, ami olyan kemény, merev és az élek bizony elég durvák. Szerintem simán elakadhatott ős is a műnövénybe, és megszabta a kopoltyút. Akár egy hirtelen mozdulatnál, pl, odakapott valaminek, vagy megriadt. Haszna az akvárium számára semmi, és még el is akadhat benne az axi.
Cicát pedig nem szabadna hagyni, hogy játéknak tekintse. Tessék úgy lefedni, hogy ne férjen hozzá.
Nagyon szép kis pöttyös Felhő :D
Sziasztok! Köszi a reakciót és a tippeket!
A hűtő azért volt fontos,mert olyan sebesülései voltak eddig,hogy a hűtőzés volt a tuti gyógymód rá, plusz mostanság nemigen van fölös 3-4 órás akváriumtakarításra,ezért ez most sajnos a megfelelő alkalom arra,hogy medencézzen a hűtőben. Tudom,hogy szétstresszeli az agyát,de egy fincsi kis elfertőződést nem vállalnék be.
A műnövényről lebeszélni senki nem tudna, az kell neki szerintem. nem elég,hogy egy akváriumba van bepasszírozva,de még műanyag növénye se legyen? nekem ez alap dolog,eleinte élővel kezdtem,olyannal ami bírta a hideget,de aztán úgy koszolódott a vize,hogy időhiány miatt lemondtam arról is. Az én műnövényeim között is van olyan ami keményebb,azt nem is használom már.
Egészen elviselhetően van, attól eltekintve,hogy gombásodik a sebes kopoltyúja és a cafat ami lóg róla még mindig nem esett le,de már elszíneződött meg úgy tűnik,hogy lassan itt lesz az ideje,hogy távozzon. Jövőhéten szerzek neki Metilénkéket, és mivel mostanság nem tudtam mérni a vízét ezért szerzek JBL 6 in 1-et és meglátjuk,hogy a gombásodás ennek köszönhető-e vagy csak szimplán a bibinek. Az újjáért nem aggódom, az majd visszanő neki. Szerdáig még lubickol a medencéjében addigra előkészítem a vízét és próbálom majd 20 fokon vagy alatta tartani amíg legalább el nem kezd javulni a helyzete.
Természetesen rengeteg ötletem volt már tető témában,de nem csukhatom be teljesen,mert akkor a levegőztető csöve túl lent van és nem megy be levegő,most drótrácson gondolkozom,de majd meglátjuk,hogy mi lesz belőle,valami szükséges. Elkélne neki egy nagyobb akvi tehát lehet,hogy az lesz a megoldás,hogy Karira kap egy újat új felszereléssel és lehet,hogy az új profibb levegőztető bírni fogja a strapát,ha nem akkor porlasztó és külön szűrő, nekem oly mindegy csak A macsek ne kaparintsa meg többet. :)
Közben asszem rájöttem,hogy mitől volt a sebesülés, annó vettem egy kerámia porlasztót,de elejtettem és letört belőle egy darab,kagyló alakú, simán lehet,hogy annak száguldott neki valamikor. Azt mindenképpen száműzöm,hiába volt gyönyörű fénykorában. :D
Köszi majd ha rendbe jött átadom a bókokat neki,igen szerintem is szépséges. :)
Köszi a segítséget,most továbbra is várom a fejleményeket. :)
Felhőcske gazdija.
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára Maya 2016.10.23. 00:03-kor.
Ok: Nem adtál témacímet, javítottam, de kérlek olvasd el a házirend ezen részét! Köszi!
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Leszakadt kopoltyú

Hozzászólás Szerző: Maya »

csilbett » 2016.10.15. 19:01 írta:Sziasztok! Köszi a reakciót és a tippeket!
A hűtő azért volt fontos,mert olyan sebesülései voltak eddig,hogy a hűtőzés volt a tuti gyógymód rá, plusz mostanság nemigen van fölös 3-4 órás akváriumtakarításra,ezért ez most sajnos a megfelelő alkalom arra,hogy medencézzen a hűtőben. Tudom,hogy szétstresszeli az agyát,de egy fincsi kis elfertőződést nem vállalnék be.
A műnövényről lebeszélni senki nem tudna, az kell neki szerintem. nem elég,hogy egy akváriumba van bepasszírozva,de még műanyag növénye se legyen? nekem ez alap dolog,eleinte élővel kezdtem,olyannal ami bírta a hideget,de aztán úgy koszolódott a vize,hogy időhiány miatt lemondtam arról is. Az én műnövényeim között is van olyan ami keményebb,azt nem is használom már.
Egészen elviselhetően van, attól eltekintve,hogy gombásodik a sebes kopoltyúja és a cafat ami lóg róla még mindig nem esett le,de már elszíneződött meg úgy tűnik,hogy lassan itt lesz az ideje,hogy távozzon. Jövőhéten szerzek neki Metilénkéket, és mivel mostanság nem tudtam mérni a vízét ezért szerzek JBL 6 in 1-et és meglátjuk,hogy a gombásodás ennek köszönhető-e vagy csak szimplán a bibinek. Az újjáért nem aggódom, az majd visszanő neki. Szerdáig még lubickol a medencéjében addigra előkészítem a vízét és próbálom majd 20 fokon vagy alatta tartani amíg legalább el nem kezd javulni a helyzete.
Természetesen rengeteg ötletem volt már tető témában,de nem csukhatom be teljesen,mert akkor a levegőztető csöve túl lent van és nem megy be levegő,most drótrácson gondolkozom,de majd meglátjuk,hogy mi lesz belőle,valami szükséges. Elkélne neki egy nagyobb akvi tehát lehet,hogy az lesz a megoldás,hogy Karira kap egy újat új felszereléssel és lehet,hogy az új profibb levegőztető bírni fogja a strapát,ha nem akkor porlasztó és külön szűrő, nekem oly mindegy csak A macsek ne kaparintsa meg többet. :)
Közben asszem rájöttem,hogy mitől volt a sebesülés, annó vettem egy kerámia porlasztót,de elejtettem és letört belőle egy darab,kagyló alakú, simán lehet,hogy annak száguldott neki valamikor. Azt mindenképpen száműzöm,hiába volt gyönyörű fénykorában. :D
Köszi majd ha rendbe jött átadom a bókokat neki,igen szerintem is szépséges. :)
Köszi a segítséget,most továbbra is várom a fejleményeket. :)
Felhőcske gazdija.
Szia!
Szánom bánom, rohadtul sajnálom, de 3 hétig éves megérdemelt nyaralásomat töltötten külföldön, bocsánat, hogy nem írtunk előbb.

Elejétől. Hűtőzés közben lehet etetni, ha az állat állapota megkívánja, tehát egy betegségből adódóan éhhalál közelében lévő állatot is etetünk a hűtőzés alatt. Egészséges állatnál sem veszélyesebb, csupán le lesz lassulva az emésztés, nem a legegészségesebb dolog, de amikor a zsírrétegről és tömegnövelésről van szó, inkább életmentő.

Én személy szerint nem raktam volna hűtőbe, nálam egy ekkora sebecske még nem indokolja, viszont ha volt némi nem evés akkor kettő az egyben megoldás.

Ami nagyon látszik az állaton és a vízen, hogy nincs benne élet. Élő növényeket kéne használni pl. anubias félék - nem kell ültetni (nem is szabad), nincs nagy fényigénye. És mégis rengeteget dolgozik a víz érdekében, károsa anyagokat épít be tápanyagként és kiveszi az részét az oxigén - szén-dioxid körforgásban. Plusz a növények mellé beöntenék, vagy 2 liter vizibolhát, apró segítőinkkel költözzenek be még mégapróbb takarító élőlényecskék + a szűrésnek adnék egy adag szűrőbacit vagy működő akvárium baciját. Az a baj ez a víz élettelenül tiszta.

Maya
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Uitz
Fórumozó
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2016.07.19. 09:41

Folyamatos sérülések

Hozzászólás Szerző: Uitz »

Sziasztok!

Írtunk korábban, hogy az egyik axink bántja a másikat.. tömtük őket, jó a vizük, sok a növény és a bújó és mégis sikerült csinginek letépnie luci lábát....
Mi végül amellett döntöttünk, hogy az új akváriumukat ketté választjuk. Gondoltuk megosztjuk veletek a tapasztalatot, hogy sajnos előfordul, hogy a két axi sehogy se jön ki egymással. Mi sajnos addig próbálkoztunk ezzel a dologgal, amíg az egyik lábába került. Alapvetően mi se gondoljuk, hogy van agresszív axi, de vannak sokkal dominánsabbak, akik bántják a nála kisebbeket, akárhogy próbálod etetni vagy szocializálni.


Üdvözlettel,
Viki
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Maya 2016.11.03. 09:02-kor.
Ok: Nem adtál meg témacímet, a hibát javítottam, de kérlek olvasd el a házirendet! Maya OLVASD MÁR EL MERT AZ ÖSSZES HOZZÁSZÓLÁSOD JAVÍTÁSRA SZORULT EDDIG!
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Folyamatos sérülések

Hozzászólás Szerző: Maya »

Uitz » Tegnap, 12:52 írta:Sziasztok!

Írtunk korábban, hogy az egyik axink bántja a másikat.. tömtük őket, jó a vizük, sok a növény és a bújó és mégis sikerült csinginek letépnie luci lábát....
Mi végül amellett döntöttünk, hogy az új akváriumukat ketté választjuk. Gondoltuk megosztjuk veletek a tapasztalatot, hogy sajnos előfordul, hogy a két axi sehogy se jön ki egymással. Mi sajnos addig próbálkoztunk ezzel a dologgal, amíg az egyik lábába került. Alapvetően mi se gondoljuk, hogy van agresszív axi, de vannak sokkal dominánsabbak, akik bántják a nála kisebbeket, akárhogy próbálod etetni vagy szocializálni.


Üdvözlettel,
Viki
Szia!

Ezt sajnálattal hallom. Alapvetően amit külföldön megfigyeltek, hogy némely axinak lehetnek területvédési gondjai, tehát búvóhelyekre, akváriumrészre territoriálisak lehetnek, de ez egyáltalán nem gyakori (1000ből 1). Ilyenkor megoltja a problémát még nagyobb akvárium vagy egy átrendezés.

A lába vissza fog nőni, teljes egészében. Arra kell figyelni hogy a csonk ne fertőződjön el, ilyen esetben állatorvos lézerrel meg tudja igazítani.

Kezeim között már több mint 20 felnőtt állat ment át, voltak köztük agresszívabbak, de mindnek elmúlt egy idő után, kitanulták a társas tartás feltételeit, de hozzáteszem 370 literes akváriumba voltak, tehát területben nem volt hiány, ha a másiktól el kellett vonulni.

Maya
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Picificsi
Fórumozó
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2014.09.13. 21:52

Hirtelen agresszió

Hozzászólás Szerző: Picificsi »

Sziasztok!

Talán még Sendy-ék emlékeznek rám, 2 és fél éve vagyok axitartó. Egy hím és egy nőstény axim van, akik egy 100x50cm-es akváriumban élnek, 4 nagy anubias, 2 bújka, és általában néhány zebradánió társaságában, akik rendszeresen elfogynak. Többnyire fagyasztott halacskát esznek, amit minden hónapban tarkítunk nekik egy kis vörös szúnyoglárvával és csirkemájjal. Eddig minden rendben volt, semmilyen komoly egészségügyi probléma nem ütötte fel a fejét. Karácsonykor párosodtak is, azonban azt követően a hím leharapta a nőstény farka végét. Nagyon. Azóta már visszanőtt neki, és úgy tűnt, hogy csak egyszeri konfliktus volt, viszont ma, mire hazaértem, megint leharapta a farka hegyét, sőt, most még az egyik lábát is láthatóan megmarcangolta. Nagyon aggódok, mert eddig egyikük sem volt agresszív a másikkal, csak a nőstény,ő is csak egyszer, amikor még kicsik voltak. Szerintetek mi lehet a probléma?
Most, hogy észrevettem a dolgot, kedélycsillapításként megetettem őket, mindketten rendesen ettek.

Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Hirtelen agresszió

Hozzászólás Szerző: Maya »

Picificsi » Tegnap, 19:09 írta:Sziasztok!

Talán még Sendy-ék emlékeznek rám, 2 és fél éve vagyok axitartó. Egy hím és egy nőstény axim van, akik egy 100x50cm-es akváriumban élnek, 4 nagy anubias, 2 bújka, és általában néhány zebradánió társaságában, akik rendszeresen elfogynak. Többnyire fagyasztott halacskát esznek, amit minden hónapban tarkítunk nekik egy kis vörös szúnyoglárvával és csirkemájjal. Eddig minden rendben volt, semmilyen komoly egészségügyi probléma nem ütötte fel a fejét. Karácsonykor párosodtak is, azonban azt követően a hím leharapta a nőstény farka végét. Nagyon. Azóta már visszanőtt neki, és úgy tűnt, hogy csak egyszeri konfliktus volt, viszont ma, mire hazaértem, megint leharapta a farka hegyét, sőt, most még az egyik lábát is láthatóan megmarcangolta. Nagyon aggódok, mert eddig egyikük sem volt agresszív a másikkal, csak a nőstény,ő is csak egyszer, amikor még kicsik voltak. Szerintetek mi lehet a probléma?
Most, hogy észrevettem a dolgot, kedélycsillapításként megetettem őket, mindketten rendesen ettek.

Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!
Szia!

Alapvetően ez nehéz ügy. Leírok néhány dolgot ami beválhat, akvárium átrendezés, új barlangok ésvagy növények telepítése. Mindegyiknek legyen saját zuga ahová elbújhat és érdemes az esetleges területvédő ösztönök miatt átrendezni(nincs ilyenre megfigyelés, de ha lenne). Ezen felül etesd őket halálra hogy megmozdulni se akarjanak.

A legjobb családokban is előfordulnak véletlen odakapások, egyik alszik a másik elrobog az orra előtt és ösztönösen harapni fog a mozgásra, kajáláskor ugyanez, félreharapnak véletlenül, a probléma a sorozatossággal van, hogy ez már egy folyamatos támadás. Első két dolgot próbáld meg, ha utána sem csillapodnak a kedélyek, jobban bele kell ásni magadat. Az akvárium mérete alapvetően elégséges, de lehet a későbbiekben csak egy jelentő területnövelés fog segíteni.


Üdv,
Maya
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Picificsi
Fórumozó
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2014.09.13. 21:52

Re: Hirtelen agresszió

Hozzászólás Szerző: Picificsi »

Maya » Tegnap, 20:58 írta:
Picificsi » Tegnap, 19:09 írta:Sziasztok!

Talán még Sendy-ék emlékeznek rám, 2 és fél éve vagyok axitartó. Egy hím és egy nőstény axim van, akik egy 100x50cm-es akváriumban élnek, 4 nagy anubias, 2 bújka, és általában néhány zebradánió társaságában, akik rendszeresen elfogynak. Többnyire fagyasztott halacskát esznek, amit minden hónapban tarkítunk nekik egy kis vörös szúnyoglárvával és csirkemájjal. Eddig minden rendben volt, semmilyen komoly egészségügyi probléma nem ütötte fel a fejét. Karácsonykor párosodtak is, azonban azt követően a hím leharapta a nőstény farka végét. Nagyon. Azóta már visszanőtt neki, és úgy tűnt, hogy csak egyszeri konfliktus volt, viszont ma, mire hazaértem, megint leharapta a farka hegyét, sőt, most még az egyik lábát is láthatóan megmarcangolta. Nagyon aggódok, mert eddig egyikük sem volt agresszív a másikkal, csak a nőstény,ő is csak egyszer, amikor még kicsik voltak. Szerintetek mi lehet a probléma?
Most, hogy észrevettem a dolgot, kedélycsillapításként megetettem őket, mindketten rendesen ettek.

Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!
Szia!

Alapvetően ez nehéz ügy. Leírok néhány dolgot ami beválhat, akvárium átrendezés, új barlangok ésvagy növények telepítése. Mindegyiknek legyen saját zuga ahová elbújhat és érdemes az esetleges területvédő ösztönök miatt átrendezni(nincs ilyenre megfigyelés, de ha lenne). Ezen felül etesd őket halálra hogy megmozdulni se akarjanak.

A legjobb családokban is előfordulnak véletlen odakapások, egyik alszik a másik elrobog az orra előtt és ösztönösen harapni fog a mozgásra, kajáláskor ugyanez, félreharapnak véletlenül, a probléma a sorozatossággal van, hogy ez már egy folyamatos támadás. Első két dolgot próbáld meg, ha utána sem csillapodnak a kedélyek, jobban bele kell ásni magadat. Az akvárium mérete alapvetően elégséges, de lehet a későbbiekben csak egy jelentő területnövelés fog segíteni.


Üdv,
Maya
Szia!

Nagyon köszönöm a választ! Kipróbálom, hogy napi szinten etetem őket és veszek nekik egy új bújkát. Aztán meglátjuk. Nagyobb akváriumot csak később gondoltam, mert most ránézésre elég sok helyük van.
Picificsi
Fórumozó
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2014.09.13. 21:52

Re: Hirtelen agresszió

Hozzászólás Szerző: Picificsi »

Picificsi » 2017.02.18. 11:56 írta:
Maya » Tegnap, 20:58 írta:
Picificsi » Tegnap, 19:09 írta:Sziasztok!

Talán még Sendy-ék emlékeznek rám, 2 és fél éve vagyok axitartó. Egy hím és egy nőstény axim van, akik egy 100x50cm-es akváriumban élnek, 4 nagy anubias, 2 bújka, és általában néhány zebradánió társaságában, akik rendszeresen elfogynak. Többnyire fagyasztott halacskát esznek, amit minden hónapban tarkítunk nekik egy kis vörös szúnyoglárvával és csirkemájjal. Eddig minden rendben volt, semmilyen komoly egészségügyi probléma nem ütötte fel a fejét. Karácsonykor párosodtak is, azonban azt követően a hím leharapta a nőstény farka végét. Nagyon. Azóta már visszanőtt neki, és úgy tűnt, hogy csak egyszeri konfliktus volt, viszont ma, mire hazaértem, megint leharapta a farka hegyét, sőt, most még az egyik lábát is láthatóan megmarcangolta. Nagyon aggódok, mert eddig egyikük sem volt agresszív a másikkal, csak a nőstény,ő is csak egyszer, amikor még kicsik voltak. Szerintetek mi lehet a probléma?
Most, hogy észrevettem a dolgot, kedélycsillapításként megetettem őket, mindketten rendesen ettek.

Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!
Szia!

Alapvetően ez nehéz ügy. Leírok néhány dolgot ami beválhat, akvárium átrendezés, új barlangok ésvagy növények telepítése. Mindegyiknek legyen saját zuga ahová elbújhat és érdemes az esetleges területvédő ösztönök miatt átrendezni(nincs ilyenre megfigyelés, de ha lenne). Ezen felül etesd őket halálra hogy megmozdulni se akarjanak.

A legjobb családokban is előfordulnak véletlen odakapások, egyik alszik a másik elrobog az orra előtt és ösztönösen harapni fog a mozgásra, kajáláskor ugyanez, félreharapnak véletlenül, a probléma a sorozatossággal van, hogy ez már egy folyamatos támadás. Első két dolgot próbáld meg, ha utána sem csillapodnak a kedélyek, jobban bele kell ásni magadat. Az akvárium mérete alapvetően elégséges, de lehet a későbbiekben csak egy jelentő területnövelés fog segíteni.


Üdv,
Maya
Szia!

Nagyon köszönöm a választ! Kipróbálom, hogy napi szinten etetem őket és veszek nekik egy új bújkát. Aztán meglátjuk. Nagyobb akváriumot csak később gondoltam, mert most ránézésre elég sok helyük van.
Sziasztok!

Rettenetesen kétségbe vagyok esve. Elkezdtük őket túletetni, most már szabályosan kövérek mindketten. A támadások azonban folytatódtak. Sőt, egyre gyakoribbak lettek. Eddig csak kisebb sérülések voltak, viszont ma délelőtt a fiú leharapta a lány egyik mellső lábát az ízületnél, a másik pedig attól tartok eltörött, lóg rajta a bőr. A hátsó lábai is girbegurbák, mindkét hátsó lábáról több lábujj is hiányzik. Leválasztottam őket. Most az akvárium felét- felét birtokolják. Ha szerintetek hűtőznöm kell, akkor beteszem, de egyenlőre még tele van kajával, pénteken rengeteg szúnyoglárvát és halat kapott. Kérlek, írjátok meg, hogy ha be kell tennem mikor tegyem! Egyszerűen nem értem, hogy mi lehet a baj. A fiú az utóbbi időben, mióta a támadások elkezdődtek látványosan sokkal nagyobbra nőtt a lánynál. Pénteken letett egy spermazacskót, de a lány nem szippantotta fel, viszont ebből aznap nem lett konfliktus, sőt, még ma reggel is úgy tűnt, hogy minden rendben van. Kimondhatatlanul szomorú vagyok. Amennyiben bármilyen ötletetek van, azt légyszíves írjátok meg! Egyenlőre én arra gondoltam, hogy semmi esetre sem engedem őket újra össze, amíg a lány teljesen fel nem épül és amíg nagyjából utol nem éri a fiú méretét.

Előre is nagyon köszönöm a segítségeteket és a tanácsaitokat!
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Hirtelen agresszió

Hozzászólás Szerző: Maya »

Picificsi » Tegnap, 19:12 írta:Sziasztok!

Rettenetesen kétségbe vagyok esve. Elkezdtük őket túletetni, most már szabályosan kövérek mindketten. A támadások azonban folytatódtak. Sőt, egyre gyakoribbak lettek. Eddig csak kisebb sérülések voltak, viszont ma délelőtt a fiú leharapta a lány egyik mellső lábát az ízületnél, a másik pedig attól tartok eltörött, lóg rajta a bőr. A hátsó lábai is girbegurbák, mindkét hátsó lábáról több lábujj is hiányzik. Leválasztottam őket. Most az akvárium felét- felét birtokolják. Ha szerintetek hűtőznöm kell, akkor beteszem, de egyenlőre még tele van kajával, pénteken rengeteg szúnyoglárvát és halat kapott. Kérlek, írjátok meg, hogy ha be kell tennem mikor tegyem! Egyszerűen nem értem, hogy mi lehet a baj. A fiú az utóbbi időben, mióta a támadások elkezdődtek látványosan sokkal nagyobbra nőtt a lánynál. Pénteken letett egy spermazacskót, de a lány nem szippantotta fel, viszont ebből aznap nem lett konfliktus, sőt, még ma reggel is úgy tűnt, hogy minden rendben van. Kimondhatatlanul szomorú vagyok. Amennyiben bármilyen ötletetek van, azt légyszíves írjátok meg! Egyenlőre én arra gondoltam, hogy semmi esetre sem engedem őket újra össze, amíg a lány teljesen fel nem épül és amíg nagyjából utol nem éri a fiú méretét.

Előre is nagyon köszönöm a segítségeteket és a tanácsaitokat!
Szia!
Ha ennyire kilátástalan a helyzet akkor csak szétválasztás és külön tartást maradt. Ritán fordul elő, hogy 2 állat ennyire ne tudjon együtt élni egymással. Vagy a szétválasztás vagy pedig egy jóval nagyobb akvárium segíthet. Ha tudsz felrakni a sérülésekről képet, megtudjuk állapítani, hogy szükséges-e hűtőzni vagy nem. A lifegő csonkok maguktól le szoktak válni/esni/elhalni, amennyiben gyulladás történik vagy nem szakad le a csonk ilyen esetben lézerrel el tudják távolítani egzotikus állatorvosok (néhány ezer forintos művelet).

Alapvetően axis viszonylatban elmondható, hogy a nőstény felnőtt (egészséges) egyedek hosszban egy kicsit, de súlyban és termetre 2x súlyosabbak a hímeknél.


Üdv,
Maya
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Picificsi
Fórumozó
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2014.09.13. 21:52

Re: Hirtelen agresszió

Hozzászólás Szerző: Picificsi »

Maya » 2017.03.20. 14:25 írta:
Picificsi » Tegnap, 19:12 írta:Sziasztok!

Rettenetesen kétségbe vagyok esve. Elkezdtük őket túletetni, most már szabályosan kövérek mindketten. A támadások azonban folytatódtak. Sőt, egyre gyakoribbak lettek. Eddig csak kisebb sérülések voltak, viszont ma délelőtt a fiú leharapta a lány egyik mellső lábát az ízületnél, a másik pedig attól tartok eltörött, lóg rajta a bőr. A hátsó lábai is girbegurbák, mindkét hátsó lábáról több lábujj is hiányzik. Leválasztottam őket. Most az akvárium felét- felét birtokolják. Ha szerintetek hűtőznöm kell, akkor beteszem, de egyenlőre még tele van kajával, pénteken rengeteg szúnyoglárvát és halat kapott. Kérlek, írjátok meg, hogy ha be kell tennem mikor tegyem! Egyszerűen nem értem, hogy mi lehet a baj. A fiú az utóbbi időben, mióta a támadások elkezdődtek látványosan sokkal nagyobbra nőtt a lánynál. Pénteken letett egy spermazacskót, de a lány nem szippantotta fel, viszont ebből aznap nem lett konfliktus, sőt, még ma reggel is úgy tűnt, hogy minden rendben van. Kimondhatatlanul szomorú vagyok. Amennyiben bármilyen ötletetek van, azt légyszíves írjátok meg! Egyenlőre én arra gondoltam, hogy semmi esetre sem engedem őket újra össze, amíg a lány teljesen fel nem épül és amíg nagyjából utol nem éri a fiú méretét.

Előre is nagyon köszönöm a segítségeteket és a tanácsaitokat!
Szia!
Ha ennyire kilátástalan a helyzet akkor csak szétválasztás és külön tartást maradt. Ritán fordul elő, hogy 2 állat ennyire ne tudjon együtt élni egymással. Vagy a szétválasztás vagy pedig egy jóval nagyobb akvárium segíthet. Ha tudsz felrakni a sérülésekről képet, megtudjuk állapítani, hogy szükséges-e hűtőzni vagy nem. A lifegő csonkok maguktól le szoktak válni/esni/elhalni, amennyiben gyulladás történik vagy nem szakad le a csonk ilyen esetben lézerrel el tudják távolítani egzotikus állatorvosok (néhány ezer forintos művelet).

Alapvetően axis viszonylatban elmondható, hogy a nőstény felnőtt (egészséges) egyedek hosszban egy kicsit, de súlyban és termetre 2x súlyosabbak a hímeknél.


Üdv,
Maya
Kedves Maya!

Köszönöm a segítséget. Már napok óta próbálom lefotózni Nektek, de képtelen vagyok egy értelmes képet csinálni, mert nagyon el van bújva. Most kézzel próbáltam már terelgetni, hogy elöl maradjon egy kicsit. Már gombás is, hiába kékítőzöm neki minden nap. Nem bírom már nézni, én szívem szerint beraknám. :(
Csatolmányok
20170323_213738.jpg
20170323_213738.jpg (704.8 KiB) Megtekintve 20687 alkalommal
20170323_213724.jpg
20170323_213724.jpg (890.71 KiB) Megtekintve 20687 alkalommal
unnamed.jpg
unnamed.jpg (24.81 KiB) Megtekintve 20687 alkalommal
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Hirtelen agresszió

Hozzászólás Szerző: Maya »

Picificsi » Tegnap, 21:46 írta:
Maya » 2017.03.20. 14:25 írta:
Picificsi » Tegnap, 19:12 írta:Sziasztok!

Rettenetesen kétségbe vagyok esve. Elkezdtük őket túletetni, most már szabályosan kövérek mindketten. A támadások azonban folytatódtak. Sőt, egyre gyakoribbak lettek. Eddig csak kisebb sérülések voltak, viszont ma délelőtt a fiú leharapta a lány egyik mellső lábát az ízületnél, a másik pedig attól tartok eltörött, lóg rajta a bőr. A hátsó lábai is girbegurbák, mindkét hátsó lábáról több lábujj is hiányzik. Leválasztottam őket. Most az akvárium felét- felét birtokolják. Ha szerintetek hűtőznöm kell, akkor beteszem, de egyenlőre még tele van kajával, pénteken rengeteg szúnyoglárvát és halat kapott. Kérlek, írjátok meg, hogy ha be kell tennem mikor tegyem! Egyszerűen nem értem, hogy mi lehet a baj. A fiú az utóbbi időben, mióta a támadások elkezdődtek látványosan sokkal nagyobbra nőtt a lánynál. Pénteken letett egy spermazacskót, de a lány nem szippantotta fel, viszont ebből aznap nem lett konfliktus, sőt, még ma reggel is úgy tűnt, hogy minden rendben van. Kimondhatatlanul szomorú vagyok. Amennyiben bármilyen ötletetek van, azt légyszíves írjátok meg! Egyenlőre én arra gondoltam, hogy semmi esetre sem engedem őket újra össze, amíg a lány teljesen fel nem épül és amíg nagyjából utol nem éri a fiú méretét.

Előre is nagyon köszönöm a segítségeteket és a tanácsaitokat!
Szia!
Ha ennyire kilátástalan a helyzet akkor csak szétválasztás és külön tartást maradt. Ritán fordul elő, hogy 2 állat ennyire ne tudjon együtt élni egymással. Vagy a szétválasztás vagy pedig egy jóval nagyobb akvárium segíthet. Ha tudsz felrakni a sérülésekről képet, megtudjuk állapítani, hogy szükséges-e hűtőzni vagy nem. A lifegő csonkok maguktól le szoktak válni/esni/elhalni, amennyiben gyulladás történik vagy nem szakad le a csonk ilyen esetben lézerrel el tudják távolítani egzotikus állatorvosok (néhány ezer forintos művelet).

Alapvetően axis viszonylatban elmondható, hogy a nőstény felnőtt (egészséges) egyedek hosszban egy kicsit, de súlyban és termetre 2x súlyosabbak a hímeknél.


Üdv,
Maya
Kedves Maya!

Köszönöm a segítséget. Már napok óta próbálom lefotózni Nektek, de képtelen vagyok egy értelmes képet csinálni, mert nagyon el van bújva. Most kézzel próbáltam már terelgetni, hogy elöl maradjon egy kicsit. Már gombás is, hiába kékítőzöm neki minden nap. Nem bírom már nézni, én szívem szerint beraknám. :(
Nem egyértelmű nekem a képről, de van olyan darabja a lábának ami csak lifeg a semmibe? Lehetséges hűtőzni, de minimum 2 hetes intervallumra érdemes betenni és nyugodtan etetgethető közben. Hűtőzés topik alatt szerintem minden információt megtalálsz, ha mégis marad kérdés, szívesen segítek. Metilénkékezni, pedig csak akkor kell majd ha gombásodni kezdene, vízbe csepegtetve semmit nem ér, közvetlenül a sebbe cseppenteni pedig nem ajánlott, ameddig az nem gombásodik.


Üdv,
Maya
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
nautilus
Fórumozó
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2017.05.29. 10:45

sérült láb

Hozzászólás Szerző: nautilus »

Sziasztok,

bemuatkozást még nem írtam, de van egy golden albínó és egy fekete színváltozatú gőtém, nagyon jól megvotlak eddig, viszont tegnap a godlen megharapta a fekete lábát. Külön raktam, hűtöm a vizét.
Ma viszont jobban megnéztem és igazából a testét és a lábfejét csak a csont köti össze, mintha száradni is elkezdett volna a lába, arra godnotlam lekéne vágnom, mert nem tűnik túl egészségesnek, illetve szeritnem a regenerációt is hátráltatja, belerohad a vizébe.

Ezzel kapcsolatban kérném ki a véleményeteket.
Üdv. és köszi előre is,
dani
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: sérült láb

Hozzászólás Szerző: Maya »

nautilus » Ma, 10:59 írta:Sziasztok,

bemuatkozást még nem írtam, de van egy golden albínó és egy fekete színváltozatú gőtém, nagyon jól megvotlak eddig, viszont tegnap a godlen megharapta a fekete lábát. Külön raktam, hűtöm a vizét.
Ma viszont jobban megnéztem és igazából a testét és a lábfejét csak a csont köti össze, mintha száradni is elkezdett volna a lába, arra godnotlam lekéne vágnom, mert nem tűnik túl egészségesnek, illetve szeritnem a regenerációt is hátráltatja, belerohad a vizébe.

Ezzel kapcsolatban kérném ki a véleményeteket.
Üdv. és köszi előre is,
dani
Szia!

Ha a sérülés mértéke eléri azt a szintet, hogy a seb nem tud regenerálódni a láb el fog száradni/elfehéredik és le fog esni. Nem esünk neki ollóval és csak úgy élő/érző állatoknak! Gondoskodni kell a megfelelő steril eszközökről a megfelelő steril környezetről, a megfelelő FÁJDALOMCSILLAPÍTÁSRÓL és fertőzés megelőzésről. Ez nem így működik, hogy csak úgy levágjuk egy állat lábát. Amennyiben heteken belül a rész nem esik le magától el kell vinni egzotikus állatorvoshoz aki lézerrel levágja a sérült részt. Amennyiben a seb gennyesedni, elfertőződni vagy gombásodni szintén el kell vinni az egzotikus állatorvoshoz hogy leműthesse a lábat. Felháborít az ilyen fajta otthoni henteskedés.


Üdv,
Maya
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
nautilus
Fórumozó
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2017.05.29. 10:45

Re: sérült láb

Hozzászólás Szerző: nautilus »

Maya » Ma, 18:48 írta: Szia!

Ha a sérülés mértéke eléri azt a szintet, hogy a seb nem tud regenerálódni a láb el fog száradni/elfehéredik és le fog esni. Nem esünk neki ollóval és csak úgy élő/érző állatoknak! Gondoskodni kell a megfelelő steril eszközökről a megfelelő steril környezetről, a megfelelő FÁJDALOMCSILLAPÍTÁSRÓL és fertőzés megelőzésről. Ez nem így működik, hogy csak úgy levágjuk egy állat lábát. Amennyiben heteken belül a rész nem esik le magától el kell vinni egzotikus állatorvoshoz aki lézerrel levágja a sérült részt. Amennyiben a seb gennyesedni, elfertőződni vagy gombásodni szintén el kell vinni az egzotikus állatorvoshoz hogy leműthesse a lábat. Felháborít az ilyen fajta otthoni henteskedés.


Üdv,
Maya
Köszi a választ, sajnálom, hogy felháborítónak találtad a felvetésemet. Időközben a lába lehullot magától, és sokkal többet mozog azóta. Most a hűtéshez készítem elő a dolgokat, a fórumban leírtak alapján.

ui.: egyébként a kopoltyúja miatt gondolkoztam a "henteskedésen", szegénynek ha még az a kevés is begombásodna, ami van, abba halna bele. Az állatkereskedésben konkrétan 2 deci szűretlen vízben tartották a testvérével… teleszórva a vizet fagyasztott hallal, de akkorákkal amit meg se tudtak enni..
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: sérült láb

Hozzászólás Szerző: Maya »

nautilus » Ma, 19:17 írta:
Maya » Ma, 18:48 írta: Szia!

Ha a sérülés mértéke eléri azt a szintet, hogy a seb nem tud regenerálódni a láb el fog száradni/elfehéredik és le fog esni. Nem esünk neki ollóval és csak úgy élő/érző állatoknak! Gondoskodni kell a megfelelő steril eszközökről a megfelelő steril környezetről, a megfelelő FÁJDALOMCSILLAPÍTÁSRÓL és fertőzés megelőzésről. Ez nem így működik, hogy csak úgy levágjuk egy állat lábát. Amennyiben heteken belül a rész nem esik le magától el kell vinni egzotikus állatorvoshoz aki lézerrel levágja a sérült részt. Amennyiben a seb gennyesedni, elfertőződni vagy gombásodni szintén el kell vinni az egzotikus állatorvoshoz hogy leműthesse a lábat. Felháborít az ilyen fajta otthoni henteskedés.


Üdv,
Maya
Köszi a választ, sajnálom, hogy felháborítónak találtad a felvetésemet. Időközben a lába lehullot magától, és sokkal többet mozog azóta. Most a hűtéshez készítem elő a dolgokat, a fórumban leírtak alapján.

ui.: egyébként a kopoltyúja miatt gondolkoztam a "henteskedésen", szegénynek ha még az a kevés is begombásodna, ami van, abba halna bele. Az állatkereskedésben konkrétan 2 deci szűretlen vízben tartották a testvérével… teleszórva a vizet fagyasztott hallal, de akkorákkal amit meg se tudtak enni..
Szia!

Hűtőzést én csak súlyos esetben javasolnám, egyébiránt egy leszakadt lábfej egy fél nap alatt bezárul magától és megkezdődik a regeneráció. Amennyiben csúnya maradt a csonk és nagy felületen maradt szabadon csont vagy hús, abban az esetben indokolná. Gombásodás néminemű ph csökkentéssel egyébként megelőzhető, illetve fokozott higiéniával, maradék/ürülék eltávolításával. Tudsz feltölteni képet a lábsérülésről?

Nem minősítem az ilyen fajta kereskedést, mert még arra sem érdemes...konkrétan állatkínzás... és ugyanezt megfogja csinálni újabb axikkal a jövőhéten mert úgyis megszánja őket valaki...elég sok ilyen boltot láttam már én is sajnos...


Üdv,
Maya
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
nautilus
Fórumozó
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2017.05.29. 10:45

Re: sérült láb

Hozzászólás Szerző: nautilus »

Maya » Ma, 20:41 írta:
nautilus » Ma, 19:17 írta:
Maya » Ma, 18:48 írta: Szia!

Ha a sérülés mértéke eléri azt a szintet, hogy a seb nem tud regenerálódni a láb el fog száradni/elfehéredik és le fog esni. Nem esünk neki ollóval és csak úgy élő/érző állatoknak! Gondoskodni kell a megfelelő steril eszközökről a megfelelő steril környezetről, a megfelelő FÁJDALOMCSILLAPÍTÁSRÓL és fertőzés megelőzésről. Ez nem így működik, hogy csak úgy levágjuk egy állat lábát. Amennyiben heteken belül a rész nem esik le magától el kell vinni egzotikus állatorvoshoz aki lézerrel levágja a sérült részt. Amennyiben a seb gennyesedni, elfertőződni vagy gombásodni szintén el kell vinni az egzotikus állatorvoshoz hogy leműthesse a lábat. Felháborít az ilyen fajta otthoni henteskedés.


Üdv,
Maya
Köszi a választ, sajnálom, hogy felháborítónak találtad a felvetésemet. Időközben a lába lehullot magától, és sokkal többet mozog azóta. Most a hűtéshez készítem elő a dolgokat, a fórumban leírtak alapján.

ui.: egyébként a kopoltyúja miatt gondolkoztam a "henteskedésen", szegénynek ha még az a kevés is begombásodna, ami van, abba halna bele. Az állatkereskedésben konkrétan 2 deci szűretlen vízben tartották a testvérével… teleszórva a vizet fagyasztott hallal, de akkorákkal amit meg se tudtak enni..
Szia!

Hűtőzést én csak súlyos esetben javasolnám, egyébiránt egy leszakadt lábfej egy fél nap alatt bezárul magától és megkezdődik a regeneráció. Amennyiben csúnya maradt a csonk és nagy felületen maradt szabadon csont vagy hús, abban az esetben indokolná. Gombásodás néminemű ph csökkentéssel egyébként megelőzhető, illetve fokozott higiéniával, maradék/ürülék eltávolításával. Tudsz feltölteni képet a lábsérülésről?

Nem minősítem az ilyen fajta kereskedést, mert még arra sem érdemes...konkrétan állatkínzás... és ugyanezt megfogja csinálni újabb axikkal a jövőhéten mert úgyis megszánja őket valaki...elég sok ilyen boltot láttam már én is sajnos...


Üdv,
Maya
Szia,

elég nagy sérülés van a lábánál, de felülről nem látszik, így még nem csináltam képet. Viszont a hűtőben most remekül érzi magát, körbe körbe úszkál, kényelmes tempóval. Meglepődtem, arra számítottam mozdulatlan lesz.

Igen, sajnos azóta megint láttam ott, kisebbeket, de még többet egy tálban… fagyasztott hallal..
hachiko68
Fórumozó
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2017.07.12. 07:07

Sérülés

Hozzászólás Szerző: hachiko68 »

Sziasztok!

Tegnap este Wolfival történt egy horror baleset : (((
Megijesztette Drogon amitől hatalmasat ugrott az akváriumban és valószínűleg odacsapta valamihez a fejét, ami miatt a szájánál felszakadt neki a bőr.. Volt már máskor is kisebb bibi, mindig sikeresen regenerálta, de ez nem tudom nem e akkora sérülés amit már nem tud regenerálni.
A viselkedése nem változott, éjszaka többször kimentem ránézni, nézelődött, járkált a vízfenéken ahogy szokott, enni egy csirkeszív darabot evett, utána már nem fogadott el többet. Nálam tapasztaltabbak, segítenétek, ez még regenerálódni fog, vagy keressek egy egzotikus állatorvost?
Csatolmányok
IMG-6469.jpg
IMG-6469.jpg (662.81 KiB) Megtekintve 20349 alkalommal
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Sérülés

Hozzászólás Szerző: Maya »

hachiko68 » Ma, 10:37 írta:Sziasztok!

Tegnap este Wolfival történt egy horror baleset : (((
Megijesztette Drogon amitől hatalmasat ugrott az akváriumban és valószínűleg odacsapta valamihez a fejét, ami miatt a szájánál felszakadt neki a bőr.. Volt már máskor is kisebb bibi, mindig sikeresen regenerálta, de ez nem tudom nem e akkora sérülés amit már nem tud regenerálni.
A viselkedése nem változott, éjszaka többször kimentem ránézni, nézelődött, járkált a vízfenéken ahogy szokott, enni egy csirkeszív darabot evett, utána már nem fogadott el többet. Nálam tapasztaltabbak, segítenétek, ez még regenerálódni fog, vagy keressek egy egzotikus állatorvost?
Szia!

Megnyugtatlak, ez egy jelentéktelen sérülés. Nem kell ennyire aggódni miatta. Gyakran fejelnek le dolgokat, lett rajta egy bevérzett púp és ennyi. Tapasztalatból mondom ezek a púpok amúgy majd megfognak dagadni és hólyag lesz inkább, és ez a hólyag ki szokott fakadni majd az után kezdődik meg a gyógyulási folyamat. Semmi baj vele, egy kis sérülés. Egy olyan fajról beszélünk ami a gerincét és agyát is regenerálni tudja, egy apró ütődés ami nem jár nyílt sérüléssel sima ügy. Nem is csinálnék vele semmit. Kell neki jó 2-3 hónap és magától helyrejön. :) Ha csúnyább lenne néha rakj róla föl képeket. Ha esetleg bedagadós-kifakadós résznél jársz érdemes külön tenni egy vödörbe, edénybe, karanténba ahol 17 fokos hűtést tudsz neki biztosítani. Mivel hidegben, alacsony hőmérsékleten felgyorsul a regeneráció. (Ezt se úgy kell elképzelni, hogy azonnal...) De itt még nem tartunk, nem kell aggódni a sérülést kicsi, magától meg fog gyógyulni és semmi teendőd nincs, csak figyelgetni. Annak örülök, hogy a szeme nem sérült meg.

Üdv,
Maya
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Bori
Fórumozó
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2021.11.27. 14:49
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő

Kopoltyút ért harapás

Hozzászólás Szerző: Bori »

Sziasztok nekem van kettő axolotlom az egyik úgy 2-3 éves lehet nem teljesen tudom, a másik 1és fél kb.
A múltkor a kissebbik kicsit beleharapot a nagyobb-ba nem sújjos de úgy láttam hogy az eggyik kopoltyújáról le jött egy pár szál.
Nem tudom mit tegyek mert a kissebbik folyton a másik alá mászik vagy alréb löki és attól félek elöbb utób elpusztul az egyik.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Maya 2021.11.28. 18:13-kor.
Ok: Nem adtál meg témacímet, a hibát javítottam! Maya
Avatar
Maya
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2012.03.18. 21:46
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő
Tartózkodási hely: Dány

Re: Kopoltyút ért harapás

Hozzászólás Szerző: Maya »

Bori írta: 2021.11.28. 14:36 Sziasztok nekem van kettő axolotlom az egyik úgy 2-3 éves lehet nem teljesen tudom, a másik 1és fél kb.
A múltkor a kissebbik kicsit beleharapot a nagyobb-ba nem sújjos de úgy láttam hogy az eggyik kopoltyújáról le jött egy pár szál.
Nem tudom mit tegyek mert a kissebbik folyton a másik alá mászik vagy alréb löki és attól félek elöbb utób elpusztul az egyik.
Szia!
Hát egy kis kopoltyúharapás miatt még nem aggódnék. Nem is gondolnád de elég nagy erővel tudnak harapni, könnyen le tudják szakítani, tépni egymás lábát. Véletlen odakapások mindig is előfognak fordulni, konkrét támadássorozat elég szembetűnő tud lenni. De egyáltalán nem gyakori az agresszió az axiknál. Kopoltyút azért figyelgesd, hogy gombásodik-e.

Alapvetően csökkenti a támadások gyakoriságát, a nagy alapterületű akvárium, sok bújó/barlang és nagy növények, nagy mennyiségű táplálék.

Lökdösésbe még nem fognak elpusztulni, ez elég normális társas viselkedés. Inkább az érdekelne cm-be mekkorák, sajnos ma már annyit törpenövésű van, hogy az életkora nem igazán mond semmit. Ha nincs köztük nagy méretkülönbség nem aggódnék különösebben. (Ettől függetlenül figyelgetni kell őket.)


Üdv,
Maya
Maya
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Bori
Fórumozó
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2021.11.27. 14:49
Milyen minőségben vagy a fórumon: Tenyésztő

Re: Kopoltyút ért harapás

Hozzászólás Szerző: Bori »

Köszönöm hogy segítettetek.
A kissebb marcel kb 10cm
A nagyobb úgy 14
Lett egy újjabb axolotlom kleo
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Maya 2022.02.08. 16:53-kor.
Ok: Nem adtál meg témacímet, a hibát javítottam! Maya
Válasz küldése