Stella

Itt megismerheted a többieket, illetve Te is bemutathatod kedvenceidet. Úgy működik mint egy kisebb blog.

Moderátor: Axolotl moderátor

Válasz küldése
Avatar
Stella
Fórumozó
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2012.01.28. 05:20
Tartózkodási hely: Berlin

Stella

Hozzászólás Szerző: Stella »

Sziasztok!
Én egy kiállításon találkoztam az axikkal nem olyan rég. Egyből beléjük szerettem. Sajnos egy szakember jutott több 100 emberre, így csak kevés megválaszolt kérdéssel tértem haza. Azóta is igyekszem minél több információt beszerezni, mert nagyon szeretnék tartani axikat. Nagyon örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra. Nagyon hasznos, mindenki segítőkész. Már napok óta járom a várost, hogy találjak egy rendes állatkereskedést, ahol mindent beszerezhetek, de eddig csak vállrándítást kaptam válaszként amikor az axik után érdeklődtem. Kicsit kezdek kétségbe esni, hogy lehet nem is tudok axit venni, de nem adom fel! :) Remélem hamarosan friss axi tulajdonosként írhatok ismét.
Avatar
Zsucy
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2011.01.20. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest VI.ker.

Re: Stella

Hozzászólás Szerző: Zsucy »

Stella írta:Már napok óta járom a várost, hogy találjak egy rendes állatkereskedést, ahol mindent beszerezhetek, de eddig csak vállrándítást kaptam válaszként amikor az axik után érdeklődtem. Kicsit kezdek kétségbe esni, hogy lehet nem is tudok axit venni, de nem adom fel! :) Remélem hamarosan friss axi tulajdonosként írhatok ismét.
Szia! Valahol itt a fórumon megvan Ágnes Szonja telefonszáma. Szerintem hívd fel Őt, mert Neki általában vannak kicsik elérhető áron. Én is tőle vettem az enyémeket. Szépek és egészségesek! Sok sikert a vásárláshoz! :D
Zsucy
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Zsucy
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2011.01.20. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest VI.ker.

Re: Stella

Hozzászólás Szerző: Zsucy »

Zsucy írta:
Stella írta:Már napok óta járom a várost, hogy találjak egy rendes állatkereskedést, ahol mindent beszerezhetek, de eddig csak vállrándítást kaptam válaszként amikor az axik után érdeklődtem. Kicsit kezdek kétségbe esni, hogy lehet nem is tudok axit venni, de nem adom fel! :) Remélem hamarosan friss axi tulajdonosként írhatok ismét.
Szia! Valahol itt a fórumon megvan Ágnes Szonja telefonszáma. Szerintem hívd fel Őt, mert Neki általában vannak kicsik elérhető áron. Én is tőle vettem az enyémeket. Szépek és egészségesek! Sok sikert a vásárláshoz! :D
Közben megtaláltam a telefonszámát és az email címét : agiszonja@gmail.com
0620/ 372-01-93
Zsucy
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Stella
Fórumozó
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2012.01.28. 05:20
Tartózkodási hely: Berlin

Re: Stella

Hozzászólás Szerző: Stella »

Szia Zsucy!
Nagyon jó lenne, láttam milyen gyönyörű axikat vettél te is. Én is úgy gondolom, hogy egy magántenyésztőtől jobb vásárolni mint kereskedésből, ahol ki tudja milyen körülmények között volt tartva és milyen génállományokkal rendelkezik. Sajnos Magyarországról nem tudok vásárolni mert, Berlinben élek és nem hiszem hogy bírnák a hosszú utat. És lehet furcsán hangzik de még nem találtam olyan helyet itt ahol árulnak axikat. Ma egész nap jártam a város hófúvásban, mínuszban, hogy egy két neten talált címet felkeressek, de azt sem tudták miről beszélek. Hirdet egy- két berlini, hogy eladná felnőtt axijait, de mert meg akarnak tőlük szabadulni... Szóval eddig elég kilátástalan a helyzet. Jövő héten terveztem felkeresni a tetra boltokat, hátha ott több sikerrel járok. Van ehhez hasonló német axi fórum, ott semmi hasznos nincs csak bután chat-elgetnek minden állatira nem érdekes dolgokról. ( Most igyekeztem finoman fogalmazni.)
Avatar
Stella
Fórumozó
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2012.01.28. 05:20
Tartózkodási hely: Berlin

Re: Stella

Hozzászólás Szerző: Stella »

A héten egy magántenyésztőnél lefoglaltam végre két kicsi Axilárvát. Az akvárium készen várja őket. Bár nagyon nehéz lesz, de szerintem még várok egy hetet az elhozatallal, hogy beinduljanak a mikroorganizmusok a vízben. Egész picik a jövevények, csak 3 centisek, egy hét alatt szerintem nem sokat fognak nőlni. :) Igyekszem minél hamarabb képet feltenni.
Avatar
Sendy
MAF tanácsadó:
MAF tanácsadó:
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2010.12.04. 23:24
Milyen minőségben vagy a fórumon: Szakértő
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Stella

Hozzászólás Szerző: Sendy »

Stella írta:A héten egy magántenyésztőnél lefoglaltam végre két kicsi Axilárvát. Az akvárium készen várja őket. Bár nagyon nehéz lesz, de szerintem még várok egy hetet az elhozatallal, hogy beinduljanak a mikroorganizmusok a vízben. Egész picik a jövevények, csak 3 centisek, egy hét alatt szerintem nem sokat fognak nőlni. :) Igyekszem minél hamarabb képet feltenni.
Várjuk majd a képeket ! :)
Sendy
Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem és tisztelem az állatokat.
A házirend be nem tartása büntetést von maga után!
Leggyakoribb hibák: túl sok enter, nem megfelelő témába írás, témacím elhagyása.
Avatar
Stella
Fórumozó
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2012.01.28. 05:20
Tartózkodási hely: Berlin

Az első képek.

Hozzászólás Szerző: Stella »

Nem egyszerű képet készíteni róluk. :)
Csatolmányok
DSC_0622.JPG
DSC_0605.JPG
DSC_0598.JPG
Avatar
Chantall
Megrögzött fórumozó
Hozzászólások: 198
Csatlakozott: 2012.10.11. 11:08

Re: Az első képek.

Hozzászólás Szerző: Chantall »

Stella írta:Nem egyszerű képet készíteni róluk. :)
Jajj nagyon szépek! Főleg az arany albínó..nekem az a gyengém :) Mekkorák? Mennyi idősek kb. ? Viszont a kövek elég kicsik, szerintem hamarosan le kéne cserélni őket nagyobb méretűekre.
Chantall
Avatar
Stella
Fórumozó
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2012.01.28. 05:20
Tartózkodási hely: Berlin

Re: Stella

Hozzászólás Szerző: Stella »

Köszönjük szépen! :) Március végén születtek és most 5-7 cm körül vannak. Nagyon édesek és barátkozósak. Azon lepődtem meg, hogy már vadásznak, azt hittem később kezdik.
Válasz küldése